Makrama Wzory Krok Po Kroku | Makramowe Sploty – Węzły Podstawowe 15641 투표 이 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “makrama wzory krok po kroku – Makramowe sploty – węzły podstawowe“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 GCK Jerzmanowa 이(가) 작성한 기사에는 조회수 171,938회 및 좋아요 2,092개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

makrama wzory krok po kroku 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Makramowe sploty – węzły podstawowe – makrama wzory krok po kroku 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Podstawowe techniki makramy: węzeł mocujący, płaski, spiralny i żebrowy.

makrama wzory krok po kroku 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Makrama krok po kroku Wzory Jak zrobić sploty Jak zacząć …

Makrama wzory i sploty. Jak zrobić sploty z makramy krok po kroku? Bardzo prosto! Makrama to technika dosłownie dla każdego. Pierwsze makramowe sploty mogą …

+ 여기에 표시

Source: www.pasart.pl

Date Published: 1/13/2021

View: 6990

Makrama jak ją zrobić, krok po kropku | kordonkinowosolskie.pl

Kolejnym krokiem będzie otrzymanie tego stanu : makrama sznurek nowosolski 5mm. Należy zapleść węzły proste, które krok po kroku ilustrują …

+ 여기에 더 보기

Source: kordonkinowosolskie.pl

Date Published: 5/27/2022

View: 6798

Jak zrobić makramę krok po kroku! Makrama DIY – Home

Każdy sznurek do makramy przygotowany? No to zaczynamy poradnik „makrama krok po kroku”! Z tymi splotami od razu załapiesz, jak zrobić makramę! Pętla mocująca – …

+ 더 읽기

Source: home.morele.net

Date Published: 4/17/2022

View: 7803

주제와 관련된 이미지 makrama wzory krok po kroku

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Makramowe sploty – węzły podstawowe. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Makramowe sploty -  węzły podstawowe
Makramowe sploty – węzły podstawowe

주제에 대한 기사 평가 makrama wzory krok po kroku

  • Author: GCK Jerzmanowa
  • Views: 조회수 171,938회
  • Likes: 좋아요 2,092개
  • Date Published: 최초 공개: 2020. 4. 24.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=fQRoXh8eS8o

Od czego zacząć naukę makramy?

Na początek polecam Ci bawełniany sznurek pleciony. Po pierwsze, jego zaletą jest to, że nie jest podatny na nasze błędy. Czasem zdarzy się tak, że chcemy coś poprawić w naszej pracy i trzeba rozplątać sznurek. Przy plecionym o nic nie trzeba się martwić, ponieważ on jak i cała makrama nie straci na wyglądzie.

Jak zrobić makramę krok po kroku?

Potrzebujemy 4 sznurki długości ok 300 cm, następnie 2 sznurki ok 340 cm, 2 sznurki ok 380 cm, 2 sznurki 340 cm i 4 sznurki 300 cm i . Zaczynamy od prawej strony, najdłuższe będą na środku a po bokach te najkrótsze. Sznurki składamy na pół i zaczepiamy na kiju poprzez przeciągnięcie ich przez otwór.

Jak obliczyć sznurek do makramy?

Zmierz miarą planowaną długość splotów, pomnóż razy 8, a następnie dodaj długość zwisających sznurków.

Jak dobrze przyciąć makramę?

Wystarczy położyć makramę na macie samogojącej, przyłożyć do frędzli linijkę, docisnąć do niej nożyk i po prostu przejechać po frędzlach. Takie cięcie na stole jest bardziej precyzyjne niż w powietrzu, łatwiej też wyeliminować nierówności prawa vs. lewa strona.

Czy robienie makramy jest trudne?

Zacznijmy od tego, że makrama jest prostą techniką!

Potrzeba tylko sznurka i cierpliwości. Nauka splotów na początku może być żmudna, ale zapewniam, że daje mnóstwo satysfakcji! A w dodatku, można zaplatać nie tylko dekoracje ze sznurka, ale i całą masę praktycznych przedmiotów.

Czy zrobienie makramy jest trudne?

Samo tworzenie nie jest trudne – śledząc uważnie sposoby wiązania, opanowuje się tą technikę bardzo szybko. Wykonywanie makramy wymaga jednak precyzji ruchów. Im dokładniejsze przesuwanie nitek, równe zaciąganie i nawijanie pętelek czy wiązań, tym piękniejszy efekt końcowy.

Jak zrobić małą Makramę?

Przygotuj 12 sznurków o długości 1,5 m i zamocuj je na luku pętlami mocującymi z grzbietem. Wyrównaj je a następnie weź pierwszy sznurek z lewej i zacznij na niego nawijać 12 kolejnych sznurków (węzłem żebrowym) kierując się do środka. To samo wykonaj po prawej stronie a następnie połącz oba sznurki ze sobą.

Jaką grubość sznurka do makramy?

Ja najczęściej spotykam się ze sznurkiem wędliniarskim (1 mm – 2 mm) oraz sznurkami bawełnianymi 3 mm i 5 mm. Można też znaleźć 4 mm lub nawet 4,5 mm. Warto podkreślić, że im grubszy sznurek, tym szybciej wypracujemy wzór makramy, ale z drugiej strony drobniejszym sznurkiem można stworzyć piękną koronkową pracę.

Jak zrobić Makramę na doniczkę?

Zacznij od kółka i ośmiu długich sznurków.

Sznurek potnij na 8 równych części (z 50 metrów wyjdzie 8 sznurków o długości 6, 25 m). Metalowe kółko powieś na haczyku i przewieś sznurki przez kółko składając je na pół. W ten sposób wyjdzie 16 sznurków roboczych. Ułóż je równo, niech się nie skręcają i nie motają.

Ile sznurka na wzor?

Tymczasem jest jeden prosty przelicznik, który pomaga oszacować, ile sznurka potrzebne jest na makramę, którą mamy plan stworzyć. To działanie to: (4 x długość docelowego wzoru + zwisająca wolna część/frędzel) x 2.

Jak łączyć kolory w Makramie?

Jasne barwy, jak żółty czy pomarańczowy, ożywią wnętrze i dostarczą mu ciepła nawet w pogodne dni. Barwy błękitne lub turkusowe, nadadzą całości świeżości i pogodnego wyglądu. Chłodne kolory są spokojne, kojące i odświeżajace. Natomiast barwy pastelowe nadadzą pomieszczeniu pogodnego wyrazu.

Ile czasu zajmuje zrobienie makramy?

Jak długo trwa zaplecenie makramy, takiej, powiedzmy, metr na metr? Myślę, że około dwóch dni, jeśli się traktuje to jako hobby po pracy. Ale to zależy od wielu czynników – czy pleciesz swój wzór, czy odwzorowujesz jakiś wcześniej znaleziony splot.

Czym najlepiej Rozczesac makramę?

Szczotka lub grzebień przydadzą Ci się do rozczesania sznurka skręcanego pojedynczo lub potrójnie (3ply). Dzięki nim możesz wykonać piękne listki bądź chwosty. Ja osobiście używam i polecam szczotkę dedykowaną dla czworonogów.

Jak wyprostować makramę?

Powieś makramę i odczekaj kilka godzin (albo dni!), aż sznurki zaczną się rozprostowywać pod wpływem własnego ciężaru. W tym czasie możesz przeczesywać sznurki szerokim grzebieniem lub palcami dłoni. ❓❔A co jeżeli nie mam tyle czasu? ✨Użyj temperatury: parownicy, prostownicy albo żelazka.

Ile kosztują makramy?

Wiedziałam, że każda makrama to rękodzieło artystyczne, więc ceny mogą być naprawdę zróżnicowane. Moja makrama kosztowała 450 zł, bo jest naprawdę duża, ale spokojnie można znaleźć makramy w dużo niższych cenach. Wszystko zależy bowiem od rozmiaru i skomplikowania splotów, dodatkowych ozdób itp.

Jak przygotować gałęzie do makramy?

W ciepłe dni możesz ułożyć je na parapecie, tarasie czy balkonie i dać im wysuszyć się na słońcu. W okresie jesienno-zimowym połóż je po prostu na kaloryferze. To jak szybko wyschnie gałąź zależy od jej grubości i od rodzaju drewna. Z reguły powinno wystarczyć kilka dni suszenia.

Co kupic do robienia makramy?

Sznurek bawełniany do makramy

Z powodzeniem możesz go używać do wyplatania swoich makram. Ja szczególnie polecam go do nauki splotów. Dzięki temu, że nie pruje się, nie rozplata na końcówkach, nie strzępi, możesz się w pełni skupić na zaplataniu swojej makramy.

Jaki sznurek do makramy na początek?

Sznurek pleciony. Z tego sznurka zrobiłam jak dotąd najwięcej makram. Jak sama nazwa wskazuje jest pleciony -złożony z otoczki ze splecionych ze sobą nitek i rdzenia bawełnianego lub syntetycznego*. Jest polecany dla początkujących makramowiczów.

See also  Kurs Kwalifikowanego Pracownika Ochrony Olsztyn | Praca Się Opłaca - Pracownik Kwalifikowany Ochrony. 29731 명이 이 답변을 좋아했습니다

Na czym pleść Makramę?

Najczęściej makrame wyrabia się sznurkiem bawełnianym. Sznurki do makramy są bez tzw. rdzenia. Oczywiście nie trzeba się ograniczać tylko do tego tworzywa.

Z głową w sznurkach

Na rynku jest wiele rodzajów sznurków. Na początek polecam Ci bawełniany sznurek pleciony. Po pierwsze, jego zaletą jest to, że nie jest podatny na nasze błędy. Czasem zdarzy się tak, że chcemy coś poprawić w naszej pracy i trzeba rozplątać sznurek. Przy plecionym o nic nie trzeba się martwić, ponieważ on jak i cała makrama nie straci na wyglądzie. Nawet wielokrotne poprawki nie pogorszą efektu końcowego. Po drugie, spośród sznurków nadających się do makramy, jest stosunkowo niedrogi.

Taki pleciony sznurek najtaniej szukać w Internecie. Po odpowiednie na start sznurki i nie tylko zapraszam do mojego sklepu z materiałami do makramy.

Makrama – większość z Was prawdopodobnie słyszy to słowo po raz pierwszy

Makrama – większość z Was prawdopodobnie słyszy to słowo po raz pierwszy

Najbardziej zadziwiające jest to, iż do wykonania takiej makramy wystarczy znajomość 2-3 splotów. Możemy otrzymać trwały i piękny wyrób dzięki odpowiedniemu połączeniu splotów! Makrama daje nieograniczone możliwości. I to jest w tym najbardziej ekscytujące, można stworzyć prawdziwe dzieło sztuki za pomocą jedynie sznurka i rąk.

Proces twórczy na początku może wydawać się trudny, jednakże dość łatwo można opanować tą technikę. Należy pamiętać o precyzji, dokładnie zaciągać wiązania, i cierpliwie dążyć do zamierzonego efektu.

Obecnie makrama powróciła do łask. Obserwujemy duże zainteresowanie nie tylko wśród kupujących, ale także pasjonatów rękodzieła. Ludzie doceniają prace w które wkłada się mnóstwo pracy, ale i serce oraz pasję. Przedmiot wykonany własnoręcznie na pewno cieszy bardziej aniżeli rzecz nabyta w sklepie, zwłaszcza masowo wykonywane w fabrykach makramy, które są wątpliwej jakości i nie porywają stylem i samym wyglądem.

Zatem moja propozycja to wykonanie niewielkiej makramy ściennej o niedużym stopniu skomplikowania. Taka makrama odnajdzie się w każdym wnętrzu, nie tylko scandi i boho.

Do wykonania makramy potrzebujemy kijek długości ok 55 cm oraz ok 100 metrów Sznurka Nowosolskiego 5mm w dowolnym kolorze. Ja wybrałam najbardziej popularny kolor- Natura. Kijek możemy przynieść z lasu, kupić w markecie budowlanym lub wykorzystać jakąś rurkę.

Makrama którą wykonamy będzie miała wielkość ok 40cm x 80 cm.

Przyda się też stojak lub wieszak na ubrania oraz haki do zamocowania kijka. Jeśli nie masz żadnych stojaków, możesz zawiesić kijek na drzwiach, futrynie, gdziekolwiek.

Zaczniemy od części środkowej i przycięcia sznurków odpowiedniej długości.

Potrzebujemy 4 sznurki długości ok 300 cm, następnie 2 sznurki ok 340 cm, 2 sznurki ok 380 cm, 2 sznurki 340 cm i 4 sznurki 300 cm i . Zaczynamy od prawej strony, najdłuższe będą na środku a po bokach te najkrótsze. Sznurki składamy na pół i zaczepiamy na kiju poprzez przeciągnięcie ich przez otwór.

Kolejnym krokiem będzie otrzymanie tego stanu :

Należy zapleść węzły proste, które krok po kroku ilustrują kolejne zdjęcia:

Cztery węzły powinny być zawiązane zaraz pod kijem, pozostałe nieco niżej, ponieważ z nich zrobimy ‘kulki’.

‘Kulka’ to nic innego jak 3 węzły proste zwinięte i przełożone przez sznurek, ilustrują to następujące zdjęcia:

Gdy już mamy gotowe 3 węzły proste, należy skrajne sznurki przeciągnąć przez powstałe między kijem a węzłami oczko, a środkowe sznurki przeplatamy analogicznie przez środkowe oczko i całość naciągamy, w ten sposób powstaje ‘kulka’ 🙂

Gdy już mamy gotowe 3 kulki, zabieramy się za kolejny krok, tu już potrzebna będzie znajomość węzła żebrowego (poza węzłem prostym i żebrowym nie poznacie już nic więcej, cała makrama opiera się tylko na tych 2 wiązaniach).

Pod kulką zaczynamy wiązać linie skośne. Kulka składa się z 4 sznurków, bazą będą sznurki środkowe i na nich będziemy zaplatać sznurek, aby otrzymać linię skośną. Należy dobrać boczny sznurek i oplątać go 2 razy wokół środkowego sznurka. Należy pamiętać że sznurek środkowy idzie górą, a te które oplatają powinny iść spodem a następnie górą. Kroki przedstawiają kolejne zdjęcia

Linia skośna powstaje z 3 sznurków, pierwszy sznurek od kulki i dwa sąsiednie.

Czynność powtarzamy przy każdej kulce z prawej i lewej strony, jak na zdjęciu poniżej :

Linia będzie podwójna więc czynności powtarzamy w ten sposób:

W ten sposób powstaje pierwszy fragment makramy.

Kolejny krok to znów kulki (czyli 3 węzły proste) w następujących miejscach. Pamiętajcie o zostawieniu oczek na przeciągnięcie sznurków.

Pomiędzy kulkami, mniej więcej w połowie wysokości robimy pojedynczy węzeł prosty.

I znów od kulek wiążemy podwójne linie skośne a między nimi pojedynczy węzeł prosty:

Kolejne ruchy są powtarzalne, ale jest ich już mniej, ponieważ chcemy otrzymać kształt „szpiczasty”. Przed nami takie etapy:

I tak wygląda gotowa już część środkowa 🙂

Pasy boczne makramy.

Na pasy potrzebujemy 5 sznurków o długości ok 460 cm. Znów składamy je na pół i mocujemy na kijku. Aby wykonać takie pasy:

Musimy zacząć od węzła żebrowego. Środkowy sznurek jest naszą bazą i wokół niego zaplatamy sąsiednie sznurki kierując się ku dołowi.

Postępujemy według następujących kroków:

Linia będzie podwójna, więc znów zaczynając od środkowego sznurka wyplatamy węzły żebrowe:

Kolejny krok to węzeł prosty zawiązany w ten sposób:

Następnie kontynuujemy wyplatanie podwójnej linii skośnej tak aby otrzymać ‘Romb’

Wykonujemy 5 takich rombów z obu stron makramy. Zaczynamy w ten sposób:

i kontynuujemy kroki z pierwszego rombu.

Gdy już mamy gotowe 2 paski

Dobieramy po 4 sznurki z każdego paska i wiążemy na nich węzeł prosty

Potem ładnie wykańczamy posługując się węzłem żebrowym. Wykorzystujemy tylko sznurki z pasków, części środkowej makram nie ruszamy.

Pozostało tylko zamocowanie sznurków na paskach i przycięcie/

Przycinanie to wbrew pozorom łatwa czynność, najlepiej najpierw zrobić jedną stronę i dopiero potem drugą stronę makramy. Warto przełożyć sobie kilka strategicznych sznurków (tych już przyciętych) w analogiczne miejsca po drugiej stronie makramy, wyznaczą one nam linię wg której należy ciąć aby otrzymać identyczny kształt jak w przyciętej już pierwszej połowie makramy.

Przy przycinaniu warto stopniować przycinanie, to jak zabawa w fryzjera 😉

I gotowe 🙂 Mam nadzieję że każdy krok opisałam bardzo dokładnie oraz zdjęcia wykonałam tak aby każdy krok był bardzo jasno wytłumaczony 😉 Życzę zdrowia i do następnego razu.

Jak wymierzyć sznurek do makramy?

Na początku mojej przygody z makramą nieraz zdarzyło mi się uciąć zbyt krótki sznurek i praca albo zupełnie zmieniała swoją formę w stosunku do zamierzonej albo była kompletnie nie do naprawienia co kończyło się na rozplątaniem całości.

Od tej pory zawsze ucinam sznurek z zapasem, by mieć pewność, że makrama będzie taka jak zaplanowałam.

Dziś podzielę się z Tobą podstawową zasadą odmierzania sznurka do makramy oraz kilkoma trikami, które pomogą jeszcze dokładniej określić jego ilość oraz długość. No to zaczynamy!

A to frędzel, czyli: jak to wyrównać? Dwa sposoby na równe frędzle w makramie

A to frędzel, czyli: jak to wyrównać? Dwa sposoby na równe frędzle w makramie

Jak wyrównywać frędzle? – to pytanie, które zadaje sobie wiele makramistek. Tymczasem nie jest to aż tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Opowiem Wam dziś o dwóch moich patentach.

Patent 1: stare nożyce prababci

Nożyczki od cięcia sznurków bardzo się tępią, dlatego na czas plecenia makram zawsze głęboko chowam moje najlepsze krawieckie nożyce. Po to, żeby nikomu nie wpadły w oko, gdy będzie trzeba przyciąć np. frędzle w makramie. Zamiast nich podsuwam dziewczynom stare, ogromne nożyce mojej prababci. To sprzęt naprawdę niezniszczalny! Gdy odpowiednio się je złapie, nie ma sznurka, który oprze się tym nożycom. Czasem zamiast nich biorę nowe Fiskarsy – są prostsze w użyciu (nie wymagają specjalnego uchwytu) i w sumie trzymają się nieźle jeżeli chodzi o ostrość.

Frędzle nożycami cięłam początkowo zawsze w powietrzu, ostatnio jednak robię to układając makramę na stole. Daje to większą kontrolę nad cięciem, jest równo i trudniej o efekt wyrównywania grzywki w domu (kojarzycie na pewno: jeszcze tylko tu wyrównam, tu przytnę, tu wytnę… aż w końcu grzywka kończy się w połowie czoła).

Patent 2: nożyk kółkowy

To sposób, dzięki któremu jesteśmy w stanie naprawdę precyzyjnie dociąć frędzle. Wystarczy położyć makramę na macie samogojącej, przyłożyć do frędzli linijkę, docisnąć do niej nożyk i po prostu przejechać po frędzlach. Takie cięcie na stole jest bardziej precyzyjne niż w powietrzu, łatwiej też wyeliminować nierówności prawa vs. lewa strona.

Wady? Poza tym, że trzeba kupić matę i nożyk, właściwie wad brak. Spróbujcie tej metody, a będziecie naprawdę zadowolone!

PS Torebki, które widzicie na zdjęciach, wykonałyśmy na warsztatach plecenia makramowych torebek w pracowni. Teraz możecie nauczyć się tego samego w domu – zapraszam na kurs „Makramowa torebka ONLINE”. Szczegóły tu.

Makrama krok po kroku ♥ Wzory ♥ Jak zrobić sploty ♥ Jak zacząć ⋆

Makrama wzory i sploty

Jak zrobić sploty z makramy krok po kroku? Bardzo prosto! Makrama to technika dosłownie dla każdego. Pierwsze makramowe sploty mogą Ci się mieszać, ale za trzecim i czwartym razem będziesz plotła z zamkniętymi oczami :). Kwietnik ze sznurka to niekwestionowana ozdoba lwów salonowych, także każdy, kto pamięta lata 80-te z sentymentem zaplecie makatkę z kolorowych sznurków. Albo przecudowną sznurkową ozdobę na okno. Mało tego! Fanki wnętrz w stylu boho z przyjemnością zrobią dużą makramę na ścianę, którą potem pożyczy koleżance na ściankę… ślubną!

Makrama krok po kroku

W tym dziale pokażemy Tobie jak zacząć makramę krok po kroku oraz jak zrobić różne wzory. To wszystko na przykładzie wielu projektów. A plecenia wiadomo, nigdy za mało :). Sznurki do makramy są tanie i w różnych grubościach. Nawet z tych niemożliwie cienkich zrobisz efektowną bransoletkę z makramy. No i te piórka ze sznurka, eh, ile tego jest! Makramowe sploty dają mnóstwo możliwości i wiesz co, zdziwisz się, ale to się zawsze udaje!

Makrama – większość z Was prawdopodobnie słyszy to słowo po raz pierwszy

Makrama – większość z Was prawdopodobnie słyszy to słowo po raz pierwszy

Najbardziej zadziwiające jest to, iż do wykonania takiej makramy wystarczy znajomość 2-3 splotów. Możemy otrzymać trwały i piękny wyrób dzięki odpowiedniemu połączeniu splotów! Makrama daje nieograniczone możliwości. I to jest w tym najbardziej ekscytujące, można stworzyć prawdziwe dzieło sztuki za pomocą jedynie sznurka i rąk.

Proces twórczy na początku może wydawać się trudny, jednakże dość łatwo można opanować tą technikę. Należy pamiętać o precyzji, dokładnie zaciągać wiązania, i cierpliwie dążyć do zamierzonego efektu.

Obecnie makrama powróciła do łask. Obserwujemy duże zainteresowanie nie tylko wśród kupujących, ale także pasjonatów rękodzieła. Ludzie doceniają prace w które wkłada się mnóstwo pracy, ale i serce oraz pasję. Przedmiot wykonany własnoręcznie na pewno cieszy bardziej aniżeli rzecz nabyta w sklepie, zwłaszcza masowo wykonywane w fabrykach makramy, które są wątpliwej jakości i nie porywają stylem i samym wyglądem.

Zatem moja propozycja to wykonanie niewielkiej makramy ściennej o niedużym stopniu skomplikowania. Taka makrama odnajdzie się w każdym wnętrzu, nie tylko scandi i boho.

Do wykonania makramy potrzebujemy kijek długości ok 55 cm oraz ok 100 metrów Sznurka Nowosolskiego 5mm w dowolnym kolorze. Ja wybrałam najbardziej popularny kolor- Natura. Kijek możemy przynieść z lasu, kupić w markecie budowlanym lub wykorzystać jakąś rurkę.

Makrama którą wykonamy będzie miała wielkość ok 40cm x 80 cm.

Przyda się też stojak lub wieszak na ubrania oraz haki do zamocowania kijka. Jeśli nie masz żadnych stojaków, możesz zawiesić kijek na drzwiach, futrynie, gdziekolwiek.

Zaczniemy od części środkowej i przycięcia sznurków odpowiedniej długości.

Potrzebujemy 4 sznurki długości ok 300 cm, następnie 2 sznurki ok 340 cm, 2 sznurki ok 380 cm, 2 sznurki 340 cm i 4 sznurki 300 cm i . Zaczynamy od prawej strony, najdłuższe będą na środku a po bokach te najkrótsze. Sznurki składamy na pół i zaczepiamy na kiju poprzez przeciągnięcie ich przez otwór.

Kolejnym krokiem będzie otrzymanie tego stanu :

Należy zapleść węzły proste, które krok po kroku ilustrują kolejne zdjęcia:

Cztery węzły powinny być zawiązane zaraz pod kijem, pozostałe nieco niżej, ponieważ z nich zrobimy ‘kulki’.

‘Kulka’ to nic innego jak 3 węzły proste zwinięte i przełożone przez sznurek, ilustrują to następujące zdjęcia:

Gdy już mamy gotowe 3 węzły proste, należy skrajne sznurki przeciągnąć przez powstałe między kijem a węzłami oczko, a środkowe sznurki przeplatamy analogicznie przez środkowe oczko i całość naciągamy, w ten sposób powstaje ‘kulka’ 🙂

Gdy już mamy gotowe 3 kulki, zabieramy się za kolejny krok, tu już potrzebna będzie znajomość węzła żebrowego (poza węzłem prostym i żebrowym nie poznacie już nic więcej, cała makrama opiera się tylko na tych 2 wiązaniach).

Pod kulką zaczynamy wiązać linie skośne. Kulka składa się z 4 sznurków, bazą będą sznurki środkowe i na nich będziemy zaplatać sznurek, aby otrzymać linię skośną. Należy dobrać boczny sznurek i oplątać go 2 razy wokół środkowego sznurka. Należy pamiętać że sznurek środkowy idzie górą, a te które oplatają powinny iść spodem a następnie górą. Kroki przedstawiają kolejne zdjęcia

Linia skośna powstaje z 3 sznurków, pierwszy sznurek od kulki i dwa sąsiednie.

Czynność powtarzamy przy każdej kulce z prawej i lewej strony, jak na zdjęciu poniżej :

Linia będzie podwójna więc czynności powtarzamy w ten sposób:

W ten sposób powstaje pierwszy fragment makramy.

Kolejny krok to znów kulki (czyli 3 węzły proste) w następujących miejscach. Pamiętajcie o zostawieniu oczek na przeciągnięcie sznurków.

Pomiędzy kulkami, mniej więcej w połowie wysokości robimy pojedynczy węzeł prosty.

I znów od kulek wiążemy podwójne linie skośne a między nimi pojedynczy węzeł prosty:

Kolejne ruchy są powtarzalne, ale jest ich już mniej, ponieważ chcemy otrzymać kształt „szpiczasty”. Przed nami takie etapy:

I tak wygląda gotowa już część środkowa 🙂

Pasy boczne makramy.

Na pasy potrzebujemy 5 sznurków o długości ok 460 cm. Znów składamy je na pół i mocujemy na kijku. Aby wykonać takie pasy:

Musimy zacząć od węzła żebrowego. Środkowy sznurek jest naszą bazą i wokół niego zaplatamy sąsiednie sznurki kierując się ku dołowi.

Postępujemy według następujących kroków:

Linia będzie podwójna, więc znów zaczynając od środkowego sznurka wyplatamy węzły żebrowe:

Kolejny krok to węzeł prosty zawiązany w ten sposób:

Następnie kontynuujemy wyplatanie podwójnej linii skośnej tak aby otrzymać ‘Romb’

Wykonujemy 5 takich rombów z obu stron makramy. Zaczynamy w ten sposób:

i kontynuujemy kroki z pierwszego rombu.

Gdy już mamy gotowe 2 paski

Dobieramy po 4 sznurki z każdego paska i wiążemy na nich węzeł prosty

Potem ładnie wykańczamy posługując się węzłem żebrowym. Wykorzystujemy tylko sznurki z pasków, części środkowej makram nie ruszamy.

Pozostało tylko zamocowanie sznurków na paskach i przycięcie/

Przycinanie to wbrew pozorom łatwa czynność, najlepiej najpierw zrobić jedną stronę i dopiero potem drugą stronę makramy. Warto przełożyć sobie kilka strategicznych sznurków (tych już przyciętych) w analogiczne miejsca po drugiej stronie makramy, wyznaczą one nam linię wg której należy ciąć aby otrzymać identyczny kształt jak w przyciętej już pierwszej połowie makramy.

Przy przycinaniu warto stopniować przycinanie, to jak zabawa w fryzjera 😉

I gotowe 🙂 Mam nadzieję że każdy krok opisałam bardzo dokładnie oraz zdjęcia wykonałam tak aby każdy krok był bardzo jasno wytłumaczony 😉 Życzę zdrowia i do następnego razu.

Makrama krok po kroku dla początkujących

Rozpocznij fantastyczną przygodę i wyplataj sznurki, które szybko zamienią się w piękne ozdoby makramowe. Umiejętność tę zdobędziesz, śledząc nasze tutoriale, na których pokazujemy jak wypleść prostą makramę krok po kroku. Możesz stworzyć zarówno makramy ścienne, które stworzą niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu, jak i unikalne makramowe dodatki do stylizacji oraz zachwycające ozdoby do wnętrz. To, co potrzebujesz to: dobrej jakości sznurek do makram, czas, cierpliwość i dużo Twojego skupienia. Reszta robi się sama! Twoje palce szybko pojmą, jak prawidłowo wyplatać makramę.

Jeśli jesteś osobą, która lubi dodatki i dekoracje handmade oraz kreatywne spędzanie czasu to kurs makramy online jest dla Ciebie! Wystarczy, że wybierzesz jedną z naszych propozycji poniżej i stosując się do wskazówek zawartych w filmikach, w mig nauczysz się np. węzła żebrowego i płaskiego.

Zrób ją krok po kroku

Najpierw przygotuj sobie wygodne miejsce do plecenia. Najlepiej będzie jak znajdziesz coś do zawieszenia drążka. Ja korzystam ze stojącego wieszaka na ubrania i dwóch haczyków.

Jeżeli nie masz takiego zestawu to nic straconego. Możesz wykorzystać to co masz w domu – krzesło, uchwyty w szafie itp.

Kombinuj. Jeżeli nie uda Ci się nic znaleźć zawsze możesz spróbować pleść na płasko, ale ta opcja według mnie jest mało wygodna.

Jak zrobić makramę krok po kroku! Makrama DIY

Jak zrobić makramę? To pytanie zadaje sobie mnóstwo fanów ręcznie robionych dzieł sztuki. Co to makrama? Jakich sznurków użyć do jej stworzenia? W jaki sposób wykonywać węzły? A może zastanawiasz się, jak zrobić makramę na doniczkę? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

Czym jest makrama i jak powinna wyglądać?

Makrama to nic innego jak ozdoba składająca się głównie z odpowiednio splecionych sznurków oraz drobnych dodatków – jak patyków, piór, elementów drewnianych. Mogą one przybierać przeróżne formy takie jak kwietnik wiszący czy ozdoba ścienna, którą przedstawimy w tym poradniku.

Makramy to doskonała ozdoba do wnętrz w stylu boho!

Makramy są przepięknymi dodatkami, które nadają wnętrzu styl boho. Nic więc nie jest w tym dziwnego, że ta ozdoba idealnie wpasuje się do naturalnych pomieszczeń pełnych jasnych kolorów i drewnianych elementów.

Sprawdź też: Kosze wiklinowe – inspiracje. Sprawdzone i estetyczne dodatki

Do tego, jak zrobić makramę, nie będziesz potrzebować specjalnych narzędzi lub produktów – niezbędne minimum przedstawiamy poniżej. Możesz wybierać w wielu rodzajach wiązań, przeróżnych kolorach i kształtach! A więc – jak zrobić makramę na ścianę? Oto bardzo podstawowa makrama krok po kroku!

Jak zrobić makramę krok po kroku

Makrama na ścianę z pewnością wzbudzi zachwyt Twoich gości. Nie potrzebujesz wiele do jej stworzenia – wiszący kwietnik wymagałby trudniej dostępnych elementów, a tu przy minimalnym wkładzie możesz stworzyć prawdziwe cuda ze sznurka bawełnianego! Jesteś gotowy? No to zaczynamy!

Jak zrobić makramę, nie wydając zbyt dużo? Potrzebne produkty

Makrama dla początkujących różni się nieco od takiej, którą robi profesjonalista. Na potrzeby jednorazowego splatania węzłów potrzebne Ci będą:

patyk, około 55–65-centymetrowy;

nożyczki – im ostrzejsze, tym lepiej;

wieszak na ubrania, oparcie krzesła – coś, na czym będziesz mógł zaczepić makramę podczas jej wyplatania;

miarka – może być też centymetr krawiecki;

24 sznurki do makramy (najlepiej bawełniane, skręcane pojedynczo – o ich długościach przeczytasz w dalszej części artykułu).

Kwietnik na ścianę zamiast patyka składałby się ze specjalnego kółka, które służy do lepszego utrzymania ozdoby. W specjalistycznych sklepach możesz kupić zestaw do makramy – często są one wyposażone od razu w instrukcję dotyczącą tego, jak zrobić makramę według producenta.

Jeżeli korzystasz z patyka przyniesionego z lasu lub podwórka – najpierw należy go obrobić. Przetrzeć papierem ściernym, usunąć korę i wyrównać końce. Łatwiejszą drogą jest zakup kijka w sklepie budowlanym – tam bez problemu dostaniesz odpowiedni egzemplarz. Jeśli efekt nas zadowala – możemy przejść dalej.

Sprawdź też: Kawa z ekspresu — jaka jest najzdrowsza?

Wszystkie elementy gotowe? Każdy sznurek do makramy przygotowany? No to zaczynamy poradnik „makrama krok po kroku”!

Z tymi splotami od razu załapiesz, jak zrobić makramę!

Pętla mocująca – cały wstęp do tego, jak zrobić makramę, zaczyna się od pętli mocującej. Przygotowany sznurek złóż na pół i połóż na kijku. W tym momencie z jednej strony zwisa pętelka, a z drugiej zwisają dwa sznurki. Linki przeciągnij przez powstałą pętlę i bardzo mocno ściśnij. W ten sposób masz przygotowaną podstawę makramy.

– cały wstęp do tego, jak zrobić makramę, zaczyna się od pętli mocującej. Przygotowany sznurek złóż na pół i połóż na kijku. W tym momencie z jednej strony zwisa pętelka, a z drugiej zwisają dwa sznurki. Linki przeciągnij przez powstałą pętlę i bardzo mocno ściśnij. W ten sposób masz przygotowaną podstawę makramy. Węzły płaskie – używane są do robienia najbardziej podstawowych wiązań. Aby wyszedł poprawnie, musisz mieć zamocowane pętlami mocującymi dwa sznurki – czyli w istocie pracujesz na czterech. Polegają one na tym, że używasz jedynie zewnętrznych linek do splątania „kwadratowego” węzła. Pierwszy sznurek formujesz w kształt liczby 4 i układasz go pod linkami, natomiast czwarty również kształtujesz w czwórkę – tylko na wierzchu dekoracji. Postaraj się przeciągnąć czwarty sznurek przez pętelkę powstałą na skutek zrobienia czwórki z pierwszej linki.

– używane są do robienia najbardziej podstawowych wiązań. Aby wyszedł poprawnie, musisz mieć zamocowane pętlami mocującymi dwa sznurki – czyli w istocie pracujesz na czterech. Polegają one na tym, że używasz jedynie zewnętrznych linek do splątania „kwadratowego” węzła. Pierwszy sznurek formujesz w kształt liczby 4 i układasz go pod linkami, natomiast czwarty również kształtujesz w czwórkę – tylko na wierzchu dekoracji. Postaraj się przeciągnąć czwarty sznurek przez pętelkę powstałą na skutek zrobienia czwórki z pierwszej linki. Podwójne węzły płaskie – robi się je dokładnie tak samo, jak węzły płaskie, jednak w odbiciu lustrzanym. Tym razem pierwszy sznurek idzie na wierzch, a czwarty pod spód. Pętelkę również teraz tworzy czwarta linka.

– robi się je dokładnie tak samo, jak węzły płaskie, jednak w odbiciu lustrzanym. Tym razem pierwszy sznurek idzie na wierzch, a czwarty pod spód. Pętelkę również teraz tworzy czwarta linka. Węzeł żebrowy – przyda Ci się do zwykłych makram oraz do tego, jak zrobić makramę kwietnik. Ten splot polega na tym, że tworzymy linię skośną. Do jej wyplecenia potrzebujesz minimum trzech sznurków. Zaczynając skos w prawą stronę – musisz rozpocząć od skrajnego lewego sznurka. Oplatamy go drugą linką dwukrotnie, za każdym razem przechodząc przez powstałą pętelkę, i zaciskamy. Trzeci sznurek również owijamy o pierwszy i tak dalej, o ile pracujemy na większej liczbie linek.

Wszystko gotowe, a więc – jak zrobić makramę?

Nasze sznurki do tego, jak zrobić makramę potrzebują mieć określoną długość. Będziesz potrzebować:

czterech sznurków o długości około 300 centymetrów,

dwóch sznurków o długości 340 centymetrów,

dwóch o długości 380 centymetrów,

czterech o długości 300 centymetrów.

Oprócz tego musisz przygotować sznurki do makramy na tak zwane boczne pasy. To będzie w sumie dodatkowo 10 sznurków o długości około 460 centymetrów – ale je na razie zostawmy w spokoju.

Na początku zamocuj na patyku 12 sznurków. Najkrótsze powinny znaleźć się na zewnętrznych stronach, a im dłuższe – tym bliżej środka je zwiąż. Należy zapleść je pętlą mocującą i dobrze docisnąć.

Wiszące sznurki w następnym kroku związujemy węzłami prostymi – zaczynając od prawej strony, naprzemiennie rób to raz wyżej – przy samym patyku, a raz około jednego centymetra lub dwóch centymetrów niżej. Ma to posłużyć dodaniu „piętra”, które zostanie związane w kształt kulek.

„Kulki” stworzysz, splatając wąsko jeden sznurek do makramy trzykrotnie z drugim węzłem prostym. By ukończyć ten splot – przeciągnij skrajne sznurki przez szparę powstałą między patykiem a linkami. Środkowe sznurki również przepleć przez oczko w środku i naciągnij.

Okrągłe zdobienia zrób na wszystkich zaplecionych na niższym „piętrze” węzłach. Gdy to już jest gotowe, przechodzimy do węzłów żebrowych. Stworzone przez nas kulki to podstawa do rozpoczęcia pod nią linii skośnej. Aby to wykonać, sięgnij po zewnętrzny sznurek i opleć go dwukrotnie wokół sznurka znajdującego się wewnątrz. Należy to robić naprzemiennie – raz dołem, a raz górą. Skosy stworzymy z 3 sznurków – jednego odchodzącego od kulki oraz dwóch znajdujących się obok. Robimy tak od każdej kulki w obie strony, by stworzyć płynne przejścia w prawą i lewą stronę. Należy zrobić podwójną linię.

W następnym kroku robimy ponownie splot jak na początku – i na przemian tworzymy kulki tym razem w miejscach, gdzie nie było ich poprzednio. Nie zapomnij o zostawieniu wolnych przestrzeni na przeciągnięcie zakończenia kulek u góry. Tę czynność powtarzamy za każdym razem, zmniejszając liczbę kulek, tworząc tym samym spiczasty kształt. Gdy zostanie już tylko jedna kulka pośrodku – makrama jest gotowa.

Wykończenie makramy

Mamy nadzieję, że żadna z poprzednich wskazówek na to, jak zrobić makramę, nie sprawiła Ci zbyt dużych trudności. Najważniejsze, by próbować i się nie poddawać aż do pożądanego skutku!

Zaproponowany przez nas kształt to tylko jedna i dodatkowo dość łatwa makrama. Wzory są niemal nieskończone! Nawet ten pas zakańczający, który zaraz przedstawimy, bardzo się różni od samej podstawy naszej ozdoby. Jak wykończyć makramę?

Na naszym kijku musimy zawiesić węzłem mocującym po pięć linek na stronę. Rozpoczynamy węzłem żebrowym – od środkowego sznurka zaplatamy w prawą i lewą stronę skośne linie. Ponownie – robimy to podwójnie.

Następnie tworzymy węzeł prosty z dwóch sznurków, nieco poniżej końca linii węzłów żebrowych. Zwróć uwagę na to, by były to trzecie od końca sznurki w kolejności. Gdy go dociśniemy – należy zabrać się za tworzenie kolejnych skośnych splotów do środka, tak by tworzyły kształt rombu.

Sprawdź też: Domowy plac zabaw – czy warto zrobić? W jakim pomieszczeniu?

Stwórz po pięć rombów z każdej strony makramy, a następnie połącz ze sobą oba pasy boczne, wiążąc węzłem prostym 4 odpowiednie sznurki z góry oraz 4 sznurki z dołu. W miejsca łączeń rombów przewlecz wszystkie linki z podstawy makramy – zastosuj węzły mocujące.

Gotowe! Wystarczy, że obetniesz teraz zwisające sznurki na zadowalającą Cię długość.

Aranżacja makramy

Skoro wiesz już, jak samemu zrobić makramę – czas ją także zaaranżować! Jeśli korzystasz z naszego poradnika – będzie ona wyglądać podobnie jak na poniższej fotografii. Tu jednak została zawieszona nie na patyku, a na kole! Przepiękna praca.

O wiele większa makrama w akcji! Niesamowita pleciona praca, która znakomicie prezentuje się powieszona między obrazami. Tak jak widzisz – liczba sznurków i „pasów bocznych”, a także ich grubość potrafią bardzo wiele zmienić.

A może chcesz dowiedzieć się, jak zrobić makramę sowę? Jeśli tak, poinformuj nas o tym w komentarzu! A teraz spójrz, jak ciekawie prezentują się inne kolory sznurków do makram! Takiej sówki na ścianie nie powstydziłoby się żadne dziecko, a nawet dorośli!

Mamy nadzieję, że po tym artykule wiesz już, jak zrobić makramę! Kwietnik wiszący znajdujący się w naszym innym artykule jest bardzo popularnym tematem – tu jednak jest nieco łatwiej! A czy Ty masz inny sposób na to, jak zrobić makramę? Jakie sznurki do makram są Twoimi ulubionymi? Koniecznie podziel się z nami swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy!

A jeśli chcesz poznać bliżej styl boho – sprawdź te artykuły:

키워드에 대한 정보 makrama wzory krok po kroku

다음은 Bing에서 makrama wzory krok po kroku 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  버팔로 한인 장로 교회 | 복음과 예배 (로마서 강해 39) / 로마서 11:33-36 182 개의 새로운 답변이 업데이트되었습니다.
See also  Informacja O Przechowywaniu Dokumentacji Pracowniczej Wzór | Okres Przechowywania Dokumentacji Pracowniczej 124 개의 자세한 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Makramowe sploty – węzły podstawowe

  • 동영상
  • 공유
  • 카메라폰
  • 동영상폰
  • 무료
  • 올리기

Makramowe #sploty #- # #węzły #podstawowe


YouTube에서 makrama wzory krok po kroku 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Makramowe sploty – węzły podstawowe | makrama wzory krok po kroku, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment