Produkcja Karmy Dla Zwierząt | Ks Linia Produkcji Karmy Dla Zwierząt W Galarecie 답을 믿으세요

당신은 주제를 찾고 있습니까 “produkcja karmy dla zwierząt – KS Linia produkcji karmy dla zwierząt w galarecie“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Reynpol Sp. z o.o. Maszyny urządzenia dla przemysłu spożywczego 이(가) 작성한 기사에는 조회수 11,566회 및 좋아요 30개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

produkcja karmy dla zwierząt 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 KS Linia produkcji karmy dla zwierząt w galarecie – produkcja karmy dla zwierząt 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

produkcja karmy dla zwierząt 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Jak powstaje karma dla psów i kotów? – Polkarma

Metody produkcji oraz wykorzystane surowce są różne i zależą od rodzaju karmy. Produkcja karm mokrych. Karmy mokre powstają poprzez rozdrobnienie i …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: www.polkarma.pl

Date Published: 2/16/2022

View: 463

Jak produkuje się suchą karmę dla psów i kotów? – Purina.pl

Produkcja karmy suchej składa się z siedmiu etapów. Proces rozpoczyna się mieszaniem wysokiej jakości składników w odpowiednich proporcjach w celu …

+ 여기에 보기

Source: www.purina.pl

Date Published: 6/20/2022

View: 2614

Ekstruder do produkcji karmy dla zwierząt domowych ESK-60

Firma “TechnoMaszBud” przedstawia maszynę do produkcji karmy dla psów, kotów, ryb, kóz i innych zwierząt, w tym bydła. Zasadą produkcji paszy jest metoda …

+ 여기에 더 보기

Source: technomaszbud.pl

Date Published: 4/6/2022

View: 7833

Karmy dla zwierząt domowych – Główny Inspektorat Weterynarii

Karma dla zwierząt domowych jest paszą, wykorzystywaną w żywieniu zwierząt … Do karm zaliczane są również gryzaki dla psów, składające się z produktów …

+ 여기에 보기

Source: www.wetgiw.gov.pl

Date Published: 10/26/2022

View: 6535

Linia do produkcji karmy dla psów i kotów 500 kg/h – Główna

Linia dla produkcji suchej karmy dla psów i kotów wydajności 500 kg/h. Ekstrudowana karma jest oczyszczona od szkodliwych mikroorganizmów.

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: foodextrusion.eu

Date Published: 12/8/2022

View: 9116

주제와 관련된 이미지 produkcja karmy dla zwierząt

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 KS Linia produkcji karmy dla zwierząt w galarecie. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

KS Linia produkcji karmy dla zwierząt w galarecie
KS Linia produkcji karmy dla zwierząt w galarecie

주제에 대한 기사 평가 produkcja karmy dla zwierząt

  • Author: Reynpol Sp. z o.o. Maszyny urządzenia dla przemysłu spożywczego
  • Views: 조회수 11,566회
  • Likes: 좋아요 30개
  • Date Published: 2017. 1. 24.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=hGh8SBx0DYU

Jak się produkuje karmę dla psów?

Karmy suche powstają przez zmieszanie suchych i wilgotnych surowców do uzyskania konsystencji ciasta. Podczas procesu ekstruzji ciasto jest poddawane działaniu wysokiej temperatury i ciśnienia, a następnie przeciskane przez matrycę formującą tzw. krokiety.

Jak powstaje karma?

Karmę wytwarza się przy wykorzystaniu technologii ekstruzji. Proces ten polega na przetłaczaniu materiału spożywczego w wysokiej temperaturze i pod ciśnieniem przez maszynę zwaną ekstruderem. Składniki karmy są rozdrabniane i mieszane ze sobą w odpowiedniej proporcji. Podczas tego procesu powstaje ciasto.

Jak samemu zrobić suchą karmę dla psa?

Dobrze zbilansowana psia dieta powinna składać się z 40% mięsa, 30% warzyw i 30% skrobi. Trzymaj się tej formuły a będziesz miał pewność, ze twój pies jest dobrze odżywiony i dostarczasz mu wszystkie składniki, których potrzebuje.

Z czego zrobiona jest sucha karma dla psów?

Głównymi surowcami wykorzystywanymi do produkcji karm suchych są mączki mięsne, mączki mięsno-kostne oraz zboża. Karmy suche podlegają obróbce cieplnej w tzw. ekstruderze, co pozwala osiągnąć bezpieczeństwo mikrobiologiczne i uzyskać specyficzną teksturę produktu.

Z czego zrobić karme dla psa?

W diecie gotowanej psa można stosować praktycznie każdy gatunek mięsa np. kurczak, indyk, kaczka, wołowina, wieprzowina, cielęcina, jagnięcina, królik, konina, czy dodatek ryb. Bardzo istotne jest, że w diecie gotowanej nie stosujemy kości.

Z czego robi się jedzenie dla kota?

Z czego robi się mokrą karmę? Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego są głównymi składnikami karm mokrych. Do tej kategorii należą między innymi: tusze wołowe, korpusy drobiowe, serca, skóra, płuca, śledziony, nerki, wątroby, jelita, krew.

Kto produkuje Royal Canin?

Od 2002 roku należy do amerykańskiego koncernu Mars, Incorporated, właściciela takich marek karm dla zwierząt jak Whiskas i Pedigree. Poprzez spółki córki grupa Royal Canin obecna jest w prawie 100 krajach na całym świecie.

Jaki jest symbol karmy?

Jak wygląda karma? Symbol karmy graficznie prezentowany jest na wzór koła, które nie ma ani końca, ani początku. To nawiązanie do jego doskonałego wzoru i nieskończoności. Symbol przedstawia się również jako dwie splecione ze sobą obręcze, to tak zwana podwójna karma.

Czym jest prawo karmy?

Buddyjskie prawo karmy opisuje, że działania, których rezultaty „zaowocowałyby” cierpieniem w następnym odrodzeniu, mogą być wyparte przez nowe działania jeszcze przed śmiercią, których rezultaty „zaowocują” szczęściem w następnym odrodzeniu.

Czym Dosmaczać suchą karmę?

W dosmaczaniu karmy chodzi przede wszystkim o to, aby Twój pies zwrócił uwagę na miskę i jej zawartość, a finalnie zaczął jeść suchą karmę. Dosmaczanie suchej karmy może również polegać na posypywaniu jej rozkruszonymi przysmakami, np. ORIJEN FREEZE-DRIED, przepełnionych wartościami odżywczymi.

Czy pies może jeść to co ludzie?

Błędem jest uleganie prośbom czworonoga i podawanie mu ludzkiego jedzenia. Możemy mu w ten sposób zaszkodzić – w pokarmach, przygotowanych dla ludzi, mogą znajdować się składniki toksyczne dla tych zwierząt. Ulegając „żebraniu” psa, utrwalamy niepożądane zachowania czworonoga.

Co zrobić żeby pies jadł?

Co zrobić, żeby pies jadł suchą karmę?
  1. miska z pokarmem powinna być wystawiana na 20–30 minut, po czym należy posprzątać niezjedzone pożywienie – dotyczy to zarówno mokrej, jak i suchej karmy;
  2. myj miskę po każdym posiłku;
  3. szczelnie zamykaj paczkę z pokarmem – np.

Jakich karm unikać?

Karmy, których powinniśmy unikać zwierają:
  • produkty pochodzenia zwierzęcego (zamiast jasno określonego mięsa)
  • produkty uboczne pochodzenia roślinnego/ekstrakty białka roślinnego/pulpy.
  • hydrolizowane białka zwierzęce.
  • soje.
  • zboża.
  • cukry.
  • LIGNOCELULOZĘ – dodawana do niektórych karm jest odpadem z produkcji drewna…

Dlaczego sucha karma dla psa jest szkodliwa?

Sucha karma odwadnia psa zabierając mu najważniejszą formę przyjmowania wody – pobierania ją z pożywienia. Psy karmione suchą karmą najczęściej zmagają się z otyłością, nadpobudliwością, cukrzycą, z nieprawidłowym działaniem wątroby, trzustki.

Jakich karm dla psa unikać?

Poza zbożami lepiej unikać innych ciężkostrawnych dla psa dodatków, takich jak kukurydza czy soja. Słodziki – często dodawane są do karmy, aby polepszyć jej smak. Nie są to substancje niezbędne dla psa, dlatego powinno się ich unikać. Mogą okazać się niebezpieczne dla zdrowia naszego pupila.

See also  제주도 전기차 렌트 후기 | 제주도 전기차 렌트 총정리! 전기차 오너가 정리해주는 전기차 렌트 전 필수 영상 229 개의 베스트 답변

Jak sprawdzić czy ma się karmę?

Możesz to obliczyć, sumując wszystkie cyfry w swojej dacie urodzenia.
  1. Numerologia wyróżnia dziewięć wibracji i cztery Liczby Mistrzowskie.
  2. Swoją karmę sprawdzisz obliczając swoją wibrację
  3. Dodaj wszystkie cyfry w dacie urodzenia, np. 11.12.1987 to 1+1+1+2+1+9+8+7=30. 3+0=3.

Czy dobro wraca do człowieka?

Badania dowodzą, że wolontariusze nie tylko żyją o kilka lat dłużej niż osoby, które nie są zaangażowane w pomaganie innym, ale też rzadziej chorują na depresję i mają wyższą odporność. To dlatego, że podczas pomagania podnosi nam się poziom oksytocyny, a spada poziom kortyzolu.

O co chodzi z karma wraca?

Karma wraca” to określenie, odnoszące się bezpośrednio do każdej istoty ludzkiej. Oznacza ono, że każda akcja i działanie podjęte przez człowieka wywołują określoną reakcję. Jest to wiara w to, że i zło i dobro, wysłane w świat prędzej czy później wrócą do nas pod inną postacią.

Jak odwrócić zła karmę?

Poniżej znajdziesz kilka metod, które pomogą ci ją odwrócić.
  1. Zakończ toksyczne relacje. Za twoją karmę odpowiada nie tylko twoja osobista energia, ale też ta, którą emanują osoby w twoim najbliższym otoczeniu. …
  2. Dziel się szczęściem. Karmę zepsuć mogą złe uczynki czy nieżyczliwość. …
  3. Bądź cierpliwy. …
  4. Przeproś …
  5. Myśl pozytywnie.

Polkarma – Polskie Stowarzyszenie Producentów Karmy dla Zwierząt Domowych

01

Dobór surowców

Wiele surowców stosowanych w karmach przemysłowych jest opisywanych, jako pochodne surowców zwierzęcych (i rybnych) lub produkty uboczne. Te surowce są nadwyżkowymi częściami tusz zwierzęcych wykorzystywanych w przemyśle spożywczym dla ludzi. Przykładowo, produkty uboczne obejmują wątroby, nerki, płuca i różne mączki mięsne. Przemysł karm dla zwierząt może również stosować surowce definiowane, jako mięso (tkanka mięśniowa). Surowce te najczęściej spotykane są w przemyśle spożywczym dla ludzi. W przypadku karm mokrych produkty uboczne docierają do zakładu produkcyjnego w formie świeżej lub mrożonej. Mogą być rozdrobnione i dodane bezpośrednio do innych surowców receptury lub zmielone i zmieszane z suchymi surowcami, jak np. zboża. Z masy formuje się wstęgi, które są krojone na kawałki różnych wielkości i kształtów. Inne surowce wchodzące w skład karmy to oleje i tłuszcze, witaminy, składniki mineralne, zboża, makaron, nasiona lub warzywa. Często dodaje się również wodę, która ułatwia proces przetwarzania oraz nadaje karmie ostateczną formę i teksturę.

Ekstruder do produkcji karmy dla zwierząt domowych ESK-60

Firma “TechnoMaszBud” przedstawia maszynę do produkcji karmy dla psów, kotów, ryb, kóz i innych zwierząt, w tym bydła. Zasadą produkcji paszy jest metoda ekstruzji / wytłaczania. Metoda ta została zmodernizowana poprzez zainstalowanie grzejników elektrycznych, które ogrzewają część roboczą do pożądanej temperatury i utrzymują ją przez cały czas pracy. To sprawia, że praca ekstrudera paszowego jest bardziej jednolita i wydajna w porównaniu z ekstruderami innej konstrukcji, w których ogrzewanie części roboczej odbywa się poprzez tarcie surowca (lub samego ślimaka) o ścianę części roboczej ślimaka. W konsekwencji zyskujesz kontrolę nad temperaturą i zaufanie do dobrej wydajności i jakości produktu końcowego. Również ze względu na wysokie temperatury surowiec jest poddawany obróbce cieplnej, co zapewni odkażanie produktu.

Film: Jak pracować na maszynie do produkcji karmy dla psów, kotów, ryb | Ekstruder ESK-60:

Ekstruder paszowy ma w zestawie kilka różnych matryc (poduszki, serca, kulki..), co pozwoli co pozwoli produkować karmę o różnych kształtach. Ponadto, ze względu na noże tnące, można kontrolować wielkość produktu końcowego od 1 do 20 mm. W urządzeniu obecna jest automatyczna regulacja prędkości podawania surowca, objętości podawania surowca, która może się zmienić pod czas pracy.

Zawiera trzy matrycy: koło, Serce, Trójkąt.

Koszt matrycy: 339 zł netto.

Wydajność tego ekstrudera wynosi do 100 kg / godzinę.

Pobór mocy – 11 KW.

Ekstrudowana karma jest idealna nie tylko dla kotów i psów, ale także dla ryb, ponieważ może przebywać na powierzchni wody przez długi czas(od 15 do 30 minut). W tym czasie ryba zje wszystko, co uratuje staw przed zanieczyszczeniem i źródłami choroby.

Film: Ekstruder do produkcji karmy dla zwierząt domowych ESK-50:

Zalety suchej karmy to:

Oszczędność czasu i pieniędzy;

Zrównoważenie składników odżywczych;

Łatwość w przechowywaniu i transporcie;

Możliwość bezpiecznego przechowywania przez dłuższy okres.

Podstawowym składnikiem do przygotowania paszy jest mąka kukurydziana lub pszenna. Pozostałe składniki dodajesz według własnego uznania, w zależności od przepisu.

Polkarma – Polskie Stowarzyszenie Producentów Karmy dla Zwierząt Domowych

01

Dobór surowców

Wiele surowców stosowanych w karmach przemysłowych jest opisywanych, jako pochodne surowców zwierzęcych (i rybnych) lub produkty uboczne. Te surowce są nadwyżkowymi częściami tusz zwierzęcych wykorzystywanych w przemyśle spożywczym dla ludzi. Przykładowo, produkty uboczne obejmują wątroby, nerki, płuca i różne mączki mięsne. Przemysł karm dla zwierząt może również stosować surowce definiowane, jako mięso (tkanka mięśniowa). Surowce te najczęściej spotykane są w przemyśle spożywczym dla ludzi. W przypadku karm mokrych produkty uboczne docierają do zakładu produkcyjnego w formie świeżej lub mrożonej. Mogą być rozdrobnione i dodane bezpośrednio do innych surowców receptury lub zmielone i zmieszane z suchymi surowcami, jak np. zboża. Z masy formuje się wstęgi, które są krojone na kawałki różnych wielkości i kształtów. Inne surowce wchodzące w skład karmy to oleje i tłuszcze, witaminy, składniki mineralne, zboża, makaron, nasiona lub warzywa. Często dodaje się również wodę, która ułatwia proces przetwarzania oraz nadaje karmie ostateczną formę i teksturę.

Jak powstaje sucha karma?

W skład suchej karmy wchodzą surowce zbożowe, zwierzęce, mleko, tłuszcze, składniki mineralne i witaminy. Zawartość wody waha się w granicach 8-12%. Produkt występuje najczęściej w formie krokietów, kości, wafelków, pasków lub paluszków. Karmę wytwarza się przy wykorzystaniu technologii ekstruzji.

Proces ten polega na przetłaczaniu materiału spożywczego w wysokiej temperaturze i pod ciśnieniem przez maszynę zwaną ekstruderem. Składniki karmy są rozdrabniane i mieszane ze sobą w odpowiedniej proporcji. Podczas tego procesu powstaje ciasto. Produkty zawierające skrobię zmieniają się w żel, nadając lepkości. Białko odpowiada natomiast za elastyczność i rozciągliwość wyrobu. Tak przygotowany półprodukt przeciska się pod ciśnieniem przez tarcze z otworami o konkretnym kształcie, następnie suszy się go i schładza.

Skrobia ze zbóż jest podstawowym węglowodanem występującym w karmie dla zwierząt, jej zawartość w recepturze wynosi nawet 60%. Składniki białkowe (roślinne lub zwierzęce) stanowią do 70% składu, natomiast tłuszcz zazwyczaj poniżej 20%. Ilość oraz pochodzenie tłuszczu wpływa na stopień rozprężenia produktu podczas ekstruzji.

Foto: Pixabay

Jak zrobić domowe jedzenie dla psa?

marcinhaha 02.11.2015 02.11.2015

A może mi ktoś wytłumaczyć po co psu gotowac??? Czy przodkowie psa czyli wilk gotował sobie jedzenie? Nie zjadał surowe i to jest właśnie zdrowa i zbilansowana dieta, która powinna składać się z 80% produktów pochodzenia zwierzęcego i 20% warzyw w tym owoce i ziola. Wtedy pies będzie prawidłowo odrzywiony zdrowy fizycznie i psychicznie. Jak czytam że ktoś daje np kaszę to świadczy tylko o barku podstawowej wiedzy na temat rzywienia psów. To tak jak by człowiek miał jeść przez całe swoje życie siano!!! Ludzie poczytajcie trochę o BARF to nie boli a wasze zwierzaki odwdzieczą Wam się zdrowiem i długim zyciem.

coodwasch 11.12.2013 11.12.2013

Nowoczesne innowacyjne karmy mało znanej firmy (Husse); w swojej ofercie załączyła właśnie karmę na bazie kurczaka i … ziemniaków. Podobno odpowiednio zbilansowana jest pożywna i zdrowa dla psa. Sprawdziłem pies je, czuje się dobrze, wygląda na zdrowego i zadowolonego, odnoszę wrażenie, że po prostu mu smakuje. Ja jednak wolę “starą”, sprawdzoną dietę czyli ryż 40%, kurczak 40%, oliwa z oliwek 2-3łyżki, w końcowej fazie gotowania warzywa tarte na grubej tarce (marchew, rzodkiew, szatkowana rzodkiewka, rzepa, tak aby pozostały dość twarde, nierozgotowane ) ok 20% całości. Na samym końcu przed podaniem (nie zawsze) kropię kefirem 1,5% tł lub dokładam łyżkę białego sera 4-6% tłuszczu. Raz na 3-4 tyg. pies dostaje kość wołową z giczy cielęcej dla utrzymania higieny jamy ustnej.

kamila 22.11.2013 22.11.2013

nie wolno psu dawać ziemniaków !!!! m,a inne jelita niż człowiek

maggy80 07.12.2011 07.12.2011

Ja też gotuje mojemu labusiowi,bo nie wirze w te wszystkie karmy

portek 09.12.2010 09.12.2010

Mój pies je wszystko co mu dam

kosa 16.11.2010 16.11.2010

Mój pies je kasze jeczmienna i nie narzeka

Karmy dla psów – jakie są ich rodzaje i z czego powstają?

Karmy dla psów – jakie są ich rodzaje i z czego powstają?

Opiekunowie psów, szukając odpowiedniej gotowej karmy dla swoich pupilów, mogą być zdezorientowani różnorodnością nazw, składów i produktów. Etykiety karm dla psów zawierają jednak bardzo precyzyjną informację na temat składu i wartości odżywczych danej karmy. Co zatem oznaczają określenia na opakowaniach poszczególnych karm? Jak je należy rozumieć?

Karmy dla psów – podział na pełnoporcjowe i uzupełniające

Jednym z podstawowych podziałów karm gotowych dla psów jest rozróżnienie na karmy pełnoporcjowe i uzupełniające – informacja o typie karmy znajduje się na etykietach poszczególnych produktów (najczęściej z tyłu opkaowania). Jak informuje lekarz weterynarii Małgorzata Głowacka: „Karmy pełnoporcjowe różnią się od uzupełniających tym, że mogą stanowić wyłączny pokarm psa każdego dnia i przez całe jego życie lub okres życia, do którego są dostosowane, np. karmy dla szczeniąt, zaspokajając wszystkie potrzeby żywieniowe zwierzęcia.”

Natomiast karmy uzupełniające dla psów to takie, które dostarczają energię oraz składniki odżywcze, ale nie są kompletne i zbilansowane i w związku z tym nie mogą być jedynym podawanym psu pożywieniem. Do tej grupy zaliczają się także funkcjonalne przekąski stomatologiczne – produkty o stosunkowo niskiej wartości kalorycznej, przeznaczone do higieny jamy ustnej zwierzęcia.

Pełnoporcjowe karmy gotowe zawierają wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania zwierzęcia składniki (w tym białka, tłuszcze, witaminy i minerały). Jednocześnie są to produkty różnorodne pod względem smaku – zawierają rozmaite, lubiane przez psy, mięsa i produkty pochodzenia zwierzęcego (np. wołowinę lub drób). Do tego dochodzą wyselekcjonowane oleje, naturalny błonnik oraz warzywa. Składniki te są mieszane i dzięki zastosowaniu prostych zabiegów technologicznych, takich jak gotowanie na parze (karmy mokre) lub gotowanie pod ciśnieniem (karmy suche), powstają z nich smaczne i odżywcze karmy.

Sucha karma dla psa vs mokra

Dwa podstawowe rodzaje karm gotowych to karmy suche i mokre. Rzadziej spotykaną grupę stanowią tzw. karmy półwilgotne. Wybierając dla swojego pupila odpowiedni rodzaj pokarmu, każdy opiekun powinien wziąć pod uwagę wszystkie pozytywy wynikające z karmienia czworonoga określonego typu pożywieniem. Trzeba także pamiętać, że obydwa rodzaje karm mogą być podawane osobno, ale także łączone, co pozwala na skorzystanie z wszystkich zalet obu formatów jedzenia.

Pełnoporcjowe karmy gotowe – zarówno suche, jak i mokre – są coraz częściej wybieranym sposobem żywienia psów. Niektórzy opiekunowie mają jednak wątpliwości i obawiają się, że tego rodzaju produkty mogą być nieodpowiednie dla ich pupili. Dlatego warto bliżej przyjrzeć się, w jaki sposób powstają pełnoporcjowe karmy gotowe, aby się dowiedzieć, dlaczego są zdrowe, bezpieczne i mogą być podawane psom każdego dnia.

Sucha karma dla psa – ciekawostki

Pełnoporcjowe karmy suche wytwarzane są w wieloetapowym procesie, który podlega precyzyjnej regulacji i kontroli.

Głównymi surowcami wykorzystywanymi do produkcji karm suchych są mączki mięsne, mączki mięsno-kostne oraz zboża.

Karmy suche podlegają obróbce cieplnej w tzw. ekstruderze, co pozwala osiągnąć bezpieczeństwo mikrobiologiczne i uzyskać specyficzną teksturę produktu.

Pełnoporcjowe karmy suche są zdrowym i bezpiecznym sposobem żywienia psów.

Pełnoporcjowe karmy suche są chętnie wybieranym sposobem żywienia psów. Cechuje je wiele zalet. Są wygodne do podawania, między innymi dzięki wysokiej koncentracji energii. Wpływają też pozytywnie na utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej, a przede wszystkim gwarantują dostarczenie wszystkich niezbędnych składników odżywczych, zgodnie z normami żywieniowymi.

Proces produkcji karm suchych jest wieloetapowy i przebiega według ściśle określonej kolejności: mieszanie, mielenie, wstępne gotowanie (prekondycjonowanie), właściwe gotowanie (ekstruzja), suszenie, powlekanie i pakowanie. Głównym procesem zapewniającym właściwą obróbkę termiczną karmy suchej jest ekstruzja, polegająca na gotowaniu karmy z wykorzystaniem energii mechanicznej. Jest to proces niezwykle wydajny i szybki, dzięki czemu można efektywnie i ekonomicznie produkować pełnowartościowe pożywienie dla psów.

Z czego powstaje karma sucha dla psa?

Do wytwarzania suchych pełnoporcjowych karm ekstrudowanych wykorzystuje się różnego rodzaju surowce dobierane na podstawie szczegółowo opracowanych receptur mających na celu uzyskanie kompletnego i zbilansowanego pokarmu. Głównymi surowcami są zboża i mączki mięsne lub mięsno-kostne, które uzupełnia się dodatkami, czyli mieszankami witaminowo-mineralnymi, aminokwasami, wyciągami białkowymi oraz tłuszczami roślinnymi i zwierzęcymi. W produkcji karm suchych dla psów stosuje się surowce jak najmniej przetworzone – to ważne ze względu na wartość odżywczą karmy oraz uzasadnienie ekonomiczne.

Białka w karmie suchej pochodzą głównie z mączek mięsnych i mięsno-kostnych (zdecydowanie rzadziej z mięsa świeżego), natomiast węglowodany z różnego rodzaju zbóż. Każdy surowiec odgrywa w karmie ważną rolę ze względu na określoną zawartość składników pokarmowych istotnych dla prawidłowego funkcjonowania psiego organizmu. Dlatego też podstawowym warunkiem uzyskania karmy pełnoporcjowej jest właściwy dobór surowców. Dbamy o jakość produktów, dlatego nasza sucha karma dla psów Pedigree jest tak dobra.

Proces produkcji karm suchych jest skomplikowany, precyzyjnie regulowany i kontrolowany na każdym etapie. Powtarzalność i dokładność przebiegu wszystkich etapów produkcji gwarantuje uzyskanie karmy bezpiecznej i stałej pod względem składu oraz w pełni odpowiadającej potrzebom żywieniowym psów.

Mokra karma dla psa – ciekawostki

Proces produkcji karm mokrych jest precyzyjnie regulowany i kontrolowany na każdym etapie.

Do produkcji karm mokrych stosuje się przede wszystkim mięso i surowce pochodzenia zwierzęcego, które pochodzą z tych samych źródeł, co produkty przeznaczone dla ludzi.

Dzięki procesowi sterylizacji karmy mokre nie wymagają dodatku konserwantów ani przeciwutleniaczy.

Karmy mokre mogą występować w postaci kawałków w sosie lub galaretce oraz pasztetu, musu.

Karmy mokre są pakowane w saszetki, puszki lub tacki.

Ogólny schemat produkcji mokrej karmy dla psa jest zbliżony do wytwarzania karmy suchej. W obu przypadkach stosuje się procesy obróbki termicznej i mechanicznej, jednak rodzaj wykorzystywanych surowców, kolejność poszczególnych procesów czy rodzaje opakowań powodują, że produkty, które otrzymujemy, są odmienne pod względem wielu cech.

Jak powstaje karma mokra dla psa?

Głównymi składnikami karm mokrych są mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak: tusze wołowe, korpusy drobiowe, serca, skóra, płuca, śledziony, nerki, wątroby, jelita, krew. Nie ma w tym nic dziwnego, że w karmach dla psów znajdujemy elementy tusz zwierząt rzeźnych, które rzadko albo wcale nie znajdują się na ludzkich stołach.

Po prostu wymagania żywieniowe psów dopuszczają stosowanie surowców, które nie wydają się nam, ludziom, atrakcyjne, a niosą ze sobą ważne składniki odżywcze. Składniki karm są tak dobierane, by spełnić wymagania pokarmowe określone na podstawie ogromnej liczby badań, które wykonano w ciągu ostatnich kilku dekad.

Warto pamiętać, że wszystkie surowce pochodzenia zwierzęcego wykorzystywane do produkcji karm dla psów pochodzą z tych samych źródeł, co produkty dopuszczone do produkcji spożywczej dla ludzi. Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane są w postaci świeżej lub mrożonej, a ich ilość i rodzaj zależą od opracowanej receptury, której głównym celem jest uzyskanie karmy kompletnej i zbilansowanej, czyli dostarczającej wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich ilościach i proporcjach.

Z tego powodu wykorzystuje się również dodatek surowców pochodzenia roślinnego, których w karmach mokrych jest zdecydowanie mniej niż w suchych. Ich rolą jest dostarczenie konkretnych składników odżywczych (np. włókna pokarmowego i nienasyconych kwasów tłuszczowych), uzyskanie właściwej tekstury kawałków karmy i zagęszczenie sosów lub galaret.

Ze względu na to, że w dostępnych surowcach występuje niedobór niektórych niezbędnych składników odżywczych, do zbilansowania karmy konieczne jest stosowanie dodatków witaminowych i mineralnych. Ilości dodawane do karm są tak dobrane, aby uwzględnić straty zachodzące w procesie obróbki termicznej oraz podczas przechowywania. Dzięki temu zawartość wszystkich niezbędnych składników odżywczych w gotowym produkcie jest wystarczająca.

Poza składnikami bezwzględnie ważnymi pod kątem wartości odżywczych pokarmu stosuje się też substancje wpływające na strukturę i teksturę karmy, które z kolei decydują o smakowitości pokarmu. Wszystkie składniki karmy mają wpływ na jej jakość rozumianą jako wartości odżywcze, smakowitość, trwałość i bezpieczeństwo dla zwierzęcia. Bardzo ważne jest to, że wszystkie dodatki muszą być stosowane w bezpiecznych ilościach i prawnie dopuszczone do użycia w karmach dla zwierząt.

Karma mokra a składniki

Głównym składnikiem karm mokrych jest mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Odpowiednio dobrane dają smaczny i bezpieczny pokarm, który jest najbliższy diecie dzikich mięsożernych. Proces produkcji karm mokrych podlega ścisłym regulacjom i kontrolom: począwszy od pozyskiwanych surowców, poprzez wszystkie etapy przetwarzania, kończąc na gotowym produkcie. Dlatego karmy mokre są bardzo bezpieczne i chronią nasze zwierzęta przed infekcjami bakteryjnymi czy inwazjami pasożytów, które są poważnym problemem u zwierząt dzikich. Dzięki precyzyjnemu doborowi surowców i parametrów produkcji (temperatura, czas) wytwarzane karmy charakteryzują się kompletnością i zbilansowaniem (pełnoporcjowością), bezpieczeństwem i stałością składu, co ma pozytywny wpływ na zdrowie psów. Sprawdź np. saszetki Pedigree Adult, które spełniają wymogi najwyższej jakości.

Karma sucha i mokra- najważniejsza kompletność i zbilansowanie

Linia do produkcji karmy dla psów i kotów 500 kg

Opis

Elementy linii:

1. Kruszarka surowca mięso-kostnego

2. Wyposażenie dla przygotowania mieszanki karmu kombinowanego

3. Przenośniki śrubowe (2 szt.)

4. Bunkry dla gromadzenia mieszanek nr1, nr2 (2 szt.)

5. Przenośniki od bunkrów do wytłaczarki (2 szt.)

6. Generator parowy

7. Wytłaczarka

8. Przenośnik z odbierającym bunkrem

9. Tunel termiczny 4 szt.

10. Przenośnik z odbierającym bunkrem

11. Bunkier dla gromadzenia półfabrykatu

12. Przenośnik do drażownicy 2 szt.

13. Przenośnik tunelowy z możliwością naniesienia aromatów i tłuszczu 2 szt.

14. Przenośnik z poszerzonym odbierającym bunkrem od drażownicy do automatu

15. Automat dla pakowania w worki po 5 – 50 kg

Opis i cechy wytłaczarki:

Charakterystyki techniczne:

Parametr Wskaźnik Wydajność przy przetwarzaniu soi, do kg/h 1500 Wydajność przy produkcji granulowanego karmu, do kg/h 500 Moc przy przetwarzaniu soi, kW/h 97 Moc przy produkcji granulowanego karmu, kW/h 62 Zużycie pary, kg/h do 100 Długość, mm 2400 Szerokość, mm 2400 Wysokość, mm 2850 Masa, kg 2400 Gwarancyjny termin eksploatacji szybko zużywanych części, godzin 400 Gwarancyjny termin eksploatacji, miesięcy 12

Przeznaczenie:

Linia do produkcji ekstrudowanej karmy umożliwia wytwórstwo granulowanej karmy ze zwiększoną przyswajalnością oraz ułatwionym trawieniem, jednocześnie oczyszczonej od substancji szkodliwych i mikroorganizmów dla bydła i zwierząt domowych, psów i kotów, drapieżników, drobiu i ryby, krewetek i skorupiaków.

Przed wytłaczaniem przewidziana możliwość dodawania białkowych i mineralnych dodatków в surowiec.

Ekstruder stosuje się dla otrzymania teksturowanej sojowej proteiny.

Ekstruder pozwala na przetwarzanie ziarna i zboża pszenicy, żyta, kukurydzy, jęczmienia, grochu, fasoli, łubinu, soi, a także do wykorzystania kompleksowych receptur i maki sojowej

Zalety:

produkcja wysoko jakości teksturatu sojowego

produkcja wysoko jakości karmy

produkcja ekstrudowanej karmy z białkowymi dodatkami

wysoki poziom deekstrynizacji skrobi – do 90%.

możliwość otrzymania pływających, tonących i rosnących karmów.

wysoka zdolność granulek dowiązania z wodą

odporność formy granul przy moczeniu

odporność granulek do ścierania

stabilność i odporność granul przy transportowaniu

wykorzystanie małocennych odpadów dla produkcji wzbogaconych karmów

zmniejszenia zużycia karmy

Zasada pracy:

Przygotowana surowa mieszanka trafia do mixeru-prekondicioneru. Kondicionowanie – ważny etap procesu technologicznego celem którego jest – nawilżanie i nagrzanie surowej mieszanki gorącą suchą parą pod cisnieniem 0,2-0,5 MPa i temperaturze 110-130 ° C. Karma się zmiększa i nagrzewa się do 65-75 ° C- staje się bardziej plastyczna, co stwarza najlepsze warunki do ekstruzji – ekspandowania. Zastosowanie pary do kondicionowania – zwiększa wydajności ekstruderu, poprawia formę produktów ziarnistych, zmniejszenia zużycia części zamiennych ekstuderu.

Z mixeru-prekondicioneru surowiec trafia do „lei” w której jest możliwość dodania premiksów, minerałów produktu. Z lej poprzez podajnik od części głównej ekstruderu.

Ekstrudowanie jest procesem obróbki cieplnej, sterylizacji, dehydratacja, teksturowania i granulowania produktu końcowego. W ekstruderzy surowiec poddaje się krótkoterminowej (4-6 sek.) cieplnej obróbce parowej z podalszym zciśnieniem 30 MPa. Ponieważ czas procesu jest mniejszy niż 6 sekund, zawartość białka, jak i dostępność lizyny pozostaje bez zmian. Przy wyjściu z ekspandera surowiec wchodzi do obszaru niskiego ciśnienia w ten moment następuje jakby zwiększenie produktu, rozrywają się wiązania na poziomie komórkowym, modyfikuje się skrobia, zwiększa dostępność węglowodanów działaniu enzymów trawiennych.

Składniki odżywcze stają się bardziej dostępne dla trawienia. Ponadto ekstruzji poprawia smak karmy, inaktywuje inhibitorów, neutralizuje niektóre toksyny.

Krótki, ale intensywny wpływ ciepła, pary i ciśnienia podczas ektruzji pozwala skutecznie zniszczyć salmonellę, inne bakterii chorobotwórcze, grzyby i pleśń. Ekstruder pozwala wykorzystać odpady nieksiej klasy, dodać premiksy, powiększyć strawność i wyprodukować potrzebną kondycję (np. pływającą/tonącą) karmę. W rezultacie zastosowanie ekstrudowanej karmy paszy zwiększa się masa ciała, zmniejsza się period hodowli, zmniejsza się śmiertelność.

Automat dla opakowania w worki 5-50 kg:

1. Zasilanie elektryczne – 380 В, 50 Hz

2. Zużycie elektryczności- 2 kW

3. Czas lutowania szwu (z uwzględnieniem ochłodzenia) – 9-10 s

4. sposób lutowania szwu – ogrzewanie impulsowe

5. Pojemność zbiornika dozownika – 60 l

6. Limity dozujące (zależy od typu produktu, w przybliżeniu) – 5 – 100 kg.

7. Dokładność dozowania – +/- 2 %

8. Wydajność (maksymalna) – do 6 opakowań po 50 kilogram na minutę

9. Gabaryty (WхSzхG) – 4500 mm х 1500 mm х 3500 mm (z uwzględnieniem odprowadzającego transportera)

10. Waga urządzenia- 800 kg

Zalety linii:

• Linia pozwala produkować karm z naturalnych komponentów

• Wielka powierzchnia cząsteczek i porowata struktura, ułatwiając penetrację soku żołądkowego i własnych enzymów w paszach.

• Krupka w odróżnieniu od granulatu nie jest tak twarde i nie uszkodzi przełyku i żołądku zwierząt;

• gruboziarnistość, w związku z tym nie tworzy kurzu i tym samym nie powoduje nalepiania do układu trawiennego i oddechu;

• Odporność granul do ścierania.

• Stabilność i trwałość w transporcie.

• Wyższa higiena pasz dla zwierząt.

• Wykorzystanie odpadów niskiej jakości do gotowania wzbogaconego karmu.

• w uzyskanej substancji odżywczej karmu, minerały i witaminy odpowiadają najlepszym światowym standardom

• Wytłaczane przetwarzanie może poprawić na 30% strawność otrzymanego na linii karmu

Kompletacja linii może być zmieniona zgodnie z życzeniem kupującego.

Gwarancja:

12 miesięcy od daty uruchomienia urządzenia na terenie kupującego, ale nie więcej 18 miesięcy od daty wysłania sprzętu do klienta.

Technologia produkcji karmu: Wchodzi w cenę linii.

Maszyna do produkcji karmy suchej

Maszyna do produkcji karmy suchej – wydajny ekstruder do karmy od LabEcoTech

Maszyna do produkcji karmy suchej to urządzenie niezastąpione wszędzie tam, gdzie fundamentem jest odpowiedzialne karmienie zwierząt hodowlanych. Takie podejście przekłada się na rozwój gospodarstwa rolnego i jego zyski. Oferowany przez firmę LabEcoTech ekstruder do karmy jest przeznaczony do produkcji karmy dla psów, kotów, ryb, kóz, bydła oraz innych zwierząt.

LabEcoTech – producent maszyn do produkcji karmy dla zwierząt

Zasadą produkcji pasz w naszych maszynach jest metoda ekstruzji. Została ona unowocześniona poprzez zainstalowanie elektrycznych elementów grzejnych, które podgrzewają część roboczą do wymaganej temperatury i utrzymują ją przez cały czas pracy. To sprawia, że ​​praca ekstrudera podającego jest bardziej równomierna i produktywna w porównaniu z wytłaczarkami innych konstrukcji, gdzie nagrzewanie się części roboczej jest spowodowane tarciem surowca (lub samego ślimaka) o ścianki części roboczej ślimaka. W rezultacie zyskujesz kontrolę nad temperaturą i pewność niezmiennie wysokiej wydajności oraz jakości produktu końcowego. Również ze względu na wysokie temperatury, surowce poddawane są obróbce cieplnej, co w efekcie końcowym zapewnia dezynfekcję produktu. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że nasz sprzęt rolniczy wyróżnia najwyższa jakość i gwarancja niezawodności.

Ekstruder do produkcji karmy dla zwierząt domowych ESK-50

Firma “TechnoMaszBud” przedstawia maszynę do produkcji karmy dla psów, kotów, ryb, kóz i innych zwierząt, w tym bydła. Zasadą produkcji paszy jest metoda ekstruzji / wytłaczania. Metoda ta została zmodernizowana poprzez zainstalowanie grzejników elektrycznych, które ogrzewają część roboczą do pożądanej temperatury i utrzymują ją przez cały czas pracy. To sprawia, że praca ekstrudera paszowego jest bardziej jednolita i wydajna w porównaniu z ekstruderami innej konstrukcji, w których ogrzewanie części roboczej odbywa się poprzez tarcie surowca (lub samego ślimaka) o ścianę części roboczej ślimaka. W konsekwencji zyskujesz kontrolę nad temperaturą i zaufanie do dobrej wydajności i jakości produktu końcowego. Również ze względu na wysokie temperatury surowiec jest poddawany obróbce cieplnej, co zapewni odkażanie produktu.

Ekstruder paszowy ma w zestawie kilka różnych matryc (poduszki, serca, kulki..), co pozwoli co pozwoli produkować karmę o różnych kształtach. Ponadto, ze względu na noże tnące, można kontrolować wielkość produktu końcowego od 1 do 20 mm. W urządzeniu obecna jest automatyczna regulacja prędkości podawania surowca, objętości podawania surowca, która może się zmienić pod czas pracy.

Zawiera trzy matrycy: koło, Serce, Trójkąt.

Koszt matrycy: 339 zł netto.

Wydajność tego ekstrudera wynosi do 60 kg / godzinę.

Pobór mocy – 7.5 KW.

Ekstrudowana karma jest idealna nie tylko dla kotów i psów, ale także dla ryb, ponieważ może przebywać na powierzchni wody przez długi czas(od 15 do 30 minut). W tym czasie ryba zje wszystko, co uratuje staw przed zanieczyszczeniem i źródłami choroby.

Zalety suchej karmy to:

Oszczędność czasu i pieniędzy;

Zrównoważenie składników odżywczych;

Łatwość w przechowywaniu i transporcie;

Możliwość bezpiecznego przechowywania przez dłuższy okres.

Podstawowym składnikiem do przygotowania paszy jest mąka kukurydziana lub pszenna. Pozostałe składniki dodajesz według własnego uznania, w zależności od przepisu.

키워드에 대한 정보 produkcja karmy dla zwierząt

다음은 Bing에서 produkcja karmy dla zwierząt 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  한포 진 무좀 | 발에 생긴 가려움증과 물집 무좀일까? 한포진일까? - 박치영의 피부 톡톡 #34 무좀 한포진 차이 182 개의 새로운 답변이 업데이트되었습니다.
See also  바람의나라 7.34 통파일 | 바람의나라:연) 신규복귀 소과금 가성비 패키지 추천 인기 답변 업데이트

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 KS Linia produkcji karmy dla zwierząt w galarecie

  • 동영상
  • 공유
  • 카메라폰
  • 동영상폰
  • 무료
  • 올리기

KS #Linia #produkcji #karmy #dla #zwierząt #w #galarecie


YouTube에서 produkcja karmy dla zwierząt 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 KS Linia produkcji karmy dla zwierząt w galarecie | produkcja karmy dla zwierząt, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment