당신은 주제를 찾고 있습니까 “jaki magazyn dla hurtowni motoryzacyjnej – Jak wybrać oprogramowanie do obsługi sklepu lub hurtowni motoryzacyjnej? I ProfiBiznes“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 ProfiAutoPL 이(가) 작성한 기사에는 조회수 382회 및 좋아요 6개 개의 좋아요가 있습니다.
jaki magazyn dla hurtowni motoryzacyjnej 주제에 대한 동영상 보기
여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!
d여기에서 Jak wybrać oprogramowanie do obsługi sklepu lub hurtowni motoryzacyjnej? I ProfiBiznes – jaki magazyn dla hurtowni motoryzacyjnej 주제에 대한 세부정보를 참조하세요
Prowadzisz sklep lub hurtownię motoryzacyjną bądź planujesz rozpocząć działalność w branży aftermarket? Jeśli tak, sprawdź, jak działa ProfiBiznes – profesjonalne oprogramowanie do zarządzania Twoim biznesem, stworzone przez jednego z największych dystrybutorów części motoryzacyjnych w Polsce – firmę Moto-Profil, właściciela marki ProfiAuto.
📖 Więcej informacji o oprogramowaniu do zarządzania sklepem i hurtownią motoryzacyjną ProfiBiznes znajdziesz na stronie: www.profibiznes.pl
💻 Testuj za darmo ProfiBiznes: https://profibiznes.pl/demo
💡 Chcesz dowiedzieć się więcej lub porozmawiać z doradcą ds. wdrożenia ProfiBiznes? Zadzwoń: +48 32 604 10 02.
Dzięki ProfiBiznes obsługa sprzedaży, prowadzenie magazynu, zamawianie i raportowanie stają się dużo łatwiejsze. Pozwala to zwiększyć Twoje zyski przy jednoczesnej oszczędności czasu, jaki poświęcasz na codzienną obsługę firmy. Ponadto dzięki wbudowanemu narzędziu ProfiBI możesz śledzić dynamikę biznesu, zarządzać pracą handlowców oraz zyskać łatwe narzędzie do analizy Twojej firmy w każdej chwili, również przez smartfona!
jaki magazyn dla hurtowni motoryzacyjnej 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.
Jaki magazyn będzie najlepszy dla hurtowni motoryzacyjnej?
Rodzi się więc pytanie: jaki powinien być nowoczesny magazyn dla hurtowni motoryzacyjnej? Hurtownia motoryzacyjna, czyli magazyn wielu warsztatów O ile …
Source: www.ibiznes.katowice.pl
Date Published: 10/6/2022
View: 5527
Jaki magazyn dla hurtowni motoryzacyjnej? Czy wynajęcie …
Jaki magazyn dla hurtowni motoryzacyjnej? Czy wynajęcie magazynu to dobra decyzja? · Magazyny dla zakładów motoryzacyjnych. Każdy magazyn, …
Source: weblinek.pl
Date Published: 12/29/2021
View: 5510
Jaki magazyn najlepiej wynająć dla hurtowni napojów?
Rodzaje magazynów są różne tak jak różne są produkty w nich magazynowane. Za każdym razem trzeba zwrócić uwagę na coś innego.
Source: magazynfakty.pl
Date Published: 10/16/2021
View: 9501
Przemysł motoryzacyjny – rozwiązania magazynowe
Jakie wyzwania stoją przed branżą automotive? Magazyny przemysłowe i logistyczne uważane są za jeden z najszybciej rozwijających się segmentów nieruchomości …
Source: nedcon.pl
Date Published: 8/25/2022
View: 5520
Jaki magazyn będzie odpowiedni dla mojej firmy?
Najlepszy magazyn dla hurtowni farmaceutycznej, będzie inny niż ten, … komponentów o różnych właściwościach dla hurtowni motoryzacyjnej, …
Source: wareh.com
Date Published: 4/20/2022
View: 63
Jaki powinien być magazyn dla branży farmaceutycznej – Infor.pl
W związku z tym, z uwagi na rygorystyczne normy określające warunki przechowywania produktów farmaceutycznych, magazyny są wyposażone w chłodnie …
Source: mojafirma.infor.pl
Date Published: 4/23/2022
View: 8220
Jaki program dla hurtowni czy magazynu – IXION
Potrzebny jest program do obsługi hurtowni motoryzacyjnej lub sklepu z towarami które posiadają termin ważności. Mnogość różnego rodzaju numerów …
Source: www.ixion.pl
Date Published: 5/22/2021
View: 4468
Rola magazynu przy dystrybucji części zamiennych – warsztat.pl
Są to magazyny średniej wielkości. Następnym miejscem. gdzie są składowane, są średniej wielkoś-ci hurtownie z artykułami motoryzacyjnymi.
Source: warsztat.pl
Date Published: 5/23/2022
View: 6068
Magazyny w branży farmaceutycznej – ISL
Magazyny w branży farmaceutycznej · Zastosowanie automatycznych regałów magazynowych w hurtowni farmaceutycznej na przykładzie MEDICARE.
Source: isl.pl
Date Published: 12/16/2022
View: 3706
주제와 관련된 이미지 jaki magazyn dla hurtowni motoryzacyjnej
주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Jak wybrać oprogramowanie do obsługi sklepu lub hurtowni motoryzacyjnej? I ProfiBiznes. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.
주제에 대한 기사 평가 jaki magazyn dla hurtowni motoryzacyjnej
- Author: ProfiAutoPL
- Views: 조회수 382회
- Likes: 좋아요 6개
- Date Published: 2022. 1. 31.
- Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=0uXuMpmd1HU
Jaki magazyn będzie odpowiedni dla hurtowni napojów?
Idealny magazyn dla hurtowni do przechowywania napoi to taki, który spełnia wszystkie powyższe zasady. Ponadto powinien być to magazyn zamknięty w swojej konstrukcji oraz magazyn naziemny. Spełnienie wszystkich tych zasad może spowodować, że będzie to idealny magazyn do wynajęcia i do składowania w nim napoi.
Jaki magazyn będzie najbardziej odpowiedni dla hurtowni farmaceutycznej?
Farmaceutyki muszą być przechowywane w odpowiedniej temperaturze, która dla większości leków nie powinna przekraczać 25 stopni C, jednak są też takie produkty farmaceutyczne, których temperatura przechowywania jest inna, dlatego możliwość kontrolowania temperatury magazynu jest tak bardzo istotna.
Jaki magazyn będzie odpowiedni dla hurtowni lodów?
Regały na ruchomych podstawach
Stanowi to idealne rozwiązanie do mroźni, gdyż pozwala rozprowadzić równomiernie zimno między paletami i zaoszczędzić energię poprzez maksymalne wykorzystanie przestrzeni wymagającej schłodzenia.
Co to jest magazyn specjalistyczny?
Magazyn specjalny
To taki rodzaj magazynu, który pozwala przechowywać określone towary w warunkach, które są dla nich odpowiednie, a ich niespełnienie może w konsekwencji oznaczać stratę towaru. Przykładem magazynu specjalnego są przestrzenie przeznaczone przechowywaniu paliw, przechowalnie owoców.
Jaki magazyn energii na dom?
Dla standardowego domu jednorodzinnego optymalny jest magazyn energii o pojemności około 10 kWh. Dużo zależy od instalatora, który przed montażem powinien przeprowadzić wywiad oraz audyt energetyczny, a także sprawdzić jak wygląda przebieg obciążenia domu.
Jakie są strefy w magazynie?
Strefy w magazynie
To przyjecie towaru, składowanie, kompletacja oraz wydawanie towaru.
Jak działa hurtownia farmaceutyczna?
Hurtownie farmaceutyczne zajmują się dostarczaniem leków do aptek, ale – ponieważ dystrybucja leków to dostarczanie produktów szczególnego rodzaju – nie działają w warunkach rynku regulowanego wyłącznie popytem i podażą. Podstawową rolą hurtowni jest zapewnienie dostępności do leków.
Jak przechowywać napoje?
Napoje, soki i wody przechowywać w czystym, chłodnym i suchym miejscu. Nie dopuszczać do przegrzania, ani składowania produktów bezpośrednio przy źródłach ciepła ( np. grzejnikach). Unikać promieni słonecznych.
Jak wybrać magazyn?
Niezależnie od branży, dokonując wyboru powierzchni magazynowej najczęściej należy rozważyć dwie najważniejsze cechy – przestrzeń (wielkość) magazynu oraz jego lokalizację. Te dwa parametry stanowią kluczowe cechy dobrego magazynu każdej firmy.
Jak przechowywać napoje gazowane?
W temperaturze bliskiej 0C rozpuszczalność CO2 jest dwukrotnie wyższa niż w temperaturze pokojowej, powiedzmy 20C. Dlatego też butelki coli są produkowane w niższej temperaturze, aby rozpuścić w napoju więcej CO2. Jeśli chcemy utrzymać więcej gazu w napoju, trzeba przechowywać go w niskiej temperaturze.
W jaki sposób sieć sprzedaży wpływa na lokalizację magazynu?
Wpływ dystrybucji na sieć sprzedaży
Sieć sprzedaży to jeden z kluczowych czynników wpływających na lokalizację magazynu lub magazynów. W przypadku zewnętrznej sieci sprzedaży jej lokalizacja na terytorium i jej strefa wpływów mogą być dostosowane lub niedostosowane do rzeczywistego zapotrzebowania na produkt.
Jaki magazyn będzie najlepszy dla hurtowni motoryzacyjnej? + Opinie Forum 2021
Jaki magazyn będzie najlepszy dla hurtowni motoryzacyjnej?
Znaczący rozwój ekonomiczno-techniczny nie pozostał bez wpływu na branżę motoryzacyjną. Liczba samochodów jest ogromna, dlatego zapotrzebowanie na części zamienne ciągle rośnie, a te z kolei muszą być gdzieś przechowywane.
Rodzi się więc pytanie: jaki powinien być nowoczesny magazyn?
Znaczący rozwój ekonomiczno-techniczny nie pozostał bez wpływu na branżę motoryzacyjną. Liczba samochodów jest ogromna, dlatego zapotrzebowanie na części zamienne ciągle rośnie, a te z kolei muszą być gdzieś przechowywane. Rodzi się więc pytanie: jaki powinien być nowoczesny magazyn dla hurtowni motoryzacyjnej?
Hurtownia motoryzacyjna, czyli magazyn wielu warsztatów
O ile kiedyś każdy warsztat potrzebował własnego magazynu o dużej powierzchni, o tyle obecnie magazyny warsztatowe są zwykle niedużymi, wydzielonymi pomieszczeniami. Funkcje magazynowe przejęły hurtownie motoryzacyjne.
Hala magazynowa dla hurtowni motoryzacyjnej musi mieć olbrzymią powierzchnię. Magazyny do wynajęcia na Śląsku posiadają takie możliwości: https://www.katmagazyn.pl/ Wynika to z konieczności pomieszczenia mnóstwa elementów i podzespołów. Ponadto każda z części jest dostępna w wersjach od kilkuset producentów. To wszystko składa się na konieczność posiadania budynków o naprawę dużych rozmiarach.
Technologia niezbędna w zarządzaniu magazynem
Znaczącym ułatwieniem dla olbrzymich hal magazynowych stał się postęp technologiczny. Bez niego zarządzanie tyloma produktami rozsianymi na tak dużej powierzchni byłoby niezwykle trudne.
Specjalnie stworzone systemy informatyczne umożliwiają szybką lokalizację konkretnego produktu na terenie magazynu. Ponadto można w nich sprawdzić stan magazynowy. System dodatkowo automatycznie kontroluje zapasy i sygnalizuje, kiedy pojawia się konieczność uzupełnienia zasobów magazynowych.
Technologia znacząco ułatwiła również transport wewnątrz magazynu. Taśmociągi, wózki transportowe, specjalne regały, windy i wiele innych urządzeń przyspiesza działania pracowników i sprawia, że ich praca jest łatwiejsza, a przy tym bardziej wydajna.
Odpowiedni podział magazynu kluczem do sukcesu
Nowoczesny magazyn powinien być podzielony na trzy segmenty, aby usprawnić pracę ludzi oraz transport towarów. Wyróżnia się: dział dostaw i przyjmowania zamówionych części, dział magazynowy, dział przygotowywania zamówionych części do wysyłki.
W dziale dostaw odbiera się zamówiony towar, rozpakowuje się opakowania zbiorcze, a czasem także kontroluje jakość części. Wtedy też poszczególnym elementom nadaje się odpowiednie kody, które wprowadza się do systemu. Architektura tego działu musi umożliwiać sprawny transport, dlatego budynki często są wyposażone w specjalne rampy oraz podjazdy.
Dział magazynowy to najważniejsza część hali. To w nim przechowuje się cały asortyment. Dla ułatwienia zwykle dzieli się go na pododdziały według kryterium wielkości i sposobu przechowywania produktów.
Na końcu łańcucha znajduje się dział przygotowywania zamówionych części do wysyłki. To tam kompletuje się i pakuje zamówienia.
Duża hala magazynowa to duża inwestycja
Hala magazynowa dla hurtowni motoryzacyjnej to spory wydatek. Jeśli firma chcąca otworzyć hurtownię nie może sobie pozwolić na budowę magazyny lub po prostu woli przeznaczyć pieniądze na co innego, powinna rozważyć wynajęcie. To korzystne nie tylko ze względów finansowych (zobacz porównanie kosztów wynajmu i budowy magazynów), ale też logistycznych, gdyż umożliwia posiadanie magazynów w kilku różnych miejscach i daje możliwość rezygnacji z danej lokalizacji, kiedy zajdzie taka potrzeba.
W dzisiejszych czasach, kiedy wszystko dynamicznie się zmienia, branża motoryzacyjna podąża z duchem czasu. Nowoczesny magazyn to już podstawa działalności każdej hurtowni motoryzacyjnej.
Jaki magazyn najlepiej wynająć dla hurtowni napojów?
Jaki magazyn najlepiej wynająć dla hurtowni napojów?
Opublikowano: 20 maja 2020
Magazynowanie produktów jest tak bardzo ważne i istotne jak procesy produkcji. Zważywszy na bezpieczeństwo i zdrowie klientów składowanie wszelkiego rodzaju soków, napoi i wód powinno przebiegać w taki sposób, by dane napoje nie zepsuły się i nie straciły na swojej ważności. Rodzaje magazynów są różne tak jak różne są produkty w nich magazynowane. Za każdym razem trzeba zwrócić uwagę na coś innego
Jak przechowywać napoje?
Przechowywanie napoi wiąże się z pewnymi zasadami. Wszelkiego rodzaju napoje nie tylko nie powinny stracić na swojej ważności ale także na swojej jakości. Dlatego soki, napoje i wody powinny być składowane w miejscach suchych, czystych i chłodnych. Tego rodzaju produkty nie powinny być ani przegrzane ani zamrożone. Zalecana temperatura, w której napoje powinny być składowane musi się kształtować w obrębie 5 stopni do 25 stopni Celsjusza.
Napoje przechowywane w zbyt niskich lub wysokich temperaturach tracą zawartość dwutlenku węgla, na przykład w napojach gazowanych, przez co znacznie zmienia się ich smak, wytrąca się osad oraz mogą zniszczyć się opakowania napoi.
W miejscach przechowywania napoi powinno się zadbać o bardzo dobrą cyrkulację powietrza, która zapewni brak wilgoci w pomieszczeniu, zapobiegnie powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Wszelkiego rodzaju otwory powinny być zabezpieczone specjalnymi siatkami, które dane pomieszczenie ochronią przed insektami.
Ponadto dobrze jest by w magazynach, w których składuje się napoje wciąż monitorować warunki składowania, dlatego też powinno się tam zainstalować specjalne urządzenia do monitorowania temperatury w danym pomieszczeniu jak i stopnia wilgoci.
Dodatkowo napoje nie powinny być składowane bezpośrednio na podłodze, odległość pomiędzy paletą o podłożem powinna wynosić około 50 cm. Napoje trzeba też chronić przed promieniami słonecznymi.
Magazyn idealny do przechowywania napoi
Idealny magazyn dla hurtowni do przechowywania napoi to taki, który spełnia wszystkie powyższe zasady. Ponadto powinien być to magazyn zamknięty w swojej konstrukcji oraz magazyn naziemny. Spełnienie wszystkich tych zasad może spowodować, że będzie to idealny magazyn do wynajęcia i do składowania w nim napoi. Układ magazynu powinien też być taki, by można w nim było zastosować zasadę, że co ma najkrótszy termin do spożycia, powinno z magazynu wyjść pierwsze. Dobre zastosowanie mają również w magazynach do napoi tak zwane regały paletowe jezdne.
Warto zainteresować się ofertą wynajmu magazynu w Ząbkach pod Warszawą: https://www.axiimmo.com/magazyny/region-warszawa/magazyny-do-wynajecia-zabki-pod-warszawa-hale-do-skladowania-produktow-spozywczych-do-wynajecia
Ponadto magazyn napoi, jak i inne magazyny, powinien być utrzymywany w czystości, zabezpieczony przed gryzoniami i szkodnikami. W idealnym magazynie powinna być też osobna przestrzeń na produkty w uszkodzonych opakowań, nigdy nie wolno dopuścić by towary uszkodzone zostały wysłane w transporcie.
Do wynajęcia magazynu specjalnie przeznaczonego na napoje wymaga się także miejsca, w którym mogą być zainstalowane specjalne lodówki do napoi.
Magazyn dla hurtowni
Hurtownia to łącznik między dostawcą a sprzedażą. Dlatego magazyn dla hurtowni napoi powinien doskonale skomunikowany z głównymi drogami. Dojazd do magazynu powinien być łatwy.
Udostępnij ten post:
Liczba komentarzy: Jeden komentarz
Tagi: firma
Jaki powinien być magazyn dla branży farmaceutycznej
Magazynowanie farmaceutyków to proces niezwykle wymagający, bo skoncentrowany na zapewnieniu odpowiednich warunków przechowywania i dystrybucji, wszystko po to, by zapewnić ochronę składowanych leków. Zatem jaki powinien być magazyn na leki?
Branża farmaceutyczna kieruje się swoją specyfiką i ma jasno określone wygania, na które składają się nie tylko wysokie, szczególne standardy technologiczne, ale również niezawodna logistyka i magazynowanie. Magazynowanie farmaceutyków to proces niezwykle wymagający, bo skoncentrowany na zapewnieniu odpowiednich warunków przechowywania i dystrybucji, wszystko po to, by zapewnić ochronę składowanych leków.
Jak wybrać właściwy magazyn
Klienci tej branży zwracają szczególną uwagę na jakość powierzchni magazynowej. Tylko obiekty najwyższej jakości są w stanie spełnić rygorystyczne wymogi Nadzoru Farmaceutycznego. Dla farmaceutów liczy się również oczywiście lokalizacja obiektu – kluczem jest maksymalizacja efektywności łańcucha dostaw – oraz eksperckie i elastyczne podejście dewelopera do inwestycji.
Bardzo ważnym dla firmy farmaceutycznej elementem idealnego magazynu jest duża izolacyjność ścian. Farmaceutyki muszą być przechowywane w odpowiedniej temperaturze, która dla większości leków nie powinna przekraczać 25 stopni C, jednak są też takie produkty farmaceutyczne, których temperatura przechowywania jest inna, dlatego możliwość kontrolowania temperatury magazynu jest tak bardzo istotna. Musimy pamiętać, że szczególnie w tej branży ważne jest bezpieczeństwo oraz zdolność zapewnienia stałych i odpowiednich warunków przechowywania. W związku z tym, z uwagi na rygorystyczne normy określające warunki przechowywania produktów farmaceutycznych, magazyny są wyposażone w chłodnie.
Są to oddzielne pomieszczenia ogrodzone od pozostałej części hali przegrodami o podwyższonej izolacyjności termicznej. Narzucony przez Nadzór Farmaceutyczny i najemcę reżim temperaturowy oraz wilgotnościowy utrzymywany jest w bardzo wąskich zakresach i kontrolowany za pomocą najnowocześniejszych jednostek chłodzących i automatyki. Wartości temperatury są na bieżąco monitorowane, a na życzenie klienta mogą być również rejestrowane.
Wyposażenie magazynu
Oprawy oświetleniowe muszą charakteryzować się podwyższoną klasą szczelności. Instalacja przeciw pożarowa musi być dostosowana do ściśle określonych wymogów – na przykład w magazynach, w których panuje temperatura powyżej 4 stopni Celsjusza można zainstalować „mokrą” instalację tryskaczową. Natomiast dla przestrzeni, w której panuje temperatura poniżej 4 stopni Celsjusza zachodzi konieczność montażu „suchej” instalacji tryskaczowej. Ściany i posadzki muszą być wykończone w sposób umożliwiający ich zmywanie tak, aby sprostać wymogom sanitarno higienicznym – zróżnicowanym w zależności od magazynowanego medykamentu. Powyższe przykłady są jednymi z wielu warunków określonych przez nadzór farmaceutyczny.
Konstrukcja magazynu to nie wszystko. Szczególnie dla dystrybutora leków, ze względu na zróżnicowane dostawy do aptek, ważna jest ilość doków nie tylko dla TIR-ów, ale także tych przeznaczonych dla mniejszych samochodów dostawczych.
Obecnie obserwujemy rosnące zainteresowanie firm farmaceutycznych wynajmem powierzchni magazynowych, szczególnie niewielkimi modułami magazynowymi – od 1000 do 3000 metrów kwadratowych. Są to magazyny wspierające, satelitarne. Jeśli natomiast firma planuje uruchomić magazyn centralny położony w sąsiedztwie fabryki – z założeniem, że z danego magazynu będzie dostarczała towar na całą Polskę czy na kraje Europy Środkowo – Wschodniej – są to najczęściej obiekty budowane za specjalne zamówienie klienta – tzw. built-to-suit.
Jaki magazyn dla hurtowni motoryzacyjnej? Czy wynajęcie magazynu to dobra decyzja?
Magazyn to dodatkowe powierzchnie, które umożliwiają składowanie różnych towarów zakładom produkcyjnym. Niestety nie każde przedsiębiorstwom posiada własne magazyny, a więc często firmy muszą wynajmować dodatkowe powierzchnie magazynowe. Sytuacja ta może dotyczyć wielu zakładów, w tym również motoryzacyjnych.
Magazyny dla zakładów motoryzacyjnych
Każdy magazyn, powinien spełniać określone wymagania. W zależności od tego, co będzie składowane w magazynie, musi być on dostosowany zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i komfortu użytkowania. Czas składowania poszczególnych części motoryzacyjnych może być różny dlatego, trzeba wybrać miejsce o odpowiedniej powierzchni.
Obecnie oferowanych jest wiele nowoczesnych magazynów, co jeszcze bardziej zachęca do ich wynajęcia. Wszelkie dodatkowe ułatwienia przekładają się bezpośrednio na proces magazynowania.
Oprócz tego przedsiębiorcy powinni szukać miejsc, gdzie powierzchnie magazynowe Katowice będą duże. Części do samochodów są zazwyczaj różnej wielkości, przez co nie można tutaj ograniczać się, jeżeli chodzi o wielkość magazynu.
Funkcje magazynu dla części motoryzacyjnych
Magazyn to miejsce, gdzie przechowujemy towary, które po pewnym czasie zostaną przetransportowane w inne miejsce. W przypadku hurtowni motoryzacyjnych, które zajmują się sprzedażą części samochodowych, może okazać się, że potrzebne będzie dodatkowe miejsce na towar, który następnie zostanie sprzedany.
W takiej sytuacji właściciele hurtowni często wynajmują magazyny, aby móc magazynować tam przez pewien czas swój towar. Oczywiście magazyny służą nie tylko hurtowniom, ale również zakładom produkcyjnym, które nie zawsze mają wystarczającą ilość miejsca.
Wynajem magazynu, a koszty
Wynajem powierzchni magazynowych zawsze wiąże się z kosztami, jednak często są one niższe od budowy własnego magazynu. Cena wynajęcia zależy od wielu czynników m.in. lokalizacji, wyposażenia, wielkości, ale bez wątpienia jest to bardziej opłacalne rozwiązanie. Magazyn może zostać wynajęty na określony czas, a więc jeżeli dodatkowa powierzchnia nie będzie już potrzebna wynajmowanie także nie będzie konieczne.
Natomiast, jeśli firma zdecyduje się na budowę własnego magazynu, to w momencie, gdy nie będzie on potrzebny, przedsiębiorstwo nadal będzie musiało ponosić koszty związane z jego utrzymaniem. Warto zaznaczyć, że decyzja o wynajęciu magazynu jest kwestią indywidualną, a przede wszystkim musi być podjęta w oparciu o konkretne wymagania.
Jaki magazyn najlepiej wynająć dla hurtowni napojów?
Jaki magazyn najlepiej wynająć dla hurtowni napojów?
Opublikowano: 20 maja 2020
Magazynowanie produktów jest tak bardzo ważne i istotne jak procesy produkcji. Zważywszy na bezpieczeństwo i zdrowie klientów składowanie wszelkiego rodzaju soków, napoi i wód powinno przebiegać w taki sposób, by dane napoje nie zepsuły się i nie straciły na swojej ważności. Rodzaje magazynów są różne tak jak różne są produkty w nich magazynowane. Za każdym razem trzeba zwrócić uwagę na coś innego
Jak przechowywać napoje?
Przechowywanie napoi wiąże się z pewnymi zasadami. Wszelkiego rodzaju napoje nie tylko nie powinny stracić na swojej ważności ale także na swojej jakości. Dlatego soki, napoje i wody powinny być składowane w miejscach suchych, czystych i chłodnych. Tego rodzaju produkty nie powinny być ani przegrzane ani zamrożone. Zalecana temperatura, w której napoje powinny być składowane musi się kształtować w obrębie 5 stopni do 25 stopni Celsjusza.
Napoje przechowywane w zbyt niskich lub wysokich temperaturach tracą zawartość dwutlenku węgla, na przykład w napojach gazowanych, przez co znacznie zmienia się ich smak, wytrąca się osad oraz mogą zniszczyć się opakowania napoi.
W miejscach przechowywania napoi powinno się zadbać o bardzo dobrą cyrkulację powietrza, która zapewni brak wilgoci w pomieszczeniu, zapobiegnie powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Wszelkiego rodzaju otwory powinny być zabezpieczone specjalnymi siatkami, które dane pomieszczenie ochronią przed insektami.
Ponadto dobrze jest by w magazynach, w których składuje się napoje wciąż monitorować warunki składowania, dlatego też powinno się tam zainstalować specjalne urządzenia do monitorowania temperatury w danym pomieszczeniu jak i stopnia wilgoci.
Dodatkowo napoje nie powinny być składowane bezpośrednio na podłodze, odległość pomiędzy paletą o podłożem powinna wynosić około 50 cm. Napoje trzeba też chronić przed promieniami słonecznymi.
Magazyn idealny do przechowywania napoi
Idealny magazyn dla hurtowni do przechowywania napoi to taki, który spełnia wszystkie powyższe zasady. Ponadto powinien być to magazyn zamknięty w swojej konstrukcji oraz magazyn naziemny. Spełnienie wszystkich tych zasad może spowodować, że będzie to idealny magazyn do wynajęcia i do składowania w nim napoi. Układ magazynu powinien też być taki, by można w nim było zastosować zasadę, że co ma najkrótszy termin do spożycia, powinno z magazynu wyjść pierwsze. Dobre zastosowanie mają również w magazynach do napoi tak zwane regały paletowe jezdne.
Warto zainteresować się ofertą wynajmu magazynu w Ząbkach pod Warszawą: https://www.axiimmo.com/magazyny/region-warszawa/magazyny-do-wynajecia-zabki-pod-warszawa-hale-do-skladowania-produktow-spozywczych-do-wynajecia
Ponadto magazyn napoi, jak i inne magazyny, powinien być utrzymywany w czystości, zabezpieczony przed gryzoniami i szkodnikami. W idealnym magazynie powinna być też osobna przestrzeń na produkty w uszkodzonych opakowań, nigdy nie wolno dopuścić by towary uszkodzone zostały wysłane w transporcie.
Do wynajęcia magazynu specjalnie przeznaczonego na napoje wymaga się także miejsca, w którym mogą być zainstalowane specjalne lodówki do napoi.
Magazyn dla hurtowni
Hurtownia to łącznik między dostawcą a sprzedażą. Dlatego magazyn dla hurtowni napoi powinien doskonale skomunikowany z głównymi drogami. Dojazd do magazynu powinien być łatwy.
Udostępnij ten post:
Liczba komentarzy: Jeden komentarz
Tagi: firma
Przemysł motoryzacyjny – rozwiązania magazynowe
Proces magazynowania nieustannie ewoluuje
Wzrostowa tendencja wiąże się z nowymi wyzwaniami, z którymi musi zmierzyć się zarówno branża automotive, jak i branża magazynowa. Planowanie magazynu dla przemysłu motoryzacyjnego musi uwzględniać proces dostosowanie przestrzeni do specyfiki docelowych dostarczanych produktów.
W branży motoryzacyjnej składowane części znacznie różnią się od siebie wymiarami i wagą. Zadaniem firmy realizującej magazyn jest zaprojektowanie kompaktowego i bezpiecznego systemu, który uwzględni ogromną skalę różnorodności towarów. Powinien on opierać się na podzespołach, które wspomogą wydajność poszczególnych procesów.
Zadanie to komplikuje się wraz z rosnącym zainteresowaniem, dyktowanym przez specyfikę rynku. Na rynek wchodzą kolejni inwestorzy, a najemcy przestrzeni magazynowych starają się przeprowadzać ekspansję i podążać za dominującymi trendami. Wszystkie powyższe powody sprawiają, że rozwiązania dla branży motoryzacyjnej powinny być projektowane przez specjalistów, opierających się na swym wieloletnim doświadczeniu.
Jaki magazyn będzie odpowiedni dla mojej firmy?
Magazyn przede wszystkim służy przechowywaniu. Jednak na etapie poszukiwania magazynu czy hali na wynajem warto określić bardziej szczegółowe wymagania względem obiektu. Dobrze dobrany do potrzeb prowadzonej działalności pozwala jej prawidłowo funkcjonować, usprawniając procesy magazynowe.
Nie istnieje magazyn, który będzie odpowiedni dla każdego typu produktów. Najlepszy magazyn dla hurtowni farmaceutycznej, będzie inny niż ten, odpowiedni do przechowywania części samochodowych. Ostateczny wybór zależy od wielu czynników – rodzaju prowadzonej działalności, funkcji które ma spełniać magazyn czy wielkości firmy.
Poznaj najważniejsze kryteria, którymi należy kierować się przy wyborze, tak aby możliwie najlepiej dopasować magazyn do Twojego biznesu.
Lokalizacja i metraż magazynu
Dwie kluczowe kwestie przy wyborze magazynu do przechowywania, to lokalizacja oraz metraż. Co z tego, że magazyn będzie spełniał wszystkie potrzeby dotyczące magazynowania, jeśli nie pomieści Twojego towaru lub budynek będzie oddalony o kilkadziesiąt kilometrów od miejsca kluczowego dla prowadzonej przez Ciebie działalności.
To, gdzie obiekt jest zlokalizowany pozwoli określić przepływ i dystrybucję towaru oraz zaplanować logistykę firmy. Przy większych miastach coraz częściej spotyka się magazyny, które oferują niewielką powierzchnię z biurami – są to magazyny typu SBU (Small Business Units). Przeznaczone zazwyczaj dla firm, które prowadzą sprzedaż na mniejszą skalę lub dopiero się rozwijają. Z kolei w przypadku dużych biznesów, obsługujących klientów nawet spoza kraju, dobrze będzie wybrać magazyn w pobliżu autostrad, czy większych węzłów komunikacyjnych.
Oprócz samej lokalizacji, dobrze zastanowić się jakie mamy wymagania względem otoczenia obiektu – jeśli chcemy na własną rękę zatrudniać ludzi, to czy znajdziemy pracowników w okolicy. Warto sprawdzić także drogi dojazdowe, szczególnie jeśli w pobliżu znajduje się kilka obiektów, tak aby transport zaopatrzenia lub dystrybucji nie spotykał się z problemami na drodze.
Jeśli chodzi o metraż magazynu, to sprawa jest dużo łatwiejsza, szczególnie jeśli wiemy ile towaru orientacyjnie planujemy przechowywać. Metraże w obiektach SBU zaczynają się nawet od 500-1200 mkw, decydując się na wynajęcie hali, można otrzymać powierzchnie wynoszące nawet kilkadziesiąt tysięcy metrów.
Rodzaje magazynów ze względu na konstrukcję
Magazyny można podzielić według klasy – A lub B. Magazyny klasy A usytuowane są w pobliżu autostrad i węzłów komunikacyjnych. Ale oprócz tego muszą spełniać określone wymagania – takie jak wysokość, głębokość, a posadzka minimum musi udźwignąć 5 ton ma metrze kwadratowym. Taki magazyn musi mieć odpowiednie wyposażenie – takie jak tryskacze, światło, bramy załadunkowe i wjazdowe. Obiektom, które nie spełniają tych wymagań nadaje się klasę B.
Magazyny można podzielić ze względu na konstrukcje:
1. otwarte – przechowuje się w nich towary odporne na działania atmosferyczne, takie jak drewno czy stal;
2.półotwarte – są to obiekty zadaszone, mogą posiadać ściany (maksymalnie 3), przeznaczone dla towarów wymagających stałego dopływu powietrza, lub takie którym bezpośrednie warunki atmosferyczne mogą zaszkodzić, np. cement;
3. zamknięte – obiekty z trwałych elementów budowlanych, całkowicie zabudowane, mogą posiadać wentylację oraz klimatyzację;
4. specjalne – magazyny przygotowane do przechowywania określonych towarów, które potrzebują specjalnych warunków.
Niektóre towary, takie jak np. leki czy artykuły z krótkim terminem ważności, wymagają odpowiednich warunków przechowywania, aby nie utracić właściwości składowanych produktów. Dla hurtowni napojów wystarczy suchy, zamknięty obiekt; większa hala z możliwością przechowywania wielu komponentów o różnych właściwościach dla hurtowni motoryzacyjnej, z kolei magazynując leki konieczne, aby magazyn posiada dużą izolacyjność ścian lub chłodnie, aby farmaceutyki przechowywano w odpowiedniej temperaturze.
Podstawowe elementy wyposażenia magazynu
Na rynku, do wyboru jest ogromna ilości narzędzi i urządzeń, w które mogą zostać wyposażone magazyny. Przede wszystkim należy upewnić się, czy obiekt posiada wystarczającą ilość właściwego rodzaju regałów, ale także warto zwrócić uwagę na inne aspekty, które mogą być ważne dla Twojego biznesu – dojazd dla ciężarówek, parking, pomieszczenie biurowe lub socjalne dla pracowników.
Oprócz tego, do wyposażenia magazynu można zaliczyć pojazdy transportujące, urządzenia do monitorowania i kontroli temperatury, systemy i urządzenia przeciwpożarowe, a także oświetlenie. Dobrze upewnić się, które z urządzeń czy narzędzi są nam niezbędne do pracy, aby wybrać najbardziej odpowiedni magazyn dla biznesu.
Najlepsze magazyny i hale – gdzie ich szukać?
Magazynu najczęściej szuka się z pomocą dewelopera lub agencji nieruchomości. Rzadziej szuka się obiektów samodzielnie, bowiem jest to mozolny i długi proces. Od niedawna na rynku dostępna jest nowa platforma, która wyszukuje najlepsze i najtańsze obiekty w wybranej okolicy. Do wynajęcia są magazyny i hale z obsługą lub bez.
Po uzupełnieniu danych dotyczących zapotrzebowania, otrzymasz oferty z kilkunastu magazynów, tak abyś mógł wybrać ten, najlepiej odpowiadający na Twoje potrzeby. Wareh.com umożliwia negocjacje między wynajmującym a magazynem, a zawarcie umowy jest w pełni automatyczne, co dodatkowo czyni ten proces o wiele łatwiejszym. Wyszukanie magazynu na platformie jest całkowicie darmowe, opłatę ponosisz dopiero wtedy gdy nawiążesz współpracę z jednym z obiektów.
Jaki powinien być magazyn dla branży farmaceutycznej
Magazynowanie farmaceutyków to proces niezwykle wymagający, bo skoncentrowany na zapewnieniu odpowiednich warunków przechowywania i dystrybucji, wszystko po to, by zapewnić ochronę składowanych leków. Zatem jaki powinien być magazyn na leki?
Branża farmaceutyczna kieruje się swoją specyfiką i ma jasno określone wygania, na które składają się nie tylko wysokie, szczególne standardy technologiczne, ale również niezawodna logistyka i magazynowanie. Magazynowanie farmaceutyków to proces niezwykle wymagający, bo skoncentrowany na zapewnieniu odpowiednich warunków przechowywania i dystrybucji, wszystko po to, by zapewnić ochronę składowanych leków.
Jak wybrać właściwy magazyn
Klienci tej branży zwracają szczególną uwagę na jakość powierzchni magazynowej. Tylko obiekty najwyższej jakości są w stanie spełnić rygorystyczne wymogi Nadzoru Farmaceutycznego. Dla farmaceutów liczy się również oczywiście lokalizacja obiektu – kluczem jest maksymalizacja efektywności łańcucha dostaw – oraz eksperckie i elastyczne podejście dewelopera do inwestycji.
Bardzo ważnym dla firmy farmaceutycznej elementem idealnego magazynu jest duża izolacyjność ścian. Farmaceutyki muszą być przechowywane w odpowiedniej temperaturze, która dla większości leków nie powinna przekraczać 25 stopni C, jednak są też takie produkty farmaceutyczne, których temperatura przechowywania jest inna, dlatego możliwość kontrolowania temperatury magazynu jest tak bardzo istotna. Musimy pamiętać, że szczególnie w tej branży ważne jest bezpieczeństwo oraz zdolność zapewnienia stałych i odpowiednich warunków przechowywania. W związku z tym, z uwagi na rygorystyczne normy określające warunki przechowywania produktów farmaceutycznych, magazyny są wyposażone w chłodnie.
Są to oddzielne pomieszczenia ogrodzone od pozostałej części hali przegrodami o podwyższonej izolacyjności termicznej. Narzucony przez Nadzór Farmaceutyczny i najemcę reżim temperaturowy oraz wilgotnościowy utrzymywany jest w bardzo wąskich zakresach i kontrolowany za pomocą najnowocześniejszych jednostek chłodzących i automatyki. Wartości temperatury są na bieżąco monitorowane, a na życzenie klienta mogą być również rejestrowane.
Wyposażenie magazynu
Oprawy oświetleniowe muszą charakteryzować się podwyższoną klasą szczelności. Instalacja przeciw pożarowa musi być dostosowana do ściśle określonych wymogów – na przykład w magazynach, w których panuje temperatura powyżej 4 stopni Celsjusza można zainstalować „mokrą” instalację tryskaczową. Natomiast dla przestrzeni, w której panuje temperatura poniżej 4 stopni Celsjusza zachodzi konieczność montażu „suchej” instalacji tryskaczowej. Ściany i posadzki muszą być wykończone w sposób umożliwiający ich zmywanie tak, aby sprostać wymogom sanitarno higienicznym – zróżnicowanym w zależności od magazynowanego medykamentu. Powyższe przykłady są jednymi z wielu warunków określonych przez nadzór farmaceutyczny.
Konstrukcja magazynu to nie wszystko. Szczególnie dla dystrybutora leków, ze względu na zróżnicowane dostawy do aptek, ważna jest ilość doków nie tylko dla TIR-ów, ale także tych przeznaczonych dla mniejszych samochodów dostawczych.
Obecnie obserwujemy rosnące zainteresowanie firm farmaceutycznych wynajmem powierzchni magazynowych, szczególnie niewielkimi modułami magazynowymi – od 1000 do 3000 metrów kwadratowych. Są to magazyny wspierające, satelitarne. Jeśli natomiast firma planuje uruchomić magazyn centralny położony w sąsiedztwie fabryki – z założeniem, że z danego magazynu będzie dostarczała towar na całą Polskę czy na kraje Europy Środkowo – Wschodniej – są to najczęściej obiekty budowane za specjalne zamówienie klienta – tzw. built-to-suit.
Jaki program dla hurtowni czy magazynu , mobilni handlowcy i magazyny
Jaki program do hurtowni.
Czym powinien cechować się program dla hurtowni, czy dużą elastycznością w dostosowaniu go do naszej branży , czy też wsparciem dla procesów logistycznych i magazynowych.
Na co najbardziej zwrócić uwagę dobierając oprogramowanie, prowadząc działalność typowo handlową. Takie pytania otrzymujemy od klientów, którzy albo co dopiero zaczynają swoją przygodę z handlem.
W każdym przypadku należy uwzględnić magazyn jako część podsystemu logistycznego, czyli zarówno przy przyjęciu towarów do magazynów, jak i przy wydaniu z magazynu, nasi pracownicy muszą koordynować ruch na magazynach.
Jakie oprogramowanie wybrać dla twojej hurtowni.
Jeżeli dopiero co zaczynam przygodę jako firma handlowa i raczej nie będę bazował na swoich magazynach , to oprogramowanie powinno koordynować twoje
zamówienia od klienta z zamówieniami do magazynów zewnętrznych, z których niejednokrotnie prowadzone będą wysyłki. Z reguły małe firmy handlowe skupiają się na niedrogim oprogramowaniu, które ułatwia im ten proces.
Według naszych statystyk prowadzonych od ponad 10 lat w naszym sklepie Selor.pl , prym w tej kategorii prowadzi oprogramowanie:
Kolejną grupą są firmy handlowe, które działają już jakiś czas i mają ściśle zdefiniowane potrzeby, które zazwyczaj realizowali za pomocą systemów opartych na DOS-ie. Firmy te handlowały wcześniej na oprogramowaniu Comarch klasyka czy też subiekcie 5.
W tej grupie jednym z wymagań jest obsługa komunikacji z organami skarbowymi i popularny plik JPK_ Magazyn oraz sprawdzanie kontrahentów w białej księgi podatników (KAS).
O ile dla posiadaczy Dos’owych wersji systemów Insert czy Wa-pro, migracja ze starszych systemów nie przysporzy większych problemów, to należy się zastanowić czy poza samą komunikacją oraz JPK nie będziemy potrzebować usprawnienia gospodarki magazynowej.
Ma to przede wszystkim znaczenie, kiedy działalność handlowa rozwinęła się, do małej lub większej działalności hurtowej. Już do końca 2018 roku jak zapowiedział producent, zostanie zakończone wsparcie dla systemów Comarch Klasyka. To oznacza, że wiele firm handlowych i hurtowni ostatecznie pożegna się ze swoim DOS-owym systemem i jest to ostatni dzwonek, żeby zastanowić się nad zmianą na nowy system handlowy.
Specyfika branżowa w hurtowni
Czasami pojawiają się nowe wymagania związane z branżą w której działamy. Potrzebny jest program do obsługi hurtowni motoryzacyjnej lub sklepu z towarami które posiadają termin ważności. Mnogość różnego rodzaju numerów katalogowych, oznaczeń producentów który jest bardzo istotny przy doborze produktów.
Podobne wymagania pojawiają się w branży medycznej np. dla programu dla hurtowni farmaceutycznej. Dochodzą tutaj numery partii, daty ważności leków czy obsługa programu lojalnościowego.
Częstym błędem jest sytuacja, kiedy zmiana programu handlowego nie wspiera kompleksowo usprawnień w codziennej pracy. Oprogramowanie zostało wymienione, było tanie a nasz znajomy informatyk przegrał nam kartoteki, jednak nowy system handlowy, zamiast działać lepiej działa wolniej i nie usprawnił nam pracy.
Dlaczego nowe oprogramowanie nie zdaje egzaminu
Klienci którzy się do nas zwracają z powyższym pytaniem, są dość zawiedzeni bo wybrali nowsze oprogramowanie ale rezultaty zmian są mierne. Dzieje się tak dlatego że, popełniono szereg podstawowych błędów przy zmianie oprogramowania, były to:
Brak wizji usprawnień, w czym nowy program magazynowy ma nam pomóc wybrano kilka małych programów zamiast jednego zintegrowanego systemu np. klasy ERP nieprzemyślana obsługa magazynowa , brak usprawnień brak wsparcia technicznego – nasz informatyk się dopiero uczy w wybranym oprogramowaniu nie ma funkcjonalności które były oczekiwane, są dostępne ale wymagany zakup kolejnych rozszerzeń.
Co zrobić, żeby nie powielać cudzych błędów
Napisz listę aktualnych problemów które chcesz rozwiązać przy wymianie oprogramowania handlowego
nadaj im priorytety , które są ważne, a które można odłożyć na później – możesz przez to zaoszczędzić, sporą kwotę gotówki
które są ważne, a które można odłożyć na przez to zaoszczędzić, sporą kwotę gotówki znajdź specjalistów od oprogramowania dla firm w najbliższej okolicy, sprawdź ich wiarygodność i referencje
przekaż im swoją wizję i powiedz co dla ciebie jest najważniejsze
rozważ dodatkową sprzedaż przez internet, e-commerce to najszybciej rosnący profil handlu.
e-commerce to najszybciej rosnący profil handlu. pilnuj budżetu który zaplanowałeś , zawsze znajdzie się system lepszy niż potrzebujesz
zaplanowałeś zawsze powierz opiekę nad swoim IT osobom, które zadbają o bezpieczeństwo twoich danych nie tylko z powodu RODO
Dobry system dla hurtowni musi:
Być jednym spójnym systemem ułatwiającym zarządzanie cennikami, promocjami i umowami z kontrahentami Być szybki do wdrożenia Automatyzować czynności dzięki kodom kreskowym i pracy magazynierów na urządzeniach mobilnych Zapewniać pełną kontrolę stanów magazynowych zapasów i rotacji asortymentu Pracować na wspólnej relacyjnej bazie danych, przez co będzie działał szybko i sprawnie Być w korzystnej cenie – nie musisz płacić, za których funkcjonalności nie będziesz używać Minimalizować ilość przetwarzanej dokumentacji papierowej na rzecz elektronicznej Wspierać podejmowanie decyzji biznesowych właścicieli na podstawie rzetelne dane Ułatwiać sprzedaż, jak i zaopatrzenie Wspierać mobilnych handlowców w kontaktach z klientami.
Jeżeli któryś z przytoczonych przypadków dotyczy Ciebie, to już czas zmierzyć się z tematem.
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym doradcą
napisz do nas teraz
Rola magazynu przy dystrybucji części zamiennych
Zdecydowana większość wykonywanych obecnie napraw pojazdów samochodowych polega na wymianie zużytych wyeksploatowanych już elementów czy podzespołów na nowe. Zanim znajdą się one w naprawianym samochodzie, muszą przejść długą drogę poprzez co najmniej kilka magazynów.
Pomijając magazyny producenta części zamiennych, trafiają one najpierw do magazynu głównego krajowego dystrybutora. Jest to największy magazyn w całej tej strukturze. Kolejnym ogniwem są oddziały regionalne. Są to magazyny średniej wielkości. Następnym miejscem. gdzie są składowane, są średniej wielkoś-ci hurtownie z artykułami motoryzacyjnymi. Na końcu całej drogi magazynowej, którą muszą przebyć części zamienne, jest magazyn warsztatowy.
W ciągu ostatnich kilkunastu lat wszystkie magazyny w branży motoryzacyjnej przeszły ogromne zmiany. Przed zmianą ustroju w latach osiemdziesiątych zakup części, zwłaszcza dla małych prywatnych warsztatów, był dużym problemem. Dlatego do magazynów takich warsztatów trafiało wszystko, co udało się kupić. Warsztaty musiały więc dysponować sporą powierzchnią magazynową. Dzisiejsze magazyny warsztatowe mają charakter bardziej umowny. Sprowadzają się do wydzielonego pomieszczenia, w którym znajdują się elementy i podzespoły na bieżące potrzeby dnia, maksymalnie tygodnia. Oczywiście również i w dzisiejszych realiach powierzchnie na magazynowanie niezbędnych elementów są różne w zależności od rodzaju warsztatu i prowadzonego przez niego zakresu działalności. Specyfika magazynu warsztatu blacharskiego będzie się różniła od magazynu warsztatu zajmującego się diagnostyką i naprawami układów elektronicznych.
W dzisiejszych realiach branży motoryzacyjnej magazynami w dosłownym tego słowa znaczeniu są centrale dużych firm dystrybucyjnych i większe hurtownie. W całej dotychczasowej historii rozwoju techniki motoryzacyjnej nie było jeszcze magazynów tworzonych na tak ogromną skalę jak obecnie. Wynika to z faktu, że bieżącej obsługi warsztatowej wymagają wszystkie poruszające się po drogach auta. Na naszym krajowym rynku motoryzacyjnym jest to kilkadziesiąt marek, czyli w sumie kilkaset modeli samochodów. Biorąc pod uwagę, że firmy dystrybucyjne proponują części co najmniej kilku producentów w każdej pozycji asortymentowej, trudno sobie wyobrazić ilość pozycji magazynowych i rozmiar niezbędnych pomieszczeń magazynowych.
Przy tak znacznych magazynach bardzo istotny jest sposób właściwego nimi zarządzania. To właśnie sposób zarządzania, a nie ich wielkość i liczba elementów najwyraźniej odróżnia współczesne magazyny od tych sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Niebagatelny wpływ na funkcjonowanie magazynów miał postęp w dziedzinie informatyki. Trudno sobie wyobrazić współczesny duży magazyn bez specjalnie do tego stworzonego systemu informatycznego. Zapewnia on szybkie zlokalizowanie w magazynie części zamawianych przez odbiorców. W przeszłości, aby pracownik magazynu odnalazł właściwą lokalizację danej pozycji magazynowej, musiał posługiwać się ogromną ilością kart magazynowych. Obecnie dzięki komputerowej indeksacji elementów po wpisaniu przez pracownika odpowiedniego kodu części, program komputerowy wskazuje jej umiejscowienie w magazynie (poprzez podanie odpowiednich współrzędnych: numeru pomieszczenia, numeru regału, numeru półki) oraz aktualny stan magazynowy. System informatyczny spełnia w magazynie jeszcze jedną bardzo istotną funkcję. Samoczynnie kontroluje na bieżąco minimalne zapasy magazynowe niezbędne do właściwego funkcjonowania magazynu. Jego zadaniem w tym zakresie jest sygnalizowanie konieczności zakupu danej pozycji asortymentowej po przekroczeniu liczby określonej jako zapas minimalny. Praca pracownika w tym zakresie sprowadza się do ustalania granicznych wartości minimalnych i zamawiania towaru po zasygnalizowaniu przez komputer przekroczenia tego bardzo istotnego, z punktu widzenia właściwego funkcjonowania magazynu, parametru.
Współczesne magazyny dużych firm dystrybucyjnych części zamiennych dla motoryzacji wyposażone są w profesjonalne środki transportu wewnętrznego: taśmociągi, windy, wózki transportowe, funkcjonalne regały i inne miejsca składowania towaru oraz wszelkiego rodzaju urządzenia wspomagające poczynania ludzi w nich pracujących.
W magazynie dużej firmy rozprowadzającej części zamienne powinny być wydzielone trzy różne segmenty:
– dział dostaw i przyjmowania zamówionych części do magazynu,
– dział magazynowy w którym składowane są elementy,
– dział ze stanowiskami do pakowania, kompletowania i przygotowywania do wysyłki części zamówionych.
Zamawiane od dostawców części trafiają najpierw do pierwszej części obiektu, czyli działu dostaw i ich przyjmowania. Jego architektura musi być przystosowana do szybkiego i sprawnego rozładowywania samochodów dostarczających towar. Budynki najczęściej posiadają specjalne rampy i podjazdy umożliwiające zdejmowanie towaru bezpośrednio z samochodu za pomocą wózków widłowych i innych środków transportu wewnętrznego. W tej części obiektu następuje rozpakowywanie opakowań zbiorczych i wyrywkowa kontrola jakości części. Następnie przy pomocy systemu komputerowego nadawane są im odpowiednie kody określające miejsce ich składowania i aktualizowane są ilościowe stany magazynowe.
Z działu dostaw i przyjmowania części towar trafia następnie do działu magazynowego. Jest on głównym i zasadniczym działem całości. Przeważnie ze względu na asortyment i sposób ich przechowywania (gabaryty) wydziela się w nim mniejsze obszary stanowiące poddziały. Są to najczęściej:
– magazyn części składowanych na znormalizowanych paletach,
– magazyn wysokiego składowania w specjalnych pojemnikach i skrzyniach,
– magazyn wyposażony w regały obsługiwane ręcznie.
Ostatnim ogniwem całości systemu firmy jest dział ze stanowiskami do pakowania, kompletowania i przygotowywania do wysyłki części zamówionych. Przy wykorzystaniu systemu komputerowego pracownicy wprowadzają dane o ilości i rodzaju zamówionych części. Informacje te docierają do pracowników zajmujących się kompletacją w poszczególnych działach magazynu i za pomocą taśmociągów lub wózków ręcznych czy widłowych dostarczają zamówione elementy do miejsca, w którym następuje połączenie zamówień z poszczególnych działów magazynowych w całość zamówienia od klienta.
System magazynowania części samochodowych zmienił się bardzo w przeciągu ostatnich kilkunastu lat. Dzięki komputeryzacji jest on znacznie prostszy, a dzięki temu znacznie trudniej jest dziś o pomyłki przy realizacji zamówienia. Ważne jest to, że w przypadku dużych firm dystrybucyjnych czas realizacji zamówień od klientów z całej Polski skrócił się do 24 godzin, zaś klientów z dużych aglomeracji miejskich nawet do kilku godzin. Wszystkie te zmiany w funkcjonowaniu magazynów są z korzyścią dla nas wszystkich, czyli użytkowników aut. Nie ma obecnie problemów z oczekiwaniem na niezbędne części przy oddaniu pojazdu do naprawy. Usprawnienia gospodarki magazynowej w dystrybucji części samochodowych wpływają korzystnie również na ich ceny, a to chyba cieszy każdego z nas.
Magazyn części samochodowych w hurtowni Inter Cars S.A.
Andrzej Kowalewski
Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5 1 ZADOWOLONY
1 ZASKOCZONY
0 POINFORMOWANY
2 OBOJĘTNY
0 SMUTNY
0 WKURZONY
1 BRAK SŁÓW
Magazyny w branży farmaceutycznej
*TAK, zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i analitycznych, w tym zapisywanych w plikach cookies, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
„Administratorem danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania danych osobowych, jest ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Skrajnej 3b, 31-331 Kraków. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne oraz że przysługują Państwu prawa dostępu do danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji usługi dostarczania newslettera i kontaktu handlowego, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie tych zgód i w celach w ich treści określonych. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Regulaminie i Polityce prywatności. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: [email protected].”
키워드에 대한 정보 jaki magazyn dla hurtowni motoryzacyjnej
다음은 Bing에서 jaki magazyn dla hurtowni motoryzacyjnej 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.
이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!
사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Jak wybrać oprogramowanie do obsługi sklepu lub hurtowni motoryzacyjnej? I ProfiBiznes
- profiauto
Jak #wybrać #oprogramowanie #do #obsługi #sklepu #lub #hurtowni #motoryzacyjnej? #I #ProfiBiznes
YouTube에서 jaki magazyn dla hurtowni motoryzacyjnej 주제의 다른 동영상 보기
주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Jak wybrać oprogramowanie do obsługi sklepu lub hurtowni motoryzacyjnej? I ProfiBiznes | jaki magazyn dla hurtowni motoryzacyjnej, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.