Szablon Grafiku Pracy Do Pobrania | Google Sheets Weekly Employee Schedule Template ► Free Download 7727 좋은 평가 이 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “szablon grafiku pracy do pobrania – Google Sheets Weekly Employee Schedule Template ► Free Download“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Tipsographic – Project Management, Agile, Kanban 이(가) 작성한 기사에는 조회수 102회 및 564521 Like 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

szablon grafiku pracy do pobrania 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Google Sheets Weekly Employee Schedule Template ► Free Download – szablon grafiku pracy do pobrania 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

►HOW TO USE THE WEEKLY EMPLOYEE SCHEDULE TEMPLATE FOR GOOGLE SHEETS◄
1. Enter period start date.
2. Write all your employees’ IDs and names. To add new employees, copy the two rows associated with the first employees, insert two rows before any other employee, and paste the rows into the two rows you just created.
3. Create/change your employee schedule for the period.
4. The schedule automatically shows total hours.
The menu on the top-right corner helps you navigate through the dates of the schedule.
Cell A1 contains a note with this worksheet’s instructions.
You can download a free copy of the employee schedule for Google Sheets here:
https://www.tipsographic.com/weekly-employee-schedule-template-google-sheets/
►►► More free business templates on Tipsographic.com ◄◄◄
// Tipsographic.com
// Free Agile tools • Online Kanban board • PMP® certification training • Project management utilities • Tech humor
// https://www.tipsographic.com/

szablon grafiku pracy do pobrania 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Grafik Pracy – Wzór do pobrania (Excel + PDF) – inEwi

Pobierz darmowy wzór Grafiku Pracy (tygodniowy, miesięczny, pracy zmianowej) w formacie xls (Excel) oraz pdf. Gotowy do druku!

+ 여기에 자세히 보기

Source: inewi.pl

Date Published: 3/11/2021

View: 9740

Grafik pracownika (tygodniowy, miesięczny, roczny)

Ten szablon grafiku z ułatwieniami dostępu umożliwia śledzenie przepracowanych regularnych godzin pracy i nadgodzin w trybie tygodniowym, miesięcznym, …

+ 여기를 클릭

Source: templates.office.com

Date Published: 8/16/2021

View: 7549

Grafik pracy Excel – darmowy szablon – Excelness.com

Grafik pracy w Excelu. Pobierz darmowy szablon, który automatycznie policzy czas pracy i wynagrodzenie. Koloruje także soboty, niedziele…

+ 더 읽기

Source: excelness.com

Date Published: 1/11/2022

View: 970

Nowy Grafik – Grafiki online

Stwórz Grafik w 2 minuty i zobacz jak łatwo i szybko możesz zarządzać czasem pracy w swojej firmie. Serdecznie Zapraszamy.

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.grafikionline.pl

Date Published: 7/7/2022

View: 7368

Grafik pracy wzór 2021 – Excel – Procedura w firmie

Druk z szablonem czasowych ram pracy, stanowi doskonałą metodę zarządzania dla gastronomii: restauracji, baru, … Grafik pracy wzór do pobrania za darmo.

+ 여기에 더 보기

Source: procedurawfirmie.pl

Date Published: 2/15/2022

View: 6509

Grafik Pracy – Wzór do pobrania (Excel + PDF) – inEwi | Word search …

Sep 20, 2020 – Pobierz darmowy wzór Grafiku Pracy (tygodniowy, miesięczny, pracy zmianowej) w formacie xls (Excel) oraz pdf. Gotowy do druku!

+ 여기에 보기

Source: pl.pinterest.com

Date Published: 2/3/2022

View: 4320

Wzór grafik pracy – folderumowy.pl

Poniżej znajdziesz wzory grafiku pracy do pobrania. Uniwersalny i łatwy w edycji szablon gotowy do uzupełnienia i praktycznego wykorzystania …

+ 여기를 클릭

Source: folderumowy.pl

Date Published: 11/16/2021

View: 9029

주제와 관련된 이미지 szablon grafiku pracy do pobrania

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Google Sheets Weekly Employee Schedule Template ► Free Download. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Google Sheets Weekly Employee Schedule Template ► Free Download
Google Sheets Weekly Employee Schedule Template ► Free Download

주제에 대한 기사 평가 szablon grafiku pracy do pobrania

  • Author: Tipsographic – Project Management, Agile, Kanban
  • Views: 조회수 102회
  • Likes: 564521 Like
  • Date Published: 2022. 2. 21.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=fKkBMG-qBtE

Jak zrobić grafik do pracy?

130 k.p. ustala się to poprzez:
  1. pomnożenie 40 godzin (norma tygodniowa) przez liczbę pełnych tygodni okresu rozliczeniowego, a następnie.
  2. dodanie do otrzymanej liczby godzin iloczyn 8 godzin (norma dobowa) i liczby dni pozostałych do końca okresu rozliczeniowego, przypadających od poniedziałku do piątku (tzw.

Jak ułożyć grafik w systemie równoważnym?

Ważne jest, aby średnia w okresie rozliczeniowym nie przekroczyła 8 godzin. W systemie równoważnym dopuszczalne jest przedłużenie dobowego wymiaru czasu pracy do 12 godzin na dobę. W praktyce oznacza to, że w grafiku pracy można zaplanować w zależności od potrzeb od 0 do 12 godzin pracy np. 4, 6, 8 10 czy 12 godzin.

Jak zrobić grafik pracy w sklepie?

Pamiętaj zatem o podstawach: zapewnieniu 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku w dobie pracowniczej, 35 godzin w każdym tygodniu, wolnej co 4 niedzieli, właściwej liczbie dni i godzin pracujących w okresie rozliczeniowym, udzieleniu dnia wolnego za pracę w niedzielę lub święto. Obserwuj i reaguj!

Czy grafik w pracy jest obowiązkowy?

Układanie grafików czasu pracy nie jest sprawą prostą, natomiast co do zasady, zgodnie z przepisem art. 129 §3 kodeksu pracy jest to obowiązek pracodawcy (przypadki, kiedy nie trzeba tworzyć harmonogramów – grafików czasu pracy wskazane zostały w art. 129 §4 kodeksu pracy – omówimy je w dalszej części artykułu).

Jaki program do tworzenia grafiku pracy?

Grafik 2.90 to darmowy program do ustalania miesięcznego rozkładu pracy dla pracowników (tzw. grafik dyżurów). Ze względu na zawarte w nim specyficzne możliwości najlepiej sprawdza się on podczas tworzenia grafików na oddziałach szpitalnych.

Jak zrobić grafik na komputerze?

W celu stworzenia grafiki cyfrowej posłużymy się programem graficznym tj. Photoshop czy CorelDRAW. W zależności od wyboru metody tworzenia grafiki wyróżniamy dwie kategorie programów graficznych – aplikacje do grafiki rastrowej (bitmapa) oraz aplikacje do grafiki wektorowej.

Ile dni pracy po 12 godzin?

Należy pamiętać, że norma tygodniowa jest normą przeciętną. Oznacza to, że można w jednym tygodniu zaplanować nawet 60 godziny pracy (5 dni po 12 godzin), a w pozostałych tygodniach okresu rozliczeniowego odpowiednio mniej. Należy jednak mieć na uwadze, by zostało zachowane prawo do odpoczynku pracownika.

Ile dni z rzędu można pracować po 12 godzin?

Dzięki temu prawnie dopuszczalne będzie polecenie pracownikowi pracy nawet przez 10 dni z rzędu. Należy jednak zauważyć, że celem odpoczynku ma być regeneracja sił pracowników.

Czy pracownik może nie zgodzić się na zmianę godzin pracy?

W praktyce jednak zmiana grafiku z dnia na dzień jest możliwa. Jest tak np., gdy inni pracownicy wezmą nagle urlopy na żądanie. To, czy zmiana godzin pracy wymaga akceptacji pracownika, pozostaje jednak kwestią nierozwiązaną przez Kodeks pracy. Natomiast zmiana grafiku pracy bez wiedzy pracownika jest niedopuszczalna.

Kto ustala grafik pracy?

Pracodawca ma obowiązek przekazać pracownikowi rozkład czasu pracy (harmonogram, grafik) co najmniej na 1 tydzień przed rozpoczęciem pracy w okresie, na który został sporządzony ten rozkład. Ten obowiązek wynika z przepisu znajdującego się w art. 129 § 3 zdanie drugie Kodeksu pracy.

Czy grafik musi być podpisany przez pracownika?

Przepisy prawa pracy nie nakazują ponadto aby pracownik udokumentował fakt zaznajomienia się z obowiązującym go rozkładem czasu pracy np. składając własnoręczny podpis. Pracodawca może jednak wymagać tego od pracowników.

Kto tworzy harmonogram pracy?

Każdy pracodawca zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu pracy dotyczących stałego czasu odbywania pracy ma obowiązek prowadzenia grafiku, harmonogramu pracowniczego.

See also  결혼할 인연은 따로 있다 | 🌺결혼할 운명의 상대를 만났을때 나타나는 징조🌺 ''결혼할 인연은 따로 있습니다'' 모든 답변

Czy pracodawca może zmieniać grafik pracy?

Przyjmuje się, że zmiana grafiku pracy obwieszczonego do wiadomości pracowników może mieć miejsce tylko w szczególnych sytuacjach i okolicznościach, których nie dało się przewidzieć na etapie planowania, np. konieczność zastępstwa pracownika chorego lub na urlopie “na żądanie” lub urlopie okolicznościowym.

Czy szef może zmienić godziny pracy?

Generalnie o zmianie rozkładu czasu pracy pracodawca powinien poinformować pracownika z takim wyprzedzeniem, aby ten mógł się do niej dostosować.

Kiedy pracodawca może zmienić grafik pracy?

Przepisy uzasadniają zmiany ustalonego grafiku w dwóch przypadkach. Po pierwsze, gdy pracodawca ma obowiązek wyznaczyć dzień wolny za pracę w niedzielę, święto czy w dniu wolnym z tytułu przeciętnie pięciodniowego tygodnia. Po drugie, w przypadku udzielenia czasu wolnego za pracę w godzinach nadliczbowych.

Jak zostać grafikiem bez studiów?

Konferencje branżowe. Kolejnym krokiem na drodze do tego, jak zostać grafikiem, są różnego typu konferencje branżowe. Można na nich spotkać specjalistów z branży, śledzić zmiany zachodzące w świecie projektowania, poznawać aktualne trendy oraz nawiązywać znajomości „branżowe”.

W czym robić grafik?

Aplikacji do tworzenia jest wiele – możemy pracować w programach takich, jak InDesign czy Photoshop lub prostszych, np. Canva. W internetowych programach można korzystać z gotowych elementów np. tła, licznej liczby czcionek, grafik, darmowych zdjęć lub gradientów.

Czy każdy może zostać grafikiem?

Jako zaś, że nie ma żadnych uregulowań prawnych związanych z zawodem, obowiązki grafika może wykonywać każda osoba, która ma ku temu predyspozycje i umiejętności. Te zaś można nabyć – zarówno wybierając się na studia z zakresu grafiki komputerowej, jak i na kursy.

Jak szukać pracy jako grafik?

Oto pomocne strony, na których możesz szukać pracy zdalnej jako grafik:
  1. https://weworkremotely.com/#job-listings.
  2. https://www.linkedin.com/jobs/search/?keywords=remote%20work.
  3. https://www.flexjobs.com/jobs.
  4. https://www.workingnomads.co/jobs.
  5. https://www.glassdoor.com/index.htm.

Wzór do pobrania (Excel + PDF)

Harmonogram czasu pracy.

Pobierz darmowy szablon, wzór.

Darmowy wzór grafiku pracy dla pracowników w formacie xls (Excel) lub pdf.

Uniwersalny i łatwy w edycji szablon gotowy do uzupełnienia i praktycznego wykorzystania w Twoim przedsiębiorstwie. Więcej na ten temat wymagań i optymalizacji harmonogramu czasu pracy przeczytasz na naszym blogu.

Wybierz najlepszy wzór grafiku pracy dla Twojej firmy!

Grafik pracownika (tygodniowy, miesięczny, roczny)

Grafik pracownika (tygodniowy, miesięczny, roczny)

Ten szablon grafiku z ułatwieniami dostępu umożliwia śledzenie przepracowanych regularnych godzin pracy i nadgodzin w trybie tygodniowym, miesięcznym, kwartalnym lub rocznym. Sumy są obliczane automatycznie.

Excel

Grafik pracy Excel

Grafik pracy Excel, z automatycznym liczeniem godzin

Mam dla Ciebie bezpłatny szablon, który:

policzy łączny czas pracy pracownika, na podstawie wprowadzonych godzin,

wyliczy wynagrodzenie, w przypadku wynagrodzenia godzinowego.

Używanie tego pliku jest bardzo proste. Wystarczy, że:

wpiszesz imię i nazwisko pracownika,

wybierzesz miesiąc z listy rozwijanej,

wprowadzisz godziny pracy od-do każdego roboczego dnia.

Szablon automatycznie koloruje soboty, niedziele i święta oraz dostosowuje się do ilości dni w danym miesiącu.

O tym jak łatwo korzystać z mojego budżetu przekonasz się, oglądając poniższy film (czas trwania 1 min.).

Chcesz otrzymywać podobne szablony w przyszłości? Zapisz się na mój newsletter!

Może zainteresuje Cię również kilka artykułów?

jak poprawnie go ułożyć?

Ułożenie grafiku dla pracowników to wyzwanie dla każdego pracodawcy. Pracownicy chcą skorzystać z urlopu, są wysłani na szkolenia, w danym miesiącu zdarzają się dni wolne od pracy. Pracodawca musi te wszystkie sytuacje uwzględnić. Jak je poprawnie ująć, sporządzając harmonogram czasu pracy? Odpowiadamy poniżej.

Czym jest harmonogram czasu pracy i co powinien zawierać?

Harmonogram czasu pracy to nic innego jak rozplanowanie dni pracy dla zatrudnionych w danym zakładzie pracy osób. Innymi słowy, jest to określenie indywidualnego rozkładu czasu pracy dla jednego pracownika lub grup pracowników.

Harmonogram czasu pracy musi uwzględniać nie tylko dni robocze, ale również:

godzinę rozpoczęcia i zakończenia pracy,

wymiar czasu pracy,

dobę pracowniczą,

odpoczynki dobowe,

odpoczynki tygodniowe,

5-dniowy tydzień pracy,

zapewnienie wolnej niedzieli przynajmniej raz na 4 tygodnie,

dni wolne od pracy,

urlopy pracowników zamieszczone w planie urlopowym.

Wymiar czasu pracy w grafiku

Aby pracodawca mógł prawidłowo sporządzić harmonogram czasu pracy, w pierwszej kolejności powinien określić, ile godzin powinni przepracować pracownicy w danym okresie rozliczeniowym. Zgodnie z art. 130 k.p. ustala się to poprzez:

pomnożenie 40 godzin (norma tygodniowa) przez liczbę pełnych tygodni okresu rozliczeniowego, a następnie

dodanie do otrzymanej liczby godzin iloczyn 8 godzin (norma dobowa) i liczby dni pozostałych do końca okresu rozliczeniowego, przypadających od poniedziałku do piątku (tzw. dni wystających), a dalej

pomniejszenie otrzymanego wyniku za każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela – 8 godzin.

Przykład 1.

Pan Jacek chce ustalić wymiar czasu pracy dla pracowników zatrudnionych na ½ etatu. Okres rozliczeniowy wynosi 3 miesiące, wymiar ustalany jest za okres od kwietnia do czerwca 2021 roku. Liczbę dni roboczych przypadającą w poszczególnych miesiącach okresu rozliczeniowego przedstawia poniższa tabela.

MIESIĄC CZAS PRACY DLA ZATRUDNIONYCH NA PEŁNY ETAT WYMIAR CZASU PRACY DLA ZATRUDNIONEGO NA ½ ETATU kwiecień 160 godz. 80 godz. maj 168 godz. 84 godz. czerwiec 168 godz. 84 godz. RAZEM W KWARTALE 496 godz. 248 godz.

Pracownik zatrudniony na ½ etatu w drugim kwartale 2022 roku powinien przepracować 248 godziny.

Doba pracownicza a harmonogram czasu pracy

Tworząc harmonogram czasu pracy, należy pamiętać o zapewnieniu tzw. doby pracowniczej. Oznacza to, że pracownik, rozpoczynając pracę danego dnia, w kolejnym dniu nie może podjąć się wykonywania swoich obowiązków wcześniej niż po upływie 24 godzin. Reasumując, zatrudniony powinien następny dzień pracy rozpocząć o takiej samej godzinie jak w dniu poprzednim.

Osoby zatrudnione w ruchomym czasie pracy nie muszą przestrzegać zasady zachowania doby pracowniczej.

Odpoczynki dobowe

Planując pracę w kolejnym okresie, należy wziąć również pod uwagę, że pracownik musi mieć zapewniony nieprzerwany odpoczynek pomiędzy kolejnymi dniami pracy. W myśl art. 132 kodeksu pracy wynosi on co najmniej 11 godzin.

Należy przy tym pamiętać o nienaruszaniu doby pracowniczej. Aby oba te przepisy zostały zachowane, pracownik nie może pracować więcej niż 13 godzin w ciągu dnia.

Istnieją jednak przypadki, gdy zachowanie odpoczynku dobowego nie ma zastosowania. Wśród nich wymienić można:

zarządzanie zakładem pracy w imieniu pracodawcy,

konieczność prowadzenia akcji ratowniczej w celu ochrony życia lub zdrowia ludzkiego, ochrony mienia lub środowiska albo usunięcia awarii.

Polecamy Prowadź kadry i wyliczaj płace online! Generuj umowy i wyliczaj wynagrodzenia

Generuj umowy i wyliczaj wynagrodzenia Ewidencjonuj czas pracy

Ewidencjonuj czas pracy Korzystaj z bezpośredniej wysyłki deklaracji do ZUS Załóż bezpłatne konto Zacznij bezpłatny 30 dniowy okres próbny bez żadnych zobowiązań!

Odpoczynki tygodniowe a harmonogram czasu pracy

Przez odpoczynek tygodniowy należy rozumieć 35 godzin nieprzerwanego wytchnienia od pracy. Tutaj nie ma możliwości odstąpienia od zachowania takiego odpoczynku, ale można go skrócić do 24 godzin. Możliwe jest to w przypadku:

pracowników zarządzających zakładem pracy w imieniu pracodawcy,

konieczności prowadzenia akcji ratowniczej w celu ochrony życia lub zdrowia ludzkiego, ochrony mienia lub środowiska albo usunięcia awarii,

zmiany pory wykonywania pracy w związku z przejściem na inną zmianę zgodnie z ustalonym rozkładem czasu pracy.

5-dniowy tydzień pracy

W harmonogramie czasu pracy uwzględnić trzeba również fakt, że przeciętny tydzień pracy trwa 5 dni. Owszem, układając grafik na dany okres rozliczeniowy, można wprowadzić pracownikowi w jednym tygodniu pracy 6 dni, ale już w kolejnym należałoby skompensować mu to i wpisać tylko 4 dni robocze. Najlepiej, żeby przeciętny 5-dniowy tydzień pracy został zachowany.

Jedna wolna niedziela

Zgodnie z art. 151 kodeksu pracy osoby wykonujące pracę w niedzielę powinny mieć zapewnioną przynajmniej jedną niedzielę wolną od wykonywania obowiązków służbowych w ciągu 4 następujących po sobie tygodni. Wynika z tego, że harmonogram czasu pracy sporządzać trzeba z ujęciem wolnej niedzieli, w przeciwnym razie pracodawca popełniłby wykroczenie przeciwko prawom pracowniczym.

Zapewnienie przez pracodawcę wolnej niedzieli nie dotyczy osób pracujących w systemie świąteczno-weekendowym dla których piątki, soboty, niedziele i święta to jedyne dni świadczenia pracy.

Dni wolne od pracy i urlopy pracowników

Jeżeli grafik sporządzany jest na dłuższy okres, warto również spojrzeć na plan urlopowy. Należy bowiem pamiętać, że osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę raz w roku powinny wykorzystać urlop trwający nieprzerwanie co najmniej 14 dni. Nieobecność pracownika przez tak długi czas ma znaczący wpływ na rozplanowanie pracy w zakładzie.

Choć w ciągu roku jest stosunkowo niewiele dni wolnych od pracy, trzeba orientować się, w których miesiącach wypadają. W tych dniach pracodawca nie rozplanowuje pracy, chyba że jest to praca dozwolona w święta. Za takie dni zatrudnionym na podstawie umowy o pracę oprócz podstawowego wynagrodzenia przysługuje dodatek za nadgodziny w wysokości 100%.

Harmonogram czasu pracy – forma i termin przekazania pracownikom

O tym, w jaki sposób i w jakim terminie należy udostępnić podwładnym harmonogram czasu pracy, mówi art.129 § 3 kodeksu pracy. W myśl tego przepisu pracodawca powinien przekazać go pracownikowi najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem pracy w danym okresie w formie pisemnej lub elektronicznej.

Art.129 § 3 kodeksu pracy

Rozkład czasu pracy danego pracownika może być sporządzony – w formie pisemnej lub elektronicznej – na okres krótszy niż okres rozliczeniowy, obejmujący jednak co najmniej 1 miesiąc. Pracodawca przekazuje pracownikowi rozkład czasu pracy co najmniej na 1 tydzień przed rozpoczęciem pracy w okresie, na który został sporządzony ten rozkład.”

Przykład 2.

W firmie sporządzano harmonogram czasu pracy ma wrzesień.

Harmonogram powinien zostać przekazany pracownikom o najmniej na 1 tydzień przed 1 września.

Kto nie musi sporządzać harmonogramu czasu pracy?

Nie wszyscy pracodawcy zobowiązani są do tworzenia harmonogramu czasu pracy. Dotyczy to głównie zakładów, w których panuje tzw. sztywny czas pracy, czyli wszyscy pracownicy pracują w tym samych stałych godzinach.

Pracodawca nie ma obowiązku sporządzania harmonogramu czasu pracy, gdy:

1) rozkład czasu pracy pracownika wynika z prawa pracy, obwieszczenia albo z umowy o pracę,

2) pracownik zatrudniony jest w zadaniowym systemie czasu pracy,

3) na wniosek zatrudnionego stosuje się wobec niego ruchomy system czasu pracy,

4) na pisemny wniosek pracownika ustali mu indywidualny rozkład czasu pracy.

Przedsiębiorca powinien pamiętać że w niektórych przypadkach powinien sporządzić harmonogram czasu pracy. Dokument ten powinien być przekazany pracowników w odpowiednim czasie oraz zawierać odpowiedzenie informacje.

Planowanie i rozliczanie czasu pracy w równoważnym systemie czasu pracy – eplanner.pl

Planowanie i rozliczanie czasu pracy w równoważnym systemie czasu pracy

fot.

Równoważny system czasu pracy polega na tym, że w niektórych dniach czas pracy można wydłużyć, w innych zaś skrócić lub zrekompensować większą ilością dni wolnych od pracy. Ważne jest, aby średnia w okresie rozliczeniowym nie przekroczyła 8 godzin. W systemie równoważnym dopuszczalne jest przedłużenie dobowego wymiaru czasu pracy do 12 godzin na dobę. W praktyce oznacza to, że w grafiku pracy można zaplanować w zależności od potrzeb od 0 do 12 godzin pracy np. 4, 6, 8 10 czy 12 godzin.

WAŻNE !!!

Praca w przedłużonym dobowym wymiarze czasu pracy ( zgodnie z planem pracy) nie stanowi pracy w godzinach nadliczbowych.

Planując pracę w systemie równoważnym pamiętaj, że:

wymiar czasu pracy określny jest dla całego okresu rozliczeniowego (OR) – ten parametr wylicza i kontroluje za Ciebie ePlanneR;

planując pracę w poszczególnych miesiącach OR możesz zaplanować w jednym miesiącu więcej, a w innym mniej godzin pracy, ważne aby planowane godziny pracy zbilansowały się w OR – tej zasady pilnuje za Ciebie ePlanneR;

musisz zachować zasadę przeciętnie 5-o dniowego tygodnia pracy w OR – tej zasady pilnuje za Ciebie ePlanneR;

musisz zachować 11-godzinny dobowy nieprzerwany odpoczynek w każdej dobie pracowniczej – tej zasady pilnuje za Ciebie ePlanneR;

musisz zachować 35-godzinny tygodniowy odpoczynek w każdym tygodniu pracy – tej zasady pilnuje za Ciebie ePlanneR;

planując pracę w niedzielę lub święto nie możesz zapomnieć o wyznaczeniu innego dnia wolnego od pracy w zamian za pracę w niedzielę lub święto.

za pracę w niedzielę 6 dni po lub 6 dni przed, a jeśli to nie jest możliwe do końca okresu rozliczeniowego;

za pracę w święto do końca okresu rozliczeniowego.

planując pracę w niedzielę musisz zapewnić raz na cztery tygodnie niedzielę wolną od pracy – tej zasady pilnuje za Ciebie ePlanneR;

jeśli planując grafik wiesz, że pracownik będzie nieobecny w danym miesiącu ( np. ma zaplanowany urlop) nie musisz na ten czas planować mu pracy, wystarczy że zaewidencjonujesz nieobecność, a system automatycznie obniży wymiar czasu pracy pracownika o iloczyn 8 i wymiaru czasu pracy w każdym dniu nieobecności przepadającym od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem świąt;

zaplanowany i podany do wiadomości pracowników (7 dni przed rozpoczęciem miesiąca) harmonogram pracy jest „święty” i nie wolno go zmieniać w czasie trwania okresu rozliczeniowego;

zaplanowany harmonogram pracy należy zatwierdzić a tym samym uniemożliwić jego edycję;

ewentualne zmiany w harmonogramie są możliwe tylko wtedy, gdy taką ewentualność przewidziano w regulaminie pracy, ale mogą być dokonywane tylko w wyjątkowych przypadkach, których nie dało się przewidzieć w chwili tworzenia harmonogramu za zgoda pracownika na dzień przed planowaną zmianą;

GRAFIK PLANOWANY

Moduł: Grafik planowany umożliwia:

Planowanie zmian.

Zapewnienie pożądanej obsady.

Kontrolę planu pod względem zgodności z przepisami prawa pracy.

Ostrzeganie przed nieprawidłowościami i niezgodnością z przepisami prawa pracy.

Drukowanie planu pracy dla obiektu.

Drukowanie listy obecności dla obiektu.

Zatwierdzenie i zamknięcie planu pracy

Rozliczając pracę w systemie równoważnym pamiętaj, że:

w przypadku wystąpienie usprawiedliwionej absencji wymiar czasu pracy pracownika ulega obniżeniu o liczbę godzin usprawiedliwionej nieobecności w pracy przypadających do przepracowania w czasie tej nieobecności zgodnie z obowiązującym pracownika rozkładem czasu pracy, obniżeniu ulega również czas przepracowany;

w przypadku wystąpienie nieusprawiedliwionej absencji wymiar czasu pracy pracownika nie ulega obniżeniu, obniżeniu ulega natomiast czas przepracowany;

urlopu udziela się w dni, które są dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, w wymiarze godzinowym, odpowiadającym ilości godzin przypadających do przepracowania w danym dniu;

wprowadzając absencję uważaj, aby nie dublować nieobecności

zlecając pracę w godzinach nadliczbowych musisz zaewidencjonować to zdarzenie w systemie;

rekompensując pracę w nadgodzinach czasem wolnym musisz zaewidencjonować to zdarzenie w systemie;

umożliwiając pracownikowi „wyjście prywatne” musisz zaewidencjonować to zdarzenie w systemie;

odpracowanie przez pracownika „wyjścia prywatnego” musisz zaewidencjonować w systemie;

przed wykonaniem zestawień do listy płac harmonogram pracy ( grafik wykonywany) należy zatwierdzić a tym samym uniemożliwić jego edycję i dokonywanie jakichkolwiek zmian;

GRAFIK WYKONYWANY

Moduł: Grafik wykonywany umożliwia:

Jak stworzyć grafik pracy w dużym sklepie?

Grafik pracy w dużym sklepie bywa utrapieniem wielu managerów. W tym artykule dowiesz się, jak podejść do zadania tworzenia grafiku pracy w sklepie oraz jakie czynności i w jakich terminach należy wykonać.

Stosowanie równoważnego systemu czasu pracy w sklepie

Grafik wynika z godzin otwarcia sklepu, te duże zazwyczaj czynne są codziennie przez co najmniej 10 godzin, co nie oznacza, że pracownicy wykonują pracę tylko w tych godzinach. W większości dużych sklepów praca zaczyna się kilka godzin przed otwarciem, wykonuje się wówczas prace związane z merchandisingiem, prace porządkowe oraz przygotowuje kasy do otwarcia. Podobnie po zamknięciu, a nawet w nocy – pewne prace trwają nadal. W trakcie godzin otwarcia sklepu ilość klientów nie jest stała – zmienia się w zależności od dnia i godziny, co powinno mieć odzwierciedlenie w ilości pracowników.

W związku z tym w celu dostosowania obsady do ruchu w sklepie najczęściej stosuje się równoważny system czasu pracy – pozwala na wydłużenie zmian do 12 godzin i równoważenie ich zmianami krótszymi oraz dłuższe niż miesięczne okresy rozliczeniowe w celu dostosowania obsady do sezonowości sprzedaży. Pozwala to na dobre dostosowanie obsady do warunków sprzedażowych, ale nie jest takie proste jak przy systemie podstawowym – zmianowym przy miesięcznym okresie rozliczeniowym.

Ograniczona dyspozycyjność pracowników

W handlu duży procent zatrudnionych stanowią studenci o ograniczonej dyspozycyjności w związku z zajęciami na uczelni i często pracujący w niepełnym wymiarze czasu pracy, co komplikuje planowanie.

Założenia budżetowe do utworzenia grafiku pracy w dużym sklepie

Tworząc grafik w dużym sklepie trzeba wziąć też pod uwagę założenia budżetowe w zakresie kosztów pracy, co oznacza stworzenie takiego grafiku, aby kwota wypłaconych po jego wykonaniu wynagrodzeń była na wyznaczonym poziomie. Wszystkie te aspekty planowania powinny być brane pod uwagę przy jednoczesnym zachowaniu przepisów Kodeksu Pracy w zakresie czasu pracy. Nieprzestrzeganie przepisów może mieć fatalne skutki.

Sposób planowania czasu pracy a specyfika sklepu

Sposób planowania czasu pracy w dużym sklepie zależy od specyfiki sklepu. Sklepy wielkopowierzchniowe zazwyczaj podzielone są na działy. Jeśli płatność za towary nie odbywa się na działach, dodatkowy dział stanową kasy. Inny przykład to pracownicy magazynu, którzy niekiedy stanowią osobny dział i zajmują się w dużej mierze przyjęciami dostaw i inną pracą z towarem. Ochrona i sprzątanie najczęściej bywa zlecona firmie zewnętrznej. Najlepszą praktyką jest, aby dla poszczególnych działów były tworzone oddzielne grafiki.

Cykl tworzenia grafiku pracy w sklepie

O grafiku na dany miesiąc powinieneś zacząć myśleć już w połowie poprzedzającego miesiąca. Zacznij od zebrania od pracowników tzw. próśb do grafiku, czyli wskazania, w które dni lub godziny nie mogą pracować w związku z zajęciami na uczelni itp. Nieuwzględnienie preferencji pracowników czyli brak możliwości pogodzenia życia zawodowego z prywatnym oraz edukacją najczęściej prędzej czy później skutkuje ich odejściem z pracy, czyli rotacją personelu. Rotacja odbija się negatywnie na kosztach pracy oraz samym funkcjonowaniu sklepu.

Kolejny etap to urlopy . Jeśli w firmie obowiązują plany urlopowe, wystarczy, że przeniesiesz ustalone wcześniej urlopy do grafiku. Jeśli planów nie ma to zastanów się, na jaką ilość urlopów możesz sobie pozwolić w danym miesiącu, biorąc jako kryterium wysokość planowanych obrotów. Najlepiej udzielaj więcej urlopów w miesiącach o niskiej sprzedaży, a jak najmniej w grudniu i listopadzie (jeśli w tych miesiącach odnotowujesz najwyższą sprzedaż w skali roku, a tak jest najczęściej).

Następnie przejdź do obsadzania zmian. Ilość pracowników powinna wynikać z planowanej wysokości sprzedaży. Ważne, abyś pamiętał, że najwięcej personelu powinno być wtedy, kiedy jest najwięcej klientów w sklepie. Nie dochodzi wtedy do powstawania kolejek do kas i klienci nie czekają na obsługę. I odwrotnie – w godzinach kiedy sklep odwiedza niewielu klientów (zazwyczaj zaraz po otwarciu i przed zamknięciem) wystarczy minimalna ilość personelu. Ta zasada odnosi się do pracowników realizujących zadania sprzedażowe typu obsługa klienta, przyjmowanie płatności. Aby określić godziny najwyższej sprzedaży nie bazuj jedynie na własnym doświadczeniu. Warto wspomóc się raportami pokazującymi sprzedaż w przedziałach godzinowych w poszczególnym dniach. Podczas analizy danych zastanów ilu pracowników potrzebujesz przy określonej wielkości sprzedaży, lub skorzystaj z wzoru na produktywność (produktywność lub wydajność to popularne KPI stosowane przy planowaniu wymaganej obsady).

Planowana sprzedaż powinna być bazą do planowania czasu pracy nie tylko w kontekście danego dnia, ale i poszczególnych dni miesiąca. Poziom sprzedaży zazwyczaj jest inny w niedzielę, a inny w poniedziałek, jeszcze inny kiedy jest to poniedziałek przez Bożym Narodzeniem, a więc obsada w grafiku pracy w dużym sklepie powinna być skorelowana również z kalendarzem.

Pamiętaj o niedzielach niehandlowych. Wiadomo, że nie wolno planować żadnych prac związanych ze sprzedażą i obrotem towaru w niedziele niehadlowe. Pamiętaj jednak, że ludzie kiedyś muszą zrobić te zakupy, więc musisz wzmocnić obsadę w sobotę przed wolną niedzielą, w poniedziałek po oraz w niedziele handlowe.

Po obsadzeniu grafiku pracy pracownikami dedykowanymi do czynności sprzedażowych ostatnim krokiem powinno być zaplanowanie obsady dla pozostałych zadań: administracyjnych, dostawa, visual merchandising itd.

Obsadzając zmiany musisz pamiętać, aby robić to zgodnie z przepisami Kodeksu Pracy w zakresie czasu pracy. Pamiętaj zatem o podstawach: zapewnieniu 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku w dobie pracowniczej, 35 godzin w każdym tygodniu, wolnej co 4 niedzieli, właściwej liczbie dni i godzin pracujących w okresie rozliczeniowym, udzieleniu dnia wolnego za pracę w niedzielę lub święto.

Obserwuj i reaguj! Ponieważ ilość pracowników będących w pracy powinna zaspokajać potrzeby klientów, musisz mieć obserwować jak ma się aktualna sprzedaż w stosunku do sprzedaży planowanej. Jeśli nie realizujesz zakładanego poziomu sprzedaży (co widać już po 3-4 godzinach od otwarcia sklepu) czas na reakcję czyli odpowiednie zmniejszenie bieżącej obsady. Możesz skrócić czas pracy osób na umowę-zlecenie, w przypadku umów o pracę (w systemie równoważnym) może to być dobry czas na udzielenie kompensat od nadgodzin (czasu wolnego w zamian za pracę w godzinach nadliczbowych), które wystąpiły w bieżącym okresie rozliczeniowym – zapytaj wówczas pracowników o zgodę. Jeśli tego nie zrobisz to spadnie wydajność oraz procentowo wzrosną koszty pracy w Twoim sklepie. I odwrotnie – jeśli widzisz, że sprzedaż jest wyższa niż zakładałeś postaraj się wzmocnić obsadę – poproś pracowników, aby zostali dłużej w pracy tudzież przyszły wcześniej osoby rozpoczynające pracę po południu, spróbuj ściągnąć do pracy osoby zatrudnione na umowę-zlecenie, które mają dzień wolny. Jeśli obsady jest za mało w stosunku do aktualnej sprzedaży to co prawda koszty pracy w ujęciu procentowym będą niższe, ale Twój sklep sporo straci na sprzedaży i wizerunku – nikt nie lubi stać w kolejkach czy robić zakupów w sklepie, w którym jest bałagan i brakuje towaru na półkach czy wieszakach!

Prace nad grafikiem pracy dla dużego sklepu powinieneś zakończyć najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem miesiąca, który obejmuje i wówczas podać go do wiadomości pracowników.

Jak będzie wyglądał kolejny grafik w Twojej firmie?

Może tak, jak ten poniżej?

Wzór grafik pracy

W każdym z profili można zapisać inny grafik oraz wszystkie ustawienia z nim związane.Jak pokazuje przestawiony powyżej rozkład czasu pracy pracodawca musi albo zapewniać całe dni wolne od pracy w firmie albo (co widać w ostatnim tygodniu kwietnia) zapewniać dni wolne dla poszczególnych zmian powodując tym, że nie wszystkie zmiany w niektórych dniach tygodnia będą obsadzone.Grafik pracowniczy to niezbędny element pracy w każdej firmie, działającej w innym systemie czasowym niż standardowe 8 godzin dziennie.. 2 Praca w powinna być tak zaplanowana, aby przestrzegać maksymalnego dobowego wymiaru czasu pracy, odpoczynków dobowych i tygodniowych, wymiaru czasu pracy na dany okres rozliczeniowy.Jeśli pracodawca chce zmienić system czasu pracy na równoważny, musi zacząć tworzyć miesięczne harmonogramy.. Program umożliwia eksport wykonanych grafików i analiz w formacie pdf oraz przesłanie wykonanego harmonogramu emailem na konkretne stanowisko pracy.Grafik komputerowy to stanowisko pracy które wymaga kreatywności, osoba aplikująca na to stanowisko może pozwolić sobie na zamieszczenie fotografii w CV w nieco mniej oficjalnym ujęciu.. Grafik / Web designer Miejsce pracy: .Po wykonaniu planu pracy grafik można wydrukować celem udostępnienia go na docelowym stanowisku.. Darmowy wzór miesięcznej i rocznej karty ewidencji czasu pracy na rok 2019 w formacie xls (Excel) lub pdf..

Grafik pracy – wzór.

Aplikacja posiada możliwość tworzenia profili oraz przełączania między nimi.. Oblicza się to w ten sposób godziny zamienia się na minuty o wszystkie je się zlicza następnie dzieli przez 60.. Musiałby być zatem połączony z plikiem z umowami pracowników, a to prawie niewykonalne.. Więcej na ten temat wymagań i optymalizacji harmonogramu czasu pracy przeczytasz na naszym blogu.Grafik pracy wzór Excel na rok 2019 został całkowicie “zmodernizowany” i odświeżony.. Jeżeli interesuje Cię przykładowy grafik pracy do pobrania, dobrze trafiłeś.O tym, jakie wymagania musi spełniać ten dokument, przeczytaj na naszym blogu.. Kontynuując przeglądanie tej witryny, zgadzasz się na używanie plików cookie w celu gromadzenia danych analitycznych oraz wyświetlania reklam i zawartości dostosowanych do preferencji użytkownika.Z regulaminu pracy wynika, że wszyscy zatrudnieni rozpoczynają pracę o godz. 8 i kończą ją o 16.. Nasz program do układania grafików zawiera wiele dodatkowych funkcjonalności m.in plan urlopów z e-obiegiem wniosków, rejestrację czasu pracy, ewidencję i wiele innych.Grafik pracy – do pobrania darmowe szablony..

Poniżej znajdziesz wzory grafiku pracy do pobrania.

Uniwersalny i łatwy w edycji szablon gotowy do uzupełnienia i praktycznego wykorzystania w Twoim przedsiębiorstwie.. Grafika taka może być zapisana do pliku lub wysłana MMSem, e-mailem, itp. 2 pracownikow pozostale po 1pracowniku.. W planie trzeba uwzględnić maksymalną dobową normę czasu pracy, odpoczynki .Nowelizacja czasu pracy, która obowiązuje od 23 sierpnia 2013 r., wprowadziła nowe regulacje dotyczące sporządzania rozkładów i harmonogramów czasu pracy.. Obecnie rozkłady trzeba przygotowywać na co najmniej 1 miesiąc okresu rozliczeniowego i przedstawiać je pracownikom najpóźniej na 1 .Ułóż grafiki pracy jednym kliknięciem: automat planujący grafiki pracy, kontrola reguł prawa pracy, grafiki pracy dostępne online.Szablony harmonogramów szkolnych i biznesowych.. Pobierz darmowy wzór tego dokumentu w dwóch formatach pdf i xlsx.Witam czy wiecie panowie jak ulozyc program w np w exelu grafik do pracy 3 zmianowej dla 5 ludzi zmiany 6_14 14_22 22_06 przez caly miesiac pierwsza zmiana.. drugi problematyczny arkusz to arkusz dla kadr tzn godzinowka z wykazem godzin przepracowanych w danym miesiacu oraz nadgodzin..

0 strona wyników dla zapytania grafiki pracy -wzÓr.

Bez precyzyjnego zaplanowania dni i godzin dla osób pracujących w równoważnym systemie czasu pracy czy w.Pobierz darmowy wzór.. 60+28=88/60=1,466667 Jak zrobić, żeby exel zamieniał 1:28 na 1,47.harmonogramy czasu pracy na okresy krótsze, obejmujące jednak co najmniej 2 miesiące.. Plik z planem automatycznie nalicza ilość dni w poszczególnych tygodniach miesiąca, w zdefiniowanych ramach czasowych.. B Sekcja O mnie / Podsumowanie zawodowe, w trzech, czterech zdaniach napisz o sobie, o celu zawodowym na.pracuję 1:28 (godzinę i dwadzieścia osiem minut) to jest 1,47 x 11,65 stawka godzinowa.. Miesięczny grafik pracy to aktywne narzędzie stanowiące formularz odwzorowujący godzinową dyspozycyjność zatrudnionej kadry.Wzór powinien uwzględniać rozpoczynanie lub kończenie pracy w trakcie miesiąca, co wpływa na liczbę godzin do wypracowania.. Jest on ważnym elementem organizacji pracy, który określa godziny pracy pracowników w ciągu doby, tygodnia, miesiąca oraz okresu rozliczeniowego.Harmonogram pracy można udostępnić w postaci grafiki JPG.. Pracodawca przyjmuje do pracy nowego pracownika i proponuje mu inne godziny pracy – od 9 do 17.. Dowiedz się więcej czym jest karta ewidencji czasu pracy oraz co powinna zawierać.. Zapraszamy do korzystania.Darmowy wzór grafiku pracy dla pracowników w formacie xls (Excel) lub pdf..

a czas pracy dniówki/nocki oznaczony jest kolorami jasny/ciemny.

pracownikow jest ok 50 wiec troche .Znaleziono 490 interesujących stron dla frazy grafiki pracy -wzÓr w serwisie Money.pl.. 0 strona wyników dla zapytania grafik pracy -wzÓrOwszem, układając grafik na dany okres rozliczeniowy,.Najlepiej, żeby przeciętny 5-dniowy tydzień pracy został zachowany.Ewidencja czasu pracy powinna być prowadzona dla każdego pracownika zatrudnionego na umowę o pracę.. Uwzglednic trzeba rowniez ze soboty i niedziele kazda zmiana po 1 pracowniku.Niezwykle prosty w obsłudze Grafik Pracy Online Zobacz DEMO “Dziękuję świetny program tego szukałem jest prosty i wygodny w porównaniu z innymi na rynku!Grafik Optymalny to kompleksowy program do planowania czasu oraz rozliczania czasu pracy z wykorzystaniem dodatkowych narzędzi.. Nie wolno mu tego zrobić, bo przyjęty i obowiązujący w firmie regulamin pracy określa godziny rozpoczynania i kończenia pracy dla ogółuPo sierpniowej nowelizacji przepisów o czasie pracy pojawiła się wątpliwość, czy 7-dniowy termin na poinformowanie pracowników o obowiązujących ich harmonogramach czasu pracy dotyczy również zmian wprowadzanych do grafików w trakcie miesiąca np. w związku z chorobami, czy urlopami na żądanie innych zatrudnionych.. Poniżej znajdziesz prawidłowy wzór rozkładu czasu pracy, popularnie zwanego grafikiem.. Zanim z niego skorzystasz, przeczytaj o tym, jak to zrobić zgodnie z przepisami kodeksu pracy..

키워드에 대한 정보 szablon grafiku pracy do pobrania

다음은 Bing에서 szablon grafiku pracy do pobrania 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  꽃 등심 영어 | 소고기 부위별 영어명칭 및 설명 1편(호주정육사, Beef Steak Cut 영어이름 완벽정리ㅣ꽃등심 채끝등심 목심 안심 T-Bone Y-Bone Rump 갈비) 상위 261개 베스트 답변
See also  나 성영락 교회 담임목사 | 20220817 능수강 마가복음(1) 서론 \"섬김의 종, 예수\" 박은성 담임목사 15641 투표 이 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Google Sheets Weekly Employee Schedule Template ► Free Download

  • google sheets weekly employee schedule
  • weekly employee schedule google sheets template
  • employee schedule google sheets
  • weekly employee shift schedule template google sheets
  • free weekly employee work schedule template google sheets
  • employee schedule template google sheets
  • new employee first week schedule template google docs
  • google sheets employee schedule template
  • weekly employee schedule template google sheets
  • weekly shift schedule google sheets

Google #Sheets #Weekly #Employee #Schedule #Template #► #Free #Download


YouTube에서 szablon grafiku pracy do pobrania 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Google Sheets Weekly Employee Schedule Template ► Free Download | szablon grafiku pracy do pobrania, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment