당신은 주제를 찾고 있습니까 “lista obecności druk pdf darmowy – Cyfrowa lista obecności w Twojej firmie- Moniti“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Moniti 이(가) 작성한 기사에는 조회수 22회 및 좋아요 2개 개의 좋아요가 있습니다.
lista obecności druk pdf darmowy 주제에 대한 동영상 보기
여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!
d여기에서 Cyfrowa lista obecności w Twojej firmie- Moniti – lista obecności druk pdf darmowy 주제에 대한 세부정보를 참조하세요
Przenieś swoją firmę na wyższy poziom dzięki cyfryzacji podstawowych jej procesów. Porzuć na zawsze nierzetelne papierowe listy obecności i rejestruj czas pracy Twojego zespołu dzięki aplikacjom na tablet i telefon.
Rejestracja czasu pracy – będziesz zawsze znał realne godziny rozpoczęcia oraz zakończenia pracy. Zyskasz również pewność, że pracownik był na miejscu a nie został dopisany na listę za swojego kolegę dzięki foto-potwierdzeniom.
Geolokalizacja – zyskasz pewne dane na temat miejsca pracy Twoich pracowników. Gdy Twój zespół pracujący w trasie lub terenie rozpocznie pracę jego awatary zaczną przemieszczać się po mapie w panelu zarządzania.
Automatyczne raporty – zyskasz uwalniającą ilość czasu konieczna do sporządzenia raportów czasu i wynagrodzeń. System przeliczy przepracowany przez zespół czas i przygotuje raporty zgodnie z Twoimi wytycznymi. Wszystko w zaledwie kilka kliknięć aby Twój dział kadrowy mógł poświęcić swój czas na dopilnowanie pozostałych obowiązków.
Elektroniczne wnioski urlopowe – skończysz z zamieszaniem wywołanym pytaniami o pozostały urlop oraz odciążysz kadry dzięki samoobsłudze pracowniczej. Twój zespół będzie mógł sam sprawdzić ile urlopu mu przysługuje oraz złożyć wniosek o urlop za pomocą telefonu. Wystarczy, że zaakceptujesz (lub odrzucisz) otrzymane wnioski.
Te i wiele więcej przydatnych funkcji znajdziesz w Moniti. Zamieniamy żmudne i analogowe procesy w firmie na automatyczne i cyfrowe w 5 minut.
Dowiedz się więcej na
www.moniti.app
i dołącz do darmowego 14 dniowego okresu próbnego lub zapisz się na bezpłatną konsultację i dowiedz się ile zyskasz.
lista obecności druk pdf darmowy 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.
Lista Obecności – Pobierz Darmowy Wzór (Excel + PDF) – inEwi
Darmowy wzór listy obecności pracowników w formacie xls (Excel) lub pdf. Taka lista jest jedynie potwierdzeniem obecności pracownika, nie jest równoznaczna …
Source: inewi.pl
Date Published: 1/4/2021
View: 5186
LISTA OBECNOŚCI
Page 1. LISTA OBECNOŚCI strona. ( Pieczątka Firmy) m. -c. Im ię i n azw isk o p raco w n ik a. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.
Source: www.systematic.pl
Date Published: 3/22/2021
View: 5981
Lista obecności – darmowy wzór z omówieniem
Czy lista obecności a ewencja czasu pracy to to samo? … 4.93/5 (30). Na skróty: Pobierz darmowy wzór listy obecności w formacie PDF lub DOCX!
Source: poradnikprzedsiebiorcy.pl
Date Published: 4/5/2022
View: 2274
Lista obecności: Darmowe Szablony Do Pobrania Kadromierz.pl
Pobierz wzór listy obecności w formacie xls lub pdf. Pamiętaj, że dokument ten jest jedynie potwierdzeniem obecności pracownika, nie jest równoznaczny z …
Source: kadromierz.pl
Date Published: 3/14/2022
View: 7272
Lista obecności
Page 1. LISTA OBECNOŚCI ……………………………………………………………………………… Jednostka organizacyjna m. -c_. _. _. _. _. _. _ ro k 2. 0. _. _. _. _. _. _. _. _. _. _. _.
Source: perita.pl
Date Published: 11/7/2022
View: 2520
Miesięczna Lista Obecności Pracownika – Wzór (PDF, Excel)
Ewencjonowanie czasu pracy i tworzenie listy obecności to jeden z … Zachęcamy do darmowego pobrania druku listy obecności w formacie Excel i PDF: …
Source: kursyszkolenia.online
Date Published: 4/2/2022
View: 798
Lista obecności pracownika – darmowy wzór PDF. Jak wypełnić?
Tutaj znajdziesz wzór listy obecności pracownika (do pobrania w PDF i DOC) wraz z omówieniem, a także wyjaśnienie, w jakim celu wypełnia się …
Source: interviewme.pl
Date Published: 8/23/2021
View: 9856
주제와 관련된 이미지 lista obecności druk pdf darmowy
주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Cyfrowa lista obecności w Twojej firmie- Moniti. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.
주제에 대한 기사 평가 lista obecności druk pdf darmowy
- Author: Moniti
- Views: 조회수 22회
- Likes: 좋아요 2개
- Date Published: 최초 공개: 2022. 8. 4.
- Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=PmjAjmjCFMs
Jak wydrukowac liste obecnosci?
1. Przejść do modułu Karta pracy – Ewidencja czasu pracy, a następnie wybrać Drukuj – Lista obecności. 2. W oknie Drukuj należy wybrać miesiąc listy obecności oraz ewentualnie dział, dla którego ma zostać ona wydrukowana.
Jak wypełniać listę obecności w pracy?
…
Tak naprawdę muszą się tam znaleźć jedynie podstawowe informacje pracownika, czyli:
- imię i nazwisko,
- stanowisko,
- data,
- podpis pracownika,
- czas przepracowany przez niego.
Jak wypełnic liste obecnosci?
Lista obecności – wzór 2021
Lista tworzona jest zazwyczaj w cyklach miesięcznych, z podziałem na dni robocze. Znajduje się w niej nazwa zakładu pracy, informacja o kierowniku jednostki, imię i nazwisko pracownika oraz miejsce na jego podpis (lub parafkę) i podpis przełożonego.
W jakim programie zrobić listę obecności?
Zgodnie z kodeksem pracy każdy przedsiębiorca zatrudniający pracowników na umowę o pracę musi prowadzić ewidencje czasu pracy pracowników. Najprostszym sposobem ewidencjonowania czasu pracy jest stworzenie listy obecności. Listę taką możemy w łatwy i prosty sposób przygotować w programie Microsoft Excel.
Czy lista obecności jest obowiązkowa 2022?
Lista obecności, w przeciwieństwie do ewidencji czasu pracy, nie jest obowiązkowa. Ale i tak warto ją prowadzić Wyliczenie tego ile czasu pracował każdy z zatrudnionych w danej firmie, jest jednym z najważniejszych zadań pracodawcy.
Czy lista obecności jest ewidencja czasu pracy?
Podsumowując, o ile pracodawca musi prowadzić szczegółową ewidencję czasu pracy każdego pracownika, uwzględniającą wszelkie wymagane przez rozporządzenie elementy (w tym godzinę rozpoczęcia i zakończenia pracy), o tyle lista obecności, jako dodatkowy niezależny dokument, nie jest konieczna.
Jaka kara za brak listy obecności?
Obowiązek ten dotyczy osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, ale także mianowania, powołania czy wyboru. Za brak ewidencji czasu pracy grozi kara grzywny od 1 000 zł do 30 000 zł.
Czy można używać korektora na liście obecności?
Osoba która popełni błąd zobligowana jest do przekreślenia błędnie wpisanych danych i naniesienia poprawek. Nie należy stosować korektora lub poprawiać na zapisanych wcześniej informacjach. Przy poprawionych danych należy złożyć własnoręczny podpis.
Jak zaznaczanie nieobecności na liście obecności?
W celu ochrony danych osobowych warto przemodelować obecne sposoby prowadzenia listy obecności. Pracodawca może przygotować listy z imieniem i nazwiskiem pracownika, natomiast nieobecności powinny być zaznaczane jednym symbolem, bez względu na to, czy nieobecność jest spowodowana urlopem czy chorobą.
Czy trzeba przechowywać listy obecności?
Obecnie jednak mamy już przepisy, które dość jasno określają, że ewidencję czasu pracy należy przechowywać przez okres 10 lat. Wynika to z art.
Jak powinna wyglądać ewidencja czasu pracy?
Pracodawca zobowiązany jest do wykazywania w niej liczby przepracowanych godzin oraz godzin rozpoczęcia i zakończenia pracy. W ewidencji czasu pracy należy również określić zarówno rodzaj i wymiar zwolnień od pracy oraz innych usprawiedliwionych nieobecności w pracy, jak i wymiar nieobecności nieusprawiedliwionych.
Czy pracownik na pracy zdalnej podpisuje listę obecności?
Niezależnie od tego czy pracownik pracuje w miejscu pracy, czy zdalnie. W Grafiku Optymalnym pracownik loguje się na swój panel pracownika i ewidencjonuje swój czas pracy, uzupełniając elektroniczną listę obecności.
Jak zrobić raport obecności w Teams?
- W Teams przejdź do pozycji Kalendarz. , otwórz spotkanie i wybierz kartę Frekwencja. Dane można wyświetlać bezpośrednio w Teams.
- W przypadku spotkań cyklicznych wybierz raport, który chcesz wyświetlić, z listy rozwijanej.
Jak pobrać listę obecności na Teams?
- Otwórz listę uczestników i kliknij ikonę dodatkowych opcji (trzy kropki).
- Następnie kliknij Pobierz listę obecności.
- Zostanie wygenerowany plik . …
- Wygenerowany raport pojawi się w zakładce Szczegółowe informacje, widocznej po wejściu w spotkanie z Kalendarza Teams.
W jaki sposób wydrukować listę obecności w Optimie?
Wchodzisz na wydruki -> wydruki kadrowe -> karta pracy i wybierasz okres. Możesz wydrukować dla kilku osób jednocześnie lub dla jednej osoby.
Czy można wywieszać Podpisane prace artystyczne uczniów na korytarzu szkoły?
Wiele wątpliwości budziło wywieszanie nazwisk uczniów w gablotach na szkolnych korytarzach. Wywieszanie pod różnego rodzaju pracami artystycznymi podpisów zawierających pełne imiona i nazwiska uczniów, którzy te prace wykonali, nie wymaga wcześniejszej zgody rodziców, opiekunów prawnych lub samych uczniów.
Pobierz Darmowy Wzór (Excel + PDF)
Lista obecności.
Pobierz darmowy szablon, wzór.
Darmowy wzór listy obecności pracowników w formacie xls (Excel) lub pdf.
Taka lista jest jedynie potwierdzeniem obecności pracownika, nie jest równoznaczna z ewidencją czasu pracy, której obowiązek prowadzenia wynika z art. 149 Kodeksu Pracy. Więcej na ten temat przeczytasz na naszym blogu.
darmowy wzór z omówieniem
Prowadzenie ewidencji czasu pracy każdego pracownika to jeden z podstawowych obowiązków pracodawcy. Z kolei prawidłowo sporządzona lista obecności sprawia, że możliwe jest prawidłowe naliczenie wynagrodzeń lub świadczeń pracowniczych.
Pobierz darmowy wzór listy obecności w formacie PDF lub DOCX!
Lista obecności a ewidencja czasu pracy – to nie to samo
Wielu pracodawców błędnie traktuje listę obecności oraz ewidencję czasu pracy jako jeden i ten sam dokument. Kodeks pracy w art. 149 wskazuje obowiązek ewidencjonowania czasu pracy pracowników, jednak szczegóły określa § 6 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie dokumentacji pracowniczej.
Z kolei lista obecności nie została w żaden sposób sformalizowana. Jednak przepisy ustaw określają, iż istnieje obowiązek dokumentowania obecności pracownika w pracy.
Art. 1041. § 1. Kodeksu pracy
Regulamin pracy, określając prawa i obowiązki pracodawcy i pracowników związane z porządkiem w zakładzie pracy, powinien ustalać w szczególności: […]
9) przyjęty u danego pracodawcy sposób potwierdzania przez pracowników przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy.
Zapis ten oznacza, że pracodawca może przyjąć dowolny sposób potwierdzania przyjścia do pracy przez pracownika. Może być to w formie wydrukowanej listy obecności (jak w przedstawionym wzorze), w formie elektronicznej, np. poprzez system informatyczny lub w mniejszych firmach może być to nawet potwierdzenie ustne.
Lista obecności – podstawowe dane
Lista obecności jest bardzo prostym dokumentem, który powinien zawierać następujące informacje:
imię i nazwisko pracownika, dla którego prowadzona jest dana lista,
podpis pracownika oraz kierownika jednostki, której podlega pracownik,
dane kierownika, który odpowiada za jednostkę i może potwierdzić faktyczny stan z zadeklarowanym czasem pracy na liście,
okres, którego dotyczy prowadzona lista (najczęstsze i najbardziej przejrzyste są listy miesięczne).
Istotnym udogodnieniem dla pracodawcy oraz kadr jest sumaryczny zapis danych, który warto umieścić na liście obecności. Wówczas wiadomo, ile godzin/dni zostało przepracowanych w skali wybranego okresu, na przykład miesiąca. Będzie to pomocne przy ustalaniu rozliczeń nieobecności lub nadgodzin.
Lista obecności a RODO
Jak już zostało wspomniane na początku, ewidencjonowanie czasu pracy jest obowiązkiem pracodawcy. Z kolei pracownik ma obowiązek potwierdzenia swojej obecności w pracy w formie pisemnej lub elektronicznej – pracodawca musi powiadomić pracownika o przyjętej formie w ciągu 7 dni od rozpoczęcia pracy.
Nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych wskazują, że zabronione jest przetwarzanie danych osobowych dotyczących stanu zdrowia, ponieważ są to dane wrażliwe. Tym samym niedopuszczalne jest wykazywanie na liście obecności przyczyny nieobecności takiej jak: choroba, zasiłek macierzyński, zasiłek opiekuńczy itp. Lista obecności służy jedynie do potwierdzenia obecności w pracy pracownika w danym dniu. Tym samym jeśli pracownik jest nieobecny, w danym dniu można wpisać „nieobecny” – bez podawania przyczyny. Tylko w ewidencji czasu pracy należy podać przyczynę nieobecności pracownika, ponieważ jest to niezbędne do prawidłowego wyliczenia wynagrodzenia.
Kogo nie dotyczy obowiązek ewidencjonowania czasu pracy?
Art. 149 § 2 Kodeksu pracy wskazuje przypadki, w których pracodawca nie ma obowiązku ewidencjonowania czasu pracy zatrudnionych. Do takich sytuacji należą:
praca na nocnej zmianie,
wypłacanie pracownikowi ryczałtu za nadgodziny,
zadaniowy system czasu pracy,
zarządzanie zakładem pracy przez pracownika w imieniu swojego pracodawcy.
Generowanie listy obecności w systemie wFirma.pl
Dobrze sporządzana lista obecności, to podstawa do poprawnego rozliczania czasu pracy. Warto zatem skorzystać z narzędzi, które wspomagają ewidencjonowanie pracy osób zatrudnionych w firmie. W systemie wFirma.pl w prosty sposób wygenerujesz listę obecności dla pracowników. W tym celu należy przejść do KADRY » PRACOWNICY » zaznaczenie pracowników DRUKUJ » LISTĘ OBECNOŚCI.
Pojawi się okno, w którym można wybrać dogodny wzór dokumentu i kliknąć na DRUKUJ. Wówczas na dysk komutera zostanie pobrany zostanie wydruk w formacie PDF.
Lista obecności: Darmowe Szablony Do Pobrania ▶ Kadromierz.pl
Lista obecności — podstawowe informacje
Pracodawca zatrudniający powyżej 50 pracowników lub w przypadku gdy zakładowa organizacja związkowa zgłosi odpowiedni wniosek, ma obowiązek ustalenia w regulaminie, w jaki sposób pracownicy będą rejestrować swoją obecność w pracy. Jeżeli firma zatrudnia mniej niż 50 pracowników, wystarczy taką informację przekazać pracownikowi na piśmie w ciągu 7 dni od dnia zawarcia umowy o pracę. Jako że przepisy nie określają formy, w jakiej ma się to odbywać, to od pracodawcy zależy, w jaki sposób pracownicy będą potwierdzali swoją obecność. Powszechnie używanym dokumentem rejestrującym przybycie i wyjście pracownika jest właśnie lista obecności.
Lista obecności nie spełnia obowiązku prowadzania odrębnej dla każdego pracownika karty ewidencji czasu pracy nałożonego na pracodawcę zgodnie z art. 149 Kodeksu Pracy oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowych pracownika (z dnia 28 maja 1996 roku). W związku z tym jest jedynie podstawą do poprawnego prowadzania ewidencji czasu pracy.
Lista obecności — wzór do pobrania
Lista obecności to prosty dokument z podziałem na poszczególne dni robocze najczęściej w cyklu miesięcznym. Powinna zawierać następujące rubryki:
Nazwa przedsiębiorstwa
Okres, jakiego dotyczy
Dane pracowników (imię i nazwisko)
Miejsce na potwierdzenie za pomocą podpisu przyjścia/wyjścia pracownika
Miejsce na podpis kierownika/managera
Lista obecności — przyszłość
Prowadzenie listy obecności oraz ewidencji czasu pracy w formie papierowej generuje masę dokumentów. Ponadto jest bardzo czasochłonne, ciężkie do optymalizacji, a zgromadzone w ten sposób dane trudno dostępne. Na szczęście z pomocą przychodzi technologia. Nowoczesne rozwiązania takie jak Kadromierz dokładnie rejestrują czas przyjścia i wyjścia z pracy. Karty ewidencji czasu pracy poszczególnego pracownika system generuje automatycznie, a wszystkie dane są dostępne w chmurze, z dowolnego urządzenia z Internetem.
Lista obecności w pracy – kto ją musi wypełniać i czy jest konieczna?
Lista obecności to dokument, z którym mamy styczność nie tylko w szkole, ale także w dorosłym życiu – będąc zatrudnionym. To na jej podstawie pracodawca wie, czy danego dnia byliśmy w pracy. I choć wielu z nas wydaje się, że jest to nieodzowny element naszej pracy, który jest wymagany prawem, to nie do końca tak jest. Czy zatem lista obecności jest konieczna?
Lista obecności w pracy a prawo
Lista obecności jest wewnętrznym dokumentem firmy określającym, o której godzinie zatrudnione na podstawie umowy o pracę osoby rozpoczęły i zakończyły pracę. Jednak wbrew pozorom nie ma przepisu, który wymusza na pracodawcach jej stosowanie -nie znajdziemy go ani w Kodeksie pracy, ani w żadnym innym akcie prawnym. Jak się bowiem okazuje, nikt formalnie nie narzuca pracodawcy takiej formy potwierdzania obecności pracowników. Taka lista jest po prostu uprawnieniem dla firmy. Jeśli pracodawca chce ją stosować w swoim przedsiębiorstwie, w obowiązującym w firmie regulaminie pracy musi być zawarta informacja na ten temat. Treść takiego regulaminu jest bowiem wiążąca dla pracowników i pracodawcy.
Jak prowadzić listę obecności i kto ją podpisuje?
Choć lista obecności nie jest obowiązkowym dokumentem, to wielu pracodawców się na nią decyduje. Takie narzędzie możemy spotkać zwłaszcza w większych firmach. Jednak wykorzystywane jest również w mniejszych przedsiębiorstwach, gdzie lista obecności służy zarówno jako potwierdzenie tego, że pracownik przyszedł danego dnia do pracy, jak i pozwala obliczyć ewentualne nadgodziny, a także przysługujące dni wolne.
Nie ma jednej przyjętej normy, jeśli chodzi o formę takiej listy. Może być ona zarówno w formie papierowej – pracownik składa podpis np. na wydrukowanej liście – jak i elektronicznej, czyli przy użyciu karty magnetycznej jest rejestrowane jego przyjście i wyjście z pracy. Ale to nie wszystko – obecnie coraz częściej do głosu dochodzą nowoczesne technologie służące do identyfikacji danej osoby. Mowa tu o czytnikach linii papilarnych czy też funkcji rozpoznawania twarzy, które wykorzystywane są do potwierdzania tożsamości osób zatrudnionych.
Listę obecności podpisuje zatem każdy pracownik zatrudniony w danej firmie, która prowadzi taki dokument. A kto odpowiada za prowadzenie takiej listy? Zazwyczaj jest to dział kadr, a także kierownicy poszczególnych działów czy zespołów. Trochę inaczej sytuacja wygląda w mniejszych firmach. Wtedy zazwyczaj za tworzenie i dbanie o listę obecności dba właściciel firmy, ewentualnie osoba, która jest odpowiedzialna za funkcjonowanie pracy zespołu.
Co wpisać na liście i gdzie ją przechowywać?
Lista obecności nie musi zawierać szczegółowych danych. Tak naprawdę muszą się tam znaleźć jedynie podstawowe informacje pracownika, czyli:
imię i nazwisko,
stanowisko,
data,
podpis pracownika,
czas przepracowany przez niego.
Konieczny jest również podpis przełożonego. Ewentualnie listę można rozbudować także o dane dotyczące przełożonego lub innej osoby, która może potwierdzić zadeklarowany przez zatrudnionego czas pracy. Na liście obecności zaznaczane są również nieobecność pracownika w danym dniu.
Dokument ten powinien być przechowywany w bezpiecznym miejscu, tak aby nie miały do niego dostępu osoby trzecie. Przeważnie więc trafiają one do sekretariatów danych firm, a po końcu konkretnego miesiąca do działu kadr, który wkłada je do akt pracownika. Jak wspomniano wyżej, nie ma prawnego obowiązku sporządzania takich list, więc teoretycznie nie ma też jakichś norm, jeśli chodzi o ilość czasu ich przechowywania. Jednak na wszelki wypadek warto trzymać takie listy przez minimum 3 lata – ponieważ to właśnie po tym czasie zgodnie z Kodeksem pracy przedawniają się wszelkie roszczenia ze stosunku pracy.
Listy obecności a ewidencja czasu pracy
Choć lista obecności nie jest obowiązkowa, to ewidencja czasu pracy już tak. Te dwa rodzaje dokumentów często są ze sobą mylone, jednak odpowiadają za nieco inne rzeczy. Przede wszystkim ewidencja czasu pracy należy do najważniejszych obowiązków pracodawcy. Zgodnie z Kodeksem pracy musi on prowadzić taką ewidencję, aby „prawidłowo ustalić wynagrodzenia pracownika i inne świadczenia związane z pracą”. Taki dokument jest znacznie bardziej rozbudowany w porównaniu z listą obecności. Znajdziemy tak więcej szczegółowych informacji, np. zwolnienia lekarskie, nadgodziny, urlopy czy wszelkie wnioski pracownika. Prowadzenie ewidencji czasu pracy jest wymagane prawnie, a nie przestrzeganie tego obowiązku grozi karą grzywny w wysokości od 1 000 do nawet 30 000 zł.
Czytaj też:
Profil zaufany, czyli bezpieczne logowanie – co to jest?
Lista obecności – Pobierz darmowy wzór wraz z omówieniem
Każdy pracodawca – niezależnie od liczby pracowników, których zatrudnia – zobowiązany jest art. 149 Kodeksu Pracy do prowadzenia ewidencji czasu pracy pracownika. Jej głównym celem jest prawidłowe ustalenie jego wynagrodzenia oraz innych świadczeń, które są związane z pracą. Ewidencja nie musi być prowadzona wyłącznie w odniesieniu do osób, które objęte są systemem zadaniowego czasu pracy, pracowników zarządzających w imieniu pracodawcy zakładem pracy oraz pracowników, którzy otrzymują ryczałt za godziny nadliczbowe albo za pracę w porze nocnej.
Konieczność sporządzania ewidencji potwierdza również rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 28 maja 1996 roku w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowych pracownika. Ewidencja czasu pracy – imienna, oddzielna dla każdego pracownika – stanowi dokumentację w sprawach związanych ze stosunkiem pracy.
Karta ewidencji czasu pracy zawierać musi informacje o wymiarze wykonanej pracy w poszczególnych dobach, w tym o pracy w niedziele i święta, w porze nocnej oraz w godzinach nadliczbowych i w dni wolne od pracy, które wynikają z rozkładu czasu pracy w zwykle pięciodniowym tygodniu roboczym. Potwierdzenie w niej znaleźć muszą również wszelkie dyżury, urlopy, zwolnienia od pracy oraz nieobecności (usprawiedliwione i nieusprawiedliwione). Wnioski urlopowe, czy zwolnienia lekarskie, w praktyce, stają się załącznikami do karty rozliczenia, podobnie jak pracownicze wnioski o udzielenie czasu wolnego w zamian za przepracowane nadgodziny. Jeżeli ewidencja dotyczy pracownika młodocianego, uwzględnić należy w niej także czas poświęcony na prace wzbronione młodocianym, dozwolone jedynie w ramach odbycia przez nich przygotowania zawodowego.
Pojawia się więc pytanie, czy lista obecności pracownika może być traktowana jako ewidencja jego czasu pracy?
Lista obecności w pracy, a ewidencja czasu pracy
Przepisy zobowiązują pracodawcę do prowadzenia ewidencji czasu pracy pracownika, ale już niekoniecznie do prowadzenia listy obecności. Lista obecności w pracy nie jest bowiem tożsama z rozliczeniem czasu pracy, ani z harmonogramem (rozkładem) pracy. Podstawowa lista nie wskazuje dokładnie, ile godzin zostało przepracowanych, do czego pracodawców zobowiązuje i Kodeks Pracy, i wspomniane wcześniej rozporządzenie.
Lista obecności pracownika – co to?
Listę obecności pracowników traktować należy jako jeden z dokumentów kadrowych, zwyczajowo stosowanych do potwierdzania przez zatrudnionych rozpoczęcia i obecności w pracy w danym dniu. Muszą być na niej zawarte informacje dotyczące nazwy zakładu pracy, okresu, dla którego jest prowadzona oraz podpisy pracowników i kierownika, poświadczające stan faktyczny w danym dniu roboczym. Pracodawca samodzielnie określa sposób potwierdzania rozpoczęcia i obecności w pracy (oraz sposób, w jaki usprawiedliwiane są wszelkie nieobecności). Może wobec tego zastosować wyłącznie kartę ewidencji czasu pracy, może też zdecydować się na prowadzenie indywidualnych list obecności, w których znajdą się również informacje o godzinie rozpoczęcia i zakończenia pracy w danym dniu, które pozwolą na określenie liczby przepracowanych godzin.
Jeżeli te elementy na liście obecności się nie znajdą, nie może być ona traktowana jako ewidencja czasu pracy, na co z pewnością uwagę zwrócą kontrolerzy Państwowej Inspekcji Pracy. Wówczas lista stanowić może uzupełnienie ewidencji, które wspomoże stworzenie prawidłowego rozliczenia czasu pracy. To jednak ewidencja powinna pozostać głównym narzędziem, służącym do odpowiedniego obliczenia wynagrodzenia oraz innych, związanych z pracą, świadczeń.
Jeśli natomiast pracodawca zrezygnuje z list obecności – uważając je za zbędne obciążenie zarówno dla pracowników, jak i działu kadrowego – może rozszerzyć prowadzoną ewidencję czasu pracy o informacje, które dotychczas pojawiały się na liście np. dane dotyczące spóźnień, czy wcześniejszych wyjść pracowników.
Lista obecności – wzór 2021
Decyzją pracodawcy pozostaje opracowanie i wdrożenie listy obecności – przepisy nie wskazują wzoru takiej listy, może ona być więc prowadzona także elektronicznie. Zazwyczaj informacja o formie potwierdzania przybycia i obecności w pracy, zawarta jest w regulaminie pracy danego zakładu.
Lista tworzona jest zazwyczaj w cyklach miesięcznych, z podziałem na dni robocze. Znajduje się w niej nazwa zakładu pracy, informacja o kierowniku jednostki, imię i nazwisko pracownika oraz miejsce na jego podpis (lub parafkę) i podpis przełożonego. Symbole stosowane mogą być dowolnie, muszą jednak być zrozumiałe tak dla pracownika wypełniającego listę, jak i osób, które listę (jako narzędzie pomocnicze) będą weryfikować.
Pobierz darmowy wzór listy obecności.
Czas na elektroniczną listę obecności!
Papierowe listy obecności mają wiele wad. Są relatywnie mało odporne na wszelkie manipulacje danymi – podpisać może się na nich zarówno pracownik spóźniony, jak i nieobecny (swój podpis złoży np. w kolejnym dniu). Hurtowe podpisywanie list – wraz z końcem upływającego tygodnia lub miesiąca – zabiera także sporo czasu. To także dodatkowe obowiązki dla działu kadr, który listy musi sporządzić, drukować i udostępniać pracownikom, a następnie sprawdzać, czy zostały one prawidłowo uzupełnione.
Z pomocą przyjść może inEwi – system do rejestracji czasu pracy, wspomagający organizację funkcjonowania firmy. Kontrola czasu pracy pracowników stanie się łatwiejsza, dzięki automatycznemu generowaniu list obecności i kart ewidencji oraz elektronicznemu obiegowi dokumentów (m.in. wniosków urlopowych). Nadgodziny, spóźnienia i nieobecności będą na bieżąco kontrolowane, a raporty wygenerują się automatycznie (podobnie jak szacunki wynagrodzenia oparte o zarejestrowany czas pracy).
W ten sposób pracownik zyska wygodną możliwość rejestrowania swojego czasu pracy za pomocą własnego smartfona, a pracodawca – wgląd w przejrzystą, cyfrową listę, wraz z dostępem do wszelkich szczegółów.
Czy warto rejestrować czas pracy pracowników?
Ewidencjonowanie czasu pracy pracownika to prawny obowiązek pracodawcy, za którego niedopełnienie grozi kara grzywny w wysokości do 30 000 zł (zgodnie z art. 281 pkt 6 Kodeksu Pracy). Rozliczenie obecności pracownika leży także w interesie pracodawcy. Szczególnie w sytuacji, gdy np. pracownik wystąpi z roszczeniami o wynagrodzenie za przepracowane nadgodziny. Pracodawca, który nie prowadzi list obecności, dokumentacji ewidencjonującej czas pracy czy list płac, będzie musiał sam udowadniać nieobecności pracownika, ich wymiar oraz w konsekwencji wypłacone wynagrodzenie – a także to, iż nadliczbowe godziny w ogóle nie wystąpiły.
Lista obecności w MS Excel
Zgodnie z kodeksem pracy każdy przedsiębiorca zatrudniający pracowników na umowę o pracę musi prowadzić ewidencje czasu pracy pracowników. Najprostszym sposobem ewidencjonowania czasu pracy jest stworzenie listy obecności. Listę taką możemy w łatwy i prosty sposób przygotować w programie Microsoft Excel.
Odpowiednio przygotowana i wypełniona lista umożliwia prawidłowe naliczenie wynagrodzeń oraz świadczeń pracowniczych. Pracodawca może wybrać listę obecności jako jeden ze sposobów potwierdzenia przebywania pracownika w pracy. Innymi mogą być potwierdzenia w formie elektronicznej bądź zaświadczenia ustne.
Zapraszamy do pobrania bezpłatnego szablonu listy obecności, przygotowanego przez Cognity:
Jakie informacje powinny znaleźć się na liście obecności?
imię i nazwisko pracownika,
podpis pracownika,
podpis oraz dane kierownika jednostki,
okres, którego dotyczy dana lista.
Dobrą praktyką jest również zamieszczenie podsumowania ilości godzin i dni przepracowanych – będzie stanowić to podstawę do określenia liczby nadgodzin i nieobecności. Pracodawca musi powiadomić pracownika o przyjętej formie potwierdzania obecności pracy w ciągu 7 dni od rozpoczęcia pracy.
Interesuje Cię ten temat i szukasz więcej informacji na ten temat?
Zapraszamy na szkolenie Excel w działach HR w Twoim mieście!
Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi artkułami cyklu Wzory dokumentów w programach MS Office:
Możesz też być zainteresowany:
Polecamy Ci też udział w:
Miesięczna Lista Obecności Pracownika – Wzór (PDF, Excel)
Ewidencjonowanie czasu pracy i tworzenie listy obecności to jeden z podstawowych obowiązków każdego pracodawcy.
Za właściwe sporządzanie dokumentów określających liczbę godzin, jaką każdy z pracowników przepracował w firmie odpowiedzialny jest dział kadr.
Specjaliści ds. kadr i płac kontrolują grafik pracowników oraz wyjątkowe sytuacje związane ze zwolnieniami lekarskimi, urlopami, nadgodzinami i delegacjami, wraz z ich wszystkimi konsekwencjami np. związanymi z wysokością wynagrodzenia.
Prawidłowe sporządzenie oraz kontrola listy obecności pracownika pomaga w dokładnym określeniu należnego mu wynagrodzenia, a także wysokości świadczeń pracowniczych. Regulacje te wynikają z prawa pracy – warto zaznajomić się z nimi oraz wieloma innymi poprzez szkolenie z prawa pracy.
Trzeba jednak pamiętać, że lista obecności nie jest obowiązkowym dokumentem i nie wchodzi w skład dokumentacji pracowniczej.
Jeśli jesteś zainteresowany pracą w tym zawodzie, możesz zastanowić się nad ukończeniem kursu kadry i płace. Zdobycie specjalistycznej wiedzy, jest niezbędne do podjęcia pracy w tym obszarze.
Czym lista obecności różni się od ewidencji czasu pracy, jakie ma miejsce w dokumentacji pracowniczej i jak należy ją sporządzić?
Tego dowiesz się z poniższego tekstu.
W jaki sposób można potwierdzić obecność pracownika w pracy?
W obowiązujących regulacjach próżno szukać konkretnych przepisów, które określałyby sposób potwierdzania rozpoczęcia i zakończenia pracy przez pracowników.
W dzisiejszych czasach znaczną pomoc dla działu kadrowego stanowią nowoczesne rozwiązania (m.in. czytniki biometryczne i karty zbliżeniowe) które pozwalają na szybką i dokładną weryfikację rzeczywistego czasu pracy każdego z pracowników firmy.
Jeżeli firma poinformuje pracownika o sposobie zbierania takich danych, kolejnym etapem jest wybór formy weryfikacji czasu pracy.
Pracodawca może np. przyjąć, że potwierdzenie przybycia pracownika do pracy odbywa się poprzez zalogowanie w systemie elektronicznym albo przez odbicie karty w czytniku. Mimo to, jeszcze bardzo często kontrola czasu pracy odbywa się za pomocą weryfikacji drukowanej listy obecności.
Prowadzenie listy obecności nie zostało sformalizowane w przepisach prawa pracy, obowiązkowe jest dokumentowanie obecności pracownika w pracy i z tego względu taka forma jest często praktykowana w zakładach pracy.
Bądź na bieżąco z obowiązującymi przepisami. Możesz pozyskać tę wiedzę zapisując się na kurs omawiający kwestie kadr jak i płac odbierając przy tym swoją zniżkę.
W tym artykule znajdziesz bezpłatny wzór miesięcznej listy obecności pracownika w pracy do pobrania w formacie Excel i PDF.
Co powinna zawierać lista obecności w pracy?
Lista obecności to prosty dokument, zawierający podstawowe informacje.
Powinna zawierać kilka danych:
imię i nazwisko pracownika, którego będą dotyczyć dalsze informacje
podpis pracownika i kierownika jednostki, w której pracuje
dane kierownika jednostki, który może potwierdzić faktyczny czas pracy w razie konieczności
czas jakiego dotyczy prowadzona lista np. nazwa miesiąca i rok
W przypadku nieobecności pracownika konieczne jest zapisanie tego faktu na liście.
W zestawieniu można również stosować sumaryczny zapis godzin, który pomoże działowi kadr przy sprawnym rozliczaniu nieobecności i nadgodzin pracowników.
Czy lista obecności jest elementem dokumentacji pracowniczej?
W rozporządzeniu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 10 grudnia 2018 r. w sprawie dokumentacji pracowniczej nie ma mowy o konieczności prowadzenia listy obecności.
Jak już wspominaliśmy w rozumieniu przepisów nie jest to dokument obowiązkowy. Tak więc lista obecności nie jest dokumentem, który zgodnie z prawem powinien wchodzić w skład dokumentacji pracowniczej.
Czym jest więc dokumentacja pracownicza i jakie elementy wchodzą w jej skład?
Dokumentacja pracownicza składa się z :
akt osobowych pracownika,
dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy:
dokumentów dotyczące ewidencjonowania czasu pracy
dokumenty związane z ubieganiem się i korzystaniem z urlopu wypoczynkowego
kartę wypłaconego wynagrodzenia za pracę i innych świadczeń związanych z pracą oraz wniosek pracownika o wypłatę wynagrodzenia do rąk własnych
kartę ewidencji przydziału odzieży oraz obuwia roboczego i środków ochrony indywidualnej
dokumenty związane z wypłatą ekwiwalentu pieniężnego za używanie własnej odzieży i obuwia, a dodatkowo ich pranie i konserwację
Czy lista obecności to to samo, co ewidencja czasu pracy?
Utożsamianie listy obecności z ewidencją czasu pracy to często popełniany błąd. Art. 149 k.p. mówi tylko o obowiązku ewidencjonowania czasu pracy pracowników.
Natomiast szczegóły w tej kwestii określa § 8.1 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 28 maja 1996 roku w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy.
W żadnym z tych dokumentów lista obecności nie została sformalizowana.
Należy pamiętać, że przepisy ustaw określają, że pracodawca ma obowiązek dokumentowania obecności pracownika w pracy.
Natomiast art. 149 § 1. k.p. nie określa dokładnego sposobu potwierdzania przybycia i obecności pracowników oraz usprawiedliwiania ich nieobecności.
Pracodawca może więc przyjąć dowolny sposób potwierdzania godzin spędzonych przez pracownika w pracy.
Dopuszczalna jest forma wydrukowanej listy obecności, forma elektroniczna, a w mniejszych firmach nawet potwierdzenie ustne. Listy obecności są stosowane najczęściej z tego względu, że ułatwiają dokonywanie ewidencji czasu pracy.
Ewidencja czasu pracy pracownika tworzona jest najczęściej na podstawie listy obecności. Służy ona do prawidłowego ustalenia wynagrodzenia i innych świadczeń związanych z pracą, zawartych w prawie pracy.
Jeżeli pracownik korzysta ze szkolenia dla firm zostaje to wpisane jako normalna praca w ewidencję godzinową. Pracownik nie musi szkolić się poza godzinami pracy.
Zgodnie z przepisami powinna ona zawierać:
informację o liczbie przepracowanych godzin, godzinie rozpoczęcia i zakończenia pracy
liczbie godzin przepracowanych w porze nocnej
informację o godzinach nadliczbowych
liczbie godzin dyżuru oraz godzinie rozpoczęcia i zakończenia dyżuru, ze wskazaniem miejsca jego pełnienia;
dniach wolnych od pracy, z oznaczeniem tytułu ich udzielenia;
ustawowych zwolnień od pracy, ze wskazaniem podstawy prawnej ich udzielenia i oznaczeniem wymiaru;
innych usprawiedliwionych nieobecności w pracy, ze wskazaniem ich rodzaju i wymiaru;
nieusprawiedliwionych nieobecnościach w pracy, z oznaczeniem ich wymiaru;
czasie pracy pracownika młodocianego przy pracach wzbronionych młodocianym, których wykonywanie jest dozwolone w celu odbycia przez nich przygotowania zawodowego (§ 6 ust. 1 pkt 1 lit. a rozporządzenia).
Ewidencja czasu pracy na żądanie pracownika musi być mu udostępniona przez pracodawcę.
Jak przepisy RODO wpływają na sposób prowadzenia listy obecności?
Pracodawca jest obowiązany do prowadzenia ewidencji czasu pracy, ale i pracownik ma obowiązek potwierdzenia swojej obecności w pracy.
Robi to w formie ustnej, pisemnej lub elektronicznej, w zależności od przyjętej formy w organizacji.
Zgodnie z obowiązującym prawem, pracodawca powinien poinformować pracownika na piśmie o tym, w jaki sposób osoba zatrudniona musi potwierdzić czas przybycia oraz obecności w danym przedsiębiorstwie.
Dodatkowo, pracodawca ma obowiązek udzielenia pracownikowi informacji o sposobie usprawiedliwiania nieobecności w pracy.
Zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych, dane wrażliwe, takie, jak informacje o stanie zdrowia pracownika, dniu urlopu wypoczynkowego podlegają ścisłej ochronie.
W związku z tym, na liście obecności pracownicy nie powinni wskazywać przyczyny swojej nieobecności.
Zamiast zapisać na liście informacje typu: choroba, zasiłek macierzyński, zasiłek opiekuńczy, urlop wypoczynkowy itp., powinni wpisać w odpowiednim miejscu „nieobecny” bez podawania przyczyny.
Tak więc lista obecności służy do potwierdzenia obecności pracownika w pracy w konkretnym dniu. Nie ma potrzeby podawania w niej szczegółowych informacji.
Powinny się one natomiast znajdować w ewidencji czasu pracy, gdyż zbieranie przez dział kadr danych związanych z przyczyną nieobecności jest konieczne w celu prawidłowego wyliczenia wynagrodzenia.
Czy lista obecności dotyczy każdego?
Wiesz już, że pracodawca ma obowiązek ewidencjonowania czasu pracy każdego pracownika.
Zwracaliśmy też uwagę na to, że niekoniecznie musi się to odbywać w formie listy obecności czy określonego grafiku pracownika.
Warto wspomnieć o tym, że zgodnie z art. 149 par. 2 pracodawca nie ma obowiązku ewidencjonowania godzin pracy w przypadku:
pracowników objętych systemem zadaniowego czasu pracy,
pracowników zarządzających zakładem pracy w imieniu pracodawcy
pracowników otrzymujących ryczałt za pracę w godzinach nadliczbowych lub w porze nocnej
Nie zwalnia to jednak pracodawcy z obowiązku prowadzenia karty ewidencji czasu pracy.
Jednak w przypadku wyżej wymienionych pracowników, pracodawca nie musi umieszczać w niej informacji o godzinach pracy.
Lista obecności pracownika w pracy może stanowić dużą pomoc przy rozliczaniu czasu pracy przez specjalistów działu kadr i płac.
To, czy zastosujesz ją w swojej firmie, zależy od specyfikacji przedsiębiorstwa i potrzeb pracodawcy. Poznaj różne style zarządzania podczas szkolenia menadżerskiego.
Niekiedy, szczególnie w małych firmach, zapisywanie godzin pracy nie jest konieczne. Natomiast w dużych przedsiębiorstwach lista obecności stanowi świetne rozwiązanie ułatwiające zarządzanie i weryfikowanie pracy zespołów. Zarządzaj odpowiedzialnie, posiądź odpowiednie kompetencje podczas szkolenia z zarządzania projektami.
Zachęcamy do darmowego pobrania druku listy obecności w formacie Excel i PDF:
Lista obecności pracownika – darmowy wzór PDF. Jak wypełnić?
Zdarza się, że pracodawcy wymagają od pracowników wypełniania listy obecności.
Wydaje Ci się, że to przesada? Pamiętaj, że nie jest to widzimisię przełożonego, który chce w ten sposób mocniej Cię kontrolować. Po prostu ma on obowiązek w jakiś sposób potwierdzać Twoją obecność w pracy.
W tym artykule znajdziesz:
wyjaśnienie, czym jest lista obecności pracownika i dlaczego się ją stosuje
darmowy wzór listy obecności pracownika w DOC oraz PDF do pobrania i wypełnienia
wskazówki, jak poprawnie wypełnić listę obecności dla pracownika.
Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.
Stwórz CV teraz
Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.
Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora: Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!
1. Lista obecności pracownika — co to jest? Czy jest obowiązkowa?
Lista obecności pracownika to dokument, w którym pracownik potwierdza swoje przybycie do pracy.
Zgodnie z art. 104¹ Kodeksu pracy:
Regulamin pracy, określając prawa i obowiązki pracodawcy i pracowników związane z porządkiem w zakładzie pracy, powinien ustalać w szczególności: […] 9) przyjęty u danego pracodawcy sposób potwierdzania przez pracowników przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy.
Jak widać, prawo nie określa, w jaki dokładnie sposób należy potwierdzać przybycie i obecność pracownika. Dlatego nie ma jednej wymaganej wersji listy obecności — dokument można dostosować do własnych potrzeb (lub w ogóle go nie wykorzystywać i potwierdzać obecność np. ustnie lub w formie elektronicznej).
Nie należy również mylić listy obecności z obowiązkiem ewidencji czasu pracy. Są to dwie różne kwestie. Tę drugą reguluje bowiem art. 149 Kodeksu pracy, w którym czytamy, że „pracodawca prowadzi ewidencję czasu pracy pracownika do celów prawidłowego ustalenia jego wynagrodzenia i innych świadczeń związanych z pracą”.
Może Cię również zainteresować: Wymiar czasu pracy — ile godzin na pełnym i niepełnym etacie?
Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.
Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.
2. Lista obecności pracownika — wzór
Jak już wspomnieliśmy, lista obecności może przyjmować różne formy. Może uwzględniać jednego lub kilku pracowników, a także różne okresy — np. miesiąc lub kwartał.
Poniżej znajdziesz uniwersalny wzór, który możesz dostosować do swoich potrzeb.
Wzór miesięcznej listy obecności dla jednego pracownika
LISTA OBECNOŚCI PRACOWNIKA
Za okres od …………………….. do ……………………..
Imię i nazwisko przełożonego ……………………………
Imię i nazwisko pracownika:
………………………………… Podpis przełożonego: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Wersję w PDF tego dokumentu pobierzesz tutaj.
Jeśli chcesz edytować dokument i stworzyć np. listę obecności kilku pracowników, pobierz wersję DOC tutaj.
Może Cię również zainteresować: Kwestionariusz osobowy dla pracownika — co to, jak wypełnić?
3. Jak wypełnić listę obecności pracownika?
Jak widzisz, lista obecności pracownika to dosyć prosty dokument. Zazwyczaj zawiera on takie informacje jak:
określenie okresu, którego dotyczy lista
imię i nazwisko pracownika oraz jego przełożonego
podpisy pracownika oraz jego przełożonego.
Nie ma formalnych wymogów, w jaki sposób pracownik powinien zaznaczać swoją obecność. Może być to np. wpisanie w odpowiednim polu słowa „obecny” lub „nieobecny” czy też złożenie w nim swojego podpisu. To od pracodawcy będzie również zależało, czy zechce osobiście potwierdzać każdą obecność podwładnego.
Warto jednak wiedzieć, że w związku z nowymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych (RODO), na liście nie należy podawać powodu nieobecności. Zabronione jest bowiem przetwarzanie danych osobowych dotyczących stanu zdrowia (czyli np. umieszczenie w liście obecności informacji o chorobie).
Może Cię również zainteresować: Referencje dla pracownika — wzór, jak napisać
Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.
Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.
Chcesz skomentować artykuł? Możesz to zrobić poniżej.
키워드에 대한 정보 lista obecności druk pdf darmowy
다음은 Bing에서 lista obecności druk pdf darmowy 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.
이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!
사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Cyfrowa lista obecności w Twojej firmie- Moniti
- 동영상
- 공유
- 카메라폰
- 동영상폰
- 무료
- 올리기
Cyfrowa #lista #obecności #w #Twojej #firmie- #Moniti
YouTube에서 lista obecności druk pdf darmowy 주제의 다른 동영상 보기
주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Cyfrowa lista obecności w Twojej firmie- Moniti | lista obecności druk pdf darmowy, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.