당신은 주제를 찾고 있습니까 “wzór pisma o uzupełnienie etatu nauczyciela – \”Nie stać mnie na bycie nauczycielem\”. l TETE A TETE“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Tete a Tete 이(가) 작성한 기사에는 조회수 8,532회 및 좋아요 258개 개의 좋아요가 있습니다.
wzór pisma o uzupełnienie etatu nauczyciela 주제에 대한 동영상 보기
여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!
d여기에서 \”Nie stać mnie na bycie nauczycielem\”. l TETE A TETE – wzór pisma o uzupełnienie etatu nauczyciela 주제에 대한 세부정보를 참조하세요
Magda jest nauczycielką języka angielskiego, która po 10 latach zrezygnowała z pracy w szkole. Jak podkreśla, nie stać ją na to, aby pracować jako nauczycielka. W szczerej rozmowie w fotelu „Tete a tete”, Magda opisuje zawód nauczyciela od kuchni i tłumaczy dlaczego mimo pasji do nauczania opuściła mury szkoły. Czy jeszcze kiedyś tam wróci?
🔥 Subskrybuj kanał, kliknij dzwoneczek 🔔 i łapkę w górę 👍 DZIĘKUJĘ!
🔥Zapraszam również na Facebooka: https://www.facebook.com/kanal.teteatete
#nauczyciel #ilezarabianauczyciel #nauczycielzmieniazawód
wzór pisma o uzupełnienie etatu nauczyciela 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.
Pismo do organu prowadzącego o uzupełnienie etatu
Wzór nr 1: Decyzja organu prowadzącego o uzupełnieniu tygodniowego obowiązkowego pensum. Wzór nr 3: Pismo nauczyciela składającego wniosek do dyrektora. Jak …
Source: pdfdokumenty.pl
Date Published: 10/3/2022
View: 9843
Wzór nr 5: Pismo dla nauczyciela w związku z wyrażeniem …
uzupełnienia etatu dla nauczycieli przez wójtów/burmistrz i prezydentów miast/ … Wzór nr 3: Pismo nauczyciela składającego wniosek do dyrektora …
Source: www.podkarpacie.znp.edu.pl
Date Published: 9/26/2021
View: 7966
Jak w arkuszu opisać nauczyciela, który uzupełnia etat w innej …
Przejdź na kartę Dane podstawowe i w sekcji Dane nauczyciela w wierszu Placówka uzupełnienia etatu wy- bierz z listy jednostkę, w której nauczyciel …
Source: www.vulcan.edu.pl
Date Published: 10/16/2022
View: 6698
Jak przygotować pismo do organu prowadzącego o … – Lex
Jak wygląda pismo do organu prowadzącego (urząd miasta) o uzupełnienie etatu dla nauczyciela w innej szkole? Jaka jest podstawa prawna?
Source: sip.lex.pl
Date Published: 10/28/2022
View: 2320
uzupełnianie pensum nauczyciela – Portal Kadrowy
Uzupełnianie etatu przez nauczyciela a godziny ponadwymiarowe w szkole. Pytanie: … Jeśli tak, to na jakiej zasadzie (delegacja czy wniosek)?.
Source: www.portalkadrowy.pl
Date Published: 12/24/2022
View: 7513
Pytania do eksperta. Forma uzupełnienia etatu
Zobowiązanie nauczyciela do uzupełnienia etatu w innej szkole nie ma charakteru decyzji administracyjnej w rozumieniu przepisów K.p.a. Pismo …
Source: glos.pl
Date Published: 12/20/2022
View: 3226
Na czym polega instytucja uzupełnienia pensum? Kogo …
Karta nauczyciela wprowadziła instytucję uzupełnienia etatu … Uzupełnienie etatu na wniosek dyrektora szkoły lub nauczyciela
Source: nadzor-pedagogiczny.pl
Date Published: 11/23/2022
View: 2445
주제와 관련된 이미지 wzór pisma o uzupełnienie etatu nauczyciela
주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 \”Nie stać mnie na bycie nauczycielem\”. l TETE A TETE. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.
주제에 대한 기사 평가 wzór pisma o uzupełnienie etatu nauczyciela
- Author: Tete a Tete
- Views: 조회수 8,532회
- Likes: 좋아요 258개
- Date Published: 2022. 6. 9.
- Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=g36gxajxB-w
Kiedy nauczyciel może uzupełniać etat w innej szkole?
Organ prowadzący szkołę może nałożyć na nauczyciela obowiązek podjęcia pracy w innej szkole lub szkołach i na tym samym lub – za jego zgodą – na innym stanowisku, w celu uzupełnienia tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych w wymiarze nie większym niż 1/2 obowiązkowego …
Czy nauczyciel może odmówić uzupełniania etatu w innej szkole?
Data publikacji: 2 czerwca 2021 r. Pytanie: Czy nauczyciel może odmówić uzupełniania etatu w innej szkole, na tym samym stanowisku, jeżeli placówka ta znajduje się w tej samej gminie, lecz na terenie wiejskim? Odpowiedź: Nie. Zgody nauczyciela wymaga tylko zobowiązanie do uzupełniania etatu na innym stanowisku.
Czy nauczyciel może uzupełniać etat w innej szkole?
Uzupełnienie etatu w innej szkole na tym samym stanowisku jest obowiązkiem nauczyciela, natomiast na innym stanowisku – wymaga zgody nauczyciela. Zgoda nauczyciela na uzupełnianie etatu w innej placówce na innym stanowisku jest oświadczeniem jego woli wywołującym określony skutek prawny w postaci zawarcia porozumienia.
Jaki nauczyciel może uzupełniać etat?
Każdy pełnozatrudniony nauczyciel może uzupełniać etat
W wypadku niewyrażenia zgody nauczyciel otrzymuje wynagrodzenie za część obowiązkowego wymiaru zajęć (art, 22 ust. 1 Karty Nauczyciela).
Czy można uzupełnić etat nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej świetlica?
Jeżeli nauczyciel nie ma kwalifikacji do prowadzenia zajęć z innego przedmiotu lub gdy kwalifikacje takie posiada ale nie ma wolnych godzin takich zajęć, brakującą do pełnego etatu część pensum można uzupełnić godzinami w świetlicy.
Czy nauczyciel który uzupełnia etat może mieć godziny ponadwymiarowe?
Formalnie nauczyciel uzupełniający etat nie może mieć godzin ponadwymiarowych, ale w szkole w której uzupełnia etat, a nie w macierzystej. Wynika to tego że konstrukcja uzupełnienia etatu z art. 22 Karty Nauczyciela przewiduje jedynie uzupełnienie godzin do pełnego etatu.
Czy nauczyciel uzupełniający etat w szkole jest członkiem rady pedagogicznej?
Odpowiedź: Nauczyciel uzupełniający etat może uczestniczyć w zebraniach rady pedagogicznej i w dyskusjach, ale nie może głosować. Nauczyciel ten może uczestniczyć w całości zebrań lub w części zebrania, do której jest zobligowany przez dyrektora.
Czy nauczyciel mianowany musi mieć pełny etat?
Co do zasady nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania powinien mieć przydzielony pełny wymiar zajęć.
Czy nauczyciel dyplomowany musi mieć cały etat?
Nauczyciel zatrudniony przez mianowanie powinien mieć cały etat – jest to jeden z wymogów takiej formy zatrudnienia. Wyjątkiem od tej zasady jest ograniczenie godzin do wymiaru nie niższego niż 1/2 etatu, na podstawie art. 22 ust.
Jak zalozyc Kartę nauczyciela?
Zgodnie z art. 11a Karty Nauczyciela dyrektor szkoły, na wniosek nauczyciela, wystawia nauczycielowi legitymację służbową w terminie 30 dni od otrzymania wniosku. Wnioski zazwyczaj znajdują się w sekretariacie szkoły. Do wniosku należy dołączyć zdjęcie legitymacyjne.
Pismo do organu prowadzącego o uzupełnienie etatu — pdfdokumenty.pl
Plik pobrano już 1022 razy! Pobierz już teraz plik pismo_do_organu_prowadzącego_o_uzupełnienie_etatu w jednym z formatów – PDF, DOC, ODT. Dzięki temu będziesz mógł go od razu wydrukować, oraz edytować w popularnych programach typu Microsoft Office, Libre Office, OpenOffice, OfficeSuite i innych podobnych! Pobierz już teraz plikw jednym z formatów –. Dzięki temu będziesz mógł go od razu wydrukować, oraz edytować w popularnych programach typu Microsoft Office, Libre Office, OpenOffice, OfficeSuite i innych podobnych!
Pobieraj sprawdzone i aktualne pliki!
Plik jest aktualny na dzień:
Łatwa edycja oraz drukowanie
Łatwa edycja oraz drukowanie Gwarancja bezpieczeństwa
Gwarancja bezpieczeństwa Błyskawiczne oraz natychmiastowe pobieranie
Błyskawiczne oraz natychmiastowe pobieranie Dowolny oraz nielimitowany użytek
.. jak i uzupełnienie pensum nakładane przez organ prowadzący. pismo z organu prowadzącego zobowiązujące go do uzupełniania etatu w innej szkole.Wzór nr 1: Decyzja organu prowadzącego o uzupełnieniu tygodniowego obowiązkowego pensum. Wzór nr 3: Pismo nauczyciela składającego wniosek do dyrektora. Jak wygląda pismo do organu prowadzącego (urząd miasta) o uzupełnienie etatu dla nauczyciela w innej szkole? Jaka jest podstawa prawna?W jakiej formie organ prowadzący szkołę nakłada na nauczyciela obowiązek uzupełnienia etatu na podstawie art. 22 Karty Nauczyciela?Porozumienie zmieniające należy sporządzić na piśmie, wskazując w nim, Organ prowadzący zobowiązuje nauczyciela do uzupełnienia etatu w.
uzupełnienie etatu nauczyciela w innej szkole 2020/2021
którym ograniczono etat z art. 22 KN uzupełniający etat w innej szkole w tym dopełniający etat z innej szkoły. Terapeuta pedagogiczny. Nauczyciel. 11,5/18 etatu w świetlicy 6,5/18 etatu w szkole podstawowej. Należy zaznaczyć, że przeniesienie nauczyciela do innej szkoły nie skutkuje. 4. Wzór nr 4: Przeniesienie nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania/ umowy na czas nieokreślony na jego prośbę na inne stanowisko w tej samej szkole/. 1189) – dalej KN, organ prowadzący szkołę może nałożyć na nauczyciela obowiązek podjęcia pracy w innej szkole lub szkołach i na tym samym lub -. Nauczyciel zatrudniony w szkole X na podstawie mianowania w wymiarze pełnego etatu tj. 18/18 i jest to dla niego macierzysta szkoła.
Uzupełnienie etatu nauczyciela w innej szkole wzór pisma
191) organ prowadzący szkołę może nałożyć na nauczyciela obowiązek podjęcia pracy w innej szkole lub szkołach i na tym samym lub – za jego. W tym trybie nauczyciel może nie tylko zająć inne stanowisko w tej samej szkole, ale również takie samo lub inne stanowisko w innej szkole, Ustaw pensum dla pozycji Uzupełnianie etatu w innej szkole. Pensum zniżki uzupełniania etatu powinno odpowiadać pensum innych zajęć prowadzonych przez.Jak wygląda pismo do organu prowadzącego (urząd miasta) o uzupełnienie etatu dla nauczyciela w innej szkole? Jaka jest podstawa prawna?Organ prowadzący szkołę może nałożyć na nauczyciela obowiązek podjęcia pracy w innej szkole lub szkołach i na tym samym lub – za jego zgodą – na innym.
Wzór pisma do organu prowadzącego w sprawie wyrażenia opinii o przeniesieniu nauczyciela
wzor-pisma-do-organu-prowadzacego-w-sprawie-wyrazenia-opinii-o-przeniesieniu-nauczyciela.Na podstawie art. 18 ust.1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (tekst jednolity Dz.U. z 2003 r. Nr 118 poz. 1112 z pό n. zm.). Opinia organu prowadzącego w sprawie przeniesienia nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania.Pobierz wzór Wniosek do organu prowadzącego w sprawie wydania opinii o przeniesieniu nauczyciela do innej szkoły.Wzór pisma do organu prowadzącego w sprawie wyrażenia opinii o przeniesieniu nauczyciela. Przeniesienie jest możliwe, jeżeli Dyrektor szkoły.
Art 18 KN
18 KN, natomiast kwestie związane z przeniesieniem nauczyciela bez jego zgody określa art. 19 KN. Należy też zauważyć, że dotyczy ona jedynie. 18 ust. 4 KN na czas określony (rok szkolny)? Nauczyciel w przyszłym roku szkolnym nie ma możliwości dalszego zatrudnienia(jest zatrudniony na. Przeniesienie nauczyciela definitywne lub na czas określony. Nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania może być przeniesiony na własną. W obu przypadkach stosujemy art. 18 Karty Nauczyciela. Różnica polega na tym, że co do zasady przenieść można nauczyciela zatrudnionego na. Art. 18. Przeniesienie nauczyciela na jego wniosek lub z urzędu, za zgodą nauczyciela. 1. Nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania może.
Jak przygotować pismo do organu prowadzącego o uzupełnienie etatu dla nauczyciela w innej szkole?
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Jeśli zgadzasz się na używanie plików cookie kliknij “Zamknij” lub po prostu kontynuuj przeglądanie. Uzyskaj więcej informacji lub zmień ustawienia
Pytania do eksperta. Forma uzupełnienia etatu
Zobowiązanie nauczyciela do uzupełnienia etatu w innej szkole nie ma charakteru decyzji administracyjnej w rozumieniu przepisów K.p.a. Pismo organu prowadzącego do nauczyciela nie musi spełniać ściśle wymogów formalnych. Powinno jednak zawierać elementy istotne z punktu widzenia ustalenia treści oświadczenia woli, tj. oznaczenie organu prowadzącego i nauczyciela oraz zobowiązanie do uzupełnienia etatu
Instytucja uzupełnienia etatu, o której mowa w art. 22 ust. 1 Karty Nauczyciela, polega na tym, że nauczyciel pomimo zatrudnienia w jednej szkole swoje obowiązki realizuje w kilku szkołach w celu uzupełnienia etatu. Uzupełnienie etatu może się odbywać nie tylko w szkołach znajdujących się na terenie tej samej miejscowości, w której mieści się szkoła macierzysta, ale również w innej miejscowości.
Nauczyciel nie zawsze wyraża zgodę na uzupełnienie etatu. Zgoda nie jest wymagana, gdy organ prowadzący zobowiązuje nauczyciela do podjęcia pracy w innej szkole lub szkołach na tym samym stanowisku. Potwierdził to Sąd Najwyższy w wyroku z 20 marca 1991 r., sygn. akt I PR 6/91. Zgoda na uzupełnienie etatu jest natomiast wymagana, gdy nauczyciel ma go uzupełniać na innym stanowisku. W przypadku niewyrażenia zgody nauczyciel otrzymuje wynagrodzenie za część etatu w szkole macierzystej.
Podstawa prawna:
art. 22 ust. 1 Karty Nauczyciela
Joanna Skrobisz
Więcej prawnych pytań i odpowiedzi – GN nr 27-28 (e-wydanie)
Pozostałe artykuły w numerze 27-28/2020:
Pytania do eksperta: Cofnięcie zgody na uzupełnianie etatu
Nauczyciel może zrezygnować z uzupełniania etatu na innym stanowisku. Jednak na rezygnację nauczyciela powinien wyrazić zgodę organ prowadzący. Wniosek nauczyciela dyrektor szkoły powinien przekazać do organu prowadzącego. Jeżeli organ prowadzący wyrazi zgodę na wniosek nauczyciela, wówczas będzie mu przysługiwało wynagrodzenie proporcjonalne do wymiaru zajęć realizowanych w macierzystej szkole.
W sytuacjach braku możliwości zapewnienia nauczycielowi tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć Karta Nauczyciela przewiduje instytucję uzupełnienia etatu. Czynności tej dokonuje organ prowadzący, który może nałożyć na nauczyciela obowiązek podjęcia pracy w innej szkole lub szkołach i na tym samym lub – za jego zgodą – na innym stanowisku w celu uzupełnienia tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych w wymiarze nie większym niż 1/2 obowiązkowego wymiaru zajęć. W wypadku niewyrażenia zgody nauczyciel otrzymuje wynagrodzenie za część obowiązkowego wymiaru zajęć.
Uzupełnienie etatu w innej szkole na tym samym stanowisku jest obowiązkiem nauczyciela, natomiast na innym stanowisku – wymaga zgody nauczyciela. Zgoda nauczyciela na uzupełnianie etatu w innej placówce na innym stanowisku jest oświadczeniem jego woli wywołującym określony skutek prawny w postaci zawarcia porozumienia. Nauczyciel, który wyraził zgodę, może się również uchylić od swojego oświadczenia woli. Pod warunkiem wykazania, że zostało dotknięte jedną z wad oświadczenia woli, która skutkuje jego nieważnością lub możliwością uchylenia się od jego skutków. Jak wynika z art. 82 Kodeksu cywilnego, nieważność oświadczenia woli ma miejsce wówczas, gdy zostało złożone w stanie wyłączającym świadome albo swobodne podjęcie decyzji i wyrażenie woli (dotyczy to w szczególności choroby psychicznej albo innego, chociażby nawet przemijającego, zaburzenia czynności psychicznych). Nieważność oświadczenia woli występuje również wtedy, gdy zostało złożone dla pozoru. Można również uchylić się od oświadczenia woli, jeżeli zostało złożone pod wpływem błędu, podstępu lub groźby (art. 84, 86 i 87 Kodeksu cywilnego). Oznacza to, że aby można było cofnąć oświadczenie woli w przedmiocie wyrażenia zgody na uzupełnienie etatu, nauczyciel powinien wykazać, że jest ono dotknięte jedną z wymienionych wad oświadczeń woli.
W przedstawionym stanie faktycznym nauczyciel nie może jednak wykazać, że jego oświadczenie woli zostało dotknięte jedną z wymienionych wad.
Istnieje natomiast inna możliwość rezygnacji nauczyciela z uzupełnienia etatu. Jednak w tym przypadku konieczna jest zgoda organu prowadzącego. Jeśli nauczyciel taką zgodę otrzyma, wówczas w macierzystej placówce będzie otrzymywał wynagrodzenie w wysokości proporcjonalnej do wymiaru realizowanych w niej zajęć. Rola dyrektora szkoły ogranicza się do poinformowania nauczyciela, że w związku z rezygnacją z uzupełniania etatu w innej placówce nauczyciel uprawniony jest do wynagrodzenia w wysokości proporcjonalnej do wymiaru zajęć, wskazując jego nową wysokość.
Podstawa prawna
* art. 22 ust. 1 Karty Nauczyciela
* art. 82, 83, 84, 86 i 87 Kodeksu cywilnego
Joanna Skrobisz
Więcej – tylko w GN nr 49 (e-wydanie)
Pozostałe artykuły w numerze 49/2019:
Na czym polega instytucja uzupełnienia pensum? Kogo dotyczy? Jakie są zasady jej
Karta Nauczyciela przewiduje pewne specyficzne rozwiązania w sferze stosunków pracy. W sytuacji braku możliwości zapewnienia nauczycielowi zatrudnionemu na podstawie mianowania (dotyczy również nauczycieli kontraktowych zatrudnionych na podstawie umowy na czas nieokreślony) pełnego wymiaru godzin, organ prowadzący może nałożyć na niego obowiązek uzupełnienia pensum w innej szkole lub szkołach. Aby zastosować tę konstrukcję, w macierzystej szkole musi się znaleźć dla nauczyciela co najmniej 1/2 etatu.
Karta nauczyciela wprowadziła instytucję uzupełnienia etatu
Instytucję uzupełnienia etatu określono w art. 22 ust. 1 Karty Nauczyciela (dalej: KN). Jej istota polega na tym, że nauczyciel mimo zatrudnienia w jednej szkole, spełnia swoje obowiązki nauczycielskie w kilku szkołach w celu uzupełnienia obowiązkowego wymiaru zajęć. W drugiej szkole nauczyciel wypełnia zadania edukacyjne, uzupełniając swój etat ze szkoły macierzystej.
Uzupełnianie przez nauczyciela obowiązującego go wymiaru zajęć może się odbywać nie tylko w szkołach znajdujących się w tej samej miejscowości, w której mieści się dotychczasowa szkoła, lecz także w innej miejscowości.
Zgoda na uzupełnienie pensum nie zawsze jest wymagana
Odnośnie do uzupełniania etatu można wyróżnić dwie sytuacje szczególne. Pierwsza polega na tym, że organ prowadzący nakłada na nauczyciela obowiązek podjęcia pracy w innej szkole lub szkołach na tym samym stanowisku. W tym przypadku zgoda nauczyciela jest niepotrzebna, ponieważ zobowiązuje się go, by zastosował się do polecenia przełożonych: dotyczy to także nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania.
Druga sytuacja polega na tym, że organ prowadzący nakłada na nauczyciela obowiązek podjęcia pracy w innej szkole lub szkołach na innym stanowisku. W tym przypadku jest wymagana zgoda nauczyciela, także zatrudnionego na podstawie mianowania.
W przypadku niewyrażenia zgody nauczyciel otrzymuje wynagrodzenie za część obowiązkowego wymiaru zajęć.
W wyroku z 20 marca 1991 r. (sygn. akt IPR 6/91) Sąd Najwyższy stwierdził, że nie jest wymagana zgoda nauczyciela na pracę w innej szkole w tej samej miejscowości w celu uzupełnienia obowiązującego wymiaru zajęć dydaktycznych (wychowawczych) w wymiarze nie większym niż 1/2 etatu. Jest ona, zgodnie z art. 22 KN, wymagana wyłącznie w przypadku zatrudnienia na innym stanowisku.
Nauczyciel jest pracownikiem wyłącznie dotychczasowej szkoły
Między nauczycielem a szkołą, w której uzupełnia on wymiar zajęć, nie powstaje nowy stosunek pracy. Przez cały czas uzupełniania etatu nauczyciel pozostaje wyłącznie pracownikiem dotychczasowej szkoły i to nadal zatrudnionym w pełnym wymiarze zajęć.
W treści dotychczasowego stosunku pracy zmienia się jedynie miejsce wykonywania niektórych czynności pracowniczych.
W przeciwnym razie mielibyśmy do czynienia z dwoma stosunkami pracy, a nie z instytucją uzupełnienia zatrudnienia. Wszystkie obowiązki pracodawcy w stosunku do nauczyciela wypełnia dyrektor szkoły macierzystej, a organ prowadzący zabezpiecza środki na wynagrodzenie i inne świadczenia przysługujące nauczycielowi.
Godziny ponadwymiarowe
Uzupełnianie odbywa się wyłącznie do pełnego wymiaru pensum nauczyciela. Nauczyciel w szkole (szkołach), w której uzupełnia pensum, nie może mieć przydzielonych godzin ponadwymiarowych.
Jeżeli szkoła chce powierzyć nauczycielowi prowadzenie zajęć w wymiarze przekraczającym liczbę godzin koniecznych do uzupełnienia pensum, zawiera z nim odrębny stosunek pracy na liczbę godzin ponad pensum.
W razie reorganizacji szkoły nauczyciel może uzupełniać pensum w innej szkole
W razie częściowej likwidacji szkoły albo w razie zmian organizacyjnych powodujących zmniejszenie liczby oddziałów w szkole lub zmian planu nauczania uniemożliwiających dalsze zatrudnianie nauczyciela w pełnym wymiarze zajęć (art. 20 ust. 1 KN), nauczyciel może być zobowiązany do uzupełniania pensum w innej szkole (szkołach), jeżeli istnieją możliwości takiego uzupełniania.
Jeśli nie ma takich warunków, nauczyciel może wyrazić zgodę na ograniczenie wymiaru zatrudnienia i zmniejszenie wysokości wynagrodzenia, jeżeli w szkole pomimo zachodzących w niej zmian jest w stanie nadal realizować co najmniej połowę obowiązującego go wymiaru zajęć.
Jeśli nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania nie wyrazi takiej zgody, dyrektor szkoły rozwiązuje z nim stosunek pracy lub przenosi – na wniosek nauczyciela – w stan nieczynny.
Organ prowadzony jako dysponent uzupełnienia zatrudnienia
Instytucji uzupełnienia etatu nie stosuje dyrektor szkoły, lecz organ prowadzący szkołę. To organ prowadzący ma uprawnienie do nałożenia na nauczyciela obowiązku pracy w innej szkole (szkołach) w celu uzupełnienia pensum.
W przypadku nałożenia przez organ prowadzący obowiązku uzupełnienia przez nauczyciela etatu w szkole, dla której nie jest organem prowadzącym, pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego powinno zostać zawarte stosowne porozumienie o refundacji kosztów.
Jest to bardzo istotne, ponieważ nauczyciel otrzymywałby wynagrodzenie ze szkoły prowadzonej przez jeden organ, a część godzin dydaktycznych realizowałby w szkole prowadzonej przez inny organ, który nie ponosiłby z tego tytułu żadnych kosztów.
Możliwość uzupełnienia wymiaru godzin pracy w innej szkole, należy rozważać przede wszystkim w odniesieniu do szkół prowadzonych i finansowanych przez daną jednostkę samorządu terytorialnego.
Dopiero gdy nie ma takiej możliwości, należy rozważać możliwość nałożenia na nauczyciela obowiązku uzupełnienia etatu w szkole, dla której dana jednostka samorządu terytorialnego nie jest organem prowadzącym. Wtedy oba organy prowadzące powinny podpisać stosowne porozumienie i dopiero potem zobowiązać nauczyciela do uzupełnienia etatu w tej konkretnej szkole.
Uzupełnienie etatu na wniosek dyrektora szkoły lub nauczyciela
Przepisy nie określają procedury uzupełniania etatu. W szczególności nie jest wskazane na podstawie jakiego impulsu organ podejmuje decyzję o uzupełnieniu etatu. Oznacza to, że z inicjatywą może wystąpić zarówno dyrektor szkoły zatrudniającej nauczyciela, jak i sam nauczyciel.
W związku z tym, że owo wystąpienie nie ma charakteru ściśle proceduralnego, pismo skierowane do organu prowadzącego też nie musi spełniać ścisłych wymogów formalnych. Powinno zawierać elementy istotne z punktu widzenia ustalenia treści oświadczenia woli, czyli oznaczenie petenta oraz, wniosek o uzupełnienie etatu w trybie art. 22 ust. 1 Karty Nauczyciela w związku z niemożnością utrzymania przez nauczyciela zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu pracy.
W sytuacji wystąpienia z wnioskiem przez nauczyciela właściwe wydaje się, aby jego wniosek zawierał także oświadczenie dyrektora szkoły, że w związku z przyjętą organizacją pracy szkoły nie ma warunków do zatrudnienia tegoż nauczyciela w pełnym wymiarze czasu pracy.
Cofnięcie zobowiązania do uzupełnienia pensum
Ponieważ nauczyciel cały czas pozostaje zatrudniony w macierzystej szkole w pełnym wymiarze zajęć, nie ma przeszkód, by – jeśli pojawi się taka możliwość – realizował w szkole macierzystej pełny wymiar obowiązującego go pensum. W takiej sytuacji organ, który nałożył na nauczyciela obowiązek uzupełniania pensum, powinien cofnąć to zobowiązanie.
Nałożonego przez organ prowadzący zobowiązania nie może bowiem uchylić umowa między stronami stosunku pracy.
Taka zmiana może nastąpić także w trakcie roku szkolnego, ponieważ art. 22 ust. 1 KN nie określa momentu zastosowania tej normy. Jeśli w kolejnym roku szkolnym nauczyciel nie będzie mógł realizować pełnego obowiązującego go wymiaru zajęć w szkole macierzystej, to działania dotyczące nałożenia na nauczyciela obowiązku uzupełniania pensum powinny zostać wszczęte na nowo.
키워드에 대한 정보 wzór pisma o uzupełnienie etatu nauczyciela
다음은 Bing에서 wzór pisma o uzupełnienie etatu nauczyciela 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.
이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!
사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 \”Nie stać mnie na bycie nauczycielem\”. l TETE A TETE
- nauczyciel
- nauczyciele
- zarobki nauczycieli
- strajk nauczycieli
- przebranżowienie
- przekwalifikowanie
- nie ma nauczycieli
- brakuje nauczycieli
- edukacja
- oświata
- nie będę uczyć w szkole
- ile zarabia nauczyciel
- nauczyciel kontraktowy
- nauczyciel dyplomowany
- pensja nauczyciela
- zawód nauczyciel
- nauczyciel zmienia zawód
- temat na czasie
- minister edukacji
- justyna piasecka tete a tete
- justyna piasecka
- tete a tete
- wywiad
- rozmowa
- 7 metrów pod ziemią
- viral
- top
\”Nie #stać #mnie #na #bycie #nauczycielem\”. #l #TETE #A #TETE
YouTube에서 wzór pisma o uzupełnienie etatu nauczyciela 주제의 다른 동영상 보기
주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 \”Nie stać mnie na bycie nauczycielem\”. l TETE A TETE | wzór pisma o uzupełnienie etatu nauczyciela, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.