Ile Trwają Badania Psychologiczne Dla Kierowców | Jak Wygląda Badanie Psychologiczne? 인기 답변 업데이트

당신은 주제를 찾고 있습니까 “ile trwają badania psychologiczne dla kierowców – Jak wygląda badanie psychologiczne?“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Psycholog Transportu 이(가) 작성한 기사에는 조회수 669,025회 및 477368 Like 개의 좋아요가 있습니다.

Czas badania psychologicznego kierowców zależy od jego rodzaju, a także tempa pracy samej osoby badanej. Średni czas badania wynosi około półtorej godziny.Badanie psychotechniczne składa się z wywiadu z osobą oraz odpowiednich kwestionariuszy i testów. Następnie odbywa się badanie aparaturowe. Badanie psychologiczne trwa zwykle od 30 minut do 1,5 godziny.Zazwyczaj badanie nie jest trudne, gdyż badamy jedynie kompetencje i umiejętności, których używa się na co dzień, prowadząc auto. Jeżeli jakieś zadanie sprawia trudność warto dać sobie chwilę oddechu i opanować stres. Wykonując testy komputerowo możemy wrócić do poprzednich zadań lub zrobić sobie przerwę.

Table of Contents

ile trwają badania psychologiczne dla kierowców 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Jak wygląda badanie psychologiczne? – ile trwają badania psychologiczne dla kierowców 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Chcesz wiedzieć jak wyglądają psychotesty? Zajrzyj do nowej uaktualnionej serii filmów: https://www.youtube.com/playlist?list=PLHaskZ7Nv7Mu4NzaBqaQDeiGcobU6bhJE. Wszystko, co musisz wiedzieć o psychotestach.
*****
UWAGA! W lipcu 2014 weszło w życie rozporządzenie zmieniające nieco przebieg badania psychologicznego. Aktualne informacje pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=9SlH5vnbct8.
Ta krótka prezentacja ma za zadanie przybliżyć Wam jak wygląda badanie psychologiczne przeprowadzane w pracowni psychologicznej. Prezentacja ta powinna zaspokoić Waszą ciekawość i uspokoić przed badaniem.

ile trwają badania psychologiczne dla kierowców 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Jak długo trwa badanie psychologiczne? – Ewamed

Badanie psychologiczne trwa zwykle od 30 minut do 1,5 godziny. Zobacz również: Jak przebiega badanie psychologiczne? Co należy zabrać ze sobą na badanie …

+ 여기에 자세히 보기

Source: ewamed.pl

Date Published: 3/16/2021

View: 6371

Ile trwa badanie psychologiczne? – Medycyna Pracy Katowice

Czas trwania badania psychologicznego … W naszej przychodni do badań psychotechnicznych wykorzystujemy komputerowy system Test2Drive. Testy …

+ 더 읽기

Source: psychotechnicznebadania.pl

Date Published: 9/7/2021

View: 720

Psychotesty dla kierowców 2022. Co warto wiedzieć? – Beesafe

Wszystkie inne badania zazwyczaj trwają od jednej do dwóch godzin zegarowych. Naturalnie długość przeprowadzanych testów zależy głównie od tego, …

+ 여기를 클릭

Source: beesafe.pl

Date Published: 2/2/2021

View: 7930

Ile czasu trwa badanie psychologiczne?

Ogólnie można powiedzieć, że w dość mało czasu, czyli około pół godziny trwają badania w przypadku operatorów sprzętu. Gdy badaniu poddawani są …

+ 여기에 더 보기

Source: psychotest.net.pl

Date Published: 11/17/2022

View: 9012

Jak zdać psychotesty dla kierowców? – Psychotesty.med.pl

To ile potrwa takie badanie zależy bowiem od tempa pracy danej osoby i przede wszystkim od rodzaju testu. W przypadku kierowców zawodowych jest …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: psychotesty.med.pl

Date Published: 1/13/2022

View: 881

Przebieg badań psychologicznych | Psychotesty24

Czas trwania zależy od rodzaju i celu badania oraz predyspozycji i wieku osoby badanej. Badanie kierowcy trwa od 50 minut do 1,5 godziny. Badanie operatorów …

+ 여기를 클릭

Source: psychotesty-24.com

Date Published: 12/12/2022

View: 3476

Co należy zabrać ze sobą na badania? – Amazon S3

Skierowanie na badanie psychologiczne wystawione przez pracodawcę lub lekarza … Kierowcy oraz przedsiębiorcy wykonujący przewóz drogowy podlegają badaniom.

+ 여기에 보기

Source: s3-eu-west-1.amazonaws.com

Date Published: 7/23/2022

View: 1495

Ile trwa i jak wygląda badanie psychologiczne? – Zielone światło

Czas trwania wszystkich działań składających się na kompletne badanie psychologicznych, których potoczna nazwa brzmi badania …

+ 여기에 표시

Source: badaniakrakow.pl

Date Published: 8/29/2022

View: 8028

Psychotesty dla kierowców – wszystko co musisz wiedzieć!

Co ile lat trzeba wykonywać badanie psychologiczne? · kierowcy po 60 roku życia są zobligowani do przechodzenia badań psychotechnicznych co 30 …

+ 여기에 보기

Source: salve.pl

Date Published: 11/14/2021

View: 5919

주제와 관련된 이미지 ile trwają badania psychologiczne dla kierowców

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Jak wygląda badanie psychologiczne?. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Jak wygląda badanie psychologiczne?
Jak wygląda badanie psychologiczne?

주제에 대한 기사 평가 ile trwają badania psychologiczne dla kierowców

  • Author: Psycholog Transportu
  • Views: 조회수 669,025회
  • Likes: 477368 Like
  • Date Published: 2014. 3. 9.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=91R6trLwlFQ

Ile czasu trwają testy psychologiczne?

Badanie psychotechniczne składa się z wywiadu z osobą oraz odpowiednich kwestionariuszy i testów. Następnie odbywa się badanie aparaturowe. Badanie psychologiczne trwa zwykle od 30 minut do 1,5 godziny.

Czy psychotesty dla kierowców są trudne?

Zazwyczaj badanie nie jest trudne, gdyż badamy jedynie kompetencje i umiejętności, których używa się na co dzień, prowadząc auto. Jeżeli jakieś zadanie sprawia trudność warto dać sobie chwilę oddechu i opanować stres. Wykonując testy komputerowo możemy wrócić do poprzednich zadań lub zrobić sobie przerwę.

Jak wyglądają testy psychologiczne na kierowcę?

Na badania psychologiczne kierowców składa się kilka elementów, takich jak analiza sprawności psychomotorycznej, czy sprawdzenie zdolności poznawczych – procesu uwagi i spostrzegania, a także analiza cech osobowości, dojrzałości społecznej, emocjonalnej oraz funkcjonowania w sytuacji stresującej.

Czy można oblać psychotesty?

Czasami kierowcy zawodowi pytają „czy możnaoblaćpsychotesty ?” Odpowiedź brzmi: można!

Ile trwa diagnoza?

Diagnoza zwykle trwa od czterech do sześciu godzin. Ilość spotkań może się zwiększyć w zależności od wieku dziecka, jego uwarunkowań psychofizycznych oraz możliwości poznawczych. Może pojawić się także potrzeba dodatkowych konsultacji, np. u logopedy czy dodatkowych badań, np.

Jak wyglądają psychotesty dla kierowców kat B?

B prowadzone są w trzech etapach. Są to kolejno: badanie osobowości osoby prowadzącej pojazd mechaniczny, analiza i diagnoza zdolności intelektualnych kierowcy oraz przeprowadzenie specjalnego badania za pośrednictwem profesjonalnej aparatury.

Co jesli nie zdam Psychotestow?

Odwołanie wnosi się na piśmie za pośrednictwem psychologa, który wydał orzeczenie, do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy, w którym zostaną wykonane ponowne badania.

Jak odpowiadać na pytania psychologiczne?

Jak rozwiązywać testy logiczne?
  1. Przeczytaj treść zadań ze zrozumieniem. Przeanalizuj dokładnie sens polecenia i wybierz prawidłową odpowiedź.
  2. Nie spiesz się z udzieleniem odpowiedzi. …
  3. Uważaj na podchwytliwe pytania! …
  4. Staraj się wyciągać wnioski z treści zadania. …
  5. Zdaj się na spostrzegawczość! …
  6. Ćwicz!

Jak dobrze zdać psychotesty?

W związku z tym, aby wypaść dobrze na psychotestach, podstawowym warunkiem jest zrelaksowanie się i zadbanie o swoją kondycję psychofizyczną. W tym celu powinno się przede wszystkim unikać spożywania alkoholu oraz innych używek co najmniej na dobę przed badaniem.

Co się robi na Psychotestach?

Badanie obejmuje wywiad i obserwację zachowania osoby, na której są one przeprowadzane, a kończą się one oceną kandydata do pracy: jego sprawności fizycznej i psychicznej czy osobowości.

Ile razy można zdawać testy psychologiczne?

Jeśli jesteś zawodowym kierowcą, badania psychologiczne musisz powtarzać co 5 lat. Jeśli skończysz 60. rok życia, częstotliwość zwiększa się i odnowienie badań wykonuje się co 30 miesięcy.

Co jest na Psychotestach?

Psychotesty dla kierowców obejmują wywiad psychologiczny, badanie kwestionariuszem, jak również ocenę osoby w kwestii umiejętności radzenia sobie w sytuacjach społecznych i szybkości reakcji. Skierowanie na badania ważne jest wyłącznie 30 dni, a na egzaminie należy pojawić się z dowodem tożsamości.

Czy testy psychologiczne są trudne?

Testy osobowościowe polegają zwykle na ustosunkowaniu się do zadanych stwierdzeń poprzez odpowiedzi „TAK” lub „NIE” albo stopniowaniu od „NIGDY” do „ZAWSZE”. Nie mają też formy pytań otwartych, przez co ich wyniki są bardziej przejrzyste. Badania psychologiczne nie są egzaminem, dlatego trudno się do nich przygotować.

Ile jest ważne orzeczenie psychologiczne?

Co ile lat należy powtarzać badania psychotechniczne? Częstotliwość badań psychotechnicznych zależy od wieku i jest następująca: osoby w wieku do 60 lat – co 5 lat; w wieku powyżej 60 lat – co 30 miesięcy.

Czy do prowadzenia samochodu służbowego potrzebne są badania psychotechniczne?

Czy pracodawca musi kierować ich na badania psychotechniczne? Pracodawca nie ma obowiązku automatycznego rozszerzania badań profilaktycznych pracowników, korzystających z samochodów służbowych w ramach wykonywania pracy o badania psychotechniczne.

Jak wyglądają badania psychologiczne?

Jak wyglądają badania psychotechniczne? Badanie takie składa się z dwóch części: pierwsza jest to badania polegające na wypełnianiu różnych kwestionariuszy, druga zaś część to testy wykonywane przy pomocy aparatów psychotechnicznych.

Jak przygotować się do testów psychologicznych?

Wykonując testy pamiętaj:
  1. bądź wypoczęty.
  2. bądź wyspany.
  3. przyjdź zrelaksowany.
  4. nie spożywaj napojów alkoholowych 48 godzin przed badaniem.
  5. nie stosuj innych używek.
  6. nie spożywaj leków uspokajających.
  7. nie słuchaj muzyki podczas wykonywania testu.
  8. nie stresuj się

Ile ważne jest badanie psychologiczne?

Należy pamiętać, że każdy zawodowy kierowca musi powtarzać badania psychologiczne co 5 lat (do 60. roku życia) lub co 30 miesięcy (po 60. roku życia). Za badania powinien płacić pracodawca.

See also  신라 골드 초보 | 불법촬영물 또 텔레그램 유포…\"피해자 100여 명\" (2021.04.08/뉴스데스크/Mbc) 빠른 답변

Jakie testy u psychologa?

Obecnie funkcjonuje wiele różnych podziałów testów psychologicznych, jednym z ciekawszych jest ten, który dzieli element diagnostyki psychologicznej na testy kognitywne oraz testy niekognitywne. Testy kognitywne można określać testami maksymalnych zdolności.

Jak długo trwa badanie psychotechniczne?

Jak długo trwa badanie psychologiczne?

Czas badania psychotechnicznego jest uzależniony przede wszystkim od stanowiska, na które wykonuje się badanie. Zależy również od aktualnego stanu zdrowia, samopoczucia oraz wieku osoby badanej.

Badanie psychotechniczne składa się z wywiadu z osobą oraz odpowiednich kwestionariuszy i testów. Następnie odbywa się badanie aparaturowe.

Badanie psychologiczne trwa zwykle od 30 minut do 1,5 godziny.

Zobacz również:

Jak zdać psychotesty dla kierowców?

Badanie to nie egzamin!

Nie ma recepty na zdanie testów psychotechnicznych. Nie ma również znaczenia czy testy przeprowadzane są tradycyjnie czy komputerowo. Zazwyczaj badanie nie jest trudne, gdyż badamy jedynie kompetencje i umiejętności, których używa się na co dzień, prowadząc auto.

Jeżeli jakieś zadanie sprawia trudność warto dać sobie chwilę oddechu i opanować stres. Wykonując testy komputerowo możemy wrócić do poprzednich zadań lub zrobić sobie przerwę. Prosimy pamiętać, że nie są Państwo pozostawieni samym sobą. Zawsze w pomieszczeniu jest psycholog, który służy radą i pomocą.

Osoba badana jest na bieżąco informowana o wynikach testów. Może zawiesić wykonywanie testu i spróbować innego dnia. W przypadku wyniku negatywnego nie zostawiamy pacjenta samego. Omawiamy z nim wykonane badanie i informujemy go o możliwościach dalszego postępowania.

Z naszego doświadczenia wynika, że najważniejsze jest nastawienie i odpowiednie przygotowanie do testów. Zapraszamy do lektury tekstu: Jak przygotować się do badania

Psychotesty dla kierowców – wszystko co musisz wiedzieć!

Dzięki badaniu psychotechnicznemu każdy kierowca może określić swoją sprawność psychomotoryczną oraz dokonać analizy własnych procesów poznawczych. Sprawdź na czym polegają badania kierowców, ile kosztują, kto powinien je wykonać, gdzie i jaka jest ich cena.

Nadrzędnym celem przeprowadzania psychotestów dla kierowców jest zapewnienie jak największego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na badania psychologiczne kierowców składa się kilka elementów, takich jak analiza sprawności psychomotorycznej, czy sprawdzenie zdolności poznawczych – procesu uwagi i spostrzegania, a także analiza cech osobowości, dojrzałości społecznej, emocjonalnej oraz funkcjonowania w sytuacji stresującej.

Kto powinien wykonać psychotest i kiedy jest on obowiązkowy?

Ustawowemu obowiązkowi regularnego przechodzenia badania psychotechnicznego dla kierowców podlegają osoby pracujące na co dzień w transporcie drogowym, kierowcy pojazdów przewożących wartości pieniężne, kandydaci na instruktorów nauki jazdy i egzaminatorów, osoby ubiegające się o prawo jazdy kat. C, C+E, D. Psychotesty są także zalecane serwisantom i konsultantom mobilnym, przedstawicielom handlowym, kierowcom pojazdów uprzywilejowanych oraz wykonawcom innych zawodów wymagających częstego korzystania z samochodu.

Zgłoś się do Salve na badanie jeśli jesteś:

kierowcą zawodowym;

kierowcą pojazdów służbowych kategorii B;

operatorem wózków widłowych, suwnic, maszyn w ruchu, magazynierem;

instruktorem, egzaminatorem, kierowcą taxi;

przekroczyłeś liczbę 24 punktów karnych lub prowadziłeś po spożyciu alkoholu (lub innych środków odurzających);

lub po prostu chcesz sprawdzić swoje kompetencje i sprawności jako kierowca.

Co ile lat trzeba wykonywać badanie psychologiczne?

Psychotesty dla kierowców zwykle odbywają się co 5 lat. Istnieją jednak pewne wyjątki od tej zasady takie jak:

kierowcy po 60 roku życia są zobligowani do przechodzenia badań psychotechnicznych co 30 miesięcy;

osoby, które zostały skierowane na badanie ze względu na spożycie alkoholu lub przekroczenie 24 punktów karnych, otrzymują wynik w formie bezterminowej.

Gdzie mogę wykonać badania dla kierowców w Łodzi?

Psychotesty dla kierowców mogą być przeprowadzane tylko w upoważnionych do tego ośrodkach, wpisanych do rejestru marszałka województwa. Takim ośrodkiem jest Przychodnia Salve przy ul. Rzgowskiej 50a w Łodzi.

Plusy wykonania psychotestów dla kierowców w Salve Łódź:

Wykonując badania psychotechniczne dla kierowców w naszej przychodni przy ul. Rzgowskiej 50a w Łodzi możesz liczyć na następujące korzyści:

krótki czas oczekiwania na wykonanie badania (dostępność od pon. do pt., w godzinach 8-12);

wynik otrzymasz tego samego dnia;

w gabinecie przebywa 1 osoba (tradycyjne badania odbywają się w grupach);

całość badania odbywa się na 1 stanowisku;

innowacyjny system Test2Drive.

Specyfika innowacyjnego systemu Test2Drive

Test2Drive to pierwszy system, który umożliwia zbadanie wszystkich kluczowych, wymaganych prawnie cech i obszarów, przy jednoczesnym spełnieniu wszystkich kryteriów (testy są obiektywne, wystandaryzowane, rzetelne, trafne i znormalizowane).

Monitor dotykowy zastępuje tradycyjną aparaturę i długie testy typu papier ołówek przy zachowaniu niezbędnego poziomu obiektywności i standaryzacji pomiaru. Całość badania odbywa się na jednym stanowisku.

Wyniki testów (surowe i znormalizowane) w postaci czytelnych raportów i protokołów są dostępne tuż po wykonanym badaniu. Normalizacja testów została opracowana na próbie normalizacyjnej N=3200 kierowców, a dzięki zastosowaniu technologii on-line jest stale aktualizowana i rozbudowywana.

Ile kosztują badania na prawo jazdy?

Całkowita cena przeprowadzenia badania psychotechnicznego dla kierowców nowoczesnym systemem Test2Drive w naszej placówce to:

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia koszt badania psychologicznego realizowanego w ramach psychologii transportu wynosi 150 zł (dotyczy: kierowców zawodowych, osób ubiegających się o prawo jazdy kat. C, C+E, D, kierowcy pojazdów uprzywilejowanych oraz przewożących wartości pieniężne, instruktorzy nauki jazdy, egzaminatorzy oraz wszyscy ci, którzy mają skierowanie od Starosty).

120 zł dla Medycyny Pracy (dotyczy: kierowców pojazdów służbowych kat. B, operatorów wózków widłowych, pracowników wykonujących pracę na wysokości powyżej 3 m., operatorów maszyny w ruchu)

Jak długo trwa badanie psychotechniczne?

Jak długo trwa badanie psychologiczne?

Czas badania psychotechnicznego jest uzależniony przede wszystkim od stanowiska, na które wykonuje się badanie. Zależy również od aktualnego stanu zdrowia, samopoczucia oraz wieku osoby badanej.

Badanie psychotechniczne składa się z wywiadu z osobą oraz odpowiednich kwestionariuszy i testów. Następnie odbywa się badanie aparaturowe.

Badanie psychologiczne trwa zwykle od 30 minut do 1,5 godziny.

Zobacz również:

Ile trwa badanie psychologiczne?

Czas trwania badania psychologicznego

W naszej przychodni do badań psychotechnicznych wykorzystujemy komputerowy system Test2Drive. Testy komputerowe efektywnie wspierają pracę naszego psychologa. Dlatego czas wykonania badania wynosi już około 45 – 60 minut.

Wszystkie niezbędne badania wykonujemy w jednym budynku, nie musisz nigdzie wychodzić. Przed budynkiem znajduje się duży ogólnodostępny parking. Do przychodni istnieje możliwość wjazdu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Psychotesty dla kierowców 2022. Co warto wiedzieć?

Rate this post

Psychotesty dla kierowców przygotowane są przede wszystkim dla tych osób, które zawodowo pracują jako kierowcy lub też dopiero starają się o posadę, która wymaga tego rodzaju zaświadczeń. Najważniejszym celem badania psychotechnicznego jest ustalenie, czy potencjalny kierowca zawodowy, lub też pracownik wykonujący swoje obowiązki autem, posiada odpowiedni zestaw cech, które są niezbędne do prawidłowego realizowania powierzonych przez pracodawcę obowiązków służbowych.

Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu! Poznaj cenę OC

Czy psychotesty dla kierowców trzeba robić na życzenie pracodawcy?

Polskie przepisy jasno określają, kiedy psychotesty dla kierowców są obowiązkowe. Najbardziej oczywistą grupą kierowców, którzy muszą wykonać z tego rodzaju badania, są osoby, które pracują na etacie kierowcy. Jest to jednak bardzo szeroki zapis, ponieważ dotyczy zarówno dostawców towarów, osób, które prowadzą samochody uprzywilejowane, jak również kurierów dostarczających nam paczki. Takie osoby muszą wykonać psychotesty dla kierowców zgodnie z Ustawą o transporcie drogowym. Oczywiście wszystkie osoby chętne mogą również odpłatnie wykonać tego rodzaju badania.

Kandydat na zawodowego kierowcę otrzymuję tak zwane orzeczenie psychologiczne, dzięki któremu dopuszczony jest do prowadzenia pojazdów w sposób zawodowy. Tego rodzaju dokument ma swoją ważność i jest to maksymalnie 5 lat. Tu warto jednak wspomnieć, że osoby, które prowadzą działalność gospodarczą i w jej ramach wykonują wyżej wymienione zawody, powinny posiadać tego rodzaju dokument ze sobą podczas wykonywania czynności służbowych.

Osoby zatrudnione na etatach wykonujące innego rodzaju zawody, ale korzystające z aut sposób niemal codzienny, również powinny wykonać tego rodzaju badania, co określone jest w Ustawie o służbie medycyny pracy. Należy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami artykuł 12 ustęp 1 ustawy z dnia 17 października 2008 roku o zmianie Ustawy o służbie medycyny pracy Dziennik Ustaw nr 220 pozycja nr 1416 badania pracowników wykonywane są wyłącznie, jeżeli podstawą jest umowa pracodawcy z jednostką służby medycyny pracy.

Kogo jeszcze obejmują przepisy?

Przede wszystkim tego rodzaju dokumentację muszą posiadać zarówno instruktorzy nauki jazdy, jaki egzaminatorzy. Dodatkowo wszyscy kierowcy pracujący w przewozach osób, na przykład takich jak Uber czy też Bolt, również powinny posiadać dokumentacja zawodową i mieć zrobione psychotesty dla kierowców. Co ciekawe badania psychotechniczne przechodzą również kandydaci na strażników miejskich, detektywi, jak również sędziowie.

Przeczytaj także: Ubezpieczenie taksówki. Ile kosztuje OC taxi?

Policja, prezydent miasta lub też starosta mają również prawo skierować na tego rodzaju badanie te osoby, które prowadziły auto pod wpływem alkoholu, środków odurzających, jak również te, które przekroczyły dozwoloną liczbę punktów karnych.

Do grona tych, które mogą zostać skierowane na badanie, można również zaliczyć kierowców, którzy uczestniczyli w wypadku czy kolizji, gdzie ofiara została ranna lub też poniosła śmierć.

Czym tak naprawdę są psychotesty dla kierowców?

Na samym początku badania należy się zarejestrować podać dane niezbędna do ustalenia tożsamości. Następnie przeprowadzający wywiad ustala aktualny stan zdrowia potencjalnego kierowcy zawodowego. Ustalany jest również sam przebieg badania tak, aby egzaminowany wiedział, jak będą wyglądać poszczególne etapy. Egzaminowany otrzymuję kwestionariusz z zadaniami, który uzupełnia w określonym przez egzaminującego czasie.

Psychotesty dla kierowców w swojej pierwszej części to praktycznie wyłącznie kwestionariusze. W ramach tego rodzaju badań sprawdzane są cechy danej osoby, jej dojrzałość emocjonalna, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, poziom gwałtowność i agresji. W tego rodzaju testach nie mniejszą uwagę przywiązuje się również do umiejętności społecznych takich jak: umiejętność pracy w grupie, samokontrola i poddawanie się presji społecznej. Niezwykle istotne jest również sprawdzenie pamięci, a także spostrzegawczości potencjalnego kierowcy zawodowego.

Psychotesty dla kierowców – część druga

Podczas drugiego etapu potencjalny kierowca musi liczyć się z testem oceniającym jego sprawność psychomotoryczną. Co kryje się pod tym hasłem? W tej części sprawdzana jest szybkość reakcji i koordynacja wzrokowo-ruchowa kandydata. Do tego rodzaju badań wykorzystywane są specjalistyczne sprzęty, które oceniają szybkość reakcji w sposób obiektywny. Jakiego rodzaju są te aparaty? Wśród nich znajdziesz na przykład: miernik czasu reakcji, aparat Piórkowskiego czy też stereometr.

Jeżeli kandydat na zawodowego kierowcę przejdzie wyżej wymienione testy w sposób pomyślny, otrzyma pozytywne orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do pracy na wskazanym stanowisku.

Ile trwają badania zawodowych kierowców?

W zależności od tego, na jakie stanowisko aplikujemy, test wraz z badaniami wydłuża się lub skraca. Kierowcy zawodowi mają na wykonanie wszystkich czynności około dwóch godzin. Osoby starające się o dokumentację po to , aby zostać instruktorem lub egzaminatorem w szkole nauki jazdy, i jak również ci, którzy kierują pojazdami uprzywilejowanymi, muszą wygospodarować na te psychotesty około 3 godzin. Inne osoby wskazane w ustawie, takie jak: kierowcy maszyn – muszą poświęcić jedynie jedną godzinę na testy.

Wszystkie inne badania zazwyczaj trwają od jednej do dwóch godzin zegarowych. Naturalnie długość przeprowadzanych testów zależy głównie od tego, jaki sprzęt wykorzystywany jest przez ośrodek egzaminujący. Im bardziej nowoczesne sprzęty, tym sprawniej uzyskamy wynik, jak i szybciej przebiegać będzie sam proces badania psychotechnicznego.

Otrzymałeś skierowanie na badania – co dalej?

Trzeba pamiętać. że skierowanie na psychotesty dla kierowców jest ważne dokładnie tyle dni, ile zwykłe skierowania od lekarza. Oznacza to, że na badanie psychotechniczne należy zgłosić się do 30 dni kalendarzowych od momentu wystawienia skierowania.Na badanie należy stawić się z dokumentem tożsamości ze zdjęciem i, co oczywiste, również z prawem jazdy. Czy da się do takich badań przygotować?

To odpowiedź nie jest jednoznaczna. Z całą pewnością warto wyspać się przed badaniami i odpocząć tak, aby nasze reakcje w pełni oddawały możliwościom, którymi dysponujemy. Można również przyjrzeć się dostępnym w internecie pakietom pytań, wskazującym na zakres tematów najczęściej pojawiających się testach.

Ile kosztują psychotesty dla kierowców?

Jeśli pracujesz na etacie i nie zapłacisz nic! Zgodnie z artykułem 229 paragraf 6 Kodeksu pracy wszyscy pracownicy tego rodzaju badania wykonują na koszt swojego pracodawcy. Wysokość opłat to około 150 zł. Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą, muszą pokryć to zobowiązanie w ramach prowadzonej przez siebie firmy Wydatek ten jest kosztem firmowym.

O co zapytać Ciebie psycholog?

Psycholog ma na celu przyjrzenie się zachowaniu badanej osoby, jej sprawności intelektualnej, cechom osobowości oraz dojrzałości emocjonalnej i społecznej. Jest to bardzo istotne, ponieważ kierowcy stare narażeni są na wiele stresujących czynników w codziennej pracy.

W ramach wywiadu z potencjalnym zawodowym kierowcą egzaminujący pyta między innymi o to, jak kandydat wyobraża sobie pracę lub przypadku badań okresowych, jak przebiega jego dzień pracy i wypytuje również o to, jak dotychczas wyglądała jego doświadczenie w prowadzeniu auta, na przykład: jakie emocje budziły w nim ewentualne stłuczki czy kolizje.

Psycholog ma również możliwość wcześniejszego zakończenia badania lub też odmowy wykonania go, gdy tylko podejrzewa, że kierowca jest pod wpływem alkoholu lub innego środka zaburzającego świadomość lub też, gdy stan zdrowia egzaminowanego budzi uzasadnione wątpliwości. W takiej sytuacji wyznaczany jest nowy termin badania psychotechnicznego w ciągu 14 dni.

Prowadzisz auto w pracy, a nie jesteś kierowcą – co wtedy?

Czy zdarzają się osoby, które prowadzą auta, ale nie są kierowcami zawodowymi? Oczywiście! Wielu z nas jeździ samochodem służbowym lub też prywatnym i wykonuje czynności zawodowe, na przykład odwozi korespondencję do sądu czy urzędu. Tego rodzaju zadania mimo że nie są kluczowe w ramach stanowiska, na którym jesteśmy zatrudnieni, wymagają jednak od nas prowadzenia pojazdu. Powinniśmy zatem zrobić badania!

Przedstawiciele handlowi czy zawodowi kierowcy to oczywiste skojarzenia, gdy myślimy o badaniach psychotechnicznych. Nie możemy jednak zapomnieć, że zgodnie z przepisami osoby, które rzadko korzystają z auta w pracy, również powinny mieć przeprowadzone badania.

Dodatkowo warto też wiedzieć, że kierowcy zawodowi powinni wykonywać okresowo badania lekarskie w tym badania okulistyczne, a w niektórych wypadkach również neurologiczne i badania pomocnicze. Badania osób pracujących już na stanowiskach wymagających posiadania badań psychotechnicznych wymagają również przeprowadzenia przeglądów profilaktycznych. W przypadku osób do 50 roku życia powinny one być wykonywane co 3 maksymalnie 4 lata, natomiast osoby, które ukończyły 50 rok życia, muszą liczyć się z badaniami co 2 lata.

Badania psychotechniczne – odnawianie uprawnień kierowcy zawodowego

Nic nie jest dane na zawsze! W przypadku badań psychologicznych i badań sprawności motorycznej jesteśmy zobligowani do sprawdzania zarówno naszego stanu psychicznego, jak i zdrowotnego.

Psychotesty dla kierowców powinny regularnie odnawiać osoby, które nie ukończyły jeszcze 60 roku życia muszę je odnawiać co pięć lat, natomiast te, które ukończyły już 60 lat powinny wykonywać badania psychotechniczne co 30 miesięcy.

Epidemia i psychotesty dla kierowców w 2021 roku

Niestety, pandemia wymusiła wiele zmian w funkcjonowaniu ośrodków przeprowadzających badania psychotechniczne. W związku z tą sytuacją obecnie zawieszono obowiązek wykonywania okresowych badań dla kierowców zawodowych. Trzeba jednak pamiętać, że w momencie gdy przestanie obowiązywać to prawo każdy kierowca, którego badanie wtenczas wygasło, zobowiązany będzie w ciągu 60 dni zapisać się na badania i je wykonać. To rozwiązanie dotyczy jednak tylko tych osób, które uzyskały już pozytywny wynik badania psychotechnicznego. Tylko w ich wypadku prawo przewiduje zaniechanie uaktualnienia uprawnień.

Te osoby, które starają się o uprawnienia kierowcy zawodowego, instruktora czy też egzaminatora nauki jazdy nawet obecnie nie są zwolnione z koniecznych do tego badań psychologicznych i testów aparaturowych.

Obecnie wiele firm bada specjalistycznymi testami komputerowymi większość kluczowych i wymaganych prawem obszarów. Monitory dotykowe niejednokrotnie zastępują wydrukowane kwestionariusze, jak również aparaty. Dzięki temu bardzo często badanie wykonywane jest przez jednego egzaminującego w jednym pomieszczeniu na jednym sprzęcie, a pomiary są w pełni ustandaryzowane i wyliczane przez komputery. W takiej sytuacji znacząco skraca się czas badania. Dodatkowo kandydat na kierowcę zawodowego otrzymuje wyniki jeszcze tego samego dnia. Co istotne, szczególnie w pandemii, w gabinecie podczas całej procedury i wszystkich etapów badań psychotechnicznych przebywa wyłącznie jedna osoba i nie odbywają się one w grupach, co zwiększa bezpieczeństwo zdrowotne tak istotne w dzisiejszych czasach.

Zawodowi kierowcy muszą liczyć się z tym, że auto to bardzo stresujące miejsce pracy. Trzeba być stale uważnym, przygotowanym na często nieuzasadnione działania innych uczestników ruchu drogowego, złe warunki na drodze, wypadki, awarie, objazdy czy tak wydawałoby się oczywiste – korki. Często w wyniku tych wszystkich czynników osoby nieodporne psychicznie i nieprzygotowane do radzenia sobie ze stresem, reagują w sposób nieadekwatny do działań otoczenia. Może to stwarzać realne zagrożenie na drodze, obniżać koncentrację, powodować znużenie, zmęczenie, poddenerwowanie, a często również irytację. Dzięki psychotestom dla kierowców osoby, które nie potrafią poradzić sobie z tego rodzaju stałymi i codziennymi wyzwaniami w pracy, są odsiewane, od tych, którzy nadają się na zawodowych kierowców.

PODSUMOWANIE:

Badania psychotechniczne muszą przejść wszyscy pracownicy, którzy zatrudnieni są na etacie kierowcy.

Egzaminatorzy i instruktorzy nauki jazdy są zobowiązani do wykonania psychotestów dla kierowców.

Kolejną grupą są sędziowie, detektywi, jak również osoby sporadycznie korzystające w pracy z auta.

Psychotesty dla kierowców obejmują wywiad psychologiczny, badanie kwestionariuszem, jak również ocenę osoby w kwestii umiejętności radzenia sobie w sytuacjach społecznych i szybkości reakcji.

Skierowanie na badania ważne jest wyłącznie 30 dni, a na egzaminie należy pojawić się z dowodem tożsamości.

Badania psychotechniczne należy powtarzać w terminach wskazanych w opinii.

Za badanie psychotechniczne zazwyczaj płaci pracodawca, jeśli jednak jesteś zatrudniony w ramach działalności gospodarczej, poniesiesz koszty w wysokości około 150 zł.

Od czego zależny jest czas trwania badań psychologicznych?

Istnieją sytuacje, w których pracodawcy wysyłają pracownika na testy psychologiczne, nazywane potocznie badaniami psychologicznymi. Badania te wymagane są także w przed zakupem broni. Bez względu na cel ich przeprowadzania, wiele osób zastanawia się, jak długo będą one trwać? Dziś postanowiliśmy zająć się zatem właśnie tym tematem. Wiele osób słusznie podejrzewa, że nie jest on stały, podobnie jak sposób ich prowadzenia. Ile zatem czasu trwa badanie psychologiczne?

Czemu czas trwania badania psychologicznego nie jest stały?

Badaniom psychologicznym poddawane są różne grupy zawodowe. Obowiązek okresowego poddawania się testom spoczywa m.in. na kierowcach pojazdów służbowych, wykonujących przewóz drogowy czy też inspektorach transportu, bądź instruktorach i egzaminatorach. Będą to również operatorzy wózków widłowych, kwalifikowani pracownicy ochrony, jak również detektywi, kandydaci na sędziego, osoby wykonujący pracę na wysokościach czy osoby wytwarzające materiały wybuchowe. Samo to, że tak dużo różnych od siebie zawodów wymaga testów psychologicznych, sugeruje, że czas trwania badania i jego zakres powinien być różny. Różny jest bowiem nie tylko zakres wykonywanych obowiązków przez pracowników, ale także ich sprawność psychofizyczna, odporność na stres. Wspomniane „czynniki” nie są stałe, zwykle spadek funkcji psychicznych obserwowany jest po ukończeniu 40. roku życia, a jego największe zmiany widoczne są po pięćdziesiątce. Z tego względu zarówno zakres, jak i czas trwania badania dostosowywany jest do obejmowanego przez daną osobę stanowiska i celu, w jakim wykonuje badanie.

Z czego zależy czas trwania badania psychologicznego?

Badania psychologiczne zwykle składają się z kilku części, które też w dużej mierze wpływać będą na czas trwania oceny kondycji psychofizycznej pracownika. Mowa tu o takich etapach badania jak testy pisemne i aparaturowe. Te pierwsze zawsze dobierane do rodzaju badania, okoliczności i wymagań stanowiskowych mają określić osobowość osoby poddawanej badaniu, zdolność koncentracji uwagi, jak również umiejętność pracy pod presją czasu. W przypadku testów aparaturowych wykonane mogą być w zależności od celu badania aparaty krzyżowe, mierniki czasu reakcji, czy też badania w ciemni. Nie można zapomnieć o wywiadzie psychologicznym i omówieniu wyników badań.

To wszystko sprawia, że czas trwania badania psychologicznego może równie dobrze wynieść 30 min, jak również 2,5 godziny. Ogólnie można powiedzieć, że w dość mało czasu, czyli około pół godziny trwają badania w przypadku operatorów sprzętu. Gdy badaniu poddawani są kierowcy pojazdów służbowych kategorii B, należy zarezerwować sobie około 40 minut na badanie, a w przypadku psychologii transportu około godziny. Najdłużej, gdyż około 2,5 godzin trwają badania dla osób starających się o pozwolenie na broń. Oczywiście czas tych badań jest czasem średnim i w każdym przypadku możliwe jest, że będą one trwać krócej, bądź dłużej w zależności od np. kondycji psychofizycznej w danym dniu osoby poddawanej testom.

Jak zdać psychotesty dla kierowców?

Psychotesty dla kierowców pozwalają przede wszystkim zweryfikować sprawność psychosomatyczną, a także przeanalizować procesy poznawcze. W efekcie takie badania psychologiczne pozwalają więc zapewnić większe bezpieczeństwo na drogach wszystkim użytkownikom. Kto zatem powinien poddawać się takim testom i jak one wyglądają? Oto najważniejsze informacje na ten ważny temat.

Badania dla kierowców – dla kogo są przeznaczone?

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem testy psychologiczne muszą przechodzić między innymi osoby, które pracują zawodowo w transporcie drogowym, instruktorzy nauki jazdy oraz egzaminatorzy, a także kandydaci na prawo jazdy kategorii C, C+E oraz D, kierowcy pojazdów uprzywilejowanych, taksówkarze, czy operatorzy maszyn i urządzeń. Na tego typu badania psychologiczne muszą się także zgłosić kierowcy, którzy otrzymali więcej niż 24 punkty karne albo prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Oczywiście warto podkreślić, że na takie badania może się zgłosić każdy kierowca, który chce zweryfikować swoje umiejętności za kierownicą. Bardzo często psychotesty są polecane osobom, które spędzają wiele godzin każdego dnia prowadząc samochód, jak na przykład przedstawiciele handlowi albo konsultanci mobilni.

Psychotesty – jak wyglądają?

Wiele osób zastanawia się, gdy chodzi o przeznaczone dla kierowców psychotesty, jak wyglądają i jak przebiegają one w praktyce? Otóż badania te składają się z trzech etapów i pod żadnym pozorem nie należy się obawiać żadnego z nich.

Pierwszy etap to badanie osobowości kierowcy, którego celem jest ustalenie tego, w jaki sposób osoba badana zachowuje się w określonych sytuacjach. W ramach badania kierowca wypełnia specjalnie przygotowane kwestionariusze i odbywa rozmowę z psychologiem.

W drugim etapie przeprowadzania psychotestów analizowane są zdolności intelektualne badanego. W tym celu kierowca otrzymuje do rozwiązania testy uwagi oraz sprawności intelektualnej.

Ostatnia część badania psychologicznego kierowcy wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. Tak zwane aparaty psychotechniczne pozwalają między innymi sprawdzić szybkość czasu reakcji badanego, a także jego koordynację wzrokowo-ruchową, sposób postrzegania przez niego prędkości i odległości, czy widzenie w ciemności. W trakcie tego etapu badania wykorzystuje się takie urządzenia jak miernik czasu reakcji, aparat krzyżowy i aparat Piórkowskiego oraz stereometr.

Ile trwają psychotesty?

Nie można ściśle określić czasu trwania każdego psychotestu dla kierowców. To ile potrwa takie badanie zależy bowiem od tempa pracy danej osoby i przede wszystkim od rodzaju testu. W przypadku kierowców zawodowych jest to przeciętnie około 1 godziny, natomiast test dla instruktorów albo egzaminatorów nauki jazdy może już zająć od 1 do 1,5 godziny.

Wielo osób, które mają poddać się takiemu badaniu martwi się o to, jak zdać psychotesty dla kierowców. Należy jednak pamiętać, że jest to badanie, a nie egzamin, do którego możemy się jakoś szczególnie przygotować. Najważniejsze to przyjść na spotkanie jak najlepiej wypoczętym oraz postarać się po prostu nie stresować, gdyż nerwy mogą przeszkodzić w takich testach.

Warto też podkreślić, że zarówno przed badaniem, jak i w jego trakcie kierowca znajduje się pod opieką psychologa, który krok po kroku wprowadza go w kolejne etapy psychotestu. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości badany może zatem zwrócić się po pomoc do specjalisty, który wszystko spokojnie mu wytłumaczy. Udając się więc na badanie nie musimy się niczego obawiać.

Przebieg badań psychologicznych

Jak przebiega badanie psychologiczne w pracownicy Psychotesty Szczecin ?

Jak umówić się na badanie ?

Proszę zadzwonić pod numer 722 777 222 i uzgodnić dogodny termin i godzinę badania.

Co trzeba zabrać ze sobą na badanie psychologicze ?

Dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport). Kierowcy powinni mieć przy sobie prawo jazdy. Skierowanie na badanie, jeśli zostało wystawione przez lekarza lub pracodawcę. Okulary do patrzenie/czytania lub soczewki kontaktowe (jeśli są używane). Skierowanie na badanie, jeśli zostało wystawione przez urząd (w przypadku przekroczenia limitu punktów karnych, prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu, spowodowania wypadku drogowego, w którym ktoś został zabity lub ranny). Dane do faktury (jeśli jest potrzebna osobie badanej) to jest: pełna nazwa firmy, adres siedziby firmy, numer NIP firmy.

Jak przygotować się do badania psychologicznego ?

Do badania powinno się przystąpić w jak najlepszej kondycji psychofizycznej (być zdrowym, wypoczętym i najedzonym). Nienależy spożywać alkoholu lub innych środków psychoaktywnych lub substancji, które mogą negatywnie wpływać na stan osoby badanej do 48 godzin przed badaniem. Wskazane jest, aby nie przychodzić na badania po całym dniu pracy.

Ile trwa i z czego składa się badanie psychologiczne ?

Czas trwania zależy od rodzaju i celu badania oraz predyspozycji i wieku osoby badanej. Badanie kierowcy trwa od 50 minut do 1,5 godziny. Badanie operatorów maszyn zajmuje od 30 do 50 minut.

Przed badaniem psycholog sprawdza tożsamość badanego. Następnie dobiera odpowednie metody w zależności od celu badania.

Badanie psychologiczne kierowcy lub osoby skierowanej na nie w ramach medycyny pracy, składa się z kilku części:

– Najpierw badany odpowiada na pytania psychologa dotyczące między innymi samopoczucia, stanu zdrowia, wykonywanej pracy, itp.

– Następnie badana osoba otrzymuje arkusze z zadaniami lub pytaniami. Na tych arkuszach zaznacza wybrane przez siebie odpowiedzi. Dzięki temu sprawdza się u osoby badanej między innymi: spostrzegawczość, pamięć, radzenie sobie ze stresem, impulsywność i poszukiwanie stymulacji.

– Potem psycholog bada sprawność psychomotoryczną przy użyciu specjalnych aparatów takich jak: miernik czasu reakcji czy aparat krzyżowy. Sprawdza dzięki temu na przykład szybkość, adekwatność reakcji i koordynację wzrokowo – ruchową badanego.

– Na koniec psycholog przeprowadza wywiad, oblicza wyniki wykonywanych testów, zadań sprawnościowych i wystawia orzeczenie psychologiczne.

Orzeczenie psychologiczne wydawane jest osobie badanej na miejscu, zaraz po zakończeniu badania.

Co ile lat wykonuje się badania psychologiczne ?

Badania psychologiczne dla kierowców zawodowych, taksówkarzy, kierowców pojazdów uprzywilejowanych, instruktorów, egzaminatorów oraz osób posiadających prawo jazdy kat C, CE, D, DE wykonywane są do 60 roku życia co 5 lat, a po 60 co 30 miesięcy.

Badania psychologiczne innych zawodów wymagających szczególnej sprawności psychomotorycznej wykonuje się tak często, jak wskazuje to lekarz medycyny pracy lub pracodawca.

Ile trwa i jak wygląda badanie psychologiczne?

Czas trwania wszystkich działań składających się na kompletne badanie psychologicznych, których potoczna nazwa brzmi badania psychotechniczne, dla kierowców wynosi 1- 1,5 godziny i jest zależny od kilku czynników. Są to przede wszystkim cel oraz rodzaj badania, a także sprawność wykonywania poszczególnych zadań przez badanego. Mniejszy wpływ na czas trwania badania mają takie jego elementy, jak zebranie wywiadu oraz omówienie wyników czy ewentualne zalecenia na przyszłość.

Podany czas badania dotyczy badania indywidualnego. Należy pamiętać, że jeżeli badana jest większa grupa kierowców np. 8-10 osobowa, czas badania bardzo się wydłuża i może oscylować w okolicach 3-4 godzin. Jedną z zalet naszej pracowni jest to, że nie tworzymy grup wieloosobowych umówionych na jedną godzinę, co jest domeną wielu innych pracowni. Badania wykonujemy od godz. 8.00-18.00 dlatego staramy się umawiać kierowców w taki sposób, aby badanie było przeprowadzone w jak najmniejszej grupie, najczęściej jest to badanie indywidualne lub grupa 2-3 osobowa. Strategia to skutkuje nie tylko skróceniem czasu badania, ale również zmniejszeniem stresu u badanego.

Do niedawna w skład badania psychologicznego, poza tradycyjnymi testami oraz częścią aparaturową, dochodziły również badania wzroku – widzenia zmierzchowego, wrażliwości na olśnienie oraz widzenia stereoskopowego. Od lipca 2014 r. psychologiczne badania kierowców obejmują wyłącznie część testową oraz aparaturową. Kwestię tę reguluje stosowne rozporządzenie Ministra Zdrowia (Dz.U. 2014 poz. 937) dotyczące badań psychologicznych kierowców oraz kandydatów na kierowców.

Na podstawie testów pisemnych ocenia się sprawność intelektualną badanego, jego osobowość, dojrzałość społeczną oraz emocjonalną, pamięć, spostrzegawczość oraz umiejętność koncentracji. Odpowiedzi są zaznaczane na papierowych arkuszach testowych, a po badaniu można o nich podyskutować z psychologiem. Testy nie są trudne, więc obawy wielu kierowców są nieuzasadnione.

Badanie aparaturowe przeprowadza się na specjalnych, nieskomplikowanych urządzeniach badających czas reakcji na bodźce, refleks oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Na końcu badany jest zapoznany z wynikami testów, po czym otrzymuje stosowne orzeczenie.

Badany powinien pamiętać, żeby być wypoczętym i spokojnym, wykluczone jest przystąpienie do badań pod wpływem alkoholu czy środków odurzających. Nie należy również przejmować się rzekomą „trudnością” testów, ponieważ pod wieloma względami trudniejsze są zwykłe, szkolne kartkówki.

Psychotesty dla kierowców – wszystko co musisz wiedzieć!

Dzięki badaniu psychotechnicznemu każdy kierowca może określić swoją sprawność psychomotoryczną oraz dokonać analizy własnych procesów poznawczych. Sprawdź na czym polegają badania kierowców, ile kosztują, kto powinien je wykonać, gdzie i jaka jest ich cena.

Nadrzędnym celem przeprowadzania psychotestów dla kierowców jest zapewnienie jak największego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na badania psychologiczne kierowców składa się kilka elementów, takich jak analiza sprawności psychomotorycznej, czy sprawdzenie zdolności poznawczych – procesu uwagi i spostrzegania, a także analiza cech osobowości, dojrzałości społecznej, emocjonalnej oraz funkcjonowania w sytuacji stresującej.

Kto powinien wykonać psychotest i kiedy jest on obowiązkowy?

Ustawowemu obowiązkowi regularnego przechodzenia badania psychotechnicznego dla kierowców podlegają osoby pracujące na co dzień w transporcie drogowym, kierowcy pojazdów przewożących wartości pieniężne, kandydaci na instruktorów nauki jazdy i egzaminatorów, osoby ubiegające się o prawo jazdy kat. C, C+E, D. Psychotesty są także zalecane serwisantom i konsultantom mobilnym, przedstawicielom handlowym, kierowcom pojazdów uprzywilejowanych oraz wykonawcom innych zawodów wymagających częstego korzystania z samochodu.

Zgłoś się do Salve na badanie jeśli jesteś:

kierowcą zawodowym;

kierowcą pojazdów służbowych kategorii B;

operatorem wózków widłowych, suwnic, maszyn w ruchu, magazynierem;

instruktorem, egzaminatorem, kierowcą taxi;

przekroczyłeś liczbę 24 punktów karnych lub prowadziłeś po spożyciu alkoholu (lub innych środków odurzających);

lub po prostu chcesz sprawdzić swoje kompetencje i sprawności jako kierowca.

Co ile lat trzeba wykonywać badanie psychologiczne?

Psychotesty dla kierowców zwykle odbywają się co 5 lat. Istnieją jednak pewne wyjątki od tej zasady takie jak:

kierowcy po 60 roku życia są zobligowani do przechodzenia badań psychotechnicznych co 30 miesięcy;

osoby, które zostały skierowane na badanie ze względu na spożycie alkoholu lub przekroczenie 24 punktów karnych, otrzymują wynik w formie bezterminowej.

Gdzie mogę wykonać badania dla kierowców w Łodzi?

Psychotesty dla kierowców mogą być przeprowadzane tylko w upoważnionych do tego ośrodkach, wpisanych do rejestru marszałka województwa. Takim ośrodkiem jest Przychodnia Salve przy ul. Rzgowskiej 50a w Łodzi.

Plusy wykonania psychotestów dla kierowców w Salve Łódź:

Wykonując badania psychotechniczne dla kierowców w naszej przychodni przy ul. Rzgowskiej 50a w Łodzi możesz liczyć na następujące korzyści:

krótki czas oczekiwania na wykonanie badania (dostępność od pon. do pt., w godzinach 8-12);

wynik otrzymasz tego samego dnia;

w gabinecie przebywa 1 osoba (tradycyjne badania odbywają się w grupach);

całość badania odbywa się na 1 stanowisku;

innowacyjny system Test2Drive.

Specyfika innowacyjnego systemu Test2Drive

Test2Drive to pierwszy system, który umożliwia zbadanie wszystkich kluczowych, wymaganych prawnie cech i obszarów, przy jednoczesnym spełnieniu wszystkich kryteriów (testy są obiektywne, wystandaryzowane, rzetelne, trafne i znormalizowane).

Monitor dotykowy zastępuje tradycyjną aparaturę i długie testy typu papier ołówek przy zachowaniu niezbędnego poziomu obiektywności i standaryzacji pomiaru. Całość badania odbywa się na jednym stanowisku.

Wyniki testów (surowe i znormalizowane) w postaci czytelnych raportów i protokołów są dostępne tuż po wykonanym badaniu. Normalizacja testów została opracowana na próbie normalizacyjnej N=3200 kierowców, a dzięki zastosowaniu technologii on-line jest stale aktualizowana i rozbudowywana.

Ile kosztują badania na prawo jazdy?

Całkowita cena przeprowadzenia badania psychotechnicznego dla kierowców nowoczesnym systemem Test2Drive w naszej placówce to:

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia koszt badania psychologicznego realizowanego w ramach psychologii transportu wynosi 150 zł (dotyczy: kierowców zawodowych, osób ubiegających się o prawo jazdy kat. C, C+E, D, kierowcy pojazdów uprzywilejowanych oraz przewożących wartości pieniężne, instruktorzy nauki jazdy, egzaminatorzy oraz wszyscy ci, którzy mają skierowanie od Starosty).

120 zł dla Medycyny Pracy (dotyczy: kierowców pojazdów służbowych kat. B, operatorów wózków widłowych, pracowników wykonujących pracę na wysokości powyżej 3 m., operatorów maszyny w ruchu)

키워드에 대한 정보 ile trwają badania psychologiczne dla kierowców

다음은 Bing에서 ile trwają badania psychologiczne dla kierowców 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  做 得 好 | 【Audio 韓繁中字】최상엽 (崔相燁) - 잘하고 있어 (做得很好了) [으라차차 와이키키 (加油吧威基基) Ost Part.3] 3527 좋은 평가 이 답변
See also  Prophecy Song Joanne Shenandoah Lyrics | Prophecy Song - Joanne Shenandoah - Peace \U0026 Power 모든 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Jak wygląda badanie psychologiczne?

  • badanie psychologiczne
  • badanie kierowców
  • psychotesty
  • psychologia transportu
  • psychotesty dla kierowców
  • testy psychologiczne
  • badania psychotechniczne kierowców
  • badania psychologiczne kierowców
  • psychotechnika
  • psychotesty na prawo jazdy
  • badanie psychologiczne na c+e
  • psychotesty kat c
  • psychotesty kat c+e
  • jak wyglądają psychotesty
  • praca taksówkarza

Jak #wygląda #badanie #psychologiczne?


YouTube에서 ile trwają badania psychologiczne dla kierowców 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Jak wygląda badanie psychologiczne? | ile trwają badania psychologiczne dla kierowców, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment