Krótka Charakterystyka Klasy Szkolnej | Potężny Odleżynator – Charakterystyka Postaci 답을 믿으세요

당신은 주제를 찾고 있습니까 “krótka charakterystyka klasy szkolnej – Potężny odleżynator – charakterystyka postaci“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Obszar Badawczy Szkolna XVII 이(가) 작성한 기사에는 조회수 113,356회 및 좋아요 4,722개 개의 좋아요가 있습니다.

krótka charakterystyka klasy szkolnej 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Potężny odleżynator – charakterystyka postaci – krótka charakterystyka klasy szkolnej 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

to widzicie

część ujęć pochodzi z kanału ”Major Suchodolski z Bombasu”
Treść oparta na wydarzeniach z Uniwersum Szkolna17
#kononowicz #major #szkolna17

krótka charakterystyka klasy szkolnej 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

charakterystyka klasy sprawozdanie wychowawcy

SPRAWOZDANIE semestr I Rok szkolny 2017/2018 1. Klasa – 2xy 2. Wychowawca – XY 3. Pedagog wspomagający – YZ 4. Krótka charakterystyka klasy: Uczniowie są …

+ 여기에 표시

Source: szkolnasciaga.pl

Date Published: 12/21/2021

View: 3454

Klasa z niską motywacja do nauki – Szkolnictwo.pl

Na podstawie ankiet, swobodnych rozmów, dokumentów szkolnych wychowawca i uczniowie ( na zmianę) przygotowują lekcje wychowawcze, na których przedstawiają …

+ 여기에 보기

Source: szkolnictwo.pl

Date Published: 6/16/2021

View: 1560

Informacja wychowawcy klasy na konferencję wychowawczą

Informacja dotycząca sytuacji wychowawczej klasie z uwzględnieniem … Klasa chętnie bierze udział w konkursach szkolnych (chemiczny, …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: www.edukacja.edux.pl

Date Published: 7/11/2022

View: 3616

Charakterystyka klasy 6 – projekt – 45minut

KLASA 6. WYCHOWAWCA KLASY: ……….. Klasa 6 liczy sobie 23 uczniów 17 dziewcząt i 6 chłopców. Średnia ocen końcowych w klasie w roku szkolnym …

+ 여기에 보기

Source: www.45minut.pl

Date Published: 11/27/2022

View: 1226

Charakterystyka Klasy – PDFCOFFEE.COM

Charakterystyka Klasy Gimnazjum nr 10 w Lublinie – Klasa 1 Głównymi źródłem wiedzy … Według nauczyciela oraz pielęgniarki szkolnej wszyscy uczniowie klasy …

+ 여기를 클릭

Source: pdfcoffee.com

Date Published: 6/5/2022

View: 6802

Charakterystyka Klasy | PDF – Scribd

Charakterystyka Klasy Gimnazjum nr 10 w Lublinie – Klasa 1 Gwnymi rdem … o ieki’ *edu$ nauczyciela oraz iel!$niarki szkolnej wszyscy uczniowie klasy …

+ 여기를 클릭

Source: www.scribd.com

Date Published: 1/7/2021

View: 7546

Krótka charakterystyka klasy – szkolnyplik.pl

Krotka charakterystyka klasy szkolnej to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. Janka ubierała się w zbyt oszerne kamizele i .

+ 여기에 자세히 보기

Source: szkolnyplik.pl

Date Published: 1/19/2021

View: 2356

Charakterystyka klasy szkolnej – napapier.pl

CHARAKTERYSTYKA KLAS TRZYLETNIEGO LICEUM W IV LOFelix Polon … Krotka charakterystyka klasy szkolnej to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.

+ 여기에 보기

Source: napapier.pl

Date Published: 12/4/2022

View: 3404

Charakterystyka klasy zdolnej – szkolniewo.pl

Krotka charakterystyka klasy szkolnej to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. Uczniowie uzyskali bardzo dobry wynik ze …

+ 여기에 더 보기

Source: szkolniewo.pl

Date Published: 7/27/2021

View: 1622

주제와 관련된 이미지 krótka charakterystyka klasy szkolnej

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Potężny odleżynator – charakterystyka postaci. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Potężny odleżynator - charakterystyka postaci
Potężny odleżynator – charakterystyka postaci

주제에 대한 기사 평가 krótka charakterystyka klasy szkolnej

  • Author: Obszar Badawczy Szkolna XVII
  • Views: 조회수 113,356회
  • Likes: 좋아요 4,722개
  • Date Published: 2022. 1. 25.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=pCv33BCTrn4

charakterystyka klasy sprawozdanie wychowawcy

Charakterystyka klasy pod względem dydaktyczno – wychowawczym:. SPRAWOZDANIE WYCHOWAWCY KLASY Author: PPP Last modified by: Zespół Szkół w Klonowej Created Date: 6/19/2010 5:05:00 PM Other titles: SPRAWOZDANIE WYCHOWAWCY KLASY .STAN KLASY Oceny zachowania. Wzorowe Bardzo dobre Dobre Poprawne Nieodpowiednie naganne Wykaz imienny uczniów z ocenami nieodpowiednimi i nagannymi. Imię i nazwisko Ocena Uzasadnienie FREKWENCJA. Zestawianie godzin uczęszczania uczniów. Stan klasy Suma godzin nieobecnych Razem Frekwencja % Uspraw. Nieuspraw.Sprawozdanie z pracy dydaktyczno – wychowawczej – w klasie III-2014/2015. Klasa III liczy 10 uczniów. Zespól klasowy jest zróżnicowany pod względem emocjonalnym, intelektualnym oraz aktywnością i motywacją do nauki.SPRAWOZDANIE WYCHOWAWCY Z KLASYFIKACJI ŚRÓDROCZ…

Klasa z niską motywacja do nauki

W świetle literatury przedmiotu motywacja to nic innego jak wewnętrzny proces pobudzający jednostkę do działania i ukierunkowujący je. W zdobywaniu wiedzy i w karierze szkolnej dziecka. owa motywacja do nauki odgrywa niezwykle ważną rolę. W dużym uproszczeniu można by było powiedzieć, że uczeń, który ma taką motywację, chce się uczyć, pragnie być lepszy w różnych dziedzinach, dąży do osiągania sukcesów szkolnych. Dziecko, które nie ma motywacji do nauki, nie chce się uczyć, nie lubi się uczyć, unika wysiłku i nie zależy mu na ocenach. Jednak tak naprawdę motywacja jest zjawiskiem złożonym.

„Bez motywacji nie można zrobić nic wielkiego ani nowego. Jest ona tym. co pcha człowieka do przodu”

Wstęp

W świetle literatury przedmiotu motywacja to nic innego jak wewnętrzny proces pobudzający jednostkę do działania i ukierunkowujący je. W zdobywaniu wiedzy i w karierze szkolnej dziecka. owa motywacja do nauki odgrywa niezwykle ważną rolę. W dużym uproszczeniu można by było powiedzieć, że uczeń, który ma taką motywację, chce się uczyć, pragnie być lepszy w różnych dziedzinach, dąży do osiągania sukcesów szkolnych. Dziecko, które nie ma motywacji do nauki, nie chce się uczyć, nie lubi się uczyć, unika wysiłku i nie zależy mu na ocenach. Jednak tak naprawdę motywacja jest zjawiskiem złożonym, a charakteryzuje ją: umiejętność wzbudzania w sobie energii, ukierunkowanie wysiłku na cel, koncentracja uwagi i selekcja bodźców, wypracowanie odpowiednich działań, konsekwencja i wytrwałość podejmowanych czynności.

Często zastanawiamy się , jak to się dzieje, że jedno dziecko ową motywację posiada, a inne nie? Najczęściej , potocznie, sądzi się, że motywacja jest po prostu czymś wrodzonym, danym nam od urodzenia. W rzeczywistości jest jednak inaczej. Psychologia mówi, że motywacja jest w dużej mierze nabywana w trakcie rozwoju człowieka że w znacznej części jest wyuczalna, że podlega wychowaniu

Stąd też wynika, że dom rodzinny dziecka i szkoła kształtują ową motywację, rozwijają ja bądź osłabiają. Czynniki, które w dużej mierze ograniczają motywację dzieci do nauki szkolnej, to przede wszystkim:

– brak niezbędnej energii potrzebnej do nauki. Dzieje się tak wówczas kiedy dziecko nie otrzymuje odpowiedniej stymulacji do nauki, kiedy nie jest właściwie pobudzane do pracy szkolnej (np. motywację obniża słabe zainteresowanie rodziców nauką dziecka); energia do nauki może być też wygaszana przez brak wiary w dziecko, zwątpienie i rezygnację – „z ciebie nic nie będzie”,

– zła atmosfera w domu, słaby kontakt z dzieckiem, kłótnie, konflikty itp. Wzniecaniu energii do nauki służą rozmowy o szkole, dobry kontakt z nauczycielem, dbałość o przybory,

– brak celów. Jeżeli szkoła jest traktowana jako zło konieczne, jako strata czasu, trudno budzić motywację do nauki („po co się uczyć?”). Dziecko rosnące w atmosferze braku szacunku dla wykształcenia, w klimacie lekceważenia i poniżania nauczycieli, nie będzie miało chęci do nauki. Co z tego, że rodzice mówią: „ucz się ucz, czytaj książki”, kiedy dziecko nie widzi książki w ręku własnego ojca i matki. Poszukiwaniu odpowiednich celów sprzyja rozbudzanie zainteresowań, rozwijanie nawyku czytelnictwa, pokazywanie wartości nauki i wiedzy. Motywację mogą także blokować zbyt wygórowane cele przerastające możliwości, dziecka (ważne jest dostosowanie zadań do możliwości dziecka),

– Brak określonych i usystematyzowanych działań. Jeżeli dziecko nie posiada zorganizowanego kącika do nauki, ustalonego harmonogramu dnia (stałe pory odrabiania lekcji, odpoczynku, snu) jego motywacja może być osłabiona,

– brak konsekwencji i wytrwałości. Zapracowani i przemęczeni rodzice nie są w stanie dopilnować dzieci w nauce. Motywowanie do nauki to codzienny, trudny obowiązek rodziców (nie wystarczy zdawkowe pytanie: „lekcje odrobione?”).

Należy oczywiście wziąć pod uwagę, że motywację do nauki szkolnej mogą również ograniczać różne czynniki wewnętrzne np. upośledzenia narządów wzroku i słuchu, niedorozwój lub mikrouszkodzenia pewnych ośrodków w mózgu, problemy emocjonalne (nerwica szkolna). Chęć do nauki osłabiają różne czynniki zewnętrzne – niewłaściwe stosunki między nauczycielem i dzieckiem, nieprawidłowe funkcjonowanie dziecka w klasie, negatywny wpływ grup rówieśniczych. upośledzenia narządów wzroku i słuchu, niedorozwój W przypadku podejrzeń, że niska motywacja do nauki może być związana z jakimiś obiektywnymi ograniczeniami, warto zasięgnąć porady specjalisty.

Z wychowawczego punktu widzenia najbardziej pożądaną sytuacją jest sytuacja motywacyjna, rozwojowa wyzwalająca motywację pozytywną, w której realizują się podstawowe potrzeby ucznia. Powoduje to pełną aktywność intelektualną, społeczną i emocjonalną, wyzwala inwencję i twórczość jednostki. Każde osiągnięcie i satysfakcja stają się impulsem do dalszego wysiłku.

1. Identyfikacja problemu.

Klasa IIA liczy, w chwili obecnej, 26 uczniów – 11 dziewcząt i 15 chłopców. Dzieci uczęszczające do klasy pochodzą z pięciu okolicznych miejscowości; 19 uczniów dojeżdża do szkoły. Część dzieci pochodzi z rodzin rolniczych, większość z rodzin, w których przynajmniej jedno z rodziców pozostaje bez pracy. Tylko siedmioro deklaruje swoją sytuację materialną jako dobrą. Objawami, które wskazały na istnienie problemu były przede wszystkim bardzo słabe oceny przedmiotowe, ustawiczne braki zadań domowych ( pisemnych i ustnych) i ciągłe zgłaszanie nieprzygotowania do lekcji. W związku ze słabnącym poziomem motywacji klasa zaczęła osiągać najniższe wyniki na poziomie klas gimnazjalnych, dlatego więc za konieczne uznałam podjęcie działań mających na celu podniesienie motywacji uczniów do nauki.

2. Geneza i dynamika zjawiska

W klasie IIA, której jestem wychowawczynią, uczę również języka polskiego. Pracę z dziećmi rozpoczęłam w 2001 r. Klasa, od początku, była raczej bardzo przeciętnym zespołem, osiągała jednak dobre i dostateczne wyniki w nauce. Czworo dzieci już w szkole podstawowej zostało skierowanych do Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej i na podstawie przeprowadzonych tam badań zaniżono wobec nich wymagania. Jedna z uczennic realizowała program szkoły specjalnej dla dzieci z upośledzeniem w stopniu lekkim, a jeden z chłopców realizował program nauczania indywidualnego. Coraz słabsze oceny zaczęły się jednak pojawiać dopiero w gimnazjum; w drugiej klasie znacznie spadła średnia klasy i średnia indywidualnych ocen uczniów; moi wychowankowie zaczęli otrzymywać nie tylko coraz słabsze oceny niż dotychczas, ale zaczęły się mnożyć uwagi w zeszycie spostrzeżeń,coraz częściej też nauczyciele uczący w klasie zgłaszali swoje niezadowolenie. Sama zresztą zauważyłam że sytuacja staje się coraz trudniejsza.

Typowym zjawiskiem stało się też nieuczestniczenie w lekcji, a prawdziwą już plagą było nieodrabianie zadań domowych. Zadania dodatkowe natomiast, na poziomie rozszerzonym, wykonywało praktycznie troje, czasami czworo dzieci. Dokładnie takie same spostrzeżenia, te same uwagi zgłaszali nauczyciele innych przedmiotów. Szczegółowa analiza dokumentów szkolnych, na przykład dziennika lekcyjnego, zeszytu spostrzeżeń, potwierdzała moje domysły o zaistniałym w klasie problemie. Ponadto przeprowadzona wśród uczniów- na godzinie wychowawczej- ankieta potwierdziła, moje obawy. Z wypowiedzi uczniów wynikało bowiem, że zaledwie 7 ma motywację do nauki, tłumacząc to tym, że :”Dobre oceny to uznanie w oczach kolegów i koleżanek”, „Bardzo chcę zdobyć wyższe wykształcenie”, ”Chcę być lepszy od innych”, „Moi rodzice wierzą we mnie, nie chcę ich zawieść”. Natomiast aż 19 powiedziało ,że nie ma jakiejkolwiek motywacji do nawyki, tłumacząc to tym, że: „Nie lubię się uczyć”, „Nie umiem się uczyć”, „Nikt mnie w domu nie pilnuje”, „Nie wierzę w swoje możliwości”, Nie mam swojego kącika do nauki”. Z kolei po przeanalizowaniu drugiej, przygotowanej przeze mnie, ankiety wynikało że moi wychowankowie na przygotowanie do zajeć, odrabianie zdań, po południu, poświęcają około 15-20 minut (!) Byli też i tacy, którzy bez jakiegokolwiek zażenowania przyznawali, że czas poświecony na naukę polega tak naprawdę na przełożeniu w torbie książek i zeszytów – potrzebnych na kolejny, szkolny dzień.. Stąd też uświadomiłam sobie, że niska motywacja do nauki – wśród większości uczniów- wiąże się najczęściej z ich niską samooceną Spora grupa uczniów przyznała – w trakcie przeprowadzonej z nimi rozmowy, ,że nie ma po prostu żadnych perspektyw, że w ich środowisku nie przywiązuje się wagi do nauki, a dobre wykształcenie to nie jest priorytet, dużo ważniejsze są pieniądze, a te można mieć „bez szkoły”. Niektóre z dzieci tłumaczyły się też tym, że „lekcje są nudne” albo „za dużo się od nich wymaga”. Prawie wszyscy przyznali natomiast, że rodzice właściwie w ogóle nie kontrolują tego, co mają przygotować do szkoły. Potwierdziły to rozmowy przeprowadzone z rodzicami uczniów, gdyż, faktycznie, prawie wszyscy rodzice przyznali, że nie pomagają swoim dzieciom w nauce.

W każdym razie na pierwsze półrocze klasy drugiej ( średnia ocen klasy 3,3) było 19 ocen niedostatecznych i 89 ocen dopuszczających. 10 uczniów uzyskało średnią ocen poniżej 3,0 ( 2,8, 2,4, 2,4, 2,0 2,8, 2,5, 2,6, 2,4, 2,0, 2,5, 2,1), co dało w efekcie najsłabszy wynik na poziomie klas gimnazjalnych.

3. Prognoza

Poczynione przeze mnie obserwacje, wieloletnie doświadczenie nauczycielskie (i literatura przedmiotu)pozwoliły mi na sformułowanie prognoz dotyczących tegoż przypadku.

Prognoza negatywna:

Oczywiste się stało, że jeżeli w żaden sposób nie zareaguję i nie podejmę konkretnych działań naprawczych problem niskiej motywacji do nauki zacznie się pogłębiać, a uczniowie, którzy w klasyfikacji śródrocznej otrzymali oceny niedostateczne nie poprawią ich, co w konsekwencji doprowadzi do nieotrzymania promocji lub skończy się – w najlepszym wypadku- koniecznością zdawania egzaminu poprawkowego; natomiast nieliczna grupka „dobrych” uczniów bez większego własnego wysiłku osiągnie owe co najwyżej dobre wyniki, ponieważ na tle klasy, i tak będą się wyróżniać właściwym przygotowaniem do zajeć, a poza tym niski, ogólny poziom klasy nie motywuje przecież do poszerzania wiedzy i tak zwanej zdrowej rywalizacji;

Prognoza pozytywna:

Podjęte przeze mnie konkretne działania naprawcze na pewno wpłyną na pozytywne współzawodnictwo w grupie, pojawi się motywacja do nauki i, co się z tym wiąże, uczniowie zdobędą dużo lepsze oceny końcoworoczne, a grupa osób, którym groziły oceny niedostateczne na koniec roku, uzupełni braki, i otrzyma oceny pozytywne. To z kolei wpłynie na ich wyższą samoocenę, a wielu uczniów dojrzy zupełnie inne perspektywy, co z kolei dobrze wpłynie na ich decyzję o dalszym kształceniu- mam na myśli wybór szkoły ponadgimnazjalnej, którego to wyboru będą musieli dokonać w przyszłym roku szkolnym. Poza tym, gdy zwiększy się poziom motywacji do nauki, a znaczna grupa zacznie osiągać i lepsze wyniki w nauce, rozpocznie się owo zdrowe współzawodnictwo, które wyzwoli niewykorzystywany do tej pory- potencjał twórczych możliwości moich uczniów.

4. Propozycje rozwiązań

Najważniejszym celem jest podniesienie poziomu motywacji uczniów do nauki

Uczniowie:

– poświęcają znacznie więcej czasu na naukę i przygotowanie się do zajeć,

– samodzielnie odrabiają zadania domowe,

– aktywnie uczestniczą w lekcji,

– precyzują szczegółowe cele i je realizują ,

– uzyskują lepsze oceny,

– podejmują walkę z własnym lenistwem,

– uświadamiają sobie znaczenie motywacji w procesie nauczania,

rodzice uczniów:

– poświęcają czas dzieciom, przeglądają dzienniczek ucznia, zeszyty przedmiotowe, rozmawiają;

– znają i stosują metody podnoszenia motywacji u swoich dzieci,

– motywują do nauki,

– starają się wyeliminować przyczyny słabej motywacji,

wychowawca:

– poświęca dużo czasu na pogadanki, ciekawe ćwiczenia motywujące ucznia do pracy,

– kontroluje, na bieżąco osiągnięcia wychowanków,

– rozlicza z zadań,

– kontaktuje się z rodzicami,

– współpracuje z nauczycielami innych przedmiotów,

– motywuje, poprzez swoje zaangażowanie, do dalszej pracy;

– opracowuje projekt pracy wychowawczej własnej,

– angażuje uczniów do pracy w zespołach opracowujących zadania „Małych projektów”

Zadania:

Na podstawie ankiet, swobodnych rozmów, dokumentów szkolnych wychowawca i uczniowie ( na zmianę) przygotowują lekcje wychowawcze, na których przedstawiają przygotowane wcześniej materiały traktujące o sposobach uczenia się, przyczynach niepowodzeń, skutecznej z nimi walce , czyli praktycznymi sposobami radzenia sobie w takich sytuacjach; wykorzystują również prasę młodzieżową, szukają własnych pomysłów ( burza mózgów), w końcu precyzują cele: dla klasy i dla siebie.

2.

Uczniowie rozwijają swoje zainteresowania poprzez uczestniczenie w zajęciach pozalekcyjnych – kołach zainteresowań i innych organizowanych na terenie szkoły i w Gminnym Ośrodku Kultury.

3.

Uczniowie uczestniczą w wycieczkach klasowych, wyjazdach do kina i do teatru.

4.

Nauczyciel wychowawca rozwija aktywną współpracę z rodzicami uczniów, pedagogiem szkolnym i Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Lesznie.

5.

Wychowawca doskonali własny warsztat pracy poprzez czytelnictwo prasy fachowej i książek na temat, konsultacje z innymi nauczycielami, uczestniczenie w zajęciach warsztatowych i kursach.

6

Wychowawca przeprowadza pedagogizację rodziców uczniów.

7

Wychowawca, wspólnie z przewodniczącymi grup, przygotowuje ankiety, przeprowadza wywiady pozwalające na monitorowanie problemu.

8.

Wychowawca zakłada „Zeszyt spostrzeżeń”.

9.

Wychowawca rozliczanie uczniów z realizacji powierzonych im zadań..

10.

Wychowawca systematyczne wzbogaca własny warsztat pracy o nowe metody, techniki pracy,

praktyczne wykorzystuje je na lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych.

11.

Angażuje dużą grupę uczniów w przygotowanie imprez klasowych konkursów, wycieczek itp.

( przydziela obowiązki).

12.

Wychowawca zachęca uczniów do udziału w konkursach klasowych, szkolnych, gminnych i powiatowych.

16.

Przydziela zadania w ramach pomocy koleżeńskiej.

17.

Na lekcjach wykorzystuje metody aktywizujące; uczniowie często pracują w grupach.

5. Efekty oddziaływań

Uczniowie stali się bardziej aktywni w pracach na rzecz klasy ( m.in. wymienili zepsute zamki w szafkach, w klasie i założyli nowe, przygotowali oświetlenie , które wykorzystałam w przedstawieniu teatralnym, dziewczęta zaczęły przygotowywać gazetki tematyczne, zgłosiła się też osoba, która chciała – na stałe- opiekować się kwiatami w klasie itp.) Sami też zadeklarowali prowadzenie szkolnych dyskotek i przygotowanie sali na okoliczność tychże zabaw. Zmieniło się zachowanie uczniów. Wielu z nich zaczęło staranniej przygotowywać się do zajęć, o czym z kolei świadczy mniejsza liczba uwag typu: „Zapomniał zeszytu”, „Brak dzienniczka”, „Brak zadania”, „Brak stroju” itd. Zmieniła się, na lepsze, atmosfera w klasie, a i sami uczniowie twierdzą, że „są całkiem zgraną klasą”. Jeszcze lepsze stały się moje relacje z wychowankami. Na lekcjach języka polskiego natomiast zaobserwowałam dużo większość aktywność, a nieprzygotowanie do zajęć przestało być regułą. Coraz częściej też zaczęli wypowiadać się na lekcjach wszyscy uczniowie, ( a nie tylko „ciągle ci sami”), nabierając w ten sposób pewności siebie i tworząc tym samym wyższą własną samoocenę. Nie można jednak powiedzieć, że nagle z, powiedzmy szczerze, dość miernego pod względem osiąganych wyników, zespołu, powstała klasa samych dobrych i bardzo dobrych uczniów. Takie zjawisko graniczyłoby z cudem i na przestrzeni kilku miesięcy jest praktycznie niemożliwe; Jednak dużo mniejsza liczba uwag – o czym już wcześniej pisałam, dużo mniej ocen niedostatecznych, lepsze oceny ze sprawowania to są, jakby na to nie patrzeć, wymierne efektu podjętych oddziaływań. W każdym razie znacznie, na koniec roku szkolnego, zmniejszyła się liczba ocen niedostatecznych – z 19 do 6 i ocen dopuszczających 89 do 72. Poza tym należy pamiętać, że proces naprawy problemu ciągle trwa i, tak naprawdę, dopiero przyszłoroczny egzamin gimnazjalny i oceny, które uczniowie uzyskają na koniec trzeciej klasy, będą faktycznym efektem wieńczącym oddziaływania wychowawcze mające na celu podniesienie motywacji uczniów do nauki.

Literatura

1. Encyklopedia rodzice i dzieci, praca zbiorowa, PPU „Park”, Bielsko-Biała 2002

2. Nowa Encyklopedia Powszechna, wydawnictwo Zielona Sowa, Kraków 2003

3. Brześkiewicz Zbigniew „Jak być lepszym uczniem w szkole i człowiekiem w życiu 4. Maciaszkowa Janina „O współżyciu w rodzinie”, Nasza Księgarnia, Warszawa 1980

5. Reykowski J. „Z zagadnień psychologii motywacji” 1980

6. Włodarski Z., Matczak A. „wprowadzenie do psychologii. Podręcznik dla nauczycieli”

[1] Tomasz Biernat, Dla Rodziców… i nie tylko, Rodzina Radia Maryja ,nr 10/1998 opracowała: mgr A.Lubińska – Hofman Często zastanawiamy się , jak to się dzieje, że jedno dziecko ową motywację posiada, a inne nie? Najczęściej , potocznie, sądzi się, że motywacja jest po prostu czymś wrodzonym, danym nam od urodzenia. W rzeczywistości jest jednak inaczej. Psychologia mówi, że motywacja jest w dużej mierze nabywana w trakcie rozwoju człowieka że w znacznej części jest wyuczalna, że podlega wychowaniu [1] Stąd też wynika, że dom rodzinny dziecka i szkoła kształtują ową motywację, rozwijają ja bądź osłabiają. Czynniki, które w dużej mierze ograniczają motywację dzieci do nauki szkolnej, to przede wszystkim:- brak niezbędnej energii potrzebnej do nauki. Dzieje się tak wówczas kiedy dziecko nie otrzymuje odpowiedniej stymulacji do nauki, kiedy nie jest właściwie pobudzane do pracy szkolnej (np. motywację obniża słabe zainteresowanie rodziców nauką dziecka); energia do nauki może być też wygaszana przez brak wiary w dziecko, zwątpienie i rezygnację – „z ciebie nic nie będzie”,- zła atmosfera w domu, słaby kontakt z dzieckiem, kłótnie, konflikty itp. Wzniecaniu energii do nauki służą rozmowy o szkole, dobry kontakt z nauczycielem, dbałość o przybory,- brak celów. Jeżeli szkoła jest traktowana jako zło konieczne, jako strata czasu, trudno budzić motywację do nauki („po co się uczyć?”). Dziecko rosnące w atmosferze braku szacunku dla wykształcenia, w klimacie lekceważenia i poniżania nauczycieli, nie będzie miało chęci do nauki. Co z tego, że rodzice mówią: „ucz się ucz, czytaj książki”, kiedy dziecko nie widzi książki w ręku własnego ojca i matki. Poszukiwaniu odpowiednich celów sprzyja rozbudzanie zainteresowań, rozwijanie nawyku czytelnictwa, pokazywanie wartości nauki i wiedzy. Motywację mogą także blokować zbyt wygórowane cele przerastające możliwości, dziecka (ważne jest dostosowanie zadań do możliwości dziecka),3.Podjęte przeze mnie konkretne działania naprawcze na pewno wpłyną na pozytywne współzawodnictwo w grupie, pojawi się motywacja do nauki i, co się z tym wiąże, uczniowie zdobędą dużo lepsze oceny końcoworoczne, a grupa osób, którym groziły oceny niedostateczne na koniec roku, uzupełni braki, i otrzyma oceny pozytywne. To z kolei wpłynie na ich wyższą samoocenę, a wielu uczniów dojrzy zupełnie inne perspektywy, co z kolei dobrze wpłynie na ich decyzję o dalszym kształceniu- mam na myśli wybór szkoły ponadgimnazjalnej, którego to wyboru będą musieli dokonać w przyszłym roku szkolnym. Poza tym, gdy zwiększy się poziom motywacji do nauki, a znaczna grupa zacznie osiągać i lepsze wyniki w nauce, rozpocznie się owo zdrowe współzawodnictwo, które wyzwoli niewykorzystywany do tej pory- potencjał twórczych możliwości moich uczniów.Najważniejszym celem jest- poświęcają znacznie więcej czasu na naukę i przygotowanie się do zajeć,- samodzielnie odrabiają zadania domowe,- aktywnie uczestniczą w lekcji,- precyzują szczegółowe cele i je realizują ,- uzyskują lepsze oceny,- podejmują walkę z własnym lenistwem,- uświadamiają sobie znaczenie motywacji w procesie nauczania,- poświęcają czas dzieciom, przeglądają dzienniczek ucznia, zeszyty przedmiotowe, rozmawiają;- znają i stosują metody podnoszenia motywacji u swoich dzieci,- motywują do nauki,- starają się wyeliminować przyczyny słabej motywacji,- poświęca dużo czasu na pogadanki, ciekawe ćwiczenia motywujące ucznia do pracy,- kontroluje, na bieżąco osiągnięcia wychowanków,- rozlicza z zadań,- kontaktuje się z rodzicami,- współpracuje z nauczycielami innych przedmiotów,- motywuje, poprzez swoje zaangażowanie, do dalszej pracy;- opracowuje projekt pracy wychowawczej własnej,- angażuje uczniów do pracy w zespołach opracowujących zadania „Małych projektów”Na podstawie ankiet, swobodnych rozmów, dokumentów szkolnych wychowawca i uczniowie ( na zmianę) przygotowują lekcje wychowawcze, na których przedstawiają przygotowane wcześniej materiały traktujące o sposobach uczenia się, przyczynach niepowodzeń, skutecznej z nimi walce , czyli praktycznymi sposobami radzenia sobie w takich sytuacjach; wykorzystują również prasę młodzieżową, szukają własnych pomysłów ( burza mózgów), w końcu precyzują cele: dla klasy i dla siebie.2.Uczniowie rozwijają swoje zainteresowania poprzez uczestniczenie w zajęciach pozalekcyjnych – kołach zainteresowań i innych organizowanych na terenie szkoły i w Gminnym Ośrodku Kultury.3.Uczniowie uczestniczą w wycieczkach klasowych, wyjazdach do kina i do teatru.4.Nauczyciel wychowawca rozwija aktywną współpracę z rodzicami uczniów, pedagogiem szkolnym i Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Lesznie.5.Wychowawca doskonali własny warsztat pracy poprzez czytelnictwo prasy fachowej i książek na temat, konsultacje z innymi nauczycielami, uczestniczenie w zajęciach warsztatowych i kursach.Wychowawca przeprowadza pedagogizację rodziców uczniów.10.Wychowawca systematyczne wzbogaca własny warsztat pracy o nowe metody, techniki pracy,Angażuje dużą grupę uczniów w przygotowanie imprez klasowych konkursów, wycieczek itp.( przydziela obowiązki).12.Wychowawca zachęca uczniów do udziału w konkursach klasowych, szkolnych, gminnych i powiatowych.16.Przydziela zadania w ramach pomocy koleżeńskiej.17.5.Uczniowie stali się bardziej aktywni w pracach na rzecz klasy ( m.in. wymienili zepsute zamki w szafkach, w klasie i założyli nowe, przygotowali oświetlenie , które wykorzystałam w przedstawieniu teatralnym, dziewczęta zaczęły przygotowywać gazetki tematyczne, zgłosiła się też osoba, która chciała – na stałe- opiekować się kwiatami w klasie itp.) Sami też zadeklarowali prowadzenie szkolnych dyskotek i przygotowanie sali na okoliczność tychże zabaw. Zmieniło się zachowanie uczniów. Wielu z nich zaczęło staranniej przygotowywać się do zajęć, o czym z kolei świadczy mniejsza liczba uwag typu: „Zapomniał zeszytu”, „Brak dzienniczka”, „Brak zadania”, „Brak stroju” itd. Zmieniła się, na lepsze, atmosfera w klasie, a i sami uczniowie twierdzą, że „są całkiem zgraną klasą”. Jeszcze lepsze stały się moje relacje z wychowankami. Na lekcjach języka polskiego natomiast zaobserwowałam dużo większość aktywność, a nieprzygotowanie do zajęć przestało być regułą. Coraz częściej też zaczęli wypowiadać się na lekcjach wszyscy uczniowie, ( a nie tylko „ciągle ci sami”), nabierając w ten sposób pewności siebie i tworząc tym samym wyższą własną samoocenę. Nie można jednak powiedzieć, że nagle z, powiedzmy szczerze, dość miernego pod względem osiąganych wyników, zespołu, powstała klasa samych dobrych i bardzo dobrych uczniów. Takie zjawisko graniczyłoby z cudem i na przestrzeni kilku miesięcy jest praktycznie niemożliwe; Jednak dużo mniejsza liczba uwag – o czym już wcześniej pisałam, dużo mniej ocen niedostatecznych, lepsze oceny ze sprawowania to są, jakby na to nie patrzeć, wymierne efektu podjętych oddziaływań. W każdym razie znacznie, na koniec roku szkolnego, zmniejszyła się liczba ocen niedostatecznych – z 19 doi ocen dopuszczających 89 do 72. Poza tym należy pamiętać, że proces naprawy problemu ciągle trwa i, tak naprawdę, dopiero przyszłoroczny egzamin gimnazjalny i oceny, które uczniowie uzyskają na koniec trzeciej klasy, będą faktycznym efektem wieńczącym oddziaływania wychowawcze mające na celu podniesienie motywacji uczniów do nauki.

Informacja wychowawcy klasy na konferencję wychowawczą

Informacja wychowawcy klasy na posiedzenie

Zespołu Wychowawczego w dniu 17.06.2016r.

Klasa ……. …………………………….

(wychowawca klasy)

1. Informacja dotycząca sytuacji wychowawczej klasie z uwzględnieniem realizacji planu pracy wychowawczej i tematyki godzin wychowawczych.

Klasa … liczy 21 uczniów (10 chłopców i 11 dziewcząt)- 18 uczniów pochodzi z Brzezin, a 3 to mieszkańcy Wielopola Skrzyńskiego. Uczennica … posiada opinię poradni PPP w … o dostosowaniu wymagań edukacyjnych w związku z rozwojem umysłowym w granicach inteligencji niższej niż przeciętna. Uczeń … posiada opinię Poradni dotyczącą specyficznych trudności w uczeniu się- dysortografię.

Plan Pracy Wychowawczej był realizowany zgodnie z treściami wychowawczymi, a tematy były oparte na Planie Pracy. Na godzinach wychowawczych poruszano tematy związane ze zdrowiem, uzależnieniami i ich konsekwencjami, dbałością o środowisko, potrzebą szacunku i tolerancji, spędzaniem czasu wolnego. Zwrócono uwagę na istotę tradycji i symboli narodowych. Mówiliśmy o uczuciach, agresji. Zapoznaliśmy się z regulaminem projektów edukacyjnych. Na zajęciach wykorzystywałam metody takie jak: burza mózgów, drama, łańcuch skojarzeń, dyskusja, mini wykład, niedokończone zdania. Zrealizowano 35 godziny wychowawcze w całym roku szkolnym 2015/2016 (I semestr- 17, II semestr- 18).

Klasa … jest zespołem zróżnicowanym pod względem wychowawczym i osiągającym słabe wyniki w nauce. Dziewczyny są bardziej ambitne i zależy im na zdobywaniu dobrych ocen, natomiast chłopców satysfakcjonują wyniki przeciętne lub niskie. Wewnątrz klasy nie ma konfliktów, ale zauważa się funkcjonowanie małych grupek, które wolą współpracować w swoim obrębie. Klasa angażuje się w prace na rzecz klasy i szkoły (Caritas, SU, Samorząd Szkolny, sekcja dziennikarska, Poczet Sztandarowy). Klasa chętnie bierze udział w konkursach szkolnych (chemiczny, matematyczny, wiedzy pożarniczej, o patronie, historyczny, piosenki obcojęzycznej, recytatorski i literacki); zawodach sportowych oraz konkursach zewnętrznych („Wielopolszczyzna, nasza mała ojczyzna…”- Biblioteka Publiczna w Wielopolu, konkurs chemiczny w Iwierzycach, konkurs poświecony Henrykowi Sienkiewiczowi- Biblioteka Publiczna w Sędziszowie Młp., konkurs recytatorski „Zawsze wierni” w OK w Wiercanach).

Z klasą w marcu wybraliśmy się na spektakl „Alicja w Krainie Czarów” do Sędziszowa Młp. Klasa włączyła się w przygotowanie teatrzyku dla dzieci z przedszkola w Wielopolu Skrzyńskim.

Współpraca z rodzicami uczniów przebiega prawidłowo, rodzice biorą udział w spotkaniach wywiadowczych i indywidualnych, telefonują. W razie potrzeby chętnie pomagają.

Problemy uczniów były na bieżąco monitorowane i staraliśmy się je rozwiązywać. W klasie szczególnie trzech chłopców sprawia trudności i problemy wychowawcze- ………………….. X jest prowodyrem większości zachowań negatywnych i wydaje się być wzorem dla innych chłopców. Jest gadatliwy, często nieprzygotowany do lekcji, nietaktowny. Y zupełnie nie interesuje samorozwój, często dyskutuje na tematy nie związane z lekcją, zadaje pytania odbiegające od przekazywanych treści. Z nie dotrzymuje terminów, jest opryskliwy, arogancki, niekulturalny, często używa telefonu komórkowego, a ostatnio przyznał się do spożywania alkoholu na terenie szkoły i do palenia papierosów.

2. Działalność profilaktyczna w zakresie zapobiegania agresji i przemocy.

Działalność profilaktyczna w zakresie zapobiegania agresji i przemocy odbywała się poprzez prowadzeni lekcji wychowawczych poświeconych tym zagadnieniom. Na bieżąco przypominam uczniom o zasadach właściwego zachowania i zwracam uwagę na przejawy złych zachowań. Uczniowie są karani wpisem uwag negatywnych do dziennika, obniżeniem zachowania, a rodzice są informowani telefonicznie o postępowaniu swoich dzieci. Z klasą stale prowadzę rozmowy indywidualne i grupowe, pozostaję w ciągłym kontakcie z pedagogiem szkolnym, nauczycielami i rodzicami uczniów. Uczniowie brali udział w spotkaniach organizowanych w szkole dotyczących działań profilaktycznych.

Dbałam o poczucie bezpieczeństwa każdego ucznia i dobrą atmosferę w klasie.

3. Motywacja ocen poprawnych, nieodpowiednich i nagannych z zachowania.

Z- zachowanie naganne. Otrzymał 8 punktów z ocenianych obszarów. Nota z zachowania jest spowodowana faktem, iż uczeń rażąco naruszył regulamin szkoły, tzn. przyznał się do przebywania na terenie szkoły pod wpływem alkoholu i do palenia papierosów. Ponadto, w 4 kategoriach uzyskał On po 0 punktów- „Stosunek do nauki i frekwencja”, „Godne, kulturalne zachowanie się w szkole i poza nią”, „Dbałość o piękno mowy ojczystej i wygląd zewnętrzny”, „Wywiązywanie się z obowiązków ucznia”. … często opuszczał pojedyncze lekcje, ma 16 nieusprawiedliwionych godzin i 6 spóźnień

w ocenianym semestrze. Wydaje się On nie mieć żadnych hamulców moralnych i nie znać podstawowych zasad współżycia społecznego. Jest wulgarny, arogancki i niekulturalny w stosunku do nauczycieli, pracowników szkoły i innych uczniów, lubi dokuczać słabszym. Wdał się w bójkę z uczniem z klasy niższej. … ma 8 uwag negatywnych wpisanych do dziennika. Często jest nieprzygotowany do zajęć, nie dotrzymuje ustalonych terminów, nie interesuje go samorozwój, nie pracuje na rzecz zespołu klasowego. (8 punktów)

X- zachowanie poprawne. 0 punktów w obszarach „Stosunek do nauki i frekwencja” oraz „Godne, kulturalne zachowanie się w szkole i poza nią”. Uczeń ma 14 spóźnień w tym semestrze i 6 uwag negatywnych w dzienniku. Notorycznie zapomina prac domowych podręczników. Czasem stosuje wulgaryzmy, bywa nietaktowny, przeszkadza na lekcji. (12 punktów)

Y- zachowanie poprawne. Uczeń ma 3 uwagi negatywne wpisane do dziennika związane z aroganckim zachowaniem i przeszkadzaniem na lekcji. Ma 6 spóźnień w ocenianym semestrze. … nie jest zainteresowany samorozwojem, nie działa na rzecz zespołu klasowego z własnej inicjatywy. Nie dotrzymuje ustalonych terminów. (18 punktów)

Charakterystyka Klasy

100% 100% found this document useful, Mark this document as useful

0% 0% found this document not useful, Mark this document as not useful

Krótka charakterystyka klasy

Klasa III liczy 10 uczniów.. Najwyższy szczyt Tatr – Gierlach ma 2654 m npm i leży po stronie słowackiej.. Najważniejsze informację dotyczące życia i twórczości pisarza, zawarte w bardzo przystępnej i skrótowej formie.. Uczniowie uzyskali bardzo dobry wynik ze sprawdzianu w klasie VI (śr. 27, 8 punktu), co uplasowało ich na siódmym stopniu staninowej skali dziewięciopunktowej, a to odpowiada poziomowi wysokiemu.Charakterystyka Janiny Krechowicz – Kreski.. Wszystko co trzeba wiedzieć o Kornelu Makuszyńskim znajdziecie na streszczenia.pl.Jak napisać charakterystykę .. Dzieci w większości są zdyscyplinowane na zajęciach i aktywne.Streszczenie krótkie.. To główny bohater cyklu powieści autorstwa Rene Goscinnego.. Na tak dobre wyniki ma oczywiście wpływ dobra frekwencja, która wyniosła 94,9%.. Włosy tak samo jak oczy były koloru burego, ścięte na Izabelę Trojanowską.. Uczniowie klasy VI osiągnęli w tym semestrze bardzo dobre wyniki w nauce, gdyż średnia ocen wynosi 4,0.. Miał 17 lat.. Ma tu wielu kolegów – przyjaźni się m. in.. z Rufusem, Gotfrydem, Maksencjuszem .. Analizie podlega nie tylko zewnętrzny wygląd prezentowanej osoby (jak w wypadku opisu postaci), lecz również jej sposób zachowania, charakter, intelekt, styl życia i wyznawane poglądy.KRÓTKA CHARAKTERYSTYKA; Szkoła Podstawowa nr 10 w Tczewie to placówka, która od początku swojego istnienia może pochwalić się niemałymi sukcesami swoich wychowanków w wielu dziedzinach, jedną z ważniejszych jest sport..

Awantura o Basię, Szatan z siódmej klasy.

Są w klasie również uczniowie reprezentujący wysoki poziom intelektualny,Tomek potrafi być szlachetny i odważny – chociaż boi się zemsty Indianina, składa zeznania i przyczynia się do uniewinnienia Muffa Pottera.. Została ona utworzona na podstawie wyników testu diagnostycznego z języka angielskiego.. Obecnie do placówki uczęszcza 120 wychowanków w wieku 3- 6 lat, z tego większość stanowią chłopcy.. Charakterystyka klasy ( trudności dydaktyczne i wychowawcze): Problemy dydaktyczne: Głównym problemem dydaktycznym w klasie szóstej u niektórych uczniów było : nie wykorzystanie swoich możliwości intelektualnych, brak samodyscypliny, systematycznego utrwalania zdobytych wiadomości i umiejętności na lekcjach , trywialnie mówiąc nie .Krotka charakterystyka klasy szkolnej to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. Janka ubierała się w zbyt oszerne kamizele i .Zobacz 5 odpowiedzi na pytanie: Krótki życiorys Napoleona Bonaparte?. Szkoła Podstawowa nr 17 z oddziałami integracyjnymi w Częstochowie ma 4 oddziały klas integracyjnych.. Idealna pomoc dla każdego ucznia.. ODDZIAŁY PRZEDSZKOLA 2019/2020.. Pierwsza cyfra – określa główną klasę, druga – podklasę, trzecia – podpodklasę, czwarta – numery enzymu w obrębie podpodklasy.. Jego ojciec był lekarzem, natomiast matka zajmowała się domem i 4 rodzeństwa chłopca.Tatry – krótka charakterystyka..

… Uczęszcza do liceum ,do klasy I,,b”.

Napiszcie prosze swoje pomysly i np przedmioty z jakich taki asamblaz mógłby zostać wykonany bo ja aktualnie mam pustkę :(2020-06-15 16:05:30Zmień wyrazy w zdaniu, żeby brzmiało tak samo 2020-06-13 07:44:28W roku szkolnym 2003/2004 zostałam wychowawczynią klasy IV.. Chłopca przezywano Szatan.Charakterystyka klasy VI„a” Uczniowie klasy VI„a” tworzą zgrany zespół składający się z sześciu dziewczynek i jedenastu chłopców.. Jej twarz ozdabiały promienne, bure oczy z wielkimi rzęsami.. poleca 83 % 2087 głosów.. Drugim językiem, którego się uczą jest język rosyjski.save Save Charakterystyka Klasy For Later.. Znajdziesz tutaj również streszczenia utworów tego autora, jak np.. Wraz z rodzicami i rodzeństwem mieszka w domku jednorodzinnym we Wrocławiu.Ewa ma 13 lat i jest uczennicą pierwszej klasy gimnazjum.. Dzieci uczęszczające do tej klasy są bardzo żywe, często są problemy z okiełznaniem grupy.Charakterystyka Mikołajka.. Oddział przedszkolny w .. w I półroczu roku szkolnego 2012/2013 liczył 14 dzieci; 5 dzieci sześcioletnich, 8 dzieci pięcioletnich i 1 dziecko czteroletnie.Klasa liczy 15 uczniów w tym 7 chłopców i 8 dziewczynek.. We współczesnej enzymologii poszczególne enzymy noszą dwojakie nazwy: potoczne i systematyczne.. Charakterystyka to forma wypowiedzi ustnej lub pisemnej, która ma na celu przedstawienie cech zewnętrznych i wewnętrznych postaci rzeczywistej, literackiej lub fikcyjnej..

Uczęszczał do siódmej klasy gimnazjum w Warszawie.

Jest to klasa integracyjna.. Jej starsza siostra studiuje na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie Ewa jest szczupła i wysoka.. Mikołajek jest małym, ośmioletnim chłopcem pochodzącym z Francji.. Adam miał 17 lat.. Chłopce poszukują idealnego sposobu na „gogów”, który zapewniłby komfort bezpiecznego przechodzenia z klasy do klasy, bez przesadnego wysiłku ze strony uczniów.Jest najniższy w klasie i nigdy nie wpuszczają go do kina na filmy od 18 lat, chociaż pożycza od ojca jesionkę.. Jest brunetką o brązowych oczach i .Charakterystyka Adama Cisowskiego („Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego) Opis Adasia Cisowskiego („Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego) Charakterystyka Adama Cisowskiego z lektury “Szatan z siódmej klasy” Charakterystyka Adasia – “Szatan z siódmej klasy”Klasa IIIc .. Uczniowie tej klasy chętnie biorą udział w zajęciach dodatkowych – plastycznych, sportowych, tanecznych.. Klasa liczyła 26 uczniów z czego większość stanowiły dziewczynki /16/.. Treść .. Dziewczyna była średniego wzrostu o szczupłej budowie ciała.. Poza A. są jeszcze 2 osoby posiadające orzeczenia z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej.. Bierze również na siebie winę Becky, dzięki czemu zyskuje jej uwielbienie i wdzięczność..

Załóż własny blog!Charakterystyka klasy III Klasa III liczy 28 uczniów.

Limit prawny zajęć w tygodniu 2020-08-29 16:43:13; Macie pomysła na jakieś 3 asamblaże?. Zespól klasowy jest zróżnicowany pod względem emocjonalnym, intelektualnym oraz aktywnością i motywacją do nauki.. Klasa liczy siedemnastu uczniów; – czterech uczniów z niedorozwojem umysłowym i jeden uczeń z elementami autyzmu.. Informacji o uczniach, ich sytuacji rodzinnej, problemach i osiągnięciach zasięgnęłam u wychowawczyni, która prowadziła ich w klasie I-III.Praca pedagoga szkolnego : zadania i obowiązki, uregulowania prawne, pomoc materialna, pomoc psychologiczna, diagnoza,scenariusze zajęć, instytucje współpracującePrzydatność 85% Charakterystyka Adasia Cisowskiego z “Szatan z siódmej klasy” Bohaterem książki pt. “Szatan z siódmej klasy”, był Adam Cisowski.. Znaczna większość uczniów tej klasy jest ambitna i chętnie uczestniczy w życiu klasy.Oddziały przedszkolne – charakterystyka poszczególnych grup.. Wielu uczniów zapisało się na zajęcia taneczne, prowadzone w GOK-u, kilku chłopców uczestniczy w zajęciach sportowych (piłka nożnaSprawozdanie z pracy dydaktyczno – wychowawczej – w klasie III-2014/2015.. Mikołajek wraz z rodzicami mieszka we Francji, gdzie uczęszcza również do szkoły podstawowej.. Najwyższe pasmo górskie Polski i Słowacji, najwyższa część Karpat, najwyższe góry między Alpami a Kaukazem.. Klasy sportowe powoływane są na podstawie badań cech motorycznych przeprowadzanych przez nauczycieli .Enzymy – krótka charakterystyka i klasyfikacja.. .Wykaz uczniów mających trudności dydaktyczne (imię i nazwisko, średnia ocen, motywacja ocen niedostatecznych z ich podaniem oraz krótka charakterystyka pracy ucznia – podanie metod i form pracy, jakie efekty przyniosły, wnioski do dalszej pracy)Krótka charakterystyka klasy do której uczeń uczęszcza: Klasa, do której uczęszcza A. liczy 20 osób.. Uczniowie tej klasy kontynuują naukę tego języka na poziomie rozszerzonym.. Sposób na Alcybiadesa to relacja o zmaganiach uczniów klasy VIII z Liceum im.. 14 lipca, 2008.. Ma skłonność do popadania w melancholię, a wtedy czuje się niekochanym i niepotrzebnym.Jest kochliwy i chętnie flirtuje z dziewczętami.Charakterystyka Adama Cisowskiego („Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego) Adam Cisowski jest głównym bohaterem książki Kornela Makuszyńskiego pt. “Szatan z siódmej klasy”.. Był uczniem siódmej klasy w męskim gimnazjum w Warszawie.. Charakterystyka Klasy Gimnazjum nr 10 w Lublinie – Klasa 1 Gwnymi rdem wiedzy o klasie bya obserwacja odczas lekcji .Charakterystyka przyjaciela.. Kuczmierowski – kolega Miziołka – jako pierwszy poznał jego przezwisko, handlował na bazarze beretami, dzięki czemu uzbierał pieniądze na skórzaną kurtkę z bajerami.Oddział przedszkolny i klasa I – wychowawca mgr Justyna Grabowska Sprawozdanie z realizacji programu pracy wychowawczo – dydaktycznej i opiekuńczej w oddziale przedszkolnym i klasie I w I półroczu roku szkolnego 2012/2013..

Charakterystyka klasy zdolnej

Można zatem wyróżnić uczniów uzdolnionych kierunkowo oraz uczniów uzdolnionych wszechstronnie.2Wewnątrz klasy nie ma konfliktów, ale zauważa się funkcjonowanie małych grupek, które wolą współpracować w swoim obrębie.. Załóż własny blog!Charakterystyka pracy zdalnej z klasą.. Ucznia zdolnego charakteryzuje: wysoki poziom zdolno ści ogólnych, czyli zdolno ść do rozumowania abstrakcyjnego, łatwo ść uczenia si ę, inicjatywa i oryginalno ść w pracy intelektualnej, wysoki poziom zdolno ści specjalnych (uzdolnie ń), wysokie osi ągni ęcia w nauce,• ten uczeń uznawany jest za zdolnego, który ma wysokie osiągnięcia.. Uczniowie tej klasy chętnie biorą udział w zajęciach dodatkowych – plastycznych, sportowych, tanecznych.. Część dzieci pochodzi z rodzin rolniczych, większość z rodzin, w których przynajmniej jedno z rodziców pozostaje bez pracy.Sprawozdanie wychowawcy klasy II za pierwszy semestr roku szkolnego 2011/2012.. W klasach pocz ątkowych zdolno ści s ą jeszcze mało sprecyzowane, ujawniaj ą si ę w ogólnych .. dziecko zdolne jest przede wszystkim dzieckiem, a dopiero potem utalentowanym .Uczniowie uczęszczający do tej klasy są bardzo żywi, spontaniczni, zdarzają się problemy z zachowaniem niektórych uczniów w grupie.. Jest zespołem zgranym, aktywnym i zdyscyplinowanym.. W materiale znajdziesz gotowy zbiór zasad pracy zdalnej z krótkim wprowadzaniem..

Bierze aktywny udział w życiu klasy.

Jest kawalerem.. gen. Mariusza ZaruskiegoKształcenie uczniów zdolnych – proponowane metody i formy pracy Uczeń zdolny potrzebuje indywidualizacji w procesie nauczania.. Manifestują aktywność w określonej dziedzinie, szybsze tempo uczenia się i pasję w nabywaniu wiedzy z interesującego zakresu.Uczeń zdolny to taki, który wykazuje ponadprzeciętny poziom rozwoju psychofizycznego, połączonego z ciekawością poznawczą i wysokim poziomem motywacji, przejawiającym się w samodzielnym i konsekwentnym poszukiwaniu odpowiedzi na stawiane przez siebie pytania.W klasie szkolnej nie powinny być stosowane wyłącznie karty pracy albo ciągłe rozwiązywanie za-dań tekstowych.. Ewa – uczennica o wysokiej sprawności intelektualnej.. Klasa angażuje się w prace na rzecz klasy i szkoły (Caritas, SU, Samorząd Szkolny, sekcja dziennikarska, Poczet Sztandarowy).Klasa IIIc .. Potrafi dokonać samooceny swojego postępowania.. Możesz używać go w dowolnej formie, dodawać swoje punkty i usuwać/modyfikować te, które nie są adekwatne do Twoich sposobów .Charakterystyka Ani Shirley.. Nawet jeżeli nie wszystko robi idealnie, to zdaję sobie sprawę, że nie ma ludzi bez wad.. Gdy tam zawitała, zapominała o całym świecie..

Są rzeczy, które też możesz otagować Krotka charakterystyka klasy szkolnej?

Chłopce poszukują idealnego sposobu na „gogów”, który zapewniłby komfort bezpiecznego przechodzenia z klasy do klasy, bez przesadnego wysiłku ze strony uczniów.Charakterystyka mojej mamy.. Wystę-puje w przedstawieniach teatralnych.z tego powodu zadowolenie.Dla wielu uczniów w naszej klasie jest jeszcze zagadką, którą chcieliby rozwiązać.. W klasie doskonale wywiązuje się z roli skarbnika.. Są zawsze przygotowani do lekcji i mają odrobione prace domowe.Krotka charakterystyka klasy szkolnej to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. Uczniowie uzyskali bardzo dobry wynik ze sprawdzianu w klasie VI (śr. 27, 8 punktu), co uplasowało ich na siódmym stopniu staninowej skali dziewięciopunktowej, a to odpowiada poziomowi wysokiemu.charakterystyka klas trzyletniego liceum w iv lo Szczegółowe informacje na temat liczby godzin przeznaczonych na realizację poszczególnych przedmiotów w różnych oddziałach klas zawarte są w szkolnych planach nauczaniach klasy II i III trzyletniego liceum.Moja klasa, bo już chyba mogę ich tak nazywać , jest pełna łobuziaków, których uśmiech sprawia, że dzień jest fajniejszy..

Sposób na Alcybiadesa to relacja o zmaganiach uczniów klasy VIII z Liceum im.

Dzieci szcze-gólnie zdolne bardzo wcześnie ujawniają wysoki poziom rozwoju zdolności intelektualnych i/lub kierunkowych.. Jest wartościowym człowiekiem, na którego zawsze mogę liczyć.. Można wymienić tutaj takie cechy charakterystyczne tych uczniów jak: (M. Partyka, 1999, str.54).Streszczenie krótkie.. Wobec kolegów jest miła, otwarta i uczynna.. Szkoła Podstawowa nr 3 im.. CHARAKTERYSTYKA SYLWETKI 1.. Sprawnie wykonuje ćwiczenia gimnastyczne.. Należała do dziewcząt bardzo inteligentnych i zdolnych.. plusboahouconc98formy organizacji nauczania.. Zdalne lekcje bez tajemnic.. Charakterystyka ucznia zdolnego i wskazówki post ępowania opracowała: Urszula Kwieci ńska, psycholog .. Utrzymuje kontakt ze swym bratem i jego rodziną, która mieszka na Litwie i rodzinnym majątku .Nie możesz dodać komentarza.. Ma bardzo bogaty zasób wiadomości z różnych dziedzin wiedzy.Potrafi posługiwać się tymi wiadomościami.Jest bardzo rozmowna,chętnie odpowiada na zadaneIII.. Dziewczyny, które z sukcesami wygrywają turnieje piłki .Jesteś w: Ostatni dzwonek-> Szatan z siódmej klasy Profesor Gąsowski – charakterystyka.. Poprzedni.. Następny.. Pewnie, dlatego też uważana była za roztrzepaną.Opis i analiza przypadku Opis i analiza przypadku ucznia niedostosowanego społecznie posiadającego zdiagnozowaną nadpobudliwość psychoruchową, deficyty w rozwoju poznawczym, trudności w koncentracji uwagi oraz kształtowanie się cech dyssocjalnych osobowościWskaż najważniejsze cechy umysłu (zdolny, odznacza się znakomitą pamięcią, spostrzegawczy, dowcipny, umiejący radzić sobie w każdej sytuacji, zaradny, posiadający różnorodne zainteresowania)..

Do klasy IIIc uczęszcza dziesięcioro dzieci z roku 2005 i ośmioro z roku 2006.

Główna bohaterka była wielką marzycielką, widzącą świat w najpiękniejszych barwach.. Klasa II Zachowanie; Jest pracowita i obowiązkowa.. Dzieci uczęszczające do klasy pochodzą z pięciu okolicznych miejscowości; 19 uczniów dojeżdża do szkoły.. Lubię spędzać z nią czas i nigdy się nie nudzę.Charakterystyka klasy VI„a” Uczniowie klasy VI„a” tworzą zgrany zespół składający się z sześciu dziewczynek i jedenastu chłopców.. Powrót.. Klasa II liczy 8 uczniów, w tym 2 dziewczynki i 6 chłopców.. Nasz poradnik ma charakter praktyczny, z jednej strony podpowiada, jak zachęcić dzieci do nauki matematyki, z drugiej – jak inspirować uczniów zdolnych do rozwijania zainteresowań i zdolności ma-tematycznych.Sprawozdanie wychowawcy klasy na posiedzenie Rady Klasyfikacyjnej Sprawozdanie wychowawców klas 1_3 Sprawozdanie wychowawcy klasy 4 Sprawozdanie wychowawców klas 5_6 Sprawozdanie wychowawcy klasy 7 Sprawozdanie wychowawcy klasa 8.. Uczennice takie jak Maria czy Małgorzata są zdolnymi uczennicami , ale przejawiają trudności w relacjach z rówieśnikami często samotnie spędzają wolny czas na przerwach.Zna piosenki, śpiewa z klasą.. Samuela Lindego ze swoimi nauczycielami.. Podobne wpisy .. Opisz charakter:Kompleksową charakterystykę ucznia zdolnego przedstawiła Wiesława Limont.. UCZNIOWIE ZDOLNI.. Formy organizacyjne są zdeterminowane przez cele i zadania kształcenia, liczbę uczniów objętych oddziaływaniem dydaktycznym, charakterystyczne właściwości poszczególnych przedmiotów nauki szkolnej, miejsce i czas pracy dzieci i młodzieży, wyposażenie .Nie możesz dodać komentarza.. Autor: Katarzyna Topolska.. Uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach, sumiennie wykonują swoje obowiązki.. Uczeń szczególnie zdolny to ten, który ma możliwość dojść do wybitnych osiągnięć w danej dziedzinie, • zdarzają się także uczniowie uzdolnieni wszechstronnie.. Paweł Gąsowski to jeden z bardziej charakterystycznych bohaterów po0wieści Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy”.. W krainie marzeń czuła się jak u siebie w domu.. Bardzo kocham i cenią moją mamę, ponieważ ma wrażliwe i zdolne do poświęceń serce..

키워드에 대한 정보 krótka charakterystyka klasy szkolnej

다음은 Bing에서 krótka charakterystyka klasy szkolnej 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  미국 감기 몸살 약 | [Eng] 감기 증상에 따른 약 추천!! (+감기 절때 안걸리는 비법) 상위 269개 베스트 답변
See also  Profilaktyka Kier Szkolenia Opinie | Okrs \U0026 Kpi: Giống Và Khác Nhau (Full) 78 개의 베스트 답변

See also  자가 지방 이식 | 지방이식 절대로 하지마라! 반드시 후회하게 될 부위 [클리니크후즈후] 147 개의 자세한 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Potężny odleżynator – charakterystyka postaci

  • #majorsuchodolski
  • konon
  • uniwersum
  • szkolna
  • suchodolski

Potężny #odleżynator #- #charakterystyka #postaci


YouTube에서 krótka charakterystyka klasy szkolnej 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Potężny odleżynator – charakterystyka postaci | krótka charakterystyka klasy szkolnej, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment