당신은 주제를 찾고 있습니까 “jak zrobić reklamę do szkoły – Jak nakręcono te reklamy“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Сiekawostki ze świata 이(가) 작성한 기사에는 조회수 574,584회 및 좋아요 11,783개 개의 좋아요가 있습니다.
jak zrobić reklamę do szkoły 주제에 대한 동영상 보기
여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!
d여기에서 Jak nakręcono te reklamy – jak zrobić reklamę do szkoły 주제에 대한 세부정보를 참조하세요
Jakie uczucia wywołują w was reklamy? Nudę, obojętność, a nawet palącą nienawiść. Jak zachować spokój, kiedy ulubiony program po raz drugi w ciągu pół godziny coś wam przerywa? Kilkuminutową pauzę możecie wykorzystać na zaparzenie herbaty lub zrobienie kanapki, ryzykując, że przegapicie fragment ulubionego filmu . Twórcy naprawdę dobrych reklam, takich które na długo pozostają w naszej pamięci, muszą rozkręcać swoją kreatywność do maksimum, uciekać się do niezwykłych sztuczek i wspinać się na wyżyny przebiegłości.
#СiekawostkiZeŚwiata
SUBSKRYBUJ KANAŁ Сiekawostki ze świata
Kliknij 🔔 aby dostawać powiadomienia o najnowszych filmach!
jak zrobić reklamę do szkoły 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.
Mam przygotować do szkoły reklamę jakiegoś produktu. Ale …
Pomożecie? Proszę pomocy. Ratunku! Mam zadanie domowe z polskiego, żeby zrobić reklamę danego produktu. Tyko nie jakiego i jak to zrobić. Czy jakiś plakat …
Source: zapytaj.onet.pl
Date Published: 9/3/2021
View: 2803
Reklama szkoły (jak ją zrobić skutecznie) – UniqueSEO
Reklama szkoły (jak ją zrobić skutecznie) · W jaki sposób może być prowadzona reklama szkoły? · Dlaczego wybór odpowiedniej formy reklamy jest tak …
Source: uniqueseo.pl
Date Published: 10/16/2022
View: 1935
Gadżety reklamowe dla ucznia – 9 pomysłów na reklamę w …
Tym bardziej, jeżeli oferta naszej firmy tyczy się edukacji lub produktów / usług skierowanych do młodzieży. Rzecz jasna, w szkole nie umieścimy baneru naszej …
Source: gratisownia.pl
Date Published: 5/29/2022
View: 9157
Napisz reklamę szkoły. Może być przykładowa a ja najwyżej …
Najlepsza szkoła?TYLKO W BYDLINIE!!Ma nowoczesne pracownie informatyczne 2 wielkie sale gimnastyczne i oraz boisko znajdujące sie niedaleko szkoły.
Source: brainly.pl
Date Published: 6/5/2022
View: 4233
Jak stworzyć ciekawą reklamę?
Jak stworzyć ciekawą reklamę? · Nawigacja wpisu · Tablica ogłoszeń · O szkole · Projekty zagraniczne · Egzaminy · Organizacje szkolne · Sprawozadnia finansowe.
Source: pzsreda.edu.pl
Date Published: 12/24/2022
View: 7993
JAK STWORZYĆ REKLAMĘ SZKOŁY? | SP ŁUPAWA
Jak stworzyć reklamę szkoły? · Uczennice rozpoczęły występ od przedstawienia prezentacji multimedialnej na temat reklamy i sposobów perswazji językowej.
Source: splupawa.pl
Date Published: 9/13/2021
View: 3511
Kreatywne reklamy z motywem szkoły – przybory, modne …
Kleenex zwraca uwagę na to jak ciężki dla niektórych dzieci może być pierwszy dzień w szkole. Reklama zaczyna się od tego, że dzieci opowiadają …
Source: jakubbiel.pl
Date Published: 2/30/2022
View: 1467
Pomysły na reklamę: 5 zaskakujących pomysłów na dobrą …
Zobacz jak dziwne pomysły na reklamę stosują najbardziej kreatywne … Tak reklamuje się szkoła tańca w zaprzyjaźnionym fitness klubie.
Source: zyskownafirma.pl
Date Published: 3/24/2021
View: 233
주제와 관련된 이미지 jak zrobić reklamę do szkoły
주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Jak nakręcono te reklamy. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.
주제에 대한 기사 평가 jak zrobić reklamę do szkoły
- Author: Сiekawostki ze świata
- Views: 조회수 574,584회
- Likes: 좋아요 11,783개
- Date Published: 2020. 8. 7.
- Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=ESaTnu9zbGU
O czym zrobić reklame do szkoly?
- Długopisy. …
- Pamięci USB / Pendrive. …
- Notesy reklamowe. …
- Organizery. …
- Karteczki samoprzylepne. …
- Teczki na dokumenty. …
- 7 Linijki reklamowe. …
- Piórniki.
Jak zrobić reklame do szkoły?
jeżeli posiadacie dużą halę sportową i wasza szkoła odnosi sukcesy sportowe to np. mógłbyś narysować osobę grającą w piłkę. Możesz też pójść w innym kierunku, rysując np. coś co kojarzy się ze szkolnictwem, skzołą np sowę czy książką.
Jak napisać reklamę?
- Określ grupę, do jakiej należy odbiorca twojej reklamy.
- Wymyśl hasło reklamowe – z reguły do 5 słów.
- Wykorzystuj model cecha – zaleta – korzyść …
- Odwołuj się do emocji klienta i jego pragnień – np. …
- Używaj przykładów – pozwoli klientowi zobrazować sobie to, co piszesz.
Jak zrobić reklame swojej firmy?
- Wizytówka Google Moja Firma i Mapy Google. …
- Media społecznościowe (social media) …
- E-mail marketing. …
- Pozycjonowanie. …
- Strona internetowa. …
- Blog firmowy. …
- Portale ogłoszeniowe. …
- Katalogowanie.
Co to za reklama?
Reklama (z łac. reclamo, reclamare) to informacja połączona z komunikatem perswazyjnym. Zazwyczaj ma na celu skłonienie do nabycia lub korzystania z określonych towarów czy usług, popierania określonych spraw lub idei (np. promowanie marki).
Jak napisać reklamę na język polski?
- Zanim zaczniesz pisać, zastanów się, czego dotyczy reklama i jakich odbiorców ma zainteresować. …
- Dostosuj język do grupy odbiorców.
- Zawsze na początku reklamy poinformuj, jakiego produktu ona dotyczy.
- Reklama to nie informacja handlowa – musisz przede wszystkim zachęcić do kupna.
Jak napisać dobry tekst reklamowy?
Prosty przekaz
Pewnie nie będzie to zaskoczeniem, ale trzeba o tym napisać: tekst reklamowy powinien być prosty. Czasami nie warto używać górnolotnych słów, szczególnie jeżeli nie pozwala na to specyfika reklamowanego produktu. Prosty komunikat, napisany językiem zrozumiałym dla naszego odbiorcy to podstawa.
Jak napisać skuteczna reklamę produktu?
Reklama produktu powinna skupiać się na przewagach konkurencyjnych przedmiotu, ale unikaj pustych przechwałek. W reklamie produktu stosuj język korzyści i wykorzystuj moc perswazji. Wyróżnij także produkt spośród setek innych z pomocą chwytliwego sloganu, hasła reklamowego itp.
Jakie są cechy reklamy?
Wśród najczęściej podkreślanych cech skutecznej reklamy można wymienić zrozumiałość i czytelność, wzbudzanie zainteresowania, rzeczowość, wiarygodność, przyzwoitość i uczciwość.
Jaka jest najlepsza forma reklamy?
Jak mówią nam badania marketingowe, reklama Google Adwords, znana również jako reklama kontekstowa, to najskuteczniejsza forma promocji internetowej.
Gdzie najlepiej się reklamować?
- Strona internetowa. …
- Pozycjonowanie strony internetowej. …
- Reklama w internecie poprzez Google AdWords. …
- Reklama w serwisach branżowych. …
- Reklama w serwisach społecznościowych. …
- Blog internetowy. …
- Fora dyskusyjne. …
- E-mail marketing.
Gdzie najlepsza reklama?
Świat e-marketingu od dawna zdominowany jest przez dwóch gigantów: Google oraz Facebooka. Dlatego to właśnie za ich pośrednictwem prowadzone są najliczniejsze i najbardziej efektywne kampanie reklamowe. Te mogą jednak bywać dość kosztowne, dlatego wielu reklamodawców szuka alternatywnych sposobów promocji.
Jak powinna wyglądać reklama?
Reklama powinna być tworzona w taki sposób, by była dla konkretnego odbiorcy niezapomniana. Skutecznym sposobem zapamiętywania jest powtarzalność samej reklamy lub powtarzana w niej sugestia, slogan, polecenie. Ponadto w każdej reklamie powinno się wielokrotnie podkreślać markę.
Z jakich elementów składa się reklama?
Podstawowe elementy przekazu reklamowego to slogan, treść oraz grafika. Jednak równie skuteczne jest opowiadanie historii (storytelling). Tym bardziej zapadają one w pamięć, jeżeli zostaną na końcu podsumowane perswazyjnym i emocjonalnym hasłem.
Jakie są hasła reklamowe?
Hasło reklamowe powstaje na potrzebę konkretnej kampanii reklamowej np. „Takie rzeczy tylko w Erze”, „Prawie robi wielką różnicę”, „Żubr w trawie puszczy”, „Żubr powstaje z jęczmienia”, „Dobrze posiedzieć przy żubrze”, „Żubr – tuż za rogiem”, „Nie masz siana? Idź do bociana”.
Jakie są formy reklamy?
- Reklama prasowa.
- Reklama telewizyjna.
- Reklama radiowa.
- Reklama kinowa.
- Reklama pocztowa.
- Reklama internetowa.
- Reklama zewnętrzna.
- Pozostałe formy reklamy.
Mam przygotować do szkoły reklamę jakiegoś produktu. Ale wg nie wiem jak się do tego zabrać. Pomożecie? – zadania, ściągi i testy – Zapytaj.onet.pl
Mam przygotować do szkoły reklamę jakiegoś produktu. Ale wg nie wiem jak się do tego zabrać. Pomożecie?
Proszę pomocy. Ratunku! Mam zadanie domowe z polskiego, żeby zrobić reklamę danego produktu. Tyko nie jakiego i jak to zrobić. Czy jakiś plakat czy mam mówić, czy co.Pomóżcie! Proszę! I z góry bardzo dziękuje osobom, które mi pomogły!
To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać
Gadżety reklamowe dla ucznia – 9 pomysłów na reklamę w szkole
Gadżety reklamowe dla ucznia – 9 pomysłów na reklamę w szkole
Dane przedsiębiorstwo warto promować w każdym możliwym miejscu, placówki oświatowe nie są żadnym wyjątkiem. Przeciwnie – szkoły mogą okazać się idealnym miejscem na reklamę. Tym bardziej, jeżeli oferta naszej firmy tyczy się edukacji lub produktów / usług skierowanych do młodzieży. Rzecz jasna, w szkole nie umieścimy baneru naszej firmy. Odpowiednie do tego typu zadań okażą się być gadżety reklamowe. Pragniemy przedstawić Państwu 9 pomysłów na reklamę w szkole.
1. Długopisy
Sukces tego typu gadżetów tkwi w prostocie oraz niskich kosztach produkcji – co przekłada się na atrakcyjną cenę zakupu hurtowych ilości. Mogłoby się zdawać, że długopisy są mało oryginalnym wyjściem – aczkolwiek przy dysponowaniu małym kapitałem, z powodzeniem możemy nimi obdarować kilka klas, a nawet całą szkołę. W efekcie każdy uczeń oraz nauczyciel zacznie kojarzyć logo i nazwę naszej firmy – co z pewnością wzbudzi sympatię również wśród rodziców.
2. Pamięci USB / Pendrive
Obecnie szkoły przeżyły gwałtowną cyfryzację. Uczniowie coraz częściej oddają prace domowe w formie cyfrowej, uczą się z laptopów / tabletów, nikogo nie dziwią tablice multimedialne w każdej klasie. Pamięci USB z logiem marki okażą się być strzałem w dziesiątkę. Będą wysoce przydatne podczas dostarczaniu nauczycielowi prac domowych lub w przypadku potrzeby skorzystania ze szkolnego ksero. Każdy pendrive okaże się z pewnością nieodłącznym gadżetem każdego ucznia oraz nauczyciela, natomiast logo naszego przedsiębiorstwa umieszczone na obudowie – będzie stanowić świetną reklamę.
3. Notesy reklamowe
Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie nieustannie potrzebują drobnej przestrzeni, do zapisywania wszelkich ważnych informacji. Notesy reklamowe zostaną docenione z pewnością przez każdego. Ułatwią organizację, przypomną o wszelkich ważnych kwestiach oraz będą sympatyzować daną osobę z naszą marką.
4. Organizery
W przypadku, gdy notesy to dla nas za mało – ciekawym rozwiązaniem okażą się być organizery. Będą przydatne dla uczniów, lecz z pewnością w większym stopniu docenią je nauczyciele. Ułatwiają organizację każdego dnia, przypominają o ważnych sprawach do wykonania. Nasza marka oferuje przykładowo organizery wyposażone w miejsce na długopis oraz dodatkowe karty kredytowe / legitymacje.
5. Karteczki samoprzylepne
Pomagają zaznaczyć w zeszycie ważne tematy, mogą stanowić drobne przypomnienie, czy po prostu ułatwiać organizację. Karteczki samoprzylepne dostępne w naszej ofercie są w zestawie z różnego rodzaju pojemnikami, które posłużą za przestrzeń reklamową dla danej marki.
6. Teczki na dokumenty
Nauczyciele oraz uczniowie potrzebują zazwyczaj odpowiedniego narzędzia do przechowywania dokumentów. Uniemożliwią zagięcie kartek, świetnie sprawdzą się do przetransportowania testów, materiałów edukacyjnych lub prac domowych. Oczywiście nic nie stoi nam na przeszkodzie, aby były to świetne i skuteczne gadżety reklamowe.
7 Linijki reklamowe
Nie możemy zapominać o typowych przyborach szkolnych. Oprócz długopisów, odpowiednie okażą się być linijki reklamowe. W naszej ofercie mogą zdecydować się Państwo na szeroki wybór tego typu produktów. Linijki mogą posiadać lupy – rozbudzające ciekawość uczniów, kalkulatory – przydatne na lekcjach matematyki, czy być zestawem wraz z ołówkami oraz gumkami do mazania.
8. Piórniki
Bez wątpienia jest to nieodłączny element znajdujący się na każdej ławce. Ogrom przyborów szkolnych musi być gdzieś przechowany – piórniki okażą się idealne do tego typu zadań – w szczególności, gdy będzie znajdować się na nim logo oraz nazwa firmy. Bez wątpienia stanowić to będzie ciekawy element promocji.
9. Pozostałe przybory szkolne
Oprócz długopisów, linijek, czy piórników – oferta naszej marki obfituje w różnego rodzaju reklamowe przybory szkolne. Będą to komplety zakreślaczy, kredy, temperówki, zestawy do rysowania i malowania, pudełka śniadaniowe, gumki do mazania, magnetyczne tablice do pisania oraz wiele innych przedmiotów, które w szkole będą sympatyzować uczniów i nauczycieli z daną marką.
Jak napisać reklamę?
Definicja reklamy
za Słownikiem Języka Polskiego PWN:
1. działanie mające na celu zachęcenie potencjalnych klientów do zakupu konkretnych towarów lub do skorzystania z określonych usług
2. plakat, napis, ogłoszenie, krótki film itp. służące temu celowi
Cechy reklamy
– ma się wyróżniać na tle konkurencji i zwracać uwagę odbiorcy
– ma być dostosowana do odbiorcy (należy określić jego profil – wiek, grupę społeczną/zawodową, stan cywilny itp.)
– ma oddziaływać na emocje
– jest pisana językiem korzyści, tj. kładzie nacisk na potrzeby i oczekiwania odbiorcy; reklama musi zawierać odpowiedź na pytanie potencjalnego klienta: “co ja z tego będę miał?”.
– pisana ma nagłówek, który zawiera słowo kluczowe
– powinna mieć pozytywny oddźwięk – nie zawierać słowa “nie”
– może dotyczyć produktu, którego dostępność jest limitowana, przez co zwiększa jego atrakcyjność i chęć nabycia
– ma być zrozumiała i łatwa do zapamiętania
– nie może zrażać do siebie odbiorców ani ich obrażać
– odnosi się do jednej usługi lub produktu
Jak napisać reklamę?
1. Określ grupę, do jakiej należy odbiorca twojej reklamy.
2. Wymyśl hasło reklamowe – z reguły do 5 słów.
3. Wykorzystuj model cecha – zaleta – korzyść
– cecha to właściwość produktu.
– zaleta to możliwości wynikające z cechy
– korzyść to realna wartość dla klienta, czyli coś, co ułatwi mu życie;
4. Odwołuj się do emocji klienta i jego pragnień – np. bycie lubianym, podziwianym, wyjątkowym, posiadanie większej ilości czasu wolnego;
5. Używaj przykładów – pozwoli klientowi zobrazować sobie to, co piszesz.
6. Pisz zwięźle – przejdź od razu do sedna.
7. Używaj strony czynnej.
8. Unikaj nadmiernej ilości przymiotników oraz powtórzeń.
9. Podziel tekst na kilka wyraźnych sekcji. Będzie lepiej wyglądać niż jeden długi akapit bez żadnych wyróżników.
10. Zadbaj o poprawność językową.
Przykładowa reklama
11 sposobów na darmową reklamę firmy w Internecie
Czy istnieje coś takiego jak „darmowa reklama”? Jeszcze kilkadziesiąt lat temu mogłoby to budzić duże wątpliwości, ale w dobie Internetu może nasunąć się wniosek… że tak. Część czynności związanych z reklamą Twojej firmy w sieci możesz wykonać samodzielnie – a jeśli pojawi się konieczność zainwestowania pewnych kwot, to (przynajmniej dla części tych prac) będą one niewielkie w stosunku do zysku.
Poniżej przedstawiamy bezpłatne formy reklamy, które mogą okazać się znakomitą szansą na wypromowanie Twojego biznesu.
1. Wizytówka Google Moja Firma i Mapy Google
Wizytówka Google Moja Firma (ang. Google My Business) to forma reklamy online, która jest w pełni bezpłatna. Wystarczy posiadać konto Google, założyć wizytówkę, a następnie zweryfikować ją… i możesz cieszyć się darmową reklamą w Google – najpopularniejszej wyszukiwarce na świecie.
Co więcej, posiadanie wizytówki Google oznacza też widoczność Twojej firmy w wyszukiwarce Map Google (ang. Google Maps).
Czy wiesz, że według portalu themanifest.com [1] Mapy Google to najpopularniejsza na świecie aplikacja do nawigacji? Ta aplikacja mobilna od Google posiada aż 67% udziału rynku.
Zakładając konto w Google Moja Firma, zyskujesz:
Obecność w Mapach Google – topowej aplikacji nawigacyjnej. Wizytówkę wyświetlaną w wynikach wyszukiwania Google na frazy brandowe. Szansę na pojawienie się w snippecie Map Google, wyświetlanym na górze regularnych wyników wyszukiwania.
Wszystko to, nie wydając ani grosza na promocję!
Zobacz, jak wyglądają te elementy:
Co więcej – z wykorzystaniem Google Moja Firma opublikujesz:
zdjęcia, materiały video, czy nawet widok „360 stopni” na wnętrze Twojej firmy,
wpisy o Twojej firmie i oferty specjalne,
odpowiedzi na opinie użytkowników o Twoim biznesie.
A także:
ułatwisz klientom kontakt z Twoją firmą,
umożliwisz im obserwowanie Twojego profilu,
zwiększysz zaufanie klienta do marki,
przeanalizujesz statystyki Twojego biznesu.
Więcej o Google Moja Firma przeczytasz w naszych artykułach:
Jak prawidłowo zareklamować się w Google Maps? Korzystanie z usługi Google Moja Firma
Wiele oddziałów firmy? Dodaj i zweryfikuj je w Google Moja Firma (mapy) za jednym razem
2. Media społecznościowe (social media)
W dzisiejszych czasach ciężko o internautę, który nie korzysta z żadnych mediów społecznościowych. Facebook, Instagram czy LinkedIn to jedynie najpopularniejsze z nich, a podobne platformy (mniej lub bardziej znane) wyrastają niczym grzyby po deszczu.
Profil w social media to doskonała okazja na bezpośrednie dotarcie do Twojego odbiorcy – nie tylko klienta, ale także partnera biznesowego.
Według raportu GUS Społeczeństwo informacyjne w Polsce Wyniki badań statystycznych z lat 2015–2019 [2], już ponad 35,4% polskich przedsiębiorstw posiada własne profile w social media – a w 2013 było to zaledwie 19,1%.
Dobrym pomysłem jest założenie kont firmowych na wszystkich najpopularniejszych social media – nawet jeśli nie zamierzasz ich wykorzystywać już teraz. Dzięki temu unikniesz sytuacji, gdy ktoś inny założy konto z nazwą Twojej firmy – co może być problematyczne, jeśli w przyszłości będziesz rozszerzać swoje działania w mediach społecznościowych.
Nie decyduj się jednak na prowadzenie wielu social media jednocześnie.
Jeśli nie masz zespołu osób, które mają czas i możliwości aby prowadzić konta firmowe będzie to czasochłonne i mało opłacalne. Publikowanie tych samych treści na kilku kanałach lub zaniedbywanie jednego profilu na rzecz innych wcale nie pomogą w promocji marki.
Jeśli dopiero zaczynasz z mediami społecznościowymi – zrób research i postaw na portal, z którego Twoi klienci korzystają najczęściej. Weź też pod uwagę swoje moce przerobowe oraz sposób działania danego social media.
Bardzo ważne jest, aby regularnie dostarczać odbiorcom wartościowy content. Aktualne algorytmy social media są bezlitosne – jeśli przestaniesz publikować posty, utracisz nie tylko zainteresowanie odbiorców, ale i zasięgi.
Podsumowując:
Skup się na jednej, najlepszej opcji i regularnie publikuj treści, a szybko pozyskasz obserwujących, których z czasem przekształcisz w klientów.
Jakie social media wybrać dla firmy?
Wybór odpowiedniego portalu social media to kwestia dość złożona, którą można omówić w ramach osobnego artykułu.
W dużym uproszczeniu:
dla biznesów B2B świetną opcją będzie LinkedIn,
świetną opcją będzie LinkedIn, dla popularnych branż e-commerce (np. sklepów z elektroniką) trafnym wyborem będzie YouTube,
(np. sklepów z elektroniką) trafnym wyborem będzie YouTube, dla branż fashion & beauty zawsze sprawdzi się Instagram,
zawsze sprawdzi się Instagram, blogi kulinarne, fotograficzne czy modowe mogą pokusić się o konto na Pinterest,
kulinarne, fotograficzne czy modowe mogą pokusić się o konto na Pinterest, a dla zdecydowanej większości firm sprawdzi się Facebook.
Temat social media był już wielokrotnie poruszany na naszym blogu – zainteresowanych zapraszamy do lektury naszych tekstów o mediach społecznościowych .
Odwiedź również nasze konta na Facebooku i Instagramie po regularną dawkę informacji o naszej firmie i marketingu online.
3. E-mail marketing
Wbrew pozorom – stary, dobry newsletter wcale nie odchodzi do lamusa. Wręcz przeciwnie!
Według danych portalu radicadi.com [3], w 2020 z poczty e-mail korzysta ponad połowa światowej populacji.
W 2020 wciąż bardzo chętnie zapisujemy się do newsletterów – szczególnie, jeśli oznacza to zniżkę na zakupy online czy darmowe materiały do pobrania. Mogą to być ebooki, webinary czy szablony graficzne – nie ma tu żadnych ograniczeń! Wysłanie klientowi maila z prezentem „na start” pozwoli wywrzeć na nim pozytywne wrażenie i zachęcić go do zakupu czy skorzystania z usługi.
Z kolei niektórzy dostawcy usług mailingowych udostępniają podstawowe, darmowe pakiety rozsyłania newsletterów. Oczywiście wybór e-mail marketingu w wersji bezpłatnej wiąże się z kilkoma ograniczeniami – najczęściej zawężeniem liczby subskrybentów i limitem wysłanych wiadomości – ale jest to świetna opcja na początek przygody z mailingiem.
4. Pozycjonowanie
Samodzielne pozycjonowanie strony wymaga dużo czasu i energii, ale jeśli Ci ich nie brakuje – nic nie stoi na przeszkodzie. W technicznej analizie pomogą Ci zautomatyzowane narzędzia do audytów – np. pozycjonowanie.pl. Pamiętaj jednak, że automatyczna analiza ma ograniczone możliwości i nie zastąpi audytu specjalisty. Szczególnie w przypadku bardziej rozbudowanej strony, pomoc specjalisty SEO może okazać się kluczowa dla sprawnego pozycjonowania.
Pozycjonowanie a narzędzia SEO
Podstawą do prac SEO będą Google Search Console i Google Analytics, choć istnieje wiele innych, bezpłatnych narzędzi od Google, które pomogą w samodzielnym pozycjonowaniu strony.
Przeczytasz o nich w artykule:
Darmowe narzędzia od Google pomocne w trakcie wykonywania audytu SEO .
Pozycjonowanie strony internetowej będzie jednak dużo bardziej efektywne, jeśli skorzystasz też z płatnych opcji. Co więcej, o ile działania on-site czasami można przeprowadzić bez dodatkowych wydatków, to efektywne prace off-site będą wymagać dedykowanych narzędzi SEO.
Wartościowe odnośniki zewnętrzne do strony internetowej wciąż są jednym z głównych czynników rankingowych Google, a analiza linków konkurencji jest podstawą w skutecznym pozycjonowaniu. Nie warto jednak powierzać autorytetu swojej domeny podejrzanie tanim pakietom linków, kupowanych na popularnych portalach aukcyjnych. Ryzyko otrzymania kary za „spamowe” linki jest dużo wyższe, niż potencjalny zysk z takich odnośników.
Niestety, bez prac off-site i narzędzi SEO będzie trudno o efekty dla bardziej konkurencyjnych słów kluczowych.
Jest jednak dobra wiadomość. Większość narzędzi SEO pozwala na wykorzystanie darmowego okresu próbnego. W przypadku niektórych może być wymagana niewielka opłata za wersję trial, ale zazwyczaj zamyka się ona w symbolicznej kwocie 1 dolara/euro.
Zanim zdecydujesz się na zakup pełnej wersji narzędzia – koniecznie przetestuj wersję testową i porównaj możliwe opcje. Może okazać się, że dodatkowy soft jest Twojej firmie zupełnie niepotrzebny – chociaż w zdecydowanej większości przypadków, narzędzia SEO będą ogromną pomocą w pozycjonowaniu.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej o postawach SEO, zachęcamy do lektury innych naszych wpisów z kategorii Pozycjonowanie oraz Optymalizacja .
5. Strona internetowa
Dla niektórych będzie to „oczywista oczywistość”, dla innych kamień milowy w rozwoju własnej firmy. Wiele biznesów lokalnych funkcjonuje świetnie bez własnej strony internetowej, reklamując firmę tylko z wykorzystaniem profilu na Facebooku czy wizytówki Google.
A zatem…
Dlaczego w 2020 należy posiadać własną stronę www?
Przede wszystkim – własna strona internetowa to pełna kontrola nad opublikowanym contentem. Takiej kontroli nie masz, wybierając reklamę internetową na zewnętrznym portalu. Polegasz wtedy w pełni na „wynajętym” profilu, który w każdej chwili może zostać usunięty lub zmodyfikowany przez osobę trzecią.
Owszem, social media wciąż sprzedają, ale co jeśli Facebook lub Instagram przestanie działać, albo ktoś włamie się na Twoje konto? Tracisz wtedy całą swoją komunikację z potencjalnym klientem i musisz zaczynać od zera… a straty wizerunkowe mogą być trudne lub wręcz niemożliwe do nadrobienia.
Posiadanie strony www to jednak nie tylko bezpieczeństwo. Strona firmowa otwiera przed biznesem dodatkowe możliwości reklamy w wyszukiwarkach – zarówno darmowej (pozycjonowanie), jak i płatnej (Google Ads).
Jeśli jeszcze nie masz strony firmowej, warto utworzyć ją jak najszybciej.
Poza ceną domeny i hostingu nie musisz pokrywać dodatkowych kosztów. Podstawową stronę utworzysz samodzielnie – wystarczy zainstalować WordPressa i skorzystać z jego szerokiej biblioteki darmowych motywów, a następnie poświęcić trochę czasu na dopracowanie jej wyglądu.
Coraz popularniejszą alternatywą dla WordPressa jest też Wix. Więcej o tym CMS przeczytasz na naszym blogu:
Strona na Wix – wady i zalety
Na stronie obowiązkowo utwórz zakładkę firmową – najczęściej stosowane nazwy to O mnie, O firmie lub Zacznij tutaj – oraz uwzględnij dane teleadresowe firmy. W następnej kolejności zoptymalizuj stronę główną pod swoje najważniejsze słowo kluczowe – i możesz zacząć pracować nad podstronami Landing Page.
Pamiętaj również, że strona www Twojej firmy powinna być:
szybka,
responsywna,
i bezproblemowa w optymalizacji – szczególnie jeśli zamierzasz samodzielnie ją aktualizować.
Jeśli nie masz możliwości, aby samodzielnie stworzyć stronę, możesz zlecić to zadanie agencji interaktywnej lub freelancerowi. Nie będzie to darmowe, ale strona www to wartościowa inwestycja w wizerunek firmy. Koszt utworzenia profesjonalnej strony firmowej szybko się zwróci, a Ty będziesz spać spokojnie wiedząc, że nad Twoją stroną czuwają profesjonaliści.
Przy tworzeniu strony pamiętaj też o certyfikacie SSL i przekierowaniu na https. W 2020 SSL to wręcz standard, ale wciąż zdarzają się strony pozbawione tego certyfikatu.
Dodatkowe informacje o https znajdziesz tutaj:
Protokół HTTP i HTTPS – podstawowe różnice
Jak przenieść stronę na HTTPS? Instrukcja krok po kroku
6. Blog firmowy
Jeśli już mówimy o stronie internetowej – nie możemy pominąć prowadzenia bloga.
Wartościowe i merytoryczne treści to nie tylko pomocne informacje dla Twoich klientów, ale też atut w pozycjonowaniu.
Według quicksprout.com [4], firmy prowadzące bloga pozyskują średnio o 55% więcej ruchu na stronę.
Jeśli nie posiadasz jeszcze bloga firmowego – koniecznie go załóż! Pisząc na blogu, możesz między innymi:
poruszać tematy viralowe związane z Twoją branżą,
pisać ponadczasowe treści evergreen, które świetnie się „pozycjonują”,
reklamować swoje usługi i produkty, np. przedstawiając ich zalety w porównaniu do konkurencji,
pozyskiwać linki do Twojej strony dzięki wartościowym treściom,
pochwalić się swoimi tekstami na social media.
O prowadzeniu bloga przeczytasz także w naszych wpisach:
Gdzie założyć bloga? – Platformy i systemy blogowe – darmowe i płatne – Porównanie
Tematy na bloga – TOP 10 – skąd brać pomysły i o czym pisać na blogu?
7. Portale ogłoszeniowe
Portale z ogłoszeniami to podstawowy sposób promocji dla wielu małych firm. Na rynku istnieją bardziej efektywne formy reklamy, ale dodanie ogłoszenia jest szybkie, darmowe i pozwala na łatwe pozyskanie klienta – szczególnie lokalnie.
Wypozycjonowanie nowej strony internetowej (o ile w dłuższym rozrachunku jest dużo bardziej dochodowe) może być czasochłonne i stanowić nie lada wyzwanie dla osoby bez doświadczenia w SEO. Dlaczego więc nie skorzystać z bezpłatnej reklamy w serwisie, który ma już zaufanie użytkowników i jest wyświetlana wysoko w wynikach Google?
A jeśli jednocześnie można tam dodać link do strony firmowej – tym lepiej dla samego pozycjonowania. 😉
8. Katalogowanie
Czasy, w których katalogi online stanowiły podstawę wyszukiwania stron już dawno minęły – nie oznacza to jednak, że nikt z ich nie korzysta.
W sieci są dostępne katalogi firm, w których możesz zamieścić swój wpis. Takie katalogi najczęściej umożliwiają dodanie linka do strony firmowej – zyskujesz zatem zarówno reklamę, jak i dodatkowy odnośnik który pomoże w pozycjonowaniu.
Jeśli dopiero zaczynasz i nie masz zbyt wielu linków do Twojej witryny – katalogowanie może być warte uwagi.
9. Artykuły gościnne
Nawet, jeśli nie posiadasz bloga czy firmowej strony www, wciąż możesz promować swój biznes pisząc treści.
Artykuły gościnne to często niedoceniana, ale bardzo interesująca forma darmowej reklamy w sieci. Jeśli chcesz ją wypróbować – zacznij tworzyć artykuły dla innych stron i portali związanych z Twoją branżą, a w zamian za tekst możesz otrzymać szansę na reklamowanie swojego biznesu.
10. Marketing szeptany na forach
Marketing szeptany (ang. buzz marketing) to reklama firmy na forach internetowych (a w niektórych przypadkach także w komentarzach na innych stronach).
Jeśli posiadasz już swoją stronę www i regularnie udzielasz się na forach dyskusyjnych, możesz zareklamować na nich swój biznes.
Pamiętaj jednak, że do takiej reklamy należy podejść z rozwagą i linkować w sposób naturalny – czyli tylko wtedy, jeśli link do Twojej strony lub bloga stanowi wartość dodaną do wątku i pasuje do jego tematu. W przeciwnym razie, nieopłacona darmowa reklama na forum zapewne zostanie usunięta przez moderatora… a Twoje konto może zostać zbanowane.
11. Video marketing
Marketing wideo to prawdopodobnie jedna z najbardziej czasochłonnych pozycji na tej liście… ale i wyjątkowo skuteczna.
Według badania przeprowadzonego przez wyzowl.com [5] 84% specjalistów deklaruje, że content wideo pomógł im w pozyskiwaniu ruchu na stronę.
Jeśli działasz w branży, w której możesz pochwalić się ciekawymi treściami – koniecznie rozważ tworzenie contentu wideo. Wbrew pozorom wcale nie potrzebujesz do tego drogiego sprzętu. W dzisiejszych czasach nawet przeciętny smartfon ma całkiem dobrą kamerę, a kamerka internetowa od lat jest standardowym wyposażeniem laptopów.
Jaki content wideo tworzyć?
Forma jest dowolna i zależy od Twoich potrzeb, charakterystyki Twojego biznesu oraz grupy docelowej i stylu treści, jakie chcesz przekazywać. Możesz zdecydować się na filmy na YouTube, darmowe webinary dla Twojej społeczności, live’y na Facebooku czy nawet pokusić się o tworzenie materiałów na TikToku.
Filmy z Twoją osobą lub zespołem mogą być bardzo efektywnym dodatkiem do Twojej strategii marketingowej. Dzięki wideo ludzie zaczynają kojarzyć Twoją markę nie z bezimiennym logo, ale konkretną osobą. Twój wizerunek może doskonale prosperować, jeśli tylko dobrze wykorzystasz tę okazję.
Bezpłatna reklama firmy w Internecie – podsumowanie
Na koniec – swego rodzaju zaprzeczenie dla tytułu tego tekstu.
Tak naprawdę żadna reklama nie jest w pełni darmowa. Nawet za pomysły wymienione powyżej przyjdzie Ci zapłacić – przede wszystkim własnym czasem, czyli walutą bezcenną. Outsourcing prac marketingowych i zleceń z tym związanych może okazać się dużo bardziej opłacalny – nie tylko dla dużych korporacji, ale też małych i średnich firm.
Zespół programistów szybko przygotuje estetyczną i nowoczesną stronę internetową, specjaliści social media zamienią obserwujących w klientów, a agencje SEO przeanalizują Twoją stronę i wykorzystają najlepsze narzędzia na rynku, aby wypromować ją na topowe pozycje Google.
Każda z usług jest regularnie raportowana, a pracownicy agencji pracują zarówno na Twój sukces, jak i ich własny. Jeśli zatem chcesz skupić się na prowadzeniu biznesu – reklamę firmy najlepiej zleć specjalistom.
Chyba że… samodzielne prowadzenie prac marketingowych sprawia Ci frajdę i satysfakcję.
My doskonale znamy to uczucie, więc jeśli tak – nie będziemy nikogo na siłę przekonywać 🙂 A wszystkim czytelnikom życzymy samych sukcesów w działaniach reklamowych!
11 sposobów na darmową reklamę firmy w Internecie 5 (100%) 6 votes (100%)votes
[1] https://themanifest.com/mobile-apps/popularity-google-maps-trends-navigation-apps-2018[2] https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/nauka-i-technika-spoleczenstwo-informacyjne/spoleczenstwo-informacyjne/spoleczenstwo-informacyjne-w-polsce-wyniki-badan-statystycznych-z-lat-2015-2019,1,13.html[3] https://www.radicati.com/wp/wp-content/uploads/2018/12/Email-Statistics-Report-2019-2023-Executive-Summary.pdf[4] https://www.quicksprout.com/how-to-scale-your-lead-generation-through-blogging/[5] https://www.wyzowl.com/video-marketing-statistics-2019/
Reklama szkoły (jak ją zrobić skutecznie)
W jaki sposób może być prowadzona reklama szkoły?
Każda branża wymaga skutecznej reklamy. Jej cele oraz forma powinny być zawsze uzależnione od rodzaju oferowanego towaru lub usługi oraz od preferencji określonej grupy docelowej. Z tego powodu kanały wykorzystywane w celu promocji określonych produktów mogą i powinny być zróżnicowane. Inne bowiem formy powinna przybierać reklama sklepu odzieżowego, a inne reklama szkoły czy uczelni.
POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam… First Name Imię Your email Wpisz swój email WYŚLIJ (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)
Dlaczego wybór odpowiedniej formy reklamy jest tak ważny?
Jak wspomniano powyżej, podejmowane działania marketingowe powinny być zawsze uzależnione od specyfiki danej branży oraz cech promowanego towaru lub usługi.
Należy pamiętać o tym, że reklama kierowana jest zwykle do określonej grupy odbiorczej zróżnicowanej pod względem płci, poziomu wykształcenia czy wieku. Dotarcie do potencjalnych klientów zwiększa szanse sprzedażowe oraz przekłada się na możliwy do uzyskania zysk.
Dlaczego reklama szkoły lub uczelni jest tak ważna?
W każdej niemal branży obserwowana jest silna konkurencja. Nie inaczej jest w przypadku szkół i uczelni wyższych. Należy bowiem pamiętać o tym, że już od wielu lat w Polsce obserwowany jest spadek dzietności, który przekłada się na niż demograficzny.
Z drugiej strony stale zwiększa się konkurencja na rynku szkolnictwa, ponieważ oferta edukacyjna stale się powiększa. Zakładane są nowe podmioty realizujące podstawowe i poszerzone programy kształcenia, a także przygotowujące i realizujące specjalistyczne kursy i szkolenia.
Poza tym, dostępna jest również szeroka oferta studiów podyplomowych. W związku z malejącą liczbą potencjalnych uczniów i studentów oraz rosnącą liczbą placówek prowadzących kształcenie młodzieży i dorosłych dochodzi do wzrostu konkurencji.
Na tym rynku rozgrywa się zatem swoista walka mająca na celu pozyskanie słuchaczy szkół podstawowych, średnich i uczelni wyższych. Warto również pamiętać o tym, że kształcenie może przybierać różne formy, w tym może być realizowane przez podmioty prywatne.
Z tego powodu konieczna jest skuteczna reklama, która zachęci jej odbiorców do podjęcia nauki w danej placówce.
reklama szkoły
A teraz kluczowe pytanie: jak zrobić reklamę do szkoły.
Odpowiedź poniżej:
W jaki sposób powinna być prowadzona skuteczna kampania reklamowa szkoły?
Rodzaj podejmowanych działań marketingowych powinien być uzależniony od rodzaju i lokalizacji danej szkoły. Renomowane uczelnie wyższe swoją promocję powinny opierać na działaniach mających zasięg ogólnokrajowym. Mniejsze i mniej prestiżowe uczelnie swoje działania marketingowe powinny zaś prowadzić na mniejszą skalę na rynku lokalnym.
Niezależnie jednak od tego, czy dana kampania ma zasięg ogólnokrajowy czy lokalny zawsze musi być ona odpowiednio przemyślana i zaplanowana. Może ona przybierać różnorodne formy, a jedną z nich może być skuteczna reklama w internecie.
Dlaczego warto wykorzystywać reklamę online?
Tego rodzaju promocja jest stosunkowo prosta do przeprowadzenia, a jednocześnie cechuje się wysoką skutecznością. Może ona bowiem docierać do bardzo szerokiej grupy odbiorców o odmiennych preferencjach i wymaganiach.
Jednym z powszechnie wykorzystywanym w tym celu narzędzi jest kampania reklamowa z wykorzystaniem Google AdWords.
Przeglądarka cieszy się ogromnym zainteresowaniem użytkowników oraz powszechnym wykorzystaniem. Ma ona wielu odbiorców, a więc za jej pomocą można docierać do szerokiej grupy docelowej w postaci potencjalnych uczniów i studentów.
Dzięki temu rośnie zainteresowanie danym podmiotem oraz możliwe jest generowanie wyższych zysków. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku podmiotów prywatnych, które oferują szeroką ofertę, w tym specjalistyczne kursy czy szkolenia.
Tego typu podmioty za pomocą reklamy online mogą w prosty i przejrzysty sposób przedstawić podstawowe cechy swojej oferty bez konieczności ponoszenia dużych kosztów.
Czym zatem cechuje się tego typu reklama?
Jak wspomniano powyżej, reklama z wykorzystaniem Google AdWords umożliwia atrakcyjną prezentację oferty danego podmiotu. To z kolei przekłada się na wzrost zainteresowania potencjalnych słuchaczy oraz wymierny sukces rekrutacyjny.
Za pomocą tego narzędzia można wypromować nie tylko dany specjalistyczny kurs czy szkolenie, ale również skutecznie zwiększyć zainteresowanie konkretnym wydarzeniem, w tym targów czy konferencji.
Co ważne, wyniki prowadzonych badań wskazują, że tego typu promocja online charakteryzuje się dużą skutecznością. Ma ona zdecydowanie szerszy zasięg niż tradycyjne formy promocji, w tym reklamy w telewizji, radiu czy w formie banerów i ulotek.
Na jakie inne formy skuteczniej reklamy szkoły warto się zdecydować?
Skuteczna kampania reklamowa szkoły może i powinna obejmować różne kanały komunikacji. Ciekawą i pożądaną formą popularyzacji określonych treści są na przykład filmy promujące daną placówkę.
Podsumowanie jak zrobić reklamę do szkoły.
Tego typu produkcje muszą być jednak zawsze staranie przygotowane. Wymagają zatem nakładu czasu i pracy, ale za ich pomocą można prezentować treści w sposób niezwykle przyjazny odbiorcom i potencjalnym słuchaczom.
Poza tym, działania marketingowe powinny obejmować skuteczne pozycjonowanie witryny danego podmiotu. W tym jednak wypadku należy liczyć się z dużą konkurencją. Z tego powodu warto popularne i ogólne frazy zastępować bardziej szczegółowymi i takimi, które mogą przyjmować formę pytań.
Co sądzisz o wpisie pt. W jaki sposób może być prowadzona reklama szkoły? Daj znać w komentarzu.
Gadżety reklamowe dla ucznia – 9 pomysłów na reklamę w szkole
Gadżety reklamowe dla ucznia – 9 pomysłów na reklamę w szkole
Dane przedsiębiorstwo warto promować w każdym możliwym miejscu, placówki oświatowe nie są żadnym wyjątkiem. Przeciwnie – szkoły mogą okazać się idealnym miejscem na reklamę. Tym bardziej, jeżeli oferta naszej firmy tyczy się edukacji lub produktów / usług skierowanych do młodzieży. Rzecz jasna, w szkole nie umieścimy baneru naszej firmy. Odpowiednie do tego typu zadań okażą się być gadżety reklamowe. Pragniemy przedstawić Państwu 9 pomysłów na reklamę w szkole.
1. Długopisy
Sukces tego typu gadżetów tkwi w prostocie oraz niskich kosztach produkcji – co przekłada się na atrakcyjną cenę zakupu hurtowych ilości. Mogłoby się zdawać, że długopisy są mało oryginalnym wyjściem – aczkolwiek przy dysponowaniu małym kapitałem, z powodzeniem możemy nimi obdarować kilka klas, a nawet całą szkołę. W efekcie każdy uczeń oraz nauczyciel zacznie kojarzyć logo i nazwę naszej firmy – co z pewnością wzbudzi sympatię również wśród rodziców.
2. Pamięci USB / Pendrive
Obecnie szkoły przeżyły gwałtowną cyfryzację. Uczniowie coraz częściej oddają prace domowe w formie cyfrowej, uczą się z laptopów / tabletów, nikogo nie dziwią tablice multimedialne w każdej klasie. Pamięci USB z logiem marki okażą się być strzałem w dziesiątkę. Będą wysoce przydatne podczas dostarczaniu nauczycielowi prac domowych lub w przypadku potrzeby skorzystania ze szkolnego ksero. Każdy pendrive okaże się z pewnością nieodłącznym gadżetem każdego ucznia oraz nauczyciela, natomiast logo naszego przedsiębiorstwa umieszczone na obudowie – będzie stanowić świetną reklamę.
3. Notesy reklamowe
Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie nieustannie potrzebują drobnej przestrzeni, do zapisywania wszelkich ważnych informacji. Notesy reklamowe zostaną docenione z pewnością przez każdego. Ułatwią organizację, przypomną o wszelkich ważnych kwestiach oraz będą sympatyzować daną osobę z naszą marką.
4. Organizery
W przypadku, gdy notesy to dla nas za mało – ciekawym rozwiązaniem okażą się być organizery. Będą przydatne dla uczniów, lecz z pewnością w większym stopniu docenią je nauczyciele. Ułatwiają organizację każdego dnia, przypominają o ważnych sprawach do wykonania. Nasza marka oferuje przykładowo organizery wyposażone w miejsce na długopis oraz dodatkowe karty kredytowe / legitymacje.
5. Karteczki samoprzylepne
Pomagają zaznaczyć w zeszycie ważne tematy, mogą stanowić drobne przypomnienie, czy po prostu ułatwiać organizację. Karteczki samoprzylepne dostępne w naszej ofercie są w zestawie z różnego rodzaju pojemnikami, które posłużą za przestrzeń reklamową dla danej marki.
6. Teczki na dokumenty
Nauczyciele oraz uczniowie potrzebują zazwyczaj odpowiedniego narzędzia do przechowywania dokumentów. Uniemożliwią zagięcie kartek, świetnie sprawdzą się do przetransportowania testów, materiałów edukacyjnych lub prac domowych. Oczywiście nic nie stoi nam na przeszkodzie, aby były to świetne i skuteczne gadżety reklamowe.
7 Linijki reklamowe
Nie możemy zapominać o typowych przyborach szkolnych. Oprócz długopisów, odpowiednie okażą się być linijki reklamowe. W naszej ofercie mogą zdecydować się Państwo na szeroki wybór tego typu produktów. Linijki mogą posiadać lupy – rozbudzające ciekawość uczniów, kalkulatory – przydatne na lekcjach matematyki, czy być zestawem wraz z ołówkami oraz gumkami do mazania.
8. Piórniki
Bez wątpienia jest to nieodłączny element znajdujący się na każdej ławce. Ogrom przyborów szkolnych musi być gdzieś przechowany – piórniki okażą się idealne do tego typu zadań – w szczególności, gdy będzie znajdować się na nim logo oraz nazwa firmy. Bez wątpienia stanowić to będzie ciekawy element promocji.
9. Pozostałe przybory szkolne
Oprócz długopisów, linijek, czy piórników – oferta naszej marki obfituje w różnego rodzaju reklamowe przybory szkolne. Będą to komplety zakreślaczy, kredy, temperówki, zestawy do rysowania i malowania, pudełka śniadaniowe, gumki do mazania, magnetyczne tablice do pisania oraz wiele innych przedmiotów, które w szkole będą sympatyzować uczniów i nauczycieli z daną marką.
Jak stworzyć ciekawą reklamę?
W dniu 17 listopada 2017 r. klasa Iat grupa reklamy brała udział w wykładzie pt. „Kreatywność – nowa bohaterka współczesnego marketingu”, który odbył się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w WSAiB. Wykład rozpoczął się prezentacją z mnóstwem przykładów i filmików pokazujących, jak w niebanalny a zarazem prosty sposób można zareklamować produkt i usługi.
Gościem specjalnym był Bartłomiej Bucholc, współwłaściciel firmy Embro, która to firma zadebiutowała na rynku niespełna rok temu i bardzo prężnie się rozwija. Działalność firmy Embro to doskonały przykład na wykorzystanie własnego potencjału i kreatywności do założenia biznesu.
JAK STWORZYĆ REKLAMĘ SZKOŁY?
Jak stworzyć reklamę szkoły? Na to pytanie odpowiedziały Daria Majchrzak, Klaudia Wdowczyk, Paulina Bruś oraz Klaudia Żmudzka – uczennice z klasy III B, które realizowały projekt edukacyjny z języka polskiego. Efekty swoich badań językowych gimnazjalistki zaprezentowały 06.02.2013r. na forum Publicznego Gimnazjum w Łupawie.
Uczennice rozpoczęły występ od przedstawienia prezentacji multimedialnej na temat reklamy i sposobów perswazji językowej. Następnie wcieliły się w role kucharek, by podać sprawdzony przepis na reklamę. Po sporządzeniu „potrawy” zaprezentowały efekt swojej pracy – dwie reklamy Zespołu Szkół w Łupawie (jedną skierowaną do uczennic, drugą – do uczniów). Dodatkowo gimnazjalistki przygotowały plakaty edukacyjne, które zawierały informacje na temat reklam skierowanych do kobiet i mężczyzn.
Podopieczne pani Zofii Batyckiej-Tetłak uświadomiły publiczności, w jaki sposób reklamy manipulują odbiorcami. Uczennice udowodniły również, że Zespół Szkół w Łupawie to miejsce, w którym można rozwijać swoją wiedzę i osobowość.
Kreatywne reklamy z motywem szkoły – przybory, modne plecaki i strach
Dzieciaki mierzą plecaki, rodzice grzeją portfele, a firmy główkują nad tym, jak skutecznie wykorzystać okres back to school – tak w wielkim skrócie można opisać przełom sierpnia i września. Już w drugiej połowie wakacji zobaczymy kolejne promocje w gazetkach supermarketów czy kolorowe billboardy z przyborami szkolnymi.
Niestety widzimy też sporo boomerskich reklam z humorem który zamiast uśmiechu budzi zaledwie politowanie u młodych odbiorców. Te z polskiego rynku odłożyłem na kiedyś, a z zagranicy zostawiłem jedną perełkę na sam koniec. Obiecuję – warto do niej doscrollować. Tymczasem zobacz jak do wyzwania podeszły takie firmy jak Nike, Decathlon, McDonald’s czy x-kom (w tym ostatnim przykładzie zaszaleliśmy z kreatywnością).
Najlepsze kampanie marketingowe z motywem szkoły:
1. Cairo Festival City Mall, Egipt
Centrum handlowe w Kairze w swojej komunikacji postawiło na reklamę drukowaną, która idealnie łączy zabawę z edukacją. Na grafikach widzimy nieszablonowe wykorzystanie przyborów szkolnych jako huśtawki, łódki czy balonu, sugerując że szkoła nie musi być nudna. Make it epic!
2. Sandy Hook Promise, Back to school essentials
Organizacja non profit Sandy Hook Promise powstała na cześć zmarłych dzieci podczas strzelaniny w szkole podstawowej w Sandy Hook. Do nowego roku szkolnego podchodzą zupełnie z innej perspektywy. Jednak w 2019 roku stworzyli bardzo dobre wideo wspierające działania przeciw atakom agresji w szkołach. Do dzisiaj ten film zebrał ponad 7 mln wyświetleń.
Jeśli z całego artykułu masz obejrzeć tylko jedną reklamę, to właśnie tę. Ostrzegam, jest mocna. Bardzo mocna:
3. McDonald’s, Welcome back to school
Tym razem marka zaprojektowała serię kreacji, które tworzą zabawne złudzenia wizualne. Na pierwszy rzut oka widzimy produkty związane z siecią restauracji, a dopiero po chwili dostrzegamy przybory szkolne. To znak, że głód może dopaść cię wszędzie 😇
4. Kleenex, Commitment to Care
Marka, która na co dzień produkuje chusteczki czy ręczniki papierowe, na czas back to school przygotowała emocjonalny film. Kleenex zwraca uwagę na to jak ciężki dla niektórych dzieci może być pierwszy dzień w szkole. Reklama zaczyna się od tego, że dzieci opowiadają o swoich lękach, które w większości dotyczą presji społecznej.
5. Nike, Back to school look book
Kampania Nike #Best1stDay zaangażowała 7 młodych influencerów. Każdy z nich miał pokazać pasję do sportu połączoną z radością, jaka towarzyszy rozpoczęciu roku szkolnego. Przez 8 tygodni nagrywali filmy o tym jak wyglądają ich przygotowania i stylizacje, oczywiście w stylu Nike. Tancerze zdecydowanie mają ten luz którego brakuje mi na parkiecie, poniżej jeden z nich 😅
6. x-kom, Gamingowy smartfon dla ucznia [mój przykład]
To był szalony pomysł, który miał sens na wielu płaszczyznach. Jako sklep często recenzowaliśmy sprzęt, który na YouTube zgarniał dziesiątki a nawet setki tysięcy wyświetleń. Tym razem zadanie było utrudnione, bo mieliśmy wypromować telefon gamingowy wśród rodziców. Rozwiązanie przyszło samo, a właściwie to z ogromną pomocą Patryka Kempińskiego – nagraliśmy dwa różne testy.
Pierwszy dla uczniów-graczy, którzy byli głównymi odbiorcami na naszym kanale (możesz przewinąć, zobacz tylko parę sekund). Oczywiście testujemy tam najmocniejsze gry, głośniki, aparat i inne elementy ważne w tym wieku.
A drugi do rodziców. Tu sprawdziliśmy kalkulator, dzienniczek, tworzenie wykresów i czytanie literatury. Wszystko co ważne 😬
Oczywiście ten pierwszy ma w sobie link i zachętę do wysyłki rodzicom, zrobiło to ponad 1600 osób. Dzięki temu nie tylko przekonaliśmy się, że ten telefon nadaje się do nauki (w sumie tak samo jak gamingowy komputer za 10 000 zł – też odpalisz wikipedię, czy zrobisz prezentację). No i pokazaliśmy uczniom, że trzymamy z nimi. W roli nauczyciela i testera wystąpił niezawodny Karol Hutny.
7. TP-Link, nowa piramida potrzeb
Producent elektroniki, w tym routerów wifi przygotował dość prostą, ale zabawną grafikę. To odwrócona piramida Maslowa, która zawiera najważniejsze potrzeby uczniów i studentów.
8. Decathlon, The Cathlons
Z dużym poczuciem humoru marka reklamuje halówki Kipsta. Radosna muzyka, nawiązanie do sportu i panie woźne w niecodziennym wydaniu składają się w niezłą całość. A nazwa The Cathlons kupiła moje serce ❤️
9. Ekipa i Herlitz
Grupa znanych youtuberów i marka produkująca artykuły łączą siły. Stworzyli wspólną kolekcję przyborów szkolnych, które mają się rozprzestrzenić po Polsce jak lody Koral z ich logo. Powstały 2 kolekcje po 6 projektów graficznych, za które odpowiada Ekipa. Wszystkie powinny być jeszcze dostępne w sprzedaży.
10. Crayola, Thank you
Marka chciała wyróżnić uczniów i nauczycieli za swoją pomysłowość, dlatego zachęca uczniów do zaprojektowania kreatywnych podziękowań swoim ulubionym nauczycielom. Za najlepsze projekty czeka nagroda pieniężna oraz zamieszczenie podziękowań na opakowaniu kredek. Małe, a miłe.
11. Juquettos, Jakim uczniem byłbyś teraz?
Świetnym rozwiązaniem na zaangażowanie odbiorców są różnego rodzaju quizy. W tym wypadku powstał test osobowości, w którym można sprawdzić jakiego rodzaju uczniem byłby każdy z nas, gdybyśmy wrócili do szkoły. W łatwy sposób można zachęcić do udziału osoby, które już dawno skończyły szkołę, ale też te, które czekają na pierwszy dzień roku szkolnego.
12. Zappos, Adaptive
Firma Zappos stworzyła materiał pokazujący od kulis prace nad ich letnią sesją zdjęciową. Pokazują, że w reklamach jest miejsce dla dzieci z niepełnosprawnościami, które też mogą z uśmiechem pozować i dobrze się bawić na planie
What is better than oversized #beachballs and #pencils? According to Dante, trying on clothes and meeting other #kidmodels! Check out the behind the scenes of our summer and back to school shoot!
Find great back to school product here: https://t.co/b2SMVrOyeQ pic.twitter.com/xG5H2XFinZ — ZapposAdaptive (@ZapposAdaptive) July 19, 2019
13. Empik, zakupy szkolne z littlemooonster96
Polska marka z okazji back to school podjęła współpracę z influencerami, m.in. littlemooonster96 czy Jeremim Sikorskim. Kampania polegała na tym, że wybrane osoby mogły zrobić zakupy w Empiku przy pomocy swoich idoli. Akcja nie tylko zwiększy zaangażowanie w social mediach marki, ale i wskaże tę konkretną sieć sklepów jako idealne miejsce na zakupy szkolne. Film wyszedł trochę sztywno, ale doceniam sam pomysł. Swoją drogą – tutaj możecie przeczytać o tym, jak ja świeciłem mordą z okładki w Empiku.
14. Orange, Serce i Rozum w szkole
Tutaj mamy przykład fajnego wykorzystania brand hero bez względu na okazję, bo w towarzystwie Serca i Rozumu powrót do szkoły staje się dużo przyjemniejszy. Orange wypuściło spot w swoim stylu, który na YouTube obejrzano 1,3 mln razy. Pamiętacie w ogóle jeszcze te dwie maskotki?
15. East Hill Mall – nie wiem jak to nazwać
A teraz wisienka na torcie. Galeria handlowa chciała wypromować produkty dostępne w ich sklepach. Ktoś wpadł na świetny pomysł nagrania spotu (teledysku?) który stał się viralem. Myślę, że występujący marzyli o zupełnie innej sławie, ale motyla noga, gdzie oni mieli uszy?
A ty uwzględniasz szkołę w swoim marketingu?
Okazji do sprzedaży jest wiele, ale zawsze przypominamy sobie o nich w ostatniej chwili. Na pewno znasz te sytuacje, kiedy ktoś rzuca w biurze „ej dziś jest Prima Aprilis?” albo „czy za tydzień mamy Czarny Piątek?”. Jeśli nie chcesz przegapić żadnej marketingowej okazji, to zapisz się na mój newsletter tutaj albo zacznij obserwować mnie na Facebooku. O wszystkim dam znać z wyprzedzeniem i przykładami jak te wyżej.
Pomysły Na Reklamę: 5 zaskakujących pomysłów na reklamę!
Pomysły na reklamę mogą być zadziwiające. Dobra reklama nie musi być droga, a tania reklama nie musi być mało skuteczna. Jeśli kreatywnie podejdziesz do marketingu możesz skutecznie zwrócić na siebie uwagę wydając niewiele, albo nic. Zwykłe sposoby, które dobrze znasz i być może wykorzystujesz, potraktowane w zupełnie nowy sposób mogą przynieść ogromne korzyści za niewielkie pieniądze.
Poniżej garść przykładów, które mam nadzieję pobudzą twoją wyobraźnie i być może podsuną pomysł na ciekawe działania promocyjne:
키워드에 대한 정보 jak zrobić reklamę do szkoły
다음은 Bing에서 jak zrobić reklamę do szkoły 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.
이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!
사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Jak nakręcono te reklamy
- Сiekawostki ze świata
- top 10
- nie wiedziałeś
- ciekawe fakty
- największe
- niesamowite
- interesujące
- najbardziej na świecie
- 10 najbardziej
- najlepsza 5
- najbardziej interesujące
- najbardziej niezwykłe
- naj
- najlepsze
- top 5
- najlepsza
- ciekawe
- fakty
- ludzie
- wybór
- jak nakręcili te sceny
- reklamy
- naprawdę
- sceny z reklam
- reklama
- proces tworzenia
- reklama od środka
- lamborghini w domu
- honda origami
Jak #nakręcono #te #reklamy
YouTube에서 jak zrobić reklamę do szkoły 주제의 다른 동영상 보기
주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Jak nakręcono te reklamy | jak zrobić reklamę do szkoły, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.