Jak Wygląda Rada Pedagogiczna Na Koniec Roku | Neo-Nówka – Rada Pedagogiczna (Live In Roma) Hd 98 개의 정답

당신은 주제를 찾고 있습니까 “jak wygląda rada pedagogiczna na koniec roku – Neo-Nówka – RADA PEDAGOGICZNA (Live in Roma) HD“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Neo-Nówka TV OFICJALNY KANAŁ 이(가) 작성한 기사에는 조회수 3,541,847회 및 좋아요 20,687개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

jak wygląda rada pedagogiczna na koniec roku 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Neo-Nówka – RADA PEDAGOGICZNA (Live in Roma) HD – jak wygląda rada pedagogiczna na koniec roku 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Oficjalny kanał Neo-Nówka TV SUBSKRYBUJ: www.youtube.com/kabaretNeoNowka
Zobacz także \”Komunia w Polsce\” https://www.youtube.com/watch?v=Dndlk4P67yc\u0026list=PLCdcRPFt0mMLoJHDb4ubnlThy_LfZDHNp
https://twitter.com/kabaretNeoNowka – Oficjalny Twitter kabaretu
http://neonowka.pl – Oficjalna strona kabaretu Neo-Nówka
https://www.youtube.com/user/kabaretNeoNowka – Oficjalny kanał Neo-NówkaTV

Z końca roku szkolnego cieszą się nie tylko dzieci, ale także nauczyciele. Jednak wcześniej czeka ich \”Rada Pedagogiczna\”. Zobacz to co tygrysy lubią najbardziej.

jak wygląda rada pedagogiczna na koniec roku 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Obowiązki dyrektora szkoły na koniec roku szkolnego

przeprowadzić posiedzenie rady pedagogicznej w związku z klasyfikowaniem i promowaniem uczniów1. W ramach kompetencji stanowiących rada pedagogiczna podejmuje …

+ 여기에 더 보기

Source: www.monitorszkoly.pl

Date Published: 7/5/2022

View: 3559

Podsumowanie półrocza, czyli jak i kiedy przeprowadzić rady …

Koniec półrocza w bieżącym roku szkolnym różni się zdecydowanie od tych, … Jak podsumować półrocze i przeprowadzić rady pedagogiczne …

+ 여기에 보기

Source: www.portaloswiatowy.pl

Date Published: 3/25/2022

View: 9870

Rada pedagogiczna po zakończeniu roku szkolnego?

Czy u was też spotykacie sie na radzie w pierwszych dniach wakacji? Uczę 10 lat w szkole i po raz pierwszy dyrektor oznajmił nam, że zgodnie z przepisami(?)

+ 여기를 클릭

Source: forum.gazeta.pl

Date Published: 5/14/2022

View: 5330

Harmonogram zebrań rady pedagogicznej – Oświata i Prawo

Rada pedagogiczna może spotykać się również w celach szkoleniowych – patrz Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 marca 2002 r.

+ 여기에 자세히 보기

Source: oswiataiprawo.pl

Date Published: 2/26/2022

View: 6094

Kiedy jest rada pedagogiczna 2021? Ostatni dzwonek na …

Przed zakończeniem roku szkolnego w szkole odbędzie się jeszcze kilka ważnych spotkań. Między innymi klasyfikacja uczniów. Kiedy jest rada …

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.edziecko.pl

Date Published: 5/27/2021

View: 6020

Kalendarz roku szkolnego 2022/2023

8, Rada Pedagogiczna klasyfikacyjna śródroczna, Termin zostanie podany* … na koniec roku szkolnego, informacja w dzienniku elektronicznym Librus.

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: spstasin.com.pl

Date Published: 4/22/2022

View: 6221

Rada pedagogiczna – Wikipedia, wolna encyklopedia

W skład rady pedagogicznej wchodzą wszyscy pracownicy pedagogiczni, niekiedy również przedstawiciele rodziców, organizacji społecznych i młodzieży. Rada …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: pl.wikipedia.org

Date Published: 12/23/2021

View: 2454

[Rada pedagogiczna] – Art. 69. – Prawo oświatowe. – Lex

Zebrania rady pedagogicznej są organizowane przed rozpoczęciem roku szkolnego, w każdym okresie (semestrze) w związku z klasyfikowaniem i promowaniem uczniów, …

+ 여기에 더 보기

Source: sip.lex.pl

Date Published: 8/12/2022

View: 886

pierwsza rada pedagogiczna – Forum dla nauczycieli

hej jutro mam pierwsza rade pedagogiczna….nadal sie obawiam…. i czy … Na koniec semestru czy roku szkolnego są rady klasyfikacyjne, …

+ 여기를 클릭

Source: www.45minut.pl

Date Published: 12/11/2021

View: 3017

주제와 관련된 이미지 jak wygląda rada pedagogiczna na koniec roku

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Neo-Nówka – RADA PEDAGOGICZNA (Live in Roma) HD. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Neo-Nówka - RADA PEDAGOGICZNA  (Live in Roma) HD
Neo-Nówka – RADA PEDAGOGICZNA (Live in Roma) HD

주제에 대한 기사 평가 jak wygląda rada pedagogiczna na koniec roku

  • Author: Neo-Nówka TV OFICJALNY KANAŁ
  • Views: 조회수 3,541,847회
  • Likes: 좋아요 20,687개
  • Date Published: 2014. 6. 26.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=aImI_aqvgUg

Na czym polega rada pedagogiczna na koniec roku?

Rada pedagogiczna uchwala roczny plan i budżet szkoły, dokonuje analizy osiągnięć dydaktyczno-wychowawczych i podejmuje decyzje w sprawie ich doskonalenia, klasyfikuje i promuje uczniów, organizuje samokształcenie nauczycieli.

Z czego składa się rada pedagogiczna?

W skład Rady Pedagogicznej wchodzą: Dyrektor Szkoły jako jej przewodniczący oraz wszyscy pracownicy Rady Pedagogicznej. W posiedzeniach Rady Pedagogicznej mogą uczestniczyć z głosem doradczym osoby zaproszone przez jej przewodniczącego, za zgodą lub na wniosek Rady Pedagogicznej.

Co wnioskuje rada pedagogiczna?

Rada może wystąpić do organu sprawującego nadzór pedagogiczny nad szkołą z wnioskiem o zbadanie działalności szkoły, jej dyrektora lub innego nauczyciela zatrudnionego w szkole. Wniosek taki ma dla organu charakter wiążący.

Co zatwierdzą rada pedagogiczna?

Do kompetencji stanowiących rady pedagogicznej należy:
  • zatwierdzanie planów pracy szkoły lub placówki po zaopiniowaniu przez radę szkoły lub placówki;
  • podejmowanie uchwał w sprawie wyników klasyfikacji i promocji uczniów;

Kiedy jest ostatnia rada pedagogiczna 2022?

21.06.2022 (wt) – Rada Pedagogiczna klasyfikacyjna, 24.06.2022 (pt) – Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych, ok. 15.08.2022Rada Pedagogiczna – dot.

Jakie sprawozdania na koniec roku szkolnego?

Sprawozdanie wychowawcy klas I-III to po prostu opis działań podjętych podczas danego okresu nauki (półrocza, roku), a także osiągnięć, umiejętności oraz zachowania naszych uczniów. Sposób konstruowania takiego podsumowania jest taki sam zarówno w śródroczu, jak też i na koniec roku szkolnego.

Ile trwa rada pedagogiczna w szkole?

Odpowiedź: Żaden zapis prawny nie określa czasu minimalnego ani maksymalnego w odniesieniu do czasu trwania zebrania rady pedagogicznej. Ustawodawca przewidział regulacje dotyczące tych zebrań, ale nie określił limitu czasu ich trwania.

Jak długo może trwać rada pedagogiczna?

Zebranie rady pedagogicznej nie może trwać dłużej niż 3 godziny, chyba że rada zdecyduje inaczej. 9. Dyrektor szkoły przedstawia radzie pedagogicznej nie rzadziej niż dwa razy w roku szkolnym ogólne wnioski wynikające ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego oraz informuje o działalności szkoły.

Czy rodzic może brać udział w radzie pedagogicznej?

Przedstawiciele organu prowadzącego mogą uczestniczyć w posiedzeniach rady pedagogicznej o ile zostaną na nie zaproszeni przez przewodniczącego rady pedagogicznej za zgodą lub na wniosek rady pedagogicznej.

Co opiniuje a co uchwala rada pedagogiczna?

Oprócz podejmowania uchwał rada pedagogiczna opiniuje dokumenty, w tym organizację pracy szkoły – arkusz organizacyjny, tygodniowy rozkład zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych, projekt finansowy szkoły, wnioski dyrektora o przyznanie nauczycielom nagród i wyróżnień, propozycje dyrektora dotyczące przydziałów czynności …

Czy rada pedagogiczna opiniuje kandydata na dyrektora?

Rada pedagogiczna opiniuje prace dyrektora w formie uchwały opiniującej w głosowaniu tajnym.

Ile to jest quorum na radzie pedagogicznej?

Uchwały Rady Pedagogicznej są podejmowane zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy członków.

Czy rada pedagogiczna opiniuje plan pracy szkoły?

82 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe. Rada pedagogiczna szkoły zatwierdza plan pracy oraz opiniuje organizację pracy, w tym tygodniowy rozkład zajęć edukacyjnych, którego opracowanie należy do obowiązków dyrektora lub innej upoważnionej przez niego osoby.

Czy rada pedagogiczna to nadgodziny?

Jednym z problemów sygnalizowanych przez związkowców są trwające wiele godzin rady pedagogiczne. Dla wielu pedagogów w tym dniu, łącznie z zajęciami lekcyjnymi, wymiar czasu pracy przekracza osiem godzin. Formalnie za nadgodziny powinni otrzymywać dodatkowe wynagrodzenie.

Czy rada pedagogiczna opiniuje arkusz organizacyjny szkoły?

Odpowiedź: Rada pedagogiczna nie opiniuje arkusza organizacji, nie ma takich kompetencji. Jeżeli jednak przyjmiemy inną interpretację, to podstawą uchwały będzie art. 70 ust. 2 pkt 1 ustawy – Prawo oświatowe.

Czy udział w radach pedagogicznych jest obowiązkowy?

– Prawo oświatowe). Powyższe oznacza, że wszyscy nauczyciele zatrudnieni w szkole są członkami rady pedagogicznej. Rodzi to obowiązek udziału w jej posiedzeniach, co realizowane jest w ramach innych zajęć i czynności wynikających z zadań statutowych szkoły, zaliczanych do czasu pracy nauczyciela (art. 42 ust.

Kiedy zbiera się rada pedagogiczna?

Zebrania plenarne rady pedagogicznej są organizowane przed rozpoczęciem roku szkolnego, w każdym okresie(semestrze) w związku z zatwierdzeniem wyników klasyfikowania i promowania uczniów, po zakończeniu rocznych zajęć szkolnych oraz w miarę bieżących potrzeb (…)”

Ile trwa rada pedagogiczna w szkole?

Odpowiedź: Żaden zapis prawny nie określa czasu minimalnego ani maksymalnego w odniesieniu do czasu trwania zebrania rady pedagogicznej. Ustawodawca przewidział regulacje dotyczące tych zebrań, ale nie określił limitu czasu ich trwania.

Jak długo może trwać rada pedagogiczna?

Zebranie rady pedagogicznej nie może trwać dłużej niż 3 godziny, chyba że rada zdecyduje inaczej. 9. Dyrektor szkoły przedstawia radzie pedagogicznej nie rzadziej niż dwa razy w roku szkolnym ogólne wnioski wynikające ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego oraz informuje o działalności szkoły.

Obowiązki dyrektora szkoły na koniec roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego to czas na analizę pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz rozliczenie osiągnięć szkoły, nauczycieli, uczniów i wychowanków. Są też takie obowiązki, które mogą przedłużyć się na czas wakacji. Zastanówmy się zatem, jakie działania musi podjąć dyrektor, aby prawidłowo zakończyć rok szkolny 2019/2020.

Lista działań jest długa, a katalog podejmowanych czynności – otwarty. Oczywiście obowiązkowo należy wykonać te czynności, które wynikają z prawa oświatowego i powszechnego. Pozostałe działania mogą wynikać z przyjętych w szkole procedur, wytycznych czy instrukcji. Poniżej przedstawiono przegląd wybranych czynności dyrektora związanych z zakończeniem roku szkolnego.

POLECAMY

Klasyfikacja uczniów

Klasyfikacja roczna polega na podsumowaniu osiągnięć edukacyjnych ucznia z zajęć edukacyjnych i zachowania ucznia w danym roku szkolnym oraz ustaleniu rocznych ocen klasyfikacyjnych z tych zajęć i rocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania. Przed rocznym klasyfikacyjnym zebraniem rady pedagogicznej nauczyciele prowadzący poszczególne zajęcia edukacyjne oraz wychowawca oddziału informują ucznia i jego rodziców o przewidywanych dla niego rocznych ocenach klasyfikacyjnych z zajęć edukacyjnych i zachowania, w terminie i formie określonych w statucie szkoły. Rodziców powiadamia się bezpośrednio. Ucznia nieobecnego w danym dniu należy powiadomić przy najbliższej okazji. W związku z klasyfikacją dyrektor szkoły powinien:

wydać zarządzenie w sprawie klasyfikacji uczniów, w którym określa ważne terminy wynikające z organizacji roku szkolnego i zadania poszczególnych członków rady pedagogicznej,

sprawować nadzór nad terminami ustalonymi w zarządzeniu,

przeprowadzić posiedzenie rady pedagogicznej w związku z klasyfikowaniem i promowaniem uczniów1.

W ramach kompetencji stanowiących rada pedagogiczna podejmuje uchwałę w sprawie wyników rocznej klasyfikacji i uchwałę o klasyfikacji końcowej uczniów oraz promocji uczniów do klasy programowo wyższej lub ukończeniu przez nich szkoły. W niektórych szkołach może być więcej niż jedno posiedzenie rady pedagogicznej związane z zatwierdzeniem wyników klasyfikacji rocznej, gdyż klasy programowo najwyższe kończą zajęcia dydaktyczno-wychowawcze wcześniej niż klasy młodszych roczników, a część uczniów będzie zdawać egzaminy klasyfikacyjne/poprawkowe po zakończeniu zajęć.

W czasie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty spowodowanego epidemią koronawirusa COVID-19 rady pedagogiczne mogą podejmować decyzje zdalnie, za pomocą różnych środków komunikacji elektronicznej2. W przypadku kolegialnych organów jednostek systemu oświaty możliwa jest praca w trybie obiegowym, z zaznaczeniem, że wszystkie podjęte decyzje muszą być utrwalone w formie protokołu, adnotacji lub w inny sposób.

Uczeń lub jego rodzice mogą zgłosić zastrzeżenia do dyrektora szkoły, jeżeli uznają, że roczna ocena klasyfikacyjna z zajęć edukacyjnych lub roczna ocena klasyfikacyjna zachowania zostały ustalone niezgodnie z przepisami dotyczącymi trybu ustalania tych ocen3. Zgłoszenia mogą dokonać nie później niż w terminie 2 dni roboczych od dnia zakończenia rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W przypadku stwierdzenia, że roczna ocena klasyfikacyjna z zajęć edukacyjnych lub roczna ocena klasyfikacyjna zachowania zostały ustalone niezgodnie z przepisami dotyczącymi trybu ustalania tych ocen, dyrektor szkoły powołuje komisję, która:

w przypadku rocznej oceny klasyfikacyjnej z zajęć edukacyjnych – przeprowadza sprawdzian wiadomości i umiejętności ucznia oraz ustala roczną ocenę klasyfikacyjną z danych zajęć edukacyjnych,

w przypadku rocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania – ustala roczną ocenę klasyfikacyjną zachowania.

W takim przypadku podjęcie przez radę pedagogiczną decyzji o wynikach klasyfikacji ucznia nastąpi na najbliższym zebraniu zwołanym przez dyrektora szkoły.

Podsumowanie pracy dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczej

Przepisy ustawy Prawo oświatowe4 nakazują dyrektorowi przeprowadzenie zebrania rady pedagogicznej po zakończeniu rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Podczas takiego zebrania dyrektor podsumowuje działalność dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą oraz inne działania statutowe szkoły:

wychowawcy przedstawiają informacje o sukcesach swoich uczniów oraz o sytuacji wychowawczej,

nauczyciele dokonują ewaluacji swojej pracy,

dokonywana jest analiza programu wychowawczo-profilaktycznego – czy założenia zostały zrealizowane, jakie przyniosły efekty,

analizuje się realizację celów postawionych w planie pracy szkoły,

podsumowywane są osiągnięcia uczniów, w tym uczestnictwo w konkursach, olimpiadach, wolontariacie czy projektach edukacyjnych,

dokonuje się analizy organizacji i realizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w danym roku szkolnym (omówić należy jej skuteczność i wyciągnąć wnioski w celu poprawy jakości pracy w kolejnym roku szkolnym) oraz innych działań uznanych za istotne dla działalności placówki.

Podczas zebrania podsumowującego dyrektor powinien wyznaczyć składy komisji klasyfikacyjnych i komisji do przeprowadzenia egzaminów poprawkowych, komisji do przeprowadzenia sprawdzianu wiadomości i umiejętności ucznia oraz podać planowane terminy przeprowadzenia tych egzaminów. Z uwagi na obszerność zagadnień ustawodawca założył, że zebranie podsumowujące organizuje się po zakończeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Obowiązki dyrektora związane z awansem zawodowym nauczycieli

Większość nauczycieli, którzy ubiegają się o kolejne stopnie awansu zawodowego, kończy staż w dniu 31 maja. W związku z tym dyrektorzy mają do zrealizowania swoje zadania przewidziane w przepisach o awansie zawodowym nauczycieli5:

[1] Dokonanie oceny dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu, w terminie 21 dni od dnia złożenia sprawozdania przez nauczyciela, w formie pisemnej, z uzasadnieniem, a także pouczeniem o możliwości wniesienia przez nauczyciela odwołania. Nauczyciele, którzy ukończyli staż, mają 7 dni od dnia jego zakończenia na sporządzenie i przedstawienie dyrektorowi sprawozdania, z czego wynika, że dyrektor musi ocenić nauczycieli w czerwcu.

[2] Wystawienie zaświadczeń dla nauczycieli, którzy zakończyli staż na wyższy stopień awansu zawodowego. Są one załącznikiem do wniosków o podjęcie odpowiednio postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego.

[3] Wyznaczenie terminów postępowań kwalifikacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o stopień nauczyciela kontraktowego oraz ustalenie składów i powołanie komisji kwalifikacyjnych. Dyrektor, jako organ właściwy do nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego, powiadamia nauczyciela, który złożył wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego, o terminie i miejscu przeprowadzenia postępowania na co najmniej 7 dni przed dniem posiedzenia komisji.

[4] Przeprowadzenie analizy formalnej wniosku o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego. Jeżeli wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego lub dokumentacja nie spełniają wymagań formalnych, dyrektor wskazuje szczegółowo stwierdzone braki i wzywa nauczyciela do ich usunięcia w terminie 14 dni, wraz z pouczeniem, że nieusunięcie tych braków w terminie spowoduje pozostawienie wniosku bez rozpoznania.

[5] Przeprowadzenie postępowania kwalifikacyjnego dla nauczycieli ubiegających się o stopień nauczyciela kontraktowego.

[6] Nadanie nauczycielowi stopnia awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego w drodze decyzji administracyjnej do 31 sierpnia, gdy wniosek złożono do 30 czerwca.

[7] Uczestniczenie w charakterze członka w pracach komisji ds. awansu zawodowego powołanych przez organ prowadzący dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień nauczyciela mianowanego lub przez organ nadzoru pedagogicznego dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego.

Obowiązki dyrektora szkoły wynikające ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego

Artykuł 69 ust. 7 ustawy Prawo oświatowe stanowi, że dyrektor szkoły lub placówki przedstawia radzie pedagogicznej, nie rzadziej niż dwa razy w roku szkolnym, ogólne wnioski wynikające ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego6 oraz informacje o działalności szkoły. Zapis ten doprecyzowany został w rozporządzeniu w sprawie nadzoru pedagogicznego, zgodnie z którym dyrektor szkoły lub placówki w terminie do dnia 31 sierpnia przedstawia na zebraniu rady pedagogicznej, a w przypadku szkoły lub placówki, w której nie tworzy się rady pedagogicznej – na zebraniu z udziałem nauczycieli i osób niebędących nauczycielami, które realizują zadania statutowe szkoły lub placówki, wyniki i wnioski ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego. Ustawodawca nie wskazuje formy wykonania tego zadania. Dyrektorzy najczęściej wypełniają tę powinność w formie sprawozdania z nadzoru pedagogicznego. W br. szkolnym nadzór pedagogiczny dyrektora powinien uwzględniać kształcenie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość oraz stopień obciążenia uczniów realizacją zleconych przez nauczycieli zadań7.

Zadaniem dyrektora jako przewodniczącego rady pedagogicznej jest dopilnowanie, aby rada pedagogiczna ustaliła sposób wykorzystania wyników nadzoru pedagogicznego, w tym sprawowanego nad szkołą lub placówką przez organ sprawujący nadzór pedagogiczny, w celu doskonalenia pracy szkoły lub placówki i podjęła stosowną uchwałę8.

Podsumowanie realizacji zaleceń wynikających z orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego uczniów

Dyrektor szkoły/placówki oświatowej odpowiada w szczególności za realizację zaleceń wynikających z orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego ucznia. Oprócz powołania zespołu do opracowania indywidualnego programu edukacyjno-terapeutycznego, ma obowiązek nadzorować jego pracę. Co najmniej dwa razy w roku szkolnym zespół dokonuje okresowej wielospecjalistycznej oceny poziomu funkcjonowania ucznia, uwzględniając ocenę efektywności programu oraz – w miarę potrzeb – dokonuje modyfikacji programu. Obowiązkiem dyrektora jest przekazanie rodzicom ucznia albo pełnoletniemu uczniowi kopii wielospecjalistycznych ocen, które uwzględniają w szczególności:

indywidualne potrzeby rozwojowe i edukacyjne, mocne strony, predyspozycje, zainteresowania i uzdolnienia ucznia,

w zależności od potrzeb – zakres i charakter wsparcia ze strony nauczycieli, specjalistów, asystentów lub pomocy nauczyciela,

przyczyny niepowodzeń edukacyjnych lub trudności w funkcjonowaniu ucznia, w tym bariery i ograniczenia utrudniające funkcjonowanie i uczestnictwo ucznia w życiu przedszkolnym lub szkolnym, a w przypadku ucznia realizującego wybrane zajęcia wychowania przedszkolnego lub zajęcia edukacyjne indywidualnie lub w grupie liczącej do 5 uczniów, zgodnie ze wskazaniem zawartym w programie – także napotykane trudności w zakresie włączenia ucznia w zajęcia realizowane wspólnie z oddziałem przedszkolnym lub szkolnym, a w przypadku innej formy wychowania przedszkolnego – wspólnie z grupą, oraz efekty działań podejmowanych w celu ich przezwyciężenia.

Dokonując podsumowania realizacji zaleceń wynikających z orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego uczniów, należy wziąć pod uwagę:

zgodność działań szkoły/przedszkola z przepisami prawa,

adekwatność podejmowanych działań do rozpoznanych potrzeb dzieci i uczniów,

skuteczność udzielanego wsparcia,

poziom zaspokojenia potrzeb rodziców i nauczycieli

w zakresie pomocy,

spójność potrzeb z możliwościami realizacji zadań,

efektywność określonych działań,

skuteczność określonych form pomocy, metod pracy,

przydatność sposobu dokumentowania działań w zakresie udzielanej pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla oceny jej efektywności.

Wybór podręcznika na nowy rok szkolny

Dyrektor szkoły, na podstawie propozycji zespołów nauczycieli oraz w przypadku braku porozumienia w zespole nauczycieli w sprawie przedstawienia propozycji podręczników lub materiałów edukacyjnych, ustala:

zestaw podręczników lub materiałów edukacyjnych obowiązujący we wszystkich oddziałach danej klasy przez co najmniej trzy lata szkolne,

materiały ćwiczeniowe obowiązujące w poszczególnych oddziałach w danym roku szkolnym – po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej i rady rodziców.

Obowiązkiem dyrektora jest także podanie do publicznej wiadomości zestawu podręczników lub materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych obowiązujących w danym roku szkolnym. Wykonanie tego zadania powinno odbyć się w takim terminie, który umożliwi zakup podręczników i pracę z podręcznikami od 1 września.

Ustawodawca założył, że podręczniki, materiały edukacyjne, materiały ćwiczeniowe i inne materiały biblioteczne są gromadzone w bibliotece szkolnej. W związku z powyższym wykonanie czynności związanych z ich zakupem do biblioteki szkolnej oraz czynności związanych z gospodarowaniem tymi podręcznikami i materiałami przypisał dyrektorowi szkoły. Dyrektor szkoły musi podjąć także działania organizacyjne umożliwiające obrót używanymi podręcznikami na terenie szkoły.

Kontrola dokumentacji szkolnej

Na koniec roku szkolnego uczniowie otrzymują świadectwa promocyjne lub ukończenia szkoły. Dyrektor szkoły powinien dopilnować, aby świadectwa były wypisane prawidłowo na drukach, według wzorów określonych w załącznikach do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2019 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków (Dz. U. z 2019 r., poz. 1700 z późn. zm.). Świadectwa szkolne promocyjne, świadectwa ukończenia szkoły i inne druki wypełnia się czytelnie, bez poprawek, pismem ręcznym lub w postaci elektronicznej. Świadectwa szkolne promocyjne, świadectwa ukończenia szkoły i inne druki wypełniane w postaci elektronicznej przybierają postać papierowego wydruku dokumentu utworzonego i wypełnionego pierwotnie w postaci elektronicznej. Sposobem na uniknięcie błędów przy ich wypełnianiu jest zamieszczenie wzoru prawidłowo wypełnionego świade…

Rada pedagogiczna – Wikipedia, wolna encyklopedia

Rada pedagogiczna – organ wewnętrzny szkoły lub innej placówki, zajmujący się planowaniem, realizacją i kontrolą wykonania planów pracy dydaktyczno-wychowawczej i organizacyjnej szkoły. W skład rady pedagogicznej wchodzą wszyscy pracownicy pedagogiczni, niekiedy również przedstawiciele rodziców, organizacji społecznych i młodzieży. Rada pedagogiczna uchwala roczny plan i budżet szkoły, dokonuje analizy osiągnięć dydaktyczno-wychowawczych i podejmuje decyzje w sprawie ich doskonalenia, klasyfikuje i promuje uczniów, organizuje samokształcenie nauczycieli[1].

Przewodniczący i skład rady pedagogicznej [ edytuj | edytuj kod ]

Ustawa o systemie oświaty wyznacza zadania Rady Pedagogicznej jako organu szkoły. Dookreślane są one w postaci szczegółowych kompetencji w statucie szkoły, w części dotyczącej szczegółowych kompetencji organów szkoły. Rada pedagogiczna jest jednym z ważniejszych elementów organów działających w oparciu o statut szkoły. W każdej placówce oświatowo-wychowawczej podległej Kuratorium oświaty i wychowania w danym województwie winny działać: Rady i samorządy szkolne (rady szkoły, rady rodziców, rady uczniowskie).

Przewodniczący rady pedagogicznej [ edytuj | edytuj kod ]

Przewodniczącym rady pedagogicznej jest dyrektor lub kierownik placówki oświatowej bądź jego zastępca, w sytuacji gdy dyrektor nie posiada uprawnień pedagogicznych[2].

Skład rady pedagogicznej [ edytuj | edytuj kod ]

W skład rady pedagogicznej, wewnętrznego kolegialnego organu szkoły bądź innej placówki oświatowej w zakresie realizacji jej zadań statutowych, wchodzą etatowi pracownicy pedagogiczni tj.: zastępca dyrektora lub kierownika placówki oświatowej, pedagog szkolny, nauczyciele danej szkoły lub placówki.

Kompetencje rady pedagogicznej [ edytuj | edytuj kod ]

Kompetencje rady pedagogicznej zostały określone w Ustawie o systemie oświaty (DzU z 2004 r., Nr 256, poz. 2572). W artykule 41. ustawy zostały określone decyzje, które rada podejmuje w drodze uchwały pedagogicznej. Do takich należą:

klasyfikacja i promocja uczniów,

decyzje w sprawie innowacji i eksperymentów pedagogicznych w szkole,

skreślanie uczniów z listy (nie dotyczy uczniów objętych obowiązkiem szkolnym – art. 16 ust. 5) oraz

dokonywanie nowelizacji w statucie bądź zatwierdzanie nowego statutu szkoły (w przypadku gdy w szkole istnieje rada szkoły, to ona podejmuje uchwały dotyczące statutu, natomiast rada pedagogiczna przygotowuje projekty).

Debata rady pedagogicznej [ edytuj | edytuj kod ]

Na debatę rady pedagogicznej mogą być zapraszani indywidualnie rodzice uczniów, co do których są uzasadnione wątpliwości wychowawcze w danej szkole. Przed rokiem 1989 debaty szkolne, potocznie były nazywane – posiedzeniami. Pojęcie „rada pedagogiczna” jest nadal mylone przez nauczycieli i rodziców z pojęciem „posiedzenie rady pedagogicznej”. Rada pedagogiczna jest organem jednostkowej placówki oświatowo-wychowawczej, tymczasem posiedzenia są debatami lub obradami, w których bierze udział organ tej szkoły.

Uchwały rady pedagogicznej [ edytuj | edytuj kod ]

W przypadku braku rady szkoły, rada pedagogiczna może wyjątkowo podjąć uchwały dotyczące:

organizacji pracy szkoły w oparciu o arkusz organizacyjny (diagram cyklu szkolenia uczniów klas I-VIII);

prowadzenia pełnej dokumentacji szkoleniowej placówki oświatowo-wychowawczej tj.: (sumaryczny dziennik szkolenia w szkole, dzienniki lekcyjne, indywidualne dzienniczki ucznia, szkolną książkę skarg i zażaleń do dyspozycji – nauczycieli, rodziców);

semestralnych i miesięcznych planów pracy szkoły;

tygodniowy plan szkolenia i rozkład zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych,

dostosowania się do programów nauczania MEN i zaopatrzenia bibliotekę szkolną w indywidualny zestaw uczniowski podręczników i ćwiczeń w klasach I-VIII w formie tradycyjnej lub elektronicznej (ebook);

programu zajęć obowiązkowych i dodatkowych,

planów wychowawczych i programu profilaktyki,

regulaminu szkoły,

rady pedagogicznej oraz

kalendarium szkoły.

rada pedagogiczna w porozumieniu z radą rodziców może wystąpić z wnioskiem o odwołanie dyrektora lub jego zastępcy;

Jeśli w szkole nie została powołana Rada Szkoły, jej zadania wykonuje Rada Pedagogiczna, czyli w przypadku przygotowanych zmian w statucie szkoły – Rada Pedagogiczna również te zmiany uchwala.

Ponadto, w przypadku braku rady szkoły, opiniuje dokumenty przedstawiane radzie pedagogicznej szkoły:

projekt statutu szkoły albo jego zmian i przedstawia do uchwalenia Radzie Szkoły.

projekt finansowy szkoły (rozdział subwencji lub dotacji na grupy szkoleniowe I-VIII),

propozycje dyrektora dotyczące przydziałów czynności w/g. Karty Opisu Stanowiska (KRP) oraz przydziale sprzętu szkoleniowego i pomieszczeń, miejsc szkoleniowych.

wnioski dyrektora o przyznanie nauczycielom odznaczeń, nagród i innych wyróżnień lub zapomogi socjalnej,

Każde posiedzenie rady pedagogicznej jest rejestrowane (protokólarnie) i przedstawiane w kwartalnym raporcie do kuratorium oświaty i wychowania.

Podczas dostosowania statutu szkoły do przepisów ustawy o oświacie lub innych ustaw należy zwrócić uwagę na zapis art. 41, który poszerza zadania Rady Pedagogicznej szkoły o:

ustalanie sposobu wykorzystania wyników nadzoru pedagogicznego, w tym sprawowanego nad szkołą lub placówką przez organ sprawujący nadzór pedagogiczny, w celu doskonalenia pracy szkoły lub placówki.

Wszystkie Uchwały rady pedagogicznej podejmowane są większością głosów w obecności co najmniej połowy jej członków. Obrady rady pedagogicznej są niejawne w zakresie spraw mogących naruszać wszelkie prawa osobowe i osobiste uczniów bądź ich rodziców oraz nauczycieli i innych pracowników szkoły.

Zobacz też [ edytuj | edytuj kod ]

Ustawodawstwo polskie [ edytuj | edytuj kod ]

ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe ( )

Linki zewnętrzne [ edytuj | edytuj kod ]

[Kompetencje rady pedagogicznej]

Art. 70. [Kompetencje rady pedagogicznej]

1.

Do kompetencji stanowiących rady pedagogicznej należy:

1) zatwierdzanie planów pracy szkoły lub placówki po zaopiniowaniu przez radę szkoły lub placówki;

2) podejmowanie uchwał w sprawie wyników klasyfikacji i promocji uczniów;

3) podejmowanie uchwał w sprawie eksperymentów pedagogicznych w szkole lub placówce, po zaopiniowaniu ich projektów przez radę szkoły lub placówki oraz radę rodziców;

4) ustalanie organizacji doskonalenia zawodowego nauczycieli szkoły lub placówki;

5) podejmowanie uchwał w sprawach skreślenia z listy uczniów;

Rada pedagogiczna po zakończeniu roku szkolnego? – Nauczyciele – Forum dyskusyjne

happybogna

Czy u was też spotykacie sie na radzie w pierwszych dniach wakacji?

Uczę 10 lat w szkole i po raz pierwszy dyrektor oznajmił nam, że

zgodnie z przepisami(?) ma obowiązek zorganizować taka radę na

początku wakacji, czyli my mamy 22 czerwca. Moja znajoma w iinej

szkole 2 lipca.

Oczywiście to jest dodatkowa rada oprócz klasyfikacyjnej i plenarnej.

Odpowiedz Link Obserwuj wątek

Harmonogram zebrań rady pedagogicznej – Oświata i Prawo

Odpowiada 06.12.2007

PYTANIE

Czy wszystkie terminy zwoływania posiedzeń rady pedagogicznej regulowane są w sposób ustawowy? Czy można zaplanować zebranie rady w sobotę?

ODPOWIEDŹ

Zebrania rady pedagogicznej zwoływane są w sposób

obligatoryjny i

fakultatywny.

Obligatoryjne posiedzenia rady pedagogicznej dotyczą zebrań w sprawach:

· organizacyjnych (porządkowych szkoły),

· klasyfikacyjnych (zatwierdzanie wyników klasyfikowania i promowania uczniów).

Mają one mniej więcej określony termin i określony formalny przebieg.

Art. 40 ust. 5 ustawy o systemie oświaty „

Zebrania plenarne rady pedagogicznej są organizowane przed rozpoczęciem roku szkolnego, w każdym okresie(semestrze) w związku z zatwierdzeniem wyników klasyfikowania i promowania uczniów, po zakończeniu rocznych zajęć szkolnych oraz w miarę bieżących potrzeb (…)”

.

Fakultatywne zebrania rady pedagogicznej zwołuje się ze względu na konieczność przedyskutowania ważnych spraw szkoły (np. wydarzenia, rocznice itp.). O terminie i potrzebie zebrania decyduje wówczas dyrektor szkoły zgodnie z zaplanowanym przez siebie terminarzem posiedzeń rady pedagogicznej.

Rada pedagogiczna może spotykać się również w celach szkoleniowych – patrz Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 marca 2002 r.

w sprawie podziału środków na wspieranie doskonalenia zawodowego nauczycieli (…)

.

W odróżnieniu od innych spotkań rady szkoleniowe mogą odbywać się w dowolnym czasie. Nie wymaga się też

quorum, co nie oznacza, że nauczycieli nie obowiązują te same reguły obecności, jak w przypadku innych zebrań. Protokół z rady szkoleniowej może mieć formę bardzo zwięzłą, a materiały lub program szkolenia stanowią załącznik do niego.

Przykład rocznego harmonogramu posiedzeń rad pedagogicznych

Miesiąc

Tematyka zebrań

Sierpień

Rada organizacyjna i kwalifikacyjna (m.in. zatwierdzenie planu pracy szkoły oraz wyników egzaminów kwalifikacyjnych i poprawkowych).

Październik

Rada organizacyjna

Przyjęcie planu doskonalenia zawodowego nauczycieli.

Listopad

Rada szkoleniowa, np. zmiany w prawie oświatowym.

Styczeń

Rada klasyfikacyjna – zatwierdzenie wyników klasyfikacji semestralnej uczniów.

Marzec

Rada szkoleniowa, np. egzaminy zewnętrzne – organizacja, harmonogram, procedura itp.

Kwiecień

Rada klasyfikacyjna (klasy maturalne).

Czerwiec

Rada klasyfikacyjna – zatwierdzenie wyników klasyfikowania i promowania uczniów.

Rada organizacyjna – podsumowanie pracy szkoły oraz wnioski na następny rok szkolny.

Uwaga!

Jeżeli nie zachodzą specyficzne okoliczności, posiedzenia rady pedagogicznej powinny odbywać się po zakończeniu zajęć dydaktycznych. Do wszystkiego jednak należy podchodzić racjonalnie i rozsądnie. Jeżeli zajęcia trwają do 16.00 i dłużej, to można w dniu posiedzenia rady pedagogicznej zorganizować w szkole skrócone lekcje. Jednak taka organizacja dnia powinna się odbyć po wcześniejszym powiadomieniu rodziców oraz w uzgodnieniu z organem prowadzącym szkołę. Posiedzenia rady pedagogicznej potrafią być wielogodzinne. Gdyby tak rygorystycznie podchodzić do zapisów zawartych w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2002 r. Nr 46, poz. 432 z późn. zm.), to codzienne funkcjonowanie szkół w znaczny sposób odbiegałoby od rzeczywistości (nie odbywałyby się bowiem żadne uroczystości, akademie, konkursy czy też próbne sprawdziany/egzaminy). Należy więc podchodzić rozsądnie do organizacji posiedzeń rady pedagogicznej, która przecież posiada swoje umocowanie w systemie oświaty.

Niezalecane jest też organizowanie spotkań w soboty, które są dniami wolnymi od pracy. Art. 42c ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela wyraźnie stanowi, że nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć obowiązuje pięciodniowy tydzień pracy.

Należy także pamiętać, że

udział nauczycieli w posiedzeniach rady pedagogicznej odbywa się w ramach obowiązującego nauczyciela 40-godzinnego czasu pracy (nieobecność na radzie jest traktowana jak nieobecność w pracy).

Podstawy prawne:

1. Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela,

2. Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty,

3. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 marca 2002 r.

w sprawie podziału środków na wspieranie doskonalenia zawodowego nauczycieli (…)

,

4. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2002 r. Nr 46, poz. 432 z późn. zm.).

Lucyna Gromiec – konsultant w Pracowni Doskonalenia Kadry Kierowniczej Oświaty i Doradztwa Metodycznego Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, prowadzi szkolenia dla kierowniczej kadry oświatowej, rad pedagogicznych, nauczycieli oraz wychowawców, współautorka projektu edukacji prawnej społeczności szkolnej, nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Administracji Publicznej, ekonomista

Kiedy jest rada pedagogiczna 2021? Ostatni dzwonek na poprawę ocen

Kiedy jest rada pedagogiczna 2021? Do kiedy jest wystawienie ocen 2021?

To był trudny rok dla uczniów i nauczycieli. Większość dni upłynęła na nauce zdalnej, niekiedy na nauczaniu zdalnym. Uczniowie jednak wrócili na ostatni miesiąc do szkół, aby spotkać się ze znajomymi z klasy oraz poprawić oceny.

REKLAMA

Koniec maja i początek czerwca to we wszystkich placówkach okres wystawiania ocen i ewentualnych poprawek. W każdej placówce o terminie wystawienia ocen decyduje dyrekcja szkoły. Takie decyzje podejmowane są na początku roku szkolnego i ustalaniu kalendarza na cały rok. Jednak w większości szkół nauczyciele mają czas na wystawienie ocen rocznych i poinformowanie o nich:

do 24 maja 2021 wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych;

do 2 czerwca 2021 wystawienie przewidywanych pozostałych ocen rocznych;

do 15 czerwca 2021 wystawienie ocen rocznych.

Zobacz wideo Prognoza długoterminowa IMGW. Jaka pogoda w wakacje?

Kiedy jest rada pedagogiczna 2021? O dacie decyduje dyrekcja szkoły

Pozostaje więc pytanie, kiedy jest rada pedagogiczna 2021? Do kiedy można zgłaszać ewentualne zastrzeżenia do ocen i rozmawiać z nauczycielami?

Rady klasyfikacyjne powinny odbywać się w okolicach 17 czerwca. I tak jest w większości szkół. Jest to jednak zależne od dyrekcji szkoły i planów poszczególnych placówek. Zakończenie roku i oficjalne rozpoczęcie wakacji odbywa się 25 czerwca i około siedmiu dni wcześniej wszystkie dokumenty powinny być już gotowe.

Kiedy jest rada pedagogiczna 2021? Wakacje są krótsze w tym roku

A kiedy rada pedagogiczna się odbędzie, czas na uroczyste zakończenie roku i oczywiście wakacje! Te będą krótsze niż choćby dwa lata temu. W 2021 roku wakacje będą trwały 67 dni. W 2020 roku wakacje trwały jeden dzień krócej, a dwa lata temu dłużej – aż 74 dni. Dlaczego? To wynika wyłącznie z rozłożenia dni w kalendarzu.

Kalendarz roku szkolnego 2022/2023

L.p Wydarzenie z życia szkoły Data 1 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. 01.IX.2022, tj. czwartek

2 Zebranie z rodzicami. Termin zostanie podany* 3 Ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Termin zostanie podany* 4 Zebranie ogólne rodziców na sali gimnastycznej. Termin zostanie podany* 5 Zimowa przerwa świąteczna. 23 – 31.XII. 2022 6 Informacja o przewidywanych ocenach śródrocznych-dz.el. LIBRUS Termin zostanie podany* 7 Termin wystawiania ocen śródrocznych Termin zostanie podany* 8 Rada Pedagogiczna klasyfikacyjna śródroczna Termin zostanie podany* 9 Zebranie rodziców Termin zostanie podany* 10 Zabawa choinkowa-organizacja uzależniona od sytuacji epidemicznej w kraju. Termin zostanie podany* 11 Ferie zimowe 16 – 29.I. 2023 12 Zebranie z rodzicami-konsultacje. Termin zostanie podany* 13 Rekolekcje Wielkopostne -połączone z Misjami. Termin zostanie podany*

14 Wiosenna przerwa świąteczna. 06- 11.IV.2023 15 Zebranie z rodzicami. Termin zostanie podany* 16 Egzamin ósmoklasisty z OKE -język polski. Termin ustali dyrektor CKE

17 Egzamin ósmoklasisty z OKE -matematyka. Termin ustali dyrektor CKE 18 Egzamin ósmoklasisty z OKE -język obcy nowożytny. Termin ustali dyrektor CKE 19 Pisemna informacja do rodziców o przewidywanych ocenach rocznych niedostatecznych z nauczanych przedmiotów. Termin zostanie podany* 20 Termin wystawienia przewidywanych dla ucznia, rocznych ocen klasyfikacyjnych z obowiązkowych i dodatkowych zajęć edukacyjnych i przewidywanej rocznej ocenie klasyfikacyjnej zachowania na koniec roku szkolnego, informacja w dzienniku elektronicznym Librus. Termin zostanie podany* 21 Termin wystawienia ocen rocznych z obowiązkowych i dodatkowych zajęć edukacyjnych i rocznej oceny klasyfikacyjnej z zachowania na koniec roku szkolnego. Termin zostanie podany* 22 Termin składania do dyrektora szkoły ewentualnych odwołań od wystawionych przewidywanych dla ucznia, rocznych ocen klasyfikacyjnych z obowiązkowych i dodatkowych zajęć edukacyjnych i przewidywanej rocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania na koniec roku szkolnego. Termin zostanie podany* 23 Końcoworoczne klasyfikacyjne Posiedzenie Rady Pedagogicznej. Termin zostanie podany* 24 Plenarne Posiedzenie Rady Pedagogicznej. Termin zostanie podany* 25 Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych. 23. VI .2023, tj. piątek

26 Ferie letnie. 24. VI .-31. VIII . 2023 27 Ogłaszenie wyników egzaminu ósmoklasisty i przekazania uczniom zaświadczeń. Termin ustali dyrektor CKE

*Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2022/2023 na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2017, poz. 1603), oraz terminy wynikające z wydarzeń szkoły zostaną podane do publicznej wiadomości najpóźniej do dnia 15.09.2022r..

Rada pedagogiczna – Wikipedia, wolna encyklopedia

Rada pedagogiczna – organ wewnętrzny szkoły lub innej placówki, zajmujący się planowaniem, realizacją i kontrolą wykonania planów pracy dydaktyczno-wychowawczej i organizacyjnej szkoły. W skład rady pedagogicznej wchodzą wszyscy pracownicy pedagogiczni, niekiedy również przedstawiciele rodziców, organizacji społecznych i młodzieży. Rada pedagogiczna uchwala roczny plan i budżet szkoły, dokonuje analizy osiągnięć dydaktyczno-wychowawczych i podejmuje decyzje w sprawie ich doskonalenia, klasyfikuje i promuje uczniów, organizuje samokształcenie nauczycieli[1].

Przewodniczący i skład rady pedagogicznej [ edytuj | edytuj kod ]

Ustawa o systemie oświaty wyznacza zadania Rady Pedagogicznej jako organu szkoły. Dookreślane są one w postaci szczegółowych kompetencji w statucie szkoły, w części dotyczącej szczegółowych kompetencji organów szkoły. Rada pedagogiczna jest jednym z ważniejszych elementów organów działających w oparciu o statut szkoły. W każdej placówce oświatowo-wychowawczej podległej Kuratorium oświaty i wychowania w danym województwie winny działać: Rady i samorządy szkolne (rady szkoły, rady rodziców, rady uczniowskie).

Przewodniczący rady pedagogicznej [ edytuj | edytuj kod ]

Przewodniczącym rady pedagogicznej jest dyrektor lub kierownik placówki oświatowej bądź jego zastępca, w sytuacji gdy dyrektor nie posiada uprawnień pedagogicznych[2].

Skład rady pedagogicznej [ edytuj | edytuj kod ]

W skład rady pedagogicznej, wewnętrznego kolegialnego organu szkoły bądź innej placówki oświatowej w zakresie realizacji jej zadań statutowych, wchodzą etatowi pracownicy pedagogiczni tj.: zastępca dyrektora lub kierownika placówki oświatowej, pedagog szkolny, nauczyciele danej szkoły lub placówki.

Kompetencje rady pedagogicznej [ edytuj | edytuj kod ]

Kompetencje rady pedagogicznej zostały określone w Ustawie o systemie oświaty (DzU z 2004 r., Nr 256, poz. 2572). W artykule 41. ustawy zostały określone decyzje, które rada podejmuje w drodze uchwały pedagogicznej. Do takich należą:

klasyfikacja i promocja uczniów,

decyzje w sprawie innowacji i eksperymentów pedagogicznych w szkole,

skreślanie uczniów z listy (nie dotyczy uczniów objętych obowiązkiem szkolnym – art. 16 ust. 5) oraz

dokonywanie nowelizacji w statucie bądź zatwierdzanie nowego statutu szkoły (w przypadku gdy w szkole istnieje rada szkoły, to ona podejmuje uchwały dotyczące statutu, natomiast rada pedagogiczna przygotowuje projekty).

Debata rady pedagogicznej [ edytuj | edytuj kod ]

Na debatę rady pedagogicznej mogą być zapraszani indywidualnie rodzice uczniów, co do których są uzasadnione wątpliwości wychowawcze w danej szkole. Przed rokiem 1989 debaty szkolne, potocznie były nazywane – posiedzeniami. Pojęcie „rada pedagogiczna” jest nadal mylone przez nauczycieli i rodziców z pojęciem „posiedzenie rady pedagogicznej”. Rada pedagogiczna jest organem jednostkowej placówki oświatowo-wychowawczej, tymczasem posiedzenia są debatami lub obradami, w których bierze udział organ tej szkoły.

Uchwały rady pedagogicznej [ edytuj | edytuj kod ]

W przypadku braku rady szkoły, rada pedagogiczna może wyjątkowo podjąć uchwały dotyczące:

organizacji pracy szkoły w oparciu o arkusz organizacyjny (diagram cyklu szkolenia uczniów klas I-VIII);

prowadzenia pełnej dokumentacji szkoleniowej placówki oświatowo-wychowawczej tj.: (sumaryczny dziennik szkolenia w szkole, dzienniki lekcyjne, indywidualne dzienniczki ucznia, szkolną książkę skarg i zażaleń do dyspozycji – nauczycieli, rodziców);

semestralnych i miesięcznych planów pracy szkoły;

tygodniowy plan szkolenia i rozkład zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych,

dostosowania się do programów nauczania MEN i zaopatrzenia bibliotekę szkolną w indywidualny zestaw uczniowski podręczników i ćwiczeń w klasach I-VIII w formie tradycyjnej lub elektronicznej (ebook);

programu zajęć obowiązkowych i dodatkowych,

planów wychowawczych i programu profilaktyki,

regulaminu szkoły,

rady pedagogicznej oraz

kalendarium szkoły.

rada pedagogiczna w porozumieniu z radą rodziców może wystąpić z wnioskiem o odwołanie dyrektora lub jego zastępcy;

Jeśli w szkole nie została powołana Rada Szkoły, jej zadania wykonuje Rada Pedagogiczna, czyli w przypadku przygotowanych zmian w statucie szkoły – Rada Pedagogiczna również te zmiany uchwala.

Ponadto, w przypadku braku rady szkoły, opiniuje dokumenty przedstawiane radzie pedagogicznej szkoły:

projekt statutu szkoły albo jego zmian i przedstawia do uchwalenia Radzie Szkoły.

projekt finansowy szkoły (rozdział subwencji lub dotacji na grupy szkoleniowe I-VIII),

propozycje dyrektora dotyczące przydziałów czynności w/g. Karty Opisu Stanowiska (KRP) oraz przydziale sprzętu szkoleniowego i pomieszczeń, miejsc szkoleniowych.

wnioski dyrektora o przyznanie nauczycielom odznaczeń, nagród i innych wyróżnień lub zapomogi socjalnej,

Każde posiedzenie rady pedagogicznej jest rejestrowane (protokólarnie) i przedstawiane w kwartalnym raporcie do kuratorium oświaty i wychowania.

Podczas dostosowania statutu szkoły do przepisów ustawy o oświacie lub innych ustaw należy zwrócić uwagę na zapis art. 41, który poszerza zadania Rady Pedagogicznej szkoły o:

ustalanie sposobu wykorzystania wyników nadzoru pedagogicznego, w tym sprawowanego nad szkołą lub placówką przez organ sprawujący nadzór pedagogiczny, w celu doskonalenia pracy szkoły lub placówki.

Wszystkie Uchwały rady pedagogicznej podejmowane są większością głosów w obecności co najmniej połowy jej członków. Obrady rady pedagogicznej są niejawne w zakresie spraw mogących naruszać wszelkie prawa osobowe i osobiste uczniów bądź ich rodziców oraz nauczycieli i innych pracowników szkoły.

Zobacz też [ edytuj | edytuj kod ]

Ustawodawstwo polskie [ edytuj | edytuj kod ]

ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe ( )

Linki zewnętrzne [ edytuj | edytuj kod ]

[Rada pedagogiczna]

Art. 69. [Rada pedagogiczna]

1. W szkole lub placówce zatrudniającej co najmniej 3 nauczycieli działa rada pedagogiczna, która jest kolegialnym organem szkoły lub placówki w zakresie realizacji jej statutowych zadań dotyczących kształcenia, wychowania i opieki.

2. Nauczyciele szkół zatrudniających mniej niż 3 nauczycieli są członkami rady pedagogicznej szkoły, której jest podporządkowana szkoła filialna.

3. W skład rady pedagogicznej wchodzą: dyrektor szkoły lub placówki i wszyscy nauczyciele zatrudnieni w szkole lub placówce oraz pracownicy innych zakładów pracy pełniący funkcję instruktorów praktycznej nauki zawodu lub prowadzący pracę wychowawczą z młodocianymi pracownikami w placówkach zbiorowego zakwaterowania, dla których praca dydaktyczna i wychowawcza stanowi podstawowe zajęcie.

3a. W zebraniach rady pedagogicznej mogą również brać udział, z głosem doradczym, osoby zapraszane przez jej przewodniczącego za zgodą lub na wniosek rady pedagogicznej, w tym przedstawiciele stowarzyszeń i innych organizacji, w szczególności organizacji harcerskich, których celem statutowym jest działalność wychowawcza lub rozszerzanie i wzbogacanie form działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej szkoły lub placówki, a w przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – również przedstawiciele pracodawców, organizacji pracodawców, samorządu gospodarczego lub innych organizacji gospodarczych, stowarzyszeń lub samorządów zawodowych oraz sektorowych rad do spraw kompetencji.

4. Przewodniczącym rady pedagogicznej jest dyrektor szkoły lub placówki.

5. Zebrania rady pedagogicznej są organizowane przed rozpoczęciem roku szkolnego, w każdym okresie (semestrze) w związku z klasyfikowaniem i promowaniem uczniów, po zakończeniu rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych oraz w miarę bieżących potrzeb. Zebrania mogą być organizowane na wniosek organu sprawującego nadzór pedagogiczny, z inicjatywy dyrektora szkoły lub placówki, rady szkoły lub placówki, organu prowadzącego szkołę lub placówkę albo co najmniej 1/3 członków rady pedagogicznej.

6. Przewodniczący prowadzi i przygotowuje zebrania rady pedagogicznej oraz jest odpowiedzialny za zawiadomienie wszystkich jej członków o terminie i porządku zebrania zgodnie z regulaminem rady.

7. Dyrektor szkoły lub placówki przedstawia radzie pedagogicznej, nie rzadziej niż dwa razy w roku szkolnym, ogólne wnioski wynikające ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego oraz informacje o działalności szkoły.

Forum dla nauczycieli

Postautor: Monita83 » 2007-08-29, 12:37

Dosłownie 1,5 h.

– no właśnie, jestem ciekawa ile tak średnio trwa rada?Ja słyszałam, że niektóre konferencje są bardzo długie…, a ten podział godzin to jest dyktowany każdemu nauczycielowi czy jak to wygląda? czy np. taki nauczyciel musi sobie podejść do pokoju nauczycielskiego czy do p. dyrektor- w zależności od tego, gdzie znajduje się ów plan zajęć i sam ma sobie wszystko odpisać? Ta moja pierwsza konferencja ma się odbyć na auli!

키워드에 대한 정보 jak wygląda rada pedagogiczna na koniec roku

다음은 Bing에서 jak wygląda rada pedagogiczna na koniec roku 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Neo-Nówka – RADA PEDAGOGICZNA (Live in Roma) HD

  • kabaret
  • kabarety
  • Neonówka
  • Kabaret Neonówka
  • Kabaret Neo-Nówka
  • Neonowka
  • szkoła
  • gimbusy
  • rada pedagogiczna
  • nauczyciele
  • beka
  • śmieszne fimy
  • smieszne filmiki
  • sa wardega
  • abstrachuje.tv
  • czosnek
  • antykoncepcja
  • gry
  • afera podsłuchowa
  • katecheta
  • seks
  • sex
  • kabaret2015
  • kabarety2015
  • itvp kabarety
  • kabarety tvp
  • pielgrzymka do miejsc śmiesznych
  • Neo-Nowka TV
  • Neo-Nowka tv
  • neonowka tv
  • neonówka namiot
  • neonówka poczta
  • jaja z nauczycieli
  • neonówka niebo
  • niebo
  • neonówka 2015

Neo-Nówka #- #RADA #PEDAGOGICZNA # #(Live #in #Roma) #HD


YouTube에서 jak wygląda rada pedagogiczna na koniec roku 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Neo-Nówka – RADA PEDAGOGICZNA (Live in Roma) HD | jak wygląda rada pedagogiczna na koniec roku, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

See also  엘에이 간병인 교육 | Ihss 도우미가 되는 방법과 장단점, 그리고 일에 대한 보상은 얼마나? 최근 답변 25개

Leave a Comment