당신은 주제를 찾고 있습니까 “stowarzyszenie na rzecz bukowiny – Piękni Zwyczajni – Fundacja Polcul – Andrzej Fus z Bukowiny“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Stowarzyszenie na rzecz Bukowiny 이(가) 작성한 기사에는 조회수 273회 및 좋아요 2개 개의 좋아요가 있습니다.
stowarzyszenie na rzecz bukowiny 주제에 대한 동영상 보기
여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!
d여기에서 Piękni Zwyczajni – Fundacja Polcul – Andrzej Fus z Bukowiny – stowarzyszenie na rzecz bukowiny 주제에 대한 세부정보를 참조하세요
stowarzyszenie na rzecz bukowiny 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.
Stowarzyszenie na rzecz Bukowiny – Gmina Biszcza
Stowarzyszenie na rzecz Bukowiny. STOWARZYSZENIE NA RZECZ BUKOWINY. Zarejestrowane 22.12.2004 roku w SĄDZIE REJONOWYM w Lublinie pod numerem KRS 0000224753, …
Source: www.biszcza.pl
Date Published: 5/30/2022
View: 6076
Stowarzyszenie Na Rzecz Bukowiny | krs-pobierz.pl
Status, aktywna. KRS, 0000224753. NIP, 9181996656. Regon, 951221118. Kapitał zakładowy. Forma prawna, STOWARZYSZENIE. Adres, ul. — 93/— 23-425 BUKOWINA
Source: krs-pobierz.pl
Date Published: 5/13/2022
View: 2472
Stowarzyszenia – Gmina Bukowina Tatrzańska
Stowarzyszenie Przewoźników do Morskiego Oka z Gminy Bukowina Tatrzańska. ul. Kościuszki 87 … Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Bukowiny Tatrzańskiej.
Source: ugbukowinatatrzanska.pl
Date Published: 11/19/2022
View: 2953
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BUKOWINY – GOKSiR Biszcza
Stowarzyszenia i organizacje » STOWARZYSZENIE NA RZECZ BUKOWINY … Głównym celem działania Stowarzyszenia jest zachowanie Dziedzictwa Kulturowego oraz …
Source: goksirbiszcza.pl
Date Published: 9/15/2021
View: 3959
주제와 관련된 이미지 stowarzyszenie na rzecz bukowiny
주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Piękni Zwyczajni – Fundacja Polcul – Andrzej Fus z Bukowiny. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.
주제에 대한 기사 평가 stowarzyszenie na rzecz bukowiny
- Author: Stowarzyszenie na rzecz Bukowiny
- Views: 조회수 273회
- Likes: 좋아요 2개
- Date Published: 2015. 4. 2.
- Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=AsdURyOc4pw
Stowarzyszenie na rzecz Bukowiny
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BUKOWINY
Zarejestrowane 22.12.2004 roku w SĄDZIE REJONOWYM w Lublinie pod numerem KRS 0000224753, powstało w miesiącu czerwcu tegoż roku. Wcześniej, bo od wiosny 2000 roku działało jako organizacja nieformalna pod nazwą Komitet Renowacji Kościołka p.w. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Bukowinie.
Głównym celem działania Stowarzyszenia jest zachowanie Dziedzictwa Kulturowego oraz rozwoju kultury, nauki, sortu, aktywności społecznej i rozwoju gospodarcza na terenie działania. Stowarzyszenie inspiruje oraz wspiera wszelkie inicjatywy lokalne . Ściśle współpracuje z UG w Biszczy oraz organizacjami działającymi na terenie gminy. Współpracuje ze Starostwem Powiatowym w Biłgoraju, Fundacją Kresy 2000, Urzędem Marszałkowskim w Lublinie, Fundacją PRO PUBLICO BONO oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Zamościu. Jest otwarte na współpracę ze wszystkimi, którym zależy na rozwoju naszych małych ojczyzn.
Założycielem Stowarzyszenia jest pan Andrzej Fus, rolnik z Bukowiny, który od początku istnienia pełni funkcję prezesa. On też korzystając z porad prawników oraz pana Jana Gałana z Biłgoraja opracował statut (postanowienia ogólne oraz cele i środki działania Stowarzyszenia przedstawione są w dalszej części prezentacji).
Do pierwszego, wybranego na zebraniu założycielskim składu osobowego Zarządu, oprócz pana Fusa wchodziły następujące osoby:
Ø Antoni Dworniczak – wiceprezes,
Ø Longina Kożuszek – skarbnik,
Ø Anna Kita – sekretarz
Ø Józef Pisarczyk – członek Zarządu
oraz Komisja Rewizyjna w składzie:
Ø Jan Szymanik – przewodniczący,
Ø Henryk Ćwikła – z-ca przewodniczącego
Ø Marzena Mirek – sekretarz
W lutym 2008 roku powołano nowe władze Stowarzyszenia. Obecnie w składzie Zarządu funkcje pełnią:
Ø Andrzej Fus – prezes
Ø Jan Szymanik s. Jana – wiceprezes
Ø Longina Kożuszek – skarbnik,
Ø Wojciech Fus – sekretarz,
Ø Sławomir Bryła – członek Zarządu,
Skład Komisji Rewizyjnej nie uległ zmianie, natomiast powołano Zespół do spraw organizacyjno – rozwojowych w składzie:
Ø Władysław Kita,
Ø Zbigniew Pyczko,
Ø Michał Szymanik,
Ø Lucjan Dziedzicz.
Do szczególnych osiągnięć należy zaliczyć współpracę Stowarzyszenia z Parafią rzymsko-katolicką w Biszczy, a dokładniej udział Stowarzyszenie w renowacji XVII-wiecznego kościołka p.w. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Bukowinie. Przy wielkim zaangażowaniu społecznym mieszkańców Bukowiny oraz organizacji i koordynacji prac remontowo-konserwatorskich, udało się doprowadzić do świetności ten XVII-wieczny. Wartość prac poczynionych przy remoncie kościółka zamyka się w kwocie 480000 zł, z czego 180000 zł to udział mieszkańców. Pozostałe środki zostały pozyskane od Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Urzędu Marszałkowskiego oraz Funduszu Kościelnego i innych sponsorów. Inne osiągnięcia to nominacja w latach 2006, 2007 do głównej nagrody konkursu Pro Publico Bono „Na najlepszą inicjatywę obywatelską”. Współpraca z Fundacją Kresy 2000 oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Zamościu pozwala podnosić poziom intelektualny społeczeństwa Bukowiny oraz okolicznych miejscowości.
Organizowanie lub współorganizowanie imprez kulturalno-oświatowych dla dzieci daje nam osobistą satysfakcję, a jednocześnie przekazuje młodszemu społeczeństwu pewne wartości z dziedziny historii, kultury, sportu i rozrywki. W roku 2008 Stowarzyszenie wydało publikację pt. „Rys historyczny Bukowiny”. Obecnie skupia 30 członków, oraz 10 wolontariuszy. Jesteśmy otwarci na współpracę z partnerami, dla których dobro wspólne jest celem nadrzędnym.
Rozdział I Statutu Stowarzyszenia na rzecz Bukowiny POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Stowarzyszenie nosi nazwę: STOWARZYSZENIE NA RZECZ BUKOWINY, w dalszych postanowieniach statutu zwane Stowarzyszeniem.
2. Stowarzyszenie jest zrzeszeniem osób fizycznych, zawiązanym dla rozwiązywania problemów bieżących mieszkańców, krzewienia kultury i niesienia pomocy w ratowaniu obiektów zabytkowych.
3. Terenem działania Stowarzyszenia jest obszar Rzeczpospolitej Polskiej z tymczasową siedzibą w Bukowinie 93 (gm. Biszcza).
4. Stowarzyszenie działa zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 1989 roku Prawo o stowarzyszeniach (Dz.U.2001r., Nr 79, poz. 855 z późn. zm.), niniejszym statutem oraz obowiązującymi przepisami prawa.
5. Stowarzyszenie może należeć do innych krajowych i międzynarodowych organizacji o podobnych celach.
6. Stowarzyszenie posiada osobowość prawną.
7. Stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej.
8. Stowarzyszenie opiera swoją działalność na pracy społecznej swoich członków.
9. Stowarzyszenie ma prawo do nadawania odznaki honorowej zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.
Rozdział II CELE I ŚRODKI DZIAŁANIA
1. Celem Stowarzyszenia jest pomoc naukowa, finansowa i rzeczowa dla obywateli zamieszkałych na terenie działania Stowarzyszenia i położonych tam obiektów zabytkowych i publicznych.
2. Stowarzyszenie swe cele realizuje poprzez:
a. współdziałanie z samorządem lokalnym poczynając od organów najmniejszych takich jak: sołectwo, a na szczeblu województwa kończąc,
b. integracja środowiska lokalnego zainteresowanego kulturą i zabytkami oraz pobudzanie aktywności społecznej członków Stowarzyszenia,
c. finansowanie remontów i prac konserwatorskich obiektów zabytkowych,
d. organizowanie i finansowanie imprez kulturalnych,
e. krzewienie kultury wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie działania Stowarzyszenia
f. , uczestnictwo w tworzeniu programów edukacyjnych i wychowawczych dla dzieci i młodzieży,
g. dbanie o podnoszenie wiedzy intelektualnej w temacie: „Dziedzictwo narodowe”
h. wspieranie finansowe wszelkich inicjatyw gospodarczych, kulturalnych i oświatowych,
i. działania na rzecz aktywizacji społecznej i rozwiązywania problemów społeczności lokalnych,
j. nawiązywanie partnerstw lokalnych w celu realizacji programów aktywności lokalnej,
k. promocję i finansowanie kultury fizycznej, sportu i turystyki w środowisku lokalnym,
3. Statut Stowarzyszenia zabrania:
a. udzielania pożyczek lub zabezpieczenia zobowiązań majątkiem Stowarzyszenia w stosunku do jej członków, członków organów lub pracowników oraz osób, z którymi pracownicy pozostają w związku małżeńskim albo w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa lub powinowactwa w linii bocznej do drugiego stopnia albo są związania z tytułu przysposobienia, opieki lub kurateli, zwanych dalej „osobami bliskimi”,
b. przekazywania ich majątków na rzecz członków, członków organów i pracowników oraz bliskich, na zasadach innych niż w stosunku do osób trzecich, w szczególności jeżeli przekazanie to następuje bezpłatnie lub na preferencyjnych warunkach,
c. wykorzystania majątku na rzecz członków, członków organów lub pracowników oraz ich osób bliskich na zasadach innych niż w stosunku do osób trzecich, chyba że to wykorzystanie bezpośrednio wynika ze statutowego celu organizacji albo podmiotu,
STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU BUKOWINY TATRZAŃSKIEJ
Angażowanie mieszkańców i sympatyków do pomocy w realizacji zamierzeń stowarzyszenia; -wspieranie innych inicjatyw społecznych; -działalność charytatywna; -działania na rzecz osób niepełnosprawnych; -promocja zatrudnienia i aktywizacji zawodowej osób pozostających bez pracy i zagrożonych zwalnianiem z pracy; -działalność wspomagająca rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości; -działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych; -zadania w zakresie kultywowania, upowszechniania i rozwijania ludowej kultury regionu przejawiającej się w obyczaju, gwarze, stroju, muzyce, tańcu, śpiewie, prozie, poezji, sztukach teatralnych oraz twórczości ludowej, tradycyjnym budownictwie i rzemiośle; -gromadzenie dokumentacji zjawisk w zakresie kultury ludowej; -roztaczanie opieki nad zabytkami i przedmiotami związanymi z dziejami kultury regionu; -prowadzenie działalności informacyjnej i kulturalnej; -zadania w zakresie nauki, edukacji, oświaty i wychowania; -krajoznawstwo oraz wypoczynek dzieci i młodzieży; -upowszechnianie kultury fizycznej i sportu; -planowanie i organizowanie działań zmierzających do wybudowania obiektów sportowych i rekreacyjnych na terenie gminy bukowina tatrzańska; -zadania w zakresie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego; -działanie na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijanie kontaktów i współpracy miedzy społeczeństwami; -promocja i organizacja wolontariatu; -działalność wspomagająca technicznie, szkoleniowo, informacyjnie lub finansowo organizacje pozarządowe.
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BUKOWINY
Sposób reprezentacji
ZARZĄD NA ZEWNTĄRZ REPREZENTUJE PREZES JEDNOOSOBOWO LUB DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE. DO ZAWIERANIA UMÓW, UDZIELANIA PEŁNOMOCNICTWA I SKŁADANIA INNYCH OŚWIADCZEŃ WOLI W SZCZEGÓLNOŚCI W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH WYMAGANY JEST PODPIS PREZESA JEDNOOSOBOWO LUB DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE
Stowarzyszenia
Stowarzyszenie Przewoźników do Morskiego Oka z Gminy Bukowina Tatrzańska
Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Bukowiny Tatrzańskiej
Stowarzyszenie Trzeźwości Klub “Sursum Corda” w Bukowinie Tatrzańskiej
Stowarzyszenie “Czas Na Białkę”
Stowarzyszenie „Ski – Plus” w Jurgowie
Stowarzyszenie Właścicieli i Współwłaścicieli Wywłaszczonych Hal i Polan w Tatrach
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BUKOWINY
Zarejestrowane 22.12.2004 roku w SĄDZIE REJONOWYM w Lublinie pod numerem KRS 0000224753, powstało w miesiącu czerwcu tegoż roku. Wcześniej, bo od wiosny 2000 roku działało jako organizacja nieformalna pod nazwą Komitet Renowacji Kościołka p.w. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Bukowinie.
Głównym celem działania Stowarzyszenia jest zachowanie Dziedzictwa Kulturowego oraz rozwoju kultury, nauki, sortu, aktywności społecznej i rozwoju gospodarcza na terenie działania. Stowarzyszenie inspiruje oraz wspiera wszelkie inicjatywy lokalne . Ściśle współpracuje z UG w Biszczy oraz organizacjami działającymi na terenie gminy. Współpracuje ze Starostwem Powiatowym w Biłgoraju, Fundacją Kresy 2000, Urzędem Marszałkowskim w Lublinie, Fundacją PRO PUBLICO BONO oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Zamościu. Jest otwarte na współpracę ze wszystkimi, którym zależy na rozwoju naszych małych ojczyzn.
Założycielem Stowarzyszenia jest pan Andrzej Fus, rolnik z Bukowiny, który od początku istnienia pełni funkcję prezesa.
http://www.narzeczbukowiny.pl/
Stowarzyszenie przyjaciół Ziemi Biskiej
Stowarzyszenie istnieje i działa od maja 2007 roku, zarejestrowane w KRS w lipcu tegoż roku. Jeszcze przed rejestracją jako grupa nieformalna rozpoczęło realizację projektu pt. “Z tradycją w przyszłość” Projekt został dobrze oceniony i zyskał dofinansowanie w programie Działaj Lokalnie.
Celem stowarzyszenia jest między innymi:
Podejmowanie i wspieranie działań mających na celu wykorzystanie unikalnych walorów środowiska, klimatu i krajobrazu dla rozwoju szeroko rozumianej turystyki w tym turystyki leczniczej. Upowszechnianie wiedzy o historii i współczesności gminy Biszcza, jej zasobach kulturowych, walorach przyrodniczych, specyfice i tradycji, ochrona i zachowanie dziedzictwa kulturowego, historycznego i przyrodniczego regionu, aktywizacja zawodowa, społeczna i kulturalna kobiet,działalność na rzecz dzieci i młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem środowisk zagrożonych i niewydolnych – poprzez inicjowanie, wspieranie i prowadzenie działań profilaktycznych, wyrównywanie szans oraz zapobieganie patologiom społecznym.
키워드에 대한 정보 stowarzyszenie na rzecz bukowiny
다음은 Bing에서 stowarzyszenie na rzecz bukowiny 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.
이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!
사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Piękni Zwyczajni – Fundacja Polcul – Andrzej Fus z Bukowiny
- 동영상
- 공유
- 카메라폰
- 동영상폰
- 무료
- 올리기
Piękni #Zwyczajni #- #Fundacja #Polcul #- #Andrzej #Fus #z #Bukowiny
YouTube에서 stowarzyszenie na rzecz bukowiny 주제의 다른 동영상 보기
주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Piękni Zwyczajni – Fundacja Polcul – Andrzej Fus z Bukowiny | stowarzyszenie na rzecz bukowiny, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.