Umowa Darowizny Dla Szkoły Wzór | Umowa Darowizny | Podatek Od Darowizny 최근 답변 5개

당신은 주제를 찾고 있습니까 “umowa darowizny dla szkoły wzór – Umowa darowizny | Podatek od darowizny“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Kobieta w prawie 이(가) 작성한 기사에는 조회수 1,577회 및 좋아요 50개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

umowa darowizny dla szkoły wzór 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Umowa darowizny | Podatek od darowizny – umowa darowizny dla szkoły wzór 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Dając prezent, czy to ten mniejszy czy większy, zazwyczaj nie zastanawiamy się nad tym, że tak naprawdę realizujemy umowę darowizny.
Czym dokładnie jest ta umowa?
Jaki obowiązek podatkowy jest z nią związany?
Czy dając prezent członkowi rodziny też pojawia się obowiązek podatkowy? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w odcinku!

umowa darowizny dla szkoły wzór 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Wzory dokumentów | Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli w …

Darowizna. INFORMACJA o przyjmowaniu Darowizn przez jednostki oświatowe.docx (DOCX) · załącznik nr 1 – UMOWA DAROWIZNY RZECZOWEJ firma.doc (DOC).

+ 여기에 보기

Source: www.oswiata.serock.pl

Date Published: 4/8/2021

View: 1044

Wzór umowy darowizny rzeczy – Portal Oświatowy

Przedmiotem darowizny rzeczowej mogą być np.: zabawki, pomoce dydaktyczne, sprzęt, meble. Obie darowizny muszą być przekazane na podstawie umowy …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: www.portaloswiatowy.pl

Date Published: 1/6/2022

View: 1556

Umowa darowizny – darmowy wzór z szerokim omówieniem

Pobierz darmowy wzór – umowa darowizny w formacie pdf i docx! Do pobrania: Wzór-umowy-darowizny.pdf. Wzór umowy darowizny.doc.

+ 여기에 자세히 보기

Source: poradnikprzedsiebiorcy.pl

Date Published: 5/22/2022

View: 6348

Umowa darowizny – www.druki.gofin.pl

Druk zawiera przykładowy wzór umowy darowizny uregulowanej w art. 888 Kodeksu cywilnego. Przez umowę darowizny darczyńca zobowiązuje się do bezpłatnego …

+ 여기에 자세히 보기

Source: druki.gofin.pl

Date Published: 9/13/2022

View: 4765

Umowa darowizny – OpenLEX

Wzory Wzór aktualny Wersja od: 15 kwietnia 2017 r.

+ 여기를 클릭

Source: sip.lex.pl

Date Published: 2/28/2022

View: 1082

UMOWA DAROWIZNY

UMOWA DAROWIZNY – WZÓR. Zawarta w dniu ………….. we Wrocławiu pomiędzy: DARCZYŃCĄ … Darczyńca oświadcza, iż przedmiot darowizny wolny jest od wad prawnych.

+ 여기에 자세히 보기

Source: biznes.pwr.edu.pl

Date Published: 5/25/2022

View: 3011

Protokół przekazania darowizny z dnia . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . r.

Obdarowany oświadcza, że darowiznę tę przyjmuje. § 4. Strony oświadczają, że wydanie przedmiotu darowizny Obdarowanemu następuje w momencie podpisania protokołu …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: www.prawomiejscowe.pl

Date Published: 10/6/2021

View: 3854

주제와 관련된 이미지 umowa darowizny dla szkoły wzór

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Umowa darowizny | Podatek od darowizny. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Umowa darowizny | Podatek od darowizny
Umowa darowizny | Podatek od darowizny

주제에 대한 기사 평가 umowa darowizny dla szkoły wzór

  • Author: Kobieta w prawie
  • Views: 조회수 1,577회
  • Likes: 좋아요 50개
  • Date Published: 2020. 8. 31.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=7lAmt5f9gSs

Czy szkoła może otrzymać darowiznę?

Ponadto darowizna na rzecz szkoły podlega odliczeniu maksymalnie w wysokości 6% dochodu. Pod uwagę brana jest sumaryczna wysokość darowizn na cele charytatywne, kształcenia zawodowego, pożytku publicznego, krwiodawstwa i kultu religijnego.

Czy darowiznę na szkołę można odliczyć od podatku?

Darowizna w naturze na rzecz szkoły

Odliczenie darowizny od dochodu możliwe jest wyłącznie gdy jej przedmiotem są materiały dydaktyczne lub środki trwałe, z wyjątkiem materiałów dydaktycznych lub środków trwałych, które nie są kompletne, zdatne do użytku lub są starsze niż 12 lat.

Czy szkoła musi zapłacić podatek od darowizny?

Zarówno na gruncie ustawy o CIT, jak i ustawy o PIT, co do zasady, darowizna stanowi dla szkoły/przedszkola przychód. Jednak w obu aktach znajdują się przepisy dopuszczające zwolnienie z opodatkowania przychodu uzyskiwanego z tytułu prowadzenia szkoły/przedszkola.

Jak napisac przekazanie darowizny?

Umowa darowizny powinna zawierać zarówno oświadczenie darczyńcy o chęci przekazania określonej rzeczy czy kwoty pieniędzy, jak i oświadczenie obdarowanego o tym, że darowiznę przyjmuje. Poza tym darczyńca może m.in. nałożyć na obdarowanego obowiązek określonego zachowania.

Jaki tytuł przelewu żeby nie płacić podatku?

Warto podkreślić, że dokonując darowizny w formie przelewu na rachunek w banku, czy spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej trzeba wyraźnie wpisać w tytule przelewu, że jest to darowizna dla konkretnej osoby (osób). Np. „darowizna dla mojego syna Jana Kowalskiego”.

Ile można dać darowizn?

Nie ma żadnego odgórnego limitu darowizn, jakie dzieci mogą otrzymać od swoich rodziców. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wartość darowizn z ostatnich 5 lat się sumuje.

Czy darowiznę trzeba zgłosić w PIT?

Darowiznę należy wykazać w specjalnie do tego przeznaczonej deklaracji podatkowej – oznaczonej jako SD-1, SD-2, SD-3 lub SD-Z2. Nie jest to jednak czynność, którą ponownie wykazuje się w deklaracji rocznej PIT, składanej na koniec roku.

Jak obliczyć darowiznę?

Darowizny na działalność pożytku publicznego (i inne ww. cele) odliczamy od podstawy opodatkowania, którą jest kwota dochodu. Kwota, jaką odliczamy, nie może być wyższa niż 6% naszego dochodu (czyli przychodu pomniejszonego o koszt jego uzyskania).

Co zrobić żeby nie płacić podatku od darowizny?

Całkowite zwolnienie z podatku od darowizny jest możliwe w przypadku osób z zerowej grupy podatkowej. Aby uzyskać zwolnienie, należy zgłosić darowiznę do urzędu skarbowego w ciągu pół roku od dnia otrzymania darowizny. Osoby, które przekroczą ten termin, muszą liczyć się z obowiązkiem zapłaty pełnego podatku.

Czy darowizny są sprawdzane przez urząd skarbowy?

Jeżeli kwota darowizny od najbliższej osoby (np. od rodzica) przekroczyła w ciągu ostatnich pięciu lat kwotę 9 637 zł, należy zgłosić ten fakt w ciągu sześciu miesięcy w urzędzie skarbowym. Właściwym formularzem w takiej sytuacji jest SD-Z2. Darowizny od osób z grupy pierwszej są w całości zwolnione z podatku.

Kiedy darowizna jest przychodem?

Skutkiem zawarcia umowy darowizny na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych jest uzyskanie przez obdarowanego nieodpłatnego świadczenia. Świadczenie to jest przychodem. Podlega zatem opodatkowaniu CIT. Zwróćmy uwagę, że ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych nie przynosi ogólnej definicji przychodu.

Kiedy umowa darowizny jest nieważna?

Jeżeli taka umowa o darowaniu nieruchomości zostałaby sporządzona w formie ustnej lub zwykłej pisemnej, wówczas jest ona nieważna od momentu jej zawarcia i nie ma możliwości jej konwalidacji poprzez wydanie nieruchomości obdarowanemu.

Czy można zrobić darowiznę bez notariusza?

Wizyta u notariusza wcale nie jest potrzebna

Zgodnie z art. 890 kodeksu cywilnego, oświadczenie darczyńcy rzeczywiście powinno być złożone w formie aktu notarialnego, jednakże umowa darowizny zawarta bez zachowania tej formy staje się ważna, jeżeli przyrzeczone świadczenie zostało spełnione.

Czy w umowie darowizny musi być wartość?

Przy sporządzaniu umowy darowizny trzeba zawsze określić wartość przedmiotu darowizny. Jest to o tyle ważne, że w określonych wypadkach będzie ona opodatkowana.

Czy umowa darowizny musi być potwierdzona notarialnie?

Zgodnie z prawem ”oświadczenie darczyńcy o przekazaniu pieniędzy powinno być złożone w formie aktu notarialnego, ale gdy umowa darowizny zostaje zawarta bez zachowania tej formy, staje się ważna, po prostu, jeżeli przyrzeczone świadczenie zostało spełnione”.

Jak zaksięgować darowiznę w szkole?

Jeżeli zestawy komputerowe kupiono z myślą o przekazaniu ich szkole jako darowizny, to w momencie zakupu można je ująć w ewidencji księgowej na koncie „Rozliczenie zakupu”, a w chwili przekazania dokonać ich wyksięgowania, obciążając jednocześnie konto pozostałych kosztów operacyjnych.

Jak zaksięgować darowiznę pieniężną w szkole?

Przykładowo, jeżeli przedmiotem darowizny są pieniądze, to ich zaksięgowanie nastąpi na podstawie dowodu kasowego albo wyciągu bankowego zapisem: Wn konto „Pozostałe koszty operacyjne”, Ma konto „Kasa” lub „Rachunek bankowy”.

Czy można odliczyć darowiznę na przedszkole?

Oznacza to, że przekazanej na ich rzecz darowizny nie można odliczyć w zeznaniu rocznym, mimo że szkoła czy przedszkole realizują zadania związane z edukacją, oświatą i wychowaniem. Przepisy dopuszczają odliczenie darowizny dla podmiotów spoza sektora finansów publicznych, które działają nie dla zysku.

Jak odliczenie od podatku darowizny na cele kultu religijnego?

Darowiznę na rzecz OPP i na cele kultu religijnego odliczasz w wysokości 6% dochodu. Te dwie darowizny możesz odliczyć w łącznej wysokości 1.500 zł. Natomiast darowiznę na cele charytatywno-opiekuńcze odliczasz w pełnej wysokości, bez ograniczenia jakimkolwiek limitem.

Darowizna na rzecz szkoły

Ulga podatkowa z tytułu darowizny na rzecz szkoły przysługuje w określonych sytuacjach. Przede wszystkim szkoła musi oferować edukację zawodową, ale również podatnika obowiązują pewne kryteria, jeżeli chce on odliczyć swoją darowiznę w PIT. W niniejszym artykule omawiamy warunki, jakie należy spełnić w celu, aby darowizna na rzecz szkoły mogła zostać odliczona.

Darowizna na rzecz szkoły – kiedy przysługuje ulga podatkowa?

Podatnik ma prawo do odliczenia darowizny na rzecz szkoły od dochodu, jeżeli prowadzi działalność gospodarczą i rozlicza się na zasadach ogólnych, ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych lub odprowadza podatek liniowy. Nie oznacza to jednak, że ma on obowiązek dokonać odliczenia od dochodu płynącego z tego samego źródła.

Darowizna na rzecz szkoły musi dotyczyć celów kształcenia zawodowego. Zajmujące się tym placówki zostały określone w art. 4 pkt 28a Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe oraz w art. 2 pkt 4 tej ustawy. Do skorzystania z ulgi podatkowej uprawnia darowizna przekazana takim szkołom, jak:

szkoły artystyczne;

pięcioletnie technika;

trzyletnie szkoły branżowe I stopnia lub dwuletnie szkoły branżowe II stopnia;

szkoły policealne dla osób z wykształceniem średnim lub średnim branżowym, o maksymalnym okresie nauczania wynoszącym 2,5 roku;

publiczne placówki lub centra określone jako placówki kształcenia ustawicznego, kształcenia praktycznego oraz ośrodki dokształcania i doskonalenia zawodowego.

Darowiznę na rzecz szkoły można odliczyć od dochodu w określonych sytuacjach, między innymi wtedy, gdy dotyczy ona celów edukacji zawodowej, a placówka, której darowizna została przyznana, ma status publicznej.

Darowizny na rzecz szkoły nie będzie można zatem odliczyć od dochodu w sytuacji, gdy zostanie ona przekazana standardowej szkole podstawowej czy liceum ogólnokształcącemu. Szkoła może jednak pełnić kilka funkcji naraz – na przykład może posiadać jednocześnie status liceum ogólnokształcącego i szkoły policealnej. Warto także zauważyć, że ulga podatkowa w przypadku darowizny na rzecz szkoły przysługuje jedynie w sytuacji, gdy z darowizny korzysta szkoła publiczna, a nie prywatna.

Ponadto darowizna na rzecz szkoły podlega odliczeniu maksymalnie w wysokości 6% dochodu. Pod uwagę brana jest sumaryczna wysokość darowizn na cele charytatywne, kształcenia zawodowego, pożytku publicznego, krwiodawstwa i kultu religijnego.

Darowizna na rzecz szkoły – kiedy nie przysługuje ulga podatkowa?

Podatnik nie jest uprawniony do skorzystania z ulgi, jeżeli złożył darowiznę na rzecz rady lub komitetu rodzicielskiego, nie jest to bowiem równoznaczne z celami kształcenia zawodowego, których darowizna na rzecz szkoły musi dotyczyć, aby można ją było odliczyć w PIT.

Dodatkowo, bez względu na jej cel, nie można odliczyć od dochodu darowizny pieniężnej – darowizna powinna zostać przekazana w formie materiałów dydaktycznych lub środków trwałych, które:

są kompletne i zdatne do użytku,

mają maksymalnie 12 lat.

POLECAMY Rozliczaj ulgi podatkowe w zeznaniu rocznym! Generuj zeznanie PIT-28, PIT-36 lub PIT-36L

Generuj zeznanie PIT-28, PIT-36 lub PIT-36L Opłacaj podatki bezpośrednio z systemu

Opłacaj podatki bezpośrednio z systemu Korzystaj z integracji z GUS, ZUS, US, i MF Załóż bezpłatne konto Zacznij bezpłatny 30 dniowy okres próbny bez żadnych zobowiązań!

Koszty uzyskania przychodów w kontekście darowizny na rzecz szkoły

Mimo że generalnie darowizna na cele edukacji zawodowej powinna dotyczyć majątku wchodzącego w skład przedsiębiorstwa, istnieją bardziej szczegółowe zasady regulujące warunki przekazywania sprzętu i korzystania z ulgi podatkowej.

Jeżeli podatnik nabywa składniki majątku, a następnie przekazuje je w formie darowizny, nie może uznać tych składników za koszt podatkowy. Ta zasada dotyczy jednak tych elementów majątku, które stanowią towary handlowe lub materiały. Przedsiębiorca przekazujący tego rodzaju darowiznę jest zobowiązany wyksięgować zakup zawartych w niej składników majątku z kosztów.

Sytuacja wygląda jednak inaczej, gdy podatnik przekazuje wyposażenie. Darowanie wyposażenia nie usuwa jego zakupu z kosztów, pod warunkiem że przedsiębiorca przedstawi dowody na to, że przed darowizną korzystano z niego w działalności w związku z uzyskaniem, zachowaniem bądź zabezpieczeniem źródła przychodów.

Z kolei w przypadku środków trwałych w koszty wpisuje się odpisy amortyzacyjne – darowizna wpływa jedynie na zakończenie amortyzacji. Oznacza to, że od momentu wykonania darowizny nie korzysta się w firmie z danego środka trwałego, a więc wygasa prawo do kontynuacji jego amortyzacji.

Wartość darowizny odlicza się zatem od dochodu w sytuacji, gdy został spełniony któryś z poniższych warunków:

nie zaliczono darowizny do kosztów uzyskania przychodów;

nie odliczono darowizny od dochodów obciążonych podatkiem liniowym;

nie odliczono darowizny od przychodu, opierając się na ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym;

nie zwrócono darowizny podatnikowi w dowolnej z form.

Wobec tego można przekazać w darowiźnie jedynie składniki majątku stanowiące środki trwałe. W innym wypadku ulga nie obejmie podatnika, chyba że uprzednio wykreśli on koszt rozliczony w działalności gospodarczej.

Jednakże przedsiębiorcy opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych mogą przekazywać w formie darowizny towary i materiały, a także wyposażenie i środki trwałe. Żadnych z wymienionych nie wlicza się do kosztów, a podatnik jest uprawniony do korzystania z ulgi.

Odliczenie darowizny w PIT na rzecz szkoły – edukacja zawodowa

Odliczenie darowizny w PIT na rzecz szkoły – edukacja zawodowa

Ulga na edukację zawodową obowiązuje w rozliczeniu za lata 2019 – 2021. Darowizny z lat wcześniejszych nie mogą wykorzystywane w rozliczeniu podatkowym. Ulga przypisana jest wyłącznie osobom prowadzącym działalność gospodarczą rozliczających się na zasadach ogólnych, liniowo lub ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Nie oznacza to jednak, że ulga przypisana jest zarobkom z działalności gospodarczej. Podatnik dowolnie może odliczać równowartość darowizny od własnych przychodów.

Odliczenie od dochodu dotyczy darowizn na cele kształcenia zawodowego, przekazanych publicznym szkołom prowadzącym kształcenie zawodowe (o których mowa w art. 4 pkt 28a ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe), oraz publicznym placówkom i centrom (o których mowa w art. 2 pkt 4 tej ustawy). Istnieje górny limit odliczenia – łącznie z darowiznami na cele kultu religijnego, pożytku publicznego i krwiodawstwa, ich łączna wysokość nie może przekroczyć kwoty stanowiącej 6% dochodu.

Policz dokładnie odliczenie darowizny edukacyjnej w Programie e-pity 2021

Nie musisz liczyć odliczeń darowizn w PIT za 2021 ręcznie. Sprawdź wysokość Twojego odliczenia darowizn i zwrot podatku kompleksowo, także z uwzględnieniem nowej kwoty wolnej od podatku w PIT.

Odliczenia darowizn wylicz w Programie e-pity 2021 i wyślij Twój PIT online

Na jakie szkoły można przekazać darowiznę, żeby uzyskać ulgę podatkową – edukacyjną?

Darowizny przekazywać można wyłącznie na rzecz wybranych szkół prowadzących kształcenie zawodowe. Ulga przysługuje, gdy darowizna przekazana zostanie na rzecz określonych szkół prowadzących kształcenie w zawodach określonych w klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego (patrz – tabela).

Rodzaj szkół publicznych, na które przekazać można darowiznę Dodatkowe warunki po stronie szkoły, aby korzystać z ulgi podatkowej Szkoły artystyczne Pięcioletnie technikum Do szkoły mogą być przyjmowane osoby niepełnoletnie oraz niepełnoletnie i pełnoletnie osoby objęte kształceniem specjalnym zorganizowanym zgodnie z przepisami rozporządzenia w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym Trzyletnia branżowa szkoła I stopnia dwuletnią branżową szkołę II stopnia, Do szkoły mogą być przyjmowane osoby pełnoletnie i niepełnoletnie szkołę policealną dla osób posiadających wykształcenie średnie lub wykształcenie średnie branżowe, o okresie nauczania nie dłuższym niż 2,5 roku Publiczna placówka lub centrum będące placówkami kształcenia ustawicznego, placówkami kształcenia praktycznego oraz ośrodkami dokształcania i doskonalenia zawodowego, umożliwiającymi uzyskanie i uzupełnienie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych.

Dopuszczalne jest, by placówka posiadała szerszy zakres kształcenia (np. liceum, które posiada również status szkoły policealnej). Nie ma znaczenia forma (dzienna, wieczorowa, zaoczna), w jakiej odbywać się może kształcenie w placówce.

UWAGA

Ulga z tytułu darowizny na cele edukacyjne w żaden sposób nie jest uwarunkowana tym, że w danej szkole uczy się dziecko podatnika albo że uczy się w niej sam podatnik. Możliwy jest zatem wybór szkoły i wpłacenie pieniędzy (przekazanie darowizny rzeczowej) na jej rzecz nawet jeśli nie występują żadne związki podatnika z daną placówką lub np. związki polegają na sentymencie podatnika do danej szkoły (np. wiele lat temu podatnik uczył się w danej szkole).

Darowizny rozliczane w ramach ulgi przekazywać można wyłącznie szkołom publicznym. Szkoły prywatne nie skorzystają z możliwości ich dotowania. Podobnie, standardowe szkoły podstawowe, licea ogólnokształcące – nie uzyskają darowizny, którą można odliczyć od dochodu.

Darowizny na radę rodzicielską, komitet rodzicielski

Darowizny przekazane muszą być na cele kształcenia zawodowego i taki cel powinien ustalony zostać na umowie darowizny. Darowizny na radę rodzicielską lub komitet rodzicielski nie uprawniają do odliczenia, gdyż nie są darowiznami na cele kształcenia zawodowego.

Darowizna w naturze na rzecz szkoły

Odliczenie darowizny od dochodu możliwe jest wyłącznie gdy jej przedmiotem są materiały dydaktyczne lub środki trwałe, z wyjątkiem materiałów dydaktycznych lub środków trwałych, które nie są kompletne, zdatne do użytku lub są starsze niż 12 lat. Ulga podatkowa nie przysługuje w przypadku darowizn pieniężnych nawet jeśli te zostaną przekazane na cele edukacji zawodowej. Podatnik ma możliwość posiadane środki wydać sam na pomoce dydaktyczne lub określone środki trwałe, a następnie przekazać je wybranej placówce dydaktycznej.

W umowie darowizny warto wskazać, że przedmiotem darowizny są składniki majątku kompletne i zdatne do użytku, a strony zgodnie uznają, że nie mogą być starsze niż 12 lat.

Darowizna z działalności a dochód z innych źródeł

Odliczenia dokonuje się od dochodu podatnika, a zatem od łącznej kwoty zarobków pochodzących ze wszystkich źródeł przychodów. Nie istnieje zatem ograniczenie, aby odliczenia można dokonać wyłącznie od dochodu pochodzącego z działalności gospodarczej.

Dopuszczalne będzie również, aby podatnik posiadający wiele źródeł przychodów, darowizny dokonał w ramach działalności opodatkowanej liniowo lub ryczałtem, a odliczenia dokonał – od dochodów opodatkowanych na zasadach ogólnych. Zatem złożyłby np. PIT-36L lub PIT-28, gdzie darowizny nie wykaże (bo jego dochód z działalności jest niewielki) oraz dodatkowo deklarację PIT-37 w związku z umową o pracę, w której kwotę darowizny odliczy od dochodu.

Przepis wskazuje, że prawo do odliczenia darowizny na cele edukacji zawodowej przysługuje podatnikom osiągającym przychody ze źródła – działalność gospodarcza. Z takiego brzmienia przepisu można uznać, że darowany nie musi być majątek firmowy. Dopuszczalne jest, aby osoba prowadząca działalność kupiła prywatnie sprzęt, a następnie przekazała go na cele edukacji darowizną.

Darowizna a strata lub niski dochód. Przeniesienie darowizny na lata kolejne

Ulgi nie przenosi się na lata kolejne, jeśli podatnik nie skorzysta z odliczenia – ulga przepada.

Najlepszy i najprostszy sposób na Nowy Polski Ład – Program e-pity®

Nie musisz znać się na PIT’ach i zmianach, jakie wnosi Nowy Polski Ład. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i kwotą wolną od podatku. Zadbaj o najwyższy i najszybszy zwrot podatku z PIT do 45 dni.

Po prostu oblicz Twój e-PIT w Programie e-pity 2022 i wyślij e-PIT online »

Darowizna a koszty uzyskania przychodów

Standardowo darowizna na cele edukacyjne ma dotyczyć majątku stanowiącego elementy przedsiębiorstwa. Istnieją jednak ograniczenia co do takich darowizn, które wpłyną na przekazywanie sprzętu i na korzystanie z ulgi. Z drugiej strony ma to być majątek, który nie był zaliczony do kosztów podatkowych, a więc może on nie pochodzić bezpośrednio z majątku firmy podatnika.

Zasadą jest, że przedsiębiorca nie może zaliczyć do kosztów podatkowych składników majątku, które nabywa, a następnie przekazuje w darowiźnie. Zasada ta nie jest jednak jednolita. Odnosi się ona bowiem do składników majątku będących towarami handlowymi lub materiałami. Podatnik, który zdecyduje się przekazać takie składniki majątku darowizną – musi wyksięgować ich zakup z kosztów.

Inna jest zasada w przypadku przekazania wyposażenia – tu regułą jest, że darowizna nie powoduje wykreślenia z kosztów jeśli podatnik udowodni, że dany składnik majątku był wykorzystywany w firmie przed darowizną w związku z uzyskaniem, zachowaniem lub zabezpieczeniem źródła przychodów. Jeszcze inna jest zasada w sytuacji środków trwałych – w ich przypadku do kosztów trafiają odpisy amortyzacyjne, a darowizna wpływa wyłącznie na zakończenie amortyzacji. Innymi słowy od dnia wykonania darowizny, środek trwały (lub wartość niematerialna i prawna) nie jest wykorzystywany w działalności, a zatem nie przysługuje od tego dnia prawo do dalszego amortyzowania go. Wcześniejszych odpisów nie trzeba wykreślać z kosztów.

Po dokonaniu darowizny jej wartość podlega zatem odliczeniu od dochodu, jeżeli nie została zaliczona do kosztów uzyskania przychodów lub nie została odliczona od dochodów opodatkowanych liniowo lub nie została odliczona od przychodu na podstawie ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym albo nie została zwrócona podatnikowi w jakiejkolwiek formie. W efekcie podatnicy mogą przekazywać w darowiźnie wyłącznie składniki majątku zaliczone do środków trwałych. W przypadku pozostałych składników ulga nie będzie przysługiwała chyba, że wcześniej podatnik wykreśli koszt, który został rozliczony w działalności gospodarczej.

W efekcie warto skorzystać na uldze w przypadku posiadania w firmie zamortyzowanego sprzętu, który nie będzie w niej dalej wykorzystywany (np. zmiana na nowy), a który jest zdatny do używania, a od jego nabycia nie minęło 12 lat. W takiej sytuacji podatnik nie tylko miał prawo rozliczyć w kosztach odpisy amortyzacyjne, ale również odliczyć od dochodu ulgę podatkową.

Wydaje się również, że podatnicy mogą przekazywać wyposażenie, którego rozliczenie w kosztach nastąpiło przed więcej niż 5 pełnymi laty. Podatnik nie musi go bowiem wykreślać z kosztów i dokumentować, że składnik majątku do takich kosztów trafił (bo rozliczenie kosztów przedawniło się).

Ograniczenie nie będzie natomiast dotyczyć podatników opłacających ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Tu bowiem zarówno towary i materiały, jak i wyposażenie oraz środki trwałe (wartości niematerialne i prawne) nie są wliczane do kosztów – mogą być zatem bez kłopotu przekazywane darowizną, a w efekcie podatnik może korzystać z ulgi.

Wymagane dokumenty, zasady wykazania ulgi edukacyjnej

Darowiznę odliczać można w PIT-37, PIT-36, PIT-36L i PIT- 28. Z darowizny nie skorzystają osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Ulgę wykazuje się w załączniku PIT/O podając kwotę przekazanej darowizny, kwotę dokonanego odliczenia oraz dane pozwalające na identyfikację obdarowanego.

Do skorzystania z ulgi wymagane jest posiadanie przez darczyńcę (przedsiębiorcę) dowodu, z którego wynikają dane identyfikujące darczyńcę oraz wartość przekazanej darowizny wraz z oświadczeniem obdarowanego o jej przyjęciu. W praktyce przedsiębiorca powinien posiadać pisemną umowę darowizny, w której w/w dane zostaną zawarte.

Wartość darowizny powinna opierać się o wartość rynkową objętych nią rzeczy i praw. W przypadku rzeczy używanych wycena darowizny w wartości nierynkowej powinna wynikać powinna z określonego stanu przedmiotów (np. jej wartość wyższa od rynkowej powinna zostać udokumentowana poprzez bardzo dobry stan przekazywanych składników majątku).

Darowizna na rzecz niepublicznej placówki oświatowej

17.04.2014 Pozyskiwanie funduszy

DODATKOWO

Na jakich zasadach szkoła lub przedszkole może przyjąć darowiznę? Jakie obowiązki podatkowe ma obdarowany, a jakie darczyńca? Kiedy darowizna zwolniona jest z podatku VAT?

Zgodnie z definicją określoną w przepisach kodeksu cywilnego, przez umowę darowizny darczyńca zobowiązuje się do bezpłatnego świadczenia na rzecz obdarowanego kosztem swojego majątku. Zatem z darowizną ma się do czynienia, gdy darczyńca nie odnosi korzyści z dokonywanej darowizny, natomiast korzyść taką odnosi obdarowany.

W tej relacji nie ma ekwiwalentności. Nie ma się więc do czynienia z darowizną, gdy darczyńca uzyskuje nawet niewielkie korzyści z tytułu dokonanej darowizny. Przykładem może być przekazanie artykułów spożywczych na imprezę szkoły, gdy szkoła w zamian prezentuje logo, adres i poleca produkty darczyńcy.

Darowizny to nie tylko przekazanie rzeczowe, ale także finansowe (pieniężne), usług zarówno własnych, jak i obcych.

Darowizny w świetle przepisów podatkowych

Przekazanie darowizny rodzi konsekwencje podatkowe zarówno po stronie darczyńcy, jak

i obdarowanego. Z tym, że po stronie obdarowanego będą to obowiązki, natomiast po stronie darczyńcy pewne uprawnienia.

Obdarowany

W zależności od formy organizacyjnej, w jakiej obdarowana szkoła/przedszkole lub inna placówka jest prowadzona, rozliczenie darowizny nastąpi na gruncie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: ustawa o CIT), lub na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: ustawa o PIT).

Konsekwencje podatkowe otrzymania darowizny przez każdą z tych placówek są podobne na gruncie obu ustaw. Zarówno na gruncie ustawy o CIT, jak i ustawy o PIT, co do zasady, darowizna stanowi dla szkoły/przedszkola przychód. Jednak w obu aktach znajdują się przepisy dopuszczające zwolnienie z opodatkowania przychodu uzyskiwanego z tytułu prowadzenia szkoły/przedszkola.

W myśl art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT, wolne od podatku są m.in. dochody podatników, których celem statutowym jest działalność naukowa, naukowo-techniczna, oświatowa, w tym również polegająca na kształceniu studentów, kulturalna, w części przeznaczonej na te cele. Na marginesie należy dodać, że zwolnienie nie może dotyczyć dochodów uzyskiwanych z tytułów określonych w art. 17 ust. 1a ustawy o CIT, czyli dochodów uzyskanych z działalności w zakresie m.in. wyrobów przemysłu elektronicznego, paliwowego, tytoniowego, spirytusowego. Ustawodawca niejako powtórzył w art. 17 ust. 1b ustawy o CIT warunek, który uzależnia zastosowanie zwolnienia od przeznaczenia dochodu na cele statutowe.

Także na gruncie ustawy o PIT darowizna może podlegać zwolnieniu – na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 36 ustawy o PIT. Przepis ten mówi o zwolnieniu dochodów uzyskiwanych z tytułu prowadzenia szkół i przedszkoli w rozumieniu przepisów o systemie oświaty. Podobnie jak na gruncie ustawy o CIT, także i w tym przypadku warunkiem skorzystania ze zwolnienia jest przeznaczenie dochodów na cele związane z prowadzoną działalnością, tj. działalnością

z zakresu oświaty.

Obdarowany podlegający ustawie o CIT ma obowiązek wypełnienia formularza CIT-D w którym wyodrębnia wartość otrzymanych darowizn. Natomiast podatnik, który takiego zeznania nie składa, zobowiązany jest do sporządzenia informacji o otrzymanych darowiznach i przekazania jej do urzędu skarbowego Ponadto obdarowany powinien publicznie poinformować o darczyńcach (np. w prasie, na stronie internetowej). Nie ma jednak takiego obowiązku, gdy jego dochód za cały rok nie przekracza 20 000 zł.

Darczyńca

Zarówno osoby fizyczne, jak i osoby prawne będące darczyńcami, co do zasady, mogą pomniejszyć dochód o wartość przekazanej darowizny na cele pożytku publicznego. W tym miejscu należy dodać, że od podstawy opodatkowania można odliczyć wydatki z tytułu darowizn na rzecz organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego, co nie oznacza, że placówka prowadząca taką działalność musi być wpisana na listę organizacji pożytku publicznego.

Podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, którzy dokonają w danym roku podatkowym darowizny pieniężnej lub rzeczowej na rzecz takiej organizacji mogą w rozliczeniu rocznym pomniejszyć podstawę obliczenia podatku o kwotę tej darowizny,

z zastrzeżeniem, że kwota odliczenia nie może przekroczyć 6% dochodu podatnika. Odliczenie następuje na podstawie i na zasadach określonych w art. 26 ust. 1 pkt 9 ustawy o PIT.

Z ulgi mogą korzystać jednak tylko osoby fizyczne rozliczające się według skali podatkowej. Zatem pozbawieni takiego prawa są podatnicy rozliczający się w formie karty podatkowej, ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych oraz tzw. podatkiem liniowym.

Podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych, którzy dokonają darowizny na cele pożytku publicznego uzyskają korzyść w postaci możliwości odliczenia od podstawy opodatkowania w wysokości wyższej niż podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, bo aż 10% dochodu podatnika. Odliczenie następuje na podstawie i na zasadach określonych w to z art. 18 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT.

Dodatkowym ograniczeniem dla obu kategorii darczyńców jest status prawny podmiotu obdarowanego, w szczególności czy jest on finansowany ze środków publicznych. O statusie organizacyjno-prawnym szkół i przedszkoli stanowią przepisy ustawy o systemie oświaty. Zgodnie z tą ustawą szkoła, przedszkole lub placówka może być placówką publiczną albo niepubliczną, zostać założona i prowadzona przez jednostkę samorządu terytorialnego, inną osobę prawną lub osobę fizyczną, przy czym jednostki samorządu mogą zakładać

i prowadzić jedynie placówki publiczne. Jednocześnie działalność pożytku publicznego mogą prowadzić organizacje pozarządowe, które nie są jednostkami sektora finansów publicznych, oraz inne organizacje (w tym fundacje i stowarzyszenia), a także organizacje kościelne oraz spółki kapitałowe, które działają w sferze zadań publicznych i nie działają w celu osiągnięcia zysku.

Oznacza to, że jeśli szkoła/przedszkole lub inna placówka oświatowa publiczna prowadzona jest przez jednostkę samorządu (sektor finansów publicznych), to nie może być uznana za organizację pozarządową pożytku publicznego i tym samym darowizna dla takiej placówki nie podlega odliczeniu od dochodu.

Natomiast darowizny na rzecz szkół/przedszkoli lub innych placówek niepublicznych spełniających opisane warunki ustawowe mogą być odliczane na zasadach przedstawionych powyżej.

Jak sporządzić umowę darowizny?

Umowa darowizny powinna zawierać zarówno oświadczenie darczyńcy o chęci przekazania określonej rzeczy czy kwoty pieniędzy, jak i oświadczenie obdarowanego o tym, że darowiznę przyjmuje. Poza tym darczyńca może m.in. nałożyć na obdarowanego obowiązek określonego zachowania.

Wymagane dokumenty : brak

Stopień trudności: niski

Krok 1: Kiedy warto zawrzeć umowę przed notariuszem.

Umowa darowizny sporządzona w formie innej niż akt notarialny jest nieważna, o ile nie zostanie wykonana.

Jeśli więc darczyńca ustala datę przekazania (czyli wykonania umowy) na dalszy czas – wówczas, warto zawrzeć umowę w formie aktu notarialnego- chociażby po to, aby móc przed sądem dochodzić wykonania umowy. Takie podejście może jednak zniechęcić darczyńcę – np. członka bliskiej rodziny.

Jeżeli dana czynność wymaga dla swojej ważności aktu notarialnego (np. przeniesienie własności nieruchomości) – akt jest niezbędny, a regulacje dotyczące ważności wykonanej umowy darowizny nie mają zastosowania.

Zobacz również serwis: Notariusz

Krok 2: Czy w ogóle sporządzać umowę ?

Jeśli umowa ma być od razy wykonana, wystarczająca jest umowa ustna. Jednakże dla celów dowodowych, oraz na wypadek kontroli urzędu skarbowego lepiej sporządzić umowę w formie pisemnej.

Krok 3: Strony umowy i dane wstępne

Pierwsza część umowy powinna zawierać:

Miejsce i datę sporządzenia umowy

Oznaczenie stron: Darczyńca – imię, nazwisko i adres. Jeśli przedmiot darowizny znajduje się we wspólnym majątku małżonków- wówczas oboje powinni znaleźć się na umowie, oraz ją podpisać. Jeśli przedmiot należy do kilku osób w ramach współwłasności, również wszyscy powinni uczestniczyć w umowie – chyba, że przedmiotem darowizny jest udział danej osobie we współwłasności. Obdarowany: imię, nazwisko i adres. Jeśli darowizna ma być na rzecz kilku osób wszyscy powinni uczestniczyć w umowie – i złożyć na niej podpis przyjmując darowiznę.

Oznaczając strony, można również w umowie wpisać ich numery PESEL, oraz numery dowodów osobistych.

Zobacz również: W jaki sposób dokonać darowizny kwoty pieniężnej?

Krok 4 : Oznaczenie przedmiotu darowizny i oświadczenie darczyńcy.

Następnym etapem sporządzania darowizny jest oświadczenie darczyńcy. Powinno się w nim zawrzeć:

– określenie przedmiotu darowizny.

– oświadczenie, że darczyńca ma prawo dysponować przedmiotem darowizny.

– oświadczenie o tym, że przedmiot nie ma wad prawnych (np. nie toczy się wobec niego postępowanie egzekucyjne, czy o windykacyjne – o zwrot rzeczy, lub że nie jest np. obciążony hipoteką lub zastawem).

Jeśli jednak przedmiot darowizny podlega jakimś ograniczonym prawom rzeczowym – powinno być to oświadczone przez darczyńcę.

UWAGI

– jeśli przedmiotem jest rzecz – istotne jest prawo dysponowania – przedmiotem, kwotą pieniędzy itp.

– jeśli przedmiotem jest ustanowienie prawa – wówczas ważne jest prawo do dysponowania przedmiotem, który ma być obciążony danym prawem : np. przy ustanawianiu drogi koniecznej – prawo do dysponowania nieruchomością.

Krok 5: oświadczenie o darowiźnie i przyjęciu darowizny

W następnym punkcie (paragrafie umowy) powinny znaleźć się oświadczenia:

Darczyńca powinien oświadczyć iż przekazuje nieodpłatnie własność przedmiotu darowizny, lub: nieodpłatnie umarza zobowiązanie nieodpłatnie ustanawia prawo, będące przedmiotem darowizny.

Obdarowany oświadcza, iż darowiznę przyjmuje

W umowie powinno również znaleźć się oświadczenie obdarowanego, o tym że znany jest mu stan (zarówno prawny, jak i fizyczny) przedmiotu darowizny.

Zobacz również: Czy darowiznę można obciążyć poleceniem?

Krok 6: Data wykonania umowy.

Darczyńca możę wskazać, iż datą wykonania darowizny jest :

– dzień spisania umowy (np. w przypadku umorzenia wierzytelności)

– określony dalszy dzień (lub nawet ten sam) w którym przedmiot zostanie wydany obdarowanemu.

Skąd to wynika:

– część umów darowizny zostaje wykonanych samą mocą podpisania umowy – dotyczy to w szczególności ustanowienia prawa, lub umorzenia długu.

– część wymaga fizycznego przekazania rzeczy- np. samochodu, pieniędzy itp.

– w przypadku nieruchomości co do zasady skutek jest podwójny (rozporządzająco- zobowiązujący) – wynika to ze specyfiki obrotu nieruchomościami.

Krok 7: Polecenie

Darczyńca może obciążyć obdarowanego obowiązkiem określonego świadczenia- np. na rzecz osoby trzeciej, lub wskazać sposób wykorzystania przedmiotu darowizny.

Obdarowany powinien potwierdzić, iż zobowiązuje się wypełnić polecenie darczyńcy.

Krok 8: Postanowienia końcowe

W umowie powinny znaleźć się także poniższe zapisy:

– ustalenia kto ponosi koszty sporządzenia (jeśli jest formie aktu notarialnego) i wykonania umowy.

– oświadczenie o tym, że umowę sporządzono w określonej liczbie jednobrzmiących kopii

– informację o tym, że w kwestiach nieuregulowanych stosuje się przepisy kodeksu cywilnego.

Umowę powinny podpisać obie strony – zarówno darczyńca (darczyńcy) jak i obdarowany (obdarowani).

WAŻNE: Obdarowany może złożyć oświadczenie o przyjęciu darowizny i akceptacji umowy w innym terminie, nie zachowując formy- chyba że jest wymagana odrębnymi przepisami.

Zobacz również serwis: Darowizny

darmowy wzór z szerokim omówieniem

Umowa darowizny uregulowana została w art. 888 – 902 kodeksu cywilnego. Umowa ta polega na nieodpłatnym przekazaniu przez darczyńcę innej osobie (zwanej obdarowaną) jakiegoś składnika majątku, bądź sumy pieniędzy, co prowadzi do wzbogacenia się osoby obdarowanej.

Pobierz darmowy wzór – umowa darowizny w formacie pdf i docx!

W jakiej formie powinna być zawarta umowa darowizny?

Umowa darowizny co do zasady powinna zostać zawarta w formie zwykłej pisemnej, jednakże ustawodawca przewidział dla niektórych przedmiotów darowizny jako obowiązkową – formę aktu notarialnego. W formie aktu notarialnego musi być sporządzona umowa darowizny własności i użytkowania wieczystego nieruchomości, a także praw spółdzielczych. Pozostałe przedmioty darowizny mogą być przekazane na podstawie zwykłej pisemnej umowy darowizny.

Należy pamiętać, iż fakt otrzymania darowizny należy zgłosić do właściwego urzędu skarbowego. Zgłoszenia tego należy dokonać na druku SD-Z2. Wyjątkiem jest sytuacja, w której przekazanie darowizny wymaga sporządzenia aktu notarialnego, wtedy zgłoszenia do US dokonuje notariusz.

Umowa darowizny w swej konstrukcji jest bardzo prosta i sporządzenie jej nie powinno przysporzyć większych trudności. Ważne jest by znalazły się w niej niezbędne elementy.

Polecamy Rozliczaj wygodnie swoją firmę online! Księgowość – Fakturowanie – CRM

Księgowość – Fakturowanie – CRM Łatwa wysyłka JPK i deklaracji

Łatwa wysyłka JPK i deklaracji Zapomnij co to Płatnik! Załóż bezpłatne konto Zacznij bezpłatny 30 dniowy okres próbny bez żadnych zobowiązań!

Umowa darowizny – elementy

Umowa darowizny powinna zawierać, takie elementy jak:

miejsce i datę sporządzenia umowy,

oznaczenie stron (imię i nazwisko oraz adres darczyńcy i obdarowanego oraz numery seryjne dowodów tożsamości),

oznaczenie przedmiotu darowizny oraz oświadczenie darczyńcy, że przedmiot jest jego własnością i nie jest przedmiotem zastawu, zabezpieczenia etc.,

oświadczenie o darowiźnie i przyjęciu darowizny – darczyńca oświadcza, że przekazuje darowiznę, natomiast obdarowany, że ją przyjmuje,

określenie daty wykonania darowizny, jeśli nie została przekazana jednocześnie z podpisaniem umowy,

określenie strony, która ponosi koszty zawarcia umowy,

standardowe postanowienia końcowe – ilość sporządzonych egzemplarzy, regulacja umowy przepisami kodeksu cywilnego,

podpisy stron

Ponadto, darczyńca może w umowie zawrzeć zobowiązanie obdarowanego, które ten będzie musiał zaakceptować przyjmując darowiznę. Może to być np. polecenie co do sposobu wykorzystania darowizny jak i wykonania konkretnego świadczenia na rzecz osoby trzeciej.

www.druki.gofin.pl

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),

realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,

analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,

zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy. Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora. Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

Dobrowolna zgoda.

Aby móc realizować cele:

– zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,

– analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,

– wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.

Umowa darowizny

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Jeśli zgadzasz się na używanie plików cookie kliknij “Zamknij” lub po prostu kontynuuj przeglądanie. Uzyskaj więcej informacji lub zmień ustawienia

키워드에 대한 정보 umowa darowizny dla szkoły wzór

다음은 Bing에서 umowa darowizny dla szkoły wzór 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  방광염 약 미국 | 처방전 없이 살수 있는 미국 비상약, 상비약 모음전!(우리집에 있는 모든 비상약들 나옵니다) 상위 191개 베스트 답변
See also  정관장 미국 엘에이 | 미국 La 한인 타운 맛집 La Korean Town ! 182 개의 새로운 답변이 업데이트되었습니다.

See also  워싱턴 가정 상담소 | 워싱턴 가정 상담소 - 자살 예방 걷기 대회 인기 답변 업데이트

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Umowa darowizny | Podatek od darowizny

  • prawo
  • podatek
  • ślub
  • prezent
  • urząd skarbowy
  • edukacja prawna
  • kobieta w prawie
  • angelika panas
  • wesele
  • urodziny
  • urząd
  • darowizna
  • umowa
  • cywil
  • edukacja
  • warto wiedzieć
  • edukacja obywatelska
  • studia prawa
  • student

Umowa #darowizny #| #Podatek #od #darowizny


YouTube에서 umowa darowizny dla szkoły wzór 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Umowa darowizny | Podatek od darowizny | umowa darowizny dla szkoły wzór, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment