Grafik Pracy Excel Do Pobrania Za Darmo | #Grafik #Sheets Półautomatyczny Szablon Grafiku Pracowników // Tutorial 상위 261개 베스트 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “grafik pracy excel do pobrania za darmo – #grafik #sheets Półautomatyczny szablon grafiku pracowników // tutorial“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Tobiasz tłumaczy 이(가) 작성한 기사에는 조회수 4,385회 및 좋아요 47개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

grafik pracy excel do pobrania za darmo 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 #grafik #sheets Półautomatyczny szablon grafiku pracowników // tutorial – grafik pracy excel do pobrania za darmo 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Zapraszam do oglądania.
Link do arkuszy:
https://www.google.pl/intl/pl/sheets/about/
Jeżeli interesuje Was jakaś konkretna funkcja, proszę o komentarz 🙂
Proszę o uwagi, co mogę robić lepiej! 🙂
#googlescripts
#googlesheets #sheets #Excel #docs #arkuszegoogle #dane #google

grafik pracy excel do pobrania za darmo 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Grafik Pracy – Wzór do pobrania (Excel + PDF) – inEwi

Pobierz darmowy wzór Grafiku Pracy (tygodniowy, miesięczny, pracy zmianowej) w formacie xls (Excel) oraz pdf. Gotowy do druku!

+ 여기에 더 보기

Source: inewi.pl

Date Published: 4/1/2021

View: 5553

Grafik pracy Excel – darmowy szablon – Excelness.com

Grafik pracy w Excelu. Pobierz darmowy szablon, który automatycznie policzy czas pracy i wynagrodzenie. Koloruje także soboty, niedziele…

+ 여기를 클릭

Source: excelness.com

Date Published: 7/28/2022

View: 7304

Grafik pracownika (tygodniowy, miesięczny, roczny)

Ten szablon grafiku z ułatwieniami dostępu umożliwia śledzenie przepracowanych regularnych godzin pracy i nadgodzin w trybie tygodniowym, miesięcznym, …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: templates.office.com

Date Published: 8/7/2022

View: 6781

Wzór grafik pracy excel do pobrania za darmo – umownix.pl

Darmowy wzór grafiku pracy dla pracowników w formacie xls (Excel) lub pdf.. Wskażemy konkretne terminy wykonania tych zadań oraz ich …

+ 여기에 표시

Source: umownix.pl

Date Published: 1/1/2022

View: 572

Grafik dyżurów 3.01 Download – Pobierz za Darmo

Grafik dyżurów to przydatny program do organizacji czasu pracy w firmie lub instytucji. Koniec z prowadzeniem papierowej ewencji, …

+ 여기에 표시

Source: download.komputerswiat.pl

Date Published: 11/20/2022

View: 255

Nowy Grafik – Grafiki online

Stwórz Grafik w 2 minuty i zobacz jak łatwo i szybko możesz zarządzać czasem pracy w swojej firmie. Serdecznie Zapraszamy.

+ 더 읽기

Source: www.grafikionline.pl

Date Published: 3/13/2022

View: 9619

Aplikacja do planowania grafiku pracy w chmurze – Kadromierz

Zapomnij o kartce papieru i skoroszytach programu Excel. Wypróbuj narzędzie na miarę dzisiejszych czasów. Dzięki Kadromierzowi układanie grafików pracy …

+ 여기에 더 보기

Source: kadromierz.pl

Date Published: 12/30/2021

View: 7627

Grafik pracy wzór 2021 – Excel – Procedura w firmie

Grafik pracy wzór do pobrania za darmo. Dodatkowe informacje. ilość stron: 1; typ pliku: Dokument Excel / xls …

+ 여기에 더 보기

Source: procedurawfirmie.pl

Date Published: 2/29/2021

View: 7204

Grafik dyżurów 3.01 – dobreprogramy

Obecnie ręcznie układam plany pracy w excelu, trzeba poświecić więcej czasu ale za free i ma się u siebie na dysku. Czas przetestować grafik dyżurów Pana …

+ 더 읽기

Source: www.dobreprogramy.pl

Date Published: 1/8/2022

View: 8299

주제와 관련된 이미지 grafik pracy excel do pobrania za darmo

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 #grafik #sheets Półautomatyczny szablon grafiku pracowników // tutorial. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

#grafik #sheets Półautomatyczny szablon grafiku pracowników // tutorial
#grafik #sheets Półautomatyczny szablon grafiku pracowników // tutorial

주제에 대한 기사 평가 grafik pracy excel do pobrania za darmo

  • Author: Tobiasz tłumaczy
  • Views: 조회수 4,385회
  • Likes: 좋아요 47개
  • Date Published: 2020. 10. 11.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=ytYf1a_ltLQ

Wzór do pobrania (Excel + PDF)

Harmonogram czasu pracy.

Pobierz darmowy szablon, wzór.

Darmowy wzór grafiku pracy dla pracowników w formacie xls (Excel) lub pdf.

Uniwersalny i łatwy w edycji szablon gotowy do uzupełnienia i praktycznego wykorzystania w Twoim przedsiębiorstwie. Więcej na ten temat wymagań i optymalizacji harmonogramu czasu pracy przeczytasz na naszym blogu.

Wybierz najlepszy wzór grafiku pracy dla Twojej firmy!

Grafik pracy Excel

Grafik pracy Excel, z automatycznym liczeniem godzin

Mam dla Ciebie bezpłatny szablon, który:

policzy łączny czas pracy pracownika, na podstawie wprowadzonych godzin,

wyliczy wynagrodzenie, w przypadku wynagrodzenia godzinowego.

Używanie tego pliku jest bardzo proste. Wystarczy, że:

wpiszesz imię i nazwisko pracownika,

wybierzesz miesiąc z listy rozwijanej,

wprowadzisz godziny pracy od-do każdego roboczego dnia.

Szablon automatycznie koloruje soboty, niedziele i święta oraz dostosowuje się do ilości dni w danym miesiącu.

O tym jak łatwo korzystać z mojego budżetu przekonasz się, oglądając poniższy film (czas trwania 1 min.).

Chcesz otrzymywać podobne szablony w przyszłości? Zapisz się na mój newsletter!

Może zainteresuje Cię również kilka artykułów?

Jak ułożyć grafik pracy – sprawdź!

Jedną z rzeczy, które potrafią skutecznie spędzać sen z powiek przedsiębiorcy, jest grafik pracy. Czas urlopów lub chorób sezonowych, niespodziewane nieobecności pracowników oraz zmieniający się ruch w lokalu, to tylko niektóre z problemów pojawiających się podczas układania grafiku dla pracowników. Im większa firma, więcej lokalizacji, stanowisk pracy i różnych zadań do wykonania, tym trudniejsze i bardziej czasochłonne układanie grafiku pracy. Na szczęście istnieje zbiór dobrych praktyk, które ułatwiają cały proces i zmniejszają ryzyko pomyłek. Można też skorzystać z programu do układania grafiku pracy online. Jak ułożyć grafik pracy?

Jak zrobić grafik?

Tworzony przez pracodawcę grafik do pracy powinien uwzględniać przepisy zawarte w Kodeksie pracy. Dotyczą one m.in. respektowania 5-dniowego tygodnia pracy, a także konieczności uwzględnienia dni wolnych. W przypadku osób, które normalnie pracują w niedzielę, trzeba pamiętać o zapewnieniu jednej wolnej niedzieli w miesiącu. Do podstawowych kwestii zalicza się też odpoczynek dobowy (min. 11 godzin bez przerwy) oraz tygodniowy (min. 35 godzin, również nieprzerwanie). W grafiku musi zostać uwzględniony wymiar czasu pracy danego pracownika.

Zobacz, jak powinien wyglądać grafik zgodny z Kodeksem pracy.

Jak ułożyć grafik pracy zmianowej?

W tworzeniu grafiku pracy zmianowej, warto zebrać od pracowników tzw. prośby grafikowe. Pozwalają one ułożyć grafik, który będzie optymalny dla pracownika i pozwoli mu pogodzić pracę z innymi obowiązkami. Praca zmianowa nie zwalnia pracodawcy z zachowywania przepisów prawa pracy. Pamiętać należy o nieprzerwanym odpoczynku dobowym i tygodniowym, dobie pracowniczej czy 5-dniowym tygodniu pracy, a także jednej wolnej niedzieli w miesiącu. Nie należy zapominać również o dostosowaniu liczby godzin do wymiaru etatu. Sprawdź, jak ułożyć grafik na pół etatu.

Pracodawca ma obowiązek poinformować pracowników z odpowiednim wyprzedzeniem (7 dni) o godzinach pracy w nadchodzącym okresie. W czasach, gdy niemal każdy ma dostęp do Internetu w swoim smartfonie bądź komputerze, warto nowoczesną technologię wykorzystać do udostępniania pracownikom grafiku czasu pracy.

Grafik pracy zmianowej jest również korzystnym rozwiązaniem dla pracodawcy, ponieważ umożliwia planowanie harmonogramu pracy zależnie od zapotrzebowania w danym okresie. Liczba pracowników pracujących na poszczególne zmiany może różnić się w zależności m.in. od warunków atmosferycznych (jeśli mają one wpływ na dany zakład pracy) czy wysokość planowanej sprzedaży.

Układanie grafiku pracy – najlepsze sposoby i rady!

Jak ułożyć grafik pracy? Do najbardziej popularnych sposobów należą harmonogramy w formie papierowej, w programach typu Excel czy korzystanie ze wyspecjalizowanych w tej dziedzinie aplikacji internetowych. Wykorzystać można również gotowy wzór grafiku pracy.

Grafik pracy układany za pomocą Excela czy kartki papieru jest rozwiązaniem czasochłonnym i nieefektywnym. Pracownicy mogą być narażeni na otrzymanie harmonogramu z błędami, takimi jak niezgodność z przepisami Kodeksu pracy czy powielenie zmian w jednym dniu na kilku lokalizacjach. Optymalnym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach jest korzystanie z aplikacji internetowej do układania grafiku pracy. W przeciwieństwie do kartki papieru i ołówka, a więc reliktów minionej epoki, grafiki online pozwalają swobodnie wprowadzać poprawki bez potrzeby kreślenia i zamazywania.

Korzystając z aplikacji internetowej, tygodniowy grafik pracy dla średniej wielkości zespołu można utworzyć w kilka chwil. W większych firmach oszczędza się wiele godzin, dotychczas spędzanych na drobiazgowym analizowaniu dostępności poszczególnych osób, eliminowaniu ewentualnych konfliktów z Kodeksem Pracy.

Na korzyść wersji elektronicznej harmonogramu pracy przemawiają również kwestie tak prozaiczne, jak trwałość nośnika. Przechowując grafik online, unikamy ryzyka, że ktoś go zaleje kawą, zgubi czy przywłaszczy, co jest możliwe w przypadku papierowego dokumentu. Dane są dostępne dla wszystkich osób uprawnionych, w zależności od ustawionej w systemie hierarchii.

Jak ułożyć grafik pracy w Kadromierzu?

Planowanie grafiku pracy z wirtualnym pomocnikiem pomaga uniknąć błędów, które mogłyby się później okazać trudne do wyłapania i naprawienia. Co więcej, każdy z zatrudnionych może ujrzeć gotowy grafik pracy dla siebie w chwilę po tym, jak zatwierdzi go jego kierownik. Późniejsze kontrolowanie liczby przepracowanych godzin i naliczanie wynagrodzenia również są dziecinnie proste. Dzięki innowacyjnemu systemowi rejestracji czasu pracy nie ma „uciekających” godzin. Wystarczy zaadaptować jedno z posiadanych urządzeń do funkcji terminalu RCP. Dzięki temu błyskawicznie dowiesz się o spóźnieniu lub nieobecności któregoś z pracowników, a także o pracy w godzinach nadliczbowych. Zobacz, jakie zalety posiada aplikacja Kadromierz!

Uwzględnianie dyspozycyjności

Jeżeli pracownik ma na swoim telefonie odpowiednią aplikację, harmonogram pracy utworzy się automatycznie na podstawie jego zadeklarowanej dyspozycyjności czy wniosków urlopowych. Na czym to polega? Każda z zatrudnionych osób może wprowadzić w aplikacji, kiedy będzie dostępna lub nie będzie w stanie pojawić się w pracy. Dzięki temu manager nie musi zaglądać do komputera lub do papierowego grafiku w poszukiwaniu alternatyw.

Automatyczna ewidencja czasu pracy

Kolejną zaletą aplikacji online do układania harmonogramu pracy jest ogrom czasu, jaki uda się zaoszczędzić, nie musząc samodzielnie analizować ewidencji czasu pracy. Tego typu programy same gromadzą dane nt. przepracowanych godzin, a ich podsumowanie przed wypłatą wynagrodzenia można wykonać poprzez kilka kliknięć.

Zgodność z przepisami Kodeksu pracy

Grafik online posiada wbudowane skrypty, które automatycznie wychwytują ewentualne konflikty z Kodeksem pracy, m.in. zapobiegają przekraczaniu etatu, zapewniają odpowiednią przerwę dobową itd. To bardzo istotne regulacje, o których nie wolno zapominać, układając harmonogram pracy. Program pomaga więc właścicielom firmy ustrzec się przed możliwymi karami za łamanie przepisów Kodeksu pracy.

Jeden grafik – kilka lokalizacji

Praca firm, które mają kilka lokali, jest dużo trudniejsza do zorganizowania niż w przypadku jednego miejsca. Nie ma jednak obaw, jeżeli grafik czasu pracy układa się z użyciem nowoczesnego interfejsu. Takie programy, jeżeli przydzieli się pracownika na dany dzień do jednej lokalizacji, automatycznie wykluczają go z pozostałych punktów. W przypadku układania grafiku pracy na kartce papieru nietrudno bowiem przez przypadek sprawić, że jedna z osób będzie musiała być obecna w dwóch miejscach jednocześnie.

Dostępność 24h

Olbrzymią zaletą grafików pracy działających w sieci jest nieograniczona dostępność dla pracowników. Przedsiębiorca unika dzięki temu ryzyka, że poda harmonogram pracy do wiadomości zatrudnionych z opóźnieniem. Wystarczy jedno kliknięcie i każdy z zainteresowanych może wyświetlić grafik na swoim telefonie.

Grafik dyżurów 3.01

Grafik 2.90 to darmowy program do ustalania miesięcznego rozkładu pracy dla pracowników (tzw. grafik dyżurów). Ze względu na zawarte w nim specyficzne możliwości najlepiej sprawdza się on podczas tworzenia grafików na oddziałach szpitalnych. Grafik dyżurów 3.01 dzięki prostej oraz intuicyjnej obsłudze pozwala na szybkie tworzenie grafików, zachowując cały czas kontrolę nad rozdzielonym oraz pozostającym czasem pracowników.

Grafik dyżurów to przydatny program do ustalania rozkładu godzin pracy pracownikom w firmie

Główne okno programu do ustalania grafików pracy pracownikom

Grafik dyżurów – Zaletą są duże możliwości konfiguracji zmiennych

Program, tak jak i grafik – powinny być elastyczne. Dlatego producenci polskiego programu Grafik postawili na możliwość konfiguracji aż do czterech zmian roboczych. Wiele instytucji i firm obdarzyło go dużym zaufaniem, oddając w jego ręce czas pracy setek zatrudnionych, nie tylko w sektorze medycznym. Gwarantem bezpieczeństwa jest fakt, że w programie wszystkie dane są przechowywane w katalogach, nie zaś w internetowych chmurach. Rozwiązanie nie stanowi więc zagrożenia dla pracodawców, a może znacznie ułatwić ich pracę i skrócić czas wykonywania grafiku ręcznie.

Grafik dyżurów – Proste prowadzenie statystyk pracy

Dzięki szerokiemu wachlarzowi możliwości, program do pisania grafiku Grafik dyżurów do pobrania za darmo może także pomóc pracodawcom wyznaczać zmienne dla zatrudnionych. Dzięki niemu dowiemy się m.in., jaki jest:

miesięczny normatyw czasu pracy;

wykorzystany (na podstawie rozdzielonych dyżurów oraz dni wolnych) oraz pozostały do wykorzystania czas pracy pracownika;

ilość pozostałego do wykorzystania urlopu wypoczynkowego (na podstawie już przydzielonych urlopów);

ilość pozostałych do wykorzystania dni opieki nad dzieckiem (na podstawie już przydzielonych dni).

Grafik dyżurów – Wymagania sprzętowe

Procesor: Intel Pentium/AMD Athlon (lub lepszy);

Pamięć RAM: 256 MB lub więcej;

HDD: 1,85 MB wolnego miejsca na dysku twardym;

System operacyjny: Windows 2000, XP, Vista, 7, 8, 8.1 i 10 (32-/64-bit).

Co nowego w Grafik dyżurów 3.01 – lista zmian (changelog)

Dodano nową zmienną: @_dzien_ile_dyz – ilość rozpisanych dyżurów w danym dniu;

Poprawiono wstawianie dyżuru poprzez przeciągniecie pozycji z listy pracowników.

Na Ring Publishing publikujemy artykuły związane z digital storytelling i wyjaśniamy, co to jest. Opisujemy również czym są technologie w dziennikarstwie (technology in journalism) oraz jak działa Headless CMS. Dodatkowo pojawiają się też treść z efficient publishing platform.

jak poprawnie go ułożyć?

Ułożenie grafiku dla pracowników to wyzwanie dla każdego pracodawcy. Pracownicy chcą skorzystać z urlopu, są wysłani na szkolenia, w danym miesiącu zdarzają się dni wolne od pracy. Pracodawca musi te wszystkie sytuacje uwzględnić. Jak je poprawnie ująć, sporządzając harmonogram czasu pracy? Odpowiadamy poniżej.

Czym jest harmonogram czasu pracy i co powinien zawierać?

Harmonogram czasu pracy to nic innego jak rozplanowanie dni pracy dla zatrudnionych w danym zakładzie pracy osób. Innymi słowy, jest to określenie indywidualnego rozkładu czasu pracy dla jednego pracownika lub grup pracowników.

Harmonogram czasu pracy musi uwzględniać nie tylko dni robocze, ale również:

godzinę rozpoczęcia i zakończenia pracy,

wymiar czasu pracy,

dobę pracowniczą,

odpoczynki dobowe,

odpoczynki tygodniowe,

5-dniowy tydzień pracy,

zapewnienie wolnej niedzieli przynajmniej raz na 4 tygodnie,

dni wolne od pracy,

urlopy pracowników zamieszczone w planie urlopowym.

Wymiar czasu pracy w grafiku

Aby pracodawca mógł prawidłowo sporządzić harmonogram czasu pracy, w pierwszej kolejności powinien określić, ile godzin powinni przepracować pracownicy w danym okresie rozliczeniowym. Zgodnie z art. 130 k.p. ustala się to poprzez:

pomnożenie 40 godzin (norma tygodniowa) przez liczbę pełnych tygodni okresu rozliczeniowego, a następnie

dodanie do otrzymanej liczby godzin iloczyn 8 godzin (norma dobowa) i liczby dni pozostałych do końca okresu rozliczeniowego, przypadających od poniedziałku do piątku (tzw. dni wystających), a dalej

pomniejszenie otrzymanego wyniku za każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela – 8 godzin.

Przykład 1.

Pan Jacek chce ustalić wymiar czasu pracy dla pracowników zatrudnionych na ½ etatu. Okres rozliczeniowy wynosi 3 miesiące, wymiar ustalany jest za okres od kwietnia do czerwca 2021 roku. Liczbę dni roboczych przypadającą w poszczególnych miesiącach okresu rozliczeniowego przedstawia poniższa tabela.

MIESIĄC CZAS PRACY DLA ZATRUDNIONYCH NA PEŁNY ETAT WYMIAR CZASU PRACY DLA ZATRUDNIONEGO NA ½ ETATU kwiecień 160 godz. 80 godz. maj 168 godz. 84 godz. czerwiec 168 godz. 84 godz. RAZEM W KWARTALE 496 godz. 248 godz.

Pracownik zatrudniony na ½ etatu w drugim kwartale 2022 roku powinien przepracować 248 godziny.

Doba pracownicza a harmonogram czasu pracy

Tworząc harmonogram czasu pracy, należy pamiętać o zapewnieniu tzw. doby pracowniczej. Oznacza to, że pracownik, rozpoczynając pracę danego dnia, w kolejnym dniu nie może podjąć się wykonywania swoich obowiązków wcześniej niż po upływie 24 godzin. Reasumując, zatrudniony powinien następny dzień pracy rozpocząć o takiej samej godzinie jak w dniu poprzednim.

Osoby zatrudnione w ruchomym czasie pracy nie muszą przestrzegać zasady zachowania doby pracowniczej.

Odpoczynki dobowe

Planując pracę w kolejnym okresie, należy wziąć również pod uwagę, że pracownik musi mieć zapewniony nieprzerwany odpoczynek pomiędzy kolejnymi dniami pracy. W myśl art. 132 kodeksu pracy wynosi on co najmniej 11 godzin.

Należy przy tym pamiętać o nienaruszaniu doby pracowniczej. Aby oba te przepisy zostały zachowane, pracownik nie może pracować więcej niż 13 godzin w ciągu dnia.

Istnieją jednak przypadki, gdy zachowanie odpoczynku dobowego nie ma zastosowania. Wśród nich wymienić można:

zarządzanie zakładem pracy w imieniu pracodawcy,

konieczność prowadzenia akcji ratowniczej w celu ochrony życia lub zdrowia ludzkiego, ochrony mienia lub środowiska albo usunięcia awarii.

Polecamy Prowadź kadry i wyliczaj płace online! Generuj umowy i wyliczaj wynagrodzenia

Generuj umowy i wyliczaj wynagrodzenia Ewidencjonuj czas pracy

Ewidencjonuj czas pracy Korzystaj z bezpośredniej wysyłki deklaracji do ZUS Załóż bezpłatne konto Zacznij bezpłatny 30 dniowy okres próbny bez żadnych zobowiązań!

Odpoczynki tygodniowe a harmonogram czasu pracy

Przez odpoczynek tygodniowy należy rozumieć 35 godzin nieprzerwanego wytchnienia od pracy. Tutaj nie ma możliwości odstąpienia od zachowania takiego odpoczynku, ale można go skrócić do 24 godzin. Możliwe jest to w przypadku:

pracowników zarządzających zakładem pracy w imieniu pracodawcy,

konieczności prowadzenia akcji ratowniczej w celu ochrony życia lub zdrowia ludzkiego, ochrony mienia lub środowiska albo usunięcia awarii,

zmiany pory wykonywania pracy w związku z przejściem na inną zmianę zgodnie z ustalonym rozkładem czasu pracy.

5-dniowy tydzień pracy

W harmonogramie czasu pracy uwzględnić trzeba również fakt, że przeciętny tydzień pracy trwa 5 dni. Owszem, układając grafik na dany okres rozliczeniowy, można wprowadzić pracownikowi w jednym tygodniu pracy 6 dni, ale już w kolejnym należałoby skompensować mu to i wpisać tylko 4 dni robocze. Najlepiej, żeby przeciętny 5-dniowy tydzień pracy został zachowany.

Jedna wolna niedziela

Zgodnie z art. 151 kodeksu pracy osoby wykonujące pracę w niedzielę powinny mieć zapewnioną przynajmniej jedną niedzielę wolną od wykonywania obowiązków służbowych w ciągu 4 następujących po sobie tygodni. Wynika z tego, że harmonogram czasu pracy sporządzać trzeba z ujęciem wolnej niedzieli, w przeciwnym razie pracodawca popełniłby wykroczenie przeciwko prawom pracowniczym.

Zapewnienie przez pracodawcę wolnej niedzieli nie dotyczy osób pracujących w systemie świąteczno-weekendowym dla których piątki, soboty, niedziele i święta to jedyne dni świadczenia pracy.

Dni wolne od pracy i urlopy pracowników

Jeżeli grafik sporządzany jest na dłuższy okres, warto również spojrzeć na plan urlopowy. Należy bowiem pamiętać, że osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę raz w roku powinny wykorzystać urlop trwający nieprzerwanie co najmniej 14 dni. Nieobecność pracownika przez tak długi czas ma znaczący wpływ na rozplanowanie pracy w zakładzie.

Choć w ciągu roku jest stosunkowo niewiele dni wolnych od pracy, trzeba orientować się, w których miesiącach wypadają. W tych dniach pracodawca nie rozplanowuje pracy, chyba że jest to praca dozwolona w święta. Za takie dni zatrudnionym na podstawie umowy o pracę oprócz podstawowego wynagrodzenia przysługuje dodatek za nadgodziny w wysokości 100%.

Harmonogram czasu pracy – forma i termin przekazania pracownikom

O tym, w jaki sposób i w jakim terminie należy udostępnić podwładnym harmonogram czasu pracy, mówi art.129 § 3 kodeksu pracy. W myśl tego przepisu pracodawca powinien przekazać go pracownikowi najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem pracy w danym okresie w formie pisemnej lub elektronicznej.

Art.129 § 3 kodeksu pracy

Rozkład czasu pracy danego pracownika może być sporządzony – w formie pisemnej lub elektronicznej – na okres krótszy niż okres rozliczeniowy, obejmujący jednak co najmniej 1 miesiąc. Pracodawca przekazuje pracownikowi rozkład czasu pracy co najmniej na 1 tydzień przed rozpoczęciem pracy w okresie, na który został sporządzony ten rozkład.”

Przykład 2.

W firmie sporządzano harmonogram czasu pracy ma wrzesień.

Harmonogram powinien zostać przekazany pracownikom o najmniej na 1 tydzień przed 1 września.

Kto nie musi sporządzać harmonogramu czasu pracy?

Nie wszyscy pracodawcy zobowiązani są do tworzenia harmonogramu czasu pracy. Dotyczy to głównie zakładów, w których panuje tzw. sztywny czas pracy, czyli wszyscy pracownicy pracują w tym samych stałych godzinach.

Pracodawca nie ma obowiązku sporządzania harmonogramu czasu pracy, gdy:

1) rozkład czasu pracy pracownika wynika z prawa pracy, obwieszczenia albo z umowy o pracę,

2) pracownik zatrudniony jest w zadaniowym systemie czasu pracy,

3) na wniosek zatrudnionego stosuje się wobec niego ruchomy system czasu pracy,

4) na pisemny wniosek pracownika ustali mu indywidualny rozkład czasu pracy.

Przedsiębiorca powinien pamiętać że w niektórych przypadkach powinien sporządzić harmonogram czasu pracy. Dokument ten powinien być przekazany pracowników w odpowiednim czasie oraz zawierać odpowiedzenie informacje.

Harmonogram – grafik czasu pracy – kiedy jest, a kiedy nie jest obowiązkowy i jak poprawnie przygotować grafiki czasu pracy?

Harmonogram – grafik czasu pracy to pewien rozkład, zgodnie z którym pracownik ma wykonywać pracę w określone dni i określone godziny. Planowanie czasu pracy pracowników to jedno z trudniejszych dla pracodawcy zadań. Co do zasady to pracodawca odpowiada za odpowiednie rozplanowanie czasu pracy pracowników – musi planować pracę pracowników tak, aby zapewnić normalny tok funkcjonowania zakładu pracy. Projektując grafiki czasu pracy pracodawca musi uwzględniać szereg elementów – nie tylko wymiar czasu pracy pracowników, ilość godzin do przepracowania itp., ale również uwzględniać potencjalne planowane i nieplanowane nieobecności (urlopy, zwolnienia lekarskie itp.), nadgodziny, które mogą się pojawić ze względu na szczególne potrzeby pracodawcy, okoliczności siły wyższej itp.

Układanie grafików czasu pracy nie jest sprawą prostą, natomiast co do zasady, zgodnie z przepisem art. 129 §3 kodeksu pracy jest to obowiązek pracodawcy (przypadki, kiedy nie trzeba tworzyć harmonogramów – grafików czasu pracy wskazane zostały w art. 129 §4 kodeksu pracy – omówimy je w dalszej części artykułu). Układając dla pracownika harmonogram – grafik czasu pracy pracodawca musi uwzględnić wymiar zatrudnienia tego pracownika, liczbę godzin do przepracowania w okresie rozliczeniowym, a także opracowane w zakładzie plany urlopowe czy wnioski o udzielenie urlopów wypoczynkowych i innych oraz szereg innych okoliczności, jak przerwy w pracy (pisaliśmy m.in. Przerwa na karmienie a nadgodziny), odpoczynki dobowe i tygodniowe itp. W niniejszym artykule omówimy harmonogramy czasu pracy – opiszemy zasady ich tworzenia i zwolnienie z obowiązków tworzenia grafików czasu pracy.

Harmonogram – grafik czasu pracy – co to jest i jak go prawidłowo stworzyć

Harmonogram – grafik czasu pracy to nic innego, jak zaplanowany na określony przyszły przedział czasowy rozkład dni roboczych i godzin pracy (pisaliśmy m.in. Wyjścia prywatne w godzinach pracy) pracownika. Zgodnie z art. 129 §3 kodeksu pracy taki harmonogram czasu pracy pracodawca tworzy na okresy nie krótsze niż 1 miesiąc i zapoznaje z nimi pracownika z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem. Inaczej mówiąc – pracownik musi na co najmniej tydzień wcześniej wiedzieć, jaki będzie jego rozkład czasu pracy na co najmniej miesiąc do przodu.

Taki harmonogram – grafik czasu pracy określa, które dni dla pracownika są dniami roboczymi (to ważne, bo nie każdy pracownik pracuje np. od poniedziałku do piątku po 8 godzin dziennie, w zatrudnieniu w niepełnym wymiarze czasu pracy czy równoważnym systemie czasu pracy pracownicy mogą danego dnia pracować krócej, innego dłużej, a jeszcze inny mieć wolny, oprócz zwyczajowo wolnej soboty i niedzieli), o jakiej godzinie rozpoczyna i kończy pracę danego dnia. Harmonogram – grafik czasu pracy uwzględnia również zaplanowane uprzednio zwolnienia od pracy (np. urlopy okolicznościowe), urlopy wypoczynkowe, szkoleniowe i inne.

Taki harmonogram – grafik czasu pracy uwzględnia również dni wolne oddawane za pracę w soboty, w nadgodzinach, w niedziele i święta (więcej o tym pisaliśmy tu: co się należy za pracę w soboty i niedziele).

Samo ułożenie harmonogramu – grafiku czasu pracy odbywa się w oparciu o przyjęty dla pracownika wymiar zatrudnienia, system czasu pracy i wymiar czasu pracy do przepracowania w okresie rozliczeniowym. Ten wymiar czasu pracy w okresie rozliczeniowym ustala się w oparciu o wytyczne, wskazane w art. 130 kodeksu pracy. W praktyce wygląda to tak, że należy ustalić, ile w okresie rozliczeniowym jest pełnych tygodni, liczbę tygodni pomnożyć przez 40 godzin oraz dodać po 8 godzin za każdy tzw. dzień wystający poza pełne tygodnie, a następnie tak ustalony wymiar obniża się o 8 godzin za każde święto przypadające w tym okresie rozliczeniowym, które jest dniem ustawowo wolnym od pracy (więcej o tym pisaliśmy tu: dni ustawowo wolne od pracy), a które wypada w dniu innym niż niedziela.

O czasie pracy mówimy sporo więcej w naszym szkoleniu – szczegóły tutaj: Czas pracy szkolenie online

Oczywiście wymiar czasu pracy w okresie rozliczeniowym dla pracownika, zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy (pisaliśmy m.in. 3/4 etatu wady) ustala się proporcjonalnie do wymiaru etatu. Jak to wygląda w praktyce? Pokażmy na przykładach.

Pracownik pracuje na pełnym etacie w czteromiesięcznym okresie rozliczeniowym. Ten okres rozliczeniowy obejmuje miesiące maj, czerwiec, lipiec i sierpień 2019 roku. W maju 2019 jest 21 dni roboczych (4 pełne tygodnie plus 3 dni wystające minus 2 święta wolne ustawowo od pracy), w czerwcu 2019 jest 19 dni roboczych (4 pełne tygodnie minus jedno święto ustawowo wolne od pracy, w lipcu 2019 są 23 dni robocze (4 pełne tygodnie plus 3 dni wystające), z kolei w sierpniu 2019 jest 21 dni roboczych (4 pełne tygodnie plus 2 dni wystające minus 1 święto ustawowo wolne od pracy. W tym okresie rozliczeniowym są zatem 84 dni robocze, czyli 672 godziny do przepracowania. Gdyby ten pracownik pracował np. na pół etatu, to do przepracowania ma połowę z tego, a więc 336 godzin.

Oczywiście pracodawca nie musi układać harmonogramów – grafików czasu pracy na cały okres rozliczeniowy od razu. Zgodnie z powołanym wcześniej art. 129 §3 kodeksu pracy musi to robić na okresy nie krótsze niż miesiąc. Może zatem ułożyć grafik najpierw na maj, potem na czerwiec itd., przy czym musi pamiętać, aby ten harmonogram – grafik czasu pracy wręczyć pracownikowi (czy zaznajomić z nim pracownika) najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem danego miesiąca.

Harmonogram – grafik czasu pracy ustala się zgodnie z pewnymi zasadami. Przede wszystkim należy pamiętać, iż pracownicy pracują co do zasady w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy. Należy też pamiętać, że sobota nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy – równie dobrze pracownik może mieć weekend niedziela-poniedziałek. Projektując grafik czasu pracy pracodawca musi zapewnić pracownikowi odpowiednią liczbę dni wolnych od pracy, z uwzględnieniem przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy, wolnych niedziel oraz ustawowo wolnych świąt, szczególnie, jeśli planuje pracę w soboty (czy inne dni wolne), niedziele czy święta (pisaliśmy m.in. tutaj: czy pracownik może pracować 6 dni w tygodniu).

Przy tworzeniu grafików czasu pracy należy również pamiętać o odpoczynkach dobowych (11 godzin nieprzerwanego odpoczynku dobowego – art. 132 §1 kodeksu pracy) oraz odpoczynkach tygodniowych (35 godzin nieprzerwanego odpoczynku, obejmującego niedzielę – art. 133 §1 i §3 kodeksu pracy), a także o definicji doby pracowniczej.

Zgodnie z art. 128 §3 pkt 1 kodeksu pracy przez dobę pracowniczą należy rozumieć 24 kolejne godziny, poczynając od godziny, w której pracownik rozpoczyna pracę zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy. W praktyce zatem, jeśli danego dnia pracodawca planuje pracownikowi 8 godzin pracy, np. od 8.00 do 16.00, to następnego dnia nie może mu zaplanować pracy od godziny 7.00, gdyż oznaczałoby to, że pracownik drugi raz rozpocznie pracę w tej samej dobie pracowniczej – rozpoczęta dzień wcześniej o godzinie 8.00 doba pracownicza kończy się w tym dniu o godzinie 8.00, a skoro pracownik ma zacząć pracę o 7.00, to miałby ją zacząć drugi raz w tej samej dobie pracowniczej (z pewnym odstępstwem, wskazanym w art. 140(1) kodeksu pracy, tzw. ruchomym czasem pracy, w którym pracownik sam decyduje, o której godzinie rozpoczyna pracę danego dnia).

Harmonogram – grafik czasu pracy i planowanie pracy w niedziele i święta

Jeśli pracodawca planuje pracownikowi pracę w niedziele (co w określonych sytuacjach jest dopuszczalne, np. w placówkach użyteczności publicznej), to musi pamiętać o tym, iż jedna na cztery niedziele musi być wolna. Pracownik nie może zatem pracować we wszystkie niedziele w miesiącu (art. 151(12) kodeksu pracy – Pracownik pracujący w niedziele powinien korzystać co najmniej raz na 4 tygodnie z niedzieli wolnej od pracy. Nie dotyczy to pracownika zatrudnionego w systemie czasu pracy, o którym mowa w art. 144 kodeksu pracy, czyli pracownika zatrudnionego w tzw. weekendowym systemie czasu pracy).

Co ważne w praktyce – z powyższego przepisu nie wynika, iż co czwarta niedziela ma być wolna. Wolna ma być jedna niedziela w okresie kolejnych czterech. Jeśli dla uproszczenia założymy, że dwa kolejne miesiące mają po 4 niedziele, to np. pierwszego miesiąca ostatnia niedziela może być pracująca, drugiego miesiąca pierwsza niedziela może być pracująca, czyli w praktyce pracownik pracuje przez dwie kolejne niedziele, ale na 4 kolejne niedziele jedna jest wolna, a więc wszystko jest zgodne z przepisami. Upraszczając – na każde 4 kolejne niedziele jedna musi być wolna, nieważne która.

Harmonogram – grafik czasu pracy – czy i kiedy może być zmieniony

Generalnie, jeśli pracodawca ustali grafik czasu pracy, to grafik ten nie powinien być zmieniany. Pracownik musi wiedzieć, w jakie dni i w jakich godzinach wykonuje pracę. Może się jednak zdarzyć sytuacja, że zmiana grafika czasu pracy zostanie wymuszona. Zmiana grafika jest dopuszczalna, jeśli pracodawca oddaje pracownikowi czas wolny w zamian za pracę w godzinach nadliczbowych (więcej o tym pisaliśmy tutaj: oddawanie czasu wolnego za nadgodziny), jeśli oddaje dzień wolny w zamian za pracę w sobotę czy innym dniu wolnym z tytułu przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy oraz jeśli pracodawca oddaje pracownikowi dzień wolny za pracę w niedzielę czy święto.

Sama zmiana grafiku czasu pracy może zostać również wymuszona chorobą pracownika, wystąpieniem o udzielenie urlopu na żądanie, opieką nad chorym dzieckiem czy innym członkiem rodziny, nieobecnością nieusprawiedliwioną, koniecznością odsunięcia pracownika od pracy z powodu pozostawania przez niego pod wpływem alkoholu czy środków odurzających itp.

Sam harmonogram – grafik czasu pracy pracodawca przekazuje pracownikowi w formie pisemnej czy elektronicznej – może mu wręczyć wydruk z planem pracy, wysłać na służbową skrzynkę email itp. Należy jednak pamiętać, że samo tworzenie grafików – harmonogramów czasu pracy nie zawsze jest obowiązkowe.

Kiedy nie trzeba tworzyć grafików czasu pracy

Przede wszystkim obowiązku tworzenia grafików nie mają pracodawcy wobec pracowników, zatrudnionych w „sztywnych” godzinach pracy. Przykładowo, jeśli pracownik pracuje zawsze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00, to nie ma konieczności tworzenia dla niego grafiku czasu pracy, pracownik ten doskonale bowiem wie, w jakie dni i w jakich godzinach ma pracować. Podobnie nie tworzy się grafików dla pracowników zatrudnionych w tzw. zadaniowym systemie czasu pracy (więcej o tym systemie pisaliśmy tutaj – zadaniowy system czasu pracy, czyli nienormowany czas pracy).

Nie tworzy się również grafików czasu pracy dla pracowników, których pracodawca – na ich wniosek – zatrudnia w ruchomym lub indywidualnym systemie czasu pracy, jak również w przypadku, gdy rozkład czasu pracy wynika z obwieszczenia (np. o dniach roboczych i godzinach rozpoczęcia i zakończenia pracy), z przepisów czy wprost z umowy o pracę.

Na zakończenie warto wspomnieć o jednej rzeczy – harmonogram – grafik czasu pracy nie jest tożsamy z ewidencją czasu pracy. Grafik czasu pracy to pewien plan, który niekoniecznie musi zostać zrealizowany (np. z powodu choroby czy innej usprawiedliwionej nieobecności pracownika), z kolei ewidencja czasu pracy odzwierciedla to, co de facto miało miejsce w minionym okresie.

Oczywiście grafik czasu pracy może ostatecznie pokrywać się niejako z ewidencją czasu pracy, ale nie musi. Sam obowiązek prowadzenia ewidencji czasu pracy wynika z przepisu §6 rozporządzenia z dnia 10 grudnia 2018 roku w sprawie dokumentacji pracowniczej. Wskazany przepis zawiera również informacje, co składa się na ewidencję czasu pracy pracownika i co ona zawiera.

Grafik pracownika (tygodniowy, miesięczny, roczny)

Grafik pracownika (tygodniowy, miesięczny, roczny)

Ten szablon grafiku z ułatwieniami dostępu umożliwia śledzenie przepracowanych regularnych godzin pracy i nadgodzin w trybie tygodniowym, miesięcznym, kwartalnym lub rocznym. Sumy są obliczane automatycznie.

Excel

Wzór grafik pracy excel do pobrania za darmo

Darmowy wzór grafiku pracy dla pracowników w formacie xls (Excel) lub pdf.. Wskażemy konkretne terminy wykonania tych zadań oraz ich czasochłonność w różnych narzędziach.. Oferujemy również program online, darmowy generator CV i listu motywacyjnego.. Dowiedz się więcej czym jest karta ewidencji czasu pracy oraz co powinna zawierać.. W przypadku małych firm arkusz może się sprawdzić, lecz nie będzie w pełni wystarczającą metodą.. KP druk jest drukiem ścisłego zarachowania – oznacza to, że powinien być on ponumerowany.. Ważne.Kadromerz to innowacyjny program do planowania grafiku pracy w chmurze.. Grafik pracy w sklepie na osi czasu Zerknij na grafikę poniżej.TAGI: grafik pracy, harmonogram pracy, harmonogram czasu pracy 2016, harmonogram pracy zmianowej, harmonogram pracy program, program do układania grafiku pracy, układanie grafiku pracy, harmonogram pracy, przykładowy grafik pracy, grafik pracy pracowników, grafik pracy w excelu, grafik pracy do pobrania, grafik pracy excel, grafik dyżurów, grafik pracy program, grafik pracy miesięczny .Microsoft Excel 2016 to program do edycji i tworzenia arkuszy kalkulacyjnych, będący jednym z podstawowych elementów składu pakietu Microsoft Office 2016.Aplikacja umożliwia tworzenie i edycję różnego rodzaju skoroszytów z wykorzystaniem różnych funkcji umożliwiających automatyczne obliczenia nawet w przypadku wprowadzania zmian.Kategoria: Grafik pracy, Zasady tworzenia grafików pracy Opublikowano: 26 września 2019 Autor: Grafik Optymalny Grafik pracy w Excelu nie jest najlepszym rozwiązaniem..

Druk KP wzór do pobrania całkowicie za darmo.

Zacznij korzystać z programu do automatycznego planowania i układania harmonogramu czasu pracy dla pracowników zmianowych, zdalnych, pracujących w trybie normowanym, nienormowanym bądź równoważnym.Do pobrania za darmo wzór: Faktura zaliczkowa.. Interaktywny szablon listy płac Formularz przygotowany przez ekspertów serwisu eGospodarka.pl w formacie excel jest aktywny i z powodzeniem może zastąpić dedykowany program.. Z szablonu można korzystać za darmo w przypadku posiadania legalnej wersji pakietu Microsoft Office.. Zadbaj o konserwację domu i wszystkich jego elementów, w tym instalacji hydraulicznej, instalacji elektrycznej, sprzętu AGD oraz wykończeń wnętrza i elewacji, za .Grafik pracy – do pobrania darmowe szablony.. ExcelGrafik pracy wzór Excel na rok 2020 został całkowicie “zmodernizowany” i odświeżony.. Wzór grafiku pracy v.1: Pobierz.xls Pobierz.ods Więcej wzorów grafiku pracy do .Harmonogram pracy zmianowej Ten szablon umożliwia graficzne śledzenie harmonogramu wielu pracowników za pomocą palety kolorów, którą można dostosować przy użyciu motywów pakietu Office.. Pamiętaj jednak, aby wzorować się na gotowych szablonach.Znaleziono 9 interesujących stron dla frazy grafik pracy szablon w serwisie Money.pl.. Miesięczny grafik pracy to aktywne narzędzie stanowiące formularz odwzorowujący godzinową dyspozycyjność zatrudnionej kadry.Natomiast moduł do tworzenia harmonogramów umożliwi Ci monitorowanie zaplanowanych urlopów, urlopów z przyczyn osobistych, zwolnień lekarskich i innych przerw w pracy..

Lista płac u…Darmowe arkusze Excel do pobrania.

Niekoniecznie.. Przedsiębiorca, który otrzymał zaliczkę/przedpłatę na poczet przyszłych dostaw towarów, świadczenia usług, wystawia na tę okoliczność fakturę zaliczkową.. Strona prezentuje dokumenty m.in. gotowe szablony CV (życiorys zawodowy), podanie o prace, wzory listów motywacyjnych.. Do prawidłowego działania Serwisu niezbędne jest spełnienie wymagań technicznych o czym mowa w §6.. Pomyślisz sobie, że taki wzór grafiku pracy przyspieszy pracę i jak to Excel -wszystko ładnie podsumuje.. Więcej na ten temat wymagań i optymalizacji harmonogramu czasu pracy przeczytasz na naszym blogu.Grafik pracownika (tygodniowy, miesięczny, roczny) Ten szablon grafiku z ułatwieniami dostępu umożliwia śledzenie przepracowanych regularnych godzin pracy i nadgodzin w trybie tygodniowym, miesięcznym, kwartalnym lub rocznym.. Pamiętaj, że grafik pracy, który utworzysz, musi spełniać wszystkie jego wytyczne.. Pobierz darmowy wzór tego dokumentu w dwóch formatach pdf i xlsx.Do pobrania za darmo wzór: Lista płac.. Rozmaite instytucje, do których będziemy kierować się z tego rodzaju dokumentem, mogą posiadać wymagane przez siebie szablony planu, nie jest to jednak reguła.Grafik dyżurów to jak sama nazwa wskazuje narzędzie pomocne osobom ustalającym rozkład godzin pracy dla pracowników w zakładach pracy..

1.Grafik pracy w Excelu nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Program jest całkowicie bezpłatny i stworzony został z myślą o projektowaniu grafików na oddziałach szpitalnych, jednak duże możliwości konfiguracyjne sprawiają, iż doskonale nadaje się do .Nie zapomnij o zaopatrzeniu się w Kodeks Pracy.. Biznesplan – omówienie wzoru.. Po naciśnięciu przycisku Pobierz rozpocznie się pobieranie obrazu instalacyjnego arkusza kalkulacyjnego Microsoft Excel 2019.. Jeśli tworzysz grafiki pracy w małej firmie, Excel może okazać się wystarczającym narzędziem.. Aby móc z niego korzystać należy posiadać licencję na pełną wersję programu lub pakietu biurowego Office 2019.Darmowe klasyczne CV – wzór do pobrania.. Sumy są obliczane automatycznie.Poniżej znajdziesz prawidłowy wzór rozkładu czasu pracy, popularnie zwanego grafikiem.. Nieocenioną zaletą szablonu jest jego prostota, łatwość edycji oraz dostępność.. Jeżeli interesuje Cię przykładowy grafik pracy do pobrania, dobrze trafiłeś.. Wzór dowód wpłaty KP wypełniamy i podpisujemy czytelnie imieniem i nazwiskiem (zwłaszcza dotyczy to osób z zewnątrz).. Układaj harmonogram zgodny z Kodeksem pracy o 80% szybciej niż tradycyjny sposób.Wypróbuj za darmo Ułóż grafiki pracy jednym kliknięciem!. Użytkownik zanim założy nowe Konto ma prawo za darmo przetestować zakres świadczonych Usług korzystając z wersji demonstracyjnej oprogramowania do zarządzania grafikami pracy.W pliku do pobrania na jednej stronie A4 rozmieszone są 2 Druki KP..

Poniżej znajdziesz wzory grafiku pracy do pobrania.

Poniżej przedstawiamy minusy korzystania z gotowego wzoru grafiku pracy w Excelu.>> VAT-7 (17) do pobrania za darmo [marzec 2017] – AKTYWNY PDF.. Zanim z niego skorzystasz, przeczytaj o tym, jak to zrobić zgodnie z przepisami kodeksu pracy.. Czy to dobry pomysł?. Systematycznie pojawiają się tutaj nowe propozycje rozwiązań stworzonych w Excelu czy PowerPoincie.. Jest ich ponad 100.. O tym, jakie wymagania musi spełniać ten dokument, przeczytaj na naszym blogu.Poniżej prezentujemy szablony grafiku pracy, które były w praktyce wykorzystywane w różnych przedsiębiorstwach, zanim stare rozwiązanie zostało zastąpione platformą Kadromierz.Ewidencja czasu pracy powinna być prowadzona dla każdego pracownika zatrudnionego na umowę o pracę.. Lista plików do pobrania, które mogą Ci się przydać zarówno w codziennej pracy, jak i w trakcie studiów czy w życiu codziennym.. Plik z planem automatycznie nalicza ilość dni w poszczególnych tygodniach miesiąca, w zdefiniowanych ramach czasowych.. Udostępnione przykładowe dokumenty zostały przygotowane w programie MS WORD 2013.Pobierz wzór biznesplanu w formacie PDF, gotowy do druku.. Nie ma jednego, uniwersalnego wzoru biznesplanu.. Będziemy je stale rozwijać i udoskonalać.. Z kolei duże firmy nie powinny planować w Excelu – narzędzie jest kosztowne, może generować wiele błędów, a dodatkowo trzeba posiadać wiedzę ekspercką, aby ułożyć grafik w sposób zgodny z Kodeksem Pracy.W uzupełnieniu do samouczka tworzenia grafiku pracy w sklepie, dziś wskażemy i szczegółowo opiszemy zadania stojące przed osobą, która musi stworzyć grafik pracy w sklepie.. Zapraszamy do korzystania..

Grafik dyżurów 3.01

Grafik 2.90 to darmowy program do ustalania miesięcznego rozkładu pracy dla pracowników (tzw. grafik dyżurów). Ze względu na zawarte w nim specyficzne możliwości najlepiej sprawdza się on podczas tworzenia grafików na oddziałach szpitalnych. Grafik dyżurów 3.01 dzięki prostej oraz intuicyjnej obsłudze pozwala na szybkie tworzenie grafików, zachowując cały czas kontrolę nad rozdzielonym oraz pozostającym czasem pracowników.

Grafik dyżurów to przydatny program do ustalania rozkładu godzin pracy pracownikom w firmie

Główne okno programu do ustalania grafików pracy pracownikom

Grafik dyżurów – Zaletą są duże możliwości konfiguracji zmiennych

Program, tak jak i grafik – powinny być elastyczne. Dlatego producenci polskiego programu Grafik postawili na możliwość konfiguracji aż do czterech zmian roboczych. Wiele instytucji i firm obdarzyło go dużym zaufaniem, oddając w jego ręce czas pracy setek zatrudnionych, nie tylko w sektorze medycznym. Gwarantem bezpieczeństwa jest fakt, że w programie wszystkie dane są przechowywane w katalogach, nie zaś w internetowych chmurach. Rozwiązanie nie stanowi więc zagrożenia dla pracodawców, a może znacznie ułatwić ich pracę i skrócić czas wykonywania grafiku ręcznie.

Grafik dyżurów – Proste prowadzenie statystyk pracy

Dzięki szerokiemu wachlarzowi możliwości, program do pisania grafiku Grafik dyżurów do pobrania za darmo może także pomóc pracodawcom wyznaczać zmienne dla zatrudnionych. Dzięki niemu dowiemy się m.in., jaki jest:

miesięczny normatyw czasu pracy;

wykorzystany (na podstawie rozdzielonych dyżurów oraz dni wolnych) oraz pozostały do wykorzystania czas pracy pracownika;

ilość pozostałego do wykorzystania urlopu wypoczynkowego (na podstawie już przydzielonych urlopów);

ilość pozostałych do wykorzystania dni opieki nad dzieckiem (na podstawie już przydzielonych dni).

Grafik dyżurów – Wymagania sprzętowe

Procesor: Intel Pentium/AMD Athlon (lub lepszy);

Pamięć RAM: 256 MB lub więcej;

HDD: 1,85 MB wolnego miejsca na dysku twardym;

System operacyjny: Windows 2000, XP, Vista, 7, 8, 8.1 i 10 (32-/64-bit).

Co nowego w Grafik dyżurów 3.01 – lista zmian (changelog)

Dodano nową zmienną: @_dzien_ile_dyz – ilość rozpisanych dyżurów w danym dniu;

Poprawiono wstawianie dyżuru poprzez przeciągniecie pozycji z listy pracowników.

Na Ring Publishing publikujemy artykuły związane z digital storytelling i wyjaśniamy, co to jest. Opisujemy również czym są technologie w dziennikarstwie (technology in journalism) oraz jak działa Headless CMS. Dodatkowo pojawiają się też treść z efficient publishing platform.

Aplikacja do planowania grafiku pracy w chmurze

Uwzględnij dyspozycyjność pracowników

Kadromierz przygotował również aplikację mobilną dla pracowników – bez dodatkowych kosztów. Dzięki niej mają oni możliwość m.in. zaznaczenia swojej dyspozycyjności w poszczególnych okresach czy zaplanowania urlopu. Komunikacja między managerem a personelem w Twojej firmie stanie się dużo prostsza i umożliwi szybkie tworzenie grafików.

Układając grafik online, masz dostęp do dyspozycyjności personelu bezpośrednio w widoku tworzenia harmonogramu. Oprogramowanie pozwoli Ci na łatwe zarządzanie absencjami i dostępnością pracowników.

Grafik dyżurów 3.01

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika

Program jest całkowicie bezpłatny i stworzony został z myślą o projektowaniu grafików na oddziałach szpitalnych, jednak duże możliwości konfiguracyjne sprawiają, iż doskonale nadaje się do użycia także w innych instytucjach i firmach. Umożliwia on łatwe i intuicyjne tworzenie rozkładu pracy dla pracowników, obsługę nawet do 4 zmian roboczych, automatyczne wyznaczanie miesięcznego normatywu pracy, wykorzystanego i pozostałego czasu pracy poszczególnych pracowników oraz ilości dostępnego urlopu, a także dni opieki nad dzieckiem.

키워드에 대한 정보 grafik pracy excel do pobrania za darmo

다음은 Bing에서 grafik pracy excel do pobrania za darmo 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  Łucja Pożoga Adwokat Szczecin | Sprawdź Prognozę Pogody Na Najbliższe 14 Dni 인기 답변 업데이트
See also  첫째날에 하나님 어둔세상에 빛을 | 천지창조 :첫째날에 하나님(창세기1장1절: 태초에 하나님이 천지를 창조하시니라) 101 개의 가장 정확한 답변

See also  은행 나무 열매 효능 | 은행의 놀라운 효능 효과 10가지 부작용 섭취량 권장량 건강 정보 최근 답변 64개

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 #grafik #sheets Półautomatyczny szablon grafiku pracowników // tutorial

  • google
  • google sheets
  • sheets
  • akrusze google
  • funkcje
  • sumif
  • sumifs
  • countif
  • countifs
  • excel
  • docs

#grafik ##sheets #Półautomatyczny #szablon #grafiku #pracowników #// #tutorial


YouTube에서 grafik pracy excel do pobrania za darmo 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 #grafik #sheets Półautomatyczny szablon grafiku pracowników // tutorial | grafik pracy excel do pobrania za darmo, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment