Jak Napisać Pracę Licencjacką W 3 Dni | 6 Top Tips Jak Napisać Pracę Licencjacką/ Pracę Magisterską 22036 투표 이 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “jak napisać pracę licencjacką w 3 dni – 6 top tips jak napisać pracę licencjacką/ pracę magisterską“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Alfabet studiowania Ex Katedra 이(가) 작성한 기사에는 조회수 32,322회 및 좋아요 491개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

jak napisać pracę licencjacką w 3 dni 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 6 top tips jak napisać pracę licencjacką/ pracę magisterską – jak napisać pracę licencjacką w 3 dni 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

#pracalicencjacka #licencjat #pracadyplomowa #strukturapracy #pracamagisterska #magisterka #pracainżynierska #studia #obronapracylicencjackiej #obronapracymagisterskiej #współpracazpromotorem
6 top tips:
– nie piszemy z głowy czy na podstawie doświadczenia zawodowego, ale na podstawie literatury naukowej, na początek warto znaleźć w wyszukiwarce naukowej https://scholar.google.com/ tzw. przegląd literatury (literature review) i sprawdzić co już zostało na nasz temat napisane;
– piszemy na temat – warto nad biurkiem powiesić temat/ główną tezę pracy/ główne pytanie badawcze i tego się trzymać w czasie pisania;
– przed pisaniem planujemy z grubsza liczbę stron dla każdej części pracy;
– korzystamy ze słownika synonimów;
– przepuszczamy pracę przez korektę w Wordzie przed wysłaniem do promotora;
– dajemy pracę do przeczytania komuś zaprzyjaźnionemu przed wysłaniem do promotora.
*** praca licencjacka, licencjat, praca dyplomowa, praca magisterska, magisterka, praca inżynierska, studia, obrona pracy licencjackiej, obrona pracy magisterskiej, współpraca z promotorem ***
–***—***—***—***—***—***—***—***—***—***—***—***—–***—***–***—***–
Pisanie pracy dyplomowej – licencjackiej i magisterskiej, jest warunkiem zakończenia studiów. Nie musi być stresem, męczarnią czy końcem świata. Może być twórczą wypowiedzią na temat Twoich zainteresowań.
Stworzyliśmy kanał ExKatedra żeby powiedzieć Wam jak sprawnie napisać pracę licencjacką i magisterską oraz jak bezboleśnie zakończyć studia. Dzięki naszym wskazówkom lepiej przygotujecie się do pisania licencjatu i magisterki. Zaoszczędzicie czas, energię i mnóstwo zbędnych nerwów. A rezultat? Może być SPEKTAKULARNY !
–***—***—***—***—***—***—***—***—***—***—***—***—***—***—***—***–
Dr Anetta Janowska – lingwistka i ekonomistka kultury, adiunkt w Katedrze Polityki Publicznej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, była dziennikarka telewizyjna, tłumaczka. Prowadzi zajęcia ze sztuki wystąpień publicznych, z ekonomiki kultury i przemysłów kreatywnych. Była promotorem prac licencjackich i magisterskich o tematyce związanej z przemysłem muzycznym, filmowym, modowym, z ekonomią doświadczeń i gospodarką kreatywną. I bardzo to lubi!
Dr Radosław Malik – specjalizuje się w ekonomii międzynarodowej, pracuje w Instytucie Studiów Międzynarodowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Były menadżer międzynarodowej korporacji. Prowadzi zajęcia z tematyki rozwoju nowych usług, przyszłości pracy, przemawiania. Był promotorem prac dyplomowych z e-biznesu, innowacyjności, umiędzynarodowienia działalności przedsiębiorstw.
–***—***—***—***—***—***—***—***—***—***—***—***—***—***—***—***–
Dzięki z góry za zasubskrybowanie kanału i podawanie dalej 😊
Możesz do nas pisać na priv: [email protected]

jak napisać pracę licencjacką w 3 dni 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Jak napisać rozdział pracy dyplomowej w 1 dzień?

Wzór Twojego rozdziału teoretycznego w 3 dni [Pomoc]. Pobierz prezent –> Przykładowa praca licencjacka i planner pisania

+ 여기에 자세히 보기

Source: magisterna5.pl

Date Published: 11/22/2022

View: 9795

cały licencjat napisany w 3 dni ( ͡ ͜ʖ… – fesio – Wykop.pl

@fesio: bo wiem, że dobrej pracy licencjackiej nie da się napisać w 3 dni. To jest nierealne, chyba, że Twoja praca ma 10 stron (w tym 5 str …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: www.wykop.pl

Date Published: 9/2/2021

View: 222

Jak szybko i sprawnie napisać pracę licencjacką lub …

Zła wiadomość: Praca licencjacka czy magisterska nie napisze się sama. Bardzo zła wiadomość: Czeka Cię dużo pracy. Nie pocieszyłem Cię za bardzo, co? Nie martw …

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.marzeniawcele.pl

Date Published: 11/14/2021

View: 4856

5 sposobów na szybkie pisanie prac dyplomowych – CSTNG

Pisanie pracy magisterskiej, pisanie pracy inżynierskiej, pisanie pracy licencjackiej. Kliknij i przejdź do tematu: Jak szybko napisać pracę …

+ 여기를 클릭

Source: cstng.pl

Date Published: 1/1/2021

View: 6486

Jak napisać pracę licencjacką i magisterską?

Praca licencjacka i magisterska powinna składać się z na- stępujących elementów: 1) strony tytułowej,. 2) spisu treści,. 3) wstępu,. 4) rozdziałów głównych i …

+ 여기에 보기

Source: www.wsbinoz.edu.pl

Date Published: 4/27/2021

View: 6206

Jak napisać pracę dyplomową szybciej, łatwiej i bez …

Szkoła Pracy Dyplomowej to program, który pomoże Ci napisać pracę dyplomową. Zobacz, jak KROK PO KROKU powinna być napisana praca dyplomowa.

+ 여기를 클릭

Source: efektywnyrozwoj.pl

Date Published: 10/20/2022

View: 514

Jerzy Depo Poradnik licencjata : jak napisać pracę licencjacką?

III. Redakcja pracy dyplomowej. 1. Praca dyplomowa winna składać się z następujących części: a) strony tytułowej, b) spisu …

+ 더 읽기

Source: bazhum.muzhp.pl

Date Published: 11/30/2021

View: 5362

Da sie napisac prace licencjacka w 8 dni ? – Dyskusja ogólna

Mam te badania porobione i to juz mi sprawdzal, kilka rzeczy jest do poprawy. Na to daje sobie jakies 3 dni to jest najwazniejszy rozdzial i jak …

+ 여기에 표시

Source: f.kafeteria.pl

Date Published: 9/12/2021

View: 5900

Jak napisać pracę licencjacką krok po kroku – Eurostudent

Twój promotor powinien być specjalistą w dziedzinie, której wycinek będzie twoim tematem pracy. Wtedy pomoc promotora będzie niezwykle cenna. Krok 3. Ramowy …

+ 여기에 더 보기

Source: www.eurostudent.pl

Date Published: 7/18/2021

View: 2637

Kiedy zaczynaliście pisać pracę? – Forum – Studia.pl

… ktoś zaczynał pisac swoją pracę licencjacką/inż dwa tygodnie przed obroną. … że brat koleżanki napisał pracę mgr na 80 stron w 3 dni, …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: forum.studia.net

Date Published: 3/16/2022

View: 3432

주제와 관련된 이미지 jak napisać pracę licencjacką w 3 dni

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 6 top tips jak napisać pracę licencjacką/ pracę magisterską. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

6 top tips jak napisać pracę licencjacką/ pracę magisterską
6 top tips jak napisać pracę licencjacką/ pracę magisterską

주제에 대한 기사 평가 jak napisać pracę licencjacką w 3 dni

  • Author: Alfabet studiowania Ex Katedra
  • Views: 조회수 32,322회
  • Likes: 좋아요 491개
  • Date Published: 2019. 8. 29.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=26TM2J_g3nc

Ile czasu potrzeba na napisanie pracy licencjackiej?

Na napisanie pracy magisterskiej średnio potrzeba trzech, czterech tygodni, na napisanie pracy licencjackiej dwóch, trzech. Gdy klient złoży zlecenie z odpowiednim wyprzedzeniem, to może mieć pewność, że w tym czasie będzie miał gotową pracę.

Jak szybko i sprawnie napisać pracę licencjacką?

Jeśli pracujesz na komputerze – a jak wiadomo pisanie pracy magisterskiej, pisanie pracy inżynierskiej, czy pisanie pracy licencjackiej tego wymaga – najlepiej odejdź od niego. Wstań, przejdź się, porozciągaj, odśwież na zewnątrz – zrób coś innego. Po 5 minutach wróć na 25 minut pracy. W ten sposób wykonuj 4 cykle.

Czy da się napisać pracę licencjacką w tydzień?

Można napisać dobrą pracę w tydzień, ale oznacza to zdecydowanie więcej wysiłku, niż robienie tego systematycznie. Każdy promotor doceni nadsyłanie jednym rozdziale przez cały rok czy semestr – dzięki temu ma mniej roboty na sam koniec. Warto skorzystać z takiej możliwości.

Ile stron ma mieć pierwszy rozdział pracy licencjackiej?

Ile stron powinien mieć wstęp? Od 1,5 do 3 stron.

Co jeśli nie oddam pracy licencjackiej w terminie?

Student, który nie złożył pracy dyplomowej w ustalonym przez dziekana terminie, zostaje skreślony z listy studentów.

Czy trudno jest napisać pracę licencjacką?

Napisanie pracy licencjackiej nie jest takie straszne jak je wszyscy malują. Najważniejsze jest to, by zacząć 🙂 Jak zaczniesz i stworzysz konspekt pracy, to reszta, to już bułka z masłem.

Ile stron dziennie można napisać?

średnio 1,5-2 strony dziennie.

Od jakich słów zacząć pracę licencjacką?

Struktura pracy licencjackiej

Każda praca zaczyna się od wstępu/ wprowadzenia do tematu. Choć wiele osób bagatelizuje tę część, pamiętaj, że dzięki krótkiemu, ale konkretnemu wstępowi możesz zrobić dobre pierwsze wrażenie na recenzencie. Wstęp nie powinien być tzw. “laniem wody” – ma precyzyjnie określać cel pracy.

Jak pisać żeby nie było plagiatu?

Jak się ustrzec przed plagiatem? Przede wszystkim nie można przepisywać fragmentów z książek, Internetu lub cudzych prac nie opatrując ich cytatem i bez podania źródła w postaci przypisu. Trzeba wtedy jedynie dokładnie zapoznać się z zasadami cytowania i przytaczania aktów prawnych.

Jak zacząć pisać pierwszy rozdział pracy licencjackiej?

Każdy rozdział musi się zacząć od nowej strony, numerem i tytułem rozdziału. Tekst pracy najczęściej jest pisany czcionką Times New Roman 12 pkt., chociaż dla mnie nie ma to większego znaczenia. Jednak ten rozmiar wygląda najlepiej (ewentualnie może być 11 pkt.).

Jak szybko napisać rozdział pracy licencjackiej?

7 patentów na szybkie napisanie rozdziału teoretycznego
  1. Stosuj przypisy od początku pisania rozdziału teoretycznego. …
  2. W rozdziale teoretycznym wstawiaj tabele. …
  3. Wstawiaj wykresy w rozdziale teoretycznym. …
  4. Wstawiaj rysunki. …
  5. Napisz krótki wstęp przed rozdziałem/podrozdziałem.

Czy da się napisać pracę licencjacką w miesiąc?

Podsumowując! Nie odkładaj pisania pracy dyplomowej na ostatnią chwilę. Praca licencjacka czy też praca magisterska mogą powstać w naprawdę szybkim czasie (nawet w miesiąc, a znamy także przypadki napisania pracy licencjackiej w jeden tydzień).

Czy licencjat może mieć 2 rozdziały?

Praca licencjacka rozdziały

Liczy się jednak rozsądek. 30-stronicowy tekst możesz podzielić na równe 2 rozdziały – jeden teoretyczny, drugi badawczy, ale równie dobrze praca może składać się z 3.

Ile źródeł w pracy licencjackiej?

Dlatego, o ile promotor nie ma innych wymagań, w przypadku pracy licencjackiej niech Twoja wstępna bibliografia zawiera do 30 pozycji, w przypadku pracy magisterskiej do 45. Posiadając taką ilość znalezionych materiałów, spokojnie przygotujesz pracę, jednocześnie możesz uzupełnić ją o kolejne źródła w trakcie pisania.

Jak zakończyć rozdział w pracy licencjackiej?

Najlepiej jeśli każdy rozdział opiszesz w 3-4 zdaniach. Odwołaj się do przytoczonych autorytetów w Twojej dziedzinie nauki, wypisz główne teorie, które wiążą się z tematem Twojej pracy. Kolejno przystąp do wyciągania i formułowania wniosków.

Ile stron można napisać w jeden dzień?

średnio 1,5-2 strony dziennie.

Kiedy zaczyna się pisać pracę licencjacką?

Zarówno praca licencjacka, jak i praca inżynierska pisane są na zakończenie studiów pierwszego stopnia (licencjackich lub inżynierskich) lub w połowie dwustopniowych studiów magisterskich. Natomiast praca magisterska, opracowywana jest na koniec studiów drugiego stopnia lub studiów magisterskich.

Ile stron w pracy licencjackiej?

4. Objętość pracy dyplomowej według standardów: przyjmuje się, że praca dyplomowa (licencjacka) powinna liczyć 40-50 stron (nie wliczamy załączników, bibliografii, spisów, streszczenia, ankiet i aneksów); w przypadku pracy pisanej przez 2 dyplomantów — 100 stron.

Ile godzin na napisanie pracy magisterskiej?

Uniwersytet Łódzki opublikował swoje badania, które obrazują, jak dużym wysiłkiem intelektualnym jest napisanie magisterki. Średnio poświęca się na to 500 godzin.

Jak napisać rozdział pracy dyplomowej w 1 dzień?

Ostatnia aktualizacja 30 grudnia 2021

W poniższym wpisie przedstawię Ci sprawdzone sposoby na szybkie przygotowanie teoretycznego rozdziału pracy licencjackiej lub magisterskiej. Jeżeli rzetelnie zastosujesz te wskazówki, to bardzo możliwe, że uda Ci się napisać rozdział pracy dyplomowej w 1 dzień.

Potrzebujesz szybkiej pomocy z rozdziałem teoretycznym? Kliknij poniżej

–> Wzory rozdziałów teoretycznych

–> Wzór Twojego rozdziału teoretycznego w 3 dni [Pomoc]

Pobierz prezent 🎁

–> Przykładowa praca licencjacka i planner pisania

–> Darmowy przykład rozdziału teoretycznego

Wzory rozdziałów teoretycznych

W dalszej części zostały opisane sprawdzone sposoby i metody szybkiego napisania rozdziału teoretycznego. Jeżeli natomiast masz mało czasu, mam jeszcze szybsze rozwiązanie.

Udostępniam przykładowe wzory rozdziałów teoretycznych. Zastosowano w nich sprawdzone, działające schematy, które bardzo szybko zastosujesz w swojej pracy dyplomowej.

Te rozdziały zostały napisane przez ekipę Magistra na 5. Są niedostępne w innych miejscach.

Przykładowe rozdziały teoretyczne do prac dyplomowych

1. Administracja (ZOBACZ)

2. Bezpieczeństwo wewnętrzne (ZOBACZ)

3. Pedagogika. Edukacja przedszkolna (ZOBACZ)

4. Pedagogika. Edukacja wczesnoszkolna (ZOBACZ)

5. Ekonomia (ZOBACZ)

6. Logistyka (ZOBACZ)

7. Marketing (ZOBACZ)

8. Pedagogika (ZOBACZ)

9. Pielęgniarstwo (ZOBACZ)

10. Psychologia (ZOBACZ)

11. Ratownictwo medyczne (ZOBACZ)

12. Resocjalizacja (ZOBACZ)

13. Turystyka (ZOBACZ)

14. Zarządzanie (ZOBACZ)

I wiele innych. Sprawdź całą ofertę>>

✔ Chcesz zobaczyć darmowy rozdział teoretyczny? Pobierz Darmowy przykład rozdziału teoretycznego

✔ Zamówiony materiał otrzymasz do 60 sekund!

Wzór Twojego rozdziału teoretycznego w 3 dni [Pomoc]

Straszna historia o rozdziałach teoretycznych

Zdaję sobie sprawę, że pisanie rozdziału teoretycznego pracy dyplomowej wydaje Ci się czymś najbardziej nudnym pod słońcem, dlatego też na samym początku chciałbym Ci opowiedzieć straszną historię.

Uwaga! Czytasz na własną odpowiedzialność 🙂

Historia Jaś był średnio pilnym studentem bezpieczeństwa wewnętrznego. Jak każdy student stanął przed wyzwaniem napisania pracy licencjackiej. Na pierwszym seminarium wybrał temat przypadkowo. Plan napisał w przerwie między zajęciami, „na kolanie”, korzystając z ogólnodostępnych źródeł. Ugodowy promotor wszystko zaakceptował i kazał pisać dalej. Uspokojony Jaś oddał się studenckiej beztrosce, zapominając o swojej pracy dyplomowej. I tak minął listopad, później grudzień, święta i Sylwester, a po nim wiadomo – potrzebny odpoczynek. Średnio pilny student wrócił na uczelnię. Po dwóch tygodniach rozpoczął sesję, nie chodził na seminarium, bo mu się po prostu nie chciało. Nagle szok. Dowiedział się, że warunkiem zaliczenia seminarium jest napisanie i ocena pierwszego rozdziału pracy licencjackiej. Jaś od razu stwierdził, że nie zdąży i postanowił udać się za 2 dni na konsultacje do swojego promotora, w celu przełożenia terminu złożenia pierwszego rozdziału co najmniej o 2 miesiące. Jaś był bardzo zdziwiony, gdy promotor z ugodowego stał się bardzo wymagający. Stwierdził, że powiedział jasno na pierwszym seminarium, że warunkiem zaliczenia jest zdanie pierwszego rozdziału do końca stycznia. Dla nikogo nie zrobi wyjątku, a Jaś, jeżeli chce, może zrobić sobie rok przerwy i powtarzać cały semestr. Dodatkowo na napisanie tego rozdziału ma 3 dni, bo później promotor wyjeżdża na narty i nie ma czasu się zajmować takimi głupotami. Jasiowi zrzedła mina, ponieważ roczna przerwa poświęcona na ambitną pracę w call center lub McDonaldzie mu się nie uśmiechała. Jaś zastanawia się głęboko nad swoją sytuacją oraz nad tym…

Dlaczego studenci odkładają wszystko na późnej?

Poniższy artykuł piszę w grudniu, przed samymi świętami Bożego Narodzenia. O tej porze powinieneś mieć już napisany pierwszy rozdział teoretyczny swojej pracy licencjackiej lub magisterskiej. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, później będzie coraz gorzej, ponieważ okres świąteczny nie sprzyja wysiłkowi intelektualnemu. Przed świętami jest wiele innych obowiązków, a po świętach ciężko jest się zabrać do pracy. Czasami winę ponosi promotor, który poza wyborem tematu nic nie wymaga od studentów. Przypomina sobie o nich dopiero, gdy ma wpisać do indeksu ocenę z seminarium.

Nie możesz się za to do końca winić. Wiadomo, że ludzie odkładają wszystko na później i biorą się za pracę w ostatniej chwili. Studenci zazwyczaj cały semestr się lenią, uczą się kilka dni albo noc przed ważnym egzaminem. Podobnie jest z projektami – wykładowca przeznaczył miesiąc na ich realizację, a są przygotowywane w wielkim pośpiechu, w ostatniej chwili. Także w pracy zawodowej w większości wszystko jest wykonywane na granicy tak zwanego deadline’u.

Mała dygresja Czy wiesz, jaki jest najlepszy sposób na podniesienie swojej efektywności? Wyznaczanie bardzo krótkich terminów realizacji zadań.

Dlatego też, jeżeli znalazłeś się w podobnej sytuacji jak Jaś – nie przejmuj się. Odkładanie wszystkiego na ostatnią chwilę jest częścią ludzkiej natury i trzeba to zaakceptować. Skoro czytasz ten artykuł, pewnie na napisanie rozdziału pozostało Ci też niewiele czasu i szukasz sposobu, jak to zrobić. Zatem do konkretów.

Wzór Pracy Licencjackiej Do Pobrania ⬇⬇

–>Pobierz Przykładową Pracę Licencjacką

Wzór pracy licencjackiej. Zobacz, jak powinna wyglądać Twoja praca.

–>Pobierz Planner Pisania Pracy [PLANNER W PDF]

Wydrukuj i powieś w widocznym miejscu. Teraz będziesz wiedział, co po kolei robić.

–> Pobierz Mapę Myśli: „15 Kroków Do Napisania Pracy” [MAPA MYŚLI]

Mapa + poradniki + materiały przydatne przy pisaniu. Wszystko w jednym, stale aktualizowanym pliku.

–> Kliknij i pobierz darmowe materiały <– Czy napisanie rozdziału teoretycznego pracy dyplomowej jest możliwe w 1 dzień? Tytuł tego wpisu to nie clickbait – czyli przynęta, która miała Cię zachęcić do kliknięcia i przeczytania tekstu. Napisanie teoretycznego rozdziału pracy licencjackiej lub magisterskiej jest możliwie w 1 dzień, ale muszą zostać spełnione określone warunki. 1. Piszesz rozdział teoretyczny Rozdział teoretyczny, czyli odtwórczy, oparty jest na literaturze. Rozdziały badawcze to już inna bajka, jednakże nie wykluczam, że także jest możliwe napisanie takiego rozdziału w 1 dzień. 2. Rozdział ma od 15 do 20 stron Zakładam, że rozdział ma mieć standardową liczbę stron, czyli od 15 do 20. Jeżeli ma być krótszy- pójdzie jeszcze łatwiej, jeżeli dłuższy niż 20 stron – może być kłopot… Ale nie ma rzeczy niemożliwych 😊 3. Wybrałeś normalny temat Zakładam, że wybrałeś temat pracy dyplomowej, do którego są dostępne materiały. Czytaj: Jak wybrać temat pracy dyplomowej>>

Jeżeli poniosła Cię fantazja i wybrałeś egzotyczny temat, to będziesz miał problem z napisaniem rozdziału w 1 dzień. (Jednak jak wspomniałem wcześniej, nie wykluczam, że jest to możliwe. Może nie będzie od razu idealny, ale zawsze masz możliwość wprowadzenia poprawek w późniejszym terminie).

4. Twój dzień pracy ma od 12 do 15 godzin

Zakładam, że zamierzasz uczciwie pracować, czyli przeznaczysz cały dzień na pisanie. Więc wstaniesz o 7 rano, zrobisz sobie kawę i z przerwami będziesz pracował do godziny 20 lub dłużej.

5. Przygotowałeś wcześniej materiały

Dzień wcześniej znalazłeś potrzebną literaturę, przejrzałeś materiały, zaznaczyłeś najistotniejsze fragmenty, zapoznałeś się wstępnie z tematyką, o której będziesz pisać. Możesz także zorganizować wzory rozdziałów teoretycznych, dzięki którym znacznie przyśpieszysz pracę.

Czytaj: Przygotowanie bibliografii do pracy dyplomowej>>

6. Znasz podstawowe zasady przygotowywania prac

Musisz znać podstawowe zasady, czyli w jaki sposób robić przypisy, jak opisywać tabele, rysunki itp. Czytaj o formatowaniu pracy dyplomowej >>

7. Jesteś przynajmniej przeciętnym studentem

W sumie najważniejszy punkt. Jeżeli chcesz napisać rozdział w 1 dzień, to musisz mieć jakąkolwiek wiedzę na dany temat oraz chociaż podstawowe pojęcie dotyczące pisania. Jeżeli całe studia oddawałeś prace skopiowane z internetu i popełniasz błędy nawet w liście zakupów, raczej odpuść sobie takie wyzwanie.

No, chyba że skorzystasz z naszego kursu pisania prac dyplomowych. Wtedy wszystkiego się nauczysz 🙂

Sprawdź kurs Piszę Bez Plagiatu Chcesz się nauczyć pisać pracę dyplomową?🖋 Bez plagiatu? Podoba Ci się artykuł? To mały wycinek wiedzy, którą oferujemy. Chcesz więcej? Sprawdź kurs online: Piszę Bez plagiatu>> Kurs w skrócie:

✔13 konkretnych modułów

✔Ponad 120 prostych lekcji

✔Materiały dodatkowe

✔Pomoc na grupie FB

✔Bezwarunkowa Gwarancja Satysfakcji

💰 Twoja inwestycja to 32 grosze dziennie 😎 Stać Cię? Za kilka minut może być Twój. Sprawdź ofertę>>

Dlaczego tak ważna jest motywacja do pisania pracy dyplomowej?

Zanim przejdziemy do sedna, muszę wspomnieć o jednej megaistotnej sprawie. Nie pomoże Ci żaden poradnik, żaden internetowy guru ani nawet ten artykuł, jeżeli po prostu Ci się nie chce lub nie wierzysz w siebie. Najważniejsza jest motywacja, czyli mówiąc najprościej: „co zrobić, żeby się chciało chcieć?” .Temat motywacji do pisania pracy dyplomowej jest tak ważny, że poświęciłem mu osobny wpis.

Czytaj: Jak się zmotywować do pisania pracy licencjackiej i magisterskiej?>>

Jak napisać rozdział teoretyczny pracy licencjackiej i magisterskiej w 1 dzień

Czas na sedno tematu. Oczywiście, nic się nie zrobi samo, ja także nie jestem w stanie poprowadzić Cię za rączkę, ale wiem, że jeżeli zastosujesz się do poniższych punktów, wyzwanie napisania rozdziału w 1 dzień może Ci się udać.

1. Wyznacz czas na pisanie

Kluczowy punkt decydujący o sukcesie. Przed samym sobą postanów, że dany dzień przeznaczysz na pisanie swojego rozdziału. Czyli wstaniesz rano, bez ociągania zjesz śniadanie, zrezygnujesz z mycia okien czy generalnego sprzątania i zasiądziesz przed komputerem. Oczywiście nie po to, aby przewijać Facebooka lub oglądać zdjęcia koleżanki na Instagramie. Wyznacz sobie czas na pracę i czas na odpoczynek. Wyłącz telefon i wszystkie możliwe „przeszkadzajki” i skup się na pracy.

Wiesz, ile stron można napisać w godzinę uczciwej pracy? Chcesz sprawdzić? Polecam zastosować metodę pomodoro.

Czytaj: Metoda pomodoro – rewolucja w pisaniu prac dyplomowych>>

2. Po prostu pisz

Widzisz migający kursor, pusty dokument Worda i zastanawiasz się, jak ułożyć zdanie, aby dobrze brzmiało? Czas płynie nieubłaganie, a Ty jeszcze nic nie napisałeś? Znasz to uczucie? Zna je również większość studentów, większość pisarzy i każdy, kto zajmuje się tworzeniem jakichkolwiek tekstów.

Sposób na pokonanie tej bariery jest bardzo łatwy. Nie przeglądaj w nieskończoność materiałów i nie zastanawiaj się nad kolejnym zdaniem. Po prostu zacznij pisać cokolwiek, co Ci przyjdzie do głowy i ma związek z danym tematem. Zacznij, a kolejne słowa same przyjdą i złapiesz flow – wtedy pisz, jak najdłużej tylko dasz radę. Zanim się obejrzysz, będziesz miał już 5 stron.

3. Najpierw pisz, poprawiaj później (najlepiej następnego dnia)

Czujesz, że napisałeś coś źle i chcesz to poprawić? Nie daj się uwieść tej pokusie. Tak jak wspomniałem wcześniej, skup się na samym pisaniu. Wszystkie błędy ortograficzne, interpunkcyjne poprawisz później. Kiedy? Jak już napiszesz cały rozdział. O ile czas Ci pozwoli, możesz zastosować najlepsze z możliwych rozwiązań, czyli czytanie i poprawianie wszystkiego na drugi dzień.

Dlaczego nie zalecam poprawiania od razu? Wracając do wcześniej napisanej treści, tracisz flow, gubisz rytm. Marnujesz czas na poprawianie błędów, stoisz w miejscu z tekstem, dodatkowo może Ci się wydawać, że czegoś nie napisałeś. Jeżeli jesteś bardzo skrupulatny, możesz poprawiać jedną stronę kilka godzin, a i tak nie będziesz zadowolony z efektu. Jak napiszesz cały rozdział, z wielką przyjemnością zajmiesz się jego poprawianiem. Nawet jeżeli nie będzie najlepszy, najważniejsze, że został już napisany i zaliczysz seminarium.

Jak masz już gotowy rozdział, trochę czasu i chcesz jeszcze go udoskonalić, możesz zlecić profesjonalną korektę i formatowanie techniczne. Sprawdź ofertę.

4. Zrób kopię swojej pracy

Panie promotorze, miałem już napisany cały rozdział, ale komputer się zawiesił i wszystko się skasowało. Pan da 3 😊

Tak jak na każdym weselu goście muszą kilkanaście razy słuchać szlagieru „Przez Twe oczy zielone”, tak promotor kilkadziesiąt razy podczas semestru musi słuchać, że komuś zły komputer skasował całą pracę. Przez grzeczność pobłażliwie się uśmiechnie, ale powinien powiedzieć: A co to mnie obchodzi? Nie jesteś dzieckiem. Wiesz, że komputery się zawieszają i powinieneś robić systematycznie kopie swojej pracy. Wpisuję 2 do indeksu i żegnam.

Zawsze podczas pisania rób co godzinę lub dwie kopię swojej pracy. Inaczej, w razie awarii, plan napisania rozdziału w dzień może się nie udać.

Niektórzy internetowi specjaliści polecają robienie kopii w kilku miejscach. Moim zdaniem wystarczy pendrive i dysk Google – po to, abyś miał dostęp do swojego dzieła w każdym momencie i w każdym miejscu z dostępem do Internetu.

5. Przed napisaniem każdego rozdziału/podrozdziału zrób krótki wstęp

Nie wiesz, jak zacząć? Pustka w głowie? Jest na to sposób. Nie przechodź od razu do konkretów, tylko przed każdym rozdziałem/podrozdziałem napisz krótki wstęp. Najłatwiej będzie, jak w kilku zdaniach opowiesz, o czym napiszesz w dalszej części rozdziału i dlaczego to jest istotne z punktu widzenia podjętego tematu. Chcesz wiedzieć, jak to zrobić?

Zobacz: Przykładowe wstępy do rozdziałów prac dyplomowych>>

6. Na początku krótki zarys historyczny

Na początku każdego rozdziału, zanim przejdziesz do sedna tematu, możesz przedstawić krótki zarys historyczny badanego zjawiska. Przedstaw jego genezę, zmianę na przestrzeni wieków lub lat i opisz, jak było kiedyś i jak jest obecnie.

Przykład 1. Rozdział dotyczący komputerowego wspomagania procesów produkcji Wspomnij, jak było jeszcze 30 lat temu. Opisz, jak planowano produkcję, gdy nie było skomplikowanych systemów ani nawet komputerów.

Przykład 2. Rozdział dotyczy zadań policji w systemie bezpieczeństwa państwa Zanim przedstawisz aktualne zadania, opisz, czym zajmowała się policja (milicja) 40 lat temu. W jaki sposób zapewniała wtedy bezpieczeństwo państwa i jakie były jej główne zadania. Nie oceniaj, ale także nie bój się własnych dygresji. Dobry promotor doceni, że myślisz, a nie tylko przepisujesz książki.

7. Przegląd definicji

Najbardziej lubiany przez studentów sposób na wypełnienie treści rozdziału. Owszem jest to dobre rozwiązanie, ale pamiętaj o zebraniu jak największej liczby tych definicji – różnych autorów i z różnych okresów historycznych. Dobrym pomysłem jest przegląd definicji od najstarszych do najmłodszych.

Przykład Tomasz Y. definiuje zjawisko …………… jako…………………..

Natomiast według Zygmunta G. …………………….. można pojmować jako………………..

W opozycji do wspomnianych autorów stoi Jarosław C., który badane zjawisko definiuje jako…………………..

Z nowszych autorów warto wymienić Czesława Z., w którego opinii …………….. jest …………..

W ten sposób przestawiasz, jak pojmowanie tego zjawiska zmieniało się na przestrzeni lat.

Możesz pokusić się na przedstawienie własnej definicji badanego zjawiska.

Przykład Podsumowując, na podstawie przedstawionych definicji za [omawiane zjawisko] można uznać …………………….. Sumując definicje wcześniej podanych autorów, badanym zjawiskiem są………………………………….

Oczywiście – nie przesadź z liczbą definicji. Twój rozdział nie jest przecież bezmyślnym cytowaniem 30 różnych definicji.

Bardzo dużo definicji znajdziesz we wzorach rozdziałów do prac dyplomowych.

8. Różne podejście do badanego zjawiska

Bardzo dobrym sposobem na „szybką produkcję treści” jest przedstawienie różnych podejść do omawianego zjawiska. Najłatwiej to zrobisz, gdy znajdziesz po kilka artykułów i książek przedstawiających skrajne podejście do omawianego zjawiska. Nie bój się, że urazisz poglądy promotora. W rozdziale teoretycznym nie tyle przedstawiasz swoje poglądy, co dokonujesz przeglądu literatury na dany temat. A jak wiadomo – poglądy osób piszących mogą być różne.

Przykład Piszesz rozdział o Wojskach Obrony Terytorialnej:

• Znajdź kilka artykułów autorów opisujących dane zjawisko w samych superlatywach;

• Znajdź publikacje autorów krytykujących to zjawisko.

Opisz publikacje zarówno za, jak i przeciw. Zachowaj proporcje i nie bądź stronniczy. Po pierwsze – szybko zwiększysz liczbę stron, a po drugie – zaskoczysz promotora, ponieważ promotorzy zwykle lubią obiektywne prace, przedstawiające różne punkty widzenia. Ten schemat możesz zastosować praktycznie do każdego szeroko komentowanego zjawiska.

9. Wstawiaj tabele, wykresy, rysunki (ewentualnie zdjęcia)

Pisząc na nawet najbardziej ciekawy temat, w końcu Twoja wena się wyczerpie i skończą się materiały. Dlatego też dobrym sposobem jest wstawianie tabel, wykresów, obrazków. Schemat jest prosty – wstawiasz któryś z tych elementów, a następnie go opisujesz. Jest to bardzo pozytywnie oceniane, oczywiście, należy zachować umiar, jednak na niektórych uczelniach możesz pokusić się na wstawienie na każdej stronie któregoś z tych elementów.

Kiedy wstawiać:

Tabele

Tabele zwiększają czytelność pracy oraz jej przejrzystość. Ich brak w pracy dyplomowej może być potraktowany jako poważny błąd. Nie bez kozery na końcu prac zawsze umieszczany jest spis tabel. Możesz je stosować, jeżeli chcesz przedstawić jakieś skomplikowane definicje, porównać różne elementy rzeczywistości, przedstawić wyniki badań, porównać poglądy autorów i wszystko inne, co Ci przyjdzie do głowy. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić. Tabele nie powinny zajmować za dużo miejsca (maks. 1 strona, więcej tylko w uzasadnionych przypadkach), nie można stosować zbyt dużej czcionki w celu sztucznego zwiększenia objętości pracy i muszą być prawidłowo opisane.

I najważniejsze – tabele muszą być opracowane przez Ciebie. Wykluczone jest robienie screenów i wklejanie ich w pracę. (Niektóre uczelnie przymykają na to oko, nie zmienia to jednak faktu, że jest to rażący błąd).

Zobacz przykłady prawidłowego zastosowania tabel:

Przykład zastosowania tabeli w tekście

Przykład zastosowania tabeli w tekście 2

Wykresy

Jeśli czytałeś artykuł na temat przygotowania bibliografii w pracach dyplomowych, to wiesz, że bardzo polecam korzystanie z danych statystycznych. Sprawa jest prosta – znajdujesz wykres obrazujący dane zjawisko w określonym czasie i możesz przez pół strony omawiać te wyniki.

Przykład Piszesz rozdział o policji: Wejdź na stronę stat.gov.pl i poszukaj informacji na temat zmian w strukturze zatrudnienia w policji na przełomie ostatnich 5 lat. Czy z wykresów można wyciągnąć jakieś wnioski? Opisz je poniżej wykresu. Jak wyglądała struktura wieku policjantów? Jaka była struktura płci? To wszystko możesz opisać w rozdziałach teoretycznych.

Pamiętaj, że dane muszą być aktualne, czyli z ostatnich 5–7 lat. Nie wstawiaj wyników badań, które zostały przeprowadzone w latach 90.

Przykład Piszesz rozdział na temat szkolnictwa wyższego: Temat rzeka – skorzystaj z danych i wykresów GUSU, na przykład na temat zmiany liczby studentów, uczelni, zmiany liczby uczelni prywatnych, finansowania uczelni itp. Szukaj najnowszych danych, wstawiaj wykresy, a następnie obszernie je opisuj.

Portal Głównego Urzędu Statystycznego to doskonałe źródło najnowszej wiedzy. Znajdziesz tam zarówno statystykę, jak i obszerne raporty. Warto zajrzeć tam przed wyborem tematu, aby sprawdzić, które zjawiska są bardzo chętnie badane przez GUS.

Jak szukać tych wykresów? Być może kiedyś napiszę artykuł o tym, jak wyszukiwać materiały do prac dyplomowych na stronie Głównego Urzędu Statystycznego. Na razie musisz sam wejść na stronę http://stat.gov.pl i szukać materiałów potrzebnych do pracy. Nie martw się, to proste. Pamiętaj – motywacja 😊

Zobacz, jak prawidłowo stosować wykresy:

Przykład zastosowania wykresów tekście 1

Przykład zastosowania wykresów tekście 2

Rysunki

Rysunki to bardzo dobry sposób na urozmaicenie treści Twojego rozdziału teoretycznego. Myślę, że podczas omawiania kolejnych zjawisk warto, abyś cały czas myślał, w jaki sposób można pokazać je w formie graficznej. To, co się znajdzie na rysunkach, jest właściwie ograniczone jedynie Twoją wyobraźnią. Mogą to być na przykład schematy, procesy, zrzuty ekranu, mapy, Twoje własne rysunki – wszystko, co pozwoli jeszcze lepiej zrozumieć opisywane zjawisko.

Uwaga! Jeżeli masz mało czasu, nie polecam tworzyć własnych rysunków w Wordzie. Chociaż z pozoru wydaje się to proste, jest czasochłonne. Jeżeli nie masz doświadczenia, rysunki mogą się rozjeżdżać, przeskakiwać na kolejne strony, a Ty stracisz czas. Owszem, te rysunki są dobrze oceniane jako Twoja własna twórczość (zobacz przykład numer 2), ale zostawiaj je raczej na koniec pracy, gdy będziesz mógł ocenić, czy masz czas na ich wykonanie.

Sposób pracy z rysunkami jest prosty. W tekście wspominasz, że coś jest przedstawione na rysunku, a potem to dokładnie omawiasz.

Zobacz na poniższych przykładach, jak w ciekawy sposób można zastosować rysunki:

Przykład zastosowania rysunku w tekście 1

Przykład zastosowania rysunku w tekście 2

Zdjęcia

Zdjęcia nie są akceptowane przez niektóre uczelnie, dlatego zapytaj najpierw promotora, czy możesz je stosować w swojej pracy. Dlaczego nie są akceptowane? Dlatego że są traktowane jako sposób na sztuczne zwiększenie objętości rozdziałów. Zgadzam się z tym podejściem, jednakże jeżeli temat pracy i promotor Ci na to pozwala, możesz pokusić się o wstawienie kilku zdjęć. Pamiętaj, że te zdjęcia muszą być odpowiedniej jakości i mają dotyczyć omawianego zjawiska. Wykluczone jest wstawianie przypadkowych obrazków znalezionych w Internecie.

10. Wypunktowania

Niby jasne, jednak wiele osób o tym zapomina. Pisząc rozdział teoretyczny, co kilka akapitów stosuj wypunktowania. Poprawi to czytelność Twojej pracy, pozwoli Ci zebrać myśli i szybciej napisać kolejne bloki materiału. Jednak nie możesz przesadzić z liczbą list i ich długością, ponieważ promotor będzie Ci kazał przerobić je na ciągłe bloki tekstu.

11. Od ogółu do szczegółu

Jeżeli obawiasz się, że podczas pisania możesz się zablokować i nie wiedzieć, o czym pisać dalej, stosuj metodę od ogółu do szczegółu. Czyli na początku piszesz ogólnie o badanym zjawisku, a następnie poruszasz jego szczegółowe aspekty.

Przykład Piszesz rozdział o komputerowym wspomaganiu procesów produkcji: Ogół: definicja komputerowego wspomagania produkcji, znaczenie komputerowego wspomagania produkcji w przedsiębiorstwach. Szczegół: rodzaje programów do komputerowego wspomagania produkcji, rozwój tych programów, przykłady zastosowań, przyszłość komputerowego wspomagania produkcji.

Chociaż nie jestem zwolennikiem szczegółowego planowania treści rozdziałów, to polecam metodę „od ogółu do szczegółu”, bo dzięki niej możesz stworzyć doskonały plan, a przy korzystaniu z niego nie stracisz flow. Być może kiedyś przygotuję konkretny plan pisania takiego rozdziału.

12. Na zakończenie rozdziału, podrozdziału – krótkie podsumowanie

Jak już udało Ci się dobrnąć do końca podrozdziału/rozdziału, nie urywaj go nagle. Napisz krótkie podsumowanie, w którym w kilku zdaniach opowiesz, czego dotyczył rozdział, co w nim opisałeś i jakie wnioski wyciągnąłeś.

13. Pamiętaj o przypisach

Wielokrotnie wspominałem o tym, żeby pisać, łapać flow, a poprawianie treści zostawić najlepiej na drugi dzień. Poza jednym wyjątkiem, którym są przypisy. Wstawiaj je na bieżąco. Nie muszą być w pełni zgodne z wytycznymi uczelni, poprawisz je na końcu, ale wpisuj przynajmniej tytuł i stronę książki lub opracowania, z którego korzystałeś. Jeżeli o tym zapomnisz, spędzisz dużo czasu nad szukaniem źródeł, z których korzystałeś przy przygotowaniu rozdziału.

14. Pamiętaj o formatowaniu technicznym

Większość kwestii technicznych możesz zostawić na koniec. Pamiętaj, żeby przed oddaniem rozdziału dokładnie go dopracować. Jak już wspomniałem, czasem wygląd może przesądzić o ocenie rozdziału, a nawet całej pracy. Na temat formatowania technicznego znajdziesz informacje w artykule: Jak poprawić pracę dyplomową?

Podsumowanie

Mam nadzieję, że powyższe wskazówki mogą Ci pomóc w napisaniu rozdziału, ale pamiętaj, że nie wykonają go za Ciebie. To Ty, Drogi Studencie, musisz się zmotywować i uczciwie popracować, aby oddać napisany rozdział teoretyczny. Specjalnie dla Ciebie przygotowałem skróconą listę punktów, które – jeżeli je solidnie wykonasz – pomogą Ci przygotować rozdział teoretyczny w 1 dzień. Podejmiesz wyzwanie?

Przygotowanie rozdziału teoretycznego w jeden dzień. Lista krok po kroku>>

Pytanie do Ciebie

Drogi Studencie, czy moje wskazówki pomogły? Napisałeś rozdział teoretyczny w 1 dzień? O czym trzeba jeszcze pamiętać podczas tego wyzwania? Proszę, podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzach.

Profesjonalna pomoc

Przygotowanie rozdziału teoretycznego w 1 dzień jest wielkim wyzwaniem. Rozumiem, że każda sytuacja jest inna i nie każdy ma możliwość to zrobić. Czasami potrzebna jest pomoc bądź przykładowy wzór rozdziału, który zdecydowanie ułatwi pracę. Dlatego też, gdybyś potrzebował pomocy na którymkolwiek etapie przygotowania pracy dyplomowej – sprawdź zakres oferowanych przez nas usług lub skontaktuj się z nami.

Zobacz wszystkie rozdziały teoretyczne: Sklep magister na na 5 >>

Czy pomożesz innym?

Jestem bardzo zadowolony z dużej popularności tego wpisu. Cieszę się również z tego, że te porady pomagają wielu z Was naprawdę bardzo szybko napisać rozdziały prac dyplomowych.

Dlatego też bardzo proszę – jeżeli uważasz powyższą wiedzę za wartościową, po prostu polub ten wpis i udostępnij go swoim znajomym.

Napisałem rozdziały teoretyczne. Co dalej?

✔Naucz się pisać bez plagiatu.

Sprawdź kurs Piszę Bez Plagiatu Chcesz się nauczyć pisać pracę dyplomową?🖋 Bez plagiatu? Podoba Ci się artykuł? To mały wycinek wiedzy, którą oferujemy. Chcesz więcej? Sprawdź kurs online: Piszę Bez plagiatu>> Kurs w skrócie:

✔13 konkretnych modułów

✔Ponad 120 prostych lekcji

✔Materiały dodatkowe

✔Pomoc na grupie FB

✔Bezwarunkowa Gwarancja Satysfakcji

💰 Twoja inwestycja to 32 grosze dziennie 😎 Stać Cię? Za kilka minut może być Twój. Sprawdź ofertę>>

✔Zobacz, jakie materiały mogę Ci jeszcze zaproponować.

–>Sklep Magistra na 5

✔ Przygotuj metodologię badań

Jak napisać rozdział metodologiczny w pracy licencjackiej i magisterskiej

Wielka prośba

Uważasz powyższy wpis za przydatny? Pomogłem Ci? Pomóż mi dotrzeć do innych osób, którym ta wiedza także może pomóc. Jak to zrobić?

1. Kliknij poniżej polub i udostępnij na FB 👍📣

2. Podeślij znajomemu link mailem lub na Messengerze 📧

3. Będzie mi bardzo miło, jak zostawisz komentarz poniżej ⬇⬇

Nie zapomnij o prezencie!

cały licencjat napisany w 3 dni (⌐ ͡■ ͜ʖ…

Drogi Wykopowiczu

w załączonym linku do Polityki Prywatności przypominamy podstawowe informacje z zakresu przetwarzania danych osobowych dostarczanych przez Ciebie podczas korzystania z naszego serwisu. Zamykając ten komunikat (klikając w przycisk “X”), potwierdzasz, że przyjąłeś do wiadomości wskazane w nim działania.

pisanie prac magisterskich i licencjackich

CENNIK

Na naszej stronie nie ma cennika, a zapewne jest on jedną z rzeczy, którą większość z Państwa interesuje najbardziej. Niestety, nie możemy podać cennika, gdyż, po pierwsze (brzmi jak banał), cena zależy od indywidualnych cech pracy, typu pracy, ilości stron, tematyki pracy, a po drugie, cena za taką samą pracę może być różna w różnych okresach, np. w lipcu, gdy jest mniej zleceń będzie niższa niż w kwietniu, gdy tych zleceń jest bardzo dużo i trzeba pracować w nadgodzinach, czy w soboty (Państwo występują w roli pracodawcy, a pracodawca za nadgodziny, za pracę w weekendy zawsze więcej płaci) – stąd umieszczenie cennika, który nie odpowiadałby aktualnym cenom prowadziłoby tylko do niepotrzebnych nieporozumień. O cenę wystarczy spytać w pierwszym mailu, czy przy pierwszej rozmowie.

FORMY ODBIORU PRACY

Pracę (poszczególne rozdziały) można odebrać osobiście w naszym biurze, można ją otrzymać mailem, albo nagraną na CD i wydrukowaną przesyłką Poczty Polskiej.

FORMY ROZLICZEŃ

Pracę piszemy i przekazujemy rozdziałami. Mamy trzy formy odbioru pracy i rozliczeń:

– klient odbiera rozdział osobiście w dni powszednie w godzinach 9.30-15.30 w naszym biurze – wtedy ratę uiszcza przy odbiorze (rat jest tyle, ile jest rozdziałów),

– klient odbiera rozdział za pomocą maila – wtedy wpłaca na nasze konto połowę raty wcześniej jako zaliczkę, druga połowę zaraz po otrzymaniu rozdziału,

– wysyłamy rozdział za pobraniem pocztą tradycyjną.

ILE CZASU POTRZEBUJEMY NA NAPISANIE PRACY

Termin ukończenia pisania jest uzależniony głównie od rodzaju i objętości pracy oraz okresu, w którym zostało złożone zlecenie. Na napisanie pracy magisterskiej średnio potrzeba trzech, czterech tygodni, na napisanie pracy licencjackiej dwóch, trzech. Gdy klient złoży zlecenie z odpowiednim wyprzedzeniem, to może mieć pewność, że w tym czasie będzie miał gotową pracę. Przez większość roku można zlecenie złożyć (i rozpocząć pisanie) z dnia na dzień, jeśli jednak klient przyjdzie do nas w kwietniu, czy maju, gdy jest tak zwany gorący okres i mnóstwo zleceń, to powinien się liczyć z tym, że zanim zaczniemy pisać jego pracę będzie musiał poczekać dwa, trzy tygodnie w kolejce.

POPRAWKI WPROWADZAMY BEZ DODATKOWYCH OPŁAT

Zawsze wprowadzamy poprawki do napisanych przez nas prac, jeśli są potrzebne. Nie odcinamy się po tygodniu, czy dwóch od swojej pracy, jak robi to duża część innych serwisów (dla zainteresowanych możemy sporządzić taką listę), ale do końca odpowiadamy za swoją pracę, nie wypieramy się jej, nie odcinamy od niej. Bezpłatne poprawki można zgłosić w ciągu trzech miesięcy (co według nas całkowicie powinno wystarczyć), ale i po tym okresie nikt nie zostaje bez naszej pomocy, tyle tylko, że wtedy trzeba się liczyć z jakąś drobną opłatą. Inne serwisy boją się tej odpowiedzialności – tak, że okres poprawy (jeśli taki w ogóle przewidują) skracają maksymalnie (np. do dwóch tygodni) – tak, żeby i tak nikt nie zdążył z tych “zagwarantowanych” poprawek skorzystać.

ANTYPLAGIAT

Nie za bardzo widzimy potrzebę sprawdzania programem antyplagiatowym własnych prac. Sami je piszemy w naszej siedzibie na miejscu. Nie ma możliwości, aby to był plagiat. W przypadku innych serwisów, gdzie prace piszą współpracownicy, których właściciel serwisu nawet na oczy nigdy nie widział, to jest taka potrzeba. U nas nie ma takiej potrzeby, ale, oczywiście klient może sobie sprawdzić pracę na stronie plagiat.pl – jakby wyszło podobieństwo więcej niż 15 %, to mu pracę bez dodatkowych kosztów poprawimy.

PRZEKAZYWANIE PRACY ROZDZIAŁAMI. CZY MOŻNA OD RAZU ODEBRAĆ CAŁĄ PRACĘ?

Przekazywanie, pisanie pracy rozdziałami jest obowiązkowe. Co by było, gdyby się klientowi nie podobała praca? Pewnie nie chciałby zapłacić, albo domagał się zwrotu pieniędzy. My byśmy się na to nie zgodzili, bo pracownik nad pracą spędził dwa, trzy tygodnie i dostanie (dostał) za nie wynagrodzenie wynikające z jego umowy o pracę. I byłaby to sytuacja dość trudna do rozwiązania, bo ani pracownikowi, ani nam ta praca do niczego potrzebna nie jest. Potrzebna jest ona jedynie klientowi a dla nas jest bezwartościowa. W sytuacji gdy piszemy pierwszy rozdział i trafia on do klienta przed tym, jak zaczniemy pisać resztę pracy, to sytuacja jest inna. Klient może zgłosić swoje uwagi, zastrzaeżenia, zalecenia, które można na bieżąco wprowadzić i resztę pracy napisać już bardziej pod klienta. To odnośnie odbierania pracy rozdziałami.

MOŻNA ZAPŁACIĆ DOPIERO PO OBEJRZENIU PRACY

Można obejrzeć pracę przed zapłatą – pod warunkiem, że klient nie jest anonimowy. Nie zaczniemy pisać pracy dla kogoś, co do którego intencji nie mamy pewności. Może robi to przez złośliwość, albo może konkurencja działa w nieczysty sposób, żeby zapełnić nam terminarz i żebyśmy nie przyjmowali nowych zleceń. Albo ktoś kto się jeszcze waha – acha, złożę zlecenie, to nic nie kosztuje, a później się najwyżej rozmyślę. To nie jest tak – każda godzina naszej pracy kosztuje konkretne pieniądze, nikt za darmo nie pracuje. Pracownicy pracują na etatach, mają na utrzymaniu rodziny, dzieci w przedszkolach, albo szkołach. Co by się nie działo wypłata dla nich musi być. Jesteśmy poważnym serwisem i wymagamy też pewnej powagi od klientów. Oczywiście, nie trzeba podawać swoich danych, można być anonimowym, tylko wtedy trzeba sie liczyć z koniecznością wpłacenia zaliczki.

5 sposobów na szybkie pisanie prac dyplomowych

1. Jak szybko napisać pracę dyplomową?[sta_anchor id=”pomodoro”]

Istnieje technika zarządzania czasem zwana Techniką Pomodoro. Jest to bardzo prosta i bardzo skuteczna technika zarządzania czasem. Pozwól, że podam Ci najpierw, jak tą technikę opisuje specjalistyczna literatura, a na końcu opiszę Ci, jak ją stosuję ja – nieco zmodyfikowaną wersję. Jestem pewien, że taka wiedza przyda Ci się zarówno w życiu codziennym, w pracy i szczególnie w przypadku pisania pracy magisterskiej, pracy inżynierskiej, czy pracy licencjackiej 🙂

Zanim jednak zaczniesz stosować jakąkolwiek technikę zarządzania czasem usiądź na chwilę i wypisz sobie listę zadań co po kolei musisz zrobić, aby ukończyć daną część i/lub rozdział pracy inżynierskiej, magisterskiej, czy pracy licencjackiej. Gotowe? Zaczynamy.

Technika Pomodoro polega na intensywnej pracy przez okres 25 minut. Przez ten czas nie wolno odrywać się od pracy, przeglądać facebooka (zobacz jak to robić w kolejnym punkcie 🙂 ). Nie możesz robić nic innego – tylko pracować.

KUP CZASOMIERZ POMODORO – NAJTANIEJ TUTAJ

Używaj super-czasomierza

Żeby sobie pomóc, możesz ustawić sobie budzik lub minutnik na 25 minut. Ja pracując nad różnymi projektami stosuje specjalne minutniki w kształcie pomidora 😀 takie, jak na zdjęciu powyżej. Osobiście używam czterech.

Po pierwszym 25-minutowym okresie pracy następuje 5 minut przerwy. Przestań pisać pracę inżynierską, pisać pracę magisterską, czy pisać pracę licencjacką. Teraz nie wolno pracować. Należy odpocząć. Ustaw więc minutnik Pomodoro (link) na 5 minut. Jeśli pracujesz na komputerze – a jak wiadomo pisanie pracy magisterskiej, pisanie pracy inżynierskiej, czy pisanie pracy licencjackiej tego wymaga – najlepiej odejdź od niego. Wstań, przejdź się, porozciągaj, odśwież na zewnątrz – zrób coś innego. Po 5 minutach wróć na 25 minut pracy. W ten sposób wykonuj 4 cykle. Po 4 cyklu przerwa wynosi 30 minut. Potem powtórz wszystko od nowa. Technika jest skuteczna, ponieważ nie dopuszcza umysłu do zmęczenia, a pisanie pracy dyplomowej (inżynierskiej, licencjackiej, czy magisterskiej) – jest często męczące… 🙂 Przetestuj i zobacz sam…

A oto mój cykl zarządzania czasem:

Ja na przykład nie lubię pracować tylko 25 minut i dlatego stosuję cykl: 50/10/50/30. Czyli 50 minut pracy, 10 minut przerwy, 50 minut pracy, 30 minut przerwy. Po każdym cyklu 50/10/50/30 staram się przejść do zupełnie innego zadania. Jeśli więc piszesz pracę magisterską, piszesz pracę inżynierską lub piszesz pracę licencjacką – możesz w trakcie jednego całego cyklu skupić się wyłącznie na pisaniu, a w trakcie kolejnego cyklu np. na projekcie 3d, tworzeniu formularza, tworzeniu schematów, czy grafik do swojej pracy dyplomowej. U mnie to działa – robię znacznie więcej w czasie 2,5 godziny niż inni przez pół dnia 🙂

Pomiędzy przygodą a drogą przez mękę. Jak napisać licencjat? • IgiMag

Jeśli jesteś na trzecim roku studiów licencjackich, to albo dopiero Cię to czeka, albo jesteś już w trakcie – pisanie pracy licencjackiej brzmi na większe niż wyzwanie, niż faktycznie jest. Samodyscyplina, dobra organizacja i pewien schemat pracy są tu kluczowe. Jak to zrobić, by nie stracić motywacji do studiów i obronić się na piątkę?

Najtrudniej jest zacząć, a przynajmniej tak się zdaje, bo skończyć czasami też jest trudno. Pisanie pracy licencjackiej jest problematyczne, bo w wypadku większości studentów jest to pierwsza praca naukowa. Zlecanie napisania pracy komuś innemu też nie jest rozwiązaniem – przypisywanie sobie autorstwa cudzego dzieła jest przestępstwem i można za to odpowiadać karnie. My też nie napiszemy licencjatu za Ciebie. Ale można to zrobić na tyle sensownie, że nawet się nie obejrzysz, a praca będzie gotowa.

Czas, dużo czasu

Pisanie każdej pracy naukowej wymaga czasu i wysiłku i tego po prostu nie da się uniknąć. Można jednak ten czas dobrze zorganizować. Promotorzy, którzy wymagają systematycznego nadsyłania prac, pomagają w ten sposób studentom w ogromnym stopniu. Wielu studentów bowiem bez takiej motywacji odkłada pisanie na sam koniec roku akademickiego, co zgrywa się w czasie z zaliczeniami i jest jeszcze bardziej wymagające.

Można napisać dobrą pracę w tydzień, ale oznacza to zdecydowanie więcej wysiłku, niż robienie tego systematycznie. Każdy promotor doceni nadsyłanie jednym rozdziale przez cały rok czy semestr – dzięki temu ma mniej roboty na sam koniec. Warto skorzystać z takiej możliwości.

Najpierw materiały

Zanim zabierzesz się za faktyczne pisanie, musisz spędzić sporo czasu przy poszukiwaniu i analizowaniu materiałów. Jeśli zbierzesz je przed samym procesem pisania, będzie Ci zdecydowanie prościej – nie będziesz musiał jednocześnie grzebać po publikacjach i tworzyć z nich kolejnych rozdziałów. Najlepiej jest to zrobić na samym początku. Warto też ustalić sobie cel tygodniowy, jak dokładna analiza pięciu artykułów w tydzień – dzięki temu bibliografia i część teoretyczna będą obszerne.

Nie będziemy polecać nielegalnych źródeł. Pamiętaj, że Google Scholar jest Twoim najlepszym przyjacielem na trzecim roku, a jeśli prowadzący jeszcze Ci o nim nie powiedzieli, to najlepszy czas się z nim poznać. Wiele publikacji jest umieszczonych na portalach takich jak Academia, ResearchGate czy jstor. W przypadku tego ostatniego użytkownik często musi ponosić opłaty, ale i na to jest rozwiązanie. Część uczelni w Polsce wykupiła do niego otwarty dostęp, dzięki czemu studenci mogą z niego korzystać w czytelniach bibliotecznych. Niektórym studentom przyda się CEEOL, na którym również za dostęp do niektórych publikacji trzeba zapłacić, ale opłaty najczęściej są niewielkie.

Rób bibliografię systematycznie. Serio. I sprawdzaj przypisy

Kiedy mój kolega pisał pracę (akurat magisterską, ale na studiach jednolitych), stwierdził głosem znawcy, że bibliografię najlepiej jest pisać na końcu, bo masz już wszystko. Nie zapomnę, ile wysiłku mu to przysporzyło i ile godzin nad tym spędził. Bibliografię trzeba robić na bieżąco, bo inaczej na sam koniec zamiast skupić się na korektach językowych musimy jeszcze przeklejać źródła.

Ważne są też przypisy. Nie wszyscy promotorzy poprawiają studentom treść przypisów bibliograficznych, dlatego lepiej jest to robić samodzielnie. Po iluś stworzonych przypisach można się przyzwyczaić do ich formuły, w zależności od tego, jaki styl został przyjęty na danym wydziale. Warto rzucać okiem na przypisy w czytanych publikacjach, dzięki czemu można szybciej przyswoić dany styl.

I garść uniwersalnych rad o nauce

Rób przerwy. To niby oczywiste, ale czasem wydaje się nam, że mamy już za mało czasu na przerwy. Tak nie jest – po kilku godzinach nieprzerwanego wysiłku pracujemy i tak mniej wydajnie, więc chyba lepiej zrobić sobie herbatę i kanapki i wrócić do pracy ze świeższym umysłem. Oprócz krótkich przerw przydają się też te dłuższe, idealne na to, by przejść się do sklepu osiedlowego po paczkę orzechów i przewietrzyć głowę.

Mówi się, że najlepiej jest wyłączyć telefon. To uniwersalna rada, ale nie każdy się z nią zgodzi. Niektórzy potrzebują wielu bodźców, by móc się faktycznie skoncentrować na jednym zadaniu. Poza tym ważne jest, by wszystkie obowiązki zrealizować przed pisaniem – wywiesić pranie, zmyć naczynia (żeby były kubki na herbatę i talerze na kanapki), posprzątać biurko. Chodzi o to, żebyś nie stresował się tym, że masz coś jeszcze do zrobienia danego dnia.

Da się napisać pracę licencjacką sprawnie i bez bólu. Może to być nawet ekscytująca przygoda, przypieczętowana obroną na piątkę. Trzeba jednak włożyć w pisanie trochę wysiłku i dobrze zorganizować sobie czas i przestrzeń do pracy.

Ile stron ma mieć praca licencjacka i magisterska?

Ostatnia aktualizacja 24 lutego 2022

Praca licencjacka- ile stron? To jedno z najczęściej zadawanych pytań w styczniu, maju i czerwcu. Ile stron tak naprawdę powinna mieć praca licencjacka i magisterska? Czas na odpowiedź.

Potrzebujesz szybkiej pomocy z pisaniem pracy dyplomowej!

Kliknij i zobacz, co mogę Ci zaoferować

–> Pomoc z pracą dyplomową

–> Pobierz przykładową pracę licencjacką

Nad ilością stron w pracy licencjackiej i magisterskiej będziesz się zastanawiał zazwyczaj w 2 przypadkach.

Jeżeli jesteś pilnym studentem. Na samym początku, przy przygotowaniu planu i konspektu. Szczegółowo przemyślisz strukturę swojej pracy, określisz, ile ma mieć dokładnie stron i dopiero wtedy zaczniesz pisać plan.

Jeżeli jesteś studentem luzakiem. Zaczniesz po prostu pisać i pod koniec pisania zorientujesz się, że masz 30 stron i więcej już raczej nie wymyślisz. Wtedy wpisujesz w Google „praca licencjacka, ile stron” i zaczynasz szukać z nadzieją, że te 30 wystarczy.

W obu przypadkach ten artykuł Ci bardzo pomoże.

Ile stron powinna mieć praca licencjacka?

Standardowa praca licencjacka powinna mieć od 30 do 60 stron A4.

Przykład pracy krótkiej pracy licencjackiej (30 stron)

Oparzenia w praktyce ratownika medycznego praca licencjacka >>

Przykład długiej pracy licencjackiej (65 stron)

Analiza 5-letniej strategii rozwoju powiatu na przykładzie wybranego powiatu w Polsce >>

Jaka powinna być minimalna ilość stron pracy licencjackiej?

Czy jest jakaś minimalna ilość stron dla pracy licencjackiej? Jeżeli skupisz się na samym konkretach (tzw. kolokwialnie „mięsie”), 30 stron powinno wystarczyć.

Jak promotor Ci powie, że 30 stron wystarczy, możesz zinterpretować to tak: „nie lej wody, nie pisz pierdół, nie powtarzaj teorii, skup się na konkretach i będzie dobrze”.

Jako ciekawostkę dodam, że zdarzają się takie wspaniałe uczelnie, na których 25 stron wystarczy. Poniżej screen z wytycznych z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Jaka powinna być maksymalna ilość stron pracy licencjackiej?

W pracy licencjackiej bardzo łatwo przegiąć z ilością stron. Dlatego pamiętaj- Twoja praca nie powinna przekraczać 60 stron.

Jak wychodzi Ci więcej, to musisz wiedzieć, że coś jest nie tak. Prawdopodobnie źle zrobiłeś plan i nie skupiasz się na sednie tematu, tylko rozwadniasz go niczym sprytny kelner piwo w obskurnej knajpie.

Jak promotor na początku zaznacza, że będzie patrzył na ilość i Twoja praca ma mieć minimalnie 60 stron, to niech zapali Ci się czerwona lampka. Od razu myśl nad zmianą promotora. Chyba że chcesz pisać kilkadziesiąt stron teorii i później 10 razy poprawiać plagiat po sprawdzeniu w JSA.

Ile stron powinna mieć praca magisterska?

Czy też słysząc słowa- praca magisterska wyobrażasz sobie opasłe dzieło na kilkaset stron? Na szczęście w większości przypadków nie jest tak źle. Standardowa praca magisterska ma 60-100 stron.

Jaka powinna być minimalna ilość stron pracy magisterskiej?

60 stron to takie minimum, gdy piszesz pracy magisterską z częścią teoretyczną. Czasami możesz mieć szczęście i trafić na promotora, który pozwoli Ci pominąć część teoretyczną i zrobić same badania. Wtedy być może nawet 30 stron wystarczy. Oby tylko materiał był dobry i na temat.

Moim zdaniem w pracy dyplomowej najważniejsze są badania i to one powinny decydować o ocenie, a nie teoria. Szczególnie że masz do wyboru tyle fajnych metod badawczych .

Jaka powinna być maksymalna ilość stron pracy magisterskiej?

Co by się nie działo, nie przekraczaj tych 90- 100 stron. To i tak bardzo dużo. Jeżeli Twój temat pozwala na wielkie lanie wody, to jest za mało precyzyjny. Pomyśl nad zmianą tematu, póki czas.

Jaka powinna być wielkość czcionki w pracy licencjackiej i magisterskiej? Powyższe ilości stron obowiązują przy standardowych wytycznych pisania prac. Czyli: czcionka: Times New Roman,

Times New Roman, wielkość czcionki: 12 pkt,

12 pkt, odstępy między wierszami: 1,5 wiersza,

1,5 wiersza, odstępy między znakami: 0 pkt,

0 pkt, marginesy (prawy, górny i dolny): 2,5 cm,

2,5 cm, margines lewy (z dodanym 1 cm na oprawę): 3,5 cm. Nie możesz zwiększyć rozmiaru czcionki, aby sztucznie generować więcej stron. Nie możesz też wstawiać pustych stron, setek obrazków, tabel i rysunków. To wykluczone praktyki, bardzo tępione przez promotorów. Nawet o tym nie myśl. Nu nu☝☝ Poczytaj więcej o formatowaniu technicznym>>

Kto decyduje o ilości stron w pracy licencjackiej i magisterskiej?

Promotor. To jego musisz zapytać, ile Twoja praca ma mieć stron. Powie 50, pisz na 50. Powie 150, to poświeć na pisanie pracy kilka miesięcy i napisz na 150. Albo zmień promotora.

Zdarzają się promotorzy, lubiący bardzo długie prace, z setkami przypisów, obrazków, wykresów, tabelek, itp. Lubią je skrupulatnie sprawdzać, wytykając Ci każdy przecinek i błąd w przypisie. Takich promotorów unikaj.

Możesz też trafić na superfajnego promotora. Zechce on same konkrety w jak najkrótszej pracy dyplomowej. Wtedy możesz się cieszyć. Dobrze trafiłeś.

Promotor ma zawsze racje. Koniec i kropka. Czy na pewno? Czy nie masz możliwość negocjacji? Czytaj dalej.

Kiedy mam pytać promotora, ile stron na mieć praca dyplomowa? Zanim zaczniesz cokolwiek pisać. Zanim zaczniesz układać plan i szukać bibliografii. Czyli najlepiej jak zapytasz na pierwszym seminarium. Nawet jak ten temat nie zostanie poruszony to Ty podnieść rękę i zapytaj: Panie promotorze, ile stron minimalnie mają mieć nasze licencjaty/ magisterki? I wtedy są dwie opcje. Pierwsza opcja. Promotor powie, że wystarczy 30. Zostaniesz bohaterem swojej grupy niczym hydraulik odpychający zapchaną toaletę. Druga opcja. Promotor powie, że minimalnie 70. Jeszcze pochwali Cię, że zapytałeś. Zostaniesz wrogiem publicznym numer 1, niczym żul, który zbił składkowe pół litra najtańszej gorzały z Biedronki. Jest ryzyko, jest zabawa co nie?

Gdzie znajdę najpewniejsze informacje o ilości stron w mojej pracy dyplomowej?

W wytycznych uczelni. To najważniejszy dokument, z którym musisz się zapoznać przed pisaniem pracy. W każdych (no prawie każdym) wytycznych uczelni jest napisane, ile stron musi mieć praca.

Ale i tak decyduje promotor, który wytyczne uczelni często traktuje z przymrużeniem oka, niczym bogacz z Warszawy koło gospodyń wiejskich z Pszcimia Dolnego.

Poniżej przykłady wytycznych uczelni w sprawie przygotowania prac dyplomowych

Politechnika Białostocka Wydział Zarządzania >>

Uniwersytet Rzeszowski Wydział Informatyki >>

A co jeżeli promotor każe pisać bardzo długą pracę? Student Wiesiek v.s. promotor Bożydar ⚔ Promotor Bożydar na pierwszym seminarium poinformował swoich studentów, że u niego licencjaty muszą mieć przynajmniej 85 stron. Sprytny student Wiesiek sprawdził wytyczne uczelni, gdzie grubaśnym drukiem jest napisane, że prace licencjackie mają mieć od 40 do 60 stron. Wiesiek sprawdził też w czytelni prace starszych roczników. Wszystko się zgadza. Obronione licencjaty mają od 40 do 60 stron. Jednak promotor Bożydar nie przyjmuje krótszych prac. Co może zrobić student Wiesiek?

Opcja 1. Negocjować z promotorem.

Opcja 2. Zmieniać promotora.

Opcja 3. Pisać bardzo długą pracy. Ja bym wybrał bramkę pierwszą. Gdyby się nie udało to ucieczka, czyli opcja numer 2. Na 100% nie pisałbym 80 stron pracy, nawet jakby wynikły z tego chwilowe nieprzyjemności.

Czy więcej stron w pracy dyplomowej znaczy lepiej? Czy warto pisać bardzo długie prace?

Podczas pisania pracy czasami mogą Cię nachodzić szalone myśli. Jedną z ekstremalnych jest pomysł, aby pisać jak najdłuższą pracę, bo wtedy będzie lepsza.

W kilku punkach spróbuję Ci wybić ten pomysł z głowy.

Każda dodatkowa strona zwiększa możliwość plagiatu. Poczytaj więcej o JSA>>

Jak chcesz zwiększyć ilość stron pracy dyplomowej, musisz wymyślić/znaleźć dodatkowe treści. Te treści wcale nie podnoszą wartość merytorycznej pracy , tylko sztucznie ją pompują.

, tylko sztucznie ją pompują. Promotorzy w większości nie lubią długich i nudnych prac. W 90% przypadków nawet jej nie przeczytają.

Pisząc bardzo długą pracę, zmarnujesz dodatkowe kilkanaście- kilkadziesiąt godzin. Wykonasz nikomu potrzebną pracę, ponieważ ten sam lub lepszy efekt osiągniesz, pisząc znacznie krótszy licencjat lub magisterkę.

Jak masz problem z wielką rozległością tematu, bardziej go sprecyzuj. Nie opisuj całego zagadnienia, tylko jego wybrany wąski wycinek. Poczytaj więcej o wyborze tematu>>

Unikaj prac typowo teoretycznych. Są one słabiej ocenianie, nikt nie lubi czytać kilkudziesięciu stron tej samej teorii. Za to JSA bardzo kocha takie prace . Chociaż to trochę zaborcza miłość, bo bardzo często nie chce ich dopuścić do obrony.

. Chociaż to trochę zaborcza miłość, bo bardzo często nie chce ich dopuścić do obrony. Wybieraj prace badawcze. Konkretne, odkrywcze i łatwe do napisania. Boisz się prac badawczych? Nie wiesz, jaką metodę wybrać? Czytaj więcej o pracach badawczych>>

A i jeszcze jednak bardzo ważna kwestia. Założę się, że o tym nie myślałeś wcześniej.

Długa praca = więcej potencjalnych problemów na obronie.

Chociaż w artykule na temat obrony pracy przekonywałem Cię, że obrona to pestka i formalność, to chcę Ci wspomnieć o kwestii, która tę formalność może bardzo skomplikować.

Podczas obrony promotor, recenzent, dziekan i każdy członek komisji może zadać Ci dowolne pytanie dotyczące treści pracy. To pewnie wiesz.

A teraz zastanów się:

Dłuższa praca = więcej literatury+ więcej możliwych pytań z literatury.

Pytania mogą być skomplikowane.

Pytania mogą dotyczyć książek, których nigdy nie widziałeś na oczy (bo tylko wziąłeś definicje lub myśli autora).

Często wiedza z książek wyklucza się wzajemnie. Ty o tym nie wiesz, nie przeczytałeś tych książek.

Pracownicy naukowi zazwyczaj znają te książki lepiej niż Ty. Często nie lubią danych autorów, innych lubią.

Stosowanie wielkiej ilości źródeł, których nie znasz to pułapka. Sam robisz sobie źle. Każdy członek komisji egzaminacyjnej może Ci zadać pytanie z dowolnego źródła, które zastosujesz. Jak nie odpowiesz- będzie lipa.

Dlaczego warto skrócić część teoretyczna do minimum?

Pisanie części teoretycznej można porównać do kopania rowów. To prosta, ciężka i nudna czynność. Jak to możesz zrobić bardzo szybko i w miarę bezboleśnie rozkminiłem w dwóch artykułach.

Jak napisać rozdział w 1 dzień>>

7 sposobów na rozdział teoretyczny>>

Bardzo nie polecam Ci pisać bardzo długich rozdziałów teoretycznych. Dlaczego?

Więcej teorii -ryzyko plagiatu w JSA. Promotor nie zawsze wyłączy Ci cytaty, definicje, ustawy, itp.

Promotor nie zawsze wyłączy Ci cytaty, definicje, ustawy, itp. Nie wymyślasz niczego nowego. Jak masz oklepany temat, to teoria jest komplikacją definicji i myśli innych autorów. Przyznasz, że bardzo niekreatywna praca.

Jak masz oklepany temat, to teoria jest komplikacją definicji i myśli innych autorów. Przyznasz, że bardzo niekreatywna praca. Promotorzy i recenzji nie czytają części teoretycznej. Podobał Ci się film Joker z 2019 roku? Zajebisty prawda? A gdybym kazał Ci oglądać i czytać jego recenzje przez najbliższe 2 tygodnie dalej podobałby Ci się? Promotorzy też doskonale znają teorię na dany temat i nie chcą jej czytać po raz kilkusetny w kolejnej pracy dyplomowej.

Ile stron powinna mieć część teoretyczna, dowiesz się w dalszej części.

Dlaczego warto robić jak najdłuższą część badawczą?

Tutaj nic nie napiszę. Dlaczego? Bo wszystko opisaliśmy w poniższym artykule.

7 powodów, dla których warto napisać pracę badawczą >>

Przeczytaj, przemyśl i zastosuj.

Kiedy warto porywać się na pisanie bardzo długiej pracy?

Być może czytasz artykuł ten artykuł i kręcisz głową z dezaprobatą. W końcu mówisz- ale jak chcę napisać długą pracę!!

Twoja decyzja 🙂 Ja podpowiem Ci tylko, kiedy warto, abyś pisał bardzo długą pracę.

Kiedy temat Cię wybitnie interesuje . Dużo czytasz, oglądasz i myślisz o danym zjawisku. Wtedy napisanie 80 stron nie powinno stanowić dla Ciebie żadnego problemu.

. Dużo czytasz, oglądasz i myślisz o danym zjawisku. Wtedy napisanie 80 stron nie powinno stanowić dla Ciebie żadnego problemu. Kiedy doskonale znasz literaturę na dany temat. Jesteś pewny, że na obronie nikt Cię nie zagnie z cytowanej literatury? Pisz pracę nawet na 200 stron.

Jesteś pewny, że na obronie nikt Cię nie zagnie z cytowanej literatury? Pisz pracę nawet na 200 stron. Jeżeli dzięki napisaniu pracy zdobędziesz dodatkowe kompetencje. Przykładowo planujesz karierę instagramerki o milionowych zasięgach. Musisz zdobyć interdyscyplinarną wiedzę z wielu dziedzin. Wtedy napisanie długiej pracy jest zasadne. Podczas pisania się uczysz.

Przykładowo planujesz karierę instagramerki o milionowych zasięgach. Musisz zdobyć interdyscyplinarną wiedzę z wielu dziedzin. Wtedy napisanie długiej pracy jest zasadne. Podczas pisania się uczysz. Jeżeli jesteś praktykiem danej dziedziny i chcesz pogłębić swoją wiedzę. Przykładowo, zajmujesz się hodowlą jedwabników. Nie zaszkodzi, jeżeli przy okazji pisania pracy, przeczytasz 30 książek o jedwabnikach. Dzięki temu znacznie poszerzysz swoją wiedzę i być może zastosujesz nowe pomysły w swojej hodowli.

Ile rozdziałów powinna mieć praca licencjacka?

Zazwyczaj wystarczą 3 rozdziały. 2 teoretyczne i 1 badawczy. Jak potrzebujesz więcej informacji, sprawdź artykuł.

Jak napisać plan pracy licencjackiej i magisterskiej >>

Ile rozdziałów powinna mieć praca magisterska?

Zazwyczaj wystarczy 4-5 rozdziałów. 2-3 rozdziały teoretyczne, rozdział metodologiczny i rozdział badawczy.

Jak potrzebujesz więcej informacji- sprawdź artykuł.

Jak napisać plan pracy magisterskiej >>

Czy każdy rozdział musi mieć podobną ilość stron? W wielu źródłach i wytycznych przeczytasz, że musisz zachować podobną wielkość rozdziałów. Przeczytasz też, że część teoretyczna i badawcza musi mieć podobną długość? Czy to zawsze prawda? Nie. Część badawcza jest najważniejsza i zazwyczaj decyduje o ocenie Twojej pracy. Dlatego też może być znacznie dłuższa od nudnej części teoretycznej. Oczywiście przedstaw swój pomysł dla promotora i uzgodnij z nim, że chcesz pisać dłuższą część badawczą.

Ile stron powinny mieć poszczególne elementy pracy licencjackiej i magisterskiej?

Teraz krótko powiem Ci, ile powinny mieć stron konkretne elementy Twojej pracy dyplomowej. W 80% podobnie będzie u Ciebie, ale są uczelnie, które np. wymagają wstępu na 5 stron. Więc nie bierz tego za pewnik, zawsze sprawdzaj wytyczne i pytaj promotora.

Pod każdym opisem masz też link do naszych przykładów, żebyś mógł sprawdzić, jak konkretna część pracy wygląda w praktyce.

Ile stron powinien mieć konspekt?

3-5 stron wystarczy, jak piszesz tylko dla siebie.

Od 2 do 15 stron. Jak piszesz, bo wymaga tego promotor lub na zaliczenie seminarium. Nie ma określonego schematu. Musisz dopytać promotora.

Zobacz przykładowe konspekty>>

Ile stron powinien mieć plan?

Dobry plan zazwyczaj mieści się na 1 stronie. W przypadku bardzo rozbudowanych prac mogą to być 2 strony. Nigdy więcej.

Sprawdź przykładowe plany >>

Ile stron powinien mieć wstęp?

Od 1,5 do 3 stron. Optimum to dwie strony.

Zdarzają się uczelnie, które wymagają wstępów minimalnie 5 stron.

Sprawdź przykładowe wstępy >>

Ile stron powinien mieć rozdział teoretyczny?

Od 10 do 40 stron.

Niestety, nie ma górnego limitu, ale jak wspomniałem wielokrotnie wcześniej- zachowaj umiar. Nie rób jednego rozdziału dłuższego niż 15 stron. Jak tekst ma być dłuższy- podziel go na 2 rozdziały.

Dąż też do zmniejszenia teorii. Idealnie jakby promotor zgodził się na 10-stronicowy rozdział teoretyczny.

Sprawdź przykładowe rozdziały teoretyczne >>

Ile stron powinien mieć rozdział metodologiczny?

Dla ułatwienia zastosuje podział.

Pełny rozdział metodologiczny. 10-12 stron. W pracach występuje jako osobny rozdział. Stosowany zazwyczaj w bardziej rozbudowanych pracach licencjackich i prawie wszystkich magisterskich. Zawiera wszystkie definicje i szczegółowe rozpisanie poszczególnych elementów metodologii.

Skrócony rozdział metodologiczny.2-5 stron. Występuje jako podrozdział rozdziału badawczego. Stosowany w prostszych pracach albo gdy promotor nie wymaga wcale metodologii. Zawiera tylko najważniejsze informacje, takie jak: cel badań, problemy, hipotezy badawcze, itp.

Sprawdź przykładowe rozdziały metodologiczne >>

Ile stron powinien mieć rozdział badawczy?

15-30 stron to optymalna ilość. Wszystko zależy od wybranej metody badawczej, ilości pytań w ankiecie i setek innych czynników.

Pamiętaj zawsze, że to najważniejsza część Twojej pracy. Nie ma górnego limitu ilości stron, ale nigdy nie lej wody, pisz konkretnie.

Nie przegnij też w drugą stronę. Jeżeli będziesz miał mniej niż 5 stron rozdziału badawczego, to istnieje duże ryzyko, że promotor zabije Cię śmiechem. Może Cię także zapytać, w jaki magiczny sposób dotarłeś tak daleko, bo Twoja edukacja powinna zakończyć się na obsłudze łopaty.

Sprawdź przykładowe rozdziały badawcze >>

Ile stron powinny mieć wnioski/ podsumowanie badań?

Wnioski zwane inaczej podsumowaniem badań to czasami podrozdział rozdziału badawczego, czasami osobny rozdział. Jest to tak ważne, że trzeba koniecznie się nad tym pochylić.

Wnioski powinny mieć minimalnie 2-3 stron. Maksymalnie 5-10.

Nigdy nie zapominaj o napisaniu wniosków, nawet jeżeli nikt tego nie wymaga. Każdy oceniający czyta Twoje wnioski. Jeżeli są dobrze napisane i ciekawe masz wielkiego plusa już na starcie.

Wnioski i podsumowanie badań znajdziesz w każdym naszym przykładowym rozdziale badawczym.

Sprawdź przykładowe rozdziały badawcze >>

Ile stron powinna mieć dyskusja?

Dyskusja to element wymagany zazwyczaj w pracach magisterskich lub ambitniejszych pracach licencjackich.

Zazwyczaj wystarczy napisanie około 5 stron dyskusji.

Jeżeli na Twój temat jest bardzo mało badań, możesz zrobić krótszą dyskusję. Jeżeli temat jest bardzo szeroko badany i omawiany skup się tylko na najciekawszych i najnowszych badaniach.

Sprawdź przykładowe dyskusje >>

Ile stron powinno mieć zakończenie?

Od 1,5 do 3 stron. Optimum to dwie strony. Zdarzają się uczelnie, które wymagają wstępów na minimalnie 5 stron.

Sprawdź przykładowe zakończenia >>

Ile stron powinno mieć streszczenie?

Streszczenie to prosty temat, jeżeli chodzi o ilość stron. Streszczenie zajmuje zazwyczaj połowę strony A4, czasami całą stronę.

Pamiętaj. Tutaj nie używasz kwiecistych słów i zapełniaczy. Przy streszczeniu mniej znaczy więcej.

Sprawdź przykładowe rozdziały badawcze >>

Ile stron powinna mieć bibliografia?

Przy bibliografii sprawa jest bardzo prosta. Robisz ją na końcu pisania pracy, prawidłowo, zgodnie z zasadami formatowania technicznego i ile stron wyjdzie, to będzie dobrze.

Zazwyczaj bibliografię zamkniesz w 2-4 stronach.

Pytania i odpowiedzi na koniec

Podczas pisania tego artykułu przejrzałem fora i zapytałem studentów, co chcą wiedzieć o ilości stron w pracach dyplomowych. Poniżej pytania i odpowiedzi.

Jak numerować strony w pracy dyplomowej?

Odpowiedź na to pytania znajdziesz w tym artykule i filmiku.

Numery stron w pracy dyplomowej. Jak je ustawić?>>

Ile znaków musi mieć praca licencjacka i magisterska?

Praca licencjacka od 40 do 60 stron znormalizowanego maszynopisu. Czyli 48–72 tysiące znaków ze spacjami.

Praca magisterska od 60 do 80 stron. Czyli 72–96 tysięcy znaków ze spacjami.

Do tej objętości tej nie wlicza się bibliografii.

Czy do ilości stron pracy dyplomowej wlicza się bibliografię, wszystkie spisy, aneksy i załączniki?

Do ilości stron pracy dyplomowej wlicza się:

strona tytułowa,

strona z podziękowaniami lub dedykacją,

spis treści,

bibliografia,

spis ilustracji, tabel, wykresów, itp.

Do objętości pracy dyplomowej nie wlicza się aneksów i załączników.

W załącznikach/aneksach możesz umieścić:

długie dokumenty źródłowe ważne dla odbioru i zrozumienia Twojej pracy,

regulaminy,

ustawy,

rozporządzania,

ilustracje,

tabele,

ulotki,

foldery

materiały, które nie mieszczą się w przypisach i nie są integralną częścią pracy.

Wielka prośba

Przydał Ci się ten artykuł? Pomogłem Ci? Pomóż mi dotrzeć do innych osób, którym ta wiedza może pomóc. Jak to zrobić?

1. Udostępnij na FB

2. Podeślij znajomemu link mailem lub na Messengerze

3. Zostaw komentarz poniżej Możesz nawet ponarzekać. Dla mnie to zaszczyt, że przeczytałeś artykuł do końca.

Nie zapomnij o pobraniu prezentów!

Jak szybko i sprawnie napisać pracę licencjacką lub magisterską?

Jak napisać pracę licencjacką i magisterską?

Siedzisz przed komputerem, wpatrujesz się w białą kartkę worda i nie wiesz od czego zacząć? A może robisz wszystko poza pisaniem pracy licencjackiej? Chciałbyś wreszcie ją napisać i mieć ją z głowy? To mam dla Ciebie dwie wiadomości – złą i jeszcze gorszą.

Zła wiadomość: Praca licencjacka czy magisterska nie napisze się sama.

Bardzo zła wiadomość: Czeka Cię dużo pracy.

Nie pocieszyłem Cię za bardzo, co? Nie martw się! Mam plan, który pomoże Ci napisać pracę licencjacką szybko, sprawnie i co najważniejsze bez większych poprawek ze strony promotora. Ten plan opiera się na sztuczkach, stosowanych przez zawodowych pisarzy, które pomagają w efektywnej pracy. Dzięki nim, sam napisałem moje prace magisterskie, po 80 stron każda, w niecałe dwa tygodnie.

To jak szybko i sprawnie napisać pracę licencjacką?

#1 Zajmij się tylko jednym typem zadań

Praca licencjacka to projekt, który wymaga wielu różnych rodzajów działań do skończenia. Te działania to:

Poszukiwanie źródeł i zaznaczanie stron w książkach. Pisanie. Edytowanie. Dostosowywanie pracy do uwag promotora.

Chcesz zacząć pisać swoją pracę szybko i sprawnie? To jednym z tricków zawodowych pisarzy jest zajmowanie się tylko jedną grupą zadań. Jak piszesz, to tylko piszesz, nie edytujesz i nie szukasz źródeł. Dlaczego tak?

Przy każdej z powyższych czynności wykorzystujesz inną część mózgu. Np. pisanie i edytowanie wzajemnie się wyklucza, ponieważ przy pisaniu myślisz kreatywne i wykorzystujesz swoją prawą półkulę, a przy edytowaniu, uaktywnia się krytyczne myślenie i lewa półkula.

Ograniczenie się do jednego typu zadań sprawi, że będziesz bardziej skupiony. Nie będziesz marnował czasu na nieustanne wdrażanie się i przeskakiwanie między różnymi działaniami.

#2 Przygotuj wcześniej materiały

Istotną częścią w tym punkcie jest konspekt, w którym masz już wypisane rozdziały i podrozdziały. Idziesz z nim do biblioteki, wypożyczasz odpowiednie książki i dopasowujesz je do swoich rozdziałów.

Rozdział II Metodologia Customer Development 2.1. Czym jest Customer Development 98 – 104, Podręcznik budowy startupów.

17 – 20, Lean startup. 2.2. Czteroetapowy proces funkcjonowania startupów 23 – 27, Podręcznik budowy startupów.

Im więcej stron uda Ci się dopasować do rozdziałów, tym szybciej i sprawniej napiszesz swoją pracę. Przed rozpoczęciem pisania mojej pracy miałem dopasowane jakieś 80% rozdziałów do literatury, dlatego wystarczyło skupić się tylko na pisaniu i wyglądałem, jak kot na tym obrazku:

#3 Pracuj na kilka ekranów

Na jednym monitorze masz otwartą książkę, z której przepisujesz wiedze, na drugim otwartego Worda z pracą, a na trzecim spis treści. Nie musisz przeskakiwać ciągle na jednym ekranie pomiędzy różnymi okienkami, dlatego pisanie staje się szybkie i przyjemne. Piszesz efektywnie.

#4 Rywalizuj z innymi

Chcesz napisać pracę licencjacką szybciej? Poszukaj kogoś, kto ma trochę więcej stron niż Ty (około 5-10). Nie może mieć za dużo, ponieważ się zniechęcisz, ale też nie za mało, bo z łatwością go wyprzedzisz i stracisz motywację. Ścigając się z kimś innym, zawsze będziesz sprawdzany czy piszesz i jakie są Twoje postępy. To motywuje do działania i sprawia, że chcesz napisać jak najwięcej.

Pisząc pracę licencjacką ścigałem się z kilkoma różnymi osobami. Każdego w końcu wyprzedzałem i musiałem ich zmieniać. Mała rywalizacja mocno mnie zmotywowała do pisania 🙂

#5 Pamiętaj o jakościowych przerwach

Nie pracuj nieustannie, tylko co 40 – 60 minut wstań rozprostować kości, zrobić sobie herbatę oraz zjeść przekąski. Człowiek ma ograniczone okienko skupienia i żeby pracować wydajnie, musisz robić sobie przerwy. Dla mnie najlepszymi przekąskami są orzechy. Dostarczają one mnóstwo energii, są lekkostrawne, ich chrupanie mnie relaksuje oraz po ich zjedzeniu długo nie jestem głodny.

#6 Wycisz telefon!!!

Nic tak nie rozprasza, jak dzwoniący telefon, messenger, instagram czy inne dźwięki z smartfonowych aplikacji. Dlatego wiesz co musisz zrobić, prawda?

Wiem, że to trudne. Wiem, że to bolesne. Ale wiem też że konieczne.

Zawsze, gdy siadałem do pisania pracy, to wyciszałem swój telefon i go chowałem. Po jakimś czasie zapominałem o nim i spokojnie zajmowałem się pracą. Przez 2-3 godzinki ludzie przeżyją jakoś bez Ciebie.

Jak napisać pracę licencjacką? – Podsumowanie

Napisanie pracy licencjackiej nie jest takie straszne jak je wszyscy malują. Najważniejsze jest to, by zacząć 🙂 Jak zaczniesz i stworzysz konspekt pracy, to reszta, to już bułka z masłem. Musisz tylko znaleźć książki, dopasowane tematycznie do Twojej pracy, przypisać materiał do Twojego konspektu i później zająć się wypełnianiem białych luk.

Jeżeli wykorzystasz moje sposoby przy pisaniu, to szybko i efektywnie uda Ci się napisać pracę licencjacką. Zobaczysz, że przyjdzie pójdzie Ci znacznie łatwiej i będziesz pracował w dużo szybszym tempie.

Masz jakieś swoje sposoby na to jak napisać pracę licencjacką? Podziel się nimi ze mną w komentarzach. Myślę, że przydadzą się wszystkim studentom, którzy będą ten artykuł czytali.

5 sposobów na szybkie pisanie prac dyplomowych

1. Jak szybko napisać pracę dyplomową?[sta_anchor id=”pomodoro”]

Istnieje technika zarządzania czasem zwana Techniką Pomodoro. Jest to bardzo prosta i bardzo skuteczna technika zarządzania czasem. Pozwól, że podam Ci najpierw, jak tą technikę opisuje specjalistyczna literatura, a na końcu opiszę Ci, jak ją stosuję ja – nieco zmodyfikowaną wersję. Jestem pewien, że taka wiedza przyda Ci się zarówno w życiu codziennym, w pracy i szczególnie w przypadku pisania pracy magisterskiej, pracy inżynierskiej, czy pracy licencjackiej 🙂

Zanim jednak zaczniesz stosować jakąkolwiek technikę zarządzania czasem usiądź na chwilę i wypisz sobie listę zadań co po kolei musisz zrobić, aby ukończyć daną część i/lub rozdział pracy inżynierskiej, magisterskiej, czy pracy licencjackiej. Gotowe? Zaczynamy.

Technika Pomodoro polega na intensywnej pracy przez okres 25 minut. Przez ten czas nie wolno odrywać się od pracy, przeglądać facebooka (zobacz jak to robić w kolejnym punkcie 🙂 ). Nie możesz robić nic innego – tylko pracować.

KUP CZASOMIERZ POMODORO – NAJTANIEJ TUTAJ

Używaj super-czasomierza

Żeby sobie pomóc, możesz ustawić sobie budzik lub minutnik na 25 minut. Ja pracując nad różnymi projektami stosuje specjalne minutniki w kształcie pomidora 😀 takie, jak na zdjęciu powyżej. Osobiście używam czterech.

Po pierwszym 25-minutowym okresie pracy następuje 5 minut przerwy. Przestań pisać pracę inżynierską, pisać pracę magisterską, czy pisać pracę licencjacką. Teraz nie wolno pracować. Należy odpocząć. Ustaw więc minutnik Pomodoro (link) na 5 minut. Jeśli pracujesz na komputerze – a jak wiadomo pisanie pracy magisterskiej, pisanie pracy inżynierskiej, czy pisanie pracy licencjackiej tego wymaga – najlepiej odejdź od niego. Wstań, przejdź się, porozciągaj, odśwież na zewnątrz – zrób coś innego. Po 5 minutach wróć na 25 minut pracy. W ten sposób wykonuj 4 cykle. Po 4 cyklu przerwa wynosi 30 minut. Potem powtórz wszystko od nowa. Technika jest skuteczna, ponieważ nie dopuszcza umysłu do zmęczenia, a pisanie pracy dyplomowej (inżynierskiej, licencjackiej, czy magisterskiej) – jest często męczące… 🙂 Przetestuj i zobacz sam…

A oto mój cykl zarządzania czasem:

Ja na przykład nie lubię pracować tylko 25 minut i dlatego stosuję cykl: 50/10/50/30. Czyli 50 minut pracy, 10 minut przerwy, 50 minut pracy, 30 minut przerwy. Po każdym cyklu 50/10/50/30 staram się przejść do zupełnie innego zadania. Jeśli więc piszesz pracę magisterską, piszesz pracę inżynierską lub piszesz pracę licencjacką – możesz w trakcie jednego całego cyklu skupić się wyłącznie na pisaniu, a w trakcie kolejnego cyklu np. na projekcie 3d, tworzeniu formularza, tworzeniu schematów, czy grafik do swojej pracy dyplomowej. U mnie to działa – robię znacznie więcej w czasie 2,5 godziny niż inni przez pół dnia 🙂

🏆🏃💨 Jak napisać pracę dyplomową szybciej, łatwiej i bez problemów?

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

1) Kiedy rozpoczyna się program i jak długo trwa?

Program rozpoczyna się w momencie, gdy wykupisz do niego dostęp. Dostaniesz maila z danymi do logowania. Kurs trwa 12 tygodni, ale możesz przejść go szybciej. Rekordzista zrobił to zaledwie w 2 dni i napisał swoją pracę w kolejne 12 dni!

2) Czy od razu będę miał dostęp do treści kursu?

TAK. Od razu otrzymasz dostęp do nagrań video, materiałów, tajnej grupy i innych rzeczy.

3) Jak długo będę miał dostęp do kursu?

Domyślnie jest to 12-miesięcy – zdążysz przez ten czas średnio napisać 4 prace. 🙂

4) A jeżeli z jakiegoś powodu nie zdążę?

Spokojnie, jeszcze nikt tego nie potrzebował. Natomiast jeśli się tak zdarzy to przedłużę Ci dostęp na kolejny rok za symboliczne kilka procent wartości kursu.

5) Co jeśli program nie spełni moich oczekiwań?

Jeżeli uznasz, że zakupiony przez Ciebie kurs nie spełnia Twoich oczekiwań, to otrzymasz zwrot pieniędzy. Dostajesz od nas gwarancję satysfakcji i masz na to 30 dni od daty zakupu. Po prostu napisz e-mail na: [email protected] – zwrócimy Ci 100% wpłaty.

6) Jakich narzędzi potrzebuję, żeby wynieść z programu, jak najwięcej?

Nasze kursy możesz przerabiać w dowolnym miejscu. Wystarczy dostęp do Internetu i standardowe programy do otwierania dodatkowych plików (MS Office, PDF, ect.). Rekomendujemy korzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Firefox lub Chrome oraz pakietu MS Office 2013 lub nowszego.

7) Potrzebuję fakturę. Czy ją dostanę?

Tak. System jest zintegrowany z platformą do płatności i z usługą iFirma, która wyśle Ci na maila fakturę po zakupie kursu.

MASZ PYTANIE?

Napisz e-mail na:

[email protected]

lub

na naszego fb ➡️➡️➡️

Jak napisać pracę licencjacką krok po kroku

Studentom często spędza sen z powiek konieczność napisania pracy dyplomowej. Mimo pisania prac zaliczeniowych, nawet ci pracowici studenci obawiają się, że nie dadzą sobie rady z samodzielnym napisaniem pracy, od której zależy to, czy uzyskają tytuł licencjata. Nic bardziej mylnego.

Eurostudent podpowiada, jak napisać pracę licencjacką krok po kroku. Poniżej kilka wskazówek, które warto wziąć pod uwagę.

Krok 1. Wybór promotora

Wybierz promotora, który będzie dla ciebie inspiracją i z którym dobrze się komunikujesz. Na pewno ułatwi to dalszą pracę, bo przecież to właśnie promotor będzie ci towarzyszył przez cały proces pisania pracy licencjackiej.

Krok 2. Temat pracy

Wybierz temat pracy, który będzie cię interesował. Inaczej podchodzi się do nudnego tematu, a inaczej do dziedziny, w której dobrze się czujesz, którą rozumiesz i być może, z którą będziesz wiązał przyszłość. Pogłębianie interesującej cie dziedziny może być bardzo satysfakcjonujące.

Pamiętaj również, aby wybór promotora był zależy od wyboru tematu pracy i na odwrót. Twój promotor powinien być specjalistą w dziedzinie, której wycinek będzie twoim tematem pracy. Wtedy pomoc promotora będzie niezwykle cenna.

Krok 3. Ramowy plan

Ustal z promotorem ramowy plan pracy. Łatwiej będzie ci zdobywać wiedzę na ten temat i stopniowo uzupełniać swoją pracę o kolejne fragmenty. Będziesz też świadomy, ile pracy jest już za tobą, ale ile przed tobą.

Krok 4. Materiały

Na podstawie dotychczasowej wiedzy i wskazówek promotora dobierz materiały, dzięki którym zdobędziesz wiedzę niezbędną do napisania pracy licencjackiej. Rozplanuj sobie czas na zapoznawanie się z materiałem. Lepiej ten proces rozłożyć na kilka wizyt w bibliotece niż scedować wszystko na jeden dzień – takie przyswajanie wiedzy nie będzie efektywne.

Krok 5. Pisz i pytaj

Po napisaniu pierwszej partii materiału, koniecznie skonsultuj się z promotorem. To pozwoli ci ocenić dotychczasową pracę, ale też pokazać dalszy kierunek. Jeśli błędnie obrałeś kierunek pisania, to po pierwszej konsultacji powinieneś wrócić na właściwy tor i nie będziesz tracił w przyszłości czasu na poprawianie całej pracy.

Krok 6. Systematyczność

Systematyczny sposób działania na pewno się opłaci. Biorąc pod uwage jakość współpracy z promotorem, jak i efektywność w pisaniu pracy licencjackiej. Ponadto praca etapami nie przytłoczy cię, a za to da dodatkowo poczucie, że panujesz nad całym przedsięwzięciem.

Krok. 7 Obrona

Po napisaniu pracy licencjackiej i zatwierdzeniu jej przez promotora pozostają już tylko sprawy formalne i przygotowanie się do obrony pracy licencjackiej. Jest to czas na powtórkę materiału z całych studiów i z tego zawartego w pracy dyplomowej. Nie stresuj się. Jeśli samodzielnie napisałeś pracę licencjacką i rzetelnie się do tego przygotowywałeś, nie ma możliwości, abyś nie wyszedł zwycięsko z tej potyczki.

Warto pamiętać, że praca licencjacka to idealna wprawka przed napisaniem pracy magisterskiej. Zatem nie ma co się bać, tylko pozytywnie nastawić się do napisania swoich prac dyplomowych. Być może dla niektórych będzie to też dobry sposób na oswojenie się ze studiami doktoranckimi, podyplomowymi i innymi aktywnościami naukowymi.

Kiedy zaczynaliście pisać pracę?

Witam, dodałam ten wpis do działu rekrutacja ponieważ nie da się go dodać do działu miasta studenckie. A więc mam problem z akademikiem, a mianowicie rekrutuje się w II turze na uniwersytet papieski na kierunek psychologii na którym wyniki są 19 września. Moim drugim wyborem jest uniwersytet rolniczy kierunek ekonomia a wyniki 4 września. Mam problem z akademikiem ponieważ w większości miejsca można zająć do 31 sierpnia a ja nie mam statusu studenta i obawiam się o to że zostanę na tak zwanym lodzie. Czy ktoś się orientuje co z osobami z II tury i mógłby mi jakoś doradzić? Narazie dzwoniłam do AGH i nie mają miejsc a na rolniczy o miejsce mogą się ubiegać tylko osoby przyjęte na studia. Bardzo proszę o pomoc

키워드에 대한 정보 jak napisać pracę licencjacką w 3 dni

다음은 Bing에서 jak napisać pracę licencjacką w 3 dni 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 6 top tips jak napisać pracę licencjacką/ pracę magisterską

  • Praca dyplomowa
  • praca licencjacka
  • praca magisterska
  • licencjat
  • magisterka
  • pisanie pracy
  • uniwersytet
  • uczelnia
  • uczelnia wyższa
  • egzamin magisterski
  • egzamin licencjacki
  • obrona pracy dyplomowej
  • studia
  • studia wyższe
  • SGH
  • Szkoła Główna Handlowa

6 #top #tips #jak #napisać #pracę #licencjacką/ #pracę #magisterską


YouTube에서 jak napisać pracę licencjacką w 3 dni 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 6 top tips jak napisać pracę licencjacką/ pracę magisterską | jak napisać pracę licencjacką w 3 dni, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

See also  Stacja Demontażu Pojazdów Zabrze | Stacja Demontażu Pojazdów Lo-Stark Od Kuchni! 답을 믿으세요

Leave a Comment