Jak Zrobić Makramę Na Kole | |23| Makrama Krok Po Kroku: Łapacz Snów Z Listkami / Diy: Macrame Dreamcatcher With Leaves 29752 좋은 평가 이 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “jak zrobić makramę na kole – |23| Makrama krok po kroku: Łapacz snów z listkami / DIY: Macrame dreamcatcher with leaves“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 sznurecznik 이(가) 작성한 기사에는 조회수 23,559회 및 좋아요 599개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

jak zrobić makramę na kole 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 |23| Makrama krok po kroku: Łapacz snów z listkami / DIY: Macrame dreamcatcher with leaves – jak zrobić makramę na kole 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Hej!
W tym tutorialu pokazuję Wam, jak zrobić łapacz snów z listkami.
Taki łapacz snów idealnie sprawdzi się we wnętrzach w stylu boho lub jako prezent dla bliskiej osoby. Pięknie ozdobi Waszą sypialnię lub taras.
Dajcie znać, czy film Wam się podoba. Jeśli macie jakieś pytania, to piszcie śmiało w komentarzach. Jeśli chcecie pochwalić się makramą zrobioną z mojego tutorialu, to możecie przesłać mi zdjęcie lub oznaczyć mnie na Instagramie. Oznaczajcie Wasze prace hasztagiem #sznurecznik – będzie mi łatwiej Was znaleźć 🙂
Wszystkie moje prace możecie obejrzeć na moim Instagramie lub Facebooku. Możecie też złożyć tam zamówienie 🙂
Facebook: https://www.facebook.com/sznurecznik
Instagram: https://www.instagram.com/sznurecznik

jak zrobić makramę na kole 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

500 Makrama w kole ideas in 2022 – Pinterest

2022-08-13 – Explore Domowe Pasje’s board “makrama w kole”, followed by 153 people on Pinterest. See more eas about makrama, łapacz snów, makramy.

+ 여기에 보기

Source: pl.pinterest.com

Date Published: 1/27/2022

View: 8218

Jak zrobić makramę krok po kroku! Makrama DIY – Home

Makrama to nic innego jak ozdoba składająca się głównie z odpowiednio splecionych sznurków oraz drobnych dodatków – jak patyków, piór, elementów drewnianych.

+ 여기를 클릭

Source: home.morele.net

Date Published: 2/15/2021

View: 3276

Makrama krok po kroku Wzory Jak zrobić sploty Jak zacząć …

Makrama wzory i sploty. Jak zrobić sploty z makramy krok po kroku? Bardzo prosto! Makrama to technika dosłownie dla każdego. Pierwsze makramowe sploty mogą …

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.pasart.pl

Date Published: 7/26/2021

View: 3982

Jak samodzielnie zrobić makramę? – Tikkurila Potęga Kolorów

Jagoda, nie ma uniwersalnego wzoru, za pomocą którego można określić długość sznurka w przypadku makram na kole. Ruby.Macrame.Times dla małego …

+ 여기에 더 보기

Source: tikkurilapotegakolorow.pl

Date Published: 1/13/2022

View: 7913

Makrama jak ją zrobić, krok po kropku | kordonkinowosolskie.pl

Taka makrama odnajdzie się w każdym wnętrzu, nie tylko scandi i boho. Do wykonania makramy potrzebujemy kijek długości ok 55 cm oraz ok 100 …

+ 여기에 더 보기

Source: kordonkinowosolskie.pl

Date Published: 12/10/2022

View: 6660

Makramowy łapacz snów – krok po kroku

Nawlecz drewniany koralik i zawiąż pętelkę, tak powstanie uchwyt. Zawieź łapacz na ścianie i gotowe. Miłej zabawy J. Image. plakat makrama. Image. łapacz 1.

+ 여기에 표시

Source: www.oskard.tychy.pl

Date Published: 1/3/2022

View: 7998

samouczki i tutoriale | Sowy ma kole 35cm ,40cm #makrama …

Sowy ma kole 35cm ,40cm #makrama##sowy# … Myślę, że sama bym moga coś takiego zrobić. … Makrama sowa / macrame owl – jak zrobić sowe ze sznurka 2mm.

+ 여기에 더 보기

Source: www.facebook.com

Date Published: 1/15/2022

View: 8744

주제와 관련된 이미지 jak zrobić makramę na kole

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 |23| Makrama krok po kroku: Łapacz snów z listkami / DIY: Macrame dreamcatcher with leaves. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

|23| Makrama krok po kroku: Łapacz snów z listkami / DIY: Macrame dreamcatcher with leaves
|23| Makrama krok po kroku: Łapacz snów z listkami / DIY: Macrame dreamcatcher with leaves

주제에 대한 기사 평가 jak zrobić makramę na kole

  • Author: sznurecznik
  • Views: 조회수 23,559회
  • Likes: 좋아요 599개
  • Date Published: 2022. 2. 6.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=REQ47QlMwz8

Jak zrobić Makrame krok po kroku?

Potrzebujemy 4 sznurki długości ok 300 cm, następnie 2 sznurki ok 340 cm, 2 sznurki ok 380 cm, 2 sznurki 340 cm i 4 sznurki 300 cm i . Zaczynamy od prawej strony, najdłuższe będą na środku a po bokach te najkrótsze. Sznurki składamy na pół i zaczepiamy na kiju poprzez przeciągnięcie ich przez otwór.

Od czego zacząć naukę makramy?

Na początek polecam Ci bawełniany sznurek pleciony. Po pierwsze, jego zaletą jest to, że nie jest podatny na nasze błędy. Czasem zdarzy się tak, że chcemy coś poprawić w naszej pracy i trzeba rozplątać sznurek. Przy plecionym o nic nie trzeba się martwić, ponieważ on jak i cała makrama nie straci na wyglądzie.

Jak zrobić łapacz snów ze sznurka krok po kroku?

Odmierz i odetnij 16 kawałków sznurka o długości 100 cm. Przymocuj sznurki do pierścienia za pomocą węzła mocującego (sznurek wsuń do góry, utworzoną pętle przełóż do przodu, a zwisające końce sznurka przełóż przez pętelkę i mocno zaciśnij). Podziel sznurki na 8 zestawów ( 1 zestaw = 4 sznurki).

Jak zrobić łapacz snów krok po kroku?

1. Wokół obręczy owijamy ściśle sznurek. W miejscu zakończenia przyklejamy go klejem na gorąco lub zawiązujemy supełek. 2.

Będziemy potrzebowali:
  1. okrągłej obręczy,
  2. sznurka do makramy.
  3. dodatków: piórek, pomponów, koralików, wstążek, tasiemek.
  4. nożyczek,
  5. pistoletu z klejem na gorąco (opcjonalnie)

Czy zrobienie makramy jest trudne?

Samo tworzenie nie jest trudne – śledząc uważnie sposoby wiązania, opanowuje się tą technikę bardzo szybko. Wykonywanie makramy wymaga jednak precyzji ruchów. Im dokładniejsze przesuwanie nitek, równe zaciąganie i nawijanie pętelek czy wiązań, tym piękniejszy efekt końcowy.

Jak zrobić małą makramę?

Przygotuj 12 sznurków o długości 1,5 m i zamocuj je na luku pętlami mocującymi z grzbietem. Wyrównaj je a następnie weź pierwszy sznurek z lewej i zacznij na niego nawijać 12 kolejnych sznurków (węzłem żebrowym) kierując się do środka. To samo wykonaj po prawej stronie a następnie połącz oba sznurki ze sobą.

Co kupic do robienia makramy?

Sznurek bawełniany do makramy

Z powodzeniem możesz go używać do wyplatania swoich makram. Ja szczególnie polecam go do nauki splotów. Dzięki temu, że nie pruje się, nie rozplata na końcówkach, nie strzępi, możesz się w pełni skupić na zaplataniu swojej makramy.

Na czym pleść Makramę?

Najczęściej makrame wyrabia się sznurkiem bawełnianym. Sznurki do makramy są bez tzw. rdzenia. Oczywiście nie trzeba się ograniczać tylko do tego tworzywa.

Jaki sznurek do makramy na początek?

Sznurek pleciony. Z tego sznurka zrobiłam jak dotąd najwięcej makram. Jak sama nazwa wskazuje jest pleciony -złożony z otoczki ze splecionych ze sobą nitek i rdzenia bawełnianego lub syntetycznego*. Jest polecany dla początkujących makramowiczów.

Jak zrobić Makramę na doniczkę?

Zacznij od kółka i ośmiu długich sznurków.

Sznurek potnij na 8 równych części (z 50 metrów wyjdzie 8 sznurków o długości 6, 25 m). Metalowe kółko powieś na haczyku i przewieś sznurki przez kółko składając je na pół. W ten sposób wyjdzie 16 sznurków roboczych. Ułóż je równo, niech się nie skręcają i nie motają.

Czy łapacz snów jest zły?

Według katolików, zwłaszcza tych najbardziej konserwatywnych, łapacz snów ma diabelską moc, dzięki której może sprowadzić na człowieka opętanie i zniszczyć jego życie. Z tego powodu uważają, że łapacze snów są niebezpieczne, należy je natychmiast spalić oraz się wyspowiadać z ich posiadania.

Z jakiej włóczki robimy łapacz snów?

Do wykonania łapacza potrzebujemy:

włóczkę yarnart macrame (ja użyję koloru wrzosowego o numerze 141) dwie metelowe obręcze o średnicach 25 cm i 15 cm. drewniane koraliki w kolorze srebrnym (a2899). Możecie użyć innych, ale wielkość otworu musi mieć około 2mm.

Jak obliczyć ile potrzeba sznurka do makramy?

Zmierz miarą planowaną długość splotów, pomnóż razy 8, a następnie dodaj długość zwisających sznurków.

Jak zrobić makramę na doniczkę?

Zacznij od kółka i ośmiu długich sznurków.

Sznurek potnij na 8 równych części (z 50 metrów wyjdzie 8 sznurków o długości 6, 25 m). Metalowe kółko powieś na haczyku i przewieś sznurki przez kółko składając je na pół. W ten sposób wyjdzie 16 sznurków roboczych. Ułóż je równo, niech się nie skręcają i nie motają.

Jak dobrze przyciąć makramę?

Wystarczy położyć makramę na macie samogojącej, przyłożyć do frędzli linijkę, docisnąć do niej nożyk i po prostu przejechać po frędzlach. Takie cięcie na stole jest bardziej precyzyjne niż w powietrzu, łatwiej też wyeliminować nierówności prawa vs. lewa strona.

Jaki sznurek do makramy na początek?

Sznurek pleciony. Z tego sznurka zrobiłam jak dotąd najwięcej makram. Jak sama nazwa wskazuje jest pleciony -złożony z otoczki ze splecionych ze sobą nitek i rdzenia bawełnianego lub syntetycznego*. Jest polecany dla początkujących makramowiczów.

Makrama – większość z Was prawdopodobnie słyszy to słowo po raz pierwszy

Makrama – większość z Was prawdopodobnie słyszy to słowo po raz pierwszy

Najbardziej zadziwiające jest to, iż do wykonania takiej makramy wystarczy znajomość 2-3 splotów. Możemy otrzymać trwały i piękny wyrób dzięki odpowiedniemu połączeniu splotów! Makrama daje nieograniczone możliwości. I to jest w tym najbardziej ekscytujące, można stworzyć prawdziwe dzieło sztuki za pomocą jedynie sznurka i rąk.

Proces twórczy na początku może wydawać się trudny, jednakże dość łatwo można opanować tą technikę. Należy pamiętać o precyzji, dokładnie zaciągać wiązania, i cierpliwie dążyć do zamierzonego efektu.

Obecnie makrama powróciła do łask. Obserwujemy duże zainteresowanie nie tylko wśród kupujących, ale także pasjonatów rękodzieła. Ludzie doceniają prace w które wkłada się mnóstwo pracy, ale i serce oraz pasję. Przedmiot wykonany własnoręcznie na pewno cieszy bardziej aniżeli rzecz nabyta w sklepie, zwłaszcza masowo wykonywane w fabrykach makramy, które są wątpliwej jakości i nie porywają stylem i samym wyglądem.

Zatem moja propozycja to wykonanie niewielkiej makramy ściennej o niedużym stopniu skomplikowania. Taka makrama odnajdzie się w każdym wnętrzu, nie tylko scandi i boho.

Do wykonania makramy potrzebujemy kijek długości ok 55 cm oraz ok 100 metrów Sznurka Nowosolskiego 5mm w dowolnym kolorze. Ja wybrałam najbardziej popularny kolor- Natura. Kijek możemy przynieść z lasu, kupić w markecie budowlanym lub wykorzystać jakąś rurkę.

Makrama którą wykonamy będzie miała wielkość ok 40cm x 80 cm.

Przyda się też stojak lub wieszak na ubrania oraz haki do zamocowania kijka. Jeśli nie masz żadnych stojaków, możesz zawiesić kijek na drzwiach, futrynie, gdziekolwiek.

Zaczniemy od części środkowej i przycięcia sznurków odpowiedniej długości.

Potrzebujemy 4 sznurki długości ok 300 cm, następnie 2 sznurki ok 340 cm, 2 sznurki ok 380 cm, 2 sznurki 340 cm i 4 sznurki 300 cm i . Zaczynamy od prawej strony, najdłuższe będą na środku a po bokach te najkrótsze. Sznurki składamy na pół i zaczepiamy na kiju poprzez przeciągnięcie ich przez otwór.

Kolejnym krokiem będzie otrzymanie tego stanu :

Należy zapleść węzły proste, które krok po kroku ilustrują kolejne zdjęcia:

Cztery węzły powinny być zawiązane zaraz pod kijem, pozostałe nieco niżej, ponieważ z nich zrobimy ‘kulki’.

‘Kulka’ to nic innego jak 3 węzły proste zwinięte i przełożone przez sznurek, ilustrują to następujące zdjęcia:

Gdy już mamy gotowe 3 węzły proste, należy skrajne sznurki przeciągnąć przez powstałe między kijem a węzłami oczko, a środkowe sznurki przeplatamy analogicznie przez środkowe oczko i całość naciągamy, w ten sposób powstaje ‘kulka’ 🙂

Gdy już mamy gotowe 3 kulki, zabieramy się za kolejny krok, tu już potrzebna będzie znajomość węzła żebrowego (poza węzłem prostym i żebrowym nie poznacie już nic więcej, cała makrama opiera się tylko na tych 2 wiązaniach).

Pod kulką zaczynamy wiązać linie skośne. Kulka składa się z 4 sznurków, bazą będą sznurki środkowe i na nich będziemy zaplatać sznurek, aby otrzymać linię skośną. Należy dobrać boczny sznurek i oplątać go 2 razy wokół środkowego sznurka. Należy pamiętać że sznurek środkowy idzie górą, a te które oplatają powinny iść spodem a następnie górą. Kroki przedstawiają kolejne zdjęcia

Linia skośna powstaje z 3 sznurków, pierwszy sznurek od kulki i dwa sąsiednie.

Czynność powtarzamy przy każdej kulce z prawej i lewej strony, jak na zdjęciu poniżej :

Linia będzie podwójna więc czynności powtarzamy w ten sposób:

W ten sposób powstaje pierwszy fragment makramy.

Kolejny krok to znów kulki (czyli 3 węzły proste) w następujących miejscach. Pamiętajcie o zostawieniu oczek na przeciągnięcie sznurków.

Pomiędzy kulkami, mniej więcej w połowie wysokości robimy pojedynczy węzeł prosty.

I znów od kulek wiążemy podwójne linie skośne a między nimi pojedynczy węzeł prosty:

Kolejne ruchy są powtarzalne, ale jest ich już mniej, ponieważ chcemy otrzymać kształt „szpiczasty”. Przed nami takie etapy:

I tak wygląda gotowa już część środkowa 🙂

Pasy boczne makramy.

Na pasy potrzebujemy 5 sznurków o długości ok 460 cm. Znów składamy je na pół i mocujemy na kijku. Aby wykonać takie pasy:

Musimy zacząć od węzła żebrowego. Środkowy sznurek jest naszą bazą i wokół niego zaplatamy sąsiednie sznurki kierując się ku dołowi.

Postępujemy według następujących kroków:

Linia będzie podwójna, więc znów zaczynając od środkowego sznurka wyplatamy węzły żebrowe:

Kolejny krok to węzeł prosty zawiązany w ten sposób:

Następnie kontynuujemy wyplatanie podwójnej linii skośnej tak aby otrzymać ‘Romb’

Wykonujemy 5 takich rombów z obu stron makramy. Zaczynamy w ten sposób:

i kontynuujemy kroki z pierwszego rombu.

Gdy już mamy gotowe 2 paski

Dobieramy po 4 sznurki z każdego paska i wiążemy na nich węzeł prosty

Potem ładnie wykańczamy posługując się węzłem żebrowym. Wykorzystujemy tylko sznurki z pasków, części środkowej makram nie ruszamy.

Pozostało tylko zamocowanie sznurków na paskach i przycięcie/

Przycinanie to wbrew pozorom łatwa czynność, najlepiej najpierw zrobić jedną stronę i dopiero potem drugą stronę makramy. Warto przełożyć sobie kilka strategicznych sznurków (tych już przyciętych) w analogiczne miejsca po drugiej stronie makramy, wyznaczą one nam linię wg której należy ciąć aby otrzymać identyczny kształt jak w przyciętej już pierwszej połowie makramy.

Przy przycinaniu warto stopniować przycinanie, to jak zabawa w fryzjera 😉

I gotowe 🙂 Mam nadzieję że każdy krok opisałam bardzo dokładnie oraz zdjęcia wykonałam tak aby każdy krok był bardzo jasno wytłumaczony 😉 Życzę zdrowia i do następnego razu.

Z głową w sznurkach

Na rynku jest wiele rodzajów sznurków. Na początek polecam Ci bawełniany sznurek pleciony. Po pierwsze, jego zaletą jest to, że nie jest podatny na nasze błędy. Czasem zdarzy się tak, że chcemy coś poprawić w naszej pracy i trzeba rozplątać sznurek. Przy plecionym o nic nie trzeba się martwić, ponieważ on jak i cała makrama nie straci na wyglądzie. Nawet wielokrotne poprawki nie pogorszą efektu końcowego. Po drugie, spośród sznurków nadających się do makramy, jest stosunkowo niedrogi.

Taki pleciony sznurek najtaniej szukać w Internecie. Po odpowiednie na start sznurki i nie tylko zapraszam do mojego sklepu z materiałami do makramy.

Makramowy łapacz snów – krok po kroku

Łapacz snów to ostatnio bardzo popularna ozdoba. Wcale nas to nie dziwi, bo wyglądają magicznie i ozdabiają każde wnętrze. Mówi się, że łapacz snów zawieszony nad łóżkiem wyłapuje złe sny, które giną z pojawieniem się nowego dnia. Gęsta sieć wewnątrz ma przepuszczać tylko dobre sny. Klub Osiedlowy „Orion” zaprasza do kolejnej zabawy ze sznurkami.

Potrzebne materiały i przybory:

– sznurek skręcany 3mm (dowolny kolor lub dwa)

– obręcz drewniana o średnicy 28 cm

– pierścień o średnicy 3,5 cm

– drewniane koraliki

– klej na gorąco

– nożyczki

– grzebień lub szczotka

– taśma klejąca

Sposób wykonania- krok po kroku:

Odmierz i odetnij 16 kawałków sznurka o długości 100 cm.

Przymocuj sznurki do pierścienia za pomocą węzła mocującego (sznurek wsuń do góry, utworzoną pętle przełóż do przodu, a zwisające końce sznurka przełóż przez pętelkę i mocno zaciśnij).

Podziel sznurki na 8 zestawów ( 1 zestaw = 4 sznurki). Aby sznurki się nie przesuwały można je podkleić taśmą klejącą.

Wybierz jeden z zestawów i stwórz węzeł płaski. Węzeł płaski plączemy dwoma zewnętrznymi sznurkami na dwóch środkowych (środek- rdzeń). Lewy sznurek układamy w pętelkę, kładziemy na rdzeniu i wkładamy pod sznurek prawy. Prawy sznurek przekładamy do tyłu, za rdzeniem, wyjmując przez pętelkę powstałą z lewej strony. Zaciągamy zewnętrzne sznurki równomiernie, trzymając rdzeń naciągnięty. Teraz wykonujemy wszystko w odbiciu lustrzanym, czyli robimy pętelkę prawym sznurkiem, kładziemy na rdzeniu i wkładamy pod lewy sznurek, który kierujemy do tyłu za rdzeniem wyjmujemy przez prawą pętelkę.

Powtórz czynność na każdym zestawie.

Weź dwie sztuki sznurka z każdego zestawu i zrób węzeł płaski pomiędzy nimi (zostaw małą przerwę od poprzedniej).

Kontynuuj tworzenie węzłów tak jak w poprzedniej metodzie.

Pozostaw 2 cm odstępu (możesz posłużyć się tekturą o szer. 2 cm, by odstępy były równe), weź dwa sznurki z każdego zestawu i stwórz węzeł płaski pomiędzy nimi.

Powtórz czynność na wszystkich zestawach.

W kolejnym rzędzie pozostaw 3 cm odstępu, następnie weź 2 sznurki z każdego zestawu i stwórz węzeł płaski pomiędzy nimi.

Czynność kontynuuj na pozostałych zestawach.

Przygotuj obręcz i przymierz ją do powstałego wzoru.

Owiń sznurek wokół obręczy, każdy sznurek powinien być obwinięty dwiema pętlami, aby utworzyć mocny węzeł.

Sznurek powinien być mocno naciągnięty na obręcz. Nie powinno być żadnej przerwy.

Odetnij nadmiar sznurka. Następnie nałóż klej, aby zapobiec poluzowaniu się węzła.

Utnij sznurki o długości 120 cm.

Przymocuj sznurki węzłem mocującym.

Następnie przełóż sznurek jeszcze przez obręcz i przeciągnij pętelkę powstałą ze sznurka. Tym samym sznurkiem czynność powtórz jeszcze raz.

Obróć obręcz na drugą stronę i przyklej klejem na gorąco sznurki w brakujące miejsca.

Potnij sznurki na 14 cm kawałki oraz nawlecz koralik na wybrany sznurek, gdzie będzie znajdowało się piórko/ liść.

Z wcześniej uciętych sznurków weź 1 sztukę i złóż na pół. Następnie włóż pod spód sznurka leżącego pionowo. Pętelka ma się znajdować po lewej stronie.

Złóż kolejny sznurek na pół. Złożony sznurek ułóż na głównym sznurku z prawej strony. Poprzez powstałe dwie pętelki przełóż dwa końce przeciwnego sznurka, a następnie mocno zaciśnij. Stwórz w ten sposób 14 rzędów.

Za pomocą grzebienia lub szczotki rozczesz sznurki.

Po dokładnym rozczesaniu sznurka, dotnij kształt. Jeśli nie masz pewności co do swoich zdolności równego cięcia, wystarczy użyć szablonu pióra/liścia wyciętego z papieru, przyłożyć go do sznurka i ciąć zgodnie z szablonem.

Utnij kawałek sznurka.

Przymocuj sznurek za pomocą węzła mocującego.

Jak zrobić łapacz snów? Dwa proste patenty!

Efektowne wnętrze nie zawsze oznacza drogie. Jest mnóstwo sposobów na stworzenie przytulnej przestrzeni za niewielkie pieniądze. Jednym z nich jest ozdobienie wnętrza łapaczem snów- wyjątkową dekoracją w stylu boho.

Co oznacza i skąd pochodzi łapach snów?

Zgodnie z wierzeniami prastarych Indian – łapacz snów oznacza amulet mający zapewnić bezpieczny i spokojny sen domowników. Jego gęsta sieć wyłapuje złe sny i przynosi szczęście. Bez względu na to, czy jesteśmy przesądni niczym członkowie indiańskich plemion, czy raczek twardo stąpamy po ziemi, łapacz snów będzie po prostu piękną ozdobą sypialni w stylu boho. Pięknie prezentuje się także na tarasie, gdy wiatr unosi jego zwisające frędzle.

Łapacz snów możemy zakupić gotowy lub wykonać samemu w domowym zaciszu.

Łapacz snów na dwa sposoby

Pierwszym, szybszym i dużo łatwiejszym sposobem na łapacz snów DIY jest znalezienie starej, dzierganej serwetki w kształcie koła. Być może mamy w szafie kilkudziesięcioletnie pamiątki po babci, które nie pasują do współczesnego wystroju naszego wnętrza. Jeśli nie – odwiedźmy lokalny second hand – za tego typu serwetkę zapłacimy kilka złotych.

Do wykonania łapacza snów szybszą metodą będziemy potrzebowali już tylko o kilka centymetrów szerszej obręczy w kształcie koła (metalowej lub drewnianej), sznurka w zbliżonym odcieniu serwetki, dekoracyjnych tasiemek i pomponów, igły, nitki oraz nożyczek. Następnie przewlekamy sznurek w taki sposób, aby połączyć wyprasowaną wcześniej serwetkę z obręczą. Wystarczy kilka splotów i kilkanaście minut naszej pracy i voilà! Łapacz snów gotowy.

Alternatywną opcją na ten typ łapacza jest zamiana igły i nitki na pistolet z klejem na gorąco. Pamiętajmy wtedy jednak, aby rozmiar serwetki i obręczy był zbliżonych rozmiarów. Tym sposobem zaczynamy od owinięcia ściśle sznurka wokół obręczy i sklejeniu go w miejscu zakończenia. Następnie przyklejamy serwetkę klejem na gorąco i wykańczamy dodając ozdobne, zwisające swobodnie tasiemki.

Łapacz snów krok po kroku

Jeśli zdecydujemy się na wykonanie łapacza samodzielnie od A do Z, musimy przeznaczyć na ten projekt znacznie więcej czasu. Zacznijmy od materiałów! Będziemy potrzebowali:

okrągłej obręczy,

sznurka do makramy

dodatków: piórek, pomponów, koralików, wstążek, tasiemek

nożyczek,

pistoletu z klejem na gorąco (opcjonalnie)

Od czego zacząć?

1. Wokół obręczy owijamy ściśle sznurek. W miejscu zakończenia przyklejamy go klejem na gorąco lub zawiązujemy supełek.

2. Następnie dzielimy obręcz na równe części. Zawiązujemy sznureczek robiąc pętelkę równo co kilka centymetrów.

3. Kolejnym krokiem będzie wyznaczenie środka wyznaczonych części i zawiązanie pętelek pomiędzy nimi.

4. Tę czynność powtarzamy wiele razy, aż wypełnimy całą obręcz.

5. Na koniec dodajemy materiały dekoracyjne, które będą swobodnie zwisały z łapacza. W tym celu możemy wykorzystać tasiemki, koronki, pompony, pióra i koraliki.

500 Makrama w kole ideas in 2022

This is a SET of 4 Macrame PDF Pattern + 1 Addition to create this incredible Flower Wreath by yourself. SET includes: – PDF Pattern to weave Macrame Flowers of 4 different size and shape; – PDF Pattern to weave Macrame Leaves of 3 different size and shape; – PDF Pattern to weave Macrame Lace – General PDF Pattern on how to assemble all parts in a Macrame Wreath – Addition – how to add cords when you weave long laces and big leaves You will get very detailed instructions along with many helpful

Jak zrobić makramę krok po kroku! Makrama DIY

Jak zrobić makramę? To pytanie zadaje sobie mnóstwo fanów ręcznie robionych dzieł sztuki. Co to makrama? Jakich sznurków użyć do jej stworzenia? W jaki sposób wykonywać węzły? A może zastanawiasz się, jak zrobić makramę na doniczkę? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

Czym jest makrama i jak powinna wyglądać?

Makrama to nic innego jak ozdoba składająca się głównie z odpowiednio splecionych sznurków oraz drobnych dodatków – jak patyków, piór, elementów drewnianych. Mogą one przybierać przeróżne formy takie jak kwietnik wiszący czy ozdoba ścienna, którą przedstawimy w tym poradniku.

Makramy to doskonała ozdoba do wnętrz w stylu boho!

Makramy są przepięknymi dodatkami, które nadają wnętrzu styl boho. Nic więc nie jest w tym dziwnego, że ta ozdoba idealnie wpasuje się do naturalnych pomieszczeń pełnych jasnych kolorów i drewnianych elementów.

Sprawdź też: Kosze wiklinowe – inspiracje. Sprawdzone i estetyczne dodatki

Do tego, jak zrobić makramę, nie będziesz potrzebować specjalnych narzędzi lub produktów – niezbędne minimum przedstawiamy poniżej. Możesz wybierać w wielu rodzajach wiązań, przeróżnych kolorach i kształtach! A więc – jak zrobić makramę na ścianę? Oto bardzo podstawowa makrama krok po kroku!

Jak zrobić makramę krok po kroku

Makrama na ścianę z pewnością wzbudzi zachwyt Twoich gości. Nie potrzebujesz wiele do jej stworzenia – wiszący kwietnik wymagałby trudniej dostępnych elementów, a tu przy minimalnym wkładzie możesz stworzyć prawdziwe cuda ze sznurka bawełnianego! Jesteś gotowy? No to zaczynamy!

Jak zrobić makramę, nie wydając zbyt dużo? Potrzebne produkty

Makrama dla początkujących różni się nieco od takiej, którą robi profesjonalista. Na potrzeby jednorazowego splatania węzłów potrzebne Ci będą:

patyk, około 55–65-centymetrowy;

nożyczki – im ostrzejsze, tym lepiej;

wieszak na ubrania, oparcie krzesła – coś, na czym będziesz mógł zaczepić makramę podczas jej wyplatania;

miarka – może być też centymetr krawiecki;

24 sznurki do makramy (najlepiej bawełniane, skręcane pojedynczo – o ich długościach przeczytasz w dalszej części artykułu).

Kwietnik na ścianę zamiast patyka składałby się ze specjalnego kółka, które służy do lepszego utrzymania ozdoby. W specjalistycznych sklepach możesz kupić zestaw do makramy – często są one wyposażone od razu w instrukcję dotyczącą tego, jak zrobić makramę według producenta.

Jeżeli korzystasz z patyka przyniesionego z lasu lub podwórka – najpierw należy go obrobić. Przetrzeć papierem ściernym, usunąć korę i wyrównać końce. Łatwiejszą drogą jest zakup kijka w sklepie budowlanym – tam bez problemu dostaniesz odpowiedni egzemplarz. Jeśli efekt nas zadowala – możemy przejść dalej.

Sprawdź też: Kawa z ekspresu — jaka jest najzdrowsza?

Wszystkie elementy gotowe? Każdy sznurek do makramy przygotowany? No to zaczynamy poradnik „makrama krok po kroku”!

Z tymi splotami od razu załapiesz, jak zrobić makramę!

Pętla mocująca – cały wstęp do tego, jak zrobić makramę, zaczyna się od pętli mocującej. Przygotowany sznurek złóż na pół i połóż na kijku. W tym momencie z jednej strony zwisa pętelka, a z drugiej zwisają dwa sznurki. Linki przeciągnij przez powstałą pętlę i bardzo mocno ściśnij. W ten sposób masz przygotowaną podstawę makramy.

– cały wstęp do tego, jak zrobić makramę, zaczyna się od pętli mocującej. Przygotowany sznurek złóż na pół i połóż na kijku. W tym momencie z jednej strony zwisa pętelka, a z drugiej zwisają dwa sznurki. Linki przeciągnij przez powstałą pętlę i bardzo mocno ściśnij. W ten sposób masz przygotowaną podstawę makramy. Węzły płaskie – używane są do robienia najbardziej podstawowych wiązań. Aby wyszedł poprawnie, musisz mieć zamocowane pętlami mocującymi dwa sznurki – czyli w istocie pracujesz na czterech. Polegają one na tym, że używasz jedynie zewnętrznych linek do splątania „kwadratowego” węzła. Pierwszy sznurek formujesz w kształt liczby 4 i układasz go pod linkami, natomiast czwarty również kształtujesz w czwórkę – tylko na wierzchu dekoracji. Postaraj się przeciągnąć czwarty sznurek przez pętelkę powstałą na skutek zrobienia czwórki z pierwszej linki.

– używane są do robienia najbardziej podstawowych wiązań. Aby wyszedł poprawnie, musisz mieć zamocowane pętlami mocującymi dwa sznurki – czyli w istocie pracujesz na czterech. Polegają one na tym, że używasz jedynie zewnętrznych linek do splątania „kwadratowego” węzła. Pierwszy sznurek formujesz w kształt liczby 4 i układasz go pod linkami, natomiast czwarty również kształtujesz w czwórkę – tylko na wierzchu dekoracji. Postaraj się przeciągnąć czwarty sznurek przez pętelkę powstałą na skutek zrobienia czwórki z pierwszej linki. Podwójne węzły płaskie – robi się je dokładnie tak samo, jak węzły płaskie, jednak w odbiciu lustrzanym. Tym razem pierwszy sznurek idzie na wierzch, a czwarty pod spód. Pętelkę również teraz tworzy czwarta linka.

– robi się je dokładnie tak samo, jak węzły płaskie, jednak w odbiciu lustrzanym. Tym razem pierwszy sznurek idzie na wierzch, a czwarty pod spód. Pętelkę również teraz tworzy czwarta linka. Węzeł żebrowy – przyda Ci się do zwykłych makram oraz do tego, jak zrobić makramę kwietnik. Ten splot polega na tym, że tworzymy linię skośną. Do jej wyplecenia potrzebujesz minimum trzech sznurków. Zaczynając skos w prawą stronę – musisz rozpocząć od skrajnego lewego sznurka. Oplatamy go drugą linką dwukrotnie, za każdym razem przechodząc przez powstałą pętelkę, i zaciskamy. Trzeci sznurek również owijamy o pierwszy i tak dalej, o ile pracujemy na większej liczbie linek.

Wszystko gotowe, a więc – jak zrobić makramę?

Nasze sznurki do tego, jak zrobić makramę potrzebują mieć określoną długość. Będziesz potrzebować:

czterech sznurków o długości około 300 centymetrów,

dwóch sznurków o długości 340 centymetrów,

dwóch o długości 380 centymetrów,

czterech o długości 300 centymetrów.

Oprócz tego musisz przygotować sznurki do makramy na tak zwane boczne pasy. To będzie w sumie dodatkowo 10 sznurków o długości około 460 centymetrów – ale je na razie zostawmy w spokoju.

Na początku zamocuj na patyku 12 sznurków. Najkrótsze powinny znaleźć się na zewnętrznych stronach, a im dłuższe – tym bliżej środka je zwiąż. Należy zapleść je pętlą mocującą i dobrze docisnąć.

Wiszące sznurki w następnym kroku związujemy węzłami prostymi – zaczynając od prawej strony, naprzemiennie rób to raz wyżej – przy samym patyku, a raz około jednego centymetra lub dwóch centymetrów niżej. Ma to posłużyć dodaniu „piętra”, które zostanie związane w kształt kulek.

„Kulki” stworzysz, splatając wąsko jeden sznurek do makramy trzykrotnie z drugim węzłem prostym. By ukończyć ten splot – przeciągnij skrajne sznurki przez szparę powstałą między patykiem a linkami. Środkowe sznurki również przepleć przez oczko w środku i naciągnij.

Okrągłe zdobienia zrób na wszystkich zaplecionych na niższym „piętrze” węzłach. Gdy to już jest gotowe, przechodzimy do węzłów żebrowych. Stworzone przez nas kulki to podstawa do rozpoczęcia pod nią linii skośnej. Aby to wykonać, sięgnij po zewnętrzny sznurek i opleć go dwukrotnie wokół sznurka znajdującego się wewnątrz. Należy to robić naprzemiennie – raz dołem, a raz górą. Skosy stworzymy z 3 sznurków – jednego odchodzącego od kulki oraz dwóch znajdujących się obok. Robimy tak od każdej kulki w obie strony, by stworzyć płynne przejścia w prawą i lewą stronę. Należy zrobić podwójną linię.

W następnym kroku robimy ponownie splot jak na początku – i na przemian tworzymy kulki tym razem w miejscach, gdzie nie było ich poprzednio. Nie zapomnij o zostawieniu wolnych przestrzeni na przeciągnięcie zakończenia kulek u góry. Tę czynność powtarzamy za każdym razem, zmniejszając liczbę kulek, tworząc tym samym spiczasty kształt. Gdy zostanie już tylko jedna kulka pośrodku – makrama jest gotowa.

Wykończenie makramy

Mamy nadzieję, że żadna z poprzednich wskazówek na to, jak zrobić makramę, nie sprawiła Ci zbyt dużych trudności. Najważniejsze, by próbować i się nie poddawać aż do pożądanego skutku!

Zaproponowany przez nas kształt to tylko jedna i dodatkowo dość łatwa makrama. Wzory są niemal nieskończone! Nawet ten pas zakańczający, który zaraz przedstawimy, bardzo się różni od samej podstawy naszej ozdoby. Jak wykończyć makramę?

Na naszym kijku musimy zawiesić węzłem mocującym po pięć linek na stronę. Rozpoczynamy węzłem żebrowym – od środkowego sznurka zaplatamy w prawą i lewą stronę skośne linie. Ponownie – robimy to podwójnie.

Następnie tworzymy węzeł prosty z dwóch sznurków, nieco poniżej końca linii węzłów żebrowych. Zwróć uwagę na to, by były to trzecie od końca sznurki w kolejności. Gdy go dociśniemy – należy zabrać się za tworzenie kolejnych skośnych splotów do środka, tak by tworzyły kształt rombu.

Sprawdź też: Domowy plac zabaw – czy warto zrobić? W jakim pomieszczeniu?

Stwórz po pięć rombów z każdej strony makramy, a następnie połącz ze sobą oba pasy boczne, wiążąc węzłem prostym 4 odpowiednie sznurki z góry oraz 4 sznurki z dołu. W miejsca łączeń rombów przewlecz wszystkie linki z podstawy makramy – zastosuj węzły mocujące.

Gotowe! Wystarczy, że obetniesz teraz zwisające sznurki na zadowalającą Cię długość.

Aranżacja makramy

Skoro wiesz już, jak samemu zrobić makramę – czas ją także zaaranżować! Jeśli korzystasz z naszego poradnika – będzie ona wyglądać podobnie jak na poniższej fotografii. Tu jednak została zawieszona nie na patyku, a na kole! Przepiękna praca.

O wiele większa makrama w akcji! Niesamowita pleciona praca, która znakomicie prezentuje się powieszona między obrazami. Tak jak widzisz – liczba sznurków i „pasów bocznych”, a także ich grubość potrafią bardzo wiele zmienić.

A może chcesz dowiedzieć się, jak zrobić makramę sowę? Jeśli tak, poinformuj nas o tym w komentarzu! A teraz spójrz, jak ciekawie prezentują się inne kolory sznurków do makram! Takiej sówki na ścianie nie powstydziłoby się żadne dziecko, a nawet dorośli!

Mamy nadzieję, że po tym artykule wiesz już, jak zrobić makramę! Kwietnik wiszący znajdujący się w naszym innym artykule jest bardzo popularnym tematem – tu jednak jest nieco łatwiej! A czy Ty masz inny sposób na to, jak zrobić makramę? Jakie sznurki do makram są Twoimi ulubionymi? Koniecznie podziel się z nami swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy!

A jeśli chcesz poznać bliżej styl boho – sprawdź te artykuły:

Makrama krok po kroku ♥ Wzory ♥ Jak zrobić sploty ♥ Jak zacząć ⋆

Makrama wzory i sploty

Jak zrobić sploty z makramy krok po kroku? Bardzo prosto! Makrama to technika dosłownie dla każdego. Pierwsze makramowe sploty mogą Ci się mieszać, ale za trzecim i czwartym razem będziesz plotła z zamkniętymi oczami :). Kwietnik ze sznurka to niekwestionowana ozdoba lwów salonowych, także każdy, kto pamięta lata 80-te z sentymentem zaplecie makatkę z kolorowych sznurków. Albo przecudowną sznurkową ozdobę na okno. Mało tego! Fanki wnętrz w stylu boho z przyjemnością zrobią dużą makramę na ścianę, którą potem pożyczy koleżance na ściankę… ślubną!

Makrama krok po kroku

W tym dziale pokażemy Tobie jak zacząć makramę krok po kroku oraz jak zrobić różne wzory. To wszystko na przykładzie wielu projektów. A plecenia wiadomo, nigdy za mało :). Sznurki do makramy są tanie i w różnych grubościach. Nawet z tych niemożliwie cienkich zrobisz efektowną bransoletkę z makramy. No i te piórka ze sznurka, eh, ile tego jest! Makramowe sploty dają mnóstwo możliwości i wiesz co, zdziwisz się, ale to się zawsze udaje!

Jak samodzielnie zrobić makramę?

To jedne z tych wnętrzarskich rekwizytów, obok których ciężko przejść obojętnie: wzbudzają zachwyt, zdumienie lub wielką chęć posiadania. Mają niesamowitą właściwość przeobrażania zwyczajnych miejsc w miejsca niezwykłe, zupełnie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Jak zrobić makramę samodzielnie?

– wpis gościnny Ruby.Macrame.Times –

Wyobraźcie sobie zwyczajny pokój wynajmowany przez studenta. Z białą ścianą, prostym biurkiem i regałem, z materacem bezpośrednio położonym na parkiecie. Wtem! Na ścianie pojawia się zwiewna makrama, na materacu kolorowa narzuta, na regale kilka kwiatków. W kilka minut z niskobudżetowego pokoiku otrzymujemy artystycznie wysmakowane lokum młodego intelektualisty.

A co się stanie, gdy machniemy naszą różdżką w salonie, w którym królują bezpieczne biele i szarości? Różdżka czaruje, pojawia się wzorzysty dywanik, kilka poduszek na kanapie, a nad nią… piękne sznurkowe cacko w modnym kolorze musztardy. Z monotonii nudnych przedmieść wznosimy się do nonszalanckiego klimatu boho. Być może właśnie zachęciłam Was, by zrobić „czary mary” również w Waszych domach. Jeśli tak, to pewnie przyda się odpowiedź na pytanie…

Do jakich wnętrz pasują makramy?

Oczywiście jest to kwestia gustu, ale makramy są bardzo uniwersalne: świetnie prezentują się zarówno w nowoczesnych, jak i nieco rustykalnych domach. Widywałam je na ścianach loftów i w klimacie drewnianej, góralskiej chaty. I wszędzie wymiatały! Makrama w sypialni, powieszona nad łóżkiem, nada pomieszczeniu przytulności. Do białych i kremowych wyplatanek idealnym tłem będą kojące barwy, np.: błękitny J356 Sky, ciemniejszy, zgaszony niebieski L433 Atlantis lub przepiękny szmaragdowy L373 Emerald.

Nawet mało wyrazisty salon okraszony dużą, kilkuwarstwową makramą zyska nagle plus 10 punktów do ogólnego szyku i artystycznej nonszalancji. Odważne kolorystycznie makramy potrzebują stonowanych ścian, na przykład w jasnym, ciepłym odcieniu F392 Cocoa butter. Klasyczne wyplatanki w bieli, szarościach i grafitach mogą mieć za plecami bardziej wyraziste tło: różowy H320 Magnolia lub musztardowy L392 Ducat. Być może chcielibyście wykonać swoją sznurkową dekorację samodzielnie? Powoli zbliża się nieprzyjemna, jesienna aura, a nic tak nie sprzyja rękodzielniczej pracy, jak miłe wieczory przy ciepłych herbatkach, kocach i klimatycznej muzyce. To jak będzie? Spróbujecie?

Jak zrobić makramę? Zacznijmy od narzędzi!

Najprostszy zestaw startowy to zwykły patyk, sznurek i nożyczki. Tak naprawdę nie potrzebujecie nic więcej, by rozpocząć naukę! Jest jednak wielce prawdopodobne, że wraz z czasem i rozwojem możliwości twórczych, Wasze wymagania odnośnie wyposażenia pracowni nieco wzrosną. Wtedy warto zaopatrzyć się w odpowiednie przybory.

Małe nożyczki do haftu Richelie – są bardzo ostre i precyzyjne, służą do przycinania i chowania niepotrzebnych sznurków. Na portalach aukcyjnych znajdziecie je pod różnymi ornitologicznymi nazwami (jako „czaple”, „pelikany” lub „bocianki”).

Nożyce krawieckie – duże i ostre, przydają się do przycinania „grzywek”.

Miarka krawiecka – do odmierzania odpowiednich ilości sznurków.

Grzebień lub szczotka – do rozczesywania grzywek i chwostów, listków i piórek.

Drewniane dodatki – koraliki z dużą dziurką są świetną ozdobą makram i kwietników, kółka przydają się jako zawieszki do kwietników.

Stojak na ubrania – gdy już zbrzydną Wam oparcia krzeseł i odpadną gałki od mebli pod ciężarem sznurków, polecam zakup stojaka na ubrania w popularnym sklepie z meblami. Naprawdę poprawia komfort pracy!

Patyki i drążki

Sznurki możecie zawiesić na patykach przyniesionych ze spaceru. Niektóre nie wymagają obróbki, inne należy pozbawić kory nożem, przetrzeć papierem ściernym, czasem przyciąć piłą nieładne końce. Szczęściarze mieszkający blisko morza mogą korzystać z wyrzuconych przez fale drewienek, które często same w sobie są dziełami sztuki – wygładzone przez wodę, wybielone przez sól i słońce, a jednocześnie świetnie zakonserwowane. Osobiście uwielbiam na nich pracować!

Zwolennicy prostych form zamiast do lasu, mogą udać się do marketów budowlanych w poszukiwaniu gładkich drążków docinanych na wymiar. Modnym trendem jest też wykorzystanie do makram miedzianych rurek. Tak naprawdę to pracować możecie na bardzo różnych bazach: na wieszakach, porożach, drewnianych łyżkach kuchennych – na czymkolwiek, co nie złamie się pod sporym ciężarem sznurków.

Wybieramy sznurki

Do wyplatania nadaje się większość sznurków, wszystko zależy od efektu, jaki chcecie uzyskać. Są sznurki bawełniane, sizalowe, jutowe, syntetyczne. Wśród miłośników makramy najpopularniejsze są sznurki wykonane z bawełny o dwóch grubościach – 3mm oraz 5 mm.

Ogólna zasada jest taka, że na cieńszych sznurkach pracuje się dłużej i mozolniej, za to efekt jest bardziej misterny. Grubsze sznurki nie pozwalają na ten sam poziom finezji, lecz z drugiej strony – każdy, nawet najprostszy splot w powiększeniu wygląda bardzo dekoracyjnie. Żeby jeszcze trochę skomplikować, sznurki mają różne rodzaje.

Sznurek skręcany pojedynczo – najczęściej używany do wyplatania makram ściennych. Mięciutki w dotyku, jego końcówki rozwarstwiają się, co może być uciążliwe dla początkujących. Z drugiej strony po rozczesaniu uzyskujemy świetny efekt puszystych grzywek i frędzelków. Właśnie z tego sznurka wykonuje się modne listki i piórka.

Sznurek skręcany potrójnie – to romantyczna odmiana sznurka skręcanego. Jego rozplątane końcówki falują niczym fryzura Meridy Walecznej, a efekt pracy jest jakby koronkowy i bardzo subtelny.

Sznurek pleciony – najprościej mówiąc: wygląda jak sznurówka. Nadaje się do wyplatania wiszących kwietników i siatkowych torebek, ale także makram ściennych. Nie ma w nim miękkości sznurka skręcanego, a końcówek nie da się rozczesać… za to nie rozdzielają się samowolnie podczas pracy, więc są cenione przez początkujących.

Zaczynamy wyplatanie!

Skoro wyposażyliśmy już pracownię, czas przejść do konkretów i poznać podstawowe sploty makramowe. Przedstawię je w dużym skrócie, by zachęcić Was do samodzielnych prób wyplatania oraz… do dalszej nauki. W tekście używam angielskich nazw, dzięki czemu w czeluściach internetów znajdziecie o wiele więcej samouczków.

Pętla mocująca /Lark Head Knot/ jest używana do zawieszenia sznurka na kijku. W tym celu należy wziąć kawałek sznurka, złożyć go na pół i przełożyć nad drążkiem. A następnie przewlec końcówki sznurka przez powstałą pętelkę i mocno dociągnąć.

Węzeł płaski /Macrame Square Knot/ zwany również tkackim. Jest to uniwersalne wiązanie, doskonale znane miłośnikom mulinowych bransoletek. Do wykonania wiązania potrzebne będą dwa sznurki, które zawieszamy na patyku, tak jak w punkcie 1. Otrzymujemy cztery końcówki sznurka, ale pracujemy tylko na zewnętrznych, czyli sznurkach 1 oraz 4, które jakby oplatają całość. Sznurki środkowe stanowią rdzeń i pozostają… apatyczne.

Sznurki 1 i 4 zginamy w kształt czwórki, przy czym sznurek nr 4 wyciągamy na wierzch, a następnie przekładamy go pod spodem „rdzenia” i wyciągamy przez pętelkę powstałą ze zgiętego sznurka nr 1. Zapewniam, że to o wiele łatwiejsze, niż wynika z tego opisu. Polecam spojrzeć na zdjęcia.

Węzeł płaski podwójny – to określenie węzła płaskiego, wykonanego tak, jak w punkcie 2, a potem drugi raz, ale w lustrzanym odbiciu. Czyli: ze sznurków oplatających (1 i 4) robimy odwróconą cyfrę 4, sznurek 1 jest na wierzchu, następnie przekładamy go pod spodem, pod środkowymi sznurkami, i wyciągamy od dołu przez pętelkę powstałą ze sznurka nr 4. Łatwizna! A jeśli nie, to spróbuj jeszcze raz, i jeszcze!

Skąd czerpać wiedzę?

Gdy już opanujecie podstawy podstaw, nie będzie już innego wyjścia: pozostaje uczyć się dalej. Niezastąpionym nauczycielem jest oczywiście YouTube i filmowe tutoriale, z których ja na przykład nauczyłam się wszystkiego. W ten sposób można opanować węzeł żebrowy (Half Hitch Knot), a potem makramowe kuleczki (Berry Knot), precelek (Josephine Knot), chwosty (tassels) i wiele innych uroczych węzełków.

Dużo fachowej wiedzy i odpowiedzi na pytania uzyskacie na facebookowych grupach wsparcia skupiających pasjonatów makramy. Pomocne jest też założenie konta na Instagramie, skąd można czerpać inspiracje, podglądać znanych artystów z całego świata, ale także uczyć się nowych splotów i patentów.

Dobra wiadomość jest taka, że wszystkie elementy, które początkowo wydają się niemożliwe do wykonania, z czasem powstają z automatu. Z każdym koślawym splotem człowiek przybliża się do makramowej perfekcji. Aż wreszcie przychodzi ten moment, gdy pierwszy kwietnik jest gotowy, albo gdy nierówna i trochę dziwaczna – w obiektywnym odczuciu – makrama dumnie pręży się na stojaku i wtedy naprawdę… Pojawia się prawdziwa duma rodzącego się w bólach artysty! W końcu moc makramy objawia się na wiele sposobów.

Lubicie makramy? Z pewnością zainteresuje Was też temat aranżacji wnętrz w stylu boho. Zapraszamy do lektury naszego artykułu: Mieszkanie w stylu boho. Jak je urządzić?

Makrama – większość z Was prawdopodobnie słyszy to słowo po raz pierwszy

Makrama – większość z Was prawdopodobnie słyszy to słowo po raz pierwszy

Najbardziej zadziwiające jest to, iż do wykonania takiej makramy wystarczy znajomość 2-3 splotów. Możemy otrzymać trwały i piękny wyrób dzięki odpowiedniemu połączeniu splotów! Makrama daje nieograniczone możliwości. I to jest w tym najbardziej ekscytujące, można stworzyć prawdziwe dzieło sztuki za pomocą jedynie sznurka i rąk.

Proces twórczy na początku może wydawać się trudny, jednakże dość łatwo można opanować tą technikę. Należy pamiętać o precyzji, dokładnie zaciągać wiązania, i cierpliwie dążyć do zamierzonego efektu.

Obecnie makrama powróciła do łask. Obserwujemy duże zainteresowanie nie tylko wśród kupujących, ale także pasjonatów rękodzieła. Ludzie doceniają prace w które wkłada się mnóstwo pracy, ale i serce oraz pasję. Przedmiot wykonany własnoręcznie na pewno cieszy bardziej aniżeli rzecz nabyta w sklepie, zwłaszcza masowo wykonywane w fabrykach makramy, które są wątpliwej jakości i nie porywają stylem i samym wyglądem.

Zatem moja propozycja to wykonanie niewielkiej makramy ściennej o niedużym stopniu skomplikowania. Taka makrama odnajdzie się w każdym wnętrzu, nie tylko scandi i boho.

Do wykonania makramy potrzebujemy kijek długości ok 55 cm oraz ok 100 metrów Sznurka Nowosolskiego 5mm w dowolnym kolorze. Ja wybrałam najbardziej popularny kolor- Natura. Kijek możemy przynieść z lasu, kupić w markecie budowlanym lub wykorzystać jakąś rurkę.

Makrama którą wykonamy będzie miała wielkość ok 40cm x 80 cm.

Przyda się też stojak lub wieszak na ubrania oraz haki do zamocowania kijka. Jeśli nie masz żadnych stojaków, możesz zawiesić kijek na drzwiach, futrynie, gdziekolwiek.

Zaczniemy od części środkowej i przycięcia sznurków odpowiedniej długości.

Potrzebujemy 4 sznurki długości ok 300 cm, następnie 2 sznurki ok 340 cm, 2 sznurki ok 380 cm, 2 sznurki 340 cm i 4 sznurki 300 cm i . Zaczynamy od prawej strony, najdłuższe będą na środku a po bokach te najkrótsze. Sznurki składamy na pół i zaczepiamy na kiju poprzez przeciągnięcie ich przez otwór.

Kolejnym krokiem będzie otrzymanie tego stanu :

Należy zapleść węzły proste, które krok po kroku ilustrują kolejne zdjęcia:

Cztery węzły powinny być zawiązane zaraz pod kijem, pozostałe nieco niżej, ponieważ z nich zrobimy ‘kulki’.

‘Kulka’ to nic innego jak 3 węzły proste zwinięte i przełożone przez sznurek, ilustrują to następujące zdjęcia:

Gdy już mamy gotowe 3 węzły proste, należy skrajne sznurki przeciągnąć przez powstałe między kijem a węzłami oczko, a środkowe sznurki przeplatamy analogicznie przez środkowe oczko i całość naciągamy, w ten sposób powstaje ‘kulka’ 🙂

Gdy już mamy gotowe 3 kulki, zabieramy się za kolejny krok, tu już potrzebna będzie znajomość węzła żebrowego (poza węzłem prostym i żebrowym nie poznacie już nic więcej, cała makrama opiera się tylko na tych 2 wiązaniach).

Pod kulką zaczynamy wiązać linie skośne. Kulka składa się z 4 sznurków, bazą będą sznurki środkowe i na nich będziemy zaplatać sznurek, aby otrzymać linię skośną. Należy dobrać boczny sznurek i oplątać go 2 razy wokół środkowego sznurka. Należy pamiętać że sznurek środkowy idzie górą, a te które oplatają powinny iść spodem a następnie górą. Kroki przedstawiają kolejne zdjęcia

Linia skośna powstaje z 3 sznurków, pierwszy sznurek od kulki i dwa sąsiednie.

Czynność powtarzamy przy każdej kulce z prawej i lewej strony, jak na zdjęciu poniżej :

Linia będzie podwójna więc czynności powtarzamy w ten sposób:

W ten sposób powstaje pierwszy fragment makramy.

Kolejny krok to znów kulki (czyli 3 węzły proste) w następujących miejscach. Pamiętajcie o zostawieniu oczek na przeciągnięcie sznurków.

Pomiędzy kulkami, mniej więcej w połowie wysokości robimy pojedynczy węzeł prosty.

I znów od kulek wiążemy podwójne linie skośne a między nimi pojedynczy węzeł prosty:

Kolejne ruchy są powtarzalne, ale jest ich już mniej, ponieważ chcemy otrzymać kształt „szpiczasty”. Przed nami takie etapy:

I tak wygląda gotowa już część środkowa 🙂

Pasy boczne makramy.

Na pasy potrzebujemy 5 sznurków o długości ok 460 cm. Znów składamy je na pół i mocujemy na kijku. Aby wykonać takie pasy:

Musimy zacząć od węzła żebrowego. Środkowy sznurek jest naszą bazą i wokół niego zaplatamy sąsiednie sznurki kierując się ku dołowi.

Postępujemy według następujących kroków:

Linia będzie podwójna, więc znów zaczynając od środkowego sznurka wyplatamy węzły żebrowe:

Kolejny krok to węzeł prosty zawiązany w ten sposób:

Następnie kontynuujemy wyplatanie podwójnej linii skośnej tak aby otrzymać ‘Romb’

Wykonujemy 5 takich rombów z obu stron makramy. Zaczynamy w ten sposób:

i kontynuujemy kroki z pierwszego rombu.

Gdy już mamy gotowe 2 paski

Dobieramy po 4 sznurki z każdego paska i wiążemy na nich węzeł prosty

Potem ładnie wykańczamy posługując się węzłem żebrowym. Wykorzystujemy tylko sznurki z pasków, części środkowej makram nie ruszamy.

Pozostało tylko zamocowanie sznurków na paskach i przycięcie/

Przycinanie to wbrew pozorom łatwa czynność, najlepiej najpierw zrobić jedną stronę i dopiero potem drugą stronę makramy. Warto przełożyć sobie kilka strategicznych sznurków (tych już przyciętych) w analogiczne miejsca po drugiej stronie makramy, wyznaczą one nam linię wg której należy ciąć aby otrzymać identyczny kształt jak w przyciętej już pierwszej połowie makramy.

Przy przycinaniu warto stopniować przycinanie, to jak zabawa w fryzjera 😉

I gotowe 🙂 Mam nadzieję że każdy krok opisałam bardzo dokładnie oraz zdjęcia wykonałam tak aby każdy krok był bardzo jasno wytłumaczony 😉 Życzę zdrowia i do następnego razu.

Makramowy łapacz snów – krok po kroku

Łapacz snów to ostatnio bardzo popularna ozdoba. Wcale nas to nie dziwi, bo wyglądają magicznie i ozdabiają każde wnętrze. Mówi się, że łapacz snów zawieszony nad łóżkiem wyłapuje złe sny, które giną z pojawieniem się nowego dnia. Gęsta sieć wewnątrz ma przepuszczać tylko dobre sny. Klub Osiedlowy „Orion” zaprasza do kolejnej zabawy ze sznurkami.

Potrzebne materiały i przybory:

– sznurek skręcany 3mm (dowolny kolor lub dwa)

– obręcz drewniana o średnicy 28 cm

– pierścień o średnicy 3,5 cm

– drewniane koraliki

– klej na gorąco

– nożyczki

– grzebień lub szczotka

– taśma klejąca

Sposób wykonania- krok po kroku:

Odmierz i odetnij 16 kawałków sznurka o długości 100 cm.

Przymocuj sznurki do pierścienia za pomocą węzła mocującego (sznurek wsuń do góry, utworzoną pętle przełóż do przodu, a zwisające końce sznurka przełóż przez pętelkę i mocno zaciśnij).

Podziel sznurki na 8 zestawów ( 1 zestaw = 4 sznurki). Aby sznurki się nie przesuwały można je podkleić taśmą klejącą.

Wybierz jeden z zestawów i stwórz węzeł płaski. Węzeł płaski plączemy dwoma zewnętrznymi sznurkami na dwóch środkowych (środek- rdzeń). Lewy sznurek układamy w pętelkę, kładziemy na rdzeniu i wkładamy pod sznurek prawy. Prawy sznurek przekładamy do tyłu, za rdzeniem, wyjmując przez pętelkę powstałą z lewej strony. Zaciągamy zewnętrzne sznurki równomiernie, trzymając rdzeń naciągnięty. Teraz wykonujemy wszystko w odbiciu lustrzanym, czyli robimy pętelkę prawym sznurkiem, kładziemy na rdzeniu i wkładamy pod lewy sznurek, który kierujemy do tyłu za rdzeniem wyjmujemy przez prawą pętelkę.

Powtórz czynność na każdym zestawie.

Weź dwie sztuki sznurka z każdego zestawu i zrób węzeł płaski pomiędzy nimi (zostaw małą przerwę od poprzedniej).

Kontynuuj tworzenie węzłów tak jak w poprzedniej metodzie.

Pozostaw 2 cm odstępu (możesz posłużyć się tekturą o szer. 2 cm, by odstępy były równe), weź dwa sznurki z każdego zestawu i stwórz węzeł płaski pomiędzy nimi.

Powtórz czynność na wszystkich zestawach.

W kolejnym rzędzie pozostaw 3 cm odstępu, następnie weź 2 sznurki z każdego zestawu i stwórz węzeł płaski pomiędzy nimi.

Czynność kontynuuj na pozostałych zestawach.

Przygotuj obręcz i przymierz ją do powstałego wzoru.

Owiń sznurek wokół obręczy, każdy sznurek powinien być obwinięty dwiema pętlami, aby utworzyć mocny węzeł.

Sznurek powinien być mocno naciągnięty na obręcz. Nie powinno być żadnej przerwy.

Odetnij nadmiar sznurka. Następnie nałóż klej, aby zapobiec poluzowaniu się węzła.

Utnij sznurki o długości 120 cm.

Przymocuj sznurki węzłem mocującym.

Następnie przełóż sznurek jeszcze przez obręcz i przeciągnij pętelkę powstałą ze sznurka. Tym samym sznurkiem czynność powtórz jeszcze raz.

Obróć obręcz na drugą stronę i przyklej klejem na gorąco sznurki w brakujące miejsca.

Potnij sznurki na 14 cm kawałki oraz nawlecz koralik na wybrany sznurek, gdzie będzie znajdowało się piórko/ liść.

Z wcześniej uciętych sznurków weź 1 sztukę i złóż na pół. Następnie włóż pod spód sznurka leżącego pionowo. Pętelka ma się znajdować po lewej stronie.

Złóż kolejny sznurek na pół. Złożony sznurek ułóż na głównym sznurku z prawej strony. Poprzez powstałe dwie pętelki przełóż dwa końce przeciwnego sznurka, a następnie mocno zaciśnij. Stwórz w ten sposób 14 rzędów.

Za pomocą grzebienia lub szczotki rozczesz sznurki.

Po dokładnym rozczesaniu sznurka, dotnij kształt. Jeśli nie masz pewności co do swoich zdolności równego cięcia, wystarczy użyć szablonu pióra/liścia wyciętego z papieru, przyłożyć go do sznurka i ciąć zgodnie z szablonem.

Utnij kawałek sznurka.

Przymocuj sznurek za pomocą węzła mocującego.

키워드에 대한 정보 jak zrobić makramę na kole

다음은 Bing에서 jak zrobić makramę na kole 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  Windows Toolkit 2.5 Beta 5 | How To Activate Windows 7, 8, 8.1, 10 By Microsoft Toolkit 2.6 15641 투표 이 답변
See also  Praca W Niemczech Sezonowa Przy Zbiorach | Praca Sezonowa W Niemczech. Tyle Polacy Zarabiają Na Zbiorze Szparagów W Czasie Pandemii 29752 좋은 평가 이 답변

See also  휴대폰 으로 사람 찾기 | 간단한 방법으로 상대방의 주소를 알아내는 법이 있다?! (꿀팁주의) 20848 좋은 평가 이 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 |23| Makrama krok po kroku: Łapacz snów z listkami / DIY: Macrame dreamcatcher with leaves

  • #makrama
  • #macrame
  • #diy
  • #krokpokroku
  • #tutorial
  • #dlapoczątkujących
  • #forbeginners
  • #boho
  • #rustic
  • #bohomacrame
  • #jakzrobić
  • #macramemakers
  • #macrametutorial
  • #bohogirl
  • #pomysłnaprezent
  • #handmade
  • #rękodzieło
  • #zróbtosam
  • #ręcznierobione
  • #easytutorial
  • #cord
  • #sznurek
  • #cotton
  • #sznurekbawełbiany
  • #doityourself
  • #domoweinspiracje
  • #dekoracja
  • #ozdoba
  • #dekoracjanaścianę
  • #chwosty
  • #tassels
  • #bohochic
  • #łapaczsnów
  • #dreamcatcher
  • #dream
  • #catcher
  • #lapaczsnow
  • #łapacz
  • #snów

|23| #Makrama #krok #po #kroku: #Łapacz #snów #z #listkami #/ #DIY: #Macrame #dreamcatcher #with #leaves


YouTube에서 jak zrobić makramę na kole 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 |23| Makrama krok po kroku: Łapacz snów z listkami / DIY: Macrame dreamcatcher with leaves | jak zrobić makramę na kole, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment