당신은 주제를 찾고 있습니까 “świadectwo 2 klasy podstawowej – Moje oceny z poprzednich klas!“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Piotr Szkudlarek 이(가) 작성한 기사에는 조회수 3,044회 및 좋아요 129개 개의 좋아요가 있습니다.
świadectwo 2 klasy podstawowej 주제에 대한 동영상 보기
여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!
d여기에서 Moje oceny z poprzednich klas! – świadectwo 2 klasy podstawowej 주제에 대한 세부정보를 참조하세요
Siema! W tym odcinku pokazałem wam moje oceny z poprzednich klas. Jeśli film wam się spodoba to zostawcie łapkę w górę oraz suba. Pozdro 🖐️
świadectwo 2 klasy podstawowej 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.
Propozycje oceny opisowej ucznia klasy II Szkoły Podstawowej
Przedstawiam propozycje ocen opisowych dla uczniów II klasy Szkoły Podstawowej. Można je wykorzystać przy pisaniu świadectw szkolnych, informacji dla …
Source: szkolnictwo.pl
Date Published: 5/25/2022
View: 935
ZAŁĄCZNIK 2 – Karty oceny opisowej ucznia klasy II
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 im. Adama Mickiewicza. 26-600 Radom ul. Jaracza 8. tel./fax: (48) 340 46 10. sekretariat@psp28 …
Source: psp28radom.szkolnastrona.pl
Date Published: 7/12/2021
View: 3824
Niepromowanie ucznia klasy II – czy trzeba wydać świadectwo
Czy uczeń II klasy szkoły podstawowej, który na wniosek rodzica zostanie w klasie II na kolejny rok, powinien otrzymać świadectwo?
Source: www.portaloswiatowy.pl
Date Published: 6/13/2022
View: 4553
Dziennik Ustaw – 47 – Poz. 939 WZORY ŚWIADECTW …
1. Świadectwa szkolne promocyjne szkoły podstawowej … Nr 2 str. 2. WYNIKI KLASYFIKACJI ROCZNEJ. Obowiązkowe zajęcia edukacyjne edukacja wczesnoszkolna.
Source: isap.sejm.gov.pl
Date Published: 11/14/2021
View: 8855
Rodzaje świadectw szkolnych – sposoby wypełnienia oraz …
Począwszy od klasy IV szkoły podstawowej uczeń szkoły dla dzieci i młodzieży, który otrzymał promocję do klasy programowo wyższej z …
Source: portal.librus.pl
Date Published: 2/2/2022
View: 2245
Ocena opisowa końcoworoczna klasa II – przykłady
Anna Zawada. Zamość. Numer: 9600. Przesłano: 2010-06-20. Dział: Szkoła podstawowa – kl. I-III. Ocena opisowa końcoworoczna klasa II – przykłady …
Source: www.edukacja.edux.pl
Date Published: 10/11/2021
View: 4499
Czy w klasie 1–3 są świadectwa z paskiem? Świadectwo z …
Czerwony pasek uczniowie mogą uzyskać dopiero od IV klasy szkoły podstawowej, w klasach 1–3 nie ma świadectw z wyróżnieniem.
Source: www.rodzice.pl
Date Published: 10/15/2021
View: 4805
주제와 관련된 이미지 świadectwo 2 klasy podstawowej
주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Moje oceny z poprzednich klas!. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.
주제에 대한 기사 평가 świadectwo 2 klasy podstawowej
- Author: Piotr Szkudlarek
- Views: 조회수 3,044회
- Likes: 좋아요 129개
- Date Published: 2019. 6. 17.
- Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=EAleTQIcmFk
Kiedy uczeń nie otrzymuje świadectwa?
Jednak dla ucznia klasy programowo najwyższej nie przewidziano wydania świadectwa, jeśli szkoły nie ukończył. Nie ma możliwości wydania mu świadectwa bez promocji. Wobec powyższego taki uczeń nie otrzyma świadectwa, gdyż takie nie zostało przewidziane w rozporządzeniu.
Czy można nie zdać do drugiej klasy?
Powtarzanie pierwszej klasy, drugi rok w drugiej klasie lub pozostanie w trzeciej klasie nie zdarza się nawet wtedy, gdy dziecko opuszcza zajęcia – niekiedy w przypadku powyżej 50 proc. nieobecności, jeśli taki zapis znajduje się w regulaminie szkoły, uczeń musi zdać egzamin klasyfikujący.
Co powinien umieć uczeń drugiej klasy szkoły podstawowej?
Uczeń drugiej klasy powinien dodawać i odejmować w zakresie 100, mnożyć i dzielić w zakresie 30, rozpoznawać i rysować proste figury geometryczne, odczytywać temperaturę z termometru.
Czy uczeń który nie zdał dostaje świadectwo?
Odpowiedź: Uczeń, który nie ukończył szkoły nie otrzymuje żadnego świadectwa. Nie potwierdza się nieukończenia szkoły (§ 7 ust. 1 rozporządzenia MEN z 28 maja 2010 r.). O nieukończeniu szkoły świadczy arkusz ocen ucznia.
Czy szkoła przechowuje świadectwa?
Jest to kategoria B50, czyli czas przechowywania nieodebranych świadectw wynosi 50 lat. Wygodnie jest przechowywać je w teczkach dla kolejnych lat szkolnych z załączoną listą zbiorczą. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 28 maja 2010 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz.
Czy szkoła może nie wydać świadectwa bez bilansu?
Także Ministerstwo Edukacji Narodowej przypominało w swoich komunikatach, że wstrzymywanie wydawania uczniom i absolwentom świadectw szkolnych promocyjnych i świadectw ukończenia szkoły z powodu np. braku przedłożenia przez absolwenta tzw. obiegówki jest niezgodne z prawem.
Ile trzeba mieć 1 żeby nie przejść do następnej klasy?
To pytanie zadaje sobie wielu uczniów i rodziców. Uczeń może otrzymać jedynki z każdego przedmiotu, ale otrzymanie z trzech lub więcej przedmiotów jedynkę na koniec roku „zamyka furtkę” do egzaminu poprawkowego, który umożliwia zdanie klasy, mimo otrzymanych jedynek na koniec roku.
Czy z oceną 2 można przejść do następnej klasy?
W przypadku niezdania egzaminu z dwóch przedmiotów zostaje na następny rok w tej samej klasie, a gdy nie zda egzaminu z tylko jednego przedmiotu, może otrzymać warunkową promocję do następnej klasy, o ile spełnia pewne wymogi.
Jaką trzeba mieć średnią aby przejść do następnej klasy?
średnia | stopień |
---|---|
1,50 i poniżej | niedostateczny |
od 1,51 do 2,59 | dopuszczający |
od 2,60 do 3,60 | dostateczny |
od 3,61 do 4,60 | dobry |
Czy w drugiej klasie jest tabliczka mnożenia?
Zazwyczaj w drugiej i trzeciej klasie dzieci uczą się mnożenia przez 1, 2, 3, 4 i 5, a także przez 10. W której klasie jest tabliczka mnożenia? Dzieci zaczynają się uczyć tabliczki mnożenia już w 2 klasie.
Czy w klasach 1 3 są oceny?
W klasach I – III obowiązuje bieżąca, śródroczna i końcoworoczna ocena opisowa uwzględniająca postępy ucznia w edukacji oraz w rozwoju emocjonalno-społecznym, a także jego osobiste osiągnięcia. 4. Śródroczne i roczne oceny klasyfikacyjne są ocenami opisowymi.
Ile lat ma dziecko w drugiej klasie?
Początkowy wiek | Polska | Stany Zjednoczone |
---|---|---|
6-7 | Szkoła podstawowa Klasa 1 | Szkoła podstawowa Klasa 1 |
7-8 | Szkoła podstawowa Klasa 2 | Szkoła podstawowa Klasa 2 |
8-9 | Szkoła podstawowa Klasa 3 | Szkoła podstawowa Klasa 3 |
9-10 | Szkoła podstawowa Klasa 4 | Szkoła podstawowa Klasa 4 |
Za co szkoła może nie wydać świadectwa?
Żaden wewnątrzszkolny dokument nie może stać się podstawą do odmowy wydania uczniowi lub absolwentowi świadectwa. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 stycznia 2000 r. (z późniejszymi zmianami) w sprawie wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz.
Jak samemu zrobić świadectwo szkolne?
- informacje na temat ucznia i nauczyciela.
- opisy skali ocen, takie jak 6 – „stopień celujący”, 5 – „stopień bardzo dobry” itd.
- opisy na świadectwie z miejscem na komentarze nauczyciela.
Co się stanie jak nie oddam obiegówki w szkole?
– Niedostarczenie karty obiegowej absolutnie nie wstrzymuje wydania świadectwa szkolnego – tłumaczy Anna Łapieniecka, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im . M. Konopnickiej w Radomiu. – Składki płacone na Radę Rodziców są dobrowolne.
Czy uczeń z oceną niedostateczną otrzymuje świadectwo?
Skoro jednak uczeń nie zdał egzaminu i faktycznie dopiero po jego zakończeniu rada pedagogiczna może zdecydować o promocji warunkowej, prawidłowa powinna być data podjęcia uchwały w tej sprawie. Uczeń otrzymuje świadectwo z oceną niedostateczną, gdyż uzyskał promocję.
Czy uczeń z jedynką dostaje świadectwo?
Choć z jedynką można zdać do następnej klasy, na pewno nikt nie może mieć oceny niedostatecznej na świadectwie maturalnym. Jedynki nie można mieć bowiem z przedmiotu, który nie będzie kontynuowany w następnej klasie. Promocja z oceną niedostateczną na świadectwie nie jest nowością w polskim systemie edukacji.
Jak odzyskać zgubione świadectwo szkolne jeśli szkoła już nie istnieje?
W przypadku utraty oryginału świadectwa osoba, która otrzymała dokument, może wystąpić do dyrektora szkoły z wnioskiem o wydanie duplikatu świadectwa, w którym należy podać przyczyny ubiegania się o duplikat oraz określić: – rodzaj świadectwa (ukończenia szkoły/dojrzałości), – rok ukończenia szkoły.
Ile się czeka na odpis świadectwa ukończenia szkoły?
Do wniosku należy dołączyć potwierdzenie dokonania opłaty. Za wydanie duplikatu świadectwa szkolnego pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od legalizacji dokumentu tj. 26,00 zł. Termin wykonania duplikatu świadectwa do 14 dni.
Propozycje oceny opisowej ucznia klasy II Szkoły Podstawowej
Przedstawiam propozycję oceny opisowej ucznia klasy II, którą mozna wykorzystać przy wypełnianiu świadectwa szkolnego.
PROPOZYCJE OCENY OPISOWEJ UCZNIA KLASY II SZKOŁY PODSTAWOWEJ NA KONIEC ROKU SZKOLNEGO
Przedstawiam propozycje ocen opisowych dla uczniów II klasy Szkoły Podstawowej. Można je wykorzystać przy pisaniu świadectw szkolnych, informacji dla rodziców. Obejmują one poziom opanowania podstawowych wiadomości i umiejętności przewidzianych podstawą programową klasy drugiej oraz opis oceny z zachowania.
Oto moje propozycje:
Ada jest uczennicą pracowitą, obowiązkową i samodzielną. Łatwo nawiązuje kontakty z rówieśnikami. Jest koleżeńska, życzliwa i lubiana w klasie. Chętnie pomaga innym dzieciom i potrafi docenić ich sukcesy. Na zajęciach jest aktywna, żywa i pomysłowa; nie zawsze panuje nad głośnym wyrażaniem swoich emocji. Lubi dominować w grupie.
Wypowiada się chętnie, pełnymi i poprawnie zbudowanymi zdaniami. posiada bogate słownictwo. Czyta płynnie i wyraziście, z odpowiednią intonacją. Rozumie czytany tekst. Pisze starannie, stosuje poznane zasady ortograficzne. Potrafi zredagować krótkie opowiadanie i opis. Opanowała podstawowe wiadomości gramatyczne. Sprawnie wykonuje poznane działania matematyczne w zakresie 100. Samodzielnie rozwiązuje złożone zadania tekstowe. Posiada rozległą wiedzę o otaczającym środowisku. Jest sprawna fizycznie. Chętnie śpiewa. Pomysłowo i estetycznie wykonuje prace plastyczno- techniczne.
Sebastian jest uczniem koleżeńskim, życzliwym i sympatycznym. Chętnie pomaga innym dzieciom. Jednak jest mało obowiązkowy. Nie zawsze odrabia prace domowe. Wymaga ciągłego zachęcania do podejmowania obowiązków szkolnych. Jest mało samodzielny . Jednak potrafi cieszyć się ze swoich postępów w nauce.
Wypowiada się pojedynczymi zdaniami, nie zawsze poprawnymi. Zrobił duże postępy w umiejętności czytania. Czyta dosyć płynnie, nie zawsze przestrzega znaków przestankowych. Ma problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu. Pisze niestarannie, nie przestrzega poznanych zasad ortograficznych. Nie w pełni opanował podstawowe wiadomości gramatyczne. Ma problemy z wykonywaniem poznanych działań matematycznych w zakresie 100. Zadania tekstowe wykonuje z pomocą nauczyciela. Posiada małą wiedzę o otaczającym środowisku. Jego prace plastyczne są mało pomysłowe i nieestetyczne. Chętnie uczestniczy w zajęciach muzycznych. Jest dosyć sprawny fizycznie.
Ola jest uczennicą miłą, sympatyczną i koleżeńską. Chętnie pomaga innym dzieciom. Jest niezwykle wrażliwa. Niekiedy bywa jednak konfliktowa. Nie zawsze obowiązkowa i mało samodzielna. Chętnie bierze udział w zajęciach. Potrafi cieszyć się z sukcesów swoich i innych dzieci. Jest niezwykle ambitna.
Wypowiada się pojedynczymi zdaniami, często niepoprawnie zbudowanymi. Posiada ubogie słownictwo i niewielki zakres wiedzy o otaczającym środowisku. Czyta w dobrym tempie , nie zawsze rozumie czytany tekst. Pisze niestarannie, popełnia dużo błędów ortograficznych. Słabo opanowała podstawowe wiadomości gramatyczne, nie rozróżnia przymiotników. Ma problemy z wykonywaniem poznanych działań matematycznych w zakresie 100, zwłaszcza z odejmowaniem i dzieleniem. Zadania tekstowe wykonuje z pomocą nauczyciela. Jej prace plastyczne są nieestetyczne i mało pomysłowe. Niechętnie uczestniczy w zajęciach ruchowych.
Ania jest uczennicą pracowitą, chociaż nie zawsze obowiązkową. Bierze aktywny udział w zajęciach. Jest opiekuńcza i koleżeńska. Chętnie pomaga innym dzieciom. Potrafi zgodnie współdziałać w zespole. Jest szczera i otwarta.
Wypowiada się chętnie, prostymi i poprawnie zbudowanymi zdaniami. Czyta poprawnie i dość płynnie, z odpowiednią intonacją. Rozumie czytany tekst. Pisze niezbyt starannie, nie zawsze przestrzega poznanych zasad ortograficznych. Potrafi zredagować krótkie opowiadanie i opis. Opanowała podstawowe wiadomości gramatyczne. Ma problemy z kolejnością alfabetyczną wyrazów. Sprawnie wykonuje poznane działania matematyczne w zakresie 100. Samodzielnie rozwiązuje zadania tekstowe. Posiada rozległą wiedzę o otaczającym środowisku. Jest sprawna fizycznie. Chętnie śpiewa i estetycznie wykonuje prace plastyczno- techniczne.
Damian jest uczniem koleżeńskim, uczynnym i wrażliwym. Chętnie pomaga innym dzieciom. Jest lubiany w klasie. Wyróżnia się pracowitością i obowiązkowością. Zawsze przygotowuje się do zajęć. Odpowiedzialnie wykonuje powierzone zadania. Jest niezbyt aktywny na zajęciach. Nerwowo reaguje na nowe sytuacje.
Wypowiada się pełnymi i poprawnie zbudowanymi zdaniami. Ma bogaty zasób słownictwa. Czyta płynnie i wyraziście, z odpowiednią intonacją. Rozumie czytany tekst. Pisze niezbyt starannie, ale stara się stosować poznane zasady ortograficzne. Potrafi zredagować krótkie opowiadanie i opis. Opanował podstawowe wiadomości gramatyczne. Sprawnie wykonuje poznane działania matematyczne w zakresie100. Samodzielnie rozwiązuje złożone zadania tekstowe. Posiada rozległą wiedzę o otaczającym środowisku. Jest sprawny fizycznie. Chętnie śpiewa. Pomysłowo i estetycznie wykonuje prace plastyczno- techniczne.
Marta jest uczennicą spokojną, uczynną i życzliwą. Chętnie pomaga innym dzieciom. Potrafi współdziałać w zespole. Panuje nad swoimi emocjami i umie zachować się w sytuacjach konfliktowych. Jest jednak mało ambitna i pracowita,
nie zawsze systematyczna i obowiązkowa.
Wypowiada się chętnie, pełnymi, poprawnymi zdaniami. Czyta wolno, wyrazami, nie zawsze przestrzega znaków przestankowych. Nie w pełni rozumie cicho czytany tekst. Pisze niestarannie, popełnia bardzo dużo błędów ortograficznych. Potrafi ułożyć krótkie opowiadanie i opis. Nie w pełni opanowała podstawowe wiadomości gramatyczne. Dobrze liczy w zakresie 100. Ma problemy z rozwiązywaniem zadań tekstowych. Posiada ogólną wiedzę o otaczającym środowisku. Jest sprawna fizycznie. Chętnie uczestniczy w zajęciach muzycznych. Ładnie wykonuje prace plastyczno- techniczne.
Opracowała: mgr Renata Woronowicz Damian jest uczniem koleżeńskim, uczynnym i wrażliwym. Chętnie pomaga innym dzieciom. Jest lubiany w klasie. Wyróżnia się pracowitością i obowiązkowością. Zawsze przygotowuje się do zajęć. Odpowiedzialnie wykonuje powierzone zadania. Jest niezbyt aktywny na zajęciach. Nerwowo reaguje na nowe sytuacje.Wypowiada się pełnymi i poprawnie zbudowanymi zdaniami. Ma bogaty zasób słownictwa. Czyta płynnie i wyraziście, z odpowiednią intonacją. Rozumie czytany tekst. Pisze niezbyt starannie, ale stara się stosować poznane zasady ortograficzne. Potrafi zredagować krótkie opowiadanie i opis. Opanował podstawowe wiadomości gramatyczne. Sprawnie wykonuje poznane działania matematyczne w zakresie100. Samodzielnie rozwiązuje złożone zadania tekstowe. Posiada rozległą wiedzę o otaczającym środowisku. Jest sprawny fizycznie. Chętnie śpiewa. Pomysłowo i estetycznie wykonuje prace plastyczno- techniczne.Marta jest uczennicą spokojną, uczynną i życzliwą. Chętnie pomaga innym dzieciom. Potrafi współdziałać w zespole. Panuje nad swoimi emocjami i umie zachować się w sytuacjach konfliktowych. Jest jednak mało ambitna i pracowita,nie zawsze systematyczna i obowiązkowa.Wypowiada się chętnie, pełnymi, poprawnymi zdaniami. Czyta wolno, wyrazami, nie zawsze przestrzega znaków przestankowych. Nie w pełni rozumie cicho czytany tekst. Pisze niestarannie, popełnia bardzo dużo błędów ortograficznych. Potrafi ułożyć krótkie opowiadanie i opis. Nie w pełni opanowała podstawowe wiadomości gramatyczne. Dobrze liczy w zakresie 100. Ma problemy z rozwiązywaniem zadań tekstowych. Posiada ogólną wiedzę o otaczającym środowisku. Jest sprawna fizycznie. Chętnie uczestniczy w zajęciach muzycznych. Ładnie wykonuje prace plastyczno- techniczne. Ania jest uczennicą pracowitą, chociaż nie zawsze obowiązkową. Bierze aktywny udział w zajęciach. Jest opiekuńcza i koleżeńska. Chętnie pomaga innym dzieciom. Potrafi zgodnie współdziałać w zespole. Jest szczera i otwarta.Wypowiada się chętnie, prostymi i poprawnie zbudowanymi zdaniami. Czyta poprawnie i dość płynnie, z odpowiednią intonacją. Rozumie czytany tekst. Pisze niezbyt starannie, nie zawsze przestrzega poznanych zasad ortograficznych. Potrafi zredagować krótkie opowiadanie i opis. Opanowała podstawowe wiadomości gramatyczne. Ma problemy z kolejnością alfabetyczną wyrazów. Sprawnie wykonuje poznane działania matematyczne w zakresie 100. Samodzielnie rozwiązuje zadania tekstowe. Posiada rozległą wiedzę o otaczającym środowisku. Jest sprawna fizycznie. Chętnie śpiewa i estetycznie wykonuje prace plastyczno- techniczne. Przedstawiam propozycje ocen opisowych dla uczniów II klasy Szkoły Podstawowej. Można je wykorzystać przy pisaniu świadectw szkolnych, informacji dla rodziców. Obejmują one poziom opanowania podstawowych wiadomości i umiejętności przewidzianych podstawą programową klasy drugiej oraz opis oceny z zachowania.Oto moje propozycje:Ada jest uczennicą pracowitą, obowiązkową i samodzielną. Łatwo nawiązuje kontakty z rówieśnikami. Jest koleżeńska, życzliwa i lubiana w klasie. Chętnie pomaga innym dzieciom i potrafi docenić ich sukcesy. Na zajęciach jest aktywna, żywa i pomysłowa; nie zawsze panuje nad głośnym wyrażaniem swoich emocji. Lubi dominować w grupie.Wypowiada się chętnie, pełnymi i poprawnie zbudowanymi zdaniami. posiada bogate słownictwo. Czyta płynnie i wyraziście, z odpowiednią intonacją. Rozumie czytany tekst. Pisze starannie, stosuje poznane zasady ortograficzne. Potrafi zredagować krótkie opowiadanie i opis. Opanowała podstawowe wiadomości gramatyczne. Sprawnie wykonuje poznane działania matematyczne w zakresie 100. Samodzielnie rozwiązuje złożone zadania tekstowe. Posiada rozległą wiedzę o otaczającym środowisku. Jest sprawna fizycznie. Chętnie śpiewa. Pomysłowo i estetycznie wykonuje prace plastyczno- techniczne.Sebastian jest uczniem koleżeńskim, życzliwym i sympatycznym. Chętnie pomaga innym dzieciom. Jednak jest mało obowiązkowy. Nie zawsze odrabia prace domowe. Wymaga ciągłego zachęcania do podejmowania obowiązków szkolnych. Jest mało samodzielny . Jednak potrafi cieszyć się ze swoich postępów w nauce.Wypowiada się pojedynczymi zdaniami, nie zawsze poprawnymi. Zrobił duże postępy w umiejętności czytania. Czyta dosyć płynnie, nie zawsze przestrzega znaków przestankowych. Ma problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu. Pisze niestarannie, nie przestrzega poznanych zasad ortograficznych. Nie w pełni opanował podstawowe wiadomości gramatyczne. Ma problemy z wykonywaniem poznanych działań matematycznych w zakresie 100. Zadania tekstowe wykonuje z pomocą nauczyciela. Posiada małą wiedzę o otaczającym środowisku. Jego prace plastyczne są mało pomysłowe i nieestetyczne. Chętnie uczestniczy w zajęciach muzycznych. Jest dosyć sprawny fizycznie.Ola jest uczennicą miłą, sympatyczną i koleżeńską. Chętnie pomaga innym dzieciom. Jest niezwykle wrażliwa. Niekiedy bywa jednak konfliktowa. Nie zawsze obowiązkowa i mało samodzielna. Chętnie bierze udział w zajęciach. Potrafi cieszyć się z sukcesów swoich i innych dzieci. Jest niezwykle ambitna.Wypowiada się pojedynczymi zdaniami, często niepoprawnie zbudowanymi. Posiada ubogie słownictwo i niewielki zakres wiedzy o otaczającym środowisku. Czyta w dobrym tempie , nie zawsze rozumie czytany tekst. Pisze niestarannie, popełnia dużo błędów ortograficznych. Słabo opanowała podstawowe wiadomości gramatyczne, nie rozróżnia przymiotników. Ma problemy z wykonywaniem poznanych działań matematycznych w zakresie 100, zwłaszcza z odejmowaniem i dzieleniem. Zadania tekstowe wykonuje z pomocą nauczyciela. Jej prace plastyczne są nieestetyczne i mało pomysłowe. Niechętnie uczestniczy w zajęciach ruchowych. PROPOZYCJE OCENY OPISOWEJ UCZNIA KLASY II SZKOŁY PODSTAWOWEJ NA KONIEC ROKU SZKOLNEGO mgr Renata Woronowicz
Karty oceny opisowej ucznia klasy II
ZAŁĄCZNIK 2 – Karty oceny opisowej ucznia klasy II
Załącznik 2
Klasa II – śródroczna analiza postępów w nauczaniu
Uczeń/uczennica……………………………………………………..
Klasa II…. I semestr roku szkolnego………………………………
Religia………………………………………………………………………………………………………
Język angielski……………………………………………………………………………………………
……………………………………………………………………………………
……………………………………………………………………………………
……………………………………………………………………………………
……………………………………………………………………………………
EDUKACJA POLONISTYCZNA
1. CZYTANIE
Technika czytania: czyta płynnie w tempie: dobrym, wolnym; wyrazami, sylabami, głoskuje; popełnia błędy przy czytaniu; nie opanował/a techniki czytania.
Czytanie ze zrozumieniem: rozumie czytany tekst, nie zawsze rozumie treść przeczytanego tekstu, ma poważne trudności ze zrozumieniem tekstu, nie rozumie treści czytanego tekstu.
2. PISANIE
Przepisywanie tekstów: pisze z pamięci, przepisuje poprawnie, myli się przy przepisywaniu, odwzorowuje tekst przepisywany.
Pisanie ze słuchu: bezbłędnie, poprawnie zapisuje pojedyncze wyrazy, grupy wyrazów; popełnia błędy, nie pisze ze słuchu.
Zasady ortograficzne: zna i stosuje je zawsze, zazwyczaj, czasami; nie zna i nie stosuje zasad ortograficznych.
Formułowanie myśli w zdaniu pisanym: potrafi samodzielnie ułożyć proste/ złożone zdanie oraz zapisać je; ma trudności z samodzielnym ułożeniem i zapisaniem prostego/ złożonego zdania; nie potrafi formułować myśli w zdaniu pisanym.
3. MÓWIENIE
Wypowiada się: wyrazami, krótkimi zdaniami, zdaniami złożonymi, stosuje wypowiedzi kilkuzdaniowe; nie wykazuje chęci wypowiadania się, wypowiada się wyłącznie na polecenie lub pytanie nauczyciela.
Odtwarza/ nie odtwarza z pamięci teksty dla dzieci.
4. GRAMATYKA
Wyróżnia części mowy: rzeczownik, czasownik, przymiotnik; myli się, nie wyróżnia.
Zasady gramatyczne: zna i stosuje je: zawsze, zazwyczaj, czasami, nie stosuje.
EDUKACJA MATEMATYCZNA
Rachunek pamięciowy w zakresie 20: liczy biegle, radzi sobie wystarczająco, działa na konkretach, nie liczy.
Opanowanie podstawowych działań matematycznych: rozumie i wykonuje dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie; ma problemy w liczeniu w zakresie czterech działań matematycznych; nie opanował/a liczenia w zakresie czterech działań matematycznych.
Zadania tekstowe: rozwiązuje proste / złożone zadania: samodzielnie, z pomocą; nie rozwiązuje samodzielnie prostych /złożonych zadań tekstowych.
EDUKACJA SPOŁECZNO – PRZYRODNICZA
Zna/ nie zna najbliższą okolicę, jej ważniejsze obiekty, tradycje; wie/ nie wie w jakim regionie mieszka; zna/ nie zna zagrożenia ze strony ludzi; potrafi/ nie potrafi powiadomić dorosłych o wypadku, zagrożeniu, niebezpieczeństwie.
Posiada wiedzę o otaczającym środowisku: rozległą, ogólną, wycinkową.
Stosuje ją w praktyce: zawsze, często, sporadycznie; nie przejawia zainteresowania otaczającym środowiskiem społeczno-przyrodniczym.
EDUKACJA MUZYCZNA
Opanował/a umiejętności muzyczne: śpiew, gra na instrumentach perkusyjnych; rozpoznawanie poznanych wartości nut: rozpoznaje, myli się, nie rozpoznaje; odczytywanie zapisu nutowego: potrafi, popełnia błędy, nie potrafi odczytać zapisu; wykazuje poczucie rytmu, ma trudności z ćwiczeniami rytmicznymi; wykazuje zainteresowania muzyczne; niechętnie uczestniczy w zajęciach muzycznych.
EDUKACJA PLASTYCZNA
Opanował/a podstawowe techniki plastyczne; prace zawierają bogactwo treści, są ubogie pod względem treści, są schematyczne; wykazuje twórczą inwencję plastyczną; wykazuje niechęć do zajęć plastycznych.
ZAJĘCIA TECHNICZNE
Stosuje się do wskazówek: zawsze, czasami, nie stosuje się.
Potrafi bezpiecznie korzystać z narzędzi i przyborów/ nie potrafi; dba o estetyczne wykończenie pracy/ nie dba.
ZAJĘCIA KOMPUTEROWE
Zasady bhp zna i przestrzega: zawsze, czasem, nie zna i nie przestrzega.
Polecenia i ćwiczenia: wykonuje starannie i samodzielnie, z pomocą nauczyciela, tylko łatwiejsze zadania, nie jest zainteresowany/a pracą.
Wie/ nie wie, jak należy bezpiecznie korzystać z komputera.
WYCHOWANIE FIZYCZNE
Wykazuje/ nie wykazuje: ogólną sprawność psychomotoryczną.
Współdziała/ nie współdziała: w zespołowych formach aktywności sportowej.
Wkłada: odpowiedni wysiłek/ nie wkłada odpowiedniego wysiłku.
Przygotowanie do zajęć: zawsze, czasami, sporadycznie.
WŁAŚCIWOŚCI ROZWOJU DZIECKA
Łatwo nawiązuje kontakty z rówieśnikami/ nie nawiązuje kontaktów z rówieśnikami; często popada w konflikty z innymi; jest wzorem godnym naśladowania; cechuje go/ ją zdyscyplinowanie, koleżeńskość, uczynność; wykazuje: samodzielność, zaradność, inicjatywę.
Odpowiedzialność: przyjęte na siebie zadania i obowiązki wykonuje: wzorowo, chętnie, wymagają większej dokładności; niechętnie podejmuje działania szkolne.
Przestrzeganie norm społecznych: zawsze, zazwyczaj, czasami, nie przestrzega.
Klasa II – oceny roczne
Edukacja polonistyczna:
Czytanie :
Celujący (6) – Uczeń celująco opanował umiejętność czytania.
Bardzo dobry (5) – Uczeń w bardzo dobrym stopniu opanował umiejętność czytania.
Dobry (4) – Uczeń w dobrym stopniu opanował umiejętność czytania.
Dostateczny (3) – Uczeń w dostatecznym stopniu opanował umiejętność czytania.
Dopuszczający (2) – Uczeń w wystarczającym stopniu opanował umiejętność czytania.
Niedostateczny (1) – Uczeń nadal czyta sylabami i głoskami. Nie rozumie czytanego tekstu.
Cechy czytania
Poprawne – prawidłowo odczytuje ,nie opuszcza liter, sylab, wyrazów, nie przestawia.
Płynne – czyta wolno ale całymi wyrazami, nie zatrzymuje się zbyt długo nad poszczególnymi wyrazami lub częściami, nie ”bierze oddechu” w połowie wyrazu. Czytanie może być powolne ale równomierne.
Biegle – polega na indywidualnym, świadomym stosowaniu właściwego tempa, na zachowaniu właściwych akcentów logicznych w zdaniu, zgodnie ze znakami przestankowymi oraz tych, które są ważne dla rozumienia tekstu. Warunkiem czytania biegłego jest jednoczesne rozumienie tekstu.
Wyraziste – polega na zachowaniu pauz gramatycznych, logicznych i psychologicznych, na zachowaniu właściwej intonacji i tempa. Uczeń powinien wydobyć walory uczuciowe tekstu, umie odzwierciedlić barwą głosu uczucia i nastroje jakie autor chce obudzić w związku z czytanym tekstem. Czytanie to również polega na oddaniu głosem cech indywidualnych bohaterów oraz stosunku czytającego do bohaterów.
Pisanie :
Celujący (6) – Uczeń w celującym stopniu opanował umiejętność pisania ze słuchu.
Bardzo dobry (5) – Uczeń w bardzo dobrym stopniu opanował umiejętność pisania ze słuchu.
Dobry (4) – Uczeń w dobrym stopniu opanował umiejętność pisania ze słuchu.
Dostateczny (3) – Uczeń w dostatecznym stopniu opanował umiejętność pisania ze słuchu.
Dopuszczający (2) – Uczeń w wystarczającym stopniu opanował umiejętność pisania ze słuchu.
Niedostateczny (1) – Uczeń nie potrafi formułować myśli w zdaniu pisanym.
Ortografia i gramatyka :
Celujący (6) – Uczeń w celującym stopniu opanował wiadomości z ortografii i gramatyki.
Bardzo dobry (5) – Uczeń w bardzo dobrym stopniu opanował wiadomości z ortografii i gramatyki.
Dobry (4) – Uczeń w dobrym stopniu opanował wiadomości z ortografii i gramatyki.
Dostateczny (3) – Uczeń w dostatecznym stopniu opanował wiadomości z ortografii i gramatyki.
Dopuszczający (2) – Uczeń w wystarczającym stopniu opanował wiadomości z ortografii i gramatyki.
Niedostateczny (1) – Uczeń nie opanował wiadomości z ortografii i gramatyki.
Mówienie :
Celujący (6) – Uczeń swobodnie wypowiada się na zadany temat.
Bardzo dobry (5) –- Uczeń bardzo dobrze wypowiada się na zadany temat.
Dobry (4) – – Uczeń dobrze wypowiada się na zadany temat.
Dostateczny (3) – – Uczeń dostatecznie wypowiada się na zadany temat.
Dopuszczający (2) –- Uczeń wypowiada się niechętnie.
Niedostateczny (1) –- Uczeń nie potrafi sformułować myśli w zdaniu mówionym.
Edukacja matematyczna:
Celujący (6) – Uczeń biegle opanował liczenie w zakresie 100 oraz podstawowe działania matematyczne. Potrafi samodzielnie rozwiązywać złożone zadania tekstowe.
Bardzo dobry (5) – Uczeń bardzo dobrze opanował liczenie w zakresie 100 oraz podstawowe działania matematyczne. Przy nieznacznej pomocy nauczyciela rozwiązuje złożone zadania tekstowe.
Dobry (4) – Uczeń dobrze opanował liczenie w zakresie 100 oraz podstawowe działania matematyczne. Potrafi samodzielnie rozwiązywać proste zadania tekstowe.
Dostateczny (3) – Uczeń w dostatecznym stopniu liczy w zakresie 100. Z pomocą nauczyciela rozwiązuje proste zadania tekstowe.
Dopuszczający (2) – Uczeń działa na konkretach w zakresie 100 . Popełnia błędy w obliczeniach. Wyłącznie z pomocą nauczyciela próbuje rozwiązywać proste zadania tekstowe.
Niedostateczny (1) – Uczeń nie opanował podstawowych działań arytmetycznych. Nie podejmuje prób rozwiązania prostego zadania tekstowego. Popełnia błędy w obliczeniach w zakresie 100.
Edukacja społeczno – przyrodnicza:
Celujący (6) – Uczeń posiada rozległą wiedzę na temat obowiązujących zasad społecznych i o otaczającym środowisku, zawsze stosuje ją w praktyce.
Bardzo dobry (5) – Uczeń posiada ogólną wiedzę na temat obowiązujących zasad społecznych oraz rozległą o otaczającym środowisku, często stosuje ją w praktyce.
Dobry (4) – Uczeń posiada podstawową wiedzę na temat obowiązujących zasad społecznych oraz ogólną o otaczającym środowisku, stosuje ją w praktyce.
Dostateczny (3) – Uczeń posiada wycinkową wiedzę na temat obowiązujących zasad społecznych oraz podstawową o najbliższym środowisku, stosuje ją w praktyce.
Dopuszczający (2) – Uczeń posiada znikomą wiedzę na temat obowiązujących zasad społecznych oraz wycinkową o otaczającym środowisku, czasami stosuje ją w praktyce.
Niedostateczny (1) – Uczeń nie posiada wiedzy na temat obowiązujących zasad społecznych, nie wykazuje zainteresowania otaczającym środowiskiem.
Edukacja techniczna
Celujący (6) – Uczeń samodzielnie pracuje według podanej instrukcji. Prace techniczne cechuje staranność i dokładność wykonania.
Bardzo dobry (5) – Uczeń bardzo dobrze pracuje według podanej instrukcji. Prace techniczne cechuje staranność i dokładność wykonania.
Dobry (4) – Uczeń dobrze pracuje według podanej instrukcji. Prace techniczne cechuje staranność i dokładność wykonania.
Dostateczny (3) – Uczeń pracuje według podanej instrukcji z pomocą nauczyciela. Prace techniczne wykonuje niedbale.
Dopuszczający (2) – Uczeń pracuje według podanej instrukcji z dużą pomocą nauczyciela. Prace techniczne wykonuje niechętnie i niedbale.
Niedostateczny (1) – Uczeń mimo pomocy nauczyciela nie pracuje według podanej instrukcji. Nie angażuje się w wykonywanie prac technicznych.
Edukacja plastyczna
Celujący (6) – Prace plastyczne świadczą o talencie ucznia i wyróżniają się inwencją twórczą.
Bardzo dobry (5) – Prace plastyczne cechuje staranność i oryginalność wykonania.
Dobry (4) – Uczeń dobrze opanował techniki plastyczne.
Dostateczny (3) – Prace plastyczne są schematyczne i ubogie w treść.
Dopuszczający (2) – Uczeń słabo opanował podstawowe techniki plastyczne.
Niedostateczny (1) – Uczeń nie opanował podstawowych technik plastycznych.
Edukacja muzyczna
Celujący (6) – Uczeń jest uzdolniony muzycznie, czysto śpiewa, gra na instrumentach perkusyjnych, rozumie zapis nutowy.
Bardzo dobry (5) – Uczeń wykazuje duże poczucie rytmu, chętnie śpiewa, gra na instrumentach perkusyjnych, rozróżnia poznane nuty i dźwięki.
Dobry (4) – Uczeń ma poczucie rytmu, chętnie śpiewa, gra na instrumentach perkusyjnych, myli niektóre nuty i dźwięki.
Dostateczny (3) – Uczeń wykazuje poczucie rytmu, niechętnie śpiewa, odtwarza proste rytmy na instrumentach perkusyjnych, myli nuty i dźwięki.
Dopuszczający (2) – Uczeń nie wykazuje poczucia rytmu, niechętnie śpiewa, ma trudności z odtworzeniem prostych rytmów na instrumentach perkusyjnych, ma duże trudności z rozróżnianiem nut.
Niedostateczny (1) – Uczeń niechętnie uczestniczy w zajęciach muzycznych, nie rozróżnia nut.
Wychowanie fizyczne
Celujący (6) – Ćwiczenia sprawnościowe cechuje perfekcjonizm i wielkie zaangażowanie.
Bardzo dobry (5) – Ćwiczenia sprawnościowe wykonuje z dużym zaangażowaniem.
Dobry (4) – Uczeń wykazuje ogólną sprawność ruchową.
Dostateczny (3) – Uczeń jest sprawny fizycznie lecz ćwiczenia ruchowe wykonuje niedbale.
Dopuszczający (2) –Ćwiczenia sprawnościowe uczeń wykonuje niedokładnie i niechętnie.
Niedostateczny (1) – Uczeń bardzo niechętnie i bez zaangażowania wykonuje ćwiczenia ruchowe.
Zajęcia komputerowe
Celujący (6) – Uczeń samodzielnie i starannie tworzy teksty i rysunki w poznanych programach komputerowych.
Bardzo dobry (5) – Uczeń bardzo dobrze i starannie tworzy teksty i rysunki w poznanych programach komputerowych.
Dobry (4) – Uczeń dobrze wykonuje tylko łatwiejsze zadania w poznanych programach komputerowych.
Dostateczny (3) – Uczeń tworzy teksty i rysunki w poznanych programach komputerowych z niewielką pomocą nauczyciela.
Dopuszczający (2) – Uczeń tworzy teksty i rysunki w poznanych programach komputerowych tylko z pomocą nauczyciela.
Niedostateczny (1) – Uczeń nie posługuje się narzędziami poznanych programów komputerowych.
Język angielski:
Celujący (6) – Uczeń swobodnie posługuje się elementami języka angielskiego wykraczającymi poza program nauczania i swobodnie wypowiada się w języku angielskim. Jest aktywny. Uczeń bierze udział w konkursach o zasięgu międzyszkolnym, wojewódzkim lub ogólnopolskim osiągając wysokie lokaty.
Bardzo dobry (5) – Uczeń rozumie proste i bardziej złożone polecenia nauczyciela i właściwie na nie reaguje. Uczeń opanował w bardzo dobrym stopniu wyrazy, zwroty i struktury gramatyczne z języka angielskiego. Wykonuje zadania sprawdzające rozumienie ze słuchu, nie popełniając błędów. Jest aktywny.
Dobry (4) – Uczeń rozumie proste polecenia nauczyciela i właściwie na nie reaguje. Uczeń opanował w dobrym stopniu wyrazy, zwroty i struktury gramatyczne z języka angielskiego. Wykonuje zadania sprawdzające rozumienie ze słuchu, popełniając niewielkie błędy.
Dostateczny (3) – Uczeń rozumie proste polecenia nauczyciela i próbuje na nie reagować. Uczeń opanował podstawowe wyrazy, zwroty i struktury gramatyczne z języka angielskiego. Uczeń częściowo rozumie słuchane teksty nagrań.
Dopuszczający (2) – Uczeń rozumie niektóre proste polecenia nauczyciela, ale rzadko na nie reaguje. Uczeń opanował niektóre podstawowe wyrazy, zwroty i struktury gramatyczne
z języka angielskiego umożliwiające mu dalsze kontynuowanie nauki.
Niedostateczny (1) – Uczeń nie rozumie prostych poleceń nauczyciela. Uczeń nie opanował podstawowych wyrazów, zwrotów i struktur gramatycznych z języka angielskiego.
Kryteria rocznych ocen opisowych zachowania – klasa II
Wzorowe – Uczeń wzorowo jest przygotowany do zajęć lekcyjnych. Jest punktualny, systematyczny, aktywnie uczestniczy w zajęciach. Chętnie podejmuje dodatkowe działania szkolne. Zna i respektuje reguły oraz zasady dotyczące norm współżycia w szkole. Kulturalnie odnosi się do innych uczniów i osób dorosłych. Szanuje mienie szkolne, swoją i cudzą własność. Prezentuje postawę godną naśladowania.
Bardzo dobre – Uczeń bardzo dobrze jest przygotowany do zajęć lekcyjnych. Jest punktualny, systematyczny, aktywnie uczestniczy w zajęciach. Podejmuje dodatkowe działania szkolne. Zna i respektuje reguły oraz zasady dotyczące norm współżycia w szkole. Kulturalnie odnosi się do innych uczniów i osób dorosłych. Dba o mienie szkolne, swoją i cudzą własność.
Dobre – Uczeń dobrze jest przygotowany do zajęć lekcyjnych. Czasami spóźnia się do szkoły, wymaga motywacji do podejmowania dodatkowych działań szkolnych. Zna i respektuje reguły oraz zasady dotyczące norm współżycia w szkole. Okazuje szacunek osobom dorosłym. Dba o mienie szkolne, swoją i cudzą własność.
Poprawne – Przygotowanie ucznia do zajęć lekcyjnych i wynikających z nich obowiązków wymaga większej dokładności i staranności. Uczeń spóźnia się do szkoły, pracuje niesystematycznie. Nie zawsze przestrzega reguł oraz zasad dotyczących norm współżycia w szkole. Zapomina o stosowaniu zwrotów grzecznościowych w kontaktach z innymi uczniami oraz osobami dorosłymi. Nie szanuje mienia szkolnego, swojej i cudzej własności.
Nieodpowiednie – Uczeń jest niesystematyczny, często nieprzygotowany do zajęć lekcyjnych. Nie podejmuje działań szkolnych. Zazwyczaj nie przestrzega reguł oraz zasad dotyczących norm współżycia w szkole. Często popada w konflikty z innymi uczniami oraz osobami dorosłymi. Nie szanuje mienia szkolnego, swojej i cudzej własności. Cechuje go niska kultura osobista.
Naganne – Uczeń lekceważy obowiązki szkolne. Jest agresywny i konfliktowy. Używa wulgarnych słów, dostarcza innym negatywnych wzorców zachowania. Niszczy mienie szkolne, swoją i cudzą własność. Cechuje go bardzo niska kultura osobista.
Świadectwo dla ucznia gimnazjum – Oświata i Prawo
Odpowiada 30.05.2011
PYTANIE
Jakie świadectwo ma otrzymać uczeń, który nie zdał w klasie III gimnazjum,? Chyba nie świadectwo ukończenia szkoły, bo jej nie ukończył, promocyjne też nie, bo nie otrzymał promocji do klasy (jakiej?).
ODPOWIEDŹ
Zgodnie z § 20 ust. 3 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (DzU z 2007 r. nr 83, poz. 562, z późn. zm.) począwszy od klasy IV szkoły podstawowej, uczeń otrzymuje promocję do klasy programowo wyższej (na semestr programowo wyższy), jeżeli ze wszystkich obowiązkowych zajęć edukacyjnych, określonych w szkolnym planie nauczania uzyskał roczne (semestralne) oceny klasyfikacyjne wyższe od oceny niedostatecznej.
Uczeń, który nie spełnił wyżej wymienionych warunków nie otrzymuje promocji do klasy programowo wyższej (na semestr programowo wyższy) i powtarza klasę (semestr).
Zgodnie z § 6 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 28 maja 2010 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (DzU z 2010 r. nr 97, poz. 624) po ukończeniu nauki w danej klasie, z wyjątkiem klasy programowo najwyższej, uczeń szkoły dla dzieci i młodzieży, zależnie od wyników klasyfikacji rocznej, otrzymuje świadectwo szkolne promocyjne potwierdzające uzyskanie albo nieuzyskanie promocji do klasy programowo wyższej.
Wymagania edukacyjne dla klas 1-3
Wymagania edukacyjne dla klas 1-3
12:25
Autor: Getty images
Wymagania edukacyjne dla klas 1-3 to opracowane przez nauczyciela oczekiwania wobec ucznia na pierwszym etapie szkoły podstawowej. Opanowanie wymogów przez dziecko daje podstawę do wystawienia mu śródrocznej i rocznej oceny klasyfikacyjnej.
Wymagania edukacyjne to nic innego jak spis czynności i umiejętności, które musi nabyć dziecko na danym etapie edukacji. Są one opracowywane na poziomie danej placówki, w oparciu o podstawę programową dla danej klasy.
Podstawa programowa określa, jaką wiedzę i umiejętności powinna przekazać uczniowi szkoła na danym etapie edukacji. Poziom podstawy programowej jest dostosowany do przeciętnych możliwości i zdolności ucznia, by w ten sposób dać szansę jego opanowania każdemu dziecku.
Spis treści:
Wymagania edukacyjne
Wymagania edukacyjne dla klas 1-3
Edukacja polonistyczna
Edukacja matematyczna
Edukacja przyrodnicza
Edukacja informatyczna
Edukacja techniczna
Edukacja plastyczna
Edukacja muzyczna
Wychowanie fizyczne
Wymagania edukacyjne
Wymagania edukacyjne zawarte są w statucie każdej szkoły. Zwykle określają wymagania na poziomie podstawowym oraz ponadpodstawowym (rozszerzonym). To one stanowią punkt wyjścia do określenia kryteriów oceniania.
Najczęściej poziom podstawowy charakteryzują oceny: dopuszczające i dostateczne, poziom ponadpodstawowy to oceny: dobra, bardzo dobra, celująca. Jak wyglądają wymagania edukacyjne dla klas 1-3?
Wymagania edukacyjne dla klas 1-3
Kryteria oceniania mogą być rozróżnione na kilka przedmiotów. Na pierwszym etapie edukacji szkolnej nie wymagane są oceny, bo ocena śródroczna i roczna w klasach 1-3 ma charakter opisowy.
Większość szkół jednak korzysta w ciągu roku z normalnego systemu oceniania w skali 1-6 i to według tej skali opracowuje kryteria. Jakie są wymagania edukacyjne w klasach 1-3, najlepiej zaprezentować w rozróżnieniu przedmiotowym.
Czytaj: Czytanie ze zrozumieniem klasa 2: teksty i ćwiczenia
Czytanie ze zrozumieniem klasa 3
Edukacja polonistyczna
Wymogi obejmują umiejętności związane z mówieniem i słuchaniem, pisaniem, czytaniem, kształceniem językowym. Na poziomie podstawowym od ucznia klasy pierwszej wymaga się m.in. słuchania ze zrozumieniem, recytowania, budowania zdań, znajomości alfabetu w mowie i piśmie, starannego pisania, rozróżniania głosek i sylab.
W drugiej klasie uczeń powinien potrafić budować dłuższe wypowiedzi, brać udział w rzeczowej dyskusji, poprawnie się wypowiadać, recytować, czytać z uwzględnieniem znaków interpunkcyjnych, opisywać dowolne przedmioty, rozpoznawać rodzaje zdań.
W trzeciej klasie wymaga się już płynnego czytania z ekspresją, czytania w ciszy ze zrozumieniem, znajomości zasad ortograficznych, wypowiadania się zdaniami złożonymi i logicznymi.
Czytaj: Czym są głoski dźwięczne i bezdźwięczne? Jak je odróżnić?
Jak nauczyć dziecko pisać?
Jak nauczyć dziecko czytać? Nauka czytania sylabami, metoda literowa, czytanie globalne
Edukacja matematyczna
Wymogiem w tym zakresie dla ucznia klasy pierwszej jest m. in. rozróżnianie stron, znajomość cyfr, dodawanie i odejmowanie w zakresie 10, odczytywanie godziny i daty, umiejętność mierzenia i ważenia, znajomość monet i banknotów.
Uczeń drugiej klasy powinien dodawać i odejmować w zakresie 100, mnożyć i dzielić w zakresie 30, rozpoznawać i rysować proste figury geometryczne, odczytywać temperaturę z termometru.
W trzeciej klasie wymaga się od uczniów dodawania i odejmowania w zakresie do 1000, mnożenia i dzielenia w zakresie 100, rozwiązywania złożonych zadań tekstowych, dokonywania pomiarów, znajomości jednostek wagi i miary.
Czytaj: Jak nauczyć dziecko liczyć? Przegląd metod
Jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia?
Edukacja przyrodnicza
Wymogami dla ucznia klasy pierwszej są m. in. rozpoznawanie flory i fauny, znajomość numerów alarmowych i zjawisk atmosferycznych, wiedza dotycząca ochrony środowiska, znajomość zasad higieny i właściwego żywienia.
Drugoklasista powinien umieć rozróżniać podstawowe owoce i warzywa, dopasowywać zjawiska atmosferyczne do pór roku, określać położenie gór czy morza w Polsce.
W trzeciej klasie wymogiem jest bliższa znajomość kraju – zabytki, krainy; umiejętność czytania mapy, wskazywanie najważniejszych miejsc na mapie.
Czytaj: Książki o ekologii dla dzieci. Te tytuły warto czytać razem z dzieckiem
Edukacja informatyczna
Według wymogów edukacyjnych dla uczniów klas pierwszych, pierwszoklasista powinien nabyć umiejętność sprawnego posługiwania się komputerem i oprzyrządowaniem, a także podstawowymi programami czy grami edukacyjnymi.
Drugoklasista powinien umieć tworzyć w prostych programach graficznych, przygotowywać prezentacje, korzystać z internetu, znać zasady bezpieczeństwa w internecie.
W trzeciej klasie uczeń powinien umieć wyszukiwać potrzebne informacje na stronach www, korzystać z klawiszy funkcyjnych, znać zasady zapisywania, usuwania i przenoszenia plików, korzystać z podstawowych programów edytorskich.
Edukacja techniczna
Uczeń klasy pierwszej powinien znać zasady urządzeń domowych, majsterkować i wykonywać określone prace ręczne. W drugiej klasie poziom prac jest nieco wyższy, ale wymogiem edukacyjnym jest przede wszystkim zaangażowanie ucznia i jego przygotowanie do pracy.
Ważna jest również znajomość zasad ruchu drogowego. W trzeciej klasie te umiejętności wymagane są na wyższym poziomie.
Edukacja plastyczna
Pierwszoklasista powinien podejmować działalność twórczą na podstawowym poziomie, rozpoznawać dziedziny sztuki, wykonywać proste prace plastyczne. W drugiej klasie wymaga się starannego wykonywania prac, z dbałością o szczegóły.
W klasie trzeciej uczeń powinien wyrażać swoje myśli poprzez prace plastyczne, chętnie podejmować się prac plastycznych, dbać o porządek w miejscu pracy.
Czytaj: Jak narysować kota? Przykładowy szkic kota
Jak narysować ptaszka? Przykładowy rysunek ptaka
Lektury szkolne 2018 – wideo
Ekranizacje lektur szkolnych, które pomogą w nauce Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam. Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści. Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.
Edukacja muzyczna
Wymogiem edukacyjnym w tym zakresie jest umiejętność śpiewania/odtwarzania poznanej piosenki, wiedza na temat znaków muzycznych, wykonywanie prostego akompaniamentu.
Pierwszoklasista powinien również znać i poprawnie wykonywać hymn Polski. W drugiej klasie ważne jest zaangażowanie w różne projekty muzyczne proponowane przez nauczyciela.
W trzeciej klasie uczeń powinien znać nuty i je poprawnie rysować, śpiewać znane piosenki i grać na instrumencie.
Wychowanie fizyczne
Według wymogu edukacyjnego, ocena z wychowania fizycznego dla ucznia klasy pierwszej powinna dotyczyć odpowiedniej postawy ucznia, jego indywidualnego wysiłku i zaangażowania podczas lekcji.
Pierwszoklasista powinien umieć wykonywać proste ćwiczenia i dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Drugoklasista i trzecioklasista powinien wykazywać sprawność fizyczną, aktywnie uczestniczyć w grach i zabawach sportowych.
Ocena opisowa końcoworoczna klasa II – przykłady
Uczeń bardzo dobry
…………………odpowiedzialnie wywiązuje się z powierzonych zadań i zobowiązań. Aktywnie uczestniczy w zajęciach. Wykazuje dużą inicjatywę i samodzielność. Jest pracowita i wytrwała w dążeniu do celu. Zgodnie i twórczo współpracuje w zespole. Zawsze przestrzega zasad bezpiecznego zachowania w czasie zajęć i zabaw. Wobec innych – kulturalna, życzliwa i koleżeńska. Bardzo lubiana. Przejawia zdolności organizatorskie. Wypowiada się wyczerpująco, pełnymi zdaniami. Czyta biegle, wyraziście, ze zrozumieniem. Pisze ze słuchu przestrzegając zasad ortografii. Układa i pisze kilkuzdaniowe wypowiedzi na zadane tematy. Opanowała wiadomości z gramatyki. Biegle dodaje, odejmuje, mnoży i dzieli w zakresie 100 różnymi sposobami. Sprawnie dodaje i odejmuje w zakresie 1000. Zna własności figur geometrycznych. Samodzielnie rozwiązuje zadania tekstowe. Posiada rozległą wiedzę o otaczającym środowisku. Tworzy oryginalne prace plastyczne wykorzystując różnorodne techniki. Lubi śpiewać i muzykować. Odznacza się bardzo dobrą sprawnością fizyczną. Chętnie bierze udział w grach i zabawach zespołowych.
Uczeń dobry
……………………..zgodnie współpracuje w grupie. Zawsze przestrzega zasad bezpiecznego zachowania w czasie zajęć i zabaw. Jest koleżeńska i życzliwa. Pracuje w dobrym tempie, choć nie zawsze samodzielnie. Zadania wykonuje dokładnie. Uważnie śledzi przebieg zajęć, często wykazuje aktywność. Jest zazwyczaj przygotowana do lekcji.
Wypowiada się krótkimi zdaniami. Czyta poprawnie, ze zrozumieniem. Pisze ze słuchu starając się przestrzegać zasad ortografii. Układa i pisze wypowiedzi na zadane tematy. Opanowała wiadomości z gramatyki. Poprawnie dodaje, odejmuje, mnoży i dzieli w zakresie 100. Radzi sobie z dodawaniem i odejmowaniem w zakresie 1000. Zna własności figur geometrycznych. Samodzielnie rozwiązuje proste zadania tekstowe. Posiada ogólną wiedzę o otaczającym środowisku. Tworzy ładne prace plastyczne wykorzystując różnorodne techniki. Bardzo lubi śpiewać i muzykować. Wykazuje bardzo dobrą sprawność fizyczną. Chętnie bierze udział w grach i zabawach zespołowych.
Uczeń słaby
………………………stara się zgodnie współpracować w grupie, choć nie zawsze potrafi opanować emocje. Nie zawsze przestrzega zasad bezpiecznego zachowania w czasie zajęć i zabaw. Pracuje w wolnym tempie, nie zawsze samodzielnie. Nie wykonuje zadań do końca. Wykazuje umiarkowaną aktywność podczas lekcji. Ma trudności z koncentracją. Zazwyczaj jest przygotowany do zajęć. Wypowiada się krótkimi zdaniami. Czyta poprawnie, nie zawsze ze zrozumieniem. Pisze z pamięci. Nie opanował dostatecznie zasad ortografii oraz wiadomości z gramatyki. Z pomocą układa i pisze wypowiedzi na zadane tematy. Pod kierunkiem nauczyciela dodaje i odejmuje w zakresie 100. Mnoży i dzieli w zakresie 30 przy użyciu liczmanów. Rozpoznaje figury geometryczne. Samodzielnie rozwiązuje proste zadania tekstowe. Posiada wycinkową wiedzę o otaczającym środowisku. Tworzy ładne prace plastyczne wykorzystując różnorodne techniki. Śpiewa i muzykuje w grupie. Odznacza się bardzo dobrą sprawnością fizyczną. Chętnie bierze udział w grach i zabawach zespołowych.
Czy w klasie 1–3 są świadectwa z paskiem? Świadectwo z wyróżnieniem: od kiedy?
Czy w klasie 1–3 są świadectwa z paskiem?
Czerwony pasek na świadectwie to cel wielu uczniów. O takim sukcesie swoich pociech marzą także z pewnością rodzice. Wyróżnienie to otrzymują wyłącznie najzdolniejsi uczniowie, którzy pracowali wystarczająco ciężko na większości przedmiotów. Wiąże się nie tylko z ogromną satysfakcją płynącą z osobistych osiągnieć, lecz także nagrodami, najczęściej w formie książki oraz pewnej kwoty stypendium. Często więc pojawia się wśród uczniów i nauczycieli pytanie, jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać wyróżnienie i komu dokładnie przysługuje. Czy w klasie 1–3 są świadectwa z paskiem?
Sprawdź też: Podwyżki dla nauczycieli 2022: “Zdecydowanie odrzucamy propozycje MEiN”. Będzie strajk?
Jak wynika z artykułu 18. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 7 września 2004 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów itd., aby otrzymać świadectwo z paskiem, średnia roczna ocen z obowiązkowych zajęć dydaktycznych musi wynieść co najmniej 4,75. Dodatkowo uczeń musi uzyskać także przynajmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania. Jeśli zaś chodzi o wiek, to czerwony pasek uczniowie mogą otrzymywać dopiero od klasy czwartej, ponieważ na wcześniejszym etapie edukacji w klasach 1–3 obowiązuje system oceniania opisowego. W związku z tym nie ma podstawy w postaci średniej, aby otrzymać promocję z wyróżnieniem.
Od której klasy jest czerwony pasek?
Przepisy regulują kwestie przyznawania czerwonego paska bardzo precyzyjnie. Promocję z wyróżnieniem otrzymują ci uczniowie, którzy spełnili dwa warunku: uzyskali średnią ocen co najmniej 4,75 oraz przynajmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania.
Pojawia się często sporo wątpliwości, od której klasy jest czerwony pasek. Ta kwestia również została jednoznacznie określona w rozporządzeniu. Uczniowie mogą otrzymać świadectwo z czerwonym paskiem dopiero od IV klasy szkoły podstawowej. W klasach 1–3 dzieci nie podlegają ocenom liczbowym, ale opisowym. W związku z czym nie ma możliwości wyliczenia średniej ocen, która jest podstawowym warunkiem decydującym o przyznaniu wyróżnienia.
Zobacz: Od kiedy zdalne nauczanie?
Rodzice pytają, czy w klasie 1–3 są świadectwa z paskiem:
키워드에 대한 정보 świadectwo 2 klasy podstawowej
다음은 Bing에서 świadectwo 2 klasy podstawowej 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.
이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!
사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Moje oceny z poprzednich klas!
- Szkoła
- Gimnazjum
- Oceny
- Słabe oceny
- Moje oceny
- Szkoła podstawowa
- DRAXON
Moje #oceny #z #poprzednich #klas!
YouTube에서 świadectwo 2 klasy podstawowej 주제의 다른 동영상 보기
주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Moje oceny z poprzednich klas! | świadectwo 2 klasy podstawowej, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.