당신은 주제를 찾고 있습니까 “praca dla pielegniarek w uk – KM 028: Pielęgniarstwo w Wielkiej Brytanii – strzykawka.uk“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Podcast Krew Mózg 이(가) 작성한 기사에는 조회수 561회 및 좋아요 14개 개의 좋아요가 있습니다.
praca dla pielegniarek w uk 주제에 대한 동영상 보기
여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!
d여기에서 KM 028: Pielęgniarstwo w Wielkiej Brytanii – strzykawka.uk – praca dla pielegniarek w uk 주제에 대한 세부정보를 참조하세요
Source:
https://www.spreaker.com/user/krewmozg/km-028-pielegniarstwo-w-wielkiej-brytani
Jak wyglądają studia w Anglii? Czy studia magisterskie to tylko zarządzanie zespołem? Czy w Wielkiej Brytanii zawód pielęgniarki i pielęgniarza jest prestiżowy? Jak wygląda system pracy w Anglii? Jak skonstruowana jest adaptacja zawodowa? Jakie są relacje z innymi członkami zespołu? Czy na studiach pielęgniarskich w Anglii uczą ścielenia łózka? Jak działają angielskie izby pielęgniarskie? Czy studia w Anglii przygotowują do pracy w zawodzie? Czy pielęgniarstwo angielskie jest satysfakcjonujące finansowo?\r
\r
Więcej o tym odcinku dowiesz się na: http://krewmozg.pl/km-028/\r
Subskrypcja podcastu: https://www.spreaker.com/show/3035173/episodes/feed
praca dla pielegniarek w uk 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.
PILNE! Praca: Pielęgniarka, Wielka Brytania – Sierpień 2022
Pielegniarki w Wielkiej Brytanii. 2000 – 2600 €. Vitae Professionals poszukuje obecnie pielęgniarek, które dołączą do University Hospital Southampton NHS …
Source: pl.jooble.org
Date Published: 7/11/2022
View: 6123
Praca dla pielęgniarek w Anglii – Prowork.PL
Jestem PIELĘGNIARKĄ – JAK PODJĄĆ PRACĘ W ANGLII? Jak bezpiecznie wyjechać i podjąć pracę jako pielęgniarka w UK? Zaplanuj swoją karierę jako pielęgniarka w …
Source: prowork.pl
Date Published: 5/1/2022
View: 8951
Oferty Pracy – Pcq Healthcare
… domów opieki w Południowej Anglii. Aktualnie poszukujemy pielęgniarek/pielęgniarzy do Kitnocks Hou … Praca dla Pielęgniarki w Szpitalu Psychiatrycznym.
Source: pcqhealthcare.com
Date Published: 12/29/2022
View: 4788
Praca: Pielęgniarka, UK. Aktualne oferty pracy na Indeed.com
3 320 dostępne oferty: Pielęgniarka, UK. Praca: Pielegniarka, Customer Service Representative, Order Manager i inne na stronie Indeed.com.
Source: pl.indeed.com
Date Published: 3/10/2022
View: 3572
Jak zostać pielęgniarką w UK? – Topmejt
Jak i gdzie szukać pracy oraz na jakie zarobki może liczyć polska pielęgniarka w Wielkiej Brytanii? Na te i inne pytania odpowiada Natalia Polka …
Source: www.topmejt.co.uk
Date Published: 6/9/2021
View: 6180
Praca Pielęgniarz / Pielęgniarka Anglia – dam pracę w Anglii
Praca Pielęgniarz / Pielęgniarka Anglia – aktualne, legalne oferty pracy, również bez języka. Poloniusz – Twój portal pracy za granicą.
Source: www.poloniusz.pl
Date Published: 1/15/2022
View: 6405
Praca pielęgniarki za granicą – krok po kroku – Cekal
Właśnie dlatego też poprosiliśmy panią Halinę J., pielęgniarkę z Southampton w Anglii, aby opisała proces rejestracji w NMC oraz procedurę uzyskiwania PIN …
Source: www.cekal.pl
Date Published: 9/15/2022
View: 4761
Po Brexicie pielęgniarki już nie tak chętne do pracy na Wyspach
Zawody medyczne, Brexicie pielęgniarki chętne pracy Wyspach – zdjęcie, … Z kolei emigranci, którzy mieszkali i pracowali w UK przed 2021 …
Source: politykazdrowotna.com
Date Published: 11/9/2021
View: 735
Pielęgniarka Pielęgniarz w szpitalu – Anglia, Szkocja, Walia
Oferta pracy dla pielęgniarek i pielęgniarzy na stanowisku Registered Nurse w szpitalach prywatnych i państwowych (NHS) w całej Wielkiej Brytanii.
Source: ontos.pl
Date Published: 7/15/2022
View: 2419
Oferty pracy: opiekunki i pielęgniarki | Agencja opiekunek …
Licencjonowana Agencja opiekunek osób starszych w Anglii. Codziennie nowe oferty pracy. Praca dla opiekunki seniorów, pielęgniarek i opiekunów medycznych.
Source: www.veritas-care.pl
Date Published: 1/30/2021
View: 6929
주제와 관련된 이미지 praca dla pielegniarek w uk
주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 KM 028: Pielęgniarstwo w Wielkiej Brytanii – strzykawka.uk. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.
주제에 대한 기사 평가 praca dla pielegniarek w uk
- Author: Podcast Krew Mózg
- Views: 조회수 561회
- Likes: 좋아요 14개
- Date Published: 2019. 1. 31.
- Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=BxiwmE20dts
Ile zarabia pielęgniarka w Wielkiej Brytanii?
Niektóre pielęgniarki pracują również w prywatnych placówkach opieki zdrowotnej. Wynagrodzenie w placówce prywatnej różni się w zależności od wiedzy i doświadczenia, ale początkowe wynagrodzenie pielęgniarki wynosi od 25,000 30,000 do 33,000 35,000 funtów rocznie.
Co zrobić żeby zostac pielegniarka w UK?
Pielęgniarką w Wielkiej Brytanii może zostać osoba posiadająca dyplom pielęgniarstwa z każdego kraju. Wiązać się to będzie jednak z potwierdzeniem prawa wykonywania zawodu w NMC (odpowiednik Polskiej Izby Pielęgniarek i Położnych).
Jak wygląda praca pielegniarki w Anglii?
Pielęgniarki pracują w różnych miejscach, w tym w oddziałach szpitalnych, oddziałach ambulatoryjnych, domach pacjentów i klinikach. Są częścią multidyscyplinarnych zespołów wraz z innymi specjalistami, takimi jak terapeuci zajęciowi, farmaceuci, radiologowie i asystenci opieki zdrowotnej.
Ile zarabia położna w Wielkiej Brytanii?
Tydzień pracy położnej w Anglii to średnio 37,5 godzin. Dodatkowe wynagrodzenie otrzymuje, jeśli pracuje w weekend (+ 30 proc.) i w święta (+ 60 proc.). Położna w Anglii zarabia od 25 do 40 tysięcy funtów rocznie, zależnie od doświadczenia.
Ile zarabia pielęgniarka w Anglii miesięcznie?
Najwięcej odchodzących z zawodu sióstr jest w wieku 21-40 lat. Personel medyczny z rezygnuje z pracy w szpitalach, bo za mało zarabia. Średnio brytyjska pielęgniarka zarabia dziennie od 92 do 150 funtów (432 – 705 zł), czyli miesięcznie daje to pensję rzędu 11,2 – 18,3 tys.
Jaka jest początkowa pensja wykwalifikowanej pielęgniarki w Wielkiej Brytanii?
Zarobki roczne brutto zaczynają się od prawie £32,000, a kończą się na blisko £70,000. Na rękę otrzymuje się od £25,000 do £48,600.
Ile godzin tygodniowo pracuje pielęgniarka w UK?
Podejmując pracę tuż po ukończeniu trzyletnich studiów BSc zaczyna się od Band 5, co pozwala zarabiać około £25000 rocznie, pracując 37,5 godziny tygodniowo. Jednakże, pielęgniarki i pielęgniarze otrzymują ok. 30% dodatku za pracę nocną bądź w soboty, oraz ok. 60% za pracę w bank holidays lub niedziele.
Ile godzin tygodniowo pracuje pielęgniarka w Wielkiej Brytanii?
lekarza i pielęgniarki, nie może przekraczać 7 godzin 35 minut na dobę i przeciętnie 37 godzin 55 minut na tydzień w przeciętnie pięcio- dniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym. w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym.
W jakim kraju pielęgniarki zarabiają najwięcej?
Obecnie najwięcej ofert dla pielęgniarek pochodzi z Niemiec, Francji oraz Belgii.
Ile zarabia pielęgniarka w Niemczech?
Zarobki stawiającej kroki w zawodzie pielęgniarki są w granicach 2200 – 2500 euro netto z dyżurami. Po dwóch latach minimum w zawodzie, można współpracować z różnymi firmami leasingowymi, o których już mówiłem, gdzie zarabia się o wiele więcej w miesiącu można zarobić 5000 – 7000 euro netto.
Ile zarabia polski lekarz w Anglii?
8. Lekarz. Średnie wynagrodzenie wśród lekarzy wynosi 78 000£ rocznie, chociaż w zależności od specjalizacji i stażu pracy waha się od 30 000£ do nawet 133 000£. Oczywiście warunkiem niezbędnym do wykonywania tego zawodu jest ukończenie studiów medycznych, a także wieloletnich staży już po ukończeniu dyplomu.
Ile zarabia sekretarka w Anglii?
„Zwykła” sekretarka, wykonująca normalne prace administracyjne zarabia średnio 18 866 funtów, ale jej koleżanka pracująca w służbie zdrowia lub w firmach prawniczych – już 20 474 funtów rocznie.
Gdzie jest najwięcej pracy w Anglii?
1. Milton Keynes (+ 24 400 miejsc pracy/przyrost o 18,2 proc.) 2. Londyn (+769 500miejsc pracy/przyrost o 17,1 proc.)
Czy warto jechac do Anglii do pracy?
Czy opłaca się pracować w Wielkiej Brytanii? Patrząc na przykład naszych rodaków emigrujących na Wyspy Brytyjskie, można śmiało powiedzieć, że tak. Znacznie wyższa płaca minimalna niż w Polsce daje pozytywne efekty i podnosi jakość życia. Warto jednak podejmować pracę w UK posiadając pewne konkretne umiejętności.
Jak szukać pracy w Anglii?
Chętni do podjęcia pracy muszą złożyć wniosek na stronie gov.uk i wykazać, że spełniają określone kryteria. Aby podjąć pracę, trzeba uzyskać co najmniej 70 punktów w systemie imigracyjnym.
Ile zarabia pielęgniarka w Niemczech?
Zarobki stawiającej kroki w zawodzie pielęgniarki są w granicach 2200 – 2500 euro netto z dyżurami. Po dwóch latach minimum w zawodzie, można współpracować z różnymi firmami leasingowymi, o których już mówiłem, gdzie zarabia się o wiele więcej w miesiącu można zarobić 5000 – 7000 euro netto.
Ile zarabia pielęgniarka w Norwegii?
W przybliżeniu zarobki to (8800 PLN – 30000 PLN). Do tego doliczamy godziny nadprogramowe ich stawka to 100% podstawowej.
Ile zarabia pielęgniarka w Stanach Zjednoczonych?
Dane statystyczne pokazują, że pielęgniarki w Stanach Zjednoczonych mogą zarabiać nawet 8 000 dolarów tygodniowo, co daje nawet 30 000 złotych.
Ile zarabia lekarz w Anglii miesięcznie?
Średnie wynagrodzenie wśród lekarzy wynosi 78 000£ rocznie, chociaż w zależności od specjalizacji i stażu pracy waha się od 30 000£ do nawet 133 000£. Oczywiście warunkiem niezbędnym do wykonywania tego zawodu jest ukończenie studiów medycznych, a także wieloletnich staży już po ukończeniu dyplomu.
PILNE! Praca: Pielęgniarka, Wielka Brytania
6200 zł
… założony rozrusznik serca. Senior niedawno miał amputowany lewy duży palec u nogi. 3 razy w tygodniu do podopiecznego przychodzi pielęgniarka, na zmianę opatrunku. Porusza się z balkonikiem na małe odległości i potrzebuje przy tym nadzoru. Większość z opieki osobistej …
Praca dla pielęgniarek w Anglii
Jestem PIELĘGNIARKĄ – JAK PODJĄĆ PRACĘ W ANGLII?
Jak bezpiecznie wyjechać i podjąć pracę jako pielęgniarka w UK? Zaplanuj swoją karierę jako pielęgniarka w Anglii i podejmij stałą pracę w brytyjskich domach opieki lub szpitalach. Jak znaleźć pracę jako pielęgniarka/nurse w Wielkiej Brytanii Jak znaleźć godnego zaufania pracodawcę i podpisać stały kontrakt jako pielęgniarka w Anglii?
Prowork.PL, biuro doradztwa personalnego i specjalista w rekrutacji medycznej, gwarantuje dla pielęgniarek profesjonalną i bezpłatną pomoc w doborze pracodawcy jak i załatwieniu wszystkich formalności związanych z przygotowaniem dokumentów i podjęciu pracy w zawodach medycznych w Anglii. Od wielu lat dzięki rzetelnej i bezpośredniej współpracy z brytyjskimi pracodawcami staramy się zapewnić osobom starającym się o pracę pełne wsparcie na każdym etapie rekrutacji. Nasza firma przeprowadza rekrutacje pielęgniarek do domów opieki i szpitali.
Współpracujemy ze sprawdzonymi i zaufanymi pracodawcami z branży medycznej w Wielkiej Brytanii i prowadzimy stały nabór na różne stanowiska dla pielęgniarek i opiekunów medycznych. Aktualne oferty pracy jako pielęgniarka w Anglii/ RGN Nurse na stronie ProworkPl /wyszukiwarka ofert.
Zanim zdecydujesz się na wyjazd jako pielęgniarz/ pielęgniarka do Anglii, sprawdź czy spełniasz następujące kryteria:
Znasz język angielski ( jeśli twój angielski nie jest wystarczająco komunikatywny, możesz przejściowo podjąć pracę jako care assistant/opiekun w Anglii i intensywnie szkolić angielski na kursie językowym jak i podczas pracy)
Posiadasz dyplom ukończenia studiów wyższych na kierunku pielęgniarstwa (licencjat lub magister)
Jesteś gotów/gotowa do podjęcia pracy na minimum 1 rok
Posiadasz referencje i zaświadczenie o niekaralności
Posiadasz aktualną rejestrację NMC/RGN nurse (osoby bez rejestracji/w trakcie procesu rejestracji mogą również podjąć pracę jako opiekun osoby starszej/care assistant. ).
Ważne: W przypadku gdy chcesz podjąć pracę jako pielęgniarz/ pielęgniarka w Anglii, ale nie posiadasz jeszcze gotowej rejestracji NMC lub Twoja znajomość angielskiego wymaga podszkolenia Prowork.PL pomaga w indywidualnym znalezieniu pracodawcy umożliwiającym zatrudnienie jako PRE-registred nurse/ pomoc pielęgniarska lub opiekun w okresie przejściowym.
Jeśli spełniasz powyższe kryteria i chcesz wyjechać i pracować w Anglii jako pielęgniarz/ pielęgniarka to zarejestruj się na www.prowork.pl i prześlij swoje CV w języku angielskim.
Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą telefonicznie i potwierdzimy jakie oferty pracy dla pielęgniarek moglibyśmy zaproponować. Posiadamy oferty w różnych lokalizacjach w Anglii zarówno w domach opieki jak i w szpitalach.
W przypadku odpowiedniej oferty pracy umówimy Cię na bezpośrednią rozmowę z pracodawcą brytyjskim – przez skype lub telefonicznie.
Po pozytywnej akceptacji ze strony pracodawcy prześlemy Ci do akceptacji i podpisania pisemną ofertę zatrudnienia jako pielęgniarka i kontrakt ze wszystkimi szczegółami oferty pracy. Wszystkie oferty pracy dla pielęgniarek z Prowork.PL to zatrudnienie na podstawie umowy o pracę BEZPOŚREDNIO z pracodawcą brytyjskim.
Ostatni etap to rezerwacja biletów i przyjazd do miejsca pracy w ustalonym terminie. Pracodawcy brytyjscy współpracujący z Prowork.PL pomagają w znalezieniu i wynajęciu mieszkania.
Jeśli , że w momencie aplikowania na oferty pielęgniarki nie do końca spełniasz wymogi językowe lub jesteś lub w trakcie rejestracji w NMC – chętnie pomożemy Ci w znalezieniu pracy przejściowej jako PRE-REGISTRED NURSE pomoc pielęgniarki/senior care assistant w UK. Dzięki temu będziesz miał/a możliwość szybkiego wyjazdu i podjęcia pracy w Anglii, doskonalenia języka angielskiego i zdobywania doświadczenia w pracy w angielskich domach opieki lub szpitalach. Pracodawcy brytyjscy pomogą Ci w przygotowaniu wszystkich formalności związanych z rejestracją w NMC, a po otrzymaniu numeru PIN będziesz mógł/mogła rozpocząć pracę na stanowisku pielęgniarza/pielęgniarki.
Inne artykuły o Praca dla pielęgniarek Wielka Brytania
Pcq Healthcare
The Royal Surrey County Hospital
The Royal Surrey County Hospital to jeden z wiodących szpitali, położony w samym sercu Surrey. Jest to doskonałe miejsce do budowania swojej ka
Pielęgniarki w Wielkiej Brytanii: czym się zajmują i ile zarabiają?
Pielęgniarki w Wielkiej Brytanii: czym się zajmują i ile zarabiają?
Pielęgniarki w Wielkiej Brytanii: czym się zajmują i ile zarabiają? Pielęgniarki są wysoko wykwalifikowanymi, zdolnymi do nauki, współczującymi osobami pracującymi w sektorze opieki zdrowotnej.
Pielęgniarstwo to wymagające zajęcie, ze zmieniającą się demografią starszych osób dorosłych, ponownym pojawieniem się chorób i dolegliwości, które kiedyś uważano za pokonane przez szczepionki i antybiotyki.
Pielęgniarki opiekują się, są współczujące; śmieją się, płaczą, dzielą radość i smutek; i znać ludzi, którymi się opiekują.
To nie towarzyszy większości zawodów.
Każdy dzień jest inny, czasem stresujący, a czasem satysfakcjonujący.
Jak zostać pielęgniarką w Wielkiej Brytanii? Jaką ścieżkę szkoleniową podążają pielęgniarki?
Pielęgniarstwo to rodzaj dyplomu, na którym można znaleźć najwięcej zatrudnienia w Wielkiej Brytanii. 94% studentów znajduje pracę w ciągu sześciu miesięcy od ukończenia kursu.
Studenci z dyplomem pielęgniarskim kwalifikują się na różne stanowiska w NHS.
Stopnie pielęgniarskie dają wiele praktycznych praktycznych doświadczeń z pacjentami w szpitalach i środowiskach społecznych.
Aby zostać pielęgniarką, główną drogą jest ukończenie studiów na uniwersytecie.
Aby uzyskać informacje o wymaganiach wstępnych i kwalifikacjach, ważne jest, aby skontaktować się z uniwersytetami.
Kryteria kwalifikacyjne to minimum pięć egzaminów GCSE na poziomie 4 / C lub wyższym.
Powinny być w języku angielskim lub literaturze i przedmiotach ścisłych.
Dwa poziomy A lub równoważne kwalifikacje na poziomie 3 dla uzyskania tytułu licencjata.
Niektóre uniwersytety mogą poprosić o trzy poziomy A lub ich odpowiedniki.
Jeśli ma się stopień naukowy, to można studiować, by uzyskać kwalifikacje podyplomowe.
Praktyki na poziomie pielęgniarskim są organizowane przez niektórych pracodawców.
Studenci wybierają dziedzinę pielęgniarstwa zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.
Dziedziny, w których pielęgniarki pracują w Wielkiej Brytanii
Ogólnie rzecz biorąc, studenci mogą zgłębiać cztery dziedziny pielęgniarstwa.
Pielęgniarstwo dla dorosłych
W pielęgniarstwie dorosłych pielęgniarki pracują z osobami dorosłymi w każdym wieku.
Pacjenci mogą cierpieć na jeden lub więcej długotrwałych lub krótkotrwałych schorzeń, takich jak choroba serca, urazy w wyniku wypadku, zapalenie płuc, zapalenie stawów, cukrzyca lub rak.
Pielęgniarki pracują w różnych miejscach, w tym w oddziałach szpitalnych, oddziałach ambulatoryjnych, domach pacjentów i klinikach.
Są częścią multidyscyplinarnych zespołów wraz z innymi specjalistami, takimi jak terapeuci zajęciowi, farmaceuci, radiologowie i asystenci opieki zdrowotnej.
Pielęgniarki ściśle współpracują z rodzinami i opiekunami pacjentów.
Pielęgniarstwo dziecięce
Pielęgnowanie dzieci polega na opiece nad chorym noworodkiem i opiece nad młodocianą ofiarą wypadku drogowego.
Pielęgniarki mają szansę zmienić życie dzieci, uzyskać wysoki stopień elastyczności i karierę z doskonałymi perspektywami zatrudnienia.
Pielęgnowanie dziecka nie jest tak proste, jak się wydaje, dzieci mają bardzo specyficzne potrzeby zdrowotne.
Pielęgniarki muszą zrozumieć, jak kształtuje się życie dziecka, minimalizując wpływ choroby.
Pielęgniarki ściśle współpracują z rodzicami lub opiekunami.
Pielęgniarki mogą się dalej rozwijać i specjalizować w takich dziedzinach, jak wizyty zdrowotne lub pielęgniarstwo szkolne.
Mogą również przejść do zarządzania, nauczania lub badań klinicznych.
Pielęgniarstwo dla osób niepełnosprawnych
Pielęgniarki zajmujące się trudnościami w uczeniu się odgrywają istotną rolę w pracy z dziećmi z trudnościami w uczeniu się.
Prowadzą dłuższe, bardziej spełnione życie do okresu dojrzewania, dorosłości i starości.
Praca pielęgniarki z trudnościami w uczeniu się obejmuje:
Poprawa lub utrzymanie osoby fizycznej i zdrowie psychiczne
Zmniejszanie barier pomaga w prowadzeniu samodzielnego życia
Wspieranie ich w prowadzeniu pełnego satysfakcji życia
Pielęgniarki zajmujące się niepełnosprawnością pomagają także w zdobyciu umiejętności potrzebnych do znalezienia pracy.
Pomogłoby im to w prowadzeniu bardziej niezależnego i zdrowego życia oraz w kontaktach z innymi na równych warunkach.
Pielęgniarki pracują w różnych miejscach, takich jak domy mieszkalne, edukacja, domy mieszkalne i społeczne oraz szpitale.
Mogą pracować w systemie zmianowym, aby zapewnić całodobową opiekę.
Wielokrotnie pielęgniarki pracują jako część zespołu składającego się z lekarzy rodzinnych, psychologów, pracowników socjalnych, nauczycieli, lekarzy rodzinnych, terapeutów zajęciowych, logopedów i asystentów opieki zdrowotnej.
Pielęgniarstwo zdrowia psychicznego
Pielęgniarki zdrowia psychicznego budują efektywne relacje z osobami korzystającymi z usług zdrowia psychicznego.
Aktywnie budują relację zaufania i troski ze swoimi bliskimi i opiekunami.
W niektórych przypadkach pielęgniarki pomagają we właściwym przyjmowaniu leków, w innych udzielają porad dotyczących odpowiednich terapii lub zajęć towarzyskich.
Sukces przychodzi, gdy pielęgniarki szybko nawiązują relacje oparte na zaufaniu i pomagają pacjentom zrozumieć ich sytuację i znaleźć najlepsze możliwe rozwiązania.
Pielęgniarki zajmujące się zdrowiem psychicznym są również przeszkolone w kontekście prawnym, aby mogły określić, czy ktoś może być zagrożony samookaleczeniem.
Pielęgniarki psychiatryczne pracują w szpitalach, na przykład na oddziale psychiatrycznym lub na oddziale specjalistycznym, w środowiskowym ośrodku zdrowia lub w miejscu zamieszkania pacjenta.
W mieszkaniu pielęgniarki pracują na zmiany i zapewniają całodobową opiekę.
Jaka jest średnia pensja pielęgniarek w Wielkiej Brytanii?
Zgodnie z ostatnimi statystykami z kwietnia 2020 r., Nowy absolwent pielęgniarstwa z grupy 5 NHS zarobi 24,907 £.
Większość pielęgniarek po uzyskaniu kwalifikacji pracuje dla NHS. Niektóre pielęgniarki pracują również w prywatnych placówkach opieki zdrowotnej.
Wynagrodzenie w placówce prywatnej różni się w zależności od wiedzy i doświadczenia, ale początkowe wynagrodzenie pielęgniarki wynosi od 25,000 30,000 do 33,000 35,000 funtów rocznie. Mówiąc szerzej, średnia pensja pielęgniarki wynosi od XNUMX XNUMX do XNUMX XNUMX funtów.
Jakie są liczby zatrudnionych pielęgniarek w Wielkiej Brytanii?
Według badania opublikowanego na kingsfund.org w 2020 roku było 669.6 tys. Pielęgniarek ok. pracuje w Wielkiej Brytanii.
W marcu 2019 r. Liczba pracujących lekarzy wynosiła około 112,031 311,380 lekarzy, 34,556 personelu pielęgniarskiego i 1,093,638 XNUMX menedżerów w NHS na łączną siłę roboczą wynoszącą XNUMX XNUMX.
Artykuł dla Emergency Live autorstwa Irawati Elkunchwar
Czytaj także:
Wariant COVID-19, jak działają oddziały intensywnej terapii w Wielkiej Brytanii?
Przeczytaj artykuł włoski
Źródła:
https://www.healthcareers.nhs.uk/
https://www.nuffieldtrust.org.uk/
https://www.kingsfund.org.uk/
Jak zostać pielęgniarką w UK?
Jak zostać pielęgniarką w UK. Jakie studia są wymagane, jak często odbywają się szkolenia. Jak i gdzie szukać pracy oraz na jakie zarobki może liczyć polska pielęgniarka w Wielkiej Brytanii? Na te i inne pytania odpowiada Natalia Polka, która od 4 lat mieszka w UK. Prowadzi własną działalność (pomaga adeptom zawodu w znalezieniu zatrudnienia w Wielkiej Brytanii) i pracuje jako pielęgniarka operacyjna.
„Jak zostać…”to cykl stworzony z myślą o osobach planujących przeprowadzkę do Wielkiej Brytanii oraz o Polakach mieszkających już w UK, ale zastanawiających się nad zmianą zawodu. W ramach „Jak zostać…” pytamy przedstawicieli różnych profesji o ścieżkę kariery, zarobki czy plusy i minusy danej profesji.
Osoby, które chciałyby podzielić się informacjami i refleksjami na temat swojej pracy i współtworzyć z nami serię „Jak zostać…?” prosimy o kontakt przez formularz dostępny tutaj – KLIK! lub wiadomość prywatną przez FB – KLIK!
Jak zostać pielęgniarką w UK?
Pielęgniarką w Wielkiej Brytanii może zostać osoba posiadająca dyplom pielęgniarstwa z każdego kraju. Wiązać się to będzie jednak z potwierdzeniem prawa wykonywania zawodu w NMC (odpowiednik Polskiej Izby Pielęgniarek i Położnych). Dla polskich pielęgniarek/pielęgniarzy proces rejestracji trwa – według przepisów – 3 miesiące. Należy wypełnić aplikację dostępną na stronie NMC i przedłożyć wszystkie dokumenty uwzględnione w aplikacji. Wszystkie wymagane dyplomy, potwierdzenie prawa wykonywania zawodu z Polskiej Izby Pielęgniarek i Położnych. Historia zatrudnienia, niekaralność z Polski, akt urodzenia, dyplom specjalizacji i wszystkie certyfikaty muszą zostać przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego. Pozostałe dokumenty, czyli kopia paszportu potwierdzona przez notariusza, zdjęcia, poświadczenie niekaralności w Wielkiej Brytanii (DBS) muszą zostać dołączone do aplikacji. Wszystko to musi zostać razem wysłane. W zależności od aplikującego, NMC może poprosić o dodatkowe dokumenty. Może przedłużyć okres oczekiwania na NMC Pin (numer nadawany każdej praktykującej pielęgniarce).
Podczas oczekiwania na potwierdzenie prawa do wykonywania zawodu warto poprosić o referencje z kilku miejsc pracy lub od kilku osób z Polski i przetłumaczyć je na język angielski (przez tłumacza przysięgłego). Należy jednak pamiętać, że referencje muszą zawierać nazwę placówki, e-mail i służbowy numer telefonu. Przygotowanie referencji znacznie przyśpieszy starania o nową pracę w UK.
Książeczka szczepień jest kolejną bardzo istotną sprawą, każdy potencjalny pracodawca poprosi o historię szczepień (warto przetłumaczyć książeczkę szczepień przez tłumacza przysięgłego).
Jakie wykształcenie powinna mieć pielęgniarka pracująca w Wielkiej Brytanii?
Podobnie jak w Polsce zawód pielęgniarki w Wielkiej Brytanii może wykonywać osoba posiadająca tytuł licencjata lub magistra pielęgniarstwa. Dodatkowym atutem jest posiadanie specjalizacji, co ułatwia pielęgniarce karierę i pozwala na szybszy awans. W Polsce pielęgniarka z dyplomem może rozpocząć pracę w każdej placówce medycznej na każdym oddziale (jest tak zwaną pielęgniarką uniwersalną). Specjalizacje zdobywa się dzięki kursom w Izbach Pielęgniarskich już po rozpoczęciu pracy w zawodzie, dzięki czemu podnosimy i ukierunkowujemy nasze kwalifikacje. W Wielkiej Brytanii natomiast studenci pielęgniarstwa już podczas studiów muszą wybrać drogę kariery: czy chcą zostać pielęgniarką dziecięcą, pielęgniarką osób dorosłych czy pielęgniarka geriatryczną. Skutkiem takiego systemu nauczania w Wielkiej Brytanii jest ograniczone pole manewru dla pielęgniarek z Polski.
Pielęgniarka bez specjalizacji po potwierdzeniu prawa wykonywania zawodu w Wielkiej Brytanii otrzyma tytuł RGN (Registeres General Nurse – pielęgniarka dyplomowana) bez względu na tytuł jaki posiada w Polsce, co uprawni ją do pracy z dorosłymi pacjentami. Nie znaczy to, że nigdy nie będzie mogła pracować w szpitalu dziecięcym. Wiąże się to jednak z ukończeniem wielu kursów, a czasami nawet z uzupełnieniem kwalifikacji na studiach w Wielkiej Brytanii. Osoby posiadające specjalizację w Polsce w danej dziedzinie nie będą miały takiego problemu.
Jakie dodatkowe szkolenia i kursy warto skończyć?
Najlepsze co możemy zrobić to przyjechać do Wielkiej Brytanii posiadając specjalizację w danej dziedzinie pielęgniarstwa. Ułatwia to podjęcie pracy oraz awans. Bardzo ważne są kursy językowe, po których otrzymamy certyfikat uznawany w Wielkiej Brytanii. Stanowi duży plus podczas starania się o pierwszą pracę. Należy pamiętać, aby – w miarę możliwości – wszystkie dokumenty były w języku angielskim. Im więcej kursów, tym lepiej, jednak każdy szpital posiada swój system kształcenia personelu. Szpitale wolą szkolić pracowników według swojej metody.
Jak zostać pielęgniarką w UK – zanim zaczniesz pracę
Przed podjęciem pracy pracodawca wysyła pracownika na dodatkowe kursy – tzw. Mandatory Training, czyli odbywające się co roku szkolenie obowiązkowe, które zawiera takie moduły, jak: bezpieczeństwo i higiena pracy, kontrola infekcji, zarządzanie zasobami ludzkimi, przepisy określające zawód pielęgniarki. Udzielanie pierwszej pomocy, resuscytacja, reanimacja, przepisy przeciwpożarowe itd. Po rozpoczęciu pracy szpital/placówka zdrowia zorganizuje dla nas kursy z badań fizykalnych, cewnikowania, administracji leków, wykonywania EKG, wkłuć dożylnych i dotętniczych i wielu innych (w zależności od miejsca pracy). Regulują to wewnętrzne przepisy i procedury każdego szpitala, które mają na celu ochronę pacjenta i zapewnienie najlepszej praktyki. Można także samemu podnosić swoje kwalifikacje na dodatkowych szkoleniach organizowanych przez NMC, związki zawodowe oraz firmy produkujące sprzęt medyczny.
Obecnie w Wielkiej Brytanii każda pielęgniarka poddawana jest Revalidation (przedłużenie i potwierdzenie prawa wykonywania zawodu), odbywa się to co 3 lata. Proces ten wymaga między innymi udokumentowania określonej przez NMC liczby godzin przepracowanych w ciągu 3 lat, określonej liczny kursów, szkoleń i sympozjów, opinii i recenzji na swój temat od kolegów z pracy lub pacjentów/rodzin pacjentów. Program ten jakoby egzekwuje od pielęgniarki konieczność ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji a branie w nim udziału jest warunkiem, który należy spełnić, aby móc pracować.
Jak zostać pielęgniarką w UK – potrzebne uprawnienia
Podstawą jest prawo do wykonywania zawodu, które zdobywa się dzięki dyplomowi ukończenia studiów o kierunku pielęgniarstwo. NMC, czyli odpowiednik Izb Pielęgniarek i Położnych w Polsce. Na podstawie dyplomu wpisuje pielęgniarkę w rejestr, nadaje jej numer oraz pozwolenie na wykonywanie zawodu pielęgniarki na terenie Wielkie Brytanii. Cały proces rejestracji w NMC jest złożony i dla pielęgniarek z Polski – według przepisów – trwa 3 miesiące. Istnieją jednak odstępstwa od reguły, co sprawia, że proces ten czasami trwa dłużej.
Czy każdy może zostać pielęgniarką/pielęgniarzem w Wielkiej Brytanii? Jakie predyspozycje są szczególnie mile widziane?
Według mojej wiedzy każdy, kto ukończy studia o kierunku pielęgniarstwo z pozytywnym wynikiem, nie posiadając przy tym problemów z prawem (co jest bardzo skrupulatnie sprawdzane), może zostać pielęgniarką lub pielęgniarzem. W Wielkiej Brytanie, w przeciwieństwie do Polski, mężczyzn wykonujących ten zawód jest stosunkowo dużo. Pracodawca nie zwraca uwagi na różnice kulturowe, religię, kraj pochodzenia, płeć czy ilość tatuaży. Jeśli jesteś dobrym pracownikiem, jesteś pozytywnie nastawiony, lubisz zawód, który wykonujesz, czujesz potrzebę ciągłego samodoskonalenia się, lubisz pracę w zespole, nowe wyzwania, jesteś odporny na stres i nie przeszkadza ci, że czasami zdarzy się pracować w weekend, w nocy, w święta, to jesteś idealnym kandydatem. Nawet jeśli znajomość języka angielskiego nie jest biegła, ale pracodawca widzi, że ciągle dążysz do jej doskonalenia i uczęszczasz na kursy, masz dużą szanse zostać członkiem zespołu.
Jak zostać pielęgniarką w UK – gdzie można znaleźć zatrudnienie?
Zatrudnienie – w zależności od kwalifikacji (mowa o specjalizacji) – można znaleźć w każdej państwowej lub prywatnej placówce zdrowia, szpitalach, przychodniach, prywatnych gabinetach, opiece społecznej, domach opieki, sektorze szkolenia pielęgniarek i niewykwalifikowanego personelu medycznego np. HCA (Health Care Assistance), zazwyczaj znajdujących się przy placówce szpitala. Bardzo ciekawą pracą jest praca w zespole koordynującym transplantacje na terenie Wielkiej Brytanii. Można też współpracować z agencjami specjalizującymi się w zatrudnianiu pielęgniarek na umowę zlecenie.
Lepiej pracować na własny rachunek czy dla kogoś?
Zaczynając pracę w Wielkiej Brytanii najłatwiej jest podjąć stałą pracę w państwowych/prywatnych szpitalach lub domach opieki. Pozwala na zapoznanie się z procedurami i systemem opieki w tym kraju. Po upływie 2 lat można dodatkowo starać się o pracę w agencji pielęgniarskiej na umowę zlecenie. Warunkiem jest duże doświadczenie w zawodzie w Wielkiej Brytanii (np. jako pielęgniarka operacyjna). Wiąże się to z lepszymi zarobkami, ale wymaga wielu wyrzeczeń. Jest to alternatywą dla pielęgniarek, które chciałyby pracować „na własny rachunek”.
Praca w placówce medycznej z umową na stałe pozwala na rozwijanie swojej kariery oraz na awans, a także umożliwia łatwiejszy dostęp do dodatkowych szkoleń podnoszących nasze kwalifikacje (takie szkolenia organizowane są w większości przez pracodawcę).
Rozpoczynając pierwsza pracę w szpitalu pielęgniarka zaczyna od Band 5 (jest to stopień w hierarchii, określający zarobki i obowiązki). Wraz z upływem lat i zdobywaniem zasług można awansować na kolejne stopnie: od Band 5 do Band 9.
Osoby ceniące sobie niezależność, którym nie zależy na awansie, mające na względzie korzyści finansowe często decydują się na pracę jako „pielęgniarka agencyjna”, czyli pielęgniarka pracująca na umowę zlecenie dla wielu placówek i szpitali. Pielęgniarka taka musi podpisać umowę z agencją, która pośredniczy w znalezieniu pracy i często zapewnia dodatkowe szkolenia oraz dba o to, aby wszystko było zgodnie z prawem. Takimi agencjami są dla przykładu: Arcadia Nursing Agency, Primera Healthcare, First Point Healthcare.
Jakie są główne obowiązki pielęgniarki, jak wygląda dzień pracy pielęgniarki?
Pielęgniarka w Wielkiej Brytanii ma podobne obowiązki jak pielęgniarka w Polsce. Aby wykonywać niektóre medyczne procedury – oprócz posiadania dyplomu – musi przejść dodatkowe szkolenia, które określają procedury szpitalne (np. cewnikowanie pęcherza moczowego). Dużym odciążeniem dla pielęgniarek w UK jest dodatkowy personel, który pomaga w pracy, np. HCA (Health Care Assistance – opiekun, asystent pacjenta), pomocnik fizjoterapeuty, psycholodzy, logopedzi. HCA odciąża pielęgniarkę w takich pracach, jak karmienie pacjenta, pomoc przy kąpieli lub przy poruszaniu się, towarzyszenie pacjentowi, rozmowa. Nie znaczy to, że pielęgniarka jest całkowicie zwolniona z tych obowiązków, ale otrzymuje pomoc, aby mogła się lepiej skoncentrować na procedurach medycznych.
W zależności od miejsca pracy pielęgniarka rozpoczyna swój dyżur od raportu (spotkanie z pielęgniarką zdającą dyżur). Spotkania z zespołem (HCA, logopedzi, inne pielęgniarki, fizjoterapeuci i ich pomocnicy, wolontariusze, studenci). Omówienia dnia pracy i rozdzielenia obowiązków, obchodu wraz z lekarzem po oddziale i kolejno według porządku dnia. Wszystkie podjęte działania muszą zostać udokumentowane.
Bardzo często zespół po pracy spotyka się poza szpitalem, dzięki czemu tworzą się bliższe więzi. Takie spotkania budują też zaufanie w zespole.
Jak zostać pielęgniarką w UK – zarobki
Rozpoczynając pracę na stanowisku pielęgniarki w państwowym szpitalu (wynagrodzenie roczne):
W przypadku band-u 5 (pielęgniarka najmniej doświadczona) otrzymuje £21 692 – 28 180 – liczy się staż pracy,
Band 6 (lider zespołu) otrzymuje £26 041 – 34 876 – liczy się staż pracy,
Band 7 (manager oddziału lub bloku operacyjnego/odpowiednik oddziałowej) otrzymuje £31 072 – 40 0964.
W przypadku Band 8-9 wysokość zarobków można sprawdzić na stronie NMC, dane są dostępne dla każdego. W zależności od roku kwoty te mogą się zmieniać.
Kwoty zależne są od kwalifikacji i doświadczenia pielęgniarki. W prywatny placówkach kwoty są wyższe, wiąże się to jednak z większą liczbą przepracowanych godzin, jak i większym zakresem obowiązków.
Jak zostać pielęgniarką w UK – plusy i minusy zawodu
Jak w każdym zawodzie można znaleźć plusy i minusy, tak w zawodzie pielęgniarki można powiedzieć, że plusy przeważają nad minusami. Plusy to możliwość doskonalenia się w zawodzie i możliwość awansu. Również rozwoju kariery, pracy w zespole czy wsparcie pracodawcy. Możliwość zawiązywania nowych znajomości i przyjaźni, wielokulturowość zespołu pozwalająca poszerzać własne horyzonty. Bardzo dobre zaplecze placówki medycznej (co ułatwia pracę), dużo ciekawych szkoleń, budowanie pewności siebie, dobre zarobki. Minusy? Przede wszystkim stres i duża odpowiedzialność.
BIO, czyli kim jesteś?
Wielka Brytania jest moim domem już 4 lata. Posiadam tytuł magistra pielęgniarstwa. Przez kilka lat po ukończeniu studiów pracowałam w Polsce. Głównie jako pielęgniarka operacyjna (instrumentariuszka), zdecydowałam się na wyjazd do Wielkiej Brytanii z moim ówczesnym partnerem. Zaraz po przyjeździe do UK rozpoczęłam proces rejestracji w NMC, niestety trwało to w moim przypadku aż 6 miesięcy. Świadomie podjęłam moją pierwszą pracę na stanowisku pielęgniarki w prywatnym szpitalu o profilu rehabilitacyjnym. Pozwoliło mi podszkolić mój słaby angielski i lepiej poznać system i procedury obowiązujące w Wielkiej Brytanii. Później pracowałam w państwowym szpitalu na bloku operacyjnym, poznając panujące tam zasady pracy. Obecnie zawodowo spełniam się jako pielęgniarka operacyjna, prowadzę własną firmę we współpracy z wieloma agencjami pielęgniarek. Zapewnia mi to możliwość pracy z najlepszymi. Chciałabym w dalszym ciągu rozwijać swoją firmę. Pomagać ambitnym i zdolnym pielęgniarkom i pielęgniarzom, którzy chcieliby poszerzyć swoje horyzonty i którzy myślą o rozpoczęciu pracy w Wielkiej Brytanii.
Przeczytaj także:
Zapraszamy również do lektury artykułu – Jak zostać instruktorem jazdy w Wielkiej Brytanii – KLIK!
Może Ciebie również zainteresować nasz tekst – Jak zostać księgową w Wielkiej Brytanii – KLIK!
Jak zostać tłumaczem w Wielkiej Brytanii – KLIK!
Foto: Flickr (lic. CC)
Pielęgniarki w Wielkiej Brytanii: czym się zajmują i ile zarabiają?
Pielęgniarki w Wielkiej Brytanii: czym się zajmują i ile zarabiają?
Pielęgniarki w Wielkiej Brytanii: czym się zajmują i ile zarabiają? Pielęgniarki są wysoko wykwalifikowanymi, zdolnymi do nauki, współczującymi osobami pracującymi w sektorze opieki zdrowotnej.
Pielęgniarstwo to wymagające zajęcie, ze zmieniającą się demografią starszych osób dorosłych, ponownym pojawieniem się chorób i dolegliwości, które kiedyś uważano za pokonane przez szczepionki i antybiotyki.
Pielęgniarki opiekują się, są współczujące; śmieją się, płaczą, dzielą radość i smutek; i znać ludzi, którymi się opiekują.
To nie towarzyszy większości zawodów.
Każdy dzień jest inny, czasem stresujący, a czasem satysfakcjonujący.
Jak zostać pielęgniarką w Wielkiej Brytanii? Jaką ścieżkę szkoleniową podążają pielęgniarki?
Pielęgniarstwo to rodzaj dyplomu, na którym można znaleźć najwięcej zatrudnienia w Wielkiej Brytanii. 94% studentów znajduje pracę w ciągu sześciu miesięcy od ukończenia kursu.
Studenci z dyplomem pielęgniarskim kwalifikują się na różne stanowiska w NHS.
Stopnie pielęgniarskie dają wiele praktycznych praktycznych doświadczeń z pacjentami w szpitalach i środowiskach społecznych.
Aby zostać pielęgniarką, główną drogą jest ukończenie studiów na uniwersytecie.
Aby uzyskać informacje o wymaganiach wstępnych i kwalifikacjach, ważne jest, aby skontaktować się z uniwersytetami.
Kryteria kwalifikacyjne to minimum pięć egzaminów GCSE na poziomie 4 / C lub wyższym.
Powinny być w języku angielskim lub literaturze i przedmiotach ścisłych.
Dwa poziomy A lub równoważne kwalifikacje na poziomie 3 dla uzyskania tytułu licencjata.
Niektóre uniwersytety mogą poprosić o trzy poziomy A lub ich odpowiedniki.
Jeśli ma się stopień naukowy, to można studiować, by uzyskać kwalifikacje podyplomowe.
Praktyki na poziomie pielęgniarskim są organizowane przez niektórych pracodawców.
Studenci wybierają dziedzinę pielęgniarstwa zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.
Dziedziny, w których pielęgniarki pracują w Wielkiej Brytanii
Ogólnie rzecz biorąc, studenci mogą zgłębiać cztery dziedziny pielęgniarstwa.
Pielęgniarstwo dla dorosłych
W pielęgniarstwie dorosłych pielęgniarki pracują z osobami dorosłymi w każdym wieku.
Pacjenci mogą cierpieć na jeden lub więcej długotrwałych lub krótkotrwałych schorzeń, takich jak choroba serca, urazy w wyniku wypadku, zapalenie płuc, zapalenie stawów, cukrzyca lub rak.
Pielęgniarki pracują w różnych miejscach, w tym w oddziałach szpitalnych, oddziałach ambulatoryjnych, domach pacjentów i klinikach.
Są częścią multidyscyplinarnych zespołów wraz z innymi specjalistami, takimi jak terapeuci zajęciowi, farmaceuci, radiologowie i asystenci opieki zdrowotnej.
Pielęgniarki ściśle współpracują z rodzinami i opiekunami pacjentów.
Pielęgniarstwo dziecięce
Pielęgnowanie dzieci polega na opiece nad chorym noworodkiem i opiece nad młodocianą ofiarą wypadku drogowego.
Pielęgniarki mają szansę zmienić życie dzieci, uzyskać wysoki stopień elastyczności i karierę z doskonałymi perspektywami zatrudnienia.
Pielęgnowanie dziecka nie jest tak proste, jak się wydaje, dzieci mają bardzo specyficzne potrzeby zdrowotne.
Pielęgniarki muszą zrozumieć, jak kształtuje się życie dziecka, minimalizując wpływ choroby.
Pielęgniarki ściśle współpracują z rodzicami lub opiekunami.
Pielęgniarki mogą się dalej rozwijać i specjalizować w takich dziedzinach, jak wizyty zdrowotne lub pielęgniarstwo szkolne.
Mogą również przejść do zarządzania, nauczania lub badań klinicznych.
Pielęgniarstwo dla osób niepełnosprawnych
Pielęgniarki zajmujące się trudnościami w uczeniu się odgrywają istotną rolę w pracy z dziećmi z trudnościami w uczeniu się.
Prowadzą dłuższe, bardziej spełnione życie do okresu dojrzewania, dorosłości i starości.
Praca pielęgniarki z trudnościami w uczeniu się obejmuje:
Poprawa lub utrzymanie osoby fizycznej i zdrowie psychiczne
Zmniejszanie barier pomaga w prowadzeniu samodzielnego życia
Wspieranie ich w prowadzeniu pełnego satysfakcji życia
Pielęgniarki zajmujące się niepełnosprawnością pomagają także w zdobyciu umiejętności potrzebnych do znalezienia pracy.
Pomogłoby im to w prowadzeniu bardziej niezależnego i zdrowego życia oraz w kontaktach z innymi na równych warunkach.
Pielęgniarki pracują w różnych miejscach, takich jak domy mieszkalne, edukacja, domy mieszkalne i społeczne oraz szpitale.
Mogą pracować w systemie zmianowym, aby zapewnić całodobową opiekę.
Wielokrotnie pielęgniarki pracują jako część zespołu składającego się z lekarzy rodzinnych, psychologów, pracowników socjalnych, nauczycieli, lekarzy rodzinnych, terapeutów zajęciowych, logopedów i asystentów opieki zdrowotnej.
Pielęgniarstwo zdrowia psychicznego
Pielęgniarki zdrowia psychicznego budują efektywne relacje z osobami korzystającymi z usług zdrowia psychicznego.
Aktywnie budują relację zaufania i troski ze swoimi bliskimi i opiekunami.
W niektórych przypadkach pielęgniarki pomagają we właściwym przyjmowaniu leków, w innych udzielają porad dotyczących odpowiednich terapii lub zajęć towarzyskich.
Sukces przychodzi, gdy pielęgniarki szybko nawiązują relacje oparte na zaufaniu i pomagają pacjentom zrozumieć ich sytuację i znaleźć najlepsze możliwe rozwiązania.
Pielęgniarki zajmujące się zdrowiem psychicznym są również przeszkolone w kontekście prawnym, aby mogły określić, czy ktoś może być zagrożony samookaleczeniem.
Pielęgniarki psychiatryczne pracują w szpitalach, na przykład na oddziale psychiatrycznym lub na oddziale specjalistycznym, w środowiskowym ośrodku zdrowia lub w miejscu zamieszkania pacjenta.
W mieszkaniu pielęgniarki pracują na zmiany i zapewniają całodobową opiekę.
Jaka jest średnia pensja pielęgniarek w Wielkiej Brytanii?
Zgodnie z ostatnimi statystykami z kwietnia 2020 r., Nowy absolwent pielęgniarstwa z grupy 5 NHS zarobi 24,907 £.
Większość pielęgniarek po uzyskaniu kwalifikacji pracuje dla NHS. Niektóre pielęgniarki pracują również w prywatnych placówkach opieki zdrowotnej.
Wynagrodzenie w placówce prywatnej różni się w zależności od wiedzy i doświadczenia, ale początkowe wynagrodzenie pielęgniarki wynosi od 25,000 30,000 do 33,000 35,000 funtów rocznie. Mówiąc szerzej, średnia pensja pielęgniarki wynosi od XNUMX XNUMX do XNUMX XNUMX funtów.
Jakie są liczby zatrudnionych pielęgniarek w Wielkiej Brytanii?
Według badania opublikowanego na kingsfund.org w 2020 roku było 669.6 tys. Pielęgniarek ok. pracuje w Wielkiej Brytanii.
W marcu 2019 r. Liczba pracujących lekarzy wynosiła około 112,031 311,380 lekarzy, 34,556 personelu pielęgniarskiego i 1,093,638 XNUMX menedżerów w NHS na łączną siłę roboczą wynoszącą XNUMX XNUMX.
Artykuł dla Emergency Live autorstwa Irawati Elkunchwar
Czytaj także:
Wariant COVID-19, jak działają oddziały intensywnej terapii w Wielkiej Brytanii?
Przeczytaj artykuł włoski
Źródła:
https://www.healthcareers.nhs.uk/
https://www.nuffieldtrust.org.uk/
https://www.kingsfund.org.uk/
Wielka Brytania potrzebuje położnych
Pomiędzy kwietniem a wrześniem zeszłego roku 28 proc. brytyjskich szpitali było zmuszone odesłać przyszłe mamy do innej placówki, bo brakowało w nich obsługi. Sprawa położnych trafia na pierwsze strony gazet – David Cameron obiecywał zwiększenie liczby położnych jako priorytet przed wygranymi wyborami. Jak podaje dziennik Daily Mirror, choć ich liczba się od tego czasu zwiększyła, to wciąż brakuje ok. 2300 takich specjalistek i zapotrzebowanie będzie rosło z każdym rokiem. The Royal College Of Midwives mówi już o braku 5 tysięcy takich pracownic. – Na obsłudze spoczywa duża odpowiedzialność owocująca niskim moralom, a to z kolei powoduje, że 1/3 ich brytyjskich położnych z doświadczeniem krótszym niż 10 lat, ma zamiar opuścić pracę w ciągu najbliższego roku – czytamy w styczniowym raporcie rządowej komisji badającej temat.
Dużo polskich dzieci
Inny powód zapotrzebowania na położne akurat z Polski podaje Angeliqe Van’t Riet z agencji pracy Pearl People, która szuka położnych nad Wisłą. – W Anglii jest duża polska społeczność, w której rodzi się coraz więcej dzieci – podkreśla. Nic dziwnego, że potrzeba tam coraz więcej polskich położnych. Rzeczywiście, w Londynie aż 57 proc. dzieci rodzą matki urodzone za granicą, a najliczniejszą grupą są Polki, które wydają na świat w UK ponad 23 tysiące dzieci rocznie. Stąd, tak szczególne zapotrzebowanie na polskie położne, których dodatkowym atutem jest umiejętność porozumiewania się w języku ojczystym z polskimi pacjentkami.
Zamiast ginekologa
Praca położnej jest ponadto o wiele wyżej ceniona, niż w Polsce. Częstą praktyką jest prowadzenie przez nią kobiety od początku ciąży aż do pierwszych miesięcy życia dziecka. W Wielkiej Brytanii opieka ginekologa ma miejsce tylko wtedy, gdy ciąża jest potencjalnie zagrożona. Większość kobiet ufa wiedzy i doświadczeniu swojej położnej, która przez wspólnie spędzone kilkanaście miesięcy doskonale je poznaje.
Tydzień pracy położnej w Anglii to średnio 37,5 godzin. Dodatkowe wynagrodzenie otrzymuje, jeśli pracuje w weekend (+ 30 proc.) i w święta (+ 60 proc.). Położna w Anglii zarabia od 25 do 40 tysięcy funtów rocznie, zależnie od doświadczenia.
Inaczej, niż w Polsce
W Polsce zarobki są podobne, tyle że w… złotych. Ponadto, choć w Szwecji, Holandii czy Wielkiej Brytanii to właśnie położne są odpowiedzialne w dużej mierze za przebieg ciąży, poród i samopoczucie kobiety po porodzie, w Polsce ich praca ogranicza się właściwie tylko do pracy na oddziale położniczym. Niektóre odbywają też wizyty domowe po porodzie, pracują w żłobkach, szkołach rodzenia czy prywatnych szpitalach. Według ostatnich danych Izby Pielęgniarek i Położnych, choć NFZ co roku wydaje miliony na edukację kobiet przed porodem, 28 proc. położnych przyznaje, że nie ma żadnego kontaktu z ciężarnymi do momentu przyjęcia na oddział położniczy. Wiele położnych nie może też liczyć na zrozumienie ze strony pacjentek, które często biorąc pod uwagę kiepskie warunki na polskich oddziałach położniczych, są zmuszone płacić nawet 2 tysiące złotych za opiekę wybranej położnej np. w renomowanym (państwowym!) szpitalu. Podjęcie takiej pracy w Anglii może więc zamienić znienawidzony i wypalający zawód polskiej, przemęczonej położnej w… dobrze opłacaną i szanowaną profesję.
Wymagania
A jak zostać położną? Istnieją dwie drogi. Pierwsza dotyczy osób, które już uzyskały stosowne wykształcenie w Polsce i chcą zacząć pracować w Anglii.Aby móc legalnie podjąć zatrudnienie, trzeba potwierdzić kwalifikacje w Nursing and Midwife Council. Należy w tym celu wypełnić formularz dostępny np. na stronie Nmc-uk.org. Do niego trzeba dołączyć przetłumaczony dyplom i dowody na zdobyte doświadczenie w zawodzie. Po wypełnieniu formularza pocztą otrzymujemy pakiet rejestracyjny, który wraz z opłatą (£110) stemplem przybitym przez lekarza medycyny pracy i Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych odsyłamy na adres NMC. Otrzymanie poświadczenia prawa do wykonywania zawodu trwa zwykle kilka tygodni. Jeśli wyjeżdżamy do pracy za pośrednictwem agencji pracy, musimy w co najmniej stopniu średnim znać język angielski i mieć doświadczenie zawodowe. Agencja pracy LKK wymaga aż 5 lat doświadczenia, ale już G5 Plus – 1,5 roku, a Neuprofessionals tylko 6 miesięcy.
Trzyletni kurs
Gdzie można znaleźć wakaty? Najłatwiej na stronie NHS skupiającej wszystkie stanowiska w służbie zdrowia – jobs.nhs.co.uk. Można też szukać bezpośrednio w szpitalach lub na ich stronach internetowych. Obecnie położnych poszukuje: Princess Royal University London, Imperial College Healthcare NHS Trust czy British Pregnancy Advisory Service.
(mb)
Jak zostać pielęgniarką w UK?
Jak zostać pielęgniarką w UK. Jakie studia są wymagane, jak często odbywają się szkolenia. Jak i gdzie szukać pracy oraz na jakie zarobki może liczyć polska pielęgniarka w Wielkiej Brytanii? Na te i inne pytania odpowiada Natalia Polka, która od 4 lat mieszka w UK. Prowadzi własną działalność (pomaga adeptom zawodu w znalezieniu zatrudnienia w Wielkiej Brytanii) i pracuje jako pielęgniarka operacyjna.
„Jak zostać…”to cykl stworzony z myślą o osobach planujących przeprowadzkę do Wielkiej Brytanii oraz o Polakach mieszkających już w UK, ale zastanawiających się nad zmianą zawodu. W ramach „Jak zostać…” pytamy przedstawicieli różnych profesji o ścieżkę kariery, zarobki czy plusy i minusy danej profesji.
Osoby, które chciałyby podzielić się informacjami i refleksjami na temat swojej pracy i współtworzyć z nami serię „Jak zostać…?” prosimy o kontakt przez formularz dostępny tutaj – KLIK! lub wiadomość prywatną przez FB – KLIK!
Jak zostać pielęgniarką w UK?
Pielęgniarką w Wielkiej Brytanii może zostać osoba posiadająca dyplom pielęgniarstwa z każdego kraju. Wiązać się to będzie jednak z potwierdzeniem prawa wykonywania zawodu w NMC (odpowiednik Polskiej Izby Pielęgniarek i Położnych). Dla polskich pielęgniarek/pielęgniarzy proces rejestracji trwa – według przepisów – 3 miesiące. Należy wypełnić aplikację dostępną na stronie NMC i przedłożyć wszystkie dokumenty uwzględnione w aplikacji. Wszystkie wymagane dyplomy, potwierdzenie prawa wykonywania zawodu z Polskiej Izby Pielęgniarek i Położnych. Historia zatrudnienia, niekaralność z Polski, akt urodzenia, dyplom specjalizacji i wszystkie certyfikaty muszą zostać przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego. Pozostałe dokumenty, czyli kopia paszportu potwierdzona przez notariusza, zdjęcia, poświadczenie niekaralności w Wielkiej Brytanii (DBS) muszą zostać dołączone do aplikacji. Wszystko to musi zostać razem wysłane. W zależności od aplikującego, NMC może poprosić o dodatkowe dokumenty. Może przedłużyć okres oczekiwania na NMC Pin (numer nadawany każdej praktykującej pielęgniarce).
Podczas oczekiwania na potwierdzenie prawa do wykonywania zawodu warto poprosić o referencje z kilku miejsc pracy lub od kilku osób z Polski i przetłumaczyć je na język angielski (przez tłumacza przysięgłego). Należy jednak pamiętać, że referencje muszą zawierać nazwę placówki, e-mail i służbowy numer telefonu. Przygotowanie referencji znacznie przyśpieszy starania o nową pracę w UK.
Książeczka szczepień jest kolejną bardzo istotną sprawą, każdy potencjalny pracodawca poprosi o historię szczepień (warto przetłumaczyć książeczkę szczepień przez tłumacza przysięgłego).
Jakie wykształcenie powinna mieć pielęgniarka pracująca w Wielkiej Brytanii?
Podobnie jak w Polsce zawód pielęgniarki w Wielkiej Brytanii może wykonywać osoba posiadająca tytuł licencjata lub magistra pielęgniarstwa. Dodatkowym atutem jest posiadanie specjalizacji, co ułatwia pielęgniarce karierę i pozwala na szybszy awans. W Polsce pielęgniarka z dyplomem może rozpocząć pracę w każdej placówce medycznej na każdym oddziale (jest tak zwaną pielęgniarką uniwersalną). Specjalizacje zdobywa się dzięki kursom w Izbach Pielęgniarskich już po rozpoczęciu pracy w zawodzie, dzięki czemu podnosimy i ukierunkowujemy nasze kwalifikacje. W Wielkiej Brytanii natomiast studenci pielęgniarstwa już podczas studiów muszą wybrać drogę kariery: czy chcą zostać pielęgniarką dziecięcą, pielęgniarką osób dorosłych czy pielęgniarka geriatryczną. Skutkiem takiego systemu nauczania w Wielkiej Brytanii jest ograniczone pole manewru dla pielęgniarek z Polski.
Pielęgniarka bez specjalizacji po potwierdzeniu prawa wykonywania zawodu w Wielkiej Brytanii otrzyma tytuł RGN (Registeres General Nurse – pielęgniarka dyplomowana) bez względu na tytuł jaki posiada w Polsce, co uprawni ją do pracy z dorosłymi pacjentami. Nie znaczy to, że nigdy nie będzie mogła pracować w szpitalu dziecięcym. Wiąże się to jednak z ukończeniem wielu kursów, a czasami nawet z uzupełnieniem kwalifikacji na studiach w Wielkiej Brytanii. Osoby posiadające specjalizację w Polsce w danej dziedzinie nie będą miały takiego problemu.
Jakie dodatkowe szkolenia i kursy warto skończyć?
Najlepsze co możemy zrobić to przyjechać do Wielkiej Brytanii posiadając specjalizację w danej dziedzinie pielęgniarstwa. Ułatwia to podjęcie pracy oraz awans. Bardzo ważne są kursy językowe, po których otrzymamy certyfikat uznawany w Wielkiej Brytanii. Stanowi duży plus podczas starania się o pierwszą pracę. Należy pamiętać, aby – w miarę możliwości – wszystkie dokumenty były w języku angielskim. Im więcej kursów, tym lepiej, jednak każdy szpital posiada swój system kształcenia personelu. Szpitale wolą szkolić pracowników według swojej metody.
Jak zostać pielęgniarką w UK – zanim zaczniesz pracę
Przed podjęciem pracy pracodawca wysyła pracownika na dodatkowe kursy – tzw. Mandatory Training, czyli odbywające się co roku szkolenie obowiązkowe, które zawiera takie moduły, jak: bezpieczeństwo i higiena pracy, kontrola infekcji, zarządzanie zasobami ludzkimi, przepisy określające zawód pielęgniarki. Udzielanie pierwszej pomocy, resuscytacja, reanimacja, przepisy przeciwpożarowe itd. Po rozpoczęciu pracy szpital/placówka zdrowia zorganizuje dla nas kursy z badań fizykalnych, cewnikowania, administracji leków, wykonywania EKG, wkłuć dożylnych i dotętniczych i wielu innych (w zależności od miejsca pracy). Regulują to wewnętrzne przepisy i procedury każdego szpitala, które mają na celu ochronę pacjenta i zapewnienie najlepszej praktyki. Można także samemu podnosić swoje kwalifikacje na dodatkowych szkoleniach organizowanych przez NMC, związki zawodowe oraz firmy produkujące sprzęt medyczny.
Obecnie w Wielkiej Brytanii każda pielęgniarka poddawana jest Revalidation (przedłużenie i potwierdzenie prawa wykonywania zawodu), odbywa się to co 3 lata. Proces ten wymaga między innymi udokumentowania określonej przez NMC liczby godzin przepracowanych w ciągu 3 lat, określonej liczny kursów, szkoleń i sympozjów, opinii i recenzji na swój temat od kolegów z pracy lub pacjentów/rodzin pacjentów. Program ten jakoby egzekwuje od pielęgniarki konieczność ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji a branie w nim udziału jest warunkiem, który należy spełnić, aby móc pracować.
Jak zostać pielęgniarką w UK – potrzebne uprawnienia
Podstawą jest prawo do wykonywania zawodu, które zdobywa się dzięki dyplomowi ukończenia studiów o kierunku pielęgniarstwo. NMC, czyli odpowiednik Izb Pielęgniarek i Położnych w Polsce. Na podstawie dyplomu wpisuje pielęgniarkę w rejestr, nadaje jej numer oraz pozwolenie na wykonywanie zawodu pielęgniarki na terenie Wielkie Brytanii. Cały proces rejestracji w NMC jest złożony i dla pielęgniarek z Polski – według przepisów – trwa 3 miesiące. Istnieją jednak odstępstwa od reguły, co sprawia, że proces ten czasami trwa dłużej.
Czy każdy może zostać pielęgniarką/pielęgniarzem w Wielkiej Brytanii? Jakie predyspozycje są szczególnie mile widziane?
Według mojej wiedzy każdy, kto ukończy studia o kierunku pielęgniarstwo z pozytywnym wynikiem, nie posiadając przy tym problemów z prawem (co jest bardzo skrupulatnie sprawdzane), może zostać pielęgniarką lub pielęgniarzem. W Wielkiej Brytanie, w przeciwieństwie do Polski, mężczyzn wykonujących ten zawód jest stosunkowo dużo. Pracodawca nie zwraca uwagi na różnice kulturowe, religię, kraj pochodzenia, płeć czy ilość tatuaży. Jeśli jesteś dobrym pracownikiem, jesteś pozytywnie nastawiony, lubisz zawód, który wykonujesz, czujesz potrzebę ciągłego samodoskonalenia się, lubisz pracę w zespole, nowe wyzwania, jesteś odporny na stres i nie przeszkadza ci, że czasami zdarzy się pracować w weekend, w nocy, w święta, to jesteś idealnym kandydatem. Nawet jeśli znajomość języka angielskiego nie jest biegła, ale pracodawca widzi, że ciągle dążysz do jej doskonalenia i uczęszczasz na kursy, masz dużą szanse zostać członkiem zespołu.
Jak zostać pielęgniarką w UK – gdzie można znaleźć zatrudnienie?
Zatrudnienie – w zależności od kwalifikacji (mowa o specjalizacji) – można znaleźć w każdej państwowej lub prywatnej placówce zdrowia, szpitalach, przychodniach, prywatnych gabinetach, opiece społecznej, domach opieki, sektorze szkolenia pielęgniarek i niewykwalifikowanego personelu medycznego np. HCA (Health Care Assistance), zazwyczaj znajdujących się przy placówce szpitala. Bardzo ciekawą pracą jest praca w zespole koordynującym transplantacje na terenie Wielkiej Brytanii. Można też współpracować z agencjami specjalizującymi się w zatrudnianiu pielęgniarek na umowę zlecenie.
Lepiej pracować na własny rachunek czy dla kogoś?
Zaczynając pracę w Wielkiej Brytanii najłatwiej jest podjąć stałą pracę w państwowych/prywatnych szpitalach lub domach opieki. Pozwala na zapoznanie się z procedurami i systemem opieki w tym kraju. Po upływie 2 lat można dodatkowo starać się o pracę w agencji pielęgniarskiej na umowę zlecenie. Warunkiem jest duże doświadczenie w zawodzie w Wielkiej Brytanii (np. jako pielęgniarka operacyjna). Wiąże się to z lepszymi zarobkami, ale wymaga wielu wyrzeczeń. Jest to alternatywą dla pielęgniarek, które chciałyby pracować „na własny rachunek”.
Praca w placówce medycznej z umową na stałe pozwala na rozwijanie swojej kariery oraz na awans, a także umożliwia łatwiejszy dostęp do dodatkowych szkoleń podnoszących nasze kwalifikacje (takie szkolenia organizowane są w większości przez pracodawcę).
Rozpoczynając pierwsza pracę w szpitalu pielęgniarka zaczyna od Band 5 (jest to stopień w hierarchii, określający zarobki i obowiązki). Wraz z upływem lat i zdobywaniem zasług można awansować na kolejne stopnie: od Band 5 do Band 9.
Osoby ceniące sobie niezależność, którym nie zależy na awansie, mające na względzie korzyści finansowe często decydują się na pracę jako „pielęgniarka agencyjna”, czyli pielęgniarka pracująca na umowę zlecenie dla wielu placówek i szpitali. Pielęgniarka taka musi podpisać umowę z agencją, która pośredniczy w znalezieniu pracy i często zapewnia dodatkowe szkolenia oraz dba o to, aby wszystko było zgodnie z prawem. Takimi agencjami są dla przykładu: Arcadia Nursing Agency, Primera Healthcare, First Point Healthcare.
Jakie są główne obowiązki pielęgniarki, jak wygląda dzień pracy pielęgniarki?
Pielęgniarka w Wielkiej Brytanii ma podobne obowiązki jak pielęgniarka w Polsce. Aby wykonywać niektóre medyczne procedury – oprócz posiadania dyplomu – musi przejść dodatkowe szkolenia, które określają procedury szpitalne (np. cewnikowanie pęcherza moczowego). Dużym odciążeniem dla pielęgniarek w UK jest dodatkowy personel, który pomaga w pracy, np. HCA (Health Care Assistance – opiekun, asystent pacjenta), pomocnik fizjoterapeuty, psycholodzy, logopedzi. HCA odciąża pielęgniarkę w takich pracach, jak karmienie pacjenta, pomoc przy kąpieli lub przy poruszaniu się, towarzyszenie pacjentowi, rozmowa. Nie znaczy to, że pielęgniarka jest całkowicie zwolniona z tych obowiązków, ale otrzymuje pomoc, aby mogła się lepiej skoncentrować na procedurach medycznych.
W zależności od miejsca pracy pielęgniarka rozpoczyna swój dyżur od raportu (spotkanie z pielęgniarką zdającą dyżur). Spotkania z zespołem (HCA, logopedzi, inne pielęgniarki, fizjoterapeuci i ich pomocnicy, wolontariusze, studenci). Omówienia dnia pracy i rozdzielenia obowiązków, obchodu wraz z lekarzem po oddziale i kolejno według porządku dnia. Wszystkie podjęte działania muszą zostać udokumentowane.
Bardzo często zespół po pracy spotyka się poza szpitalem, dzięki czemu tworzą się bliższe więzi. Takie spotkania budują też zaufanie w zespole.
Jak zostać pielęgniarką w UK – zarobki
Rozpoczynając pracę na stanowisku pielęgniarki w państwowym szpitalu (wynagrodzenie roczne):
W przypadku band-u 5 (pielęgniarka najmniej doświadczona) otrzymuje £21 692 – 28 180 – liczy się staż pracy,
Band 6 (lider zespołu) otrzymuje £26 041 – 34 876 – liczy się staż pracy,
Band 7 (manager oddziału lub bloku operacyjnego/odpowiednik oddziałowej) otrzymuje £31 072 – 40 0964.
W przypadku Band 8-9 wysokość zarobków można sprawdzić na stronie NMC, dane są dostępne dla każdego. W zależności od roku kwoty te mogą się zmieniać.
Kwoty zależne są od kwalifikacji i doświadczenia pielęgniarki. W prywatny placówkach kwoty są wyższe, wiąże się to jednak z większą liczbą przepracowanych godzin, jak i większym zakresem obowiązków.
Jak zostać pielęgniarką w UK – plusy i minusy zawodu
Jak w każdym zawodzie można znaleźć plusy i minusy, tak w zawodzie pielęgniarki można powiedzieć, że plusy przeważają nad minusami. Plusy to możliwość doskonalenia się w zawodzie i możliwość awansu. Również rozwoju kariery, pracy w zespole czy wsparcie pracodawcy. Możliwość zawiązywania nowych znajomości i przyjaźni, wielokulturowość zespołu pozwalająca poszerzać własne horyzonty. Bardzo dobre zaplecze placówki medycznej (co ułatwia pracę), dużo ciekawych szkoleń, budowanie pewności siebie, dobre zarobki. Minusy? Przede wszystkim stres i duża odpowiedzialność.
BIO, czyli kim jesteś?
Wielka Brytania jest moim domem już 4 lata. Posiadam tytuł magistra pielęgniarstwa. Przez kilka lat po ukończeniu studiów pracowałam w Polsce. Głównie jako pielęgniarka operacyjna (instrumentariuszka), zdecydowałam się na wyjazd do Wielkiej Brytanii z moim ówczesnym partnerem. Zaraz po przyjeździe do UK rozpoczęłam proces rejestracji w NMC, niestety trwało to w moim przypadku aż 6 miesięcy. Świadomie podjęłam moją pierwszą pracę na stanowisku pielęgniarki w prywatnym szpitalu o profilu rehabilitacyjnym. Pozwoliło mi podszkolić mój słaby angielski i lepiej poznać system i procedury obowiązujące w Wielkiej Brytanii. Później pracowałam w państwowym szpitalu na bloku operacyjnym, poznając panujące tam zasady pracy. Obecnie zawodowo spełniam się jako pielęgniarka operacyjna, prowadzę własną firmę we współpracy z wieloma agencjami pielęgniarek. Zapewnia mi to możliwość pracy z najlepszymi. Chciałabym w dalszym ciągu rozwijać swoją firmę. Pomagać ambitnym i zdolnym pielęgniarkom i pielęgniarzom, którzy chcieliby poszerzyć swoje horyzonty i którzy myślą o rozpoczęciu pracy w Wielkiej Brytanii.
Przeczytaj także:
Zapraszamy również do lektury artykułu – Jak zostać instruktorem jazdy w Wielkiej Brytanii – KLIK!
Może Ciebie również zainteresować nasz tekst – Jak zostać księgową w Wielkiej Brytanii – KLIK!
Jak zostać tłumaczem w Wielkiej Brytanii – KLIK!
Foto: Flickr (lic. CC)
Praca Pielęgniarz / Pielęgniarka Anglia – dam pracę w Anglii – ogłoszenia pielęgniarz / pielęgniarka w Poloniusz.pl
2020-11-24 (Medycyna / Farmacja , Anglia, Birmingham, Bradford, Bristol, Dudley, Leeds, Liverpool, Londyn, Manchester, Sheffield, Wigan, Opiekun / Opiekunka medyczny)
Rozpoczęcie pracy od: – Prawo jazdy: – Zakwaterowanie: – Znajomość języka: tak Doświadczenie: nie CV: –
… naszej firmie: St Thomas Recruitment is a well established specialist within healthcare recruitment whose aim is to tailor the service we provide to the needs of our clients and the careers of our candidates….
Praca pielęgniarki za granicą
Drogie Pielęgniarki!
Bardzo często zgłaszacie się do nas z zapytaniami dotyczącymi PIN NUMBER, rejestracji w NMC (The Nursing & Midwifery Council) czy też wymaganych dokumentów, umożliwiających pracę w Wielkiej Brytanii na stanowisku pięlęgniarki.
Właśnie dlatego też poprosiliśmy panią Halinę J., pielęgniarkę z Southampton w Anglii, aby opisała proces rejestracji w NMC oraz procedurę uzyskiwania PIN NUMBER.
Jakie dokumenty powinnam przygotować?
Zanim oddamy „głos” bohaterce naszego artykułu, zapraszamy do lektury krótkiego wstępu odnośnie wymaganych przez brytyjskich urzędników dokumentów.
W przeciwieństwie do opiekunek osób starszych, pielęgniarki i położne w Wielkiej Brytanii muszą posiadać odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, zatem przed rozpoczęciem starań o pracę konieczne jest przedstawienie określonych dokumentów.
Wielka Brytania, jak wszystkie kraje UE, uznaje następujące dokumenty:
1. w przypadku dyplomu licencjackiego pielęgniarstwa – udokumentowane muszą być min. 3 następujące po sobie lata pracy w ciągu pięciu lat przed dniem wydania zaświadczenia;
2. w przypadku dyplomu pielęgniarstwa (dyplom pielęgniarki albo pielęgniarki dyplomowanej) z wykształceniem pomaturalnym uzyskanym w zawodowej szkole medycznej – należy udokumentować min. 5 kolejnych lat w ciągu siedmiu lat przed wydaniem zaświadczenia;
3. w przypadku dyplomu magistra pielęgniarstwa – nie ma konieczności dokumentowania stażu pracy.
• Aby uznano w/w dokumenty za ważne w Anglii, należy dołączyć zaświadczenie potwierdzające pracę na stanowisku pielęgniarki w Polsce.
• Zaświadczenie o stażu pracy można uzyskać w Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych.
Polska pielęgniarka w Anglii – od czego zacząć?
Dzięki uprzejmości pani Haliny, pielęgniarki pracującej w Southampton, możemy pokrótce przedstawić proces rejestracji w Nursing & Midwifery Council. W kilku krokach wygląda on następująco:
1. Najpierw należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się tutaj:
„Complete this online form if you decide to apply for an application pack” http://www.nmc.org.uk/registration/joining-the-register/trained-in-the-eu-or-eea1/eu-registration-authorities/poland/ https://forms.nmc-uk.org/Forms/eurequest
2. Następnie otrzymamy pakiet aplikacyjny do wypełnienia. Zawiera on wskazówki, jak zrobić to prawidłowo.
WAŻNE: Formularz wypełniamy w języku angielskim, DRUKOWANYMI LITERAMI, czarnym długopisem.
Na drugiej stronie pakietu aplikacyjnego (section 4) niezbędna jest pieczątka i podpis lekarza medycyny pracy (jest to deklaracja o dobrym stanie zdrowia).
Na stronie 3 (supporting declaration of good character) konieczna jest pieczątka i podpis Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych (jest to deklaracja o dobrym charakterze).
Pozostałe strony można wypełnić samodzielnie.
3. Łącznie z wypełnionym pakietem aplikacyjnym wysyłamy następujące dokumenty:
• kopię paszportu lub dowodu osobistego, • kopię dyplomu i suplementu do dyplomu,
• kopię zaświadczenia o niekaralności (można wysłać oryginał),
• kopię zaświadczenia o stażu pracy (wydaje OIPiP),
• kopię zaświadczenia o rejestrze w OIPiP,
• kopię certyfikatu małżeństwa – jeśli dotyczy.
WAŻNE: Zgodność wszystkich kopii z oryginałem musi być potwierdzona (o zgodności takiej zaświadcza instytucja, która wydała dany dokument)
Należy także pamiętać, że wszystkie dokumenty (z wyjątkiem dowodu osobistego i paszportu) powinny być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego.
Opłata rejestracyjna to koszt w wys. 11 GBP. Można uiścić ją na kilka sposobów – więcej informacji znajdziecie w pakiecie. Najłatwiej zrobić to poprzez stronę: MNC: https://www.onlinepayments.nmc-uk.org/ .
Dowód wpłaty trzeba koniecznie dołączyć do dokumentów.
4. Ostatni etap na drodze do uzyskania wszelkich zezwoleń, to obowiązkowy test językowy dla pielęgniarek i położnych z całej Unii Europejskiej. Wymóg ten wprowadzono pod koniec stycznia 2016 roku. Należy zdać egzamin na poziomie minimum 7.0 (dot. wszystkich części egzaminu: czytania, pisania, mówienia oraz słuchania) oraz uzyskać certyfikat znajomości języka angielskiego IELTS (International English Language Testing System – poziom akademicki).
5. Już tylko jeden krok dzieli nas od rozpoczęcia pracy w Anglii na stanowisku pielęgniarki, czyli formalne potwierdzenie i wydanie uprawnień do wykonywania zawodu. Po otrzymaniu listu z potwierdzeniem należy wpłacić 76 GBP (coroczną opłata dla NMC) oraz wypełnić dwa krótkie formularze.
Po Brexicie pielęgniarki już nie tak chętne do pracy na Wyspach Medycyna i Zdrowie
Brexit, ale także pandemia zmieniły życie mieszkańców Wysp Brytyjskich, w tym także emigrantów i polskich pielęgniarek. Coraz więcej z nich rozważa powrót do Polski, a jednocześnie coraz mniej decyduje się na wyjazd za granicę do pracy. Od 1 stycznia 2021 roku, aby podjąć pracę i osiedlić się na Wyspach, trzeba uzyskać wizę. Wprawdzie dla medyków, których brakuje w Wielkiej Brytanii, przewidziano ułatwienia, jednak wyjazd do pracy jest nieco trudniejszy niż przed Brexitem. Z kolei emigranci, którzy mieszkali i pracowali w UK przed 2021 rokiem muszą zalegalizować swój pobyt na Wyspach.
Formalnie Wielka Brytania wystąpiła z UE 31 stycznia 2020 r., ale do końca 2020 r. trwał okres przejściowy, w którym przestrzegano unijnych praw oraz regulacji. W okresie tym Wielka Brytania stanowiła część jednolitego rynku UE i unii celnej. Okres przejściowy upłynął wraz z początkiem Nowego Roku. Jednocześnie weszła w życie uzgodniona 24 grudnia umowa handlowa zawarta między Wielką Brytanią a Unią Europejską.
Osoby, które pracowały na Wyspach przed 2021 r. i chcą nadal tam pracować powinny wystąpić o status osiedleńca, który gwarantuje m.in. Polakom w Wielkiej Brytanii prawa obywatelskie, dostęp do systemu ubezpieczeń. Według konsulatu generalnego RP w Londynie, większość Polaków przebywających na Wyspach dopełniła formalności, a pozostali, którzy jeszcze tego nie zrobili, mają czas do końca czerwca 2021 roku. Pracodawcy coraz częściej weryfikują posiadanie statusu osiedleńczego, a tym samym czy emigrant przebywa legalnie na terenie Wielkiej Brytanii.
Brexit i związane z nim nowe warunki do spełnienia to jeden z elementów, który może wpłynąć na decyzję o ewentualnym powrocie do pracy w Polsce.
Jak podkreśliła w rozmowie z Polityką Zdrowotną wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Mariola Łozińska do Izby wpływają zapytania od pielęgniarek pracujących na Wyspach o możliwość powrotu do Polski i warunki pracy dla pielęgniarek w naszym kraju. – Wpływają regularnie zapytania od osób zainteresowanych powrotem do Polski – mówi M. Łodzińska wskazując, że jednym z powodów jest właśnie Brexit. Według niej, konieczność uzyskania wizy, statusu osiedleńca mogą wpływać na te decyzje.
– Ponadto Wielka Brytania zaostrzyła warunki jeżeli chodzi o znajomość języka angielskiego. Ten język musi być na prawdę na bardzo wysokim poziomie, a zwłaszcza ten medyczny, bo chodzi m.in. o umiejętność odczytywania zleceń lekarskich, komunikowania się z pacjentem i pozostałym zespołem terapeutycznym – dodaje wiceprezes NRPiP.
Mniej zaświadczeń z Izby Pielęgniarek
O mniejszym zainteresowaniu pracą w Wielkiej Brytanii w zawodzie pielęgniarki świadczy również liczba zaświadczeń wydanych przez NIPiP na potrzeby uznawania kwalifikacji zawodowych. Wyraźny spadek widać od 2016 r., czyli od momentu, gdy w Wielkiej Brytanii odbyło się referendum ws. Brexitu.
Jeszcze trzy lata temu Okręgowe Izby Pielęgniarek i Położnych wydały 488 zaświadczeń kwalifikacyjnych dla osób, które chciały pracować za granicą, a w 2020 r. było to zaledwie 272 takie zaświadczenia, podczas gdy przed 2016 r. było to w granicach tysiąca rocznie.
W Wielkiej Brytanii – według danych NMC ( Nursing and Midwifery Council) czyli odpowiednika polskiej Izby Pielęgniarek, z końca września 2020 r., liczba pielęgniarek to ponad 675,8 tys., a położnych – 38,8 tys. Z kolei raporty Narodowego Instytutu Badań Ekonomicznych i Społecznych, na które powoływał się m.in. The Financial Times, wskazują, że w samej Anglii w 2021 r. może zabraknąć ok. 51 tys. pielęgniarek.
Jeżeli chodzi o statystyki, to dane NHS, czyli publicznej służby zdrowia wskazują, że w 2019 r. ok. 12,7 proc. pracowników sektora publicznej służby zdrowia w UK byli to obcokrajowcy. Z kolei z raportu Parlamentu wynika, że Polacy zajmują 5. miejsce wśród narodowości pracujących w NHS, zaraz za Brytyjczykami, Hindusami, Filipińczykami oraz Irlandczykami.
Wyspy już nie tak atrakcyjne
Rząd brytyjski reaguje na braki pracowników w sektorze ochrony zdrowia. Dla nowych emigrantów z sektora medycznego przewidziano wyłom w przepisach i osoby, które chcą podjąć prace w NHS, dostaną dodatkowe punkty, dzięki którym znacznie szybciej i taniej otrzymają wizę. Może to jednak nie wystarczyć.
Zdaniem dra Marcina Kiełbasy, prawnika i eksperta Europejskiej Inicjatywy Mobilności Pracy, Brexit i związane z nim dodatkowe procedury i warunki do spełnienia przez polską kadrę medyczną, mimo pewnych ułatwień dla tego sektora mogą spowodować odpływ Polaków z tego rynku.
– Sam fakt, że trzeba poddać się reżimowi i dodatkowo wyrobić wizę lub w przypadku osób, które już tam pracują, wystąpić o status osiedleńca, jest pewną barierą – wskazuje. Dodaje, że jest to proces trudniejszy niż wcześniej. Również konieczność potwierdzenia znajomości języka angielskiego na określonym, dość wysokim poziomie – według M. Kiełbasy – dla części osób może stanowić hamulec przed szukaniem pracy właśnie w Wielkiej Brytanii.
Dodatkowo jak podkreśla warunki pracy i zarobków na Wyspach nie są już tak atrakcyjne jak kilka lat temu, a siła nabywcza funta jest niższa.
Według niego zyskać na tym mogą takie kraje jak Niemcy i Holandia, gdzie również polscy medycy szukają zatrudnienia. Obecna pandemia i ograniczenia w podróżach samolotem m.in. do Wielkiej Brytanii dodatkowo mogą się do tego przyczynić. Samochodem bowiem można nadal w miarę szybko dojechać z Polski do Niemiec czy Holandii.
Środowisko pielęgniarek i położnych konsekwentnie podkreśla, że to co może zatrzymać pielęgniarki w Polsce, a także zachęcić do studiów i pracy w tym kierunku nowe osoby, to odpowiednie warunki pracy i wynagrodzenie adekwatne do kwalifikacji. Na dniach resort zdrowia ma powrócić do rozmów ze stroną społeczną o zmianie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia w ramach Zespołu ds. ochrony zdrowia Komisji Trójstronnej.
키워드에 대한 정보 praca dla pielegniarek w uk
다음은 Bing에서 praca dla pielegniarek w uk 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.
이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!
사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 KM 028: Pielęgniarstwo w Wielkiej Brytanii – strzykawka.uk
- spreaker
- anglia
- brytania
- kingdom
- nurse
- nursing
- pielęgniarka
- pielęgniarstwo
- pielęgniarz
- studenci
- student
- uk
- united
- wielka
KM #028: #Pielęgniarstwo #w #Wielkiej #Brytanii #- #strzykawka.uk
YouTube에서 praca dla pielegniarek w uk 주제의 다른 동영상 보기
주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 KM 028: Pielęgniarstwo w Wielkiej Brytanii – strzykawka.uk | praca dla pielegniarek w uk, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.