Firma Na Cyprze 2017 | Film Romantyczny Po Polsku 2018 – Cały Film Lektor Pl 277 개의 가장 정확한 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “firma na cyprze 2017 – Film Romantyczny Po Polsku 2018 – cały film Lektor PL“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 SLAVICMUSIK2 이(가) 작성한 기사에는 조회수 2,231,828회 및 좋아요 5,806개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

firma na cyprze 2017 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Film Romantyczny Po Polsku 2018 – cały film Lektor PL – firma na cyprze 2017 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

firma na cyprze 2017 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

spółka na Cyprze – Kancelaria Jabłońscy

Rejestracja spółki na Cyprze rozpoczyna się od wyboru firmy powierniczej / biura prawnego, które wspólnie z inwestorem … Tax Haven Review 2017 – Cypr.

+ 여기에 보기

Source: www.kancelariajablonscy.pl

Date Published: 8/11/2022

View: 9703

Firma na Cyprze – franczyza, pomysł na własny biznes

Obowiązująca od 1 stycznia 2018 r. Ustawa z dnia 27 października 2017 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o …

+ 여기에 표시

Source: franchising.pl

Date Published: 4/11/2022

View: 1693

Kronoevent 2017 na Cyprze – SAS Sp. z oo

Kronoevent 2017 na Cyprze. 2017-10-31. Koniec października był okresem, w którym firma Kronospan zaprezentowała swoją najnowszą globalną kolekcję na 2018.

+ 여기에 표시

Source: www.sassc.com.pl

Date Published: 1/16/2022

View: 470

Zakładanie spółek na Cyprze – Kancelaria Prawna Skarbiec

System podatkowy Cypru należy uznać za najbardziej sprzyjający celom … rezydent podatkowy zarejestruje swoją działalność np. pod firmą typu LTD na Wyspach …

+ 더 읽기

Source: kancelaria-skarbiec.pl

Date Published: 4/16/2022

View: 6250

Tematy – Firma na Cyprze – INFOR.PL

Firma na Cyprze – jakie korzyści podatkowe dla przedsiębiorców? 02.06.2021 … 07.12.2017 … Spółki na Cyprze – przymusowe likwacje i przejęcie majątków.

+ 더 읽기

Source: ksiegowosc.infor.pl

Date Published: 6/8/2021

View: 7174

Cypr, czyli egzotyczny raj podatkowy dla Twojej firmy

… że w pierwszym kwartale (od stycznia do marca) 2017 roku Cypr … Do szybkiego i bezproblemowego założenia firmy na Cyprze przyda Ci się …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: dogadamycie.pl

Date Published: 9/8/2021

View: 639

Nowy Ład czy nowy ląd? 5 zalet biznesowej migracji na Cypr

Przeczytaj w jakiej sytuacji założenie firmy na Cyprze może być … W dniu 14 lipca 2017 r. cypryjska Izba Deputowanych przegłosowała …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: abcspolek.pl

Date Published: 12/20/2021

View: 761

Firma na Cyprze – sprawdzamy, czy to się opłaca – Lexplay.pl

Firma na Cyprze – sprawdzamy, czy to się opłaca. Cypr to jeden z europejskich rajów podatkowych, do zakładania firm na wyspie zachęca m.in. anglosaski …

+ 여기에 보기

Source: lexplay.pl

Date Published: 4/26/2021

View: 9150

Korzystne warunki dla rezydentury podatkowej na Cyprze

Od 1 stycznia 2017 roku osoby, które chcą uzyskać cypryjską rezydencję … własność firmy lub status dyrektora w spółce będącej cypryjskim …

+ 여기에 표시

Source: admiralprivate.com

Date Published: 1/17/2021

View: 5079

주제와 관련된 이미지 firma na cyprze 2017

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Film Romantyczny Po Polsku 2018 – cały film Lektor PL. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Film Romantyczny Po Polsku 2018 - cały film Lektor PL
Film Romantyczny Po Polsku 2018 – cały film Lektor PL

주제에 대한 기사 평가 firma na cyprze 2017

  • Author: SLAVICMUSIK2
  • Views: 조회수 2,231,828회
  • Likes: 좋아요 5,806개
  • Date Published: 2018. 11. 15.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=fiLysotY22g

Czy Cypr jest rajem podatkowym?

Cypr położony jest w strategicznym punkcie, gdzie przecinają się szlaki handlowe Europy, Afryki i Azji. System podatkowy tego kraju należy uznać za najbardziej sprzyjający celom planowania podatkowego spośród systemów podatkowych wszystkich państw należących do Unii Europejskiej.

Jakie są podatki na Cyprze?

Dodatkowa zachęta podatkowa
Próg (€) Stawka podatku
19 501–28 000 20%
28 001–36 300 25%
36 301–60 000 30%
powyżej 60 000 35%

Jak rozliczać się na Cyprze?

Polscy rezydenci podatkowi mają obowiązek dokonania rocznego rozliczenia przed rodzimym fiskusem. W przypadku pracy na terenie Cypru konieczne jest wykazanie zagranicznego dochodu w deklaracji PIT-36 z załącznikiem ZG. Polska i Cypr podpisały umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania dochodów.

Jak założyć działalność gospodarczą na Cyprze?

Samo założenie spółki na Cyprze jest niemal dziecinnie proste. Gdy korzysta się z usług kancelarii, która ma doświadczenie w tego typu usługach, właściciel nowej firmy musi jedynie okazać dowód osobisty lub paszport oraz życiorys. Do tego musi przedstawić krótki opis działalności firmy oraz proponowaną nazwę.

Ile kosztuje Spółka na Cyprze?

Założenie firmy na Cyprze kosztuje około 1,5 do 2 tys. euro. Obejmuje to koszty założenia rachunku bankowego oraz dostępu do Internetu. Koszty administracyjne firmy potrafią rocznie wynieść do 6 tys.

Gdzie są raje podatkowe?

Do krajów tych należą Republika Fidżi, Guam, Republika Palau, Republika Trynidadu i Tobago oraz Samoa Amerykańskie. Niniejsze obwieszczenie było poprzedzone obwieszczeniem Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 26 lutego 2021 r.

Jak zostać rezydentem na Cyprze?

Od 1 stycznia 2017 roku osoby, które chcą uzyskać cypryjską rezydencję podatkową, mogą skorzystać z zasady 60 dni. Oferuje ona osobom fizycznym możliwość uzyskania statusu cypryjskiego rezydenta podatkowego po spędzeniu w kraju jedynie 60 dni.

Jaka stawka VAT na Cyprze?

Należy pamiętać, że stawki te mogą się zmieniać w ciągu roku.
Kraj członkowski Kod kraju Normalna stawka
Belgia BE 21%
Bułgaria BG 20%
Chorwacja HR 25%
Cypr CY 19%
22 thg 3, 2022

Ile wynosi podatek od dywidendy na Cyprze?

podlegający zapłaceniu na Cyprze, obejmuje jakąkolwiek kwotę, która byłaby płatna z tytułu podatku, z wyjątkiem jakiejkolwiek ulgi, zwolnienia lub innych obniżek przyznanych przez ustawodawstwo Cypru. W rozumieniu artykułu 10 ustęp 2 … rozumie się, że stawka podatku wynosi 10 procent kwoty brutto dywidend”.

Czy polski urząd skarbowy wie że pracowało się za granicą?

Należy pamiętać, że polskie urzędy skarbowe sprawdzają w ramach czynności kontrolnych, czy w świetle polskiego prawa podatnik ma miejsce zamieszkania w Polsce, a więc jest rezydentem i czy musi w Polsce rozliczyć się z zagranicznych dochodów.

Jak nie płacić 32% podatku?

Aby uniknąć opodatkowania 32% stawką podatku, pracownik może złożyć stosowne oświadczenie o rozliczaniu się wspólnie z małżonką/małżonkiem.

Czy zarobki z zagranicy trzeba wykazać w Polsce?

Jak rozliczyć dochody z zagranicy w PIT za 2022 rok

Polski rezydent podatkowy rozliczenia rocznego dokonać musi sumując całość uzyskiwanych w danym roku kwot przychodów, zarówno tych uzyskanych w kraju, jak i za granicą (nieograniczony obowiązek podatkowy).

Jak sprawdzic firme na Cyprze?

Skorzystaj z fachowej pomocy w zakresie wywiadu gospodarczego. W celu pozyskania szczegółowych informacji na temat spółki z Cypru, Polski lub innego państwa możesz skorzystać z usług firm zewnętrznych. Zespół Verificators specjalizuje się w sprawdzaniu podmiotów gospodarczych.

Co to znaczy Cypr?

Cypr – azjatycka wyspa we wschodniej części Morza Śródziemnego, często traktowana jako część Bliskiego Wschodu. Czasami bywa jednak zaliczana do Europy, gdyż historycznie, kulturowo i politycznie stanowi jej część.

Gdzie znajduje się Cypr?

Geograficzne położenie Cypru. Zacznijmy od tego, iż Cypr leży we wschodniej części Morza Śródziemnego. Niecałe 65 km na południe od Turcji oraz prawie 800 km od kontynentalnej Europy. Nazwa Cypr odnosi się do wyspy oraz państwa.

Czy Malta jest rajem podatkowym?

W zamian za zgodę Komisji Europejskiej na wypłatę środków w ramach Funduszu Odbudowy, rząd Malty zgodził się na wiele ustępstw, m.in. w zakresie traktowania nowych rezydentów podatkowych.

Gdzie najniższy podatek dochodowy?

i wciąż istnieje na świecie szereg miejsc, gdzie podatek dochodowy nie jest pobierany w odniesieniu do wszystkich bądź niektórych grup podmiotów. Do takich terytoriów należą między innymi Konfederacja Szwajcarska, emirat Ras Al Khaimah (jeden ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich), czy Monako.

Czy Singapur jest rajem podatkowym?

Zgodnie z tą definicją Singapur można również zakwalifikować jako raj podatkowy. Ma niskie „efektywne” stawki podatkowe i zapewnia tajemnicę finansową. Znajduje się również na listach rajów podatkowych prowadzonych przez renomowane organizacje międzynarodowe.

Co to jest raj podatkowy?

Raj podatkowy (też oaza podatkowa, ang. tax haven) – termin używany najczęściej w odniesieniu do państw lub ogólnie miejsc (jak np. poszczególnych stanów USA, które kształtują własną politykę fiskalną), w których przepisy podatkowe są wyjątkowo łagodne dla obcokrajowców i kapitału zagranicznego.

spółka na Cyprze

Ustawienia Prywatności

Ta strona używa ciasteczek oraz zewnętrznych skryptów dla lepszego dostosowania treści do użytkownika. Po lewej znajdziesz informacje o tym, jakie ciasteczka i skrypty są używane, oraz jaki wpływ mają na twoją wizytę na stronie. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Nie wpłynie to na twoją wizytę na stronie.

NOTE: Te ustawienia mają zastosowanie jedynie w przeglądarce i na urządzeniu, którego teraz używasz.

Firma na Cyprze

Zmiany ustaw podatkowych miały wpłynąć na sytuację polskich przedsiębiorców , którzy są właścicielami zagranicznych spółek. Czy tak się stało?

Mimo prób wprowadzenia nowych obostrzeń ulokowanie majątku i obrót nim w obcych jurysdykcjach nadal są bardzo opłacalne. Wciąż jednym z najatrakcyjniejszych kierunków jest należący do Unii Europejskiej Cypr.

Obowiązująca od 1 stycznia 2018 r. Ustawa z dnia 27 października 2017 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz.U. z 2017 r., poz. 2175) zniosła limit 250 tys. euro, poniżej którego przychody osiągnięte przez zagraniczną spółkę były zwolnione z obowiązku zapłaty 19% podatku w Polsce. Poszerzył się również katalog źródeł przychodów, których wystąpienie zostanie uznane za podległe opodatkowaniu z tytułu działalności zagranicznej spółki kontrolowanej (ang. Controlled Foreign Corporation – CFC).

Zostały jednak zachowane lub rozszerzone kryteria, których niespełnienie pozwoli uniknąć zagranicznej spółce uznania jej za kontrolowaną. Są nimi m.in.:

– posiadanie przez okres nie krótszy niż 30 dni, bezpośrednio lub pośrednio, ponad 50% udziałów w kapitale lub ponad 50% praw głosu w organach kontrolnych lub stanowiących, lub ponad 50% udziałów związanych z prawem do uczestnictwa w zyskach;

– pochodzenie co najmniej 33% przychodów tej spółki osiągniętych w roku podatkowym ze wskazanych w ustawie źródeł.

Przepisów o CFC nie stosuje się również do spółek, które podlegają opodatkowaniu od całości swoich dochodów w państwie członkowskim UE lub OECD i tam też prowadzą istotną, rzeczywistą działalność gospodarczą.

Spółka na Cyprze to spółka w UE

Cypr jest państwem członkowskim Unii Europejskiej, a więc spółka opodatkowująca w całości swoje dochody na jego terytorium spełni przesłankę wyłączającą objęcie 19% podatkiem w Polsce. Zyski cypryjskiej spółki według tamtejszego prawa będą podlegać 12,5% stawce podatku dochodowego. To jedna z najniższych stawek podatku CIT w całej Unii Europejskiej.

Poza tym Cypr oferuje liczne ulgi i udogodnienia dla biznesu – głównie dzięki temu, że ma zawartych kilkadziesiąt międzynarodowych umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. W efekcie prowadzenie firmy i ulokowanie jej majątku w cypryjskiej spółce niesie ze sobą duże korzyści.

Brak podatku od kapitałów pieniężnych, dywidend i odsetek

Cypr nie pobiera podatku, którego podstawą byłyby zyski kapitałowe. Przychody oraz dochody z tytułu obrotu papierami wartościowymi, a więc obligacjami, akcjami, udziałami, świadectwami założycielskimi oraz innymi podobnymi instrumentami finansowymi są zwolnione z podatku dochodowego.

Brak opodatkowania przychodów i dochodów od kapitałów pieniężnych, przy szeroko rozbudowanej sieci podpisanych przez Cypr umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, czyni jego terytorium idealnym do utworzenia spółki holdingowej, w pełni wykorzystującej kolejną z ulg, jaką jest brak podatku u źródła od wypłacanych ze spółki cypryjskiej dywidend i odsetek.

Prawa licencyjne i własności intelektualnej

Podpisane przez Cypr umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania pozwalają działającej tam spółce na korzystanie ze zwolnienia z podatku od należności licencyjnych. Dla przykładu, na podstawie umowy pomiędzy Polską a Cyprem takie należności wypłacane przez polską spółkę na rzecz spółki cypryjskiej obciążone będą 5% podatkiem u źródła, ale z możliwością uzyskania z niego zwolnienia.

Atrakcyjnymi preferencjami podatkowymi na Cyprze objęte jest też korzystanie z praw własności intelektualnej. Aż 80% dochodu netto spółki cypryjskiej, osiągniętego z tytułu ich użytkowania, zwolnione jest z opodatkowania. Ulga uwzględnia również dochody uzyskane z tytułu rozporządzania tymi prawami. Przy tym pojęcie prawa własności intelektualnej w prawie cypryjskim jest bardzo szeroko rozumiane – obejmuje ono swym zakresem praktycznie każde dobro niematerialne funkcjonujące w obrocie gospodarczym i stanowiące wytwór ludzkiego umysłu.

Zmiana umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania

Do dochodów uzyskiwanych za pośrednictwem spółki zarejestrowanej na Cyprze ma wciąż zastosowanie Umowa między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Cypru w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku sporządzona w Warszawie 4 czerwca 1992 r. (Dz. U. z 1993 r. Nr 117, poz. 523 z późn. zm.). Pomimo jej istotnej zmiany protokołem podpisanym 22 marca 2012 r. (Dz. U. z 2012 r., poz. 1383), Cypr nadal pozostaje atrakcyjnym kierunkiem dla polskiego przedsiębiorcy. Przemawiają za tym nie tylko wskazane korzyści podatkowe, lecz także położenie Cypru, zlokalizowanego na terenie Unii Europejskiej, rozwinięta infrastruktura wyspy oraz wysoki standard regulacji prawnych, opartych na rozwiązaniach anglosaskich.

Trust i fundacja prywatna jako remedium na opodatkowanie CFC

Obciążenie polskich przedsiębiorców dodatkowym, 19% podatkiem z tytułu dochodów uzyskiwanych za pośrednictwem należących do nich zagranicznych spółek może zostać złagodzone dzięki zastosowaniu konstrukcji trustu lub fundacji prywatnej. Założyciel fundacji lub trustu, przekazując majątek pod zarząd powiernika niebędącego polskim rezydentem podatkowym, unika spełnienia przesłanki podmiotowej podlegania regulacjom dotyczącym zagranicznych spółek kontrolowanych.

Spółki cypryjskie – instrukcja obsługi

Choć minimalny kapitał zakładowy cypryjskiej spółki to zaledwie 1 euro cent, należy pamiętać, że jego wpłacenie to tylko jeden z pierwszych kroków do jej założenia. Do prawidłowej rejestracji, pozwalającej uniknąć negatywnych następstw podatkowo-prawnych nieprofesjonalnego działania, niezbędne jest wykonanie szeregu czynności przed cypryjskim magistratem. Oprócz zatwierdzenia firmy czy złożenia przed urzędnikiem sądowym wymaganych oświadczeń pod przysięgą, konieczne jest również przygotowanie memorandum oraz umowy spółki w języku greckim i angielskim oraz dopełnienie pozostałych wymaganych cypryjskim prawem formalności.

Konwencja MLI

Zakładanie spółek na Cyprze jest nadal bardzo korzystnym rozwiązaniem dla polskich przedsiębiorców – zarówno pod względem planowania podatkowego, jak i ochrony majątku firmy. Sytuacji tej nie powinna zmienić podpisana przez Polskę 7 czerwca 2017 r. Konwencja wielostronna implementująca środki traktatowego prawa podatkowego mające na celu zapobieganie erozji podstawy opodatkowania i przenoszeniu zysku, sporządzona w Paryżu 24 listopada 2016 r., czyli tzw. konwencja MLI (ang. Multilateral Instrument to Modify Bilateral Tax Treaties). Choć Polska, jako czwarty sygnatariusz, złożyła 23 stycznia 2018 r. w Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju dokument potwierdzający jej ratyfikację, to do jej wejścia w życie potrzebna jest ratyfikacja pięciu sygnatariuszy. Aby zaś konwencja MLI zmieniła konkretną umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania (np. między Polską a Cyprem), musi być ratyfikowana przez obie strony umowy.

Czy ratyfikuje ją Cypr, a jeśli tak, to jakie to będzie miało skutki? Samo Ministerstwo Finansów w komunikacie na swojej stronie internetowej poinformowało, że „przyjęcie tzw. konwencji MLI nie zmieni sposobu rozliczania podatków przez Polaków mieszkających i żyjących za granicą”. Już teraz wiadomo też, że niektóre zapisy konwencji MLI, jeśli wejdą w życie w stosunkach na linii Cypr – Polska, byłyby mniej restrykcyjne dla właścicieli i udziałowców cypryjskich spółek niż obowiązujące teraz. Art. 8 MLI wprowadza bowiem minimalny 365-dniowy warunek posiadania udziałów, akcji lub innych podobnych praw w spółce, od którego spełnienia uzależnia możliwość zastosowania zwolnienia lub wyłączenia z opodatkowania wypłacanych dywidend. Obowiązująca obecnie między obydwoma państwami umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania przewiduje dłuższy, bo 24-miesięczny okres (art. 10 ust. 2 lit. a umowy przywołanej wyżej).

Kancelaria Prawna Skarbiec, specjalizująca się w ochronie majątku oraz doradztwie strategicznym dla przedsiębiorców.

Kronoevent 2017 na Cyprze

Koniec października był okresem, w którym firma Kronospan zaprezentowała swoją najnowszą globalną kolekcję na 2018. Wystawa została szczegółowo omówiona przez kierowników wielu zakładów produkcyjnych Kronospan.

Wrażenia nam towarzyszące najlepiej opisuje poniższy fragment przemowy Pani Beaty Orczykowskiej:

“Podążając za najnowszymi globalnymi trendami w dziedzinie designu zauważyliśmy, że w nowoczesnych wnętrzach współgrają ze sobą nawet najbardziej kontrastowe materiały, dekory i tekstury – od wytwornych, polerowanych marmurów po szorstkie drewno z odzysku; od eleganckiego, błyszczącego mosiądzu po kojący, gładki aksamit; od przemysłowych metali po szlachetne szkło – to materiały, które z tradycyjnego punktu widzenia nie mają ze sobą nic wspólnego. Mimo to, współczesne aranżacje wnętrz prezentują bogactwo i wytworność , które nazwaliśmy “Harmonią Kontrastów”. Nowa koncepcja piękna polega na “jedności różnorodności” – to właśnie dlatego stworzyliśmy kolekcję uwzględniającą najszerszą możliwą gamę materiałów dostępnych w naszej branży, (…).”

Zakładanie spółek na Cyprze

Zakładanie spółek na Cyprze

Cypr położony jest w strategicznym punkcie, gdzie przecinają się szlaki handlowe Europy, Afryki i Azji. System podatkowy tego kraju należy uznać za najbardziej sprzyjający celom planowania podatkowego spośród systemów podatkowych wszystkich państw należących do Unii Europejskiej. Prowadzenie działalności gospodarczej za pomocą spółek zakładanych na Cyprze stanowi jedną z najbardziej popularnych formuł służących korzystnemu opodatkowaniu dochodów Istnieje jednak wiele typowych błędów popełnianych przez rezydentów podatkowych Polski, którzy posiadają spółki na Cyprze. Wyjaśniamy, w jaki sposób można się przed nimi ustrzec.

Choć ostatnimi czasy w prasie finansowej często można było przeczytać, że już wkrótce system podatkowy Cypru przestanie oferować Polakom tak szerokie możliwości, jeśli chodzi o dogodne formy opodatkowania, zarówno dochodów osobistych, jak i zysków z działalności gospodarczej, to w rzeczywistości nie taki diabeł straszny, jak go malują. Cypr był, jest i dalej będzie bardzo popularną destynacją dla polskich emigrantów podatkowych. Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób korzystać z potencjału spółek cypryjskich w międzynarodowym planowaniu podatkowym.

Zmiana umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania

Wyeliminowanie – wskutek wprowadzonych w roku 2016 zmian ustawodawczych – niektórych instrumentów pozwalających na skorzystanie z korzystnych form opodatkowania, spowodowało obniżenie efektywności podatkowej Cypru. Niemniej jednak, Cypr nadal pozostanie dogodnym miejscem do inwestowania. Wbrew obiegowym przekonaniom, aby zyskać pełną poufność lub uniknąć podwójnego opodatkowania (pod kątem polskiego podatku dochodowego od osób prawnych) nie wystarczy samo założenie spółki w państwie, którego system prawny przewiduje dogodne rozwiązania w zakresie opodatkowania dochodów. W tym miejscu bowiem należy podkreślić, że omawiana problematyka obejmuje dużo szersze spektrum czynności, które zmierzają do opracowania odpowiedniego modelu działalności – tak, aby pozostawał w pełnej zgodzie z regulacjami obowiązującymi w polskim systemie prawnym. Z uwagi na powyższe odradzamy korzystanie z usług doradców podatkowych, którzy nie gwarantują zgodności zastosowanych rozwiązań z przepisami prawa polskiego, a ich działalność ogranicza się do zwykłego pośredniczenia w rejestrowaniu spółek zagranicznych.

Korzystny system podatkowy

Bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura wyspy, system prawny oparty na prawie anglosaskim, wysoki standard usług specjalistycznych, niskie koszty utrzymania, bezpieczeństwo inwestycji, a także szereg innych korzyści podatkowych czynią Cypr idealnym środowiskiem biznesowym. Tak intratne warunki sprzyjają stworzeniu fundamentu do – prowadzonej w Polsce lub gdziekolwiek na świecie – struktury holdingowej. Wspomniane korzyści podatkowe to nie tylko bardzo niska stawka podatku dochodowego od osób prawnych (12,5%), ale też możliwość niepobierania – w niektórych przypadkach – zryczałtowanego podatku od wypłaty należności licencyjnych przez podmioty cypryjskie na rzecz zagranicznych licencjodawców. Zwolnienia z obowiązku podatkowego mogą też dotyczyć wypłat dywidendy pomiędzy spółkami wchodzącymi w skład holdingu. Ponadto wykorzystanie spółki cypryjskiej daje prawo do skorzystania z przywilejów, które uregulowane są na podstawie zawartych przez Cypr 62 umów o unikaniu podwójnego opodatkowania oraz przepisów „zharmonizowanych” z postanowieniami dyrektyw unijnych. W efekcie spółki cypryjskie wykorzystywane są często w praktyce planowania podatkowego. Odpowiednia implementacja struktury podatkowej zminimalizuje obciążenia między innymi w następującym zakresie: wypłat z tytułu przeniesienia praw do programów komputerowych dokonywanych na rzecz spółki cypryjskiej – przy spełnieniu określonych warunków można uniknąć opodatkowania podatkiem „u źródła” (lub zredukować jego wysokość) na podstawie przepisów umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania;

przepływu dywidendy w ramach grupy spółek, ponieważ dywidendy wypłacane przez zagraniczną spółkę na rzecz spółki cypryjskiej co do zasady są zwolnione na Cyprze od podatku dochodowego; przy spełnieniu określonych wymogów nie podlegają opodatkowaniu również dywidendy wypłacane przez cypryjskie spółki swoim wspólnikom;

obrotu papierami wartościowymi, gdyż dochody z tego tytułu mogą być zwolnione z podatku dochodowego;

dochodów uzyskiwanych przez osoby fizyczne z tytułu pełnienia funkcji w organach spółki cypryjskiej – w pewnych okolicznościach przedmiotowe dochody mogą nie podlegać opodatkowaniu.

Zasady poboru podatku dochodowego

na Cyprze

Zgodnie z obowiązującym na Cyprze prawem, spółki będące cypryjskim rezydentem podatkowym obciążone są podatkiem dochodowym od osób prawnych (CIT). Na podstawie tych przepisów wszystkie osoby prawne obowiązane są w terminie do 1 sierpnia każdego roku przekazać organom podatkowym Cypru informację odnośnie szacowanej kwoty podatku dochodowego w bieżącym roku podatkowym (na formularzu „temporary tax assessment” (I.R 6) obliczonego w oparciu o kwotę dochodu planowanego w tym roku i stawkę podatku w wysokości 12,5%). Wyliczona w ten sposób kwota podatku pobierana jest w trzech równych ratach w terminie do dnia: 1 sierpnia, 30 września i 31 grudnia danego roku. Oszacowanie dochodu – i tym samym kwoty obciążenia podatkowego – powinno być jak najbardziej doprecyzowane. Spółki mają prawo do zmiany planowanej kwoty dochodów/podatku w dowolnym momencie do 31 grudnia bieżącego roku. Jednak jeśli w wyniku tej zmiany kwota podatku ulegnie zwiększeniu, powstanie obowiązek zapłaty odsetek w wysokości 5% liczonych od różnicy pomiędzy kwotą zadeklarowaną wcześniej a kwotą wynikłą ze zmiany i za okres od dnia wymagalności poszczególnych rat. Ponadto, jeśli po ostatecznym rozliczeniu rocznym okaże się, iż różnica pomiędzy planowaną kwotą dochodu a kwotą dochodu należnego jest większa niż 25%, nakładana jest na spółkę dodatkowa kara w wysokości 10%, liczona od różnicy pomiędzy tymi kwotami. Kancelaria Prawna Skarbiec oferuje profesjonalną pomoc w tworzeniu struktur korzystnych pod względem podatkowym – do zarządzania majątkiem zamożnych przedsiębiorców, w skład których wchodzą m.in. spółki cypryjskie, fundusze inwestycyjne, czy też fundacje prywatne i trusty.

Spółki na Cyprze i zmiana rezydencji

podatkowej – remedium na CFC

Firma na Cyprze

Optymalizacja podatkowa – spółka na Cyprze Optymalizacja podatkowa – spółka na Cyprze. Pandora Papers, kolejne międzynarodowe śledztwo dziennikarskie, rzuciło światło na działanie wielkich biznesmenów, ale też i polityków czy gwiazdy popkultury. Wspólny mianownik to fikcyjna optymalizacja podatkowa i ukrywanie wielkich majątków. Jednak na Cyprze jest coraz więcej polskich firm. Często to programiści, którzy korzystają z ulgi IP BOX. Przedstawiciele branży IT nie mają powodów do obaw, bo działają zgodnie z europejskim i polskim prawem.

Zakup obywatelstwa z paszportem – nowy kierunek optymalizacji podatkowej Optymalizacja podatkowa. W internecie pojawiły się oferty w rodzaju: Kup paszport – obywatelstwo. Uzyskaj rezydencję podatkową. Eksperci radzą, by dobrze przemyśleć odpowiedź.

Firma na Cyprze – jakie korzyści podatkowe dla przedsiębiorców? Firma na Cyprze. Jakie korzyści podatkowe dla przedsiębiorców wiążą się z założeniem firmy na Cyprze? Liczymy, jak Polski Ład wyjdzie ze spółką zarejestrowaną na Cyprze.

Spółka na Malcie lub Cyprze – korzyści podatkowe Na przedsiębiorców nakładane są wciąż nowe wymogi podatkowe, które związane są z poszukiwaniem pieniędzy przez partię rządzącą. W związku z tym wielu z nich zastanawia się nad przeniesieniem swojej aktywności gospodarczej poza granice kraju. Pod względem możliwości istotnego obniżenia lub całkowitego wyeliminowania opodatkowania warto zainteresować się rezydencją podatkową na Malcie lub Cyprze.

Cypr, czyli egzotyczny raj podatkowy dla Twojej firmy

Republika Cypryjska, położona na jednej z wysp na Morzu Śródziemnym, jest jednym z częściej wybieranych przez turystów, spragnionych słońca i odrobiny egzotyki, kierunkiem wojaży. Ale nie tylko. Po wejściu państwa do Unii Europejskiej z dniem 1 maja 2004 roku i zmianie waluty na euro stało się ono jeszcze bardziej atrakcyjne dla innej grupy społecznej — przedsiębiorców.

Bezpłatny ebook o zakładaniu firmy za granicą Pobierz

Zainteresowanie wyspą nie maleje — instytucja Cyprus Tourism Organisation (CTO) wskazała taki trend na podstawie corocznych badań dotyczących ruchu turystycznego. Wynika z nich, że w pierwszym kwartale (od stycznia do marca) 2017 roku Cypr odwiedziło łącznie 285 693 osób, podczas gdy w analogicznym okresie rok później było to już 369 438 turystów, co oznacza wzrost o około 30%.

Wraz z rosnącymi liczbami w sektorze turystycznym zwiększa się zainteresowanie Cyprem wśród przedsiębiorców. A to z kolei w lutym tego roku zwróciło uwagę Parlamentu Europejskiego, który postanowił uważniej przyjrzeć się polityce finansowej „rajów podatkowych”. Wśród krajów UE, oprócz Cypru, wymieniono w tej grupie Belgię, Węgry, Irlandię, Luksemburg, Maltę i Holandię.

Do szybkiego i bezproblemowego założenia firmy na Cyprze przyda Ci się pomoc tłumacza, wyspecjalizowanego w tłumaczeniach biznesowych.

Co zatem powoduje, że kapitał zagraniczny wybiera tę wyspiarską republikę?

Cypryjski program dla nierezydentów

Po kryzysie systemu bankowego w latach 2012-2013 cypryjskiej gospodarce udało odbić się od dna. Jednak kilka lat temu rząd Cypru w obliczu zagrożenia bankructwem kraju, chciał sięgnąć po oszczędności swoich obywateli, powodując masowe wypłacanie przez nich pieniędzy, a także odpływ kapitału zagranicznego.

Sytuacja uległa zmianie między innymi dzięki wprowadzeniu przez rząd specjalnego programu dla nierezydentów, czyli osób lub firm, które mają miejsce zamieszkania lub swoją siedzibę za granicą, a w danym miejscu, w tym przypadku na Cyprze, mogą zaciągać różne zobowiązania. Celem tych działań było przyciągnięcie zagranicznego kapitału.

W przypadku statusu rezydenta rząd postawił na elastyczność, wynikającą z potrzeb globalnie prowadzonego biznesu — aby go utrzymać, wystarczy dwa miesiące w ciągu roku spędzić na Cyprze. Zrezygnowano również z obowiązku zakładania firmy przez rezydentów.

Obecnie, aby móc korzystać z przywilejów cypryjskiego systemu podatkowego, można wybrać jeden z trzech wariantów programu dla nierezydentów.

Pierwszy z nich to założenie na Cyprze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i opłacenie aplikacji o status rezydenta w wysokości 500 euro* (*2 149,45 złotych według kursu średniego NBP z 25 maja 2019 roku). Przedsiębiorca otrzymuje europejski numer identyfikacji podatkowej i jest zobowiązany opłacać ubezpieczenie społeczne na terytorium republiki.

Druga opcja to samozatrudnienie wraz z poniesieniem kosztów rejestracji działalności, ubezpieczenia społecznego i statusu rezydenta.

Trzecim wariantem jest wystarczający poziom majętności, który należy udowodnić poprzez posiadanie ważnego ubezpieczenia społecznego oraz miesięcznego dochodu w wysokości minimum 6 000 euro (25 793,4 złotych) na podstawie wyciągów bankowych z ostatnich trzech-sześciu miesięcy.

Oprócz tego, aby przystąpić do programu dla nierezydentów, należy posiadać paszport kraju należącego do UE oraz kupić bądź wynająć nieruchomość na Cyprze bez względu na cenę i wielkość.

Biznes na Cyprze — informacje dla przedsiębiorców

Decydując się na transfer kapitału, możesz wybrać też status rezydenta na Cyprze i zarejestrować tam spółkę z ograniczona odpowiedzialnością. Podatek CIT na wyspie wynosi 12,5%, co stanowi jedną z najniższych stawek w UE, ale tę kwotę można zoptymalizować. Zwyczajowo cypryjskie spółki odliczają (lub przekierowują) za zgodą władz do 70% swoich zysków przed opodatkowaniem na poczet firm zlokalizowanych za granicą. Te mogą je rozdzielić w formie dywidend między swoim partnerem (partnerami), a za nie na Cyprze nie płaci się podatków.

Firmy cypryjskie moją korzystać z kont bankowych w innych krajach. Nie ma też problemu z dostępem do takich usług płatniczych jak Paypal i Stripe czy platform typu eBay i Amazon.

Co więcej na wyspie nie obowiązuje tak zwany podatek wyjścia (ang. exit tax). Oznacza to, że możesz wziąć wszystkie pieniądze, które zdeponowałeś podczas pobytu na Cyprze i zainwestować je w dowolnym kraju bez opłat z tego tytułu.

Kolejna kwestia to brak podwójnego opodatkowania — Cypr ma zawartych kilkadziesiąt międzynarodowych umów, dzięki którym przedsiębiorca może rozliczać się tylko w jednym kraju. Sama wyspa natomiast jest idealnym terytorium do tworzenia spółek holdingowych (przychody oraz dochody z tytułu obrotu papierami wartościowymi, na przykład akcjami i obligacjami, są zwolnione z podatku dochodowego).

Językami urzędowymi na Cyprze są grecki i turecki. Jako internetowe biuro tłumaczeń oferujemy szeroki zakres usług tłumaczeniowych i przełożymy wszelkie dokumenty, których będziesz potrzebował, prowadząc swój biznes w tym miejscu. Zachęcamy również do lektury tekstu Dlaczego Luksemburg to raj podatkowy? na naszym blogu o innym kraju, do którego warto rozważyć transfer swoich pieniędzy.

Zastanawiasz się nad rejestracją firmy za granicą? Przeczytaj również…

Źródła:

The advantagest of residing or setting up a company in Cyprus, and the steps to take

Spółka na Cyprze – stawka podatku CIT tylko 12,5%

Zakładanie spółek na Cyprze

Zakładanie spółek na Cyprze

Cypr położony jest w strategicznym punkcie, gdzie przecinają się szlaki handlowe Europy, Afryki i Azji. System podatkowy tego kraju należy uznać za najbardziej sprzyjający celom planowania podatkowego spośród systemów podatkowych wszystkich państw należących do Unii Europejskiej. Prowadzenie działalności gospodarczej za pomocą spółek zakładanych na Cyprze stanowi jedną z najbardziej popularnych formuł służących korzystnemu opodatkowaniu dochodów Istnieje jednak wiele typowych błędów popełnianych przez rezydentów podatkowych Polski, którzy posiadają spółki na Cyprze. Wyjaśniamy, w jaki sposób można się przed nimi ustrzec.

Choć ostatnimi czasy w prasie finansowej często można było przeczytać, że już wkrótce system podatkowy Cypru przestanie oferować Polakom tak szerokie możliwości, jeśli chodzi o dogodne formy opodatkowania, zarówno dochodów osobistych, jak i zysków z działalności gospodarczej, to w rzeczywistości nie taki diabeł straszny, jak go malują. Cypr był, jest i dalej będzie bardzo popularną destynacją dla polskich emigrantów podatkowych. Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób korzystać z potencjału spółek cypryjskich w międzynarodowym planowaniu podatkowym.

Zmiana umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania

Wyeliminowanie – wskutek wprowadzonych w roku 2016 zmian ustawodawczych – niektórych instrumentów pozwalających na skorzystanie z korzystnych form opodatkowania, spowodowało obniżenie efektywności podatkowej Cypru. Niemniej jednak, Cypr nadal pozostanie dogodnym miejscem do inwestowania. Wbrew obiegowym przekonaniom, aby zyskać pełną poufność lub uniknąć podwójnego opodatkowania (pod kątem polskiego podatku dochodowego od osób prawnych) nie wystarczy samo założenie spółki w państwie, którego system prawny przewiduje dogodne rozwiązania w zakresie opodatkowania dochodów. W tym miejscu bowiem należy podkreślić, że omawiana problematyka obejmuje dużo szersze spektrum czynności, które zmierzają do opracowania odpowiedniego modelu działalności – tak, aby pozostawał w pełnej zgodzie z regulacjami obowiązującymi w polskim systemie prawnym. Z uwagi na powyższe odradzamy korzystanie z usług doradców podatkowych, którzy nie gwarantują zgodności zastosowanych rozwiązań z przepisami prawa polskiego, a ich działalność ogranicza się do zwykłego pośredniczenia w rejestrowaniu spółek zagranicznych.

Korzystny system podatkowy

Bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura wyspy, system prawny oparty na prawie anglosaskim, wysoki standard usług specjalistycznych, niskie koszty utrzymania, bezpieczeństwo inwestycji, a także szereg innych korzyści podatkowych czynią Cypr idealnym środowiskiem biznesowym. Tak intratne warunki sprzyjają stworzeniu fundamentu do – prowadzonej w Polsce lub gdziekolwiek na świecie – struktury holdingowej. Wspomniane korzyści podatkowe to nie tylko bardzo niska stawka podatku dochodowego od osób prawnych (12,5%), ale też możliwość niepobierania – w niektórych przypadkach – zryczałtowanego podatku od wypłaty należności licencyjnych przez podmioty cypryjskie na rzecz zagranicznych licencjodawców. Zwolnienia z obowiązku podatkowego mogą też dotyczyć wypłat dywidendy pomiędzy spółkami wchodzącymi w skład holdingu. Ponadto wykorzystanie spółki cypryjskiej daje prawo do skorzystania z przywilejów, które uregulowane są na podstawie zawartych przez Cypr 62 umów o unikaniu podwójnego opodatkowania oraz przepisów „zharmonizowanych” z postanowieniami dyrektyw unijnych. W efekcie spółki cypryjskie wykorzystywane są często w praktyce planowania podatkowego. Odpowiednia implementacja struktury podatkowej zminimalizuje obciążenia między innymi w następującym zakresie: wypłat z tytułu przeniesienia praw do programów komputerowych dokonywanych na rzecz spółki cypryjskiej – przy spełnieniu określonych warunków można uniknąć opodatkowania podatkiem „u źródła” (lub zredukować jego wysokość) na podstawie przepisów umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania;

przepływu dywidendy w ramach grupy spółek, ponieważ dywidendy wypłacane przez zagraniczną spółkę na rzecz spółki cypryjskiej co do zasady są zwolnione na Cyprze od podatku dochodowego; przy spełnieniu określonych wymogów nie podlegają opodatkowaniu również dywidendy wypłacane przez cypryjskie spółki swoim wspólnikom;

obrotu papierami wartościowymi, gdyż dochody z tego tytułu mogą być zwolnione z podatku dochodowego;

dochodów uzyskiwanych przez osoby fizyczne z tytułu pełnienia funkcji w organach spółki cypryjskiej – w pewnych okolicznościach przedmiotowe dochody mogą nie podlegać opodatkowaniu.

Zasady poboru podatku dochodowego

na Cyprze

Zgodnie z obowiązującym na Cyprze prawem, spółki będące cypryjskim rezydentem podatkowym obciążone są podatkiem dochodowym od osób prawnych (CIT). Na podstawie tych przepisów wszystkie osoby prawne obowiązane są w terminie do 1 sierpnia każdego roku przekazać organom podatkowym Cypru informację odnośnie szacowanej kwoty podatku dochodowego w bieżącym roku podatkowym (na formularzu „temporary tax assessment” (I.R 6) obliczonego w oparciu o kwotę dochodu planowanego w tym roku i stawkę podatku w wysokości 12,5%). Wyliczona w ten sposób kwota podatku pobierana jest w trzech równych ratach w terminie do dnia: 1 sierpnia, 30 września i 31 grudnia danego roku. Oszacowanie dochodu – i tym samym kwoty obciążenia podatkowego – powinno być jak najbardziej doprecyzowane. Spółki mają prawo do zmiany planowanej kwoty dochodów/podatku w dowolnym momencie do 31 grudnia bieżącego roku. Jednak jeśli w wyniku tej zmiany kwota podatku ulegnie zwiększeniu, powstanie obowiązek zapłaty odsetek w wysokości 5% liczonych od różnicy pomiędzy kwotą zadeklarowaną wcześniej a kwotą wynikłą ze zmiany i za okres od dnia wymagalności poszczególnych rat. Ponadto, jeśli po ostatecznym rozliczeniu rocznym okaże się, iż różnica pomiędzy planowaną kwotą dochodu a kwotą dochodu należnego jest większa niż 25%, nakładana jest na spółkę dodatkowa kara w wysokości 10%, liczona od różnicy pomiędzy tymi kwotami. Kancelaria Prawna Skarbiec oferuje profesjonalną pomoc w tworzeniu struktur korzystnych pod względem podatkowym – do zarządzania majątkiem zamożnych przedsiębiorców, w skład których wchodzą m.in. spółki cypryjskie, fundusze inwestycyjne, czy też fundacje prywatne i trusty.

Spółki na Cyprze i zmiana rezydencji

podatkowej – remedium na CFC

Rezydencja podatkowa Cypru

W ramach rezydencji podatkowej Cypru zagwarantowanych jest kilka niezwykle efektywnych przywilejów w dziedzinie opodatkowania majątku:

brak opodatkowania dochodów powstałych poza Cyprem (pod warunkiem nieotrzymywania ich na terytorium kraju);

Podatnik rezydent płaci podatek dochodowy jedynie od dochodów uzyskanych ze źródeł położonych na Cyprze oraz ze źródeł znajdujących się poza nim, o ile dochody te zostały następnie przekazane na terytorium kraju;

Podatnik rezydent płaci podatek dochodowy jedynie od dochodów uzyskanych ze źródeł położonych na Cyprze oraz ze źródeł znajdujących się poza nim, o ile dochody te zostały następnie przekazane na terytorium kraju; brak podatku od zysków kapitałowych (np. dywidendy), których źródło pochodzenia położone jest poza krajem rezydencji;

brak podatku od dochodów powstałych w wyniku wyzbycia się majątku w postaci udziałów posiadanych w spółkach kapitałowych;

brak przepisów przewidujących opodatkowanie dochodów zagranicznych spółek kontrolowanych (tzw. CFC);

brak negatywnych konsekwencji globalnej wymiany informacji o rachunkach bankowych w ramach standardu CRS.

Zgodnie ze standardem wymiany informacji o rachunkach bankowych (ang. Common Reporting Standard – CRS) opracowanym przez OECD, raportowaniu podlegać będą informacje o posiadaczu rachunku (ang. Account Holder) pod kątem jego rezydencji podatkowej w kraju stosującym standard wymiany informacji. Cypr należy do krajów, które zobowiązały się do priorytetowego wdrożenia nowych standardów wymiany informacji w stosunku do kont istniejących od stycznia 2016 roku.

Informacje o kontach bankowych wysyłane będą do organów podatkowych kraju wskazanego w banku jako kraj rezydencji posiadacza rachunku – czyli w tym przypadku na Cypr. Jednak na Cyprze nie istnieją przepisy podatkowe nakładające obowiązek podatkowy na podmioty posiadające majątek w postaci udziałów w spółkach zagranicznych (przepisy o zagranicznych spółkach kontrolowanych). Wówczas wymiana informacji nie znajdzie realnego odzwierciedlenia w zobowiązaniach podatkowych tego posiadacza rachunku.

W przypadku ponownej zmiany rezydencji podatkowej, w Polsce nie nalicza się podatku od dochodu uzyskanego w trakcie rezydencji cypryjskiej. To znaczy, że w przypadku utracenia cypryjskiej rezydencji podatkowej, polski fiskus nie naliczy podatku wstecznie.

Podatek dochodowy na Cyprze – stawki podatkowe

Podejmowanie zatrudnienia za granicą oznacza, że pracownik zostaje objęty systemem podatkowym danego kraju. W efekcie musi on między innymi opłacać podatek dochodowy od osób fizycznych. Cypr nie jest tu wyjątkiem i jak każdy kraj posiada swój własny unikatowy system podatkowy.

Wiele osób traktuje Cypr jako cel wakacyjnych wojaży, ale coraz więcej Polaków szuka w tym ciepłym zakątku Europy miejsca pracy. Gorący klimat i całkiem przyzwoite zarobki są dużą zachętą. Czy tak samo jest z podatkami na Wyspie Afrodyty?

Wybierając się do pracy na Cyprze, warto się zapoznać z obowiązkami i prawami podatkowymi. W ten sposób nikogo nie zaskoczą zarobki netto. Osoby zatrudnione na Wyspie Afrodyty powinny zgłosić się do lokalnego urzędu skarbowego (Inland Revenue Departament) w celu uzyskania numeru identyfikacji podatkowej (Taxpayer’s Identification Code). Jego posiadanie pozwoli pracodawcy na obliczanie stosownego podatku dochodowego i odprowadzanie go na konto urzędu skarbowego. Przyjrzyjmy się bliżej zobowiązaniom podatkowym pracowników na Cyprze.

Ile wynoszą stawki procentowe podatku dochodowego na Cyprze?

Cypryjski urząd skarbowy stosuje regularnie podatek dochodowy od osób fizycznych ze stawkami rosnącymi progresywnie. Taka forma obciążenia oznacza, że wysokość opłacanego podatku rośnie wraz z uzyskiwanymi dochodami. W 2020 roku przewidziano pięć progów podatkowych rosnących od 0% do 35% i wyliczanych na bazie zarobków rocznych.

Stawki procentowe cypryjskiego podatku dochodowego na rok 2020: dochód roczny od 0 do 19 500 euro – 0%

dochód roczny od 19 501 do 28 000 – 20%

dochód roczny od 28 001 do 36 300 – 25%

dochód roczny od 36 301 do 60 000 – 30%

dochód roczny powyżej 60 001 – 35%

Warto nadmienić, że zarówno rezydenci podatkowi Cypru, jak i nierezydenci płacą taki sam podatek dochodowy. Różnice zachodzą przy rozliczeniu rocznym, ponieważ rezydenci muszą się rozliczyć z dochodów uzyskiwanych na całym świecie. Nierezydenci wykazują w zeznaniu jedynie wpływy uzyskane na Cyprze.

Rezydentem podatkowym Cypru może zostać osoba przebywająca na terenie kraju ponad 183 dni w ciągu roku podatkowego. Osoby posiadające ośrodki interesów osobistych w kraju są objęte zasadą 60 dni w roku.

Podatnicy czerpiący dochody na Cyprze mają obowiązek rozliczenia się z urzędem skarbowym. Zarówno rezydenci, jak i nierezydenci podatkowi są zobligowani do złożenia deklaracji w przypadku gdy ich dochód roczny przekroczy 19 500 euro, czyli próg tak zwanej kwoty wolnej od podatku.

Inland Revenue Departament wprowadził obowiązek rozliczania się drogą elektroniczną. Każdy podatnik powinien się zarejestrować w systemie Taxisnet dostępnym pod adresem internetowym: https://taxisnet.mof.gov.cy

‘”>

Pracownicy najemni oraz emeryci muszą wypełnić deklarację podatkową do 31 lipca następnego roku po zakończeniu roku podatkowego. W tym miejscu należy nadmienić, że rok podatkowy na Cyprze jest tożsamy z rokiem kalendarzowym, czyli trwa od 1 stycznia do 31 grudnia. Dochody z takiego okresu należy uwzględnić w zeznaniu podatkowym.

Pamiętaj! Należy pamiętać, że podatek dochodowy od zarobków nieobjętych systemem poboru u źródła PAYE (Pay As You Earn) należy opłacić samodzielnie.

Podatnicy są zobowiązani do oszacowania podatku i wpłacenia go jeszcze w trakcie roku podatkowego w dwóch ratach do 31 lipca i do 31 grudnia .

. Do poprawnego wypełnienia deklaracji podatkowej należy posiadać dokumenty potwierdzające dochody inne niż z pracy najemnej oraz potwierdzające koszta podlegające odpisom.

Odliczeniom od podatku podlegają między innymi wpłaty na cele charytatywne oraz niektóre koszta uzyskiwania dochodów. Podatnicy mają możliwość odliczenia także niektórych składek na ubezpieczenia społeczne zarówno te obowiązkowe, jak i prywatne. Oczywiście największą ulgą pozostaje kwota wolna od podatku, która jak widać, powyżej wynosi aż 19 500 euro.

Roczne rozliczenie przed cypryjskim fiskusem nie powinno przysparzać problemów. Dzięki systemowi on-line obowiązki podatkowe zostały znacząco uproszczone.

Jak rozliczyć dochody z Cypru w Polsce?

Polscy rezydenci podatkowi mają obowiązek dokonania rocznego rozliczenia przed rodzimym fiskusem. W przypadku pracy na terenie Cypru konieczne jest wykazanie zagranicznego dochodu w deklaracji PIT-36 z załącznikiem ZG.

Polska i Cypr podpisały umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania dochodów. Na mocy jej postanowień stosuje się do rozliczenia zagranicznego dochodu tak zwaną metodę wyłączenia z progresją. Zakłada ona, że dochód pochodzący z zagranicznego źródła nie podlega opodatkowaniu. W jakim więc celu wykazuje się cypryjski dochód? Zostaje on wzięty pod uwagę przy wyliczeniu stawek procentowych dla pozostałych dochodów opodatkowanych w Polsce.

System podatkowy Cypru nie jest specjalnie skomplikowany i nie powinien sprawiać problemów. Wysoka kwota wolna od podatku oraz elektroniczny system rozliczania znacząco ułatwiają życie podatników. Także w Polsce nie powinno się napotkać niedogodności wynikających z czerpania dochodu na Cyprze.

Spółka na Cyprze. Czy to się jeszcze opłaca?

Pandora Papers, kolejne międzynarodowe śledztwo dziennikarskie, rzuciło światło na działanie wielkich biznesmenów, ale też i polityków czy gwiazdy popkultury. Wspólny mianownik to fikcyjna optymalizacja podatkowa i ukrywanie wielkich majątków.

Na Cyprze jest coraz więcej polskich firm. Często to programiści, którzy korzystają z ulgi IP BOX. Przedstawiciele branży IT nie mają powodów do obaw, bo działają zgodnie z europejskim i polskim prawem.

Pandora Papers otworzyła puszkę, z której wyskoczyły znane nazwiska. Władimir Putin, czeski premier Andrej Babisz, ale też światowe gwiazdy popkultury jak Shakira. Wszyscy uciekali do rajów podatkowych, żeby jak najmniej pieniędzy oddawać rodzimemu fiskusowi lub – w przypadku polityków – unikać pytań skąd na ich kontach pojawiły się ogromne kwoty.

Zobacz: Only Fans

– Kolejna odsłona afery przeciekowej pokazuje nam jedno. Ukrywanie majątku jest po prostu powszechne i robi tak niemal każdy. Zmienia się tylko skala. Obracający miliardami po prostu więcej ukrywają, a co za tym idzie, to bardziej szokuje. Przyczyny? Zapewne niezmienne od wieków. Chciwość, ale poza tym niejasne systemy podatkowe i prawne w ogóle, niedostosowane stawki danin, biurokracja, a to rodzi nepotyzm i korupcję – komentuje Maciej Oniszczuk z kancelarii Oniszczuk & Associates, specjalizującej się w doradztwie prawnym i podatkowym dla biznesu czy też zakładaniu spółek w Polsce i za granicą.

Czy warto założyć biznes na Cyprze?

Cypr to nadal dobre miejsce na biznes. Od lat jest miejscem spokojnej przystani dla wielu osób i firm, które chciały uciec od wysokiego opodatkowania.

Status cypryjskiego raju został jednak mocno nadszarpnięty, gdy w celu ratowania budżetu opodatkowano depozyty najbogatszych. Uzyskane ok. 4 miliardy dolarów pozwoliło nie tylko zasypać dziurę w budżecie, ale też korzystać z europejskiej pomocy.

– Jednak mimo działań, które zdecydowanie uderzyło w poczucie bezpieczeństwa depozytariuszy, to jednak nadal cypryjskie rozwiązania prawne i podatkowe są bardzo przyjazne dla tych, którzy chcą skorzystać z niższych podatków. Dziś zapewne wiele osób się przestraszy, ale trzeba pamiętać, że sam proces optymalizacji nie jest zabroniony. Płacić podatki na Cyprze może niemal każdy, ale trzeba pamiętać, że nasze działania nie mogą być sztuczką czy fikcją prawną, jak to w wielu przypadkach opisanych w Pandora Papers widzimy – podkreśla Oniszczuk.

Jak zaznacza ekspert z kancelarii Oniszczuk & Associates, na “Wyspę Afrodyty” w ostatnim czasie najchętniej przybywają programiści. Jest wielu Rosjan, ale też i coraz więcej Polaków, którzy prowadzą tam jednoosobowe firmy. Ogólny podatek dochodowy od osób prawnych to 12,5%. – Od tej stawki jest jednak wiele obniżek.. Choćby – znana też w Polsce – ulga IP BOX, przeznaczona dla osób, którzy prowadzą działalność innowacyjną, a do takich należy zaliczyć też programistów. O ile w Polsce coraz trudniej uzyskać zgodę fiskusa na specjalny 5% podatek, o tyle na Cyprze specjaliści od IT mogą bez większych kłopotów uzyskać możliwość opłacania 2% podatku – podkreśla Oniszczuk.

Sprawdź: Pomysł na biznes

Inne zalety? Choćby dywidendy otrzymywane przez cypryjskie spółki oraz zyski cypryjskich spółek pochodzące z obrotu papierami wartościowymi co do zasady nie podlegają opodatkowaniu. Koszty życia na Cyprze są natomiast porównywalne z Polską, ale najem mieszkania może być nawet 25% niższy niż w Warszawie.

Firma na Cyprze? Uwaga na rezydenturę

Samo założenie spółki na Cyprze jest niemal dziecinnie proste. Gdy korzysta się z usług kancelarii, która ma doświadczenie w tego typu usługach, właściciel nowej firmy musi jedynie okazać dowód osobisty lub paszport oraz życiorys. Do tego musi przedstawić krótki opis działalności firmy oraz proponowaną nazwę. Na Wyspie nie obowiązuje nawet minimalny kapitał zakładowy. Zakładający biznes nie widnieją w rejestrze spółek. Zamiast nich umieszczani są tam nominowani oficerzy, a spółka musi posiadać co najmniej jednego dyrektora i sekretarza.

Trzeba też posiadać rezydencję cypryjską, czyli przez co najmniej 60 dni przebywać na wyspie i przy tym nie kwalifikować się do posiadania rezydentury innego kraju, np. Polski.

– Cała biurokracja na Cyprze jest rzeczywiście uproszczona do granic, a system bonusów podatkowych kuszący. Jednak to, o czym zapomnieli bohaterzy Pandora Papers to to, że ich działalność bardzo często była fikcyjna. Polak chcący zmienić rezydencję podatkową oczywiście może to zrobić, ale musi pamiętać, że będzie sprawdzany na każdym kroku. Nie wystarczy tylko przez 183 dni nie przebywać w Polsce, żeby uniknąć płacenia podatków w Polsce. Nie można mieć w naszym kraju centrum swoich interesów gospodarczych oraz rodzinnych – dodaje Maciej Oniszczuk.

Co to oznacza? Działalność firmy poza Polską musi być faktyczna. Biznesmen nie może prowadzić jej z terenu Polski, a co więcej w Polsce nie może mieć choćby domu. Samo zamieszkiwanie nad Wisłą bliskiej rodziny (małżonek, dzieci) zmieniającego rezydencję podatkową, może zapalić fiskusowi lampkę ostrzegawczą. Znane są przypadki, że osoby starające się o rezydenturę innego kraju rezygnowali nawet z pakietów sportowych na siłowniach czy oddawali… karty biblioteczne w dotychczasowym miejscu zamieszkania.

– Optymalizacja podatkowa to na pewno zastrzyk finansowy. Pamiętać trzeba jednak o tym, że prawidłowo przeprowadzona będzie rodziła też dość poważne zmiany w dotychczasowym życiu. Zapewne łatwiej też – z powodów prawnych – już nie będzie. Rządy wielu krajów czy działania Komisji Europejskiej nakierowane są na zamykanie drzwi do podatkowych rajów.

Choćby w Polskim Ładzie, sztandarowym programie polskiego rządu, mamy kolejne zapisy, które zmierzają do utrudnienia przenoszenia działalności gospodarczej poza Polskę – mówi Maciej Oniszczuk.

Nowy Ład czy nowy ląd? 5 zalet biznesowej migracji na Cypr

Przedstawiony w ostatnim czasie „Polski Ład” miał być planem na wyjście z kryzysu po pandemii. Póki co przedstawione tam pomysły spowodowały panikę w wielu firmach. Skłoniły też wielu przedsiębiorców do rozważenia przyszłości swoich biznesów. Analitycy wskazują, że najwięcej stracą osoby prowadzące działalność gospodarczą opodatkowane stawką 19%, dla których najlepszym rozwiązaniem może okazać się biznesowa ucieczka z Polski. Czy powinno ich zainteresować założenie firmy na Cyprze? A jeśli tak, to dlaczego?

Od wielu lat Cypr uważany jest za bezpieczny azyl dla zagranicznego kapitału. Analiza obowiązującego tam prawa wskazuje, że jest świetnym wyborem dla inwestorów myślących o optymalizacji podatkowej w ramach Unii Europejskiej. Przez ostatnie lata pozwalał też bogatym Rosjanom lub Chińczykom na nabycie europejskiego paszportu.

Sprawdź także biznesowe kursy online Induni x Oniszczuk&Associates:

1. Międzynarodowa optymalizacja ryzyka i ochrona majątku. Lista rajów podatkowych

2. Dlaczego tradycyjna optymalizacja podatkowa już nie działa?

3. Budowanie krajowych i międzynarodowych struktur spółkowych

4. Międzynarodowa optymalizacja ryzyka i ochrona majątku. Lista rajów podatkowych

Cypr zawarł korzystne dla inwestorów umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z wieloma krajami, w tym z Polską. Niestety od 2013 roku nie pozwala ona na szeroką optymalizację podatkową w oparciu o bycie dyrektorem w lokalnej spółce. Czy założenie firmy na Cyprze jest dalej atrakcyjne dla polskich inwestorów? A co ważniejsze, czy uchroni polskich przedsiębiorców przed „Polskim Ładem”?

Korzyści podatkowe

Cypr niezmiennie od lat pozostaje jednym z najkorzystniejszych systemów podatkowych dla spółek w Europie. Podatek dochodowy od osób prawnych (CIT) wynosi 12.5% i może on być dodatkowo zmniejszony poprzez wdrożenie specjalnych struktur. Aby skorzystać z tak niskiego podatku spółka powinna być rezydentem cypryjskim. Zatem zarząd i biura muszą znajdować się na Cyprze.

Spółka cypryjska może skorzystać też z wielu zwolnień podatkowych. Nie zapłaci podatku od zysków kapitałowych ze zbycia lub obrotu papierami wartościowymi, dywidend otrzymanych z zagranicy, dochodów osiągniętych przez zakład stały za granicą. Założona spółka holdingowa nie będzie więc płacić podatku od dywidend ani od sprzedaży spółek zależnych z zyskiem. Cypr ma podpisane umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z prawie 50 jurysdykcjami. Jako państwo członkowskie Unii Europejskiej obowiązuje tam prawo wspólnotowe, co zapewnia między innymi swobodny przepływ dywidend w określonych warunkach. Jurysdykcja cypryjska zapewnia pełną zgodność z międzynarodowymi standardami i regulacjami (m.in. OECD, FATF, UE). Istotnym jest, że kraj znajduje się na białej liście OECD.

Prawa własności intelektualnej a korzystny system podatkowy

Cypr oferuje unikalny system podatkowy dla dochodów z praw własności intelektualnej (IP Box). Takie rozwiązanie powinno szczególnie zainteresować dobrze zarabiających informatyków i programistów. Wielu „cyfrowych nomadów” z branży IT posiada swoje spółki właśnie tutaj.

Celem systemu IP Box jest zachęcanie do działań badawczo-rozwojowych. Oznacza on niższe opodatkowanie przychodów pochodzących z licencji, sublicencji, sprzedaży aktywów własności intelektualnej. Nakłady inwestycyjne związane z nabyciem lub rozwojem IP można odliczyć w pierwszym roku podatkowym oraz w 4 kolejnych latach. Maksymalna stawka podatku na Cyprze w tych przypadkach wynosi 2,5% od dochodu. Podobne systemy obowiązują też w innych krajach europejskich, ale stawki znacząco się różnią (Belgia 4,44%, Luksemburg 5,2, Francja 10%, Niderlandy 7%).

Rezydencja podatkowa

Po pandemii coraz więcej osób myśli o zmianie rezydencji i pracy zdalnej. Cypr oferuje jeden z najkorzystniejszych systemów rezydencji podatkowej dla obcokrajowców. W dniu 14 lipca 2017 r. cypryjska Izba Deputowanych przegłosowała ustawową zmianę definicji „osoby fizycznej będącej rezydentem podatkowym Cypru”. Od 1 stycznia 2017 r. osoba, która:

키워드에 대한 정보 firma na cyprze 2017

다음은 Bing에서 firma na cyprze 2017 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  도지 코인 호재 | 도지 대호재, 이번 달 1,000원 돌파! 물린 사람들 필수시청! [플로우, 니어프로토콜, 1인치네트워크, 스택스, 웨이브, 셀로, 카바, 이더리움클래식] 최근 답변 138개
See also  빈들에 마른 풀 같이 하늘문 여소서 Ppt | 빈들의 마른풀 같이 (하늘문여소서) - 120성령의 사람들 상위 191개 베스트 답변

See also  시카고 재즈 바 | 랜선으로 떠나는 시카고 재즈 여행 | 안가보면 후회할 재즈클럽 4곳 🎹🎷🎺🎼 상위 50개 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Film Romantyczny Po Polsku 2018 – cały film Lektor PL

  • 동영상
  • 공유
  • 카메라폰
  • 동영상폰
  • 무료
  • 올리기

Film #Romantyczny #Po #Polsku #2018 #- #cały #film #Lektor #PL


YouTube에서 firma na cyprze 2017 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Film Romantyczny Po Polsku 2018 – cały film Lektor PL | firma na cyprze 2017, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment