당신은 주제를 찾고 있습니까 “gdzie kupić dobre śledzie – Jak wybrać dobrego śledzia?“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 SILVER TV 이(가) 작성한 기사에는 조회수 2,260회 및 좋아요 80개 개의 좋아요가 있습니다.
gdzie kupić dobre śledzie 주제에 대한 동영상 보기
여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!
d여기에서 Jak wybrać dobrego śledzia? – gdzie kupić dobre śledzie 주제에 대한 세부정보를 참조하세요
Jak wybrać dobrego śledzia? Posłuchajcie ciekawej rozmowy z ichtiologiem Sebastianem Staśkiewiczem Ratuj Ryby , który powie nam co to znaczy dobry śledź i jak go wybierać. Sebastian jest także organizatorem niezłej akcji ! Sprzątanie brzegu Warty. Dołączcie do wydarzenia ➡ https://www.facebook.com/events/736390770249170
#silvertv #ryby #śledzie
Obejrzyj koniecznie. Daj łapkę w górę 👍
——————————————————————————–
SILVER TV
https://www.silvertv.pl
———————————————————————————
BLOG MĄDRA BABCIA
https://www.madrababcia.pl
———————————————————————————
FANPAGE MĄDRA BABCIA
https://www.facebook.com/madrababcia/
———————————————————————————
GRUPA MĄDRE BABCIE FACEBOOK
https://www.facebook.com/groups/madrebabcie
gdzie kupić dobre śledzie 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.
Śledzie solone | Internetowy sklep rybny irybka.pl
Jak przygotowywać śledzie solone? Miłośnicy śledzi solonych doskonale wiedzą, że ryby te charakteryzują się wyjątkowym smakiem, a jednocześnie są bardzo …
Source: www.irybka.pl
Date Published: 1/4/2021
View: 7941
Dobrego śledzia wcale nie jest tak łatwo kupić. Na to …
Umiecie z łatwością odróżnić dobre i świeże śledzie od tych gorszej jakości? Koniecznie sprawdźcie jak to się robi.
Source: newsy.gotujmy.pl
Date Published: 12/15/2021
View: 5858
Jak rozpoznać dobrego śledzia? – Beszamel.pl
Dobre śledzie wcale nie tak łatwo kupić, choć to powszechnie dostępne ryby. A to dlatego, że w sklepach dostępnych jest wiele rodzajów …
Source: beszamel.se.pl
Date Published: 3/23/2022
View: 3951
Śledź – Ryby – MAKRO
W asortymencie MAKRO znajdziesz m.in. pochodzącego z naturalnych łowisk śledzia takich marek jak Nord Capital – Dutch matias oraz ARO, dostępnego w wielu …
Source: www.makro.pl
Date Published: 8/9/2022
View: 206
Jak kupić dobre śledzie – Porady
Jak kupić dobre śledzie. Nazywany na Pomorzu chlebem morza, jest tani i łatwo dostępny. W dodatku ma mnóstwo kwasów omega-3, które bardzo korzystnie …
Source: porady.swiatkobiety.pl
Date Published: 8/10/2021
View: 4035
Śledzie solone | Ryby | Internetowy sklep rybny rybyplus.pl
Śledzie solone w internetowym sklepie rybnym. Oferujemy najwyższej jakości produkty polskich producentów śledzi jak również śledzie holenderskie.
Source: rybyplus.pl
Date Published: 11/28/2021
View: 7561
Magda Gessler ostrzega przed tanimi śledziami z wiaderka …
Sama woli kupować go u naszych zachodnich sąsiadów, bo jak twierdzi, tam jest ealny. Czyli jaki? “Śledź musi być dobrze zasolony, z beczki, z …
Source: zywienie.abczdrowie.pl
Date Published: 4/27/2021
View: 7849
Śledzie – eRyby.pl – zamów do domu
Jak podawać śledzie? Śledzie królują na polskich stołach nie tylko na Święta! Jest wiele pomysłów na pyszne danie ze śledziem. Dobrej jakości śledź będzie …
Source: eryby.pl
Date Published: 12/21/2022
View: 3820
주제와 관련된 이미지 gdzie kupić dobre śledzie
주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Jak wybrać dobrego śledzia?. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.
주제에 대한 기사 평가 gdzie kupić dobre śledzie
- Author: SILVER TV
- Views: 조회수 2,260회
- Likes: 좋아요 80개
- Date Published: 2021. 3. 29.
- Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=tsNn8SK85iM
Gdzie można kupić prawdziwe matiasy?
Prawdziwe matiasy holenderskie są dostępne w dobrych małych sklepach rybnych, w Warszawie również w Kuchniach Świata. Są pyszne, niestety ich cena jest bardzo wysoka (50-57 zł/kg w zależności od miejsca).
Gdzie kupić dobre płaty śledziowe?
Oferta solonych śledzi ze sklepu Irybka.pl
Znajdziesz również filety śledziowe à la matias, tuszę bez głowy sprzedawaną na kilogramy, jak również mrożone śledzie holenderskie w jednym opakowaniu lub zestawie trzech paczek.
Jakie śledzie są najzdrowsze?
Najzdrowszy jest śledź świeży. Jednak dużo popularniejszą i powszechnie dostępną formą są solone płaty śledziowe. Aby pozbyć się nadmiaru soli należy moczyć rybę w wodzie lub mleku przez dobrę parę godzin. Warto wiedzieć, czym jest wszechobecny „matias”.
Czy to prawda że w śledziach jest tasiemiec?
Tasiemce u ryb nie są niczym dziwnym. Śledzie, jak wiele innych gatunków ryb, żywią się drobnymi skorupiakami i larwami innych ryb. Wystarczy więc, że w skorupiaku będzie znajdować się larwa pasożyta, i w ten sposób trafi on do jelita śledzia.
Ile kosztuje kg matiasów?
Koreczki śledziowe SuperFish 250 g można kupić za 6,99 zł. W Kauflandzie śledzie na wagę (“a la matias“) to koszt 11,90 za kg. Za 3,99 zł można kupić słoiczek (200 g) śledzików wiejskich, po góralsku lub alpejsku firmy Mirko.
Czy Matias to śledź?
Matiasy to śledzie atlantyckie, które nie przeszły jeszcze okresu godowego, czyli tarła. Z tego też powodu nieraz nazywa się je “śledziami dziewiczymi”. Są one niedojrzałe płciowo, a ich mięso jest tłustsze i delikatniejsze niż to od starszej ryby.
Czy matiasy są surowe?
Najpopularniejsze rodzaje śledzi spotykane w handlu to: Alla matias – surowe filety w solance. Alla bismarck – surowe filety marynowane w zalewie octowej z cebulą i przyprawami. Rzadziej można spotkać filety lub tuszki wędzone.
Jak rozpoznać świeże śledzie?
Świeże śledzie powinny mieć lekko żółtawe i jędrne mięso, błyszczącą łuskę, różowoczerwone skrzela i przezroczyste wypukłe oczy. Dobrze zapamiętać te wskazówki dla wzrokowych oględzin, bo nie zawsze sprzedawcy pozwalają zajrzeć w skrzela, których kolor natychmiast zdradza jakość ryby.
Jakie filety śledziowe?
Matiasy w opakowaniu – wybierajmy te, które są w solance i mają jak najmniej konserwantów. Dobre są również te w oleju, najwięcej wątpliwości budzą te, które zanurzone są w cieczy będącej mieszaniną solanki i octu – dzięki temu trudno zorientować się, jaki smak mają śledzie i czy są dobre.
Kto nie powinien jeść śledzi?
Jedzenia śledzi w większych ilościach powinny unikać osoby przyjmujące antydepresanty, a także chorzy na nadciśnienie. Ilość soli w śledziach jest na tyle duża, że po produkt ten nie powinny też sięgać Warto pamiętać, że śledzie mogą uczulać. Śledzie mają zdolność wyrzucania histaminy do swojego organizmu.
Jaka jest różnica między śledziem a matiasem?
Matiasy są to młode śledzie, które jeszcze nie odbywały tarła. Ich nazwa pochodzi od holenderskiego słowa „maagdenharing”, które oznacza „dziewicze śledzie”.
Czy solone śledzie są zdrowe?
Są zdrowe – chronią nas przed miażdżycą, chorobami układu nerwowego, poprawiają koncentrację, pracę serca i mózgu. Śledź należy do ryb tłustych, bogatych w kwasy tłuszczowe Omega3. Ponadto są dobrym źródłem białka, zawierają witaminę D3, witaminy A, E, PP, oraz minerały – żelazo, potas, cynk, jod, miedź i fosfor.
Czy można jeść codziennie śledzie?
Śledzia można jeść codziennie o dowolnej porze dnia. Wszystko zależy tylko od sposobu jego podania oraz umiejętnego dobrania pozostałych składników. Przecież można z niego przyrządzić nie tylko fantastyczne przekąski, ale także potrawy na miarę kuchni fine dining.
Na co szkodzą śledzie?
Pasożyty w śledziach W śledziach znajdują się różne pasożyty, z których dla człowieka najbardziej szkodliwe są nicienie Anisakis – tzw. robaki śledziowe. Larwy tych nicieni występują we wszystkich gatunkach śledzi.
Czy śledzie jemy surowe?
Najlepsze są oczywiście śledzie świeże, surowe. Jednak ze względu na to, że jest to ryba tłusta, o delikatnym mięsie trudno ją przez dłuższy czas przechowywać i transportować na większe odległości. Dlatego świeże śledzie dostępne są najczęściej nad morzem.
Kiedy można kupić matiasy?
Tradycyjnie pyszny. Jest wiele sposobów konserwowania oraz przyrządzania śledzia. Można go namoczyć w occie, wędzić, smażyć lub solić. Nic jednak nie może się równać ze śledziem matjas, który w sezonie jest świeży tylko od końca maja do początku lipca.
Jak zrobić prawdziwe matiasy?
Plasterki jabłka układamy na talerzu, na nich układamy matiasy i cebulę. Na śledziach kładziemy kleksy śmietany. Posypujemy ziarenkami granata i listkami kolendry. Wszystko przyprawiamy świeżo zmielonym pieprzem i solą.
Jak podać prawdziwe matiasy?
Podobno prawdziwe śledzie matjasy jada się tylko z dodatkiem pokrojonej drobno cebuli i ew. popija dobrym alkoholem. Dla Holendrów dodawanie innych składników jest profanacją tego śledzia, ale ja nie jestem Holenderką więc zrobiłam lekką sałatkę.
Jak zrobić dobre śledzie matiasy w oleju?
Przygotować słoik o pojemności około 900 ml. Na dno wrzucić 1/4 posiekanej cebuli, 2 ziarna pieprzu, 1 liść laurowy oraz 1 ziarno ziela angielskiego. Następnie na to wrzucić 1/3 pokrojonych śledzi. Kolejno znów wrzucić 1/4 cebuli, 2 ziarna pieprzu czarnego, 1 liść laurowy oraz 1 ziarno ziela angielskiego.
Internetowy sklep rybny irybka.pl
ilość znalezionych towarów: 14
Śledzie stanowią jedną z ulubionych ryb Polaków, ale cieszą się ogromną popularnością także w innych krajach. Można je przyrządzać na różne sposoby, począwszy od smakowitej przystawki przed głównym daniem, przez zupę śledziową z ziemniakami, na tradycyjnej wigilijnej potrawie zachwycającej całą rodzinę zgromadzoną przy świątecznym stole skończywszy. W sklepach rybnych jest dostępnych wiele rodzajów tych ryb, a jednym z nich są śledzie solone. W naszej ofercie znajdziesz je w całości, w postaci filetów, a także w paczkach, co pozwoli Ci przyrządzić mnóstwo wyśmienitych dań. Serdecznie zapraszamy do zakupów!
Jak przygotowywać śledzie solone?
Miłośnicy śledzi solonych doskonale wiedzą, że ryby te charakteryzują się wyjątkowym smakiem, a jednocześnie są bardzo zdrowe. Jednakże, aby przygotować je do spożycia, należy wcześniej odpowiednio moczyć. W tym przypadku cierpliwość zdecydowanie się opłaci – śledzie solone pozwalają bowiem stworzyć znakomite potrawy na różne okazje. W naszym sklepie oferujemy całe śledzie solone bez głowy z ikrą oraz mleczem. Proponujemy również gotowe do jedzenia delikatnie lekko solone filety śledzie wykwintne, bez konieczności kilku godzinnego moczenia, praktycznie gotowe do spożycia.
Dlaczego oryginalne matiasy mają inny kolor niż polskie? Jak wybrać najsmaczniejsze śledzie? Pytamy eksperta
Paulina Zduniak, Haps.pl: Dlaczego dostępne w Polsce śledzie i śledzie holenderskie różnią się kolorem?
Dr Grzegorz Tokarczyk, wydział Nauk o Żywności i Rybactwa ZUT w Szczecinie: Różnica w barwie mięsa, jego konsystencji, smaku i zapachu pomiędzy matiasem a solonym filetem śledziowym, wynika z innej technologii jego wytwarzania, jak również z pochodzenia samego surowca.
REKLAMA
Maatjesharing, zwane u nas matiasami, czyli śledzie dziewicze, to ryby niedojrzałe płciowo. Są dobrze umięśnione, z wysoką zawartością tłuszczu w mięsie, o długości powyżej 22 cm. Po złowieniu zwykle odgardla się je (czyli pozbawia skrzeli, serca, wątroby i części przewodu pokarmowego) bądź odgławia (usunięta zostaje również głowa ryby). Następnie soli się je na sucho. Jeszcze na pokładzie statku bądź już na lądzie, ale nie później niż do 12 godzin od połowu. Solenie trwa około 30 dni w temperaturze od około -5 do 5 stopni Celsjusza. Po tym czasie ryby są płukane i oprawiane do postaci filetów z pozostawieniem płetwy ogonowej wraz z kawałkiem kręgosłupa, na którym się trzymają.
W wyniku takiego procesu produkcji, w ciele ryby znajduje się jeszcze pozostała część przewodu pokarmowego, która wpływa na barwę mięsa. Różowy kolor to również efekt tego, że z ryby przed zamarynowaniem w soli nie spuszcza się krwi.
Holenderskie śledzie mają charakterystyczną, jasnoróżową barwę. Fot. Shutterstock
Skąd się bierze jasna barwa mięsa dostępnych w Polsce śledzi?
Są one produkowane nie z całych ryb, jak oryginalne matiasy, tylko z filetów śledziowych, poddanych działaniu soli i/lub innych związków chemicznych, które mogą wybarwiać mięso i nadawać mu barwę od szarej do białej.
Lubisz klasyczne dania na Boże Narodzenie? Sprawdź nasz przepis na śledzie po japońsku:
Zobacz wideo
W sklepach możemy się natknąć również na produkty “a’la matias”.
Podobnie jak filety śledziowe solone, dojrzewają one w temperaturze 10-15 stopni Celsjusza, w solance z dodatkiem (lub bez) kwasów spożywczych, zawierającej również przyprawy i konserwanty.
Filety soli się w solance przez 1-2 dni, następnie przenosi do chłodni na dalsze 2-3 tygodnie, pozbawia skóry i umieszcza w oleju. Dzięki preparatom enzymatycznym taka ryba dojrzewa szybko, jednak produkt nie uzyskuje ani aromatu, ani smaku, jakim może się poszczycić oryginalny matias.
Prawdziwe matiasy to w naszym kraju wciąż rzadki przysmak. Trudno je dostać, a jeśli już, to po pierwsze, są one drogie (za kilogram zapłacimy kilkadziesiąt złotych), a po drugie, nie jest wcale pewne, że to, co kupujemy to prawdziwe matiasy. Po czym je poznamy?
Matiasy trudno pomylić z innymi śledziami. Są lekko solone, o delikatnej i zharmonizowanej teksturze mięsa. Różnią się zarówno barwą mięsa, jak i formą, w jakiej są oferowane konsumentowi, czyli w postaci filetów z pozostawieniem płetwy ogonowej wraz z kawałkiem kręgosłupa. W Polsce powinny być sprzedawane w stanie zamrożonym.
O matiasach zwykle możemy jedynie pomarzyć. Jak zatem wybrać najlepszego polskiego śledzia?
Rolmopsy Fot. Shutterstock
Podczas zakupu całego, nieoprawionego świeżego śledzia zwracamy uwagę na jego wygląd zewnętrzny, a szczególnie na stan oczu, barwę i stan skóry, zapach ryby, miejsca ewentualnej wysuszki i jej głębokość (czyli przesuszenia powierzchni ryby), obecność i jakość śluzu na powierzchni skory, barwę i stan skrzeli oraz teksturę mięsa.
Oczy ryby powinny być wypukłe i przezroczyste, skóra połyskliwa a zapach delikatny, morski, charakterystyczny dla śledzia. Skrzela powinny być jasnoczerwone, a śluz znajdujący się na skrzelach i skórze powinien być przezroczysty. Nie powinno być oznak wysuszki.
Mięso świeżego śledzia powinno być sprężyste. Możemy to sprawdzić w prosty sposób. Wgłębienie powstałe po naciśnięciu rybiej skóry palcem powinno szybko zniknąć.
Należy również zwrócić uwagę na to, jak wygląda skóra na brzuchu śledzia. Niekiedy można zauważyć jej pękanie. Nie zawsze jest to jednak znak, że ryba nie nadaje się do jedzenia. W niektórych porach roku na skórze śledzia dochodzi do tego typu zmian.
Kupując filety, sprawdzamy dokładnie, o ile jest to możliwe, wygląd ogólny, zapach i stan jakościowy mięsa. Nie może być oznak zjełczenia tłuszczu (żółte przebarwienia), a zapach powinien być taki, jak w przypadku świeżej ryby. Tkanka mięśniowa również powinna być sprężysta i pozbawiona przebarwień i skrzepów krwi.
Co powinno nas zaniepokoić w trakcie zakupu? Jakich ryb nie kupować?
Nie kupujemy ryb, których jakość ogólna wzbudza nasze podejrzenia, a w szczególności tych, które mają całkowicie zapadnięte, mlecznobiałe oczy, zeschniętą głowę i pokryte są matowym śluzem. Przed zakupem sprawdźmy również, czy skrzela nie są ciemnobrązowe lub zbielałe, a mięso mało jędrne (wgłębienie po nacisku palcem długo wraca do stanu wyjściowego lub pozostaje). I ostatnia oznaka ryby nieświeżej – nieprzyjemny zapach.
Dziękuję za rozmowę.
***
Nasz ekspert:
dr Grzegorz Tokarczyk z Wydziału Nauk o Żywności i Rybactwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie
Internetowy sklep rybny irybka.pl
ilość znalezionych towarów: 14
Śledzie stanowią jedną z ulubionych ryb Polaków, ale cieszą się ogromną popularnością także w innych krajach. Można je przyrządzać na różne sposoby, począwszy od smakowitej przystawki przed głównym daniem, przez zupę śledziową z ziemniakami, na tradycyjnej wigilijnej potrawie zachwycającej całą rodzinę zgromadzoną przy świątecznym stole skończywszy. W sklepach rybnych jest dostępnych wiele rodzajów tych ryb, a jednym z nich są śledzie solone. W naszej ofercie znajdziesz je w całości, w postaci filetów, a także w paczkach, co pozwoli Ci przyrządzić mnóstwo wyśmienitych dań. Serdecznie zapraszamy do zakupów!
Jak przygotowywać śledzie solone?
Miłośnicy śledzi solonych doskonale wiedzą, że ryby te charakteryzują się wyjątkowym smakiem, a jednocześnie są bardzo zdrowe. Jednakże, aby przygotować je do spożycia, należy wcześniej odpowiednio moczyć. W tym przypadku cierpliwość zdecydowanie się opłaci – śledzie solone pozwalają bowiem stworzyć znakomite potrawy na różne okazje. W naszym sklepie oferujemy całe śledzie solone bez głowy z ikrą oraz mleczem. Proponujemy również gotowe do jedzenia delikatnie lekko solone filety śledzie wykwintne, bez konieczności kilku godzinnego moczenia, praktycznie gotowe do spożycia.
Śledzie to samo zdrowie
Śledzie powinny jeść osoby cierpiące na choroby układu krążenia i niedokrwistość. Zawierają cenne składniki, które działają przeciwmiażdżycowo. Trudno znaleźć inną rybę o tak cennych właściwościach odżywczych. Dlatego warto ją wprowadzić do jadłospisu, nie tylko w Ostatki i Wielki Post.
Prawdziwym skarbem śledzi są nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega-3.
Cenne tłuszcze
Już 50 g śledzi zaspokoi dzienne zapotrzebowanie organizmu na cenne tłuszcze, przyczyniające się do obniżenia ciśnienia oraz poziomu złego cholesterolu LDL – jednego z głównych sprawców chorób układu krążenia, np. miażdżycy, zawału czy udaru mózgu.
Kwasy omega-3 przyspieszają też procesy metaboliczne i pomagają wątrobie uporać się z toksynami. Zapewniają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, a także świetnie wpływają na nastrój, zwiększając poziom serotoniny. Jak wykazały badania naukowe potrafią bardzo skutecznie łagodzić dolegliwości związane ze stanami zapalnymi.
Dzięki regularnemu jedzeniu śledzi wspieramy również skórę (kwasy omega-3 przyspieszają jej regenerację i odbudowują płaszcz lipidowy) oraz wzrok (tłuszcze nienasycone wpływają na lepsze ukrwienie nerwu wzrokowego i znacząco zmniejszają ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej).
– Śledzie są również bogatym źródłem witamin. W 100 gramach śledzia witaminy D jest osiem razy więcej niż w szklance mleka – mówi prof. dr hab. inż Władysław Migdał z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. – Jest w nich też sporo witaminy B6, B12, żelaza, cynku, miedzi, fosforu i jodu.
>>>Niedobór witaminy D − kiedy ją suplementować i w jakich ilościach
Dietetyczne białko
Mięso śledzi jest źródłem cennych składników. Między innymi pełnowartościowego i łatwo przyswajalnego białka, które zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy, w stosunku zbliżonym do tego, jaki najbardziej odpowiada zapotrzebowaniu człowieka. Zawiera m.in. lizynę, niezbędną mięśniom i kościom, poprawiającą koncentrację umysłową, uczestniczącą w produkcji hormonów, przeciwciał i enzymów, a także łagodzącą objawy infekcji.
>>>Naturalne sposoby na grypę i przeziębienie
Wśród śledziowych aminokwasów nie brakuje również metioniny (pomaga w odtruwaniu organizmu i
oczyszczaniu go ze szkodliwych toksyn) oraz cysteiny – jej niedobór przejawia się np. rozdwajaniem końcówek włosów czy łamliwością paznokci.
Mięso śledzi jest togate w cenne mikroelementy, na przykład potas – istotny składnik elektrolitów
transportujących składniki odżywcze do wnętrza komórek i pomagających w pozbyciu się zbędnych produktów przemiany materii. Odpowiednia dawka potasu reguluje napięcie mięśniowe, ciśnienie krwi, pracę nerek i rytm serca. Dotleniając mózg, poprawia koncentrację oraz procesy myślowe. Pierwiastek pobudza wydzielanie insuliny, uczestniczy w spalaniu węglowodanów i białek. Potas ułatwia usuwanie z organizmu nadmiaru wody, a kwasy tłuszczowe przyspieszają przemianę materii.
Śledź zawiera również cynk i miedź. Pierwszy z pierwiastków odpowiada za równowagę kwasowo-zasadową organizmu oraz poprawia funkcjonowanie mózgu. Cynk uczestniczy w produkcji tzw. prostaglandyn, grupy hormonów, które odpowiadają m.in. za regulację ciśnienia krwi oraz prawidłowy rytm serca. Natomiast miedź ma działanie przeciwbakteryjne.
Śledzie na depresję
Pracę mózgu wspiera również fosfor, którego śledzie są świetnym źródłem. Podobnie jak selenu, stymulującego system odpornościowy i chroniącego komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, przyspieszających proces starzenia organizmu i zwiększających ryzyko chorób serca czy nowotworów. Ryby te zwiększając poziom serotoniny, działają przeciw depresyjnie, wzmacniają pamięć i koncentrację. U dzieci wpływają na rozwój umysłowy, u starszych opóźniają demencję.
Uwaga na śledzie marynowane
Jedzenia śledzi powinni unikać przyjmujący niektóre leki na depresję i nadciśnienie. Zawartość histaminy i tyraminy (pochodna psychoaktywnego związku przenoszącego informacje między komórkami), szkodzi osobom, które mają skłonności do migrenowych bólów głowy. Wysoki poziom tyraminy, może też spowodować niebezpieczny skok ciśnienia tętniczego.
Duża zawartość sodu zatrzymuje wodę w organizmie. Może również powodować niestrawność, podrażnić błonę śluzową oraz zwiększyć wydzielanie soków trawiennych.
Śledź może uczulać
Śledź może uczulać. Alergie pokarmowe w tym przypadku najczęściej odpowiedzialne są białka zawarte w rybim mięsie. Reakcja alergiczna może pojawiać się u osób, które wcześniej nie miały żadnych oznak uczulenia. Śledź ma zdolność wyrzucania histaminy, która osadza się w jego ciele. Ten związek chemiczny bardzo często występuje w mięsie i nie tylko rybim. Choć histamina naturalnie produkowana jest przez organizm człowieka, to zawarta w pożywieniu nie ulega rozkładowi, a jej nadmiar może prowadzić do zatruć i reakcji alergicznych. Tego typu alergia wymaga całkowitego usunięcia go z diety.
Śledź na talerzu
Najzdrowszy jest śledź świeży. Jednak dużo popularniejszą i powszechnie dostępną formą są solone płaty śledziowe. Aby pozbyć się nadmiaru soli należy moczyć rybę w wodzie lub mleku przez dobrę parę godzin.
Warto wiedzieć, czym jest wszechobecny „matias”. Otóż mianem tym określa się osobniki młodociane śledzia, które nie osiągnęły jeszcze dojrzałości płciowej. Mięso matiasa jest smaczniejsze, delikatniejsze. Spotkać je można jedynie w maju i czerwcu, ale nie w powszechnej sprzedaży. Nazwa jednak brzmi dobrze, kojarzy się z produktem luksusowym i deficytowym. Stąd na sklepowych półkach produkty, których opakowania kuszą marketingowym sloganem „a’la matias”. Jako świadomi konsumenci powinniśmy wiedzieć, że z prawdziwym matiasem ma to niewiele wspólnego. Choć wspomniana nazwa może być myląca, nie powinna nas w żaden sposób zniechęcać. Śledź jest śledziem, a bogactwo jego prozdrowotnych składników niezaprzeczalne. Przyrządzić można go na wiele sposobów.
Przepis na śledziową sałatkę
Składniki: 1/2 kg śledzi a’la matias, 1 cebula, 1 słoik marynowanych pieczarek, 3-4 ogórki kiszone, 3-4 ogórki konserwowe, 2 duże marchewki, 4 łyżki majonezu, opakowanie śmietany.
Płaty śledziowe moczymy w zimnej wodzie przez 6-8 godzin. Jeśli brakuje nam czasu, możemy skrócić okres moczenia do 2 godzin, często zmieniając wodę na świeżą. Cebulę siekamy drobno i odstawiamy w miseczce posypując ją solą i czekając, aż puści sok. Sok wylewamy. Większe pieczarki kroimy na 4 cząstki, mniejsze na pół. Marchewkę gotujemy w wodzie z 2 łyżkami cukru, po ostudzeniu kroimy w duże kawałki. Podobnie z ogórkami – kawałki mają być dość duże. Tak przygotowane składniki łączymy ze sobą, doprawiając majonezem, śmietaną, pieprzem i ewentualnie solą (uwaga – śledzie są bardzo słone i sól najczęściej nie jest potrzebna). Sałatka najlepiej smakuje po schłodzeniu i „przegryzieniu”, dlatego warto schować ją w słoiki i serwować dopiero następnego dnia.
Warto wiedzieć:
Śledź to jedna z popularniejszych ryb morskich. Występuje niemal w każdym oceanie i morzu na świecie. Jej długość waha się między 30 a 45 centymetrów. Niektóre żyją 20-25 lat.
Jak kupować śledzie na Wigilię: uważaj, mogą mieć pasożyty
Zobacz film: Śledzie z sosem tatarskim
Skąd pasożyty w śledziach
Jak kupić śledzie bez pasożytów
W Internecie zawrzało po słowach Magdy Gessler, która ostro wyraziła się na temat kupowania ledwo osolonych śledzi. Zdaniem Magdy Gessler, takie śledzie “to ogromne zagrożenie dla zdrowia”.Tasiemce u ryb nie są niczym dziwnym. Śledzie, jak wiele innych gatunków ryb, żywią się drobnymi skorupiakami i larwami innych ryb. Wystarczy więc, że w skorupiaku będzie znajdować się larwa pasożyta, i w ten sposób trafi on do jelita śledzia. Tam zacznie rosnąć, a sama ryba stanie się żywicielem ostatecznym.Wówczas, jeśli kupisz całą rybę i w jej jelicie znajdziesz lokatora, właściwie wystarczy, że pozbędziesz się wnętrzności, samo mięso jest bezpieczne. I choć brzmi to mało apetycznie, filety są zdatne do jedzenia.Jeśli natomiast śledź byłby żywicielem pośrednim, a więc to on magazynowałby larwy, wówczas zjedzenie filetów może sprawić, że to ty staniesz się żywicielem ostatecznym dla pasożyta…W śledziach mogą znajdować się jednak także inne rodzaje pasożytów np.. Obecności dorosłego tasiemca w jelicie ryby nie sposób przeoczyć, za to nicienie już tak. To dlatego warto kupować ryby, które nie niosą ze sobą ryzyka zarażenia. Jakie? O tym niżej.Pasożyty powszechne dla ryb giną w wysokiej temperaturze, więc o ile, nie będą dla nas zagrożeniem. Kupując tuszki lub filety pamiętaj, by poddać je obróbce termicznej: gotować, smażyć, piec. Najwięcej zarażeń tasiemcami występuje w Japonii, gdzie istnieje tradycja jedzenia surowej ryby.Co jednak z solonymi filetami kupowanymi w zalewie lub wprost z beczki? Jeśli śledź jest dobrze zasolony, nie musimy obawiać się ewentualnych pasożytów. Śledzie sprzedawane w markecie również powinny być bezpieczne (są wcześniej badane), ale uwaga: zdarzały się przypadki, w których klienci hipermarketów zgłaszali obecność pasożytów w kupionych rybach.Zanim śledzie trafią do sprzedaży (nawet, jeśli były wcześniej solone), które zabija ew. pasożyty.Dlatego, aby mieć pewność, że śledzie są wolne od tasiemców i nicieni, nie kupuj ryb niewiadomego pochodzenia, które pływają w solance o niskim stężeniu (poniżej 25%). Jeśli natomiast już kupisz śledzie gdzieś na targu i nie wiesz, jak wyglądała ich obróbka, włóż je do zamrażarki i potrzymaj tam przez 2 doby. Będzie smacznie, a przede wszystkim bezpiecznie.Jeśli szukasz dobrego przepisu na śledzie, przygotuj śledzie pod pierzynką
Dobrego śledzia wcale nie jest tak łatwo kupić. Na to koniecznie zwróćcie uwagę w sklepie
Umiecie z łatwością odróżnić dobre i świeże śledzie od tych gorszej jakości? Koniecznie sprawdźcie jak to się robi.
Przy przyrządzaniu wszystkich ryb, w tym śledzi, najważniejszy jest zakup dobrego produktu. Jeśli kupicie niesmaczne śledzie, nie uratuje ich nawet najlepszy przepis. To właśnie śledź musi być bohaterem każdego dania, w którym występuje. Upewnijcie się, że wiecie jak rozpoznać w sklepie śledzie najlepszej jakości.
Różne rodzaje śledzi
W ofercie jest naprawdę wiele rodzajów śledzi. Na półkach znajdziecie między innymi:
Świeże śledzie – nieczęsto dostępne na terenach oddalonych od morza
– nieczęsto dostępne na terenach oddalonych od morza Matiasy – młode śledzie konserwowane w lekkiej solance
– młode śledzie konserwowane w lekkiej solance Bismarcki – podwójne filety śledziowe w zalewie z octu, cebuli, gorczycy i liści laurowych
– podwójne filety śledziowe w zalewie z octu, cebuli, gorczycy i liści laurowych Rolmopsy – znane, zrolowane pojedyncze filety śledziowe marynowane przez kilkadziesiąt dni w occie i soli. Zazwyczaj występują z dodatkiem kiszonych, czy konserwowych ogórków lub cebuli w środku
– znane, zrolowane pojedyncze filety śledziowe marynowane przez kilkadziesiąt dni w occie i soli. Zazwyczaj występują z dodatkiem kiszonych, czy konserwowych ogórków lub cebuli w środku Uliki – śledzie podobne do matiasów, ale konserwowane w solance o wyższej zawartości soli
– śledzie podobne do matiasów, ale konserwowane w solance o wyższej zawartości soli Piklingi – śledzie wędzone z wnętrznościami
– śledzie wędzone z wnętrznościami Moskaliki – marynowane tusze śledziowe. Znacznie mniejsze od innych rodzajów śledzi
– marynowane tusze śledziowe. Znacznie mniejsze od innych rodzajów śledzi Kipery – śledzie wędzone ze skórą, ale bez głowy i wnętrzności
– śledzie wędzone ze skórą, ale bez głowy i wnętrzności Smokie – różowe matiasy wędzone na zimno
Oprócz tego można dostać gotowe już smażone śledzie lub śledzie usmażone i zamarynowane w zalewie octowej. Poznanie rodzajów śledzi występujących w sprzedaży to pierwszy krok w dokonaniu właściwego wyboru.
Zobacz także Zróbcie poznańskie szagówki ze skwarkami, a na długo zapomnicie o kluskach śląskich Jaka mąka do placków ziemniaczanych? Tylko z taką wyjdą chrupiące
Wybieranie właściwych śledzi
Świeże śledzie – jak wybrać?
Przy wyborze świeżych śledzi kierujcie się zasadami, jakie stosuje się przy wybieraniu wszystkich innych świeżych ryb. Kierujcie się zapachem i wyglądem ryby.
Solone śledzie – jak wybrać?
Jeśli kupujecie śledzie z beczki, zerknijcie na wygląd solanki. Powinna być mętna, delikatnie kremowa lub biała, ale nie może mieć innego koloru. Wybierajcie najbardziej tłuste i największe ryby, to one są najsmaczniejsze.
Matiasy – jak wybrać?
Wybierając matiasy na wagę, zawsze bierzcie te największe i najbardziej dorodne. Powinny mieć w miarę jednolity kolor. Matiasy mają być jasne, ale nie śnieżnobiałe. Unikajcie też żółtych okazów. Jeśli kupujecie matiasy w opakowaniu, starajcie się wybrać te z jak najkrótszym składem. Najlepsze są w solance albo oleju. Unikajcie kupowania gotowych matiasów w occie. Tak często tuszuje się ich nieświeżość.
Śledzie wędzone – jak wybrać?
Dobre śledzie wędzone powinny mieć lekko wędzony zapach. Nie powinien przebijać się przez niego zapach rybny. Wędzone śledzie dobrej jakości nie będą śliskie. Mają mieć jednolity kolor i w miarę jednolitą konsystencję.
Śledź
Używamy plików cookies w celu zapewnienia funkcjonalności oraz optymalnego działania naszych stron internetowych, zarządzania preferencjami, pomiaru aktywności między urządzeniami, analizy zasięgu i wyszukiwania a także do wyświetlania i oceny spersonalizowanych treści i reklam.
Klikając „Zgadzam się” wyrażasz zgodę na stosowanie wszystkich plików cookies. W dowolnym momencie możesz samodzielnie zarządzać ustawieniami plików cookies oraz dostosować je do swoich preferencji, klikając tutaj.
Jak kupić dobre śledzie
Nazywany na Pomorzu chlebem morza, jest tani i łatwo dostępny. W dodatku ma mnóstwo kwasów omega-3, które bardzo korzystnie wpływają na mózg i układ krążenia. Żeby dostarczyć 1 g tych kwasów (tyle potrzeba nam ich dziennie), wystarczy zjeść 50 g śledzia, trochę więcej łososia lub tuńczyka czy sardynek. Dla porównania: taką samą ilość kwasów omega-3 znajdziemy w 355 g dorsza czy 315 g krewetek.
Reklama
„Jestem gruba jak śledź ulik”, mawiała pisarka Lucyna Legut. Śledzie, owszem, mają sporo tłuszczu, bo aż 16 g w 100 g, ale jest to ich największa zaleta, nie wada.
Aż 70 proc. tego tłuszczu stanowią dobroczynne kwasy tłuszczowe jedno- i wielonienasycone. Szczególnie cenny jest kwas eikozapentaenowy (EPA), który jest niezbędny do przekazywania informacji między włóknami nerwowymi, rozszerza naczynia krwionośne, zapobiega zlepianiu krwinek i powstawaniu zakrzepów.
Obniża ciśnienie krwi
Ponadto obniża ciśnienie krwi i poziom tzw. złego cholesterolu. Śledzie mają dziesięć razy więcej witaminy D i E niż mleko! Jest też w nich sporo witaminy B6 (100 g ryby pokrywa w 20 proc. dzienne zapotrzebowanie) oraz B12 (jej zawartość w 100 g przewyższa dzienne zapotrzebowanie aż czterokrotnie). Dostarczają także dużo żelaza, cynku i miedzi oraz fosforu i jodu.
Tylko jak w sklepie wyśledzić dorodnego śledzia? Na półkach spotykamy najczęściej bałtyckiego i jego bardziej okazałego kuzyna matiasa (zwanego też ulikiem).
Jak rozpoznać
Co to takiego? To śledź bardzo młody, który nie osiągnął jeszcze dojrzałości płciowej. Wypasiony, pełen wigoru, odławia się go przed pierwszym złożeniem ikry. Smaczny, mięsisty. Śledzie bałtyckie są smukłe, mniejsze i mniej tłuste niż uliki. Jeśli kupujemy je na wagę, zwróćmy uwagę, jak pachną. Gdy są naprawdę świeże, mają delikatny zapach, a nie czuć ich… portem. Filety z matiasa na wagę powinny mieć ok. 15 cm długości, muszą być grube, jasne, twarde, nieposzarpane i nierozmiękłe.
Występują jeszcze mleczaki – dojrzałe, tłuste samce śledzia, moskaliki – młode sztuki delikatnie marynowane, oraz piklingi – śledzie wędzone w gorącym dymie, i rolmopsy. Czyli cała masa przetworów śledziowych. Te w konserwach, pastach i sałatkach zawierają zazwyczaj więcej tłuszczu, cukru i słodzików oraz sztucznych dodatków (konserwantów, chemicznych aromatów, barwników i poprawiaczy smaku), a mniej składników odżywczych. Dlatego warto sprawdzić na opakowaniu, ile jest śledzia w śledziowych rolmopsach lub sałatce – wskaźnikiem niech będzie zawartość białka (im więcej, tym lepiej).
Klarowność zalewy
Amatorzy śledzi w occie niech zwrócą uwagę na klarowność zalewy. Powinna być przezroczysta, bez pływających farfocli i dużego osadu. Pamiętajmy, że choć ocet spirytusowy spożywany w niewielkich ilościach pobudza apetyt i sprzyja lepszemu trawieniu, to w nadmiarze jest szkodliwy, bo podrażnia błony śluzowe żołądka.
Jeśli już musimy zaopatrzyć się w konserwę, wybierzmy płaty śledziowe, a nie sałatkę, bo przetworzona ryba prawdopodobnie ma znikome wartości odżywcze. Najlepiej jednak kupować śledzie w postaci solonych płatów.
Koniecznie je wymocz
Trzeba je w domu wymoczyć (najpierw w wodzie, potem w mleku), bo sól jest przyczyną nadciśnienia. Na opakowaniach produktów, a także tam, gdzie śledzie sprzedawane są na wagę, powinna być informacja o kraju pochodzenia.
Często na słoikach i tackach znajdziemy też obszar połowu, np. FAO 27. To akurat dobrze, bo tym symbolem oznacza się wybrzeża Szkocji, Holandii i Szetlandów, czyli północno-wschodniego Atlantyku, skąd pochodzą najlepsze i najtłustsze okazy. Szukajmy właśnie takich, i to nie tylko na wigilię!
Katarzyna Bosacka
Katarzyna Bosacka Dziennikarka, autorka programu „Wiem, co jem” w TVN Style. Mama czwórki dzieci. Ma męża, psa i dwie świnki morskie. Namiętnie gotuje, namiętnie je.
Internetowy sklep rybny rybyplus.pl
( ilość produktów: 13 )
Śledzie solone
Śledzie solone są uznawane za jedne z najzdrowszych ryb w jadłospisie, ponieważ zawarte w nich składniki, takie jak białka czy tłuszcze wielonienasycone są łatwo przyswajane przez ludzki organizm. Dzięki zróżnicowanemu zasoleniu, czyli konserwacji, śledzie są nie tylko smakowite, ale też zdrowe. W asortymencie Rybyplus.pl oferujemy najwyższej jakości produkty zarówno od polskich, jak i holenderskich producentów śledzi. Sprawdź przygotowane przez nas śledzie solone już dziś. Kupuj zdrową, a zarazem smaczną żywność, dzięki której wzbogacisz swój jadłospis!
Dlaczego warto włączyć do swojej diety śledzie?
Każdy dietetyk lub też inna osoba interesująca się odżywianiem wie, że śledź jest źródłem wielu witamin (A, B12, D czy E), żelaza, jodu oraz cynku. Co ważne, śledzie solone bogate są również w kwasy omega-3, które są niezbędne do przeciwdziałania zakrzepom krwi i nowotworom. Są one także niezastąpione w poprawianiu pamięci, redukcji zmęczenia, a dodatkowo wpływają na polepszanie się stanu skóry, zapobiegając jej nadmiernemu wysuszaniu. Biorąc pod uwagę dobroczynne właściwości solonychśledzi, wielu dietetyków poleca je zwłaszcza osobom, borykającym się nadciśnieniem oraz podwyższonym poziomem cholesterolu. Jesteś w trakcie odchudzania? Włącz do swojej diety śledzie solone i ciesz się szybszym procesem spalania tłuszczu czy przemiany materii.
Jak przygotowywać śledzie?
Choć każdy miłośnik solonychśledzi z przyjemnością jadłby je prosto z opakowania, warto zapoznać się ze sposobami na ich serwowanie tak, by móc przyrządzać przeróżne dania dla osób ceniących sobie oryginalne połączenia smakowe. Jest wiele metod na włączanie śledzi do jadłospisu, ponieważ doskonale pasują do sałatek, a ponadto można je z powodzeniem smażyć, marynować i piec. Smakowo doskonale współgrają one z jajkami, cebulą czy śmietaną, co czyni je idealną przekąską w ciągu dnia. Dokładnie pilnujesz swojego dziennego spożycia soli? Być może najlepszą techniką obróbki śledzi solonych będzie ich gotowanie na parze. W ten sposób pozbędziesz się jej nadmiaru, a przy tym podasz śledzie w całkowicie nowej formie.
Śledzie solone w diecie
W asortymencie Rybyplus.pl znajdziesz szeroki wybór aromatycznych śledzi, które czekają tylko na przyrządzenie z nich smacznych dań oraz przekąsek. Oferujemy zarówno całe ryby, jak i płaty będące o wiele łatwiejsze w obróbce. Postaw na sprawdzonego dostawcę śledzi solonych już dziś. Zapraszamy do zakupów!
Magda Gessler ostrzega przed tanimi śledziami z wiaderka. Pasożyty w rybie – sprawdź, co podajesz bliskim podczas Wigilii
“Każdy czeka na tego idealnego śledzia, a ostatnio są same porażki, ponieważ śledzie, które kupujemy, zazwyczaj są z kubełka, gdzie jest woda lekko osolona, a śledź jest prawie że surową rybą. Już nie mówię o ilości tasiemca lub jaj tasiemca, która się znajduję w tychże śledziach, bo jest to ogromne zagrożenie dla naszego zdrowia” – ostrzega Magda Gessler w swoim filmie. Czy powinniśmy się bać?
1. Magda Gessler nie kupuje śledzia w Polsce
Znana polska restauratorka, Magda Gessler, twierdzi, że w Polsce nie można kupić śledzia, który jest świeży, dobry i bezpieczny dla zdrowia. Sama woli kupować go u naszych zachodnich sąsiadów, bo jak twierdzi, tam jest idealny. Czyli jaki?
Zobacz film: “Rozgrzewający zbiteń. Rosyjski napój na pasożyty”
“Śledź musi być dobrze zasolony, z beczki, z mleczem lub ikrą w środku. O takiego bardzo trudno. Powinien mieć też głowę, a o to jeszcze trudniej” – wyjaśnia Magda Gessler.
Magda Gessler (ONS)
To prawda, w niewielu polskich sklepach można kupić takie śledzie, a jest to związane z kosztami ich produkcji. Śledź solony, przełożony do wiaderka to koszt ok. 9 zł/kg. Ten z beczki jest dwa razy droższy i kosztuje ok.16 zł/kg. Czy warto zapłacić więcej?
2. Pasożyty w śledziach (Anisakis simplex )
W rybach dziko żyjących występuje wiele pasożytów i jak zapewnia dr Katarzyna Nadolna–Ałtyn z Morskiego Instytutu Rybackiego PIB w Gdyni, jest to zjawisko powszechne. Jak wyeliminować nieproszonych gości z ryb?
– Sam proces przygotowania ryb do sprzedaży, czyli ich patroszenie eliminuje pasożyty żyjące w układzie pokarmowym. Poza tym procedury europejskie wymagają, żeby ryby, które trafiają do sprzedaży, były poddane obróbce termicznej. Żeby zabić nicienie należy ryby mrozić przez 24 h w temperaturze minus 20 stopni – wyjaśnia dr Nadolna-Ałtyn.
Śledzie sprzedawane w marketach (East News)
Jednak śledzie na wigilijny stół kupujemy surowe i nie mamy pewności, czy przeszły obróbkę termiczną. W dodatku na stoiskach rybnych sprzedawcy zapewniają, że ich produkt nie był mrożony. Jak zatem wybrać te bez pasożytów?
– Na pewno trzeba się im przyjrzeć, a przed przygotowaniem potrawy na stół ryby należy zamrozić lub poddać wysokiej temperaturze np. usmażyć. Solenie i marynowanie nie zabije niektórych nicieni – mówi dr Nadolna-Ałtyn. – Trzeba pamiętać, że pasożyty preferują określone organy ryby, co oznacza, że np. tasiemce bytują jedynie w przewodzie pokarmowym, który jest usuwany podczas patroszenia, jednak nicienie mogą migrować do mięśni, czyli mogą znaleźć się w filecie – wyjaśnia.
Śledzie w zalewie (East News)
Czy śledzie z wiaderka w zalewie octowej, czy też oleju są bezpieczne? Takiej informacji powinniśmy szukać na opakowaniu i skupić się na tym, czy produkt był poddany obróbce termicznej.
Kiedy jednak zauważyliśmy pasożyty w rybie, nie należy panikować. O ile nie jedliśmy jej surowej, nie ma podstaw do obaw o własne zdrowie (chyba, że jesteśmy wrażliwi na alergeny). Problem pojawia się, kiedy ryba nie była wcześniej poddana obróbce termicznej. Wowczas powinniśmy zgłosić się do lekarza, powiadomić sklep i sanepid.
3. Nicienie, tasiemce i kolcogłowy
Kiedy jednak dojdzie do zarażenia, trzeba szybko działać. Przewód pokarmowy człowieka stwarza idealne warunki do rozmnażania się pasożytów. Nicienie żyją w jelicie cienkim około 12-18 miesięcy i wywołuje szereg chorób, takich jak: glistnica (askarioza).
Śledź na wigilijnym stole (East News)
Zakażenie zazwyczaj przebiega bezobjawowo, jednak organizm, broniąc się przed nieproszonymi gośćmi może podnieść temperaturę ciała, dlatego możliwe jest występowanie gorączki. Niektórzy pacjenci skarżą się na bóle brzucha, nudności i biegunkę.
4. Śledź śledziowi nierówny
Bogatsi w tę wiedzę, podczas świątecznych zakupów powinniśmy kierować się przede wszystkim jakością ryby i zainteresować się tym, czy ryba była wcześniej mrożona. W tym przypadku to zaleta. Śledź z wiaderka może nie być najlepszym wyborem, szczególnie gdy nie widnieje na nim informacja o obróbce termicznej.
Warto pamiętać, że choć nie lubimy przepłacać, lepiej wydać kilka złotych więcej niż płacić za to zdrowiem przez kolejny rok.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
zamów do domu
Minimalna wartość zamówienia wynosi 60 zł. Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 150 zł.
Tradycyjnie marynowane i solankowane śledzie z przeróżnymi dodatkami sprawią, że Twój posiłek będzie nie tylko pyszny, ale także zdrowy i urozmaicony. Wszystkie produkty śledziowe powstają na bazie naszej własnej receptury.
Tradycyjnie marynowane śledzie od eRyby.pl
Tradycyjnie marynowane śledzie z przeróżnymi dodatkami sprawią, że Twój posiłek będzie nie tylko pyszny, ale także zdrowy i urozmaicony.
Wszystkie nasze produkty śledziowe przygotowane są ze śledzi żyjących dziko w zimnych wodach Morza Północnego.
Dbamy o każdy szczegół: wybieramy najlepsze śledzie, które łączymy z naszą marynatą. Marynowanie to nasz największy sekret. Odpowiednie proporcje marynaty i czas marynowania sprawiają, że nasze śledzie są tak smaczne!
Pracujemy w oparciu o tradycyjne metody i rzemieślnicze sposoby przygotowywania. Nie posiadamy linii produkcyjnej – nie ma tu miejsca na wymaganą przez nas jakość. Głęboko wierzymy w stare techniki! Śledzie marynujemy w beczkach, jak dawniej.
Zamów śledzie w naszym sklepie internetowym eRyby z dostawą do domu.
Jak przygotowujemy nasze śledzie?
Przykładamy dużą wagę do smaku i jakości naszych produktów. Dlatego wszystko przygotowujemy ręcznie. Nie mamy linii produkcyjnych.
Sami ręcznie usuwamy ze śledzi skórę i marynujemy według specjalnej receptury, aby zaserwować Ci produkt najwyższej jakości.
Tak zamarynowane filety śledziowe skrupulatnie układamy na tackę i szczelnie zamykamy.
Nasza sekretna receptura na marynowanie śledzi
Nasza rodzinna firma powstała w 1990 roku. Od tego czasu do perfekcji dopracowaliśmy marynowanie śledzi tak, aby wydobyć z nich to co najlepsze.
Receptura na marynowanie to nasz największy sekret. To właśnie ściśle określone proporcje marynaty i czasu marynowania odpowiadają za to, że nasze śledzie są idealnie zbalansowane w smaku.
W 100% naturalne filety śledziowe bez konserwantów
Nie używamy benzoesanu sodu ani innych konserwantów. Wpływają one negatywnie na walory smakowe i strukturę ryby.
Stawiamy na naturalność. Nie dodajemy chemii ani konserwantów.
Nasze śledzie są pyszne bez wzmacniaczy smaku – to zasługa naszej receptury i tradycyjnych metod przygotowania.
Dziko żyjące śledzie
Przykładamy dużą wagę do jakości ryby. Jest to śledź dziko żyjący z zimnych wód Morza Północnego. Śledzie te żyły w naturalnym środowisku i rozwijały się w zrównoważony sposób.
Dzięki temu nasze produkty są tak delikatne i zdrowe.
Śledź marynowany – polski klasyk w wielu odsłonach
W naszym sklepie eRyby.pl możesz wybierać marynowane śledzie w oleju w kilku wersjach smakowych. Znajdziesz u nas propozycje w klasycznym stylu, jak te inspirowane kuchniami świata.
Szukasz czegoś prostego? Śledź po wiejsku z dodatkiem cebulki trafi w Twoje gusta! Tutaj główną rolę grają filety śledziowe tradycyjnie marynowane i solankowane.
Tradycyjny smak odnajdziesz też wybierając śledzie po kaszubsku. Jest to marynowany filet śledziowy z podsmażoną cebulką. Możesz serwować go jako samodzielne danie – wystarczą świeżo ugotowane ziemniaki i obiad z rybą gotowy.
Kolejna klasyczna propozycja to śledź po skandynawsku. Najprostsza wersja – doskonały marynowany śledź. Idealnie sprawdzi się na Święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc. Ta wersja śledzia będzie idealną bazą do sałatki śledziowej, np: z burakami i jajkiem.
Mamy też dwie propozycje dla poszukiwaczy nowych smaków. Przenieś się na chwilę we włoskie klimaty i spróbuj naszych śledzi marynowanych z suszonymi pomidorami. Spróbuj też naszej nowości – śledzi z musem mango i chili.
Na koniec zostawiliśmy nasz hit – śledzie z żurawiną. Pyszne i proste! Wyrazisty smak śledzia został przełamany słodyczą żurawiny i cebuli.
Wybierz swój ulubiony smak i zamów śledzie do domu!
Jak podawać śledzie?
Śledzie królują na polskich stołach nie tylko na Święta! Jest wiele pomysłów na pyszne danie ze śledziem.
Dobrej jakości śledź będzie rarytasem samym w sobie. Wtedy wystarczy świeży chleb, aby cieszyć się smacznym posiłkiem. Śledzia marynowanego możesz podać też jako obiad. Oczywiście w towarzystwie świeżo gotowanych ziemniaków.
Tatar ze śledzia to kolejna propozycja na danie ze śledziem. Filety śledziowe możesz wykorzystać też do przygotowania koreczków śledziowych.
Sałatka śledziowa to kolejny pomysł na śledzie. Sprawdzi się na kolację, na weekend i na spotkanie z przyjaciółmi. Popularne sałatki to śledzie pod pierzynką, śledź po japońsku, czy sałatka śledziowa z ziemniakami. Wszystkie pyszne!
Zamów śledzie z wygodną dostawą do domu
Wszystkie śledzie zapakowane są w hermetyczne opakowania. Dostawa realizowana jest w bezpieczny sposób – w ponad 120 wybranych miastach dowozimy nasze ryby chłodnią. Wysyłamy także paczki na każdy adres w Polsce – paczki wysyłane są w specjalnych termicznych styroboksach z wkładami lodowymi.
Zamów śledzie przez nasz sklep internetowy eRyby.pl i ciesz się smakiem tradycyjnych śledzi marynowanych.
키워드에 대한 정보 gdzie kupić dobre śledzie
다음은 Bing에서 gdzie kupić dobre śledzie 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.
이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!
사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Jak wybrać dobrego śledzia?
- mądrababcia
- silvertv
- telewizja
Jak #wybrać #dobrego #śledzia?
YouTube에서 gdzie kupić dobre śledzie 주제의 다른 동영상 보기
주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Jak wybrać dobrego śledzia? | gdzie kupić dobre śledzie, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.