Łuparka Do Drewna Stiler Opinie | Łuparka/Log Splitter Stiler 11 Ton 400V, 4,8 Kw 25988 명이 이 답변을 좋아했습니다

당신은 주제를 찾고 있습니까 “łuparka do drewna stiler opinie – Łuparka/Log splitter STILER 11 TON 400V, 4,8 kW“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 STILER Urządzenia dla Przemysłu 이(가) 작성한 기사에는 조회수 7,921회 및 좋아요 13개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

łuparka do drewna stiler opinie 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Łuparka/Log splitter STILER 11 TON 400V, 4,8 kW – łuparka do drewna stiler opinie 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Łuparka pionowa STILER 11 TONOWA.
Jest idealnym urządzeniem dla użytkowników prywatnych jak i profesjonalnych. Dzięki napięciu 400 V wyposażona została w mocny silnik oraz siłownik hydrauliczny.
Solidna konstrukcja i wysokiej jakości klin gwarantuje długą żywotność i bezawaryjną pracę.
Maszyna przeznaczona jest do łupania drewna do max długości 1000 mm.. Jej stabilna, solidna konstrukcja zapewnia doskonałe wyniki pracy. Urządzenie może rozłupać do 100 kawałków drewna na godzinę pracy

łuparka do drewna stiler opinie 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Stiler.eu – opinie o sklepie – Ceneo.pl

Łuparka elektryczna z układem hydraulicznym. Nieduże wymiary i waga oraz koła pozwalają na wygodną pracę i transport. zalecana przy zużyciu drewna poniżej …

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.ceneo.pl

Date Published: 11/22/2022

View: 8701

ᐅ Łuparka Do Drewna. Opinie I Recenzje For W Sierpniu 2022

Łuparki do drewna ranking. Ostatnio aktualizowane: 18.08.22. Łupanie drewna siekierą jest czasochłonne, a przede wszystkim męczące, dlatego też wiele osób …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: ogrodowanie.com

Date Published: 1/25/2021

View: 6901

Ranking: najlepsze łuparki do drewna 2022 – Skąpiec.pl

W zestawieniu prezentujemy także zmianę pozycji w rankingu dla produktów w porównaniu do okresu poprzedniego oraz średnią ocenę wyliczoną na podstawie opinii …

+ 더 읽기

Source: www.skapiec.pl

Date Published: 1/2/2022

View: 4899

Łuparka do drewna do użytku domowego – ceny, opinie, porady

Skorzystaj z naszego formularza i otrzymaj oferty. Drewno czekające w kolejce do łuparki, a także łuparka do drewna, opinie o urządzeniach …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: kb.pl

Date Published: 12/3/2021

View: 5758

주제와 관련된 이미지 łuparka do drewna stiler opinie

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Łuparka/Log splitter STILER 11 TON 400V, 4,8 kW. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Łuparka/Log splitter STILER 11 TON 400V, 4,8 kW
Łuparka/Log splitter STILER 11 TON 400V, 4,8 kW

주제에 대한 기사 평가 łuparka do drewna stiler opinie

  • Author: STILER Urządzenia dla Przemysłu
  • Views: 조회수 7,921회
  • Likes: 좋아요 13개
  • Date Published: 2018. 9. 26.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=UfLA34lNRmg

Jakie są najlepsze Łuparki do drewna?

1. HOLZKRAFT HSE 5-520 KH. Na miejscu pierwszym, solidna i wytrzymała łuparka do drewna, która umożliwia łatwy załadunek dużych pni. Jest dostępna w dobrym przedziale cenowym, jej siła rozłupywania wynosi aż 5t.

Jakie Łuparki do drewna kupić forum?

Mogę polecić Ci łuparkę do drewna FBHT65-8T GardenTechnic. Silnik 6,5 KM, spalinówka. Łuparka pionowa, dobrze łupie się nią długie kłody. Od jakiegoś czasu mam pionową elektryczną łuparkę do drewna firmy AL_KO -LHS 5500,o mocy 3000W i sile nacisku ok 5.5 t .

Jakiej firmy Łuparke kupić?

Mimo ciut większej siły nacisku, zdecydowanie lepiej oceniam łuparkę z pierwszego miejsca, czyli Scheppach HL 650. Aktualny lider wykazuje się bowiem lepszym stosunkiem ceny do jakości czy kulturą pracy. Hecht z drugiego miejsca jest z kolei lżejszy od łuparki NAC, która waży 46 kg, a także tańszy.

Czy warto kupić Łuparkę do drewna?

Zaoszczędzisz sporo czasu. Kolejna niepodważalna zaleta łuparek do drewna. Polecane łuparki i rębaki pracują bardzo efektywnie. Nie ma jakichkolwiek szans, by człowiek z siekierką porąbał więcej drewna w określonym czasie niż łuparka.

Ile kosztuje Łuparka do drewna?

W zależności od modelu kosztują ok. 100-350 złotych. Na rynku znaleźć można oczywiście także kompletne łuparki świdrowe. Cena urządzenia może być uzależniona od mocy silnika.

Jak rąbać wiąz?

Obróbka drewna wiązowego

Drewno wiązowe łatwo można skrawać na okleiny, a jedynym wyjątkiem od łatwości jego obróbki jest struganie i wygładzanie – dlatego też do tych czynności zaleca się wykorzystywać narzędzia o odpowiednio wysokiej ostrości. Wykorzystując parę wodną, wiąz można łatwo wyginać.

Jaki olej do łuparki hydraulicznej forum?

Olej Hecht HC 22 to najwyższej klasy całoroczny olej przeznaczony do mechanizmów hydraulicznych o wysokim obciążeniu mechanicznym, szczególnie w maszynach działających przez cały rok takich jak hydrauliczne łuparki do drewna.

Ile kosztuje Łuparka do drewna?

W zależności od modelu kosztują ok. 100-350 złotych. Na rynku znaleźć można oczywiście także kompletne łuparki świdrowe. Cena urządzenia może być uzależniona od mocy silnika.

Jaki olej do łuparki hydraulicznej forum?

Olej Hecht HC 22 to najwyższej klasy całoroczny olej przeznaczony do mechanizmów hydraulicznych o wysokim obciążeniu mechanicznym, szczególnie w maszynach działających przez cały rok takich jak hydrauliczne łuparki do drewna.

Łuparka elektryczna pionowa STILER 8 TON

Analityczne dostawcy oprogramowania

Te pliki wykorzystywane są przez dostawcę oprogramowania, w ramach którego działa nasz sklep. Nie są one łączone z innymi danymi wprowadzanymi przez Ciebie w sklepie. Celem zbierania tych plików jest dokonywanie analiz, które przyczynią się do rozwoju oprogramowania. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce plików cookies Shoper.

ᐅ Łuparka do drewna. Opinie i recenzje

Łupanie drewna siekierą jest czasochłonne, a przede wszystkim męczące, dlatego też wiele osób decyduje się na zakup łuparki. W związku z tym, że w sklepach dostępnych jest wiele modeli wybór sprzętu nie jest oczywisty. Jeśli i Ty zastanawiasz się, co powinieneś kupić, przeczytaj nasz ranking. Umieściliśmy w nim opisy modeli, które zdobyły od konsumentów bardzo dobre oceny. Na pierwszym miejscu w zestawieniu uplasowała się łuparka Scheppach HL 650. Sprzęt został wyposażony w koła transportowe, dzięki czemu jego przenoszenie nie jest trudne. Urządzenie uznawane jest za efektywne, ponieważ umożliwia rozłupanie do 100 kawałków drewna w ciągu godziny. Zaletą produktu jest też solidne wykonanie. Obudowa modelu nie niszczy się zbyt szybko. Jeśli jednak ten sprzęt nie przypadł Ci do gustu, przeczytaj opisy pozostałych urządzeń. Hecht 651 to łuparka, która zajęła drugie miejsce w rankingu. Konsumenci docenili ten produkt za łatwy system obsługi. Wśród zalet wymienia się także odporną na uszkodzenia obudowę.

Tabela porównawcza

Najlepsze łuparki do drewna w 2022 roku

Szukając łuparki do drewna w dobrych cenach zapoznaj się z poniższym rankingiem, w którym proponujemy 5 czołowych modeli, być może znajdziesz odpowiednią maszynę dla siebie.

Nasze zalecenia

Scheppach HL 650, to łuparka do drewna wykonana w konstrukcji poziomej. Napędzana jest ona energią elektryczną 230V, a jej pobór mocy to 2200 W, natomiast prędkość obrotowa wynosi 2850 obrotów na minutę. Wymiary zewnętrzne maszyny wynoszą 950 × 270 × 500 mm, a jej waga to 46,5 kg.

Model ten zawiera dołączony stojak, a dla ułatwienia transportu jest on zaopatrzony w dwa koła. Jeśli chodzi o parametry techniczne tego modelu, to radzi on sobie z kłodami o maksymalnej średnicy 25 cm i długości maksymalnej 52 cm. Maszyna pracuje z siłą rozłupywania 6,5 tony, co na pewno przyda się przy rozłupywaniu twardszych gatunków drewna.

Dodatkowo klin jest wykonany z wysokiej jakości stali, co gwarantuje jego niezawodność. Mamy tu również możliwość regulacji długości łupanych kłód. Maszyna pracuje z prędkością do 100 bali ma godzinę z prędkością 3,2 cm na sekundę i rozłupuje nawet świeże, mokre drewno.

Klienci, którzy zakupili ten model przekonują, że jest to najlepsza łuparka do drewna do użytku domowego, praca odbywa się na stojąco, bez schylania więc przygotowanie drewna do kominka jest znacznie łatwiejsze.

Scheppach HL 650 to łuparka do drewna o wymiarach: szerokość – 50 cm, wysokość – 95 cm i głębokość – 27 cm. Waga urządzenia jest równa 46,5 kg, a moc wynosi 2150 W.

Zalety

Kółka: U podstawy prezentowanej łuparki umieszczone zostały solidnie wykonane kółka transportowe. Za ich sprawą przenoszenie sprzętu nie stanowi problemu.

Efektywność: Zgodnie z zapewnieniami producenta model w ciągu godziny rozłupuje do 100 kawałków drewna. W rezultacie sprzęt umożliwia szybką pracę i pozwala zaoszczędzić czas.

VARIO: System VARIO pozwala ustawić ścieżkę tłoka dopasowaną do długości kłód. W efekcie praca jest bardziej komfortowa.

Głośność: Opinie konsumentów wskazują, że urządzenie nie generuje zbyt dużego hałasu w trakcie pracy. Nie musimy się więc obawiać o to, że model będzie zbyt głośny, co wymusi na nas ciągłe robienie przerw.

Jakość: Produkt został zrobiony z dobrej gatunkowo stali, która wykazuje odporność na uszkodzenia. W rezultacie sprzęt dobrze spełnia swoje zadanie i nie ulega awariom.

Wady

Klin krzyżowy: W zestawie nie ma klina krzyżowego, który według konsumentów jest bardzo przydatnym elementem wpływającym na funkcjonalność urządzenia.

Ranking łuparek do drewna kontynuujemy produktem Hecht 651. Jest to elektryczne urządzenie zasilane prądem o napięciu 230 V, ma moc 1500 W i charakteryzuje się solidną konstrukcją i wykonaniem. Model ten nadaje się do rozłupywania kłód o długości 52 cm i o średnicy dochodzącej do 50 cm.

Jako maszyna hydrauliczna potrzebuje oleju do swojej pracy, pojemność zbiornika na olej wynosi 2,4 litra, a ciśnienie, pod jakim pracuje wynosi 20 MPa. Natomiast siła nacisku klina to 5 ton. Urządzenie ma zamontowane dwa kółka transportowe, zapewniające mu mobilność. Całość jest wykonana ze stali i waży 41 kg. Wymiary zaś to długość 940 mm, szerokość 260 mm i wysokość 480 cm.

Urządzenie też emituje podczas pracy hałas na poziomie 89 dB. Osoby, które zakupiły ten model przekazują, że są zadowolone ze swojego zakupu, bo całkowicie zaprzestały prac wykonywanych siekierą. Dodatkowo łuparka rozdrabnia drewno znacznie szybciej i można łatwo zrobić jego zapas.

Elektryczna łuparka do drewna Hecht 651 ma moc wynoszącą 1500 W. Waga urządzenia jest równa 41 kg. Model został wykonany ze stali nierdzewnej i wyposażony w kółka transportowe.

Zalety

Konstrukcja: Prezentowany sprzęt wyróżnia solidna konstrukcja. Nie musimy się obawiać o to, że łuparka będzie chwiać się na boki w trakcie pracy.

Obudowa: Wykonana ze stali nierdzewnej obudowa wykazuje dużą odporność na uszkodzenia. Element ten dobrze zabezpiecza znajdujący się w środku produktu mechanizm i chroni przed awarią.

Obsługa: Dołączona do zestawu instrukcja obsługi w jasny sposób wyjaśnia, jak działają dostępne w urządzeniu funkcje. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z łuparki do drewna, nie musisz się obawiać, że nie poradzisz sobie z obsługą Hecht 651.

Bezpieczeństwo: Jak zapewniają konsumenci, urządzenie gwarantuje odpowiedni poziom bezpieczeństwa w trakcie pracy. Zastosowane w sprzęcie technologie są niezawodne.

Wady

Kółka: Część osób uważa, że kółka transportowe nie są wykonane z najlepszych tworzyw. W efekcie stosunkowo szybko się ścierają.

Scheppach HL 450, to łuparka wykonana z wysokiej jakości stali o kompaktowych wymiarach. Użytkownik ma możliwość regulacji długości łupania w zależności od posiadanego rozmiaru kłód. Model ten jest napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 1500 W i napięciu 230 V.

Urządzenie to radzi sobie z rozłupywaniem kłody o maksymalnej średnicy 25 cm i długości 37 cm, przy czym drewno może być nawet świeże – niesezonowane. Płaski klin wykonany z wysokiej jakości stali ma siłę rozłupywania równą naciskowi 4 ton. Urządzenie zaopatrzone w koła transportow jest łatwe do przemieszczania.

Praca jego, jak przekazują użytkownicy, jest cicha a także ten model nie wymaga smarowania i konserwacji. Wymiary zewnętrzne wynoszą 81 × 27 × 46 cm, a waga to 41 kg. Użytkownicy również przekazują w swoich opiniach, że jest to dobra i tania łuparka do drewna i radzi sobie z każdym gatunkiem drewna. Ponadto przekazują, że praca tą maszyną jest bezpieczna i efektywna.

Scheppach HL 450 to bardzo dobra łuparka do drewna do 700 zł. Moc urządzenia wynosi 1500 W. Wymiary sprzętu są następujące: 81 cm x 27 cm x 46 cm, a jego waga jest równa 41 kg.

Zalety

Cicha praca: W opiniach użytkowników można przeczytać, że łuparkę cechuje cicha praca. Możemy więc przystąpić do łupania drewna bez obaw o to, że generowany dźwięk będzie uciążliwy dla domowników czy naszych sąsiadów.

Uchwyt i kółka: Prezentowany model został wyposażony w solidnie wykonane kółka transportowe. Sprzęt posiada także dobrze wyprofilowany uchwyt. Wspomniane elementy sprawiają, że produkt jest łatwy w transportowaniu.

Moc: Produkt ma dużą moc, dlatego poradzi sobie z rozłupywaniem nawet twardego drewna. Co istotne, model nie zacina się w trakcie pracy.

Wady

Komfort: Urządzenie jest tak skonstruowane, że podczas jego używania musimy się schylać. Nie jest to komfortowa pozycja – powoduje ból pleców i wymusza częste przerwy.

Kolejna elektryczna łuparka do drewna to Ferax BVK-370. Silnik elektryczny, ustawiony pionowo, o mocy 1500 W w tej maszynie, pracuje pod napięciem 230 V. Wymiary tej maszyny wynoszą 955 x 220 x 480 mm, a waga to 45 kg. Maksymalne wymiary kłody, jaką maszyna może rozłupać to długość 35 cm i średnica 30 cm.

Producent podaje, że czas rozłupywania jednej kłody (przy ruchu roboczym i powrocie klina) to 9 sekund i pracuje ona z naciskiem 5 ton przy użyciu hartowanego klina. Posuw roboczy do przodu odbywa się za pomocą mechanizmu hydraulicznego, powrót jest z wykorzystaniem sprężyny.

Dzięki temu, że maszyna jest posadowiona na solidnym korpusie, jest ona stabilna podczas pracy. Dla lepszego manipulowania sprzętem, został on wyposażony w kółka i rękojeść.

Osoby obsługujące tę maszynę uważają, że świetnie sobie radzi z łupaniem drewna do kominka, jej praca jest szybka i bezpieczna dla użytkownika. Dodatkowo jest to maszyna trwała i pracuje wiele lat bez usterek.

Ferax BVK-370 to łuparka do drewna o mocy 1500 W. Wymiary produktu to: 95,5 cm x 22 cm x 48 cm, a jego waga to 45 kg. Sprzęt ma niebieski kolor.

Zalety

Silnik: Łuparka została wyposażona w mocny silnik. Opinie konsumentów wskazują, że nie zacina się on w trakcie pracy, ani nie przegrzewa, co zwiększa komfort użytkowania i efektywność.

Rękojeść: Dobrze wyprofilowana rękojeść ułatwia przenoszenie sprzętu. Użytkownicy twierdzą, że element ten jest solidnie wykonany i wykazuje odporność na uszkodzenia.

Posuw roboczy: Z uwagi na to, że posuw roboczy został odpowiednio zaprojektowany i jest wyposażony w sprężynę wraca on do początkowego położenia po rozłupaniu drewna.

Wady

Obsługa: Na początku obsługa łuparki wydaje się skomplikowana, co może zniechęcić do jej użytkowania. Sytuacji nie ułatwia mało czytelna instrukcja obsługi dołączona do zestawu.

Najdroższa w naszym zestawie to łuparka Hecht 681. Jest to też jedyny pionowy model w naszym rankingu. Jest to model elektryczny o mocy 3000 W i napięciu 230 V. Nadaje się on nie tylko do prac domowych, ale także do pracy w przemyśle. Model ten ma regulowany system długości obszaru roboczego w zależności od długości polan do rozłupania.

Możemy tu rozłupać kłody o długości od 58 cm do 106 cm, a średnica ich może wynieść nawet 40 cm. Tak duże kłody łuparka może pokruszyć dzięki olbrzymiej sile nacisku klina, która wynosi aż 8 ton. Jednak przemieszczanie tej maszyny na posesji może rodzić nieco kłopotów.

Jest ona, co prawda zaopatrzona w dwa koła, jednak jej masa wynosi 122 kilogramów, co może komplikować przesuwanie sprzętu. Ale też dzięki swojej dużej wadze, jest ona wyjątkowo stabilna i bezpieczna.

Opinie o łuparkach do drewna Hecht 681 przekazują, że maszyna jest bardzo solidna i wydajna. Jej parametry powodują, że sprawdza się nie tylko w przydomowych pracach, ale również jest przydatna sadownikom i leśnikom.

Hecht 681 to łuparka do drewna o mocy 3000 W i wadze równej 98 kg. Użytkownik ma możliwość regulowania wysokości produktu. Maksymalna długość wynosi 106 cm.

Zalety

Bezpieczeństwo: Łuparka została wyposażona w wyłącznik bezpieczeństwa i ma opcję bezpiecznego startu dwóch dźwigni sterujących. Dzięki tym elementom nie musimy się obawiać o to, że stanie się coś złego podczas użytkowania urządzenia.

Regulacja wysokości: Konsument ma możliwość dostosowania wysokości sprzętu do swojego wzrostu. W rezultacie może zapewnić sobie odpowiedni komfort w trakcie pracy.

Wady

Głośność: Według konsumentów sprzęt generuje duży hałas w trakcie pracy.

Jakość: Część osób zauważyło, że na powierzchni modelu pojawiają się zarysowania. Pozwala to sądzić, że sprzęt nie został odpowiednio zabezpieczony przed uszkodzeniami.

Jaką łuparkę do drewna kupić?

Przewodnik zakupowy

Łuparka do drewna to maszyna, która zastępuje piłę czy siekierę, a obsłuży ją każdy, kto się zapozna z instrukcją obsługi. Maszyna taka nie wymaga od użytkownika użycia siły, ani umiejętności, a jednocześnie jest bezpieczna i nie naraża osobę używającą łuparkę na urazy.

Zasada działania łuparki, jest bardzo prosta. Nacisk klina łuparki powoduje, że kłody drewna pękają wzdłuż włókien. Cała praca, jaką musi wykonać użytkownik to ułożenie drewno w maszynie, a następnie zebranie rozdrobnionych kawałków.

Jaką łuparkę do drewna wybrać

Łuparka hydrauliczna to taka, która jest napędzana silnikiem spalinowym lub elektrycznym, składa się z ramy, tłoka, pompy, kontrolek zapewniających bezpieczeństwo oraz noża, który rozłupuje drewno. Niektórzy producenci stosują również, dla zwiększenia bezpieczeństwa specjalne zatrzaski, które całkowicie eliminują ryzyko urazu.

Łuparka świdrowa jest maszyną o lżejszej konstrukcji i elementem rozłupującym tutaj jest świder. Wkręcając się w drewno, świder rozłupuje je. Świdrowa łuparka jest tańszym rozwiązaniem od hydraulicznej, ale obydwie nadają się do użytku domowego. Są one także przydatne przy rozdrabnianiu drewna czy gałęzi przez leśników i sadowników. Te przystosowane do domowych prac, są raczej mniejszymi urządzeniami od urządzeń przemysłowych.

Ze względu na budowę możemy znaleźć łuparki poziome i pionowe. Poziome modele mają tę zaletę, że nie trzeba się do ich obsługi schylać, bo wszystko mamy na wysokości rąk. Na ogół są to modele mniejsze i słabsze od pionowych. Najtańsze modele dysponują mocą 1,5 – 2,5 kW, a siła nacisku klina ma 4 do 5 ton. Są one przystosowane do rozłupywania pni o długości nieprzekraczającej 50 cm. Łuparki poziome, również są mniejszymi maszynami gabarytowo, więc jest to maszyna, którą śmiało możemy przewieźć w bagażniku i na ogół są one wyposażone w elementy jezdne do łatwiejszego przemieszczania. Jeśli szukasz łuparki, aby przygotować drewno opałowe do kominka, to jest to bardzo dobry wybór. Łuparka taka jest stosunkowo tania, a przy niewielkiej ilości drewna do łupania z pewnością da sobie radę.

Jednak, jeśli łuparka ma sobie poradzić z rozdrabnianiem drewna do pieca, który stanowi główne źródło ciepła w Twoim domu, to pomyśl o łuparce pionowej. Jest ona droższa, ale też jej wydajność jest większa. Urządzenia takie mają moc od 2 do 3 kW, a moc nacisku klina wynosi 6 ton. Łuparki pionowe mają również regulację wysokości roboczej, najczęściej w trzech zakresach. Urządzenia te mają także 2 ramiona z pazurami przytrzymującymi pień. Domowe łuparki pionowe powinny sobie dać radę z rozłupaniem pnia do około 70 cm długości. Nie poleca się rozłupywać dłuższych pni, bo uwolnienie zakleszczonego klina to trudne zadanie. Dla lepszej mobilności łuparki pionowe mają zamontowane koła, więc da się je przemieszczać na krótkich odcinkach, bo na dłuższych ogranicza to waga, która wynosi około 100 kg.

Jaka jest najlepsza łuparka do drewna

Na jakie jeszcze parametry trzeba zwrócić uwagę przy kupnie łuparki? Pierwszym będzie prędkość obrotowa. Mimo tego, że ta wartość nie jest podawana na podstawie warunków roboczych, to świadczy o trwałości silnika. Im będzie większa moc tym silnik będzie bardziej wytrzymały i pozwoli na łupanie twardszego drewna.

Gdy zdecydujemy się na zakup łuparki zasilanej elektrycznie, sprawdź jej napięcie zasilające. Trójfazowy silnik pozwala na osiągnięcie większej mocy od silnika jednofazowego.

Dla własnego komfortu dobrze jest sprawdzić, jaki łuparka emituje hałas podczas pracy. Przy dłuższej pracy i tak zalecane jest używanie nauszników. Średnią normą hałasu łuparki podczas pracy, jest 80 dB. Do tego dochodzi jeszcze hałas łupanego drewna, dlatego dźwięk ten może okazać się bardzo uciążliwy.

Bardzo ważnym parametrem, który może stanowić o przydatności łuparki, bądź nie, jest grubość i długość kłody, która może być przez upatrzony model rozłupana. Łuparka obsługująca kłody 25 x 30 cm, może okazać się zabawką w stosunku do naszych wymagań. Przede wszystkim należy zastanowić się, jakie duże kłody drewna zwykle mamy do rozdrobnienia i kierować się ich wymiarem przy wyborze łuparki.

Gdy zamierzasz się zaopatrzyć w łuparkę elektryczną, to obok jej mocy, ważna jest również długość przewodu elektrycznego. Zwykle łatwiej jest przystawić maszynę do stosu drewna, niż nosić drewno do maszyny. Dlatego długość kabla czasem może mieć kluczowe znaczenia.

Siła nacisku, to parametr, który Ci powie o tym jak twarde, grube i długie kłody dasz radę rozłupać. Im większy będzie nacisk klina, lub świdra, tym większa efektywność maszyny.

Kolejnym parametrem, na jaki warto zwrócić uwagę, to waga łuparki. Zwracamy nie tylko uwagę na to ile maszyna waży, ale także, czy ma jakieś koła ułatwiające transport. Przenośne łuparki często mają dołączone kółka do transportu, dzięki czemu bez trudu da się je stosunkowo łatwo przesunąć. Duże łuparki mogą je mieć, ale nie muszą. Zwróć też uwagę, na blokadę kół do pracy. Łuparka musi być bezwzględnie stabilna podczas pracy, a niezablokowane koła nie gwarantują użytkownikowi bezpieczeństwa podczas pracy.

Ranking: najlepsze łuparki do drewna 2022🥇

Gdy przed Tobą zadanie przygotowania dużych ilości drewna na opał lub do innego późniejszego wykorzystania, z reguły musiałeś przygotować się na długą fizyczną pracę. Wcale nie musi jednak tak być – możesz sobie pomóc, wybierając łuparkę elektryczną Faworyt WRH5T-O.

Łuparka do drewna do użytku domowego – ceny, opinie, porady

Łuparka do drewna staje się coraz bardziej popularnym narzędziem stosowanym do użytku gospodarstw domowych. Z powodzeniem zastępuje standardową siekierę, szczególnie jeśli zamierzamy rozdrabniać duże ilości drewna opałowego. Dodatkowo łuparka do drewna, tudzież inne maszyny do drewna, takie jak na przykład rębak do drewna, możemy dostać w przystępnej cenie i jednorazowo przygotować większą ilość drewna na opał czy do kominka . Wybierzmy wspólnie najlepszą łuparkę do użytku domowego.

Do czego służy łuparka do drewna?

Łuparka do drewna lub rębak do drewna to doskonałe maszyny do drewna które z powodzeniem zastąpią piły i siekiery. Służą do efektywnego i sprawnego rozdrabniania drewna. Najbardziej istotną kwestią pozostaje fakt, że łuparki drewna zasadniczo może obsługiwać każdy. Wystarczy zapoznać się z instrukcją i już można rozpocząć pracę.

W przeciwieństwie do piły i siekiery łuparka do drewna nie wymaga siły i wprawy, praca przy niej jest szybka i wydajna. Obecnie maszyny do drewna są projektowane i produkowane w taki sposób, że są to urządzenia bezpieczne, które nie narażają użytkowników na urazy. Wzrost konkurencji na rynku spowodował, że obecnie tego typu maszyny mają na tyle duży nacisk, że radzą sobie świetnie z praktycznie każdym gatunkiem drewna. Ponadto wzrost konkurencyjności na rynku spowodował, że możemy znaleźć rębak do drewna lub łuparkę o bardzo różnych parametrach użytkowych, w zależności od potrzeb. Ceny zależą od wielu czynników, jednak można znaleźć solidne maszyny do drewna w bardzo przystępnych granicach cenowych.

Mechanizm działania łuparki do drewna jest bardzo prosty. W zależności od tego czy jest to świdrowa łuparka do drewna czy też profesjonalna łuparka hydrauliczna, siła nacisku może wynosić od kilku do kilkunastu ton. Kłody drewna pękają wzdłuż włókien przy pomocy klina łuparki. Cały nakład pracy przy obsługiwaniu łuparki polega na ułożeniu drewna, a później zebraniu rozdrobnionych kawałków – szczapek drewna.

Łuparka do drewna – rodzaje i opinie

Łuparka hydrauliczna składa się z silnika spalinowego lub elektrycznego, ramy, tłoka, pompy, kontrolek zapewniających bezpieczeństwo pracy oraz noża który rozłupuje drewno. Hydrauliczne i elektryczne łuparki do drewna posiadają dodatkowo zatrzaski, w celu wyeliminowania ryzyka urazu w sposób całkowity.

Innym rodzajem urządzenia jest świdrowa rozłupywarka do drewna. Posiada dużo lżejszą konstrukcję. Świdrowa łuparka do drewna jest wyposażona w świder, który równocześnie spełnia rolę klina. Świder wkręca się w drewno i rozłupuje go. Ceny łuparek tego typu są z reguły niższe niż łuparek hydraulicznych.

Zarówno łuparka hydrauliczna jak i świdrowa łuparka do drewna nadają się do użytku domowego. Rębak do drewna w zależności od przyjętego nazewnictwa może również służyć w gospodarstwach domowych ale raczej nie jest to regułą. Klasyczny rębak do drewna to maszyna dużych gabarytów, która doskonale sprawdzi się jako rozdrabniacz do drewna i gałęzi. Jest wykorzystywany przez sadowników i leśników. Standardowy rębak do drewna posiada specjalny kołnierz przez który zrębki są wsypywane na przyczepę.

Jednak wielu producentów używa zamiennie terminów rębak do drewna i łuparka, tak więc możemy spotkać na rynku rębaki które będą przystosowane do prac przydomowych na niewielką skalę. Dodatkowo coraz większa liczba producentów oferuje rębaki które są niewielkimi urządzeniami, dzięki którym rozdrobnimy to, co zaśmieca nasz ogród, czyli gałązki razem z liśćmi. Jest to bardzo praktyczne, gdyż posiekany surowiec organiczny zmniejsza swoją objętość i może zostać wykorzystany jako kompost lub do ściółkowania.

Hydrauliczna łuparka do drewna – przegląd modeli i opinii

Bardzo znaną marką maszyn, narzędzi do ogrodu i nie tylko jest Hecht. Firma oferuje bogaty wybór różnych łuparek hydraulicznych z silnikami spalinowymi oraz elektrycznymi. Spośród palety produktowej można wyróżnić sprzęty wysoce profesjonalne, a także o uniwersalnym zastosowaniu dla potrzeb indywidualnych klientów i gospodarstw domowych.

Jedną z propozycji jest łuparka do drewna Hecht 637, ceny tego modelu w zależności od sklepu nie przekraczają 700 złotych. Łuparka do drewna 637 posiada silnik elektryczny. Hydraulika wraz z mocą silnika daje nacisk do czterech ton. Innymi słowy ta maszyna poradzi sobie doskonale z kłodami i pieńkami do 25 cm średnicy oraz 37 cm długości. Solidnie wykonane urządzenie może być dużą pomocą przy kawałkowaniu drewna do kominka lub na opał.

Hydrauliczna Łuparka do drewna tej samej firmy (6060) to urządzenie dużo bardziej zaawansowane technologicznie niż jej mniejsza gabarytowo siostra 637. Skutecznie rąbie kłody i polana nawet do 104 cm długości i średnicy do 32 cm. Siła nacisku w tym modelu dochodzi do 6 ton. Zdaje egzamin przy różnych gatunkach drewna. Ceny tego modelu to około 1700 zł.

Inną łuparką hydrauliczną tego producenta jest dużo droższa HECHT6100. Ceny od 2500 złotych wzwyż. Posiada elektryczny silnik. Nacisk tego urządzenia to aż 10 ton. Jest to w pewnym sensie zarówno rębak do drewna jak i łuparka. Poradzi sobie świetnie z kłodami o długości nawet 107 cm, oraz średnicy 40 cm.

Łuparka do drewna do użytku domowego – ceny, opinie, porady

Na polskim rynku mamy również możliwość zakupu łuparki drewna innego znanego producenta – Ferax. Jednym z modeli tej firmy jest BVK 520 12003-0200. Jest to łuparka stołowa hydrauliczna, o nacisku klina równego pięciu tonom. Ceny tego modelu kształtują się rozmaicie, produkt można nabyć od około 1800 zł. W podobnej cenie i o zbliżonych parametrach nabędziemy również BVK 370 12003-0101 Ferax. Podobnie jak model BVK 520 12003-0200 jest to łuparka hydrauliczna, typu stołowego.

Za bardzo niewygórowaną cenę 900 zł, możemy nabyć łuparkę do drewna Scheppach hl 650. Łuparka firmy Scheppach hl posiada nacisk 6,5 tony i ma wysoką prędkość rozłupywania. Kłody mogą mieć maksymalnie do 25 cm średnicy, wielkość polan 52 cm. Charakteryzuje się łatwą obsługą, lecz za jej pomocą rozłupiemy tylko niewielkie kłody drewna.

Świdrowa łuparka do drewna – ceny, opinie, na co zwrócić uwagę

Łuparki świdrowe do drewna nie są obecnie tak popularne jak hydrauliczne. Jednak dużo różnorodnych modeli można dostać w tak zwanym drugim obiegu. Wtedy ceny nie są specjalnie wygórowane i oscylują w granicach 500 do 1000 zł. Kupując sprzęt używany należy jednak wykazać się daleko idącą ostrożnością.

Na rynku dostępne są również podzespoły do łuparek świdrowych czyli stoliki, ramy oraz świdry o rozmaitej średnicy. Części do maszyn kupimy zarówno w sklepach ogrodniczych jak i u producentów narzędzi i urządzeń rolniczo – ogrodowych.

Świdry stożkowe służą do samodzielnego montażu świdrowej łuparki. Kosztują w zależności od modelu od 100 do 350 złotych i posiadają niezbędne otwory montażowe. Oczywiście na rynku istnieją w sprzedaży również kompletne łuparki świdrowe.

Świdrowa łuparka do drewna oferowana przez firmę Agromil to maszyna zaprojektowania do rozłupywania drewna do średnicy 60 centymetrów. Działa z naciskiem równym siedmiu tonom. Posiada silnik elektryczny oraz specjalną wzmocnioną ramę. Solidny świder rozłupujący ma decydujący wpływ na wydajną pracę łuparki. Cena to 1600 zł.

W tej samej firmie dostępna jest również świdrowa łuparka do drewna bez blatu. Przeznaczona jest do rozłupywania drewna o średnicy 50 centymetrów. Urządzenie waży 50 kilogramów, siła nacisku wynosi 7 ton. Ceny od 850 złotych.

Tym-Bud to polska firma która produkuje między innymi rębaki do drewna oraz łuparki. Łuparka do drewna tego producenta kosztuje 1500 zł. Jest to łuparka świdrowa. W zależności od mocy silnika dostępne są różne wersje cenowe. Producent daje gwarancję na okres dwunastu miesięcy. Istnieje możliwość założenia silnika spalinowego, wtedy do kosztów urządzenia należy doliczyć 200 złotych. U tego producenta mamy możliwość zamówienia również innych rodzajów łuparek. Tym-Bud ma w ofercie także rębak do drewna w kilku wariantach oraz rębak do gałęzi.

Jak widać, maszyny do drewna są szeroko dostępne w ofercie wielu różnych zakładów produkcyjnych oraz sklepów. Świdrowa łuparka do drewna jest również do nabycia w zakładach mechanicznych, które oprócz usług związanych ze skrawaniem metali oferują łuparki własnego przemysłu.

Rębak do drewna do użytku domowego Jak już wspomnieliśmy na wstępie rębak do drewna i gałęzi to maszyna która bardziej przydaje się w zakładach przetwórstwa, sadach i innej przemysłowej lub rolniczej działalności. Oczywiście można zakupić wielkogabarytowy rębak do drewna do użytku przydomowego, lecz wygeneruje to spore koszty i będzie rozwiązaniem mało praktycznym. Oprócz dużych maszyn niektórzy producenci oferują niewielkie rębaki które mogą się przydać nawet indywidualnym konsumentom. Jednym z mniejszych i tańszych modeli rębaków jest spalinowy rębak do drewna dystrybuowany przez Kellfri. Jest to rębak który skutecznie rozdrabnia gałęzie i chrust do 5 centymetrów. Rębak został wyposażony w wyrzutnik z workiem, którego pojemność wynosi 40 litrów. Rębak do drewna jest łatwy w obsłudze. Ceny od 2000 zł. Pozostałe rębaki które ma w swoim asortymencie Kellfri nie nadają się do użytku przydomowego. Są to wielkie maszyny do drewna za które zapłacimy od pięciu do nawet trzydziestu tysięcy złotych. Dużo tańszym rozwiązaniem będzie zakup rozdrabniacza – rębaka do drewna firmy Hecht (6224). Jego ceny to w zależności od sklepu od zaledwie 470 zł do 550. Umożliwia rozdrabnianie gałęzi o średnicy do 4 centymetrów. Narządzie zostało wyposażone w worek o pojemności 60 litrów. Dodatkowo rębak do drewna posiada kółka i waży zaledwie 10 kilogramów co umożliwia jego obsługę niemal każdemu. Kolejną kruszarką – rozdrabniaczem tej firmy jest model HECHT6284XL. Jego cena to 740 złotych. Rozdrabniacz do gałęzi posiada kółka transportowe i waży 25 kilogramów. Umożliwia cięcie gałęzi do średnicy 4,5 centymetra. Jest to mocna maszyna, która posiada silnik o mocy 2800 W. Polecane promocje na narzędzia O czym warto pamiętać kupując łuparkę Wybierając łuparkę do drewna musimy brać pod uwagę kilka podstawowych informacji. Przede wszystkim zastanówmy się do czego będzie służyła maszyna do drewna. Jeśli tylko i wyłącznie mamy potrzebę od czasu do czasu rozłupania niewielkiej ilości drewna do kominka wybierzmy łuparkę o niewielkiej sile nacisku – do maksymalnie 4 czy 5 ton. Jeżeli zużywamy w ciągu roku dużą ilość drewna opałowego, powinniśmy zdecydować się na bardziej profesjonalne rozwiązanie i kupić sprzęt o sile nacisku co najmniej 6 do 8 ton. Ważną informacją powinno być również dla nas jak duże i ciężkie jest urządzenie. Pamiętajmy że łuparka będzie musiała znaleźć gdzieś swoje miejsce – tak więc dostosujmy również ten parametr. Również w tym miejscu pojawia się problem innej natury. Mniejsze gabarytowo urządzenia są co prawda bardziej mobilne i łatwiej znaleźć dla nich miejsce, jednak mają z reguły mniejszą moc. Niezależnie czy interesuje nas świdrowa łuparka do drewna, rębak do drewna czy łuparka hydrauliczna pamiętajmy, że urządzenie powinno być solidne i wykonane z nierdzewiejących materiałów. Zwracajmy uwagę na to, jaki okres gwarancyjny został przewidziany przez producenta. Może to dostarczyć nam argumentu za kupnem lub rezygnacją z danego produktu. Tak jak w przypadku innych maszyn i urządzeń używanych w ogrodzie czy gospodarstwie domowym najważniejsze jest bezpieczeństwo. Łuparka powinna zagwarantować bezpieczną pracę, a nie tylko wydajną i efektywną. Trwałość i stabilność konstrukcji to zalety które w przypadku tego typu urządzeń nabierają zasadniczej wagi. Łuparka niezależnie od swoich gabarytów powinna stabilnie i pewnie spoczywać na podłożu. Zasadniczo łuparki powinny być używane na zewnątrz budynku. Wszelkie odstępstwa od tej reguły powinny być wyraźnie zaznaczone w karcie produktu lub instrukcji. Przezorny zawsze ubezpieczony – do pracy ubierajmy odzież ochronną i gogle. Tak jak wspomnieliśmy na początku, obecnie produkowane łuparki to maszyny bezpieczne, jednak nie zwalnia nas to z odpowiedzialności i zachowywania elementarnych zasad bezpieczeństwa pracy. Zanim dokonamy ostatecznego wyboru porównajmy ceny i parametry maszyn do drewna. Urządzenie musi pochodzić od sprawdzonego i pewnego producenta i posiadać przystępnie napisaną instrukcję. Poszukajmy opinii o produkcie zanim zdecydujemy się na konkretny model.

Zadbaj o swój trawnik – polecane kosiarki w atrakcyjnych cenac

MASYWNA ŁUPARKA RĘBAK DO DREWNA STILER 12 TON 4 kW (60269749)

NA NASZYCH AUKCJACH DOSTĘPNE SĄ MODELE ŁUPAREK O INNYCH PARAMETRACH

Z NAPĘDEM SPALINOWYM I ELEKTRYCZNYM ORAZ MANUALNE!

Ranking najlepszych łuparek do drewna. Jaką łuparkę wybrać?

Dobrej klasy łuparka do drewna to elektronarzędzie, dzięki któremu nie tylko zaoszczędzimy mnóstwo czasu i własnej energii, ale przede wszystkim przygotujemy dużą ilość drewna potrzebnego w okresie zimowym. Ta maszyna znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie używa się drewna jako materiału opałowego. Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem najlepszych łuparek do drewna.

Ranking najlepszych łuparek do drewna. Jaką łuparkę wybrać?

Co to jest łuparka do drewna?

Łuparka do drewna, to maszyna, za pomocą której możesz pociąć drewno na mniejsze kawałki. Zastępuje tradycyjną siekierę. Nawet z najtańszym modelem, który zaprezentujemy w dzisiejszym rankingu, nie może równać się żaden zawodowy drwal. We wszystkich przeprowadzonych testach – łuparki do drewna są po prostu o wiele bardziej wydajne. Z jakich elementów składa się niemalże każda łuparka do drewna? Są to:

Co to jest łuparka do drewna?

Rama

Podstawowy element całego urządzenia. To na nim (i do niego) montowane są wszystkie podzespoły, z silnikiem i kołami włącznie. Wykonana jest przeważnie z wysokiej jakości stali, rzadziej aluminium.

Tłok

Zadaniem tłoka jest dociskanie kawałka drewna do klina, tak aby umożliwić mu rozłupanie drewna na mniejsze kawałki.

Silnik

Najważniejszy element budowy całego urządzenia. Zapewnia działanie i możliwość wykorzystania maszyny w zastępstwie standardowej siekiery. Podczas doboru silnika do łuparki najważniejszymi parametrami jest moc określana w kW oraz ilość obrotów na minutę, a także ich przełożenie na czas pracy.

Klin

Klin to absolutnie wymagany element każdej łuparki do drewna. Odpowiada za bezpieczeństwo podczas pracy urządzenia. Gwarantuje użytkownikowi, że obrabiany klocek drewniany nie obróci się podczas rozłupywania. Jest on również zabezpieczeniem przed uszkodzeniem maszyny w przypadku ewentualnego obracania.

Pompa

Jest elementem napędzanym przez silnik oraz specjalny siłownik. Jej zadaniem jest pompowanie oleju i przesuwanie tłoka na siłowniku, który dociska kloce.

Zatrzaski

Zatrzaski, to element dodatkowy łuparek do drewna, który zabezpiecza dodatkowo użytkownika przed doznaniem urazu podczas korzystania z urządzenia.

Najpopularniejsze łuparki do drewna

Przygotowaliśmy dla Państwa zestawienie 10 najpopularniejszych maszyn z kategorii łuparki do drewna. Dzięki temu rankingowi podejmą Państwa słuszną decyzję zakupową. Podczas doboru urządzeń do niniejszego rankingu brane pod uwagę były takie cechy urządzeń jak:

Popularność

Moc

Precyzja

Niezawodność

Dostępność akcesoriów zapasowych

Waga

Łatwość obsługi

Czas gwarancji

Ranking: Łuparki do drewna, którą wybrać?

RANKING: TOP 10 NAJLEPSZYCH ŁUPAREK DO DREWNA

Na miejscu pierwszym, solidna i wytrzymała łuparka do drewna, która umożliwia łatwy załadunek dużych pni. Jest dostępna w dobrym przedziale cenowym, jej siła rozłupywania wynosi aż 5t. Silnik o mocy 2.2 kW z napięciem 230V gwarantuje sprawne rozłupywanie drewna o średnicy 250 mm. Maksymalna długość rozłupywania drewna wynosi 520 mm.

HSE 5-520 KH – Łuparka do drewna opałowego 5t

Łuparka została wyposażona w silnik (3kW /230V) umożliwiający rozłupywanie dużych pni najtwardszych gatunków drewna z siłą nacisku 8 ton. Maksymalna długość obrabianego surowca wynosi 550 mm.

HOLZKRAFT HSE 8-550

Łuparka, która różni się od tej zajmującej trzecią pozycję w naszym rankingu napięciem elektrycznym. W przedstawionym modelu silnik zasilany jest energią elektryczną o mocy 400 V. Długość drewna poddawanego rozłupywaniu wynosi 550 mm, siła nacisku 8 ton.

HOLZKRAFT HSE 8-550 (400V)

Łuparka do drewna, która zapewnia imponującą siłę rozłupywania aż 14 ton. Przeznaczona do cięcia dużych ilości, ciężkich i topornych pni najtwardszych gatunków drewna. Silnik o mocu 3,5 kW z napięciem 400V. Średnica łupania wynosi 300 mm a maksymalna długość drewna to 1040 mm.

HOLZKRAFT HSE 14-1100

Kolejna bardzo wydajna łuparka do drewna. Tym razem z siłą nacisku 15,3 t. Jest to piąty pod względem popularności model. Silnik o mocy 4,5 kW (400V) zapewnia prędkość pracy na poziomie 46-142 mm/s. Maksymalna długość obrabianego drewna wynosi 1100 mm, średnica łupania 300 mm a długość skoku cylindra: 948 mm.

6. HOLZKRAFT HSE 16-1100 z napędem WOM

Łuparka z silnikiem wyposażonym w wał odbioru mocy. Jest to wał przekazujący napęd z pojazdu do maszyny. Siła rozłupywania tego modelu wynosi 15,3 t a maksymalna długość ciętego drewna to 1100 mm.

HOLZKRAFT HSE 16-1100 z napędem WOM

Bardzo mocna łuparka o sile rozłupywania 23,4 t. Moc silnika wynosi 5,1 kW (napięcie 400V). Maksymalna długość drewna wynosi 1100 mm. Znajduje zastosowanie w przemyśle drzewiarskim. Trwała i niezawodna przez wiele lat maszyna.

HOLZKRAFT HSE 22-1100

Mocna łuparka o sile nacisku 23,4 t. Wersja hybrydowa, silnik elektryczny o mocy 5,1 kW (napięcie 400V) oraz możliwość zasilania WOM (przy użyciu pojazdu). Maksymalna długość łupanego drewna 1100 mm, średnica łupania 350 mm. Maszyna do zastosowań w przemyśle (np. dużych zakładach stolarskich, tartakach).

HOLZKRAFT HSE 22-1100

Jedna z najsilniejszych łuparek dostępnych na rynku. Siła rozłupywania w granicach 30 ton, średnica łupania 350 mm a długość drewna do 1100 mm. Zasilanie za pomocą 400V lub WOM. Moc silnika wynosi 5,5 kW. To potężna łuparka do zastosowań ciągłych – głównie w przemyśle.

HOLZKRAFT HSE 30-1100 ZE

Nasz ranking zamyka model z silnikiem WOM – zasilanym przy użyciu pojazdu. Oferowana siła rozłupywania (w terenie) to 26,1 t. Maksymalna długość łupanego drewna wynosi 350 mm. To ciężka maszyna, wykorzystywana głównie w dużych zakładach przetwórstwa drewna. Prędkość pracy od 37 do 125 mm/s.

HOLZKRAFT HSE 30-1100 Z

Ranking łuparek do drewna HOLZKRAFT

Najlepsze łuparki do drewna sprawdzają się tam, gdzie wymagane jest przygotowywanie dużej ilości drewna opałowego. Firmy, które zajmują się dostarczaniem drewna opałowego, powinny zainteresować się tego typu maszynami. Przyspieszają one znacząco proces produkcji gotowego do spalenia drewna kominkowego i nie tylko. Często bywa tak, że tracimy dużo czasu nad rozłupaniem tradycyjnymi metodami ciężkich kawałków drewna, które posiadają sęki. Wówczas siekiera nie gwarantuje satysfakcjonujących efektów. Jeżeli rąbaniem drewna zajmujemy się zawodowo – pora wykorzystać do tego celu maszyny, które zostało pod to zaprojektowane i są skuteczniejsze niż ludzie.

Zapraszamy także do zapoznania się również z naszą ofertą maszyn stolarskich.

opinie, dyskusje, doświadczenia

Napisał michalp Napisał

Witajcie,

Jak w temacie – planuję zakup i bardzo proszę osoby używające o pomoc w wyborze.

Michał

Łuparka spalinowa mobilna STILER 12 TON

Łuparka spalinowa mobilna STILER 12 TON

MOCNA ŁUPARKA spalinowa STILER 12 TON wyposażona w silnik renomowanej marki BRIGGS & STRATTON O MOCY 6,5 KM. Maszyna przeznaczona jest do łupania drewna kominkowego o maksymalnej długości 54 cm i średnicy 50 cm. Stabilna konstrukcja zapewnia bezproblemową obsługę oraz wieloletnią wytrzymałość. Dużą zaletą maszyny jest jej mobilność. Bez większego wysiłku można ją przemieszczać nawet po nie utwardzonej nawierzchni. Bardzo szybki cykl pracy, jedynie 14 sekund. Łuparka wyposażona jest w mocny i bezawaryjny silnik spalinowy BRIGGS & STRATTON O MOCY 6,5KM ORAZ POJEMNOŚCI 208 CM3. Duży siłownik hydrauliczny o mocy 12 ton, radzi sobie nawet przy twardym drzewie z sękami. Cykl pracy wynosi jedynie 14 sekund co stawia tą maszynę w czołówce maszyn dostępnych na rynku.

Solidny stalowy klin z możliwością łupania drewna na 2 kawałki. Dzięki niewielkim rozmiarom i 13″ pompowanym gumowym kołom łuparka jest łatwa do przemieszczania. Można ją zaczepić do auta, quada itp., Ponadto łuparka posiada wygodą rękojeść do przemieszczania maszyny. Drążki sterownicze zostały umieszczone w wygodnym i bezpiecznym miejscu dla operatora.

CHARAKTERYSTYKA URZĄDZENIA:

Solidna konstrukcja i wysokiej jakości klin gwarantuje długą żywotność i bezawaryjną pracę.

Jej stabilna, solidna konstrukcja zapewnia doskonałe wyniki pracy.

Urządzenie może rozłupać do 100 kawałków drewna na godzinę pracy.

Posiada hydrauliczny cylinder z funkcją automatycznego powrotu tłoka.

Oburęczny uchwyt zapewnia bezpieczeństwo podczas pracy.

Łuparka posiada w podstawie kółka do wygodnego przemieszczania.

Najszybszy czas pracy z łuparek dostępnych na rynku – ok. 4,2cm / sekundę !!!

Łuparka wyposażona jest w solidny i bezawaryjny silnik elektryczny o mocy 3 kw 230V.

PARAMETRY TECHNICZNE:

Tryby pracy W poziomie

Max. Siła nacisku 12 Ton

Maks. ciśnienie 21,5 MPa

Cykl pracy 14 sek

Silnik 6,5 KM, 208 CM3, BRIGGS & STRATTON, CR950 BENZYNOWY

Max. Długość łupanego drewna 530 mm

Cylinder 80 x 485 mm

Pompa hydrauliczna 2-sekcyjna

Zbiornik oleju 7 l

Wymiar klina 16cm

Wysokość stołu roboczego 49 cm

Praca klina Posuw i automatyczny powrót

Średnica koła 13”

Waga 105 kg

Wymiary 155,8 x 92 x 93 cm

Dane techniczne silnika:

Technologia silnika: Jednocylindrowy, czterosuwowy, chłodzony powietrzem, OHV (górnozaworowy)

Moment obrotowy brutto* (Nm) przy 2600 obr./min: 12,88

Pojemność skokowa (cm3): 208

Cylinder: Tuleja żeliwna

Średnica cylindra (mm): 70,0

Skok (mm): 54,0

Pojemność zbiornika paliwa (l): 3,0

Pojemność układu olejowego (l): 0,6

Ciężar silnika suchego (kg): 15,1

Wymiary: długość (mm): 291

Wymiary: szerokość (mm): 372

Wymiary: wysokość (mm): 330

Specyfikacja silnika:

Smarowanie rozbryzgowe – zapewnia odpowiednie smarowanie w całej skrzyni korbowej w trakcie normalnej pracy.

Tłumik Lo-Tone™ – zapewnia cichą pracę i dobre właściwości tonalne

Gaźnik pływakowy – doskonałe osiągi dzięki optymalnemu doprowadzaniu paliwa, które poprawia możliwość uruchomienia silnika.

Papierowy filtr powietrza (owalny)

Zapewnia większą ochronę przed przedostawaniem się zanieczyszczeń przenoszonych przez powietrze do silnika

Tuleja żeliwna – oferuje dodatkową integralność i trwałość, zapewniając odporność na zużycie i nadmierną eksploatację z jednoczesną usprawnioną kontrolą oleju.

Technologia OHV – optymalna wydajność zapewniająca dłuższą żywotność silnika i większe oszczędności paliwa.

Mechaniczny regulator obrotów – reguluje prędkość silnika w celu zapewnienia bardziej przydatnej mocy w trudnych warunkach eksploatacji.

Podwójne łożyska kulkowe – zapewnia dodatkową trwałość i wydłuża żywotność silnika

Ważne!

Warunki realizacji zamówienia i dostawy produktu:

Złożenie przez klienta zamówienia poprzez dodanie produktu do koszyka nie jest równoznaczne z kupnem produktu. Sprzedawca traktuje to jako zamówienie wstępne. Dopiero po obliczeniu kosztów dostawy i przyjęciu ich przez zamawiającego, sprzedawca przystępuje do realizacji zamówienia.

키워드에 대한 정보 łuparka do drewna stiler opinie

다음은 Bing에서 łuparka do drewna stiler opinie 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  Santec Tunable Laser | Santec Tunable Laser Tsl-570 Introduction 모든 답변
See also  고딩 조건 만남 | \"여중생 조건만남\" 모텔 갔다가…알몸 '봉변' / Sbs 인기 답변 업데이트

See also  신부 화장 잘하는 곳 | 𝐸𝑃 5. 정샘물에서 메이크업 받으면 이렇게 됨💍이율 웨딩메이크업💎청하 메이크업과 김연아 연느의 헤어 147 개의 자세한 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Łuparka/Log splitter STILER 11 TON 400V, 4,8 kW

  • łuparka
  • łuparka pionowa
  • łuparka 11 ton
  • log splitter
  • vertical log splitter

Łuparka/Log #splitter #STILER #11 #TON #400V, #4,8 #kW


YouTube에서 łuparka do drewna stiler opinie 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Łuparka/Log splitter STILER 11 TON 400V, 4,8 kW | łuparka do drewna stiler opinie, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment