당신은 주제를 찾고 있습니까 “opinia o nauczycielu języka angielskiego – Speech on Importance of Teacher’s in our life | Speech in English | Importance of Teacher’s“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Anuzz Gleam World 이(가) 작성한 기사에는 조회수 25,022회 및 194089 Like 개의 좋아요가 있습니다.
opinia o nauczycielu języka angielskiego 주제에 대한 동영상 보기
여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!
d여기에서 Speech on Importance of Teacher’s in our life | Speech in English | Importance of Teacher’s – opinia o nauczycielu języka angielskiego 주제에 대한 세부정보를 참조하세요
#Anuzz gleam world
#Importance #of teacher’s #in our life
#Speech on importance of Teacher’s in our life
#Short speech on Importance of Teacher’s
#what is the role of a teachers
#English Speeches
# simple speech topics
#Easy most relevant speeches
opinia o nauczycielu języka angielskiego 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.
Opinie – Angielski przez Skype
Pani Ola to wyjątkowy nauczyciel, pasjonatka, profesjonalistka. … jest prowadzona w 100 % w języku angielskim i jest to czas dla ucznia i nauczyciela.
Source: english-by-alexandra.com
Date Published: 1/24/2022
View: 6423
Szkoła Paroli – opinie i referencje
Ogromnie się cieszę, że na mojej drodze do poznania języka niemieckiego miałam szczęście spotkać tak absolutnie wyjątkowego Nauczyciela.
Source: www.paroli.pl
Date Published: 3/12/2021
View: 7601
OPINIE RODZICÓW – Infolingua
W ofercie nauka języków obcych, budowa stron internetowych. … Pani Adriana Lacka-Szczęsny była nauczycielem języka angielskiego mojej córki w gimnazjum.
Source: www.infolingua.com.pl
Date Published: 1/7/2022
View: 456
Jaki powinien być dobry nauczyciel języka angielskiego?
Nauczyciel lub nauczycielka języka angielskiego powinni mieć, … Powinien być otwarty na opinie uczniów i dostosowywać się do ich potrzeb.
Source: www.britishcouncil.pl
Date Published: 3/6/2021
View: 9329
Opinie | Centrum języków obcych – Inno Duo
Polecam Kamilię jako świetnego nauczyciela języka angielskiego. Kamilia ma praktyczne podejście do zajęć i dostosowuje je do faktycznych potrzeb ucznia. Dla …
Source: innoduo.pl
Date Published: 5/14/2021
View: 6606
Opinie o moich lekcjach angielskiego – Angielski z Zapałem
Świetny nauczyciel! Posiada ogromną wiedzę w wielu dziedzinach dzięki czemu lekcje są ciekawe. Dobre podejście do ucznia, atmosfera i poczucie humoru sprzyjają …
Source: angielskizzapalem.pl
Date Published: 5/7/2022
View: 1154
Opinie o nauczycielach języków obcych – GoWork.pl
Aktualne opinie o 11624 nauczycielach języków obcych. Zobacz opinie aktualnych i byłych pracowników … Proszę o informacje dot. lekcji języka angielskiego.
Source: www.gowork.pl
Date Published: 10/2/2022
View: 8467
3 cechy charakteryzujące dobrego nauczyciela języka obcego
Jak więc odróżnić dobrego i godnego zaufania nauczyciela języka obcego od kogoś, … będzie pobyt w kraju, gdzie językiem ojczystym jest język angielski.
Source: www.archibald.pl
Date Published: 10/16/2021
View: 6292
Opinie – Spicz Studio
Nauczyciele doskonale wiedzą jak skutecznie nauczyć języka, trzeba tylko słuchać ich porad i dać … Polecamy każdemu kurs języka angielskiego w Spicz!
Source: spiczstudio.pl
Date Published: 2/10/2021
View: 8590
주제와 관련된 이미지 opinia o nauczycielu języka angielskiego
주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Speech on Importance of Teacher’s in our life | Speech in English | Importance of Teacher’s. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.
주제에 대한 기사 평가 opinia o nauczycielu języka angielskiego
- Author: Anuzz Gleam World
- Views: 조회수 25,022회
- Likes: 194089 Like
- Date Published: 2022. 3. 30.
- Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=l0BNGMwTqk0
Jakie cechy powinien mieć dobry nauczyciel angielskiego?
- Jest osobą, która zna się na swoim fachu. Umiejętność posługiwania się językiem to nie to samo, co umiejętności przekazania wiedzy. …
- Bierze pod uwagę Twoje potrzeby. …
- Jest empatyczny. …
- Jest kreatywny. …
- Potrafi słuchać. …
- Jest cierpliwy. …
- Potrafi zachęcić do nauki poza zajęciami.
Jakie cechy powinien mieć dobry nauczyciel?
Dobry nauczyciel to człowiek, którego cechuje wszechstronna osobowość nastawiona na współpracę i współdziałanie. Istota, która lubi swoją pracę, ma wizję ucznia, potrafi odkrywać, rozbudzać i kształtować indywidualne możliwości swoich podopiecznych.
Czy warto być nauczycielem angielskiego?
Czy zatem opłaca się zostać nauczycielem języka obcego? Podjęcie zatrudnienia jako nauczyciel języka obcego może jak najbardziej się opłacać. Przedsiębiorcze osoby mogą zarabiać miesięcznie nawet powyżej średniej krajowej. Nauczyciele mogą również podejmować dodatkową współpracę ze szkołami językowymi.
Jak znaleźć nauczyciela angielskiego?
- Skupia się na efektach. Miarą dobrego nauczyciela są efekty jego ucznia. …
- Był za granicą. Korzystał z języka w terenie, a nie tylko w warunkach laboratoryjnych. …
- Ma szczerą chęć pomocy Tobie. …
- Ciągle się uczy i jest pokorny.
Jaki powinien być dobry lektor?
Przede wszystkim lektor musi pamiętać, że jest w oczach uczniów specjalistą w swojej dziedzinie. Powinien więc być zawsze dobrze przygotowany do prowadzenia lekcji, nieomylny w swoich słowach, ale przy tym wykazywać się chęcią ciągłego rozwoju, doskonalenia swoich umiejętności i zdobywania wiedzy.
Jaka może być nauczyciel?
- jest pasjonatem, ma osobowość Potrafi zarazić swoją pasją. …
- jest zaangażowany, zmotywowany do pracy. …
- jest sympatyczny, przyjazny. …
- jest cierpliwy. …
- jest kreatywny. …
- pokazuje swoim uczniom, że są ważni. …
- motywuje do nauki. …
- zna swoich uczniów, bo potrafi słuchać
Jak można opisać nauczyciela?
Naucza z prawdziwą pasją, na jej lekcjach zawsze panuje spokój. Potrafi sprawić,że lekcja jest interesująca poprzez barwny język jakim się posługuje. Swoją pracę wykonuje rzetelnie, pragnie abyśmy zaczęli samodzielnie myśleć i rozwijać się, a nie uczyć regułek na pamięć.
Jakie są mocne strony nauczyciela?
- wiedza merytoryczna z zakresu prowadzonego przedmiotu,
- wiedza metodyczna,
- gotowość i potrzeba ciągłego:
- doskonalenia zawodowego,
- poszukiwania ciekawych form prowadzenia zajęć,
- nawiązywania lepszego kontaktu z uczniem,
- motywowania ucznia do nauki.
Co to znaczy dobry nauczyciel?
Dobry nauczyciel to osoba, która w określonej grupie uczniów stymuluje proces wytyczania i osiągania celów, wyzwalając w sobie i innych entuzjazm oraz zdolności i najlepsze cechy charakteru.
Ile zarabia nauczyciel w Londynie?
Relatywnie nauczyciele w Anglii nie zbijają kokosów, jednak z polskiej perspektywy nadal jest to majątek. Regularni nauczyciele zarabiają według „cennika” ministerstwa edukacji. Będzie to od 22 tys. funtów rocznie dla „świeżaków (NQT) na prowincji, aż do nawet 110 tys.
Ile czasu pracuje nauczyciel w Wielkiej Brytanii?
W Wielkiej Brytanii nauczyciel pracujący na pełen etat pracuje zazwyczaj 37 h tygodniowo. Zajęcia zaczynają się zazwyczaj pomiędzy 8.30 a 9.15 i kończą o 15.15 – 16.00.
Dlaczego dobrze jest być nauczycielem?
Uczą ich wartości, szacunku do innych i przekazują wiedzę, która może przerodzić się w pasję czy przyszły zawód. To wszystko napawa satysfakcją i daje poczucie, że praca nie jest tylko sposobem na zdobycie środków potrzebnych na egzystowanie. To też szansa, by zobaczyć jak trudny, zagubiony uczeń układa sobie życie.
Jak znaleźć dobrego korepetytora z angielskiego?
Gdzie szukać ogłoszeń o korepetycjach? Teoretycznie najlepiej byłoby znaleźć korepetytora z polecenia – popytać wśród znajomych, rodziny. Często jednak okazuje się, że ten sposób jest zawodny i trzeba szukać gdzie indziej. W tym wypadku najprościej jest sprawdzać ogłoszenia o korepetycjach w internecie.
Gdzie szukać nauczycieli?
…
Przykładowe portale z ofertami pracy (także dla nauczycieli):
- Pracuj.pl.
- InfoPraca.pl.
- OLX.
- Gumtree.
- Indeed.
- Jooble.
- Gratka.
Ile zarabia nauczyciel języka obcego?
Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 4 260 PLN brutto. Co drugi nauczyciel języka obcego otrzymuje pensję od 3 530 PLN do 5 280 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych nauczycieli języka obcego zarabia poniżej 3 530 PLN brutto.
Kto może uczyć języka obcego w szkole?
osoba posiadająca kwalifikacje do pracy w przedszkolach lub klasach I-III szkoły podstawowej, a ponadto legitymuje się świadectwem znajomości danego języka obcego w stopniu co najmniej podstawowym, ukończyła studia filologiczne i ma przygotowanie pedagogiczne do nauczania języka obcego.
Opinie
Ola to świetna, profesjonalna nauczycielka z dużą wiedzą i doświadczeniem – to widać gołym okiem i słychać w świetnej wymowie – której potrafi nauczyć nawet najcięższe przypadki – jak ja 😉 , poza tym przemiła osoba szczerze zainteresowana swoimi uczniami. Zgadzam się z tym co ktoś napisał wcześniej – to nie jest masówka jak większość nauczycieli z którymi próbowałam uczyć się wcześniej bo niestety takie były moje wcześniejsze doświadczenia. To nauczycielka z powołania, też bym chciała aż tak lubić swoją prace 😀 PS uczymy się drugi rok. NatiR
Dziękuję pięknie za przygotowanie do matury – 100 % podstawa, 96% rozszerzenie. Bardzo bardzo dziękuję, dzięki takim wynikom spełnię swoje marzenia o filologii angielskiej. Jestem bardzo szczęsliwa i wdzięczna za pomoc, wsparcie, przyjazne podejście, motywacje. Pani Ola to wyjątkowy nauczyciel, pasjonatka, profesjonalistka. Polecam wszystkim ceniącym sobie jakość i chcącym spełnić swoje językowe marzenia. Pozdrawiam 🙂 Ksenia
Jestem bardzo zadowolony z zajęć – widzę jak wiele mi dają. Nauka przede wszystkim przez mówienie w moim przypadku sprawdza się doskonale. Bardzo podoba mi się podejście Oli do uczniów, nie sposób jej nie lubić bo to że uczy z pasją i zaangażowaniem widać/słychać gołym okiem. Stres był na początku spowodowany niewiadomą co mnie czeka bo to moje pierwsze zajęcia online ale jest świetnie, nie mogłem trafić lepiej. Pozdrowienia JakubowskiJ
Bardzo polecam ! Ola to świetny nauczyciel i przede wszystkim bardzo cierpliwy i wyrozumiały. Wspaniały akcent, duża wiedza zawsze super materiały, świetnie przygotowany lektor ! Pozdrawiam Maciej 🙂 Maciej
Pełen profesjonalizm, świetna wymowa, bardzo miła atmosfera, cierpliwość, poczucie że każda minuta wykorzystana jest maksymalnie. Stres który był moim problemem kiedy musiałem powiedzieć cokolwiek po angielsku zniknął, nawet nie wiem kiedy a to jest dla mnie bezcenne bo pracuje w środowisku międzynarodowym, na dodatek mam pewność, że jestem uczony wymawiać poprawnie. Jeszcze nikt nigdy nie zwracał mi uwagi na wymowę (!) . Teraz wiem jak bardzo ważny jest odpowiedni wybór nauczyciela a próbowałem uczyć się z kilkoma lektorami jednak nigdy wcześniej to nie było”to” . Polecam bo Ola ma wszystko czego potrzebuje świetny profesjonalny nauczyciel. Maciejewski T
Wielkie dziękuję za nieocenioną pomoc w zdaniu CAE Ola to wyjątkowa nauczycielka i prawdziwie serdeczna osoba przez co nauka to przyjemność. Lekcje są bardzo efektywne, dopasowane do potrzeb. Nauka angielskiego z Olą to jedna z moich najlepszych decyzji. To nie jest masówka, zdecydowanie indywidualne podejście wyróżnia tą dziewczynę. Anielska cierpliwość, szczere zainteresowanie swoimi uczniami i przede wszystkim profesjonalne podejście i bardzo duża wiedza którą potrafi przekazywać, pokazuje też jak się uczyć aby odnieść sukces. Z całego serca polecam też tym którym zależy na poprawnej wymowie. Thanks a lot !! GabrielaPŁ
Polecam! Profesjonalizm, skuteczność, zaangażowanie, cierpliwość . Doskonałe materiały. Lekcje online w luźnej atmosferze ale rzeczowe i kompetentne. Dzięki Pani Oli, matura rozszerzona na 100, certyfikat…i wymarzone studia. Dziękuję Pani Olu Piotr
Wiele razy podchodziłam do nauki Angielskiego, ale zawsze mialam pecha z nauczycielami. Niespełna rok temu zgłosiłam się do Aleksandry i to był strzał w dziesiątkę:) Ola przełamała moja barierę mówienia, dzięki niej chce się uczyć, poszerzać swoja wiedze, a może za rok podejść do egzaminu.Aleksandra jest przemiła osoba, profesjonalistka, kladzie ogromny nacisk na wymowę, dzięki czemu wyeliminowałyśmy niektóre błędy, poświecą ogromna uwagę na gramatykę (jako jedyna zauważyła ze kuleje w tym temacie). Kazda lekcja jest prowadzona w 100 % w języku angielskim i jest to czas dla ucznia i nauczyciela. Lekcje z Ola to przyjemność i zawsze wyczekuje z niecierpliwością kolejnej aczkolwiek Ola jest wymagającym nauczycielem:) i nie ma ze się nie uczymy, potrafi zmobilizować najbardziej leniwego i opornego na naukę. Polecam Aleksandrę iż jest nauczycielem z powołania i Najlepszym jakiego spotkałam do tej pory w swoim życiu! Dziękuję i Pozdrawiam serdecznie, Monika Monika
Angielskiego uczę się od kilku lat, jednak zawsze miałem problem z komunikacją. Dzięki wspólnej pracy udało nam się przełamać barierę językową, która od zawsze była dla mnie problemem. Bardzo duży nacisk na wymowę co jest wielkim, wielkim plusem. Śmiało mogę polecić P. Olę, niewątpliwie jest to najskuteczniejszy nauczyciel z jakim miałem styczność podczas swojej kilkuletniej nauki języka. Moje oczekiwania co do nauki zastały w 100% zrealizowane i będzie ona nadal kontynuowana. Polecam! Sebastian
zdecydowanie polecam. Moim celem na samym początku było pozbycie się bariery językowej i poprawienie mojej bardzo kiepskiej wymowy. Z lekcji na lekcje czułem się pewniej, do tego stopnia, że dziś posiadam świeżo zdane CAE. Lekcje z Olą to świetna sprawa, lekcje są na prawdę ciekawe ( godzina mija nawet nie wiem kiedy) no i co najważniejsze – przynoszą na prawdę bardzo duże efekty. Ola zwraca dużą uwagę na wymowę dzięki czemu znacznie lepiej mówię. Wyeliminowaliśmy wspólnie moje błędy, także te gramatyczne a myślałem że po prostu tego nie da się zrobić, że ja po prostu tak już mam. Jestem bardzo bardzo zadowolony z progresu jaki zrobiłem i polecam z czystym sumieniem – każdemu. Mateusz margol
Chciałam bardzo podziękować Pani Oli za przełamanie u mnie bariery językowej, która przez lata była moją zmorą. Uczymy się już 2 lata nie zamierzam przestawać bo to pierwsza osoba po wielu próbach z innymi nauczycielami, która wiedziała jak podejść do tematu aby zmienić moje podejście do języka angielskiego, polubić go i nie bać się mówić. Teraz wiem, że poradzę sobie w każdej sytuacji bo przegadałyśmy wiele godzin a i tak nasze tematy się nie kończą. Mój zasób słownictwa jest zdecydowanie bogatszy i wciąż się poszerza, gramatyka jest w końcu jasna i bez tajemnic a wymowa jest w końcu poprawna ( a była na prawdę zła..) Jeśli zależy Ci a osobie która sprawi że będziesz pewna/y swoich umiejętności, że będziesz w stanie bez problemu dogadać się nawet z native speakerami (co było moim koszmarem w pracy), która sprawi że nie straszna będzie Ci gramatyka i będziesz umieć używać jej w PRAKTYCE to bardzo serdecznie polecam Panią Ole. To osoba, która na prawdę lubi co robi i wie jak to robić aby przyniosło oczekiwane rezultaty. DZIĘKUJĘ 🙂 Joanna kz
Rewelacyjna nauczycielka, pełna entuzjazmu i wiary w możliwości ucznia. Przygotowała mnie do FCE bardzo dobrze. Pełen profesjonalizm, sympatyczna osoba z pięknym akcentem. Weronika W
nic dodać ni ująć. dzięki Oli polubiłam angielski tak bardzo, że robię teraz drugi kierunek – filologie angielską. Podejście Oli jest idealne. Zawsze pogodna i miła, ale też wymagająca. Każda lekcja była bardzo ciekawa i intensywna. Nie wałkowałyśmy po prostu podręcznika. Ola korzysta z wielu książek i artykułów. Oprócz nauki języka wyniosłam z lekcji wiele ciekawych wiadomości o świecie. Ola to naprawde profesjonalistka, a przy tym bardzo fajna dziewczyna. lekcje z nią to sama przyjemność. Polecam! 🙂 EWA J
Opinie o Szkole Paroli, referencje. Dlaczego warto jest się u nas uczyć?
Wykładowca to osoba sympatyczna, pełna profesjonalizmu. Spełnia moje oczekiwania.
Bardzo dziękuję Magdzie za profesjonalne podejście do prowadzenia zajęć. Pasja, profesjonalizm i pełne zaangażowanie. Tak trzymaj 😉
Rated 5 out of 5
Jak w tytule, nic dodać nic ująć. 6+
OPINIE RODZICÓW
Informacje o plikach cookie
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej…
Cechy dobrego nauczyciela angielskiego- British Council
By British Council Polska
Mój nauczyciel chemii z czasów szkolnych, którego nie przywołam z nazwiska, zazwyczaj snuł się po klasie. Mamrotał przy tym coś niewyraźnie i przeprowadzał eksperymenty, których nie rozumieliśmy. Bardzo się denerwował, gdy traciliśmy zainteresowanie i zaczynaliśmy rozmawiać lub gdy ktoś zadał pytanie, na które podobno wcześniej padła już odpowiedź. Gdy wspominam go teraz, kiedy sama jestem nauczycielką, myślę, że był uzdolnionym chemikiem i pasjonatem, ale nie potrafił nawiązać kontaktu z uczniami i zainteresować ich tematem. Przyznaję też, że nie byliśmy zbyt uważnymi i aktywnymi uczniami. Sama przestałam się uczyć chemii, gdy tylko przestała być przedmiotem obowiązkowym.
Jedno jest jednak pewne: Nauczanie wymaga konkretnych umiejętności niezależnie od tego, czego uczymy. A jakie są cechy dobrego nauczyciela lub nauczycielki języka angielskiego?
Na podstawie moich własnych doświadczeń jako nauczyciela języka obcego oraz rozmów z moimi uczniami wyróżniłam 7 cech dobrego nauczyciela, które moich zdaniem są absolutnie kluczowe. Oto one:
1. Jest osobą, która zna się na swoim fachu.
Umiejętność posługiwania się językiem to nie to samo, co umiejętności przekazania wiedzy. Nauczyciel lub nauczycielka języka angielskiego powinni mieć, rzecz jasna, solidną wiedzę z zakresu gramatyki i słownictwa, pozwalającą wyjaśnić wątpliwości uczniów (tu wskazówką kompetencji może być dobrze zdany egzamin Aptis for Teachers). Równie istotna jest jednak znajomość różnorodnych oraz aktualnych metod nauczania. Każdy uczeń przyswaja wiedzę w inny sposób – dobry nauczyciel potrafi dostosować lekcje do potrzeb wszystkich swoich podopiecznych. Każdy nauczyciel powinien posiadać odpowiednie kwalifikacje do nauczania języka angielskiego (przynajmniej certyfikat CELTA lub Trinity EFL, a w renomowanych szkołach także certyfikat DELTA), w przystępny sposób przedstawić uczniom swoją metodologię pracy i pomysł na prowadzenie zajęć oraz, w razie potrzeby, umieć odpowiedzieć na wszelkie pojawiające się na ten temat pytania. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób pracują lektorzy w British Council, zajrzyj tutaj.
2. Bierze pod uwagę Twoje potrzeby.
Skuteczna nauka języka jest możliwa tylko wtedy, jeśli znasz swoje potrzeby i postawisz sobie określone cele. Zanim podejmiesz decyzję o wyborze kursu, zawsze zastanów się, co jest dla Ciebie najważniejsze. Chcesz nauczyć się płynnie mówić? Gubisz się w zawiłościach gramatyki? Chcesz zdać oficjalny egzamin i uzyskać certyfikat (np. Cambridge, IELTS lub Aptis) . Jeśli Twoja odpowiedź na te pytania brzmi „w zasadzie nie wiem”, naprawdę dobry nauczyciel będzie w stanie pomóc Ci określić, czego potrzebujesz. Natomiast jeśli już wiesz, jaki masz cel, poszukaj specjalisty w danej dziedzinie. Na przykład jeśli chcesz zdać konkretny egzamin, znajdź szkołę i nauczyciela o bogatym doświadczeniu w prowadzeniu kursów przygotowawczych (najpopularniejsze egzaminy, do których przygotowujemy w naszej szkole językowej w British Council to: FCE, CAE, CPE i IELTS). A jeszcze lepiej, jeśli będziesz współpracować z egzaminatorem. Jeśli nie masz pewności co do swojego poziomu kompetencji językowych, możesz zarezerwować bezpłatną konsultację w swojej najbliższej placówce British Council, gdzie przedstawimy Ci również dostępne warianty kursów.
3. Jest empatyczny.
Nauka języka obcego może być przyjemnym doświadczeniem, jednak dla niektórych osób bywa przytłaczająca. Wiele kursów angielskiego skupia się na mówieniu, co stawia w trudnej sytuacji osoby nieśmiałe lub introwertyczne, niechętnie wypowiadające się nawet w rodzimym języku. Także osoby, które miały dłuższą przerwę w nauce czy posługiwaniu się językiem, mogą czuć się onieśmielone w towarzystwie pozornie wiedzących wszystko lepiej kolegów i koleżanek z klasy. Dobry nauczyciel musi brać pod uwagę odczucia swoich uczniów i pomagać każdemu z nich osiągnąć jak najlepsze wyniki. Jeśli Twój nauczyciel sam uczy się bądź uczył się języka obcego, z pewnością pamięta, jakie to uczucie, gdy nie znasz odpowiedzi na zadane pytanie lub gdy w kluczowym momencie zabraknie Ci odpowiedniego słówka . Wielu osobom wydaje się, że najbardziej odpowiednim nauczycielem będzie rodzimy użytkownik języka (tzw. native speaker). Wbrew tej intuicji ktoś, kto sam kiedyś był uczniem, może lepiej rozumieć trudności, z którymi się zmagasz.
4. Jest kreatywny.
Wielu uczniów po całym dniu w pracy czy w szkole idzie na dodatkowe zajęcia z angielskiego jakby za karę. Niestety, żeby dobrze opanować język obcy, trzeba w naukę włożyć dodatkowy wysiłek, zarówno w klasie, jak i poza nią, i nie da się tego uniknąć.Dobry nauczyciel potrafi tak poprowadzić lekcję, urozmaicając przebieg zajęć, aby każde spotkanie z językiem było nieco inne niż pozostałe. Odrobina kreatywności pozwala na stworzenie ciekawych, zróżnicowanych lekcji, co wpływa pozytywnie na uwagę i motywację uczniów oraz rozpala w nich pasję. Nikt z nas przecież nie lubi godzinami wpatrywać się w podręcznik i mechanicznie uzupełniać zdań.
5. Potrafi słuchać.
Anegdoty charyzmatycznego nauczyciela o pobycie w Azji czy o jego rodzinnych świętach niewątpliwie są ciekawe i mogą stanowić ćwiczenie ze słuchania żywego języka, nie powinny jednak zdominować zajęć. Dobry nauczyciel powinien wspierać nie tylko bierne umiejętności językowe uczniów (słuchanie i czytanie), ale również czynne (mówienie i pisanie) – wszystkie one będą nam przecież potrzebne w prawdziwym życiu. Być może uczniów zainteresują nie tylko opowieści nauczyciela, ale też ich kolegów z klasy?
6. Jest cierpliwy.
Zdarza się, że trzej uczniowie jeden po drugim zadają to samo pytanie. Może to być dla nauczyciela źródłem frustracji, jednak jego obowiązkiem jest wyczerpująco odpowiedzieć na każde, nawet powtarzające się zapytania i indywidualnie dobrać sposób tłumaczenia do możliwości swoich uczniów. Dobry nauczyciel potrafi w razie potrzeby wyjaśnić jedną kwestię na kilka różnych sposobów. Powinien być otwarty na opinie uczniów i dostosowywać się do ich potrzeb.
7. Potrafi zachęcić do nauki poza zajęciami.
Jeśli chcesz osiągnąć wymarzony efekt, nauka języka obcego nie powinna kończyć się po wyjściu z klasy. W dzisiejszych czasach mamy wiele możliwości i źródeł, z których możemy korzystać także poza zajęciami (np. strony LearnEnglish lub LearnEnglish Kids lub inne udostępniane bezpłatnie online). Dobry nauczyciel angielskiego pokazuje swoim uczniom, gdzie szukać wartościowych zasobów i materiałów innych niż podręcznik. Wzbudza w nich ciekawość języka, pokazuje nowe tropy oraz podpowiada, jak połączyć naukę z indywidualnymi zainteresowaniami. Dzięki tak prowadzinym lekcjom i postawie nauczyciela, jego uczniowie robią szybsze postępy i doświadczają większe satysfakcji z nauki.
Każdy z nas ma trochę inne potrzeby i oczekiwania, dlatego nie da się wskazać jednego idealnego zestawu cech dobrego nauczyciela angielskiego. Jednak powyższe cechy z pewnością są gwarancją pozytywnych doświadczeń w nauce i zwiększą Twoje szanse na sukces.
Autorka: Cath McLellan
Cath uczy dzieci i młodzież w British Council od 2003 roku i od tego czasu pracowała w Hiszpanii, Japonii i Hongkongu. Jest autorką materiałów dydaktycznych oraz koordynatorem projektu TeachingEnglish. W swoim czasie wolnym uwielbia odkrywać nowe miejsca, pisze i gotuje. Czasem lubi po prostu uciec z miasta na długi spacer.
Jeśli zaciekawiły Cię ten artykuł lub inne treści dostępne na naszym blogu, zapisz się do newslettera British Council, żeby być na bieżąco ze wszystkimi inicjatywami i wydarzeniami, które prowadzimy i organizujemy.
Cechy dobrego nauczyciela angielskiego- British Council
By British Council Polska
Mój nauczyciel chemii z czasów szkolnych, którego nie przywołam z nazwiska, zazwyczaj snuł się po klasie. Mamrotał przy tym coś niewyraźnie i przeprowadzał eksperymenty, których nie rozumieliśmy. Bardzo się denerwował, gdy traciliśmy zainteresowanie i zaczynaliśmy rozmawiać lub gdy ktoś zadał pytanie, na które podobno wcześniej padła już odpowiedź. Gdy wspominam go teraz, kiedy sama jestem nauczycielką, myślę, że był uzdolnionym chemikiem i pasjonatem, ale nie potrafił nawiązać kontaktu z uczniami i zainteresować ich tematem. Przyznaję też, że nie byliśmy zbyt uważnymi i aktywnymi uczniami. Sama przestałam się uczyć chemii, gdy tylko przestała być przedmiotem obowiązkowym.
Jedno jest jednak pewne: Nauczanie wymaga konkretnych umiejętności niezależnie od tego, czego uczymy. A jakie są cechy dobrego nauczyciela lub nauczycielki języka angielskiego?
Na podstawie moich własnych doświadczeń jako nauczyciela języka obcego oraz rozmów z moimi uczniami wyróżniłam 7 cech dobrego nauczyciela, które moich zdaniem są absolutnie kluczowe. Oto one:
1. Jest osobą, która zna się na swoim fachu.
Umiejętność posługiwania się językiem to nie to samo, co umiejętności przekazania wiedzy. Nauczyciel lub nauczycielka języka angielskiego powinni mieć, rzecz jasna, solidną wiedzę z zakresu gramatyki i słownictwa, pozwalającą wyjaśnić wątpliwości uczniów (tu wskazówką kompetencji może być dobrze zdany egzamin Aptis for Teachers). Równie istotna jest jednak znajomość różnorodnych oraz aktualnych metod nauczania. Każdy uczeń przyswaja wiedzę w inny sposób – dobry nauczyciel potrafi dostosować lekcje do potrzeb wszystkich swoich podopiecznych. Każdy nauczyciel powinien posiadać odpowiednie kwalifikacje do nauczania języka angielskiego (przynajmniej certyfikat CELTA lub Trinity EFL, a w renomowanych szkołach także certyfikat DELTA), w przystępny sposób przedstawić uczniom swoją metodologię pracy i pomysł na prowadzenie zajęć oraz, w razie potrzeby, umieć odpowiedzieć na wszelkie pojawiające się na ten temat pytania. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób pracują lektorzy w British Council, zajrzyj tutaj.
2. Bierze pod uwagę Twoje potrzeby.
Skuteczna nauka języka jest możliwa tylko wtedy, jeśli znasz swoje potrzeby i postawisz sobie określone cele. Zanim podejmiesz decyzję o wyborze kursu, zawsze zastanów się, co jest dla Ciebie najważniejsze. Chcesz nauczyć się płynnie mówić? Gubisz się w zawiłościach gramatyki? Chcesz zdać oficjalny egzamin i uzyskać certyfikat (np. Cambridge, IELTS lub Aptis) . Jeśli Twoja odpowiedź na te pytania brzmi „w zasadzie nie wiem”, naprawdę dobry nauczyciel będzie w stanie pomóc Ci określić, czego potrzebujesz. Natomiast jeśli już wiesz, jaki masz cel, poszukaj specjalisty w danej dziedzinie. Na przykład jeśli chcesz zdać konkretny egzamin, znajdź szkołę i nauczyciela o bogatym doświadczeniu w prowadzeniu kursów przygotowawczych (najpopularniejsze egzaminy, do których przygotowujemy w naszej szkole językowej w British Council to: FCE, CAE, CPE i IELTS). A jeszcze lepiej, jeśli będziesz współpracować z egzaminatorem. Jeśli nie masz pewności co do swojego poziomu kompetencji językowych, możesz zarezerwować bezpłatną konsultację w swojej najbliższej placówce British Council, gdzie przedstawimy Ci również dostępne warianty kursów.
3. Jest empatyczny.
Nauka języka obcego może być przyjemnym doświadczeniem, jednak dla niektórych osób bywa przytłaczająca. Wiele kursów angielskiego skupia się na mówieniu, co stawia w trudnej sytuacji osoby nieśmiałe lub introwertyczne, niechętnie wypowiadające się nawet w rodzimym języku. Także osoby, które miały dłuższą przerwę w nauce czy posługiwaniu się językiem, mogą czuć się onieśmielone w towarzystwie pozornie wiedzących wszystko lepiej kolegów i koleżanek z klasy. Dobry nauczyciel musi brać pod uwagę odczucia swoich uczniów i pomagać każdemu z nich osiągnąć jak najlepsze wyniki. Jeśli Twój nauczyciel sam uczy się bądź uczył się języka obcego, z pewnością pamięta, jakie to uczucie, gdy nie znasz odpowiedzi na zadane pytanie lub gdy w kluczowym momencie zabraknie Ci odpowiedniego słówka . Wielu osobom wydaje się, że najbardziej odpowiednim nauczycielem będzie rodzimy użytkownik języka (tzw. native speaker). Wbrew tej intuicji ktoś, kto sam kiedyś był uczniem, może lepiej rozumieć trudności, z którymi się zmagasz.
4. Jest kreatywny.
Wielu uczniów po całym dniu w pracy czy w szkole idzie na dodatkowe zajęcia z angielskiego jakby za karę. Niestety, żeby dobrze opanować język obcy, trzeba w naukę włożyć dodatkowy wysiłek, zarówno w klasie, jak i poza nią, i nie da się tego uniknąć.Dobry nauczyciel potrafi tak poprowadzić lekcję, urozmaicając przebieg zajęć, aby każde spotkanie z językiem było nieco inne niż pozostałe. Odrobina kreatywności pozwala na stworzenie ciekawych, zróżnicowanych lekcji, co wpływa pozytywnie na uwagę i motywację uczniów oraz rozpala w nich pasję. Nikt z nas przecież nie lubi godzinami wpatrywać się w podręcznik i mechanicznie uzupełniać zdań.
5. Potrafi słuchać.
Anegdoty charyzmatycznego nauczyciela o pobycie w Azji czy o jego rodzinnych świętach niewątpliwie są ciekawe i mogą stanowić ćwiczenie ze słuchania żywego języka, nie powinny jednak zdominować zajęć. Dobry nauczyciel powinien wspierać nie tylko bierne umiejętności językowe uczniów (słuchanie i czytanie), ale również czynne (mówienie i pisanie) – wszystkie one będą nam przecież potrzebne w prawdziwym życiu. Być może uczniów zainteresują nie tylko opowieści nauczyciela, ale też ich kolegów z klasy?
6. Jest cierpliwy.
Zdarza się, że trzej uczniowie jeden po drugim zadają to samo pytanie. Może to być dla nauczyciela źródłem frustracji, jednak jego obowiązkiem jest wyczerpująco odpowiedzieć na każde, nawet powtarzające się zapytania i indywidualnie dobrać sposób tłumaczenia do możliwości swoich uczniów. Dobry nauczyciel potrafi w razie potrzeby wyjaśnić jedną kwestię na kilka różnych sposobów. Powinien być otwarty na opinie uczniów i dostosowywać się do ich potrzeb.
7. Potrafi zachęcić do nauki poza zajęciami.
Jeśli chcesz osiągnąć wymarzony efekt, nauka języka obcego nie powinna kończyć się po wyjściu z klasy. W dzisiejszych czasach mamy wiele możliwości i źródeł, z których możemy korzystać także poza zajęciami (np. strony LearnEnglish lub LearnEnglish Kids lub inne udostępniane bezpłatnie online). Dobry nauczyciel angielskiego pokazuje swoim uczniom, gdzie szukać wartościowych zasobów i materiałów innych niż podręcznik. Wzbudza w nich ciekawość języka, pokazuje nowe tropy oraz podpowiada, jak połączyć naukę z indywidualnymi zainteresowaniami. Dzięki tak prowadzinym lekcjom i postawie nauczyciela, jego uczniowie robią szybsze postępy i doświadczają większe satysfakcji z nauki.
Każdy z nas ma trochę inne potrzeby i oczekiwania, dlatego nie da się wskazać jednego idealnego zestawu cech dobrego nauczyciela angielskiego. Jednak powyższe cechy z pewnością są gwarancją pozytywnych doświadczeń w nauce i zwiększą Twoje szanse na sukces.
Autorka: Cath McLellan
Cath uczy dzieci i młodzież w British Council od 2003 roku i od tego czasu pracowała w Hiszpanii, Japonii i Hongkongu. Jest autorką materiałów dydaktycznych oraz koordynatorem projektu TeachingEnglish. W swoim czasie wolnym uwielbia odkrywać nowe miejsca, pisze i gotuje. Czasem lubi po prostu uciec z miasta na długi spacer.
Jeśli zaciekawiły Cię ten artykuł lub inne treści dostępne na naszym blogu, zapisz się do newslettera British Council, żeby być na bieżąco ze wszystkimi inicjatywami i wydarzeniami, które prowadzimy i organizujemy.
Dobry nauczyciel – jakie cechy powinien posiadać?
Dobry nauczyciel to człowiek, którego cechuje wszechstronna osobowość nastawiona na współpracę i współdziałanie. Istota, która lubi swoją pracę, ma wizję ucznia, potrafi odkrywać, rozbudzać i kształtować indywidualne możliwości swoich podopiecznych.
Dlaczego nauczyciel jest ważny w rozwoju ucznia?
O tym, jak ważne i ciągle aktualne jest zagadnienie przygotowania młodego człowieka do funkcjonowania w dorosłym życiu, mogą świadczyć całe rzesze dzieci i młodzieży codziennie uczęszczające do szkół i uczelni. Ich przyszłe życie, stosunek do pracy, kultury i innych ludzi zależy w głównej mierze od osobowości i profesjonalizmu pedagogów. Dlatego bardzo istotnym jest jaki obraz nauczyciela, wykładowcy kształtuje się w umysłach dzieci i młodzieży. Od tego uzależniona jest siła oddziaływania przedmiotowego i wychowawczego.
Praca nauczyciela obejmuje zagadnienia ukierunkowane na poszukiwanie wiedzy i kształtowanie umiejętności w całym procesie nauki.
Edukacja w szkole i na uczelni musi wyprzedzać obecną rzeczywistość techniczną, gdyż przygotowuje człowieka przyszłości. Żeby tak było szkoła, uczelnia winny być organizacjami uczącymi się tzn. mieć ramy koncepcyjne, założenia i struktury skutecznego działania.
Pracę nauczyciela, czy wykładowcy powinno charakteryzować zaangażowanie ukierunkowane na pracę ucznia.
Są wybitni nauczyciele na każdym etapie edukacji, których wspominamy w dorosłym życiu. Dzięki ich dobrej organizacji, profesjonalizmowi i w dużej mierze osobowości potrafili uwolnić i kształtować możliwości swoich uczniów, które dają powodzenie w dorosłym życiu.
Osobowość nauczyciela
Pod pojęciem osobowość nauczyciela kryje się pytanie o człowieka. Jakim jest i jaki może mieć wpływ na rozwój i sukcesy swoich uczniów, studentów.
Każde dziecko już w przedszkolu (szkole podstawowej) ma swojego idola, a czasami nawet kilku. Taki wzór do naśladowania to najczęściej aktualny człowiek sukcesu np. piłkarz, skoczek narciarski lub piosenkarka. Przebija tu powierzchowne uwielbienie, które mija i niewiele zostawia w postaci kapitału na dorosłe życie.
Kształtowanie osobowości odbywa się przede wszystkim w domu rodzinnym i szkole. To też nauczyciele będący codziennie w kontakcie z dziećmi i młodzieżą muszą umieć z pokorą budować prawdziwe zaangażowanie i relacje. Społeczności uczące się (współodpowiedzialne), skupione na poszukiwaniach odpowiedzi jako środka rozwoju, odniosą sukces.
Decydujemy się rozmawiać, obserwować i zmierzać do tego, co najważniejsze. To jest droga do jakości kształcenia i życia uczniów, studentów.
Cechy dobrego nauczyciela
Dobry nauczyciel to taki, którego wyróżniają następujące cechy:
mądrość i wiedza – bogata umysłowość i wszechstronne umiejętności, które tworzą zwartą strukturę występującą w różnorodnych związkach, stosunkach i zależnościach, przeplatają się wzajemnie, aby skutecznie rozwiązać zadanie
– bogata umysłowość i wszechstronne umiejętności, które tworzą zwartą strukturę występującą w różnorodnych związkach, stosunkach i zależnościach, przeplatają się wzajemnie, aby skutecznie rozwiązać zadanie pomysłowość i zaradność – nauczyciel ocenia aktualną sytuację i poszukuje, tworzy nowe rozwiązania coraz doskonalsze oraz skuteczniejsze, wie co zrobić, jak odpowiedzieć w każdej sytuacji
– nauczyciel ocenia aktualną sytuację i poszukuje, tworzy nowe rozwiązania coraz doskonalsze oraz skuteczniejsze, wie co zrobić, jak odpowiedzieć w każdej sytuacji opanowanie – w pracy z dziećmi i młodzieżą to umiejętność swobodnej, niewymuszonej konieczności, bez krzyku, nerwowości, egzekwowanie pożądanych postępowań i działań
– w pracy z dziećmi i młodzieżą to umiejętność swobodnej, niewymuszonej konieczności, bez krzyku, nerwowości, egzekwowanie pożądanych postępowań i działań energia – bezinteresowne zaangażowanie się we wszystkie problemy nurtujące młodzież (prawdziwe wewnętrznie). Istota o wysokiej kulturze osobistej lubi żyć i pracować z dziećmi i młodzieżą, pełen uśmiechu i humoru
– bezinteresowne zaangażowanie się we wszystkie problemy nurtujące młodzież (prawdziwe wewnętrznie). Istota o wysokiej kulturze osobistej lubi żyć i pracować z dziećmi i młodzieżą, pełen uśmiechu i humoru zdecydowanie – umiejętność łagodzenia konfliktów i napięć między uczniami, a także wytrwałe dążenie do zamierzonego celu
– umiejętność łagodzenia konfliktów i napięć między uczniami, a także wytrwałe dążenie do zamierzonego celu wyrozumiałość – umiejętność dostrzegania i rozpoznawania emocji dzieci i młodzieży, też dawanie prawa do błędu, który można naprawić
– umiejętność dostrzegania i rozpoznawania emocji dzieci i młodzieży, też dawanie prawa do błędu, który można naprawić sprawiedliwość – wymaga rozeznania i brania pod uwagę możliwości indywidualnych ucznia, musi dawać informacje o tym, co umie uczeń, a nad czym powinien popracować i w jaki sposób ma to zrobić, ocenianie powinno uwzględniać: wkład pracy ucznia, jego wysiłek i chęci, a nie powinno zawierać krytyki
– wymaga rozeznania i brania pod uwagę możliwości indywidualnych ucznia, musi dawać informacje o tym, co umie uczeń, a nad czym powinien popracować i w jaki sposób ma to zrobić, ocenianie powinno uwzględniać: wkład pracy ucznia, jego wysiłek i chęci, a nie powinno zawierać krytyki schludność – zawsze wartością dodaną jest, jeżeli nauczyciel dba o czystość, elegancję i gust w swoim ubiorze. Wygląd zewnętrzny, szczególnie w pierwszych kontaktach może być skutecznym środkiem oddziaływania na dzieci i młodzież.
– zawsze wartością dodaną jest, jeżeli nauczyciel dba o czystość, elegancję i gust w swoim ubiorze. Wygląd zewnętrzny, szczególnie w pierwszych kontaktach może być skutecznym środkiem oddziaływania na dzieci i młodzież. życzliwość – znajomość spraw młodzieży, rozeznanie i dostrzeganie tego wszystkiego, co dotyczy młodego człowieka w codziennej rzeczywistości – wrażliwość na wszelkie aspekty życia
– znajomość spraw młodzieży, rozeznanie i dostrzeganie tego wszystkiego, co dotyczy młodego człowieka w codziennej rzeczywistości – wrażliwość na wszelkie aspekty życia troskliwość – umiejętność dostrzegania i spełniania potrzeb drugiego człowieka. Wrażliwość emocjonalna na drugą osobę, szacunek dla ucznia i jego potrzeb
– umiejętność dostrzegania i spełniania potrzeb drugiego człowieka. Wrażliwość emocjonalna na drugą osobę, szacunek dla ucznia i jego potrzeb stanowczość i obowiązkowość – to podstawa budowania więzi z uczniami, aby w klasie szkolnej było miejsce na doświadczenie podmiotowości i współodpowiedzialności
Podsumowanie
Nauczycielu, musisz być kompletny, aby skutecznie motywować uczniów do nauki. Masz wpływ, a nawet decydujesz o powodzeniu w życiu młodego człowieka. Tym samym zasługujesz też na solidne wynagrodzenie.
Czy warto zostać nauczycielem języka obcego?
Nauczyciel języka obcego – jak zdobyć potrzebne uprawnienia?
Nie ma innej drogi niż studia z zakresu filologii obcej, by zostać nauczycielem języka obcego. Wiele osób tak sądzi, choć nie jest to do końca prawda. Choć rzeczywiście pierwszeństwo mają osoby z takim wykształceniem oraz przygotowaniem pedagogicznym, to osoby, które mogą udowodnić znajomość języka na poziomie biegłym poprzez odpowiednie certyfikaty respektowane przez MEN, a dodatkowo skończą studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego, również mogą starać się o posadę nauczyciela. Mniej formalności jest w przypadku zwykłego udzielania korepetycji. Tutaj właściwie żaden “papier” nie jest potrzebny, choć oczywiście zakładanie własnej działalności jest na samym początku drogi dość ryzykownym przedsięwzięciem. Znacznie lepszym pomysłem jest jednoczesne nauczanie w szkole i udzielanie lekcji w ramach własnej działalności. W tym przypadku do pensji nauczyciela może dojść spora pensja korepetytora, gdyż ze względu na mniejszą liczbę godzin pracy nauczyciel popołudniami może przyjmować uczniów niemal codziennie. Oczywiście nauczyciel może również legalnie udzielać korepetycji bez rejestracji firmy, jeśli jego dochody z tego tytułu nie wynoszą więcej niż 50 procent płacy minimalnej w danym roku podatkowym. Zamiast działalności gospodarczej, może również wybrać formę pracy na umowę zlecenie.
Czy zatem opłaca się zostać nauczycielem języka obcego?
Podjęcie zatrudnienia jako nauczyciel języka obcego może jak najbardziej się opłacać. Przedsiębiorcze osoby mogą zarabiać miesięcznie nawet powyżej średniej krajowej. Nauczyciele mogą również podejmować dodatkową współpracę ze szkołami językowymi. Możliwości jest tutaj całkiem sporo. Ostatecznie można również uzupełnić uprawnienia i zostać tłumaczem. Dzięki temu znacznie poszerza się swoje kompetencje, a tym samym możliwości zarobkowania na naprawdę wysokim poziomie. Jeśli szukasz pracy jako nauczyciel języka obcego, to oferty pracy są szeroko dostępne np. na portalu Pracuj.pl. Można również przeglądać portale branżowe.
Artykuł Sponsorowany
Dobry nauczyciel angielskiego
W jednym z moich poprzednich artykułów porównałem naukę języka angielskiego do prowadzenia auta. Jeśli go przegapiłeś, zajrzyj koniecznie w poprzedni wpis – dowiesz się co oznacza ta metafora oraz skąd się bierze strach przed mówieniem w obcym języku! Z tamtego przykładu wiemy już, że do Twojego sukcesu językowego niezbędny jest bardzo dobry samochód – czyli najlepszy nauczyciel. Dobry nauczyciel angielskiego – czy wiesz jak go znaleźć? Czy wiesz jakimi cechami powinien się charakteryzować?
Znalezienie odpowiedniego nauczyciela, który mądrze pokieruje Twoim tokiem nauki i pomoże dojść do płynności językowej, to nie lada wyzwanie. Mimo dziesiątek tysięcy ofert korepetycji w Internecie, myślę, że tych naprawdę dobrych nauczycieli, nie jest tak dużo jak może się wydawać. Skąd to wiem? Sam osobiście uczę języka (spędziłem ponad 4000 godzin na uczeniu indywidualnym w ostatnich kilku latach) i słyszałem setki opinii od moich uczniów na temat tego jak wyglądały ich wcześniejsze zajęcia. Dodatkowo regularnie szukam lektorów do zespołu i otrzymuję bardzo wiele CV podczas procesu rekrutacji. Z racji swojego analitycznego umysłu i bardzo dużego zainteresowania psychologią, od lat analizuję różne przypadki uczniów, kwestie związane z uczeniem się, uczeniem innych oraz analizuję rynek (ze względu na bycie przedsiębiorcą).
Po czym rozpoznać i jak wybrać/znaleźć dobrego nauczyciela?
Nie musisz wierzyć mi na słowo, sam zobacz, że poniższe argumenty są bardzo sensowne i logiczne. Są to kryteria, którymi sam kieruje się szukając lektorów do mojego zespołu oraz to czym ja sam kierowałbym się szukając najlepszego nauczyciela dla siebie.
1.Potrafi wyjaśnić gramatykę
Potrafi w kilku minut wyjaśnić dane zagadnienie zamiast tłumaczyć je przez kilkadziesiąt minut albo przez kilka spotkań. Ma być krótko, konkretnie i logicznie. Na pewno sam musi doskonale rozumieć gramatykę, skąd co się bierze, itd. Uczyłem się u różnych native speakerów i niestety zdarzało się, że przez wiele spotkań próbowali wytłumaczyć mi jakieś zagadnienia, które mogłyby być wyjaśnione znacznie (!) szybciej i krócej. Niestety osoba wychowana w języku i kulturze innego kraju (Amerykanin, Brytyjczyk), nie wyjaśni gramatyki tak szybko i zwięźle jak Polak Polakowi.
Wyjaśnianie zagadnień gramatycznych ma być logiczne, poukładane tak abyś wiedział co z czego wynika.
Niech ma to sens. Jeśli nauczyciel wchodzi w kolejne szczegóły, szczególiki i podaje wyjątki, a potem wyjątki od wyjątków oraz opowiada wszystko co wie na dany temat – nie jest to dobre, ponieważ zaburza to przekaz. Od nadmiaru wiedzy poczujesz się jedynie przytłoczony. Jeszcze gorzej, gdy wyślę ci materiały w ilości nie-do-zrobienia do kolejnego spotkania.
2. Skupia się na efektach
Miarą dobrego nauczyciela są efekty jego ucznia. Na tym w sumie mógłbym skończyć opis tego kryterium. Wiele szkół oraz nauczycieli skupia się na tym, by mieć kolejne spotkania albo, by dobrze zarobić. Zależy im na tym, by uczeń wykupił jeszcze więcej lekcji, co będzie gwarantowało przychód przez wiele miesięcy, czy lat. Przeglądając opinie wystawione przez uczniów nauczycielom (bez problemu powinieneś znaleźć jakieś w Internecie) zwróć uwagę na to, czy uczniowie piszą tam o efektach. Jeśli pojawia się tam jedynie informacja, że spotkania są miłe, prowadzone w miłej atmosferze i że są fajne materiały oraz fajny sposób prowadzenia spotkania….to jest ok, ale nie jest to dobry znak.
Jeśli ciągle przewijają się podobne opinie, to znaczy, że nauczycielowi nie zależy na efektach i za bardzo się na nich nie skupia. Gdyby miał nastawienie na efekt, uczniowie podświadomie by to wyczuli i również się na tym skoncentrowali. Gdyby się na tym skupili, to prędzej czy później mieliby efekty i mogliby się tymi sukcesami podzielić z innymi osobami, dając opinię o nauczycielu. Widziałem też takie opinie, kiedy uczeń pisze „Uczę się już angielskiego u Pani X przez 4 lata. Super zajęcia. Polecam”. Zapaliła ci się kontrolka? 4 lata ucząc się indywidualnie? To nie jest dobre, by tak długo uczyć się tylko z jedną osobą, ponieważ przyzwyczajamy się do jej akcentu oraz sposobu myślenia, który wpływa na formułowanie wypowiedzi. Dlatego warto zmienić nauczyciela, czy sposób nauki.
3. Był za granicą. Korzystał z języka w terenie, a nie tylko w warunkach laboratoryjnych
Im więcej różnych krajów (przede wszystkim anglojęzycznych) odwiedził lektor, tym lepiej. Im dłużej tam przebywał, tym lepiej. Dlaczego? Ponieważ poznał wiele różnych akcentów, wie co jest potrzebne, by dogadać się z innymi osobami (co odrzucić i o czym zapomnieć) i jak wygląda angielski w praktyce (różni się od tego, który jest w książkach). Będzie mógł pomóc ci poradzić sobie w codziennych sytuacjach z jakimi zmierzysz za granicą.
Będzie widział, czy z twoim poziomem języka poradzisz sobie za granicą, ponieważ ma doświadczenie i nie będzie bazował tylko na teorii. Osoby przebywające za granicą wiedzą ile i co tak naprawdę jest potrzebne, byś mógł rozmawiać i komunikować się w języku obcym. Nie będzie zarzucać cię dodatkową, zbędną teorią. Możesz myśleć, że coś jest bardzo ważne, a nawet, że jest niezbędne i koniecznie musisz to wiedzieć, jednak on powie, że możesz nauczyć się tego jeśli chcesz, ponieważ nie przyda ci się to na lotnisku czy w hotelu. Fajnie jest wiedzieć dużo, ale czasami po prostu nie warto i lepiej poznać najpraktyczniejsze elementy języka angielskiego.
Niestety wielu nauczycieli, którzy uczą angielskiego, nigdy nie było za granicą albo było tylko kilka razy i przez krótki okres. Język poznali na studiach, z książek albo z filmów. Jest to wiedza mocno teoretyczna, dlatego znajdź praktyka! Zapytaj gdzie był i jak długo tam przebywał.
4. Ma szczerą chęć pomocy Tobie
Bycie nauczycielem (w mojej opinii) to służba drugiemu człowiekowi (jakkolwiek górnolotnie by to nie zabrzmiało 😊 jest to prawda). Uczenie innych to pomaganie im, by mogli osiągnąć upragnione cele. Choć raz w życiu, zdarzyło ci się pewnie trafić do lekarza, który siedzi za biurkiem i przez cały dzień wypisuje recepty, nie badając przy tym pacjentów? Niektórzy z nich doszli do takiej „wprawy”, że nawet na nich nie patrzą 😊. A czy kojarzysz lekarza, któremu zdarzyło się zostać dłużej w pracy, by pomóc jednemu z pacjentów? Zrobił to chociaż wiedział, że nie zostanie za to wynagrodzony? U którego lekarza chciałbyś leczyć swoje dziecko? Mniej więcej to samo jest z nauczycielami, którzy „odwalają tylko swoją robotę”. Możesz zauważyć to w drobnych gestach (np. patrzenie na zegarek) i będziesz to po prostu czuł.
Dobremu nauczycielowi będzie zależało na twoim sukcesie, ponieważ z tego płynie jego zadowolenie oraz satysfakcja z pracy.
To dzięki temu wstaje rano i wie po co to robi. Samo uczenie ciebie jest już dla niego przyjemnością, ale dodatkową (ważną) rzeczą motywującą go do pracy, będą twoje efekty. Nie będzie „prosił się” żebyś zrobił pracę domową i przygotował się do kolejnego spotkania – będzie mu zależało, żebyś pracował w domu nad angielskim i będzie szukał sposobów, by cię uaktywnić i zmotywować do pracy.
5. Ciągle się uczy i jest pokorny
Gdy kilka lat temu pracowałem na etacie, w firmie zatrudniono nową osobę, która miała bardzo imponujące CV. Szefowa była podekscytowana doświadczeniem i dotychczasowymi wynikami tej osoby. Co się okazało po kilku miesiącach pracy w nowym miejscu? Nowy pracownik wcale nie miał spektakularnych efektów i wyników swojej pracy. Dlaczego? Skoro miał znakomite wyniki na poprzednich stanowiskach, to teraz też powinien takie mieć. Jednak nie miał… Dlaczego? Ponieważ nie uczył się. Zaczął pracę w trochę innej branży, dlatego to co już wiedział, było niewystarczające, nie zadziałało. Spoczął na laurach. Myślał, że już wszystko wie i umie, bo ma wiele lat doświadczenia. Po kilku miesiącach zakończył współpracę. Tak samo jest z nauczycielami.
Dobry nauczyciel uczy się od lepszych od siebie, czyta książki, jeździ na szkolenia i konferencje, uczy się bazując na darmowej wiedzy dostępnej w Internecie. Uczy się również na swoich błędach i uczy się od Ciebie , jak być bardziej skutecznym i lepszym nauczycielem w przyszłości.
Zapytaj potencjalnego nauczyciela co ostatnio przeczytał, na jakim był szkoleniu. Nie chodzi o uczenie się nowych słów czy zagadnień gramatycznych (to powinna być norma), ale uczenie się nowych metod nauczania czy czytanie badań z zakresu psychologii uczenia się. Wiesz dlaczego jest to ważne, jeśli jesteś specjalistą w danej dziedzinie. Każdego roku trzeba się doszkalać i uczyć, by nie wypaść z rynku. Tak jest w każdej branży. Identycznie jest z nauczycielami. Wiedza się dezaktualizuje.
Podam prosty przykład – słyszałeś o podziale uczniów na kinestetyków, wzrokowców i słuchowców?
Wielu nauczycieli dumnie opowiada czy pisze o tym na swoim blogu, a nawet robi testy sprawdzające w jakiej grupie jesteś, by podsunąć ci odpowiednie ćwiczenia. Nie wiem, czy wiesz, ale nie ma badań potwierdzających istnienie tych typów uczenia się. Jest to psychologiczny mit. Niestety ale dalej możesz znaleźć blogi nauczycieli językowych, którzy o tym piszą, powielając niestety ten sam nieprawdziwy mit. Szufladkowanie osób w ten sposób, może zaszkodzić w ich rozwoju językowym.
By znaleźć naprawdę dobrego i skutecznego nauczyciela polecam znaleźć osobę, która będzie posiadać mix tych wszystkich cech.
To, że lektor był za granicą wiele lat nie będzie oznaczało, że bardzo dobrze wyjaśni gramatykę (on ją będzie „czuł”, a nie rozumiał – native speakerzy). Możesz trafić na nauczyciela, który nigdy nie był za granicą i zna angielski tylko z filmów. Komuś będzie bardzo zależało na tym, by ci pomóc, jednak może zabraknąć dobrego warsztatu nauczycielskiego, dlatego to też nie zadziała. Ktoś inny z kolei może mieć dobry warsztat nauczycielski, dużą wiedzę i doświadczenie, ale średnio mu będzie zależało, żebyś nauczył się języka, bo robi tylko swoją „robotę” i chce być za to wynagrodzony.
Skoro płacisz za lekcje angielskiego, znajdź kogoś kto:
– skupi się na twoich efektach, będzie mu zależało na szybkich postępach
– ciągle się uczy i szkoli
– potrafi wyjaśnić gramatykę w szybki i logiczny sposób
– ma szczerą chęć pomocy Tobie
A pasja?
Nie napisałem nic o pasji… Często ten wątek pojawia się wśród nauczycieli – powinni mieć pasję do uczenia innych, czy pasję do języków. Uważam, że nie jest to warunek konieczny, dlatego nie napisałem o nim. Może to by raczej dobry dodatek. Wystarczy mieć dobrą motywację własną i dobry warsztat, by uczyć skutecznie innych. Większość osób chce się po prostu nauczyć mówić, a nie przejąć pasję od nauczyciela.
Czasami trzeba poświęcić wiele dni czy (czasami) tygodni na znalezienie kogoś dobrego dla nas, ale warto znaleźć taką osobę. Warto cenić swój czas oraz pieniądze i znaleźć najlepszego nauczyciela, w końcu na szali kładziesz swój sukces językowy 🙂 Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże ci w znalezieniu idealnego nauczyciela!
3 cechy charakteryzujące dobrego nauczyciela języka obcego • Archibald angielski online i stacjonarnie
3 cechy charakteryzujące dobrego nauczyciela języka obcego
Nauka języka obcego jak wiadomo nie należy do najłatwiejszych rzeczy, zwłaszcza jeżeli językiem, którego chcemy się nauczyć nie jest wyjątkowo prosty angielski, lecz jeden z trudniejszych i bardziej skomplikowanych gramatycznie lub fonetycznie języków. Oczywiście, w takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest nauka pod czujnym okiem osoby dobrze znającej ten dany język, czyli po prostu nauczyciela języka obcego. Problem w tym, że nie wszyscy nauczyciele oraz korepetytorzy, których oferty możemy znaleźć, posiadają odpowiednie kompetencje, które pozwalają im efektywnie i skutecznie nauczać. W przypadku języków o skomplikowanych zasadach wymowy , m.in. norweskiego, francuskiego lub chińskiego nauka pod okiem takiego „specjalisty” może sprawić, że zamiast rzetelnych umiejętności nabędziemy szereg nieprawidłowych nawyków.
Jak więc odróżnić dobrego i godnego zaufania nauczyciela języka obcego od kogoś, kto niekoniecznie posiada odpowiednie kompetencje? Oto trzy cechy/parametry, dzięki którym będziemy w stanie rozpoznać prawdziwego specjalistę.
Czym się kierować wybierając nauczyciela języka obcego?
Umiejętności interpersonalne
Wybierając lektora czasem zbyt skupiamy się na jego wykształceniu i doświadczeniu a zapominamy o umiejętnościach miękkich, czyli tych związanych z jego sposobem komunikacji i kontaktu. Dobry nauczyciel powinien łatwo nawiązać z nami kontakt, angażować się w przygotowywanie lekcji, motywować nas do uczenia się i egzekwować od nas prace domowe. Powinien także podsuwać nam odpowiednie metody nauczania, filmy na You Tubie, strony do samodzielnej nauki języka.
Wiedza i doświadczenie w nauczaniu
Dobry nauczyciel powinien mieć wykształcenie filologiczne lub lingwistyczne. Jeśli nie studiował języka, którego uczy powinien mieć certyfikat potwierdzający jego znajomość na poziome C2. Dodatkowym atutem będzie pobyt w kraju, gdzie językiem ojczystym jest język angielski. Najważniejsze jest jednak jest doświadczenie w nauczaniu zdobyte w szkole językowej. Doświadczenie w udzielaniu korepetycji jest niewystarczające. Szkoła daje gwarancje tego, ze dany lektor był coachowany przez metodyka i brał udział w wielu różnych szkoleniach metodycznych a także zna zasady badania potrzeb i preferencji słuchaczy a co najważniejsze jest w stanie prawidłowo ocenić poziom wyjściowy słuchacza.
Umiejętności dydaktyczne
Kolejna niezwykle istotna cecha nauczyciela języka obcego to oczywiście…zdolność nauczania. Wbrew pozorom, sama nawet biegła znajomość danego języka nie oznacza jeszcze możliwości naprawdę efektywnego transferu wiedzy na linii nauczyciel-uczeń. Warto więc zapoznać się z opiniami na temat danego korepetytora/nauczyciela, sprawdzić czy posiada doświadczenie dydaktyczne itd. Dobry lektor powinien znać rożne metody nauczania, tak by uczyć nas skutecznie. Powinien też znać dostępne na rynku aplikacje i narzędzia do nauki by posiłkować się nimi w czasie współpracy z nami.
Podsumowanie
Jak widać, kwestia wyboru odpowiedniego nauczyciela języka obcego wcale nie należy do prostych. Również „droga na skróty”, czyli zapisanie się do szkoły językowej tak naprawdę nie daje nam żadnej gwarancji, ponieważ szkoły to często jednoosobowe działalności gospodarcze, w których właściciel jest nauczycielem i metodykiem. Tacy właściciele często starają się oszczędzać pieniądze, m.in. zatrudniając pracowników o niższych oczekiwaniach płacowych (co jest jednoczesne z niższymi kompetencjami) lub nie dając lektorom żadnego wsparcia w postaci biblioteki czy sprzętu. Sposób na wybór dobrego, kompetentnego nauczyciela/korepetytora języka obcego jest więc tak naprawdę tylko jeden: oszacowanie jego kompetencji przy pomocy trzech parametrów, które zostały przedstawione powyżej. Dobrym sposobem jest tez wybranie szkoły językowej, która na rynku jest od wielu lat. Taka szkoła zazwyczaj ma dobrych lektorów, bo ci dają jej gwarancję, że słuchacze będą kontynuowali z nimi naukę przez kolejne semestry.
Opinie
Historia Julii Laskowskiej
To najlepsza szkoła językowa do jakiej chodziłam, a przez kilka przebrnęłam. Nauczyciele doskonale wiedzą jak skutecznie nauczyć języka, trzeba tylko słuchać ich porad i dać trochę od siebie. Można liczyć na sporą dawkę wskazówek oraz indywidualne i elastyczne podejście. Wiedzą jak zmotywować do nauki i zbudować pewność siebie.
Przez kilka lat nie skuteczniej nauki w innych szkołach nawet nie pomyślałam że będę w stanie przeczytać anglojęzyczną książkę w oryginale czy obejrzeć film bez polskich napisów. Teraz nie sprawia mi to żadnych problemów a wręcz przyjemność.
Zdecydowanie polecam studio Spicz!😀
Marta Krasuska, Warszawa
Przez lata próbowałem uczyć się języków obcych, ale bez skutku. Sposób nauczania ich w szkole i na studiach, był ładnie mówiąc załamujący. W związku z nową pracą, w której muszę dobrze posługiwać się językiem angielskim, po długim i wyczerpującym szukaniu, znalazłem szkołę Spicz. To był moment przełomowy w moim życiu. Po 3 miesiącach jestem w stanie oglądać filmy po angielsku bez napisów, gdzie wcześniej mogłem o tym pomarzyć. Dodatkowo jestem odpowiedzialny za obsługę techniczną dla Vip’ów z USA, Wielkiej Brytanii czy z Hong Kongu. Dzięki nauce w tej szkole, byłem w stanie swobodnie z nimi rozmawiać bez obawy, że sobie nie poradzę bądź nie zrozumiem co do mnie mówią. Wkrótce będę kontynuować kurs, bo wiem co mogę jeszcze poprawić i wejść na wyższy poziom językowy.
Gorąco polecam szkołę Spicz!! 😀
Marcin Matysiak, Warszawa
Polecamy każdemu kurs języka angielskiego w Spicz! Przez rok uczęszczania na zajęciach z Andrew nauczyliśmy się więcej niż przez pięć lat szkoły. Różnorodne techniki nauczania, jak i indywidualne podejście do każdego z nas przynosi doskonałe efekty. Na naszą prośbę nacisk podczas spotkań kładziemy na mówienie oraz rozumienie ze słuchu. Zawsze przyjazna atmosfera na zajęciach sprzyja procesowi nauki. Home Pleasure będące formą zadania domowego – jak sama nazwa wskazuje – zawsze sprawia dużo przyjemności. Kreatywność, zaangażowanie oraz ogromne poczucie humoru, to z pewnością cechy, które wyróżniają Andrew jako doskonałego nauczyciela. Godziny zajęć są ustalane indywidualnie, co wprowadza ogromną elastyczność i możliwość pogodzenia pracy zawodowej z nauką. Innymi słowy polecamy w 100%.
Emil Szopa, Warszawa
Edyta is a really fantastic teacher and I would recommend her to anyone with an interest in learning Polish. She has a great sense of humour and the lessons and homework are always varied and fun. Edyta is also demanding, but is an excellent motivator – a great combination! I was amazed at how quickly i was able to go from a few sparse words here and there to full conversational Polish.
Andrew Monks, England
Jestem typowym przedstawicielem Polaka z filmu “Dzień Świra”, który przez 30 lat bez powodzenia uczył się języka angielskiego. Ilość szkół, w których próbowałem się uczyć, jest niezliczona. Marzył mi się nauczyciel, który zarazi mnie pasją, będzie na tyle wymagający aby mnie zmobilizować i na tyle elastyczny aby mnie nie zniechęcić. Znalazłem. Pan Andrzej ze szkoły Spicz to nie tylko bardzo dobry nauczyciel, to doskonały psycholog. Przełamał mój strach przed mówieniem w 2 miesiące. Dla mnie to najlepsza szkoła do jakiej kiedykolwiek chodziłem. W niczym nie przypomina klasycznych kursów językowych.
Maciej Widzowski, Warszawa
Edyta’s classes are fun and diverse, and her strength is her ability to make the students speak Polish from the very beginning. While the focus in class is on speaking and on correcting written texts, Edyta prepares a list of useful home activities after each class, such as watching and commenting subtitled videos in Polish, or transcribing audio texts. She knows a lot of learning resources, and she is also willing to adapt her teaching style to individual needs. I would strongly recommend her to anybody who wants to be fluent in Polish!
Johann Wendel, Germany
Miałam lekcje w różnych szkołach i z różnymi lektorami ale dopiero tutaj nauczyłam się mówić (ciągle się uczę 🙂 ) Pan Andrzej to bardzo świadomy nauczyciel, jest zaangażowany i rzeczywiście chce pomóc. Polecam na 100% !!!!
Anna Mróz, Warszawa
Pani Klaudyna w przejrzysty sposób i cierpliwie tłumaczy wszystkie tematy, przy czym lekcje odbywają się w przemiłej atmosferze. Zawsze przygotowana do zajęć, z zaangażowaniem przerabia materiał.
Małgorzata Bodzon, Warszawa
Edyta is very friendly and fun, but also demanding in what she expected from me during the lessons and homework. She made me feel comfortable and gave me practical examples and fun tools to help me learn. This is exactly what I needed, and I would definitely recommend her to anyone who is learning Polish!
Tristan Sakura, Seattle, US
Nie wiem w czym tkwi tajemnica nauczania tej szkoły ale efekty są zaskakujące.
Izabella Laskowska, Warszawa
Lekcje języka angielskiego i konwersacje z Klaudyną to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Klaudyna jest pozytywnie nastawioną i otwartą osobą, przez co można z nią rozmawiać na każdy temat, zaczynając od spraw ogólnych konwersacja często przeradzała się w ciekawą i zawiłą dyskusję, oczywiście w języku angielskim 🙂 Serdecznie polecam zajęcia z Klaudyną, zwłaszcza gdy chce się przełamać swoją barierę językową i zacząć mówić.
Joanna Walkowska, Warszawa
Edyta was an excellent teacher, very structured and taught to my needs. After one month of intensive Polish course, I was able to hold the first full conversation with my mother-in-law. I highly recommended this school if you want to learn and improve your Polish!
Brian Avery, California, US
Polecam szkołę Spicz, a w szczególności Pana Andrzeja. Świetny nauczyciel, zajęcia są prowadzone profesjonalnie i zabawnie – nie da się nudzić! Dzięki zajęciom z Panem Andrzejem spełniło się moje marzenie, skończyłam filologie angielską a potem sama zostałam nauczycielem angielskiego w Cambridge. Gorąco zachęcam do nauki w szkole Spicz!
Izabela Pajączek, Warszawa
Spicz – świetna sprawa! Spory wachlarz języków, których można się z Nimi nauczyć. Nietypowi nauczyciele, z ogromną cierpliwością i humorem wbiją każdemu do głowy wszystkie potrzebne słowa reguły czy nawet rozum nie ważne czy jest się kiepskim w językach czy po prostu upośledzonym psycho-ruchowo. Serdecznie polecam jako ofia…jako uczeń!
Kacper Hadam, Warszawa
Within two months, I learnt polish from scratch to reach a strong B1 level thanks to Edyta. She precisely knew how to adapt her teaching style to me by offering very interactive and intensive lessons. I highly recommend her. //
En deux mois, j’ai appris le polonais pour atteindre un niveau qui me permet maintenant de communiquer au quotidien. Edyta a su s’adapter à mon niveau en offrant des leçons très interactives et intensives. Je la recommande fortement.
Thibaut Dreano, France
Wspaniale prowadzone zajęcia, wyczerpujący materiał, uczę się z przyjemnością. Wszystkim polecam.
Nataliia Stetsenko, Kyiv, Ukraine
Genialne rezultaty, wspaniałe podejście!
Lech Król, Warszawa
Zajęcia są intensywne – dużo czytania, pisania, mówienia – i o to właśnie chodzi! Pan Andrzej podchodzi do każdego ucznia indywidualnie. Dobiera odpowiedni program i metodykę dopasowaną do problemu z jakim boryka się uczeń…. Polecam 🙂
Katarzyna Grabowska, Warszawa
Najlepsze lekcje, polecam 🙂 dzięki zajęciom z Panem Andrzejem jestem bardziej pewna siebie, kiedy mówię w języku angielskim.
Daria Danilczyk, Warszawa
Gorąco polecam szkołę językową Spicz. Śmiało można powiedzieć, że nauczyciele, a w szczególności Pan Andrzej przygotują Cię do każdego egzaminu 🙂
Dzięki Panu Andrzejowi mój syn dostał się do liceum do klasy IB!
Magdalena Jurkowska-Balińska, Warszawa
키워드에 대한 정보 opinia o nauczycielu języka angielskiego
다음은 Bing에서 opinia o nauczycielu języka angielskiego 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.
이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!
사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Speech on Importance of Teacher’s in our life | Speech in English | Importance of Teacher’s
- Speech on Importance of Teacher's in our life
- speech on Importance of teachers
- short speech on Importance of teachers in our life
- speech on Importance of Teacher's in our life in English
- what is the role of Teacher's in our life
- Teacher's day speech
- how teachers is important to us
- english speech topics
- easy speeches in english
- english speech for students assembly
- prize winning speeches in English
Speech #on #Importance #of #Teacher’s #in #our #life #| #Speech #in #English #| #Importance #of #Teacher’s
YouTube에서 opinia o nauczycielu języka angielskiego 주제의 다른 동영상 보기
주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Speech on Importance of Teacher’s in our life | Speech in English | Importance of Teacher’s | opinia o nauczycielu języka angielskiego, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.