Praca W Niemczech Dla Uczniów | Jak Szukać Pracy W Niemczech 상위 5개 베스트 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “praca w niemczech dla uczniów – Jak szukać pracy w Niemczech“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Michał Ćwieląg 이(가) 작성한 기사에는 조회수 25,697회 및 좋아요 667개 개의 좋아요가 있습니다.

praca w niemczech dla uczniów 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Jak szukać pracy w Niemczech – praca w niemczech dla uczniów 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Sylwia Ammon :
https://www.youtube.com/channel/UC909Snxp6qPdXVjq6liVzdg

praca w niemczech dla uczniów 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

praca dla uczniów | Praca w Niemczech oferty – ogłoszenia 2022

Ogłoszenie sezonowej pracy w Niemczech przy zbiorach borówek dla studentów i uczniów na wakacje 2019. Zatrudnienie w Brandenburgii bez znajomości języka niemiec …

+ 더 읽기

Source: praca-niemcy24.pl

Date Published: 8/9/2022

View: 1769

OLX.pl – praca student niemcy

Zatrudnimy studentów z językiem niemieckim – wysokie stawki! od 8 000 zł do 15 000 zł/mies. brutto. Katowice, Dąbrówka Mała 26 lip Pełny etat Umowa o pracę.

+ 여기에 보기

Source: www.olx.pl

Date Published: 12/7/2021

View: 3573

Ograniczenia wiekowe do podjęcia pracy w Niemczech

Praca w Niemczech dla uczniów od 15 do 16 roku życia … Uczniowie w wieku od 15 roku życia pracować dłużej. Przed wszystkich w czasie wakacji …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: dojczland.info

Date Published: 1/21/2021

View: 9647

Wakacyjna praca studenów i uczniów w Niemczech – DWUP

Informujemy, że z Federalnego Urzędu Pracy (ZAV) w Bonn wpłynęła oferta pracy wakacyjnej dla polskich uczniów/studentów w Niemczech na okres wakacji – lato …

+ 더 읽기

Source: www.dwup.pl

Date Published: 5/7/2021

View: 6931

Oferty pracy wakacyjnej w Niemczech dla uczniów i studentów …

Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku prowadzi nabór studentów uczelni wyższych oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych do pracy wakacyjnej w Niemczech na …

+ 여기에 더 보기

Source: dokariery.pl

Date Published: 10/22/2021

View: 9239

주제와 관련된 이미지 praca w niemczech dla uczniów

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Jak szukać pracy w Niemczech. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Jak szukać pracy w Niemczech
Jak szukać pracy w Niemczech

주제에 대한 기사 평가 praca w niemczech dla uczniów

  • Author: Michał Ćwieląg
  • Views: 조회수 25,697회
  • Likes: 좋아요 667개
  • Date Published: 2019. 6. 20.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=odEkhTWGkFI

Praca w Niemczech oferty – ogłoszenia 2022

Szukaj Wszystkie Kategorie Dam pracę (1 064) Hotelarstwo i Gastronomia (1 061) Barman (13) Kelner-Kelnerka (187) Kucharz (157) Piekarz-Cukiernik (30) Pokojówka (223) Pomoc kuchenna (425) Praca dla informatyka (14) Administrator (4) programista (3) webmaster (1) Praca dla kierowcy (1 515) kierowca kat. B (578) kierowca kat. C (139) kierowca kat. C+E (752) kierowca kat. D (57) Praca dla kobiet (69) Praca dla mechanika (325) Blacharz-Lakiernik (100) Elektryk samochodowy (26) Wulkanizator (31) Praca dla operatora (768) Operator CNC (206) Operator dźwigu (22) Operator koparki (51) Operator suwnicy (7) Operator wózka widłowego (460) Praca dla opiekunek (2 382) Opiekunka dziecięca (46) Opiekunka osób starszych (2 316) Praca fachowa i przemysłowa (1 268) Elektryk przemysłowy (162) Lakiernik (89) Operator maszyn (23) Ślusarz (209) Spawacz (578) Stolarz (106) Tokarz (26) Praca fizyczna (1 126) Praca na magazynie (2 342) komisjoner (772) pakowacz (112) zbieranie zamówień (114) Praca na produkcji (2 284) linia produkcyjna (365) operator maszyn (117) pakowacz (43) sortowanie (32) Praca przy pakowaniu (1 553) Praca przy sprzątaniu (1 096) Praca sezonowa (1 123) Praca przy zbiorach (852) Praca w leśnictwie (35) Praca w ogrodnictwie (136) Praca w rolnictwie (65) Praca w Budownictwie (3 101) Cieśla (88) Cieśla konstrukcyjny (7) Cieśla szalunkowy (70) Dekarz (61) Elektryk budowlany (246) Hydraulik (416) Malarz budowlany (275) Malarz-Tapeciarz (204) Monter budowlany (366) Murarz (199) Tynkarz (65) Wykończenia i remonty (500) Szukam pracy (16)

Praca Student Niemcy

Klikając przycisk zarejestruj się, akceptuję Regulamin.

Przyjmuję do wiadomości, że OLX wykorzystuje moje dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności oraz Polityką dotyczącą plików cookie i podobnych technologii. OLX wykorzystuje zautomatyzowane systemy i partnerów do analizowania, w jaki sposób korzystam z usług w celu zapewnienia odpowiedniej funkcjonalności produktu, treści, dostosowanych i opartych na zainteresowaniach reklam, jak również ochrony przed spamem, złośliwym oprogramowaniem i nieuprawnionym korzystaniem z naszych usług.

Ograniczenia wiekowe do podjęcia pracy w Niemczech: Oto co musicie wiedzieć!

Nie wszyscy rodzice lub dziadkowie mają możliwości finansowe, aby wspomagać dzieci lub wnuki zastrzykami gotówki. Bardzo często zdarza się też, że kieszonkowe (Taschengeld) otrzymywane od rodziców nie wystarcza. Co wtedy zrobić? Jakie możliwości mają osoby niepełnoletnie w Niemczech, aby dorobić sobie legalnie parę euro, nie zaniedbać szkoły i nie popaść w konflikt z obowiązującym prawem? Na co muszą uważać one same, ich rodzice oraz ewentualni pracodawcy? Serdecznie zapraszamy do lektury!

Ograniczenia wiekowe do podjęcia pracy w Niemczech

Według obowiązującego w Niemczech prawa, a szczególnie §5 Ustawy o Ochronie Pracy Młodzieży, czyli Jugendarbeitsschutzgesetz, dzieci poniżej 13 roku życia nie mogą podejmować jakiejkolwiek pracy zarobkowej. Dopiero w momencie ukończenia przez nie 13 lat, ustawa przewiduje możliwość podjęcia pracy o charakterze zarobkowym. Warunkiem absolutnie koniecznym na podjęcie zatrudnienia jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego osoby nieletniej. Dodatkowym wymogiem jest to, że praca ta musi być odpowiednia pod względem fizycznym i psychicznym dla osób w tym wieku.

Osoba nieletnia, podlegająca obowiązkowi szkolnemu, może podjąć pracę o charakterze zarobkowym, jeżeli wykonywane czynności:

nie zagrażają bezpieczeństwu osoby nieletniej,

nie mają negatywnego wpływu na jej zdrowie oraz rozwój fizyczny i psychiczny,

nie wpływają negatywnie na wypełnianie obowiązku szkolnego, czyli nie utrudniają chodzenia do szkoły, nie pogarszają uzyskiwanych w szkole ocen oraz nie nakłaniają jej do opuszczania pojedynczych lekcji lub całodniowego wagarowania.

Praca w Niemczech dla uczniów od 13 do 14 roku życia

Uczniowie w tym wieku mogę jedynie wykonywać lekkie prace. Do takich czynności należy roznoszenie gazet lub ulotek reklamowych, opieka nad dziećmi (Babysitting), pomoc przy robieniu zakupów, praca w klubie sportowym np. jako podawacz piłek (Balljunge, Ballmädchen w klubie tenisowym) lub dawanie korepetycji dla uczniów w szkołach podstawowych. Podczas roku szkolnego dzieci i młodzież mogą pracować maksymalnie dwie godziny dziennie między ósmą rano a szóstą wieczorem.

Praca w Niemczech dla uczniów od 15 do 16 roku życia

Uczniowie w wieku od 15 roku życia pracować dłużej. Przed wszystkich w czasie wakacji mogą pracować aż do ośmiu godzin dziennie. Piętnastolatek w Niemczech może pracować maksymalnie pięć dni w tygodniu między godziną szóstą rano a ósmą wieczorem. Pracodawcy zatrudniający osoby w tym wieku muszą zwracać uwagę, że nie mogą one wykonywać czynności niebezpiecznych dla zdrowia i życia oraz pracować w zbyt głośnym, zbyt gorącym, zimnym lub mokrym otoczeniu. Dodatkowo nie wolno im nosić lub podnosić zbyt ciężkich przedmiotów.

Praca w Niemczech dla uczniów od 16 do 18 roku życia

W Niemczech wielu nastolatków zaczyna pracę dopiero po ukończeniu 16 roku życia. Związane jest to przede wszystkim z faktem, że ze względu na obowiązującą Ustawę o Ochronie Młodzieży, czyli Jugendschutzgesetz, nie podlegają oni w tym wieku takim ograniczeniom jak osoby młodsze. Na przykład mogą oni przebywać do godziny 24 w miejscach publicznych, co ułatwia im znalezienie lepiej płatnej pracy. Przykładowe zajęcia to praca przy rozwożeniu pizzy w pizzeriach lub dowożenie jedzenia w restauracjach (wielu 16-17 latków niemieckich ma w tym wieku prawo jazdy na motorower, czyli Moped/Mofa), w handlu detalicznym przy porządkowaniu towaru w sklepach, przy sprzedaży pieczywa w piekarniach, w lodziarniach, na kasie w sklepie. W przypadku pracy w handlu istnieje możliwość pracy na weekendzie na straganach na tak zwanych „Wochenmarkt” lub przy sprzedaży bezpośredniej w budkach z jedzeniem (Imbissbude).

Regulacje i wyjątki

W stosunku do dzieci i młodzieży obowiązuje w Niemczech zakaz pracy w weekendy oraz dni świąteczne. W przypadku niektórych branży, takich jak branża gastronomiczna, handel detaliczny lub branża rozrywkowa, mogą zostać uczynione wyjątki. Chcąc zatrudnić osobę nieletnią do pracy na weekendy i dni świąteczne, pracodawca musi złożyć wniosek z uzasadnieniem w odpowiednim urzędzie.

Jeżeli chodzi o godziny pracy osób niepełnoletnich, należy koniecznie zwracać uwagę na specyficzne dla poszczególnych branż regulacje.

I tak branży piekarniczej (ale nie w cukierniach) 16-latkowie mogą zaczynać pracę bardzo wcześnie, mianowicie już od godziny 5, zaś 17-latkowie od godziny 4 rano. W rolnictwie młodzi ludzie powyżej 16 roku życia mogą pracować od godziny 5 rano do 21 wieczorem. Z kolei w branży gastronomicznej osoby powyżej 16 roku życia mogą pracować do godziny 22:00.

W branży artystyczno-ewentowej 14- lub 15-latkowie mogą również pracować do godziny 22:00 pod warunkiem, że pracodawca uzyskał zgodę odpowiedniego miejscowo Urzędu do Spraw Młodzieży.

W przypadku, gdy młodzi ludzie w wieku od 15 do 17 lat podejmują pracę wakacyjną, mogą pracować do ośmiu godzin dziennie, ale nie mogą przekroczyć łącznego czasu pracy wynoszącego 40 godzin tygodniowo. Oznacza to, że nie mogę oni pracować w nadgodzinach.

Zarobki młodzieży w Niemczech

Gdy podczas pobytu w Niemczech wasze dzieci chcą sobie dorobić do kieszonkowego, musicie koniecznie zwrócić uwagę na to, że ich zarobki nie mogą przekraczać 450 euro miesięcznie. Po przekroczeniu tej kwoty konieczne jest odprowadzanie składek na ubezpieczenie społeczne (Sozialversicherungsbeiträge) oraz podatków.

Dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia nie podlegają regulacji dotyczącej ustawowo gwarantowanej płacy minimalnej. Oznacza to, że pracodawca nie jest zobowiązany do płacenia im przewidzianej prawnie minimalnej stawki godzinowej.

W odniesieniu do dzieci i młodzieży przeciętne wynagrodzenie godzinowe brutto wynosiło w 2019 roku średnio 8 euro. Poniższa tabela przedstawia zarobki w zależności od wieku.

Wiek Przeciętne wynagrodzenie za godzinę 13 lat 4,00 – 5,00 euro/godzinę 14 lat 5,00 – 6,00 euro/godzinę 15 lat 6,00 – 8,00 euro/godzinę 16 lat 7,00 – 10,00 euro/godzinę 17 lat 7,00 – 12,00 euro/godzinę 18 lat 8,00 – 13,00 euro/godzinę

Aplikacja o pracę dla nieletnich w Niemczech

W większości przypadków młodzi ludzie nie potrzebują obszernej aplikacji o pracę. W Niemczech bardzo często wystarczy osobiści pójść do lokalnego supermarketu czy piekarni i zapytać się, czy nie potrzeba pomocników (Aushilfe). Przeważnie wystarczy mieć przy sobie napisany i wydrukowany życiorys ze zdjęciem i danymi kontaktowymi, który można zostawić właścicielowi lub kierownikowi.

Niektóre zakłady pracy inserują wolne posady na swoich stronach internetowych, w lokalnej prasie lub na portalach internetowych. W takich przypadkach konieczne jest napisanie listu motywacyjnego, ewentualnie zeskanowanie świadectwa szkolnego i wysłanie aplikacji w formacie pdf na podany adres elektronicznej skrzynki pocztowej. Dlatego warto mieć wzbudzający zaufanie adres e-mailowy według schematu imię[email protected], gdyż żartobliwe adresy raczej spowodują, że aplikacja wyląduje w koszu na śmieci lub zostanie zablokowana przez filtr spamu.

DWUP

Wakacyjna praca studenów i uczniów w Niemczech

Informujemy, że z Federalnego Urzędu Pracy (ZAV) w Bonn wpłynęła oferta pracy wakacyjnej dla polskich uczniów/studentów w Niemczech na okres wakacji – lato 2013r.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z przesłaną przez Federalny Urząd Pracy (ZAV) w Bonn informacją określającą zasady zatrudnienia uczniów/studentów polskich na okres wakacji w Niemczech lato – 2013r., o zatrudnienie wakacyjne mogą ubiegać się:

– studenci studiów dziennych w tym studenci ostatniego roku studiów , którzy na zaświadczeniu o wpisie na listę studentów “Immatrikulationsbescheinigung” – będą mieli potwierdzenie daty zakończenia studiów na dzień 30.09.2013r . ;

– uczniowie szkół ponadgimnazjalnych ( za wyjątkiem szkół ogólnokształcących ) w tym uczniowie ostatniego roku nauki , którzy na zaświadczeniu o wpisie na listę studentów “Immatrikulationsbescheinigung” – będą mieli potwierdzenie daty zakończenia szkoły na dzień 31.08.2013r .;

– w wieku od 18 lat do 35 lat ;

– posiadający dobrą lub bardzo dobrą znajomość języka niemieckiego ( wymagany minimum 3-letni okres nauki języka niemieckiego ),

– deklarują gotowość do podjęcia pracy, przez co najmniej 2 miesiące w okresie letnich wakacji,

– nie mogą mieć specjalnych życzeń odnośnie lokalizacji ( ubiegający się o pracę, którzy chcą pracować w określonym mieście lub regionie Niemiec – otrzymają odmowę).

Komplet wymaganych dokumentów stanowią:

• 2 egzemplarze podania “Bewerbung 2013” wypełnione pismem drukowanym lub komputerowym w języku niemieckim z aktualnymi dwoma zdjęciami paszportowymi przyklejonymi do podań (zgodne z załączonym wzorem), drukowane dwustronnie podpisane przez studenta/ucznia na pierwszej stronie “Bewerbung 2013”;

• 1 egzemplarz zaświadczenia potwierdzającego znajomość języka niemieckiego

“Beschenigung über Deutschkenntnisse” z pieczęcią uczelni/szkoły i podpisem

lektora/nauczyciela języka niemieckiego (zgodne z załączonym wzorem);

• 1 egzemplarz zaświadczenia o wpisie na listę studentów “Immatrikulationsbescheinigung” z pieczątką nagłówkową uczelni/szkoły oraz podpisem i imienną pieczątką osoby upoważnionej (zgodne z załączonym wzorem);

• 1 egzemplarz oświadczenia wyrażającego zgodę na przetwarzanie danych osobowych w związku z ubieganiem się o zatrudnienie za granicą;

• 1 egzemplarz oświadczenia zawierającego informacje o pracy wakacyjnej w Niemczech wraz z oświadczeniem potwierdzającym otrzymanie, zapoznanie się i akceptację warunków zatrudnienia zawartych w informacji dla studentów „Ferienbeschäftigung in Deutschland für ausländische Studenten, Stand: October 2012”.

Studenci/uczniowie, którzy posiadają prawo jazdy winni do kompletu dokumentów dołączyć kopię prawa jazdy .

UWAGA:

Student zobowiązany jest posiadać drugi egzemplarz zaświadczenia o wpisie na listę studentów „Immatrikulationsbescheinigung”, który będzie niezbędny dla pracodawcy niemieckiego;

ZAV akceptuje tylko dokumenty zgodne z w/w wzorami z oryginalnymi pieczęciami uczelni/szkoły;

Podanie “Bewerbung 2013” należy obowiązkowo wydrukować na 1 kartce – dwustronnie ( wydrukowane na 2 kartkach jednostronnie zostaną odrzucone ),

należy obowiązkowo wydrukować na 1 kartce – dwustronnie ( ), Studenci/uczniowie, którzy ubiegają się o pracę przez WUP nie mogą ubiegać się o nią bezpośrednio u pracodawcy a także bezpośrednio przez ZAV. W takich przypadkach ZAV zastrzega sobie, że podania studentów/uczniów ubiegających się o pracę bezpośrednio przez ZAV jak i przez pracodawcę zostaną odrzucone;

Studenci/uczniowie posiadający pracodawcę niemieckiego który wyraża chęć ich zatrudnienia w okresie wakacji o zatrudnienie ubiegają się bezpośrednio przez pracodawcę niemieckiego;

Z uwagi, iż polscy studenci są mile widziani przez pracodawców niemieckich, rozszerzono ofertę na uczniów szkół ponadgimnazjalnych ( za wyjątkiem szkół ogólnokształcących );

); Oferty pracy obejmują głównie zatrudnienie w gospodarstwach rolnych. Większość uczniów i studentów powinna nastawić się na zatrudnienie w rolnictwie, co znacznie zwiększy ich szansę zatrudnienia.

Każdy student/uczeń musi obowiązkowo potwierdzić podpisem otrzymanie, zapoznanie się i akceptację warunków zatrudnienia sezonowego w Niemczech zawartych w informacji dla studentów „Ferienbeschäftigung in Deutschland für ausländische Studenten, Stand: October 2012”.

NIE BĘDĄ AKCEPTOWANE:

– dokumenty bez stempla uczelni/szkoły,

– dokumenty z zeskanowanym / skopiowanym stemplem uczelni/szkoły,

– dokumenty, w których zmieniono dane i zmian tych nie potwierdzono podpisem i stemplem uczelni/szkoły,

– dokumenty, które zawierają zmiany/ poprawki dokonane korektorem

– dokumenty bez podpisu osoby uprawnionej oraz bez pieczęci imiennej.

Jednocześnie poniżej przedstawiam dodatkowe informacje dotyczące pracy wakacyjnej w Niemczech dla polskich studentów/uczniów:

1. Oferowana praca wakacyjna to najczęściej prace pomocnicze w rolnictwie, przy sprzątaniu budynków, w hotelarstwie i gastronomii, w sieci gastronomicznej

(np. Mc Donalds), jak również w niewielkim stopniu w przemyśle.

2. Czas pracy, wynagrodzenie oraz pozostałe warunki pracy odpowiadają uregulowaniom taryfowym lub normom przyjętym na danym obszarze. Wynagrodzenie płatne jest przeważnie na koniec miesiąca, dlatego w pierwszych tygodniach studenci/uczniowie powinni mieć wystarczającą ilość pieniędzy na utrzymanie.

3. Student/uczeń powinien zabrać drugi egzemplarz zaświadczenia o wpisie na listę studentów dla pracodawcy, gdyż będzie on niezbędny przy zatrudnieniu i naliczeniu wynagrodzenia.

4. Po przyjeździe do Niemiec student/uczeń ma obowiązek zameldowania się w ciągu 8 dni w administracji gminy lub miasta.

5. Ponieważ studenci/uczniowie nie mają w Niemczech ustawowego ubezpieczenia chorobowego, powinni koniecznie zawrzeć umowę ubezpieczeniową w Polsce, w ramach której pokryte zostaną koszty ewentualnej choroby.

6. Koszty dojazdu do miejsca pracy ponosi student/uczeń. Pracodawca nie ma obowiązku zapewnienia studentowi/uczniowi zakwaterowania, ale często pomaga w jego znalezieniu. W branżach takich jak rolnictwo, gastronomia pracodawca z reguły zapewnia zakwaterowanie (odpłatne lub nieodpłatne ).

7. Studenci/uczniowie podejmujący zatrudnienie w gastronomii, przemyśle spożywczym itp. muszą liczyć się z koniecznością poddania się w Niemczech badaniom lekarskim na własny koszt.

Pragniemy zwrócić Państwa uwagę, że partner niemiecki Zentralstelle für Arbeitsvermittlung (ZAV) w Bonn nie przedstawia konkretnej oferty pracy lecz jedynie przesyła formularze zgłoszeniowe, które po wypełnieniu przez zainteresowane osoby są udostępniane niemieckim pracodawcom. Wybór pracowników należy do pracodawców niemieckich. Przekazanie przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu formularzy stronie niemieckiej nie jest równoznaczne z otrzymaniem zatrudnienia.

Propozycje ofert pracy sezonowej dla studentów/uczniów będą sukcesywnie przesyłane bezpośrednio do osoby zainteresowanej na podany przez nią adres korespondencyjny, jednak nie wcześniej niż od drugiej połowy kwietnia 2013r. Otrzymanie ofert nie jest jednoznaczne z obowiązkiem podjęcia zatrudnienia. Osoba ma prawo wyboru oferty. W przypadku, gdy proponowane oferty nie odpowiadają oczekiwaniom studenta/ucznia zobowiązany jest on odesłać otrzymane oferty pracy do ZAV Bonn.

Termin składania dokumentów do 10 stycznia 2013r.

W siedzibach Centrów Informacji i Planowania Kariery Zawodowej

ul. Ogrodowa 5b 58-306 Wałbrzych

al. Armii Krajowej 54 50-541 Wrocław

Plac Słowiański 1 59-220 Legnica

ul. Wojska Polskiego 18 58-500 Jelenia Góra

W godz. od 7.30 – do 15.30

Załączniki: do pobrania

l. Wzór podania – Bewerbung 2013

2. Wzór zaświadczenia potwierdzającego znajomość języka niemieckiego – “Beschenigung über Deutschkenntnisse”

3. Wzór zaświadczenia o wpisie na listę studentów – “Immatrikulationsbescheinigung”

4. Informacja dla studentów zagranicznych – stan październik 2012 – „Ferienbeschäftigung in Deutschland für ausländische Studenten, Stand: October 2012”

5. Wzór oświadczenia dotyczącego zgody na przetwarzanie danych osobowych

6. Wzór oświadczenia dla studentów/uczniów wraz z oświadczeniem potwierdzającym otrzymanie, zapoznania się oraz akceptację warunków zatrudnienia zawartych w informacji dla studentów „Ferienbeschäftigung in Deutschland für ausländische Studenten, Stand: October 2012”

Oferty pracy wakacyjnej w Niemczech dla uczniów i studentów z Białegostoku

Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku prowadzi nabór studentów uczelni wyższych oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych do pracy wakacyjnej w Niemczech na okres wakacji – lato 2017.

Oferta została przekazana przez Federalny Urząd Pracy (ZAV) w Bonn.

KTO MOŻE UBIEGAĆ SIĘ O ZATRUDNIENIE?

1. studenci studiów dziennych, wieczorowych i zaocznych (w tym szkół zawodowych), studenci ostatniego roku studiów, którzy na zaświadczeniu o wpisie na listę studentów “Immatrikulationsbescheinigung” na dzień 30.09.2017 będą posiadali status studenta,

2. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (za wyjątkiem szkół ogólnokształcących) – w tym uczniowie ostatniego roku nauki, którzy na dzień 31.08.2017 będą posiadali status ucznia,

spełniający następujące warunki:

• mają ukończone 18 lat

• deklarują znajomość języka niemieckiego

• wyrażają gotowość do podjęcia pracy przez co najmniej 2 miesiące w okresie letnich wakacji

Jakie są warunki zatrudnienia?

1. Rodzaj wykonywanej pracy: prace pomocnicze w hotelarstwie, gastronomii (np. Mc Donalds), rolnictwie (najwięcej ofert pracy pochodzi z gospodarstw rolnych), sprzątaniu budynków, jak również w niewielkim stopniu w przemyśle.

2. Czas pracy, wynagrodzenie oraz pozostałe warunki pracy odpowiadają uregulowaniom taryfowym lub normom przyjętym na danym obszarze Niemiec.

3. Federalny Urząd Pracy w Bonn nie przedstawia konkretnej oferty pracy, lecz jedynie przesyła formularze zgłoszeniowe, które po wypełnieniu przez studentów udostępniane są niemieckim pracodawcom.

4. Wyboru pracowników dokonują pracodawcy niemieccy. Przekazanie przez Urząd formularzy stronie niemieckiej nie jest równoznaczne z otrzymaniem zatrudnienia.

5. Osoby aplikujące nie mogą wskazywać określonego miasta lub regionu Niemiec, w którym chcą być zatrudnieni.

6. Propozycje ofert pracy sezonowej będą przesyłane bezpośrednio do osoby zainteresowanej na podany przez nią adres korespondencyjny, jednak nie wcześniej niż od drugiej połowy kwietnia 2017 r.

7. Osoba aplikująca ma prawo rezygnacji z zaproponowanej oferty pracy.

WYMAGANE DOKUMENTY

• 2 egzemplarze podania “Bewerbung 2017”

• 1 egzemplarz zaświadczenia o wpisie na listę studentów “Immatrikulationsbescheinigung” z pieczątką nagłówkową uczelni/szkoły oraz imienną pieczątką osoby upoważnionej (zgodne z załączonym wzorem)

• 1 egzemplarz oświadczenia wyrażającego zgodę na przetwarzanie danych osobowych w związku z ubieganiem się o zatrudnienie za granicą

• 1 egzemplarz oświadczenia zawierającego informacje o pracy wakacyjnej w Niemczech wraz z oświadczeniem potwierdzającym otrzymanie, zapoznanie się i akceptację warunków zatrudnienia zawartych w informacji dla studentów „Ferienbeschäftigung in Deutschland für ausländische Studenten, Stand: Juni 2016”

• Studenci/uczniowie, którzy posiadają prawo jazdy, powinni do kompletu dokumentów dołączyć kopię prawa jazdy.

Wymagane dokumenty oraz Informator dla studentów zagranicznych można pobrać na stronie https://wupbialystok.praca.gov.pl (Aktualności WUP) lub w Wojewódzkim Urzędzie Pracy, ul. Pogodna 22, pokój nr 13.

DODATKOWE INFORMACJE:

• Wynagrodzenie płatne jest przeważnie na koniec miesiąca, dlatego w pierwszych tygodniach studenci/uczniowie powinni mieć wystarczającą ilość pieniędzy na utrzymanie.

• Student/uczeń powinien zabrać drugi egzemplarz zaświadczenia o wpisie na listę studentów dla pracodawcy, gdyż będzie on niezbędny przy zatrudnieniu i naliczeniu wynagrodzenia.

• Po przyjeździe do Niemiec student/uczeń ma obowiązek zameldowania się w ciągu 8 dni w administracji gminy lub miasta.

• Ponieważ studenci/uczniowie nie mają w Niemczech ustawowego ubezpieczenia chorobowego, powinni koniecznie zawrzeć umowę ubezpieczeniową w Polsce, w ramach której pokryte zostaną koszty ewentualnej choroby.

• Koszty dojazdu do miejsca pracy ponosi student/uczeń. Pracodawca nie ma obowiązku zapewnienia studentowi/uczniowi zakwaterowania, ale często pomaga w jego znalezieniu. W branżach takich jak rolnictwo, gastronomia pracodawca z reguły zapewnia zakwaterowanie (odpłatne lub nieodpłatne).

• Studenci/uczniowie podejmujący zatrudnienie w gastronomii, przemyśle spożywczym itp. muszą liczyć się z koniecznością poddania się w Niemczech badaniom lekarskim na własny koszt.

UWAGA! NIE BĘDĄ AKCEPTOWANE:

• Dokumenty bez stempla szkoły/uczelni

• Dokumenty z zeskanowanym/skopiowanym stemplem uczelni/szkoły

• Dokumenty, w których dokonano poprawek nie potwierdzonych podpisem i stemplem uczelni/szkoły

• Dokumenty, które zawierają zmiany/poprawki dokonane korektorem

• Dokumenty bez podpisu osoby uprawnionej oraz bez pieczęci imiennej

JAK SKŁADAĆ DOKUMENTY?

1. OSOBIŚCIE – Wojewódzki Urząd Pracy, ul. Pogodna 22, pokój nr 13, w godz. 8.00 – 15.00 – aplikujący będą proszeni o okazanie legitymacji studenckiej/uczniowskiej

2. DROGĄ POCZTOWĄ – Wojewódzki Urząd Pracy, ul. Pogodna 22, 15-354 Białystok

Z dopiskiem – praca wakacyjna dla studentów – Niemcy

Nieprzekraczalny termin składania dokumentów – 16 stycznia 2017 r.

Osoba do kontaktu: Pani Beata Chrościńska, Tel. 85 74 97 235/238

email: beata.chrościń[email protected]

키워드에 대한 정보 praca w niemczech dla uczniów

다음은 Bing에서 praca w niemczech dla uczniów 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  Przepisy Z Ziemi Dobrzyńskiej | Przepisy Tradycyjnej Kuchni Dobrzyńskiej - Mirosława Wilk 빠른 답변
See also  The Spirit Catches You And You Fall Down Audio Free | The Spirit Catches You And You Fall Down: Anne Fadiman Book Talk 116 개의 정답

See also  전능하신 나의 주 하나님은 악보 | #85 전능하신 나의 주 하나님은 능치 못 하실 일 전혀 없네 - My Lord God Almighty Has Absolutely Nothing To Do. 답을 믿으세요

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Jak szukać pracy w Niemczech

  • Praca w Niemczech
  • jak szukać pracy za granicą
  • lipsk

Jak #szukać #pracy #w #Niemczech


YouTube에서 praca w niemczech dla uczniów 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Jak szukać pracy w Niemczech | praca w niemczech dla uczniów, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment