당신은 주제를 찾고 있습니까 “jak sprawdzić kiedy dostanę zwrot podatku z niemiec – Rozliczanie podatku w Niemczech 🤨 Sprawdź co możesz odliczyć by dostać duży zwrot 🤔“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Dookoła Niemiec 이(가) 작성한 기사에는 조회수 4,462회 및 좋아요 109개 개의 좋아요가 있습니다.
jak sprawdzić kiedy dostanę zwrot podatku z niemiec 주제에 대한 동영상 보기
여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!
d여기에서 Rozliczanie podatku w Niemczech 🤨 Sprawdź co możesz odliczyć by dostać duży zwrot 🤔 – jak sprawdzić kiedy dostanę zwrot podatku z niemiec 주제에 대한 세부정보를 참조하세요
Hej 😄 W tym odcinku trochę o rozliczaniu podatku dochodowego w niemczech. Dowiesz się na jakie ulgi możesz liczyć by odzyskać jak najwięcej pieniędzy spowrotem. Mówię także o rozliczaniu podatku od sprzedaży kryptowalut jeśli Cię taki temat interesuje. 8 minut wartościowej wiedzy.
Miłego oglądania 😉
Muzyka w filmie:
Track: Highlander — Scandinavianz [Audio Library Release]Music provided by Audio Library Plus
Watch: https://youtu.be/NIGxBs8IPHM
Free Download / Stream: https://alplus.io/highlander
jak sprawdzić kiedy dostanę zwrot podatku z niemiec 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.
Jak sprawdzić kiedy dostanę zwrot podatku z Niemiec
Rozliczenie podatku z Niemiec może być dla Ciebie bardzo korzystne. Każdy, kto otrzymuje legalny przychód w Niemczech, powinien odprowadzić od niego podatek …
Source: zwrotpodatku.info
Date Published: 5/14/2021
View: 5077
Ile czeka się na zwrot podatku z Niemiec?
Polacy pracujący w Niemczech często zastanawiają się, jak długo trzeba czekać … by rozliczyć podatek z zagranicy, z pewnością zastanawiasz się też, kiedy …
Source: lohnsteuer.pl
Date Published: 2/17/2022
View: 6775
Kiedy otrzymasz zwrot podatku z Niemiec? – REGELD
W kraju naszych zachodnich sąsiadów bezwzględny termin na rozliczenie mija 31 lipca roku następującego po upływie ostatniego roku, za który chcesz odzyskać …
Source: zwrot-podatku-z-niemiec.online
Date Published: 4/25/2021
View: 711
Zwrot podatku z Niemiec – Platforma Rozliczeniowa
Jak sprawdzić, kiedy dostanę zwrot podatku z Niemiec? Jak już zostało wspomniane wyżej, urzędników niemieckich obowiązuje sześciomiesięczny okres, …
Source: www.platformarozliczeniowa.eu
Date Published: 10/11/2021
View: 273
Zwrot podatku Niemcy – ile się czeka? – KDF-PODATKI.pl
Dlatego warto podjąć jak najszybciej temat zwrotu podatku, aby odzyskać nadpłacony podatek.
Source: kdf-podatki.pl
Date Published: 9/18/2022
View: 2693
Niemcy / Pytania i odpowiedzi – Poltax.waw.pl
Jak długo się czeka na zwrot podatku z Niemiec? … może podlegać tzw. nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Niemczech, a taki przypadek zachodzi, gdy:.
Source: www.poltax.waw.pl
Date Published: 5/16/2021
View: 3601
Jak uzyskać zwrot podatku z Niemiec? – Euro-Tax.com
Kiedy rozliczenie podatku w Niemczech jest obowiązkowe? Ile można otrzymać w wyniku rozliczenia podatku? Jak długo się czeka na zwrot podatku z Niemiec? Co …
Source: euro-tax.com
Date Published: 3/29/2021
View: 3764
Zwrot podatku z Niemiec – PITax.pl
Czas oczekiwania na zwrot podatku z Niemiec wynosi z reguły od 3 do 6 miesięcy, licząc od momentu złożenia dokumentów. Uzależnione jest to głównie od tego, jak …
Source: www.pitax.pl
Date Published: 9/28/2022
View: 5078
Zwrot podatku z Niemiec – Rozliczenie 2020 / 2021 w Polsce
Zwrot podatku z Niemiec · terminy rozliczenia podatku w Niemczech – wszystkie niezbędne dokumenty do otrzymania zwrotu podatku należy dostarczyć do 31 lipca roku …
Source: all-tax.pl
Date Published: 11/23/2021
View: 9434
Ile czasu zajmuje rozpatrzenie zeznania podatkowego w …
1 Kiedy mogę liczyć na zwrot podatku z Niemiec? 2 Jak długo trwa niemieckie rozliczenie podatkowe? Nie ma określonego terminu; 3 Jak długo trwa rozliczenie …
Source: taxando.de
Date Published: 3/3/2022
View: 5335
주제와 관련된 이미지 jak sprawdzić kiedy dostanę zwrot podatku z niemiec
주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Rozliczanie podatku w Niemczech 🤨 Sprawdź co możesz odliczyć by dostać duży zwrot 🤔. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.
주제에 대한 기사 평가 jak sprawdzić kiedy dostanę zwrot podatku z niemiec
- Author: Dookoła Niemiec
- Views: 조회수 4,462회
- Likes: 좋아요 109개
- Date Published: 2021. 2. 5.
- Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=aGnf_lx4KtY
Ile się czeka na zwrot podatku z Niemiec 2022?
Zatem: ile czeka się na zwrot podatku z Niemiec? W 2022 roku, podobnie jak w latach poprzednich, czas oczekiwania może wynieść od 3 do nawet 6 miesięcy. Aby nieco przyspieszyć tę procedurę, warto zdecydować się na złożenie deklaracji online. Wówczas czas oczekiwania na zwrot podatku z Niemiec jest zwykle krótszy.
Jak sprawdzic kiedy przyjdzie zwrot podatku z Niemiec?
Jak wyżej wspomniano – niemiecki urząd skarbowy nie ma wyznaczonego terminu, do kiedy musi wydać decyzję w sprawie złożonych deklaracji. Jeśli więc przed Tobą rozliczenie PIT w Niemczech – nastaw się na czekanie co najmniej kilku miesięcy.
Jak sprawdzić kiedy otrzyma się zwrot podatku?
Obecnie możliwe jest sprawdzenie statusu zwrotu podatku poprzez portal podatkowy. Wystarczy zalogować się na e-Urząd Skarbowy poprzez profil zaufany lub aplikację mObywatel i wybrać „Zwroty Podatków”, by przekonać się, czy przelew do nas już wyszedł.
Ile się czeka na rozliczenie podatku z Niemiec?
Z reguły czas oczekiwania na zwrot nadpłaconego podatku z Niemiec wynosi od 3 do 6 miesięcy (licząc od momentu złożenia wszystkich poprawnie wypełnionych dokumentów).
Jak sprawdzić kiedy zwrot podatku 2022?
Status można sprawdzić za pośrednictwem e-Urzędu Skarbowego w usłudze „zwroty podatków”. Funkcja ta umożliwia samodzielne uzyskanie informacji o statusie zwrotu, dacie dokonania zwrotu czy zaliczeniu nadpłaty na inne zobowiązania podatkowe.
Ile Finanzamt ma czasu na zwrot podatku?
Teoretycznie decyzję podatkową możesz otrzymać po 3 miesiącach. Zdarza się jednak, że cały proces trwa nawet drugie tyle lub dłużej. Jako podatnikowi przysługuje Ci prawo do zapytania o obecny status Twojej deklaracji. Warunek jednak stanowi upłynięcie co najmniej trzech miesięcy od jej złożenia do Finanzamt.
Dlaczego tak długo czekam na zwrot podatku?
Najczęściej będzie to zaliczenie nadpłaty na poczet zaległości podatkowych z wcześniejszych lat lub też niezapłaconych mandatów. Warto więc dokładnie sprawdzić, czy gdzieś w szufladzie nie zalega stary mandat. Jeśli tak, to mamy już odpowiedź, dlaczego zwrotu nie ma.
Czy urząd skarbowy wypłaca już zwrot podatku?
Wypłaty zwrotu możemy spodziewać się do 1 kwietnia 2022, jeśli PIT złożyliśmy drogą tradycyjną do dnia 15 lutego 2022 roku. Zwrot zostanie nam wysłany do 45 dni od dnia złożenia PIT-u, o ile złożyliśmy go za pośrednictwem kanału elektronicznego działającego od 15 lutego do 30 kwietnia 2022 roku.
Czy niemiecki urząd skarbowy informuje polski?
Czy niemiecki urząd skarbowy informuje polski o sprawach podatkowych? Jak widać, polski i niemiecki urząd skarbowy ściśle ze sobą współpracują i przekazują sobie w razie potrzeby niezbędne informacje, co regulowane jest przez specjalne umowy międzynarodowe.
Do jakiej kwoty nie trzeba się rozliczac w Niemczech?
Wszystkie osoby pracujące w Niemczech, które posiadają najliczniejszą I klasę podatkową oraz otrzymywały przez cały rok wynagrodzenie wyłącznie z jednego źródła, nie są zobowiązane do składania rozliczenia podatkowego.
Jak rozliczyć podatek z Niemiec w Polsce?
W przypadku jeśli pracowałeś w Niemczech a Twoje miejsce zamieszkania jest w Polsce to otrzymujesz status rezydenta podatkowego. Tego typu osoby powinny również obowiązkowo rozliczyć się do polskiego Urzędu Skarbowego przez złożenie zeznania podatkowego PIT-36 wraz z załącznikiem ZG.
Jak dlugo czeka się na Freistellung?
Uzyskanie Freistellungsbescheinigung trwa najczęściej do 1 miesiąca i wydawane jest na czas określony (najczęściej okres 1 roku). Przedsiębiorca, który nie posiada siedziby na terenie Republiki Federalnej Niemiec otrzyma decyzję od właściwego dla niego niemieckiego urzędu skarbowego (niem.
Co można odliczyć od podatku w Niemczech 2022 roku?
Za przeprowadzki wykonane od 1 kwietnia 2021 do 31 marca 2022 roku pracownicy będą mogli odliczyć do 870 euro. Za każdą dodatkową osobę, która się przeprowadza (np. dzieci czy współmałżonek) kwota ta będzie wynosić 580 euro. Za przeprowadzki od 1 kwietnia 2022 roku można się ubiegać odpowiednio o 886 euro i 590 euro.
Jak sprawdzić kiedy dostanę zwrot podatku z Niemiec – zwrotpodatku.info
Rozliczenie podatku z Niemiec może być dla Ciebie bardzo korzystne. Każdy, kto otrzymuje legalny przychód w Niemczech, powinien odprowadzić od niego podatek dochodowy (niem. Einkommensteuer), wobec tego należy zaznajomić się z podstawami niemieckiego systemu podatkowego. Pora wiosenna to okres składania rocznych zeznań podatkowych dla osób, które wyjechały do pracy w Niemczech. Polacy coraz chętniej wybierają […]
Zwrot podatku z Niemiec
Rozliczenie podatku w Niemczech, oznacza jak w każdym innym państwie, złożenie deklaracji podatkowej w tutejszym urzędzie skarbowym, czyli Finanzamcie. Rozliczenie jest jednoznaczne z wypłaceniem przez urząd zwrotu nadpłaconego podatku z Niemiec, w przypadku, kiedy pobrano za dużo podatku w stosunku do dochodu netto oraz odwrotnie, dopłatę dla urzędu, jeżeli w skali roku podatnikowi pobrano za małe zaliczki, w stosunku do dochodu.
Zgłoś się do nas a nieodpłatnie zweryfikujemy, czy podlegasz obowiązkowi rozliczenia podatku oraz nieodpłatnie wyliczymy Ci przewidzianą sumę zwrotu podatku z Niemiec.
Platforma Rozliczeniowa stawia sobie za cel rozliczenie każdego podatnika z jak najbardziej korzystnym dla niego wynikiem, z użyciem wszelkich możliwych ulg i odpisów, które spowodują uzyskanie maksymalnego zwrotu z urzędu, lub jak najniższej dopłaty dla niego. Jeśli oczekujesz zwrotu podatku z Niemiec, skontaktuj się z naszą załogą! Z nami klient może być pewien, że jego kwestie podatkowe zostaną solidnie wyliczone w terminie, a cały proces rozliczenia doprowadzony zostanie z dbałością do końca.
Zwrot podatku z Niemiec tylko z platformarozliczeniowa.eu
Niemieckie przepisy różnią się od norm panujących w Polsce, dlatego warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi zwrotu podatku z Niemiec. Jedną z najważniejszych różnic jest istnienie klas podatkowych w Niemczech. Poniżej znajdziecie Państwo podstawowe informacje dotyczące obowiązkowego i dobrowolnego rozliczania się z niemieckim urzędem skarbowym. Platforma Rozliczeniowa zapewnia nieodpłatną weryfikację, czy macie Państwo obowiązek złożenia deklaracji podatkowej w Finanzamt. Co więcej, w ramach bezpłatnej usługi, dostaniecie Państwo od nas informacje o wysokości przewidywanego zwrotu. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą rozliczenia podatku z Niemiec.
Zwrot podatku z Niemiec – najważniejsze informacje
Najważniejszą informacją dla każdej osoby rozliczającej podatek w Niemczech jest fakt, że u zachodniego sąsiada Polski wszystkie niezbędne do tego procesu dokumenty należy dostarczyć najpóźniej do 31. lipca roku następującego po roku podatkowym. Z zeznaniem podatkowym możecie udać się Państwo do niemieckiego urzędu skarbowego (Finanzamt). Istnieje również możliwość przesłania deklaracji drogą elektroniczną lub pocztą.
W Niemczech funkcjonują klasy podatkowe (6 różnych klas). Warto wiedzieć, że klasy 1 oraz 4 nie mają obowiązku składania deklaracji podatkowej, z wyjątkiem następujących sytuacji:
w momencie pobierania dodatkowego świadczenia z tytułu choroby – Krankengeld;
w sytuacji pobierania zasiłku wychowawczego – Elterngeld;
w momencie pobierania steuerfreie Zuschüsse (Diety);
gdy otrzymano wynagrodzenie od różnych pracodawców (które nie zostało jednak opodatkowane ryczałtem);
w momencie otrzymania dodatkowych dochodów, które nie wynikają z wynagrodzenia (np. za wynajem mieszkania).
W przypadku powyższych sytuacji zalecamy zweryfikowanie obowiązku rozliczenia się z niemieckim urzędem skarbowym. Doświadczeni pracownicy Platformy Rozliczeniowej rozpatrzą Państwa sytuacje i doradzą najlepsze rozwiązanie.
Kategoryczny obowiązek rozliczenia się z niemieckim urzędem skarbowym mają natomiast osoby, które posiadają Gewerbe (zarejestrowaną w Niemczech działalność gospodarczą), podatnicy wykonujący wolny zawód (tzw. Freiberuf) oraz rolnicy i leśnicy.
Ile czeka się na zwrot podatku z Niemiec?
Średni czas oczekiwania na decyzję ze strony niemieckiego urzędu skarbowego bywa różny i może wynieść ok. 1- 3 miesięcy, licząc od momentu złożenia deklaracji podatkowej. Finanzamt ma maksymalnie 6 miesięcy na rozpatrzenie złożonej deklaracji podatkowej. Nie warto jednak zwlekać z wysłaniem deklaracji na ostatnią chwilę, szczególnie jeśli zależy Państwu na jak najszybszym rozliczeniu z niemieckim urzędem skarbowym. Urzędnicy w pierwszej kolejności rozpatrują bowiem wnioski, które wpłynęły jako pierwsze.
Na przyspieszenie decyzji Finanzamt można również wpłynąć dzięki złożeniu wszystkich dokumentów, które zostały wypełnione poprawnie. Zadbajcie Państwo o to, aby do deklaracji dołączyć niezbędne zaświadczenia i pokwitowania (dzięki temu uniknie się zapytań ze strony urzędu). Dodatkowo dobrą praktyką jest powierzenie wszystkich formalności związanych ze zwrotem podatku z Niemiec w ręce profesjonalnej firmy zajmującej się podatkami i prawem podatkowym w Niemczech. Usługi z tego zakresu znajdziecie Państwo w Platformie Rozliczeniowej, która zapewnia przejrzysty i sprawny sposób przeprowadzenia procesu rozliczenia podatku z Niemiec. Co więcej, decydując się na skorzystanie z naszych usług, zyskujecie Państwo gwarancję, że deklaracja podatkowa zostanie złożona w terminie. Rozliczenia podatkowe Platformy Rozliczeniowej są przesyłane drogą elektroniczną, co znacznie przyspiesza proces opracowania deklaracji przez niemieckiego urzędnika.
Jak sprawdzić, kiedy dostanę zwrot podatku z Niemiec?
Jak już zostało wspomniane wyżej, urzędników niemieckich obowiązuje sześciomiesięczny okres, w którym muszą rozpatrzeć deklarację podatkową. Jeśli jednak od złożenia przez Państwa wszystkich niezbędnych dokumentów minęły już trzy miesiące i zależy Państwu na czasie, istnieje możliwość skontaktowania się – telefonicznie lub mailowo – z niemieckim urzędem skarbowym i uzyskanie informacji o statusie deklaracji podatkowej. W sytuacji, gdy od momentu złożenia dokumentów związanych ze zwrotem podatku z Niemiec mija pół roku, a od Finanzamt wciąż nie dostaliście Państwo odpowiedzi, można wysłać do urzędu ponaglenie (zalecamy złożenia pisma o stan opracowania po upływie 3 miesięcy i w ostateczności die Anmahnung po 6 miesiącach).
Jak uzyskać zwrot podatku z Niemiec?
Cały proces uzyskiwania zwrotu podatku z Niemiec w teorii nie różni się wiele od procedur, które obowiązują w Polsce. Jest jednak kilka ważnych kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę (np. prawidłowe wypełnienie deklaracji, pilnowanie dat i świadomość tego, że niektórzy podatnicy mają obowiązek prawny rozliczenia się z Finanzamt). Aby mieć pewność, że wszystkie formalności zostały przeprowadzone w odpowiedni sposób, warto skorzystać z profesjonalnych usług oferowanych przez specjalistów pracujących w Platformie Rozliczeniowej. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i współpracujemy bezpośrednio z niemieckim urzędem skarbowym. Dodatkowo naszą firmę wyróżnia gwarancja uzyskania bezpłatnej informacji, czy podlegacie Państwo obowiązkowi rozliczeniowemu w Niemczech.
Zwrot podatku Niemcy – rodzaje rozliczeń podatkowych
Niemiecki system fiskalny przewiduje dwa rodzaje rozliczeń podatkowych. Pierwszym z nich jest tzw. ograniczony obowiązek podatkowy (niem. beschraenkte Steuerpflicht). Podlega mu każda osoba pracująca i uzyskująca dochody u zachodniego sąsiada Polski, która nie ma jednak zameldowania na terenie Niemiec, nie przepracowuje w tym kraju więcej niż 183 dni w ciągu roku oraz otrzymuje wynagrodzenie z innych państw wyższe niż obowiązujący w danym roku limit. Wymienione okoliczności skutkują koniecznością rozliczania się w Niemczech na zasadach ograniczonego obowiązku podatkowego, co okazuje się mniej korzystnym rozwiązaniem dla podatników przede wszystkim z uwagi na fakt, że nie pozwala ono na naliczenie jakichkolwiek ulg. Preferencje podatkowe w wielu przypadkach pozytywnie wpływają na finalną wysokość zwrotu podatku z Niemiec, jednak można z nich skorzystać jedynie po spełnieniu ściśle określonych warunków. Tymczasem ograniczony obowiązek podatkowy wyklucza możliwość zastosowania ulg – zarówno rodzinnych, jak i indywidualnych. Co istotne, w tym przypadku brane są pod uwagę tylko dochody uzyskane na terenie Niemiec, niezależnie od istnienia źródeł zarobku w innych państwach, np. w Polsce. Ten rodzaj rozliczenia podatkowego nie uwzględnia ponadto kwot niepodlegających opodatkowaniu, a poszczególni podatnicy nie mają również możliwości rozliczania się wspólnie z małżonkiem.
Natomiast drugi rodzaj rozliczeń podatkowych w Niemczech to tzw. nieograniczony obowiązek podatkowy (niem. unbeschraenkte Steuerpflicht), którego zasady są znacznie korzystniejsze z punktu widzenia osoby legalnie zatrudnionej na terenie Niemiec. Jeśli podatnik z określonych przyczyn nie podlega temu rodzajowi rozliczenia, warto dążyć do tego, by to zmienić. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wówczas zasięgnięcie pomocy u specjalistów z Platformy Rozliczeniowej, którzy wskażą możliwe drogi postępowania i pozwolą uniknąć błędnej interpretacji przepisów. Dlaczego warto? Główną zaletą jest fakt, że nieograniczony obowiązek podatkowy daje pełne prawo do zastosowania odliczeń podatkowych, które mogą przełożyć się na wyższą kwotę zwrotu podatku z Niemiec. Na jego zasadach mogą rozliczać się osoby, które:
pracują legalnie w Niemczech przez co najmniej 183 dni w roku;
nie przekroczyły obowiązującego w danym roku limitu dochodów osiąganych w innym kraju;
wypracowały minimum 90% swoich rocznych zarobków na terenie Niemiec (dotyczy to również małżonków zarabiających na terenie Polski).
Dzięki spełnieniu tych warunków podatnicy nabywają prawo do ulg (mogą odliczyć np. koszty związane z dojazdem do pracy, koszty leczenia czy opłaty za media), a także mają możliwość skorzystania z wysokiej kwoty wolnej od podatku oraz uzyskania świadczenia rodzinnego.
Kiedy otrzymamy zwrot podatku z Niemiec w 2022 roku?
Każdego roku w Niemczech obowiązuje ten sam termin składania deklaracji podatkowych: podatnicy są zobligowani dostarczyć przygotowane zeznania do niemieckiego Finanzamtu najpóźniej do dnia 31. lipca roku następującego po roku podatkowym. Aby zatem rozliczyć podatek za 2021 rok, należy złożyć stosowną deklarację do 31 lipca 2022 roku. Tak ściśle sprecyzowana zasada nie obowiązuje jednak w przypadku terminu zwrotu podatku z Niemiec. Jak wspomniano wcześniej, okazuje się, że niemieckie urzędy mają w tej kwestii większą dowolność i czas oczekiwania na należny zwrot może być różny w zależności m.in. od daty dostarczenia zeznania podatkowego. Zatem: ile czeka się na zwrot podatku z Niemiec? W 2022 roku, podobnie jak w latach poprzednich, czas oczekiwania może wynieść od 3 do nawet 6 miesięcy. Aby nieco przyspieszyć tę procedurę, warto zdecydować się na złożenie deklaracji online. Wówczas czas oczekiwania na zwrot podatku z Niemiec jest zwykle krótszy.
Jak uzyskać szybki zwrot podatku z Niemiec – elektroniczne rozliczenie do Finanzamt
Każda osoba, która legalnie pracowała w Niemczech i w związku z tym chce uzyskać należny zwrot podatku z tego kraju, musi uprzednio złożyć deklarację podatkową w tamtejszym Finanzamcie. Niemcy już od 1999 roku udostępniają swoim podatnikom możliwość składania elektronicznych zeznań podatkowych wysyłanych za pośrednictwem kanału online. Rozliczenie niemieckiego podatku przez Internet wiąże się z szeregiem korzyści:
przygotowanie e-deklaracji zajmuje zaledwie kilka minut;
wszelkie dane podatnika są w pełni bezpieczne;
niezbędne formalności można załatwić szybko i wygodnie bez wychodzenia z domu.
Rozliczenie podatku online jest niezwykle proste i wygodne, jeśli wybierzecie Państwo sprawdzone biuro rachunkowe. Zwrot podatku z Niemiec można z pomocą Platformy Rozliczeniowej uzyskać już w ciągu 1-3 miesięcy od złożenia deklaracji, czyli znacznie szybciej niż w przypadku korzystania z tradycyjnej poczty. Sprawne rozliczenie niemieckiego podatku jest możliwe dzięki naszemu formularzowi i wymaga wykonania jedynie dwóch prostych kroków:
wypełnienie formularza i wprowadzenie wymaganych danych podatnika; dołączenie niezbędnych dokumentów (do elektronicznego rozliczenia podatku z Niemiec wymagane jest m.in. Elektronische Lohnsteuerbescheinigung, czyli zaświadczenie o dochodach i odprowadzonym podatku, które wydaje pracodawca).
Specjaliści z Platformy Rozliczeniowej weryfikują poprawność i kompletność nadesłanych dokumentów i wyliczają kwotę należnego zwrotu, uwzględniając uprzednio wszelkie możliwe ulgi podatkowe. Dzięki temu mogą mieć Państwo pewność, że złożona deklaracja zostanie sprawnie i bezproblemowo rozpatrzona na możliwie najkorzystniejszych warunkach.
Ile czeka się na zwrot podatku z Niemiec?
Strona główna Informacje Ile czeka się na zwrot podatku z Niemiec?
Ile czeka się na zwrot podatku z Niemiec?
Dzięki wejściu do Unii Europejskiej Polacy cieszą się mnogimi korzyściami. Jedną z zalet przynależności do tych struktur jest możliwość łatwiejszego podjęcia pracy za granicą. Wielu naszych rodaków wyjechało m.in. do Niemiec, gdzie często mogą liczyć na dużo wyższe dochody, odpowiadające ich oczekiwaniom. Samo zarabianie jednak to nie wszystko. Tak samo w Niemczech, jak i w Polsce, bardzo ważne są rozliczenia podatkowe. Złożenie niemieckiego PIT-u nie dla wszystkich jest obowiązkowe, ale nierzadko dla wielu okazuje się opłacalne.
Jeśli przymierzasz się do tego, by rozliczyć podatek z zagranicy, z pewnością zastanawiasz się też, kiedy otrzymasz jego zwrot. W tym artykule przybliżamy temat terminów w przypadku rozliczeń z Finanzamtem, czyli niemieckim urzędem skarbowym. Dowiedz się, co wpływa na tempo wydania decyzji dotyczącej rozliczenia podatków w Niemczech i co możesz zrobić, by ten proces przyspieszyć. Zapraszamy do czytania!
Terminy obowiązujące podatnika
Zacznijmy jednak od tego, do kiedy podatnik musi złożyć niemiecki PIT. Według tamtejszego prawa termin dostarczenia wszelkich dokumentów mija 31 lipca następnego roku względem rozliczanego. Warto przy tym zauważyć, że po spełnieniu określonych warunków, płatnicy mają prawo do rozliczenia podatku z nawet 4 lat wstecz. Dotyczy to jednak wyłącznie osób, które nie są zobowiązane do składania corocznego zeznania podatkowego.
Kiedy otrzymasz zwrot podatku?
Odpowiedź być może nie będzie satysfakcjonująca, bo brzmi – to zależy. I to od co najmniej kilku czynników. Nim jednak więcej o nich, należy wspomnieć, że tamtejszy urząd nie wiąże prawnie żaden termin. Dlatego tak wiele zależne jest od samego podatnika. Co natomiast wpływa na to, kiedy otrzyma się pieniądze za nadpłacony podatek?
Po pierwsze – sam moment złożenia niemieckiego PIT-u w urzędzie skarbowym. Co do zasady – im szybciej rozliczysz się z Finanzamt, tym prawdopodobnie wcześniej Twoje zeznanie zostanie rozpatrzone, a co za tym idzie – nie będziesz musiał długo czekać na zwrot podatku z Niemiec. Jeśli sam nie masz na to czasu – zawsze możesz to zostawić specjalistom z naszej firmy, którzy dopilnują, aby rozliczenie podatkowe przebiegło szybko i bez zbędnych komplikacji.
Pomoc profesjonalnego biura to także pewność, że dokumentacja będzie kompletna. To bowiem kolejny czynnik, mający wpływ na to, jak szybko otrzymasz na konto pieniądze za nadpłacony podatek. W przypadku braków w dokumentach Finanzamt będzie się z Tobą kontaktować, aby uzupełnić dane. Lepiej więc zadbać o to, aby wszelkie niezbędne zaświadczenia czy rachunki dotarły do urzędu w jednym momencie, niż później stresować się, że czegoś zabrakło.
Jak długo trwa cała procedura?
Jak wyżej wspomniano – niemiecki urząd skarbowy nie ma wyznaczonego terminu, do kiedy musi wydać decyzję w sprawie złożonych deklaracji. Jeśli więc przed Tobą rozliczenie PIT w Niemczech – nastaw się na czekanie co najmniej kilku miesięcy. Jednak zwykle, jeśli nie było żadnych problemów ani braków w dokumentacji, oczekuje się średnio od 3 do 6 miesięcy.
Co przy tym ważne – jest na co czekać, bo rozliczanie niemieckiego podatku w większości przypadków okazuje się dużo bardziej opłacalne niż w Polsce. Wszystko dlatego, że w Niemczech kwota wolna jest nieporównywalnie wyższa i tamtejszy rząd cyklicznie ją podnosi, dostosowując do warunków ekonomicznych w kraju. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje rozliczenie podatku przebiegnie bez przeszkód – zgłoś się do nas (https://lohnsteuer.pl/kontakt). Pomożemy Ci skompletować dokumentację, a także dopełnimy wszelkich formalności. Ciesz się z szybkiego i atrakcyjnego zwrotu!
Można łatwo sprawdzić, czy urząd skarbowy wysłał już do nas zwrot podatku
Czasu na złożenie deklaracji PIT za 2021 rok jest jeszcze sporo. Ale już kiedy ją złożymy i wyjdzie nam zwrot podatku, to większość z nas chciałaby jak najszybciej otrzymać pieniądze z urzędu. Gdzie sprawdzić, czy zwrot podatku już został do nas wysłany?
Każdy podatnik ma obowiązek złożyć rozliczenie roczne za poprzedni rok podatkowy. Czas na to jest do końca kwietnia i do tego momentu powinniśmy też być rozliczeni z urzędem skarbowym, jeżeli wyjdzie nam np. niedopłata podatku. Jako że w tym roku 30 kwietnia przypada w sobotę, to ostatecznym terminem na wysłanie deklaracji i opłacenie ewentualnej zaległości jest 2 maja 2022 roku.
Często jednak zdarza się, że to my oczekujemy na zwrot podatku. Dzieje się tak zazwyczaj dlatego, że dopiero w rozliczeniu rocznym korzystamy z różnych ulg podatkowych, jak ulga na dzieci, internetowa czy rehabilitacyjna. A także odliczamy wszelkie darowizny. Powodów, dla którego mamy zwrot podatku może być mnóstwo, ważne jest, by go jak najszybciej dostać.
Aby szybko dostać zwrot podatku, lepiej złożyć deklarację elektronicznie
Kiedy PIT jest już złożony, wielu podatników zastanawia się, jak długo trzeba będzie czekać na przelew od urzędu skarbowego. Dużo tutaj zależy od tego, w jakiej formie go złożyliśmy. Najkorzystniej jest zrobić to elektronicznie, bo wtedy pieniądze szybciej trafią na nasze konto. Jeżeli zdecydujemy się na papierową wersję, to niestety przyjdzie nam poczekać dłużej. Co do zasady też, jeżeli złożymy deklarację szybciej niż większość podatników, to możemy spodziewać się pieniędzy na koncie w krótszym terminie niż te ustawowe 45 dni lub 3 miesiące. Jeżeli zaś poczekamy na ostatni moment i wyślemy deklarację pod koniec kwietnia, to musimy nastawić się na dłuższe czekanie.
Ile trzeba czekać na zwrot podatku z PIT? do 45 dni, jeżeli złożyliśmy deklarację elektronicznie,
do 3 miesięcy, jeżeli złożyliśmy deklarację papierowo
Obecnie wstępne deklaracje PIT przygotowuje za nas Ministerstwo Finansów. Możemy je zobaczyć, logując się na portalu podatki.gov.pl. Tam też możemy ewentualnie dopisać wszelkie ulgi, edytować wszelkie kwoty i zatwierdzić zeznanie, co jest równoznaczne z przekazaniem go do urzędu.
Jeżeli zapomnimy całkowicie złożyć deklarację za rok 2021, to Ministerstwo Finansów uzna, że te wstępne rozliczenie, przygotowane przez nich na bazie PIT-11 otrzymanych od przedsiębiorstw, ma traktować jako ostateczne. Wtedy, jeżeli wyjdzie nadpłata, to także urząd skarbowy nam ją przekaże, chociaż w późniejszym terminie, bo będzie miał na to czas do 31 lipca 2022 roku.
Poprzez e-Urząd Skarbowy można sprawdzić czy zwrot podatku już został do nas wysłany
Chcąc dowiedzieć się, czy urząd skarbowy wysłał już nam zwrot podatku, nie musimy już dzwonić do urzędników i wypytywać o to. Obecnie możliwe jest sprawdzenie statusu zwrotu podatku poprzez portal podatkowy. Wystarczy zalogować się na e-Urząd Skarbowy poprzez profil zaufany lub aplikację mObywatel i wybrać „Zwroty Podatków”, by przekonać się, czy przelew do nas już wyszedł. Możemy też podejrzeć w taki sposób, kiedy wysyłane były do nas zwroty w poprzednich latach oraz w jakich kwotach.
Z samym e-Urzędem Skarbowym warto się zaznajomić, ponieważ oprócz opcji sprawdzania zwrotów podatków oraz składania samych rocznych deklaracji, jest tam wiele innych przydatnych opcji. Z poziomu tej strony możemy opłacić ewentualny mandat, złożyć wniosek o zaliczenie nadpłaty jednego podatku na inne zobowiązanie lub po prostu napisać pismo ogólne, zamiast wysyłać je zwykłą pocztą.
Zwrot podatku z Niemiec 🥇
Jak wygląda rozliczenie zarobków z Niemiec? O zwrot podatku z Niemiec może starać się każda osoba, która legalnie zatrudniona była do pracy w tymże kraju, a jej podatek od wynagrodzenia (tak zwany Lohnsteuer) odprowadzany w ciągu całego roku podatkowego był wyższy, niż początkowo zakładał urząd skarbowy. Jeśli pracowałeś lub planujesz pracować legalnie na terenie Niemiec, zapoznaj się z tym, jak wygląda zwrot podatku zapłaconego w Niemczech.
Z niemieckim urzędem skarbowym swój zagraniczny podatek możesz rozliczyć nawet do 4 lat wstecz. Oznacza to, że w roku 2022 istnieje możliwość rozliczenia dochodów za lata 2012, 2020, 2019 oraz 2018 i uzyskania właściwej danemu okresowi kwoty zwrotu.
Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty – odzyskaj z nami nadpłacony podatek z Niemiec już dziś.
Ile czeka się na zwrot podatku z Niemiec?
Strona główna Informacje Ile czeka się na zwrot podatku z Niemiec?
Ile czeka się na zwrot podatku z Niemiec?
Dzięki wejściu do Unii Europejskiej Polacy cieszą się mnogimi korzyściami. Jedną z zalet przynależności do tych struktur jest możliwość łatwiejszego podjęcia pracy za granicą. Wielu naszych rodaków wyjechało m.in. do Niemiec, gdzie często mogą liczyć na dużo wyższe dochody, odpowiadające ich oczekiwaniom. Samo zarabianie jednak to nie wszystko. Tak samo w Niemczech, jak i w Polsce, bardzo ważne są rozliczenia podatkowe. Złożenie niemieckiego PIT-u nie dla wszystkich jest obowiązkowe, ale nierzadko dla wielu okazuje się opłacalne.
Jeśli przymierzasz się do tego, by rozliczyć podatek z zagranicy, z pewnością zastanawiasz się też, kiedy otrzymasz jego zwrot. W tym artykule przybliżamy temat terminów w przypadku rozliczeń z Finanzamtem, czyli niemieckim urzędem skarbowym. Dowiedz się, co wpływa na tempo wydania decyzji dotyczącej rozliczenia podatków w Niemczech i co możesz zrobić, by ten proces przyspieszyć. Zapraszamy do czytania!
Terminy obowiązujące podatnika
Zacznijmy jednak od tego, do kiedy podatnik musi złożyć niemiecki PIT. Według tamtejszego prawa termin dostarczenia wszelkich dokumentów mija 31 lipca następnego roku względem rozliczanego. Warto przy tym zauważyć, że po spełnieniu określonych warunków, płatnicy mają prawo do rozliczenia podatku z nawet 4 lat wstecz. Dotyczy to jednak wyłącznie osób, które nie są zobowiązane do składania corocznego zeznania podatkowego.
Kiedy otrzymasz zwrot podatku?
Odpowiedź być może nie będzie satysfakcjonująca, bo brzmi – to zależy. I to od co najmniej kilku czynników. Nim jednak więcej o nich, należy wspomnieć, że tamtejszy urząd nie wiąże prawnie żaden termin. Dlatego tak wiele zależne jest od samego podatnika. Co natomiast wpływa na to, kiedy otrzyma się pieniądze za nadpłacony podatek?
Po pierwsze – sam moment złożenia niemieckiego PIT-u w urzędzie skarbowym. Co do zasady – im szybciej rozliczysz się z Finanzamt, tym prawdopodobnie wcześniej Twoje zeznanie zostanie rozpatrzone, a co za tym idzie – nie będziesz musiał długo czekać na zwrot podatku z Niemiec. Jeśli sam nie masz na to czasu – zawsze możesz to zostawić specjalistom z naszej firmy, którzy dopilnują, aby rozliczenie podatkowe przebiegło szybko i bez zbędnych komplikacji.
Pomoc profesjonalnego biura to także pewność, że dokumentacja będzie kompletna. To bowiem kolejny czynnik, mający wpływ na to, jak szybko otrzymasz na konto pieniądze za nadpłacony podatek. W przypadku braków w dokumentach Finanzamt będzie się z Tobą kontaktować, aby uzupełnić dane. Lepiej więc zadbać o to, aby wszelkie niezbędne zaświadczenia czy rachunki dotarły do urzędu w jednym momencie, niż później stresować się, że czegoś zabrakło.
Jak długo trwa cała procedura?
Jak wyżej wspomniano – niemiecki urząd skarbowy nie ma wyznaczonego terminu, do kiedy musi wydać decyzję w sprawie złożonych deklaracji. Jeśli więc przed Tobą rozliczenie PIT w Niemczech – nastaw się na czekanie co najmniej kilku miesięcy. Jednak zwykle, jeśli nie było żadnych problemów ani braków w dokumentacji, oczekuje się średnio od 3 do 6 miesięcy.
Co przy tym ważne – jest na co czekać, bo rozliczanie niemieckiego podatku w większości przypadków okazuje się dużo bardziej opłacalne niż w Polsce. Wszystko dlatego, że w Niemczech kwota wolna jest nieporównywalnie wyższa i tamtejszy rząd cyklicznie ją podnosi, dostosowując do warunków ekonomicznych w kraju. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje rozliczenie podatku przebiegnie bez przeszkód – zgłoś się do nas (https://lohnsteuer.pl/kontakt). Pomożemy Ci skompletować dokumentację, a także dopełnimy wszelkich formalności. Ciesz się z szybkiego i atrakcyjnego zwrotu!
Kiedy otrzymasz zwrot podatku z Niemiec?
Kiedy otrzymasz zwrot podatku z Niemiec?
Jednym z najczęściej zadawanych pytań o zwrot podatku z Niemiec jest oczywiście to dotyczące czasu oczekiwania na pieniądze z rozliczenia. Niemiecki fiskus nie określa precyzyjnie terminu ewentualnej wypłaty. To jak szybko otrzymasz pieniądze, w dużej mierze zależy od daty złożenia formularza PIT oraz formy rozliczenia. Dowiedz się wszystkiego o terminach rozliczeń podatkowych oraz zwrotów u naszych zachodnich sąsiadów!
Jak odzyskać podatek od niemieckiego urzędu skarbowego?
Jeśli chodzi o podatek dochodowy, niemiecki system fiskalny działa bardzo podobnie do polskiego. Pracodawcy, jako płatnicy podatku od dochodów, zobowiązani są do odprowadzania zaliczek od pensji swoich pracowników na konto właściwego urzędu skarbowego. Podatek od wynagrodzenia, tzw. Lohnsteuer jest obliczany procentowo od uzyskiwanego przez pracownika dochodu. Po zakończeniu roku podatkowego każdy, kto osiąga dochód w Niemczech, zobowiązany jest obliczyć podatki, składając zeznanie podobne do polskiego formularza PIT-37. Jeśli niemiecki pracodawca odprowadził zaliczki w zbyt wysokiej kwocie, podatnikowi należy się zwrot, a gdy należnej daniny było za mało, konieczna jest dopłata.
Kto może złożyć niemieckie zeznanie podatkowe?
O zwrot podatku z Niemiec może ubiegać się każdy, kto w danym roku podatkowym osiągał legalne dochody z zatrudnienia na terenie tego kraju i przedstawił potrzebne dokumenty. W przypadku rozliczania się z biurem podatkowym, oferującym odzyskiwanie niemieckiego podatku, wystarczy przedstawić kartę podatkową (odpowiednik polskiego PIT-11) wystawioną przez pracodawcę lub ostatni odcinek z wypłaty. Podatnik, który pracował w Niemczech do 183 dni, rozlicza się w ramach tzw. rozliczenia ograniczonego, w którym nie przysługują mu ulgi. Natomiast osoby zatrudnione w tym kraju przez więcej niż 183 dni w ciągu roku podatkowego, mogą korzystać z rozliczenia nieograniczonego, które pozwala na korzystanie z ulg związanych z utrzymaniem w Niemczech lub kosztami dojazdów do pracy. Do wypełnienia PITu możesz podejść samodzielnie lub zatrudnić w tym celu biuro rozliczające zeznania podatkowe.
Podatek niemiecki – do kiedy musisz się rozliczyć?
W kraju naszych zachodnich sąsiadów bezwzględny termin na rozliczenie mija 31 lipca roku następującego po upływie ostatniego roku, za który chcesz odzyskać podatek. To o 3 miesiące dłużej niż w Polsce, gdzie PIT-37 należy złożyć do 30 kwietnia. Jednocześnie możliwe jest odzyskiwanie podatku za 4 lata wstecz.
Przykład: jeśli pracowałeś w Niemczech legalnie w latach 2016-2019, to do 31 lipca 2020 roku będziesz mógł domagać się zwrotu podatku za cały ten okres. Oczywiście pod warunkiem, że wcześniej nie rozliczyłeś się już z niemieckim urzędem skarbowym.
Zwrot podatku z Niemiec – ile trzeba czekać na pieniądze?
Jedną z kwestii nurtujących podatników najbardziej, jest oczywiście czas oczekiwania na odzyskanie pieniędzy z tytułu nadpłaty podatku. Z reguły trwa to od 3 do nawet 6 miesięcy. Wiele zależy od tego, jak szybko zbierzesz całość dokumentów potrzebnych do rozliczenia podatku z Niemiec oraz od terminu złożenia zeznania. Im szybciej zdążysz rozliczyć się z fiskusem, tym szybciej pieniądze trafią na Twoje konto.
Biuro rachunkowe rozliczające podatek z Niemiec – Rzeszów
To ile będziesz czekać na swój zwrot niemieckiego podatku, zależy również od prawidłowości sporządzenia zeznania. W przypadku błędów zostaniesz wezwany do złożenia korekty, co znacznie wydłuży czas oczekiwania na pieniądze. Aby zyskać pewność, że zeznanie podatkowe nie zawiera błędów, najlepiej skorzystaj z pomocy profesjonalnego biura rachunkowego lub firmy z doświadczeniem w odzyskiwaniu podatku w Niemczech. Na terenie Rzeszowa i okolic polecamy nasze usługi. Specjalizujemy się w rozliczeniach z niemieckim urzędem skarbowym, a także m.in. w obliczaniu i zwrotach VAT oraz innych nadpłaconych za granicą podatków. Zapewniamy kompleksową obsługę Klientów i fachową pomoc w wypełnieniu zeznania podatkowego. Wystarczy, że przekażesz nam potrzebne dokumenty, a my zajmiemy się resztą, sprawnie przygotowując dla Ciebie zeznanie podatkowe. Oferujemy najtańsze usługi w regionie oraz profesjonalne doradztwo podatkowe.
Zwrot podatku z Niemiec
Rozliczenie podatku w Niemczech, oznacza jak w każdym innym państwie, złożenie deklaracji podatkowej w tutejszym urzędzie skarbowym, czyli Finanzamcie. Rozliczenie jest jednoznaczne z wypłaceniem przez urząd zwrotu nadpłaconego podatku z Niemiec, w przypadku, kiedy pobrano za dużo podatku w stosunku do dochodu netto oraz odwrotnie, dopłatę dla urzędu, jeżeli w skali roku podatnikowi pobrano za małe zaliczki, w stosunku do dochodu.
Zgłoś się do nas a nieodpłatnie zweryfikujemy, czy podlegasz obowiązkowi rozliczenia podatku oraz nieodpłatnie wyliczymy Ci przewidzianą sumę zwrotu podatku z Niemiec.
Platforma Rozliczeniowa stawia sobie za cel rozliczenie każdego podatnika z jak najbardziej korzystnym dla niego wynikiem, z użyciem wszelkich możliwych ulg i odpisów, które spowodują uzyskanie maksymalnego zwrotu z urzędu, lub jak najniższej dopłaty dla niego. Jeśli oczekujesz zwrotu podatku z Niemiec, skontaktuj się z naszą załogą! Z nami klient może być pewien, że jego kwestie podatkowe zostaną solidnie wyliczone w terminie, a cały proces rozliczenia doprowadzony zostanie z dbałością do końca.
Zwrot podatku z Niemiec tylko z platformarozliczeniowa.eu
Niemieckie przepisy różnią się od norm panujących w Polsce, dlatego warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi zwrotu podatku z Niemiec. Jedną z najważniejszych różnic jest istnienie klas podatkowych w Niemczech. Poniżej znajdziecie Państwo podstawowe informacje dotyczące obowiązkowego i dobrowolnego rozliczania się z niemieckim urzędem skarbowym. Platforma Rozliczeniowa zapewnia nieodpłatną weryfikację, czy macie Państwo obowiązek złożenia deklaracji podatkowej w Finanzamt. Co więcej, w ramach bezpłatnej usługi, dostaniecie Państwo od nas informacje o wysokości przewidywanego zwrotu. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą rozliczenia podatku z Niemiec.
Zwrot podatku z Niemiec – najważniejsze informacje
Najważniejszą informacją dla każdej osoby rozliczającej podatek w Niemczech jest fakt, że u zachodniego sąsiada Polski wszystkie niezbędne do tego procesu dokumenty należy dostarczyć najpóźniej do 31. lipca roku następującego po roku podatkowym. Z zeznaniem podatkowym możecie udać się Państwo do niemieckiego urzędu skarbowego (Finanzamt). Istnieje również możliwość przesłania deklaracji drogą elektroniczną lub pocztą.
W Niemczech funkcjonują klasy podatkowe (6 różnych klas). Warto wiedzieć, że klasy 1 oraz 4 nie mają obowiązku składania deklaracji podatkowej, z wyjątkiem następujących sytuacji:
w momencie pobierania dodatkowego świadczenia z tytułu choroby – Krankengeld;
w sytuacji pobierania zasiłku wychowawczego – Elterngeld;
w momencie pobierania steuerfreie Zuschüsse (Diety);
gdy otrzymano wynagrodzenie od różnych pracodawców (które nie zostało jednak opodatkowane ryczałtem);
w momencie otrzymania dodatkowych dochodów, które nie wynikają z wynagrodzenia (np. za wynajem mieszkania).
W przypadku powyższych sytuacji zalecamy zweryfikowanie obowiązku rozliczenia się z niemieckim urzędem skarbowym. Doświadczeni pracownicy Platformy Rozliczeniowej rozpatrzą Państwa sytuacje i doradzą najlepsze rozwiązanie.
Kategoryczny obowiązek rozliczenia się z niemieckim urzędem skarbowym mają natomiast osoby, które posiadają Gewerbe (zarejestrowaną w Niemczech działalność gospodarczą), podatnicy wykonujący wolny zawód (tzw. Freiberuf) oraz rolnicy i leśnicy.
Ile czeka się na zwrot podatku z Niemiec?
Średni czas oczekiwania na decyzję ze strony niemieckiego urzędu skarbowego bywa różny i może wynieść ok. 1- 3 miesięcy, licząc od momentu złożenia deklaracji podatkowej. Finanzamt ma maksymalnie 6 miesięcy na rozpatrzenie złożonej deklaracji podatkowej. Nie warto jednak zwlekać z wysłaniem deklaracji na ostatnią chwilę, szczególnie jeśli zależy Państwu na jak najszybszym rozliczeniu z niemieckim urzędem skarbowym. Urzędnicy w pierwszej kolejności rozpatrują bowiem wnioski, które wpłynęły jako pierwsze.
Na przyspieszenie decyzji Finanzamt można również wpłynąć dzięki złożeniu wszystkich dokumentów, które zostały wypełnione poprawnie. Zadbajcie Państwo o to, aby do deklaracji dołączyć niezbędne zaświadczenia i pokwitowania (dzięki temu uniknie się zapytań ze strony urzędu). Dodatkowo dobrą praktyką jest powierzenie wszystkich formalności związanych ze zwrotem podatku z Niemiec w ręce profesjonalnej firmy zajmującej się podatkami i prawem podatkowym w Niemczech. Usługi z tego zakresu znajdziecie Państwo w Platformie Rozliczeniowej, która zapewnia przejrzysty i sprawny sposób przeprowadzenia procesu rozliczenia podatku z Niemiec. Co więcej, decydując się na skorzystanie z naszych usług, zyskujecie Państwo gwarancję, że deklaracja podatkowa zostanie złożona w terminie. Rozliczenia podatkowe Platformy Rozliczeniowej są przesyłane drogą elektroniczną, co znacznie przyspiesza proces opracowania deklaracji przez niemieckiego urzędnika.
Jak sprawdzić, kiedy dostanę zwrot podatku z Niemiec?
Jak już zostało wspomniane wyżej, urzędników niemieckich obowiązuje sześciomiesięczny okres, w którym muszą rozpatrzeć deklarację podatkową. Jeśli jednak od złożenia przez Państwa wszystkich niezbędnych dokumentów minęły już trzy miesiące i zależy Państwu na czasie, istnieje możliwość skontaktowania się – telefonicznie lub mailowo – z niemieckim urzędem skarbowym i uzyskanie informacji o statusie deklaracji podatkowej. W sytuacji, gdy od momentu złożenia dokumentów związanych ze zwrotem podatku z Niemiec mija pół roku, a od Finanzamt wciąż nie dostaliście Państwo odpowiedzi, można wysłać do urzędu ponaglenie (zalecamy złożenia pisma o stan opracowania po upływie 3 miesięcy i w ostateczności die Anmahnung po 6 miesiącach).
Jak uzyskać zwrot podatku z Niemiec?
Cały proces uzyskiwania zwrotu podatku z Niemiec w teorii nie różni się wiele od procedur, które obowiązują w Polsce. Jest jednak kilka ważnych kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę (np. prawidłowe wypełnienie deklaracji, pilnowanie dat i świadomość tego, że niektórzy podatnicy mają obowiązek prawny rozliczenia się z Finanzamt). Aby mieć pewność, że wszystkie formalności zostały przeprowadzone w odpowiedni sposób, warto skorzystać z profesjonalnych usług oferowanych przez specjalistów pracujących w Platformie Rozliczeniowej. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i współpracujemy bezpośrednio z niemieckim urzędem skarbowym. Dodatkowo naszą firmę wyróżnia gwarancja uzyskania bezpłatnej informacji, czy podlegacie Państwo obowiązkowi rozliczeniowemu w Niemczech.
Zwrot podatku Niemcy – rodzaje rozliczeń podatkowych
Niemiecki system fiskalny przewiduje dwa rodzaje rozliczeń podatkowych. Pierwszym z nich jest tzw. ograniczony obowiązek podatkowy (niem. beschraenkte Steuerpflicht). Podlega mu każda osoba pracująca i uzyskująca dochody u zachodniego sąsiada Polski, która nie ma jednak zameldowania na terenie Niemiec, nie przepracowuje w tym kraju więcej niż 183 dni w ciągu roku oraz otrzymuje wynagrodzenie z innych państw wyższe niż obowiązujący w danym roku limit. Wymienione okoliczności skutkują koniecznością rozliczania się w Niemczech na zasadach ograniczonego obowiązku podatkowego, co okazuje się mniej korzystnym rozwiązaniem dla podatników przede wszystkim z uwagi na fakt, że nie pozwala ono na naliczenie jakichkolwiek ulg. Preferencje podatkowe w wielu przypadkach pozytywnie wpływają na finalną wysokość zwrotu podatku z Niemiec, jednak można z nich skorzystać jedynie po spełnieniu ściśle określonych warunków. Tymczasem ograniczony obowiązek podatkowy wyklucza możliwość zastosowania ulg – zarówno rodzinnych, jak i indywidualnych. Co istotne, w tym przypadku brane są pod uwagę tylko dochody uzyskane na terenie Niemiec, niezależnie od istnienia źródeł zarobku w innych państwach, np. w Polsce. Ten rodzaj rozliczenia podatkowego nie uwzględnia ponadto kwot niepodlegających opodatkowaniu, a poszczególni podatnicy nie mają również możliwości rozliczania się wspólnie z małżonkiem.
Natomiast drugi rodzaj rozliczeń podatkowych w Niemczech to tzw. nieograniczony obowiązek podatkowy (niem. unbeschraenkte Steuerpflicht), którego zasady są znacznie korzystniejsze z punktu widzenia osoby legalnie zatrudnionej na terenie Niemiec. Jeśli podatnik z określonych przyczyn nie podlega temu rodzajowi rozliczenia, warto dążyć do tego, by to zmienić. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wówczas zasięgnięcie pomocy u specjalistów z Platformy Rozliczeniowej, którzy wskażą możliwe drogi postępowania i pozwolą uniknąć błędnej interpretacji przepisów. Dlaczego warto? Główną zaletą jest fakt, że nieograniczony obowiązek podatkowy daje pełne prawo do zastosowania odliczeń podatkowych, które mogą przełożyć się na wyższą kwotę zwrotu podatku z Niemiec. Na jego zasadach mogą rozliczać się osoby, które:
pracują legalnie w Niemczech przez co najmniej 183 dni w roku;
nie przekroczyły obowiązującego w danym roku limitu dochodów osiąganych w innym kraju;
wypracowały minimum 90% swoich rocznych zarobków na terenie Niemiec (dotyczy to również małżonków zarabiających na terenie Polski).
Dzięki spełnieniu tych warunków podatnicy nabywają prawo do ulg (mogą odliczyć np. koszty związane z dojazdem do pracy, koszty leczenia czy opłaty za media), a także mają możliwość skorzystania z wysokiej kwoty wolnej od podatku oraz uzyskania świadczenia rodzinnego.
Kiedy otrzymamy zwrot podatku z Niemiec w 2022 roku?
Każdego roku w Niemczech obowiązuje ten sam termin składania deklaracji podatkowych: podatnicy są zobligowani dostarczyć przygotowane zeznania do niemieckiego Finanzamtu najpóźniej do dnia 31. lipca roku następującego po roku podatkowym. Aby zatem rozliczyć podatek za 2021 rok, należy złożyć stosowną deklarację do 31 lipca 2022 roku. Tak ściśle sprecyzowana zasada nie obowiązuje jednak w przypadku terminu zwrotu podatku z Niemiec. Jak wspomniano wcześniej, okazuje się, że niemieckie urzędy mają w tej kwestii większą dowolność i czas oczekiwania na należny zwrot może być różny w zależności m.in. od daty dostarczenia zeznania podatkowego. Zatem: ile czeka się na zwrot podatku z Niemiec? W 2022 roku, podobnie jak w latach poprzednich, czas oczekiwania może wynieść od 3 do nawet 6 miesięcy. Aby nieco przyspieszyć tę procedurę, warto zdecydować się na złożenie deklaracji online. Wówczas czas oczekiwania na zwrot podatku z Niemiec jest zwykle krótszy.
Jak uzyskać szybki zwrot podatku z Niemiec – elektroniczne rozliczenie do Finanzamt
Każda osoba, która legalnie pracowała w Niemczech i w związku z tym chce uzyskać należny zwrot podatku z tego kraju, musi uprzednio złożyć deklarację podatkową w tamtejszym Finanzamcie. Niemcy już od 1999 roku udostępniają swoim podatnikom możliwość składania elektronicznych zeznań podatkowych wysyłanych za pośrednictwem kanału online. Rozliczenie niemieckiego podatku przez Internet wiąże się z szeregiem korzyści:
przygotowanie e-deklaracji zajmuje zaledwie kilka minut;
wszelkie dane podatnika są w pełni bezpieczne;
niezbędne formalności można załatwić szybko i wygodnie bez wychodzenia z domu.
Rozliczenie podatku online jest niezwykle proste i wygodne, jeśli wybierzecie Państwo sprawdzone biuro rachunkowe. Zwrot podatku z Niemiec można z pomocą Platformy Rozliczeniowej uzyskać już w ciągu 1-3 miesięcy od złożenia deklaracji, czyli znacznie szybciej niż w przypadku korzystania z tradycyjnej poczty. Sprawne rozliczenie niemieckiego podatku jest możliwe dzięki naszemu formularzowi i wymaga wykonania jedynie dwóch prostych kroków:
wypełnienie formularza i wprowadzenie wymaganych danych podatnika; dołączenie niezbędnych dokumentów (do elektronicznego rozliczenia podatku z Niemiec wymagane jest m.in. Elektronische Lohnsteuerbescheinigung, czyli zaświadczenie o dochodach i odprowadzonym podatku, które wydaje pracodawca).
Specjaliści z Platformy Rozliczeniowej weryfikują poprawność i kompletność nadesłanych dokumentów i wyliczają kwotę należnego zwrotu, uwzględniając uprzednio wszelkie możliwe ulgi podatkowe. Dzięki temu mogą mieć Państwo pewność, że złożona deklaracja zostanie sprawnie i bezproblemowo rozpatrzona na możliwie najkorzystniejszych warunkach.
Zwrot podatku Niemcy
Zwrot podatku z Niemiec za rok 2016 tylko do końca grudnia 2020.
Każda osoba realizująca legalną pracę na terenie Niemiec, ma możliwość uzyskania zwrotu nadpłaconego podatku. Możemy się ubiegać o niego maksymalnie do 4 lat od ostatniego roku podatkowego. Warto zrobić to jak najszybciej, ponieważ czas na złożenie stosownej deklaracji za rok 2016 mija już pod koniec grudnia 2020 roku.
Zwrot nadpłaconego podatku za rok pracy w Niemczech przebiega jednak dość długo. Urzędy skarbowe w Niemczech realizują wszelkie zwroty minimalnie w ciągu sześciu miesięcy. Jeśli zaś chodzi o praktykę, nie ma ustalonego terminu, w którym urząd skarbowy musi zrealizować nam finalnie przelew. Dlatego warto podjąć jak najszybciej temat zwrotu podatku, aby odzyskać nadpłacony podatek.
Co jest potrzebne do uzyskania zwrotu nadpłaconego podatku?
Urząd Niemiecki dokładnie bada sprawy związane ze zwrotami nadpłaconych podatków. Dlatego też wymaga od nas szeregu dokumentów, który musimy dostarczyć podczas ubiegania się o zwrot podatku. Są to dokumenty takie jak:
– Karta podatkowa Besondere Lohnsteuerbescheinigung lub Abrechnung – dokumenty także wydawane przez pracodawcę
– Zaświadczenia o dochodach podatnika EU/EWR oraz przy rozliczeniu z małżeńskim również zaświadczenia o dochodach EU/EWR współmałżonka z polskiego Urzędu Skarbowego
– Dokumenty poświadczające prawo do zastosowania ulg
– Rejestry budów w przypadku pracowników oddelegowanych
Warto nadmienić, iż od 01.01.2013 roku kartę papierową Lohnsteuerkarte zastąpiła elektroniczna karta podatkowa, która znacznie ułatwia cały proces weryfikacji podatnika.
Dodatkowo jesteśmy zobligowani do wypełnienia niemieckich formularzy podatkowych. Oprócz nich warto zadbać o kopie zameldowania w Niemczech, kopii umowy najmu w Niemczech wraz z potwierdzeniem zapłaty czynszu, zestawienie podróży do Polski, zaświadczenie o stanie rodzinnym a także inne dokumenty, które uwiarygodnią okres pobytu w Niemczech a także wskażą zasadność stosowania należnych nam ulg podatkowych.
Czego jeszcze możemy spodziewać się po urzędzie skarbowym w Niemczech?
Jako iż urzędy skarbowe w tym kraju podchodzą bardzo skrupulatnie do swoich zadań, możemy spodziewać się tego, że Finanzamt będzie chciał zweryfikować nasze zeznanie i zażąda przedstawienia stosownych dokumentów uprawniających do zastosowanych ulg podatkowych. Zawsze należy zachować kopie dokumentów na podstawie których zostało sporządzone zeznanie.
Sama wysokość otrzymanego zwrotu podatku zależna jest od tego, ile zarabialiśmy w Niemczech, oraz wysokości odprowadzonych zaliczek na podatek. Jeżeli zarobiliśmy w kwocie wolnej od podatku zazwyczaj otrzymamy 100% pobranych zaliczek. Po przekroczeniu kwoty wolnej naliczane są wyższe podatki, natomiast przy zastosowaniu ulg, możemy również liczyć na zwrot podatku.
Niemcy / Pytania i odpowiedzi
Czy zwrot podatku z Niemiec przysługuje każdemu pracownikowi?
Zwrot podatku przysługuje osobie, która legalnie pracowała w Niemczech, a pracodawca odprowadzał za nią zaliczki na podatek (Lohnsteuer) w zawyżonej kwocie. Może ona się zatem ubiegać o zwrot nadpłaconego podatku.
Ponadto istotne jest, czy dana osoba może podlegać tzw. nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Niemczech, a taki przypadek zachodzi, gdy:
pracownik ma stałe miejsce zamieszkania w Niemczech lub przebywa tam nieprzerwanie przez przynajmniej 6 miesięcy – okres ten nie koniecznie musi zamykać się w obrębie jednego roku kalendarzowego – wystarczy 6 miesięcy w ogóle (krótkie przerwy typu urlop, wyjazd na święta, nie są traktowane jako przerwanie ciągłości pobytu) Jeżeli jest spełnione kryterium pobytu ponad 6 miesięcy, to składanie zeznania podatkowego jest możliwe bez względu na wysokość dochodów poza granicami Niemiec.
jeżeli natomiast pracownik nie może wykazać, że przebywał w Niemczech nieprzerwanie przez przynajmniej 6 miesięcy, to może składać zeznanie podatkowe, jeżeli jego dochody poza granicami Niemiec nie przekraczają limitu 4704 EUR (9408 EUR razem z małżonkiem).
Ile wynosi zwrot podatku?
Zależy to przede wszystkim od wysokości zarobków. Im więcej się zarabia, tym wyższe są zaliczki podatkowe odprowadzane do urzędu finansowego. Średni zwrot otrzymywany za pracę w Niemczech wynosi 936 euro.
Wysokość odprowadzonego podatku obliczamy sumując kwoty Lohnsteuer, Solidaritätszuschlag i Kirchensteuer wykazane na karcie lub zaświadczeniu podatkowym. Wpływ na wysokość zwrotu ma również dochód w Polsce oraz indywidualna ocena sytuacji rodzinnej podatnika.
Niemiecki urząd skarbowy zwraca podatek nadpłacony, czego nie należy mylić z kwotą podatku odprowadzonego przez pracodawcę, który widnieje na dokumencie podatkowym. Osoby o niższych dochodach około 10.000 EURO w ciągu roku, mogą prawie zawsze oczekiwać zwrotu 100% podatku z Niemiec. Natomiast wysokość zwrotu podatku osób o wyższych dochodach zależeć będzie od sytuacji konkretnego podatnika, w szczególności jego sytuacji rodzinnej, możliwych do odliczenia ulg podatkowych, dochodów zagranicznych itp. Dlatego prosimy Państwa aby ostrożnie podchodzić do obietnic firm lub tzw. ‘ekspertów podatkowych’, którzy obiecują zwrot 100% bez analizy konkretnego przypadku Klienta.
Co trzeba zrobić, żeby otrzymać zwrot podatku?
Należy złożyć zeznanie podatkowe we właściwym Urzędzie Finansowym w Niemczech i uzyskać tzw. Einkommensteuerbescheid (decyzję o wymiarze podatku dochodowego). Decyzję wydaje niemiecki urząd finansowy na wniosek pracownika (podatnika). W decyzji jest napisane, ile wynosi podatek należny oraz ile podatku należy się do zwrotu. Następnie pieniądze są przekazywane na konto bankowe pracownika (podatnika). Konto może być w dowolnym banku w Niemczech lub w Polsce. Na rozliczenie podatkowe w Niemczech jest 4 lata. Oznacza to, że np. w roku 2021 można składać zeznania podatkowe za lata 2020, 2019, 2018 oraz 2017.
Jakie dokumenty są konieczne?
Aby starać się o zwrot podatku dochodowego z Niemiec trzeba mieć dokument, z którego wynika, jakie były nasze zarobki roczne i ile podatku od nich zapłacono. Dokumentem tym jest niemiecka karta podatkowa Lohnsteuerkarte (578.6 KB) albo zastępcze zaświadczenie podatkowe Besondere Lohnsteuerbescheinigung (475.6 KB). Zarówno jeden jak i drugi dokument wydaje pracownikowi pracodawca. W praktyce często występującym dokumentem jest także zwykłe zaświadczenie o zarobkach Lohnsteuerbescheinigung (karty podatkowe wychodzą z użytku ze względu wdrażanie w Niemczech systemu elektronicznego przekazywania do urzędów skarbowych informacji o zarobkach pracowników. Dokument podatkowy powinien wypełnić pracodawca i przekazać pracownikowi po zakończeniu roku podatkowego.
Poza tym mogą być przydatne takie dokumenty jak zaświadczenie o stanie rodzinnym, kopie zameldowania z miejsca pobytu w Niemczech oraz kilka innych dokumentów zależnie od indywidualnej sytuacji pracownika i ulg podatkowych, o które się występuje. Dokumentowanie ulg ma znaczenie szczególnie w przypadku wyższych zarobków. Bardzo często (zwłaszcza, gdy pracownik nie był zatrudniony w Niemczech przez cały rok podatkowy) niemieckie urzędy finansowe żądają zaświadczeń o dochodach uzyskanych w tym samym roku w Polsce. Takie zaświadczenie musi być potwierdzone przez polski urząd skarbowy.
W jaki sposób otrzymam pieniądze po uzyskaniu zwrotu?
Niemiecki urząd przesyła zwrot podatku na nasze konto, następnie my robimy przelew na konto wskazane w formularzu. Można podać konto złotówkowe lub walutowe. Jeśli chcą Państwo zmienić numer konta w trakcie trwania zwrotu podatku, konieczny będzie kontakt z naszym biurem.
Jak długo się czeka na zwrot podatku?
Jako biuro, posiadamy status Steuerberatera – dzięki certyfikatowi niemieckiej izby podatkowej sprawy Klientów załatwiamy online, czyli o wiele szybciej niż rozliczenia papierowe innych biur.
Przeciętny czas oczekiwania licząc od chwili wysłania zeznania podatkowego do chwili otrzymania pieniędzy na konto wynosi około 3 miesięcy. Często zdarza się jednak, że formalności przebiegają znacznie szybciej tylko 2 – 3 tygodnie, albo przeciągają się do 6 miesięcy i dłużej. Zależy to przede wszystkim od urzędu finansowego (praktycznie nie istnieje ustawowy termin, w którym urząd musi wydać decyzję). Z naszej strony nie jesteśmy zatem w stanie zagwarantować, że zwrot podatku nie nastąpi później, niż po upływie określonego czasu – gwarantujemy natomiast, że dokumenty są przez nas opracowywane i wysyłane do urzędu bez opóźnień.
Z naszej strony nie jesteśmy zatem w stanie zagwarantować, że zwrot podatku nie nastąpi później, niż po upływie określonego czasu – gwarantujemy natomiast, że dokumenty są przez nas opracowywane i wysyłane do urzędu bez opóźnień.
Kiedy możliwe jest wspólne rozliczenie z małżonkiem?
Z chwilą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej Polakom przysługuje prawo wspólnego rozliczenia podatkowego ze współmałżonkiem. Ta korzystna zmiana bardzo ułatwia uzyskanie wysokiej kwoty podatku do zwrotu, zwłaszcza osobom o wyższych dochodach. Nie jest przy tym konieczne, aby współmałżonek o niższych dochodach zamieszkiwał w Niemczech, tak jak to było przed przystąpieniem do Unii Europejskiej. Nie ma znaczenia także fakt, czy małżonkowie wspólnie rozliczają się w Polsce. Znaczenie mają natomiast następujące okoliczności:
małżonkowie nie mogą mieć ustanowionej rozdzielności majątkowej
jeżeli tylko jedno z małżonków pracowało w Niemczech ich wspólne dochody poza terenem Niemiec nie mogą być wyższe niż 9.000 EURO.
Czy złożenie zeznania podatkowego w Niemczech jest obowiązkowe?
W przypadku pracowników składanie zeznania podatkowego z reguły nie jest obowiązkowe, ale opłaca się to zrobić, żeby otrzymać zwrot podatku. Są jednak przypadki, w których istnieje obowiązek złożenia zeznania i to bez względu, czy spodziewamy się zwrotu podatku czy nie.
Taka sytuacja występuje gdy:
pracownik miał przyznany przez urząd skarbowy tzw. Steuerfreibetrag czyli kwotę wolną od podatku. Uwaga! Taka sytuacja niekiedy jest efektem działań pracodawcy, jeżeli z pracownikiem jest zawarta umowa o wynagrodzenie w wysokości netto, wówczas bowiem na obniżeniu podatku od płac korzysta pracodawca. pracownik miał przyznaną tzw. trzecią klasę podatkową Steuerklasse 3, która zakłada, że będzie miało miejsce wspólne rozliczenie z małżonkiem. Wówczas również obniżeniu ulega podatek od płac i pracownik korzysta na tym otrzymując więcej na rękę. Musi jednak złożyć zeznanie, żeby wykazać, iż był do tego uprawniony. osoby, które mają zarejestrowaną działalność gospodarczą na terenie Niemiec zawsze mają obowiązek złożenia tam rocznego zeznania podatkowego. osoby, które świadczyły na terenie Niemiec usługi na podstawie działalności gospodarczej zarejestrowanej w Polsce mogą zostać wezwane do złożenia tam rocznego zeznania podatkowego, choćby w celu ustalenia rezydencji podatkowej.
Podatnicy zobowiązani do złożenia rocznego zeznania podatkowego w Niemczech powinni to zrobić do 31 lipca roku następnego.
Wezwanie nosi nazwę Erinnerung an die Abgabe der Steuererklärung i jest wysyłane automatycznie, jeżeli podatnik figuruje w bazie danych. Bywa, że takie wezwanie otrzymuje osoba, która wcale nie jest zobowiązana do składania zeznania, bo np. w ostatnim roku już nie pracowała w Niemczech. Jeżeli podatnik uważa, że nie jest zobowiązany do składania zeznania to powinien o tym powiadomić niemiecki urząd finansowy – najlepiej za naszym pośrednictwem.
WAŻNE! Absolutnie odradzamy ignorowanie takiej sprawy. Brak reakcji podatnika spowoduje wydanie decyzji podatkowej na podstawie szacunku. Taka decyzja uprawomocnia się w ciągu miesiąca od jej wydania i wówczas z punktu widzenia niemieckiego prawa podatkowego powstaje dług podatkowy, który podlega egzekucji przez organa celne na terenie całej Unii Europejskiej. Dlatego najprostszym sposobem uniknięcia problemów jest udzielenie odpowiedzi niemieckiemu urzędowi.
Czy dochody uzyskane w Niemczech muszę zgłosić w polskim urzędzie skarbowym?
Dochody uzyskane w Niemczech należy zgłosić polskiemu fiskusowi w zeznaniu rocznym, ale nie płaci się od nich podatku w Polsce. Powyższe wynika z tego, że pomiędzy Polską a Niemcami obowiązuje umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania (3 MB), która przewiduje, że dochody opodatkowane w jednym kraju są uwzględniane w drugim kraju na zasadzie tzw. ‘odliczenia z progresją’.
Dochody uzyskane w Niemczech mogą wpłynąć na wysokość podatku jedynie wówczas, gdy podsumowanie dochodów z obu krajów spowoduje przekroczenie któregoś z polskich progów podatkowych. Wówczas może powstać konieczność dopłaty podatku od dochodów uzyskanych w Polsce. Aby uniknąć ewentualnych błędów przy sporządzaniu rozliczenia dla polskiego urzędu skarbowego, zachęcamy Was do skorzystania z naszej usługi ‘Kalkulacja PIT’ – nasi specjaliści sporządzą dla Państwa profesjonalną, opartą na aktualnych przepisach prawa, kalkulację PIT dla polskiego fiskusa czytaj więcej.
Euro-Tax.com – zwrot podatku z zagranicy
Dodatkowe dochody i świadczenia
Uzyskiwałeś dochody, od których podatek nie był odprowadzany na bieżąco, a ich miesięczna suma była wyższa niż 410 euro. Dotyczy to np. środków otrzymywanych z tytułu najmu, dzierżawy lub świadczenia emerytalnego.
I/LUB
Nie otrzymywałeś wynagrodzenia za pracę, ale zostało Ci przyznane świadczenie w miejsce tych dochodów wynoszące więcej niż 410 euro miesięcznie, np. zasiłek chorobowy Krankengeld, urlop macierzyński Mutterschaftsgeld, zasiłek rodzicielski Elterngeld, zasiłek dla bezrobotnych Arbeitslosengeld I. Nie dotyczy to Arbeitslosengeld II wypłacanego z budżetu państwa.
키워드에 대한 정보 jak sprawdzić kiedy dostanę zwrot podatku z niemiec
다음은 Bing에서 jak sprawdzić kiedy dostanę zwrot podatku z niemiec 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.
이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!
사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Rozliczanie podatku w Niemczech 🤨 Sprawdź co możesz odliczyć by dostać duży zwrot 🤔
- rozliczanie podatku w niemczech
- jak rozliczyć podatek w niemczech
- do kiedy rozliczamy pit
- rozliczenie podatku
- podatek
- niemcy
- jak odzyskać pieniądze
- pit ue-eog
- podatek od krypto
- kryptowaluty
- jak otrzymac zwrot podatku
- jak rozlicze podatek w niemczech
Rozliczanie #podatku #w #Niemczech #🤨 # #Sprawdź #co #możesz #odliczyć #by #dostać #duży #zwrot #🤔
YouTube에서 jak sprawdzić kiedy dostanę zwrot podatku z niemiec 주제의 다른 동영상 보기
주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Rozliczanie podatku w Niemczech 🤨 Sprawdź co możesz odliczyć by dostać duży zwrot 🤔 | jak sprawdzić kiedy dostanę zwrot podatku z niemiec, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.