당신은 주제를 찾고 있습니까 “prezentacja po angielsku na dowolny temat – Jak znaleźć gotowa prezentację na dowolny temat 😮😮😮“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 funny videos 이(가) 작성한 기사에는 조회수 2,349회 및 좋아요 41개 개의 좋아요가 있습니다.
prezentacja po angielsku na dowolny temat 주제에 대한 동영상 보기
여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!
d여기에서 Jak znaleźć gotowa prezentację na dowolny temat 😮😮😮 – prezentacja po angielsku na dowolny temat 주제에 대한 세부정보를 참조하세요
prezentacja po angielsku na dowolny temat 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.
Muszę zrobić prezentację po angielsku na dowolny temat,ale …
Muszę zrobić prezentację po angielsku na dowolny temat,ale najlepiej o jakimś kraju.Prezentacja zaczynać się musi od Well, my presentation is about.
Source: brainly.pl
Date Published: 11/20/2022
View: 8010
jaki temat wybrac na prezentacje z angielskiego? .. Totalny …
… prezentacje o możliwych tematach na prezentację gdy nie ma się pomysłu 🙂 |zrób o żołnierzach walczących na froncie I wojny światowej |Dowolny temat …
Source: fr.hinative.com
Date Published: 5/26/2021
View: 8910
Prezentacja po angielsku – brak pomysłu na temat i obawy …
mam taki problem, że niedługo muszę przygotować na angielski (na studia) prezentację na “dowolny” temat (najlepiej coś technicznego, …
Source: www.etutor.pl
Date Published: 3/22/2021
View: 5694
prezentacja na angielski – strona 1 – Vitalia
hej 🙂 mam zrobić prezentacje na angielski ( oczywiście po angielsku 😛 ) na dowolny temat.. i własnie dla mnie prezentacja na angielski.
Source: vitalia.pl
Date Published: 12/8/2022
View: 9557
Prezentacja po angielsku na dowolny temat
Jakie znacie proste tematy na prezentacje angielską?. Formatowanie tekstu – czytelność -> akapity, nagłówki, oznaczenie najważniejszych …
Source: odpowiedziopisy.pl
Date Published: 11/28/2022
View: 7908
Prezentacja po angielsku – przydatne porady – Speak Up
dobrej znajomości języka, zaletach oferowanego produktu czy wiedzy na temat główny prezentacji, gdzie kompetencje językowe są sprawą drugorzędną …
Source: www.speak-up.pl
Date Published: 10/9/2021
View: 475
Prezentacja na dowolny temat – forum Pomoc językowa
Jako, że przez wiele lat pracowałem w salonie motocyklowym załapałem troche angielskich zwrotów związanych z tym tematem. hello everyone, thank …
Source: www.ang.pl
Date Published: 4/26/2022
View: 9684
Prezentacja na angielski – Joe Monster
Witam, potrzebuję Waszej pomocy! Muszę zrobić prezentacje na angielski, na dowolny temat, ale chciałbym zaciekawić słuchaczy, żeby było w niej coś zabawnego …
Source: joemonster.org
Date Published: 12/24/2022
View: 5452
PREZENTACJA ustna sprawdzenie Forum e-ANG.pl
Mam do przedstawienia po angielsku prezentacje na dowolny temat. Postanowiłam, że zaareklamuje jakieś produkty, zrobiłam szkic takiej ustnej …
Source: www.e-ang.pl
Date Published: 9/9/2022
View: 6820
Chcę zrobić na angielski prezentację o zestawach …
Na konwersacjach w języku angielskim, z taką miła starszą panią, każdy musi przygotować 2 prezentację na dowolny temat.
Source: forum.pclab.pl
Date Published: 7/10/2021
View: 9716
주제와 관련된 이미지 prezentacja po angielsku na dowolny temat
주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Jak znaleźć gotowa prezentację na dowolny temat 😮😮😮. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.
주제에 대한 기사 평가 prezentacja po angielsku na dowolny temat
- Author: funny videos
- Views: 조회수 2,349회
- Likes: 좋아요 41개
- Date Published: 2021. 5. 10.
- Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=fTbwYJBnx4Q
Jak powinna wyglądać prezentacja po angielsku?
Dobrze skonstruowana prezentacja po angielsku składa się z siedmiu części: powitania, przedstawienia się, podania zarysu prezentacji, części głównej, podsumowania, odpowiedzi na pytania oraz podziękowania.
Jak zacząć prezentację po angielsku?
- WELCOME THE AUDIENCE ( Przywitaj się) …
- INTRODUCE YOURSELF ( Przedstaw się) …
- INTRODUCE YOUR TOPIC ( Przedstaw temat swojej prezentacji)
Jak przedstawić się po angielsku w szkole?
A jak przedstawić się po angielsku na lekcji w szkole? Zazwyczaj użyjemy jeszcze mniej oficjalnej formy i powiemy po prostu I am Robert. (Jestem Robert.), lub My name is Robert. (Na imię mam Robert.).
Z czego można zrobić prezentację?
- LibreOffice Impress.
- OpenOffice Impress.
- WPS Presentation.
- Prezentacje Google.
- Canva.
Jak zakończyć prezentację po angielsku?
Thank you for your time and listening. | Dziękuję za poświęcony czas i wysłuchanie. |
---|---|
I’d like to thank Mrs Black for inviting me here today. | Chciałbym podziękować pani Black za zaproszenie mnie dzisiaj tutaj. |
Well that’s it from me. Thanks very much. | To wszystko ode mnie. Bardzo dziękuję. |
Jakich słów używać podczas prezentacji?
- Good morning/afternoon/evening (ladies and gentlemen). I welcome you here today. – Dzień dobry (Panie i Panowie). Witam was zgromadzonych tu dzisiaj.
- Hello everyone. I’d like to welcome you. – Witajcie wszyscy. …
- Hi everyone. Thanks for coming. – Cześć wszystkim.
Co powiedzieć na początku prezentacji?
Zadbaj o jak najlepsze pierwsze wrażenie. Wyjdź do ludzi pewnie, z uśmiechem, zaangażowaniem, otwartością. Rozpocznij z humorem, może jakąś krótką anegdotą. Powiedz krótko, czego dowiedzą się od Ciebie ludzie, jak skorzystają na wysłuchaniu Ciebie, z czym wyjdą po Twojej prezentacji.
Jakimi słowami zakończyć prezentację?
Podsumuj.
Nawet jeśli rozwinięcie prezentacji było długie, podsumowanie musi być proste. Nie dodawaj tu żadnych nowych informacji, ale streść wnioski z tego, co wcześniej powiedziałeś. Najlepiej – jedno lub dwa zdania na każdy główny punkt prezentacji.
Co powiesz o sobie po angielsku?
A co powiesz o sobie? What does that make you?
Jak powiedzieć po angielsku Powiedz to jeszcze raz?
W porządku, powiedz to jeszcze raz. “OK, say it again.”
Jak opisac siebie po angielsku?
- My name is… maj nejm iz] – Mam na imię…
- I’m 30 years old. [ajm feti jez ould] – Mam 30 lat.
- I come from Poland. [aj kam from poulend] – Pochodzę z Polski.
- I live in… [aj liw in] – Mieszkam w…
- I like… [ aj lajk] – Lubię…
- I’m American. …
- I’m a teacher. …
- I have red hair and green eyes.
Jak się robi plan prezentacji?
- Wstęp. prezentacja celu i głównych tez wystąpienia, dla zdobycia zainteresowania słuchaczy.
- Prezentacja materiału. czyli przygotowanych wcześniej argumentów, uporządkowanych w sposób logiczny, popieranie argumentów danymi, faktami. …
- Podsumowanie. …
- Pytania. …
- Wnioski.
Jak zacząć spotkanie po angielsku?
Rozpoczęcie zebrania:
It’s 10 a.m. Let’s start our meeting. – Jest 10:00. Zacznijmy nasze spotkanie. It looks like we’re all here.
Co na koniec prezentacji?
Podsumuj.
Nawet jeśli rozwinięcie prezentacji było długie, podsumowanie musi być proste. Nie dodawaj tu żadnych nowych informacji, ale streść wnioski z tego, co wcześniej powiedziałeś. Najlepiej – jedno lub dwa zdania na każdy główny punkt prezentacji.
Jak napisać opis siebie po angielsku?
I am quite tall — I’m 5’7″. I have long, curly, brown hair and green eyes. Sometimes, I straighten my hair to work but that takes a lot of time. I have to dress quite elegantly to work but on Fridays we can wear whatever we like at the office (casual Fridays).
jaki temat wybrac na prezentacje z angielskiego? .. Totalny brak pomysłów I checi .. -_- help
Quel est ce symbole?
Le symbole du niveau de langue indique votre compétence dans les langues qui vous intéressent. Le réglage de votre niveau de compétence permet aux autres utilisateurs de répondre en fonction de votre niveau.
Pytanie
Dobrze jest zapisać sobie wcześniej prezentację na kartce i nauczyć się jej na pamięć (albo przynajmniej mieć ją częściowo w głowie). 5-6 minut to nie dużo, zresztą podczas samego zapisywania można się już wiele nauczyć. Na pewno będziesz mógł mieć podczas prezentacji swoją notatkę i w razie potrzeby będziesz na nią zerkał, to dużo ułatwi. Ja tak zawsze robię i prezentacje wychodzą dobrze. Poza tym skoro piszesz, że mówienie po angielsku sprawia Ci problem, to czas to zmienić- znajdź sobie kogoś z kim będziesz mógł prowadzić rozmowy, a pozbędziesz się tego problemu.
Dobrze jest zapisać sobie wcześniej prezentację na kartce i nauczyć się jej na pamięć (albo przynajmniej mieć ją częściowo w głowie). 5-6 minut to nie dużo, zresztą podczas samego zapisywania można się już wiele nauczyć. Na pewno będziesz mógł mieć podczas prezentacji swoją notatkę i w razie potrzeby będziesz na nią zerkał, to dużo ułatwi. Ja tak zawsze robię i prezentacje wychodzą dobrze. Poza tym skoro piszesz, że mówienie po angielsku sprawia Ci problem, to czas to zmienić- znajdź sobie kogoś z kim będziesz mógł prowadzić rozmowy, a pozbędziesz się tego problemu.
prezentacja na angielski – strona 1
Myślę, że fajnie by było opowiedzieć coś po angielsku, na angielskim o Anglii:)
Skoro to forum o odchudzaniu, to ja może zaproponuję temat o cuksach ^^ A konkretniej o M&M’sach. W Londynie jest M&M’s World, do którego się jakiś czas temu wybrałam, wcześniej o tym nie słyszałam, ale robi wrażenie nas kimś, kto te cukierki w Biedronce kiedyś kupował, jak jeszcze w Polsce był. Temat będzie fajny chyba tylko wtedy, jak wydrukujesz jakies zdjęcia, najlepiej w kolorze, bo te wielkie tuby z wszystkimi możliwymi kolorami cukierków są warte pokazania!jakaś notka z bloga z poglądowymi zdjęciami
Prezentacja po angielsku na dowolny temat
Żytnia 15 lok.13a 01-014 Warszawa tel.. Z e-booka prezentacje biznesowe po angielsku możesz korzystać na wszystkich urządzeniach mobilnych lub wydrukować go w dowolnym formacie.prezentacje po angielsku Jak optymalnie się do nich przygotować BC Edukacja Sp.. Macie może jakieś pomysły?. *Zadanie dodatkowe dla ambitnych Jeśli ktoś podsunie mi pomysł w jaki sposób wykonać temat,np.. 6 lat temu ostatnia aktywność: 6 lat temu Witajcie, mam taki problem, że niedługo muszę przygotować na angielski (na studia) prezentację na “dowolny” temat (najlepiej coś technicznego, np: jak działa internet, z czego jest zbudowany komputer, jak coś się .Jakie znacie proste tematy na prezentacje angielską?. Formatowanie tekstu – czytelność -> akapity, nagłówki, oznaczenie najważniejszych elementów tekstu 2.. Znajdziesz tu informacje z kraju i ze świata.. Twoi znajomi i współpracownicy nie uwierzą, że prezentacja może wyglądać tak wspaniale.Utwórz nową prezentację i edytuj ją razem z innymi osobami w tym samym czasie.. Mam na informatykę zrobić prezentację multimedialną ale nie wiem na jaki temat.. Tylko w naszym vortalu znajdziesz ogrom wiedzy przedstawiony na slajdach prezentacji.. Wystarczy po prostu wybrać doskonałe obrazy, czcionki i kolory, aby Twoja prezentacja stała się wspaniałym nośnikiem tego, co chcesz przekazać.. Formatowanie tekstu – czytelność -> akapity, nagłówki, oznaczenie najważniejszych elementów tekstu 2..
Dajcie jakiś ciekawy temat.
– presentation, introduction, talk, exposition, packaging, unveilingDzięki nim przygotujesz wystąpienie na dowolny temat.. WSTĘP.Ogłoszenia o tematyce: prezentacje po angielsku na Sprzedajemy.pl – Kupuj i sprzedawaj rzeczy używane i nowe w Twojej okolicy.. NAUKA JĘZYKA OBCEGO NA ETAPIE WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO ORAZ NA PIERWSZYM ETAPIE EDUKACYJNYM WEDŁUG NOWEJ PODSTAWY PROGRAMOWEJ 2. ma trwać 5 min a ja wg nie mogę nic ogarnąć .. ; // proszę pomóżcie mi :*Prezentacja biznesowa po angielsku – przydatne zwroty i wyrażenia.. My name is … – Proszę pozwolić, że się przedstawię.. Myślałem o fraktalach, ale mam do dyspozycji tylko tablicę i kredę.8.. Dzięki nam łatwiej przygotujesz się do lekcji czy odrobisz zadanie domowe.Najbardziej grzejące rzeczy w polskim internecie, o których mówią Polacy.. Są u nas wywiady, opinie i felietony.. tło, kolorystyka, itp. poleca 85 % .. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach: 1..
Moglibyście mi podać jakieś ciekawe tematy ?
: (022) 862 17 96 fax: (022) 632 51 40 Cena: 12,90 zł (w tym VAT 0%) SAMOKSZTAŁCENIE W BIZNESIE SAMOKSZTAŁCENIE W BIZNESIE Presenting in English Chcesz wygłosić prezentację w języku angielskim,temat – tłumaczenie na angielski oraz definicja.. Nazywam się …Plik prezentacja z angielskiego na dowolny temat.pdf na koncie użytkownika yawzaw • Data dodania: 2 kwi 2016 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Strona 1 z 3 – Temat prezentacji na j.ang.Pomóżcie 🙂 – napisał w Offtopic: Cześć,mam dla was zadanie:) Chciałbym aby pomoglibyście mi w znalezieniu ciekawego tematu na prezentacja na j.angielski.Ma być ona oczywiście w języku angielskim,no ale to nie ważne Myślałem np o napiękniejszych miejscach w UK czy coś takiego,temat jest dowolny,najlepiej jak by był taki abym mógł bez .Prezentacja angielski 1.. PODSTAWA PROGRAMOWA EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ W ZAKRESIE JĘZYKA OBCEGO NOWOŻYTNEGO Celem nauki języka obcego jest przygotowanie dzieci do posługiwania się językiem obcym nowożytnym .Prezentacja Power Point o Londynie.. 2021-01-21 20:55:30 Wiecie czy tu jest internat czy coś w tym stylu?.
Co znaczy i jak powiedzieć “temat” po angielsku?
Chodzi o to , że muszę zrobić prezentację, o czymkolwiek chcą, nie ma ustalonego tematu z góry, a trudność polega na tym że muszę zrobić ją w języki angielski, powiem szczerze, że nie zbyt umiem ten język, dlatego liczę na waszą pomoc w wymyśleniu jakiegoś prostego tematu.hej 🙂 mam zrobić prezentacje na angielski ( oczywiście po angielsku 😛 ) na dowolny temat.. i własnie dla mnie najgorszą rzeczą jest wymyślenie jakiegoś tematu., zrobienie prezentacji to już bedzie dle mnie pikuś :PZobacz 1 odpowiedź na zadanie: Mam zrobić na jutro prezentacje z J. Angielskiego na dowolny temat , lecz nie mam pomysłu jaki może być temat.. Przykłady użycia – “prezentacja” po angielsku.Świat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne przeznaczone nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach: 1.. Pozostaje Ci “tylko” znaleźć odpowiedzi/ciekawe rozwinięcia poszczególnych pomysłów.. First of all, let me thank you all for coming here today – Na samym początku pragnę podziękować wszystkim za przybycie.. Sprawdzenie tekstu pod kątem ewentualnych błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub innych.. Weryfikacja tekstu pod kątem .mam zrobić na informatykę prezentację na dowolny temat..
Co znaczy i jak powiedzieć “prezentacja” po angielsku?
Pracuj niezależnie od tego, czy masz połączenie z internetem.. 2021 .ANGIELSKI prezentacje multimedialne • prezentacje po angielsku • pliki użytkownika jacenty30081976 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • prezentacja london landmarks.ppt, prezentacja p 92 kiersz.pptPrezentacje Angielski.rar • Przezentacje techniczne z języka angielskiego na V semestrze.Prezentacja multimedialna “Zwierzęta i Rośliny Transgeniczne” poleca 81 % .. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach: 1.. Postanowiłam, że zaareklamuje jakieś produkty, zrobiłam szkic takiej ustnej prezentacji, ale nie wiem czy wszystko jest ok. Mogłby mi ktoś pomóc, poprawić to co mam źle?. Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych programów, aby zacząć naukę Business English.. Edytuj pliki PowerPointa za pomocą Prezentacji.Mam zrobić krótką 5-7 minut prezentację po angielsku na dowolnie wybrany temat związany z matematyką, najlepiej prosty do zrozumienia i ciekawy.. Formatowanie tekstu – czytelność -> akapity, nagłówki, oznaczenie najważniejszych elementów tekstu 2.. Dostanie naj.Zobacz 7 odpowiedzi na pytanie: O czym można zrobić prezentację?. Szybka, łatwa i lokalna sprzedaż rzeczy z drugiej ręki.. Na pewno nie chcę pisać o moim pupilu.. Nieruchomości, Motoryzacja, Komputery, Meble, Antyki, Telefony, Sprzęt sportowy i inneprezentacja – tłumaczenie na angielski oraz definicja.. Piszemy o wydarzeniach, polityce .Mam do przedstawienia po angielsku prezentacje na dowolny temat.. Pomysły zawarte w tym artykule zaczerpnąłem z książki “Wyznania mówcy” autorstwa Scotta Berkuna.. 2021-01-21 18:54:45 Napisz krótkie opowiadanie na temat : ZABAWA NA ŚNIEGU, w którym użyjesz tylko zdań złożonych 2021-01-21 17:07:11; Przetłumaczy mi ktoś to na niemiecki albo chociaż część tego?. Sprawdzenie tekstu pod kątem ewentualnych błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub innych.Jeśli chodzi o politykę energetyczną, środki przeznaczone na badania, rozwój i prezentacje do 2020 roku należałoby podwoić w stosunku do obecnego poziomu.. będe wdzięczna!.
Prezentacja po angielsku – przydatne porady
Konieczność przeprowadzenia prezentacji, jak każda inna okazja, kiedy musimy przemawiać publicznie, wywołuje stres u wielu osób. Jeśli dodatkowo wystąpienie ma odbyć się w języku angielskim, poziom trudności znacznie wzrasta. Jeżeli musisz stawić czoła wyzwaniu, jakim jest prezentacja po angielsku, dobrze trafiłeś! W naszym artykule znajdziesz przydatne porady i wyrażenia, które ułatwią Ci zadanie!
Jak powinna wyglądać prezentacja po angielsku?
Kluczem do sukcesu jest solidne przygotowanie się. Kiedy czeka Cię prezentacja po angielsku, powinieneś zadbać o dwie rzeczy. Po pierwsze, przemyśl, kto będzie odbiorcą Twojego wystąpienia i w jakim celu go przeprowadzasz. Prezentacja siebie po angielsku na egzaminie, prezentacja produktu podczas spotkania biznesowego i prezentacja w szkole to trzy zupełnie różne sytuacje. Podczas każdej z nich chcesz wywrzeć inny efekt na odbiorcy i skupisz się na innych aspektach (np. dobrej znajomości języka, zaletach oferowanego produktu czy wiedzy na temat główny prezentacji, gdzie kompetencje językowe są sprawą drugorzędną).
Kolejną bardzo ważną kwestią jest sama struktura prezentacji po angielsku. Twoje wystąpienie powinno być jasno podzielone na części, układać się w logiczną całość i mieć taką długość, abyś miał szansę wypowiedzieć się w pełni, nie doprowadzając jednocześnie słuchaczy do zaśnięcia ze zmęczenia.
Struktura prezentacji
Dobrze skonstruowana prezentacja po angielsku składa się z siedmiu części: powitania, przedstawienia się, podania zarysu prezentacji, części głównej, podsumowania, odpowiedzi na pytania oraz podziękowania.
Powitanie – jak powinno wyglądać i przydatne zwroty
Pierwsze zdanie jest zwykle tym najtrudniejszym, im dłużej mówisz, tym staje się to łatwiejsze. Powitanie podczas prezentacji powinno skupiać uwagę odbiorców i być dla nich znakiem, że czas skończyć rozmowy. Możesz wykorzystać jeden z poniższych zwrotów:
Hello, ladies and gentlemen, thank you for coming… – Witam, Panie i Panowie, dziękuję za przybycie…
Let’s get the ball rolling. – Zacznijmy.
Shall we get started? – Czy możemy już rozpocząć?
Potrzebujesz lepiej znać angielski?
Przedstawienie się – jak powinno wyglądać i przydatne zwroty
Kolejnym krokiem jest przedstawienie się publiczności. Jeśli przeprowadzasz prezentację biznesową lub dla osób z Twojego środowiska zawodowego (np. na konferencji), warto podać swój zawód i stanowisko pracy.
Hello everyone, my name is… – Witam wszystkich, nazywam się…
Good morning/afternoon/evening, my name is… and I am a… – Dzień dobry, nazywam się… i jestem…
Welcome everybody. Today I am going to talk about… – Witam wszystkich. Dzisiaj porozmawiamy o…
Zarys prezentacji
Przedstawienie planu prezentacji jest konieczne. Dzięki temu Twoi słuchacze nie stracą zainteresowania, a Twoje wystąpienie będzie dla nich logiczne. Postaraj się, aby zarys prezentacji nie był zbyt długi, brzmiał ciekawie i zachęcał do wysłuchania całości. Możesz wykorzystać poniższe, przydatne zwroty:
I’d like to give you a brief outline of my presentation… – Chciałbym przedstawić krótko zarys mojej prezentacji….
Here is the agenda for the meeting… – Oto plan spotkania…
My presentation consists of the followingparts… – Moja prezentacja składa się z następujących części…
The presentation is divided into four main sections…- Prezentacja podzielona jest na cztery główne części…
W tej części warto też zaznaczyć, że na koniec przewidujesz czas na zadawanie pytań.
There will be a Q&A session after the presentation. – Po prezentacji będzie czas na zadawanie pytań.
I will be happy to answer your questions after the presentation. – Z radością odpowiem na Państwa pytania po prezentacji.
Główna część prezentacji – jak powinno wyglądać i przydatne zwroty
Podczas prezentacji korzystamy z pomocy wizualnych, wykresów, slajdów itd. Musisz do nich w jasny sposób nawiązać:
This graph shows you… – Ten wykres pokazuje…
Take a look at this… – Proszę spojrzeć na ten…
If you look at this, you will see…- Jeśli spojrzą Państwo na to, zobaczycie…
I’d like you to look at this… – Chciałbym, abyście spojrzeli na ten…
This chart illustrates the figures… – Ten wykres pokazuje liczby…
This graph gives you a breakdown of…- Ten wykres prezentuje analizę…
Here are some facts and figures. – Oto kilka faktów i liczb.
The chart is divided into several parts. – Wykres podzielony jest na kilka części.
The numbers here have gone up. – Wartości tutaj wzrosły.
The numbers here change and go down. – Tutaj wartości zmieniły się i spadły.
The numbers have remained stable. – Wartości pozostały bez zmian.
Pamiętaj, aby wskazywać, dlaczego przedstawione przez Ciebie informacje są ważne i jak łączą się z całością i tematem prezentacji.
As I said at the beginning… – Jak powiedziałem na początku…
As you remember, we are concerned with… – Jak pamiętacie, interesuje nas…
This ties in with my original statement… – To łączy się z moim pierwotnym stwierdzeniem…
This relates directly to the question I put to you before… – To odnosi się bezpośrednio do pytania, które postawiłem Wam uprzednio…
Bardzo ważnym elementem prezentacji po angielsku jest czytelne zaznaczanie, że przechodzimy do jej kolejnej części.
I’d now like to move on to… – Teraz chciałbym przejść do…
I’d like to turn to… – Chciałbym spojrzeć na…
That’s all I have to say about… – To wszystko, co mam do powiedzenia na temat…
Now I’d like to look at… – Teraz chciałbym spojrzeć na…
This leads me to my next point… – To prowadzi do kolejnego punktu….
Potrzebujesz lepiej znać angielski?
Podsumowanie – jak powinno wyglądać i przydatne zwroty
Kolejnym ważnym elementem prezentacji jest podsumowanie tego, co mówiłeś i podkreślenie najważniejszych punktów. Oto przykłady zdań i zwrotów, które możesz w tym celu wykorzystać:
Let’s summarize briefly what we’ve looked at… – Podsumujmy krótko to, co zobaczyliśmy…
In conclusion… – Na zakończenie…
I’d like to recap… – Chciałbym podsumować…
I’d like to sum up the main points… – chciałbym podsumować najważniejsze punkty….
That brings me to the end of my presentation. I’ve talked about… – I tak dochodzimy do końca prezentacji. Mówiłem o…
Well, that’s about it for now. We’ve covered… – No cóż, i to by było na tyle. Omówiliśmy…
Odpowiedzi na pytania
Poproszenie publiczności, aby wstrzymała się z zadawaniem pytań do końca prezentacji bardzo ułatwia jej przeprowadzenie: monitorowanie czasu, zachowanie spójności i nie pogubienie wątków. Gdy podsumujesz już swoją prezentację, możesz dać znak, że nadszedł czas na pytania:
Thank you for listening – and now if there are any questions, I would be pleased to answer them. – Dziękuję za uwagę – a teraz, jeśli są jakieś pytania, z radością na nie odpowiem.
That brings me to the end of my presentation. Thank you for your attention. I’d be glad to answer any questions you might have. – To już koniec mojej prezentacji. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania.
Po udzieleniu odpowiedzi warto upewnić się, że zaspokoiłeś ciekawość pytającego:
Does this answer your question? – Czy to odpowiada na Pańskie pytanie?
Do you follow what I am saying? – Czy to, co mówię, jest jasne?
I hope this explains the situation for you. – Mam nadzieję, że to wyjaśnia sytuację.
I hope this was what you wanted to hear! – Mam nadzieję, że to chciałeś usłyszeć!
Co zrobić, jeśli nie znasz odpowiedzi na zadane Ci pytanie? Najgorszą możliwą opcją jest jej wymyślanie, kluczenie lub wprowadzanie słuchających w błąd. O wiele lepiej przyznać się po prostu do tego, że w tym momencie nie możemy udzielić wyczerpujących wyjaśnień.
That’s an interesting question. I don’t actually know off the top of my head, but I’ll try to get back to you later with an answer. – To bardzo interesujące pytanie. W tej chwili nie wiem, ale spróbuję wrócić do Pana z odpowiedzią później.
I’m afraid I’m unable to answer that at the moment. Perhaps I can get back to you later. – Obawiam się, że nie jestem w stanie odpowiedzieć na to w tej chwili. Być może mogę wrócić z odpowiedzią później.
Good question. I really don’t know! What do you think? – Dobre pytanie. Naprawdę nie wiem! Co sądzicie?
Unfortunately, I’m not the best person to answer that. – Niestety, nie jestem najlepszą osobą do udzielenia odpowiedzi na to pytanie.
Podziękowania – przydatne zwroty
Ostatnim etapem prezentacji jest podziękowanie osobom, które Cię wysłuchały, a także organizatorom spotkania za zaproszenie.
Thank you for your time and listening. – Dziękuję za poświęcony czas i wysłuchanie.
I’d like to thank Mrs Black for inviting me here today. – Chciałbym podziękować pani Black za zaproszenie mnie dzisiaj tutaj.
Thank you, ladies and gentleman. – Dziękuję, panie i panowie.
Ile czasu powinna trwać prezentacja?
Długość Twojej prezentacji to kwestia indywidualna, która zależy od wielu czynników. W przypadku prezentacji przygotowanej na potrzeby lekcji w szkole lub większego wydarzenia np. konferencji, limit czasowy prawdopodobnie zostanie Ci narzucony. Zwyczajowo jednak, prezentacje nie powinny trwać dłużej niż 15-20 minut. W trakcie krótszego wystąpienia trudno zawrzeć wszystkie elementy i wystarczająco dokładnie omówić wybrany temat. Dłuższa prezentacja po angielsku może być męcząca dla odbiorców i sprawi, że odpłyną myślami.
Rodzaje prezentacji
Konieczność przeprowadzenia prezentacji po angielsku może spotkać Cię w różnych sytuacjach: jako praca domowa z angielskiego w szkole lub na studiach, w życiu zawodowym albo podczas rozmowy o pracy.
Prezentacja biznesowa
Tego typu wystąpienie to zwykle prezentacja firmy lub produktu po angielsku. Potrzeba jej przeprowadzenia może pojawić się podczas szukania nowych klientów, w trakcie negocjacji lub wprowadzanie nowego produktu na rynek.
Prezentacja o sobie
O zaprezentowanie siebie po angielsku możesz zostać poproszony przez nauczyciela angielskiego lub rekrutera, zwłaszcza jeśli ubiegasz się o stanowisko związane ze sprzedażą.
Prezentacja w szkole
W ramach urozmaicenia zajęć oraz zmotywowania uczniów do praktycznego wykorzystywania języka, wielu nauczycieli wymaga od nich przygotowywania prezentacji po angielsku. Może to być np. prezentacja o Wielkiej Brytanii, tradycjach brytyjskich, znanych osobach z kraju anglojęzycznego itd.
Prezentacja podczas konferencji
Jeśli bierzesz udział w zagranicznej konferencji jako mówca, z dużą dozą prawdopodobieństwa będziesz poproszony o przeprowadzenie jej w języku angielskim. Specjaliści ze swoich dziedzin zapraszani są na zjazdy, sympozja itp. jako specjaliści ze swoich dziedzin.
Skąd czerpać tematy na prezentację po angielsku?
Gdy czeka Cię konieczność przeprowadzenia prezentacji po angielsku, warto wzorować się na tych, którzy doskonale wiedzą, jak to robić. Bezcenną skarbnicą wiedzy i pomysłów są TedTalks ,dostępne na YouTube lub bezpośrednio na ich stronie internetowej. Znajdziesz tam nie tylko inspiracje na każdy możliwy temat, ale także przykłady dobrych praktyk.
Dobrym pomysłem jest też wcielenie się w rolę Twojego przyszłego odbiorcy i zastanowienie się, jaki temat byłby dla niego interesujący.
Jakich błędów unikać podczas prezentacji po angielsku?
Wybrałeś już temat, ułożyłeś tekst, przygotowałeś pomoce wizualne. Jedyne, co pozostało do zrobienia, to przeprowadzenie samej prezentacji. Na pewno pójdzie Ci świetnie, jeśli postarasz się uniknąć kilku błędów.
Chaos
Stres może sprawić, że pojawi się pustka w głowie lub zaczniesz mówić chaotycznie. Staraj się nie zapominać o strukturze prezentacji, nie wybiegaj do przodu, nie pozwalaj sobie na zbyt wiele dygresji. Pomogą Ci w tym dobrze przygotowane slajdy.
Zbyt szybkie mówienie
W sytuacjach wywołujących stres pragniemy, aby jak najszybciej dobiegły końca. To może stwarzać pokusę, aby mówić szybciej, niż normalnie. To bardzo zły pomysł! Zbyt szybkie tempo utrudni zrozumienie i nadążanie za tym, co mówisz.
Monotonia
To kolejna pułapka, w którą łatwo wpaść, robiąc prezentację. Staraj się zmieniać ton głosu, zadawać pytania retoryczne, utrzymywać kontakt z widownią. Nie chcesz, aby Twoja prezentacja zmieniła się w nudny wykład, który uśpi odbiorców!
Udzielanie odpowiedzi na pytania w trakcie prezentacji
Mimo że udzielanie odpowiedzi w trakcie prezentacji może wydawać się uprzejme, nie jest dobrym pomysłem. Pozwalając na to, tracisz kontrolę nad czasem i przebiegiem całego wystąpienia. Publiczność może mieć pytania dotyczące zagadnień, które poruszasz w dalszej części prezentacji. Odpowiadając na nie wcześniej, wprowadzisz chaos.
Nieprzygotowanie
Jeśli wydaje Ci się, że wystarczy napisać tekst i przygotować pomoce wizualne, musimy Cię zmartwić. Konieczne jest przećwiczenie przemówienia, sprawdzenia czasu, nauczenia się tekstu na pamięć. Warto nagrać samego siebie np. za pomocą smartfona i obejrzeć ją przed wystąpieniem. Dzięki temu będziesz miał szansę ocenić, czy jest spójna, logiczna, ciekawa i zrozumiała dla odbiorcy.
Podsumowanie
Przeprowadzenie prezentacji po angielsku może być stresującym doświadczeniem, lecz możesz sobie znacznie ułatwić zadanie, jeśli odpowiednio się przygotujesz. Zwróć uwagę na strukturę, pamiętaj o utrzymywaniu uwagi widowni i pilnuj czasu, a na pewno wszystko będzie w porządku!
Najważniejszym elementem, który sprawi, że stres zniknie lub mocno zmaleje, jest dobra znajomość angielskiego. Jeśli szukasz kursu, który pozwoli Ci nauczyć się go szybko, skutecznie i wygodnie, wybierz kurs z elastycznym grafikiem w szkole Speak Up!
Potrzebujesz lepiej znać angielski?
Prezentacja na dowolny temat
edytowany przez DerekDX: 10 kwi 2013
Witam, proszę o sprawdzenie moich wypocin. Jest to prezentacja na dowolny temat, a konkretnie na temat nowego motocykla. Jako, że przez wiele lat pracowałem w salonie motocyklowym załapałem troche angielskich zwrotów związanych z tym tematem.Z góry dziękuje wszystkim za pomoc.
Prezentacja na angielski
Witam, potrzebuję Waszej pomocy! Muszę zrobić prezentacje na angielski, na dowolny temat, ale chciałbym zaciekawić słuchaczy, żeby było w niej coś zabawnego, czy coś… Liczę na Waszą kreatywność! Jeżeli chodzi o przedział wiekowy, to ma to być na pierwszy rok studiów..
Prezentacja po angielsku – przydatne porady
Konieczność przeprowadzenia prezentacji, jak każda inna okazja, kiedy musimy przemawiać publicznie, wywołuje stres u wielu osób. Jeśli dodatkowo wystąpienie ma odbyć się w języku angielskim, poziom trudności znacznie wzrasta. Jeżeli musisz stawić czoła wyzwaniu, jakim jest prezentacja po angielsku, dobrze trafiłeś! W naszym artykule znajdziesz przydatne porady i wyrażenia, które ułatwią Ci zadanie!
Jak powinna wyglądać prezentacja po angielsku?
Kluczem do sukcesu jest solidne przygotowanie się. Kiedy czeka Cię prezentacja po angielsku, powinieneś zadbać o dwie rzeczy. Po pierwsze, przemyśl, kto będzie odbiorcą Twojego wystąpienia i w jakim celu go przeprowadzasz. Prezentacja siebie po angielsku na egzaminie, prezentacja produktu podczas spotkania biznesowego i prezentacja w szkole to trzy zupełnie różne sytuacje. Podczas każdej z nich chcesz wywrzeć inny efekt na odbiorcy i skupisz się na innych aspektach (np. dobrej znajomości języka, zaletach oferowanego produktu czy wiedzy na temat główny prezentacji, gdzie kompetencje językowe są sprawą drugorzędną).
Kolejną bardzo ważną kwestią jest sama struktura prezentacji po angielsku. Twoje wystąpienie powinno być jasno podzielone na części, układać się w logiczną całość i mieć taką długość, abyś miał szansę wypowiedzieć się w pełni, nie doprowadzając jednocześnie słuchaczy do zaśnięcia ze zmęczenia.
Struktura prezentacji
Dobrze skonstruowana prezentacja po angielsku składa się z siedmiu części: powitania, przedstawienia się, podania zarysu prezentacji, części głównej, podsumowania, odpowiedzi na pytania oraz podziękowania.
Powitanie – jak powinno wyglądać i przydatne zwroty
Pierwsze zdanie jest zwykle tym najtrudniejszym, im dłużej mówisz, tym staje się to łatwiejsze. Powitanie podczas prezentacji powinno skupiać uwagę odbiorców i być dla nich znakiem, że czas skończyć rozmowy. Możesz wykorzystać jeden z poniższych zwrotów:
Hello, ladies and gentlemen, thank you for coming… – Witam, Panie i Panowie, dziękuję za przybycie…
Let’s get the ball rolling. – Zacznijmy.
Shall we get started? – Czy możemy już rozpocząć?
Potrzebujesz lepiej znać angielski?
Przedstawienie się – jak powinno wyglądać i przydatne zwroty
Kolejnym krokiem jest przedstawienie się publiczności. Jeśli przeprowadzasz prezentację biznesową lub dla osób z Twojego środowiska zawodowego (np. na konferencji), warto podać swój zawód i stanowisko pracy.
Hello everyone, my name is… – Witam wszystkich, nazywam się…
Good morning/afternoon/evening, my name is… and I am a… – Dzień dobry, nazywam się… i jestem…
Welcome everybody. Today I am going to talk about… – Witam wszystkich. Dzisiaj porozmawiamy o…
Zarys prezentacji
Przedstawienie planu prezentacji jest konieczne. Dzięki temu Twoi słuchacze nie stracą zainteresowania, a Twoje wystąpienie będzie dla nich logiczne. Postaraj się, aby zarys prezentacji nie był zbyt długi, brzmiał ciekawie i zachęcał do wysłuchania całości. Możesz wykorzystać poniższe, przydatne zwroty:
I’d like to give you a brief outline of my presentation… – Chciałbym przedstawić krótko zarys mojej prezentacji….
Here is the agenda for the meeting… – Oto plan spotkania…
My presentation consists of the followingparts… – Moja prezentacja składa się z następujących części…
The presentation is divided into four main sections…- Prezentacja podzielona jest na cztery główne części…
W tej części warto też zaznaczyć, że na koniec przewidujesz czas na zadawanie pytań.
There will be a Q&A session after the presentation. – Po prezentacji będzie czas na zadawanie pytań.
I will be happy to answer your questions after the presentation. – Z radością odpowiem na Państwa pytania po prezentacji.
Główna część prezentacji – jak powinno wyglądać i przydatne zwroty
Podczas prezentacji korzystamy z pomocy wizualnych, wykresów, slajdów itd. Musisz do nich w jasny sposób nawiązać:
This graph shows you… – Ten wykres pokazuje…
Take a look at this… – Proszę spojrzeć na ten…
If you look at this, you will see…- Jeśli spojrzą Państwo na to, zobaczycie…
I’d like you to look at this… – Chciałbym, abyście spojrzeli na ten…
This chart illustrates the figures… – Ten wykres pokazuje liczby…
This graph gives you a breakdown of…- Ten wykres prezentuje analizę…
Here are some facts and figures. – Oto kilka faktów i liczb.
The chart is divided into several parts. – Wykres podzielony jest na kilka części.
The numbers here have gone up. – Wartości tutaj wzrosły.
The numbers here change and go down. – Tutaj wartości zmieniły się i spadły.
The numbers have remained stable. – Wartości pozostały bez zmian.
Pamiętaj, aby wskazywać, dlaczego przedstawione przez Ciebie informacje są ważne i jak łączą się z całością i tematem prezentacji.
As I said at the beginning… – Jak powiedziałem na początku…
As you remember, we are concerned with… – Jak pamiętacie, interesuje nas…
This ties in with my original statement… – To łączy się z moim pierwotnym stwierdzeniem…
This relates directly to the question I put to you before… – To odnosi się bezpośrednio do pytania, które postawiłem Wam uprzednio…
Bardzo ważnym elementem prezentacji po angielsku jest czytelne zaznaczanie, że przechodzimy do jej kolejnej części.
I’d now like to move on to… – Teraz chciałbym przejść do…
I’d like to turn to… – Chciałbym spojrzeć na…
That’s all I have to say about… – To wszystko, co mam do powiedzenia na temat…
Now I’d like to look at… – Teraz chciałbym spojrzeć na…
This leads me to my next point… – To prowadzi do kolejnego punktu….
Potrzebujesz lepiej znać angielski?
Podsumowanie – jak powinno wyglądać i przydatne zwroty
Kolejnym ważnym elementem prezentacji jest podsumowanie tego, co mówiłeś i podkreślenie najważniejszych punktów. Oto przykłady zdań i zwrotów, które możesz w tym celu wykorzystać:
Let’s summarize briefly what we’ve looked at… – Podsumujmy krótko to, co zobaczyliśmy…
In conclusion… – Na zakończenie…
I’d like to recap… – Chciałbym podsumować…
I’d like to sum up the main points… – chciałbym podsumować najważniejsze punkty….
That brings me to the end of my presentation. I’ve talked about… – I tak dochodzimy do końca prezentacji. Mówiłem o…
Well, that’s about it for now. We’ve covered… – No cóż, i to by było na tyle. Omówiliśmy…
Odpowiedzi na pytania
Poproszenie publiczności, aby wstrzymała się z zadawaniem pytań do końca prezentacji bardzo ułatwia jej przeprowadzenie: monitorowanie czasu, zachowanie spójności i nie pogubienie wątków. Gdy podsumujesz już swoją prezentację, możesz dać znak, że nadszedł czas na pytania:
Thank you for listening – and now if there are any questions, I would be pleased to answer them. – Dziękuję za uwagę – a teraz, jeśli są jakieś pytania, z radością na nie odpowiem.
That brings me to the end of my presentation. Thank you for your attention. I’d be glad to answer any questions you might have. – To już koniec mojej prezentacji. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania.
Po udzieleniu odpowiedzi warto upewnić się, że zaspokoiłeś ciekawość pytającego:
Does this answer your question? – Czy to odpowiada na Pańskie pytanie?
Do you follow what I am saying? – Czy to, co mówię, jest jasne?
I hope this explains the situation for you. – Mam nadzieję, że to wyjaśnia sytuację.
I hope this was what you wanted to hear! – Mam nadzieję, że to chciałeś usłyszeć!
Co zrobić, jeśli nie znasz odpowiedzi na zadane Ci pytanie? Najgorszą możliwą opcją jest jej wymyślanie, kluczenie lub wprowadzanie słuchających w błąd. O wiele lepiej przyznać się po prostu do tego, że w tym momencie nie możemy udzielić wyczerpujących wyjaśnień.
That’s an interesting question. I don’t actually know off the top of my head, but I’ll try to get back to you later with an answer. – To bardzo interesujące pytanie. W tej chwili nie wiem, ale spróbuję wrócić do Pana z odpowiedzią później.
I’m afraid I’m unable to answer that at the moment. Perhaps I can get back to you later. – Obawiam się, że nie jestem w stanie odpowiedzieć na to w tej chwili. Być może mogę wrócić z odpowiedzią później.
Good question. I really don’t know! What do you think? – Dobre pytanie. Naprawdę nie wiem! Co sądzicie?
Unfortunately, I’m not the best person to answer that. – Niestety, nie jestem najlepszą osobą do udzielenia odpowiedzi na to pytanie.
Podziękowania – przydatne zwroty
Ostatnim etapem prezentacji jest podziękowanie osobom, które Cię wysłuchały, a także organizatorom spotkania za zaproszenie.
Thank you for your time and listening. – Dziękuję za poświęcony czas i wysłuchanie.
I’d like to thank Mrs Black for inviting me here today. – Chciałbym podziękować pani Black za zaproszenie mnie dzisiaj tutaj.
Thank you, ladies and gentleman. – Dziękuję, panie i panowie.
Ile czasu powinna trwać prezentacja?
Długość Twojej prezentacji to kwestia indywidualna, która zależy od wielu czynników. W przypadku prezentacji przygotowanej na potrzeby lekcji w szkole lub większego wydarzenia np. konferencji, limit czasowy prawdopodobnie zostanie Ci narzucony. Zwyczajowo jednak, prezentacje nie powinny trwać dłużej niż 15-20 minut. W trakcie krótszego wystąpienia trudno zawrzeć wszystkie elementy i wystarczająco dokładnie omówić wybrany temat. Dłuższa prezentacja po angielsku może być męcząca dla odbiorców i sprawi, że odpłyną myślami.
Rodzaje prezentacji
Konieczność przeprowadzenia prezentacji po angielsku może spotkać Cię w różnych sytuacjach: jako praca domowa z angielskiego w szkole lub na studiach, w życiu zawodowym albo podczas rozmowy o pracy.
Prezentacja biznesowa
Tego typu wystąpienie to zwykle prezentacja firmy lub produktu po angielsku. Potrzeba jej przeprowadzenia może pojawić się podczas szukania nowych klientów, w trakcie negocjacji lub wprowadzanie nowego produktu na rynek.
Prezentacja o sobie
O zaprezentowanie siebie po angielsku możesz zostać poproszony przez nauczyciela angielskiego lub rekrutera, zwłaszcza jeśli ubiegasz się o stanowisko związane ze sprzedażą.
Prezentacja w szkole
W ramach urozmaicenia zajęć oraz zmotywowania uczniów do praktycznego wykorzystywania języka, wielu nauczycieli wymaga od nich przygotowywania prezentacji po angielsku. Może to być np. prezentacja o Wielkiej Brytanii, tradycjach brytyjskich, znanych osobach z kraju anglojęzycznego itd.
Prezentacja podczas konferencji
Jeśli bierzesz udział w zagranicznej konferencji jako mówca, z dużą dozą prawdopodobieństwa będziesz poproszony o przeprowadzenie jej w języku angielskim. Specjaliści ze swoich dziedzin zapraszani są na zjazdy, sympozja itp. jako specjaliści ze swoich dziedzin.
Skąd czerpać tematy na prezentację po angielsku?
Gdy czeka Cię konieczność przeprowadzenia prezentacji po angielsku, warto wzorować się na tych, którzy doskonale wiedzą, jak to robić. Bezcenną skarbnicą wiedzy i pomysłów są TedTalks ,dostępne na YouTube lub bezpośrednio na ich stronie internetowej. Znajdziesz tam nie tylko inspiracje na każdy możliwy temat, ale także przykłady dobrych praktyk.
Dobrym pomysłem jest też wcielenie się w rolę Twojego przyszłego odbiorcy i zastanowienie się, jaki temat byłby dla niego interesujący.
Jakich błędów unikać podczas prezentacji po angielsku?
Wybrałeś już temat, ułożyłeś tekst, przygotowałeś pomoce wizualne. Jedyne, co pozostało do zrobienia, to przeprowadzenie samej prezentacji. Na pewno pójdzie Ci świetnie, jeśli postarasz się uniknąć kilku błędów.
Chaos
Stres może sprawić, że pojawi się pustka w głowie lub zaczniesz mówić chaotycznie. Staraj się nie zapominać o strukturze prezentacji, nie wybiegaj do przodu, nie pozwalaj sobie na zbyt wiele dygresji. Pomogą Ci w tym dobrze przygotowane slajdy.
Zbyt szybkie mówienie
W sytuacjach wywołujących stres pragniemy, aby jak najszybciej dobiegły końca. To może stwarzać pokusę, aby mówić szybciej, niż normalnie. To bardzo zły pomysł! Zbyt szybkie tempo utrudni zrozumienie i nadążanie za tym, co mówisz.
Monotonia
To kolejna pułapka, w którą łatwo wpaść, robiąc prezentację. Staraj się zmieniać ton głosu, zadawać pytania retoryczne, utrzymywać kontakt z widownią. Nie chcesz, aby Twoja prezentacja zmieniła się w nudny wykład, który uśpi odbiorców!
Udzielanie odpowiedzi na pytania w trakcie prezentacji
Mimo że udzielanie odpowiedzi w trakcie prezentacji może wydawać się uprzejme, nie jest dobrym pomysłem. Pozwalając na to, tracisz kontrolę nad czasem i przebiegiem całego wystąpienia. Publiczność może mieć pytania dotyczące zagadnień, które poruszasz w dalszej części prezentacji. Odpowiadając na nie wcześniej, wprowadzisz chaos.
Nieprzygotowanie
Jeśli wydaje Ci się, że wystarczy napisać tekst i przygotować pomoce wizualne, musimy Cię zmartwić. Konieczne jest przećwiczenie przemówienia, sprawdzenia czasu, nauczenia się tekstu na pamięć. Warto nagrać samego siebie np. za pomocą smartfona i obejrzeć ją przed wystąpieniem. Dzięki temu będziesz miał szansę ocenić, czy jest spójna, logiczna, ciekawa i zrozumiała dla odbiorcy.
Podsumowanie
Przeprowadzenie prezentacji po angielsku może być stresującym doświadczeniem, lecz możesz sobie znacznie ułatwić zadanie, jeśli odpowiednio się przygotujesz. Zwróć uwagę na strukturę, pamiętaj o utrzymywaniu uwagi widowni i pilnuj czasu, a na pewno wszystko będzie w porządku!
Najważniejszym elementem, który sprawi, że stres zniknie lub mocno zmaleje, jest dobra znajomość angielskiego. Jeśli szukasz kursu, który pozwoli Ci nauczyć się go szybko, skutecznie i wygodnie, wybierz kurs z elastycznym grafikiem w szkole Speak Up!
Potrzebujesz lepiej znać angielski?
Szkolenia w języku angielskim
Jaka jest najważniejsza część prezentacji? To pytanie często pojawia się na prowadzonych przeze mnie szkoleniach z prezentacji w języku angielskim. Najczęściej odpowiedzi skupiają się wokół głównej treści/części prezentacji, tzw. środka ( the middle part). Chociaż jest to całkowicie zrozumiała odpowiedź, to początek i koniec są najważniejszymi częściami prezentacji. Umiejętność rozpoczęcia prezentacji, jest równie ważna jak umiejętność zakończenia. Dziś skoncentrujemy się na rozpoczęciu prezentacji. Istnieje wiele sposobów na rozpoczęcie prezentacji, która zaangażuje publiczność, której chcesz przekazać wiadomość. Ale jak rozpocząć prezentacje w języku angielskim? Jednym ze sposobów rozpoczęcia prezentacji w języku angielskim jest poniższy model składający się z 7 prostych kroków.
WELCOME THE AUDIENCE ( Przywitaj się)
Good morning / afternoon / evening. Hello /Hi, everyone. First of all, let me thank you all for coming here today. I’m happy that so many of you could make it today.
INTRODUCE YOURSELF ( Przedstaw się)
I’d like to introduce myself. I’m John Doe from Doe international. Let me just start by introducing myself. My name is John Doe. As some of you know, I’m the purchasing manager.
INTRODUCE YOUR TOPIC ( Przedstaw temat swojej prezentacji)
What I’d like to present to you today is … In my presentation I’ll tell you about … Today I’m going to talk about …
SAY WHY THE AUDIENCE MAY BE INTERESTED (Wyjaśnij dlaczego publiczność może być zainteresowana Twoją prezentacją)
My topic is/will be very important for you because … My talk is particularly relevant to those of you who …
GIVE AN OUTLINE OF YOUR PRESENTATION (Przedstaw plan swojej prezentacji)
I’m going to divide my presentation into three main parts. In my talk I’ll concentrate on three major issues. First of all I’ll start with ….., secondly I’ll talk about…, and finally I’ll present…
REFER TO TIMING ( Powiedz jak długo będzie trwać Twoja prezentacja)
My presentation will take about 30 minutes. It will take about 20 minutes to cover these issues.
REFER TO QUESTIONS ( Powiedz kiedy publiczność będzie mogła zadać Ci pytania)
Please feel free to interrupt me at any time if you’d like to ask any questions. There will be time for questions after my presentation.
A teraz przykład wstępu do prezentacji po angielsku przy wykorzystaniu tego modelu:
Good morning, everyone. Thank you all for coming here today. I’m happy that so many of you could make it today. Let me just start by introducing myself. I’m John Doe and as some of you know, I’m the purchasing manager. What I’d like to present to you today is our new procurement management process. My talk is very important for you because it will optimize our organization’s spend without making a huge IT investment. In my talk I’ll concentrate on three major issues. First of all I’ll start with purchase requisition, secondly I’ll talk about purchase order and finally I’ll tell you about invoice approval. My presentation will take about 20 minutes. Please feel free to interrupt me at any time if you’d like to ask any questions.
Mam nadzieje, że powyższy model pomoże Ci w stworzeniu wstępu do prezentacji w języku angielskim. Tak jak napisałam, jest to jeden z prostszych sposobów, aby rozpocząć prezentacje w języku angielskim. O innych sposobach jak rozpocząć prezentacje po angielsku piszę tutaj: Jak ciekawie rozpocząć prezentacje po angielsku . Powodzenia!
W moim e-booku Killer business presentation in English –prezentacje biznesowe po angielsku e-book znajdziesz ponad 300 gotowych zwrotów, które możesz od razu wykorzystać w swojej prezentacji.
Jak przedstawić siebie po angielsku?
Skuteczne przedstawianie się lub kogoś po angielsku to jedna z podstawowych umiejętności, która jest niezbędna zarówno w życiu codziennym, jak i zawodowym. Często bowiem znajdujemy się w sytuacji, w której albo poznajemy kogoś nowego w towarzystwie lub w miejscu pracy i musimy przedstawić się po angielsku przynajmniej w kilku zdaniach, albo też prezentujemy innym osobę, która wymaga bardziej lub mniej oficjalnego wprowadzenia.
Do sytuacji najbardziej typowych należy np. przedstawianie siebie lub kogoś innego w ramach autoprezentacji na zajęciach językowych, przedstawianie gościa, nowego pracownika czy też prelegenta na spotkaniu, zebraniu, konferencji lub wykładzie.
Jak przedstawić się po angielsku na lekcji w szkole?
W zależności od okoliczności możemy z pewnością pokusić się o pewne uogólnienie, jeśli chodzi o zakres informacji, które są niezbędne, oraz tych, które z pewnością możemy pominąć. I tak, niezależnie od sytuacji zawsze podajemy imię i nazwisko, np. bardziej formalnie My name is Robert Burton. (Nazywam się Robert Burton.) lub mniej oficjalnie I am Rob Burton, but my friends call me Bob. (Jestem Robert Burton, ale przyjaciele mówią na mnie Bob.). A jak przedstawić się po angielsku na lekcji w szkole? Zazwyczaj użyjemy jeszcze mniej oficjalnej formy i powiemy po prostu I am Robert. (Jestem Robert.), lub My name is Robert. (Na imię mam Robert.).
Jeśli chodzi o autoprezentację na zajęciach językowych, to w ramach podstawowych informacji wymienia się często także wiek, narodowość, obecny status, pochodzenie, miejsce zamieszkania, zainteresowania czy relacje rodzinne. Zatem możemy usłyszeć nieco bardziej rozbudowaną wersję, jak np. My name is Robert Burton. I’m 20 years old and I am a first-year-maths student. I’m Polish and I come from Warsaw. I’m the youngest person in my family and I have one elder sister. I’m interested in sport and I love cycling. (Nazywam się Robert Burton. Mam 20 lat i jestem studentem pierwszego roku matematyki. Jestem Polakiem i pochodzę z Warszawy. Jestem najmłodszą osobą w rodzinie i mam jedną starszą siostrę. Interesuję się sportem i uwielbiam jeździć na rowerze).
Jak przedstawić się po angielsku w pracy?
Natomiast w sytuacjach bardziej oficjalnych (miejsce pracy, konferencja, spotkanie biznesowe) mamy jednak tendencję do skupiania się bardziej na elementach czysto formalnych, związanych z daną profesją czy konkretnym stanowiskiem, i do pomijania kwestii prywatnych, jak np. stan cywilny czy hobby, które niektórzy uważają nawet za tematy tabu.
W środowisku pracy więcej uwagi poświecimy doświadczeniu zawodowemu, kwalifikacjom czy wykształceniu, niż np. ulubionym czynnościom w czasie wolnym. I tak możemy powiedzieć o sobie, np. My name is Robert Burton and I work as a key account manager in Lincoln, a leading car manufacturer. I have been with the company for 6 years and I have cooperated with a few biggest business partners including DHL, HSBC and Schenker. (Nazywam się Robert Burton i pracuję jako kierownik do spraw kluczowych klientów w firmie Lincoln, wiodącym producencie samochodów. Jestem w firmie od sześciu lat i współpracowałem z kilkoma największymi partnerami biznesowymi, wliczając w to DHL, HSBC i Schenker’a).
Jak przedstawić kogoś po angielsku?
Jeśli natomiast przedstawiamy inną osobę czy gościa w sposób oficjalny, to stosujemy także pewne zwroty czy wyrażenia, które umożliwiają wprowadzenie tej osoby do danego grona, jak np. Let me introduce Robert Burton. (Pozwólcie, że przedstawię Roberta Burtona.), This is Robert Burton. (To jest Robert Burton.) lub I would like to introduce Robert Burton. (Chciałbym przedstawić Roberta Burtona.), i w zależności od kontekstu kontynuujemy nakreślanie sylwetki, np.: It’s my great pleasure to introduce our next guest speaker, Robert Burton, a representative of Lincoln and a top specialist in the field of business contacts, who will give us a talk about so called ‘’difficult customers’’ and how to deal with them. Let’s welcome Robert Burton. The floor is yours. (Jest mi niezmiernie miło przedstawić naszego następnego gościnnego mówcę, Roberta Burtona, przedstawiciela Lincolna i wiodącego specjalistę w zakresie kontaktów biznesowych, który wygłosi dla nas prelekcję na temat tzw. ‘trudnych klientów’ i jak sobie z nimi radzić. Powitajmy Roberta Burtona. Oddaję panu głos).
Ot, po prostu.
Sprawdź naszą ofertę: szkoła języka angielskiego Warszawa
키워드에 대한 정보 prezentacja po angielsku na dowolny temat
다음은 Bing에서 prezentacja po angielsku na dowolny temat 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.
이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!
사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Jak znaleźć gotowa prezentację na dowolny temat 😮😮😮
- 동영상
- 공유
- 카메라폰
- 동영상폰
- 무료
- 올리기
Jak #znaleźć #gotowa #prezentację #na #dowolny #temat #😮😮😮
YouTube에서 prezentacja po angielsku na dowolny temat 주제의 다른 동영상 보기
주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Jak znaleźć gotowa prezentację na dowolny temat 😮😮😮 | prezentacja po angielsku na dowolny temat, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.