Polskie Agencje Pracy W Szwajcarii | Szwajcaria – Jak Przyjechać I Jak Zacząć Pracę? 5 Wskazówek 23 개의 정답

당신은 주제를 찾고 있습니까 “polskie agencje pracy w szwajcarii – SZWAJCARIA – Jak przyjechać i jak zacząć pracę? 5 Wskazówek“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Adrian Kryński 이(가) 작성한 기사에는 조회수 40,683회 및 좋아요 1,095개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

polskie agencje pracy w szwajcarii 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 SZWAJCARIA – Jak przyjechać i jak zacząć pracę? 5 Wskazówek – polskie agencje pracy w szwajcarii 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Jak ułatwić sobie przyjazd do Szwajcarii? Jak zacząłem?
Krytyka, pytania, propozycje: https://www.instagram.com/krydencki/
🔔 Nie zapomnij zasubskrybować kanału 🙂
Muzyka:
Track: Nomra – Your Body [NCS Release]Music provided by NoCopyrightSounds.
Watch: https://youtu.be/JR7iaMPnevU
Free Download / Stream: http://ncs.io/YourBody
Track: SirensCeol – Stay [NCS10 Release]Music provided by NoCopyrightSounds.
Watch: https://youtu.be/tqBJWfBrevg
Free Download / Stream: https://ncs.io/Stay
Track: RetroVision – Heroes [NCS Release]Music provided by NoCopyrightSounds
Watch: https://www.youtube.com/watch?v=QfhF0V9VlJA
Free Download / Stream: http://ncs.io/heroes

Kamera/Montaż – Krynias

#szwajcaria #praca #wskazowki

polskie agencje pracy w szwajcarii 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Agencje i biura pracy w Szwajcarii – Aplikuj.pl

Kantonowym Urzędzie Pracy. · (KRAZ) znajduje się pod adresem: http://stor.praca.gov.pl. · Adecco – jedna z największych agencji pracy na rynkach międzynarodowych.

+ 여기에 표시

Source: www.aplikuj.pl

Date Published: 3/4/2022

View: 1779

PILNE! Praca: Agencja, Szwajcaria – 165 ofert pracy – Jooble

LIMNUSWORK Sp. z o.o.Sp.k. jest dynamicznie rozwijającą się polską firmą – agencją pośrednictwa pracy posiadającą certyfikat o numerze rejestru 15504.

+ 여기에 표시

Source: pl.jooble.org

Date Published: 6/7/2022

View: 2608

Praca dla Polaków w Szwajcarii – Agencja pośrednictwa pracy …

Szwajcarii oferuje zatrudnienie dla lekarzy, pielęgniarek oraz specjalistów IT. Średni czas pracy w Szwajcarii to nieco ponad czterdzieści godzin, a zarobki …

+ 여기에 더 보기

Source: limnuswork.pl

Date Published: 11/5/2022

View: 553

Jak znaleźć pracę w Szwajcarii w 2022 roku? – Monito

Zanim zdecydujemy się na pracę za pośrednictwem szwajcarskiej agencji pracy, możemy ją sprawdzić na tej stronie. Polskie strony z ofertami pracy w Szwajcarii.

+ 여기에 표시

Source: www.monito.com

Date Published: 8/2/2021

View: 4603

Praca w rolnictwie Szwajcaria, budownictwie, hotelarstwie …

Skutecznie znajdujemy prace polskim pracownikom i pracowników dla szwajcarskich firm. Działamy ponad 10 lat uczciwie i niezawodnie. Sprawdź nas!

+ 여기에 보기

Source: www.rol-jobhliwa.ch

Date Published: 3/10/2022

View: 2511

Praca w Szwajcarii | praca Szwajcaria | praca za granica

Praca w Szwajcarii to gratka dla osób ceniących sobie stabilną gospodarkę i przejrzyste warunki a tym samym stabilny … Polskie agencje pośrednictwa pracy.

+ 더 읽기

Source: www.strefapracy.eu

Date Published: 12/12/2021

View: 7466

Szwajcaria | Agencja Pracy Gastamo

Kucharz, Chef de Partie Meisterschwanden, Szwajcaria … Monter Stolarki Okienno-Drzwiowej Romanel-sur-Lausanne, Szwajcaria … Oferty pracy POLSKA.

+ 여기에 자세히 보기

Source: gastamo.pl

Date Published: 11/24/2021

View: 7714

Praca w Szwajcarii – aktualne oferty pracy Szwajcaria …

Praca w Szwajcarii, legalne i aktualne oferty pracy i ogłoszenia od zaraz! Szwajcaria, również bez języka, Budowlanka i wiele innych…

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.praca-w-szwajcarii.com

Date Published: 1/2/2021

View: 9316

Szwajcaria – Agencja Pośrednictwa Pracy Antonius Personal

Agencja Pośrednictwa Pracy Antonius Personal o numerze KRAZ 14719 poszukuje kandydatów do pracy w Szwajcarii na stanowiska: MONTER PŁYT KARTONOWO-GIPSOWYCH …

+ 여기에 보기

Source: www.antonius-personal.pl

Date Published: 5/28/2022

View: 7427

주제와 관련된 이미지 polskie agencje pracy w szwajcarii

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 SZWAJCARIA – Jak przyjechać i jak zacząć pracę? 5 Wskazówek. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

SZWAJCARIA - Jak przyjechać i jak zacząć pracę? 5 Wskazówek
SZWAJCARIA – Jak przyjechać i jak zacząć pracę? 5 Wskazówek

주제에 대한 기사 평가 polskie agencje pracy w szwajcarii

  • Author: Adrian Kryński
  • Views: 조회수 40,683회
  • Likes: 좋아요 1,095개
  • Date Published: 2021. 10. 16.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=pO2XaXeAQgI

Gdzie szukać ofert pracy w Szwajcarii?

Przydatna może okazać się strona: www.treffpunkt-arbeit.ch, gdzie zamieszczane są oferty pracy szwajcarskich urzędów pracy. Również na stronach Ministerstwa Gospodarki www.seco.admin.ch można znaleźć informacje na temat możliwości podjęcia pracy.

Jak dostać się do pracy w Szwajcarii?

Obywatele UE mogą pracować w Szwajcarii bez pozwolenia do 3 miesięcy. Muszą jedynie zdobyć dokument o nazwie Meldeverfahren. Można go uzyskać online, wystarczy złożyć wniosek. Jeśli chcemy przebywać w Szwajcarii dłużej niż 3 miesiące, musimy znaleźć pracę, zarejestrować się w gminie i uzyskać pozwolenie na pobyt.

Czy łatwo znaleźć pracę w Szwajcarii?

Choć Szwajcaria oferuje bardzo dobre możliwości zarobkowe, znalezienie tam pracy nie jest wcale takie łatwe. Jest to kraj neutralny i nie należący do Unii Europejskiej. Dlatego zanim zdecydujesz się na wyjazd do Szwajcarii, wszystko dobrze zaplanuj – zaczynając od sprawdzenia branż w których brakuje pracowników.

Ile zarabia sprzątaczka w Szwajcarii?

Średnie zarobki w Szwajcarii

Jak widać, zarobki nawet na najniższych stanowiskach imponują w porównaniu do polskich płac. Wystarczy zauważyć, że sprzątaczka może w przeliczeniu otrzymać miesięcznie nawet 13 000 zł.

Czy Szwajcarzy lubią Polaków?

Szwajcarzy to pracusie, praca jest dla nich wartością. Dlatego nas lubią, bo Polacy są pracowici.

Czy Polak może pracować w Szwajcarii?

Praca Szwajcaria

Niemniej na mocy układów, porozumień oraz przynależności do strefy Schengen, granice są otwarte i od roku 2011 roku umożliwiają Polakom nie tylko wjazd do kraju w celach turystycznych, ale też podjęcie pracy w Szwajcarii.

Jak się żyje Polakom w Szwajcarii?

Można mieszkać i pracować bez ograniczeń. Nie do końca, ponieważ Szwajcaria pozwala obcokrajowcom na przebywanie w kraju przez 90 dni „na paszport”. Polacy w Szwajcarii, którzy chcą mieszkać na stałe i podjąć pracę, muszą ubiegać się o specjalne pozwolenia i wizy pracownicze.

Jakich zawodów brakuje w Szwajcarii?

Branżami, w których brakuje pracowników, ale wzrost wolnych miejsc pracy jest jednak umiarkowany, są gastronomia (7%), służba zdrowia (6%), budownictwo (5%), transport (4%) i handel (3%). Pracowników brakuje z wielu powodów, jednym z nich jest automatyzacja wykonywanej pracy.

Czego nie powinno się robić w Szwajcarii?

Pierwszy, podstawowy i kardynalny błąd w Szwajcarii, to salut typu żołnierz na warcie i trzymanie w prawicy czegokolwiek innego, niż dłoń witającego Cię Szwajcara. Porzuć Polaku odmęty spodni, rączki od teczki czy torby i wznieś swą pięciopalczastą prawostronną w mocnym uchwycie przywitania.

Jak zacząć w Szwajcarii?

Dla obywateli Polski (jako obywateli UE) obowiązuje uproszczone postępowanie zatwierdzające. Zezwolenia te są wydawane przez szwajcarskie kantony, a nie przez sam rząd federalny. Aby ubiegać się o zezwolenie na pobyt, należy zarejestrować się w swoim urzędzie gminy w ciągu 14 dni od daty przyjazdu do Szwajcarii.

Ile wynosi zasiłek dla bezrobotnych w Szwajcarii?

Podstawowa wysokość świadczenia wynosi 70 proc. średniego wynagrodzenia netto. Ale osoby, które mają na utrzymaniu dziecko lub ich pensja nie przekraczała kwoty 3797 franków, mają prawo do zasiłku w wysokości 80 proc.

Jakie są ceny w Szwajcarii?

Ceny artykułów spożywczych i napojów w Szwajcarii
Produkt Cena Cena (PLN)
Butelka wina od 4,49 CHF 20,32 zł
Jogurt naturalny Milbona – 500g 0,85 CHF 3,46 zł
Pakowany ser do Founde – 400g 2,79 CHF 11,34 zł
Coca-Cola – 1l 1,80 CHF 7,32 zł

Ile wynosi minimalna krajowa w Szwajcarii?

Co do zasady w Szwajcarii nie ma jednego prawa dotyczącego minimalnej pensji, jednak w Genewie w 2020 roku ustalono, ile będzie wynosić minimalne wynagrodzenie (w tym konkretnym kantonie). Wartość tą ustanowiono w wysokości 4086 franków szwajcarskich miesięcznie lub 49 000 rocznie.

Ile można odłożyć w Szwajcarii?

To całe 15% średniego wynagrodzenia brutto. Z danych Szwajcarskiego Urzędu Statystycznego (BFS) wynika, że gospodarstwa domowe z dochodem poniżej 5 tys. CHF brutto nie są w stanie odłożyć pieniędzy na czarną godzinę. Dotyczy to najczęściej emerytów.

Jak najkorzystniej płacić w Szwajcarii?

Większość głównych centrów handlowych, wiele sklepów, hoteli, restauracji i sklepów z pamiątkami akceptuje płatności w Euro. Reszta wydawana jest w CHF. Polecamy pobranie Franków Szwajcarskich z bankomatu bądź płatności kartą.

See also  말린 호박 나물 | 집에서도 쉽고 맛있게! '말린 호박나물 볶음' 만드는 법① | 행복한 아침 256 회 인기 답변 업데이트

Gdzie najbardziej opłaca się wyjechać do pracy?

Mieszkańcy naszego kraju najczęściej wyjeżdżają do krajów Unii Europejskiej z uwagi na szeroki dostęp do rynku pracy. Najwięcej rodaków znajduje się w Niemczech oraz Holandii, a także Wielkiej Brytanii i Irlandii. Ogromne zapotrzebowanie prezentują takie branże jak budownictwo, hotelarstwo, gastronomia, przemysł itp.

Ile kosztuje życie w Szwajcarii?

Stałe koszty życia w Szwajcarii

Zakładając, że osoba pracuje i mieszka na stałe w Szwajcarii, można wyodrębnić comiesięczne wydatki: Wynajem mieszkania – średnio ok. 1300-1500 CHF (ok. 5900 – 6800 PLN).

Czy warto przeprowadzić się do Szwajcarii?

Szwajcaria staje się coraz popularniejszym kierunkiem emigracji Polaków. Nic w tym dziwnego — to kraj o najwyższych zarobkach w Europie, najlepszym systemie ochrony zdrowia, najczystszym powietrzu, najlepszym systemie edukacyjnym, uznawany za jeden z najszczęśliwszych na świecie. Po prostu „naj”.

Czy angielski wystarczy w Szwajcarii?

W Szwajcarii obowiązują aż cztery języki narodowe: niemiecki, francuski, włoski oraz retoromański. Angielski nie jest językiem urzędowym, ale jest używany do pokonywania barier językowych.

Agencje pracy Szwajcaria – biura pracy w Szwajcarii

Szwajcarski rynek pracy jest dość osobliwy i w wielu przypadkach szukanie pracy nie należy do łatwych. Dotyczy to głównie wyższych stanowisk oraz bardziej dochodowych branż. Firmy w Szwajcarii mocno promują awanse wewnętrzne oraz nabór pracowników z polecenia. W efekcie ogłoszenia o pracę często pojawiają się na stronach danych przedsiębiorstw bądź należy szukać posady, wysyłając CV bezpośrednio do interesującej nas firmy.

Rozwiązaniem są publiczne i prywatne agencje pracy, które rekrutują pracowników na zlecenie przedsiębiorstw. Takie rozwiązanie jest szczególnie popularne wśród obcokrajowców nieposiadających kontaktów osobistych w Szwajcarii. Przyjrzyjmy się biurom pośrednictwa pracy oraz rzeczom, na jakie trzeba zwracać uwagę, szukając zatrudnienia w tym alpejskim kraju.

Na co zwracać uwagę szukając agencji pracy w Szwajcarii?

Przed zawarciem umowy z agencją pracy należy sprawdzić, czy działa ona legalnie na szwajcarskim rynku. Prywatni pośrednicy muszą uzyskać zezwolenie na prowadzenie działalności w Kantonowym Urzędzie Pracy. W przypadku gdy agencja zatrudnia obcokrajowców, jest konieczne także zezwolenie Ministra Gospodarki (seco). Spis agencji pracy upoważnionych do świadczenia usług jest prowadzony pod adresem: http://www.avg-seco.admin.ch.

W przypadku polskich biur pośrednictwa pracy stosowny rejestr (KRAZ) znajduje się pod adresem: http://stor.praca.gov.pl.

Warto nadmienić, że prywatni pośrednicy w Szwajcarii mogą pobierać od osoby poszukującej pracy prowizję za usługę. Władze kantonów nakładają jednak limity wysokości opłat, których agencje nie mogą przekroczyć. Pobór prowizji może nastąpić dopiero po spisaniu odpowiedniej umowy.

Należy także zwracać uwagę na warunki podpisanej umowy. Agencje pracy mogą naliczać dodatkowe opłaty z tytułu kosztów takich jak zakwaterowanie, transport do miejsca pracy czy wyżywienie. Każdy dokument przed podpisaniem trzeba dokładnie przeczytać i sprawdzić, czy wyszczególniono wszystkie koszty. Im bardziej szczegółowa umowa, tym lepiej.

‘”>

Alternatywy dla biur pośrednictwa pracy w Szwajcarii

Agencje pracy są popularną i dobrą metodą poszukiwania pracy w Szwajcarii. Mimo to nie są jedyną drogą, jaką można podążać. Osoby znajdujące się na miejscu mogą odwiedzić biura Regionalnego Pośrednictwa Pracy, czyli odpowiedniki urzędów pracy. Informacje o działalności publicznych służb zatrudnienia można znaleźć na stronie: https://www.arbeit.swiss/secoalv/en/home.html.

W Szwajcarii funkcjonuje również sieć EURES. Europejskie Służby Zatrudnienia zajmują się migracją pracowników na terenie Europy i pomagają w określeniu kompetencji zawodowych oraz znalezieniu ofert pracy. Doradcy EURES mogą także pomóc w przygotowaniu się do wyjazdu za granicę.

Poszukując pracy, można korzystać z serwisów on-line z ofertami, ale trzeba mieć świadomość, że większość ofert może pochodzić od agencji pracy. Specjaliści o wysokich kwalifikacjach mogą kierować swoje aplikacje bezpośrednio do szwajcarskich przedsiębiorstw.

Jakie agencje pracy działają w Szwajcarii?

Na szwajcarskim rynku pracy działa sporo agencji zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych. Ciężko wskazać najlepsze z nich, ale warto rzucić okiem na niektóre popularne biura.

Adecco – jedna z największych agencji pracy na rynkach międzynarodowych. Gigant branży posiada dostęp do bogatej bazy ofert pracy. Firma działa także w Polsce, więc można już na miejscu zaczerpnąć informacji.

‘”>

Aktiv Personal Service ag – szwajcarska agencja pracy specjalizująca się w pozyskiwaniu fachowców dla firm z branż przemysłowych, budowlanych oraz technologicznych.

ALPHA – biuro pośrednictwa pracy zajmujące się rekrutacją wykwalifikowanych pracowników wyższego szczebla i specjalistów. Agencja nastawiona na osoby o wysokich kwalifikacjach.

Permed – szwajcarska agencja pracy zapewniająca personel na potrzeby służby zdrowia. Agencja funkcjonuje od 1985 roku i współpracuje z licznymi placówkami medycznymi w całej Szwajcarii.

Randstad – duża i prężnie działająca agencja pracy z ponad 50 biurami w całej Szwajcarii. Pośrednik poszukuje pracowników wielu branż o różnych kwalifikacjach.

Manpower – kolejny międzynarodowy gigant na rynku pośrednictwa pracy. Agencja funkcjonuje w wielu krajach świata i ma dostęp do szerokiej bazy ofert pracy.

Global Personal Partner AG – duża agencja pracy świadcząca swoje usługi w niemieckojęzycznej części Szwajcarii. Biuro poszukuje pracowników dla firm reprezentujących różne branże.

‘”>

WORK4YOU GLOBAL SP.Z O.O. – pośrednik pracy zajmujący się rekrutacją osób do pracy za granicą. Firma poszukuje głównie pracowników dla sektorów logistycznego, budowlanego oraz technicznego.

Goslik Consulting – polskie biuro pośrednictwa pracy poszukujące pracowników niższego szczebla oraz fachowców na potrzeby firm niemieckich, austriackich oraz szwajcarskich. Agencja posiada głównie oferty dla osób bez specjalnych kwalifikacji.

ABC Work – rozwijająca się agencja pracy pozyskująca polskich pracowników dla firm z zachodniej Europy. Szczególnie można znaleźć w jej ofercie propozycje dla fachowców budowlanych.

Personel Konsulting – biuro pośrednictwa pracy zajmujące się branżą gastronomiczną i produkcyjną. Agencja zajmuje się głównie rynkami państw niemieckojęzycznych.

Tak się prezentuje kilka z popularniejszych agencji pracy rekrutujących pracowników na potrzeby szwajcarskich firm. Osoby szukające zatrudnienia w Szwajcarii nie muszą się ograniczać do jednego biura i mogą sprawdzić oferty kilku pośredników.

PILNE! Praca: Agencja, Szwajcaria

i właśnie szukasz nowych wyzwań? W takim razie poszukujemy Cię do długoterminowej pracy w Szwajcarii! Jesteśmy jedną z wiodących

pośrednictwa pracy w Szwajcarii, specjalizującą się w budownictwie, pomocniczych branżach budowlanych, rzemiośle, technice i przemyśle

Agencja pośrednictwa pracy LimnusWork

Kraj Helwetów od dawna uznawany jest za miejsce przyjazne do życia, zwłaszcza wśród obywateli południowej i środkowej Europy. Trudno się zatem dziwić, że praca w Szwajcarii, to marzenie także wielu Polaków.

Szwajcaria może od lat pochwalić się niskim, bo jedynie czteroprocentowym bezrobociem oraz wysoką kulturą pracy. To sprawia, że wielu imigrantów rusza do tego pięknego kraju w poszukiwaniu ofert pracy. Musimy mieć jednak świadomość, że hasło pracuj w Szwajcarii, dla wielu osób oznaczać będzie pracę sezonową i tymczasową. Oferty pracy w Szwajcarii, kierowane są bowiem głównie do robotników niewykwalifikowanych, sezonowych pracowników rolnych, a także opiekunów lub opiekunek osób starszych. Wiele propozycji pracy znajdziemy też w branży hotelarskiej oraz gastronomii czy turystyce. Nie znaczy, to jednak, że osoby wykształcone i posiadające wysokie kwalifikacje zawodowe nie mają tu czego szukać. Wprost przeciwnie. Szwajcarii oferuje zatrudnienie dla lekarzy, pielęgniarek oraz specjalistów IT.

Średni czas pracy w Szwajcarii to nieco ponad czterdzieści godzin, a zarobki porównując odpowiednie branże, są nawet kilkukrotnie wyższe niż w Polsce. Problemem jest prawo nieruchomościowe, które zmusza nas do uzyskania zgody od gminy na zakup mieszkania lub domu przez cudzoziemca. Musimy też wziąć pod uwagę, że koszty życia w Szwajcarii są nieporównanie wyższe niż w Polsce. Same ceny żywności są wyższe nawet o siedemdziesiąt procent w porównaniu z bliskim przecież Niemcami czy Austrią. Zanim poszukamy pracy w Szwajcarii, warto też zadbać o wynajęcie mieszkania, a przede wszystkim zabezpieczenie środków finansowych na okres pół roku, tak aby w trakcie poszukiwania zatrudnienia nie wylądować przypadkiem na bruku. Najkorzystniejszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o samo znalezienie zatrudnienia, jest skorzystanie z licznych ofert biur pośrednictwa pracy. Dzięki temu nie tylko szybciej znajdziemy interesującą nas posadę, ale unikniemy nerwów, a przede wszystkim zabezpieczymy się przed nieuczciwymi pracodawcami czy po prostu zwykłymi oszustami.

Sprawdź też oferty pracy w Holandii, pracę w Austrii oraz ofertę pracy w Niemczech.

Praca i pobyt w Szwajcarii

Podejmowanie pracy

Obywatele Unii Europejskiej (oprócz obywateli Chorwacji, wobec których zastosowano 10 letni okres przejściowy) mają swobodę poruszania się w Szwajcarii. Mogą oni przebywać i wykonywać działalność zarobkową w Szwajcarii trzy miesiące bez zezwolenia. Muszą tylko zgłosić się w swojej gminie. Jeśli działalność trwa dłużej niż trzy miesiące, muszą zgłosić się w swojej gminie oraz złożyć wniosek o zezwolenie na pobyt.

Wszelkie informacje na temat zatrudnienia w Szwajcarii znajdują się na stronie: www.eda.admin.ch

Szwajcarskie prawo gwarantuje prowadzenie działalności gospodarczej w zróżnicowanych formach zarówno przez osoby będące obywatelami tego kraju, jak i przez cudzoziemców. Jako najbardziej powszechne występują spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (GmbH), spółki akcyjne (AG); mogą być też tworzone oddziały spółek.

Poszukiwanie pracy

Bezpłatne pośrednictwo pracy prowadzi Regionalne Pośrednictwo Pracy w miejscu zamieszkania (pobytu). Przydatna może okazać się strona: www.treffpunkt-arbeit.ch, gdzie zamieszczane są oferty pracy szwajcarskich urzędów pracy.

Również na stronach Ministerstwa Gospodarki www.seco.admin.ch można znaleźć informacje na temat możliwości podjęcia pracy.

Warunki pracy

Rodzaje umów o pracę

Umowa o pracę może zostać zawarta także ustnie, co oznacza, iż umowa jest ważna również w sytuacji, kiedy strony nie nadały jej formy pisemnej. W przypadku niektórych umów ich forma pisemna jest obligatoryjna. Dotyczy to w szczególności umów o naukę zawodu z pracodawcą. Osoby niepełnoletnie oraz osoby pozostające pod opieką do zawarcia umowy o pracę potrzebują zgody swego przedstawiciela prawnego.

Urlop wypoczynkowy

Ustalony ustawowo minimalny czas trwania urlopu wynosi: 4 tygodnie dla pracowników i dla uczących się zawodu powyżej 20-go roku życia, 5 tygodni dla pracowników i dla uczących się zawodu do ukończonego 20-go roku życia. Ponadto pracodawca jest obowiązany przyznać swoim pracownikom dni i godziny zwyczajowo wolne od pracy, np. na okoliczność ślubu, urodzin dziecka/dzieci, zgonu bliskich lub w przypadku zmiany miejsca zamieszkania.

Wynagrodzenie za pracę

Szwajcaria nie ma ustawowej płacy minimalnej. Pensja pracownika zależy od poziomu wykształcenia, branży zawodowej, regionu a także od wieku. Tylko niektóre układy zbiorowe pracy określają minimalną stawkę. Jednak ogólny poziom płac jest wyższy niż w innych krajach europejskich.

Materiał informacyjny dot. pobytu i pracy w Szwajcarii

Jak znaleźć pracę w Szwajcarii w 2022 roku?

Zastanawiasz się, czy emigrować do Szwajcarii? Nic dziwnego.

Szwajcaria to jeden z najbogatszych krajów świata, który oferuje najlepszy system ochrony zdrowia i edukacji na świecie i od lat plasuje się w pierwszej dziesiątce najszczęśliwszych krajów na naszym globie, a poza tym oferuje bardzo wysokie zarobki.

Aby tam zamieszkać, trzeba najpierw znaleźć pracę.

Jak znaleźć pracę w Szwajcarii? Gdzie szukać ogłoszeń? Sprawdź nasz poradnik:

Praca w Szwajcarii 🌎 Przewodnik krok po kroku

Szwajcaria to kraj pięknych Alp, słynnych serów i nowoczesnego biznesu. Jeśli dodamy do tego wysokie zarobki, nietrudno się dziwić, że jest to bardzo popularny kierunek zawodowych podróży.

Dowiedz się wszystkiego, co trzeba wiedzieć przed wyjazdem do w Szwajcarii i zobacz, jak rozpocząć tam pracę,

Przygotuj się do wyjazdu

Jakie są najpopularniejsze zawody w Szwajcarii

Choć Szwajcaria oferuje bardzo dobre możliwości zarobkowe, znalezienie tam pracy nie jest wcale takie łatwe. Jest to kraj neutralny i nie należący do Unii Europejskiej.

Dlatego zanim zdecydujesz się na wyjazd do Szwajcarii, wszystko dobrze zaplanuj – zaczynając od sprawdzenia branż w których brakuje pracowników.

Kraj znany jest na świecie z sektora bankowego, ale nie tylko. Zatrudnienie znajdą tam szczególnie pracownicy o następujących specjalnościach:¹

Usługi finansowe i bankowe,

Informatyka,

Inżynieria mechaniczna, elektryczna i metalurgia,

Farmaceutyka i chemia,

Energia odnawialna, szczególnie elektrownie wodne,

Biotechnologia i nauki o człowieku,

Lotnictwo,

Turystyka,

Produkcja samochodów i innych pojazdów.

Przed wyjazdem zadbaj o przygotowanie wszystkich świadectw, dyplomów i kursów. Powinny być one potwierdzone, najlepiej przez tłumacza przysięgłego. Możesz to zrobić też w Szwajcarii, jednak na miejscu koszt tłumaczenia z języka polskiego będzie wyższy.

Jakie są minimalne zarobki w Szwajcarii?

Płaca minimalna na poziomie kraju w Szwajcarii nie obowiązuje.² Szwajcarzy odrzucili tą koncepcję w referendum. Tym niemniej, sytuacja ta zaczyna się zmieniać i niektóre kantony (regiony Szwajcarii) wprowadziły własną płacę minimalną.

Przykładem jest jeden z najbogatszych regionów świata, Genewa. Obowiązuje tam płaca minimalna, wynosząca 23 CHF, czyli 96,20 zł.³ Ponadto, Szwajcaria prowadzi politykę równej płacy niezależnej od płci.⁴

Poza tym, stawki wynagrodzeń muszą być negocjowane z pracodawcą. W dużych firmach często obowiązują jednak porozumienia związkowe, ustalające wysokość wynagrodzenia na stałym poziomie, zależnym od stanowiska.

Czy faktycznie to Ci się opłaca?

Chcesz wiedzieć, czy wyjazd za granicę pomnoży Twoje dochody? Sprawdź już teraz, ile zarobisz na ręku na różnych umowach o pracę w Polsce za pomocą naszego kalkulatora wynagrodzeń. Porównaj swoje obecne wynagrodzenie w Polsce i za granicą.

Szukanie pracy w Szwajcarii

Poszukiwania pracy w Szwajcarii warto zacząć jeszcze w Polsce. W Internecie znajdziesz tysiące ofert pracy, dostępnych na polskich i zagranicznych portalach.

Najpopularniejsze z nich to OLX, Europa Jobs, Jobs.pl, a także szwajcarskie Jobs.ch oraz Job Room. Poza tym, warto pytać znajomych, bo wspólnie łatwiej zorganizować wyjazd i znaleźć pracę.

Warto w końcu sprawdzać też różne grupy na Facebooku, poświęcone pracy za granicą i wyjazdom do Szwajcarii. W Szwajcarii popularne są też agencje pracy, oferujące etaty zarówno dla początkujących pracowników, jak i dla tych ze stażem i doświadczeniem.

⚠️ Aby rozpocząć pracę, niezbędna będzie Ci wiza pracownicza. Istnieje ich kilka rodzajów i napiszemy o nich za chwilę.

Jeśli natomiast chcielibyście sami być kierownikiem dla siebie, warto rozważyć opcję założenia własnej firmy. Pozwoli Ci to świadczyć usługi na własny rachunek, wystawiając faktury.

Nie jest to jednak zbyt proste, bo Szwajcarzy wymagają do tego zamieszkania na terenie kraju lub dołączenie partnera który jest rezydentem Szwajcarii do spółki.⁵

Następnie musisz wybrać jedną z form firmy. Może to być jednoosobowa działalność, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, zagraniczny oddział firmy założonej w Polsce.

Podstawowa stawka podatku dla firm wynosi 8,5%, podatki są więc przyjazne dla przedsiębiorców. Podstawowa stawka podatku VAT to 7,7%, a od tego również występują wyjątki. Ponadto, poszczególne kantony mogą się nieco od siebie różnić pod względem wysokości podatków.⁶

Co musisz wiedzieć o szwajcarskim prawie pracy?

Tak jak nie obowiązuje krajowa płaca minimalna, tak w zakresie praw i obowiązków pracowniczych wiele zależy od umowy o pracę. Tydzień pracy w Szwajcarii ustanowiony jest na maksymalnie od 45 do 50 godzin, w zależności od branży.⁷

Dzienna przerwa pomiędzy dniami roboczymi musi wynosić co najmniej 11 godzin. Ilość dni urlopu jest również zależna od pracodawcy. Ustawowo są to co najmniej 4 tygodnie w roku, natomiast powszechnie w umowach stosuje się dłuższy urlop, wynoszący 5 tygodni.

Dodatkowo w Szwajcarii istnieje wiele świąt wolnych od pracy, ale wypadają one w różne dni w zależności od kantonu. Stałym dniem wolnym od pracy jest 1 sierpnia – Dzień Szwajcarii, a kantony ustanowiły poza tym do ośmiu innych dni wolnych.

Urlop chorobowy jest zależny od stażu pracownika, a poza tym od indywidualnej umowy o pracę. Na chore dziecko przysługują trzy dni wolne, natomiast w szczególnych sytuacjach okres ten może być przedłużony.

Nie stosuje się za to ustawowych urlopów na przykład na śluby i pogrzeby, ale często są one zawarte w umowach o pracę.

Poza tym, nietypowym elementem pracy w Szwajcarii jest tak zwany certyfikat pracy. To swego rodzaju świadectwo pracy, połączone z referencjami pracownika.

Przedstawia on umiejętności i kompetencje pracownika i musi odzwierciedlać jego rzeczywistą pracę. Okres wypowiedzenia umowy o pracę jest określony w umowie i nie musi się wiązać z konkretnym powodem.⁸ Wyjątkiem są zwolnienia grupowe, a w ich przypadku okres wypowiedzenia może wynosić do 30 dni. Pracownikowi nie przysługuje odprawa.

Co musisz wiedzieć o podatkach w Szwajcarii

Jak przystało na liberalny gospodarczo kraj, podatki w Szwajcarii nie są bardzo wysokie,⁹ jednak system podatkowy może wydawać się skomplikowany.

Niektóre z podatków są pobierane przez instytucje federalne, natomiast inne przez kanton. Podatek VAT wynosi 7,7% i stosowane są też niższe stawki 3,7%, 2,5% oraz 0%.

Wysokość podatku dochodowego zależna jest od Twoich dochodów, a także od tego, czy masz dzieci. Naliczany jest też podatek od nieruchomości, od bogactwa, dywidend oraz inne podatki.

Weź także pod uwagę, że Polska zrezygnowała z tak zwanej ulgi abolicyjnej, co w praktyce wprowadza podwójne opodatkowanie.

Tak długo, jak nie udowodnisz, że Twoje centrum interesów życiowych znajduje się w Szwajcarii (czyli że na przykład nie masz mieszkania w Polsce) musisz płacić także polskie podatki.¹º

Czy potrzebujesz wizy do pracy w Szwajcarii?

Szwajcaria stosuje dość restrykcyjną politykę wizową. Na szczęście obywatele członkowskich państw Unii Europejskiej mogą łatwiej uzyskać tam zezwolenie na podjęcie pracy.

Obywatele Polski mogą wjechać do Szwajcarii bez ograniczeń, ale aby uzyskać zezwolenie na pracę, muszą wystąpić o zgodę na osiedlenie.¹¹

Po przybyciu do Szwajcarii, należy zarejestrować się w ciągu 14 dni w kantonowym biurze migracyjnym.

Następnie musisz znaleźć pracę w ciągu trzech miesięcy, a jeśli nie uda Ci się jej znaleźć w tym terminie, możesz wystąpić o przedłużenie tego okresu o kolejne trzy miesiące.

Aby wystąpić o zgodę na uzyskanie rezydencji w Szwajcarii, oprócz umowy o pracę musisz przedstawić:

Dowód osobisty lub paszport,

Kopię umowy najmu mieszkania,

Zdjęcie,

Dokumenty takie jak umowa o pracę albo biznesplan dla własnej firmy.

Więcej informacji o procedurach imigracji możesz znaleźć na stronie Szwajcarskiego Państwowego Sekretariatu Migracji SEM.

Poznaj język i zwyczaje Szwajcarii

Szwajcarię cechuje duża autonomia, objawiająca się w wielonarodowym charakterze tego kraju i niezależności jego regionów.

Mówi się tu aż w czterech językach urzędowych: niemieckim, francuskim, włoskimi i retoromańskim. Powszechnie używa się też języka angielskiego.

Jadąc do pracy, należy więc znać język angielski, a także język używany w kantonie do którego podróżujemy.

W większości przypadków będzie to język niemiecki, który jest językiem ojczystym dla 72% Szwajcarów.

Dobrym pomysłem będzie nauczenie się jednego z języków urzędowych.

Co warto załatwić przed wyjazdem do Szwajcarii?

Otwórz konto bankowe żeby otrzymywać wynagrodzenie

Wypłaty w Szwajcarii wypłacane są na konto bankowe. Aby założyć takie konto w Szwajcarii, niezbędne będzie nieco papierkowej roboty.¹²

W tym celu musisz przedstawić kompletną dokumentację, na którą składa się ważny paszport, dokument weryfikacji źródeł przychodów (na przykład umowa o pracę), potwierdzenie adresu zamieszkania.

Do wyboru masz zarówno dwa największe szwajcarskie banki – UBS i Credit Suisse, a także wiele mniejszych banków kantonowych. Te ostatnie działają jednak tylko w obrębie własnych kantonów, a więc jeśli zamierzasz więcej podróżować, warto wybrać duży bank.

Niezależnie od tego, jaką ofertę konta bankowego wybierzesz, musisz liczyć się z opłatami za przewalutowanie.

To główny problem korzystania z banków, dotykający szczególnie tych osób, które przelewają pieniądze na konto w innym kraju w innej walucie.

Wymiana CHF na PLN w banku lub w kantorze zawsze wiąże się ze spreadem walutowym, wynoszącym nawet kilka procent.

Istnieje jednak rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić, dzięki przewalutowaniu po średnim kursie rynkowym. Takie możliwości zapewnia konto walutowe Wise.

Wise działa także w Szwajcarii i umożliwia przelewanie pieniędzy w 56 walutach, wśród których znajduje się frank szwajcarski i polski złoty.

Oprócz tego, otrzymasz dane rachunków w 10 walutach i kartę debetową.

Wise to tanie i szybkie przelewy zagraniczne, dzięki którym zaoszczędzisz swoje ciężko zarobione pieniądze!

Otwórz konto za darmo

Załóż konto w Wise dla pieniędzy bez granic 💸

Składki ubezpieczeniowe w Polsce i w Szwajcarii

Składki ubezpieczeniowe w Szwajcarii opłacane są przez pracodawcę, podobnie jak w Polsce.¹³ To oznacza, że nie musisz dodatkowo rejestrować się jako płatnik, lub dokonywać wyrejestrowania w Polsce, bo robi to pracodawca.

Jeśli natomiast planujesz emeryturę w Szwajcarii, możesz tam skorzystać z nieobowiązkowego oszczędzania w ramach prywatnych inwestycji tak zwanego „trzeciego filara”, analogicznego do podobnych programów w Polsce.

Co musisz zrobić jako pracownik w Szwajcarii?

Podpisywanie umowy o pracę

Rozpoczęcie pracy w Szwajcarii wiąże się z podpisaniem umowy o pracę. Przeczytaj ją bardzo uważnie i pamiętaj, że ustawowo pracownik nie ma tu tak wielu uprawnień jak w innych krajach, także w Polsce. W razie wątpliwości warto skontaktować się z prawnikiem.

Aplikowanie o zezwolenie na stały pobyt

Obywatele Unii Europejskiej, w tym również osoby mieszkające w Polsce, muszą przejść opisaną powyżej procedurę rejestracji jako rezydent Szwajcarii, przedstawiając odpowiednie dokumenty. Po pięciu latach możesz wystąpić o zgodę na pobyt stały.

Co zrobić, jeśli Cię oszukano?

Warto ostrożnie podchodzić do każdej nowej oferty pracy, szczególnie zawieranej przez agencję albo indywidualnych pośredników.

Szansa na to, że zostaniesz oszukany, oczywiście nie jest duża. W razie kłopotów, w Szwajcarii może Ci pomóc kilka instytucji:

Ambasada Polski: Polska ambasada pomoże Ci w razie zgubienia dokumentów i nawet w sytuacji, gdy potrzebujesz pieniędzy na powrót do kraju. W takim przypadku musisz później zwrócić pożyczkę.

Policja szwajcarska: Na policji możesz zgłosić przestępstwo, na przykład kradzież lub oszustwo. Policja działa na poziomie federalnym i kantonu.

Szwajcarski Sekretariat dla Migracji SEM: Skontaktuj się z tą instytucją, jeśli chcesz uzyskać pomoc w zakresie prawa do pobytu i pracy.

Szwajcaria to zapierające dech w piersiach Alpy i duże możliwości rozwoju zawodowego. Warto dobrze przygotować swój wyjazd do pracy, aby w pełni skorzystać z możliwości jakie daje ten mały, ale bogaty kraj.

Zobacz, ile możesz zaoszczędzić z Wise

Załóż konto w Wise dla pieniędzy bez granic 🚀

Zarobki Szwajcaria – ile można zarobić w Szwajcarii?

Szwajcaria kojarzy się głównie z pięknymi krajobrazami alpejskimi i bankami znanymi na całym świecie. Ten niewielki kraj to także małe eldorado dla pracowników, którzy zarabiają krocie nawet na najniższych stanowiskach. W porównaniu do polskich zarobków mówimy o astronomicznym skoku. Coraz więcej Polaków kieruje swoją uwagę w stronę szwajcarskiego rynku pracy, ale mimo to niewielu naszych rodaków emigruje do tej krainy mlekiem i miodem płynącej. Dlaczego tak jest?

Zarobki w Szwajcarii są bardzo kuszące, ale niestety rynek pracy tego kraju nie chłonie tak chętnie obcokrajowców. Co prawda dzięki obecności tego neutralnego państwa w Strefie Schengen oraz Europejskim Stowarzyszeniu Wolnego Handlu emigranta zarobkowego nie czeka ściana formalności. Problemem są inne czynniki. Przyjrzyjmy się specyfice szwajcarskiego rynku pracy oraz zarobkom, jakie czekają na obcokrajowców.

Praca w Szwajcarii nie dla każdego

Szwajcarski rynek pracy otworzył się dla Polaków stosunkowo niedawno i obecnie wystarczy podpisanie umowy o pracę oraz wizyta w biurze imigracyjnym, aby cieszyć się możliwością zarobkowego pobytu w tym kraju. Trzeba jednak mieć świadomość, że nie każdy może liczyć na zdobycie pracy w Szwajcarii.

Przede wszystkim wielu pracodawców wymaga znajomości lokalnego języka, co generuje poważny problem. W Szwajcarii funkcjonują aż cztery języki: niemiecki, francuski, włoski oraz romansz. W zależności od kantonu inny język jest urzędowym. Teoretycznie najlepiej znać język niemiecki, ale i w tym wypadku funkcjonują lokalne dialekty i komunikacja mimo świetnej znajomości języka niemieckiego może być mocno utrudniona.

Szwajcarzy są także nauczeni dbania o samych siebie. Mimo iż rynek jest otwarty na imigrantów zarobkowych to w bezpośrednim starciu ze Szwajcarem, Polak ma małe szanse na zdobycie posady. Szczególnie będzie to widoczne na wyższych stanowiskach. Dyplomy polskich uczelni wyższych nie będą tu pomocne, a największą zaletą obcokrajowca będzie bogate doświadczenie na danym stanowisku czy w zawodzie. Wybierając się do Szwajcarii, warto mieć bogate CV oraz referencje od poprzednich pracodawców. Jeżeli pokonamy powyższe bariery, to czekają na nas naprawdę imponujące zarobki.

‘”>

Bez płacy minimalnej w Szwajcarii

W wielu krajach to odgórnie narzucana płaca minimalna kształtuje wygląd rynku pracy. Bogata Szwajcaria zrezygnowała z takiego rozwiązania i wszystkie zarobki są efektem umów między pracownikami i pracodawcami. W niektórych branżach sprawy te regulują postanowienia układów zbiorowych. Co ciekawe w 2014 roku rząd szwajcarski wystąpił z propozycją ustanowienia płacy minimalnej w wysokości 22 franków szwajcarskich (CHF), ale pomysł odrzucili wyborcy.

Mimo braku odgórnych regulacji Szwajcarzy zarabiają naprawdę dużo, ale też pracują najwięcej w Europie. Rząd ustanowił limit czasu pracy na 45 godzin tygodniowo dla branży bankowej oraz handlu. Pozostali pracownicy tygodniowo przepracowują 50 godzin. Zadbano również o prawa obcokrajowców, którzy mają otrzymywać wynagrodzenie równe z obywatelami Szwajcarii. Władze regularnie wykonują losowe kontrole i łamanie prawa równych wynagrodzeń jest surowo karane.

Średnie zarobki w Szwajcarii

Agencje statystyczne publikują wiele raportów na temat zarobków w Szwajcarii z ostatnich lat. Dzięki nim można zobaczyć, na jaką pensję mogą liczyć emigranci zarobkowi wybierający za swój cel Szwajcarię. Przyjrzyjmy się, na jakie pensje miesięczne otrzymują przedstawiciele różnych zawodów.

Kelner – średnio 3100 CHF

– średnio 3100 CHF Sprzątaczka – średnio 3500 CHF

– średnio 3500 CHF Pomocnik budowlany – średnio 3800 CHF

– średnio 3800 CHF Mechanik – średnio 4400 CHF

– średnio 4400 CHF Hydraulik – średnio 4900 CHF

– średnio 4900 CHF Elektryk – średnio 4700 CHF

– średnio 4700 CHF Kierowca ciężarówki – średnio 4100 CHF

– średnio 4100 CHF Spawacz – średnio 5600 CHF

– średnio 5600 CHF Murarz – średnio 5500 CHF

– średnio 5500 CHF Opiekun osób starszych – średnio 6000 CHF

– średnio 6000 CHF Kierownik budowy – średnio 6300 CHF

– średnio 6300 CHF Lekarz – średnio 13 000 CHF

– średnio 13 000 CHF Analityk finansowy – średnio 8200 CHF

Jak widać, zarobki nawet na najniższych stanowiskach imponują w porównaniu do polskich płac. Wystarczy zauważyć, że sprzątaczka może w przeliczeniu otrzymać miesięcznie nawet 13 000 zł. Stawki na tych poziomach kreują wizerunek prawdziwego raju zarobkowego.

Ile realnie zarabia się w Szwajcarii

Uśrednione dane statystyczne to jedno, a rzeczywistość potrafi być często inna. Warto więc sprawdzić jakie stawki faktycznie oferują szwajcarscy pracodawcy oraz agencje pracy działające na rynku tego alpejskiego kraju. Poniżej prezentujemy kilka ofert znalezionych w sieci.

Hydraulik – 34 CHF/h brutto

– 34 CHF/h brutto Cieśla – 32 CHF/h brutto

– 32 CHF/h brutto Glazurnik – 32 CHF/h brutto

– 32 CHF/h brutto Elektryk – 6 440 CHF/mies. brutto

– 6 440 CHF/mies. brutto Kucharz – 4 900-5 100 CHF/mies. brutto

– 4 900-5 100 CHF/mies. brutto Lekarz rodzinny – 12 000 CHF/mies. brutto

– 12 000 CHF/mies. brutto Pielęgniarka – 5 400-7 400 CHF/mies. brutto

– 5 400-7 400 CHF/mies. brutto Kierowca kat. C+E – 6 000-6 500 CHF/mies. brutto

– 6 000-6 500 CHF/mies. brutto Technik grzewczy – 31,50 CHF/h brutto

– 31,50 CHF/h brutto Fizjoterapeuta – 5 200 CHF/mies. brutto

Tak się prezentują stawki dla niektórych zawodów. Jak widać, realne zarobki również wypadają kusząco i zachęcają do wyjazdu zarobkowego na teren Szwajcarii.

Czy praca w Szwajcarii jest opłacalna?

Patrząc na powyższe kwoty, można wyciągnąć wniosek, że nawet najmniej wykwalifikowany pracownik szybko stanie się bogaczem. Szwajcaria jednak słynie nie tylko z bardzo wysokich wynagrodzeń, ale także z ogromnych kosztów życia. Według szacunków miesięczne wydatki na życie mogą być w Szwajcarii trzykrotnie wyższe niż w Polsce. Zurych jest zaś najdroższym miastem w Europie.

‘”>

Szacunkowo zakupy spożywcze stanowią około 220% tego, co wydamy nad Wisłą. Problemem będzie też wynajęcie mieszkania. Prawo Szwajcarskie nakazuje wynajem mieszkań odpowiadających ilością pokoi do ilości osób wynajmujących lokum. Oznacza to, że nie można się podzielić kawalerką ze współpracownikiem, a wyjeżdżając z rodziną, trzeba się liczyć z koniecznością wynajęcia dużego mieszkania. Kawalerki wiążą się z kosztem około 800 CHF miesięcznie, ale większe lokale to już od 1500 CHF do 2500 CHF miesięcznie.

Za wypłaty szwajcarskie da się godnie żyć, ale w przypadku pracy na niższych stanowiskach odłożenie oszczędności może być problematyczne. Tego problemu nie będą mieć osoby zatrudnione na wyższych stanowiskach i w bardziej dochodowych branżach. Z pewnością wybierając się do Szwajcarii, trzeba odłożyć sporo gotówki na pierwszy miesiąc.

Jak znaleźć pracę w Szwajcarii w 2022 roku?

Zastanawiasz się, czy emigrować do Szwajcarii? Nic dziwnego.

Szwajcaria to jeden z najbogatszych krajów świata, który oferuje najlepszy system ochrony zdrowia i edukacji na świecie i od lat plasuje się w pierwszej dziesiątce najszczęśliwszych krajów na naszym globie, a poza tym oferuje bardzo wysokie zarobki.

Aby tam zamieszkać, trzeba najpierw znaleźć pracę.

Jak znaleźć pracę w Szwajcarii? Gdzie szukać ogłoszeń? Sprawdź nasz poradnik:

Praca w rolnictwie Szwajcaria, budownictwie, hotelarstwie, opiece w Szwajcarii

Praca w Szwajcarii – bezpiecznie, dla Ciebie

Nie potrzebujesz znajomości ani rodziny, by móc legalnie i bezpiecznie pracować w Szwajcarii – i to bez ograniczeń! Szukasz dobrze płatnej pracy, chcesz się rozwijać, podszkolić język niemiecki? Zapoznaj się z naszymi ofertami lub po prostu wyślij nam swoje CV! Znajdziemy Ci pracę i zakwaterowanie, pomożemy we wszelkich formalnościach i będziemy czuwać nad realizacją Twojego kontraktu z pracodawcą przez cały okres próbny. W razie potrzeby znajdziemy Ci innego pracodawcę.

Możesz nam zaufać!

aktualne oferty pracy Szwajcaria Ogłoszenia

Szybkie porady dotyczące kariery

Praca w Szwajcarii zawiera najważniejsze informacje o zarobkach, podatkach i ogólne informacje o Szwajcarii. Jak mogę się zarejestrować? Ile będzie potrącane z mojej wypłaty? i wiele innych. Praca w Szwajcarii, legalne i aktualne oferty pracy i ogłoszenia od zaraz! Szwajcaria, również bez języka, Budowlanka i wiele innych…

Agencja Pośrednictwa Pracy Antonius Personal

Poszukujemy do pracy w Szwajcarii od 28.08.2017r. a także w późniejszych terminach MONTERÓW WIND DEKARZY (dachy płaskie i dachówka ) STOLARZY MEBLOWYCH HYDRAULIKÓW CIEŚLI DACHOWYCH GLAZURNIKÓW OFERUJEMY: – szwajcarską umowę … Czytaj więcej

키워드에 대한 정보 polskie agencje pracy w szwajcarii

다음은 Bing에서 polskie agencje pracy w szwajcarii 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  자동차 바디 샵 | 베트남 마사지 미녀와 같이 자고 그녀와 데이트까지? 마사지보다 황홀한 데이트! 상위 104개 베스트 답변
See also  Technologeeks Android Internals | Android Internals 15641 투표 이 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 SZWAJCARIA – Jak przyjechać i jak zacząć pracę? 5 Wskazówek

  • szwajcaria
  • wskazowki
  • praca

SZWAJCARIA #- #Jak #przyjechać #i #jak #zacząć #pracę? #5 #Wskazówek


YouTube에서 polskie agencje pracy w szwajcarii 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 SZWAJCARIA – Jak przyjechać i jak zacząć pracę? 5 Wskazówek | polskie agencje pracy w szwajcarii, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment