Fajne Odpowiedzi Na Komentarze | Najlepsze Odpowiedzi Na Sprawdzianach 8 모든 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “fajne odpowiedzi na komentarze – NAJLEPSZE ODPOWIEDZI NA SPRAWDZIANACH 8“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Kacper Rietz 이(가) 작성한 기사에는 조회수 1,043,277회 및 좋아요 66,617개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

fajne odpowiedzi na komentarze 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 NAJLEPSZE ODPOWIEDZI NA SPRAWDZIANACH 8 – fajne odpowiedzi na komentarze 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

https://key-drop.pl/?promo_code=KACPER
4 SKRZYNIE ZA DARMO, KOD: KACPER
Wpadaj na regularne streamy! ► https://facebook.com/kacper.Rietz/
Najlepszy instagram w kraju ► https://www.instagram.com/kacper.rietz/
Dołącz do naszego discorda! ► https://discord.gg/Kacperrro
Skontaktuj się ze mną ► [email protected]

fajne odpowiedzi na komentarze 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Jak odpowiadać na komentarze? 10 ważnych zasad. – Emilia Lis

2.Odpowiedz szybko. Kiedyś poprzez Messengera zadałam pytanie organizatorowi dużej imprezy fitnessowej. Automatyczna odpowiedź brzmiała tak:.

+ 여기에 더 보기

Source: emilialis.pl

Date Published: 1/19/2021

View: 125

Jak Cię widzą, tak Cię piszą – czyli jak odpowiadać na …

Jedną z nich jest interakcja, przez którą rozumieć należy odpowiadanie na komentarze użytkowników na firmowym profilu. Choć to zadanie wydaje …

+ 더 읽기

Source: www.grupa-tense.pl

Date Published: 9/21/2021

View: 174

Jak odpowiadać na komentarze użytkowników w Internecie?

Jednym z elementów budowy wizerunku firmy w Internecie jest reagowanie na opinie dotyczące naszej działalności. Od naszej odpowiedzi zależy, …

+ 여기를 클릭

Source: www.gowork.pl

Date Published: 9/20/2021

View: 8363

Ujawniamy, jak odpowiedzieć na opinie Google [20 przykładów!]

Niech odpowiadanie na opinie Google stanie się ważnym i dobrze przemyślanym procesem w Twoim ecommerce. W swojej wypowiedzi na komentarz klienta …

+ 여기에 표시

Source: zaufane.pl

Date Published: 12/7/2021

View: 4349

Jak odpisywać na komentarze typu: “Śliczna”,… – Dojrzewamy.pl

… mi prawi komplementy to niby miło mi jest ale nic poza “dziękuję” nie mówię bo nie wiem co! Tematy: zdjęcia, komentarze, komplementy. Odpowiedź. Fajne …

+ 더 읽기

Source: dojrzewamy.pl

Date Published: 1/11/2021

View: 7084

Jak odpowiadać na komentarze na Facebooku? – CO ROBIMY?

Przykład odpowiedzi, która zachęca do pozostawienia kolejnego komentarza. 2. Budowanie relacji z klientami i klientkami – bądź w komentarzu …

+ 여기에 표시

Source: zczymtosieje.com

Date Published: 6/14/2022

View: 627

100 zabawnych i mądrych odpowiedzi na komplementy

śmieszne i mądre odpowiedzi na komplementy. „jesteś piękna!” jesteś przystojny!” jesteś sexy!” jesteś genialna!” ładnie pachniesz.”.

+ 더 읽기

Source: tombouctou-food.com

Date Published: 8/16/2021

View: 6626

Jak odpowiadać na opinie? 22 gotowe odpowiedzi

Zastanawiasz się, jak powinieneś odpowiedzieć na negatywny komentarz wystawiony przez gościa? A może nie wiesz, jak podziękować za pozytywną …

+ 여기를 클릭

Source: www.promocjahotelu.pl

Date Published: 7/23/2021

View: 1628

주제와 관련된 이미지 fajne odpowiedzi na komentarze

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 NAJLEPSZE ODPOWIEDZI NA SPRAWDZIANACH 8. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

NAJLEPSZE ODPOWIEDZI NA SPRAWDZIANACH 8
NAJLEPSZE ODPOWIEDZI NA SPRAWDZIANACH 8

주제에 대한 기사 평가 fajne odpowiedzi na komentarze

  • Author: Kacper Rietz
  • Views: 조회수 1,043,277회
  • Likes: 좋아요 66,617개
  • Date Published: 2019. 7. 11.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=gaDdQy5KRGY

Jak odpowiedzieć komus na komentarz?

Odpowiadanie na komentarz
  1. W okienku Komentarze kliknij komentarz, na który chcesz odpowiedzieć.
  2. Kliknij ikonę Odpowiedz poniżej.

Jak odpowiedzieć na złośliwy komentarz?

Personalizuj odpowiedzi

Postaraj się w jakiś sposób spersonalizować odpowiedź na negatywny komentarz – zwróć się do klienta po imieniu, przeproś na kłopot i spróbuj go rozwiązać. Takie podejście sprawi, że użytkownik będzie miał poczucie iż rzeczywiście ktoś go słucha i chce pomóc.

Jak odpowiadać na komentarze na ig?

Aby odpowiedzieć komuś w wątku komentarzy, wspomnij o tej osobie w komentarzu. Osoba ta otrzyma powiadomienie o komentarzu w obszarze Aktywność. Przejdź do zdjęcia lub posta. Dotknij opcji Odpowiedz pod komentarzem i dodaj swój komentarz.

Jak odpowiadać na komentarze na Facebooku?

Klasyczna wersja przeglądarki w urządzeniu mobilnym
  1. Dotknij w prawym górnym rogu Facebooka.
  2. Dotknij pozycji Strony.
  3. Przejdź do swojej strony, a następnie do komentarza.
  4. Dotknij polecenia Odpowiedz pod komentarzem.
  5. Napisz odpowiedź i dotknij Odpowiedz.

Co odpisać na co u ciebie słychać?

fine, ok, very well.

Jak odpowiadać na pozytywne opinie?

Odpowiadamy na komentarz POZYTYWNY

Możesz napisać: „dziękuję za pozytywny komentarz”, „dziękuję za miłe słowa” i tym podobne grzeczności. Twoja odpowiedź będzie jednak lepiej odczytana przez komentującego (a przede wszystkim przez innych czytających opinie) gdy będzie złożona. Pokaż klientowi, że pamiętasz jego sprawę.

Jak odpowiadać na glupie komentarze?

Jeśli uwagi i negatywne komentarze są trafione czy zasłużone oraz dotyczą naszej marki ogólnie, warto również dać satysfakcję osobom krytykującym i zapewnić je, że rozwiążemy dany problem, rozważymy ew. zmianę lub podziękować im za zwrócenie uwagi.

Jak odpowiadać na obraźliwe komentarze?

Monitoring
  1. Odpowiedz tak szybko, jak to możliwe. Działaj szybko, ale z głową. …
  2. Bądź miły i nie próbuj udowodnić gościowi, że nie ma racji. Klient ma zawsze rację! …
  3. Nie obrażaj! …
  4. Przeproś i skieruj rozmowę do wiadomości prywatnej. …
  5. Zaoferuj rozwiązanie.

Jak odpowiadać na komplementy?

Przyjęcie komplementu i podziękowanie. Jedyne adekwatne rozwiązanie. Serio, przerabiałem wszystkie scenariusze i najsensowniejszą reakcją na komplementy, niezależnie czego by one nie dotyczył, jest po prostu przyjęcie ich i powiedzenie „dziękuję”. Tyle.

Jak napisac komentarz na ig?

Żeby w swoim komentarzu zamieścić zdjęcie, bądź wideo wystarczy wcisnąć opcję „Skomentuj” po prawej stronie, pod opublikowaną fotką.

Jak polubić komentarz na Instagramie?

Aby polubić komentarz do zdjęcia lub filmu, dotknij ikony po prawej stronie komentarza. Aby cofnąć polubienie komentarza, dotknij ponownie ikony . Aby zobaczyć, kto polubił dany komentarz, dotknij liczby polubień pod tym komentarzem.

Jak dodać zdjęcie do istniejącego już posta na Instagramie?

Początek procesu jest taki sam, jak przy dodawaniu zwykłego zdjęcia do Instagrama. Następnie w rogu widzimy nową ikonkę z kwadracikami ułożonymi kaskadowo. Po jej kliknięciu możemy dodać do posta kolejne zdjęcia, klipy wideo, Boomerangi, Hyperlapse’y, czy co wam tylko w duszy gra.

Jak odpowiedzieć na wiadomość Messenger?

Przesuń palcem w prawo po wiadomości, na którą chcesz odpowiedzieć. Jej treść zobaczysz tuż nad polem do wpisywania tekstu. Teraz, gdy odpowiesz, Twoja wiadomość pojawi się jako kolejna w konwersacji.

Jak się pisze komentarze na Facebooku?

Dotknij pozycji pod postem. Dotknij opcji Napisz komentarz w dolnej części ekranu, a następnie wpisz komentarz. Dotknij opcji , aby zrobić lub przesłać zdjęcie.

Jak odpowiedzieć na życzenia na Facebooku?

Bardzo dziękuję za życzliwe życzenia urodzinowe, które mi przesłałeś. To naprawdę sprawia, że ​​dzień, na którym mi zależy, jest jeszcze lepszy. Serdecznie dziękuję i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć się ponownie wkrótce! Dzięki, że o mnie myślisz!

Jak podziękować za opinie na Facebooku?

Możesz napisać: „dziękuję za pozytywny komentarz”, „dziękuję za miłe słowa” i tym podobne grzeczności. Twoja odpowiedź będzie jednak lepiej odczytana przez komentującego (a przede wszystkim przez innych czytających opinię), gdy będzie choć odrobinę złożona. Pokaż klientowi, że zapamiętałeś Waszą współpracę.

Czemu nie mogę odpowiadać na komentarze na FB?

Możliwe przyczyny w razie niepowodzenia: Osoba, której chcesz odpowiedzieć dezaktywowała lub usunęła konto. Zablokowałeś(aś) osobę, której chcesz odpowiedzieć, lub ta osoba zablokowała Ciebie. Próbujesz wziąć udział w konwersacji grupowej, którą pozostali rozmówcy już opuścili.

Kto widzi ukryte komentarze na Facebooku?

Komentarz zostanie ukryty dla wszystkich pozostałych osób. Odpowiedzi na komentarz również będą ukryte. Jeśli chcesz ukryć konkretne odpowiedzi na komentarz, możesz wybrać i ukryć każdą odpowiedź osobno. Jeśli ukryjesz tylko odpowiedzi na komentarz, oryginalny komentarz będzie nadal widoczny dla wszystkich innych osób.

Jak zobaczyć ukryte komentarze na FB?

Istnieje jednak możliwość sprawdzenia, czy komentarz faktycznie został ukryty. Najlepszym sposobem jest uruchomienie przeglądarki w trybie prywatnym, wylogowanie się z portalu, a następnie sprawdzenie strony danego fanpage’a.

Jak odpowiadać na komentarze? 10 ważnych zasad.

353 dni. Tyle czekałam na odpowiedź od organizatora dużej fitnessowej imprezy. Wykrzykniki na końcu każdego zdania? Tak odpisywał właściciel klubu fitness na uwagi klientki. Czy tak można? Tak. Nikt tego nie zabroni, ale po co działać w ten sposób? Wtedy przegrywasz. Ja wolę byś wygrał, ale to od ciebie zależy, czy komunikacja online będzie źródłem twojego sukcesu czy porażki. Jak zatem odpowiadać na komentarze na Facebooku czy firmowym blogu? Poznaj 10 wskazówek i działaj.

1.Po pierwsze odpisz

Pytania bez odpowiedzi to niestety wciąż częste zjawisko. Wiele komentarzy woła „Halo, mówię do ciebie”, a nikt się nie odzywa. Czasami na odpowiedź czekasz tygodniami, miesiącami lub w ogóle jej nie dostajesz. Nie lubisz tego, prawda? Jeśli więc jesteś po drugiej stronie i ktoś pisze do ciebie – odpisuj. Pamiętaj, że gdy odpisujesz, to pokazujesz szacunek do klienta i dajesz sygnał, że się interesujesz i ci zależy.

Co z negatywnymi komentarzami na Facebooku?

To samo. Odpisuj. Brak odpowiedzi pokazuje, że ignorujesz i nie radzisz sobie z krytyką. To sygnał, że nie panujesz nad sytuacją ani swoim biznesem.

2.Odpowiedz szybko

Kiedyś poprzez Messengera zadałam pytanie organizatorowi dużej imprezy fitnessowej. Automatyczna odpowiedź brzmiała tak:

Dziękujemy za kontakt! W tej chwili nie możemy odpowiedzieć na Państwa zapytanie.

Skontaktujemy się najszybciej jak to będzie możliwe.

„Najszybciej jak to możliwe” oznaczało 353 dni. Po prawie 12 miesiącach odpowiedź nie miała już dla mnie znaczenia, a niesmak pozostał.

Odpowiedz szybko, szybciej, najszybciej.

W przypadku wiadomości mailowej najczęściej mówi się o bezpiecznych 24 h i 48 h jako ostatecznym terminie. Ja rekomenduję, by odpisywać jeszcze tego samego dnia, a jeśli chcesz osiągnąć efekt “WOW”, odpisz w ciągu kilku godzin lub kilkunastu minut. W korespondencji mailowej mamy jednak więcej czasu i nie ma co panikować, że trzeba już, od razu, w tej chwili.

Świat social mediów rządzi się natomiast swoimi – innymi prawami. Tu wszystko dzieje się szybko, a każda minuta jest na wagę złota. Szczególnie w przypadku słów, które ci nie pasują, czas odgrywa dużą rolę. Gdy reagujesz szybko na negatywny komentarz, możesz uniknąć fali krytyki od kolejnych osób i komunikacyjnego kryzysu. Jeśli jednak odpuścisz, to może się okazać, że jutro będziesz mieć duży problem i wtedy słowo „przepraszam” nie wystarczy.

Jeśli prowadzisz fanpage na Facebooku, to nie wystarczy doglądać go raz w tygodniu. Coś za coś. Chcesz promować, zachęcać, dzielić się tym, co w twoim biznesie najlepsze? Musisz też znaleźć czas na to, by obserwować, być czujnym i reagować, gdy dzieje się nie tylko dobrze, ale i niewygodnie.

3.Podziękuj za komentarz

Nawet jeśli komentarz nie podoba ci się, a „dziękuję” nie chce przejść przez usta, to nie mów niczego pod nosem i po prostu napisz. Łatwiej nam pisać niż mówić, prawda? Jasne, że nie będziesz dziękować za obrażanie i wulgaryzmy. Takie słowa nawet należy usuwać, ale o tym powiem ci więcej w punkcie nr 9.

Jeśli jednak komentarz to zwrócenie uwagi na niedociągnięcia twoje, twojego zespołu czy ogólnie klubu, to podziękuj. Za co? Za poświęcony czas i podzielenie się opinią.

Teraz dzięki komentarzowi wiesz, co możesz poprawić. Możesz być lepszy, a początkowy minus zamienić w plus. Poza tym minimalizujesz ryzyko podobnych komentarzy w przyszłości, gdy dany problem już rozwiążesz. Pamiętaj, że niezadowolony klient może wiele pomóc, tylko trzeba otworzyć się na to, by dostrzec, wysłuchać i zmienić to, co nie działa.

„Najbardziej niezadowoleni klienci to twoje najlepsze źródło nauki”

Bill Gates

4. Przeproś i działaj

Nawet najlepszym zdarzają się błędy i wtedy warto podejść do tego z pokorą i rozwagą.

Zawiniłeś? Przeproś.

Przeproś. Przeprosiłeś? Wyjaśnij.

Wyjaśnij. Wyjaśniłeś? Napraw problem.

Napraw problem. Załatwiłeś? Poinformuj o tym klienta.

Poinformuj o tym klienta. Jest wciąż niedosyt? Zadbaj o rekompensatę.

Oczywiście wszystko zależy od rangi problemu i nastroju twojego klienta. Czasami wystarczy naprawić problem i już jest ok. Są jednak przypadki, gdy słychać, widać i czuć, że twój klient chce czegoś więcej. Nieraz warto mu to dać. Bez przesady, bez skrajności, ale chociaż drobne wynagrodzenie niedogodności może zdziałać cuda. Może to być wejściówka, voucher, klubowy gadżet. Pomyśl, zajmij się tym i miej gotowe na wszelki wypadek.

5.Skomplikowana sprawa

Czasami sprawa jest poważna i nie jesteś w stanie wyjaśnić sytuacji od razu. Zdarzenie dotyczy kilku osób i sytuacji, o której dowiadujesz się dopiero teraz. Twój klient jest bardzo zdenerwowany. Patrzysz na to, co pisze. Czujesz jego gniew i rozczarowanie. W dodatku wydaje ci się, że to, o czym pisze jest mało prawdopodobne. Co wtedy?

Okaż zainteresowanie.

Podziękuj za poinformowanie o sytuacji.

Obiecaj, że sprawdzisz wszystko, wyjaśnisz i wrócisz z odpowiedzią.

Sprawdź o co chodzi jeszcze dziś, ewentualnie jutro.

Poznaj wersję innych osób, by móc odnieść się do problemu wiedząc możliwie jak najwięcej.

Bądź w kontakcie z nadawcą komentarza. Warto wtedy przejść na tryb rozmowy prywatnej, a czasami nawet skontaktować się telefonicznie lub osobiście podczas wizyty klienta w klubie. Kontakt wzrokowy czy uśmiech słyszany przez telefon może zdziałać więcej niż słowo pisane.

Załatw temat do końca, by nie pozostał niesmak. Porażkę naprawdę można zamienić w sukces, a klient, który był początkowo gotów zrezygnować z twoich usług – może zostać z tobą na wiele lat.

6. Odłóż emocje na bok

Emocje są ważne. Dostarczasz klientowi radości lub wzruszeń? Brawo, o to chodzi. Jednak w przypadku odpisywania na komentarze, emocje często są złym doradcą.

Dotknęły cię czyjeś słowa? Jesteś zły lub rozgoryczony? Weź 3 głębokie oddechy i dopiero odpisz.

Nie odpisuj od razu. Poczekaj, przemyśl.

Gdy już napiszesz – nie wysyłaj. Przeczytaj jeszcze raz. Zobaczysz, że część tekstu zmienisz, wykreślisz niektóre słowa.

Twój klient może być wściekły, zawiedziony, ale twoim zadaniem jest nie ulegać jego emocjom. Zachowaj spokój (choć wiem, że nieraz jest trudno), a dodatkowo spróbuj załagodzić sytuację. To jest w tym momencie twoje główne zadanie. Dzięki wcześniejszym wskazówkom na pewno będzie ci już łatwiej to osiągnąć.

7. Pisz poprawnie

O tym, by nie odpisywać na gorąco pod wpływem emocji (zwłaszcza negatywnych), już wiesz. Dodaj do tego kilka minut na tzw. „uleżenie się tekstu” i już będzie prawie dobrze.

Wtedy przeczytaj tekst raz jeszcze. Sprawdź, czy jest poprawnie napisany – bez błędów stylistycznych i ortograficznych. Stosuj polskie znaki. Pamiętaj, że poprawność językowa to także twój profesjonalizm i okazanie szacunku klientowi. Ktoś, kto pisze poprawnie, a otrzymuje odpowiedź pełną błędów, „nakręca się” jeszcze bardziej i jest skory do zwrócenia uwagi na kolejne twoje niedociągnięcia.

8. Pamiętaj o sobie

Klient nasz pan? Nie – ja tego nie kupuję, choć widzę, że wciąż wiele osób przyklaskuje temu podejściu. Twój klient jest ważny, nawet bardzo ważny. Okazuj mu zainteresowanie, szacunek i dbaj o niego, ale myśl też o sobie.

Nie odkładaj na bok swoich myśli, uczuć, przekonań. Bądź fair w stosunku do wszystkich klientów, a nie tylko do jednego. Respektuj zasady panujące w klubie, ale nie idź na skróty. Powiedzenie “Taki jest regulamin i już” to moim zdaniem zły kierunek. “Tak myślę i kropka” też nie pomoże, a wręcz przysporzy więcej problemów. Chodzi o to, by swoje racje i zasady umieć wytłumaczyć rzetelnie i z szacunkiem dla drugiej strony.

9. Usuń komentarz

Generalnie nie usuwaj komentarzy. Kasowanie słów, które są niewygodne to droga na skróty, która do niczego dobrego nie prowadzi. Ludzie obserwują i zapamiętują. Widzą, że kasujesz, lekceważysz, nie radzisz sobie. Zamiast tego naucz się odpowiadać na wszystkie rodzaje komentarzy i odpowiednio nimi zarządzaj.

Jest 1 wyjątek

Usuwaj komentarz, gdy osoba komentująca przekroczy granice dobrego smaku, kultury, poszanowania dla drugiego człowieka.

Wulgaryzmy, obrażanie, agresja, nienawiść – tego nie toleruj.

Twój firmowy fanpage czy strona internetowa to nie miejsce na takie rzeczy. W ogóle na takie zachowania nie ma miejsca.

10. Kto odpowiada na komentarze?

Dziś każdy zna się na mediach społecznościowych, a obsługa klubowego fanpage’a to pestka. Co to za filozofia odpisać na komentarz? No tak… Wielu myśli, że tym może się zająć każdy. Niestety wciąż nie doceniamy jak wiele dobrego może zdziałać dobrze zaprojektowana komunikacja, a jak wiele popsuć, gdy powierzymy ją komuś bez zastanowienia.

Gdy komunikacją z klientami zajmuje się ktoś, kogo umiejętności nie znamy i nie sprawdzamy, to sporo ryzykujemy. Potem widzimy posty ze „strechingiem” czy „menagerem” (poprawne to: stretching i manager, menadżer, menedżer). Odpowiedzi na komentarze to identyczna treść wysyłana do wszystkich na zasadzie “kopiuj-wklej” lub w ogóle brak odpowiedzi, a informacja o odwołaniu zajęć, to zdawkowe: „Dziś zajęcia odwołane”.

To nie są tylko słowa. To aż słowa, które nieodpowiednio użyte mogą pociągnąć twoją firmę w dół. Zrozum, że komunikacja ma ogromną moc. Nie tylko ta offline, gdy spotykasz się z ludźmi twarzą w twarz. Porozumiewanie się online może zdziałać dużo dobrego, ale trzeba to robić odpowiednio i z ludźmi, którzy się na tym znają. Nie wystarczy krótkie szkolenie, podczas którego poznasz formułkę na „dzień dobry”. Porozumiewanie się z klientem to coś więcej.

Jakim jesteś człowiekiem?

Empatia, wysoki poziom inteligencji emocjonalnej i obserwacja. To cechy i zachowania, które pomogą lepiej się komunikować z innymi także wtedy, gdy czytamy i piszemy. Wiedz, że ze słów pisanych możesz wiele odczytać.

Twój klient woli byś mówił mu po imieniu, czy może oczekuje formalnej relacji?

Woli krótko, zwięźle i na temat, a może dłuższe pogawędki to jego klimat?

W jego słowach czuć gniew czy może smutek?

Chce rekompensaty czy wystarczy, że przeprosisz?

To wszystko można wyczuć, ale nie każdy to potrafi. Dlatego pamiętaj, by nie powierzać pierwszej lepszej osobie tak odpowiedzialnej funkcji jak kontakt z twoimi klientami. Gdy zaangażujesz do tego kogoś, kto robi to dobrze, a dodatkowo jakby z automatu potrafi rozmawiać z ludźmi – będzie wam łatwiej.

Ucz się, projektuj, poprawiaj

Pamiętaj, że naturalne zdolności to nie wszystko. Wiele możesz się nauczyć. Mnóstwo rzeczy można, a nawet trzeba zaprojektować i przygotować na wszelki wypadek. Wtedy niewiele cię zaskoczy, gdy zacznie się robić niemiło. Ćwicz, projektuj, poprawiaj. Ucz się na błędach swoich oraz innych. Wyciągaj wnioski, by kolejne niedociągnięcia były mniejsze i zdarzały się coraz rzadziej.

Mam nadzieję, że powyższe wskazówki wiele pomogą tobie i twojemu zespołowi. W tej formie przekazuję ci wiedzę, a jeśli masz niedosyt, to może poćwiczymy kiedyś na żywo na konkretnych przykładach podczas warsztatów?

Jak Cię widzą, tak Cię piszą – czyli jak odpowiadać na komentarze

Każdy, kto aktywnie działa w mediach społecznościowych i prowadzi profil z pewnością zna, a przynajmniej powinien znać, obowiązujące przy tym zasady. Jedną z nich jest interakcja, przez którą rozumieć należy odpowiadanie na komentarze użytkowników na firmowym profilu. Choć to zadanie wydaje się błahostką, wymaga ogromnej wprawy, doświadczenia i staranności.

Facebook to portal społecznościowy, dzięki któremu marki mają możliwość stanąć niemalże twarzą w twarz ze swoimi odbiorcami. W ostatnim czasie jesteśmy świadkami wzmożonej aktywności w tym zakresie. Otóż, coraz częściej możemy spotkać się z komentarzami publikowanymi przez administratorów strony na profilu konkretnej marki. I super, bo to dobra i właściwa praktyka. Tylko nie każdy zmierza w odpowiednim kierunku.

To naturalne, że na naszej firmowej stronie będziemy spotykali się z komentarzami o charakterze zabawnym, pochlebnym, ale także obraźliwym czy złośliwym. Jeśli publikujemy content, który jest dobry, w odpowiedzi otrzymujemy tę pierwszą grupę komentarzy, ale niestety musimy liczyć się z tym, że możemy zderzyć się także z negatywnym odzewem. Grunt, aby nasza odpowiedź nie stała się viralem i wcale nie mam tu na myśli pozytywnego wydźwięku tego zjawiska…

Odpowiadanie na komentarze, jak już wcześniej wspomniałam, jest jak spotkanie twarzą w twarz z odbiorcą, który ma czas, żeby dokładnie przemyśleć swoją argumentację. Te negatywne komentarze wymagają od nas więcej wysiłku i cierpliwości, a nie każdy ma w sobie ich wystarczające pokłady. Ważne, żeby samo odpowiadanie nie było złem koniecznym, a źródłem zabawy i sposobem na zwiększanie zaangażowania oraz budowania reputacji.

Moje zainteresowanie tematem zawdzięczam Coca-Coli, w przypadku której dla niektórych zabawne i bezsensowne komentarze, okazały się z dnia na dzień, z miesiąca na miesiąc znacznie zwiększać zaangażowanie na jej profilu.

Trzeba mieć priorytety!

To oczywiste, że użytkownicy domagają się odpowiedzi na komentarze. Z tym że, jeżeli mamy ich tysiące pod swoim postem, nie sposób od razu odpowiedzieć na wszystkie. Dlatego pamiętaj, aby w pierwszej kolejności wybierać te, do których musisz się niezwłocznie odnieść i wiedz o tym, że ci, którzy natychmiast potrzebują Twojej pomocy są zaledwie o krok przed tymi niezadowolonymi, dlatego potraktuj ich jako priorytet. Zaraz za nimi w kolejce na odpowiedź lub jakąkolwiek reakcję (chociażby polubienie) czekają ci, którzy zostawili komentarz, bo zwyczajnie lubią Twoją markę – o nich również nigdy nie powinieneś zapominać. Okaż im wdzięczność za to, że ciągle są z Tobą i kibicują Twojej działalności.

Wymagaj kultury… przede wszystkim od siebie

Pamiętaj także, że obserwuje Cię mnóstwo ludzi i to nie tylko ci, którzy polubili Twój fanpage. Jak pewnie doskonale wiesz, Internet nie wybacza, zatem zawsze powinieneś zachowywać się pozytywnie i uprzejmie, niezależnie od tego z jak banalną, złośliwą czy prowokacyjną wypowiedzią masz do czynienia. Nigdy nie zniżaj się do poziomu rozmówcy i nie wdawaj w bezsensowne potyczki słowne.

I nie bądź przewrażliwiony

Komentarze w mediach społecznościowych, podobnie jak e-maile, są tylko komunikatami tekstowymi i zazwyczaj istnieje duże ryzyko, że odbierzemy za krytykę coś, co nią w rzeczywistości nie jest. Dlatego najlepiej, jeśli wyjdziesz z założenia, że wszyscy ludzie są dobrzy i o ile nie wykazują czegoś innego, mają dobre intencje.

Zamiatanie pod dywan

Jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził. Dlatego jeżeli ktoś wyraża negatywną opinię na temat jakości Twoich usług czy produktów, nie odsyłaj go z kwitkiem. Zawsze bądź rzeczowy i konkretny. Nigdy nie wysyłaj automatycznych odpowiedzi.

To nie załatwia sprawy, a już na pewno nie przynosi korzyści.

Zadawaj pytania!

To zwiększa zasięg! Jeszcze raz zaprezentuję zrzut ekranu z komentarzami do postów na profilu marki Coca-Cola:

Aby powiększyć, kliknij w zdjęcie

Zwróć uwagę, jak z miesiąca na miesiąc zmieniała się aktywność użytkowników. Na początku grudnia Coca-Cola pod swoimi komentarzami praktycznie w ogóle nie otrzymywała odpowiedzi, natomiast już w styczniu marka cieszy się sporym odzewem ze strony odbiorców.

Wniosek? Koniecznie odpowiadaj, byle rzeczowo i na temat, a najlepiej w formie pytania. To zachęca rozmówcę do podjęcia dalszej dyskusji i stanowi dowód Twojego zaangażowania.

Pamiętaj o zasadzie 5 P!

Kiedy już dotknie Cię kryzys oraz zaleje fala nienawiści i oburzenia, pamiętaj, że masz w tym momencie tylko jedno wyjście. Weź głęboki oddech, zachowaj spokój i zastosuj się do zasady „Pięciu P”:

1. Przeproś.

2. Przyznaj się do błędu.

3. Przeciwdziałaj.

4. Popraw się.

5. Powetuj.

W przypadku Croppa zabrakło jedynie kuponu rabatowego, ale i tak z sytuacji wybrnęli całkiem nieźle!

No i bez przesady…

Na koniec dodam jeszcze, że nie tylko odpisywanie na komentarze wymaga doświadczenia i ogłady. Niektórym nawet wysyłanie wiadomości e-mail nie wychodzi do końca dobrze.

Odpowiadanie na komentarz

W Word dla sieci Web możesz kliknąć komentarze, aby odpowiedzieć na nie podczas czytania lub edytowania dokumentu. Pierwszy krok zależy od tego, czy jesteś w widoku do czytania, czy w widoku do edycji. Dokumenty są otwierane w widoku do czytania.

5 wskazówek, jak odpowiadać na negatywne komentarze w social media

Właściciel każdego biznesu – stacjonarnego jak i internetowego – musi liczyć się z negatywnymi komentarzami klientów. Jest to kwestia, której nie należy ignorować, ponieważ nieprzychylne opinie bardzo szybko się rozprzestrzeniają, a to skutkuje o wiele gorszymi wynikami sprzedażowymi. Warto więc wiedzieć, jak odpowiadać na negatywne komentarze oraz jak sobie z nimi radzić, zwłaszcza w przypadku sklepów internetowych, które prowadzą swoje strony w portalach społecznościowych.

Jak odpowiadać na negatywne komentarze w mediach społecznościowych?

Każdy osoba prowadząca działania w social media musi wiedzieć, w jaki sposób radzić sobie z negatywną krytyką, z którą najczęściej spotykają się właściciele sklepów internetowych. Przede wszystkim konieczne jest odpowiednie nastawienia. Pamiętaj, żeby krytyki nie odbierać personalnie – Twój sklep internetowy nie jest pierwszym (a z pewnością nie ostatnim), który będzie musiał zmierzyć się z negatywnymi opiniami. Jeśli każdą krytykę będziesz odbierał osobiście, może to skutkować odpowiadaniem na wpisy użytkowników pod wpływem emocji, a to nie prowadzi do niczego dobrego…

1. Postaw się na miejscu klienta

Jeśli klient otrzyma uszkodzony produkt, to z całą pewnością napisze o tym w mediach społecznościowych. Nawet jeśli Twój sklep wysłał towar w dobrym stanie, a za ewentualne uszkodzenia odpowiada firma kurierska – klienta to nie interesuje. Tłumaczenie się sugeruje, że oddalasz od siebie winę. Lepiej spojrzeć na problem z perspektywy klienta, spróbować pomóc mu go rozwiązać i nie wnikać w szczegóły, dlaczego on wystąpił. Takie zachowanie daje o wiele lepsze efekty.

2. Odpowiadaj publicznie na krytykę

W przypadku skomplikowanych problemów klientów, warto czasem zaproponować prywatną formę kontaktu – z wykorzystaniem telefonu, wiadomości e-mail lub osobistego spotkania. Jednak jeśli możesz odpowiedzieć na komentarz publicznie – rób to. Nie tylko będziesz w stanie szybko rozwiązać problem klienta, ale również pokażesz pozostałym użytkownikom, że się daną kwestią odpowiednio zająłeś. Chociaż negatywne opinie mogą źle wpływać na wizerunek marki, to jednak odpowiadając na nie publicznie zbudujesz wizerunek firmy, która potrafi rozwiązać problemy użytkowników. Jest to też doskonały sposób na budowanie pozytywnej relacji z klientami.

3. Personalizuj odpowiedzi

Jeśli jakiś problem dotyka wielu użytkowników – np. do klientów trafiła cała partia przedmiotów z usterką – najprostszym rozwiązaniem wydaje się użycie takiej samej odpowiedzi na ich negatywne opinie. Choć zaoszczędzimy na tym sporo czasu, to jednak nie warto stosować takiego rozwiązania za każdym razem. Postaraj się w jakiś sposób spersonalizować odpowiedź na negatywny komentarz – zwróć się do klienta po imieniu, przeproś na kłopot i spróbuj go rozwiązać. Takie podejście sprawi, że użytkownik będzie miał poczucie iż rzeczywiście ktoś go słucha i chce pomóc.

4. Nie usuwaj negatywnych komentarzy!

Pozbycie się negatywnych opinii wydawać się może najprostszym rozwiązaniem, jednak długofalowe efekty takich działań mogą być tragiczne w skutkach. Oczywiście wpisy, w których zawarte są nieprawdziwe informacje można jak najbardziej usunąć, jednak jeśli dotyczą one prawdziwej kwestii – powinny one być widoczne dla wszystkich. Pamiętaj, że fanpage sklepu na Facebooku to nie jedyne miejsce, gdzie użytkownicy mogą zamieszczać swoje opinie. Jeśli zatem klient nie będzie mógł skrytykować firmy na Twojej własnej stronie, albo wpisy takie będą za każdym razem usuwane – zrobi to w innym miejscu. A tam możesz już nie mieć okazji do odpowiedzi.

5. Monitoruj swoją markę w internecie

Jeśli nie będziesz świadomy o pojawieniu się negatywnego komentarza na temat swojego przedsiębiorstwa – nie będziesz mógł na niego zareagować. Dlatego więc warto stosować narzędzia, służące do monitoringu internetu. Istnieje wiele firm, które oferują swoje autorskie rozwiązania ułatwiające to zadanie. Dzięki monitoringu internetu nie tylko bardzo szybko dowiemy się o negatywnej opinii, ale także równie szybko możemy na nią zareagować. A w przypadku komentarzy, które nie są pozytywne czas ma ogromne znaczenie.

Więcej na temat monitoringu w internecie i tego, jak wykorzystać go do poprawy swojego wizerunku w sieci, dowiesz się z poniższego filmu:

Dobra obsługa klienta to najlepsza forma marketingu

Dlaczego warto wiedzieć, jak odpowiadać na negatywne komentarze w social media? Ponieważ obsługa klienta prowadzona w odpowiedni sposób, ma wpływ na to, jak nasza firma jest postrzegana w sieci. Pamiętaj, że krytyczne komentarze od użytkowników były, są i zawsze będą stałym elementem każdego biznesu. Jeśli zatem nauczysz się tego, jak odpowiadać na negatywne komentarze, będziesz mógł prowadzić swój internetowy biznes o wiele efektywniej!

Jak odpowiedzieć na opinie Google – przykłady

Jak odpowiedzieć na pozytywne opinie Google?

Opinie użytkowników coraz częściej są elementem decydującym podczas ścieżki zakupowej. Już teraz warto zdać sobie sprawę z tego, że to zjawisko w Internecie każdego dnia rośnie w siłę, więc nie trzeba przed nim uciekać. Prowadząc biznes w sieci jako przedsiębiorca chcesz, aby Twoja firma zbierała same pozytywne opinie. I słusznie! Nie ma w tym nic złego – negatywne opinie choć się pojawiają, to nie radują tak jak dobre recenzje klientów. W tym artykule przedstawię Ci jak odpowiedzieć na opinie Google, aby pomóc Twojej firmie. Sformułuję również 20 przykładów odpowiedzi, które mają znaczenie w wyszukiwarce Google i oczach potencjalnych klientów.

Dlaczego odpowiadać na pozytywne opinie?

Zacznijmy jednak od tego, dlaczego w ogóle odpowiadać na opinie klientów Twojej firmy. Wizytówka Google to nie tylko źródło informacji o prowadzonym przez Ciebie biznesie. Wszystkie, nawet negatywne recenzje, mogą przyczynić się do budowania lojalności Twoich klientów. Wystarczy w Google My Business lub za pośrednictwem panelu Zaufane.pl, odpowiedzieć na opinie. Dodatkowo wesprzesz pozycjonowanie lokalne i pokażesz swoim potencjalnym klientom, że zależy Ci na ich satysfakcji i że nie jesteś zainteresowany tylko i wyłącznie zwiększeniem dochodów.

Pozytywne opinie przykłady

Zanim jednak przejdę do tego, jak możesz odpowiadać na opinie w mapach Google przyjrzyjmy się samym pozytywnym opiniom. Jak z pewnością sam zauważysz mają one różną jakość i wydźwięk. Niektóre pozytywne recenzje będą krótkie i proste, można je zaliczyć do tych pozytywno-neutralnych:

Inne natomiast będą bardziej szczegółowe, dokładne, przemyślane i zwięzłe:

Po przeczytaniu tych dwóch przykładów bez wątpienia od razu rozpoznasz tą “lepszą” recenzję. Nie mniej jednak udzielenie odpowiedzi należy się jednemu i drugiemu klientowi – każdą pozytywną opinię możesz wykorzystać w inny sposób. W jaki? Przedstawię to poniżej.

Jak odpowiedzieć na pozytywne opinie Google?

W przypadku odpowiedzi na pozytywne recenzje zadanie jest o wiele prostsze, niż w przypadku tych negatywnych. Łatwiej jest nam podziękować i zachęcić do ponownych zakupów czy skorzystania z usług, niż tłumaczyć się “wściekłemu” klientowi. Odpowiadając na opinie możesz jednak zrobić coś więcej dla siebie, prowadzonego biznesu w Internecie, a także stałych i potencjalnych klientów. Odpowiadanie na pozytywne opinie pokaże im, że jesteś bardzo zaangażowany w dobre relacje także po sfinalizowaniu transakcji.

Spersonalizuj swoją odpowiedź

Otrzymałeś pozytywną opinię na temat Twojej firmy? Świetnie! Teraz musisz na nią odpowiedzieć. Wiedz jednak, że samo “Dziękuję za pozytywną opinię” nie wystarczy. Warto spersonalizować odpowiedź. Zwróć się do klienta po imieniu – niech poczuje, że mówisz bezpośrednio do niego. Oto doskonały przykład:

Panie Kamilu, bardzo dziękujemy za pozytywną opinię. Takie słowa są dla nas ogromnie ważne i motywują nas do pracy. Zachęcamy do ponownych zakupów. Pozdrawiamy serdecznie!

Dobrze rozpoczęta odpowiedź z pewnością wywrze na odbiorcy bardzo miłe wrażenie.

Podziękuj i wzmocnij pozytywy

Niech odpowiadanie na opinie Google stanie się ważnym i dobrze przemyślanym procesem w Twoim ecommerce. W swojej wypowiedzi na komentarz klienta dobrze jest wzmocnić pozytywy:

Dzień dobry Pani Joanno, dziękujemy za pozytywną opinię. Naszym celem jest przede wszystkim zadowolenie klientów, dlatego stawiamy na najwyższe standardy w obsłudze wszystkich zamówień. Cieszymy się że docenia Pani pracę naszych doradców. Zapraszamy na ponowne zakupy!

Panie Ryszardzie, bardzo dziękujemy za współpracę i pozytywną opinię. Stawiamy ogromny nacisk na wysoką jakość wykonywanych przez nas usług. Bardzo nam miło, że zostało to przez Pana zauważone i docenione. Dziękujemy raz jeszcze i pozdrawiamy!

Rozwinięcie opinii klienta i opowiedzenie o miłych wrażeniach podczas obsługi przyniesie Tobie same korzyści.

Użyj w odpowiedzi nazwę swojej firmy

Reagowanie na pozytywny komentarz to coś, co lubi także wyszukiwarka Google – i to bardzo :). Jeżeli zastosujesz się do mojej wskazówki, to w swojej odpowiedzi użyj nazwy firmy, aby pozycjonować ją w dobrym kontekście:

Pani Sylwio, bardzo dziękujemy za pozytywną opinię. Podczas naszej pracy stawiamy na profesjonalizm i zadowolenie Klienta. Cieszymy się, że spełniliśmy Pani oczekiwania. Dziękujemy za owocną współpracę z Zaufane.pl!

Dzięki takiemu rozwiązaniu zadbasz o pozycjonowanie lokalne swojej firmy i przedstawisz ją wyszukiwarce Google w superlatywach.

Wykorzystaj słowa kluczowe

Kolejną zasadą w odpowiadaniu na pozytywne recenzje klientów jest używanie słów kluczowych – tych, na których najbardziej Ci zależy. Będzie to dodatkowym bodźcem do zwiększenia widoczności pod kątem SEO:

Dzień dobry Michale, bardzo dziękujemy za pozytywna opinię. Cieszymy się, że Pan Krzysztof to według Pana najlepszy mechanik w Rzeszowie. Właśnie na tym zależało nam otwierając nasz warsztat samochodowy. Dziękujemy za współpracę!

Pani Weroniko, dziękujemy! Niezmiernie miło nam czytać taką opinię. Zawsze dokładamy wszelkich starań, by nasze spersonalizowane prezenty cieszyły najbliższych naszych Klientów. Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do ponownych zakupów!

Wizytówka Google Moja Firma to jedno z najlepszych miejsc do wykorzystania słów kluczowych. Takim, które tygryski lubią najbardziej :).

Pamiętaj o marketingu

Przy odpowiadaniu na opinie warto pamiętać, że Twoja wypowiedź jest publiczna i z pewnością zostanie odczytana przez innych – w tym również przyszłych klientów, więc nie zapominaj o marketingu! Wspomnij np. o nowej usłudze, którą właśnie wdrażasz:

Gabrielo, bardzo dziękujemy za wysoką ocenę i cieszymy się że nasze produkty spotkały się z Twoim uznaniem. Mamy nadzieję że w niedalekiej przyszłości uda nam się ponownie nawiązać współpracę – czy wiesz, że w naszej ofercie znajdują się także maski do włosów uzupełniające działanie Twojego szamponu i odżywki? Zachęcamy do ponownego odwiedzenia naszego sklepu!

Wykorzystaj opinię klienta i rzuć mu haczyk z przynętą.

Zachęć do ponownych zakupów

Niewątpliwie mogę powiedzieć, że zachętę do ponownych zakupów lub skorzystania z usług Twojej firmy powinna mieć każda odpowiedź na pozytywną opinię:

Pani Tereso, cieszymy się, że zakupy w naszym sklepie sprawiły Pani radość. Bardzo się staramy, aby każdy ich etap był dla naszych klientów czystą przyjemnością. Dzięki Pani mamy szansę dalej się rozwijać. Zapraszamy do ponownych zakupów!

Dzień dobry Jarku, bardzo dziękujemy za pozytywną opinię. Jest ona dla nas niezmiernie cenna. Mamy nadzieję na kolejną współpracę, tym razem przy innym projekcie 🙂 Pozdrawiamy!

Skuteczna zachęta z pewnością sprawi, że Twój klient Cię nie zapomni.

Dodaj tekst o poleceniu rodzinie lub znajomym

Jeśli tylko masz taką możliwość, to poproś swoich “pozytywnych klientów” o to, aby dodatkowo polecił Cię swoim znajomym i rodzinie. W końcu nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zrobić!

Pani Karolino, dziękujemy za wspaniałą opinię i życzliwe słowa. Jest nam bardzo miło, że doceniła Pani tak liczne szczegóły i jakość naszej usługi. Cieszymy się także, że proponowane przez nas rozwiązania zyskały Pani uznanie. W razie potrzeby jesteśmy do dyspozycji również dla Pani najbliższych. Będziemy wdzięczni za polecenie 🙂 Pozdrawiamy!

Uwierz, że to na pozór banalne zdanie może przynieść Ci dodatkowych klientów.

Gotowe odpowiedzi na ogólne pozytywne opinie – 4 gwiazdki

To, że warto odpowiadać na opinie już wiesz. Poniżej przedstawiam Ci kilka przykładów odpowiedzi na opinie Google. Z łatwością możesz je wykorzystać, tylko pamiętaj, aby stosować zasadę personalizacji. Ok?

Panie XY, jest nam niezmiernie miło czytać taką opinię – cieszymy się, że nasze usługi spełniły Pana oczekiwania. Pięknie dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie!

Dzień dobry XY, bardzo dziękujemy za miłe słowa! Cieszymy się, że zakup w naszym sklepie sprawił Panu przyjemność. Pozdrawiamy!

Panie XY, bardzo dziękujemy za pozytywną opinię i docenienie naszej pracy. Cieszymy się, że spełniliśmy Pana oczekiwania. Pozdrawiamy serdecznie!

Dziękujemy Panie XY za wybór naszego produktu i pozytywną opinię. Zapraszamy na kolejne zakupy w naszym sklepie! W razie potrzeby nasz zespół pomoże Panu w odpowiednim wyborze. Serdecznie pozdrawiamy!

Pani XY, bardzo dziękujemy za pozytywną opinię! Staramy się, aby każda nasza usługa była odzwierciedleniem potrzeb i oczekiwań Klienta. To była bardzo miła współpraca. Pozdrawiamy!

Gotowe odpowiedzi na 5-gwiazdkowe opinie Google

Nieco inaczej ma się jednak sprawa z pozytywnymi opiniami 5-gwiazdkowymi. W takim przypadku warto podkreślić i docenić ten fakt. Twój klient nie tylko poczuje się wyjątkowo, ale również będzie motorem napędowym dla innych – dzięki Twojej odpowiedzi każdy będzie chciał poczuć się tak, jak on.

Panie XY, niezwykle miło jest nam czytać tak pozytywną 5-cio gwiazdkową opinię. Dziękujemy za docenienie naszej pracy i jakości oferowanych usług. Takie słowa motywują nas do tego, by nadal się rozwijać – już niedługo będziemy świadczyć kilka nowych usług. Proszę być z nami na bieżąco. Pozdrawiamy!

Panie XY, staramy się, aby klienci byli zadowoleni z zakupów w naszym sklepie dlatego bardzo cieszą nas takie słowa 🙂 Dziękujemy za pozytywną opinię i 5 gwiazdek 🙂 Zapraszamy ponownie!

Dzień dobry Panie XY, pięknie dziękujemy za tak wspaniałą 5-gwiazdkową opinię i słowa uznania dla naszego zespołu. To bardzo miłe otrzymać takie wyróżnienie. Pozdrawiamy serdecznie i przy kolejnym projekcie zapraszamy do współpracy!

Witaj XY! Jest nam niezmiernie miło czytać tak pozytywną opinię i widzieć przydzielonych 5 gwiazdek – cieszymy się, że nasze produkty spełniły Twoje oczekiwania. Wyrazy uznania oczywiście przekażemy całemu zespołowi. Pięknie dziękujemy, pozdrawiamy serdecznie oraz polecamy się na przyszłość!

Pani XY, dziękujemy za 5 gwiazdkową opinię! Przykładamy szczególną uwagę do jakości naszych produktów, bo zadowolenie klientów jest dla nas najważniejsze. Bardzo dziękujemy za współpracę – to była sama przyjemność. Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie!

Jak odpowiedzieć na opinie Google – Checklista

Dzięki usłudze Google Moja Firma możesz w umiejętny sposób odpowiadać na pozytywne opinie swoich klientów. Dla Twojej wygody przedstawiam wszystkie punkty w przejrzystej tabeli – zapisz ją na pulpicie, wyślij swoim pracownikom lub wydrukuj. Niech odpowiadanie na pozytywne opinie wejdzie Ci w nawyk!

Odpowiadanie na opinie Google – podsumowanie

Praca nad pozytywnymi recenzjami zaczyna się na długo przed tym, jak się pojawią na profilu Twojej firmy. To nieustanne budowanie wizerunku marki i pozyskiwanie nowych klientów. Przygotowanie się na taką sytuację to dobra inwestycja na przyszłość, kiedy nie tylko jest kolorowo, ale również kiedy może pojawić się problem. Oczywiście życzę Ci samych pozytywnych, 5 gwiazdkowych recenzji! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zarządzania opiniami, zapraszam do kontaktu z Zaufane.pl – wspólnie zastanowimy się nad najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem.

Jak odpisywać na komentarze typu: “Śliczna”,…

skasowany 2015-01-24 21:26:54

Na fb wstawiam zdjęcie gdy jest naprawdę ładne a na insta to co dziennie, co 2 dni, najdłużej ile nic nie wrzuciłam to było chyba 2 albo 3 tygodnie ale to dlatego że już nie miałam co wrzucać. Na fb wstawiam zdjęcia tylko siebie ewentualnie z kimś. Na insta wszystko jak idzie, żarcie, mojego psa (całe 2 zdjęcia na którym on jest), i różne rzeczy, żeby cały czas nie spamić moją twarzą. Jak dodam inne zdjęcia poza moją twarzą na insta to mam mniej lajków niż pod zdjęciami z moim selfie.

Nie dodaję takich postów/zdjęć na fb żeby ludzie coś o mnie myśleli, typu że jak dodam coś katolickiego czy tak jak ktoś tu pisze przeciwko aborcji. Po co mam to robić? Żeby ktoś sobie o mnie dobrze pomyślał? Znajomych mam na fb tych którzy mnie znają w rzeczywistości, niektórzy bardziej a niektórzy mniej więc wiedzą jaka jestem. A pomysłu o aborcji nikomu nie wybije z głowy takimi swoimi postami ani o chrześcijaństwie, nie nawrócę innych. Ludzie co tak robią to właśnie typy ludzi co myślą że na siłę zmienią świat i myślenie wszystkich innych ludzi, zrobią z nią lepszych, poukładanych itp.

p.s co do zdjęć i do pracy. Na pewno jak wrzucam zdjęcia twarzy do internetu to mój przyszły pracodawca wywali mnie z roboty bo to skandal takie zdjęcia wrzucać do internetu. 🙂 To chyba oczywiste że nie wstawiam gołych cycków ani tyłka, nawet jak są to zdjęcia z wakacji, to mam bikini, krótkie spodenki czy cokolwiek na sobie. 😉

Odpowiedz na ten komentarz

Jak odpowiadać na komentarze na Facebooku?

Pytanie o godziny otwarcia, cenę potrawy lub zwykłe ,,mniam!” – doceniaj każdy komentarz pozostawiony pod postem twojej restauracji! Jeśli twierdzisz, że odpisywanie na nie to strata twojego czasu, zapoznaj się poniżej z 9 zasadami , które sprawią, że zmienisz zdanie.

Doskonale wiesz, że musisz odpowiadać i robisz to regularnie? Brawo! To, co napisałyśmy, świetnie posłuży ci zatem jako wskazówki, jak z komentarzy wycisnąć jak najwięcej korzyści dla twojej restauracji!

Nie lubisz dużo czytać?

1. Wyznacz sobie cel – będzie ci łatwiej!

Skorzystaj z wypunktowania na dole strony.

W biznesie, a więc także w branży gastronomicznej, wszystkie działania podejmuje się w jakimś celu. Prowadzenie restauracji/kawiarni/pubu zajmuje mnóstwo czasu, więc zdajemy sobie sprawę, że nie chcesz go marnować na działania, które nie przynoszą korzyści. Dlaczego więc nie ustalić celu w przypadku odpowiadania na komentarze? My proponujemy ci dwa główne, na których warto się skupić:

1. Generowanie zasięgu – czyli odpowiadanie tak, aby rozmówca/rozmówczyni udzielił/a kolejnej odpowiedzi. Im więcej komentarzy pod twoim postem, tym lepiej. Jednym zdaniem: zadawaj pytania i dyskutuj! Pokażemy ci to na przykładzie:

Odpowiedź, która nie zachęca do pozostawienia kolejnego komentarza.

Przykład odpowiedzi, która zachęca do pozostawienia kolejnego komentarza.

2. Budowanie relacji z klientami i klientkami – bądź w komentarzu osobą, którą da się lubić! Odpowiadaj cierpliwie, personalizuj treści, pokaż, że daną odpowiedź pisze człowiek z krwi i kości, który naprawdę lubi to, co robi i docenia społeczność zgromadzoną wokół swojej restauracji.

Cel numer 1 oczywiście nie przekreśla celu numer 2 – można (a wręcz trzeba!) realizować je równocześnie.

2. ,,Nic się nie stanie, jak nie odpiszę, to tylko jedna osoba.”

To bardzo złudne podejście. Dlaczego? Ludzie kochają czytać komentarze, dlatego brak odpowiedzi zauważy nie tylko osoba, która komentarz zostawiła, ale także spora część z tych, do których post dotrze. Wykorzystaj więc to do przekazania informacji, na których ci zależy. Pamiętaj też, że Facebook działa na zasadzie połączeń – jeśli Asia skomentuje post twojej restauracji, Facebook wyświetli to także wybranym jej znajomym. Zapewniamy cię, że spora część zainteresuje się tym, co Asia napisała – twoim celem jest więc to, żeby zobaczyli też twój komentarz! Nie zmarnuj tego potencjału.

3. Ułatw sobie zadanie, korzystając z Menedżera Stron.

Wiadomo, że im szybciej odpiszesz, tym lepiej! Najłatwiej zrobić to za pomocą telefonu. Polecamy ci skorzystanie z aplikacji ,,Menedżer stron” – jest to darmowe narzędzie, które pozwoli ci odseparować powiadomienia prywatne od tych, które dotyczą prowadzonej przez ciebie strony. To dobry sposób, aby nie pominąć żadnego komentarza! W aplikacji widzisz wszystkie profile, którymi zarządzasz na Facebooku i posiadasz bardzo łatwy dostęp do takich sekcji, jak statystyki, wiadomości i powiadomienia.

4. Uśmiech – i co dalej?

Odpowiadasz na konkretne pytania, ale komentarze, które składają się z emotikony, czy naklejki ignorujesz? Doceniaj każdą formę reakcji na twoje treści i pamiętaj, że to generuje zasięg twojego posta. Jeśli nie masz pomysłu na kreatywną odpowiedź, w ostateczności możesz odwzajemnić uśmiech, czy po prostu wstawić śmiesznego gifa.

Facebook oferuje duży wybór GIFów – także tych związanych z jedzeniem.

5. Krytyka? Wyjdź z niej obronną ręką!

Jeśli masz naprawdę mało czasu, a na profilu twojej restauracji pojawił się negatywny komentarz – potraktuj go priorytetowo! Odpisz na niego w pierwszej kolejności i pamiętaj, aby na resztę odpowiedzieć później. Miej z tyłu głowy zasadę, o której pisałyśmy powyżej – odpowiadam nie tylko tej osobie, ale wszystkim, którzy zajrzą w komentarze. Wiemy, że dokładasz wszelkich starań, aby wszystko w twojej restauracji funkcjonowało dobrze i czasami krytyka może być dla ciebie bolesna. Nie odpowiadaj pod wpływem emocji, weź łyka kawy, przeanalizuj swoją odpowiedź i dopiero wtedy staraj się grzecznie i merytorycznie wyjaśnić sytuację. Jeśli to konieczne, poradź się osoby postronnej – jej porada będzie najbardziej obiektywna. Nie bój się przyznać do błędu – klienci i klientki docenią twoją szczerość!

6. Zamiast usuwać – dyskutuj!

Nasi klienci i klientki często piszą do nas: ,,Proszę usunąć komentarz Pani P.”, a my przez kilka lat pracy w Social Media nie zrobiłyśmy tego ani razu. Dlaczego?

Uważamy, że usunięcie komentarza to pójście na łatwiznę, które przynosi zamierzony efekt tylko przez chwilę, a może być katastrofalne w skutkach.

Jeśli osoba, która z jakiegoś powodu chce nas skrytykować, zobaczy, że jej komentarz został usunięty, poszuka innego sposobu, aby wyrazić swoją opinię. W większości przypadków – wystawi recenzję, która obniży ocenę twojej restauracji. ,,To recenzję też usuńmy” – piszą potem klienci. No i tutaj zaczyna się problem. Aby system recenzji był wiarygodny, Facebook nie daje możliwości usunięcia pojedynczej opinii. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z końcowej oceny naszej restauracji, jedyną opcją, jaką Facebook oferuje, jest wyłączenie wyświetlania wszystkich recenzji. Potraktuj więc negatywny komentarz jako ,,czerwony sygnał” i szansę dla ciebie na wybrnięcie z sytuacji obronną ręką. Twoim celem jest to, aby nie skierować niezadowolonego klienta do wystawienia negatywnej recenzji.

Warto tutaj też wiedzieć, że Facebook, oprócz usunięcia, oferuje także opcję ,,ukrycia komentarza”. Co to oznacza w praktyce? Komentarz będzie widoczny tylko dla osoby, która go napisała i jej znajomych, których ma na Facebooku. Inne osoby nie będą go widziały. Pamiętaj jednak, że ukrywania komentarzy również nie rekomendujemy – zaznaczamy jedynie, że taka opcja istnieje. Zawsze zachęcamy Was do autentyczności.

7. Nie bądź robotem!

Pamiętaj, że żyjemy w czasach, w których relacji nie buduje się już tylko w realu – Internet to także miejsce, które do tego służy. Twój post cieszy się wyjątkowo dużym zainteresowaniem i pojawiły się pod nim dziesiątki komentarzy? Brawo! Zrób sobie kawę i odpowiadaj – pokaż, że po drugiej stronie monitora też siedzi człowiek. Nie ma nic gorszego, jak ułożenie jednej wiadomości i wklejanie jej pod każdym komentarzem. Po pierwsze, Facebook bardzo szybko to wychwyci i po kilkunastu takich ,,kopiuj/wklej” chwilowo zablokuje ci możliwość komentowania. Po drugie, odsyłamy do zasady: wszyscy ludzie czytają komentarze, a nie tylko osoba, do której odpowiadasz. Jest to zwyczajnie uznawane za nieprofesjonalne. Po trzecie, po co ktoś ma zostawić swój komentarz (i generować ci zasięg) skoro z góry wie, co mu odpowiesz? 😉 Jeśli myślisz o tym, żeby twojej restauracji dodać trochę ,,ludzkiej twarzy” i emocji, zainteresuj się określeniem ,,human to human marketing”.

Traktuj marketing ,,human to human” jako rozmowę, którą przeprowadzasz dokładnie w taki sam sposób, jakby twój rozmówca właśnie przez tobą stał. źródło cytatu: www.marketingtechnews.net

8. Zdradź swoje imię!

Wszystkie powyższe metody, oprócz tworzenia pozytywnego wizerunku, spełniają także inną, bardzo ważną funkcję – budują relacje. Istnieje jeden zabieg, który jest bardzo nieinwazyjny, a coraz częściej spotykany. W branżowych, marketingowych grupach jest bardzo mocno chwalony, więc czym prędzej wprowadź go na swoim profilu! O co dokładnie chodzi? O podpisanie komentarza swoim imieniem. Technicznie najczęściej odbywa się to w ten sposób, że imię umieszcza się w nawiasie kwadratowym, na końcu komentarza. Możecie podejrzeć to tutaj:

To proste – po prostu wstaw swoje imię w nawiasie kwadratowym.

Jest to szczególnie przydatne w przypadku, kiedy fanpagem zajmuje się więcej niż jedna osoba. Ty masz o osobie komentującej bardzo dużo informacji, niech ona też wie, kto siedzi po drugiej stronie monitora! Uwaga: jeśli zdecydujesz się na podpisywanie imieniem, pamiętaj, żeby w miarę możliwości dyskusję zawsze kontynuowała ta sama osoba, szczególnie, jeśli dotyczy ona jakiegoś problemu – odpisywanie na przemian przez inne osoby może wzbudzić w kliencie zakłopotanie.

9. Bądź kreatywny/a!

Niektórzy twierdzą, że kreatywność jest cechą, którą albo się posiada albo nie. My uważamy, że przy odrobinie wprawy i zaczerpnięciu inspiracji, jesteś w stanie tworzyć kreatywne odpowiedzi. Pokażemy ci to na pierwszym lepszym, wymyślonym przez nas w minutę przykładzie (bo nie chodzi przecież o to, żebyś głowił/a się nad każdym komentarzem), który pokazuje istotę tego, co chcemy ci przekazać.

Przykład odpowiedzi standardowej – poprawnej, ale mało kreatywnej.

Przykład odpowiedzi bardziej kreatywnej.

Obydwa komentarze spełniają ten sam cel: mają przekazać, że twoja restauracja znajduje się na ul. Poznańskiej 11. Przyznasz, że drugi jest zdecydowanie ciekawszy, bardziej zachęcający i mniej oficjalny? I dokładnie o to nam chodzi!

Sprawdź, które zasady już stosujesz, a nad którymi musisz jeszcze popracować. Kolejność jest przypadkowa – wszystkie są tak samo ważne!

Nie odpowiadaj na komentarze bezrefleksyjnie – wyznacz sobie cel! My proponujemy dwa cele: zwiększenie zasięgu twojego posta i budowanie relacji z klientami i klientkami.

Odpowiadaj na wszystkie komentarze, także te składające się z emotikon, czy naklejek.

Komentarze budują zasięg twojego posta – zawsze więc staraj się dążyć do tego, żeby było ich jak najwięcej.

Odpowiadaj tak, żeby druga strona pozostawiła kolejny komentarz – dyskutuj, zadawaj pytania.

Nie usuwaj komentarzy.

Pamiętaj, że ludzie chętnie czytają wypowiedzi innych, więc tak naprawdę nie odpisujesz tylko osobie, która go pozostawiła, a całej społeczności, do której dotrze post.

Korzystaj z Menedżera Stron.

Nie wklejaj pod każdym komentarzem tej samej odpowiedzi.

Pamiętaj, że miłym gestem z twojej strony jest podpisanie się pod odpowiedzią, np. wpisując swoje imię w kwadratowy nawias na końcu.

Im komentarz jest bardziej kreatywny, tym większa szansa, że dana osoba na niego odpowie

I na koniec – nie traktuj odpowiadania na komentarze jako przykry obowiązek – my zawsze śmiejemy się, że na prowadzonych przez nas profilach najbardziej lubimy właśnie… kreatywne odpowiadanie na komentarze! Pamiętaj, że zostawiają je twoi klienci i klientki, a to przecież dla nich stworzyłeś/aś swoje miejsce – staraj się więc nawiązać z nimi kontakt.

Powodzenia!

100 zabawnych i mądrych odpowiedzi na komplementy

100 zabawnych i mądrych odpowiedzi na komplementy

Cheeky Kid to cybernetyk, który spędza dużo czasu przeglądając internet, chwytając nieskończone informacje i rozkoszując się rozrywką i zabawą.

śmieszne i mądre odpowiedzi na komplementy

„jesteś piękna!”

jesteś przystojny!”

jesteś sexy!”

jesteś genialna!”

ładnie pachniesz.”

masz złote serce.,”

to tylko niektóre z wielu komplementów, które ludzie mówią sobie na co dzień. Niektórzy mówią z dobrymi intencjami. A niektóre mówi się z myślą o różnych celach. Tak więc potrzebne jest wnikliwe oko, aby właściwie przejrzeć je wszystkie i zobaczyć, co jest dobre, a co złe.

nie oddalajmy się jednak zbytnio od głównego tematu!

Ta lista istnieje, aby dać ci kilka pomysłów na to, jak szturchać trochę zabawy i dowcipu, gdy próbujesz odpowiedzieć na komplementy. Proste „dziękuję” jest zawsze mile widziane, ale po prostu nie tnie go już w niektórych innych przypadkach., Cóż, zostałeś zaszczycony szczęściem, ponieważ ta lista jest tutaj, aby ci pomóc!

możesz użyć dowolnej z odpowiedzi znalezionych tutaj, ale tylko z rozwagą. Niektóre mogą brzmieć inaczej w zależności od tego, jak je mówisz lub w jakim kontekście się znajdujesz. Pamiętaj tylko: „zawsze bądź łaskawy i życzliwy, kiedy tylko możesz!”Wiesz, że jesteś lepszy niż jakikolwiek komplement na świecie.

jak odpowiedzieć na komplement

bez względu na to, co skończysz mówiąc w odpowiedzi na kogoś, kto daje komplement, są pewne kroki, które musisz wykonać, aby nie zrobić sytuacja dziwne lub niezręczne.,

bądź bezpośredni: staraj się unikać wypełniaczy wokalnych, takich jak uh lub um, po prostu powiedz to, co chcesz powiedzieć wyraźnie i bezpośrednio. kontakt wzrokowy: Spójrz bezpośrednio na osobę, która daje ci komplement i nawiązuj kontakt wzrokowy, gdy z nią rozmawiasz. bądź pewny siebie: mów w sposób pewny siebie, odpowiadając na komplement i sprawiaj wrażenie, jakbyś cały czas dostawał komplementy. Zachowanie zaskoczonego lub niezręcznego sprawi, że druga osoba poczuje się nieswojo.

mądre odpowiedzi na komplementy

dzięki, fan!

w końcu się uda.,

ile chcesz? (Woah, czy właśnie założyłeś, że komplementują cię, bo potrzebują pieniędzy? Może.)

wiesz co? Lubię cię.

dziękuję, więc proszę głosować na mnie w następnych wyborach.

Wielkie dzięki! (To po prostu kolejne określenie na „Dzięki”, ale z bardziej klasowym brzmieniem.)

dzięki, obudziłem się tak.

smacznego! (Nie naciskaj zbyt mocno. Mogą cię pożreć.)

Kocham Cię!

och, takie rozeznane Oczy!

to właściwie skutek tego, że nie brałam kąpieli przez tygodnie., (Nie wiem, czy ktoś by się tym naprawdę nabrał.)

humorystyczne odpowiedzi na komplementy

Shucks, my hair!

musisz patrzeć w lustro.

tylko na tyle cię stać?

nie słyszałem. Możesz to powtórzyć?

i kto to mówi.

tylko dzisiaj? A wczoraj? (To jest dla ludzi, którzy mówią: „Hej, dobrze dziś wyglądasz!”albo coś w tym stylu.)

Twój *Wstaw tu romantycznego partnera lub członka rodziny* też tak myślałem.

tak, dżin w końcu spełnił moje życzenie.

tak mi powiedziano.,

No to jest Nas dwoje! (Jedna z najlepszych odpowiedzi do wykorzystania, aby wyglądać skromnie.)

dzięki, chciałbyś pożyczyć na chwilę?

dzięki, poświęciłem dla niego wiele żyć.

Dzięki, ale nie na sprzedaż!

wiem. / Align = „left” / Ta odpowiedź zawsze przypomina mi odpowiedź Hana Solo na tekst Księżniczki Lei „kocham cię” w Starwars.)

Dzięki, ale wolę być zauważony ze względu na moje zdolności intelektualne.,

Przepraszam, musiałeś mnie pomylić z kimś innym.

Daj mi długopis, a dam ci autograf.

tak, to moja jedyna cecha.

Yup, hashtag NO FILTER!

prawdę mówiąc, w moim poprzednim życiu byłem brzydkim owadem.

O przepraszam, co? Byłam zbyt zajęta myśleniem o tym, jaka jestem piękna. (Cholerna racja, Narcyzie!)

wiem, prawda?

znowu to samo…weź numer i czekaj w kolejce. (Jest to bardzo przydatne, gdy zaczynasz się denerwować wieloma osobami, które próbują z Tobą flirtować, niepotrzebnie komplementując Cię.,)

trudno być takim symbolem seksu.

Mwahahahaha….ofiary z ludzi, które składałem, w końcu zadziałały!

w końcu znalazłem kogoś, kto zgadza się z moją mamą / tatą.

nie, jestem po prostu bogaty. (Wszystko można teraz kupić za pieniądze. Tak, łącznie z wyglądem!)

wyjdziesz za mnie?

jest to wynik moczenia się we krwi niezliczonych dziewic.

* po prostu Machaj i uśmiechaj się.* (Musisz czuć się jak prawdziwa gwiazda, co?)

Woah, to szybko się nasiliło!

bardzo rzadko to słyszę.,

pochlebstwa nic Ci nie da, kolego. Spadaj!

czego potrzebujesz? (Tak, Czasami ludzie używają komplementów, aby dostać to, czego chcą od Ciebie.)

nie od czasu wypadku.

co? Nadchodzi koniec świata?

Przepraszam?! (W zależności od tego, jak powiesz tę odpowiedź, możesz brzmieć obronnie i zastraszająco. To działa dobrze, gdy dzwonisz do BS na tego, kto próbuje zwrócić twoją uwagę.)

Awww…teraz chcę rzucić w ciebie tęczą.

och przestań, ty.,

Ken Treloar, CC0, via Unsplash

śmieszne odpowiedzi na komplementy

Shut Up Baby, I know it.

masz takie dobre oczy jak na jakość.

wszystko jest naturalne i organiczne. (Hahaha, jesteś jakimś świeżym warzywem czy co?)

Pokój z Tobą!

gdybym miał dolara za każdy komplement, jaki do tej pory otrzymałem, byłbym miliarderem.,

widzę, że szczerość jest nadal najlepszą polityką.

moim obowiązkiem jest szerzenie piękna w świecie. (Oh, ty musisz być Adonis albo Afrodyta.)

podrywasz mnie? Spokojnie, tygrysie. Ważne jest, aby pamiętać, że nie każdy, kto komplementuje Cię stara się mieć romantyczny związek z Tobą.)

to pewnie przez leki.

dzięki, chcesz wynająć pokój? (Aha, od razu do rzeczy!)

kocham twoją szczerość i szczerość.

przestań, zanim się w tobie zakocham.,

nikomu nie mów, ale kiedyś byłam brzydkim kaczątkiem.

cóż, łapy precz od towaru!

pięknie się patrzy, cudownie się trzyma. Ale jeśli je złamiesz, Uznaj je za sprzedane!

tak, Mam już dość bycia mylonym z * Wstaw tu nazwisko przystojnej Gwiazdy*.

cieszę się, że sprawiłem, że twój dzień był jaśniejszy.

cóż, kręcenie się wokół właściwych ludzi naprawdę cię zmienia.

tak…Chciałem się z Tobą umówić, ale mój przyjaciel powiedział, że jestem poza Twoją ligą.

to musi być tasiemiec., (Jest to idealna odpowiedź na komplementy, które są ukierunkowane na Twoją seksowną figurę lub utratę wagi.)

często to słyszę!

wiem. Chciałbym móc powiedzieć to samo o Tobie. (Woot, Buuurn!)

dlaczego? (Ach, to zawsze łapie ludzi z zaskoczenia. Teraz muszą ci powiedzieć prawdziwy powód, dla którego Cię komplementują, jeśli w ogóle istnieje.)

dowcipne odpowiedzi na komplementy

ostrzegam cię, jestem zbyt gorący dla Ciebie do obsługi.

masz na myśli świetne w łóżku? Dzięki!

nie ma za co., (Zwykła odpowiedź „Dziękuję” jest przereklamowana, więc użyj tego zamiast tego.)

Po prostu szczęście, chyba!

zgadzam się w 100%!

ostrożnie, możesz się poparzyć.

no cóż, 11 na 10 osób się zgadza! (Ummm…twoja matematyka jest trochę kiepska. Ale o to chodzi!)

nie ma sensu stwierdzać oczywistości.

przepraszam, ale nie stać Cię na to.

wychodząc od ciebie, to wiele znaczy!

dlaczego się ślinisz? Masz chusteczkę.

No takebacks, okay!

Oh, the wonder of makeup! (Makijaż jest rzeczywiście wspaniały. Może przekształcić prawie każdego!,)

och, szkoda, że ty też tego nie doświadczysz.

chciałbym odwzajemnić komplement, ale przysiągłem, że powiem prawdę i tylko prawdę. (Ta linia staje się bardziej skuteczna, jeśli jesteś prawdziwym prawnikiem, sędzią lub dowolną osobą prawa.)

jak mówią, Jesteś tym, co jesz! (Tylko co dokładnie jesz? Piękni ludzie? Jednorożce i tęcze?)

nie masz pojęcia za co zamieniłem się z diabłem.

powiedziałbym Ci jak, ale musiałbyś mi zapłacić.

prawda, nie mogę się bardziej zgodzić.

naprawdę? Myślę, że jestem przed tobą o jedną kąpiel.,

Po wysłuchaniu tego, co właśnie powiedziałeś, zdałem sobie sprawę, że uczciwi ludzie nadal istnieją!

nie jesteś pierwszą, która mi to dzisiaj mówi.

jestem obserwowany. Zachowuj się normalnie.

jesteś szpiegiem? Kto cię przysłał? (Zachowujesz się jak paranoik, co?)

kto ci kazał mi to powiedzieć?Facebook, Instagram czy status, który opublikowałeś na Facebooku, komplementy online są zazwyczaj krótsze i szybsze niż w prawdziwym życiu.

jak reagować na komplementy Online

niezależnie od tego, czy jest to komplement za zdjęcie zrobione na Instagramie, czy status, który opublikowałeś na Facebooku., Z tego powodu Twoja odpowiedź powinna być szybka i krótka, chociaż możesz dołączyć emoji lub dwa, jeśli chcesz.

podziękowanie wystarczy: samo odpowiadanie z podziękowaniem jest wystarczająco dobre dla większości interakcji online, zwłaszcza jeśli dostajesz dużo pochwał za konkretny post.

użyj emoji: używanie emoji to świetny sposób na urozmaicenie odpowiedzi na komplement. Możesz użyć emoji, jeśli zdecydujesz się powiedzieć coś mądrego, aby ludzie wiedzieli, że jesteś dowcipny.,

krótko: nie ma potrzeby wypisywania długiej odpowiedzi na komplement, chociaż możesz spersonalizować komplement, jeśli chcesz. Ludzie mają krótki zakres uwagi w tych dniach, więc utrzymanie treści odpowiedzi krótki jest dobrym pomysłem.

marketing, reklama, promocja hotelu w internecie

Prezentujemy Wam bezpłatny poradnik dla hoteli, apartamentów oraz innych obiektów turystycznych. Tomasz Chojnacki z Hotel Marketing Group podpowiada, jak skutecznie odpowiadać na recenzje na Facebooku oraz w jaki sposób dbać o opinie Google, Booking.com czy Tripadvisor. Zapraszamy do lektury!

Kiedy nasz hotel dostanie pozytywną recenzję, serce się raduje, a uśmiech pojawia na twarzy. Kiedy jednak ktoś wystawi opinię negatywną, ciśnienie od razu skacze i pojawiają się tzw. nerwy.

Naturalnym jest to, że za pozytywną ocenę chcemy od razu podziękować, a przy złej… od razu pojawia się mechanizm obronny i wyparcie. „Na pewno gość coś źle zrozumiał”, „To niemożliwe, żeby doszło do takiej sytuacji w moim hotelu”, „Klient pewnie był pijany i dlatego został tak potraktowany przez obsługę”. Sytuacje bywają różne. Nie zawsze klient ma rację, ale i my też nie zawsze mamy rację. Do każdej negatywnej recenzji należy podejść na spokojnie i z rozsądkiem. Na każdą (tak samo jak w przypadku pozytywnych) należy odpowiedzieć.

Chciałbym podzielić się moimi wskazówkami, o których należy pamiętać, odpowiadając na opinie.

Podstawowe zasady:

Regularnie odpowiadaj na wszystkie opinie, także negatywne.

Bądź miły i zapamiętywany.

Nie pozwól, by emocje wzięły górę. Empatia i ludzkie oblicze są bardzo ważne

Zapraszaj do kolejnego pobytu o innej porze roku lub okazji. Np. gości wyjeżdżających po feriach zimowych zaproś na pobyt wakacyjny lub romantyczny weekend.

Koniecznie “przemycaj sprzedaż”, informacje nt. nowych ofert, produktów, które na ten moment chcesz promować. Goście czytają zazwyczaj kilka ostatnich opinii i właśnie w nich możesz ukryć informacje, np. o nowym masażu czy wyśmienitym torcie agrestowym

Odwołuj się do zalet obiektu, pokaż główne USP (unikalne korzyści)

Promuj atrakcje w hotelu i regionie, aby zainteresować gości i pobudzić wyobraźnię.

Opowiadaj historię, wspominki, anegdotki – te dotyczące realnych zdarzeń są bardzo naturalną sprzedażą.

Regularnie używaj słów kluczowych, na jakich najbardziej Ci zależy – pomoże to w widoczności pod kątem SEO.

Spróbuj zainteresować gości innym segmentem hotelowym. Pamiętaj gość indywidualny, może również być gościem biznesowym i odwrotnie.

Spróbuj niedoskonałości ocieplić pozytywami.

Unikaj odpowiedzi w stylu kopiuj-wklej. Nie używaj dokładnie tej samej formułki za każdym razem. Ludzie są mądrzejsi niż się czasem wydaje 😉

Poniżej podaję kilka propozycji odpowiedzi zarówno na komentarze pozytywne, jak i negatywne. Mam nadzieję, że okażą się przydatne.

POZYTYWNE OPINIE

Przykład odpowiedzi ogólnej:

Dziękujemy bardzo za podzielenie się z nami Pani opinią i mamy nadzieję, że zdecyduje się Pani odwiedzić nasz hotel ponownie 🙂

Przykład odpowiedzi z użyciem słów kluczowych:

Dziękujemy, że doceniła Pani nasz hotel. Posiadamy największy bowling w gdańsku oraz nietuzinkowy apartament z jacuzzi w trójmieście. Dokładamy wszelkich starań, żeby nasi goście byli zadowoleni z naszej kuchni! Hotel wręcz idealny na weekend w Gdańsku. Zapraszamy ponownie!

Przykład odpowiedzi promującej atrakcje:

Dziękujemy za tak pozytywny komentarz i już teraz zapraszamy do odwiedzenia naszego hotelu w następnym sezonie. Koniecznie proszę zaplanować wizytę w oceanarium lub w parku technologicznym to topowe atrakcje trójmiasta. Oczywiście po dniu pełnym wrażeń zapraszamy na wieczorną grę w bilarda na poziomie -1 w naszym klubie 🙂

Przykład odpowiedzi z ukrytą sprzedażą:

Dziękujemy za wizytę Pani Małgorzato, pozdrawiamy Państwa serdecznie i ślemy uściski dla dzieci! W następnym roku planujemy otworzyć kolejne atrakcje dla najmłodszych na naszym patio. Mogę zdradzić, że będą to: basen pompowany, pistolety piankowe nerf oraz zestaw do tworzenia ogromnych baniek mydlanych a dla rodziców szykujemy także nowy masaż tybetańskimi gongami.

NEGATYWNE OPINIE

Przykład odpowiedzi ogólnej:

Dzień dobry Panie Bartłomieju. Niezmiernie nam przykro, że nie spełniliśmy Pana oczekiwań. Bardzo proszę o kontakt z recepcją w celu wyjaśnienia sytuacji. Staramy się rozwiązywać wszelakie problemy na bieżąco. Będziemy wdzięczni za konkretne uwagi, których brakuje w powyższej recenzji.

Przykład odpowiedzi z użyciem słów kluczowych:

Przepraszamy za niewielkie niedogodności. Podczas tego weekendu mieliśmy spore zapotrzebowanie na wanienki do kąpieli dla dzieci i niestety zabrakło takiej dla Państwa 🙁 Głęboko wierzymy, że ta drobnostka nie zniechęci Państwa do ponownego przyjazdu i ponownie wybiorą Państwo Hotel w Kołobrzegu. Nasza oferta to różnorodność typów pokoi nad morzem i zdecydowanie przestronne apartamenty w centrum Kołobrzegu.

Przykład odpowiedzi promującej atrakcje:

Przykro nam, że nie wspomina Pan dobrze pobytu w naszym hotelu. Zazwyczaj wskazane minusy przekazujemy do odpowiednich działów. Szkoda, że Pana opinia nie mówi jasno co konkretnie Panu nie odpowiadało. Mimo tego zapraszamy ponownie, być może na dłużej aby móc skorzystać z naszego basenu, sauny czy jacuzzi na tarasie z widokiem na morze.

Przykład odpowiedzi z ukrytą sprzedażą:

Szanowny Panie, przykro nam, że nasz serwis nie spełnił Pana wymagań. Będziemy wdzięczni za wszelkie, nawet najmniejsze uwagi. Proszę o kontakt z recepcją w celu wyjaśnienia. Jednocześnie chcę przekazać, że nasz obiekt wg magazynu Traveller w 2019 roku został wyróżniony jako jeden z pięciu najlepszych hoteli nad polskim morzem.

Więcej informacji znajdziesz w moim eBooku

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak powinno się odpowiadać na recenzje gości, to zapraszam do zapoznania się z moim eBookiem. Znajdziesz tam jeszcze więcej uniwersalnych odpowiedzi. Dowiesz się również, jak odpowiadać na te opinie, które związane są z gastronomią i na te związane z personelem. Czeka tam na Ciebie także kilka propozycji na odpowiedzi luźne i naturalne oraz takie, które skupiają się na szczegółowym wyjaśnieniu całej sytuacji (storytelling).

Z mojego eBooka dowiesz się też, jak na pewno NIE ODPOWIADAĆ na negatywne recenzje. Przytaczam w nim kilka prawdziwych konwersacji, po zapoznaniu z którymi powinieneś powiedzieć do siebie „niemożliwe, że ktoś mógł tak odpowiedzieć”, a zdecydowanie nie powinieneś uznać, że odpisałbyś tak samo 😉

Warto zrobić sobie rachunek sumienia – czy jako hotel odpowiadacie na KAŻDY komentarz i recenzję, czy raczej kasujecie lub ignorujecie „negatywy”, by były jak najmniej widoczne dla innych osób?

Zapraszam do dyskusji!

키워드에 대한 정보 fajne odpowiedzi na komentarze

다음은 Bing에서 fajne odpowiedzi na komentarze 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  Marilyn Mccoo And Billy Davis Jr Net Worth | The Truth Behind Marilyn Mccoo \U0026 Billy Davis Jr'S 51 Years Long Marriage. 인기 답변 업데이트
See also  헤어 지고 친구로 연락 | 헤어진 연인과 친구로 지내면 일어나는 일 29157 명이 이 답변을 좋아했습니다

See also  두부 전골 황금 레시피 | 두부요리는 이 방법이 가장 맛있어요! 입에 착착 감기는 두부찌개👍 / Spicy Tofu Stew 29731 명이 이 답변을 좋아했습니다

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 NAJLEPSZE ODPOWIEDZI NA SPRAWDZIANACH 8

  • Kacper Rietz
  • ODPOWIEDZI NA SPRAWDZIANACH
  • ŚMIESZNE ODPOWIEDZI NA KARTKÓWKACH
  • ZABAWNE ODPOWIEDZI SZKOLNE

NAJLEPSZE #ODPOWIEDZI #NA #SPRAWDZIANACH #8


YouTube에서 fajne odpowiedzi na komentarze 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 NAJLEPSZE ODPOWIEDZI NA SPRAWDZIANACH 8 | fajne odpowiedzi na komentarze, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment