Sklep Wędkarski Biznes Plan | Pomysł Na Biznes 2021 – Sklep Wedkarski – Realia Rynku 상위 257개 베스트 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “sklep wędkarski biznes plan – POMYSŁ NA BIZNES 2021 – SKLEP WEDKARSKI – REALIA RYNKU“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Sebastian Kowalczyk – wędkarstwo i podróże 이(가) 작성한 기사에는 조회수 33,532회 및 좋아요 918개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

sklep wędkarski biznes plan 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 POMYSŁ NA BIZNES 2021 – SKLEP WEDKARSKI – REALIA RYNKU – sklep wędkarski biznes plan 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Jeśli lubisz moje filmy zapraszam cię również do mojego sklepu wędkarskiego https://zadzior.pl/ Robiąc zakupy w sklepie wędkarskim Zadzior wspierasz działalność kanału. Dziękuję i pozdrawiam 🙂
O realiach na rynku wędkarskim opowiedział nam Majki Pecyna – współwłaściciel sklepu wędkarskiego pleciona.pl
Zapraszam na moje inne media:
📷 INSTAGRAM https://www.instagram.com/kowalczyk_sebastian/
👍 FANPAGE https://www.facebook.com/wedkatstwospinningowe/
📣 GRUPA https://www.facebook.com/groups/wedkarskakorba/
📃 EMAIL – [email protected]
🔔SUBSKRYBUJ – https://www.youtube.com/channel/UCf5noRUJ0bqtZb3tHiz48og?sub_confirmation=1

sklep wędkarski biznes plan 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Sklep wędkarski – NowyBiznes.pl

Czy roszczenia bankowe się przedawniają? Firma organizująca wesela · Dobry pomysł na biznes · Sklep wędkarski. © 2022 Pomysł na biznes, Biznes Plan, Własna …

+ 여기에 더 보기

Source: www.nowybiznes.pl

Date Published: 5/25/2022

View: 7902

Sklep wędkarski – : Mamy pomysł na biznes dla Ciebie

Założenie sklepu wędkarskiego nie będzie problematyczne – wystarczy pomieszczenie, gdzie zmieścimy się z … Biznes plan Hurtownia produktów z Chin

+ 여기에 더 보기

Source: nowybiznes.eu

Date Published: 7/21/2021

View: 8509

Jak otworzyć sklep wędkarski – praktyczne porady …

Łączą swój biznes i hobby, dzięki czemu osiągają spory sukces. Ten kierunek przedsiębiorczości jest interesujący, aktualny i opłacalny. Biznesplan sklepu …

+ 더 읽기

Source: delovyelyudi.ru

Date Published: 4/22/2022

View: 3218

Pomysł na biznes: Sklep wędkarski – startkariery.pl

O tym, czy sklep wędkarski to dobry pomysł na biznes rozmawiamy z właścicielem sklepu wędkarskiego w Łodzi. Skąd pomysł, aby otworzyć …

+ 여기에 보기

Source: startkariery.pl

Date Published: 4/12/2022

View: 7638

Sklep wędkarski – : Pomysł na biznes

Podstawowym produktem w zakresie biznesu, jakim jest sklep wędkarski jest oczywiście wędka, dlatego trzeba … Biznes plan Hurtownia produktów z Chin

+ 여기에 표시

Source: www.nowy-biznes.com

Date Published: 3/20/2022

View: 6413

jak otworzyć sklep rybacki? Biznesplan sklepu wędkarskiego

Firma rybacka: jak otworzyć sklep rybacki? Biznesplan sklepu wędkarskiego: wyposażenie i niezbędne dokumenty. jak otworzyć sklep wędkarski.

+ 여기에 자세히 보기

Source: decoratex.biz

Date Published: 8/15/2021

View: 4960

PanRyba – Jeżeli masz ochotę otworzyć sklep wędkarski lub …

Wspólnie przeanalizujemy, czy koncepcja sklepu wędkarskiego to biznes dla … otoczeniu rynkowym, wspólnie przygotujemy biznesplan dla Twojego sklepu.

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: m.facebook.com

Date Published: 4/30/2021

View: 3294

Napisz biznesplan potrzebuje na jutro na wos – Brainly.pl

I. Streszczenie. Głównym celem biznesplanu jest zaprezentowanie pomysłu na otwarcie sklepu wędkarskiego w taki sposób, aby uzyskać środki …

+ 여기를 클릭

Source: brainly.pl

Date Published: 1/5/2021

View: 5352

Sklep wędkarski: klient na haczyku – Franchising.pl

Dziś sklepy wędkarskie zakładają tylko leszcze. … Franchising.pl – franczyza, współpraca partnerska, agencja, firma, własny biznes.

+ 여기에 자세히 보기

Source: franchising.pl

Date Published: 6/28/2021

View: 4649

SKLEP ZOOLOGICZNY – gotowy biznesplan

Przykładowy wniosek oraz biznesplan dla sklepu zoologicznego. Wzór na potrzeby dotacji z Urzędu Pracy w celu pozyskania środków na otwarcie firmy.

+ 여기에 더 보기

Source: pierwszadotacja.net

Date Published: 11/14/2022

View: 6405

주제와 관련된 이미지 sklep wędkarski biznes plan

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 POMYSŁ NA BIZNES 2021 – SKLEP WEDKARSKI – REALIA RYNKU. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

POMYSŁ NA BIZNES 2021 - SKLEP WEDKARSKI - REALIA RYNKU
POMYSŁ NA BIZNES 2021 – SKLEP WEDKARSKI – REALIA RYNKU

주제에 대한 기사 평가 sklep wędkarski biznes plan

  • Author: Sebastian Kowalczyk – wędkarstwo i podróże
  • Views: 조회수 33,532회
  • Likes: 좋아요 918개
  • Date Published: 2021. 3. 15.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=KD7sak4AARI

Sklep wędkarski – Pomysł na biznes, Biznes Plan, Własna firma, Działalność gospodarcza, Franchising, PKD

Moda na łowienie ryb przez jakiś czas zapomniana ostatnio wróciła do nas ze zdwojoną siłą. Co więcej można powiedzieć, że wróciła w nowocześniejszej o bardzo wiele zaawansowanej formie. Dziś bardzo rzadko można bowiem spotkać na jeziorach, rzekach, morzach czy innych akwenach wody wędkarzy z pierwsza lepszą wędką, pamiętającą jeszcze pokolenie naszych dziadków. Większość wędkarzy posiada bowiem w pełni profesjonalny sprzęt, co więcej stale w niego inwestuje, modernizuje i dostosowuje do swoich rosnących potrzeb.

Warto więc na te potrzeby odpowiedzieć. Dobrym pomysłem na prowadzenie nowego biznesu może być założenie własnego sklepu wędkarskiego. Jeśli się jednak na to zdecydujemy musimy sonie zdawać sprawę z tego, że doświadczeni wędkarze nie zadowolą się trzema podstawowymi modelami wędek. Nasza oferta musi być bogata i kompleksowa. Z tego powodu ważny jest odpowiedniej wielkości logika, taki aby zdołał pomieścić wszelkie niezbędne sprzęty. Lokalizacja w tym wypadku nie jest aż tak bardzo istotna. Nie musimy więc wynajmować dużej powierzchni lokalowej w centrum miasta. Konkurencja na tym rynku nie jest jeszcze zbyt duża, a zdeterminowani wędkarzy bez trudu podjadą dwie przecznice dalej, jeśli mają pewność, że zagwarantujemy im dobry jakościowo sprzęt.

Asortyment

W naszym asortymencie powinny się więc znaleźć miedzy innymi wędki, kołowrotki, spławiki, sygnalizatory, żyłki, plecionki, ciężarki ołowiowe, haczyki, główki jigowe, kotwiczki, przynęty i zanęty żywe i sztuczne, siatki, podbieraki itp. itd. Ważne jest abyśmy posiadali sprzęt dedykowany dla amatorów różnego typy wędkowania między innymi do federa, gruntowego, odległościowego, morskiego, dropszotu, castingu, spinningowego itd. Z każdego artykułu począwszy od żyłki czy haczyka powinniśmy mieć kilka rodzajów o różnych parametrach i różnych producentów. Duży wybór to gwarancja naszego sukcesu, dzięki temu bowiem nawet najbardziej wymagający klient nie opuści naszego sklepu z pustymi rękami, a każdy znajdzie coś dla siebie. Ważne jest także to abyśmy sami dobrze orientowali się w tematyce wędkarstwa, tak abyśmy mogli coś doradzić początkującym czy zdezorientowanym klientom. Poza samym sprzętem w naszej ofercie powinny się znaleźć także elementy ubioru i pozostałego wyposażenia wędkarza takie jak czapki, buty, wodery, koszulki, kurtki, kamizelki, a także skrzynki, torby, pokrowce itp.

W realu i w Internecie

Poza tradycyjnym sklepem stacjonarnym warto zastanowić się także nad założeniem sklepu internetowego. Dzięki temu będziemy mogli dotrzeć do większej ilości klientów, a nie ograniczać się tylko i wyłącznie do rynku lokalnego. Musimy jednak wtedy bardzo dobrze orientować się również w ofercie konkurencji, tak abyśmy potrafili zaproponować atrakcyjne promocje, zniżki i rabaty. Musimy także postarać się o ciekawe zdjęcia swoich artykułów oraz ich konkretne opisy dzięki temu będziemy potrafili dotrzeć również do początkujących wędkarzy, dla których czysto techniczne, ograniczone do wymieniania podstawowych parametrów opisy mogą być niewystarczające.

Sklep wędkarski – : Mamy pomysł na biznes dla Ciebie

Dla smakoszy najważniejszy jest oczywiście wyjątkowy smak ryby. Samodzielnie złowione ryby dają chyba najwięcej satysfakcji – szczególnie, kiedy potrafimy je samodzielnie oprawić i przyrządzić. Taki posiłek z pewnością zachwyci każdego gościa. Wędkowanie jest także doskonałym sposobem na relaks – tę formę spędzania czasu wybiera coraz większy odsetek

Łowienie ryb stało się sposobem na spędzanie wolnego czasu, oryginalnym hobby, a także okazją do spotkania z innymi pasjonatami czy znajomymi o tych samych zainteresowaniach. Wędkarstwo jest branżą, która stale się rozwija – co jakiś czas na rynku pojawiają się innowacyjne narzędzia do wędkowania, jak również liczne dodatki, stroje dla wędkarzy oraz produkty umożliwiające biwakowanie. To sprawia, iż branża ta jest bardzo opłacalna z punktu widzenia potencjalnych przedsiębiorców. Polski rynek dopiero odkrywa niszę, jaką jest wędkarstwo – profesjonalnych sklepów wędkarskich jest niewiele, dlatego wiele z wędkarzy zaopatruje się poprzez internet. Warto wykorzystać tę niszę i spełnić się jako przedsiębiorca!

Założenie sklepu wędkarskiego nie będzie problematyczne – wystarczy pomieszczenie, gdzie zmieścimy się z ekspozycją, niewielkim stanowiskiem kasowym, jak i zapleczem zapewniającym także powierzchnię magazynową. To, co powinno być naszym priorytetem to oczywiście szeroki i zróżnicowany wybór artykułów dla wędkarzy. Co powinno się w nim znaleźć? Przede wszystkim wędki. Warto zaopatrzyć sklep w wiele ich rodzajów. jest w czym wybierać – Dla smakoszy najważniejszy jest oczywiście wyjątkowy smak ryby. Samodzielnie złowione ryby dają chyba najwięcej satysfakcji – szczególnie, kiedy potrafimy je samodzielnie oprawić i przyrządzić. Taki posiłek z pewnością zachwyci każdego gościa. Wędkowanie jest także doskonałym sposobem na relaks – tę formę spędzania czasu wybiera coraz większy odsetekŁowienie ryb stało się sposobem na spędzanie wolnego czasu, oryginalnym hobby, a także okazją do spotkania z innymi pasjonatami czy znajomymi o tych samych zainteresowaniach. Wędkarstwo jest branżą, która stale się rozwija – co jakiś czas na rynku pojawiają się innowacyjne narzędzia do wędkowania, jak również liczne dodatki, stroje dla wędkarzy oraz produkty umożliwiające biwakowanie. To sprawia, iż branża ta jest bardzo opłacalna z punktu widzenia potencjalnych przedsiębiorców. Polski rynek dopiero odkrywa niszę, jaką jest wędkarstwo – profesjonalnych sklepów wędkarskich jest niewiele, dlatego wiele z wędkarzy zaopatruje się poprzez internet. Warto wykorzystać tę niszę i spełnić się jako przedsiębiorca!Założenie sklepu wędkarskiego nie będzie problematyczne – wystarczy pomieszczenie, gdzie zmieścimy się z ekspozycją, niewielkim stanowiskiem kasowym, jak i zapleczem zapewniającym także powierzchnię magazynową. To, co powinno być naszym priorytetem to oczywiście szeroki i zróżnicowany wybór artykułów dla wędkarzy. Co powinno się w nim znaleźć? Przede wszystkim wędki. Warto zaopatrzyć sklep w wiele ich rodzajów. jest w czym wybierać –

bolonki, casting, jerking, dropshot, długie, feedery, piskery, gruntowe, karpiowe, match, morskie, muchowe, odległościowe, podlodowe, spinningowe, teleskopowe bez przelotek i z przelotkami, uklejówki i baty.

Inne ważne elementy to kołowrotki, żyłki, plecionki, haczyki, kotwiczki, spławiki, sygnalizatory. Nie powinno również zabraknąć ciężarków ołowianych, przynęt sztucznych, podbieraków, zanęt, przynęt. Z pewnością ważnym elementem oferty będą również różnorodne przynęty naturalne – tu warto poczytać nieco literatury fachowej oraz fora wędkarskie, aby zrozumieć, jak wielkie oczekiwania stoją przed tego rodzaju artykułami.

Bardzo ważnym asortymentem będą oczywiście ubrania dedykowane wędkarzom – warto zaproponować kilka rodzajów kaloszy, odpowiedniej bielizny termicznej, kapeluszy, rękawic – słowem, wszystkiego, co może przydać się podczas wędkowania. Ważny asortyment to również wszelkie przybory potrzebne podczas długich godzin spędzanych nad wodą – mogą być to krzesełka składane, niewielkie stoliczki, ale także namioty, parasole przeciwsłoneczne, kosmetyki owadobójcze i wiele innych – opcji jest naprawdę sporo.

Dobrym rozwiązaniem będzie również rozszerzenie swojej sprzedaży poprzez stworzenie sklepu internetowego. Dzięki temu możemy sprzedawać znacznie więcej produktów, dodatkowo oferując ciekawe rabaty. W przypadku posiadania sklepu internetowego niezbędne będzie posiadanie zdjęć konkretnych produktów pochodzące od producenta. Jeśli takich nie ma samodzielni musimy je wykonać, aby klient miał świadomość, że nasza oferta jest rzetelna. Sklep internetowy wymaga oczywiście również odpowiedniego zaplecza – interfejsu oraz mechanizmu wewnętrznego.

Jak otworzyć sklep wędkarski – praktyczne porady. Wędkarstwo! czyli Jak otworzyć sklep wędkarski Jaka jest marża na towary wędkarskie

W tym materiale:

Posiadanie sklepu wędkarskiego to świetny biznes dla entuzjastów outdooru. Zwykle właścicielami takich sklepów są rybacy. Łączą swój biznes i hobby, dzięki czemu osiągają spory sukces. Ten kierunek przedsiębiorczości jest interesujący, aktualny i opłacalny. Biznesplan sklepu wędkarskiego pomoże Ci zrozumieć wszystkie zawiłości związane z założeniem własnej firmy.

Handel towarami rybnymi: znaczenie pomysłu, plusy i minusy

Wędkarstwo to nie tylko hobby dla większości męskiej populacji. To także sport, osobna sztuka. Zawodowy wędkarz ma w swoim arsenale dużo drogiego sprzętu. Jednocześnie wielu entuzjastów wędkarstwa gotowych jest pozostawić znaczną część swoich dochodów w sklepach.

Jeśli sklep ma stałych klientów, gwarantuje dobry zysk.

Dlaczego ta firma jest istotna:

Rosnące zainteresowanie wędkarstwem. W ostatnich latach wzrosła liczba wędkarzy rekreacyjnych. Rodziny chodzą nad staw, aby odpocząć i łowić ryby. Wzrosła liczba organizacji rybackich. W całym kraju działają kluby wędkarskie. Są to małe zamknięte społeczności, które skupiają ludzi zainteresowanych. Wzrost liczby organizowanych turniejów wędkarskich. Wędkarstwo amatorskie to nie tylko hobby, to sport. Miłośnicy wędkarstwa organizują zawody zgodnie ze swoimi zainteresowaniami – wędkarstwo karpiowe, drapieżne, z łodzi, spławikowe z brzegu. Przyczynia się to do wzrostu aktywności konsumenckiej uczestników turniejów. Rozwój hodowli ryb. O ile jeszcze 10 lat temu miłośnicy pleneru jeździli na dzikie akweny, dziś przeważają hodowle ryb – płatne akweny, w których hodowane są ryby. Mówi również o zwiększonym popycie.

Każdy biznes ma swoje pozytywne i negatywne strony. Rozważmy je.

Zalety:

Możliwość otwarcia sklepu wędkarskiego w dowolnym mieście. W każdym regionie są miłośnicy wędkarstwa. Możliwość połączenia pracy i hobby. Trwała ekspansja. To biznes, który jest łatwy do wypromowania. Zawsze możesz go rozszerzyć, jeśli chcesz. Nawet jeśli otworzysz sklep w małym miasteczku, można go rozszerzyć na sąsiednie tereny. Brak sezonowości. Latem kupują sprzęt letni, zimą – do łowienia pod lodem. Możliwość ciągłego poszerzania asortymentu. Na przykład, aby sprzedawać nie tylko sprzęt wędkarski, ale także przynęty, przynęty, wygodne ubrania, łodzie, nawigatory i echosondy. Stabilność. Popyt na produkty rybne jest nie tylko stabilny, ale z roku na rok rośnie.

Niedogodności:

Wysoka konkurencja. Na rynku jest już wielu graczy. Niski margines. Aby dobrze zarabiać, musisz mieć szeroką gamę produktów. Mała liczba sprzedaży nie przyniesie wysokich zysków. Długi zwrot. Firma zacznie przynosić zyski, gdy będzie miała klientów. Zasłużenie na ich przychylność zajmie trochę czasu. Posiadanie doświadczenia. Właścicielami takich sklepów są doświadczeni wędkarze. Otwarcie sklepu wędkarskiego bez doświadczenia jest zbyt ryzykowne.

Opis towarów i usług sklepu

Podstawowy asortyment obejmuje:

Pręty. Do spławika, do feedera, do łowienia drapieżników. Im większy wybór, tym lepiej. Istnieją wędki o różnych testach, długościach i w różnych kategoriach cenowych. Cewki. Karp, feeder, do spinningu, do spławików. Żyłki, sznury i spławiki. Różne średnice, długości i kolory. Stojaki na wędki. Z sygnalizatorami brań i zwykłymi jeleniami. Haki i ciężarki. Prezentowane są zestawy haczyków różnej wielkości, do różnych sposobów łowienia i łowienia ryb. Ciężarki ołowiane do łowienia z dna i spławików. Różne kształty i wagi. Przynęta na drapieżniki. Błystki obrotowe, woblery, balansery, żywa przynęta, smycze stalowe. Sprzęt dla spokojnych ryb. Podajniki feederowe, gotowy sprzęt – zabójcy karasia, rocker, japoński, technoplankton. Ogrody i podbieraki. Różne pojemności i z różnych materiałów – żelazo, nylon, z żyłki. Przynęta, przynęty, sztuczne przynęty. Kaszki, groszek, kukurydza, ciasto gotowe, plastelina, muffinki, styropian, ciasto przewiewne, aromaty. Łodzie, namioty, odzież, pudełka wędkarskie.

WAŻNY! Asortyment powinien być jak najbardziej zróżnicowany. Każdy wędkarz ma swoje własne preferencje dotyczące wędki, kołowrotka, żyłki, zestawu i przynęty. Ważne jest, aby zaspokoić potrzeby każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta.

Produkty dodatkowe – przewodniki wędkarskie, czasopisma, filmy z lekcjami mistrzowskimi, rekordy turniejowe.

Analiza rynku: grupa docelowa, konkurencja i ryzyko

Grupa docelowa – mężczyźni Różne wieki. Wędkarstwo jest praktykowane od 12 roku życia do starości.

Najaktywniejszymi nabywcami są mężczyźni w wieku od 25 do 55 lat. To najbardziej wypłacalna publiczność, którą kierują się właściciele sklepów.

Konkurencja jest wysoka. W każdym mieście są sklepy ze sprzętem wędkarskim. Jednak większość z nich działa tylko dlatego, że nie mają godnych konkurentów, zwłaszcza w małych miejscowościach. Mimo to rynek się rozwija, popyt rośnie, więc konkurencja nie jest przeszkodą w rozpoczęciu działalności. Wręcz przeciwnie, motywuje przedsiębiorcę do bycia lepszym niż jego konkurenci. Efektem tego są produkty wysokiej jakości, a to jest gwarancją popytu na nie.

Możliwe zagrożenia:

długi okres zwrotu;

trudności na etap początkowy wdrożenie projektu;

przejęcie przez konkurentów.

Część organizacyjna biznesplanu

Rejestracja aktywności

Aby otworzyć sklep wędkarski, działalność przedsiębiorcza musi być zarejestrowany w urzędzie skarbowym. To jeden z najważniejszych etapów realizacji projektu biznesowego.

Opcje rejestracji sklepu wędkarskiego:

Sprawdzić podmiot. Nadaje się tylko dla dużych firm. Wydanie statusu IP (indywidualny przedsiębiorca). To najwygodniejszy i najczęstszy sposób rejestracji.

W przypadku sklepów najczęściej używany jest adres IP.

Etapy rejestracji firmy:

Wybór kodów OKVED. Informują urząd skarbowy, jaki rodzaj działalności jest rejestrowany. Lepiej jest od razu wybrać kilka kodów OKVED. Ułatwi to w przyszłości proces rozbudowy. Na przykład firma będzie dodatkowo świadczyć usługi instruktorów, prowadzić odpłatne kursy mistrzowskie itp. Wybór metody płatności podatku. Zaleca się wybór STS – uproszczonego systemu podatkowego. Napisanie wniosku na formularzu P21001. Zapłata cła państwowego. Złożenie wniosku. Są dwie drogi – przez Internet oraz w miejscu zamieszkania.

UWAGA! Wniosek musi zawierać adres E-mail przedsiębiorca. Zostaną mu przesłane dokumenty. Od kwietnia 2018 r. nie jest prowadzona wysyłka pocztą zwykłą.

Dokumenty, które należy złożyć w celu rejestracji IP:

paszport;

kod NIP;

otrzymanie zapłaty cła państwowego;

formularz wniosku R21001.

WAŻNY! Przed wysłaniem dokumentów należy sprawdzić poprawność wniosku. Nawet drobny błąd spowoduje odmowę rejestracji.

Wyszukiwanie pokoju

Najważniejsze jest dogodna lokalizacja. Szukając przestrzeni, weź pod uwagę następujące czynniki:

Węzeł transportowy. Sklep jest łatwy do znalezienia, łatwo do niego dotrzeć – zarówno własnym samochodem, jak i komunikacją miejską. Widoczność. Łatwo to zauważyć, przykuwa uwagę. Znajduje się na pierwszym piętrze – dzięki czemu nawet najbardziej leniwy klient przyjdzie obejrzeć asortyment. Jest wystarczająco dużo miejsca, aby prezentować produkty. Jest pomieszczenie gospodarcze na magazyn towarów.

Wyszukiwanie dostawców i tworzenie asortymentu

Gdzie kupić towar luzem:

lokalni dostawcy, duże magazyny;

chińscy, japońscy i inni zagraniczni dostawcy;

hurtownie sklepy internetowe – krajowe i zagraniczne.

Zadaniem przedsiębiorcy jest uzyskanie maksymalnych korzyści z handlu. Dlatego warto szukać dostawców z najkorzystniejszą ofertą.

WAŻNY! Aby nie być uzależnionym od jednego dostawcy, umowy zawierane są z kilkoma jednocześnie. Na przykład jedna firma dostarcza wędki, inna dostarcza haczyki, a trzecia dostarcza kołowrotki. Dodatkowo taka dywersyfikacja stawia przedsiębiorcę w korzystniejszych warunkach – zawsze może zmienić dostawcę.

Przynęty ekologiczne kupowane są od lokalnych dostawców – hodowców i hodowli ryb.

W sklepie hoduje się larwy. Są bezpretensjonalni, aby środowiskożyj długo i szybko się rozmnażaj. Świeży robak to produkt, który przyciąga klienta, ponieważ nie jest dostępny w każdym sklepie.

Zakup sprzętu komercyjnego

Aby otworzyć sklep wędkarski, potrzebujesz następującego sprzętu:

Kasa;

terminal handlu bezgotówkowego;

stojaki z witrynami, półki i szafki do przechowywania towarów;

stojaki na wędki;

meble do organizacji miejsca pracy sprzedawcy – fotel, stół.

Personel

Będziesz potrzebował następujących pracowników:

konsultanci sprzedaży;

księgowa;

sprzątaczka.

UWAGA! Ważne jest, aby kandydaci na stanowisko sprzedawcy mieli doświadczenie w wędkarstwie. Muszą znać specyfikę produktu, metody łowienia, jakie przynęty sprawdzają się najlepiej. Sukces przedsiębiorstwa zależy od kompetencji handlowców i ich umiejętności komunikacji z klientem.

Reklama i marketing

Sklep wędkarski to rodzaj działalności najbardziej uzależniony od reklamy. Powodem tego jest duża konkurencja.

Aby ominąć konkurencję i zwabić do niej klientów, potrzebujesz potężnej kampanii reklamowej.

Źródła promocji:

Reklama zewnętrzna. Banery i billboardy. Zawierają informacje o korzystnych ofertach, promocjach na cześć otwarcia. Adres jest wymagany. Ulotki, wizytówki. Dystrybucja ulotek i wizytówek skuteczna metoda promocje offline. Promotorzy rozdają ulotki tylko mężczyznom powyżej 20 roku życia – najbardziej wypłacalnym odbiorcom. Promocja własnej strony. Duże sklepy mają strony internetowe. Dzięki nim w oczach konsumenta wyglądają solidniej. Reklama kontekstowa. To jest reklama w wynikach wyszukiwania Google i Yandex. Promocja SMM. Sieci społecznościowe to potężne platformy reklamowe. Prowadzenie stron w sieciach społecznościowych sprawi, że sklep stanie się bardziej popularny i pozwoli osiągnąć lojalną lokalizację grupy docelowej (TA). Reklama w mediach. CA sklepu jest inny. Wśród nich są segmenty preferujące produkty drukowane. Regionalne gazety i czasopisma to dobre miejsce na reklamę. Udział w turniejach wędkarskich. Uczestniczą w nich wędkarze, którzy stale poszerzają swój arsenał. Po zwabieniu ich przez konkurencję sklep zyska stałych klientów.

Kalkulacje finansowe

Inwestycja w otwarcie sklepu wędkarskiego

Inwestycje na starcie (rub.):

wynajem lokalu – 20 000;

naprawa – 30 000;

meble – 80 000;

zakup towarów – 600 000;

kampania reklamowa przed otwarciem – 300 tys.;

zapłata cła państwowego – 800.

Bieżące wydatki

Wydatki miesięczne (rub.):

czynsz – 20 000;

wynagrodzenie pracowników – 170 000;

narzędzia – 10 000;

reklama – 20 000;

zapłata podatków.

Przychody i oczekiwany zysk

Rentowność zależy od następujących czynników:

asortyment towarów;

sukces kampanii reklamowej;

profesjonalizm doradców handlowych;

polityka cenowa sklepu;

położenie punktu.

Średni czek w sklepie to 1000 rubli. Oczekiwany miesięczny zysk to 350 tysięcy rubli.

Ocena efektywności projektu

Wynagrodzenia pracowników, czynsz, media i podatki są potrącane z miesięcznych zarobków. Zysk netto – 100 tysięcy rubli.

Przy stabilnym napływie klientów biznes zwróci się za 2 lata, w najlepszym przypadku – za 1,5 roku.

Możliwość franczyzy

W Rosji istnieją duże sieci sklepów wędkarskich. Konkurują ze sobą i dążą do ekspansji. Franczyza to świetna okazja do opanowania biznes wędkarski od zera i przy minimalnym ryzyku.

Duże sieci otwierają przedstawicielstwa w miastach na zasadzie franczyzy.

Franczyza to prawo przedsiębiorcy do używania cudzej marki. Otwierając działalność franczyzową, przedsiębiorca otrzymuje szczegółowy plan, który odzwierciedla wypróbowane i przetestowane modele biznesowe.

Firmy korzystają z franczyzy, aby się rozwijać, a przedsiębiorcy zyskują gotowy biznes, który posiada już wszystkie niezbędne obliczenia.

Korzyści franczyzy:

minimalne ryzyko;

bieżące wsparcie biznesowe;

niskie koszty reklamy – marka jest już znana i nie potrzebuje reklamy;

dostarczony jest biznesplan;

niska konkurencja.

Niedogodności:

ograniczone prawo do używania marki – wszelkie zmiany muszą być uzgodnione z franczyzodawcą;

przedsiębiorca przeznacza część zysku na opłacanie tantiem – prowizji za korzystanie z franczyzy.

Własny sklep z akcesoriami wędkarskimi to obiecujący kierunek rozwoju biznesu. Jest to okazja do połączenia pracy i hobby i uzyskania z tego wysokich dochodów. Długi okres zwrotu jest charakterystyczny dla większości obszarów działalności. Taki sklep to inwestycja w przyszłość, bo zapotrzebowanie na produkty wędkarskie z roku na rok rośnie. Gdy sklep sam się zwróci, przyniesie stały dochód.

Zamów biznesplan

Inwestycje: Inwestycje 600 000 – 1 000 000 rubli. Sklepy detaliczne sprzedające kawior, ryby i owoce morza. TM „Rybset” została założona na podstawie własnej produkcji i kompleksu rybackiego na terytorium Chabarowska. Pion detaliczny został otwarty pod koniec 2014 roku, aw połowie 2015 roku linia franczyzowa. W ciągu roku istnienia franczyzy w całej Rosji otwarto ponad 20 markowych placówek franczyzowych: Biełgorod, Rostów nad Donem, Moskwa i … Inwestycje: 1 500 000 – 2 000 000 rubli. Sklepy zoologiczne « złota Rybka»Opis franczyzy Złota Rybka, która jest franchisingiem, zapewnia rozwój sprzedaży, pomaga w organizacji działań. Jako właściciel franczyzy upoważnia nabywcę do prowadzenia sklepu zgodnie z wymogami firmy.Podstawą działalności firmy Golden Fish jest handel towarami dla zwierząt (produktami zoologicznymi), z wykorzystaniem unikalnej technologii sprzedaży detalicznej i merchandisingowe.Obszar sprzedażowy sklepu sieci Golden Fish to… Inwestycje: Inwestycje 300 000 ₽ Jesteśmy jedynym Holdingiem Rybnym w Rosji, którego portfolio obejmuje najbardziej zaawansowaną produkcję z absolutnie WSZYSTKICH regionów produkcji ryb i owoców morza w kraju! Nasza Grupa Firm, oprócz wydobycia i przetwórstwa, samodzielnie zajęła wiodącą pozycję na rynku w handel hurtowy, po czym z sukcesem stworzyła własną sieć sklepów rybnych „Kuril Coast”. Unikalna dywersyfikacja aktywów produkcyjnych,… Inwestycje: Inwestycje 5 000 000 – 5 500 000 ₽ Jesteśmy federalną siecią autokawiarni w formacie Drive Through (podobnie jak Mac Auto). Ten format aktywnie zyskuje popularność w Rosji, ponieważ. ludzie muszą stać się bardziej mobilni. Krótko mówiąc gotujemy pyszne i zdrowe jedzenie w cenie fast foodów. Dostępność, mobilność, smaczne i świeże jedzenie – to klucz do sukcesu naszej firmy. Spędziliśmy lata opracowując menu, ale… Inwestycje: Inwestycje 10 590 000 – 38 890 000 rubli. TROFEA – sieć sklepy detaliczne działa na rynku od 2010 roku. Jest częścią Grupy Firm TONAR, która jest największym rosyjskim producentem towarów dla rybołówstwa, łowiectwa i turystyki. Koncepcja produktowa sieci oparta jest na optymalnym stosunku towarów wiodących światowych marek i własnych znaki towarowe w przystępnych cenach dla kupujących. Cechą wyróżniającą sklepy sieci TROFEY jest szczególny format ich… Inwestycje: Inwestycje od 575 000 rubli. WAFFLETIME to koncept, który łączy ukochane już gofry z Hongkongu, japońskie gofry w kształcie rybki jako absolutną nowość na rynku oraz profesjonalne wsparcie rozwoju biznesu przez zespół znanych i nie mniej odnoszących sukcesy konsultantów biznesowych. Opis franczyzyStrategia biznesowa franczyzy WAFFLETIME zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Dobrze dobrany ZAKRES pozwala pozostać w trendach.… Inwestycje: od 630 000 ₽ Coffee Like to międzynarodowa sieć kawiarni w formacie „kawa na wynos”. Firma zajmuje 1. miejsce w Rosji i 12. w Europie wśród największych sieci kawowych (badanie Allegra World Coffee Portal 2018). Statystyki tych samych analityków za 2019 r. potwierdzają przywództwo Coffee Like – plus 203 nowe punkty w ciągu roku, więcej niż ktokolwiek inny w… Inwestycje: Inwestycje od 1 900 000 rubli. Grupa firm Bodrisar pewnie dąży do pozycji lidera na rynku piwa Terytorium Krasnodaru. Sieć marketów Bodrisar jest bardzo popularna wśród prawdziwych koneserów spienionego napoju. Firma stale się rozwija, oferując swoim klientom coraz to nowe odmiany piwa, przekąski piwne oraz ryby. Grupa firm Bodrisar obejmuje 3 obszary: hurtowe dostawy piwa, produkcja ryb i piwa… Inwestycje: Inwestycje od 800 000 rubli. Firma Sea of ​​Wishes wraz z WWF Russia (World dzikiej przyrody) w 2013 roku dokonał przełomu na rynku urządzeń vendingowych i rozrywkowych. Utworzony Nowy produkt- automatyczne akwarium z żywymi rybami, które jednocześnie rozwiązuje kilka ważnych zadań: – przynosi ludziom radość; – pozwala ludziom przyczynić się do przyszłości naszej planety; – przyciąga dodatkowych odwiedzających do… Inwestycje: od 600 000 rubli. Podstawą rentowności każdego biznesu jest stały napływ klientów. A co może przyciągnąć kupującego? Przede wszystkim nowość i wyjątkowość produktu. I wielu początkujących, a nawet odnoszących sukcesy biznesmenów, próbuje znaleźć tę niszę, która nie jest jeszcze rozwinięta i można ją łatwo wypełnić. Takie podejście prawie zawsze może zagwarantować odpowiednio sukces firmy i otrzymanie znacznych zysków. Na… Inwestycje: od 25 000 $ Salony komunikacja komórkowa w ciągu ostatnich piętnastu lat były one często poszukiwane, ponieważ klientów jest bardzo dużo, można nawet powiedzieć, że cały kraj. Dlatego sama franczyza Megafon jest interesująca dla wielu, a zwłaszcza jej koszt i warunki. Źródła dochodu Jakie są warunki uzyskania? Pieniądze Albo jak dokładnie zamierzasz zarabiać pieniądze? Megafon ma dość specyficzną działalność, ponieważ firma zarabia na …

Ponad 25 milionów obywateli lubi łowić ryby w Rosji, a roczna wielkość sprzedaży sprzętu wędkarskiego wynosi około miliarda dolarów. Większość obrotów (ponad 60%) to grupa podstawowych produktów wędkarskich – wędki, wędki, spinningi, a około 40% – produkty pokrewne i konsumpcyjne.

Ponieważ produkty rybne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród ludności, otwarcie sklepu wędkarskiego jest jednym z najlepsze pomysły biznesowe, które mogą realizować zarówno początkujący, jak i doświadczeni przedsiębiorcy. Ale przed rozpoczęciem działalności należy sporządzić biznesplan, obliczyć koszty i zwrot kosztów oraz przestudiować niuanse prowadzenia działalności.

Biznesowe zalety i wady

Główną kategorią docelową nabywców tego sklepu są mężczyźni w każdym wieku, którzy lubią różne rodzaje Wędkarstwo. Ponieważ nie mniej niż 17% ludności kraju chętnie wędkuje, nie zabraknie nabywców.

Ale ten biznes ma swoje zalety:

wysoki popyt na produkty;

brak konieczności wynajmowania dużych powierzchni pod otwarcie wylot;

możliwość połączenia ulubionego hobby i zarobków (z reguły takie sklepy otwierają osoby zawodowo lub na poziomie hobby zajmującym się wędkarstwem);

i wady:

zysk ze sprzedaży jednostki towaru jest niski;

biznes jest sezonowy;

właściciel musi zrozumieć cechy sprzedawanego towaru.

Sklep wędkarski to biznes, który nie jest trudny do otwarcia i prowadzenia. Aby zysk rósł, właściciel musi dodać do głównego asortymentu droższe towary, na które jest zapotrzebowanie nie tylko wśród rybaków, na przykład odzież termiczna, łodzie, sprzęt kempingowy, namioty i inne.

Analiza rynku

Konkurencja w tym segmencie działalności jest dość duża, ale mimo to handel towarami rybackimi pozostaje dochodowym i dochodowym biznesem, ponieważ roczny wzrost rynku wynosi ponad 15%. Wzrost sprzedaży wynika ze wzrostu dobrostanu ludności – ludzi stać na duże wydatki na ulubioną rozrywkę, otwieranie prywatnych akwenów do wędkowania i aktywne reklamowanie spędzania czasu na łonie natury.

Aby biznes przyniósł najwyższy dochód, należy przeanalizować rynki zbytu konkurencji i dowiedzieć się:

jaki format sklepu jest najpopularniejszy;

co przyciąga kupujących w danym sklepie (niskie ceny, wyprzedaż markowych towarów lub coś innego);

czego brakuje konkurencji i co może zainteresować klientów?

Po analizie powinieneś zdecydować się na format platformy handlowej. Mogłoby być:

Specjalistyczny sklep wędkarski, który będzie sprzedawał wyłącznie produkty wędkarskie. Taki punkt sprzedaży skierowany jest do zamożnych kupujących, którzy lubią łowić ryby. Wskazane jest, aby otworzyć go w dużych miastach, gdzie średni dochód ludzie są dość wysoko. Outlet marki franczyzowej. Niedoświadczeni przedsiębiorcy mogą otworzyć firmę franczyzową – zapewni to możliwość zrozumienia zawiłości handlu rybnego pod okiem mentorów, zbadania potrzeb konsumentów i znacznego zaoszczędzenia na reklamie. Ponadto franczyzodawca będzie zainteresowany pomyślnością punktu i zapewni kompleksowe wsparcie swojemu partnerowi. Sklep wieloprofilowy, który prezentuje najszerszy asortyment towarów dla wędkarstwa, turystyki, rekreacji na świeżym powietrzu. Tutaj kupującym oferowane są towary zarówno dla osób zamożnych, jak i osób o niskich dochodach.

Ważny! Najbardziej obiecujący jest outlet wieloprofilowy, który prezentuje towary w różnych kategoriach cenowych.

plan organizacyjny

Rejestracji działalności gospodarczej

Aby prowadzić działalność, właściciel sklepu będzie musiał się zarejestrować w Urząd podatkowy i wybrać formę prowadzenia działalności – LLC lub IP. W większości przypadków początkujący biznesmeni wolą zarejestrować się jako indywidualny przedsiębiorca, ponieważ zajmuje to mniej czasu i pieniędzy. Wskazane jest, aby otworzyć LLC, jeśli biznes jest organizowany wspólnie przez kilka osób, w takim przypadku będą oni współzałożycielami.

Kupuj „Wszystko do wędkowania”

Rejestrując firmę, musisz podać kod klasyfikacji OKVED, w szczególności – 52,48 i 52,48,23. Konieczne będzie również wskazanie wybranej opcji systemu podatkowego:

UTII – dopuszczalne dla mały biznes, łączna wartość środków trwałych, w których jest mniejsza niż 100 000 000 rubli, a liczba pracowników nie przekracza 100 osób. UTII może być stosowany tylko w regionach, w których odpowiednie prawo zostało przyjęte przez władze miejskie.

USN – obowiązuje, jeśli nie możesz wybrać UTII. W takim przypadku optymalny jest system uproszczony w tempie 15%.

Wybór lokalizacji sklepu

Głównymi nabywcami produktów wędkarskich są mężczyźni, stanowią oni ponad 95% grupy docelowej.

Należy to wziąć pod uwagę przy wyborze lokalizacji sklepu wędkarskiego. Wskazane jest posiadanie punktu sprzedaży:

Niedaleko stref przemysłowych, spółdzielni garażowych, gdzie główny kontyngent kupujących spędza dużo czasu. Przy wyjeździe ze wsi. W takim przypadku przedsiębiorca będzie mógł zaoszczędzić na czynszu. W asortymencie sklepu muszą znajdować się wszelkiego rodzaju przynęty i towary, o których rybacy często zapominają wcześniej kupić. W drodze do zbiornika. Najlepszym miejscem do otwarcia sklepu jest takie, w którym klienci mogą przejść nad rzekę, jezioro lub staw.

Ważny! Przy wyborze miejsca należy wziąć pod uwagę dostępność miejsc parkingowych w pobliżu budynku – brak miejsc parkingowych skomplikuje klientom dojazd do sklepu samochodami, a tym samym ograniczy przepływ klientów.

Szukaj współpracowników

Liczba pracowników bezpośrednio zależy od powierzchni sklepu i prezentowanego asortymentu. Czyli dla punktu handlowego o powierzchni do 40 metry kwadratowe wystarczy zatrudnić 2-3 sprzedawców, którzy będą pracować w systemie zmianowym, a do sklepu z większą powierzchnią sprzedażową trzeba będzie zatrudnić co najmniej 5 osób. Sprzedawcy będą odpowiedzialni za:

komunikacja z klientami;

prezentacja i sprzedaż towarów;

praca kasjera;

zamawianie, odbieranie i wystawianie towarów;

utrzymanie porządku i czystości w miejscu pracy.

Ważny! Na etapie promocji sklepu właściciel firmy może sam pełnić rolę sprzedawcy i księgowego – pozwoli to zaoszczędzić pieniądze.

Nie powinieneś zatrudniać kobiet lub dziewcząt jako sprzedawców, ponieważ większość z nich jest całkowicie nieświadoma prezentowanego asortymentu. Idealnym pracownikiem sklepu wędkarskiego jest mężczyzna, który kocha wędkarstwo i regularnie się nim zajmuje. W przypadku rekrutacji przedsiębiorca może skorzystać z usług internetowych, w których zamieszczane są życiorysy kandydatów. Takie podejście zmniejszy koszty zatrudnienia.

Na etapie otwierania punktu możesz zamówić towary w rosyjskich sklepach internetowych, które sprzedają hurtowo lub udzielają rabatów odbiorcom hurtowym. Z biegiem czasu przedsiębiorca powinien nawiązać kontakt z dostawcami zagranicznymi (chińskimi, japońskimi), co zwiększy marżę na dostarczanym asortymencie.

Jest to niezwykle ważne, ponieważ marża wkładu ze sprzedaży jest niski i niewystarczający do stworzenia niezmiennie wysokiego przepływu finansowego.

Ważny! Ponieważ ten rodzaj handlu zależy od pory roku, przedsiębiorca musi brać pod uwagę popyt na sprzedawane towary i koncentrować się na potrzebach kupujących.

Towary łatwo psujące się (np. przynęta) należy kupować od dostawców zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie.

Umożliwi to handel wyłącznie świeżymi towarami. Asortyment musi zawierać obciążniki, błystki, spławiki oraz:

woblery;

przynęty miękkie;

balansery;

pręty;

specjalistyczne obuwie i odzież;

haczyki;

dysze i przynęta;

cewki;

zapięcia;

żyłka wędkarska;

smycze;

pudełka, pudełka;

krętliki;

różnorodne akcesoria (klatki, quoki, echosondy i inne).

Ważny! Konieczna jest aktualizacja asortymentu dwa razy w roku zgodnie z nadchodzącym sezonem. Od wiosny klientom oferowane są różne repelenty, a od jesieni czekany i zimowe wędki można wystawić na parkiecie.

Jeśli powierzchnia sklepu na to pozwala, warto podzielić Giełda na dwie sale – pierwsza zaprezentuje towary niezbędne bezpośrednio do wędkowania, a druga – pokrewne, to m.in.:

namioty;

plecaki;

naczynia (termosy, talerze, czajniki, termokubki itp.);

bielizna termiczna;

obuwie;

śpiwory;

łodzie i inne.

Początkowo asortyment towarów może składać się z 7-9 tysięcy sztuk, a z czasem zwiększa się do 30-45 tysięcy, jeśli pozwala na to powierzchnia sklepu. Połowa prezentowanych towarów powinna należeć do średniego segmentu cenowego, aby każdy rybak mógł nabyć produkty.

Zakup sprzętu

Aby zapewnić pełne działanie sklepu, będziesz musiał zakupić następujący sprzęt:

licznik typu gablota – 3 szt. * 10 000 rubli;

stojak ścienny – 9 szt. * 9000 rubli;

stojaki na wędki – 7 szt * 6000;

półki – 12 szt. * 600 rubli;

sprzęt kasowy – 2 szt * 15 000;

oprawy oświetleniowe – 8000 rubli;

meble do kasy – 15 tys.

W związku z tym wyposażenie punktu sprzedaży detalicznej w sprzęt będzie kosztować przedsiębiorcę 213 200 rubli.

Sklep wędkarski potrzebuje reklamy. Przede wszystkim przedsiębiorca powinien wymyślić chwytliwą nazwę i zamówić znak. Warto też umieszczać reklamy w mediach – w radiu, w gazetach, w telewizji, robić ulotki, tworzyć grupy w w sieciach społecznościowych. Przedsiębiorca może stworzyć własny sklep internetowy – w takim przypadku kupujący będą mogli zamawiać towar bez wychodzenia z domu.

Warto również rozważyć system zniżek dla sprzedaży hurtowej i stali klienci- może się kumulować system premiowy, oraz zapewnienie jednorazowej obniżki ceny przy zakupie od określonej kwoty. Efektywny sposób Promocja to także sponsoring sklepu w imprezach sportowych i wędkarskich.

Kalkulacja kosztów i zwrotu

Otwarcie sklepu wędkarskiego będzie kosztować przedsiębiorcę 1-1,5 miliona rubli. W takim przypadku koszty początkowe wyniosą 985 000 rubli, obejmują one następujące pozycje:

rejestracja działalności gospodarczej – 50 000;

dyrygowanie promocje – 35 000;

zakupy sprzętu handlowego – 200 000;

zakup minimalnego asortymentu – 700 tys.

Miesięczne wydatki obejmują opłacenie czynszu i rachunków za media (50 000 rubli), fundusz wynagrodzenie(od 20 000 rubli na pracownika), wydatki na reklamę (do 10 000) i odliczenia podatkowe (20 000). W związku z tym co miesiąc przedsiębiorca wyda co najmniej 120 000 rubli na utrzymanie placówki.

Średnio sklep wędkarski osiąga próg rentowności po 5 miesiącach działalności, kiedy miesięczny zysk przekracza 400 000 rubli. Rentowność placówki wynosi 17-20%, co jest całkiem dobrym wskaźnikiem dla tego segmentu biznesowego. Początkowa inwestycja zwróci się w pełni w ciągu 16-18 miesięcy.

Ważny! Średni zysk netto wyniesie ponad 70 000 rubli miesięcznie.

Organizacja sprzedaż detaliczna towary do połowów jako firmy nie będą sprawiać trudności przedsiębiorcy. Ta opcja biznesowa ma takie zalety, jak niskie inwestycje finansowe na etapie otwarcia i szybki zwrot.

Aby jednak zminimalizować ryzyko przy uruchamianiu projektu i uzyskać oczekiwany zysk, należy wziąć pod uwagę szereg czynników – sklep powinien znajdować się w odpowiednim miejscu, asortyment powinien być uformowany kompetentnie i biorąc pod uwagę potrzeb klientów i cen w punkcie sprzedaży nie należy przeceniać. Dobrze napisany biznesplan i dokładne obliczenia na etapie planowania uruchomienia projektu pozwolą Ci otworzyć dochodowy sklep i zarabiaj miesięczny dochód.

Wideo. Biznesplan sklepu wędkarskiego

Wędkarstwo tradycyjnie pozostaje jednym z ulubionych męskich zajęć. Mężczyźni są zawsze gotowi wydać pieniądze na swój samochód i hobby. Daj im taką możliwość, otwierając sklep wędkarski. Koszt szybko się zwróci.

Wędkarstwo przez cały czas pozostaje ulubioną rozrywką mężczyzn. Stwierdzenie jest tak oczywiste, że pomysł na biznes wędkarski wydaje się naturalny.

Zrozumiemy szczegóły otwarcia sklepu wędkarskiego i dowiemy się, na co należy zwrócić szczególną uwagę, jakie trudności są możliwe i jakie koszty będą potrzebne przy organizacji tego biznesu.

Klasyfikujemy biznes

Zanim zaczniemy mówić o organizacji sklepu wędkarskiego, zdecydujmy, jaki poziom biznesu chcemy rozwijać. To jest w rzeczywistości główne pytanie, na które musisz sobie odpowiedzieć.

Od odpowiedzi zależy, czy ograniczymy się do małego działu w sklepie Sporting Goods, czy też otworzymy duży specjalistyczny supermarket wędkarski, w którym klient znajdzie absolutnie wszystko do wędkowania i nie tylko. Wybór będzie zależał od wielkości inwestycji, powierzchni lokalu, ilości i składu personelu, asortymentu – wszystkiego, z czym spotkasz się organizując sklep.

Można wyznać inną zasadę: handlować tylko produktami jednego lub dwóch najciekawszych producentów. W takim przypadku możesz zawrzeć bezpośrednie umowy na dostawę towaru i zapewnić najatrakcyjniejsze ceny.

Wspomniany już supermarket wędkarski skupi pod jednym dachem specjalistyczne sklepy z różnorodnym sprzętem wędkarskim.

Rejestracji działalności gospodarczej. Zezwolenia

Tak więc wybór jest dokonany i szczegółowo wyobrażasz sobie swój przyszły sklep. Zanim zaczniesz organizować działalność gospodarczą, musisz zarejestrować wybraną formę organizacyjno-prawną swojego przedsiębiorstwa. Będziesz musiał wybrać między IP a LLC (patrz “”).

Przedsiębiorca indywidualny ma zalety: łatwiejsza rejestracja i księgowość. System podatkowy – UTII lub (jeśli nie jest to możliwe) STS 15% – różnica między dochodami a wydatkami. Kod OKVED w tym przypadku to 52.48.23 „Handel detaliczny artykułami sportowymi, akcesoriami wędkarskimi…”

Po zarejestrowaniu i wynajęciu (nabyciu) lokalu konieczne jest uzyskanie zgody Rospotrebnadzor i Rospozharnadzor.

Miejsce w sklepie wędkarskim

Zasada wyboru lokalizacji sklepu jest zwyczajowa dla sprzedaż detaliczna: miejsca o maksymalnym przepływie osób, w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej, parkingów itp.

Możesz zatrzymać się w dziale w Centrum handlowe lub sklepik na parterze budynku mieszkalnego. Wszystko zależy od Twojego pragnienia i skali proponowanego handlu. Powierzchnia sklepu powinna wystarczyć do wygodnego rozmieszczenia planowanego asortymentu. Produkt musi być rozłożony i widoczny dla kupującego. Minimalna powierzchnia sklepu wędkarskiego powinna wynosić 80-90 m2. m.

Analiza rynku

Sprzęt wędkarski nie należy do dóbr codziennego użytku, ale ta grupa ma swojego stałego klienta. Według statystyk na 1 000 000 osób, które okresowo stają się klientami sklepów wędkarskich, przypada około 80 tys. rybaków.

Jeśli w sezonie każdy z nich wyda około 4000 rubli, całkowity dochód firm handlowych wyniesie około 320 milionów rubli. Widzisz, liczba ta jest znaczna. Ale nie wszystko jest takie proste.

Kolejne stwierdzenie: aby dochód sklepu wynosił około 4 milionów rubli. rocznie, z jednym sklepem na każde 1000 potencjalnych nabywców. Możesz policzyć sklepy wędkarskie w swoim mieście i samemu określić, jak obiecujący jest taki biznes.

Kształtowanie asortymentu sklepu

Sklep może łączyć gamę produktów wędkarskich z różnorodnymi akcesoriami podróżniczymi. Całkiem naturalne będzie mieć sąsiedztwo wędek, spławików, haczyków, błystek z grillami, namiotów, mebli dla turystów, a nawet pontonów. Wszystkie towary podzieliliśmy na trzy grupy i wskazaliśmy ich udział w całkowitym wolumenie towarów:

Podstawowy (wędki, spinningi) – 60%.

Dodatkowe (przynęta, spławiki, żyłka, haczyki itp.) – 30%.

Powiązane (sprzęt, artykuły turystyczne, ubrania, buty itp.) – 10%.

Ceny w sklepie wędkarskim

Marże na sprzęt wędkarski są dość przyzwoite i zależą od grupy towarów. Tak więc towary z głównej grupy sprzedawane są z marżą od 25% do 75%, w zależności od produktu. Marża na materiałach eksploatacyjnych wynosi około 100%. Maksymalna marża (200%-300%) z reguły dotyczy produktów znanych na całym świecie producentów.

Oczywiste jest, że przy znacznych wolumenach sprzedaży rentowność takiego sklepu będzie bardzo wysoka. Poważną uwagę należy zwrócić na dostawę towarów. Powinny to być poważne, rzetelne hurtownie lub przedstawicielstwa producentów z dużym asortymentem i wysoka jakość produkty.

Personel sklepu

Sklep będzie sprzedawał specjalistyczny asortyment, w którym sprzedawca musi co najmniej być dobrze zorientowany. Byłoby lepiej, gdyby sami sprzedawcy okazali się miłośnikami wędkarstwa i mogli szczegółowo porozmawiać z kupującymi.

Aby komunikować się z kupującymi płci męskiej, preferowana jest oczywiście kobieta sprzedająca, ale jest mało prawdopodobne, aby była dobrze zorientowana w produkcie i była w stanie doradzić kupującemu. Dlatego możemy skupić się na kilku młodych mężczyznach, którzy dobrze znają ten temat. Mały punkt sprzedaży będzie wymagał 3-4 sprzedawców.

Niektóre cechy przygotowania lokalu i handlu

Pokój musi być dobrze odnowiony. Wyposażenie sklepu wybierz tak, abyś mógł ułożyć towar jak najdogodniej dla kupującego. Przechowuj duże przedmioty osobno. Do małych materiałów eksploatacyjnych potrzebne będą specjalne lady z małymi szufladami, a także gabloty, na których można rozłożyć różne akcesoria wędkarskie.

Sprzęt komercyjny musi być zaprojektowany w tym samym stylu. Ułóż towary w taki sposób, aby zarówno kupującemu, jak i sprzedającemu wygodnie było nawigować w poszukiwaniu tego, czego potrzebują.

Ekonomia sklepu wędkarskiego. Zwrot biznesowy

Środki na otwarcie sklepu:

Wynajem lokalu za pierwszy miesiąc – 90 tysięcy rubli.

Remont lokalu, oświetlenie, sprzęt przeciwpożarowy – 160 tysięcy rubli.

Sprzęt handlowy (gabloty, stojaki, lady, półki) – 110 tysięcy rubli.

Kapitał obrotowy (zakup towarów) – 450 tysięcy rubli.

Koszty reklamy (szyld, plakaty, ulotki) – 20 tysięcy rubli.

Razem: 830 tysięcy rubli.

Tak więc do otwarcia sklepu potrzeba 830 tysięcy rubli. Kwota jest spora, ale biorąc pod uwagę wysoką rentowność, można ją dość szybko zwrócić. Przy średniej marży handlowej 100% początkowy zakup przyniesie dochód w wysokości 900 tysięcy rubli.

Zestawienie rocznych wydatków sklepu wędkarskiego o powierzchni 80 metrów kwadratowych. m. (w tym koszt otwarcia sklepu):

Wynajem lokalu 1,080 tysięcy rubli.

Naprawa, oświetlenie, gaśnice 160 tysięcy rubli.

Sprzęt handlowy 110 tysięcy rubli.

Kapitał obrotowy (zakup towarów) 1500 tysięcy rubli.

Reklama 50 tysięcy rubli.

Wynagrodzenie pracownicze 720 tysięcy rubli.

Wydatki komunalne 120 tysięcy rubli.

Wydatki administracyjne, inne 120 tysięcy rubli.

Razem: 3 860 tysięcy rubli

Wielkość rocznej sprzedaży (na podstawie miesięcznych 400 tysięcy rubli) wyniesie 4800 tysięcy rubli. Zysk netto za rok wyniesie około 1 miliona rubli, a koszt otwarcia sklepu zwróci się w niecały rok od rozpoczęcia pracy.

Handel sprzętem i akcesoriami wędkarskimi to bardzo dochodowy rodzaj działalności, który pozwoli Ci szybko zwrócić się z inwestycji i zapewni możliwość rozwoju Twojego biznesu.

Cześć przyjaciele.

Chcę wzbogacić bloga dorabiającego o kolejny przydatny artykuł, jak zawsze – na temat komercyjny. Czy któryś z czytelników poważnie zastanawiał się, jak otworzyć sklep wędkarski od podstaw? Czy ktoś uważał tę niszę za swoją własną, skalkulowaną inwestycje i zwrot, realne perspektywy handlu sprzętem wędkarskim?

Muszę stwierdzić, że przy odpowiedniej organizacji sprzedaż każdego produktu będzie opłacalna. Oraz rybołówstwo – w tym, mimo swojej specyfiki i nieprzynależności do grupy szerokiego zastosowania konsumenckiego.

Funkcje sklepu wędkarskiego

Powinien natychmiast ostrzec biznesmenów przed wieśże ten rodzaj działalności jest odpowiedni tylko dla dużych miast. Nawet najbardziej zapalony rybak z outbacku, który o wędkarstwie wie wszystko i wie, jak otworzyć sklep wędkarski, nie będzie w stanie osiągnąć liczby kupujących niezbędnej dla takiego sklepu.

Ale jeśli sklep dla wędkarzy jest marzeniem twojego życia, a miasto jest daleko, istnieje możliwość handlu online. To w obecnych warunkach „internetyzacji” sprzedaży – udane.

Jedną z cech sklepu wędkarskiego jest możliwość zorganizowania niestandardowego formatu. Na przykład sklep-klub. Jeśli sam właściciel nie jest obojętny na wędkowanie, oprócz sprzedaży sprzętu, wędek i haczyków może okresowo organizować zbiorowe wyprawy wędkarskie, dostarczać stałym klientom czasopisma tematyczne o wędkarzu, a początkujących uczyć sztuki łowienia ryb. A podczas wydarzeń zademonstruj i przetestuj nowy sprzęt lub powiązane produkty ze sklepu.

dobra lokalizacja

Pierwszą rzeczą niezbędną do udanej sprzedaży w sklepie wędkarskim jest „złapanie” kupujących. Biorąc pod uwagę fakt, że zdecydowaną większość odbiorców docelowych stanowią mężczyźni, zwyczajowo organizuje się sklepy z asortymentem wędkarskim w pobliżu targów samochodowych, targów miejskich oraz na obrzeżach miasta.

Nie lekceważ sklepów w trasie – jeśli tworzysz asortyment w myśl zasady „trzeba kupić więcej, inaczej zapomniałeś”, to możesz liczyć na bardzo wysoki dochód.

Kampania reklamowa – stale

Otwierając sklep wędkarski, jako największe wydatki wskaż zakup towarów i promocję sklepu.

Biorąc pod uwagę sezonowość towarów oraz średnią częstotliwość wymiany sprzętu przez rybaków 1-2 razy w roku, potrzeba pozyskania nowych klientów jest zawsze aktualna. Oznacza to, że istotna jest również potrzeba stałej reklamy sklepu wędkarskiego.

Opowiadaj i ogłaszaj swój sklep tam, gdzie to możliwe: w publikacjach drukowanych i internetowych, na forach i ogłoszeniach na tablicach, rozdawaj ulotki i organizuj ciekawe wydarzenia (wspomniane powyżej). Twoim celem jest, aby sklep był zawsze słyszany i rozpoznawalny.

Innym sposobem na promocję jest stworzenie unikalnego konceptu. Przed rozpoczęciem wędkowania od podstaw zapoznaj się z zasadą działania i asortymentem sklepów wędkarskich w Twojej okolicy. Nie ma sensu otwierać „tego samego”, ponieważ produkty rybne nie są produktami niezbędnymi. W tym segmencie trudno jest całkowicie zagospodarować nowy koncept, ale jeśli się nad tym zastanowisz, możesz zaoferować kupującemu coś, czego nie mają konkurenci.

Teraz – o ilości towaru. Minimalna liczba pozycji przy uruchamianiu sklepu to 7-8 tys. W przyszłości możesz wzrosnąć do 20 tys. (mówię o przewidywalnej przyszłości – 2-3 miesiące handlu).

Kupując towary, weź pod uwagę fakt, że mały sprzęt wędkarski jest dość drogi. Dlatego nie zdziw się, że wydano dużo pieniędzy, a towar zajmuje tylko kilka półek.

Personel sklepu wędkarskiego

Sklep z asortymentem wędkarskim nie jest miejscem, do którego kupujący szybko przychodzi po to, aby szybko nabyć potrzebną rzecz i równie szybko się wycofać. A rybacy nie są ludźmi przyzwyczajonymi do robienia zakupów w milczeniu.

Muszą dokładnie wiedzieć, w najdrobniejszych szczegółach, wszystko o małej przynęcie i dużej łodzi. Dlatego całkiem rozsądne jest, aby w takich sklepach konsultacje rozwijały się do poziomu opowieści wędkarskich, a zakup może trwać od godziny lub dłużej.

Teraz pytanie brzmi: czy przynajmniej jedna długonoga młoda dama jest w stanie wytrzymać tak czysto męski motyw? Czy kobieta będzie w stanie szczegółowo opowiedzieć doświadczonemu (lub niedoświadczonemu) rybakowi o wszystkich zawiłościach najnowszego sprzętu? Czy będzie miała cierpliwość, by wysłuchać kilku długich historii pod rząd?

Sprzedawczynie z reguły nie dogadują się w sklepach z czysto męskim asortymentem. Rekrutując personel do sklepu wędkarskiego, skorzystaj z poniższych wskazówek:

Przyjmij tę rolę, jeśli jesteś dobry w łowieniu ryb. Zatrudnij mężczyzn, których hobby to wędkarstwo (to jest idealne). Poznaj niuanse otwierania wędkarskiego sklepu internetowego (możesz rekrutować dziewczyny, które rozumieją produkt, nie będą musiały słuchać historii w Internecie).

Zakres

Bardzo gorący towar w segmencie akcesoriów wędkarskich tzw. materiały eksploatacyjne: sznurówki, spławiki, przynęty, ciężarki, przynęty, zanęty. Ten produkt musi zawsze znajdować się w magazynie w wymaganej ilości – stanowi jedną trzecią obrotów sklepu.

Oferuj sprzęt i akcesoria markowe, jeśli sklep znajduje się w centrum miasta i udaje modę, lub niedrogie chińskie, jeśli sklep znajduje się w dzielnicy.

Produkty powiązane: istnieją dwie kategorie – małe (naczynia, siatki, ubrania, pokrowce na wędki, torby i plecaki) oraz kombinezony (łodzie, namioty, śpiwory). Rozsądne jest podzielenie sekcji produktów pokrewnych na podsekcje – dla małego i dużego asortymentu.

Gdzie kupić towar?

To bardzo trudne pytanie, na które nie mogę udzielić konkretnej odpowiedzi, ponieważ zależy to głównie od tego, gdzie mieszkasz.

Możesz szukać dostawców albo przez Internet, albo będziesz musiał wypytywać się z istniejącymi właścicielami sklepów wędkarskich.

W obu przypadkach odpowiedź na to pytanie można uzyskać szybko i łatwo, ponieważ obecnie jest więcej producentów niż sklepów.

Zwrot i zysk

Wszystko zależy od ogólnej koniunktury gospodarczej – według statystyk w okresie recesji sprzedaż w sklepach o określonym zasięgu sprzedaży może spaść o połowę.

Zainteresowawszy się tematem otwierania sklepu wędkarskiego, robisz absolutnie słuszną rzecz, ponieważ eksperci uważają ten biznes za jeden z najbardziej dochodowych.

♦ Inwestycje kapitałowe – 1 500 000 rubli

♦ Zwrot – od 8 miesięcy

Rybaków amatorów pod względem pasji można porównać tylko z graczami kasyna.

Gotowi są zrezygnować z chleba, by kupić upragnioną przynętę, są gotowi pokazywać cuda zaradności, robiąc gniazdo z żony na zakup kolejnej wędki, a nawet w największym kryzysie nie chcą się poddać ich hobby.

Ta pasja może i powinna być wykorzystywana do budowania dochodowego startupu.

Zainteresowany tematem jak otworzyć sklep wędkarski, masz absolutną rację, ponieważ eksperci uznają ten biznes za jeden z najbardziej dochodowych.

Oczywiście, jeśli przemyślisz wszystkie niuanse, otworzysz firmę od zera.

Konkurencja w tym sektorze nie jest zbyt duża, ale wciąż jest.

Jeśli chcesz, aby Twój sklep wędkarski zaczął zarabiać w krótkim czasie, skorzystaj z porad osób, które są w tym biznesie od dłuższego czasu:

Myśl przed swoim przewagi konkurencyjne.

Istnieje wiele standardowych rynków, na których sprzedaje się towary dla rybołówstwa i turystyki.

Musisz wymyślić oryginalną koncepcję, na przykład wprowadzenie nowego dostawcy w swoim mieście. Stale pracuj nad aktualizacją asortymentu towarów.

Ten rynek rozwija się bardzo szybko i musisz być świadomy nowych produktów do zaoferowania swoim klientom. Bezwzględnie rozstań się z tym, co słabo się sprzedaje, nawet jeśli dostawca zaoferuje Ci korzystne warunki współpracy. Nie powinieneś zaczynać tego biznesu od zera, jeśli sam nie lubisz łowić ryb i nic z tego nie rozumiesz.

Ten biznes przynosi zyski tylko tym, którzy kochają rybołówstwo i turystykę. wydać dużo pieniędzy na duże kampania reklamowa nie ma potrzeby.

Wystarczy jasny znak, składane łóżko przed drzwiami, reklama zewnętrzna w postaci ulotek i komunikacja na forach wędkarskich.

Również skuteczny chwyt marketingowy– brać udział w mistrzostwach wędkarskich, różnych świętach miejskich jako sponsor. Pamiętaj, że nie ma lepszego narzędzia promocji niż poczta pantoflowa.

Musisz poszukać kontaktów z rybakami w Twoim mieście i zaprosić ich do swojego sklepu.

Jeśli są zadowoleni z asortymentu i cen, nie wątp, że wkrótce wszyscy ich towarzysze kupią od ciebie sprzęt wędkarski.

Jak otworzyć sklep wędkarski: asortyment

Koncentrując się na obszarze sklepu wędkarskiego, utwórz asortyment towarów.

Oczywiście powinieneś mieć wszystko, czego potrzebujesz do łowienia, od haczyków po drogie spinningi.

Nie da się ograniczyć tylko do specjalistycznych towarów rybackich.

Warto spróbować poszerzyć bazę klientów poprzez sprzedaż:

odzież: kamuflaż, bielizna termiczna, płaszcze przeciwdeszczowe;

meble: składane stoły i krzesła, krzesła karpiowe;

namioty i materace dmuchane;

Dania;

akcesoria, takie jak okulary przeciwsłoneczne lub wodoodporne torby na dokumenty;

pamiątki i nie tylko.

Nie handluj chińskimi towarami niskiej jakości, nawet jeśli możesz naliczyć za nie 100-200%.

Rybacy – ludzie, którzy są zepsuci i zorientowani w markach, którzy raz kupili od ciebie towary niskiej jakości, nie będą już przychodzić do twojego sklepu.

Najlepsze marki wędkarskie: SALMO, Flagman, Shimano, Yo-Zuri, Berkley i inne.

Jak otworzyć sklep od podstaw: baza klientów

Często przedsiębiorców, którzy rezygnują z pomysłu otwarcia sklepu wędkarskiego, motywuje do tego argument: „Tak, ilu mamy tych rybaków? Nigdy nie zbudujesz bazy klientów. Lepiej wymienić coś, czego ludzie potrzebują więcej: ubrania/jedzenie itp.”

Jest to opinia błędna, bo według najnowszych badań w naszym kraju jest około 20% wędkarzy-amatorów, myśliwych i turystów.

I wszyscy oni są Twoimi potencjalnymi klientami.

Załóżmy, że decydujesz się otworzyć od podstaw sklep wędkarski w 200-tysięcznym mieście.

Liczba Twoich klientów to 40 000.

To bardzo dobry rynek, a jeśli uda ci się je zainteresować odpowiednio układając asortyment towarów i ustalając rozsądną Polityka cenowa, wtedy nie będziesz miał problemów z zyskiem.

Jeśli mówimy o płci, to trzeba pracować, skupiając się na mężczyznach, bo to oni są główną klientelą sklepów wędkarskich:

Jak otworzyć sklep wędkarski: plan kalendarza

Jeśli otwierasz sklep z artykułami wędkarskimi, powinieneś zacząć od konkretnych obliczeń, które odpowiadają cenom w Twojej okolicy i sporządzić plan kalendarza , po namalowaniu przez miesiące, ile potrzebujesz, aby wdrożyć ten lub inny etap.

Całkiem możliwe jest otwarcie sklepu wędkarskiego w ciągu 3-5 miesięcy od narodzin pomysłu, jeśli wykonasz gruntowne prace przygotowawcze:

Scena Jan luty Zniszczyć kwiecień Może Rejestracja, konto bankowe Prace naprawcze Instalacja sprzętu Rekrutacja konsultantów handlowych Umowy z dostawcami, zakupy Otwarcie

Postanawiamy otworzyć sklep wędkarski: wszystkie elementy startu startupu

Przedsiębiorcy, którzy marzą o posiadaniu własnego sklepu wędkarskiego, nie są pewni, od czego dokładnie zacząć startup.

Oczywiście pierwszą rzeczą do zrobienia jest przeprowadzenie prac przygotowawczych, aby zrozumieć, czy taki biznes ma w ogóle jakiekolwiek perspektywy w Twoim mieście.

Jeśli na pewno zdecydowałeś się otworzyć sklep wędkarski, to musisz rozpocząć realizację planu od procedury rejestracji i prace naprawcze w pokoju.

rejestracja

Przede wszystkim musisz zdecydować, którą formę rejestracji wybierzesz: jednoosobowa działalność gospodarcza czy LLC.

Jeśli nie masz dużego doświadczenia w biznesie i nie zamierzasz otwierać ogromnego sklepu wędkarskiego o powierzchni większej niż 150 kwadratów, to IP jest całkiem odpowiednie.

Najwygodniejszą formą opodatkowania jest UTII, jeśli z jakiegoś powodu ci to nie odpowiada, najbardziej akceptowalną opcją jest STS w wysokości 15%.

Kod OKVED dla sklepów wędkarskich to 52.48.23.

A także trzeba naprawić wybrany lokal, aby był bezpieczny dla kupujących i wypocząć pozwolenia na pracę od Rospotrebnadzor i straży pożarnej.

Postaraj się spełnić wszystkie ich wymagania, aby w przyszłości nie narażać się na grzywny.

Sklep wędkarski

Interesujący fakt:

Pewnego dnia prezydent USA Jimmy Carter łowił ryby, gdy do jego łodzi podpłynął wodny królik, sycząc groźnie i próbując dostać się na pokład. Carter odepchnął go wiosłem, po czym królik odwrócił się i odpłynął. Historia trafiła do gazet z nagłówkami takimi jak „Prezydent zaatakowany przez królika”, a krytycy Cartera zaczęli postrzegać ten incydent jako symbol jego słabej polityki i przyszłej głośnej porażki wyborczej z Reagana rok później.

Lokalizacja sklepu wędkarskiego to poważny problem, z którym muszą się zmierzyć przyszli przedsiębiorcy.

Duży ruch ludzi nie odgrywa tak istotnej roli jak w przypadku sklepów odzieżowych czy spożywczych, ale mimo to nie trzeba wspinać się na obrzeża.

Jeśli Twoje ceny nie są znacząco niższe niż u konkurencji, to potencjalni klienci po prostu nie będą chcieli tak daleko dotrzeć, aby dotrzeć do Ciebie.

Jeśli zdecydujesz się na otwarcie sklepu wielobranżowego (rybackiego i turystycznego), wynajmij pomieszczenie o łącznej powierzchni co najmniej 60 mkw. w celu wyposażenia dodatkowo magazynu, pomieszczenia usługowego i łazienki piętro.

Nie musisz wydawać dużo pieniędzy na remonty.

Męscy klienci będą mało zainteresowani, jeśli kolor ścian połączy się z odcieniem płytek na podłodze.

Bardziej będą się martwić, czy uda im się złowić „dużego szczupaka na ten wobler”.

Aby otworzyć sklep wędkarski od podstaw, zarówno oddzielne parterowe budynki, jak i piwnice, oraz 1-2 kondygnacje budynków wielokondygnacyjnych oraz pawilony w centrach handlowych.

Jeśli otworzysz swój sklep w dniu parter, to zadbaj o dobre oświetlenie, rybacy nie docenią romantycznego zmierzchu.

Wyposażenie sklepu wędkarskiego

Sklep wędkarski nie różni się zbytnio od innych rynków pod względem zakupu sprzętu.

Oprócz standardowych stojaków i półek potrzebny jest stojak z wieszakami na odzież roboczą, stojaki na wędki i wędki spinningowe.

Drobne towary (przynęty, haczyki itp.) najlepiej przechowywać w zamkniętej gablocie i samodzielnie demonstrować klientom.

Koszty sprzętu dla sklepu wędkarskiego będą następujące:

Pozycja wydatków Kwota (w rublach) Całkowity: 150 000 rubli Witryna szklana

20 000 otwarte półki

15 000 otwarcie półki

15 000 Wieszak i wieszaki na ubrania kamuflażowe

10 000 Stojaki na wędki i spinningi

8 000 Meble do pomieszczeń magazynowych i usługowych

30 000 Kasa

10 000 Wyposażenie łazienki

12 000 Inny 30 000

Personel sklepu wędkarskiego

Rybacy to w większości mężczyźni, co oznacza, że ​​będą traktować młodą damę w kasie z nieufnością.

Zatrudnij tylko mężczyzn jako sprzedawców i tych, którzy sami nie wyobrażają sobie życia bez łowienia ryb i potrafią opowiedzieć o cechach towaru w oparciu o osobiste doświadczenia.

Ilu dostawców potrzebujesz, zależy od wielkości Twojego sklepu i sposobu jego otwarcia.

Na przykład do sklepu sala handlowa który ma 40 kwadratów i który pracuje siedem dni w tygodniu, potrzebujesz czterech sprzedawców: 2 na zmianę.

Ustaw warunek, który każdy z Twoich sprzedawców poświęci jeden dzień w tygodniu na łowienie ryb: testowanie nowych produktów.

Dzięki temu Twoi konsultanci będą mogli doskonalić swoje umiejętności.

Oprócz sprzedawców potrzebujesz sprzątaczki.

Jeśli chodzi o księgowość, przekonaj się sam, czy możesz połączyć funkcje administracyjne z prowadzeniem ksiąg rachunkowych.

Kierownik sklepu z artykułami wędkarskimi ma dużo pracy: musi kontrolować pracę swoich podwładnych, uzupełniać asortyment, stale szukać nowych dostawców itp.

Mimo to lepiej zawrzeć umowę z firmą outsourcingową, a nie samemu zajmować się księgowością.

Osoby, które zdecydują się na otwarcie sklepu wędkarskiego, będą musiały zapłacić pracownikom następujące pensje:

Ile kosztuje otwarcie sklepu wędkarskiego?

Sklep wędkarski nie jest start-upem, który można tanio otworzyć.

Duża Początkowy kapitał potrzebne przede wszystkim przy pierwszym zakupie.

Aby utworzyć normalny asortyment towarów, przynajmniej na kilka tysięcy artykułów, musisz wydać co najmniej 1 milion rubli.

Mniejszą kwotę można uzyskać, jeśli nie zamierzasz sprzedawać w sklepie tak drogich towarów jak łodzie i silniki.

Ale mimo wszystko nie oczekuj, że będziesz w stanie włożyć kilkaset tysięcy rubli, ponieważ wędki spinningowe, namioty, odzież kamuflażowa i inne towary, nawet zakupione, nie są tanie.

Aby otworzyć sklep wędkarski na 60-70 metrów kwadratowych, trzeba zebrać około 1,5 miliona rubli kapitału początkowego.

A także, biorąc pod uwagę fakt, że w pierwszych miesiącach sklep przyniesie minimalny zysk, warto położyć się plan finansowy miesięczne wydatki pomnożone przez 3.

Co miesiąc przygotuj się na wydanie około 500 000 rubli na pensje personelu, czynsz, uzupełnienie zapasów, podatki i inne.

Jeśli otworzysz sklep wędkarski, ile możesz na nim zarobić?

Zysk Twojego sklepu wędkarskiego będzie zależał nie tylko od liczby klientów, którzy codziennie Cię odwiedzają i nie tylko od ilości dokonywanych przez nich zakupów, ale także od tego, jaką marżę postawisz na swoim produkcie.

W takim przypadku najważniejsze jest zachowanie ram.

Za mała marża doprowadzi do strat finansowych, za duża do utraty klientów. Za niedrogie materiały zużywalne(haczyki, żyłka, przynęta itp.) można ustawić dopłatę 100%, ale przy droższych – nie więcej niż 50%.

Weźmy średni narzut 65%.

Dokonując zakupu za 1 milion rubli, zarobisz 650 000. Im szybciej wszystko sprzedasz, tym większe będą obroty w Twoim sklepie.

Według ostatnich badań każdy rybak/turysta wydaje na swoje hobby około 6000 rubli rocznie.

Obliczyliśmy już, że w 200-tysięcznym mieście jest około 40 tysięcy Twoich potencjalnych klientów.

Załóżmy, że w Twoim mieście jest 6 sklepów wędkarskich.

Potencjalnych klientów dzielimy między siebie równo, dzięki czemu każdy sklep ma około 6,5 tys. klientów. 6500 osób x 6000 rubli to około 40 milionów rubli rocznego zysku.

Ponad 3 miliony rubli miesięcznie.

Zgadzam się, są to wystarczające wskaźniki, aby rozpocząć bardziej szczegółowe badanie tematu. jak otworzyć sklep wędkarski.

Oferujemy obejrzenie zabawnego filmu

o wycieczce pary do sklepu wędkarskiego:

Przydatny artykuł? Nie przegap nowych!

Wpisz swój adres e-mail i otrzymuj nowe artykuły pocztą

Pomysł na biznes: Sklep wędkarski

O tym, czy sklep wędkarski to dobry pomysł na biznes rozmawiamy z właścicielem sklepu wędkarskiego w Łodzi.

Skąd pomysł, aby otworzyć właśnie sklep wędkarski?

Przede wszystkim z pasji, bo wędkarstwem zajmuję się od dziecka. Poza tym kontynuuję tradycję rodzinną, moi rodzice prowadzili przez wiele lat sklep wędkarski . Dzięki temu nasze nazwisko jest rozpoznawalne w łódzkim światku wędkarzy, co pomaga mi w prowadzeniu biznesu.

Czy trzeba spełnić jakieś specjalne wymagania, aby otworzyć sklep dla wędkarzy?

Nie, nie ma specjalnych wymagań czy konieczności uzyskania dodatkowych pozwoleń dla osób, które chcą prowadzić tę działalność. Trzeba jednak dysponować wiedzą na temat wędkarstwa i ryb. Nie wyobrażam sobie, że sprzedawca nie orientuje się w sezonach połowu danych ryb, czy sam nie wędkuje. Wędkarze to specyficzne środowisko, wielu z nich każdą wolną chwilę spędza nad wodą. Przychodząc do sklepu nie liczą jedynie na zakup towaru, lecz również na rozmowę. Niektórzy klienci chwalą się swoimi połowami, dzielą się swoimi doświadczeniami z łowiska. Fałszywe zainteresowanie czy brak wiedzy bardzo szybko będzie przez nich odkryty. To jest właśnie przewaga małych, rodzinnych sklepów nad marketami dla wędkarzy – indywidualne podejście do każdego klienta. Możemy się pochwalić stałą grupą klientów właśnie dlatego, że udało nam się stworzyć miłą atmosferę.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć otwierając sklep wędkarski?

Koszty związane z otwarciem sklepu wędkarskiego to przede wszystkim przystosowanie lokalu i zatowarowanie sklepu. Oprócz sprzętu wędkarskiego, takiego jak wędki, kołowrotki trzeba mieć również akcesoria do połowu ryb oraz różnego rodzaju zanęty i przynęty. W zależności od asortymentu sklepu trzeba się liczyć z kosztami rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.

W branży panuje chyba duża konkurencja, prawda?

Oczywiście, chyba jak w każdej dziedzinie handlu. Kardynalne znaczenie ma lokalizacja sklepu. Istotne, aby znajdował się on przy ruchliwej ulicy lub w widocznym miejscu. Obecnie sprzedaż stacjonarna jednak nie wystarcza. Towary trzeba również oferować na sprzedaż w internecie. Ważna jest również odpowiednia promocja – właściwie każdy kanał promocji i reklamy jest dobry. Oprócz tradycyjnych form reklamy prowadzimy również profil na facebooku, bo wędkarstwo to hobby, którym zajmują się ludzie w różnym wieku – od nastolatków po emerytów. Trzeba trafić z reklamą i promocją do każdej grupy wiekowej.

Czy sklep wędkarski to stabilny biznes?

Wędkarstwo to jedna z najpopularniejszych form rekreacji w Polsce. Pomimo iż w okolicach Łodzi nie ma sprzyjających warunków do wędkowania, to powstaje wiele prywatnych łowisk. Wędkarzy na pewno nie ubywa.

Dziękuję Ci za wywiad , no i połamania kija!

Wywiadu udzielił Adam Patrzykąt, właściciel sklepu wędkarskiego w Łodzi

Biznes plan, Własna firma, Działalnoœć gospodarcza

Nawigacja

Aktualnie online Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,806

Najnowszy użytkownik: Ostatnio czytane Polecamy

Reklama Sklep wędkarski Ludzie od czasów prehistorycznych zajmowali się łowieniem ryb. Znane są również od wieków wartości odżywcze ryb, dlatego powinno się je jeść przynajmniej raz w tygodniu, są zdrowe, smaczne i łatwe do przyrządzenia. W ostatnich latach obserwuje się wzrost zainteresowania łowieniem ryb. Głównie panowie (zdarzają się również panie, choć rzadziej) wybierają się na połowy. Łowienie ryb stało się sposobem na spędzanie wolnego czasu, ciekawym hobby, a także miejscem spotkań towarzyskich (koła wędkarskie). Coraz więcej pieniędzy miłośnicy wędkowania przeznaczają na sprzęt i inne potrzebne im akcesoria, aby złowić upragnione gatunki ryb lub jak największe okazy. Może warto się nad tym zastanowić i zaangażować swój czas i pieniądze w otwarcie własnego sklepu wędkarskiego. Ta branża dopiero rozwija się na polskim rynku, dlatego konkurencja jest niewielka, a zyski mogą być naprawdę satysfakcjonujące.

Z założeniem sklepu wędkarskiego nie powinno być problemów, wystarczy pomieszczenie gdzie należy wystawić towar do sprzedaży, wyposażony w odpowiednie półki i wieszaki do ekspozycji towaru oraz (na początek niewielki) magazyn. Warto zaproponować klientom szeroki wybór artykułów i akcesoriów wędkarskich: wędek, kołowrotków, żyłek, plecionek, haczyków i kotwiczek, spławików i sygnalizatorów, ciężarków ołowianych, przynęt sztucznych, podbieraków i siatek, zanęt i przynęt, główek jigowych. Należy również pomyśleć o sprzedaży pokrowców i toreb, skrzynek i pojemników, krzeseł i foteli, echosond, specjalistycznych ubrań (spodni, butów, woderów, kamizelek, skarpet, czapek, rękawiczek, kurtek, koszulek), literatury fachowej oraz czasopism.

Podstawowym produktem w zakresie biznesu, jakim jest sklep wędkarski jest oczywiście wędka, dlatego trzeba zapewnić Ludzie od czasów prehistorycznych zajmowali się łowieniem ryb. Znane są również od wieków wartości odżywcze ryb, dlatego powinno się je jeść przynajmniej raz w tygodniu, są zdrowe, smaczne i łatwe do przyrządzenia. W ostatnich latach obserwuje się wzrost zainteresowania łowieniem ryb. Głównie panowie (zdarzają się również panie, choć rzadziej) wybierają się na połowy. Łowienie ryb stało się sposobem na spędzanie wolnego czasu, ciekawym hobby, a także miejscem spotkań towarzyskich (koła wędkarskie). Coraz więcej pieniędzy miłośnicy wędkowania przeznaczają na sprzęt i inne potrzebne im akcesoria, aby złowić upragnione gatunki ryb lub jak największe okazy. Może warto się nad tym zastanowić i zaangażować swój czas i pieniądze w otwarcie własnego sklepu wędkarskiego. Ta branża dopiero rozwija się na polskim rynku, dlatego konkurencja jest niewielka, a zyski mogą być naprawdę satysfakcjonujące.Z założeniem sklepu wędkarskiego nie powinno być problemów, wystarczy pomieszczenie gdzie należy wystawić towar do sprzedaży, wyposażony w odpowiednie półki i wieszaki do ekspozycji towaru oraz (na początek niewielki) magazyn. Warto zaproponować klientom szeroki wybór artykułów i akcesoriów wędkarskich: wędek, kołowrotków, żyłek, plecionek, haczyków i kotwiczek, spławików i sygnalizatorów, ciężarków ołowianych, przynęt sztucznych, podbieraków i siatek, zanęt i przynęt, główek jigowych. Należy również pomyśleć o sprzedaży pokrowców i toreb, skrzynek i pojemników, krzeseł i foteli, echosond, specjalistycznych ubrań (spodni, butów, woderów, kamizelek, skarpet, czapek, rękawiczek, kurtek, koszulek), literatury fachowej oraz czasopism.Podstawowym produktem w zakresie biznesu, jakim jest sklep wędkarski jest oczywiście wędka, dlatego trzeba zapewnić jak najwięcej jej rodzajów. Zaliczymy do nich na przykład: bolonki, casting, jerking, dropshot, długie, feedery, piskery, gruntowe, karpiowe, match, morskie, muchowe, odległościowe, podlodowe, spinningowe, teleskopowe bez przelotek i z przelotkami, uklejówki i baty. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku można pomyśleć o sprowadzaniu na zamówienie łodzi, pontonów oraz silników.

Dobrym pomysłem jest nawiązanie współpracy z firmami (rodzimymi i zagranicznymi) zajmującymi się produkcją lub importem sprzętu wędkarskiego oraz akcesoriów, w celu zapewnienia klientom szerokiego wyboru, dobrych cen oraz serwisu i opieki gwarancyjnej. W sklepie należy zatrudnić osobę, która zna się na rybołówstwie (najlepiej miłośnika wędkarstwa) i który będzie mógł udzielić fachowej rady i pomocy kupującym.

Warto zastanowić się nad sprzedażą przez Internet za pomocą własnej strony (sklepu internetowego działającego on line), dzięki temu można bowiem dotrzeć do większej liczby odbiorców oraz poszerzyć rynek (nawet o inne państwa). Inwestycja w reklamę zawsze się opłaca, dlatego warto ją umieścić w mediach lokalnych (jeżeli posiadamy sklep stacjonarny), na bilbordach oraz w sieci internetowej, a także w miejscach często odwiedzanych przez wędkarzy. Ciekawym pomysłem jest organizowanie (samodzielnie lub we współpracy z biurem podróży) krajowych i zagranicznych wyjazdów wędkarskich na sprawdzone łowiska, połączone z nauką tej trudnej sztuki.

Niewątpliwie dla coraz większej liczby osób łowienie ryb stało się nie tylko sposobem na odpoczynek i możliwością obcowania z naturą, ale wielką pasją, czasem utożsamianą wręcz z miłością. Dobrze zaopatrzony sklep wędkarski, wychodzący naprzeciw oczekiwaniom klientów, jest więc świetnym pomysłem na dochodowy biznes. Inne pomysły na biznes Komentarze Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? Dodaj komentarz Nick:

Kod potwierdzający:

Oceny

lub Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony Zaloguj się lub zarejestruj , żeby móc zagłosować. Brak ocen. Może czas dodać swoją? Reklama Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.

Firma rybacka: jak otworzyć sklep rybacki? Biznesplan sklepu wędkarskiego: wyposażenie i niezbędne dokumenty

Każda osoba przynajmniej raz wpada na pomysł założenia własnej firmy. Ale jak to zrobić? Co jest uważane za najważniejsze i co można odłożyć na później?

W naszych materiałach szczegółowo opiszemy, jak otworzyć sklep wędkarski, jakie dokumenty są do tego potrzebne i jak uniknąć typowych błędów wielu przedsiębiorców. Co to takiego?

Wprowadzenie

Sklep wędkarski jest specjalnym obszarem handlu, który specjalizuje się w sprzęcie wędkarskim i różnych urządzeniach dla turystyki i rekreacji. Implementuje wędki, spławiki, żyłki wędkarskie, różne haczyki, a także różnorodną literaturę opisującą zawiłości połowów w danym sezonie. Jeśli poważnie myślisz o tym, jak otworzyć sklep wędkarski, to już jesteś na dobrej drodze. Faktem jest, że socjologowie zauważają znaczny wzrost liczby entuzjastów outdooru z wędką w rękach.

Prospektywnie

Mówiąc językiem liczb, rynek rośnie o około 30% rocznie. A to oznacza, że ​​każdego roku setki tysięcy Rosjan wydają nie mniej na różne „wędkarskie” rzeczy niż na przykład na codzienne towary. Warto również zauważyć, że według wielu ekspertów ten segment rynku rosyjskiego jest na etapie rozwoju. Nie jest jeszcze w połowie pełny.

Dlatego istnieją wszystkie warunki wstępne, aby poważnie zastanowić się, jak otworzyć sklep wędkarski. Jeśli chodzi o rejestrację zezwoleń tutaj, nie będziesz mieć żadnych problemów. Nie otwierasz pawilonu zbrojeniowego, w którym wymagane jest wiele dokumentów, certyfikatów itp. Procedura otwarcia sklepu wędkarskiego jest standardowa dla wszystkich przedsiębiorców.

Rejestrujesz się w urzędzie skarbowym. Tam określasz formę prowadzenia działalności gospodarczej, rodzaj działalności i rodzaj opodatkowania. Przedsiębiorcom, którzy z powodzeniem pracowali w tym segmencie rynku, zaleca się wybranie: jako formy organizacyjnej i prawnej – indywidualnego przedsiębiorcy, rodzaju działalności – sprzedaży detalicznej artykułów sportowych, sprzętu, akcesoriów wędkarskich i wyposażenia dla turystów. Najlepszą formą opodatkowania jest preferencyjne traktowanie UTII. Jeśli ten system nie jest używany w Twoim mieście, wybierz uproszczony system podatkowy, który działa na zasadzie dochodu minus wydatki.

Określ kategorię

Na drugim etapie musisz rozwiązać poważny problem – musisz wybrać format swojej firmy i przygotować dla niej odpowiednią bazę materiałową. Eksperci warunkowo dzielą Twój rynek na trzy duże kategorie. Pierwszy (i być może największy z nich) reprezentowany jest przez małe sklepy z solidnym asortymentem i przystępnymi cenami.

Druga kategoria to wyspecjalizowane sklepy, które oferują produkty znanych na całym świecie marek. Ostatnią niszą są elitarne centra rekreacyjno-wędkarskie, które łączą kilka małych sklepów firmowych w sieć handlową. Musisz trzeźwo ocenić swoje możliwości finansowe, a dopiero potem zdecydować, w której kategorii najlepiej pracować.

Oczywiście dobrze przygotowany biznesplan dla sklepu wędkarskiego może odegrać ważną rolę w sukcesie tego biznesu. Spróbuj uwzględnić w nim wszystkie możliwe zagrożenia.Oblicz zysk. Musisz jasno zrozumieć, ile pieniędzy musisz zainwestować w rozwój firmy i jak szybko się zwróci. Biznesplan sklepu rybackiego będzie Twoim przewodnikiem po szalejącym morzu przedsiębiorczości.

Duże ryzyko

Planując otwarcie sklepu, weź pod uwagę fakt, że produkty wędkarskie i rekreacyjne nie są niezbędnymi produktami. Kupujący przyjdą do Ciebie tylko wtedy, gdy ich podstawowe potrzeby zostaną spełnione. Dlatego twoja ścieżka odnosi się do działań o podwyższonym współczynniku ryzyka.

Eksperci w tej dziedzinie doradzają, zaczynając od organizacji małego punktu sprzedaży, który służyłby amatorom wędkarzy lub początkujących. Twoimi stałymi klientami, dla sukcesu firmy, powinny być osoby o średnich dochodach. Idealnym rozwiązaniem jest rozważenie małego sklepu na terenie solidnego centrum handlowego lub rynku.

Z jednej strony zaoszczędzisz pieniądze na wynajmie oddzielnego pokoju, az drugiej strony zapewnisz sobie stały przepływ klientów. Przedsiębiorcy, którzy osiągnęli sukces w tej dziedzinie, zauważają, że wynajęcie miejsca jest po prostu lepsze niż jakakolwiek nieruchomość, ponieważ w tym przypadku stajesz się mobilny, aw przypadku awarii zawsze możesz przenieść swój sklep w inne miejsce.

Co najbardziej opłaca się sprzedać?

Nadszedł czas, aby stworzyć asortyment. Główny udział sprzedaży w tym biznesie to sprzęt wędkarski – spinningi, kołowrotki, wędki i tak dalej. Około jednej trzeciej całkowitego obrotu stanowią materiały eksploatacyjne, w tym haczyki, pływaki, żyłka wędkarska i tak dalej.

Jednocześnie należy pamiętać, że ten pozornie drobny produkt idzie najlepiej. Jednak niewielka cena nie pozwala mu na zajęcie pierwszego miejsca w obrocie. Musisz więc upewnić się, że magazyn zawsze ma zapas wspomnianych przydatnych gadżetów. Nie dyskontuj również powiązanych produktów, takich jak termosy, składane krzesła i inne. Ta kategoria stanowi około 10% całkowitego obrotu.

Jak stworzyć sklep?

Aby wyróżnić się na rynku, niektórzy przedsiębiorcy starają się urządzić swój punkt sprzedaży w specjalny sposób. Jeśli masz dodatkową gotówkę, możesz ozdobić ściany swojego sklepu obrazami odpowiednich tematów. Jednak lepiej wydawać te pieniądze na inne cele. Na pierwszym etapie lepiej zadbać o dobry asortyment i wiarygodnych dostawców.

Spróbuj zaprezentować wszystkie dostępne towary w dobrym świetle. Sprzęt do sklepu rybackiego wymaga najczęściej: gablot i stojaków. Nie ma specjalnych zasad dotyczących przechowywania i umieszczania produktów. Eksperci handlowi zalecają umieszczenie maksymalnej liczby produktów na oknach wystawowych, aby stworzyć iluzję szerokiego wyboru. Ale tutaj lepiej nie przesadzać.

Kupujący musi na własne oczy znaleźć to, czego potrzebuje, i dopiero wtedy skorzystać z pomocy konsultantów. Ponadto wyposażenie sklepu rybackiego powinno być wygodne zarówno dla sprzedawców, jak i kupujących. Jednocześnie prezentuj towary w najlepszy możliwy sposób.

Jak znaleźć fundusze dla firmy?

Pytanie jest bardzo skomplikowane. Najlepiej jest polegać tylko na sobie i założyć firmę tylko wtedy, gdy masz niezbędne fundusze, zwłaszcza że wszyscy mają różne pomysły na temat tego rodzaju sklepu. Jeden będzie miał dość mały namiot na terenie centrum handlowego, a drugi i duży sklep mogą wydawać się ciasne.

Stąd też niezbędne inwestycje finansowe. Ponieważ zakładany biznes jest ryzykowny, nie zalecamy zaciągania pożyczki. Zrezygnuj także z towarzyszy, ponieważ jeśli odniesiesz sukces, będziesz musiał dzielić się zyskami, co może nawet prowadzić do procesów sądowych.

Ile kosztuje otwarcie sklepu rybackiego?

Aby założyć firmę, uzyskaj kwotę 10 000 USD lub więcej.To wystarczy, aby wynająć pokój w centrum handlowym na trzy lub więcej miesięcy i kupić wystarczającą ilość towaru. Oczywiście w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej napotkasz szereg pułapek. Dlatego biznes rybacki to prawdziwy romantyk i miłośnicy tego starożytnego rzemiosła.

Główną trudnością w rozwoju takiego biznesu jest silne uzależnienie sprzedaży od kondycji ekonomicznej społeczeństwa. Wszyscy przedsiębiorcy odnotowują znaczny spadek obrotów w czasach kryzysu. Ponadto warto wziąć pod uwagę pewien cykliczny charakter w działaniach kupujących. Zasadniczo wędkarze aktualizują sprzęt kilka razy w roku. Oznacza to, że musisz stale angażować się w reklamę swojego sklepu, aby zapewnić niezbędny poziom sprzedaży.

Ale co bez reklam?

Podsumujmy. Pytanie, jak otworzyć sklep wędkarski, ma prostą odpowiedź: jak każda inna. Musisz złożyć dokumenty dość standardowe dla takiej procedury. Następnie bardzo ostrożnie podejdź do wyboru kategorii, w której chcesz pracować.

Lepiej zacząć od małego, aby w przypadku niepowodzenia móc zmienić orientację. Lepiej nie przyciągać środków finansowych poprzez pożyczki. Wybrana nisza to biznes wysokiego ryzyka. Rozważ ten czynnik. Poważnie podchodź do wyboru towarów, które zamierzasz sprzedawać. Oferta sklepu wędkarskiego powinna obejmować wszystko, czego potrzebują Twoi klienci.

Upewnij się, że produkty są prezentowane w kilku przedziałach cenowych: tanie, średnie, drogie. Wybierz gabloty do sklepu rybackiego, aby zapewnić klientom możliwość swobodnego przeglądania interesujących ich produktów. I wreszcie najważniejsza jest reklama. Bez niego we współczesnym świecie jest po prostu nigdzie.

Sklep wędkarski: klient na haczyku

Dziś sklepy wędkarskie zakładają tylko leszcze. Szansę na zarobek mają tylko punkty z kilkunastoletnią tradycją albo ze wsparciem mediów o wędkarstwie.

Jerk, twister, boczny trok – to ani nazwy egzotycznych tańców, ani pojęcia z fizyki jądrowej. To terminy wędkarskie służące do określenia metod połowu ryb drapieżnych na sztuczną przynętę. Właściciel sklepu powinien być fachowcem w tej i dwudziestu innych metodach łowienia, czyli sam musi być wędkarzem.

Sklepy nie specjalizują się w żadnym typie wędkarstwa, choć wśród łowiących oczywiście panują mody: połowy dorsza w Bałtyku, wyprawy do Szwecji na szczupaka, łowienie na sztuczną muszkę w górskich rzekach. Każda moda wymusza kupienie innego sprzętu. Towar w sklepie musi być zgromadzony pod każdą formę wędkowania – od prostego łowienia na spławik dla niedzielnego wędkarza przez spinning, po sportowy połów dla zawodników. Wędkarze lubią przebierać w ofercie, więc w sklepie musi być kilkadziesiąt typów każdego asortymentu.

Duży może więcej

Do Polskiego Związku Wędkarskiego należy 800 tys. wędkarzy, jednak realna liczba łowiących ryby nie przekracza 1,5 mln osób. To skala potencjalnego popytu. Brzmi nieźle, jednak większość z tych osób sprzęt kupuje raz na kilka lat lub nawet na kilkanaście, wybiera przy tym produkty najtańsze. Niedzielny wędkarz jadący z synem na ryby kupuje robaki, spławik i żyłkę za 15-20 zł.

– Dlatego nasz sklep nastawił się na handel droższym sprzętem, dla wędkarzy przy kasie, którzy na ryby jeżdżą regularnie – mówi Marcin Narożniak, kierownik sklepu i współwłaściciel Centrum Wędkarstwa. Był zawodnikiem łowiącym ryby sportowo, pisuje artykuły do magazynów wędkarskich. – Centrum ma ponad 500 m2 powierzchni, pracuje w nim 10 sprzedawców-doradców, których wiedza o łowieniu uprawniałaby do doktoratu z ichtiologii. A fachowe doradztwo to absolutna podstawa w sprzedaży sprzętu wędkarskiego – twierdzi Narożniak.

Wokół sklepu powstało środowisko lojalnych klientów, którzy zimą spotykają się w sklepie przy kominku (sklep mieści się na bulwarach nad Wisłą, przy klubie sportowym Spójnia), żeby poopowiadać o letnich sukcesach. Przy okazji coś kupią. Sprzęt do połowów zimowych jest nieporównywalnie tańszy od letniego (wędka podlodowa kosztuje 30 zł, a średniej jakości karpiówka – kilkaset). Właściciele sklepów wypatrują więc wiosny jak rolnicy deszczu podczas suszy.

Warto – nie warto

Centrum Wędkarstwa to jeden z większych sklepów wędkarskich w Polsce, samoobsługowy, z parkingiem dla samochodów. Usytuowanie przy Wisłostradzie na wyjeździe na północ z Warszawy powoduje, że jest wygodnym miejscem na zakupy dla wybierających się na ryby. Odwiedzają go też łowiący z innych miast, którzy krajową „Siódemką” jadą np. na dorsze nad Bałtyk.

– Nasi klienci to elita wędkarzy: czytają pisma, łowią regularnie, połowa to biznesmeni i osoby pracujące w wolnych zawodach – przychodzą w środku tygodnia, a ich pojedynczy zakup potrafi przekroczyć kilka tysięcy złotych – mówi Narożniak. – Nasz biznes zaczął zarabiać po dwóch latach od założenia.

Na start takiego dużego sklepu trzeba dzisiaj mieć przynajmniej 1,5 mln złotych – twierdzi współwłaściciel Centrum Wędkarstwa. Tyle kosztuje nie tylko zatowarowanie, lecz także czynsz za 500 metrów, kupno internetowego systemu logistyki, systemu antykradzieżowego, reklama i wynagrodzenie sprzedawców.

– Sklep prosperuje, bo nasza firma jest też właścicielem mediów, które pokazują wędkarskie hobby: miesięcznik „Wędkarstwo – moje hobby”, studio do filmów, gdzie nagrywamy szkoleniowe płyty DVD. Mamy też program o wędkarstwie w TVN Turbo. Zarabiamy więc na reklamie sprzętu i później drugi raz – na jego sprzedaży. Dziś jednak nie polecałbym otwierania sklepu wędkarskiego nikomu. Branża przeszła wojnę na wizerunek najtańszego sklepu, marża na wielu kategoriach spadła do 7-8 proc. W Internecie też jest ciężko sprzedawać, działa w nim już ponad 1000 sklepów z minimalną marżą. Sklepy wędkarskie szukają więc nowych sposobów na zarabianie. Ostatnio takim sposobem jest organizacja przez sklep lub pośrednictwo w sprzedaży wypraw na ryby za granicę – i to robimy – kończy Narożniak.

Lokalizacja niczym zanęta

Odwiedziłem też mniejszy sklep wędkarski zlokalizowany w najlepszym miejscu, jaki można sobie wyobrazić: przy ul. Twardej w Warszawie, gdzie znajduje się redakcja Wiadomości Wędkarskich i siedziba Polskiego Związku Wędkarskiego. Wędkarze pojawiają się tu przynajmniej raz w roku, żeby zapłacić za pozwolenie na połów, ale tak naprawdę bywają tu częściej – na spotkaniach z innymi wędkarzami. To najbardziej aktywna część środowiska i najbardziej lojalni klienci sklepu. W takiej lokalizacji prawie połowa klientów jest stała. Mimo to Andrzej Ambroziak, właściciel sklepu, narzeka na sezonowość biznesu.

– Od pierwszych przymrozków w październiku do lutego, z przerwą na 2 tygodnie przed Bożym Narodzeniem, to praktycznie martwy sezon – mówi Ambroziak.

Dochodowość spada wtedy do 1,5 tysiąca złotych netto. Poza tym coraz więcej osób przestaje płacić w PZW za pozwolenie na wędkowanie, bo i tak musi wykupić oddzielne zezwolenia na prywatne jeziora. Jednak w sezonie letnim jest lepiej – można zarobić nawet kilka tysięcy złotych. Niestety, konkurencja jest duża.

– Na każdej trasie wyjazdowej z miasta są 2-3 sklepy wędkarskie, w mieście wędkarze mają do wyboru stoiska w sklepach ogólnosportowych, samoobsługowe sklepy wielkopowierzchniowe oraz sklepy lokalne, których siła opiera się na tradycji miejsca i indywidualnej obsłudze – tłumaczy Ambroziak.

Robak daje większą marżę

Urządzenie, wyposażenie i zatowarowanie sklepu o powierzchni 30 m2 kosztuje do 150 tys. zł. Koszt lady czy wieszaków na sprzęt jest niewysoki, w dodatku często partycypuje w nim producent sprzętu wędkarskiego, najwięcej kosztuje zatowarowanie. Najdroższe elementy wyposażenia wędkarskiego np. 15 metrowe wędki dla zawodowców (po 10 tys. zł i więcej) sprowadza się na specjalne zamówienie i nie magazynuje w sklepie.

Największą marżę – nawet do 50 proc. – sklepy wędkarskie osiągają na drobnym towarze, czyli na haczykach, spławikach i robakach. Na droższych rzeczach – wędkach i kołowrotkach można zarobić co najwyżej 20-30 proc. Coraz większa konkurencja wirtualnych sklepów wędkarskich powoduje, że ta marża może nawet spaść do kilku procent. W dobre słoneczne weekendy sprzedaje się 3-4 litry tylko białych robaków. Porcja za 5 zł to 2-3 łyżeczki od herbaty. A są jeszcze robaki czerwone, dżdżownice i ochotka. Robaki sprzedaje się w kilku uporządkowanych grubościach i długościach w zależności od gatunku ryby, jaki będziemy się starali złowić.

Andrzej Ambroziak uważa, że zakładanie wędkarskiego sklepu byłoby obecnie ryzykowne. Sam nie zamierza otwierać kolejnego punktu. Jego rodzina handluje w branży od 30 lat, zaczynała jeszcze na starej giełdzie wędkarskiej.

– W segmencie małych sklepów wędkarskich nie utrzyma się nikt, kto jest spoza branży i sam nie jest wędkarzem – twierdzi Andrzej Ambroziak. – Ważną zaletą małego sklepu jest fachowe doradztwo, które przekona klienta, że na miejscu dostanie najlepszy sprzęt idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Wielokrotnie sam wiążę klientom haczyki, składam całe zestawy i tłumaczę zasady zarzucania wędki.

Żona wrogiem sklepu

Klienci są prostym odzwierciedleniem grup wiekowych w męskiej populacji. Przewagę mają mężczyźni dobrze zorientowani w swoim hobby, prawdziwi pasjonaci, którzy pod palcem rozpoznają markę i grubość żyłki. Dzień pracy sklepu zaczyna się o 9 rano a kończy o 18.30. W sezonie trzeba dwa razy w tygodniu pojechać do hurtowni uzupełnić sprzęt. Raz, dwa razy do roku należy odwiedzić branżowe targi i zorientować się w nowościach.

– Czasem przesadzą z zakupami i wtedy muszę im zmieniać ceny na opakowaniach, żeby żona nie zażądała rekompensaty na buty – uśmiecha się Andrzej Ambroziak.

Kradzieże zdarzają się stosunkowo rzadko i dotyczą drobnego sprzętu.

– Nasz sklep jest na tyle mały, że pozwala nam kontrolować klientów. Innych kłopotów organizacyjnych w zasadzie nie ma. Co najwyżej rozlezą się robaki albo w niedzielę wyłączą prąd i wszystkie robale w lodówce zaśmierdną – mówi Ambroziak.

Arkadiusz Słodkowski

SKLEP ZOOLOGICZNY – gotowy biznesplan

Przykład wniosku i gotowy biznesplan o udzielenie dofinansowania PUP dla sklepu zoologicznego. Wzór został przygotowany na podstawie dokumentów złożonych do PUP Wrocław, które doprowadziły do skutecznego uzyskania dofinansowania w 2021 r. Liczba stron: 24. Na poniższych grafikach prezentujemy fragment dokumentów oraz spis treści. Do wzoru dodajemy bezpłatny poradnik dotyczący procedury ubiegania się o dofinansowanie na podjęcie działalności.

키워드에 대한 정보 sklep wędkarski biznes plan

다음은 Bing에서 sklep wędkarski biznes plan 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  Hala Sportowa Wrocław Sportwerk Wrocław | Nowa Hala Sportowa We Wrocławiu 201 개의 가장 정확한 답변
See also  Hotel Dla Psów Jelenia Góra | Hotel Dla Psów Pomysł Na Biznes I Pasja 최근 답변 138개

See also  Parelli Natural Horsemanship Polska | Equine Affaire Educational Program - Pat Parelli On Horse Psychology 101 빠른 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 POMYSŁ NA BIZNES 2021 – SKLEP WEDKARSKI – REALIA RYNKU

  • 동영상
  • 공유
  • 카메라폰
  • 동영상폰
  • 무료
  • 올리기

POMYSŁ #NA #BIZNES #2021 #- #SKLEP #WEDKARSKI #- #REALIA #RYNKU


YouTube에서 sklep wędkarski biznes plan 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 POMYSŁ NA BIZNES 2021 – SKLEP WEDKARSKI – REALIA RYNKU | sklep wędkarski biznes plan, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment