Jakiego Słowa Najczęściej Używasz | Jakiego Słowa Polacy Używają Najczęściej ? | Sonda Uliczna 모든 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “jakiego słowa najczęściej używasz – Jakiego słowa Polacy używają najczęściej ? | SONDA ULICZNA“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 A-NWM 이(가) 작성한 기사에는 조회수 1,611회 및 좋아요 84개 개의 좋아요가 있습니다.

jakiego słowa najczęściej używasz 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Jakiego słowa Polacy używają najczęściej ? | SONDA ULICZNA – jakiego słowa najczęściej używasz 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Jeśli podobał Ci się ten filmik to daj łapkę w górę no i oczywiście zasubskrybuj !!!
Facebook: https://www.facebook.com/MaszLig/?fref=ts
Grupa na fb:https://www.facebook.com/groups/811395669036850/
Prywatny facebook Krzyśka:https://www.facebook.com/profile.php?id=100009117872776
Prywatny facebook Patryka:https://www.facebook.com/patryk.maszkiewicz.9
Kontakt: [email protected]

jakiego słowa najczęściej używasz 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Lista najczęściej używanych słów – dobry czy zły pomysł?

Lista najczęściej używanych słów (tzw. frequency list) dla wielu osób … z tymi słowami tak czy inaczej, niezależnie od tego, jaką metodę …

+ 여기에 표시

Source: blingo.pl

Date Published: 8/17/2021

View: 3190

Tych słów Polacy używają najczęściej! Ty także? [LISTA]

Co więcej, powstała nawet lista najczęściej używanych słów przez Polaków, która jasno pokazuje, że myślimy i wypowiadamy się w sposób bardzo …

+ 더 읽기

Source: www.eska.pl

Date Published: 3/7/2021

View: 6494

Jakiego słowa używasz najczęściej – Zapytaj

Najczęściej używam słowa Ku*wa. Trwa ładowanie. Proszę czekać…

+ 여기에 보기

Source: zapytaj.onet.pl

Date Published: 1/5/2021

View: 7438

333 najczęściej używane słówka w języku… – Mateusz Stasica

Możesz jednak pobrać wersję bezpłatną… Listy słówek z jakich języków możesz pobrać bezpłatnie? “333 najczęściej używane słowa w angielskim”; “333 najczęściej …

+ 여기에 더 보기

Source: mateuszstasica.pl

Date Published: 11/16/2021

View: 171

Jakich słów najczęściej używasz? – nametests.com polski

Przeanalizuj teraz to, jakich słów używasz! Kliknij tutaj! … Brakuje gier w którym będzie “twoje ulubione słowa” albo “co będziesz robić z znajomymi”.

+ 여기를 클릭

Source: www.facebook.com

Date Published: 5/27/2022

View: 6455

A ty jakiego słowa częściej używasz? | sameQuizy

A ty jakiego słowa częściej używasz? Kinana11 7 lat temu. 4. 27 Obserwuj autora. Dodaj do ulubionych. 0. Udostępnij. 0. Skomentuj.

+ 여기에 더 보기

Source: samequizy.pl

Date Published: 6/18/2022

View: 7870

10 słów, których prawdopodobnie używasz w złym znaczeniu

Stara, dobra zasada mówi, żeby nie używać słów, których znaczenia nie … Najczęściej zdarza nam się mylić “bynajmniej” z “przynajmniej” lub …

+ 여기에 표시

Source: businessinsider.com.pl

Date Published: 1/30/2021

View: 2578

Te słowa są najczęściej używane przez Anglików. Znasz je?

Sprawdzamy zatem, jakich wyrazów najczęściej używają Anglicy. Nauka angielskiego online ‒ tu nauczysz się słówek.

+ 여기에 표시

Source: www.wprost.pl

Date Published: 7/18/2021

View: 6201

주제와 관련된 이미지 jakiego słowa najczęściej używasz

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Jakiego słowa Polacy używają najczęściej ? | SONDA ULICZNA. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Jakiego słowa Polacy używają najczęściej ? | SONDA ULICZNA
Jakiego słowa Polacy używają najczęściej ? | SONDA ULICZNA

주제에 대한 기사 평가 jakiego słowa najczęściej używasz

  • Author: A-NWM
  • Views: 조회수 1,611회
  • Likes: 좋아요 84개
  • Date Published: 2017. 8. 5.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=eY_K7AOwcjk

Lista najczęściej używanych słów

Lista najczęściej używanych słów (tzw. frequency list) dla wielu osób rozpoczynających naukę języka obcego jednym z pierwszych kroków. Pozornie takie podejście wydaje się logiczne. Jednak uczenie się pierwszych słówek z takiej listy ma raczej więcej wad, niż zalet. W tym artykule wyjaśniam, dlaczego tak jest.

Od czego zacząć naukę języka?

Gdybyśmy zapytali losowo wybraną grupę osób, od czego zacząć naukę języka obcego, większość z nich odpowiedziałaby zapewne, aby zacząć od listy najczęściej używanych słów. Jest to jedna z najpopularniejszych porad.

Wydaje się to logiczne. Jeśli z tych słów korzysta się najczęściej, to właśnie od nich najlepiej zacząć, aby nie tracić czasu na coś, co prawdopodobnie nam się nie przyda. Ma to dużo sensu. Ale tylko w teorii.

W praktyce uczenie się pierwszych słówek z takiej listy okazuje się dość problematyczne.

Lista najczęściej używanych słów – jak wygląda nauka w praktyce?

Kiedy już znajdziesz taką listę (jest ich mnóstwo w Internecie), możesz zacząć poznawać pierwsze słowa w języku, które sobie wybrałeś. Ja pokażę ci, jak to wygląda na przykładzie języka angielskiego. Udajemy, że znam tylko język polski i nie znam żadnych słów w jakimkolwiek obcym języku.

Link do listy, z której korzystam znajdziesz TUTAJ.

Zerkam więc na pierwsze słowo – THE. Nie mam pojęcia, co to może być. Na mojej liście nie ma żadnych wyjaśnień, tłumaczeń itd. Zaglądam więc do słownika.

Okazuje się, że w słowniku nie ma żadnego polskiego ekwiwalentu. Dowiaduję się tylko, że jest to rodzajnik określony (nie mam pojęcia, co to jest) i widzę jakieś przykłady. W zasadzie niczego nowego się nie dowiedziałem poza tym, że takie słowo istnieje.

No trudno. Idę dalej.

BE. Znów zaglądam do słownika i widzę jeden z najczęściej używanych czasowników – być. To już coś. Ale w przykładach podanych w słowniku nie widzę już tego słowa, tylko „was”, „is”, „’s”. Nadal nie wiem, jak się ten czasownik odmienia.

Numer trzy na liście – TO. Według słownika to słowo oznacza „do” („go to France”). Ale oznacza też „na” („to go to wedding”). Jest to jakiś przyimek, ale nie bardzo wiem, jak go używać, bo nie ma jednego odpowiednika po polsku.

Teoria vs praktyka

W teorii nauka pierwszych słówek z takiej listy ma sens. Jak zapewne już zauważyłeś, w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Przejdźmy teraz do najważniejszej części, w której pokażę ci plusy i minusy takiej nauki.

Lista najczęściej używanych słów – zalety

Pierwszą oczywistą zaletą takich list jest optymalne wykorzystanie czasu. W końcu nie uczymy się jakichś rzadkich słów, których być może nigdy nie będziemy potrzebować. Mówiłem o tym w tym nagraniu na YouTube. Ale to tylko pozorna zaleta (wyjaśnię to w za chwilę).

Drugą i jedyną prawdziwą, moim zdaniem, zaletą jest to, że przyzwyczajamy się do obcowania z tymi słowami. Nawet jeśli nie do końca będziemy wiedzieli, co te słowa oznaczają, nie będziemy czuć tak dużego dyskomfortu, kiedy będziemy musieli np. przeczytać jakiś tekst w języku obcym. Dużo łatwiej będzie ci to zrobić jeśli chociaż część słów będzie ci już w jakimś stopniu znana.

Lista najczęściej używanych słów – wady

Ta część będzie nieco dłuższa…

Pierwszą podstawową wadą takiej nauki jest to, że uczymy się słówek z listy. O tym, dlaczego ta metoda nie jest bardzo skuteczna mówię m.in. w moim kursie „Nieustraszony Poliglota”. Są dużo skuteczniejsze metody nauki. Są też lepsze i gorsze listy, a te, które można znaleźć w Internecie są właśnie tymi gorszymi.

Teraz odniosę się do jednej z potencjalnych zalet, które wymieniłem wcześniej. Chodzi o to, że wydaje nam się, że w ten sposób oszczędzamy czas. Niekoniecznie tak musi być. Prawda jest taka, że zetkniesz się z tymi słowami tak czy inaczej, niezależnie od tego, jaką metodę wybierzesz. Jeśli weźmiesz do ręki dowolny podręcznik do nauki języka obcego, tam też znajdziesz te słowa. Ale nie tylko, bo znajdziesz tam też więcej informacji na temat ich znaczenia, wskazówki, jak należy ich używać, jak się je wymawia itd.

Trzecią wadę widać dopiero, kiedy zaczniemy się uczyć z takiej listy. Większość tych słów to słowa, których nie da się przetłumaczyć na język polski. Nie da się ich też zrozumieć bez kontekstu. A taka lista oczywiście żadnego kontekstu nie dostarcza. Dla osoby początkującej uczenie się w ten sposób rodzajników (których nie ma w języku polskim) czy przyimków mających wiele polskich odpowiedników jest absurdem.

Dużo lepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie listy słów odnoszących się do realnych, namacalnych rzeczy/osób/zjawisk, które znamy z życia codziennego. Muszą być to słowa, które łatwo można przetłumaczyć na polski i które łatwo sobie wyobrazić. Przykładami takich słów mogą być: dom, samochód, woda, praca, rower, mężczyzna, kobieta, dziecko, pies, kot, ulica, rzeka. Przyznasz, że uczenie się takich słów jest znacznie szybsze i przyjemniejsze?

Czy warto korzystać z list najczęściej używanych słów?

Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno warto się z taką listą zapoznać, ale nie warto się zbytnio do niej przywiązywać. Nie warto też uczyć się tych wszystkich słów na pamięć.

Na samym początku nauki pobieżne zapoznanie się z taką listą sprawi, że będzie ci nieco łatwiej i nie będziesz odczuwać dyskomfortu, kiedy będziesz musiał przeczytać jakiś tekst złożony z (prawie) samych słów, których nie znasz.

Jeżeli uda ci się znaleźć lub stworzyć taką listę, o jakiej wspomniałem wcześniej, warto podejść do takiego ćwiczenia na poważnie i jednak postarać się zapamiętać te słowa, bo na pewno będziesz ich często potrzebować.

Michał NOWICKI

trener językowy, tłumacz

Lista najczęściej używanych słów – dobry czy zły pomysł? – zobacz wideo: Słuchaj w formie podcastu:

ŚLEDŹ MNIE W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH:

🔴 YOUTUBE – nowy film w każdą środę o 20:00

📱 INSTAGRAM

📱 FACEBOOK

🎧 SPOTIFY – nowy podcast w każdą środę o 20:00 (wersja audio nagrania z YouTube)

MOJE PRODUKTY I KURSY:

🧠 DARMOWY E-BOOK „OBUDŹ SWÓJ MÓZG I UCZ SIĘ SZYBCIEJ”

📘 KSIĄŻKA „JAK UCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW I NIE ZWARIOWAĆ?”

✅ DARMOWY KURS ON-LINE „ABC POLIGLOTY”

💪 KURS ON-LINE „NIEUSTRASZONY POLIGLOTA”

Jakiego słowa używasz najczęściej ?

kur*a, kurde, ja pierd*lę, ja pierdzielę (to zależy przy kim jestem), nie ogarniam, ogarnij się i więcej nie pamiętam

Proszę czekać… Proszę czekać…

333 najczęściej używane słówka w języku…

Zastanawiałaś się lub zastanawiałeś kiedykolwiek nad tym ile słów jest potrzebne do rozmowy w języku obcym? Do podstawowej, skutecznej i zrozumiałej komunikacji wystarczy ich 1000. Osoba, która zna język na wysokim poziomie porozumiewa się około 2000 słów. Zadajesz sobie teraz pytanie, jakie słowa są najważniejsze, bo przecież nie jest to zupełnie 1000 losowych słów. Muszą to być konkretne, statystycznie najcześciej używane wyrazy.

Tak są takie słowa, które są używane bardzo często, dlatego w moim sklepie znajdziesz produkty tj. “1000 najczęściej używanych słów w języku …”, które zaoszczędzą ci czas w nauce słówek. Możesz jednak pobrać wersję bezpłatną…

Listy słówek z jakich języków możesz pobrać bezpłatnie?

“333 najczęściej używane słowa w angielskim”

“333 najczęściej używane słowa w niemieckim”

“333 najczęściej używane słowa w francuskim”

“333 najczęściej używane słowa w holenderskim”

“333 najczęściej używane słowa w hiszpańskim”

Zajrzyj do środka darmowych ebooków:

Fragment Ebooka “1000 najczęściej używanych słówek w języku angielskim”

“333 najczęściej używane słowa w języku hiszpańskim”

Jeśli interesuje Cię pełna wersja 1000 słów oraz wartościowy dodatek…

W tych ebookach znajdziesz nie tylko listę 1000 słówek, bo przecież byłoby to bez sensu… Materiał ten został skonstruowany tak, aby nowo zdobyte słówka mogły być przez Ciebie wykorzystane jak najprędzej. Sama lista nie znaczy nic. Dlatego poza listą słów dostaniesz wiedzę na temat tego jak poprawnie uczyć się słówek! Tej wiedzy nie ma w szkołach i żadne szkoły tego nie uczą…

Jeśli chcesz się komunikować płynnie i na pstryknięcie palcem jak w języku polskim, to musisz w inny sposób “wkładać sobie słówka” do głowy. Te słówka muszą być w Twojej głowie w miejscu łatwo dostępnym – tak, by mózg sam Ci je podrzucał, gdy myślisz o odpowiedzi podczas rozmowy.

Nie chodzi tylko o zapamiętanie i wkucie… Musisz te słowa zautomatyzować w swojej głowie, by używać ich z łatwością!

W pełnej wersji otrzymasz materiał do druku, czyli czarnobiały arkusz ćwiczeniowy do nowo poznanych słówek. Do tego dostaniesz teorię z zakresu neurolingwistyki i psycholingwistyki – niszowych nauk o wiedzy językowej. Te ebooki to tak naprawdę świetny start i wejście w naukę języka obcego!

Tutaj kupisz swoje słówka:

A ty jakiego słowa częściej używasz?

Nazwa użytkownika:

E-mail:

Hasło:

Powtórz hasło:

Akceptuję Regulamin oraz Politykę Prywatności Akceptacja regulaminu jest obowiązkowa

10 słów, których prawdopodobnie używasz w złym znaczeniu

Pewne słowa w języku polskim sprawiają nam trudność. Nie tylko ich zapis, wymowa czy odmiana sprawiają nam kłopoty, lecz czasem również ich zastosowanie. Stara, dobra zasada mówi, żeby nie używać słów, których znaczenia nie jesteśmy do końca pewni. Warto najpierw sprawdzić, a potem mówić lub pisać.

Oto 10 słów, które bardzo często są stosowane błędnie.

Bynajmniej

Jeżeli można powiedzieć o “sztuce” popełniania błędów językowych, to klasyką w tej dziedzinie można nazwać niepoprawne używanie słowa “bynajmniej”. Najczęściej zdarza nam się mylić “bynajmniej” z “przynajmniej” lub stosować jako partykułę podkreślającą potwierdzenie. Tymczasem słowa tego należy używać w dokładnie odwrotny sposób – jako partykułę podkreślającą przeczący charakter wypowiedzi (np. “Nie mam bynajmniej zamiaru się tym zajmować”) lub samodzielnie – jako odrzucenie twierdzącej odpowiedzi lub przeczącą odpowiedź na zadane pytanie (np. “Czy już pan skończył?” “Bynajmniej”). O tym, jak nie stosować słowa “bynamniej” śpiewająco opowiedział Wojciech Młynarski.

Dedykowany

Dedykacja | East News

Dedykować można komuś książkę, obraz lub inne dzieło sztuki. I to wszystko. Często błędnie stosuje się to słowo zamiast zupełnie wystarczającego “przeznaczać”. W ten sposób zdarza nam się dedykować rozwiązanie jakiemuś problemowi, dedykowane są kosmetyki danej grupie wiekowej itd.

Kolaboracja

Profesor Jerzy Bralczyk | Michał Woźniak / East News

Pierwotnie “kolaboracja” oznaczała w języku polskim każdą współpracę. W ten sposób chcielibyśmy najwidoczniej stosować to słowo i dziś. Stąd “kolaboracje” jednych artystów z drugimi czy jednej marki modowej z inną itd. Niestety, podczas II wojny światowej słowo zawężyło swoje znaczenie. Kolaborantami nazywano wtedy osoby współpracujące z okupantem. “Kolaboracja” ma więc wydźwięk negatywny, oznacza współpracę, owszem, ale z wrogiem.

Atencja

Attention | Alex_Bond / Shutterstock

Jeśli zdarzyło wam się kiedyś cieszyć atencją to wspaniale, bo oznacza to, że ktoś darzył was wielkim szacunkiem. Jeżeli natomiast dotychczas wydawało wam się, że to oznaczało, iż udało wam się przyciągnąć czyjąś uwagę, to niestety, tak nie było. Wiele osób mylnie używa słowa “atencja”, za co winić możemy popularność języka angielskiego, w którym podobne słowo “attention” znaczy właśnie “uwaga”.

Tudzież

Profesor Jan Miodek | Bartlomiej Magierowski / East News

Tudzież jest spójnikiem, który możemy stosować podobnie, jak “oraz” czy “i”. Często błędnie używany jest jednak zamiennie z “lub” czy “albo”. Zresztą niektórzy językoznawcy uważają, że słowo “tudzież” jest już archaizmem i nie powinno się go już używać, chyba że stylizujemy naszą wypowiedź.

Jakby/tak jakby

Słowo “jakby” stało się jednym z największych natrętów współczesnej polszczyzny. Jego zadaniem jest osłabianie wydźwięku wyrazu, któremu towarzyszy. Kiedy więc chcemy wyrazić niepewność lub nie zabrzmieć zbyt zdecydowanie, możemy dodać “jakby”. Często jednak umieszczamy to słowo tam, gdzie nie jest ono potrzebne.

Strasznie

Kadr z filmu “Straszny film” | materiały prasowe

To ciekawe, że akurat słowo oznaczające, że coś jest przerażające, stało się określeniem zastępującym nam neutralne i spokojne “bardzo”. I tak często “strasznie coś lubimy”, kogoś uważamy za “strasznie ładnego” i zdarza nam się nawet “strasznie cieszyć” z jakiegoś powodu. Ostatecznie możemy się “strasznie czegoś bać”, bo tutaj nie występuje kontrast między zastosowanymi wyrazami (słowo “strasznie” podkreśla, jak negatywne jest doznanie). Ale raczej nie lubmy kogoś “strasznie”.

Pretensjonalny

Dość często zdarza się, że przymiotnikiem “pretensjonalny” określamy kogoś, kto… ma pretensje. Niestety, choć mogłoby się to wydawać logiczne, język polski lubi płatać nam figle. “Pretensjonalny” to taki, który jest nienaturalny, sztuczny, świadczący o złym guście.

Generalnie

To jedno z najbardziej nadużywanych słów w języku polskim. Niektórzy zaczynają od niego co drugie zdanie. Tymczasem, jak tłumaczy prof. Bralczyk, stosować je można w dwóch różnych sytuacjach: jako zamiennik słowa “ogólnie” lub jako zastępstwo dla słowa “całkowicie”.

Dokładnie

Wiele osób stosuje słowo “dokładnie” jako odpowiedź twierdzącą na pytanie, np. “Postąpił nieelegancko” – “Dokładnie!”. Tymczasem “dokładnie” oznacza uważnie, starannie. Używanie wyrazu w podobny sposób, jak w powyższym przykładzie, jest błędne.

Nota od wydawcy: powyższy artykuł był pierwotnie opublikowany w styczniu 2018 r. i został zaktualizowany.

Te słowa są najczęściej używane przez Anglików. Znasz je?

Nauka angielskiego online ‒ tu nauczysz się słówek

Nim przejdziemy do tego, jakie słowa są używane przez Anglików najczęściej, warto wspomnieć, jak uczyć się angielskiego, by poszerzyć nasz zasób słownictwa. Na pomoc przyjdzie nam dobry kurs języka angielskiego online. Pozwoli on na szybką naukę w wygodny sposób. Opcją może być na przykład skorzystanie z Tutlo.com. To interaktywna szkoła językowa, która daje możliwość uczenia się języka z domu za pomocą komputera lub telefonu. Wystarczy tylko aplikacja i dostęp do sieci. Warto spróbować, zajęcia na takim intensywnym kursie języka angielskiego online odbywają się wraz z native speakerami lub polskimi wykładowcami, zależnie od naszego wyboru.

Najpopularniejsze angielskie słowa

Na stronie https://www.sporcle.com/games/g/common_english_words możemy sprawdzić, czy w czasie dwunastu minut uda nam się wypisać wszystkie sto najpopularniejszych angielskich słów. Gdy już podejmiecie rękawicę, wróćcie do naszego artykułu. Nie przeanalizujemy wszystkich słów z tabeli, ale przyjrzymy się bliżej dziesięciu najbardziej popularnym.

1. The ‒ ten, ta (ze wskazaniem)

Podczas nauki języka angielskiego większość osób zadaje kluczowe pytanie: „Co oznacza wyraz the?” Przedimek ten występuje przecież na przykład w: The Beatles, The Sun, The End. The nie da się jednoznacznie przetłumaczyć na język polski. Jest to tak zwany rodzajnik. W zdaniach używamy go, by wskazać konkretny element, np. the boy ‒ chłopiec. The używany jest także przy podawaniu nazw własnych jak wspomniany wcześniej zespół The Beatles czy The Baltic Sea ‒ Morze Bałtyckie. The używane jest również przy stopniowaniu przymiotników w stopniu najwyższym.

2. Be ‒ być

Czasownik be (to be) to podstawa w języku angielskim. Odmieniamy go przez osoby i jest on zależny od czasu.

W czasie Present Simple be przyjmuje formę: am w pierwszej osobie liczby pojedynczej, is w trzeciej osobie liczby pojedynczej oraz are w drugiej osobie liczby pojedynczej i w całej liczbie mnogiej.

I am a teacher. ‒ Jestem nauczycielem.

He is very handsome. ‒ On jest bardzo przystojny.

We are from Poland. ‒ Jesteśmy z Polski.

W czasie Past Simple czasownik be przyjmuje formę was w pierwszej oraz trzeciej osobie liczby pojedynczej i were w drugiej osobie liczby pojedynczej i w całej liczbie mnogiej.

I was sick. ‒ Byłem chory.

You were a good student. ‒ Byłeś dobrym uczniem.

W czasie Future czasownik be poprzedzony jest słowem will.

He will be a vet. ‒ On będzie weterynarzem.

They will be in school. ‒ Oni będą w szkole.

3. And ‒ i, oraz.

I like cats and dogs. ‒ Lubię koty i psy.

4. To ‒ do.

Let’s go to the cinema. ‒ Chodźmy do kina.

5. Have ‒ mieć.

Czasownik have również odmienia się zależnie od osoby. W pierwszej i drugiej osobie liczby pojedynczej oraz w całej liczbie mnogiej występuje forma have, zaś w trzeciej osobie liczby pojedynczej ‒ występuje has.

I have two dogs. ‒ Mam dwa psy.

She has a new haircut. ‒ Ona ma nową fryzurę.

6. In ‒ w.

We are in Paris. ‒ Jesteśmy w Paryżu.

7. Not ‒ nie.

Słowo not występuje samodzielnie jako nie, ale pojawia się także w przeczeniach w czasach po dodaniu do operatorów, czasowników posiłkowych.

It’s not your fault. ‒ To nie twoja wina.

Don’t (do not) talk to him. ‒ Nie rozmawiaj z nim.

8. With ‒ z.

I’m with my friends. ‒ Jestem z moimi znajomymi.

Water with lemon and mint. ‒ Woda z cytryną i miętą.

9. For ‒ dla, za.

It’s for you. ‒ To dla Ciebie.

10. Do ‒ robić, zrobić.

Do występuje w wielu formach, pełni wiele funkcji i jest znaczącym elementem angielskiej gramatyki. Jako zwykły czasownik oznacza robić, zrobić:

Do it, please. ‒ Zrób to, proszę.

W trzeciej osobie liczby pojedynczej przyjmuje formę does.

He does his homework. ‒ On robi pracę domową.

W czasie przeszłym do występuje jako did.

We did it! ‒ Zrobiliśmy to!

W czasie Perfect czasownik do przyjmuje formę done.

She has done it. ‒ Ona właśnie to zrobiła.

Dziesięć najbardziej popularnych słówek już znacie. Teraz spróbujcie odgadnąć dziewięćdziesiąt pozostałych w tabelce z linku podanego na początku artykułu.

키워드에 대한 정보 jakiego słowa najczęściej używasz

다음은 Bing에서 jakiego słowa najczęściej używasz 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  뉴욕 하이라인 파크 도시재생 | [도시를 걷다] 도시재생 성공 사례_뉴욕 하이라인 파크 15641 투표 이 답변
See also  공부 시작 하는 법 | 너무나 하기 싫은 공부를 '일단 시작'하기 위한 의외의 숨겨진 동력. [공부자극/동기부여] 78 개의 베스트 답변

See also  백종원 김치 찌개 | 성공률 100% 돼지고기 김치찌개 상위 230개 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Jakiego słowa Polacy używają najczęściej ? | SONDA ULICZNA

  • MaszLig Krzysiek Ligenza Patryk Maszkiewicz Liguś Machu Lublin Dresy Ligenza Maszkiewicz
  • lubelszczyzna
  • abramów
  • chłopaki z tatar
  • Patryk Maszkiewicz
  • lublin
  • Jakiego słowa polacy używają najczęściej ?
  • kurwa
  • polskie słowo
  • najczęstrze słowo polaków
  • polska
  • MaszLig
  • ligenza
  • krzysiek ligenza
  • youtuberzy z lublina
  • tatary lublin
  • michów
  • xnxx
  • porno
  • przystojniaki
  • z maszlig
  • Masz
  • lig
  • liguś
  • śmieszki z MaszLig
  • śmieszki
  • rozrywka
  • śmieszne
  • wywyady
  • śmieszne wywiady
  • wywiady z ludzni

Jakiego #słowa #Polacy #używają #najczęściej #? #| #SONDA #ULICZNA


YouTube에서 jakiego słowa najczęściej używasz 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Jakiego słowa Polacy używają najczęściej ? | SONDA ULICZNA | jakiego słowa najczęściej używasz, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment