Pismo W Sprawie Przyznania Nagrody Jubileuszowej Wzór | Abp Ryś: Nie Ma Pielgrzymowania Bez Słuchania Słowa! I Pabianice 2022 상위 5개 베스트 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “pismo w sprawie przyznania nagrody jubileuszowej wzór – Abp Ryś: nie ma pielgrzymowania bez słuchania Słowa! I Pabianice 2022“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Archidiecezja Łódzka 이(가) 작성한 기사에는 조회수 2,116회 및 좋아요 219개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

pismo w sprawie przyznania nagrody jubileuszowej wzór 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Abp Ryś: nie ma pielgrzymowania bez słuchania Słowa! I Pabianice 2022 – pismo w sprawie przyznania nagrody jubileuszowej wzór 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

#abpRyś #PielgrzymkaPabianicka #Homilia #Pabianice
Homilia wygłoszona przez abpa Grzegorza Rysia podczas inauguracji 554. Pieszej Pielgrzymki Pabianickiej na Jasną Górę 19 sierpnia 2022 roku.
Materiał przygotował ks. Paweł Kłys.

pismo w sprawie przyznania nagrody jubileuszowej wzór 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

nagroda jubileuszowa wzor – EduRada.pl

Szczegółowe zasady ustalania i wypłaty nagrody jubileuszowej są zawarte w rozporządzeniu MENiS z dnia 30 października 2001 r. w sprawie szczegółowych zasad.

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: edurada.pl

Date Published: 6/19/2022

View: 3847

Jak napisać pismo o przyznanie nagrody jubileuszowej

o terminowym regulowaniu zobowiązań. pismo w sprawie przyznania nagrody.pdf. Poniżej wzór takiego oświadczenia.Na podstawie art.

+ 여기에 자세히 보기

Source: pdfdokumenty.pl

Date Published: 2/13/2021

View: 5865

Zasady przyznania nagrody jubileuszowej – wzór – Infor.pl

W przedmiotowym piśmie o przyznaniu nagrody należy określić imię i nazwisko pracownika oraz wskazać wysokość nagrody i termin jej wypłaty. Odpis …

+ 여기에 표시

Source: kadry.infor.pl

Date Published: 8/20/2022

View: 5294

(WZÓR)

Przyjmuje się następujące kryteria przyznawania nagród: … Pracownikowi przysługuje nagroda jubileuszowa, zwana w dalszej części „nagrodą” w wysokości:.

+ 여기에 표시

Source: bip.malopolska.pl

Date Published: 9/22/2021

View: 7908

Wzór pisma o przyznaniu nagrody jubileuszowej

Zasady przyznania nagrody jubileuszowej – wzór. … prawłowo sporządzone sprawozdanie finansowe .w sprawie przyznania środków finansowych.

+ 여기에 보기

Source: dokumentos.pl

Date Published: 4/1/2021

View: 7696

주제와 관련된 이미지 pismo w sprawie przyznania nagrody jubileuszowej wzór

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Abp Ryś: nie ma pielgrzymowania bez słuchania Słowa! I Pabianice 2022. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Abp Ryś: nie ma pielgrzymowania bez słuchania Słowa! I Pabianice 2022
Abp Ryś: nie ma pielgrzymowania bez słuchania Słowa! I Pabianice 2022

주제에 대한 기사 평가 pismo w sprawie przyznania nagrody jubileuszowej wzór

  • Author: Archidiecezja Łódzka
  • Views: 조회수 2,116회
  • Likes: 좋아요 219개
  • Date Published: 9시간 전 최초 공개
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=MskQ03_yiPU

Jakie dokumenty potwierdzają prawo do nagrody jubileuszowej?

Pracy nr 12/2008) nagroda jubileuszowa przysługuje z tytułu obiektywnie osiągniętego stażu pracy. Oznacza to, że jej wypłata nie powinna być uzależniona od posiadania konkretnego dokumentu potwierdzającego ten okres np. wyłącznie od świadectw pracy.

W jakim terminie powinna być wypłacona nagroda jubileuszowa?

Zasadniczo pracownik nabywa je w terminie, w którym upływa okres zatrudnienia upoważniający do otrzymania tej nagrody. Wypłata powinna nastąpić już w następnym dniu (czyli niezwłocznie), a w razie opóźnienia pracownikowi należą się od tego momentu odsetki.

Czy pracownik musi złożyć wniosek o wypłatę nagrody jubileuszowej?

Na podstawie jakich przepisów? Nagroda jubileuszowa jest świadczeniem przysługującym pracownikowi z mocy prawa i co do zasady nie ma potrzeby składania przez pracowników wniosków o jej wypłatę. Niedopuszczalnym jest uzależnianie wypłaty nagród jubileuszowych od złożenia takich wniosków.

Czy do nagrody jubileuszowej wlicza się premię uznaniową?

Gdyby pracownik otrzymywał premie uznaniowe, należałoby je również wykluczyć z podstawy nagrody, gdyż nie mają charakteru roszczeniowego, czyli pracownik nie może domagać się ich przyznania (zob. np. wyrok SN z 20 lipca 2000 r., sygn. akt I PKN 17/00).

Czy pracodawca może odmówić wypłaty nagrody jubileuszowej?

Odpowiedź: Nie. Należy dokonać zmiany w planie finansowym szkoły i wypłacić nagrodę.

Jakie składniki wliczamy do nagrody jubileuszowej 2022?

W przypadku pracowników sfery budżetowej do stażu pracy uprawniającego do nagrody jubileuszowej zalicza się wszystkie zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one uwzględnieniu w stażu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.

Czy nagrodę jubileuszowa można wypłacić wstecz?

Prawo do nagrody jubileuszowej przedawnia się jednak po upływie 3 lat od dnia jej wymagalności. Wynika to z treści art. 291 § 1 Kodeksu pracy, zgodnie z którym „roszczenia ze stosunku pracy ulegają przedawnieniu z upływem 3 lat od dnia, w którym roszczenie stało się wymagalne”.

Czy Jubileuszówka może przepaść?

Czy nagroda jubileuszowa może przepaść? Niestety tak. Jeśli z jakiegoś powodu, pracodawca nie będzie w posiadaniu wszystkich niezbędnych dokumentów, które świadczą o tym, że pracownik ma odpowiedni staż pracy, by otrzymać nagrodę jubileuszową, to po prostu jej wypłaci.

Ile za 30 lat pracy w budżetówce?

wynagrodzenia miesięcznego; po 30 latach pracy – 150 proc. wynagrodzenia miesięcznego; po 35 latach pracy – 200 proc.

Ile za 30 lat pracy?

150% wynagrodzenia wypłacanego co miesiąc – nagroda jubileuszowa za 30 lat pracy, 200% miesięcznych zarobków – nagroda jubileuszowa za 35 lat pracy, 250% miesięcznej pensji – nagroda jubileuszowa za 40 lat pracy.

Czy po ustaniu zatrudnienia można wypłacić nagrodę jubileuszowa?

Udokumentowanie dodatkowego stażu pracy po ustaniu zatrudnienia nie uprawnia nauczyciela do otrzymania nagrody jubileuszowej. Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r.

Jak napisać uzasadnienie wniosku o nagrodę dla pracownika?

Uzasadnienie wniosku o nagrodę dla pracownika przykładowo powinno zawierać omówienie osiągnięć pracownika oraz różnicowanie wysokości nagród w celu zwiększenia waloru motywacyjnego. W przypadku nagród okresowych należy uwzględniać również odniesienie do oceny bieżącej pracownika.

Czy nagroda ma charakter roszczeniowy?

“premia uznaniowa” nie ma charakteru roszczeniowego, to nie stanowi składnika wynagrodzenia za pracę i wobec tego nie mieści się w pojęciu wynagrodzenia w rozumieniu art. 172 K.p. oraz w § 6 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 8 stycznia 1997 r.

Jakie są potrącenia od nagrody jubileuszowej?

Zgodnie z tym zapisem nagrody jubileuszowe (gratyfikacje) są wyłączone z podstawy wymiaru składek, jeżeli – według zasad określających warunki ich przyznawania – przysługują pracownikowi nie częściej niż co 5 lat.

Czy późniejsze udokumentowanie prawa do nagrody jubileuszowej skutkuje utratą prawa do nagrody?

Wynika z tego, że późniejsze dostarczenie świadectw pracy nie pozbawia pracownika prawa do nagrody jubileuszowej. Powoduje jedynie, że pracodawca ustala do niej prawo po udokumentowaniu okresów zatrudnienia lub innych okresów zaliczanych do okresu, od którego zależy nabycie prawa i wysokość nagrody.

Czy nagroda jubileuszowa ulega przedawnieniu?

Czy nagroda jubileuszowa może przepaść? Niestety tak. Jeśli z jakiegoś powodu, pracodawca nie będzie w posiadaniu wszystkich niezbędnych dokumentów, które świadczą o tym, że pracownik ma odpowiedni staż pracy, by otrzymać nagrodę jubileuszową, to po prostu jej wypłaci.

Czy nagrodę jubileuszowa wpisuje się do świadectwa pracy?

Czy informację o wypłaceniu tej nagrody należy zamieścić w świadectwie pracy? Odpowiedź: Tak. Informacja o nagrodzie jubileuszowej wypłaconej pracownikowi przed terminem jej nabycia powinna znaleźć się w świadectwie pracy.

Czy po ustaniu zatrudnienia można wypłacić nagrodę jubileuszowa?

Udokumentowanie dodatkowego stażu pracy po ustaniu zatrudnienia nie uprawnia nauczyciela do otrzymania nagrody jubileuszowej. Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r.

Jak napisać pismo o przyznanie nagrody jubileuszowej — pdfdokumenty.pl

Plik pobrano już 1042 razy! Pobierz już teraz plik jak_napisać_pismo_o_przyznanie_nagrody_jubileuszowej w jednym z formatów – PDF, DOC, ODT. Dzięki temu będziesz mógł go od razu wydrukować, oraz edytować w popularnych programach typu Microsoft Office, Libre Office, OpenOffice, OfficeSuite i innych podobnych! Pobierz już teraz plikw jednym z formatów –. Dzięki temu będziesz mógł go od razu wydrukować, oraz edytować w popularnych programach typu Microsoft Office, Libre Office, OpenOffice, OfficeSuite i innych podobnych!

Pobieraj sprawdzone i aktualne pliki!

Plik jest aktualny na dzień:

Łatwa edycja oraz drukowanie

Łatwa edycja oraz drukowanie Gwarancja bezpieczeństwa

Gwarancja bezpieczeństwa Błyskawiczne oraz natychmiastowe pobieranie

Błyskawiczne oraz natychmiastowe pobieranie Dowolny oraz nielimitowany użytek

Wzór formularza nie podlega modyfikacji, zatem druki indywidualnie zmienione będą odsyłane bez. Informacja o uprawnionym do nagrody jubileuszowej:.Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac prosbe o wyplate nagrody jubileuszowej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę. Wynagrodzenie za czas płatnych urlopów, o których mowa w .Pracownik samorządowy nabywa prawo do nagrody jubileuszowej w dniu upływu okresu. W przedmiotowym piśmie o przyznaniu nagrody należy określić imię i nazwisko pracownika oraz wskazać wysokość nagrody i termin jej wypłaty. Odpis. powód zwrócił się do pozwanego o wypłatę nagrody jubileuszowej w terminie do dnia…………………………… pod rygorem wniesienia sprawy do sądu pracy. Dowód: pismo z dnia ……

Wzór wniosku o nagrodę jubileuszową

w sprawie szczegółowych zasad ustalania okresów pracy i innych okresów uprawniających nauczyciela do nagrody jubileuszowej oraz szczegółowych zasad jej. Wnoszę o: Zasądzenie od pozwanego na rzecz powoda nagrody jubileuszowej w wysokości ………………… zł wraz z ustawowymi odsetkami Nadanie wyrokowi klauzuli. Nie szukaj dłużej informacji na temat wzor wniosku o przyznanie nagrody jubileuszowej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego. Pracownikowi przysługuje nagroda jubileuszowa, zwana w dalszej części „nagrodą” w. Wypłata nagrody następuje z urzędu, tj. bez wniosku pracownika, Zasady przyznania nagrody jubileuszowej – wzór. 2011 r. pracownicy minęło 25 lat pracy zawodowej, więc złożyła wniosek o wypłatę nagrody jubileuszowej.

Wzór wniosku o nagrodę

Wzór wniosku o przyznanie Wyróżnienia lub Nagrody dla zawodnika wraz z. Rozpatrzenie wniosków oraz przyznanie Wyróżnień i Nagród nastąpi do dnia 28. Wnioski o przyznanie w 2021 roku nagrody ministra właściwego do spraw oświaty i. Wzor wniosku o nagrodę kuratora.docx (20.84KB). Wzór wniosku o przyznanie nagrody ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, Wniosek o przyznanie nagrody specjalnej w zakresie pomocy społecznej – kategoria indywidualna. 1. Dane o kandydacie. a) imię i nazwisko .Wzór wniosku do pobrania znajduje się poniżej. Wnioski nadesłane po terminie nie będą rozpatrywane. Miejsca składania wniosków. Wnioski ze szkół.

Podanie o nagrodę

Załącznik. Do Zarządzenia Nr 159/06. Prezydenta Miasta Suwałk z dn. 2 sierpnia 2006 r. WNIOSEK. O PRZYZNANIE NAGRODY ROCZNEJ. 1. Imię i nazwisko kierownika. Poniżej wzór regulaminu przyznawania nagrody oraz oświadczenie pracownika przyjmującego nagrodę.Pracodawca 15 kwietnia 2011 r. zawiadomił. stypendiów, nagród i wyróżnień sportowych. § 4. 1. Wniosek o przyznanie Wyróżnienia lub Nagrody powinien zawierać: 1) nazwę wnioskodawcy oraz jego adres,Odpowiedź: Pracownik nie musi wnosić podania o wypłatę nagrody jubileuszowej. Nagroda ta należy się z mocy prawa w związku ze spełnieniem. Wniosek o wypłatę nagrody > Kadrowe > Wzory dokumentów > Money.pl Wzór dokumentu : Wniosek o wypłatę nagrody Kategoria dokumentu: Kadrowe Tytuł dokumentu:.

Pismo w sprawie przyznania nagrody

w sprawie przyznawania nagrody rocznej osobom kierującym niektórymi. wzór wniosku o przyznanie nagrody rocznej, o którym mowa w art.przyznawania nagrody Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, 1) Pismo przewodnie zawierające informację o osobie, w sprawie, której skierowano.nagroda jubileuszowa dla pracownika samorządowego w szkole.w sprawie pozytywnego zaopiniowania wniosku o przyznanie dyrektorowi instytutu nagrody rocznej. 2) oświadczenie*:. – o terminowym regulowaniu zobowiązań. pismo w sprawie przyznania nagrody.pdf. Poniżej wzór takiego oświadczenia.Na podstawie art. 105 Kodeksu pracy pracodawca może przyznać.

komu i kiedy przysługuje?

Kodeks pracy nie reguluje pojęcia nagrody jubileuszowej, czyli nie przysługuje ona wszystkim pracownikom. Nagroda jubileuszowa jest wypłacana na podstawie zasad i trybu określonego w odrębnych aktach, które obejmują określone grupy zawodowe. Aktami mówiącymi o tej nagrodzie są m.in. Karta nauczyciela, ustawa o służbie cywilnej, ustawa o pracownikach samorządowych, ustawa o zakładach opieki zdrowotnej czy ustawa o pracownikach urzędów skarbowych. Na podstawie innych rozporządzeń do nagrody jubileuszowej mają również prawo pracownicy instytucji kultury, bibliotek i górnicy. Dla pozostałych grup zawodowych to pracodawcy mogą ustalać własne postanowienia dotyczące nagrody. Ustalenia te powinny być zawarte w przepisach wewnętrznych, np. w regulaminie wynagradzania, umowie o pracę lub układzie zbiorowym pracy.

Okresy zatrudnienia uprawniające do nagrody jubileuszowej

Do stażu pracy, który uprawnia do nagrody jubileuszowej, wlicza się wszystkie zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy (gdy podlegają zaliczeniu do okresu pracy, od którego zależą przywileje przysługujące pracownikom).

Okresy, które uprawniają pracownika do nagrody jubileuszowej to m.in.:

wszystkie zakończone zatrudnienia (na podstawie stosunku pracy),

prowadzenie indywidualnego gospodarstwa rolnego lub pracy w takim gospodarstwie,

pobieranie zasiłku dla bezrobotnych,

przebywanie na urlopie wychowawczym.

Warto pamiętać, że przy ustalaniu stażu pracy nie bierze się pod uwagę okresów prowadzenia działalności gospodarczej oraz pracy na podstawie umów cywilnoprawnych.

Według wyroku Sądu Najwyższego z 4 czerwca 2008 r. (II PK 292/07; M.Pr.Pracy nr 12/2008) nagroda jubileuszowa przysługuje z tytułu obiektywnie osiągniętego stażu pracy. Oznacza to, że jej wypłata nie powinna być uzależniona od posiadania konkretnego dokumentu potwierdzającego ten okres np. wyłącznie od świadectw pracy. Mimo to, świadectwo wciąż jest podstawowym środkiem dokumentowania czasu zatrudnienia. Zawiera ono bowiem dane, które wpływają na uznanie okresu zatrudnienia do stażu uprawniającego do nagrody jubileuszowej.

Nagroda jubileuszowa – data wypłaty

Nagroda jubileuszowa wypłacana jest po osiągnięciu pewnego stażu pracy. Zazwyczaj jest to dzień, w którym pracownik nabywa do niej prawo. Zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego z 21 maja 1991 r., I PZP 16/91 OSNC 1992/1/10, prawo do nagrody jubileuszowej przysługuje w dniu bezpośrednio poprzedzającym dzień, który nazwą lub datą odpowiada dniowi, w którym pracownik podjął zatrudnienie. Należy jednak pamiętać, że po dostarczeniu przez zatrudnionego dokumentów potwierdzających staż pracy w innych zakładach pracy potrzebny jest czas do prawidłowego obliczenia nagrody. Dlatego praktyka przyjmuje, że nagroda jubileuszowa wypłacana jest niezwłocznie, jednak nie później niż w dniu wypłaty wynagrodzenia za pracę.

Obliczanie nagrody jubileuszowej

W przypadku pracowników samorządowych co do zasady podstawą do obliczenia nagrody jubileuszowej jest wynagrodzenie przysługujące w dniu nabycia prawa do nagrody. Jednak gdy nagroda zostanie wypłacona w późniejszym terminie i gdy naliczona od tej pensji będzie wyższa, wówczas liczy się ją od tej wyższej płacy.

Przykład 1.

Pracownik samorządowy osiągnął 20-letni staż pracy 30 marca. Nagroda jubileuszowa zostanie wypłacona 10 kwietnia. Zgodnie z aneksem 1 kwietnia wzrośnie jego wynagrodzenie. Wówczas podstawą obliczenia nagrody jest wynagrodzenie przysługujące mu w dniu nabycia do niej prawa, czyli podwyższone wynagrodzenie.

W sytuacji, gdy zmienia się wymiar czasu pracy, wtedy podstawą obliczenia nagrody jest wynagrodzenie przysługujące mu w dniu nabycia do niej prawa. Czyli jeżeli dzień uzyskania prawa do nagrody wystąpił przed zmianą wymiaru czasu pracy, a wypłacona ma być w trakcie pracy na nowym etacie, wówczas podstawą do obliczenia nagrody jest płaca sprzed zmiany wymiaru czasu pracy.

POLECAMY Rozliczaj wygodnie pracowników online! Generuj umowy i wyliczaj wynagrodzenia!

Generuj umowy i wyliczaj wynagrodzenia! Rozliczaj podatki i ZUS przez internet!

Rozliczaj podatki i ZUS przez internet! Zapomnij co to Płatnik! Załóż bezpłatne konto Zacznij bezpłatny 30 dniowy okres próbny bez żadnych zobowiązań!

Przykład 2.

1 kwietnia zmieniono wymiar czasu pracy pracownika z całego na ¾ etatu. 40-letni staż pracy osiągnie on 15 kwietnia. W tym przypadku podstawą wymiaru nagrody jest wynagrodzenie z okresu po zmianie etatu.

Wysokość nagród jubileuszowych dla pracowników służby cywilnej przedstawia tabela:

Staż pracy Wysokość nagrody 20 lat 75% wynagrodzenia miesięcznego 25 lat 100% wynagrodzenia miesięcznego 30 lat 150% wynagrodzenia miesięcznego 35 lat 200% wynagrodzenia miesięcznego 40 lat 300% wynagrodzenia miesięcznego 45 lat 400% wynagrodzenia miesięcznego

Warto zwrócić uwagę, że wysokości nagród pomiędzy różnymi grupami mogą się różnić. Dla porównania poniżej przedstawiono wysokość nagród dla nauczycieli:

Nagroda jubileuszowa – praktyczne problemy

Artykuł pochodzi z wydania: Maj 2022

Zgodnie z generalną zasadą pracownik nabywa prawo do nagrody jubileuszowej z dniem osiągnięcia wymaganego stażu pracy. Szczegółowy sposób ustalania tego uprawnienia oraz określania wysokości nagrody wynika jednak z różnych ustaw dotyczących konkretnych grup pracowników sfery budżetowej lub z przepisów wewnątrzzakładowych.

Nagroda jubileuszowa jest uprawnieniem związanym ze stosunkiem pracy. Zasadniczo pracownik nabywa je w terminie, w którym upływa okres zatrudnienia upoważniający do otrzymania tej nagrody. Wypłata powinna nastąpić już w następnym dniu (czyli niezwłocznie), a w razie opóźnienia pracownikowi należą się od tego momentu odsetki. Potwierdza to uchwała Sądu Najwyższego z 26 lutego 1990 r. (III PZP 57/89), w której wskazano:

Pracownik nabywa prawo do nagrody jubileuszowej w ostatnim dniu okresu pracy uprawniającego do tej nagrody bądź w dniu wejścia w życie przepisów wprowadzających nagrody jubileuszowe (…), jeżeli przepisy o wynagrodzeniu albo inne przepisy szczególne nie stanowią inaczej.

W uchwale z 21 maja 1991 r. (I PZP 16/91) SN sprecyzował, że:

Pracownik nabywa prawo do nagrody jubileuszowej w dniu bezpośrednio poprzedzającym dzień, który nazwą lub datą odpowiada dniowi, w którym pracownik podjął zatrudnienie.

Zasady dla różnych grup pracowników

Nie ma ogólnie obowiązujących przepisów określających zasady przyznawania pracownikom nagród jubileuszowych przez pracodawcę. Nie jest to również świadczenie powszechne – przysługuje pracownikom sfery budżetowej (członkom korpusu służby cywilnej, pracownikom urzędów państwowych, pracownikom samorządowym, nauczycielom) na podstawie odrębnych ustaw (pragmatyk służbowych). W pozostałych przypadkach ma ono charakter fakultatywny. Wówczas zasady przyznawania nagrody należy ująć w przepisach wewnątrzzakładowych (układzie zbiorowym pracy lub regulaminie wynagradzania), do których stosowania jest zobowiązany pracodawca.

Nagroda jubileuszowa jest świadczeniem jednorazowym. Generalnie pracownik nabywa do niej prawo z dniem osiągnięcia wymaganego stażu pracy. Jest to wyłączne kryterium uprawniające do nagrody. Na ogół pod uwagę brane są wszystkie okresy zatrudnienia. Należy jednak pamiętać, że na mocy odrębnych przepisów w ogólnym stażu uwzględnia się także okresy pobierania zasiłku dla bezrobotnych oraz stypendiów przez bezrobotnych absolwentów, okresy działalności kombatanckiej, prowadzenia gospodarstwa rolnego lub świadczenia pracy w takim gospodarstwie, odbywania czynnej służby wojskowej

Pracownicy samorządowi

Ustawa o pracownikach samorządowych (dalej: ups) i przepisy wykonawcze do tej ustawy zawierają samodzielne regulacje w zakresie nagród jubileuszowych dla tej grupy pracowników. Nagroda jubileuszowa przysługuje pracownikowi samorządowemu (art. 36 ust. 2 ups) bez względu na podstawę nawiązania stosunku pracy (niezależnie od tego, czy jest to umowa o pracę, wybór czy powołanie). Warunkiem jest spełnienie kryterium osiągnięcia przez pracownika odpowiedniego stażu pracy.

Nagroda jubileuszowa przysługuje po raz pierwszy po 20 latach pracy. Prawo do następnych nagród jest nabywane po upływie kolejnych pięcioletnich okresów. Wysokość świadczenia wzrasta wraz ze zwiększaniem się stażu pracy. Zgodnie z pragmatyką samorządową nagroda jubileuszowa przysługuje w wysokości:

75% wynagrodzenia miesięcznego – po 20 latach pracy;

100% wynagrodzenia miesięcznego – po 25 latach pracy;

150% wynagrodzenia miesięcznego – po 30 latach pracy;

200% wynagrodzenia miesięcznego – po 35 latach pracy;

300% wynagrodzenia miesięcznego – po 40 latach pracy;

400% wynagrodzenia miesięcznego – po 45 latach pracy.

Do okresów zatrudnienia, które uprawniają do nagrody jubileuszowej, wlicza się także czas pracy wykonywanej w ramach wszystkich zakończonych wcześniej stosunków pracy (w tym w podmiotach spoza sfery budżetowej) oraz okresy, które na podstawie odrębnych przepisów wliczane są do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze. To oznacza, że wyliczając staż pracy, od którego zależy nabycie prawa do nagrody jubileuszowej, uwzględnia się wszystkie okresy zatrudnienia, jakie zostały zakończone i potwierdzone świadectwami pracy, o ile się nie dublują (lub tylko w tej części, w której się nie dublują). Ponadto do stażu dolicza się inne odpowiednio udokumentowane okresy, np. pozostawania w ewidencji urzędu pracy z prawem do zasiłku lub stypendium.

Członkowie służby cywilnej

Na podstawie art. 91 ustawy o służbie cywilnej (dalej: usc) członek korpusu służby cywilnej również otrzymuje nagrodę jubileuszową za wieloletnią pracę. Wysokość tej nagrody jest bezpośrednio związana z kwotą miesięcznego wynagrodzenia danej osoby oraz z okresem jej zatrudnienia. Pierwsza nagroda należy się po 20 latach pracy, a jej wysokość wynosi 75% wynagrodzenia miesięcznego. Następne świadczenia przyznaje się po upływie kolejnych pięcioletnich okresów (zasady są analogiczne do tych przewidzianych dla pracowników samorządowych).

Zgodnie z art. 91 ust. 2 usc do okresu pracy uprawniającego do uzyskania nagrody jubileuszowej wlicza się wszystkie poprzednie zakończone okresy zatrudnienia oraz inne udowodnione okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze. Nie uwzględnia się przy tym okresów zatrudnienia w partii komunistycznej oraz w organach bezpieczeństwa państwa (w rozumieniu art. 2 ustawy o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów).

Pracownicy SPZOZ-ów

Przepisem szczególnym zobowiązującym pracodawcę do wypłaty nagrody jubileuszowej jest również art. 62 ustawy o działalności leczniczej (dalej: udl). Zgodnie z tym przepisem za długoletnią pracę pracownikowi samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej (dalej: SPZOZ) przysługują nagrody jubileuszowe w wysokości:

75% miesięcznego wynagrodzenia – po 20 latach pracy;

100% miesięcznego wynagrodzenia – po 25 latach pracy;

150% miesięcznego wynagrodzenia – po 30 latach pracy;

200% miesięcznego wynagrodzenia – po 35 latach pracy;

300% miesięcznego wynagrodzenia – po 40 latach pracy.

Z kolei art. 64 udl stanowi, że sposób ustalania okresów uprawniających do nagrody jubileuszowej, a także szczegółowe zasady jej obliczania i wypłacania wynikają z przepisów o wynagrodzeniu obowiązujących u danego pracodawcy. Ustawodawca pozostawia więc pracodawcy swobodę w zakresie ustalania tych zasad.

Co istotne, obowiązek wypłaty nagrody jubileuszowej na podstawie ustawy dotyczy tylko nagród dla pracowników SPZOZ-ów. W przypadku pozostałych pracowników podmiotów leczniczych świadczenie ma charakter fakultatywny.

Jak wynika z wyroku SN z 21 września 2006 r. (II PK 11/06), SPZOZ-y są jednostkami samofinansującymi się, co oznacza, że z posiadanych środków i uzyskanych przychodów pokrywają koszty działalności i zobowiązań oraz ujemny wynik finansowy (art. 35b ust. 1 i art. 60 ust. 1 ustawy o zakładach opieki zdrowotnej). Pracownicy SPZOZ-ów nie są pracownikami jednostki budżetowej w rozumieniu art. 1 ust. 2 ustawy o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej, dlatego zasady ustalania wynagrodzeń tych osób oraz innych świadczeń związanych z pracą są określane w układzie zbiorowym pracy lub regulaminie wynagradzania i są dostosowane do sytuacji finansowej pracodawcy.

Pracownicy podmiotów leczniczych działających w formie jednostek budżetowych

Zasady przyznawania nagród jubileuszowych pracownikom podmiotów leczniczych zostały opisane w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 17 lipca 2014 r. w sprawie warunków wynagradzania za pracę pracowników podmiotów leczniczych działających w formie jednostki budżetowej.

Z § 9 tego rozporządzenia wynika, że pracodawca wypłaca nagrody jubileuszowe, wliczając wszystkie poprzednie zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.

Przejście na emeryturę lub rentę przed uzyskaniem prawa do nagrody

Pracownik samorządowy, którego stosunek pracy ustał w związku z przejściem na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy i któremu do nabycia prawa do nagrody jubileuszowej brakuje w tym momencie mniej niż 12 miesięcy, otrzymuje nagrodę w dniu rozwiązania stosunku pracy.

Warto doprecyzować, że sformułowanie „przejście na emeryturę” oznacza zamianę statusu pracownika lub pracownika-emeryta na status wyłącznie emeryta. Zgodnie z wyrokiem SN z 11 października 2007 r. (III PK 40/07) odprawa emerytalna przysługuje pracownikowi, jeżeli rozwiązanie stosunku pracy nastąpiło w związku z przejściem pracownika na emeryturę, choćby ją przedtem pobierał, chyba że już wcześniej skorzystał z uprawnienia do odprawy. Taka sama zależność wystąpi w przypadku nagrody jubileuszowej. Jeśli pracownik rozwiązał stosunek pracy z powodu uzyskania prawa do emerytury i otrzymał nagrodę jubileuszową, która przysługiwałaby mu w ciągu najbliższych 12 miesięcy, a następnie na nowo podjął zatrudnienie, nie będzie mógł otrzymać nagrody po raz kolejny.

Co istotne, opisana zasada przewidująca wcześniejszą wypłatę nagrody jubileuszowej odnosi się jedynie do pracowników samorządowych. W przypadku pozostałych pracowników zatrudnionych w sferze budżetowej można odwołać się do wewnątrzzakładowego aktu prawnego (np. regulaminu wynagradzania), z którego mogą wynikać analogiczne reguły. Prawo do nagrody jubileuszowej wynika bowiem nie tylko z ustaw dotyczących danej grupy pracowników (tzw. pragmatyk służbowych), ale również z przepisów wewnętrznych obowiązujących u danego pracodawcy. Każda z takich regulacji zawiera odrębne postanowienia dotyczące zasad nabywania uprawnień do nagrody jubileuszowej.

Należy zauważyć, że nawet jeśli pracodawca nie jest zobowiązany do wypłaty nagrody jubileuszowej, może z własnej inicjatywy wprowadzić to świadczenie w zakładzie pracy, określając inne zasady niż te opisane w ogólnych przepisach.

Ustalenie czasu zatrudnienia

Kluczowym kryterium przyznania nagrody jubileuszowej jest osiągnięcie określonego stażu pracy, przy czym chodzi tu nie tyle o faktyczne wykonywanie pracy, ile o fakt pozostawania w zatrudnieniu. To oznacza, że należy uwzględnić również okres nieodpłatnej usprawiedliwionej nieobecności w pracy, ponieważ nieobecności pracownika (zarówno usprawiedliwione, jak i nieusprawiedliwione) nie rzutują na ciągłość zatrudnienia mającą wpływ na ustalenie uprawnień pracowniczych.

[…]

Marek Choczaj

Autor jest specjalistą z zakresu prawa pracy, wykładowcą akademickim i trenerem.

Sposób obliczania nagrody jubileuszowej

Pracownik obsługi samorządowej szkoły policealnej 25 października 2009 r. nabył prawo do nagrody jubileuszowej za 30 lat pracy. Na jego wynagrodzenie składa się: pensja zasadnicza, dodatek stażowy, miesięczna premia regulaminowa w zmiennej wysokości oraz dodatek za pracę w nocy. Otrzymuje także dodatek za pracę w godzinach nadliczbowych oraz jednorazowe nagrody (raz w roku – np. za dodatkowe zadania).

Jak obliczyć nagrodę jubileuszową?

Z jakiego okresu uwzględnić wynagrodzenie oraz jakie składniki wynagrodzenia będą stanowiły podstawę naliczenia nagrody jubileuszowej? Jaką zasadę naliczania podstawy nagrody jubileuszowej przyjąć – z 3 czy z 12 miesięcy? A może należy każdego pracownika rozpatrywać indywidualnie i wybierać korzystniejsze warunki?

Prenumerata elektroniczna Dziennika Gazety Prawnej KUP TERAZ!

Pracodawca nie ma dowolności w ustalaniu okresów, z których bierze pod uwagę składniki wynagrodzenia do obliczenia nagrody jubileuszowej. Okresy te wskazuje jednoznacznie (podobnie jak składniki wyłączone z podstawy nagrody) rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 8 stycznia 1997 r. w sprawie szczegółowych zasad udzielania urlopu wypoczynkowego, ustalania i wypłacania wynagrodzenia za czas urlopu oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop (dalej: rozporządzenie urlopowe).

Jaka jest podstawa dla obliczeń nagrody jubileuszowej

Przepisy rozporządzenia urlopowego należy stosować za sprawą art. 38 ust. 3 ustawy z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych. Przepis ten nakazuje obliczanie wynagrodzenia miesięcznego (będącego podstawą nagrody jubileuszowej) według zasad obowiązujących przy ustalaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy.

Trzeba jednak również pamiętać, że podstawę obliczenia nagrody jubileuszowej stanowi wynagrodzenie przysługujące pracownikowi w dniu nabycia prawa do nagrody, a jeżeli jest to dla niego korzystniejsze – przysługujące w dniu wypłaty nagrody. Tak stanowi § 8 ust. 6 rozporządzenia Rady Ministrów z 18 marca 2009 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych.

Co uwzględnić w podstawie nagrody jubileuszowej?

W podstawie nagrody jubileuszowej należy uwzględnić:

• stałe składniki wynagrodzenia (tu: wynagrodzenie zasadnicze i dodatek stażowy) w wysokości przysługującej pracownikowi w miesiącu nabycia prawa do nagrody jubileuszowej (§ 15 rozporządzenia urlopowego),

• zmienne składniki wynagrodzenia za okresy nie dłuższe niż miesiąc (tu: premia, dodatek za pracę w nocy i wynagrodzenie za godziny nadliczbowe) w średniej wysokości wypłaconej pracownikowi w 3 miesiącach poprzedzających miesiąc nabycia prawa do nagrody jubileuszowej (§ 16 ust. 1 rozporządzenia urlopowego),

• składniki za okresy dłuższe niż miesiąc (np. premie kwartalne) w średniej wysokości wypłaconej w ciągu 12 miesięcy bezpośrednio poprzedzających miesiąc nabycia prawa do nagrody (§ 17 ust. 1 rozporządzenia urlopowego).

Nie zostały tu wymienione nagrody. A to dlatego, że jednorazowe lub nieperiodyczne wypłaty za spełnienie określonego zadania bądź za określone osiągnięcie pomijamy przy ustalaniu podstawy nagrody jubileuszowej. Znalazły się one bowiem na liście wyłączeń – wskazanej w § 6 rozporządzenia urlopowego (pkt 1). Gdyby pracownik otrzymywał premie uznaniowe, należałoby je również wykluczyć z podstawy nagrody, gdyż nie mają charakteru roszczeniowego, czyli pracownik nie może domagać się ich przyznania (zob. np. wyrok SN z 20 lipca 2000 r., sygn. akt I PKN 17/00).

Przykład obliczania nagrody jubileuszowej

PRZYKŁAD

Pracownik 25 października 2009 r. nabył prawo do nagrody jubileuszowej za 30 lat pracy w wysokości 150% wynagrodzenia miesięcznego. Na jego pobory składają się:

• wynagrodzenie zasadnicze: 1347 zł,

• dodatek stażowy: 269,40 zł (20% pensji zasadniczej),

• regulaminowa premia miesięczna, której wysokość waha się od 1 do 40% pensji zasadniczej – we wrześniu wypłacona w kwocie: 538,80 zł (40%), a w sierpniu i lipcu: po 67,35 zł (tj. po 5%).

Pracownik otrzymał również:

• dodatek za pracę w porze nocnej: we wrześniu w kwocie: 64 zł, w sierpniu: 35,04 zł, a w lipcu: 102,40 zł,

• nagrodę uznaniową za dodatkowe zadania, wypłaconą w sierpniu w kwocie: 600 zł.

W tym roku pracownik nie miał natomiast żadnych godzin nadliczbowych.

Ponieważ nagroda uznaniowa nie jest brana pod uwagę w podstawie nagrody jubileuszowej, wyliczenia będą wyglądać następująco:

• podstawa nagrody:

– ze składników stałych: 1347 zł + 269,40 zł = 1616,40 zł,

– ze składników zmiennych miesięcznych: (538,80 zł + 67,35 zł + 67,35 zł) + (64 zł + 35,04 zł + 102,40 zł) = 874,94 zł : 3 = 291,65 zł,

– razem: 1616,40 zł + 291,65 zł = 1908,05 zł,

• wartość nagrody: 1908,05 zł × 150% = 2862,08 zł brutto.

Podstawy prawne

• Ustawa z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz.U. Nr 223, poz. 1458)

• Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 8 stycznia 1997 r. w sprawie szczegółowych zasad udzielania urlopu wypoczynkowego, ustalania i wypłacania wynagrodzenia za czas urlopu oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop (Dz.U. Nr 2, poz. 14; ost.zm. Dz.U. z 2009 r. Nr 174, poz. 1353)

• Rozporządzenie Rady Ministrów z 18 marca 2009 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz.U. Nr 50, poz. 398)

Bożena Styczyńska

Zasady przyznania nagrody jubileuszowej – wzór

Zgodnie z Kodeksem pracy pracownikom za wzorowe wypełnianie swoich obowiązków, przejawianie inicjatywy w pracy, mogą być przyznawane nagrody i wyróżnienia. Zasady przyznawania nagród mogą być uregulowane w regulaminie pracy, regulaminie wynagradzania bądź też w oddzielnym dokumencie. Poniżej wzór regulaminu przyznawania nagrody oraz oświadczenie pracownika przyjmującego nagrodę.

Zgodnie z art. 105 Kodeksu pracy pracownikom, którzy przez wzorowe wypełnianie swoich obowiązków, przejawianie inicjatywy w pracy i podnoszenie jej wydajności oraz jakości przyczyniają się szczególnie do wykonywania zadań zakładu, mogą być przyznawane nagrody i wyróżnienia.

Katalog nagród jest otwarty, a rodzaj nagrody zależy przede wszystkim od zaangażowania pracownika w wykonywaną pracę. Można jednakże wyróżnić:

– nagrody pieniężne (np. premie uznaniowe, dodatkowe świadczenia pieniężne),

– nagrody rzeczowe (np. zegarek, udział w uroczystym bankiecie),

– nagrody prestiżowe (np. list gratulacyjny, pochwała w obecności współpracowników/klientów).

Redakcja poleca: Zatrudnianie i zwalnianie pracowników – praktyczny poradnik (książka)

Uznaniowość nagrody

Przyznanie nagrody jest zatem uznaniowe i zależy wyłącznie od woli pracodawcy. Uznaniowość w udzielaniu nagrody jest ograniczona przez ogólne zasady Kodeksu pracy, takie jak obowiązek równego traktowania i zakaz dyskryminacji pracowników.

Zasady przyznawania nagród

Zasady przyznawania nagród mogą być uregulowane w regulaminie pracy, regulaminie wynagradzania bądź też w oddzielnym dokumencie albo też mogą nie przybrać żadnej oficjalnej formy. Jeśli pracodawca zdecyduje się na uregulowanie tej sprawy, winien zachować obowiązujące procedury i stworzone zasady przedstawić pracownikom do zapoznania się. Zaleca się jednakże, by dokument dotyczący udzielania nagród został stworzony, co ułatwi z pewnością komunikację między pracodawcą a pracownikami, wpływając zarazem na wydajność pracy oraz eliminując ewentualne konflikty.

Przyznanie nagrody wymaga pisemnego oświadczenia złożonego przez pracodawcę i musi zostać przez niego podpisane. W przedmiotowym piśmie o przyznaniu nagrody należy określić imię i nazwisko pracownika oraz wskazać wysokość nagrody i termin jej wypłaty.

Odpis zawiadomienia o przyznaniu nagrody lub wyróżnienia składa się do akt osobowych pracownika – w części B.

Nagroda a premia

W języku potocznym często nieprawidłowo używa się zamiennie pojęcia nagroda i premia. Tymczasem są to dwa różne terminy. Nagroda jest świadczeniem o charakterze stricte uznaniowym i zależy wyłącznie od woli pracodawcy (nie jest składnikiem wynagrodzenia). Tymczasem premia to składnik wynagrodzenia, który może mieć charakter stały bądź zmienny, jednak zazwyczaj jest wypłacana w zależności od efektów pracy konkretnego pracownika. W praktyce można wyróżnić dwa rodzaje premii:

– premię regulaminową – prawo do jej wypłaty powstaje w momencie spełnienia określonych w przepisach wewnątrzzakładowych przesłanek (od momentu stworzenia stosownych aktów wewnętrznych, np. regulaminu premiowania, zapisu w regulaminie wynagradzania czy układzie zbiorowym pracy, uzyskują charakter regulaminowy, a nie uznaniowy).

– premię uznaniową – której przyznanie uzależnione jest od swobodnego uznania pracodawcy, a zapis przesłanek do jej uzyskania w stosownych regulacjach wewnątrzzakładowych nie jest konieczny. Premia uznaniowa jest więc de facto nagrodą. Wypłata premii uznaniowej nie podlega kontroli organów rozstrzygających spory ze stosunku pracy, co oznacza, że pracownikowi nie przysługuje prawo jej dochodzenia, jeżeli czuje się pokrzywdzony pominięciem go przy przyznawaniu nagród lub niezadowolony z wysokości przyznanego świadczenia.

Jeżeli warunki premiowania są określone w sposób na tyle konkretny, by mogły podlegać kontroli, to świadczenie ma charakter premii regulaminowej. W takim przypadku decyzja w przedmiocie przyznania premii nie zależy od swobodnego uznania podmiotu zatrudniającego, lecz od wypełnienia podlegających kontroli warunków określonych w regulaminie, a dotyczących zarówno prawa do premii, jak i jej wysokości. Gdy natomiast przyznanie premii pozostawione zostało swobodnemu uznaniu podmiotu zatrudniającego (brak sprawdzalnych i możliwych do kontroli kryteriów), świadczenie ma charakter nagrody, choćby nazwane zostało premią.

Dołącz do nas na Facebooku!

Premia jest składnikiem wynagrodzenia niesamodzielnym, występującym obok wynagrodzenia zasadniczego, stanowiącym jego uzupełnienie. Premia może mieć charakter:

– stały – gdy wypłacana jest periodycznie, za spełnienie określonych przesłanek, gdy nie jest uzależniona od szczególnych osiągnięć;

– niestały – gdy wypłacana jest tylko za okresy, w jakich wystąpiły okoliczności będące przesłankami do wypłacenia premii.

Uzgodnienia z zoz

Przy wprowadzaniu regulaminu nagród i premiowania w zakładach pracy, w których funkcjonują zakładowe organizacje związkowe, należy mieć na uwadze, że treść regulaminu nagród i premiowania powinna zostać uzgodniona z tymi organizacjami. Zgodnie z art. 30 ust. 5 ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych (t.j. Dz.U. z 2001 r. Nr 79, poz. 854 z późn. zm.), jeżeli w sprawie ustalenia regulaminu wynagradzania, regulaminów nagród i premiowania (…) organizacje związkowe albo organizacje związkowe reprezentatywne w rozumieniu art. 24125a Kodeksu pracy nie przedstawią wspólnie uzgodnionego stanowiska w terminie 30 dni, decyzje w tych sprawach podejmuje pracodawca, po rozpatrzeniu odrębnych stanowisk organizacji związkowych.

Zadaj pytanie na FORUM

Regulamin przyznawania nagrody jubileuszowej – wzór

ZARZĄDZENIE nr …………………..

z dnia …………………………………..

……………………………………………..

(osoba reprezentująca jednostkę)

w sprawie

Regulaminu przyznawania nagrody jubileuszowej

Na podstawie:

art. 105 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94 z późn. zm.) zarządza się, co następuje:

§ 1

Wprowadza się do stosowania w …………………………………………………………………………………………………….

(nazwa jednostki)

„Regulamin przyznawania narody jubileuszowej”, stanowiący Załącznik do niniejszego zarządzenia.

§ 2

1. Wszystkich pracowników ……………………………………

(nazwa jednostki)

zobowiązuję do zapoznania się z ww. Regulaminem i do przestrzegania podanych w nim zasad.

2. Odpowiedzialny za prawidłową realizację postanowień zawartych w Regulaminie jest ……………………………..

§ 3

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ………………………………………..

…………………………………………………………….

(podpis osoby reprezentującej jednostkę)

Załącznik do Zarządzenia nr ……….

z dnia ……………………………………….

REGULAMIN

przyznawania nagrody jubileuszowej

1.. Każdemu pracownikowi przysługuje prawo do otrzymania nagród jubileuszowych za wieloletnią, nienaganną pracę w wysokości:

1) po 5 latach pracy – ………………………….. % podstawy,

2) po 10 latach pracy – ………………………….. % podstawy,

3) po 15 latach pracy – ………………………….. % podstawy, itd. co 5 lat.

2. Do okresów pracy zalicza się okresy zatrudnienia u pracodawcy z wyłączeniem urlopów bezpłatnych i nieobecności nieusprawiedliwionych. Do okresu pracy nie zalicza się pracy u innych pracodawców.

3. Prawo do nagród jubileuszowych i ich wysokość ustalane są zgodnie z regulaminem wynagradzania.

4. Podstawę obliczenia nagrody jubileuszowej stanowi wynagrodzenie zasadnicze określone w umowie o pracę lub innym akcie indywidualnym pracownika obowiązujące w dniu nabycia prawa do nagrody jubileuszowej.

5. Ciężar udowodnienia okresów uprawniających do nagrody jubileuszowej spoczywa na pracowniku.

6. Nagroda jubileuszowa jest wypłacana w dniu nabycia prawa do niej lub niezwłocznie po tym terminie.

7. Pracownik nie nabywa prawa do nagrody jubileuszowej lub traci prawo do nagrody nabytej albo zobowiązany jest do zwrotu nagrody jubileuszowej z odsetkami ustawowymi od dnia jej wypłaty, jeżeli w okresie, za który ona przysługuje albo przed dniem jej wypłaty:

– spowodował szkodę na niekorzyść pracodawcy, klienta lub kontrahenta,

– dokonał przestępstwa lub popełnił wykroczenie: w czasie pracy, miejscu pracy lub z użyciem mienia pracodawcy albo wobec klienta lub kontrahenta,

– przyczynił się do powstania ww. szkody, przestępstwa lub wykroczenia,

– naruszył umowę o zakazie konkurencji w trakcie trwania stosunku pracy lub wyczerpał znamiona nieuczciwej konkurencji.

8. W przypadku gdyby pracodawca dowiedział się o ww. zdarzeniach po wypłaceniu nagrody jubileuszowej, pracownik obowiązany jest zwrócić nagrodę wypłaconą za okres, w którym ww. zdarzenia powstały lub trwały (w przypadku ciągłego charakteru zdarzeń) wraz z odsetkami ustawowymi od dnia jej (ich) wypłat(y).

9. W uzasadnionych przypadkach pracodawca może przyznać nagrodę pomimo wystąpienia ww. zdarzeń lub odstąpić od dochodzenia zwrotu nagrody.

10. Pozbawienie prawa do nagrody z innych przyczyn albo zmiana zasad jej przyznawania lub obliczania wymaga wypowiedzenia zmieniającego umowę o pracę.

…………………………………………………………….

(pieczęć i podpis pracodawcy

lub osoby reprezentującej pracodawcę

albo osoby upoważnionej do składania

oświadczeń w imieniu pracodawcy)

Oświadczenie pracownika

Oświadczam, iż przyjmuję do wiadomości zakres powyższych informacji.

……………………………………………………………. …………………………………………………………….

(miejscowość, data) (podpis pracownika)

Pismo przyznające nagrodę jubileuszową

……………………………………………………………. …………………………………………………………….

(pieczęć nagłówkowa pracodawcy) (miejscowość i data)

Pan (Pani)

…………………………………………………………….

Za wieloletnią, nienaganną pracę z okazji jubileuszu ……………… lat pracy przyznaję Panu (Pani) nagrodę jubileuszową w kwocie …………………………………………………………..

Pragnę podziękować Panu (Pani) za wkład, jaki Pan (Pani) wnosi w powodzenie i pozytywny wizerunek Firmy.

Jednocześnie pragnę Panu (Pani) złożyć życzenia spełnienia planów zawodowych i wszystkiego najlepszego w życiu osobistym.

…………………………………………………………….

(pieczęć i podpis pracodawcy

lub osoby reprezentującej pracodawcę

albo osoby upoważnionej do składania

oświadczeń w imieniu pracodawcy)

Wzór pisma o przyznaniu nagrody jubileuszowej

Stosownie do przepisów ustawy z dnia 9 maja 1996 r. o wykonywaniu mandatu posła i senatora (tekst jedn.. Do napisania dzisiejszego posta natchnął mnie mój znajomy.. Więcej o tym, kto i w jaki sposób przetwarza te dane oraz o możliwościach zmiany ustawień przeglądarki, dowiesz się w Polityce Prywatności.. na wypłatę pracownikom biur klubów i kół senackich.. reklama ODPOWIEDŹ: Nagroda jubileuszowa może zostać wypłacona wyłącznie po osiągnięciu przez pracownika okresu uprawniającego do tej nagrody.. W razie równoczesnego pozostawania więcej niż w jednym stosunku pracy, do okresu pracy uprawniającego do nagrody jubileuszowej wlicza się jeden z tych okresów.Nagroda jubileuszowa ustalana jest w oparciu o dokumentację potwierdzającą okres zatrudnienia danego pracownika oraz posiadane przez niego okresy zaliczalne.. Premia uznaniowa a nagroda to dwa pojęcia, które często są wykorzystywane w błędny sposób .. Dotyczy to pracowników, których stosunek .Nauczycielom szkół publicznych przysługuje za wieloletni ą prac ę nagroda jubileuszowa.. Formularz można wypełniać na komputerze oraz zapisywać na dysku twardym.. W innych w imieniu pracowników-jubilatów występuje ich bezpośredni przełożony, chociażby kierownik działu albo referatu.Kodeks pracy nie reguluje pojęcia nagrody jubileuszowej, czyli nie przysługuje ona wszystkim pracownikom..

Zasady przyznania nagrody jubileuszowej – wzór.

Uprawnienie to okre śla art. 47 ust.. Wniosek o dofinansowanie doskonalenia zawodowego nauczycieli.Pracownik obsługi samorządowej szkoły policealnej 25 października 2009 r. nabył prawo do nagrody jubileuszowej za 30 lat pracy.. Roszczenie pracownika o wypłatę świadczenia, w tym nagrody jubileuszowej, wygasa po upływie 3 lat od daty, w której stało się wymagalne.Zawiadamiam o przyznaniu Pani na podstawie art. 47 Karty Nauczyciela nagrody jubileuszowej w kwocie 2150,87 złotych (słownie: dwa tysiące sto pięćdziesiąt złotych i osiemdziesiąt siedem złotych) stanowiącej 100% Pani wynagrodzenia miesięcznego a przyznanej za 25 lat pracy.Zgodnie z art. 36 ust.. Udokumentowanie stażu .W przypadku gdy pracownik uzupełni dokumenty i minie już data, w której nabył prawo do nagrody jubileuszowej określonego stopnia, należy określić, czy doszło do przedawnienia roszczenia.. Otrzymuje także dodatek za pracę w godzinach nadliczbowych oraz jednorazowe nagrody (raz w roku – np .Wniosek o nagrodę jubileuszową.. Na jego wynagrodzenie składa się: pensja zasadnicza, dodatek stażowy, miesięczna premia regulaminowa w zmiennej wysokości oraz dodatek za pracę w nocy.. W przedmiotowym piśmie o przyznaniu nagrody należy określić imię i nazwisko pracownika oraz wskazać wysokość nagrody i termin jej wypłaty..

oraz biur senatorskich nagrody za wieloletnią pracę.

Zgodnie z Kodeksem pracy pracownikom za wzorowe wypełnianie swoich obowiązków, przejawianie inicjatywy w pracy, mogą być przyznawane nagrody i wyróżnienia.. Baza druków.. Wzory dokumentów.. W przypadku pozostałych grup zawodowych nagroda jubileuszowa jest bowiem świadczeniem prawnie nieobowiązkowym, więc pracodawcy sami decydują, czy taką nagrodę przyznać swoim podwładnym, czy też nie.Wzór wniosku o przyznanie nagrody: Liczba stron: 1 Tagi: wniosek o przyznanie nagrody wniosek o nagrodę wniosek o przyznanie nagrody wzór Format pliku: Formularz wykonany jest w wersji aktywnej w formacie Word.. Nagroda jubileuszowa dla nauczycieli.. Poniżej wzór takiego oświadczenia.Wysokość nagrody jubileuszowej dla pracownika instytucji kultury ustala się tak, jak ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy (więcej o tym w kolejnym artykule)..

Druk dla pracownika / osoby składającej wniosek o przyznanie nagrody jubileuszowej .

On z tak ogromnym żalem wzdychał mówiąc „jeszcze ponad rok do nagrody jubileuszowej”.Niby takie nic, ale u mnie w głowie od razu pojawiła się myśl, że to świetna okazja by nagroda jubileuszowa żołnierza zawodowego nie pozostawiała żadnych wątpliwości.Opis dokumentu: Nagroda roczna może zostać przyznana uprawnionemu, jeżeli podmiot: 1) terminowo realizował zobowiązania o charakterze publicznoprawnym; 2) efektywnie realizował zadania i cele statutowe; 3) uzyskał zatwierdzenie sprawozdania finansowego za rok obrotowy, w przypadku gdy sprawozdanie podlega zatwierdzeniu, lub złożył prawidłowo sporządzone sprawozdanie finansowe .w sprawie przyznania środków finansowych.. Przyznanie premii uznaniowej powinno skutkować zawiadomieniem o przyznaniu nagrody lub wyróżnienia, które trafia do akt osobowych pracownika.. Aktami mówiącymi o tej nagrodzie są m.in. Karta nauczyciela, ustawa o służbie cywilnej, ustawa o pracownikach samorządowych, ustawa o .Plik Wniosek o wypłatę nagrody jubileuszowej (I).rtf na koncie użytkownika bigszu • folder Stosunek pracy • Data dodania: 20 kwi 2010 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Inni pracownicy również mogą dostawać nagrody jubileuszowe, ale przedsiębiorstwa same decydują, czy takie nagrody będą wypłacać..

:Informacja o przyznaniu odprawy emerytalno – rentowej pracownikowi samorządowemu.

W związku z przejściem na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy pracownikom niepedagogicznym przysługuje jednorazowa odprawa, której wysokość jest uzależniona od stażu pracy.Wzór oświadczenia o przyznaniu premii.. 1 ustawy z 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej (dalej: ustawa o służbie cywilnej), członek .Nagroda jubileuszowa żołnierza zawodowego.. W przedmiotowym piśmie o przyznaniu nagrody należy określić imię i nazwisko pracownika oraz wskazać wysokość nagrody i termin jej wypłaty.. Nagroda jubileuszowa jest wypłacana na podstawie zasad i trybu określonego w odrębnych aktach, które obejmują określone grupy zawodowe.. Chociaż Kodeks Pacy nie wymienia tego typu świadczenia jak nagroda jubileuszowa, to uzasadnienie dla jej wypłaty można odnaleź.Zasady przyznania nagrody jubileuszowej – wzór.. Możesz zawsze cofnąć zgodę usuwając pliki cookies lub .gotowy wzór / szablon dokumentu – Nagroda jubileuszowa – wniosek / Jubileuszówka – wzór.. W my śl tego przepisu nauczycielowi przysługuje nagroda w kwocie:Wyszukiwarka serwisu E-prawnik.pl.. Zasady przyznawania nagród mogą być uregulowane w regulaminie pracy, regulaminie wynagradzania bądź też w oddzielnym dokumencie.Przyznanie premii uznaniowej wymaga pisemnego oświadczenia złożonego przez pracodawcę i musi zostać przez niego podpisane.. Kwestię nagrody jubileuszowej dla nauczyciela reguluje ustawa z dnia 26 stycznia 1982 roku – Karta Nauczyciela.Pracownik samorządowy nabywa prawo do nagrody jubileuszowej w dniu upływu okresu uprawniającego do tej nagrody albo w dniu wejścia w życie przepisów wprowadzających nagrody jubileuszowe.. Odpis zawiadomienia o przyznaniu nagrody lub wyróżnienia składa się do akt osobowych pracownika – w części B. .Tutaj znajdziesz wzór zawiadomienia o przyznaniu pracownikowi Zawiadomienie o przyznaniu pracownikowi.Podstawą obliczenia nagrody jubileuszowej stanowi wynagrodzenie przysługujące pracownikowi w dniu nabycia prawa do nagrody, a jeżeli jest to dla pracownika korzystniejsze w dniu wypłaty.Nagroda jubileuszowa jest świadczeniem pieniężnym .Pisma i druki – dostępne formularze PIT, w postępowaniu cywilnym, wieczystoksięgowe, KRS, ubezpieczenia społeczne, praca i podatki.. Zgodnie z postanowieniami art. 91 ust.. Szukana fraza: wzor wniosku o przyznanie nagrody jubileuszowejZnaleziono 226 interesujących stron dla frazy wniosek o wypłatę nagrody w serwisie Money.pl.. Dlaczego w przypadku premii uznaniowej mówimy o nagrodach?. 0 strona wyników dla zapytania wniosek o wypłatę nagrodyPytanie: Czy pracownik powinien napisać podanie o przyznanie nagrody jubileuszowej.. Opinie ekspertów i forum.Proszę o wzory pism przyznania nagrody jubileuszowej z podaniem podstaw prawnych dla nauczycieli i pracowników obsługi w szkole.. Odpłatność:Przykłady wyliczania i wzory dokumentów..

키워드에 대한 정보 pismo w sprawie przyznania nagrody jubileuszowej wzór

다음은 Bing에서 pismo w sprawie przyznania nagrody jubileuszowej wzór 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  Www Robo Kop Com Pl | Robocop Prime Directives Pl Odc 1 176 개의 베스트 답변
See also  카톡 지운 친구 복구 | 카카오톡 친구리스트 와 대화내용 한방에 백업하고 복구하기 101 개의 가장 정확한 답변

See also  입생로랑 미니 크로스백 | 생로랑 가방 🌙| 엔벨로프 체인 Woc | 100만원대 생로랑 가방?💜| 수납력과 체인조절 꿀팁🕊| 생로랑체인백 🍒| 입문백추천🍒| 선셋백 케이트백 |Saint Laurent 빠른 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Abp Ryś: nie ma pielgrzymowania bez słuchania Słowa! I Pabianice 2022

  • #Eucharystia
  • #MszaŚwięta
  • #ArchideicezjaŁódzka
  • #ArcybiskupŁódzki
  • #abpRyś
  • #GrzegorzRyś
  • #Homilia
  • #Katecheza
  • #Modlitwa
  • #Liturgia
  • #Ewangelia
  • #Diecezja
  • #SłowoBoże
  • #Konferencja
  • #Przepowiadanie
  • #LiturgiaSłowa
  • #Oaza
  • #Franciszkanie
  • #Dominikanie
  • #Łódź
  • #liturgia
  • #katedra
  • #Kościół
  • #Świątynia
  • #JezusChrystus
  • #Celebrans

Abp #Ryś: #nie #ma #pielgrzymowania #bez #słuchania #Słowa! #I #Pabianice #2022


YouTube에서 pismo w sprawie przyznania nagrody jubileuszowej wzór 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Abp Ryś: nie ma pielgrzymowania bez słuchania Słowa! I Pabianice 2022 | pismo w sprawie przyznania nagrody jubileuszowej wzór, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment