Haftowanie Na Ubraniach Wzory | Jak Ozdobić Bluzę? Haftujemy Na Ubraniach 💃 | Haftowa Baba 최근 답변 138개

당신은 주제를 찾고 있습니까 “haftowanie na ubraniach wzory – Jak ozdobić bluzę? Haftujemy na ubraniach 💃 | Haftowa Baba“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Haftowa Baba 이(가) 작성한 기사에는 조회수 7,041회 및 좋아요 260개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

haftowanie na ubraniach wzory 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Jak ozdobić bluzę? Haftujemy na ubraniach 💃 | Haftowa Baba – haftowanie na ubraniach wzory 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Dzień dobry!
Zapraszam na nowy film, a w nim porady jak sprawnie i bez napinki wyhaftować sobie coś super na bluzie.
Szykuję serię takich filmów, tak że zapraszam do subskrybowania z dzwoneczkiem. Będzie wam łatwiej nie przegapić nowego docinka 😎.
Inne filmy o haftowaniu na ubraniach z mojego kanału:
🧡 Jak zrobić naszywkę kota? https://youtu.be/xJY1u7Un8Do
🧡 Prosty haft na kurtce jeansowej https://youtu.be/b0CyOxGBxe0
W moim sklepie znajdziesz też rzeczy, których użyłam na filmie:
👉 flizelina rozpuszczalna w wodzie https://haftowababa.shoplo.com/flizelina-rozpuszczalna-w-wodzie
👉 różowy plastikowy tamborek 178mm https://haftowababa.shoplo.com/kategoria/tamborki/plastikowy-tamborek
👉 igły do haftu 3-9 JJ https://haftowababa.shoplo.com/kategoria/igly/igly-do-haftu-john-james-rozmiar-3-9
Muliny, z których korzystałam są firmy Ariadna, na hasło:
haftowa15 macie 15% zniżki na muliny na www.sklep.ariadna.com.pl ważny do 30 września 2021!
Zapraszam też na moje social media:
INSTAGRAM 🌟 https://www.instagram.com/haftowababa/
TIKTOK: https://www.tiktok.com/@haftowababa
GRUPA NA FB: https://www.facebook.com/groups/grupahaftowejbaby/

haftowanie na ubraniach wzory 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Haftowanie roślinnych wzorów na ubraniach – Domestika

Haftowanie roślinnych wzorów na ubraniach. “Nasz kurs się skończył! Dziękujemy za udział i cierpliwość w pozostaniu z nami do końca.

+ 여기를 클릭

Source: www.domestika.org

Date Published: 1/8/2022

View: 9668

Haft na wyrobach gotowych, haftowanie przesłanych ubrań

Nie każdy wie, że niegdyś haftowane wzory umieszczano tylko na … Haftowanie na ubraniach jest perfekcyjnym sposobem na ukrycie małych wad, plamek, otarć.

+ 여기에 자세히 보기

Source: haftuj.com

Date Published: 2/24/2021

View: 9299

Podstawy haftu – wprowadzenie – blog Kreatywny

Czym jest haftowanie? Haft znany jest od bardzo dawna i jest metodą ozdabiania, która polega na wyszywaniu wzorów na tkaninie za pomocą igły.

+ 여기에 자세히 보기

Source: blogkreatywny.pl

Date Published: 4/21/2022

View: 7737

주제와 관련된 이미지 haftowanie na ubraniach wzory

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Jak ozdobić bluzę? Haftujemy na ubraniach 💃 | Haftowa Baba. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Jak ozdobić bluzę? Haftujemy na ubraniach 💃 | Haftowa Baba
Jak ozdobić bluzę? Haftujemy na ubraniach 💃 | Haftowa Baba

주제에 대한 기사 평가 haftowanie na ubraniach wzory

  • Author: Haftowa Baba
  • Views: 조회수 7,041회
  • Likes: 좋아요 260개
  • Date Published: 최초 공개: 2021. 8. 11.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=wMq982XhAyQ

Jak zacząć haftowanie?

Zaczynamy haft od wbicia igły od spodu, jadąc po wzorze, wbijamy igłę i przeciągamy w dość bliskiej odległości od pierwszej dziurki. Następne przebicie jest od spodu i również od dołu; przeciągamy igłę i wbijamy ją w poprzedzającą ostatnią dziurkę, którą zrobiliśmy.

Jak wyszywać muliną na ubraniach?

Mulinę nadziewamy na igłę. Przydałoby się, żeby była troszkę większa – grubsza i z większym oczkiem. Nie przeciągamy całej muliny przez nią, tylko mały kawałek, który potem dokładamy do pozostałej części. Kiedy odmierzycie już wystarczający odcinek muliny, na drugim końcu zróbcie małą pętelkę.

Jak Wyszyc wzor na materiale?

Wzór na tkaninie

Jeśli w grę wchodzi przeniesienie wzoru na tkaninę, jest na to bardzo prosty przepis. Na drukarce laserowej należy wydrukować wzór, a następnie położyć kartkę wzorem do dołu na zdobionym materiale. Teraz wystarczy tylko przeprasować kartkę gorącym żelazkiem.

Jak Naszyc coś na bluzie?

Możesz skorzystać zarówno z gotowych aplikacji, tzw. naprasowanek, do których przyklejenia potrzebne ci będą żelazko i papier ochronny, jak i bardzo modnych filcowych wycinanek. Oryginalną kompozycję można stworzyć choćby z dużych guzików – wystarczy przyszyć je do bluzy w różnych miejscach według własnego uznania.

Czy haftowanie jest trudne?

Jednak haftowanie to dość wdzięczne hobby, w przypadku którego zaangażowanie szybko daje efekty. W przeciwieństwie do szydełkowania czy robótek na drutach, które wymagają sporej dokładności i dyscypliny, haftowanie wybacza więcej błędów i nie wymaga aż takiej precyzji.

Jakie są rodzaje haftów?

Rozróżnia się cztery podstawowe grupy haftu:
  • haft płaski – bezpośrednio na tkaninie. Rodzaje: haft przed igłą – najstarszy i najprostszy, polegający na przeciąganiu nitki nad i pod równo odliczonymi nitkami tkaniny. …
  • haft wypukły (reliefowy) haft kładziony. haft burgundzki.
  • haft nakładany.
  • haft ażurowy. haft dziergany.

Co jest potrzebne do haftowania?

Podstawowy must have według mnie to:
  • Nici do haftowania (mulina lub kordonek)
  • Tkanina.
  • Igły.
  • Nożyczki i nożyce do tkanin.
  • Tamborek.
  • Spieralny marker.

Co się haftuje?

Nici i tkaniny:

lniana, bawełniana, metalizowana, perłowa, cieniowana itd.) Tkanina – tu również jest duża różnorodność – możesz haftować na każdym rodzaju tkaniny jednak najłatwiej jest na płótnie lnianym, bawełnianym, na jedwabiu, tiulu, kanwie itp.

Jak haftować na płótnie?

Pierwszy sposób:
  1. Jedną nitkę muliny składam na pół, nawlekam dwoma złączonymi końcami.
  2. Na końcu powstaje pętelka, która służy do zaczepienia nitki w miejscu na płótnie.
  3. Zaczynam półkrzyżyk i łapię igłą pętelkę, robię kolejne półkrzyżyki i wracam kończąc krzyżyki.

Jak wyhaftować wzór?

Naprasowywanie wzoru do wyhaftowania na materiał

Ustaw żelazko na temperaturę około 170°C (w większości żelazek ta temperatura odpowiada ustawieniu „bawełna”) i powoli przesuwaj żelazko po materiale, równomiernie naciskając. Wykonuj okrężne ruchy, aby obraz oddzielił się od papieru i został naniesiony na materiał.

Jak zrobić wzory na tkaninie?

Sposobów na projektowanie wzorów jest co najmniej kilka. Możesz skorzystać z programu Adobe Illustrator do grafiki wektorowej, lub użyć programu Photoshop. W tej chwili możesz bez trudu tworzyć własne wzory seamless w aplikacjach takich, jak Procreate, Canva, Clip Studio Paint czy Affinity Designer.

Czy można haftować na poliestrze?

Na rynku nici do hafciarek są dostępne poliestrowe, wiskozowe, akrylowe, bawełniane, metalizowane, a także matowe. Najpopularniejszymi są te poliestrowe oraz wiskozowe. Zdecydowany prym wiodą nici do haftu wykonane z poliestru – trudniej je zerwać, mają niższą cenę oraz są odporne na chlor.

Ile kosztuje zrobienie haftu?

Ponadto charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na spieranie. Do wykonania haftu niezbędny jest program sterujący dla maszyny hafciarskiej. Jednorazowy koszt wykonania programu to od 20 do 100 zł w zależności od stopnia skomplikowania projektu.

Jakim ściegiem wyszyć napis?

do haftowania napisów stosuję tylko i wyłącznie ściegu rozłupanego – pozwala on ładnie modelować litery, łatwo nim zrobić np. pogrubienia. zazwyczaj korzystam z gotowych czcionek, które drukuję, a później przenoszę na materiał (moje ulubione to Allura i Vivaldi).

Jak ręcznie przyszyć naszywkę?

Większość producentów ma możliwość umieszczenia na spodzie naszywki specjalnej powłoki z klejem, który rozpuszcza się pod wpływem temperatury. Po otrzymaniu naszywki wystarczy oderwać z tyłu warstwę ochronną, położyć naszywkę na materiale i od góry przycisnąć rozgrzanym żelazkiem.

Co jest potrzebne do haftowania?

Podstawowy must have według mnie to:
  • Nici do haftowania (mulina lub kordonek)
  • Tkanina.
  • Igły.
  • Nożyczki i nożyce do tkanin.
  • Tamborek.
  • Spieralny marker.
See also  노 게임 노 라이프 다시 보기 | [애니요약/결말포함](여동생 더빙)게임으로 모든 게 정해지는 세계에 간 게임고수들 (노 게임 노 라이프) 상위 5개 베스트 답변

Jakim ściegiem wyszyć napis?

do haftowania napisów stosuję tylko i wyłącznie ściegu rozłupanego – pozwala on ładnie modelować litery, łatwo nim zrobić np. pogrubienia. zazwyczaj korzystam z gotowych czcionek, które drukuję, a później przenoszę na materiał (moje ulubione to Allura i Vivaldi).

Czym się wyszywa?

Trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt do wyszywania, czyli igły, mulinę i materiał, na których rozpoczniemy ćwiczenia. Przy nabieraniu podstawowych umiejętności bardzo przydatny może okazać się tamborek.

Co się haftuje?

Nici i tkaniny:

lniana, bawełniana, metalizowana, perłowa, cieniowana itd.) Tkanina – tu również jest duża różnorodność – możesz haftować na każdym rodzaju tkaniny jednak najłatwiej jest na płótnie lnianym, bawełnianym, na jedwabiu, tiulu, kanwie itp.

130 Haftowane ubrania ideas

When autocomplete results are available use up and down arrows to review and enter to select. Touch device users, explore by touch or with swipe gestures.

Jak zacząć haftować? Przygotowałyśmy poradnik, dzięki któremu pożegnacie nudę

Siedzenie w domu nie musi być smutnym obowiązkiem, a wolny czas poświęcić można nie tylko na mycie okien lub ćwiczenie jogi, bo przyznajmy szczerze – nie wszystkie z nas są tym zainteresowane. Jednym z pomysłów na to, jak możemy spędzać wolne popołudnia, jest haftowanie. Od czego zacząć i jak wyszywać? Krok po kroku tłumaczy to nasza ekspertka – Ouppe.

O to, jak zabrać się do haftowania, co jest do niego niezbędne i dlaczego warto sięgnąć po tamborek i mulinę, zapytałyśmy naszą specjalistkę od wyszywania – niezastąpioną Patrycję, znaną jako Ouppe. Przygotowała dla nas instruktaż, który udowadnia, że wyszywanie ani nie jest trudne, ani zarezerwowane dla naszych babć. Ciałopozytywny przekaz, mocne hasło, a może zwyczajnie coś, co cię interesuje? Na materiale lub koszulce możesz umieścić wszystko – nie bój się wyrażać siebie!

“Uważam, że warto spróbować haftować, ponieważ zawsze fajnie jest próbować nowych rzeczy! Poznajemy przez to siebie, a to jest super. Haftowanie bardzo wycisza i uczy cierpliwości. W tle zawsze może lecieć piękna muzyczka lub film, a z nami może siedzieć także współdomownik lub domowniczka opowiadający historię życia!” – zachęca Patrycja, a my nie ukrywamy, że nas nie trzeba dłużej przekonywać.

Jak wyszywać? Poradnik według Ouppe:

Jak haftować? Krok 1 / Zdjęcia: Ouppe Foto: materiały własne

Aby stworzyć jakikolwiek haft potrzebne są: materiał (bluzka, zasłona lub jak na zdjęciach – obrus), nożyczki, długopis lub ołówek, mulina lub nici, igła (najlepiej do kordonka, ponieważ ma duże oczko i mulina bez problemu się tam mieści) oraz tamborek lub (różowe kółko, które nie jest potrzebne do haftowania, choć ułatwia sprawę).

Jak haftować? Krok 2 / Zdjęcia: Ouppe Foto: materiały własne

Wycinamy odpowiednio duży kawałek materiału tak, aby był nieco większy niż średnica tamborka, a następnie rysujemy (lub i nie) wzór jakim chcemy ozdobić bluzkę lub sweter.

Jak haftować? Krok 3 / Zdjęcia: Ouppe Foto: materiały własne

Pod materiał kładziemy część tamborka bez śrubki, a na wierzch, drugą. Odpowiednio naciągamy materiał tak, aby nie przesadzić, aby w jedną stronę, ani w drugą. Materiał nie powinien wisieć luzem, ani być za bardzo rozciągnięty, ponieważ gdy zdejmiemy go i zobaczymy haft, to jest bardzo prawdopodobne, że będzie on zdeformowany, a gdy uda nam się już to zrobić, to dokręcamy śrubkę do końca.

Jak haftować? Krok 4 / Zdjęcia: Ouppe Foto: materiały własne

Bierzemy się za igłę, którą nawlekamy (na zdjęciach haft jest wykonywany pojedynczym pasmem mulin, nie podwójnym) i zostawiamy nie za długi kawałek, aby wisiał luzem. Przy haftowaniu warto podtrzymywać go palcem, aby nie uciekł! Przy wymierzaniu długości muliny, najlepiej dać krótszą niż nasza własna ręka, ponieważ przy dłuższych robią się supły, a nie ma co marnować materiałów lub się denerwować! Na końcu robimy supełek.

Jak haftować? Krok 5 / Zdjęcia: Ouppe Foto: materiały własne

Zaczynamy haft od wbicia igły od spodu, jadąc po wzorze, wbijamy igłę i przeciągamy w dość bliskiej odległości od pierwszej dziurki. Następne przebicie jest od spodu i również od dołu; przeciągamy igłę i wbijamy ją w poprzedzającą ostatnią dziurkę, którą zrobiliśmy. Powtarzamy tę czynność do momentu aż skończy nam się nawleczona mulina lub skończymy haft.

Jak haftować? Krok 6 / Zdjęcie: Ouppe Foto: materiały własne

Supełek końcowy najlepiej zrobić poprzez przeciągnięcie igły między muliną, a materiałem, blisko punktu, z którego igła wyszła po raz ostatni i przeciągać ostrożnie, aż zrobi się mała pętelka, przez którą również przeciągamy igłę. Najlepiej zrobić dwa takie supełki lub i trzy. Na końcu w dość bliskiej odległości odcinamy resztkę nici.

Więcej twórczości Patrycji znajdziecie na jej Instagramie: @ouppe2.

Zobacz także:

Może zainteresuje cię też:

Jak przenieść wzór?

Często tworząc projekty w różnych technikach pomagamy sobie gotowymi wzorami podczas tworzenia zdobień. Najprościej sięgnąć po szablon. Problem pojawia się jednak gdy nie mamy odpowiedniego szablonu, a dodatkowo zależy nam na unikalnym, spersonalizowanym wzorze. Co zrobić w takiej sytuacji? Odpowiedź jest bardzo prosta 🙂 Najlepiej sięgnąć po stare sprawdzone sposoby, które opiszę poniżej. Mam nadzieję, że ułatwią Wam one tworzenie oryginalnych projektów.

1. Wydruk i pastele olejne

Wydrukowaną kartkę ze wzorem na pustej stronie kolorujemy czarną lub inną ciemną pastelą olejną. Następnie przykładamy kartkę pomalowaną stroną do zdobionego przedmiotu i ołówkiem delikatnie odrysowujemy wzór z szablonu. Dzięki temu na powierzchni powstanie zarys naszego wzoru z odbitej pasteli. Zaletą tego sposobu jest to, że wydrukowany wzór odbije się w tę samą stronę, dlatego nie trzeba obracać napisów.

2. Wzór na tkaninie

Jeśli w grę wchodzi przeniesienie wzoru na tkaninę, jest na to bardzo prosty przepis. Na drukarce laserowej należy wydrukować wzór, a następnie położyć kartkę wzorem do dołu na zdobionym materiale. Teraz wystarczy tylko przeprasować kartkę gorącym żelazkiem. Dzięki temu na tkaninie odbije się wzór, który łatwo można sprać. Korzystając z tego sposobu należy pamiętać, że wzór będzie odwrócony, dlatego jeśli kopiujemy napisy należy je obrócić przed wydrukiem w programie graficznym.

Zastosowanie tej metody znajdziecie w październikowym numerze Creativehobby Magazine: TUTAJ.

3. Kalka ołówkowa

Chyba każdy z nas pamięta z dzieciństwa kalkę ołówkową. Jednak nie każdy już wie, że z powodzeniem można wykorzystać ją również do rękodzieła. Wystarczy kartka ze wzorem oraz arkusz kalki. Na zdobioną powierzchnię przykładamy kalkę, a na górę kładziemy kartkę ze wzorem. Ołówkiem odrysowujemy wzór i gotowe. Zaletą w tym wypadku jest to, że wzór odbije nam się w tę samą stronę jak na oryginale, dlatego nic nie trzeba obracać.

4. Kalka techniczna

Kalka techniczna, którą można zastąpić nawet zwykłym papierem śniadaniowym, to również bardzo proste rozwiązanie podczas przenoszenia motywów. Na wybrany obrazek przykładamy kalkę i ołówkiem odrysowujemy na niej wzór. Następnie obracamy kalkę na drugą stronę i przykładamy do zdobionej powierzchni. Ołówkiem odrysowujemy wzór, który przebija ze spodniej części kalki. W ten sposób wzór odbija się na wybranym przedmiocie. Ten sposób nadaje się do przenoszenia obrazków i symetrycznych wzorów. Nie zda egzaminu podczas kopiowania napisu, ponieważ wzór odbija się w drugą stronę.

Mam nadzieję, że przedstawione przez mnie pomysły pomogą Wam podczas tworzenia różnych projektów. Dzięki nim skopiujecie te wzory, które szczególnie Wam się podobają. A może macie swoje sposoby na przenoszenie wzorów? Jeśli tak, to koniecznie się nimi podzielcie 🙂

Bluza z haftem – jak samodzielnie ją wykonać? Zrób to sama!

Haft to jedna z najbardziej stylowych ozdób odzieży. Można dzięki niemu nadać zupełnie nowy wygląd swojej ukochanej, szarej bluzie, która stała się już niemodna. Robiąc go sama, sprawisz, że odzież zyska indywidualny charakter i będzie idealnie pasować do twojego stylu.

Wyszywanie nie jest twoją mocną stroną? W dzisiejszych czasach to nie problem! Możesz skorzystać zarówno z gotowych aplikacji, tzw. naprasowanek, do których przyklejenia potrzebne ci będą żelazko i papier ochronny, jak i bardzo modnych filcowych wycinanek. Oryginalną kompozycję można stworzyć choćby z dużych guzików – wystarczy przyszyć je do bluzy w różnych miejscach według własnego uznania. Wzór stworzony w ten sposób jest nie do podrobienia, nie znajdziesz go na bluzach w popularnych sklepach. A zatem do dzieła!

Bluza z haftem – naprasowanki

Gotowe aplikacje, które można naprasować na bluzie, to jeden z najłatwiejszych i najszybszych sposobów zdobienia odzieży. Nie wymagają żadnych zdolności krawieckich – wystarczy jedynie twoja własna wizja. Duży wybór tego typu ozdób znajdziesz w pasmanteriach. Aplikacje mają różne rozmiary. Mogą obrazować kobiece bibeloty, jak szminka, pierścionek czy szpilki, spopularyzowane przez internetowe memy koty i kocięta w różnych pozycjach – siedzące, leżące, myjące się, skaczące, a także cekinowe, świecące gwiazdy w stylu lat 80. Można znaleźć także ciekawe ornamenty wykonane na wzór barokowych zdobień oraz wiele innych elementów, z których można stworzyć oryginalną kompozycję – pomysł jest tutaj najważniejszy. Warto kupić więcej aplikacji – są naprawdę niedrogie, a w tym przypadku od przybytku głowa nie boli.

Jak naprasować aplikację z haftem krok po kroku:

1) Rozłóż bluzę na płaskiej powierzchni – może być blat stołu lub deska do prasowania.

2) Poukładaj aplikacje, spróbuj różnych kombinacji, pracę koncepcyjną zakończ dopiero w momencie, kiedy będziesz w 100% zadowolona z efektu wizualnego.

3) Nastaw w żelazku zalecaną przez producenta aplikacji temperaturę prasowania. Naprasowywanie zacznij od prawej strony bluzy, używaj papieru ochronnego, aby nie przypalić materiału. Następnie przyprasuj haft od wewnętrznej strony.

Gotowe! Możesz się już pokazać znajomym w swojej oryginalnej bluzie z haftem wykonanym samodzielnie.

Bluza z haftem a naszywane aplikacje

Jeśli nie chcesz używać naprasowanek, możesz kupić haftowane aplikacje przeznaczone do samodzielnego naszycia na odzieży. Haft tworzony w ten sposób wymaga już więcej zdolności manualnych – aby naszywka dobrze się trzymała i wyglądała estetycznie, należy ją obszyć wzdłuż krawędzi, używając możliwie najcieńszych nici i igieł. Można to zrobić “na okrętkę”. Jest to dość żmudne zajęcie, wymagające dużej precyzji, ale – dla chcącego nic trudnego! Oczywiście, im prostszy wzór, tym łatwiejsze będzie przyszycie aplikacji. Z kolei im więcej nieregularnych krawędzi – tym trudniejsza czeka cię praca.

Bluza z haftem z filcu – wycinanki

Wzory wycięte z filcu mogą być uzupełnieniem wzoru ułożonego z gotowych aplikacji lub główną ozdobą bluzy lub bluzki. Aby je przygotować, kup w sklepie z materiałami filc w różnych kolorach. Następnie na brystolu narysuj szablon elementów, które zamierzasz wyciąć z filcu. Mogą to być kwiaty, koty, frędzle, ornamenty – co tylko zapragniesz i dasz radę naszkicować. Następnie je wytnij. Zdecydowanie przydadzą się dobre, krawieckie nożyczki – stępione, te używane na co dzień do cięcia papieru na pewno nie poradzą sobie z grubym materiałem, a jedynie go nieestetycznie postrzępią i zepsują ci trochę nerwów. Z wyciętych wzorów, podobnie jak w przypadku gotowych aplikacji, ułóż swoją kompozycję na bluzie, a następnie przyszyj elementy nićmi – w zależności od swoich preferencji: kolorystycznie dopasowanymi do filcu bądź kontrastującymi z nim. Wzór możesz uzupełnić dodatkowymi ozdobami, np. dużymi guzikami czy elementami biżuteryjnymi. Warto przejrzeć starą odzież – może się okazać, że niektóre elementy można ponownie wykorzystać w nowej kompozycji.

Bluza z haftem – wyszywanki

Jeśli umiesz wyszywać, ten sposób jest właśnie dla ciebie! Bluza z własnym haftem będzie oryginalna. Najlepszymi nićmi do wyszywania są miękka i nieco grubsza mulina oraz cieńszy i nieco twardszy kordonek – można z nich wyczarować prawdziwe cuda. Aby ułatwić sobie pracę, najpierw stwórz swój haft na papierze, zaprojektuj go, a następnie narysuj ten sam wzór na bluzce, używając np. krawieckiego mydła. Jeśli nie jesteś pewna swoich zdolności, nie radzimy zaczynać od ukochanych ciuchów. Poćwicz np. na odzieży, którą zakładasz tylko do prac domowych. Pewna ręka i dobre oko są kluczowymi elementami w wyszywaniu.

Samodzielne ozdabianie odzieży jest z całą pewnością bardzo satysfakcjonujące. Ubrania zyskują wówczas nie tylko nowy wygląd, ale także indywidualny styl, który idealnie współgra z twoim charakterem. Satysfakcja gwarantowana! Życzymy powodzenia!

Wzory do haftu + mini poradnik o hafcie na ubraniach

Czemu to nie będą zwykłe wzory do haftu?

Tworząc koncepcję tych leśny zwierząt, miałam założenie, że będą to wzory do ozdabiania ubrań. Podczas ich powstawania, które mogłaś śledzić na moim Instagramie, padało wiele pytań: Jak zrobić naszywki? Na jakich materiałach najlepiej się haftuje? Czemu flizelina często jest niezbędna, by coś wyhaftować? Jak haftować na ubraniach?

Postanowiłam pójść krok dalej i opisać tutaj moje doświadczenia z haftowaniem na odzieży. Co polecam, co lubię i tym samym zebrać tę wiedzę w jednym miejscu.

Kupując ten PDF, dostajesz nie tylko cudne zwierzęce wzory do haftu zaprojektowane przez Tulę, ale i możliwość ozdobienie swoich starych ubrań, dodania im niepowtarzalnego stylu. Przygotowałam dla Ciebie opis, jakimi ściegami wykonać hafty leśnych zwierząt oraz proponowane kolory mulin. W opisach wzorów znajdziesz linki do moich samouczków na Youtube, które podpowiedzą, jak wykonać dany ścieg.

To co? Gotowa na przygodę z haftem w świecie leśnych zwierząt?

PDF ze wzorami leśnych zwierząt zawiera:

6 wzorów zwierzaków: liska, króliczka, jeżyka, wiewiórkę, ptaszka oraz zwierzątko niespodziankę,

numery kolorów mulin dla każdego zwierzaka,

linki do filmów ułatwiających nauczenie się danego ściegu,

mini poradnik, jak haftować na ubraniach.

Jeśli uda Ci się odtworzyć ten wzór koniecznie wrzuć o tym info w Twoich social mediach. Nie zapomnij mnie oznaczyć: #teamhaftowababa i @haftowababa. Już nie mogę doczekać, aż zobaczę Twoje hafty!

Haftowanie roślinnych wzorów na ubraniach

O projekcie końcowym kursu: Haftowanie roślinnych wzorów na ubraniach

Haftowanie roślinnych wzorów na ubraniach

“Nasz kurs się skończył! Dziękujemy za udział i cierpliwość w pozostaniu z nami do końca. Mamy nadzieję, że nauczyłeś się kilku podstawowych punktów, aby rozpocząć haftowanie i opracować własny projekt haftu na strój. Oto kilka wskazówek dotyczących końcowego projektu: • Zacznij od narysowania elementu botanicznego przy użyciu technik, które poznaliśmy na kursie. • Przekształć swój projekt od podstaw do haftu. • Wybierz swoją paletę kolorów, myśląc o dostępnych liniach. • Wybierz ściegi, które zostaną zastosowane w każdym szczególe haftu. • Znajdź wzór na odzieży. • Przenieś ryzyko na część. • Zacznij haftować! Oto kilka kroków, które chcielibyśmy zobaczyć w Twoim końcowym projekcie: Rysunek

Dzielimy się z Tobą ryzykiem, które wykorzystaliśmy w tym kursie i innych dla inspiracji. Ale wykorzystaj swoją kreatywność i krok po kroku, którego uczymy na kursie, aby stworzyć własny rysunek! Nie zapomnij opublikować swojego projektu w linku dostępnym w tym dziale, a także online za pomocą #ProjetoFioDomestika. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych kreacji! W Projeto Fio prowadzimy nieustanny dialog, zawsze obserwujemy i komentujemy każdy proces i wzajemnie się inspirujemy! Czy wykorzystamy forum i sieci społecznościowe jako świetną sieć hafciarską? Do zobaczenia tam! Dziękuję i do następnego razu! ”

Haft na wyrobach gotowych, haftowanie przesłanych ubrań

Jak najbardziej! Wystarczy wspomnieć, że haft ma przecież tysiące lat! Nie każdy wie, że niegdyś haftowane wzory umieszczano tylko na najcenniejszych tkaninach. Nie wszyscy więc mogli sobie pozwolić na podobny luksus. Chociaż dzisiaj, dzięki wykorzystywaniu haftu komputerowego (a więc tworzonego za pomocą precyzyjnie zaprogramowanych maszyn), ten rodzaj zdobienia stał się ogólnodostępny i niedrogi.

Haft wciąż kojarzony jest z najlepszą jakością, co wpływa oczywiście na postrzeganie haftowanych produktów. Nieczęsto zdarza się, aby coś popularnego pozostało unikatowym. Haft, ponadczasowy i gustowny, jest tu absolutnym wyjątkiem. Wykorzystaj to!

Haftowanie krok po kroku – jak zacząć? Co przyda się do haftowania dla początkujących?

Masz ochotę spróbować swoich sił w robótkach, ale obawiasz się, że haftowanie czy szydełko to „emeryckie” rozrywki? Nic bardziej mylnego. Zwłaszcza teraz, gdy pandemia inspiruje do poszukiwania nowych hobby, które można praktykować w domowym zaciszu, wiele młodych osób zaczyna się interesować nieco zapomnianą sztuką haftu i pokrewnych robótek ręcznych!

Dziś haft wkracza w nasze codzienne życie przede wszystkim jako trend w modzie, w postaci luksusowych motywów na a ubraniach czy bieliźnie. Haftowane bralette stają się równie powszechne w ofertach sklepów, co proste biustonosze z fiszbinami i zwyczajne staniki sportowe. Haft coraz częściej pojawia się również na luksusowej odzieży bawełnianej, lnianej czy wykonanej z satyny. Podobnie popularne, co kupowanie haftowanych wyrobów, staje się także… samo haftowanie.

Haft wraca do łask – jako stylowe hobby!

We współczesnych czasach umiejętność, którą nasze babcie przyswajały zazwyczaj jeszcze w dzieciństwie, jest czymś unikatowym, praktykowanym przez garstkę zapaleńców. Ale może wkrótce się to zmieni? Popularność ręcznych robótek wzrasta wraz z modą na DIY i ograniczanie konsumpcyjnych zapędów. Podczas pandemii trend jeszcze przybrał na sile. Coraz więcej osób bierze do ręki szydełka, druty i igły, postanawiając dać upust kreatywności. I wbrew pozorom, wcale nie są to jedynie starsze panie, które na emeryturze mają dość czasu, by zajmować się tego typu aktywnościami. Również młode osoby, i to obu płci, chwytają za przybory, podekscytowane myślą stworzenia własnoręcznie czegoś pięknego i użytkowego. O tym, jak duża jest skala tego zjawiska, można się przekonać, przeglądając Instagrama i TikToka pod hasztagiem DIY.

Haftowanie to najbardziej artystyczna wśród robótek. O ile w przypadku szydełka czy drutów jesteś ograniczony do określonych splotów, z których możesz tworzyć konkretne konfiguracje, haft daje nieograniczone możliwości w kwestiach twórczych. Za jego pośrednictwem możesz stworzyć prawdziwe tekstylne obrazy – od misternych mandal po kwiatowe ilustracje, a nawet reprodukcje obrazów. Jedynym ograniczeniem jest twoja wyobraźnia.

Haftowanie a inne robótki ręczne – co wyróżnia tę technikę?

Jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki w haftowaniu, uzbrój się w cierpliwość. Oczywiście, każdy chciałby od razu wykonywać przepiękne obrazki zachwycające swoją misternością. Jednak jak każda umiejętność manualna, haft wymaga nauki podstaw, które z początku mogą być nieco mozolne. Musisz poznać techniki haftowania, a także oswoić się z igłą i muliną. Podobnie jak w przypadku szydełkowania czy robienia na drutach, każdy musi dotrzeć do własnego sposobu trzymania i wykonywania robótki. Możesz oczywiście korzystać ze wsparcia w postaci książek i filmików – jest to nawet konieczne. Do pewnych rzeczy dojdziesz jednak naturalnie, z czasem.

Haftowanie – jak nie zniechęcić się na początku?

Nie poddawaj się więc frustracjom i próbuj! Pierwsze robótki niestety zazwyczaj nie nadają się do wyeksponowania na ścianie czy podarowania w charakterze prezentu. Jednak haftowanie to dość wdzięczne hobby, w przypadku którego zaangażowanie szybko daje efekty. W przeciwieństwie do szydełkowania czy robótek na drutach, które wymagają sporej dokładności i dyscypliny, haftowanie wybacza więcej błędów i nie wymaga aż takiej precyzji.

Haftowanie dla poczatkujących – od czego zacząć? Wskazówki

Aby zacząć haftować, konieczne jest poznanie podstawowych technik, na przykład haftu krzyżowego, od którego najczęściej zaczyna się naukę. Jest to technika, polegająca na wykonywaniu krzyżyków na kanwie, czyli materiale pokrytym siatką oczek o jednakowej wielkości. Przed rozpoczęciem haftowania wzoru należy wyrysować jego schemat.

Jak zacząć haftować, jeśli nie masz w gronie bliskich czy znajomych nikogo, kto pasjonowałby się tego rodzaju aktywnością? Warto rozpocząć naukę od oglądania YouTube’owych tutoriali. Dobrze wykonane filmiki mogą sporo rozjaśnić w przypadku kwestii technicznych i pomóc z podstawami. Książki czy magazyny również mogą okazać się pomocne, jednak to właśnie nagrania wizualne, na których objaśnia się haftowanie krok po kroku, ze zbliżeniami na określone ruchy dłoni, będzie najlepszym materiałem do nauki. Mnóstwo inspiracji i wskazówek znajdziesz choćby w magazynie „Mollie potrafi. Haft”.

Jak haftować – czego potrzebujesz, aby rozpocząć przygodę z haftem?

Oczywiście, haftowanie nie byłoby możliwe bez odpowiednich materiałów. Czego potrzebujesz, aby rozpocząć nowe hobby? Przede wszystkim tamborka, czyli podstawy, na której będziesz haftować, a także zestawu mulin i igieł tkackich. A poza tym, oczywiście materiału, służącego jako baza do twojego haftu. Wcale nie musisz wybierać nowych tekstyliów. Może masz w domu dawno zapomniane koszulki, które nie nadają się już do noszenia? A może prześcieradła? Możesz podarować im drugie życie, wycinając kwadrat i umieszczając na swoim tamborku.

Baza twojego haftu wcale nie musi być monochromatyczna. Możesz zafarbować lub pomalować materiał w celu uzyskania spektakularnego efektu. Wykorzystanie zwykłych farbek może dać świetne rezultaty. Podczas haftowania należy pamiętać, by przytrzymywać mulinę – w innym razie może uciekać, powodując rozchodzenie się haftu. Warto również nauczyć się już na początku właściwego wykonywania supełka początkowego i końcowego.

Haftowanie na ubraniach – sposób na podarowanie drugiego życia odzieży!

Często zdarza nam się nie nosić ubrań, tylko dlatego, że po prostu nam spowszedniały. W innych przypadkach niewielka plamka, której nie da się usunąć, staje się przyczyną pogrzebania koszulki czy sukienki w głębi szafy. Haft może dać tego rodzaju odzieży drugie życie. Jeśli lubisz motywy florystyczne, warto pokusić się o haftowanie kwiatów. To właśnie florystyczne hafty są najbardziej uniwersalne. Z czasem możesz nawet wypracować swój własny styl.

Haftowania warto uczyć również maluchy – to wspaniały trening dla ich chłonnego umysłu. Pomaga w skupieniu się i wyciszeniu, a jednocześnie rozwija kreatywność. A ponadto – uczy cierpliwości! Haftowanie dla dzieci warto rozpocząć od najprostszych motywów i niewielkiego tamborka, aby nie zniechęcić małego adepta haftu. Pomocne będą w tym niewielkie zestawy do wyszywania idealne dla maluchów.

Więcej propozycji na kreatywne spędzanie czasu znajdziesz w naszej Pasji DIY.

Zdjęcie okładkowe – źródło: Shutterstock.

Podstawy haftu – wprowadzenie

Jeśli śledzisz mojego bloga od początku, to wiesz że jakąś dekadę temu pojawił się już wpis o podstawach krzyżykowania . Podzieliłam się w nim głównie wiedzą na temat jednego rodzaju haftu. Chciałabym jednak odświeżyć i bardziej rozbudować temat dotyczący haftowania – mam nadzieję że spodoba Ci się mój pomysł.

Czym jest haftowanie?

Haft znany jest od bardzo dawna i jest metodą ozdabiania, która polega na wyszywaniu wzorów na tkaninie za pomocą igły.

Dzięki niemu możesz np. stworzyć: biżuterię, dekoracje naszych ubrań, pościeli, obrusów, akcesoriów (np. torebek, czapek) czy ścian w domach i mieszkaniach (w formie obrazów).

W jednej z książek hafciarskich znalazłam zdanie, które w moim odczuciu trafnie obrazuje czym on jest:

“haft to sposób zmiany powierzchni tkaniny za pomocą ściegów”.

Według mnie jest to malowanie igłą i nitką na tkaninach, a zarazem sposób na relaks i odskocznię od problemów życia codziennego – tak mam chyba z każdą dziedziną technik twórczych – mogę się zapomnieć i zrelaksować robiąc to co lubię.

Są cztery podstawowe grupy haftu (z biegiem czasu postaram się do nich wrócić):

haft płaski

haft wypukły (3D)

haft ażurowy

haft nakładany

Do rozpoczęcia przygody z tradycyjnym, ręcznym haftowaniem potrzebne Ci będą:

1. Narzędzia i akcesoria takie jak:

igły do haftowania

nożyczki hafciarskie i nożyce do tkanin

tamborek, krosno lub ramka hafciarska

akcesoria do nanoszenia / kopiowania wzoru

żelazko + deska do prasowania

Igły do ​​haftowania – w pasmanteriach jest bardzo duży wybór (zakrzywione, z tępym czubkiem, z ostrym czubkiem, z dużym oczkiem, do gobelinów, podwójne – do haftu na krośnie, plastikowe – przeznaczone dla dzieci, itd.)

Podpowiedź: Polecam zakup zestawu, w którym są igły o różnych wielkościach i z różnym przeznaczeniem – w ten sposób znajdziesz rozmiar, z którym będzie Ci najlepiej pracować.

Nożyczki hafciarskie są małe i ostre, idealnie nadają się do przycinania muliny czy kordonka. Są niezbędne, jednak możesz zastąpić je nożyczkami precyzyjnymi.

Nożyce do tkanin – najlepiej tnące zyg-zak (tkanina wówczas się nie siepie)

Tamborek / krosno itp. służy do zaczepienia tkaniny tak, aby była ona napięta / naciągnięta podczas pracy. Zazwyczaj plastikowe używane są do pracy a drewniane do oprawy.

Akcesoria do kopiowania i przenoszenia wzoru (np. ołówek do kopiowania wzorów lub spieralny czy znikający pisak) – są proste w użyciu i bardzo ułatwiają pracę.

Żelazko i deska do prasowania są również ważne – po wypraniu robótki należy ją wyprasować. Najlepsze rezultaty uzyskasz żelazkiem parowym z regulacją temperatury.

Przydatne mogą się okazać:

wosk do nici

klej do tkanin

komputer i drukarka

Wosk do nici – ma za zadanie wygładzenie nici / muliny aby podczas pracy nie stawała się kosmata i mechata.

Klej do tkanin – ma pomóc w wykończeniu robótki i oprawieniu jej, może również ułatwić zabezpieczenie końcówek nici i supełków.

Komputer i drukarka – potrzebne do wydrukowania i naniesienia wzoru.

2. Nici i tkaniny:

Mulina (dobrana do danego projektu)

Płótno lniane, bawełniane, kanwa itp.

Mulina – nić do haftu składająca się z sześciu włókien – na rynku jest bardzo duży wybór firm produkujących mulinę, a każda z nich ma kilka rodzajów mulin (np.lniana, bawełniana, metalizowana, perłowa, cieniowana itd.)

Tkanina – tu również jest duża różnorodność – możesz haftować na każdym rodzaju tkaniny jednak najłatwiej jest na płótnie lnianym, bawełnianym, na jedwabiu, tiulu, kanwie itp.

3. Wzory

Możesz je kupić, stworzyć sama lub skorzystać z inspiracji na stronie Pinterest.

Spróbuj swoich sił w haftowaniu. Mam nadzieję, że spodoba Ci się ta technika i tak jak ja znajdziesz w niej chwilę relaksu i zapomnienia. Jeśli tak się stało daj mi o tym znać.

Crafterka z głową pełną kreatywnych pomysłów. Uwielbiająca rękodzieło wszelkiego rodzaju oraz pasjonatka oganizacji. Zawsze chętnie służy innym swoją wiedzą i pomocą. Spełniona żona i matka jedynaka oraz posiadaczka 4 kotów i 3 psów. Właścicielka sklepu Świat Pasji. Znajdziesz ją również na blogu Kufer Pełen Skarbów.

Ozdób koszulkę kwiatowym haftem

Na pewno zauważyłaś, że instagram pęka od fotek w kwiecistych stylówkach, a wszelkie sieciówki mają w swojej ofercie mnóstwo ubrań z haftowanymi kwiatami. Pierwsza sprawa, że kosztują one zazwyczaj więcej, a druga – fajnie zaszpanować własnoręcznie zrobionymi kwiatami, tym bardziej, że to nie jest tak strasznie trudne jakby mogło się wydawać. Jeśli masz jakiś zaplamiony t-shirt, to idealna okazja, by haftem zakryć zabrudzenie, a t-shirt zostanie uratowany!

키워드에 대한 정보 haftowanie na ubraniach wzory

다음은 Bing에서 haftowanie na ubraniach wzory 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  불가리 비제로원 미니 목걸이 | 불가리 비제로원 미니 언박싱, 한달 착용 후기 :) 모든 답변
See also  스테이크 에어 프라이어 | 에어프라이어 리버스시어링 스테이크 : 다시는 에어프라이어를 무시하지 마라! [Eng Cc] 상위 269개 베스트 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Jak ozdobić bluzę? Haftujemy na ubraniach 💃 | Haftowa Baba

  • ozdabianie ubrań
  • ozdabianie bluzy
  • haft na bluzie
  • jak haftować na ubraniach
  • jak haftować na bluzie
  • haftowa baba
  • praktyczne porady jak ozdobić bluzę
  • jak ozdobić bluzę
  • haftujemy na ubraniach
  • haft krok po kroku
  • naucz się haftować
  • odnawianie rzeczy
  • zero waste
  • less waste
  • haftowanie ręczne
  • haft ręczny
  • wyszywanie na bluzie
  • haftowana bluza
  • ubrania castomizacja
  • castom ubrań
  • castom haft

Jak #ozdobić #bluzę? #Haftujemy #na #ubraniach #💃 #| #Haftowa #Baba


YouTube에서 haftowanie na ubraniach wzory 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Jak ozdobić bluzę? Haftujemy na ubraniach 💃 | Haftowa Baba | haftowanie na ubraniach wzory, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment