Jaki Zawód Chciałbyś Wykonywać W Przyszłości I Dlaczego | Jaki Zawód Najbardziej Do Ciebie Pasuje? | Test Osobowości 2424 투표 이 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “jaki zawód chciałbyś wykonywać w przyszłości i dlaczego – Jaki zawód najbardziej do ciebie pasuje? | Test osobowości“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 JASNA STRONA 이(가) 작성한 기사에는 조회수 138,957회 및 좋아요 4,253개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

jaki zawód chciałbyś wykonywać w przyszłości i dlaczego 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Jaki zawód najbardziej do ciebie pasuje? | Test osobowości – jaki zawód chciałbyś wykonywać w przyszłości i dlaczego 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Podejmując decyzję w sprawie kariery zawodowej, musicie wziąć pod uwagę kluczowy czynnik, jakim jest wasza osobowość. Zróbcie nasz test, a dowiecie się, jaka praca będzie dla was najlepsza.
#jasnastrona
Animacja stworzona przez Jasną Stronę.
Muzyka: Epidemic Sound https://www.epidemicsound.com/
Użyte materiały (zdjęcia, filmy i inne) pochodzą z:
https://www.depositphotos.com
https://www.shutterstock.com
https://www.eastnews.ru

Subskrybuj Jasną Stronę https://bit.ly/2n9VrJj
FB https://www.facebook.com/Jasna-Strona-104251721126053/
https://jasnastrona.com

jaki zawód chciałbyś wykonywać w przyszłości i dlaczego 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Jaki zawód chciałabyś/chciałbyć wykonywać w przyszłości i …

Zobacz 14 odpowiedzi na pytanie: Jaki zawód chciałabyś/chciałbyć wykonywać w przyszłości i dlaczego?

+ 여기를 클릭

Source: zapytaj.onet.pl

Date Published: 10/20/2022

View: 7506

Wymień zawody, które chcesz wykonywać w przyszłości lub …

Wymień zawody, które chcesz wykonywać w przyszłości lub opisz interesujące cię zajęcia. Home; /; Prace pisemne – technikum; /; Wymień zawody, które chcesz …

+ 여기에 더 보기

Source: lekturygimnazjum.pl

Date Published: 7/17/2021

View: 5755

Najbardziej poszukiwane zawody przyszłości (Ranking Top 10)

Chcesz uniknąć tego czarnego scenariusza? Sprawdź, w jakie zawody przyszłości warto zainwestować. Dzięki temu za 5-10 lat będziesz pracował w …

+ 여기에 더 보기

Source: interviewme.pl

Date Published: 10/4/2021

View: 530

T: Jaki zawód chciałbyś wykonywać w – Askly

T: Jaki zawód chciałbyś wykonywać w przyszłości? ja wybrałam opis dziennikarza,opisz go i wytłumacz dlaczego go wybrałaś?

+ 여기를 클릭

Source: askly.pl

Date Published: 2/22/2021

View: 4158

Zawody przyszłości, czyli kto będzie potrzebny za kilka lat?

Aktualne szanse na rynku pracy – jakie są zawody przyszłości? … przeciwnie – mogą dodatkowo wykonywać prywatną praktykę lekarską.

+ 여기에 자세히 보기

Source: poradnikpracownika.pl

Date Published: 5/24/2022

View: 973

“Ja w przyszłości. Jaki zawód chciałabym wykonywać w …

“Ja w przyszłości. Jaki zawód chciałabym wykonywać w przyszłości”. Zadanie konkursowe w ramach Nowoczesnej Edukacji Wczesnoszkolnej, które mia y wykona.

+ 여기를 클릭

Source: www.zsm2kkozle.pl

Date Published: 5/20/2021

View: 4244

Kim będę w przyszłości, czyli jak pomóc dziecku wybrać zawód?

Dlatego na pytanie dziecka: „Jaki zawód powinienem wybrać?” rodzice powinni odpowiedzieć w pierwszej kolejności: „Taki, który będzie sprawiał Ci radość i …

+ 더 읽기

Source: www.giganciprogramowania.edu.pl

Date Published: 3/5/2021

View: 6876

주제와 관련된 이미지 jaki zawód chciałbyś wykonywać w przyszłości i dlaczego

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Jaki zawód najbardziej do ciebie pasuje? | Test osobowości. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Jaki zawód najbardziej do ciebie pasuje? | Test osobowości
Jaki zawód najbardziej do ciebie pasuje? | Test osobowości

주제에 대한 기사 평가 jaki zawód chciałbyś wykonywać w przyszłości i dlaczego

  • Author: JASNA STRONA
  • Views: 조회수 138,957회
  • Likes: 좋아요 4,253개
  • Date Published: 2021. 4. 23.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=lOcre0z_EB4

Jaki zawód chciałabyś/chciałbyć wykonywać w przyszłości i dlaczego?

Łooo ja to mam tyle zaplanowanych zawodów,że masakra.

Medycyna-

Bardzo interesuję mnie ludzki organizm ,te wszystkie nieodkryte dotąd choroby, ta krew, ciagnie mnie strasznie no i sam fakt ,że moge pomóc

Aktorka-

Podobno dobrze gram. Czuje się pewnie na scenie i najbardziej lubie rozsmieszac ludzi. Jak to widzze to robie sie taka happy ^^

Piosenkarka xD

Bardzo lubię śpiewać sprawia mi to przyjemność i CHYBA dobrze mi to wychodzi? Fajne uczucie jak wychodzi sięna scenę i wszystkie oczy sa kierowane ku mnie .

Malarz

Uwielbiam malować ,a najbardziej szkicować. Mogłabym cały czas to robić.

Twórca Mang/Anime

Poprostu kocham to i sama bym chciała kiedyś stworzyć własną mangę czy anime.

Pisarz

Mam bardzo wiele pomysłów . Kiedy słucham muzyki w nocy ,w mojej głowie tworzą się pomysły.

Najczęściej sa to smutne pomysły bo muzyka taka jest. Melodia daje nastrój i sens książce. To z niej czerpie to. Tak mam bardzo zwariowaną wyobraźnie^^

Siatkarka

Uwielbiam ten sport. Chyba dobrze mi idzie ale cały czas trenuję ile wlezie . Wiem ,żenigdy nie zostanę dobą siatkarką ale będe sie starać ;D Oprócz tego kocham nogę ale tu to 1% szansy ,że coś osiągne . Wogle dziewczyny mogą grac? To niesprawiedliwe ,że jesteśmy traktowane ulgowo >.< Chlopacy zawsze mają gorzej to jest wkorwiające ;/ Zapomniałam o najwazniejszym!\ Moje największe marzenie! Pragnę zostać gitarzystką elktryczną! Kocham muzykę ,a kiedy jestem z gitarą to tak jak z przyjacielem! Jak gram to nie mysle o niczym innym! Bardzo chcemiec wlasny zespol i wyrzyć się na strunach ;D Łooo ja to mam tyle zaplanowanych zawodów,że masakra. Medycyna- Bardzo interesuję mnie ludzki organizm ,te wszystkie nieodkryte dotąd choroby, ta krew, ciagnie mnie strasznie no i sam fakt ,że moge pomóc Aktorka- Podobno dobrze gram. Czuje się pewnie na scenie i najbardziej lubie rozsmieszac ludzi. Jak to widzze to robie sie taka happy ^^ Piosenkarka xD Bardzo lubię śpiewać sprawia mi to przyjemność i CHYBA dobrze mi to wychodzi? Fajne uczucie jak wychodzi sięna scenę i wszystkie oczy sa kierowane ku mnie . Malarz Uwielbiam malować ,a najbardziej szkicować. Mogłabym cały czas to robić. Twórca Mang/Anime Poprostu kocham to i sama bym chciała kiedyś stworzyć własną mangę czy anime. Pisarz Mam bardzo wiele pomysłów . Kiedy słucham muzyki w nocy ,w mojej głowie tworzą się pomysły. Najczęściej sa to smutne pomysły bo muzyka taka jest. Melodia daje nastrój i sens książce. To z niej czerpie to. Tak mam bardzo zwariowaną wyobraźnie^^ Siatkarka Uwielbiam ten sport. Chyba dobrze mi idzie ale cały czas trenuję ile wlezie . Wiem ,żenigdy nie zostanę dobą siatkarką ale będe sie starać ;D Oprócz tego kocham nogę ale tu to 1% szansy ,że coś osiągne . Wogle dziewczyny mogą grac? To niesprawiedliwe ,że jesteśmy traktowane ulgowo >.< Chlopacy zawsze mają gorzej to jest wkorwiające ;/

Wymień zawody, które chcesz wykonywać w przyszłości lub opisz interesujące cię zajęcia. –

Wymień zawody, które chcesz wykonywać w przyszłości lub opisz interesujące cię zajęcia.

1.W przyszłości chciałabym pomagać ludziom, dlatego marzę o zostaniu lekarzem. Myśle, że chciałabym zostać okulistą. Jest to zawód, który wymaga specjalistcyznej wiedzy, ale też może pomóc wielu ludziom.

2.W przyszłości chciałabym skończyć studia medyczne i zostać weterynarzem. Lubię zwierzetę domowe traktuje się obecnie jak członków rodziny. Myślę, że w przyszłości chciałabym pomagać zwierzetom oraz zapewnić im pomoc medyczną, porównywwalną z opieką medyczną dla ludzi.

3. Lubię pomagac innym, dlatego chciałabym poświęcić się badanim naukowym i zostać pracownikiem naukowym, interesują mnie takie dziedziny jak biologia czy chemia. Szybko rozwijające się technologie sprawiają, że dochdozi do kolejnych przełomów w medycynie, produkcji, transporcie i wielu innych dziedzinach, co oznacza, że będzie rosło zapotrzebowanie na pracowników naukowych z takich dziedzin jak biologia, chemia, matematyka i inżynieria.

Najbardziej poszukiwane zawody przyszłości (Ranking Top 10)

Wyobraź sobie, że po latach studiowania, setkach godzin praktyk i tysiącach przeczytanych stron podręczników, zdobywasz wymarzoną pracę.

W końcu jesteś w miejscu, w którym zawsze chciałeś być.

Oczami wyobraźni widzisz, jak wspinasz się po kolejnych szczeblach kariery, zarabiasz coraz więcej, stajesz się niezastąpionym specjalistą.

I wtedy dzieje się coś, czego nie przewidziałeś…

Okazuje się, że w najbliższym czasie większość Twoich obowiązków przejmą… maszyny. Twoja praca będzie coraz bardziej zautomatyzowana.

Zawód, do którego przygotowywałeś się przez wiele lat, może w krótkim czasie przestać istnieć.

Chcesz uniknąć tego czarnego scenariusza? Sprawdź, w jakie zawody przyszłości warto zainwestować. Dzięki temu za 5-10 lat będziesz pracował w jednej z najbardziej poszukiwanych profesji!

Już wybrałeś swój zawód i obecnie szukasz pracy? W naszym kreatorze w 5 minut stworzysz CV, które zainteresuje pracodawcę! Znajdziesz w nim gotowe szablony do uzupełnienia, wskazówki oraz przykłady. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

Stwórz CV teraz

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora: Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

Z tego artykułu dowiesz się:

Jak w przyszłości będzie się zmieniał rynek pracy w Polsce.

W jakich branżach w najbliższych latach najłatwiej będzie znaleźć pracę w 2021-2030.

Jakie zawody są najbardziej przyszłościowe i warto w nie inwestować.

1 Jak będzie się zmieniał rynek pracy?

Według raportu “Barometr Zawodów” w 2017 roku wśród najbardziej deficytowych znalazły się takie zawody jak: kierowca samochodu ciężarowego, spawacz, pielęgniarka, księgowy, krawiec, kierowca autobusu, kucharz czy też fryzjer.

Najwięcej specjalistów brakowało w budownictwie i przemyśle, gastronomii, służbie zdrowia i usługach medycznych oraz transporcie.

Dlaczego to właśnie w tych branżach brakuje pracowników?

Problemem przede wszystkim jest niewielka liczba dostępnych kandydatów, brak doświadczenia zawodowego, wygasające uprawnienia, a także nieatrakcyjne wynagrodzenie w stosunku do wykonywanej pracy czy też praca poza miejscem zamieszkania.

Tak więc zawody deficytowe to niekoniecznie zawody wymarzone.

Jeśli zastanawiasz się, jaki kierunek studiów wybrać, aby nie mieć problemów ze znalezieniem pracy, przeczytaj nasz artykuł: “Kierunki studiów – co studiować, by mieć pracę po studiach?”.

Darmowy ebook: Jeśli chcesz zdobywać najlepsze oferty pracy, sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów: “24 błędy CV, przez które nie dostajesz pracy” (pobierz)

Jakie będzie zapotrzebowanie na rynku pracy w 2022 i później?

Według prognoz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości rok 2021 będzie czasem specjalistów. Najbardziej poszukiwani będą pracownicy na rynku informatycznym i telekomunikacyjnym, a także osoby, których praca związana jest z biotechnologią, energetyką oraz nanotechnologią.

Na znaczeniu będą traciły zawody, w których wymagana jest jedynie praca fizyczna. Najbardziej ucierpieć mogą osoby pracujące w rolnictwie, górnictwie i kopalnictwie.

Znacznie trudniej przewidzieć zmiany na rynku pracy do 2030 roku. Prawdopodobnie zawody przyszłości będą związane z rynkiem energii odnawialnych, medycyną i oczywiście rozwojem technologii.

W prognozach pojawiają się nazwy nowych zawodów, które w przyszłości mogą być niezwykle pożądane. Wśród nich znajdują się takie stanowiska jak towarzysz osób starszych, analityk cyber-miasta, menedżer ds. rozwoju sztucznej inteligencji czy tele-chirurg. Na razie są to jednak tylko próby przewidzenia przyszłości.

Zatem jakie obecnie istniejące zawody będą najbardziej poszukiwane i jaką ścieżkę kariery warto wybrać?

Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

2 Zawody przyszłości, które będą najbardziej poszukiwane na polskim rynku pracy od 2022

Na liście poniżej znajdziesz zawody przyszłości, które w najbliższych latach powinny szybko zyskiwać na znaczeniu. To w tych profesjach będziesz miał szansę łatwo znaleźć ciekawą pracę z dobrymi zarobkami.

Kolejność zawodów na liście jest losowa.

Lista TOP 10 zawodów przyszłości w Polsce:

1. Specjalista z branży IT

Już teraz zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT jest ogromne. Błyskawiczny rozwój technologii sprawia, że w najbliższej przyszłości na rynku pojawią się zupełnie nowe stanowiska pracy. Obecnie w tej branży najbardziej lukratywne są posady m.in. programistów Java, senior developerów czy też architektów IT. W najbliższych latach na znaczeniu będa zyskiwały stanowiska związane z tworzeniem gier komputerowych i aplikacji, kreowaniem wirtualnej rzeczywistości czy też rozwojem sztucznej inteligencji.

2. Biotechnolog

Jest to zawód bardzo ceniony na Zachodzie, jednak w Polsce dopiero się rozwija. W przyszłości będzie jednak szybko zyskiwał na znaczeniu. Wraz z rozwojem medycyny, farmakologii i ochrony środowiska, miejsc pracy będzie coraz więcej. Należy również pamiętać, że konkurencja w tym zawodzie jest niewielka, więc stawki dla kandydatów powinny szybko rosnąć. Czym zajmuje się biotechnolog? Opracowuje on technologie, dzięki którym wykorzystuje się substancje organiczne w różnych gałęziach przemysłu.

3. Logistyk

Już teraz jest to jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów. Specjaliści z dziedziny logistyki są niezbędni nie tylko w transporcie, ale również budownictwie, motoryzacji, elektronice czy też energetyce. Logistyk znajdzie pracę wszędzie tam, gdzie pojawia się produkcja i sprzedaż. Czym się zajmuje? Przede wszystkim jest odpowiedzialny za planowanie i nadzór nad procesem produkcyjnym, transportem i dystrybucją towarów.

4. Inżynier elektrotechnologii

Według prognozy Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych zatrudnienie w tej grupie zawodowej wzrośnie od 2012 do 2022 roku o 35 proc. Inżynier elektrotechnologii może zajmować się m.in. elektrotechniką, elektroniką, a także inżynierią oprzyrządowania, telekomunikacyjną lub komputerową. Świetlana przyszłość tego zawodu nierozerwalnie łączy się z szybkim rozwojem technologii i jego uniwersalnością.

5. Lekarz / Pracownik usług medycznych

Chociaż w Polsce warunki finansowe dla pracowników branży medycznej są znacznie gorsze niż na Zachodzie, to można być pewnym, że sytuacja ta będzie się szybko poprawiać. Wśród lekarzy czy pielęgniarek wskaźnik bezrobocia jest bardzo niski. Polacy coraz chętniej uprawiają sporty i dbają o swój wygląd, dlatego na znaczeniu będą zyskiwać takie zawody jak chirurg medycyny estetycznej czy też fizjoterapueta. Popularność zyskują również usługi psychologów oraz psychoterapeutów. W niedalekiej przyszłości pojawić mogą się nowe zawody, takie jak tele-chirurg czy też towarzysz osób starszych.

6. Trener / Dietetyk

Podobnie jak w przypadku usług medycznych, przyszłość tych zawodów wiąże się ze zmieniającym się trybem życia Polaków. Coraz więcej osób uprawia sport, interesuje się zdrowym stylem życia, dietami. Po prostu chcemy wyglądać i czuć się coraz lepiej. Z czasem zawody trenera personalnego i dietetyka będą się przenikać, warto więc rozwijać się jednocześnie w tych dwóch dziedzinach. Pamiętajmy również, że nasze społeczeństwo się starzeje. Dlatego prawdopodobnie zaczną się pojawiać zawody takie jak trener dla osób starszych.

7. Specjalista ds. finansowych / Doradca ds. finansów osobistych

Wraz ze zwiększającą się świadomością finansową, a także w związku z obawami dotyczącymi obecnego systemu emerytalnego, coraz większą popularność będą zyskiwali różnego rodzaju doradcy finansowi (np. emerytalni, inwestycyjni, podatkowi, ubezpieczeniowi). Według prognoz, od 2012 do 2022 roku zapotrzebowanie na pracowników w tej branży zwiększy się aż o 43 proc.!

8. Analityk big data / Data scientist

Harvard Business Review nazwał profesję analityka big data mianem “najseksowniejszego zawodu XXI wieku”. Trudno się dziwić – obecnie firmy gromadzą ogromne ilości danych, których analiza często jest kluczowa dla rozwoju biznesu. Tzw. data scientists przede wszystkim powinni posiadać wiedzę z zakresu ekonomii, matematyki i statystyki. Ich praca polega na analizie danych i sugerowaniu na ich podstawie określonych decyzji i rozwiązań.

9. Grafik komputerowy

W tym zawodzie najbardziej zyskają osoby, które będa potrafiły wykazać się dużą kreatywnością. W końcu to właśnie projekt strony internetowej czy też okładki książki może zdecydować o sukcesie lub porażce sprzedażowej. Na coraz bardziej konkurencyjnym rynku pracodawcy będą szukali osób, dzięki którym będą mogli się wyróżnić. Czasy, w których produkt miał być funkcjonalny, a nie ładny, przeszły do historii. Obecnie firmy starają się przyciągnąć uwagę klientów właśnie porywającą grafiką.

10. Pracownik naukowy

To kolejny zawód, który na razie znacznie bardziej ceniony jest na Zachodzie. Polska ma sporo do nadrobienia, jednak szybki postęp w technologii sprawi, że pracownicy naukowi będą kluczowi dla dalszego rozwoju. W przyszłości w największym stopniu zyskają naukowcy z takich dziedzin jak matematyka, chemia, fizyka, czy też inżynieria. To właśnie dzięki ich badaniom na rynku pojawiać się będą nowe technologie i wynalazki, usługi medyczne, leki czy też sposoby na pozyskiwanie energii.

Zobacz też listę zawodów wraz z tłumaczeniami zawodów na angielski: Lista zawodów (Alfabetyczny spis nazw zawodów w Polsce).

Chcesz sprawdzić, jakie zawody są obecnie najlepiej płatne? W naszym zestawieniu znajdziesz 10 profesji z najwyższą pensją oraz wskazówki, jak zdobyć stanowisko: ”Najlepiej płatne zawody w Polsce – TOP 10, Ranking + Zarobki” (czytaj)

Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

Jakie zawody przyszłości będą według Ciebie najbardziej pożądane przez pracodawców za 5, 10 czy 15 lat? Swoje propozycje wpisz w komentarzu poniżej. Chętnie poznam Twoją wizję rynku pracy!

Zawody przyszłości, czyli kto będzie potrzebny za kilka lat?

Autor

Joanna Tęcza Artykuły autora

Młodzi ludzie, stojąc przed wyborem swojej przyszłości, muszą pamiętać, aby patrzeć długofalowo. Zawody, które są na topie obecnie, za kilka lub kilkanaście lat mogą nie być aż tak bardzo pożądane na rynku pracy. Wobec tego, podejmując decyzję dotyczącą ścieżki kariery, należy brać pod uwagę tzw. „zawody przyszłości”.

Jakie są zawody przyszłości?

Zawody przyszłości to profesje, na które w perspektywie bliższej, tj. kilkuletniej, lub dalszej, tj. kilkunastoletniej, będzie zapotrzebowanie na rynku pracy.

Według najaktualniejszych danych zawodami przyszłości są:

zawody z branży IT (np. programista Java, architekt IT i inne);

zawód biotechnologa;

zawód logistyka;

zawód inżyniera elektrotechnologii;

zawody medyczne (lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci);

zawód trenera personalnego i dietetyka;

zawody związane z finansami;

zawód analityka danych;

zawód grafika komputerowego;

zawód pracownika naukowego.

W polskich realiach zawodami przyszłości można nazwać wszystkie te profesje, w których już dziś brakuje wykwalifikowanych pracowników, w tym takie jak:

betoniarz-zbrojarz;

cieśla;

monter konstrukcji budowlanych;

monter stolarki budowlanej;

technik montażu i automatyki stolarki budowlanej.

Ponadto zgodnie z prognozą zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego wymienia się następujące zawody o szczególnym znaczeniu dla rozwoju państwa: automatyk, betoniarz-zbrojarz, cieśla, dekarz, elektromechanik, elektryk, kierowca mechanik, mechanik-monter maszyn i urządzeń, mechatronik, monter konstrukcji budowlanych, monter nawierzchni kolejowej, monter stolarki budowlanej, operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych, operator maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych, operator obrabiarek skrawających, ślusarz, technik automatyk, technik automatyk sterowania ruchem kolejowym, technik budowy dróg, technik dekarstwa, technik elektroenergetyk transportu szynowego, technik elektryk, technik energetyk, technik mechanik, technik mechatronik, technik programista, technik robotyk, technik spawalnictwa, technik montażu i automatyki stolarki budowlanej, technik transportu kolejowego.

POLECAMY Ogłoszenia o pracę z całej Polski Poznaj wybrane oferty pracodawców

Poznaj wybrane oferty pracodawców Weź udział w rekrutacji

Weź udział w rekrutacji Podziel się opinią Zobacz ogłoszenia Dowiedz się ile możesz zarabiać w innej firmie na takim samym stanowisku

Charakterystyka zawodów przyszłości

Branża IT

Żyjemy w czasach, kiedy nowoczesne technologie towarzyszą nam na co dzień, a to jeszcze nie koniec rewolucji technologicznej, która dokonuje się na naszych oczach. Śmiało można stwierdzić, że w przyszłości rozwój nowoczesnych technologii będzie jeszcze bardziej posunięty naprzód, niż ma to miejsce aktualnie. Osoby zajmujące się branżą IT będą więc poszukiwanymi przez pracodawców pracownikami. Nadmienić należy, że już dziś programiści Java, senior deweloperzy czy też architekci IT to specjaliści mogący liczyć na wyjątkowo dobre jak na polskie warunki zarobki. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na przedstawicieli tych profesji będą oni mogli spodziewać się jeszcze lepszych warunków finansowych niż te, które oferowane są im aktualnie. Przez najbliższe lata poszukiwane będą osoby zajmujące się m.in. tworzeniem aplikacji, kreowaniem wirtualnej rzeczywistości czy też rozwojem sztucznej inteligencji.

Wraz z rozwijającymi się technologiami na rynku pracy będzie zwiększać się zapotrzebowanie na inżynierów elektrotechnologii, którzy zajmują się m.in. elektrotechniką, elektroniką, inżynierią oprzyrządowania – telekomunikacyjną lub komputerową.

Branża medyczna

Zawody medyczne już od dobrych kilku lat wskazywane są jako zawody przyszłości. Wynika to z faktu, że brakuje nam lekarzy, a dodatkowo mamy do czynienia z odpływem specjalistów do innych państw. Nie stanowi tajemnicy, że warunki finansowe dla pracowników branży medycznej, w tym lekarzy, w Polsce odbiegają od tych, jakie otrzymują oni na Zachodzie. Postulowane są działania mające na celu poprawę tej sytuacji. Jednak mimo takich, a nie innych warunków finansowych oferowanych pracownikom służby zdrowia trudno dziś znaleźć bezrobotnego lekarza. Podobna sytuacja dotyczy innych pracowników tego sektora, w tym pielęgniarek, położnych czy fizjoterapeutów.

Wskazać należy, że duża część społeczeństwa korzysta z oferty prywatnego leczenia, dlatego lekarze nie są zdani wyłącznie na zatrudnienie w szpitalach czy przychodniach, przeciwnie – mogą dodatkowo wykonywać prywatną praktykę lekarską. W dzisiejszych czasach na znaczeniu zyskują także lekarze pomagający w poprawie wyglądu, w tym lekarze medycyny estetycznej czy chirurdzy plastyczni.

Branża grafiki komputerowej

Innymi poszukiwanymi specjalistami – aktualnie i w przyszłości – są i będą graficy komputerowi. Identyfikacja wizualna stanowi podstawy w każdym biznesie. Przeważająca część firm w Polsce może poszczycić się stroną internetowa bądź charakterystycznym logo. Pracownicy cechujący się dużą kreatywnością nie powinni mieć problemów ze znalezieniem pracy w tym zawodzie, zwłaszcza teraz, kiedy identyfikacja wizualna ma znaczenie przy wyborze przez konsumentów dóbr i usług.

Branża biotechnologii

Na znaczeniu zyskują także osoby wykonujące zawód biotechnologa. Biotechnolog to człowiek, który opracowuje technologie, dzięki którym wykorzystuje się substancje organiczne w różnych gałęziach przemysłu. Rozwój dziedzin takich jak medycyna, farmacja, ochrona środowiska, prowadzić będzie do zwiększenia miejsc pracy w tym zawodzie. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że konkurencja w tej profesji nadal jest niewielka, dlatego też pracownik może liczyć na satysfakcjonujące wynagrodzenie.

Branża logistyczna

Podobnie dobrą pozycję na rynku pracy mają i będą mieć logistycy. Już teraz specjaliści zajmujący się logistyką są pracownikami poszukiwanymi. Logistyk planuje i nadzoruje proces produkcyjny, transport i dystrybucję towarów. Wynagrodzenie w tym zawodzie wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Logistycy są niezbędni w szczególności dla następujących branż: transportowej, motoryzacyjnej oraz energetycznej.

Branża naukowa

Ponadto Polsce, jak dotąd, nie udało się nadrobić braków w liczbie pracowników naukowych z takich dziedzin, jak matematyka, chemia, fizyka czy też inżynieria. Dzięki pracy tych osób na rynku pojawiać się będą nowe technologie, usługi medyczne, leki czy inne wynalazki potrzebne ludzkości. Pracownicy naukowi są kluczowi dla dalszego rozwoju. Dlatego koniecznym jest, aby ich liczba w Polsce ulegała stałemu zwiększeniu.

Branża sportowa i dietetyczna

W ostatnich latach na znaczeniu zyskują także osoby będące dietetykami i trenerami personalnymi. Zatrudnienie w tych grupach zawodowych rośnie, gdyż coraz większa liczba Polaków korzysta z ich usług. Wynika to z faktu, że zmieniamy swój tryb życia, ponieważ chcemy dobrze wyglądać, ale też dbać o własne zdrowie.

Branża finansowa

Mówiąc o zawodach przyszłości, nie sposób pominąć branży finansowej. Osoby zajmujące się finansami są i będą szczególnie poszukiwane. Zapotrzebowanie na tego rodzaju pracowników zwiększyła pandemia, która uświadomiła wszystkim, jak ważne jest dobre zarządzanie posiadanymi finansami i posiadanie rezerw finansowych na gorszy czas. Ponadto aktualna sytuacja związana z rosyjską agresją na Ukrainę również uprzytomniła nam, że potrzebujemy specjalistów, którzy pomogą dobrze ulokować środki, gdyż nigdy do końca nie możemy być pewni tego, co się wydarzy.

Branża budowlana

Jeśli chodzi o wykwalifikowanych pracowników zatrudnianych w budownictwie, w tym betoniarzy-zbrojarzy, cieśli, monterów konstrukcji budowlanych, monterów stolarki budowlanej czy techników montażu i automatyki stolarki budowlanej, zauważyć należy, że pracownicy posiadający kwalifikacje z tych dziedzin już od dłuższego czasu mogą liczyć na dużą liczbę ofert pracy. Branża budowlana w Polsce przeżywała dotąd rozkwit, a dotychczasowe prognozy wskazują, że powinno być tak nadal.

Rynek pracy aktualnie

Wspomnieć należy, że wymienieni wyżej specjaliści już dziś są poszukiwanymi pracownikami. Obecnie mogą oni przebierać w różnych ofertach pracy i wybierać te najkorzystniejsze, zaś pracodawcy borykają się z problemem deficytu specjalistów. Najczęściej trudności ze znalezieniem odpowiednich pracowników związane są z brakiem właściwych kompetencji. Szanse pracowników na rynku pracy podnosi również stosunkowo niski poziom bezrobocia w Polsce. Jeszcze kilka dobrych lat temu bezrobocie było na wysokim poziomie. Ludziom niełatwo było znaleźć pracę, zaś te osoby, które ją miały, obawiały się jej utraty i robiły wszystko, aby utrzymać zatrudnienie. Jeszcze przed rozpoczęciem pandemii koronawirusa w Polsce, które miało miejsce w marcu 2020 roku, stopa bezrobocia kształtowała się na poziomie około 5,4%. Należy mieć również na uwadze, że stosunkowo duża liczba bezrobotnych mimo zarejestrowania w powiatowych urzędach pracy pracuje „na czarno”, dlatego poziom rzeczywistego bezrobocia jest jeszcze niższy.

Po wybuchu pandemii poziom stopy bezrobocia wzrósł do 6,3%, jednak nadal nie były to zatrważające liczby w porównaniu do tych z lat wcześniejszych. Aktualnie powróciła ona do tej sprzed pandemii i kształtuje się na poziomie 5,4%. Niskie bezrobocie daje pracownikom szansę na wynegocjowanie lepszych warunków zatrudnienia ze względu na braki kadrowe pracodawców.

W prowadzonych sondażach pracownicy wskazują na podstawowe kryteria, jakimi kierują się, szukając zatrudnienia. Wśród nich najczęściej wymienianymi są:

wysokość zarobków;

stabilność zatrudnienia;

możliwość rozwoju;

możliwość podwyższania swoich kwalifikacji;

możliwość awansu;

przyjazna atmosfera.

Oczywiście pracodawcy, aby skłonić pracowników do wyboru swojej oferty pracy, powinni zachęcać kandydatów do pracy atrakcyjnym wynagrodzeniem, jak też innymi benefitami, w szczególności oferując:

karty sportowe;

pakiety medyczne;

szkolenia;

dofinansowanie do studiów, kursów;

dodatkowe dni wolne od pracy.

Prognoza zapotrzebowania na pracowników

Młodzi ludzie planujący swoją przyszłość zawodową powinni śledzić prognozy zapotrzebowania na pracowników, które każdego roku do 1 lutego publikuje Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Prognoza ta dzieli się na dwie części: krajową oraz wojewódzką, które określają zapotrzebowanie na pracowników w poszczególnych zawodach i w poszczególnych regionach kraju.

Prognoza zapotrzebowania na krajowym rynku pracy ma znaczenie przy podziale subwencji oświatowej, co pozwala szkołom na otworzenie kierunków kształcących w zawodach potrzebnych na rynku pracy, gwarantując jednocześnie ich finansowanie przez cały cykl kształcenia.

Jak pomóc dziecku wybrać zawód? ⇒ Sprawdź praktyczne porady!

Wybór zawodu jest arcytrudnym wyzwaniem. Pierwszą przyszłościową decyzję dziecko podejmuje już w VIII klasie, kolejną tuż po maturze. Często nawet już u progu dorosłości młody człowiek nie do końca wie, co chciałby w życiu robić i czym kierować się przy wyborze swojej ścieżki zawodowej. Czy wybrać dobrze płatną i prosperującą branżę? Czy może odrzucić na bok panujące trendy i rozwijać się w obszarze własnych pasji – robić to, co przynosi radość i satysfakcję? Jedno jest pewne – w tej trudnej decyzji wsparcie rodziców jest kluczowe!

Kim będę, gdy dorosnę?

To pytanie towarzyszy dziecku od najmłodszych lat! W końcu każdy maluch chciałby już być dorosły. Oczywiście pierwsze „decyzje” podejmowane są bardzo dynamicznie. Jednego dnia dziecko pewnie oświadcza, że w przyszłości będzie sportowcem. Kilka dni później z równą pewnością w głosie odpowiada, że lekarzem. Po kilku miesiącach można już zrobić całą listę zawodów, które zostały odrzucone niemal tak szybko, jak wybrane. To zupełnie normalne – osobowość młodego człowieka kształtuje się powoli, a świadomość własnego „ja”, swoich mocnych i słabych stron przychodzi znacznie później, często dopiero w dorosłym życiu.

Pierwsze ważne decyzje zawodowe młodego człowieka

Pierwszą decyzję związaną ze swoją przyszłością dziecko podejmuje w VIII klasie szkoły podstawowej. To wtedy decyduje, jaki dalszy rodzaj kształcenia wybrać. Liceum, technikum, a może szkoła branżowa? W wieku 13-14 lat dziecko musi wybrać obszar swojej przyszłej specjalizacji lub profil naukowy, który będzie realizować przez kolejne lata.

Uczniowie szkół zawodowych mają nieco lżej. Przez kilka lat uczą się tajników wybranego zawodu, a swoją wiedzę i umiejętności sprawdzają podczas egzaminu zawodowego. Mają już kwalifikacje i kompetencje potrzebne do podjęcia pracy zarobkowej, choć oczywiście nadal mogą dokształcać się na wybranych studiach. Licealiści muszą jeszcze wybrać kierunek studiów (lub policealnej szkoły zawodowej czy studium), a to kolejna ważna życiowa decyzja.

Jak wspierać dziecko przy wyborze zawodu?

Rodzice powinni myśleć o przyszłości swojego dziecka już od pierwszych lat jego życia. A w sytuacji wyboru (i szkoły ponadpodstawowej, i studiów) dać młodemu człowiekowi oparcie, pomóc rozwiać wątpliwości, wskazać zalety i wady rozwiązania, mądrze doradzić. Jaką postawą powinni wykazać się względem swoich pociech rodzice? W jaki sposób wspierać zawodową decyzję dziecka?

Własne ambicje na bok

To naturalne, że rodzice chcą dla swojego dziecka jak najlepiej. Marzą, by miało dobrze płatną, intratną posadę, by szybko pięło się po szczeblach kariery. Niestety w dobrych chęciach łatwo się zatracić i zamiast doradzać, zacząć narzucać własne zdanie. To, że dziecko nie powieli marzeń rodziców i nie zostanie lekarzem, prawnikiem czy inżynierem nie świadczy o tym, że rodzice popełnili błędy wychowawcze. Wręcz przeciwnie – samodzielny wybór i postawienie na swoim oznacza, że młody człowiek jest świadomy, ambitny, odpowiedzialny, chce wziąć życie w swoje ręce!

Pieniądze szczęścia nie dają?

Czy wysokość zarobków w danym zawodzie powinna być kluczowym kryterium wyboru zawodu? Każdy rodzic pragnie, by jego dziecko w przyszłości dobrze zarabiało. By nie musiało martwić się „o przeżycie”, odmawiać sobie przyjemności. By zamiast na pieniądzach, mogło skupić się na rodzinie, relacjach, realizacji własnych marzeń. Niestety zarobki w różnych zawodach są bardzo rozbieżne. A co jeśli młody człowiek chciałby zostać np. nauczycielem? Stanowczo odradzać? Warto przede wszystkim zastanowić się, w jaki sposób mógłby połączyć swoją pasję i misję, a jednocześnie zarabiać więcej, niż standardową wysokość pensji na danej posadzie.

Wcale nie wiem lepiej

To prawda, że rodzice lepiej niż ich dzieci znają rynek pracy, że mają większą wiedzę o życiu zawodowym, lata swojego doświadczenia. Nie jest to jednak powód, by starać się postawić na swoim i narzucić dziecku swoją decyzję. Nikt nie wie lepiej, co dorastający człowiek ma w głowie, co go popycha naprzód, w czym chciałby się realizować, niż on sam. To powinna być samodzielna decyzja dziecka, w końcu w grę wchodzi jego przyszłość. Jeśli wybór okaże się nietrafiony, to właśnie młody człowiek będzie musiał zaakceptować i naprawić swoje błędy życiowe, nie jego rodzice.

Radość, satysfakcja, spełnienie

W pracy spędza się większą część swojego życia. Jeśli się jej nie lubi, to bardzo szybko można się wypalić zawodowo. Praca, która nie przynosi przyjemności, radości i satysfakcji, pogarsza jakość życia. Szybko prowadzi do rozdrażnienia, negatywnych emocji, poczucia beznadziei, przygnębienia.

Dlatego na pytanie dziecka: „Jaki zawód powinienem wybrać?” rodzice powinni odpowiedzieć w pierwszej kolejności: „Taki, który będzie sprawiał Ci radość i satysfakcję, w którym będziesz czuć się dobrze”.

Jak pomóc dziecku w wyborze kariery zawodowej?

O przyszłym wyborze kariery zawodowej dziecka rodzice powinni myśleć już od pierwszych lat jego życia. Są takie zawody, którym młodzi ludzie muszą poświęcić swoje dzieciństwo – np. sportowiec, tancerz, muzyk. I choć w dorosłym życiu zawsze można zmienić branżę, wykwalifikować się w zupełnie innym zawodzie, to warto od najmłodszych lat proponować dziecku różne ścieżki zawodowe, rozwijać wiedzę i umiejętności w danym kierunku. Kompetencje te będą przecież przydatne także wtedy, gdy młody człowiek postanowi pójść zupełnie inną drogą!

Obserwować od najmłodszych lat

Każdy człowiek ma talenty i naturalne predyspozycje w jakimś kierunku. Już u kilkuletnich dzieci objawiają się one w trakcie codziennej zabawy, podczas wykonywania różnych rutynowych czynności. Dotyczy to nie tylko konkretnych umiejętności (np. ponadprzeciętne zdolności manualne czy artystyczne), ale także cech charakteru i tzw. kompetencji miękkich (np. zdolności organizacyjne, wyjątkowa kreatywność). Rodzic, który zna swoje dziecko, może pomóc mu rozwijać swoje mocne strony i pracować nad słabymi, np. proponując ukierunkowane na jakiś aspekt zabawy czy zajęcia dodatkowe.

Proponować różne zajęcia pozalekcyjne

Często zdarza się tak, że dziecko nie pielęgnuje własnego hobby. Niby uczęszcza np. na lekcje gry na pianinie, ale nie przykłada się do ćwiczeń. Kolejny tydzień męczy, by zapisać je na kurs jeździectwa. Rodzice jednak obawiają się, że i to nie wypali. To naturalne! To, co w jednej chwili wydaje się być dziecku wciągające, po kilku dniach może przestać angażować.

Nie da się znaleźć hobby czy pasji, nie próbując różnych rzeczy. Dlatego dbałość o to, by dziecko próbowało swoich sił w różnych zajęciach, jest tak ważna! I choć bywa to z punktu widzenia rodzica denerwujące, to należy pozwolić dziecku rezygnować z zajęć i zaczynać coś nowego. Oczywiście warto zachęcać do kontynuowania przygody, ale nic na siłę.

Pomóc odkrywać mocne i słabe strony

Świadomość własnego „ja”, swoich cech charakteru to wiedza, która często przychodzi dopiero w dorosłym życiu. Rodzice, patrząc na dziecko z boku, z dystansu, mogą pomóc mu odkrywać swoje wnętrze. „Kim jestem? W czym jestem dobry? W czym mógłbym się sprawdzić? Do czego muszę się przyłożyć?”. Oczywiście ważne jest to, by chwalić i zapewniać dziecko, że jest najlepsze takie, jakie jest, że jego negatywne cechy nie są czymś złym, że po prostu warto nad nimi pracować, stając się z dnia na dzień coraz lepszym człowiekiem.

Pomóc zgłębić rynek pracy

Struktura rynku pracy, wymagania dotyczące danego stanowiska, obowiązki, odpowiedzialność, poziom zarobków, specyfika firm, możliwe ścieżki rozwoju – dzieci najczęściej nie wiedzą, co dokładnie czeka je w danym zawodzie. Rodzice, jako bardziej doświadczeni, powinni pomóc dziecku zdobyć najważniejsze informacje, które pomogą mu podjąć najlepszą dla siebie decyzje.

Przykład – jak zostać programistą gier?

Dziecko wcale nie musi marzyć o zostaniu programistą – do pewnego wieku może nawet nie wiedzieć, że taki zawód istnieje. Jeśli jednak ciągnie je w stronę nowych technologii, lubi z nimi obcować, jest ciekawy tego, w jaki sposób działają, to zdecydowanie warto pomyśleć o doskonaleniu kompetencji cyfrowych od najmłodszych lat. A może hobby dziecka to gry komputerowe? Który z małych graczy nie chciałby stworzyć własnej gry?! Toż to świetna zabawa, podczas której postawi pierwsze kroki w programistycznej karierze.

Doskonalenie kompetencji potrzebnych programiście

W trakcie swojej pracy programista wykorzystuje szereg różnych kompetencji. Musi łączyć myślenie twórcze i kreatywne z przyczynowo-skutkowym, logicznym. Na co dzień analizuje problemy, projektuje, testuje i wdraża rozwiązania, ucząc się na własnych błędach. Warto więc od najmłodszych lat proponować dziecku takie aktywności i zabawy, które będą te kompetencje pogłębiać.

Kurs programistyczny z Gigantami Programowania

Warto też zapisać dziecko na zajęcia pozalekcyjne – np. na kurs programistyczny z Gigantami Programowania. W ten sposób dziecko nie tylko zdobędzie wiedzę i kompetencje, ale przekuje swoje zainteresowania w hobby. W przyszłości będzie mogło realizować swoje pasje w ramach pracy i stanie się naprawdę szczęśliwym człowiekiem. A nawet jeśli porzuci programowanie, to zdobytą wiedzę i umiejętności nadal będzie mogło wykorzystać na różne sposoby.

FAQ:

Jak pomóc dziecku wybrać zawód?

Obserwować od najmłodszych lat jego mocne i słabe strony, zainteresowania, talenty. Proponować różne formy spędzania wolnego czasu, zapisywać na dodatkowe zajęcia, by mogło zdobyć różne doświadczenia. Pomóc uporządkować informacje na temat rynku pracy i konkretnych zawodów. Pozwolić popełniać błędy i samodzielnie decydować o własnym życiu.

Czy warto szkolić dziecko w jakimś konkretnym kierunku?

Oczywiście, jeśli tylko jest on zgodny z jego zainteresowaniami i młody człowiek sam chce się w nim rozwijać. Na przykład jeśli dziecko lubi nowe technologie, gry, mogłoby nie odchodzić od komputera, warto pomyśleć o zajęciach programistycznych i połączyć przyjemne z pożytecznym.

Jak zostać programistą?

Często już w szkole podstawowej krystalizuje się marzenie o zostaniu programistą. Jeśli dziecko w tym wieku zacznie się uczyć i testować swoje umiejętności, to już u progu dorosłości będzie mogło zacząć na nich zarabiać. Ważne jest to, aby przekuć to zainteresowanie w pasję. Warto np. zapisać dziecko na kurs programowania z Gigantami Programowania, podczas którego będzie uczyło się w miłej atmosferze zabawy, z indywidualnym wsparciem nauczyciela – mentora.

키워드에 대한 정보 jaki zawód chciałbyś wykonywać w przyszłości i dlaczego

다음은 Bing에서 jaki zawód chciałbyś wykonywać w przyszłości i dlaczego 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  내 평생 에 가는 길 악보 | [감성피아노]Ccm/내 평생에 가는 길/It Is Well With My Soul/Arranged And Performed By Q.Yang 모든 답변
See also  황 치열 나이 | 황치열 결혼? 성형 고백 나이 과거 소득 재산 프로필 [스타 핫 이슈] 상위 104개 베스트 답변

See also  떡 꼬치 만들기 | 떡꼬치 만들기 양념소스 레시피 How To Make Tteokkochi Recipe, Rice Cake Skewer 빠른 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Jaki zawód najbardziej do ciebie pasuje? | Test osobowości

  • bright side poland
  • bright side polish
  • brightside poland
  • brightside polish
  • jasnastrona

Jaki #zawód #najbardziej #do #ciebie #pasuje? #| #Test #osobowości


YouTube에서 jaki zawód chciałbyś wykonywać w przyszłości i dlaczego 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Jaki zawód najbardziej do ciebie pasuje? | Test osobowości | jaki zawód chciałbyś wykonywać w przyszłości i dlaczego, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment