Jeśli Masz W Domu Zwierzę Napisz Czego Udało | Napisz W Kom Ile Masz Zwierząt 🌸 답을 믿으세요

당신은 주제를 찾고 있습니까 “jeśli masz w domu zwierzę napisz czego udało – Napisz w kom ile masz zwierząt 🌸“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Lesiu pesiu 이(가) 작성한 기사에는 조회수 475회 및 좋아요 48개 개의 좋아요가 있습니다.

jeśli masz w domu zwierzę napisz czego udało 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Napisz w kom ile masz zwierząt 🌸 – jeśli masz w domu zwierzę napisz czego udało 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

jeśli masz w domu zwierzę napisz czego udało 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Jeśli masz w domu zwierzę, napisz, czego udało … – ZDAM.XYZ

Tajemnice przyrody 4; Poznajemy świat organizmów; Rośliny i zwierzęta wokół nas; Problem no. 4 from 51. Rozwiązanie. Kometarze. Nie udało się załadować …

+ 더 읽기

Source: zdam.xyz

Date Published: 10/26/2022

View: 1325

Jeśli masz w domu zwierzę napisz czego udało ci się dowiedzieć …

Jeśli masz w domu zwierzę napisz czego udało ci się dowiedzieć dzięki temu. Question from @Michaol – Gimnazjum – Polski.

+ 여기에 더 보기

Source: kudo.tips

Date Published: 10/30/2021

View: 6552

1 zad. Wybierz zwierzę, które można hodować w domu, i…

Jeśli masz w domu kota, napisz, czego udało ci się dowiedzieć dzięki temu, że się nim opiekujesz. Skorzystaj z pytań pomocniczych: a) Jak …

+ 여기에 표시

Source: sciaga.pl

Date Published: 12/26/2021

View: 8200

Zwierzęta w naszym domu

Wielu z nas ma w domu psa, kota, papużkę czy chomika. Ale czy wiesz, że istnieją pasjonaci hodujący skorpiony, pająki i żaby?

+ 더 읽기

Source: zpe.gov.pl

Date Published: 11/20/2021

View: 603

Jak szukać domu – Ratuj Przyjaciela

Nie udało się ustalić tożsamości znalezionego zwierzęcia? Co dalej? Jeśli tylko Twoje warunki na to pozwalają – NIE ODDAWAJ PSA ANI KOTA DO SCHRONISKA. Ale nie …

+ 여기에 자세히 보기

Source: ratujprzyjaciela.pl

Date Published: 6/1/2021

View: 3168

주제와 관련된 이미지 jeśli masz w domu zwierzę napisz czego udało

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Napisz w kom ile masz zwierząt 🌸. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Napisz w kom ile masz zwierząt 🌸
Napisz w kom ile masz zwierząt 🌸

주제에 대한 기사 평가 jeśli masz w domu zwierzę napisz czego udało

  • Author: Lesiu pesiu
  • Views: 조회수 475회
  • Likes: 좋아요 48개
  • Date Published: 2022. 7. 30.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=d3f9fA_34Xw

1 zad. Wybierz zwierzę, które można hodować w domu, i…

1 zad. Wybierz zwierzę, które można hodować w domu, i zapisz niezbędne dla opiekuna informacje na temat tego

zwierzęcia.

Nazwa zwierzęcia: Kanarek

Pokarm: _____________________________________________

Niezbędne wyposażenie: _______________________________________

Pielęgnacja: _____________________________________________

Zachowanie i tryb życia: ________________________________________

Źródło informacji: ____________________________________________

2. zad. Jeśli masz w domu kota, napisz, czego udało ci się dowiedzieć dzięki temu, że się nim opiekujesz. Skorzystaj z pytań pomocniczych: a) Jak zwierze wygląda i co je? b) Jak często trzeba je karmić? c) Jak najczęściej spędza czas?

___________________________________________________________

___________________________________________________________

___________________________________________________________

___________________________________________________________

___________________________________________________________

___________________________________________________________

Zintegrowana Platforma Edukacyjna

Przyjemnie jest mieć własne zwierzę – wiernego towarzysza, który swoim zachowaniem poprawia nam humor. Wielu z nas ma w domu psa, kota, papużkę czy chomika. Ale czy wiesz, że istnieją pasjonaci hodujący skorpiony, pająki i żaby?

Już wiesz że zwierzęta są czasem trzymane w domach dla przyjemności;

że w sklepach zoologicznych można zobaczyć wiele różnych zwierząt;

że w innych krajach występują zwierzęta, jakich nie ma w Polsce.

Nauczysz się wymieniać pospolite zwierzęta trzymane w domach przez człowieka;

omawiać zasady opieki nad zwierzętami domowymi;

uzasadniać stwierdzenie, że posiadanie zwierzęcia wiąże się z obowiązkami;

podawać korzyści płynące z hodowli zwierząt i opieki nad nimi.

iQA6ivNpJL_d5e168

1. Jakie zwierzęta trzymamy w domach?

Posiadanie zwierzęcia domowegozwierzę domowezwierzęcia domowego to ogromna przyjemność, ale też duża odpowiedzialność. Najczęściej trzymamy więc w domach te zwierzęta, których hodowla nie stawia przed nami zbyt skomplikowanych zadań. Niektórzy decydują się na zwierzę trudniejsze w utrzymaniu. Dlatego w naszych domach można znaleźć coraz więcej gatunków zwierząt – również tych egzotycznych i w Polsce niespotykanych w naturze. Niegdyś trzymano w domach głównie psy, gryzoniegryzoniegryzonie i króliki, zaś dzisiaj dużą popularnością cieszą się fretki, szynszyle czy jeże. Są one równie interesujące, jednak nieco bardziej wymagające, jeśli chodzi o utrzymanie.

Przejdź do poprzedniej ilustracji Przejdź do następnej ilustracji R1dcHoDcoDSIG 1 Galeria siedmiu fotografii ukazujących wybrane zwierzęta hodowlane.Pierwsza fotografia ukazuje dwa białe konie w zaprzęgu karocy. Psy są nie tylko naszymi domowymi pupilami. Pomagają również w pilnowaniu stad zwierząt, są przewodnikami osób niewidomych, pilnują posesji, a dzięki swojemu niezwykle czułemu węchowi potrafią wykrywać narkotyki, materiały wybuchowe oraz odnajdywać ludzi zasypanych np. pod śniegiem czy gruzem RCciHLhk3fsEe 1 Fotografia prezentuje kota długowłosego z niebieskimi oczami leżącego na poduszce. Kot jest niezrównanym towarzyszem człowieka – głaskanie mruczącego kociaka pozwala odprężyć się i zrelaksować. Ponadto koty, łapiąc myszy i inne gryzonie, mają ogromne znaczenie w ochronie zbiorów R1NYksjti2p0E 1 Fotografia prezentuje małego królika z oklapniętymi uszami siedzącego na trawie. Dawniej hodowane dla futer i mięsa króliki obecnie są coraz częściej spotykanymi zwierzętami domowymi. Niezwykle miękkie i delikatne futerko oraz łagodny, choć nieco zadziorny charakter, czynią z królika doskonałego przyjaciela Rb57ec7NsBOFz 1 Fotografia prezentuje szczura z czarna głową i białym tułowiem, przegryzającego patyka. Niezwykła inteligencja szczurów, koszatniczek i innych gryzoni oraz ich małe wymagania co do przestrzeni sprawiają, że są one szczególnie chętnie hodowane. Łatwo się oswajają, można je również nauczyć kilku sztuczek RpwScF2a4Q3KB 1 Fotografia prezentuje pływającą rybę akwariową w żółto niebieskie paski. Hodowla egzotycznych rybek to jedno z najbardziej relaksujących zajęć. Obserwowanie pływających ryb uspokaja i pozwala zapomnieć o stresie R93GSoSP386BW 1 Fotografia prezentuje zielono ,żółto, czarną papużkę falistą siedzącą na huśtawce. Niektóre ptaki trzymane są z powodu ich niezwykłej inteligencji. Papugi nie tylko powtarzają słowa, ale także je rozumieją, np. uczą się mówić „dzień dobry” rano i „dobry wieczór” wieczorem R1UYeGbG0tJ6b 1 Fotografia prezentuje dwa żółte kanarki zwrócone do siebie i stojące na patyku. Niektóre ptaki, jak kanarki, trzymamy dla ich pięknego śpiewu i wyglądu R177cBmVB5j1v 1 Fotografia prezentuje szarego gekona w pomarańczowe plamki siedzącego na kamieniu. Gekon

Ciekawostka Pospolicie hodowany w domach chomik syryjski uznany został kiedyś za gatunek wymarły. Dopiero w 1930 roku odnaleziono samicę z 12 młodymi. Przeżyły tylko 3 osobniki, które udało się oswoić i rozmnożyć. Od tej trójki wywodzą się wszystkie obecnie hodowane w domach chomiki syryjskie na świecie. R9oF3Wv7bzWg1 1 Fotografia prezentuje małego brązowego chomika. Chomik syryjski to łagodne zwierzę, które nie sprawia problemów w hodowli. Zupełnie inaczej zachowuje się żyjący dziko w Polsce chomik europejski: jest bardzo agresywny i nie daje się oswoić

Ważne! Niektórzy ludzie decydują się na trzymanie w domach pająków ptaszników lub węży. Osoby te muszą się najpierw upewnić, że posiadanie takich zwierząt nie jest w Polsce zabronione. Nie wolno kupować zwierząt z nielegalnych i niepewnych źródeł. Trzeba też się dowiedzieć, czy zwierzę nie jest niebezpieczne i jak należy się nim opiekować, aby zapewnić mu odpowiednie warunki do życia.

Polecenie 1 Jeśli masz w domu zwierzę, opisz, na czym polega opieka nad nim oraz co sprawia ci największą przyjemność w obcowaniu z nim. Wymień ograniczenia, jakie niesie ze sobą odpowiedzialność za zwierzę (np. konieczność zapewnienia opieki podczas wycieczek).

Przykład 1 Euzebiusz ma szczura. Musi codziennie go karmić, sprzątać jego klatkę i bawić się z nim. Szczur jest bardzo inteligentny, umie robić różne sztuczki. Niestety, jest tak bardzo przywiązany do ludzi, że kiedy Euzebiusza nie ma długo w domu, przestaje jeść. Euzebiusz nie może wyjechać nigdzie bez swojego ulubieńca. Jego rodzice, planując wycieczkę, muszą znaleźć taki hotel, który zgodzi się na wprowadzenie zwierzęcia.

iQA6ivNpJL_d5e225

2. Jak opiekować się zwierzętami?

Gdy posiadamy zwierzę domowe, musimy pamiętać, że jest ono od nas całkowicie zależne. Zabierając je do naszego domu, przejmujemy pełną odpowiedzialność za jego zdrowie i dobre samopoczucie. Pamiętaj, że każde zwierzę powinno mieć stały dostęp do świeżej wody, podawany pokarm powinien być dobrej jakości, a pomieszczenie lub klatka, w której mieszka, odpowiednio duże i czyste. W razie choroby zwierzę będzie potrzebowało specjalistycznego leczenia. Pamiętaj też, że opieka nad zwierzęciem trwa przez dłuższy czas; na przykład koty żyją kilkanaście lat. Musisz mieć świadomość, że zwierzę nie jest zabawką, lecz towarzyszem na całe jego życie. Po latach nadal będzie potrzebować twojej opieki i towarzystwa.

W wypadku zwierząt egzotycznych pochodzących z ciepłych krajów bardzo ważne jest zapewnienie im wystarczająco wysokiej temperatury, wilgotności powietrza i oświetlenia. Rozważając zakup takiego zwierzęcia, musimy być pewni, że uda nam się stworzyć odpowiednie dla niego warunki. Jeśli nie, nie powinniśmy decydować się na trzymanie w domu egzotycznych zwierząt.

Przejdź do poprzedniej ilustracji Przejdź do następnej ilustracji REcXXBL7Y1fU8 1 Galeria slajdów ukazujących sposoby opiekowania się zwierzętami. Slajd 1 – prezentuje dużego psa z nałożonym na pysk kagańcem i prowadzonego na smyczy przez właściciela. Opieka nad psem jest dość czasochłonna. Codziennie trzeba z nim wychodzić na długi spacer (pamiętaj, aby zawsze sprzątać po swoim psie!). Należy go również kąpać i czesać. Przynajmniej raz w roku powinno się wybrać ze swoim pupilem do weterynarza, by dokonać szczepień ochronnych. Dobrze też nauczyć psa podstawowych komend R1YJrthNugumD 1 Slajd 2 – prezentuje leżącego kota długowłosego, czesanego przez właściciela. Kota nie trzeba wyprowadzać na spacer, ale trzeba kilka razy dziennie sprzątać jego kuwetę. Każdego dnia należy się z nim bawić, by zapewnić mu odpowiednią ilość ruchu. Koty, szczególnie długowłose, muszą być codziennie czesane R1I2m1DRGLF6Y 1 Slajd 3 – prezentuje dużą klatkę z królikiem w środku. Króliki mogą spędzać sporo czasu w klatce, pod warunkiem że jest odpowiednio duża. Klatkę należy często sprzątać, wymieniając trociny lub żwirek. Futerko królika trzeba czesać, a jego pazurki – przycinać. Ważne są również regularne wizyty kontrolne u weterynarza RFLO75R9KbZs0 1 Slajd 4 – prezentuje szczura w klatce bawiącego się zabawką. Szczurom, chomikom i koszatniczkom należy tak urządzić klatkę, aby znalazło się w niej dużo zabawek i elementów służących wspinaczce. Należy im też zapewnić gałęzie lub wapno do ścierania zębów RQbAlffrUN9Sl 1 Slajd 5 – prezentuje niewielkie akwarium, do którego opiekun sypie pokarm. W hodowli rybek najważniejsze jest stworzenie im odpowiednich warunków. Akwarium powinno być zawsze czyste, odpowiednio duże i dostosowane do konkretnego gatunku żyjących w nim ryb R1VaDc5aae5vH 1 Slajd 6 – prezentuje zieloną papugę podczas zabawy na kolorowym sznurze. Klatki, w których trzymamy ptaki, powinny być na tyle duże, by zwierzęta mogły w nich poskakać i przelecieć krótki odcinek. Małe ptaki są towarzyskie i nie należy trzymać ich pojedynczo. Oswojone papugi można wypuszczać z klatki, zawsze jednak należy uważać, by nie wyleciały z domu

Ważne! Pamiętaj, że źle traktowane zwierzę może być odebrane właścicielowi, a on sam – skazany na karę pozbawienia wolności.

iQA6ivNpJL_d5e265

3. Zwierzęta gospodarskie

Trzymanie zwierząt dla przyjemności jest formą hobby, jednak niektóre zwierzęta, zwane gospodarskimizwierzę gospodarskiegospodarskimi, człowiek oswoił dla własnych korzyści. Wszystkie zwierzęta, które dzisiaj hodujemy, były dawniej dzikie. Wiele tysięcy lat temu ludzie zaczęli je łapać i rozmnażać w niewoli, co było początkiem ich udomowieniaudomowienieudomowienia. Dzisiaj są one ważnym elementem gospodarki.

Przejdź do poprzedniej ilustracji Przejdź do następnej ilustracji RaRL3ciC8x2hE 1 Galeria siedmiu fotografii ukazujących wybrane zwierzęta hodowlane.Pierwsza fotografia ukazuje dwa białe konie w zaprzęgu karocy. Konie udomowiono w Azji ok. 7000 lat temu. Obecnie wykorzystuje się je głównie dla celów rekreacyjnych i sportowych. Dawniej były przede wszystkim środkiem transportu i w niektórych rejonach nadal pełnią tę funkcję RiSGLJxgiQg0k 1 Druga fotografia prezentuje stado biało-czarnych krów pasących się na łące. Krowy udomowiono w Azji ok. 8000 lat temu. Pozyskuje się z nich mięso, mleko i skóry RpwD7HqZr84NC 1 Trzecia fotografia lezące na trawie białe owce. Owce udomowiono ok. 10 000 lat temu w Azji. Pozyskuje się z nich głównie wełnę. Z ich mleka wyrabia się sery RhO6OITnCdJQ1 1 Czwarta fotografia prezentuje kurę chodzącą po trawie. Kura to kolejne zwierzę wywodzące się z Azji. Zostało udomowione już 5500 lat temu. Zwierzęta te hoduje się dla ich mięsa i jaj, a także pierza Rn2QQ1zIUHP7U 1 Piąta fotografia prezentuje dwie kozy na stojące na trawie. Pierwsza biała stoi odwrócone tyłem, druga biała w czarne łaty stoi przodem. Kozy zostały udomowione w Azji ok. 10 000 lat temu. Pozyskuje się z nich mleko i mięso, a w przypadku niektórych ras – również doskonałej jakości wełnę. Zwierzęta te cechują się niskimi wymaganiami pokarmowymi oraz dużą odporność – można je hodować nawet na skalistych, nieurodzajnych ziemiach R1DSzJXWf4T66 1 Szósta fotografia prezentuje trzy stojące bokiem do siebie wielbłądy. Wielbłądy wywodzą się z Afryki (jednogarbne dromadery) i Azji (dwugarbne baktriany). Udomowiono je ok. 5000 lat temu. W warunkach pustynnych są niezastąpione jako zwierzęta juczne i wierzchowe, hoduje się je również dla mleka i wełny R1GUTT7qiwjyf 1 Siódma fotografia prezentuje dwie stojące bokiem do siebie lamy. Duża czarna, pochyl się jedząc trawę, druga młoda brązowa lama patrzy na wprost. Udomowiona 7000 lat temu w Peru (Ameryka Południowa) alpaka znana jest z doskonałej wełny i mięsa

iQA6ivNpJL_d5e302

Podsumowanie

Hodowla zwierząt uczy odpowiedzialności.

Najczęściej hodowane przez człowieka zwierzęta domowe to: koty, psy, króliki, gryzonie (myszy, szczury, chomiki, koszatniczki), fretki, ryby, ptaki (papugi, kanarki) oraz gady (węże, żółwie, jaszczurki).

Zapewnienie zwierzęciu dobrej opieki jest najważniejszym zadaniem jego właściciela.

Udomowienie zwierząt obecnie służących jako gospodarcze przyczyniło się do rozwoju cywilizacji.

Praca domowa Polecenie 2.1 Odpowiedz, czego może nauczyć nas opieka nad zwierzętami. Polecenie 2.2 Zastanów się, czy dzisiaj można się obejść bez udomowionych zwierząt. Weź pod uwagę zarówno nasze nawyki żywieniowe, jak i materiały, z których wykonujemy ubrania.

iQA6ivNpJL_d5e377

Słowniczek

gryzonie gryzonie niewielkie ssaki charakteryzujące się rosnącymi przez całe życie siekaczami, które muszą ścierać, gryząc pokarm i na przykład gałęzie; do gryzoni należą m.in. szczury, myszy, chomiki, bobry i wiewiórki

udomowienie udomowienie proces przekształcenia zwierząt dzikich w oswojone oraz takie kształtowanie ich cech, aby zwierzęta te stały się bardziej przydatne człowiekowi

zwierzę domowe zwierzę domowe zwierzę trzymane w domu dla przyjemności, a nie dla korzyści (np. pozyskania z niego futra lub mleka)

zwierzę gospodarskie zwierzę gospodarskie zwierzę udomowione dla pozyskania mięsa, futra, skór, mleka itp.

iQA6ivNpJL_d5e465

Zadania

Ćwiczenie 1 RE6FKW8PGBB8T 1 zadanie interaktywne zadanie interaktywne Zaznacz, które zdania są prawdziwe, a które fałszywe. Prawda Fałsz Każde zwierzę powinno mieć zawsze dostęp do świeżej wody. □ □ Klatki, w których mieszkają gryzonie, nie muszą być sprzątane. □ □ Wyjeżdżając na wakacje, można zostawić kota samego w ogródku. □ □ Chore zwierzę powinno mieć zapewnioną opiekę lekarską. □ □ Papugi mogą przebywać w małych klatkach, a latać mogą po ogrodzie. □ □ Źródło: Barbara Szydzik , licencja: CC BY 3.0.

Ćwiczenie 2 R1OEmYL4Bo9zA 1 zadanie interaktywne zadanie interaktywne Udomowione gatunki ptaków to: papugi.

myszołowy.

wróble.

kanarki.

zeberki.

dzięcioły.

strusie.

wrony. Źródło: Barbara Szydzik , licencja: CC BY 3.0.

Ćwiczenie 3 RO2A3ysBYVAmN 1 zadanie interaktywne zadanie interaktywne Wskaż zwierzę gospodarskie. krowa

gekon

papużka falista

koń

koza

pies

kot

kanarek Źródło: Barbara Szydzik , licencja: CC BY 3.0.

Jak szukać domu

Ten dział jest tworzony z myślą o tych, którzy znaleźli zwierzę i chcą odnaleźć jego dom ten zagubiony lub całkiem nowy. Najważniejsze, aby był to dom, który już NIGDY zwierzaka nie zawiedzie. Jak to zrobić? Jednej recepty nie ma. Każdy pomysł jest cenny. A każdy NOWY pomysł jest BEZCENNY.

Pamiętaj: w Polsce jest przynajmniej 100 tysięcy bezdomych psów – takie są statystyki oficjalne. Bezdomnych kotów jest nawet dwa razy więcej! Szukanie domów dla tych zwierząt to MARKETING, LOKOWANIE PRODUKTU I SZUKANIE NOWYCH RYNKÓW ZBYTU. Bez względu jak te słowa brzmią w Twoich uszach – nie zmienisz tego. Szukanie domu dla psa, kota czy innego zwierzęcia to trudna praca, wymagająca ogromnego zaangażowania i… czasu.

***

Znalazłem psa/kota/innego zwierzaka, wziąłem do domu, ale nie mogę zatrzymać go na stałe. Co robić?

Jak najszybciej sprawdź, czy zwierzę ma:

przypiętą do obroży adresatkę. Adresatki są różne, te najczęściej spotykane zwisają z obroży i osoba, która znalazła zwierzę, może ją natychmiast zauważyć. Jednak jeśli pies/kot ma na szyi obrożę, może być ona podpisana od wewnętrznej strony. Zdejmując zwierzęciu z szyi obrożę, zabezpiecz go tak, aby nie zdołał Ci uciec! chip. Coraz więcej psów i kotów w Polsce jest chipowanych, a czytnik do chipów znajduje się już właściwie w każdej lecznicy. W miastach w czytniki są również wyposażone patrole Straży Miejskiej z tzw. Eko Patrolu. tatuaż. Nawet jeśli pies wygląda na najbardziej typowego kundelka – sprawdź, czy nie ma przypadkiem tatuażu. Do Polski sprowadzane są przeróżne “dziwne” rasy psów, które dla laika nie różnią się niczym od pospolitego kundelka. Tatuaż może znajdować się w uchu lub pachwinie. Jeśli odczytamy tatuaż, należy zadzwonić jak najszybciej do Związku Kynologicznego w Polsce oddział główny pod numer telefonu: 22 826 46 54 lub do lokalnego oddziału w pobliżu miejsca znalezienia psa.

Nie udało się ustalić tożsamości znalezionego zwierzęcia? Co dalej?

Jeśli tylko Twoje warunki na to pozwalają – NIE ODDAWAJ PSA ANI KOTA DO SCHRONISKA. Ale nie zostawiaj go też na ulicy. Często znajdujemy zwierzę bez opieki i wiedząc, że sami nie możemy się nim zająć, mamy nadzieję, że ktoś inny to zrobi… Nie oglądaj się na innych. pamiętaj, że CI INNI oglądają się właśnie na Ciebie Każdy ma ważny powód, aby nie wziąć zwierzaka do swojego domu. Najczęstsze powody to: brak czasu, pieniędzy, inne zwierzęta. Kiedy się chwilę zastanowimy nad sytuacją, okazuje się, że czasu mamy mało, ale jednak uda nam się jeszcze chwilkę znaleźć, nasze zwierzęta nie są takie straszne i zaakceptują gościa, a znaleziony zwierzak wcale nie jest taki chory i wystarczy go odpchlić i odrobaczyć. Jeśli mimo głębszego zastanowienia nadal uważasz, że wzięcie (nawet na chwilę) zwierzaka pod swoją opiekę jest ponad Twoje siły, odwieź go w bezpieczne miejsce. Nie zostawiaj go na ulicy/w lesie/przy drodze! Tam jest zbyt niebezpiecznie: samochody, głód, zimno, samotność, strach i źli ludzie! Zwierzę sobie nie poradzi! A prawdopodobieństwo, że “ktoś go przygarnie” jest zerowe! Przecież Ty też tego nie zrobisz… Jeśli naprawdę nie ma innego wyjścia:

odwieź psa do najbliższego schroniska zadzwoń po Straż Miejską, tel.: 986 zadzwoń do Urzędu Gminy właściwej dla miejsca znalezienia zwierzęcia opublikuj zdjęcie i opis zwierzęta oraz informacje dot. jego znalezienia na zwierzęcych grupach na facebooku poświęconych danej okolicy (np. Zaginione/Znalezione zwierzęta – WARSZAWA i okolice)

Zaczekaj przy zwierzęciu na osobę, która przyjedzie je zabrać. W ten sposób upewnij się, że zwierzę zostało zabrane na 100%.

Nie denerwuj się, jeśli pomimo wielu telefonów nikt po psa/kota nie przyjedzie. Naprawdę, fundacje i schroniska nie zawsze mogą wysłać wolontariusza w kilkunasto- lub nawet kilkudziesięcio kilometrową drogę, by złapać zwierzaka. To TY jesteś na miejscu i to TY w tym momencie musisz zadziałać!

Bez względu na to, czy zwierzak jest u Ciebie w domu, czy pozostawiłeś/aś go w schronisku, pomóż mu odnaleźć dom. Przygotuj mu “kampanię reklamową”:

Zacznij od dobrego zdjęcia

Zdjęcie to podstawa. Po pierwsze, pomoże rozpoznać zwierzę opiekunowi, jeśli taki istnieje i poszukuje zwierzaka. Po drugie, do adopcji w pierwszej kolejności wybierane są zwierzęta z ładnym zdjęciem.

Zdjęcie to naprawdę ważna część kampanii poszukiwania domu dla zwierzęcia. Zdjęcie musi być wyraźne, najlepiej kolorowe. Artystyczne fotki są fajne, ale pamiętajc, że w tym wypadku prezentujesz konkretne, żywe zwierzę, a nie swoją artystyczną wizję. Jeśli do adopcji zgłosi się nowy dom i na podstawie Twoich fotek wyrobi sobie mylne wyobrażenie na temat zwierzaka – ludzie poczują się oszukani i rozmyślą się.

Zrób zdjęcie najlepiej na jednolitym tle. Zadbaj o to, aby nic nie odwracało uwagi od prezentowanego zwierzaka. Postaraj się uchwycić jego cechy charakterystyczne, takie jak wielkość, klapnięte ucho, kopiowany ogon, łatkę na grzbiecie itp.

Przygotuj odpowiedni opis:

Bez względu na to, czy masz talent literacki, czy wolisz skupić się na konkretach, Twój opis bezwzględnie musi zawierać kilka elementów:

gdzie zwierzę zostało znalezione przybliżony wiek (oceni lekarz weterynarii) czy pies/kot jest zdrowy, chory, co mu dolega (oceni lekarz weterynarii) cechy charakteru: lubi dzieci, akceptuje psy, koty, nie chce jeść suchej karmy, zachowuje czystość, boi się samochodów, uwielbia się bawić piłeczką itp. kontakt do osoby opiekującej się zwierzęciem. Nawet jeśli zwierzak jest w schronisku, zwiększymy jego szanse na adopcję, podając kontakt do siebie. Pracownicy i wolontariusze przebywający w schronisku często są tak zapracowani, że zwyczajnie nie mają czasu odbierać telefonów i bardzo trudno się do nich dodzwonić. Możemy umówić się z osobą chętną na adopcję i razem z nią pojechać do schroniska aby pokazać znalezionego przez nas psiaka. Osoba, która czuje się “zaopiekowana sobą” chętniej adoptuje zwierzaka. Jeśli kilka razy z rzędu nie dodzwoni się pod wskazany w ogłoszeniu numer telefonu… zrezygnuje. zamieść informację o tym, czy możesz dowieźć psa/kota do nowego domu. A jeśli tak, to do ilu kilometrów. Np. “Dowóz zwierzęcia do 100 km” (jeśli zawieziesz zwierzę do nowego domu, na własne oczy przekonasz się, jakie warunki zapewni mu nowy opiekun). Podpisz umowę adopcyjną. Schroniska i fundacje wydające psy lub koty do adopcji podpisują z nowymi opiekunami tzw. umowy adopcyjne. Mało kto wie, że jako osoby prywatne także mamy prawo podpisać umowę adopcyjną z osobą, która chce dać dom zwierzęciu przez nas znalezionemu (pod warunkiem że zwierzak ten przebywa w naszym domu).

Umowa adopcyjna da Ci poczucie bezpieczeństwa, że jeśli coś będzie nie w porządku, w każdej chwili będziesz mógł sprawdzić, co się dzieje ze zwierzakiem. Wzór umowy adopcyjnej można pobrać tutaj: Wzór umowy adopcyjnej

Wydrukuj i rozwieś ogłoszenia w okolicy, w której znalazłeś/aś zwierzaka:

Na drzewach w parkach, gdzie gromadzą się “psiarze” W okolicznych lecznicach Na tablicach ogłoszeń

Pamiętaj, że pies, zwłaszcza zdrowy, może przejść kilkanaście, czasami nawet kilkadziesiąt kilometrów od miejsca, w którym się zgubił. Dlatego jeśli dysponujesz autem, rozwieś ogłoszenia przynajmniej w promieniu 10 km od miejsca znalezienia psa.

Koniecznie zaistniej w internecie!

Pamiętaj, nie wystarczą 1-3 ogłoszenia. To zdecydowanie za mało. Zamieść ich tyle, ile tylko dasz radę. W internecie jest bardzo wiele serwisów poświęconych zagubionym/znalezionym zwierzętom. Są to m.in.:

Nie zapominaj o pozostałych portalach ogłoszeniowych. Koniecznie zamieść ogłoszenia na:

Gumtree – ogólnopolski serwis z łatwą wyszukiwarką, dającą możliwoiść wyboru regionu Polski OLOLXX – bardzo popularny serwis ogłoszeniowy z działem “zwierzęta” AlleGratka – podobnie jak OLX, darmowy i bardzo popularny serwis ogłoszeniowy

Bez względu, gdzie zamieścisz ogłoszenia, w jednym miejscu musisz to zrobić obowiązkowo – na Facebooku, który dziś daje największe możliwości zdobycia zasięgu dla ogłoszenia. Na tym portalu masz też wiele narzędzi, które pomogą w promocji:

Zamieść na Facebooku ogłoszenie – grafikę. Przykłady grafik zobacz np. na naszym profilu na Facebooku >>TUTAJ<< Przygotuj album ze zdjęciami. Możesz założyć specjalny folder, w którym wrzucisz zdjęcia zwierzęcia oraz zamieścisz odpowiedni opis. Do każdego założonego przez Ciebie folderu kieruje oddzielna ściażka (link), który możesz następnie wysyłać do swoich znajomych, udostępniać na profilach na Facebooku, a także zamieszczać na zewnętrznych forach. Możesz założyć zwierzakowi wydarzenie, na które będziesz zapraszać gości i na którym na bieżąco będziesz wrzucać nowe informacje o podopiecznym. Pamiętaj, aby każde zamieszczane zdjęcie, album czy wydarzenie miało charakter publiczny. Sprawdź swoje ustawienia prywatności. Tak naprawdę najlepiej jest skorzystać ze wszystkich powyższych opcji na raz! Najważniejsze jednak, abyś nie siedział(a) z założonymi rękami i nie czekał(a) na to, że sytuacja sama się rozwiąże albo że ktoś inny zajmie się szukaniem domu dla zwierzaka. Pamiętaj - każda Twoja inicjatywa, pomoc i działanie sprawia, że świat wokół nas jest odrobinę lepszy!

키워드에 대한 정보 jeśli masz w domu zwierzę napisz czego udało

다음은 Bing에서 jeśli masz w domu zwierzę napisz czego udało 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Napisz w kom ile masz zwierząt 🌸

  • 동영상
  • 공유
  • 카메라폰
  • 동영상폰
  • 무료
  • 올리기

Napisz #w #kom #ile #masz #zwierząt #🌸


YouTube에서 jeśli masz w domu zwierzę napisz czego udało 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Napisz w kom ile masz zwierząt 🌸 | jeśli masz w domu zwierzę napisz czego udało, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

See also  Sanatorium Włókniarz Busko Zdrój Terminy Turnusów | Sanatorium Włókniarz - Spa Busko 370 개의 새로운 답변이 업데이트되었습니다.

Leave a Comment