Jak Ogarnąć Swoje Życie | Jak Ogarnąć Swoje Życie – 3 Kroki 상위 261개 베스트 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “jak ogarnąć swoje życie – JAK OGARNĄĆ SWOJE ŻYCIE – 3 KROKI“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 TwojaNowaŚwiadomość 이(가) 작성한 기사에는 조회수 91,201회 및 좋아요 5,119개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

jak ogarnąć swoje życie 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 JAK OGARNĄĆ SWOJE ŻYCIE – 3 KROKI – jak ogarnąć swoje życie 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Jeżeli film Ci się podoba – daj kciuk w górę.
Subskrybuj kanał jeżeli chcesz oglądać więcej filmów takich jak ten.
Wspieraj kanał na PATRONITE:
http://bit.ly/2HL8ndV
Polub stronę na facebooku:
https://www.facebook.com/twojanowaswi…
————————————————————————–
Film o katharsis emocjonalnym: https://www.youtube.com/watch?v=PQlLy…
Film o pracy z traumą: https://m.youtube.com/watch?v=mZV9M35…
Ostatnie Q\u0026A: https://www.youtube.com/watch?v=cDhBW…
W razie pytań proszę o kontakt na: [email protected]

jak ogarnąć swoje życie 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Jak zmienić swoje życie na lepsze – Poradnia CO tam?

W końcu tylko tak można wprowadzić w swoim życiu długofalowe zmiany na lepsze. A co możesz zrobić? Inspiracja i motywacja. Przede wszystkim poszukaj motywacji i …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: psychoterapiacotam.pl

Date Published: 1/26/2021

View: 2466

Jak zmienić swoje życie na lepsze? 12 rzeczy, które musisz …

Nie oglądaj się ciągle za siebie, nie rozpamiętuj tego, co było źle, ani tego, co sama mogłaś zrobić lepiej. Nie pisz po pijaku do byłych, a już …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: joannapachla.com

Date Published: 11/29/2022

View: 93

Jak zmienić swoje życie? Oto 40 prostych sposobów

Zastanawiasz się, jak zmienić swoje życie, by było lepsze? Dlaczego nie jest ealnie piękne już teraz? Odpowiedzi mogą być tysiące, a nawet więcej.

+ 여기에 보기

Source: przewodnikduchowy.pl

Date Published: 6/25/2022

View: 4240

Jak zmienić swoje życie? Plan krok po kroku – Pokonaj Lęk

Pamiętaj, że w tym punkcie możesz zwrócić się do specjalisty zdrowia psychicznego. Psychoterapia nie jest zarezerwowana tylko dla osób, z …

+ 여기에 보기

Source: www.pokonajlek.pl

Date Published: 12/6/2021

View: 6898

Jak zmienić swoje życie? 10 kroków – Stressfree.pl

Jeśli nie wyrabiamy w sobie pozytywnych nawyków i nie dbamy o jakość naszego życia – nie liczmy na to, że samo z siebie stanie się ono lepsze! Gotowi na zmiany?

+ 여기에 보기

Source: stressfree.pl

Date Published: 4/16/2022

View: 3068

4 rzeczy, które zmieniają życie – Edyta Zając | psychologia

Jakie rzeczy zmieniają życie? W artykule znajdziesz cztery niezawodne sposoby na dokonywanie zmian, które zostaną z Tobą na długo.

+ 여기에 표시

Source: edytazajac.pl

Date Published: 8/16/2022

View: 1043

Jak zmienić życie na lepsze i odnaleźć szczęście – część 1

Więc przecierasz oczy, z trudem podnosisz się z łóżka i bierzesz szybki prysznic. Potem kawa, szybkie mycie zębów i do pracy. Pora zacząć kolejny zwykły dzień …

+ 여기를 클릭

Source: dawidbaginski.com

Date Published: 7/19/2021

View: 7975

Jak zmienić swoje życie i jak być szczęśliwym, gdy tkwisz w …

Jak zmienić swoje życie i jak być szczęśliwym, gdy tkwisz w „sytuacji bez wyjścia”… RA – Jasna Polska · Praca & Antykariera – Obfitość & Pieniądze, Psychika – …

+ 여기에 더 보기

Source: jasnapolska.pl

Date Published: 1/24/2021

View: 9884

Jak zmienić swoje życie na lepsze w ciągu zaledwie jednego …

Zmniejsz swoje porcje, jedz lekko, zdrowo i smacznie. Zadanie trzecie: Wybierz sport dla siebie. To może być joga, bieganie, taniec…. Spróbuj „ …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: ohme.pl

Date Published: 7/14/2021

View: 9842

Jak zmienić swoje życie na lepsze przez jedną, prostą rzecz

221 views Jun 9, 2021 Być może znajdujesz się teraz w trudnym momencie i potrzebujesz inspiracji do tego, aby znaleźć w sobie siłę.

+ 더 읽기

Source: www.youtube.com

Date Published: 3/11/2021

View: 2569

주제와 관련된 이미지 jak ogarnąć swoje życie

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 JAK OGARNĄĆ SWOJE ŻYCIE – 3 KROKI. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

JAK OGARNĄĆ SWOJE ŻYCIE -  3 KROKI
JAK OGARNĄĆ SWOJE ŻYCIE – 3 KROKI

주제에 대한 기사 평가 jak ogarnąć swoje życie

  • Author: TwojaNowaŚwiadomość
  • Views: 조회수 91,201회
  • Likes: 좋아요 5,119개
  • Date Published: 2019. 10. 11.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=DVbX6dZauCI

Jak zmienić swoje życie na lepsze

Jak zmienić swoje życie na lepsze? Nie ma na to jednego, sprawdzonego przepisu. Nadal jednak możesz coś dla siebie zrobić. Co? Poniżej znajdziesz wskazówki, które mogą Cię naprowadzić. Przeczytaj!

Życie układa się naprawdę różnie. Nie zawsze otrzymujesz to, co chcesz. Jeśli jednak Twoje życie Cię w pełni satysfakcjonuje, to nawet jeśli nie wygląda tak, jak myślałeś, że będzie wyglądać – wszystko w porządku. Często bywa jednak tak, że Twoje życie mogłoby wyglądać lepiej. Często zastanawiasz się i dochodzisz do wniosku, że mógłbyś coś poprawić, mógłbyś poprawić komfort życia. W takim razie może nadszedł właśnie czas na zmiany.

Zanim zaczniesz zmieniać swoje życie – przygotowanie

Czujesz, że to jest dokładnie ta chwila, dokładnie ten moment. Chcesz zmienić swoje życie. Czujesz zryw motywacji, czujesz chęć i energię do działania. Jednak jeśli nie masz odpowiednich narzędzi, jeśli nie przygotujesz się do tego, możesz zacząć działać chaotycznie. A chaotyczne działania mogą doprowadzić do nieprzewidzianych skutków.

Dlatego do zmian w życiu warto podejść w sposób bardzo świadomy. Warto się do nich przygotować. W końcu jak chcesz przemeblować pokój czy wyremontować mieszkanie – nie działasz na oślep, bez pomysłu i wiedzy na temat tego, co tak naprawdę chcesz zrobić.

Ze zmianami w życiu też jest podobnie. Żeby coś zmienić, żeby wprowadzić prawdziwe, realne i trwałe zmiany, trzeba się najpierw do tego przygotować. Podejść do tematu rozsądnie i metodycznie. W końcu tylko tak można wprowadzić w swoim życiu długofalowe zmiany na lepsze. A co możesz zrobić?

Inspiracja i motywacja

Przede wszystkim poszukaj motywacji i inspiracji. To da Ci energię do działania i określi kierunek, w którym się udasz. Inspiracji i motywacji do działania można szukać tak naprawdę wszędzie. Inspiruj się książkami, filmami i motywami obecnymi w popkulturze.

Rozmawiaj też z przyjaciółmi i innymi, ciekawymi ludźmi. Nie bój się pytać czy działać tak, by znaleźć swoją motywację i inspirację. Ludzie potrafią zainspirować się naprawdę mnóstwem rzeczy. Rozglądaj się wokół siebie, rozmawiaj, sprawdzaj, zaspokajaj swoją ciekawość i kieruj się w stronę, która najbardziej Cię pociąga.

Jeśli znajdziesz odpowiednią inspirację i motywację do działania, będzie Ci łatwiej wprowadzać przemyślane zmiany w Twoim życiu. Dlatego nie lekceważ tego kroku. Sam możesz być zadziwiony wnioskami, do których dojdziesz i motywacjami czy inspiracjami, które odnajdziesz. Jeśli nawet nie wiesz, jak zmienić życie i w jaką stronę warto się udać, jeśli znajdziesz odpowiednią inspirację – taką, która przemówi do Ciebie i okaże się dla Ciebie czymś dobrym, uda Ci się zacząć pracę nad lepszym, bardziej komfortowym życiem.

Ocena dotychczasowego życia

To też bardzo ważna część wprowadzania zmian w swoim życiu. Żeby zacząć zmieniać swoje życie, warto najpierw się zastanowić nad tym doczesnym. Postaraj się podejść do wszystkiego w sposób realistyczny. Możesz też podejść do tego w sposób zorganizowany, wtedy będziesz miał okazję zastanowić się nad wszystkim starannie i dokonać właściwej oceny własnego życia. Jak możesz to zrobić?

Spisz na kartce wszystkie istotne, ogólne aspekty życia:

Rodzina – jakie są Twoje stosunki z rodziną? Spotykasz się z nimi dostatecznie często? Czy wasze kontakty są dobre i sprawiają wam radość? Spędzacie ze sobą czas w sposób wartościowy?

Życie towarzyskie – czy czujesz się samotny? Masz przyjaciół, osoby, na których możesz polegać? A może czujesz, że Twój krąg znajomych jest zbyt mały lub zauważasz, że związki z ludźmi w Twoim otoczeniu nie są najlepsze?

Emocje – czy w ogóle zajmujesz się swoimi emocjami? Jesteś zestresowany? Często jesteś zły, smutny czy nie potrafisz zapanować nad swoimi emocjami? A może dbasz o higienę psychiczną i potrafisz sobie radzić w nawet najbardziej stresujących sytuacjach?

Zdrowie – badasz się regularnie? Czy coś Cię boli? Czy jesteś wyspany? Śpisz dobrze w nocy? W jaki sposób dbasz o swój organizm?

Duchowość – to nie tylko pytania dotyczące religii i religijności. To też pytania dotyczące własnego systemu wartości, moralności czy światopoglądu. Być może w tej sferze jest coś, co chciałbyś zmienić. Być może też czujesz się dobrze z samym sobą pod tym względem. Zastanowienie się nad tym jest bardzo istotną częścią procesu.

Kariera – w pracy spędza się sporą część swojego życia. Czy lubisz swoją pracę? Czy czujesz, że się w niej spełniasz, chodzisz do pracy z radością i czy czujesz, że jesteś w niej odpowiednio docenianą osobą? A może Twoja praca sprawia, że codziennie z niechęcią do niej chodzić, jesteś przepracowany i czujesz, że pracujesz poniżej swoich kompetencji?

Rozwój osobisty – bez wątpienia praca jest bardzo ważna. Nie jest jednak najważniejsza i nie można żyć wyłącznie pracą. Czy masz swoją pasję? Czy możesz poświęcać jej dość czasu? A może właśnie jesteś na etapie poszukiwania własnej pasji?

Finanse – jak wygląda Twoja sytuacja finansowa? W końcu pieniądze też są bardzo istotne i nie można ich lekceważyć. Czy jesteś zadowolony ze swoich finansów? A może szukasz dodatkowych możliwości na zarobek? Czy masz pomysł jak to zrobić? Jaki?

Życie miłosne – czy jesteś w związku? Czy Twoja sytuacja miłosna Cię satysfakcjonuje – niezależnie od tego czy kogoś masz czy nie? Jeśli jesteś w związku – czy jest coś, co chciałbyś zmienić w jego obrębie? Czy coś nie działa tak, jak powinno? Jeśli nie jesteś w związku – czy chcesz to zmienić? Czy może dobrze Ci tak, jak jest?

To wszystko bardzo ogólne aspekty życia. Jednak nie można stwierdzić, że nie są one istotne. Wszystko to jest bardzo ważne. Nie musisz od razu zmieniać wszystkiego w swoim życiu. Być może uważasz, że zmiany wymaga kilka aspektów Twojego życia. W porządku. Jednak zastanów się, czy warto zacząć zmieniać od razu wszystko naraz. Być może lepszym pomysłem okaże się zmiana metodą małych kroków. Właśnie wtedy będziesz mógł skupić się na jednym aspekcie życia i zacząć go zmieniać. Czasami z tego naturalnie wynikną też zmiany w innych aspektach życia – w końcu życie jest bardzo złożone, a różnorodne jego aspekty są ze sobą połączone na różnych poziomach.

Kontakt z samym sobą

Warto jest być świadomym samego siebie. A tym przecież jest kontakt z samym sobą. Zastanów się nad sobą, nad tym, co Cię dotyczy, nad rzeczywistością, która Cię otacza i którą też sam przecież w pewnym aspekcie kreujesz. Przemyśl swoje priorytety. Zastanów się na czym Ci najbardziej zależy i dlaczego. Być może okaże się, że wyniki takiego zastanowienia się nad sobą, porozumienia z samym sobą – to wszystko może dać Ci zaskakujące wyniki.

A jak nawiązać kontakt z samym sobą? Tutaj każdy człowiek ma swój własny sposób. Jeśli jeszcze nic takiego sobie nie wypracowałeś, spróbuj to zrobić właśnie teraz. Są ludzie, którzy w takich okolicznościach medytują, wychodzą na długie spacery do lasu czy na plażę, biegają lub po prostu zaszywają się gdzieś w samotności i spokojnie się nad sobą zastanawiają.

Wizja idealnego życia

To też bardzo ważne. Gdy już zastanowisz się nad życiem teraźniejszym, pomyśl też o tym, jak wyglądałoby Twoje idealne życie. Pomyśl o tym, co by było, gdybyś we wszystkich aspektach swojego życia był w stanie osiągnąć szczyt i nic nie stałoby Ci na drodze. Jak wtedy wyglądałoby Twoje życie? Od czego byś zaczął i dlaczego?

To bardzo ważne. W końcu dzięki temu będziesz mógł określić co i w jaki sposób chcesz tak naprawdę zmienić, bo uważasz, że to pomoże Ci w osiągnięciu sukcesu w życiu – niezależnie od tego, jakie aspekty życia tak naprawdę według Ciebie wymagają zmiany i dlaczego.

Jak zmienić swoje życie?

Wiele osób chciałoby wiedzieć, jak zmienić swoje życie tak, by być szczęśliwym. Niestety, żadna uniwersalna recepta na szczęście wcale nie istnieje. Takie zmiany w życiu to proces długi, a także taki, który zajmuje mnóstwo sił i energii. Jeśli jednak pokierujesz dobrze tymi zmianami, obierzesz właściwy kierunek – uda Ci się osiągnąć sukces.

Nie możesz się jednak poddawać. Nawet jeśli widzisz mały progres i Cię to zniechęca. Wtedy pomyśl o tym tak – mały progres nadal jest progresem. Być może nie rozwijasz się i nie wprowadzasz zmian w takim tempie, w jakim byś chciał i w jakim zakładałeś, że zmiany będą się dokonywać. Najważniejsze jednak to się nie poddawać. Drobne zmiany w końcu zmienią się w dużą zmianę. A co możesz zrobić, by zacząć się zmieniać?

Zdrowie

To zdecydowanie najważniejszy aspekt życia. Jeśli człowiek jest zdrowy, może tak naprawdę wszystko. A jeśli jest inaczej – warto położyć duży nacisk na właśnie zdrowie. Odpowiednia dieta, ruch, badania kontrolne, rozwiązanie problemów zdrowotnych czy uczynienie ich przynajmniej mniej dokuczliwymi – zadbaj o swoje zdrowie w każdy możliwy sposób.

Nie musisz od razu przechodzić na dietę wegańską czy zacząć wyczynowo uprawiać sport. Wystarczy ograniczenie mięsa, porzucenie fast-foodów czy choćby chodzenie do pracy dłuższą trasą, wybranie roweru zamiast autobusu. Zmiany zaczną pojawiać się same. A gdy już je zauważysz, będzie Ci o wiele łatwiej trzymać się nowego, zdrowszego trybu życia.

Rozwój umiejętności

Zawsze chciałeś się czegoś nauczyć? Może to być nauka nowego języka, wzięcie udziału w kursie szycia, nauka szydełkowania w domu, kurs rysunku czy malarstwa. Jeśli chcesz się czegoś nauczyć i czujesz, że pomogłoby Ci to w życiu i sprawiło radość, zrób to. Możesz zacząć od nauki w domu – znajdziesz podręczniki czy poradniki jak wykonać odpowiednią rzecz w Internecie.

Możesz też po prostu zapisać się na kurs – także online. Coraz więcej miejsc proponuje kursy właśnie w takiej formie, by wyjść naprzeciw klientom, którzy nie mogą sobie pozwolić na udział w kursie w formie stacjonarnej.

Rozwój na polu zawodowym

Twoja kariera jest ważna i ma znaczenie. Znajdź pole, na którym możesz się rozwijać. Może to być nabycie nowej umiejętności, starania o awans. Może to być też całkowite przebranżowienie i rozpoczęcie nowej pracy, jeśli nowa Cię nie satysfakcjonuje i czujesz, że nie jesteś w stanie w niej rozwinąć skrzydeł.

Rozwój na polu zawodowym to też nawiązywanie kontaktów, branie udziału w konferencjach czy szkoleniach. To wszystko, co przybliża Cię do wymarzonego pułapu życia. Taki rozwój może też bardzo pozytywnie wpłynąć na Twoje finanse – jeśli otrzymasz podwyżkę, awansujesz i będzie wiązać się z tym wyższa pensja lub po prostu znajdziesz lepsze dla siebie i lepiej płatne miejsce pracy. Nie bój się zmian. Nie musisz ich przecież wprowadzać od razu rzucając się na głęboką wodę. Wybadaj swoje możliwości i rozpocznij proces przemiany tak, jak uważasz to za najlepsze dla siebie.

Określone cele

Jeśli określisz cele, do których dążysz, będzie Ci łatwiej je osiągnąć. Nie będziesz działać chaotycznie w sposób niezorganizowany. To przepis na to, by stracić czas i energię, a i tak nie uzyskać satysfakcjonujących Cię wyników. Nie marnuj więc swoich zasobów, działaj w najlepszy, zorganizowany sposób.

Najlepsze cele to tak zwane cele SMART. Co to oznacza? Jest to skrót, który pozwoli Ci na precyzyjne określenie Twoich celów tak, by były wykonalne. Cele SMART to cele:

Skonkretyzowane (Specific) – Twój cel musi być konkretny. Musi być tak przedstawiony, by był łatwy do zrozumienia i nie pozostawiał pola do interpretacji

Mierzalne (Measurable) – cel musi być mierzalny. Oznacza to, że musisz być w stanie określić postęp w jego realizacji

Osiągalne (Achievable) – Twój cel musi być możliwy do osiągnięcia. Nie uda Ci się schudnąć czterdziestu kilogramów w miesiąc czy nauczyć się języka obcego na komunikatywnym poziomie w dwa tygodnie. Dlatego cel, który przed Tobą stanie, musi być możliwy do osiągnięcia. Inaczej bardzo szybko się zniechęcisz do działania.

Istotne (Relevant) – cel musi być istotny, musi mieć znaczenie. Jeśli cel sam w sobie nie przedstawia dla Ciebie wartości, nie będzie Ci się chciało do niego dążyć i szybko stracisz motywację do działania.

Osiągalne w czasie (Time-bound) – wyznaczenie ram czasowych ma znaczenie. Wtedy będziesz mógł oceniać postęp wykonania zadania, a narzucenie sobie czasu na realizację celu pozwoli Ci się na nim skupić i nie odkładać wszystkiego ciągle „na jutro”.

Tak określone cele są bardzo istotne. Pamiętaj, jeśli dążysz do czegoś naprawdę dużego, warto zacząć od celu mniejszego, który krok po kroku doprowadzi Cię do realizacji tego, co sobie z góry założyłeś. Metoda małych kroków działa w tym przypadku zdecydowanie najlepiej. Motywuje bowiem do dalszego działania, gdy już uda Ci się osiągnąć pewien etap i zauważysz pozytywne zmiany w dążeniu do realizacji do celu w swoim życiu.

Organizacja czasu

Organizacja czasu też ma duże znaczenie. W końcu tak łatwo się rozproszyć. Zwłaszcza współcześnie, gdy jesteś praktycznie otoczony złodziejami czasu. Komputer, Internet, telewizja, smartfon, gry, media społecznościowe – to wszystko same w sobie nie jest niczym złym. W końcu rozwój technologii sam w sobie i tworzenie kolejnych platform do poznawania ludzi czy spędzania przyjemnie czasu nie jest czymś złym.

Jednak może Cię bardzo rozpraszać i zabierać Twój cenny czas. W ten sposób możesz, nawet tego nie zauważając, oddalać się od swojego wymarzonego celu. Tutaj na pomoc przychodzi odpowiednia organizacja czasu.

Narzuć sobie pewną dyscyplinę i się jej trzymaj. Wyrobienie w sobie zdrowych nawyków i nie łamanie wewnętrznie narzuconej dyscypliny może być trudne. Jednak po kilku tygodniach wszystko wejdzie Ci w krew i będzie Ci łatwiej robić rzeczy, do których na początku musiałeś się bardzo mocno przekonywać.

Organizacja przestrzeni

Organizacja przestrzeni w odpowiedni sposób też ma duże znaczenie. Zagracona przestrzeń sama w sobie może być złodziejem czasu. Może Cię też blokować na Twojej drodze do realizacji celów. Dlatego uporządkuj przestrzeń dookoła siebie.

Może to być po prostu wielkie, generalne sprzątanie. Możesz też pójść o krok dalej i zastanowić się, czego tak naprawdę w swoim otoczeniu wcale nie potrzebujesz. A potem to usunąć. Nie musisz od razu stawać się minimalistą i ograniczać rzeczy do minimum. Ale pozbycie się ubrań, których nie nosisz od lat, czy wyrzucenie starych, zepsutych mebli, które gdzieś kurzą się zapomniane w kącie to już bardzo dobry początek. Zastanów się, czego nie potrzebujesz, nie używasz i nie musisz mieć w swojej przestrzeni, a potem się tego pozbądź.

Usunięcie blokad na drodze do rozwoju

Czasami człowiek wie, że chce się zmienić. Wie, co chce zmienić. A i tak nie może nic zmienić. Znasz ten stan? To naprawdę bardzo frustrujące doznanie. Czasami blokady tkwią po prostu w Twojej głowie. A pozbycie się ich nie zawsze jest czymś łatwym.

Problemy, które blokują Cię przed działaniem to coś, co możesz przepracować na psychoterapii. Wszelkie problemy psychiczne czy emocjonalne mogą tkwić w Tobie głęboko i nie pozwalać Ci działać. Nie musisz być nawet osobą świadomą tych problemów. Możesz po prostu czuć, że coś Cię blokuje. A co dokładnie? To właśnie może wyjść na psychoterapii.

Psychoterapia pomoże Ci odzyskać równowagę w życiu, odkryć źródło Twoich problemów i rozwiązać je u samych podstaw. To nie zawsze jest proces łatwy i szybki. Nie nastawiaj się na to. Zmiany mogą następować powoli, zmiana wzorców myślenia i postępowania nie jest czymś, co przyjdzie do Ciebie z dnia na dzień.

Żaden psychoterapeuta też nie rozwiąże Twoich problemów za Ciebie. To Ty musisz ciężko pracować, by osiągnąć sukces. Jednak psychoterapeuta będzie Ci służył wsparciem na całej tej drodze do zmian i nigdy nie zostaniesz ze swoimi problemami, lękami czy wątpliwościami sam.

4.9/5 – (20 głos)

Nie, nie musisz zaczynać wszystkiego od Nowego Roku. A wiesz, co powinnaś przestać?

Tak, tak, wiem. Nowy Rok, nowa ja. Czyli masa przeczytanych artykułów na temat tego, jak zmienić swoje życie, masa nadziei i postanowień, których nigdy nie zrealizujesz, bo w ogóle nie zaczniesz. Albo zaczniesz, ale będą tak absurdalne i wygórowane, że przy każdej próbie realizacji będziesz składać się jak krzesełko wędkarskie. Po co to komu? Nie wiem, ale takie zwykle jesteśmy. Może zbyt ambitne, a już na pewno – wiecznie niezadowolone z siebie. Znasz to, prawda? Każdy ma lepsze życie od Ciebie. Fajniejszą pracę, figurę, faceta. Każdy ma mniejsze problemy, za to więcej czasu, pieniędzy i możliwości. I kiedy jedni stali u Boga w kolejce po długie nogi, inni po seksapil, a jeszcze inni po szczęście w kartach, Ty na bank przegapiłaś to wszystko, bo zacięłaś się wewnątrz toi-toia.

Dobra wiadomość jest taka, że wcale tak nie jest. Idę o zakład, że też jesteś super – nawet, jeśli sama jeszcze o tym nie wiesz. A żeby troszkę Ci w tym dopomóc, mam dziś dla Ciebie listę 12 zadań na 12 miesięcy tego roku. Ale spokojnie, nie będę mówić Ci o tych wszystkich rzeczach, które musisz zacząć robić, żeby było lepiej. Wystarczy, że co nieco przestaniesz. To jak, gotowa na wielką zmianę?

JAK ZMIENIĆ SWOJE ŻYCIE NA LEPSZE?

NA POCZĄTEK PRZESTAŃ:

1. CIĄGLE SIĘ KRYTYKOWAĆ

Idę o zakład, że sama jesteś swoim największym wrogiem. Nikt Cię tak nie krytykuje, jak Ty i nikt nie ma o Tobie gorszego zdania, niż Ty. Tylko wiesz, co? Tak się nie osiąga sukcesów. Tak się nie buduje własnego szczęścia. Chcesz, żeby Ci zaczęło wychodzić? Bądź dla siebie choć ciut łagodniejsza. Pogódź się z tym, że nie wszystko nam w życiu wychodzi i zamiast się za wszystko biczować, głaszcz się w momentach porażek. Tul, ilekroć będziesz tego potrzebować. Bądź dla siebie dobra, bo to Ty jesteś tu najważniejsza.

2. PORÓWNYWAĆ SIĘ Z INNYMI

Zazdrościsz koleżance powodzenia u facetów? A może ona od lat szuka tego jedynego i trafia na samych kretynów? Porównujesz się z Baśką, która schudła 20 kg w rok? A skąd wiesz, że nie ma depresji? Że to nie problemy ze zdrowiem? A może przeżywa po kimś żałobę? Chciałabyś być mieć takie życie, jak Twoja szefowa? A zapytałaś kiedyś, czy jest w ogóle szczęśliwa? Wiemy o innych tyle, ile sobie wymyślimy. A Ty nie dowiesz się, jak zmienić swoje życie na lepsze, jeśli wciąż będziesz skupiona na cudzym.

3. STAWIAĆ SOBIE ZA WYSOKO POPRZECZKĘ

Bo nigdy jej nie przeskoczysz, a tylko sobie czoło niepotrzebnie obijesz. Ja wiem, że ambitnie jest mierzyć wysoko. O, np. schudnąć 25 kg. Ale czy nie lepiej postanowić, że zaczniesz zdrowiej jeść? Ograniczysz słodycze i chipsy? Zaczniesz się więcej ruszać, zapiszesz się na aerobik albo na siłownię? A jeśli potrzebujesz cyferek na wadze, to umów się ze sobą nie na 25, ale na 5 czy 10 kg. Jak tylko je zrzucisz, odczujesz dziką satysfakcję i idę o zakład, że napędzi Cię to siłą i motywacją, żeby chudnąć dalej.

4. O WSZYSTKO SIĘ OBWINIAĆ

Uwierz – nie jesteś niczemu winna. Nie jesteś złą matką, córką, siostrą czy partnerką. Nie odpowiadasz za cudze wybory ani za cudze czyny. Zrozum, że każdy z nas sam ponosi odpowiedzialność za swoje własne życie. Nie pomożesz wszystkim, choćbyś dwoiła się i troiła. Dlatego nie pozwól, żeby wszyscy ciągle czegoś od Ciebie oczekiwali i nie czuj się winna, kiedy zaczniesz im w końcu odmawiać. Nie bierz na siebie porażek i nieszczęść wszystkich swoich bliskich, bo całego świata nikt nigdy nie zbawi.

5. ZADAWAĆ SIĘ Z TOKSYCZNYMI LUDŹMI

Nieważne, czy to Twoja siostra, przyjaciółka, koleżanka z pracy, sąsiadka czy matka. Jeśli wiesz, że jesteś uwikłana w relację, która jest dla Ciebie toksyczna, uciekaj. Nie zadawaj się z ludźmi, którzy wyrządzają Ci krzywdę: psychiczną albo fizyczną. Odcinaj się od bluszczy i od wampirów energetycznych. Ograniczaj takie kontakty do minimum i nie miej wyrzutów sumienia. Jeśli potrzebują pomocy – wskaż im ją. I przypomnij, że z poważnymi problemami chodzi się do specjalisty, a nie zatruwa innym życie.

6. OGLĄDAĆ SIĘ ZA SIEBIE

No chyba, że z kieszeni wyleciała Ci ostatnia dyszka. Inaczej – koniec z przeszłością. Nie oglądaj się ciągle za siebie, nie rozpamiętuj tego, co było źle, ani tego, co sama mogłaś zrobić lepiej. Nie pisz po pijaku do byłych, a już na pewno nie pisz do nich na trzeźwo. A jeśli kręci Cię prehistoria, to zamiast wspominać swój poprzedni związek, poczytaj o dinozaurach. Bo nie da się zbudować niczego nowego na zgliszczach starego. Było, minęło. Otrzep kolana i głowa do góry – koniec jednego to zawsze początek drugiego!

7. NARZEKAĆ

Bo to do niczego nie prowadzi, a tylko psuje Ci humor. Naprawdę, grunt to pozytywne nastawienie. Masz zły dzień? Zastanów się, co mogłabyś zrobić, żeby było Ci lepiej. Masz problem? Zamiast na niego narzekać, od razu szukaj rozwiązania. Przed Tobą paskudna robota? Pamiętaj, że im szybciej zaczniesz, tym szybciej skończysz. Masz do wyrwania ósemkę? Umów się choćby na jutro, zamiast panikować przez najbliższe tygodnie. Ja wiem, że narzekanie jest łatwe. Tylko widzisz, to serio niczego nie daje.

8. BYĆ JAK WONDER WOMAN

Potrzebujesz pomocy? Proś o nią. Przyjmuj od innych wsparcie, jeśli tylko sami Ci je oferują, ale też nie bój się pierwsza wyciągać ręki po pomoc. Jesteśmy ludźmi – mamy gorsze dni, miesiące, lata. Nikt z nas nie jest robotem, który działa na pełnych obrotach 24/7. Serio, każdy z nas potrzebuje wsparcia. A jeśli nie masz skąd go wziąć i czujesz, że nie wyrabiasz, to najlepsza będzie psychoterapia. Więcej przeczytasz pod tym linkiem, a póki co, zakoduj sobie, że nawet superbohaterowie potrzebują wsparcia.

9. ROBIĆ DOBRĄ MINĘ DO ZŁEJ GRY

A zacznij być tak naprawdę szczera. Mów ludziom, kiedy coś Ci się nie podoba. Odmawiaj, kiedy nie masz na coś ochoty. Nieważne, czy chodzi o dodatkowe obowiązki w pracy, o seks, spotkanie, zakupy z siostrą czy randkę. Nie uśmiechaj się słodko, kiedy cała się wewnątrz gotujesz. Nie przytakuj, jeśli wszystko w Tobie krzyczy głośno „nie”. I nie bądź miła, grzeczna i usłużna tylko dlatego, że nauczono Cię, że tak wypada. Jak chcesz zmienić swoje życie, jeśli nie potrafisz być wobec siebie uczciwa?

10. TRACIĆ CZAS

Masz jedno życie. Jedno, absolutnie wyjątkowe życie, którego z każdym dniem będzie już tylko mniej. Nie żyj więc życiem innych Nie spełniaj cudzych oczekiwań, nie kopiuj ich wyborów, nie realizuj planów, które dla Ciebie mają, tylko snuj własne. Nikt nie przeżyje Twojego życia za Ciebie i – kiedy przyjdzie ten moment – nikt też za Ciebie nie umrze. Dlatego zacznij spełniać swoje marzenia nie od nowego roku, miesiąca albo tygodnia. Chcesz wiedzieć, jak zmienić swoje życie? Grunt to zacząć od zaraz!

11. OCENIAĆ INNYCH LUDZI

Bo guzik o nich wiesz.

12. ZASTANAWIAĆ SIĘ, CZY JESTEŚ WYSTARCZAJĄCO DOBRA

Bo jesteś.

Zdjęcia: Tola Piotrowska

Jak zmienić swoje życie? Oto 40 prostych sposobów

Strona Główna › Styl życia › Jak zmienić swoje życie? Oto 40 prostych sposobów

Jak zmienić swoje życie? Oto 40 prostych sposobów

Jak zmienić swoje życie? | Fot. Kiwihug

Zastanawiasz się, jak zmienić swoje życie, by było lepsze? Dlaczego nie jest idealnie piękne już teraz? Odpowiedzi mogą być tysiące, a nawet więcej. Każdy człowiek to osobna historia i nie ma co udawać, że istnieje gotowa recepta na wszystkie bolączki świata.

Jest jednak dobra wiadomość! Możesz coś zrobić ze swoim życiem. Jeśli nie jesteś z niego zadowolony, zerknij na niniejszy artykuł i listę prostych sposobów umożliwiających wprowadzenie zmian.

Pamiętam, jak sam czułem potrzebę zmiany swojego życia. Nie byłem wówczas zadowolony z siebie ani z kierunku, w jakim zmierzało moje życie. Co gorsza, nie miałem pojęcia, dlaczego tak się dzieje. Szukałem czegoś… bliżej nieokreślonego, co uratowałoby mnie przed totalną duchową zagładą.

Potrzebowałem dużo czasu na rozważenie wielu kwestii. Żadne książki nie pomagały; rady przyjaciół czy nauczycieli duchowych okazywały się niewystarczające. Zanurzyłem się zatem w swoim wnętrzu i wsłuchałem w ten najcichszy ze wszystkich głosików. On coś do mnie mówił; coś chciał przekazać.

W końcu udało mi się skupić wystarczająco mocno, by wyraźnie usłyszeć. Krok po kroku stworzyłem listę rzeczy, które są naprawdę ważne w życiu nas wszystkich. Nie ma w tym wypadku znaczenia, jaką wyznajemy religię, jakie mamy poglądy polityczne czy w jakiej kulturze się wychowaliśmy.

Jak zmienić swoje życie?

Czy chcesz przeżyć piękne życie? Jestem pewien, że twoja odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. W takim razie powinieneś się na chwilę zatrzymać i zastanowić nad poniższymi niesamowitymi sposobami, dzięki którym twoje życie stanie się o wiele lepsze, niż dotąd było. Choć większość tych sposobów wydaje się prosta, zadziwiająco wiele osób o nich nie pamięta. A przez to wciąż nie mogą złapać swojego szczęścia.

Pamiętaj, że życie jest błogosławieństwem – nawet kiedy doświadczasz cierpienia. Nie trać czasu na zazdrość. Lepiej skup swoją uwagę na realizacji własnych marzeń. Nie stresuj się. Twój czas jest zbyt cenny, aby go marnować na zdenerwowanie. Troszcz się o przyjaciół – to oni wesprą cię w potrzebie. Żaden przedmiot ani gruby portfel nie będzie ci pomagał w chwili słabości. Pamiętaj, że wszystko jest w ciągłym ruchu. Każda sytuacja – dobra czy zła – w końcu przeminie. Nie poddawaj się i nigdy nie wątp w swój los, choćby kopał cię od wielu lat, ponieważ za kolejnym zakrętem może czekać na ciebie coś naprawdę wspaniałego. Nie dowiesz się, póki tam nie dotrzesz. Czas leczy rany. Pozwól sobie na odpoczynek i rekonwalescencję po poniesionej porażce. Poznaj siebie. To brzmi prosto, ale takie nie jest. Co inni myślą o tobie? To nie twoja sprawa. Jeśli cię nie lubią, to ich problem. Nie twój. Bądź hojny i pomagaj innym ludziom. Dając, otrzymujesz. Uwierzysz dopiero, gdy zobaczysz tę zasadę w działaniu. Bądź cierpliwy. Wszystko, co piękne, potrzebuje czasu na wykiełkowanie i rozwój. Ciesz się swoją drogą. Cel jest ważny, ale nie najważniejszy. Nie bój się porażki. To naturalny element życia. Zamiast drżeć przed nią ze strachu, wykorzystaj jako dobrą lekcję. Nikt nie ponosi odpowiedzialności za twoje szczęście, z wyjątkiem ciebie. Nie porównuj swojego życia z innymi. Nie masz pojęcia, o co chodzi w

ich podróży przez świat. W pełni możesz poznać tylko swoją drogę. Pogódź się ze swoją przeszłością, żeby nie zepsuła ci przyszłości. Nie musisz wygrać każdej dyskusji. Naprawdę możesz się czasem pomylić. Pamiętaj tylko, żeby umieć się do tej pomyłki przyznać. Nie bierz siebie zbyt poważnie. Dystans do własnej osoby pozwoli ci śmiać się z każdego dobrego żartu. Życie jest zbyt krótkie, by tracić czas na nienawiść. Nie rozpamiętuj doznanych krzywd. Życie nie zawsze jest sprawiedliwe. Co nie znaczy, że nie jest dobre. Jadaj królewskie śniadanie, przeciętny obiad oraz ubogą kolację. To najzdrowsza ze wszystkich diet. Wdzięczność to piękna umiejętność. Nie traktuj wszystkiego tak, jakby ci się należało tylko dlatego, że tutaj jesteś. Nie trać energii na plotki, obmawianie ludzi za ich plecami lub ich osądzanie. Zaszkodzisz bardziej sobie niż im. Nie załamuj się z powodu rzeczy, nad którymi nie masz kontroli. Zamiast tego naucz się do nich dostosowywać. Żyj w teraźniejszości. Przeszłość i przyszłość nie istnieją – to tylko stany umysłu. Każdego dnia postaraj się wywołać uśmiech na czyjejś twarzy. Jedz więcej produktów roślinnych, a mniej żywności wysoko przetworzonej. Unikaj tego, co zatruwa twój organizm. Pij dużo wody. Woda to najcudowniejsza substancja we wszechświecie. Co najmniej 10 minut dziennie spędź w absolutnej ciszy – wsłuchuj się w siebie. Wybierz się na spacer. Nieważne, jaka jest pogoda. 10-30 minut spaceru dziennie zapewni ci zdrowie i radość na cały dzień. Rano, kiedy się obudzisz, natychmiast wstawaj z łóżka. Módl się lub medytuj – w zależności od swojego wyznania. Codzienne praktykowanie duchowości przynosi spokój umysłu. Dowiedz się, czego naprawdę chcesz od życia. I trzymaj się tego. Nigdy nie proś Boga (jeśli w niego wierzysz) o owoce. Przyjmuj tylko nasiona. Pielęgnuj swoje pasje. Bez nich życie będzie jałowe. Każdy dzień zamień w przygodę. Nawet jeśli czeka cię cały dzień pracy przy nudnym projekcie, możesz przeżyć go jak wyprawę dookoła świata. Bądź pewny siebie. Wiem, to czasami nie jest łatwe. Pamiętaj jednak, że cały wszechświat działa przez ciebie. Czyż można chcieć więcej? Naucz się słuchać swojego wewnętrznego głosu – intuicji. Bądź jak dziecko. Utrzymuj dziecięcy zachwyt w stosunku do życia. Naucz się kochać siebie.

Życie jest piękne!

To nie tylko tytuł oscarowego filmu z 1997 roku, ale wspaniała uniwersalna prawda. Jedna z wielu tajemnic wszechświata – fakt, o którym wielu ludzi zdaje się nie mieć pojęcia. Jeśli więc naprawdę chcesz zmienić swoje życie, zawsze pamiętaj: życie jest piękne.

Być może nie widać tego na pierwszy rzut oka, ale taka jest prawda. Trzeba się tylko dobrze przypatrzeć. Sięgnąć wzrokiem poza brzydotę, zło i cierpienie – by dotrzeć do soczystej kwintesencji istnienia. Ona jest często ukryta, ale nie sposób jej zaprzeczyć.

Dlatego zachęcam ciebie do przestudiowania przedstawionej przeze mnie listy. Możesz – a nawet powinieneś – do niej wracać. Tak często, jak to tylko możliwe. Do czasu, aż wszystkie punkty zakodują się w twojej podświadomości, tworząc swoistą checklistę, na podstawie której możesz analizować bieżącą jakość swojego życia.

Czy to się sprawdza? W oparciu o swój przykład mogę potwierdzić. Żyję tak od wielu lat i… zapytany, zawsze odpowiadam, że już teraz jestem w przysłowiowym raju. Nie muszę na niego czekać czy zabiegać o wstąpienie do niego. Żyję w raju już teraz.

Czego i tobie życzę z całego serca.

Kategorie: Styl życia

Zmień czyjeś życie na lepsze! Udostępnij:

praktyczny plan krok po kroku

Jak zmienić swoje życie? – Plan krok po kroku

Gdybyś mógł być teraz w dowolnym miejscu na świecie, gdzie byś był? Co byś robił? Kto by Ci towarzyszył?

Niewielu ludzi odpowie na to pytanie: „Jestem tu, gdzie chciałbym być i niczego bym nie zmienił”.

Dlaczego tkwimy w miejscach, w których jesteśmy nieszczęśliwi? Jak zmienić swoje życie i funkcjonować w poczuciu szczęścia i spełnienia?

Zapisz się na bezpłatną konsultację psychologiczną

Przygotowania do zmian

Poniższe porady i pomysły potraktuj jak kompletowanie własnej skrzynki z narzędziami.

Im więcej dobrej jakości narzędzi będziesz miał w swojej skrzynce, tym łatwiej i szybciej uporasz się z różnymi przeciwnościami.

Nawiąż ze sobą kontakt

Na samym początku warto odzyskać dobry kontakt z najważniejszą osobą w Twoim życiu – z sobą samym.

Poobserwuj się, a konkretnie swoje ciało i sprawdź, czy nie ma jakiś pilnych problemów, którymi powinieneś się zająć w pierwszej kolejności.

Czy nic Cię nie boli (fizycznie)?

Czy dobrze się odżywiasz i wysypiasz się?

Regularnie uprawiasz sport?

Może masz problem z nadużywaniem jakiś substancji?

Czy odwlekasz wizytę u jakiegoś specjalisty (np. dentysty)? Może warto wybrać się na podstawowe badania (np. morfologię) i upewnić się, że wszystko gra?

Jeżeli coś w obszarze samego siebie szwankuje, to dobrze właśnie od tego zacząć. Dlaczego? Bo to pozwoli Ci być silniejszym w walce z problemami zewnętrznymi. Gdyby odwrócić kolejność, to niedość, że mógłbyś nie podołać, to Twoje zdrowie mogłoby jeszcze bardziej na tym ucierpieć.

Gdy rozpracujesz już sferę fizyczną, to przyjdzie czas na strefę psychiczną.

Sprawdź:

Czy jakieś problemy Cię dręczą?

Czy Twoje emocje są w normie?

Odczuwasz nadmierną ilość stresu?

Pamiętaj, że w tym punkcie możesz zwrócić się do specjalisty zdrowia psychicznego.

Psychoterapia nie jest zarezerwowana tylko dla osób, z poważnymi zaburzeniami psychicznymi. To po prostu forma dbania o swój dobrostan psychiczny. Warto skonsultować się z kimś, kto spojrzy na sprawy profesjonalnym wzrokiem i pomoże Ci ulepszyć jakość Twojego życia.

Jeżeli wszystko z Tobą, fizycznie i psychicznie w porządku, to czas zastanowić się nad swoimi pragnieniami i potrzebami.

Pomóc w tym może kilka aktywności, na przykład:

pisanie dziennika, w którym zapisywać będziesz swoje emocje i zmartwienia

w którym zapisywać będziesz swoje emocje i zmartwienia rozmowa z samym sobą, przyjacielem lub specjalistą

z samym sobą, przyjacielem lub specjalistą wizualizacja swoich pragnień

Celem jest znalezienie odpowiedzi na pytanie, czego tak naprawdę pragniesz. Żeby coś zmienić, trzeba najpierw wiedzieć co nam przeszkadza i do jakiego stanu chcemy dojść.

Jak możesz sobie pomóc

Inspiruj się

Do podjęcia zmian przyda się nieco motywacji. Chodzi o stan ekscytacji, chęci do rozpoczęcia wprowadzania zmian życie. Bardzo dobrze w tej roli sprawdza się inspiracja.

Każdy z nas znajduje inspirację w inny sposób. Niektórzy w mowach motywacyjnych, inni w książkach lub ciekawych filmach, a jeszcze inni rozmawiając z przyjaciółmi.

Cokolwiek by to nie było – pozwól sobie na uwolnienie swoich myśli od spraw przyziemnych.

Jeżeli chcesz, to możesz stworzyć też jakąś formę zapisu swoich inspiracji. Popularnym rozwiązaniem jest mapa marzeń. Jest to plakat, na którym umieszcza się inspirujące zdjęcia, rysunki i hasła. Potem taki plakat można powiesić w widocznym miejscu, aby w trudnych chwilach móc do niego wracać.

Oceń swoje życie

Prawdziwa zmiana życia zaczyna się od samoświadomości. W końcu musisz wiedzieć, na czym stoisz, a także wiedzieć co Cię unieszczęśliwia, aby móc to poprawić.

Oto lista kilku ogólnych dziedzin życia. Przejrzyj listę i oceń każdą dziedzinę swojego życia w skali od 1 (naprawdę, bardzo źle) do 10 (nie może być lepiej) – oraz podaj powód swojej oceny. Pomoże ci to w jasny sposób określić Twój stan.

Zdrowie: Czy dobrze się czujesz? Czy badasz się regularnie? Czy zdrowo się odżywiasz? Wysypiasz się? Ćwiczysz regularnie? Czy dbasz o swoje ciało?

Czy dobrze się czujesz? Czy badasz się regularnie? Czy zdrowo się odżywiasz? Wysypiasz się? Ćwiczysz regularnie? Czy dbasz o swoje ciało? Rozwój osobisty: Czy rozwijasz swoje pasje? Czy poszerzasz swoje horyzonty? Czytasz lub oglądasz treści związane z Twoimi zainteresowaniami? Uczysz się nowych rzeczy?

Czy rozwijasz swoje pasje? Czy poszerzasz swoje horyzonty? Czytasz lub oglądasz treści związane z Twoimi zainteresowaniami? Uczysz się nowych rzeczy? Emocje: Czy dbasz o niski poziom stresu w życiu? Czy często czujesz się smutny lub zmartwiony? Czy dbasz o swoje emocje?

Czy dbasz o niski poziom stresu w życiu? Czy często czujesz się smutny lub zmartwiony? Czy dbasz o swoje emocje? Duchowość: Czy stosujesz jakąś duchową praktykę (np. medytacja, uczestnictwo w obrzędach religijnych)? Dbasz o swoją moralność? Czujesz, że masz wypracowany światopogląd?

Czy stosujesz jakąś duchową praktykę (np. medytacja, uczestnictwo w obrzędach religijnych)? Dbasz o swoją moralność? Czujesz, że masz wypracowany światopogląd? Relacja miłosna: Czy jesteś zadowolony ze swojego związku? Czy poświęcacie czas na pogłębianie Waszej relacji?

Czy jesteś zadowolony ze swojego związku? Czy poświęcacie czas na pogłębianie Waszej relacji? Rodzina: Czy utrzymujesz kontakt ze swoją rodziną? Pozostajecie w dobrych stosunkach? Poświęcasz wystarczająco dużo czasu najbliższej rodzinie?

Czy utrzymujesz kontakt ze swoją rodziną? Pozostajecie w dobrych stosunkach? Poświęcasz wystarczająco dużo czasu najbliższej rodzinie? Życie towarzyskie: Czy masz prawdziwego przyjaciela? Czy czujesz się samotny? Czy spędzasz wartościowy czas z przyjaciółmi?

Czy masz prawdziwego przyjaciela? Czy czujesz się samotny? Czy spędzasz wartościowy czas z przyjaciółmi? Finanse: Czy masz długi? Czy czujesz się zabezpieczony finansowo? Uważasz, że zarabiasz wystarczająco? Czy masz odłożoną kwotę na „czarną godzinę”?

Czy masz długi? Czy czujesz się zabezpieczony finansowo? Uważasz, że zarabiasz wystarczająco? Czy masz odłożoną kwotę na „czarną godzinę”? Kariera: Czy lubisz swoją pracę? Czy chciałbyś zmienić zawód? Czujesz się dobrze w miejscu pracy? Czy Twoja praca Cię rozwija?

Twoim ogólnym zadaniem jest podnoszenie wyników w każdym z obszarów. Jednak to nie wszystko. Równie ważne jest, by te obszary były zrównoważone. Nie należy więc rzucać wszystkiego, by poprawić jeden obszar, zaniedbując pozostałe.

Stwórz swoją wizję ideału

Zapisz, jak wyglądałaby dla Ciebie ocena „10” w każdej dziedzinie Twojego życia. Poświęć trochę czasu na przemyślenie tego, czego naprawdę chcesz i pozwól sobie na wymyślenie wszystkiego – bez powstrzymywania się i wstydu.

Najlepiej jest wykonywać to ćwiczenie w stanie odprężenia. Dzięki temu łatwiej dotrzeć do swoich prawdziwych pragnień i marzeń.

Zadaj sobie też pytanie, dlaczego chcesz tej idealnej 10? Po co Ci ona? Czy w ogóle chcesz dążyć do 10 w tym obszarze?

Znajomość powodów jest ważna, ponieważ daje pewność, że dążysz do właściwego celu.

Jak zadbać o swój rozwój osobisty

Jak zmienić swoje życie?

Teraz, gdy znasz już swój obecny stan i zdefiniowałeś wizję życia, do którego chcesz dążyć, skupmy się na tym, co Cię od niego dzieli.

Usuń blokady, które Cię powstrzymują

Przejrzyj każdą dziedzinę swojego życia i porównaj swój idealny stan z obecną oceną. Następnie zastanów się dobrze i wymień przeszkody, które dzielą Cię w danej dziedzinie od osiągnięcia idealnej 10.

Jest bardzo prawdopodobne, że wśród Twoich przeszkód pojawiły się blokady mentalne.

Może nie czujesz się na siłach albo boisz się opinii innych. Nie martw się, to naturalne. Jednak warto te blokady pokonywać. Jak to zrobić?

Oto kilka sposobów:

przepracuj je z psychoterapeutą

rób małe kroczki , stopniowo poszerzając swój obszar manewru

, stopniowo poszerzając swój obszar manewru postaraj się zmienić swoje nastawienie – znajomość sposobu myślenia, który Cię blokuje, pozwala Ci świadomie zmieniać negatywne myśli, gdy tylko się pojawią

Oczywiście poza blokadami mentalnymi, z pewnością pojawią się też rzeczywiste przeszkody. Może to być na przykład brak zasobów finansowych, czy niewystarczające umiejętności. To będą Twoje zadania, o których przeczytasz w następnym punkcie.

Określ swoje cele i utwórz plan działania

W końcu nadszedł czas, aby stworzyć plan działania. Masz już solidne podstawy – wiesz gdzie jesteś i gdzie chcesz dotrzeć, a także doskonale określiłeś co Cię powstrzymuje. Pracujesz też nad własnymi wewnętrznymi blokadami.

Aby stworzyć skuteczny plan osiągania celów, pamiętaj o przestrzeganiu następujących wskazówek:

1. Skoncentruj się na kilku głównych celach

Mimo że zdefiniowałeś swoją wizję dotyczącą wszystkich obszarów swojego życia, jeśli chodzi o wyznaczanie celów, ważne jest, aby nie zaczynać zbyt wielu działań na raz.

Starając się zmieniać wszystko od razu, łatwo jest się zniechęcić i szybko ponieść porażkę.

Pamiętaj też, że wszystkie dziedziny życia są ze sobą powiązane, a zatem praca nad ulepszeniem jednego obszaru może pozytywnie wpłynąć również na inne.

Wyznacz więc sobie kilka (np. trzy) główne cele, nad którymi chcesz pracować i których osiągnięcie pozytywnie wpłynie na Twoje życie.

2. Bądź maksymalnie konkretny

Całkowita jasność co do tego, co dokładnie chcesz osiągnąć, ma kluczowe znaczenie dla sukcesu. Jeśli cel będzie zbyt mglisty i ogólny, trudno będzie się za niego zabrać.

Postaraj się dokładnie określić jak będzie wyglądać osięgnięcie celu (np. zamiast „Schudnę”, możesz postanowić „Do września przyszłego roku będę ważyć 70 kg.”).

3. Bądź realistą

Dobrze dobrane cele są inspirujące, ale nie przytłaczające.

Zbyt niskie ustawienie poprzeczki nie zmotywuje Cię do działania. Z drugiej strony pociągająca jest opcja roztaczania nierealnie idealnej wizji życia.

Warto znaleźć złoty środek – cel, który będzie Cię pociągał, a zarazem jest możliwy do osiągnięcia.

4. Podziel każdy cel na praktyczne kroki

„Napisz książkę” może być świetnym celem, ale trudno go od ręki zrealizować, a zatem spowoduje, że będziesz z nim zwlekać z powodu niejasności i przytłoczenia.

Dobre plany osiągania celów obejmują konkretne kroki do osiągnięcia celu.

Jeśli Twoim celem jest napisanie książki, to wypisz sobie także każde konkretne zadanie, które musisz wykonać po drodze. Mogą to być na przykład „napisz wstęp”, „zrób szkic pierwszego rozdziału”, “zrób research naukowy”, itd.

5. Skoncentruj się na budowaniu dobrych nawyków

Większość celów można nie tylko podzielić na etapy działania, ale także powiązać ze swoimi codziennymi lub tygodniowymi rytuałami.

To właśnie najmniejsze nawet działania, o ile są wykonywane systematycznie, pozwalają nam osiągać wielkie cele.

Na przykład, jeśli chcesz schudnąć, pomocne przyzwyczajenia mogą polegać na ćwiczeniu 3 razy w tygodniu (w konkretne dni) oraz planowaniu i codziennym piciu wystarczającej ilości wody.

Jeśli chcesz napisać książkę – lepiej będzie pisać codziennie po 5 stron, niż zrywać się raz na miesiąc na cały dzień pisania.

6. Ustal strategię mierzenia swoich postępów

Jednym z najlepszych źródeł motywacji. jest obserwacja własnych postępów.

Dopasuj odpowiednią metodę do swojego celu – może to być na przykład cotygodniowe ważenie się, śledzenie nawyków za pomocą aplikacji lub wykreślanie z listy kolejnych zadań.

Więcej o poczuciu własnej wartości

Spędzaj czas zgodnie ze swoimi celami

To, jak spędzasz swój typowy dzień, jest odzwierciedleniem twoich priorytetów. Twoja wizja, cele i wielkie intencje nie mają znaczenia, jeśli nie podejmujesz faktycznego działania w ich kierunku.

Każdy człowiek, niezależnie od szczęścia czy zasobności portfela, ma dokładnie 24 godziny na dobę. Liczy się to, jak spędzamy ten ograniczony czas, który mamy.

Kiedy nie osiągasz swoich celów, powód jest często wyjątkowo prosty: nie poświęcasz temu wystarczająco czasu. Twoje prawdziwe priorytety leżą gdzie indziej.

Planuj swój tydzień zgodnie ze swoimi celami. W każdy weekend przeglądaj swoje cele i przypisuj im w kalendarzu konkretne przedziały czasowe. Dzięki temu unikniesz sytuacji ciągłego przekładania codziennych obowiązków ponad własny rozwój.

Uprość sobie dążenie do celu

W codziennym życiu czeka nas mnóstwo „pułapek”, które kradną nasz czas i energię, przez co potem może go brakować na naprawdę ważne rzeczy. Takimi popularnymi „złodziejami czasu” są:

przeglądanie telefonu, a w szczególności mediów społecznościowych

seriale

gry

przerzucanie kanałów w telewizji

Oczywiście, odpoczynek jest bardzo ważny. Jeżeli Twoją świadomą decyzją jest wieczorny odpoczynek poprzez godzinny seans nowego odcinka ulubionego serialu – świetnie.

Problem zaczyna się wtedy, gdy w sposób niezaplanowany zatracamy się w tych czynnościach, poświęcając im za dużo czasu w nieodpowiednim momencie.

Są także pułapki, które nie tyle kradną czas, o ile utrudniają nam osiągnięcie wyznaczonych celów – na przykład słodkie przekąski utrudniają zrzucenie wagi.

Jak poradzić sobie z takimi pułapkami?

Oto kilka sposobów:

ustal sobie ograniczenia w elektronice (możesz skorzystać też np. z aplikacji, która blokuje dostęp do niektórych funkcji w określonym czasie lub po przekroczeniu dziennego limitu czasowego)

w elektronice (możesz skorzystać też np. z aplikacji, która blokuje dostęp do niektórych funkcji w określonym czasie lub po przekroczeniu dziennego limitu czasowego) jeżeli możesz, usuń takie pułapki z domu (np. nie trzymaj w domu słodyczy, jeśli nie chcesz po nie sięgać)

(np. nie trzymaj w domu słodyczy, jeśli nie chcesz po nie sięgać) ogranicz kontakty z ludźmi, którzy blokują Twój rozwój (np. naśmiewają się z Twoich celów lub zachęcają do zachowań, których chcesz uniknąć)

(np. naśmiewają się z Twoich celów lub zachęcają do zachowań, których chcesz uniknąć) poinformuj swoich bliskich o swoich planach, aby mogli Cię w nich wspierać (np. żeby nie proponowali Ci drinka, gdy chcesz ograniczyć alkohol, albo nie wyciągali Cię na imprezę, gdy masz czas na naukę nowych umiejętności)

Co, jeżeli nie wiesz co zmienić?

Czasem sami nie wiemy, czego chcemy. Być może czujesz, że „coś” jest nie tak, ale mimo usilnych starań, nie potrafisz określić co to takiego. Wiesz, że pragniesz zmiany, ale nie wiesz jakiej.

Taki stan może powodować wiele frustracji i smutku. Nie martw się. To normalne, wiele osób nie ma pojęcia co dalej począć ze swoim życiem.

Nie ma czegoś takiego jak złota recepta na szczęście, która byłaby uniwersalna dla wszystkich. Są jednak pewne działania, które pozwolą absolutnie każdemu nieco poprawić jakość swojego życia.

Przede wszystkim – nie poddawaj się. Jeżeli nie wiesz co zmienić, to znaczy, że czas nawiązać głębszy kontakt z sobą samym. Poznać swoje upodobania, spróbować nowych rzeczy i wsłuchać się w swój wewnętrzny głos.

Oto lista kilku pozytywnych działań, które są uniwersalne i wprowadzą dobrą zmianę w życiu.

Zadbaj o swoje zdrowie

Nie możesz odnieść sukcesu w życiu bez zdrowego ciała i umysłu, tak jak nie ruszysz samochodu, jeśli nie jest sprawny i zatankowany.

Twoje zdrowie jest podstawą, na której opiera się wszystko inne. Oprócz bycia szczęśliwszym, zdrowa osoba będzie miała o wiele więcej energii, aby być bardziej produktywnym.

Co warto zrobić?

Przebadaj się . Zrób ogólne badania, takie jak morfologia krwi. Zapisz się do dentysty, jeśli dawno u niego nie byłeś. Jeśli coś w Twoim zdrowiu Cię martwi – zajmij się tym od razu.

. Zrób ogólne badania, takie jak morfologia krwi. Zapisz się do dentysty, jeśli dawno u niego nie byłeś. Jeśli coś w Twoim zdrowiu Cię martwi – zajmij się tym od razu. Spędź co najmniej 15–20 minut każdego dnia na łonie natury , najlepiej w świetle słonecznym.

, najlepiej w świetle słonecznym. Śpij zalecane 7 do 8 godzin na dobę. Dodatkowo, zadbaj też, by sen był dobrej jakości – o tym jak to zrobić przeczytasz w tym artykule.

Dodatkowo, zadbaj też, by sen był dobrej jakości – o tym jak to zrobić przeczytasz w tym artykule. Zacznij ćwiczyć! Znajdź dyscyplinę, która będzie sprawiać Ci przyjemność i uprawiaj ją przynajmniej dwa razy w tygodniu. Warto też wprowadzić do codzienności chociaż krótkie sesje lekkich ćwiczeń (np. joga, spacery).

Znajdź dyscyplinę, która będzie sprawiać Ci przyjemność i uprawiaj ją przynajmniej dwa razy w tygodniu. Warto też wprowadzić do codzienności chociaż krótkie sesje lekkich ćwiczeń (np. joga, spacery). Jedz więcej wartościowych produktów. Ogranicz żywność przetworzoną, słodycze i alkohol. Postaw na naturalne składniki i regularne posiłki. Może nauczysz się jakiś nowych przepisów?

Ogranicz żywność przetworzoną, słodycze i alkohol. Postaw na naturalne składniki i regularne posiłki. Może nauczysz się jakiś nowych przepisów? Medytuj, aby poprawić swoje codzienne skupienie i odporność psychiczną. Zdrowy, uporządkowany umysł jest tak samo ważny jak silne ciało.

Jak dbać o zdrowie psychiczne

Naucz się czegoś nowego i podnoś dotychczasowe umiejętności

Nic tak nie zmieni Twojego życia, jak nowe umiejętności. Mogą być to oczywiście kwestie związane z pracą, ale także Twoje prywatne zainteresowania.

Może zawsze chciałeś nauczyć się hiszpańskiego? Albo marzyłeś aby grać na fortepianie?

Nic nie stoi na przeszkodzie. Wystarczy wygospodarować nieco czasu – wystarczy nawet 15 minut dziennie. Ważne tylko, aby robić to regularnie.

Warto też rozwijać swoją wiedzę (na dowolny temat) – z pomocą przyjdą Ci filmiki na YouTube, książki, podcasty i niezliczone blogi tematyczne.

Zadbaj o swój rozwój zawodowy

Większość naszego dorosłego życia w jakiś sposób obraca się wokół pracy. W pracy spędzamy większość dnia. Także dzięki pracy zawodowej możemy się utrzymać i rozwijać.

Pomyśl, czy jesteś zadowolony ze swojej obecnej ścieżki kariery?

Jeśli nie – pomyśl, co innego chciałbyś robić?

Nie musisz od razu składać wypowiedzenia. Możesz poświęcić wolne wieczory na zdobywanie nowych umiejętności i poszukiwanie dostępnych stanowisk lub stażów.

Może zawsze chciałeś pracować na własny rachunek? W takiej sytuacji także nie musisz rzucać wszystkiego od razu i podejmować ogromnego ryzyka. Możesz zacząć powoli, od pojedynczych zleceń na boku, aż upewnisz się w swojej decyzji i przejdziesz całkowicie „na swoje”.

Jeżeli jesteś zadowolony z obecnej ścieżki kariery – to świetnie! Jednak z pewnością, jest tam wciąż wiele przestrzeni na rozwój.

Może warto zapracować na awans? Albo nauczyć się nowych umiejętności, które pozwolą Ci lepiej i szybciej wykonywać swoje dotychczasowe obowiązki.

Zadbaj o przestrzeń wokół siebie

To, w jakich warunkach żyjemy wpływa bezpośrednio na nasze samopoczucie. Jakimi przedmiotami się otaczamy i jak o nie dbamy, wpływa na jakość naszej codzienności.

Ostatnio popularny stał się nurt minimalizmu. Polega on na pozbyciu się przedmiotów, których nie używamy, które jedynie zagracają naszą przestrzeń.

Warto czerpać z założeń nurtu minimalizmu i poświęcić nieco uwagi naszej własności. Czy dobrze służą nam wszystkie przedmioty? Czy należycie o nie dbamy? Czy faktycznie są nam potrzebne?

Przejrzyj przedmioty w swoim domu – pomieszczenie, po pomieszczeniu. To, czego nie potrzebujesz oddaj lub sprzedaj. O to, co chcesz zachować zadbaj i dopilnuj, aby miało przypisane sobie miejsce.

Może warto także wprowadzić nieco nowości i przeprowadzić dawno odkładany remont, albo zarządzić małe przemeblowanie?

Podsumowanie

Chcesz wiedzieć, jak całkowicie zmienić swoje życie?

Czy kiedykolwiek pomyślałeś: „Chcę zmienić swoje życie, ale nie wiem, od czego zacząć.”? No cóż… teraz już wiesz.

Nie warto zwlekać ze zmianami, których głęboko pragniemy. Dobrze jednak podejść do takich zmian z głową: spokojnie rozeznać się w sytuacji, określić cele i systematycznie je realizować.

Jak możesz sobie pomóc

Źródła

4 rzeczy, które zmieniają życie – Edyta Zając – podcast

Zmienić coś w swoim życiu. Ulepszyć. Uspokoić. Zadbać o to, co wciąż leży w kącie i woła o pomoc. Poszukać w sobie odpowiedzi, rozwiać własne wątpliwości, znaleźć swoją drogę i pokochać swoje życie w takiej formie, w jakiej ono jest. Poczuć magię tu i magię teraz. Poczuć – właśnie. Poczuć, że ten dzień nie jest stracony, jest warty zapamiętania, wartościowy, mój własny. Zatopić się w rozkoszach życia – tych najprostszych. Znaleźć czas – na siebie, na książkę, na wypitą leniwie kawę, na nicnierobienie lub na robienie rzeczy, które niosą tylko przyjemność. A może i na takie, które zmieniają życie? Żyć – trochę bardziej i o wiele częściej.

To chyba pragnienia, które łączą nas wszystkich. Podszepty serca i wątpliwości. Znaki zapytania i nieznośne wrażenie, że życie mija, przecieka przez palce. Dziś przygotowałam tekst o zmianie właśnie, a właściwie o tym, jak pozwolić tej zmianie na zadomowienie się w naszym życiu. Może oprócz wspólnych pragnień znajdziemy też wspólne rozwiązania?

Rzeczy, które zmieniają życie

Zmiany życiowe mogą wyglądać bardzo różnie. Określony wzór dążenia do takich zmian pokazałam Wam w mojej książce (tam można było podzielić swoją pracę nad zmianami na 4 etapy). Życiowa metamorfoza może wiązać się z czymś wielkim – zmianą pracy, zerwaniem relacji, zajściem w ciążę, przeprowadzką. Ktoś chce zmienić swój wizerunek, wygląd, ktoś inny sposób działania. Ktoś jest leniem, a chce być pracusiem. Ktoś jest sową, a chce być rannym ptaszkiem (to o mnie!). Bez względu na to, o którą część życia nam chodzi, warto zwrócić uwagę na kilka zasad, które wymienili między słowami lub wprost, uczestnicy konkursu książkowego.

1. Uświadom sobie czego chcesz i czego nie chcesz.

Jeżeli chcesz poprawić swoją codzienność, zastanów się nad tym, o co tak naprawdę Ci chodzi. Na jakiej odmianie Ci zależy? Po czym stwierdzisz, że dokonało się – Twoja wymarzona zmiana zagościła w Twoim życiu?

Jeśli uznasz, że chcesz coś zmienić, ale nie pozwolisz sobie na określenie konkretnych rzeczy, pozostaniesz na etapie początkowym na wieki. Znasz choć jedną osobę, która marudzi, bo nie ma dobrej pracy, nie zna angielskiego lub wciąż ma w domu bałagan? To właśnie etap początkowy, który z czasem może przekształcić się w zgorzknienie. Zgorzknienie wygląda różnie – łączy się z zazdrością, odbiera radość życia i nadzieję na lepszy los. Tego nie chcemy.

Jeśli chcesz mieć lepszą codzienność pomyśl o swoich pragnieniach (marzenia, wizje idealne) i potrzebach (co ułatwiłoby Ci funkcjonowanie). Zastanów się nad tym, jak wygląda doskonały dzień – co robisz, jak robisz? Jak wygląda Twoje otoczenie? Jak Ty wyglądasz? Może chodzić Ci o duże zmiany (np. to, gdzie pracujesz, jak organizujesz dzień), jak i małe rzeczy (np. wstawanie 15 minut przed wszystkimi). Sprecyzuj to możliwie dokładnie.

2. Zastanów się co tracisz dzisiaj, a co możesz zyskać jutro.

To jedno z moich ulubionych ćwiczeń uświadamiających. Zwróć uwage na to, że bardzo często patrzymy na zmianę tyko z jednej strony – jak wspaniale będzie, gdy schudnę, spędzę więcej czasu z dziećmi czy zmienię pracę. Ok, to może motywować, lecz nie na długo. Wiele osób może czerpać z takiej wizji energię przez chwilę, aby za parę minut wrócić do czasu przed. Chcę zaproponować Ci coś, co odrobinę zmienia perspektywę i pokazuje cały rachunek zysków i strat.

Wyjmij kartkę i długopis. Podziel kartkę na dwie części – jedną z nich zatytułuj Co dzisiaj tracę?, a drugą Co zyskam jutro?. Zastanów się teraz nad tym, co dzisiaj tracisz nie decydując się na zmianę. Spójrzmy razem na przykład: jeśli dzisiaj jem kolację przed telewizorem zamiast przy stole, tracę dużo:

nie jestem skupiona na sobie tylko na telewizyjnych bzdurach

nie korzystam z okazji do porozmawiania z bliskimi o tym, jak minął dzień

nie stwarzam okazji do zwierzeń, opowiedzenia o problemach

jem na kolanach czyli krzywię kręgosłup i traktuję ciało jak śmietnik, do którego byle jak wrzucam, co popadnie

nie cieszę się jedzeniem, bo nawet nie uświadamiam sobie, co jak smakuje

życie przecieka mi przez palce

Trochę strat jest – o wiele lepiej byłoby uniknąć tego. Teraz czas na drugą część ćwiczenia. Co zyskam jutro, jeśli wprowadzę zmiany? Nie chodzi mi tutaj tylko o wizję idealną, ale raczej o myślenie znów w kontekście zysków i strat. Nie chodzi o myślenie o tym, jak będzie cudownie, idealnie i ślicznie, ale o konkrety. Jeśli zacznę jeść przy stole zyskam:

będę regularnie rozmawiać o bieżących sprawach

nauczę dzieci dobrych manier

pokażę dzieciom, jak się buduje silne relacje w rodzinie

powstanie dobry, przyjemny rytuał rodzinny

będziemy częściej po prostu się dostrzegać, zamiast żyć obok siebie

Dla mnie taka wizja zysków brzmi o wiele lepiej niż po prostu tworzenie pełnej ochów i achów wizji idealnej. Poza tym świadomość zysków i strat może mocno motywować do zmian tu i teraz.

Jeśli chcesz pobrać arkusz Co tracę dziś? Co zyskam jutro? znajdziesz go poniżej:

3. Stwórz plan małych kroczków.

Oczywiście, że chcemy wszystkiego na raz. Ja przynajmniej czasem bym chciała machnąć czarodziejską różdżką i dostać wszystko w jednym momencie. Na szczęście wcale nie musimy wszystkiego zmieniać od razu – można zacząć od drobnych ulepszeń, które fenomenalnie działają. Magia małych kroków sprawia, że zmiany są trwałe – wbudowują się w naszą osobowość, styl życia i sposób działania. Im więcej małych kroczków zrobisz, tym lepiej.

Jeśli masz pomysł na to, czego potrzebujesz i pragniesz, wiesz, co zyskujesz i tracisz, zastanów się nad tym, w jaki sposób możesz wprowadzać te pomysły do rzeczywistego życia. Oto mini-instrukcja:

nastaw się na naprawdę małe kroczki – jeśli chcesz być wysportowany, pomyśl, od czego warto zacząć. Opcji jest mnóstwo: szalony taniec do kilku szybkich utworów, spacer zamiast wygodnej przejażdżki samochodem, seria przysiadów przed snem? Wkręć się w proste, dodatkowe czynności, a z czasem zwiększaj częstotliwość i intensywność działań.

– jeśli chcesz być wysportowany, pomyśl, od czego warto zacząć. Opcji jest mnóstwo: szalony taniec do kilku szybkich utworów, spacer zamiast wygodnej przejażdżki samochodem, seria przysiadów przed snem? Wkręć się w proste, dodatkowe czynności, a z czasem zwiększaj częstotliwość i intensywność działań. odsuwaj od siebie to, czego nie chcesz. Krok po kroku. – walka z nałogami czy niefajnymi przyzwyczajeniami może być bardzo frustrująca. Podejdź do nich racjonalnie – po prostu powoli, krok po kroku je ograniczaj. Dziś sukcesem może być wypicie nieposłodzonej kawy, jutro powiedzenie nie! kolejnej porcji ciasta. Za rok możesz w ogóle nie jeść słodyczy.

4. Nastaw się pozytywnie.

Zmiana nie jest czymś, co ma Cię zmiażdżyć i zabrać chęć życia. To coś inspirującego przecież – zaczynasz na nowo, ulepszasz swoje życie, udoskonalasz siebie. Robisz dla siebie i dla świata same dobre rzeczy! Ciesz się tym, że podejmujesz działania i myśl pozytywnie o sobie i zmianach. Jeśli dzisiaj poległeś, powiedz sobie trudno i dołóż wszelkich starań, aby jutro coś ulepszyć. Pamiętaj o tym, że gdyby to wszystko było łatwe, nie nazywalibyśmy tego zmianą.

[Tweet „Nie chodzi o to, aby biczować się niedociągnięciami, ale aby codziennie dbać o lepsze życie.”]

Posłuchaj podcastu

Kochani, zapraszam Was serdecznie do udziału w najnowszym e-kursie Trening Szczęścia, który startuje już 16 października. Jak zwykle mam dla Was wypełnioną inspiracjami i interesującą wiedzą psychologiczną propozycję.

Jak zmienić życie na lepsze i odnaleźć szczęście

Chcesz znaleźć pracę, która da Ci satysfakcję? Chcesz stworzyć wspaniałą relację opartą na zaufaniu i miłości? W końcu – chcesz zmienić nudną, monotonną , czasami ogłupiającą egzystencję w intensywne, mające znaczenie i przynoszące satysfakcję życie? Wiem nawet dlaczego. To proste – żyjesz tylko raz!

ŚWIADOMOŚĆ RZECZYWISTOŚCI, W KTÓREJ ŻYJESZ

Wiem, że tego chcesz. Jednak być może czujesz się teraz tak, jakby coś wysysało z Ciebie całą tę wiarę, że to możliwe. Im starszy się stajesz, tym bardziej boisz się tego, co przyniesie następny dzień. Młodym mówi się, że niedługo zacznie się „prawdziwe życie”.

Czyli szara rzeczywistość, w której zmęczony budzisz się rano, patrzysz na budzik… jest 6:00. Pora wstawać. Więc przecierasz oczy, z trudem podnosisz się z łóżka i bierzesz szybki prysznic. Potem kawa, szybkie mycie zębów i do pracy. Pora zacząć kolejny zwykły dzień mojego życia…

Myślisz sobie: „Kur**, a miałem taki piękny sen”.

Żeby było jasne – jeśli szukasz tu gotowej recepty na życie, to możesz przestać czytać. Nie mam takiej. Myślę za to, że po przeczytaniu tego tekstu otworzą Ci się oczy na sprawy ważne w życiu.

I jeszcze jedno – ten artykuł nie będzie krótki, ponieważ Twoje życie jest ważne. Jeśli podjąłeś decyzję, żeby go przeczytać, to lepiej usiądź wygodnie, przygotuj kartkę, długopis (będą zadania) i zrób sobie coś do picia.

WAŻNE Ten artykuł będzie składał się z dwóch części, żebyś miał czas na przemyślenie wiedzy, którą dzisiaj przyswoisz. Druga część pojawi się za tydzień o godzinie 16:00.

Co się z Tobą stało?

Pamiętasz swoje dzieciństwo? Potrafisz przypomnieć sobie chwile, gdy biegałeś z kolegami po podwórku? Nie martwiłeś się przyszłością. Nikt niczego od Ciebie nie oczekiwał. Nikt nawet nie zdążył jeszcze wymyślić planu na Twoje życie. Absolutna beztroska i wolność. Czułeś, że świat jest Twój.

Patrzyłeś na dorosłych i zastanawiałeś się dlaczego tak się martwią? Ciągle tylko praca i praca… przecież najważniejszy jest rower i cukierki! Potem dorosłeś i… coś w Tobie umarło. Też stałeś się taki, jak oni. Nawet nie zauważyłeś, kiedy wyparował z Ciebie cały ten dziecięcy entuzjazm. Zacząłeś się martwić. Teraz kładziesz się spać i jedno nie daje Ci spokoju – myśl, że w konfrontacji z „prawdziwym życiem” możesz przegrać. Boisz się, że życie położy Cię na łopatki i już się nie podniesiesz.

Świat oszalał, czy ja?

Zobacz, że ludzie postradali zmysły. Jeden człowiek po drugim rezygnuje ze swoich marzeń. Ba! Niektórzy mówią nawet: „marzenia są dla dzieci! Zejdź na ziemię”.

Zamiast wyjść z negatywności, wolą marnować lata swojego życia na robieniu tego, co nie sprawia im przyjemności albo w pracy, która wręcz niszczy ich od środka.

Ale przecież każdy człowiek ma prawo do wyboru. Trzeba to uszanować.

Prawda jednak jest taka, że większość problemów można rozwiązać… w 6 dni, tak żebyś sobie jeszcze 7 poodpoczywał. W geometrii najkrótsza droga od punktu A do B to linia prosta, ale ludzie raczej wybierają sinusoidę.

Wielu zamiast prostych zmian, wybiera walkę. I tak przez lata “walczą” z nadwagą, ze złą dietą, z paleniem itd. A wystarczyłoby kilka zmian, które można wprowadzić od zaraz. Jaka jest filozofia w tym, żeby pójść do specjalisty po radę? To kwestia wyboru. Nie każdy niestety wie, że jego życie to jego wybór.

W tym artykule dam Ci wiele wskazówek, jak stworzyć swoją szczęśliwą rzeczywistość, dlatego czytaj uważnie i weź z tego tyle, ile możesz.

Nikt z nas nie chce być szczęśliwy w wieku 99 lat albo mieć wiedzę jak zarabiać pieniądze w wieku 88 lat. Chcemy być szczęśliwi młodo! To pora coś z tym zrobić, nie sądzisz?

Rozbieżność pomiędzy oczekiwaniami, a obecną jakością życia

Jak wygląda życie ludzi, których codziennie spotykasz? Zgodzisz się ze mną, że większość ludzi nie jest zadowolona ze swojego życia? U wielu ludzi rozbieżność pomiędzy tym, czego oczekiwali, a tym, co mają jest tak duża, że tracą cały swój zapał. Zamiast niego pojawia się pustka, poczucie bezsensu życia i rozczarowanie.

Część z nas żyje iluzją w strachu przed tym, żeby nie stłuc szklanej powłoki, jaką wokół siebie stworzyli. Nie chcemy się przyznać przed samym sobą, że nie jest tak, jak chcieliśmy, żeby było. Zamiast tego wolimy chronić swoje „poglądy”, które zbudowaliśmy w ciągu całego naszego życia.

Niestety często na kłamstwie.

Widzimy, że te poglądy nie dają nam efektów, często wręcz niszczą nasze życie, ale mimo wszystko bronimy ich, bo „są nasze”.

WAŻNE: Jeśli myślisz o zmianie, to musisz spojrzeć na siebie bez oszukiwania. Powiedzieć sobie szczerze, że to nie to, czego chciałeś. Jest takie powiedzenie: „Prawda Cię zaboli, ale wyzwoli”. Mnie też czasami boli. Mimo wszystko dla swojego najwyższego dobra, przyjmuje ją na klatę.

Potem trzeba zacząć działać od podstaw – zmiana Twojej mentalności to początek. Ok, wiesz, że chcesz zacząć zmiany. Zastanawiasz się jak to zrobić?

ROZWIŃ POLECENIE To zadanie, to podjęcie ŚWIADOMEJ decyzji, że chcesz zmienić swoje życie na bardziej satysfakcjonujące. Weź kartkę i napisz: 1. Dlaczego teraz tkwisz w problemach? 2. Jakie ukryte korzyści Ci to daje? Dlaczego to ważne? Bo wtedy zdasz sobie sprawę, że tkwienie w problemie nie wnosi NIC pozytywnego do Twojego życia. Wyobraź sobie, że… kiedyś słyszałem historię o kobiecie, która przeleżała ok. 8 lat w łóżku udając swoją chorobę. Ona wcale nie była chora! Po prostu ludzie w końcu zaczęli ją zauważać, litowali się nad nią i nadskakiwali. Była ważna i czuła się zauważona! Kiedy po kilku latach odeszli, ona po prostu wstała z łóżka… wyobrażasz to sobie?! CZYM SĄ UKRYTE KORZYŚCI? To są korzyści, które otrzymujemy będąc w negatywnej dla nas sytuacji. Na przykład dziecko często płacze, bo wtedy rodzice dla świętego spokoju dają mu to, co chce. Takie dziecko uważa, że robi dobrze, bo dostaje to, co chce. ALE nie widzi tego, że regularnie niszczy się negatywnymi emocjami. Jeżeli ty nie widzisz u siebie ukrytych korzyści z bycia w negatywnych sytuacjach, a te sytuacje ciągną się w Twoim życiu dłużej niż 3 miesiące to warto, abyś znalazł kogoś, kto Ci pomoże je znaleźć.

ROZWIŃ POLECENIE To zadanie, to uświadomienie sobie realnych korzyści zmiany Twojej indywidualnej sytuacji. To Twoje powody DLACZEGO warto! Napisz na kartce: 1. Co się stanie / wydarzy, gdy Twoje życie się zmieni? Dlaczego to ważne? Może poprawią się Twoje relacje? Albo po prostu będziesz miał siłę, żeby wstać rano z łóżka? Jeśli zdasz sobie sprawę z prawdziwych korzyści tkwienia w problemach, a także z prawdziwych korzyści wyjścia z problemów, będziesz miał dobry grunt, żeby zacząć zmiany! Mówię poważnie… weź kartkę i długopis i zapisz odpowiedzi. Tak jak w szkole! Tylko tutaj nie robimy równań kwadratowych, tylko pracujemy nad sobą.

JAK ZMIENIĆ MENTALNOŚĆ I ŻYCIE NA LEPSZE? – PRACA NAD PRZEKONANIAMI

Kiedy to się stanie, zbudujesz pewność siebie, poprawisz swoje samopoczucie, a co najważniejsze – nauczysz się myślenia, które kształtuje Twoją przyszłość, a może nawet dostaniesz podwyżkę, upragniony awans albo będziesz po prostu szczęśliwszy.

Wierzę, że ta wiedza może być punktem zwrotnym w Twoim życiu.

Jednak nie licz na to, że potrwa to tydzień, czy miesiąc. Wiesz dlaczego? Zadam Ci pytanie: Ile czasu pracowałeś / pracowałaś na swoje problemy? Ile lat zaniedbań masz za sobą?

Jakiś czas temu napisałem artykuł, w którym podałem 7 praktycznych wskazówek na to jak pozbyć się problemów. Artykuł cieszy się dużą popularnością i możliwe, że przyda się też Tobie. Znajdziesz go klikając TUTAJ.

Skoro uczyłeś się myśleć w odpowiedni sposób przez lata, to zmiana też nie nastąpi z dnia na dzień!

W ciągu 10 miesięcy przepracowałem ze swoimi klientami około 800 godzin 1 na 1. To prawie 33 dni rozmów po 24 godziny na dobę!

To, co wynika z mojej praktyki to fakt, że pewne rzeczy zmienisz w sobie w ciągu kilku minut, a inne w ciągu kilku dni. Nie ma reguły. Dlatego najważniejsze jest podejście zdroworozsądkowe.

Im więcej luzu tym lepiej. Warto dać sobie czas. Najważniejsze rzeczy na starcie to, te o których piszę poniżej.

Nie oddawaj odpowiedzialności innym

Przestań mieć oczekiwania, że ktoś uczyni Cię szczęśliwszym. Nie mów, że będziesz szczęśliwy, gdy poznasz fantastyczną kobietę. Prawda jest taka, że poznasz fantastyczną kobietę, gdy będziesz szczęśliwy. Niby subtelna, a jak ważna różnica.

Nie oddawaj odpowiedzialności za to, co czujesz oraz za całe swoje życie innym ludziom.

Ludzie mówią, że to inni ich denerwują, złoszczą, czy doprowadzają do płaczu. Tak naprawdę to sami pozwalają się złościć i denerwować, ale nie łatwo jest się do tego przyznać.

Przecież to od Ciebie zależy jak zareagujesz w konkretnej sytuacji. Po co oddawać kontrolę negatywnym emocjom, czy mówić: „ja po prostu jestem impulsywny”.

Zastanów się, czy to Ty tak naprawdę podejmujesz decyzje? Może cały czas zwalniasz się odpowiedzialności albo mówisz, że to, dlatego, że… “TAKI JUŻ JESTEŚ”.

ROZWIŃ POLECENIE To zidentyfikowanie, w jakich sytuacjach pozwalasz czynnikom zewnętrznym (np. innym ludziom) decydować o tym jak się czujesz! Weź kartkę i napisz: 1.W jakich sytuacjach oddajesz innym odpowiedzialność za to, co CZUJESZ? 2.W jakich sytuacjach mówisz, że Twoje zachowanie/reakcja była spowodowana przez kogoś innego (lub przez coś innego)? Może powtarzasz sobie, że masz „doła”, bo pada deszcz? A może mówisz, że będziesz szczęśliwy, gdy znajdziesz pracę. Albo denerwujesz się, bo “on” wciąż nie odpisuje na Twoje smsy… Wypisz na kartce i przeanalizuj wszystkie te sytuacje, w których powtarzasz sobie, że reagujesz, czujesz, myślisz, czyli w skrócie – zachowujesz się”przez kogoś”. To są sytuacje, kiedy oddajesz odpowiedzialność za siebie i tracisz kontrolę. Bo nie czujesz się źle, bo on nie odpisał Ci na smsa. Powód jest w Tobie. Dlatego zastanów się: 3. Jaki jest prawdziwy powód tego, że tak reagujesz?

A teraz krótka historia… i powoli wchodzimy głębiej w sferę Twoich przekonań. Zaciekawiony? Super. Jeśli chcesz jeszcze lepiej zgłębić temat i chciałbyś pozbyć się swoich problemów, to naciśnij tutaj. W tym artykule znajdziesz aż 7 sposób na to, jak pozbyć się się problemów!

Świat nie jest Ci niczego winien

Jest taka kobieta we Wrocławiu, która wchodzi do tramwajów i prosi o pieniądze. Raz ją spotkałem. Tym razem motorniczy powiedział stanowczo przez megafon: “Proszę nie dawać tej pani pieniędzy!”. Ale ona i tak “obleciała” cały tramwaj, aż w końcu zrezygnowana, dotarła ”tu”.

Usiadła niedaleko, więc mogłem podsłuchać jak rozmawia z pewną starsza kobietą. Zaczęło się od namolnych wycieczek emocjonalnych typu: “MA PANI DOM? JA NIE. PROSZĘ MI DAĆ PIENIĄDZE!”.

Starsza kobieta odpowiedziała grzecznie i asertywnie, że nie ma ochoty na rozmowę, bo czuje od niej ALKOHOL. A po chwili dodała jeszcze:

– Proszę się starać o pracę. Pracy w Polsce jest dużo. Stara się pani o pracę?

– W Polsce pracy nie ma. Za granicą pani, za granicą… – wymamrotała

Serio?

Psycholodzy już dawno udowodnili, że jeśli głęboko w coś wierzymy, to nieświadomie ukierunkowujemy nasze myśli i działania na to, żeby to osiągnąć. Jeśli myślisz, że w Polsce nie ma pracy, to masz rację. Z tym, że nie będzie jej dla Ciebie. Tak przy okazji, jeśli interesuje Cię temat przekonań, to zobacz też artykuł: 5 przekonań, które sprawiają, że wciąż jesteś spłukany.

Możesz też myśleć, że nie zasługujesz na atrakcyjną kobietę. Możesz myśleć, że nie zasługujesz na opiekuńczego mężczyznę, a potem na Twoją prośbę, życie da Ci to, o czym tak intensywnie myślisz. W psychologii efekt ten nazywa się samospełniającym się proroctwem.

WSKAZÓWKA: Od dziś zacznij obserwować swoje myśli. Zwróć uwagę na to, o czym myślisz i w jaki sposób myślisz. Wsłuchaj się w dialog wewnętrzny, jaki prowadzisz sam ze sobą. Pora żebyś przejął nad nim kontrolę.

PODSUMOWANIE

Wiem, że może wydawać Ci się to trudne, ale zaufaj mi – z doświadczenia wiem, że jest to prostsze, niż Ci się wydaje. Dlatego zrób te 3 zadania, czyli:

Wypisz na kartce „ukryte korzyści” bycia w problemie (np. “uwaga ze strony innych ludzi”, “strach przed skonfrontowaniem się z tym, co trudne”).

bycia w problemie (np. “uwaga ze strony innych ludzi”, “strach przed skonfrontowaniem się z tym, co trudne”). Wypisz 10 powodów, które da Ci zmiana . Co w Twoim życiu się zmieni? (np. “będę z uśmiechem wstawał z łóżka”, “poprawią się moje relacje w pracy” itd.)

. Co w Twoim życiu się zmieni? (np. “będę z uśmiechem wstawał z łóżka”, “poprawią się moje relacje w pracy” itd.) Wypisz sytuacje, w których oddajesz odpowiedzialność za siebie „na zewnątrz” (np. “czuje się źle, gdy pada deszcz”, “to Heniek mnie zdenerwował”)

Bez tego nie ruszymy dalej. Wkrótce dostaniesz kolejną porcję informacji, a potrzebujesz mieć jeszcze czas, żeby przepracować te 3 elementy. To naprawdę ważne.

Musisz wiedzieć, że zrobiłeś właśnie duży krok do przodu. Zaglądaj przynajmniej raz dziennie do swoich notatek i daj sobie czas, żeby przemyśleć to, co w nich zawarłeś.

Dzięki temu lepiej zrozumiesz siebie i to, w jaki sposób reagujesz na pewne sytuacje. Wiem, że dasz sobie radę i trzymam za Ciebie kciuki.

Już w czwartek dam Ci kolejne praktyczne wskazówki, które będą dopełnieniem tego, co napisałem dla Ciebie tutaj.

Jeśli jednak uważasz, że Twoje problemy są na tyle poważne, że nie jesteś w stanie poradzić sobie z nimi sam, zajrzyj tutaj. Przygotowałem dla Ciebie kurs, który uczy jak zacząć zmieniać swoje życie. To prostsze niż myślisz. Dlatego, jeśli:

chciałbyś zyskać odwagę do robienia tego, co naprawdę ważne w życiu, chciałbyś znaleźć pomysł na siebie, chciałbyś wiedzieć co zrobić, kiedy odczuwasz zrezygnowanie i wiesz, że zasługujesz na więcej,

to znajdziesz tu to, czego potrzebujesz.

PS. Łatwiej jest zapamiętać i ułożyć w głowie informacje, które zapiszemy. Dlatego daj znać w komentarzu czego nauczył Cię ten artykuł. Jestem ciekawy Twojej opinii.

I pamiętaj o jeszcze jednej rzeczy! Przestań powtarzać sobie, że przyjdzie na coś czas… że teraz nie wiesz tego, czy tamtego. Że jest za wcześnie albo za późno. Prawda jest taka, że zawsze jest ODPOWIEDNI czas. Pamiętasz słowa Steve’a Jobsa do studentów na Uniwersytecie Stanforda? W obliczu śmierci powiedział:

„Twój czas jest ograniczony, a więc nie marnuj go na życie cudzym życiem. Nie daj się złapać w pułapkę przeżywania życia będąc sterowanym przez innych. Nie pozwól by zgiełk opinii innych zagłuszył twój wewnętrzny głos. I co najważniejsze, miej odwagę podążać za swoim sercem i intuicją. One jakimś cudem już wiedzą kim tak naprawdę chcesz zostać. Wszystko inne ma wartość drugorzędną!

To ważne, żeby cały czas o tym pamiętać.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, to prawdopodobnie spodoba Ci się też ten: www.dawidbaginski.com/problemy-w-zyciu-7-wskazowek/

Łap jeszcze ostatnie VIDEO, które nagrałem!

Popracuj nad tym, co masz, a wkrótce dam Ci więcej przydatnej wiedzy. Czekam na Twój komentarz i życzę powodzenia!

Jak zmienić swoje życie i jak być szczęśliwym, gdy tkwisz w „sytuacji bez wyjścia”…

Po tekście o życiowych skokach w Przepaść, dostałam list o mniej więcej takiej treści (podaję z pamięci): Jestem sama, w prowincjonalnym mieście, bez pieniędzy, w pracy, którą bardzo chcę rzucić. Ale bardzo się boję i nie wiem jak zmienić swoje życie.

Jak być szczęśliwym, gdy tkwisz w sytuacji bez wyjścia?

Czy istnieje jakaś sprawdzona, prosta instrukcja wychodzenia z czarnej d…?

Moja niegdysiejsza koleżanka miała wyrazistą osobowość i krewki temperament oraz narzeczonego. Ilekroć pytała swego partnera o opinię, ów mądry, doświadczony życiem mężczyzna, niezmiennie odpowiadał: „Kochanie, ja ci dam złotą radę – ty rób, jak uważasz”.

Nie ma takiej możliwości, abym kiedykolwiek udzieliła komuś drobiazgowego przepisu, jak zmienić swoje życie. Nie ma i nie będzie. Nie jestem w Twojej głowie, w Twoim sercu, w Twoim życiu, w Twoim doświadczeniu.

Ale jedno co mogę zrobić na pewno, to podzielić się moim doświadczeniem.

Czekamy na Was.

Nawet jeśli NIE potrzebujesz reklamy, zamieść informację o sobie na Jasnej Polsce. Robimy tutaj wysoko-wibracyjną “bazę danych”, by stworzyć stabilną, świadomą swoich zasobów, samowystarczalną, potężną duchową społeczność w Polsce (teraz jesteśmy rozproszeni i nie jest łatwo się znaleźć).

Jak zmienić swoje życie, gdy jesteś sama/a, bez pieniędzy i bez nadziei

Tak się składa, że wybrałam sobie taką drogę w życiu, by zaliczyć wystarczającą ilość fuck-up’ów, by na pytanie z maila móc odpowiedzieć – “chyba wiem, jak się czujesz”.

Sama podjęłam dwa razy w życiu taką pracę, w której o 9 rano byłam już w głębokiej depresji, a około 14-15 popadałam w katatonię i czułam się jak piłeczka ping-pongowa, bezsilnie odbijana od ścian pomieszczenia, w którym wymieniałam swoje bezcenne życie na grosze na czynsz i chleb.

Zafundowałam sobie też ćwiczenie ze skrajnej frustracji i samotności, kiedy to siedziałam całkiem sama w obcym kraju, w obcym wstrętnym mi mieszkaniu, w znienawidzonej przeze mnie mieścinie i gorączkowo szukałam pracy i nikt, ale to nikt od miesięcy nie chciał mnie zatrudnić. Nie miałam żadnych własnych pieniędzy i żadnych realnych widoków na zmianę swej nędznej egzystencji. Aha. I bałam się wychodzić na zewnątrz…

Pozytywne myślenie nie działa, teoria lustra – jak najbardziej tak

Świat jest Twoim odbiciem. Tamten świat i tamto życie były moim lustrem. Nędza i beznadzieja dookoła wyświetlały mi moje wibracje, moje demony, mój strach, moje negatywne programy.

Już dawno wyzbyłam się złudzenia, że „wszechświat mnie prowadzi i sprowadza niespodziewane dary od losu”.

Wszechświat jest niczym innym jak wielką kserokopiarką, zestawem neutralnych w swej istocie energii, które po prostu Ci służą.

A zatem jakkolwiek zawibrujesz, gdziekolwiek ukierunkujesz uwagę – Twą świadomość – takie energie przypłyną i posłusznie zmaterializują Ci to, co właśnie jest w Tobie.

To czego niby „chcesz”. Czyli wcale nie chcesz świadomie, ale za to bardzo chcą Twoje podświadome programy.

Będąc w takim miejscu, w takim czasie, z takim pakietem jak ja wtedy, można sobie darować „pozytywne myślenie”. Ono jeszcze bardziej wycieńcza, każąc zakłamywać rzeczywistość i nie pozwalając naprawdę poczuć tego, co się dzieje.

(Czy wiesz ile „prądu” – tej bezcennej życiowej energii zużywamy na zamiatanie każdej prawdy o sobie pod dywan? – zamknij oczy i poczuj to teraz)

Lepiej skorzystaj z tego “prądu” i zrób coś dla swojego kochanego Ciałka…

Jak wyjść z impasu, jak zmienić swoje życie, jak być szczęśliwym?

Zacznij czyścić swoje lustro.

Przedstawiając siebie tu na blogu, napisałam, że jestem licencjonowanym szambonurkiem.

Takie jest moje doświadczenie, droga, którą wybrałam i wiem, że działa.

Metoda tak skuteczna, jak nieprzyjemna.

Metoda, która faktycznie, namacalnie, nieodwołalnie zmieni Twoje życie na zawsze.

Będzie bolało, ALE WARTO.

W artykule o energetycznych przyczynach depresji pokazałam na obrazkach, jak wyglądają energetyczne podczepy, które robią z Ciebie bateryjkę systemu. Zmanipulowaną ofiarę, która nie ma realnego wpływu na swoje życie i żyje w ILUZJI potrzasku oraz sytuacji bez wyjścia.

Przyznaję – skakanie w przepaść nie od razu jest dla wszystkich.

Żeby skoczyć na główkę ze skały do oceanu, trzeba najpierw odrobić zadanie domowe w basenie.

Żeby skoczyć w przepaść i mieć miękkie lądowanie trzeba POZWOLIĆ, PUŚCIĆ I ZAUFAĆ.

A – oprócz pokochania siebie i wybaczenia sobie – są to trzy najtrudniejsze rzeczy dla człowieka przemielonego przez trójwymiar.

Strach o wszystko, bezsilność oraz programy niezasługiwania, a raczej zasługiwania na wszystko, co najgorsze trzeba zacząć z siebie ściągać. Po prostu.

One oblepiają Cię i niszczą, jak pasożyt, który wysysa soki życiowe ze swego żywiciela. Bytom energetycznym, które się na Tobie pasą nie zależy na Twoim życiu. One nie gospodarują strategicznie. Gdy już zeżrą Cię żywcem, poszukają sobie kolejnego nosiciela.

Czas wyciągnąć im wtyczkę i wyp…rosić do Źródła – tam rozpuszczą się w bezwarunkowej, boskiej miłości.

Jak być szczęśliwym? Czy to w ogóle możliwe?

Jak zmienić swoje życie, pozbywając się demonów? Programów samozniszczenia i samopognębienia?

Dam Ci złotą radę: zrób, jak czujesz.

Droga, którą odbędziesz zależy tylko od Ciebie. Ale jest na niej kilka punktów, które dotyczą wszystkich bez wyjątku…

Wszyscy na pewną muszą zacząć od identycznego pierwszego kroku: szczerej intencji, głębokiego pragnienia, by naprawdę zmienić swoje życie.

Ale tak naprawdę.

A to oznacza wyjście ze starej „dobrej” strefy (dys)komfortu i pójście w nieznane.

Gdy w Twoim sercu zapłonie to pragnienie, wiedz – miej pewność – że Twoja, unikalna droga wychodzenia z opresyjnego matrixu rozwinie się przed Tobą sama.

Jedni biegają, inni mantrują, trzeci piją Ayahuaskę, zażywają Kambo, San Pedro czy Sasafras, czwarci idą w satsangi, ustawienia systemowe, reiki, taniec hula, spacery po łąkach, hipoterapię, a piąci w to lub tamto, albo we wszystko po trochu.

Czytaj więcej: Jak znaleźć prawdziwą pasję w życiu i mieć wreszcie motywację do pracy i działania

Zaczną pojawiać się w Twoim życiu ludzie, książki, słowa, warsztaty, spotkania, myśli, pragnienia… inne niż dotychczas. Epokowe i epickie, choć czasem przebrane w coś malutkiego i „nieznaczącego”.

A wraz z tym zaczną pojawiać się zmiany i poszerzanie Twej świadomości.

Stare życie zacznie od Ciebie odpadać mimochodem.

Pojawi się nowa praca, albo wywalą Cię miłosiernie z tej znienawidzonej i nagle na Twej drodze stanie Nowa Szansa – przebrana w wyjazd, kurs, sumę pieniędzy z nieoczekiwanego źródła….

Wychodzenie z szamba w 3 prostych krokach

Tak właśnie było ze mną. Próbowałam wszystkiego po trochu – tego, co akurat pojawiało się na mojej drodze. Gdy brakowało mi sił i nadziei, ratunek odnajdowałam zawsze i na nowo w tych kilku książkach, które są po to, by stawiać na nogi i tchnąć ducha w trójwymiarowych rebeliantów, takich jak Ty i ja.

Dużo medytowałam – zaglądanie w siebie i stawianie czoła swoim maszkarom to umiejętność niezbędna moim zdaniem, by zmienić swoje życie na lepsze.

A potem na jeszcze lepsze.

A potem na wspaniałe.

Więc jak zmienić swoje życie w trzech prostych krokach?

1. Zacznij od intencji – pragnienia duszy i serca, by to się stało.

Nie pragnienia ego, które zawsze chce mieć tylko trochę lepiej. Mieć parę stów więcej, lepszy telewizor i 2 tygodnie na Bali, albo w Bułgarii. Tak niczego nie zmienisz, ego to grząskie bagno, utoniesz w smutku i beznadziei.

2. Zacznij medytować – najgoręcej radzę Ci 2 techniki: jedna – Drenaż Muzgó – by uciszyć mózg i ego, a to bardzo pomocne i potrzebne. Druga, by uwolnić Serce (Pieśń Serca). Dokładnie opisuję je tu.

3. Zacznij się rozglądać, bądź uważna/y. Słuchaj podszeptów. Korzystaj z podpowiedzi i szans, które podsuwa Ci Życie (czyli Twój Duch).

Odwiedzaj Jasną Polskę – sprawdzaj Wydarzenia. Po to powstał ten portal, by Ci, którzy chcą zmienić swoje życie, z łatwością znaleźli swoją medycynę. Metodę, lek, pomocnego anioła, który łagodnie, lecz konsekwentnie popchnie ich dalej na drodze do Wolności i… zwyczajnego, codziennego szczęścia.

Ciężko jest wyjść samemu z opresji. Inni są także po to, by nas wspierać – jeśli tylko tak wybierzesz…

I nie zapominaj o tej niewygodnej, nieprzyjemnej prawdzie, że wszystko, co dzieje się w Twoim życiu, jest Twoją kreacją.

I możesz to zmienić tylko i wyłącznie wtedy, gdy zmienisz swoje wibracje.

Tak – ta zabawa jest tak fascynująca właśnie dlatego, że wszyscy tkwimy po uszy w matrixowym, trójwymiarowym szambie i wykonujemy ekwilibrystykę, by w tym szambie stanąć czystym, pachnącym i świeżutkim.

A potem odkryć, że wokół nas jest już tylko świat, który sobie wymarzyliśmy jako nieskończone, świetliste Istoty, którą jesteśmy.

Tak – także Ty Kochanie.

Aho <3 Pomóż Jasnej Polsce, by powstawały kolejne! Zostań naszym Patronem! Zrób szybki przelew! Wspieraj nas kupując dla siebie! Lub sprawdź sam-a, dlaczego warto wspierać Jasną Polskę (klik!) A na deser najpiękniejsza wersja hitu Mas que nada, jaką kiedykolwiek słyszałam. W końcu to bossanova – koi serce i podnosi na duchu Źródło wszystkich ilustracji w tekście: Internet (gł. Pinterest, Unsplash, Pixabay, chyba, że podano inaczej.

Jak zmienić swoje życie na lepsze w ciągu zaledwie jednego miesiąca? 4 tygodnie zmian

Myślicie, że to niemożliwe? Pewna blogerka twierdzi, że można dokonać takiej zmiany w ciągu czterech tygodni, jeśli tylko trzymamy się konsekwentnie planu. Miesiąc życia, to naprawdę dużo, jeżeli potrafisz go dobrze wykorzystać.

Swietłana Pokrevskaya proponuje wam miesiąc pracy, 12 zadań rozłożonych na kolejne tygodnie. Warto spróbować!

Tydzień 1: Oczyszczanie umysłu i ciała

Zadanie pierwsze: Naucz się wstawać wcześnie

W ten sposób znajdziesz czas dla siebie, ten, którego nigdy nie masz wystarczająco dużo w ciągu dnia. Cisza i spokój, które panują w twoim domu o tej porze pomogą ci uporządkować różne rzeczy w swojej głowie. To również idealny czas na poranne ćwiczenia, przygotowujące twoje ciało na cały, długi dzień. Lenistwo i niechęć do wyjść z łóżka o tak wczesnej porze, nie oznaczają, że jesteś zmęczony, pokazują jedynie, że tak naprawdę nie chce się żyć własnym życiem. Jaki jest sens jest w wychodzeniu z łóżka, jeśli czeka na ciebie zawsze to samo: taka sama, przygnębiające pogoda, metro, tłum ludzi, praca … Jeśli żyjesz pełnią życia, będziesz chciał wcześnie wyskoczyć z łóżka. Ta zasada działa również na odwrót – jeśli nauczysz się wstawać wcześnie, zaczniesz patrzeć na życie z większym optymizmem.

Zadanie drugie: Postaw na zdrowe odżywianie

Nadchodzące zmiany będą wymagać od ciebie ogromnej ilości energii. Obecnie być może zużywasz ją na neutralizowanie negatwnego wpływu spożywania alkoholu, niezdrowej żywności i palenia papierosów. Każdy z nas ma własny zestaw słabości do pokonania. Możesz wybrać dowolny rodzaj diety, dostosowany bezpośrednio do ciebie. Zmniejsz swoje porcje, jedz lekko, zdrowo i smacznie.

Zadanie trzecie: Wybierz sport dla siebie

To może być joga, bieganie, taniec…. Spróbuj „poruszać się” więcej każdego dnia, dostosuj trening do swojego trybu pracy i możliwości. Zobaczysz, to wciąga.

Tydzień 2 : Zaprowadzanie porządku w swoim życiu osobistym

Zadanie pierwsze: Posprzątaj swoją osobistą przestrzeń

Wyrzuć wszystko, co ją zaśmieca. Nadszedł czas, aby zaprowadzić porządek w głębokich, przepastnych szufladach i innych zakamarkach. Pomyśl o tym w ten sposób: każdy przedmiot w domu – nawet najmniejszy – zajmuje nie tylko miejsce, ale także zużywa część twojej energii. Czy naprawdę warto trzymać to wszystko? Przechowuj wyłącznie te rzeczy, które są naprawdę przydatne lub rzeczywiście sprawiają, że jesteś szczęśliwy.

Zadanie drugie: Uporządkuj swoje osobiste sprawy; wypełnij swoje zobowiązania

Pamiętasz, od ilu lat planujesz zacząć uczyć się hiszpańskiego? A ile razy obiecywałaś, że odwiedzisz mocno już starszą, babcię? Ile z postanowień noworocznych z poprzednich lat pozostało niezrealizowanych? Trzeba przypomnieć sobie wszystkie obietnice, dane sobie i innym, i zdecydować co z nimi zrobić… Masz w zasadzie tylko dwie opcje: wypełnić je, lub usunąć na zawsze ze swojej listy.

Zadanie trzecie: Uporządkuj swoje życie towarzyskie

Zerwij wszelkie relacje, które ciągną cię do tyłu, blokują lub powodują depresję. Naucz się mówić „nie”. Pozwól sobie być niewdzięczny, źle wychowany, działać jak szalony, jeśli tego właśnie potrzeba, abyś czuł się swobodnie.

Tydzień 3 : Plany, cele i marzenia

Zadanie pierwsze: Zanotuj, a następnie zacznij wprowadzać w życie plany – te dotyczące osobistych celów

Pewnie zakończyłeś już zadania z listy z poprzedniego tygodnia. Czy czujesz się szczęśliwy i pełen entuzjazmu? Jeśli odpowiedź brzmi „nie”, to może warto wykreślić z tej listy jeszcze kilka rzeczy. Pamiętasz co sprawia ci prawdziwą przyjemność? Nie zapominaj, że poza pracą i zobowiązaniami wobec bliskich, należy także zaplanować swój wolny czas – tak by można było odpocząć, znaleźć chwilę dla siebie.

Zadanie drugie: Zrób listę nawet najbardziej nieprawdopodobnych marzenia

Nawet jeśli miało to by być zdobycie Mont Everest, jeśli skończyłeś 90 lat. Czemu służy takie „nierzeczywiste” planowanie? Wprowadzeniu odrobiny nonszalancji do życia. Uprzytomnienie sobie potęgi marzeń i wyobraźni. Poznawaniu siebie.

Zadanie trzecie: Zacznij planować „dzień do przodu”

Każdego wieczoru, napisz wstępny plan na następny dzień. To bardzo podnosi nasza produktywność i daje poczucie większej kontroli nad naszym życiem. Ponadto, przypomnij sobie jak wygląda twój główny plan zmiany, to co chciałeś osiągnąć.

Tydzień 4: Poszerzanie swoich horyzontów

Zadanie pierwsze: Spróbuj żyć inaczej

Nawet najmniejsze rzeczy mogą mieć znaczenie. Pojedź inną trasą do pracy. Wejdź do kawiarni, w której nigdy wcześniej nie byłeś, albo do bardzo drogiego sklepu. Wypróbuj nowy rodzaj sportu. Spróbuj zrobić to, czego nigdy przedtem nie robiłeś. Chodzi o nawyk próbowania czegoś nowego, o odwagę podejmowania nowych wyzwań.

Zadanie drugie: Wyjdź z własnej strefy komfortu

Oczywiście, jeśli udało się przeprowadzić wszystkie poprzednie kroki, to już wykraczasz daleko poza strefę komfortu. Ale trzeba iść dalej i stawać oko w oko ze swoimi największymi obawami. I to nie tylko patrzeć na nie, ale także walczyć z nimi.

Zadanie trzecie: Zrób sobie przerwę

Nie, nie taką jak myślisz. Pora wyjść z domu, wyłączyć Wi-Fi, i spędzić trochę z samym sobą. Oznacza to również, trochę czasu na szczerą rozmowę ze swoim sercem. Jaki był ten miniony miesiąc dla ciebie? Jakie zmiany zaszły w twoim życiu? Czy chcesz kontynuować i iść dalej już teraz, czy na tym koniec?

Nie warto biernie czekać na coś, co można osiągnąć samemu. Pewne rzeczy są na wyciągnięcie ręki, wystarczy się po nie schylić.

Źródło: brightside.me

키워드에 대한 정보 jak ogarnąć swoje życie

다음은 Bing에서 jak ogarnąć swoje życie 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  여자 삼두 운동 | 덜렁거리는 팔뚝살 꽉 잡아주는 운동 I 여자 케이블 푸쉬 다운 하는법! 최근 답변 64개
See also  토요일의 주인님 Txt | [Vietsub] To Do X Txt - Ep.91 모든 답변

See also  That Time I Got Reincarnated As A Slime Chapter 2 | That Time I Got Reincarnated As A Slime Chapter 2(Manga) 12 개의 새로운 답변이 업데이트되었습니다.

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 JAK OGARNĄĆ SWOJE ŻYCIE – 3 KROKI

  • prawo przyciągania
  • prawo przyciagania
  • jak się zmotywować
  • do życia
  • do pracy
  • nad sobą
  • jak się ogarnąć
  • jak zacząć od nowa
  • jak odbudować
  • związek
  • swoje
  • życie
  • jak poradzić sobie
  • jak radzić sobie
  • z traumą
  • ze strachem
  • z lenistwem
  • lenistwo
  • brak energii
  • życiowej
  • ciągłe zmęczenie
  • senność
  • jak się odważyć
  • jak przyciągnąć
  • miłość
  • szczęście
  • mężczyznę
  • kobietę
  • dziewczynę
  • chłopaka
  • byłego
  • byłą
  • partnera
  • ezoteryka
  • rozwój osobisty
  • psychologia
  • rozwój duchowy
  • przebudzenie
  • duchowe

JAK #OGARNĄĆ #SWOJE #ŻYCIE #- # #3 #KROKI


YouTube에서 jak ogarnąć swoje życie 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 JAK OGARNĄĆ SWOJE ŻYCIE – 3 KROKI | jak ogarnąć swoje życie, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment