Kobiecy Biznes Online Opinie | Pomysły Na Biznes Online W 2021 2424 투표 이 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “kobiecy biznes online opinie – Pomysły na biznes online w 2021“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Ada Kinowska 이(가) 작성한 기사에는 조회수 1,210회 및 좋아요 19개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

kobiecy biznes online opinie 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Pomysły na biznes online w 2021 – kobiecy biznes online opinie 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Odwiedź mój blog po więcej wiedzy → https://adakinowska.pl
SZUKASZ WIRTUALNEJ ASYSTENTKI?:
Mogę polecić tylko siebie 🙂 → https://twojpomocnikonline.pl
Zapraszam Cię na mój Instagram gdzie odbywa się akcja #wdrazamodrazu → https://www.instagram.com/adakinowska_pl/
P O D C A S T
→ Spotify: https://spoti.fi/3agMUs2
→ iTunes: https://apple.co/30V3LgM
→ YouTube: https://bit.ly/2D0QN8i
Y O U T U B E
Subskrybuj mój kanał: https://www.youtube.com/c/adakinowska
WIĘCEJ FILMÓW O:
◇ tworzeniu strony internetowej: https://bit.ly/3lcIMOV
◇ newsletterze: https://bit.ly/2Eg5Mfi
◇ działaniach na Facebook’u: https://bit.ly/3loBzLN
◇ promocji i rozwoju biznesu online: https://bit.ly/3aSOfW6
◇ zarządzanie czasem: https://bit.ly/2QluixF

kobiecy biznes online opinie 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Kobiecy biznes online – Home | Facebook

Kobiecy biznes online. 6513 likes · 9 talking about this. Skupiamy wokół siebie kobiety pragnące niezależności finansowej, chcące rozwijać swój biznes…

+ 여기를 클릭

Source: www.facebook.com

Date Published: 1/29/2022

View: 8046

Kobiecy Biznes Online – współpraca zdalna!

Kobiecy Biznes Online – współpraca zdalna! … Hej kobietki! … W Kobiecym Biznesie Online współpracujemy z organizacją naukowo-badawczą promując …

+ 여기에 자세히 보기

Source: babskiesprawy.pl

Date Published: 8/5/2022

View: 8368

kbo kobiecy biznes online opinie – Wiarygodnie o biznesie

kbo kobiecy biznes online opinie. Czy przyszłość biznesu ma kobiece oblicze? … Informacja prasowa Prowadzenie biznesu wiąże się z …

+ 여기에 표시

Source: www.wiarygodni.pl

Date Published: 10/1/2021

View: 9350

Kobiecy biznes online – top 5 pomysłów – Praca Bez Szefa

Wiele kobiet, szczególnie wychowujących dzieci marzy o połączeniu kariery zawodowej z prowadzeniem domu. W dzisiejszych czasach jest to …

+ 여기에 표시

Source: pracabezszefa.pl

Date Published: 1/23/2022

View: 7268

Kobiety i biznes online – zarabiać czy pójść z torbami?

Dlaczego warto budować biznes online? Dlaczego odkładamy założenie naszego biznesu na później?Jak skutecznie obronić się przed krytyką?

+ 여기에 더 보기

Source: www.kobiecetrendy.pl

Date Published: 2/23/2022

View: 651

Kobiece biznesy online. LEGALNIE! Kampania edukacji …

Kobiece Biznesy Online. Legalnie. To wywiady z Kobietami Biznesu, które inspirują i motywują wiele Polek do sięgania odważnie po marzenia.

+ 여기에 표시

Source: legalnybiznesonline.pl

Date Published: 9/2/2021

View: 182

kobiecy biznes online opinie | Sposoby Na życie.PL

Tag: kobiecy biznes online opinie · Klub Biznesu jako możliwość rozwoju dla mikromarek i matek prowadzących własne firmy · Facebook · Kategorie.

+ 여기에 보기

Source: www.sposobynazycie.pl

Date Published: 5/24/2022

View: 5820

Kobiecy biznes online – top 5 pomysłów – Megasonic

To perspektywiczne pomysły na rozpoczęcie biznesu dla osób kreatywnych, które mają „lekkie pióro” i nie boją się spędzania godzin na pisaniu …

+ 여기에 표시

Source: megasonic.pl

Date Published: 7/9/2022

View: 2451

Kobiecy Biznes Online _praca zdalna – Forum Kafeteria

Hej! Razem z grupą kobiet prowadzimy działalność Kobiecy Biznes Online i poszukujemy od zaraz kandydatek aktywnych w social media do zespołu …

+ 여기에 보기

Source: f.kafeteria.pl

Date Published: 7/23/2021

View: 8715

Jak założyć i prowadzić biznes online? Historie tych kobiet …

4 patenty na kobiecy biznes – ekspertki zdradzają triki, pułapki i przepis na sukces. Kariera i finanse. Od bloga do sklepu online z używaną …

+ 여기에 자세히 보기

Source: twojstyl.pl

Date Published: 6/15/2021

View: 170

주제와 관련된 이미지 kobiecy biznes online opinie

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Pomysły na biznes online w 2021. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Pomysły na biznes online w 2021
Pomysły na biznes online w 2021

주제에 대한 기사 평가 kobiecy biznes online opinie

  • Author: Ada Kinowska
  • Views: 조회수 1,210회
  • Likes: 좋아요 19개
  • Date Published: 2021. 1. 5.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=oI3RhkVkpYc

Kobiecy biznes online

Tính minh bạch của Trang Xem thêm

Facebook sẽ hiển thị thông tin để bạn hiểu rõ hơn về mục đích của Trang. Hãy xem hành động của những người quản lý và đăng nội dung.

współpraca zdalna! • Ankiety, reklamy i ogłoszenia • Forum dla Kobiet BabskieSprawy.pl

przez Milena Suchanek » 12 lip 2017, o 16:26

Hej kobietki!Razem z grupą kobiet prowadzimy organizację Kobiecy Biznes Online i poszukujemy od zaraz kandydatek aktywnych w social media do zespołu. Pracujemy głównie na Facebooku, wystarczy mieć komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do internetuW Kobiecym Biznesie Online współpracujemy z organizacją naukowo-badawczą promując ich produkty (głównie do pielęgnacji ciała), generujemy sprzedaż i otrzymujemy z tego prowizje. Działamy głównie na Facebooku, który ma niesamowite możliwości dotarcia do wielu osób, oraz mamy dobrze opracowany, skuteczny system umieszczania postów, aby wzbudzały duże zainteresowanie. Jednak główny nasz przychód nie opiera się na samej sprzedaży, a na systemie premii i bonusów związanymi z naszymi zespołami.Praca ta charakteryzuje się brakiem kosztów startowych, elastycznymi godzinami pracy, wsparciem od doświadczonych liderów. Możliwość zarobkowa to przedział 100 zł – 5 000 zł miesięcznie, w zależności od chęci działania i poświęconego czasu. A wszystko zaczyna się od jednego posta na Facebooku.Bardzo mile widziane też są mamy, które chciałaby połączyć pracę zarobkową z opieką nad dziećmi!Jeśli ktoś jest zainteresowany taką formą zarobku, zapraszam do kontaktu!

Kobiecy biznes online – top 5 pomysłów

Kobiecy biznes online – top 5 pomysłów

Wiele kobiet, szczególnie wychowujących dzieci marzy o połączeniu kariery zawodowej z prowadzeniem domu. W dzisiejszych czasach jest to możliwe dzięki internetowi i pracy online. W Polsce jednak wciąż trudno znaleźć ciekawą i dobrze płatną pracę zdalną. Najwięcej możliwości stwarza założenie własnego biznesu. Oto kilka ciekawych pomysłów na biznes online dla kobiet.

1. Prowadzenie własnego bloga i sprzedaż własnych produktów

Prowadzenie własnego bloga wiąże się z budowaniem własnej marki, bez której trudno byłoby sprzedać własny produkt. Pod tym określeniem kryje się własny kurs, czy e-book, który można sprzedawać zdalnie. Do przygotowania takich produktów trzeba oczywiście posiadać odpowiednie umiejętności. Przykładowo blogerka kulinarna może oprócz bloga, na którym da się poznać jako osoba znająca się na gotowaniu, wypuścić do sprzedaży własną książkę kulinarną w formie e-booka, w której zamieści swoje sekretne przepisy. Ma to sens oczywiście wtedy, gdy blog ma już jakąś popularność i swoich czytelników, wśród których z pewnością znajdą się osoby, które taki e-book kupią.

2. Założenie własnego e-sklepu z biżuterią

Biżuteria jest produktem kochanym przez kobiety. Kupują ją też mężczyźni na prezent dla pań na specjalne okazje, jak i bez okazji. Zapotrzebowanie więc jest, a biżuteria jest towarem lekkim, który nie zajmuje dużo miejsca, co również jest nie bez znaczenia w przechowywaniu i wysyłce. Jedynym problemem mogą być ograniczone możliwości finansowe kobiet, które chciałyby w taki biznes zainwestować. Na początek warto więc wybrać do sprzedaży biżuterię, która nie wymaga dużych inwestycji, a jest efektowna i lubiana przez kobiety. Przykładem takiej biżuterii może być pozłacana biżuteria firmy Xuping. Sklep internetowy można założyć na gotowej platformie, a towar dostarczy nam hurtownia internetowa i można zaczynać.

3. Sprzedaż rękodzieła

Osoby obdarzone różnymi talentami, umiejące szyć, robić na drutach, czy szydełku, haftować, czy wytwarzać innego rodzaju przedmioty własnoręcznie, mogą zacząć je sprzedawać w internecie. Jeśli takich produktów nie mamy dużo, nie trzeba zakładać do tego celu własnego sklepu, ale robić to na aukcjach internetowych lub poprzez własną stronę internetową.

4. Dropshipping, czy sklep bez magazynu

Kobiety, które mają ograniczone warunki lokalowe i finansowe, lub nie chcą się bawić w wysyłkę towarów, wciąż mogą sprzedawać. Dropshipping polega na sprzedaży towarów, których nie mamy w magazynie i sami nie wysyłamy, lecz robi to za nas producent, lub hurtownia, z którą współpracujemy. Istnieją już specjalnie dostosowane do dropshippingu sklepy internetowe i cała gama producentów i hurtowni, oferujących współpracę.

5. Udzielanie korepetycji przez internet

Jeżeli mamy dużą wiedzę w jakiejś konkretnej dziedzinie, możemy uczyć innych. Korepetycji można udzielać ogłaszając się w różnych serwisach ogłoszeniowych i na forach oraz w mediach społecznościowych. Ostatnio też powstają specjalne platformy zrzeszające kompetentnych ludzi w różnych dziedzinach. Udzielanie korepetycji online odbywa się drogą elektroniczną oraz przez kontakt wzrokowy poprzez kamerki internetowe.

Możliwości założenia przez kobiety biznesu online jest wiele. Wybór dziedziny działania zależy od indywidualnych możliwości finansowych, wiedzy i konkretnych pomysłów. Dobrze jednak, że taka możliwość istnieje dzięki internetowi, który możemy wykorzystać do zarabiania, jeśli tylko wpadnie nam do głowy ciekawy pomysł.

zarabiać czy pójść z torbami?

Czy to jest wogóle praca?

Obserwowałam wiele kobiet i zazdrościłam im a jednocześnie zastanawiałam się jak one to robią. Każda z nich wykreowała swój image w mediach i każda z nich jest inna. Nieprawdopodobnym jest to, że ten sam temat może być poruszany przez osoby daleko różniące się od siebie, a mimo wszystko są inne punkty odniesienia i osiagają ten sam cel czyli potrafią znaleźć klientów na swoje usługi. Mało tego są tak niesamowicie kreatywne że warto od nich się uczyć.

Jedno jest pewne praca online– mit znany że się nic nie robi i zarabia się, jest jak najbardziej nie na miejscu. Nie jest prawdą że to są łatwe zarobione pieniądze. Często widzimy w internecie kobietę- uśmiechnietą, szczęśliwą, gdzieś na rajskiej wyspie wśród palm i oczywiście przed sobą ma komputer. No nie znam osoby która by w taki sposób nie chciała zarabiać kasę? Oczywiście można uwierzyć że to prawda. No cóż mogę się założyć że to wszystko jest zrobione na potrzeby reklamy. Prawda jest taka że większość kobiet nie przyzna się do codziennego” tyrania”w internecie by zdobyć klientów. Taką brutalną prawdę uzyskasz tylko od Pani Budzyńskiej”Pani Swojego Czasu”. Podziwiam i szanuję tę kobietę za wszystko. W ostatnim ebooku w sposób jasny napisała wszystko. Chyba jako pierwsza odkryła wszystkie karty. Nie ma się co łudzić- są blaski ale też i cienie tej pracy. Uważam że jest to ciężki kawałek chleba -nic dodać, nic ująć. Potrzeba mieć wizję na czym chcesz zarabiać ale też jak chcesz to zrobić.

Dla mnie na początku słowo online było magiczne i niewiele mi mówiło. A przy tym zarabianie kasy – to już wogóle dla mnie było wielka abstrakcja.

No i zaczęłam się temu przyglądać. Nie było łatwo zrozumieć wiele istotnych rzeczy które są potrzebne w tym biznesie.

Mam tu na myśli lajwy, webinary, filmy, listy mailingowe. Do dziś co niektóre rzeczy przyprawiają mnie o dreszcze. Dlaczego? Boże ile trzeba mieć odwagi, determinacji, motywacji by sprostać tym wszystkim rzeczom.

Najbardziej podziwiam te kobiety za to że mają niesamowitą odwagę. Obserwując je dostrzegam jak w niesamowitym tempie rozwijają się, są coraz lepsze, doskonalsze, wręcz niekiedy perfekcyjne.

Choć do tego słowa podchodzę bardzo ostrożnie, bo wiem że perfekcjonizm to pojęcie bardzo względne i inaczej jest postrzegane przez różnych ludzi. Mam tę przewagę że mogę obserwować rynek polski fantastycznie opanowany nie tylko przez panów ale też przez kobiety. Są one doskonale wykształcone, znają kilka języków, są odważne, nie boją się ryzyka i jak tak patrzę na nie to dla mnie są ikona kobiecosci i doskonałości.

Wspaniale radzą sobie z kursami online na różne tematy. Wypuszczają je dość często. Są doskonałymi wykładowcami, piekielnie uzdolnionymi paniami, które wiedzą co chcą. Osiągają sukcesy i zarabiają niejednokrotnie więcej pieniędzy niż mężczyźni.

Z racji tego że mieszkam na stałe we Włoszech, mam też możliwość obserwować poczynania kobiet włoskich. Są bardzo aktywne online, są odważne i niesamowicie przekonywujące. Zawsze przygotowane do wykładu które mają poprowadzić. Tak więc nie ma różnic.

Kobiety są niezwykle inteligentne. W większości przypadków posiadają rodziny, mężów, dzieci a mimo wszystko potrafią pogodzić pracę z domem, z dziećmi i są fantastycznymi matkami i żonami.

Można by powiedzieć że nie ma różnicy między kobietą która pracuje na etat, czy kobietą która ma własną działalnośc gospodarczą i zdecydowała się na pracę w domu.

Tak jak pisałam na początku, praca online jeszcze dziś dla niektórych jest mało wiarygodna, bo niestety nie rozumiemy jej działania. No tak – często myślimy przecież ona nic nie robi, ciągle siedzi na fejsbuku, gada o rzeczach oczywistych i myśli że znajdzie wariata który to jeszcze kupi.

Widzisz – tu jesteś w błędzie, ponieważ wiele osób jest, co poszukuje pomocy. Dla jednych to jest śmieszna rada a dla innych może okazać się cenną wskazówką.

Zaletą takiej pracy to jest to że nie jesteś przywiązana do jednego biurka. Możesz pracować z jakiegokolwiek miejsca na świecie gdzie tylko masz internet. Dziś widzę że ten rynek rozwija się dość bardzo mocno, szczególnie wśród kobiet. Często coś czego nie znamy, uznajemy za złe bo się najwyraźniej w świecie tego boimy.

Czyż tak nie jest? Wiekszość tych kobiet jest jak najbardziej normalna, ma swoje słabe strony jak każdy przeciętny człowiek. Różni się od reszty tym że wie co chce w życiu osiągnąć i brnie małymi kroczkami do przodu.

Tak naprawdę kochamy tych normalnych, przeciętnych ludzi którzy są tacy jak my. Mają słabości i wady i nie wyróżniają się za bardzo od nas. Nie lubimy wykreowanych postaci, idealnie pięknych, uporzadkowanych ludzi którzy tak naprawdę udają i nie są prawdziwi.

Myślę że te kobiety zrozumiały co jest dla nich najważniejsze. Próbują zachować równowagę między rodziną, karierą a pieniędzmi. W życiu tych kobiet razem ze zdrowiem są istotne też inne wartości o których wcześniej wspomniałam. Mogą robić karierę nie wychodząc z domu i mają pod okiem swoje maluchy, więc godzą przyjemne z pożytecznym.

Ale uwaga- praca w domu nie oznacza nic nie robienie – a piekielnie zdyscyplinowany, uporządkowany harmonogram pracy.

Dlaczego więc warto budować biznes online? Powodów jest kilka:

* w końcu jesteś w domu, możesz organizować swój czas pracy jak Ci się podoba

* możesz wybrać temat czym tak naprawdę chcesz sie zająć

* możesz sprzedawać swoje pasje i marzenia, klientów zainteresownych na pewno znajdziesz

* nie masz szefa który stoi i Cię pilnuje – stajesz się przedsiębiorcą mimo że pracujesz w domu

* możesz pracować tak gdzie jest internet, w dzisiejszej dobie cały świat jest Twój – masz więcej czasu dla rodziny

* sama regulujesz sobie godziny pracy

* sama decydujesz ile zarabiasz

* możesz zająć się tym o czym marzyłaś i to spieniężyć

Podałam tylko 10 przykładów, a jest ich zapewne więcej.

Ale są też inne powody na których warto sie skupić i bliżej przyjrzeć.Ok zdecydowałas że pracujesz w domu. Dla niektórych będzie to ciężkie do zrozumienia że podjełaś właśnie taką decyzję. Obserwując dzisiaj co się dzieje w internecie zauważyłam jak wiele kobiet decyduje sie pracować w taki sposób. Nie myślę tutaj o młodych mamach ale o dojrzałych kobietach które mają już dzieci dorosłe. W ich życiu zaszły dość często drastyczne zmiany, więc szukają czegoś nowego, inspirujacego, co mogłoby ich życie odmienić.

Napisałam jakie są korzyści z pracy online, ale pamietaj że napotkamy na drodze też trudności.

Zatem co może Cię dołować ?

* musisz się nauczyć organizować swój czas. Tutaj jak najbardziej polecam kursy „Pani Swojego Czasu”Oli Budzyńskiej. Pracując w domu dalej masz przekonanie że najważniejsze jest sprzątanie, gotowanie i prasowanie i póki tego nie ogarniesz to nie zaczniesz pracy. I tu czeka Cię pułapka. W domu jest tyle pracy że jest ona nie do przerobienia. Sama robię te głupie błędy. Zanim podejdę do komputera próbuje ogarnąć cały dom. Po tym wszystkim jestem tak zmęczona że robię jedną czwartą rzeczy zaplanowanych. Nie wspominam tu o mamach które mają małe dzieci. Zapewniam praca nie jest do przerobienia.

* jeśli rzeczywiście nie jestes w stanie pracować w brudnym pomieszczeniu to po prostu to ogarnij, w innym przypadku będziesz miała wyrzuty sumienia a i tak nie skupisz się na pracy.

* pamietaj jesteś cały czas pod lupką, szczególnie twoich najbliższych, wcześniej czy później będą się naśmiewać z twojego pomysłu.Wiem boli to jak cholera. Pamietaj przetrwasz to! Takich kobiet jest wiecej i radzą sobie doskonale.

* będą Cię obserwować i pukać się w głowę co to nowego strzeliło Ci do głowy, skoro można pracować w normalnej pracy(od-do), zarabiać małe pieniądze ale pewne.

* musisz stać się człowiekiem odpornym na krytykę i hejty

* musisz nauczyć się dyscypliny, to TY jesteś szefem

* konsekwencja w działaniu, biznes online z reguły nie przynosi szybko dochodów, więc cierpliwość popłaca.

* musimy nauczyć się planować i trzymać planu. Do dziś uczę się tego. Planowanie wbrew pozorom nie jest łatwe(możemy zapisać wszystko co chcemy, papier wszystko przyjmie).

*konsekwentne wdrażanie celu który obrałaś, lepiej małymi krokami do przodu, czasem trzeba dreptać by dojść do czegoś wielkiego.

* pamiętaj na pewno dopadnie Cię strach, to normalne nowości zawsze się boimy.

Myślę że to niektóre z przykładów za i przeciw. Bardziej rozwinęłam te przeciw. Napewno nie dlatego by przestraszyć ale uświadomić jakie są zagrożenia tego biznesu. Kończąc myślę że praca online to przyszłość. Rozwija się w niewyobrażalnym tempie. To na pewno jedna z możliwości by zmienić coś w swoim życiu. Najważniejsze by zacząć już dziś, robić coś dla siebie i przestać odkładać na wieczne jutro.

Kobiece biznesy online. LEGALNIE! Kampania edukacji prawnej Kobiet cz. 1

Czas czytania: 9 minut

W życiu motywują oraz inspirują nas różne osoby, rzeczy, sytuacje. Ale najsilniejszą motywacją jest obserwowanie z bliska tego, jak inna osoba pnie się w górę i osiąga sukces. Wtedy myślimy „Ja też tak chcę! Ja też mogę to osiągnąć!”. I bądźmy szczerzy – silnie motywują nas inne kobiety, które od zawsze były uważane za słabą płeć. I to właśnie o nich powstał ten artykuł. Poznaj Kobiece Biznesy Online, które działają legalnie i inspirują inne Kobiety do uwierzenia w siebie i swoją moc.

Kampania społeczna – o co chodzi?

Kiedy rozpoczęłam planowanie roku 2021 w LBO i przyszedł czas na marzec, pomyślałam, że to idealny moment, aby wesprzeć swoimi działaniami inne kobiety. Wtedy pojawił się pomysł na webinar oraz akcję „Kobiece biznesy online. Legalnie”. W końcu nic nie motywuje kobiety bardziej niż druga kobieta, która prężnie działa i się rozwija.

Zawsze działa to inspirująco oraz motywująco. Wówczas inne kobiety, także pragną spróbować, zacząć budować swój biznes. Jednakże w tym całym szaleństwie, nie można zapomnieć, że bez działań zgodnych z prawem, nie ma mowy o żadnym legalnym biznesie. Bez legalnego biznesu nie ma mowy o…legalnym biznesie 😊

Dlatego w ramach mojej kampanii edukacji prawnej kobiet: „Kobiece biznesy online. Legalnie”, chcę pokazać kobietom, że mogą wziąć sprawy w swoje ręce i działać, budując stabilny biznes online. Lecz pierwsze, o co muszą zadbać to działanie zgodnie z literą prawa.

Poprzez przykład i doświadczenie innych kobiet, prowadzących już własne biznesy, pozostałe kobiety mają okazję zobaczyć, że prowadzenie biznesu jest często trudne, ale… możliwe!

Wywiady z kobietami biznesu odpowiadają na najważniejsze obawy czy obiekcje kobiet i dają podpowiedzi, jak sobie z nimi poradzić.

Posty i karuzele w social mediach

W ramach kampanii edukacji prawnej tworzę posty w moich kanałach w social mediach, skierowane do:

wirtualnych asystentek,

branży handmade,

branży beauty,

kobiet edukujących w biznesie online (marketing/ finanse/ IT).

W postach tych wskazuje legalne sposoby rozwiązywania problemów, jakie pojawiają się w danej branży. Możemy działać w pewnym poczuciu sprawiedliwości, kiedy klient nie jest wobec nas w porządku, ale należy wiedzieć jak zrobić to tak, aby te działania w żaden sposób nie naruszały przepisów prawa.

Wywiady z kobietami biznesów online

I wreszcie wywiady – one mają być źródłem inspiracji. Nie tylko do tworzenia biznesu online, ale również, . a właściwie – przede wszystkim do uczenia się na błędach innych. Bo w każdym biznesie zdarzają się potknięcia i porażki. To nieuniknione. Ale najważniejsze to wyciągać z nich lekcję i wnioski.

Jestem pewna, że przykład innych kobiet pomoże Ci rozwinąć kompetencje osobiste i zawodowe, a zdobyta wiedza pokona strach przed ruszeniem z miejsca.

Wierzę, że wiedza oraz doświadczenie kobiet, które zgodziły się na wywiady, będą niezwykle wartościowe dla Ciebie oraz że wyniesiesz z nich cenną lekcję dla siebie. Bo jak się uczyć to od najlepszych! 🙂

Każda z nich odpowiedziała na podobne pytania. Dzięki temu, poznasz zupełnie różne punkty widzenia, które z pewnością Cię zainspirują.

Już nie przedłużając, przedstawiam pierwsze #powerwomen, które chciały podzielić się właśnie z Tobą swoją drogą na szczyt.

Monika Kamińska i walka z poliestrem, czyli dochodowy biznes z misją

Co daje Ci największą satysfakcję w prowadzeniu biznesu i

motywuje do rozwoju?

Mnie motywuje sam proces rozwoju. Prowadzenie własnej, szybko rozwijającej się firmy, wymaga ode mnie ciągłego rozwoju, doskonalenia się, zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Każda nauka takiej nowej rzeczy jest dla mnie najbardziej kuszącą nagrodą w codziennej pracy.

Co było dla Ciebie największą blokadą w rozpoczęciu własnego

biznesu? Jak ją pokonałaś?

Prawdopodobnie tak jak u większości osób: strach, że sobie nie poradzę. Tyle że ja się tego strachu nie pozbyłam, tylko działałam pomimo niego. Cały czas się bałam, w sumie nadal się boję, bo co kwartał mam coraz większą firmę. Ale boję się i działam.

Co najbardziej Cię zaskoczyło w prowadzeniu biznesu online?

To już zaskoczyło mnie wiele lat temu, ale wciąż było to największe zaskoczenie i do tej pory jest aktualne: newslettery cały czas działają 🙂 Tylko, trzeba mieć na nie pomysł.

Jak planujesz swój rozwój i rozwój swojej marki w 2021 roku?

Obecnie zajmuje się pracą nas strukturalizowaniem pracy wszystkich osób w mojej firmie. Mam już ponad 20 współpracowników, do tego dochodzi ponad 10 zewnętrznych szwalni i podwykonawców. Jest tego dużo i muszę to poukładać systemowo od podstaw, żeby nie zrobił się za duży bałagan.

Co poradziłabyś innym kobietom, które dopiero rozpoczynają

budować swój biznes online?

Jak najwięcej się uczyć.

MONIKA KAMIŃSKA

Właścicielka marki Monika Kamińska.

Sześć lat temu dowiedziałam się, czym różni się wełna od poliestru,

zakochałam się w naturalnych tkaninach i powołałam do życia własną markę.

Zaczynałam od sprzedaży dwóch wełnianych sukienek, które sama

pakowałam i wysyłałam do klientów z pokoju w domu swoich rodziców. W

ciągu tych sześciu lat moja firma zamieniła się z małej w średnią. Obecnie

mam butik przy ulicy Niecałej 7 w Warszawie, w którym oferuję

ubrania, buty i akcesoria ready-to-wear oraz oferujemy usługę szycia

miarowego.

Moje zdjęcia pojawiły się m.in. w „Vogue Italia”, „British Vogue”, „Vogue

Paris”, „GQ”, „L’Officiel” czy „Harper’s Bazaar”, a mój rekordowy obrót

dzienny wyniósł 220 000 zł. Prywatnie uwielbiam piosenki Agnieszki

Osieckiej, bieganie oraz pizzę neapolitańską (bez ananasa!).

Dominika Waksmundzka, czyli pomoc w spełnianiu marzeń o pięknej sylwetce

Co daje Ci największą satysfakcję w prowadzeniu biznesu i motywuje do rozwoju?

Największą satysfakcję w prowadzeniu biznesu dają mi osiągane efekty. Nie widać ich oczywiście na pierwszy rzut oka, ale po ciężkiej, regularnej i przemyślanej pracy, z perspektywy czasu widzę, co się wydarzyło, jak mój biznes idzie do przodu. To też za sprawą tego, że mierzę swoje efekty. Wiem, od czego zaczynałam. Przeważnie od liczby 0, ale z czasem widzę, jak ta liczba rośnie w setkach, a nawet w tysiącach.

Jeśli chodzi o motywację do rozwoju, to są to moi podopieczni. Motywują mnie ich efekty, osiągnięcia i zmiana na lepsze. Codziennie dostaję przynajmniej kilka wiadomości z podziękowaniami, przez co tryskam energią i mogę się nią dzielić z innymi. Tak naprawdę większość pomysłów na rozwinięcie mojej firmy Forma na lata jest od moich podopiecznych, dziewczyn, które ze mną trenują. Każdemu życzę takiej motywacji, jaką ja od nich dostaję.

Co było dla Ciebie największą blokadą w rozpoczęciu własnego biznesu? Jak ją pokonałaś?

Pomysł na założenie firmy miałam od dawna. Chciałam się w końcu usamodzielnić i budować coś na moich zasadach, z odpowiednim podejściem i wizją. Blokada, która trwa nadal to pandemia koronawirusa. Założyłam firmę na 2 tygodnie przed jej wybuchem, 2 marca 2020 roku. Zmierzyłam się i nadal mierzę z pokonywaniem trudności, jakie niesie za sobą epidemia i kryzys.

Co najbardziej Cię zaskoczyło w prowadzeniu biznesu online?

Dynamiczny rozwój, szybkość podejmowania decyzji i radzenie sobie z trudnościami. Żeby budować i prowadzić biznes, w czasie pandemii istotnie ważne jest przystosowywanie się do zmian, które wymagają podejmowania trudnych decyzji, co powoduje różnego rodzaju trudności, które trzeba przezwyciężać. Z tyłu głowy zawsze mam plan A, B, C… a nawet czasami konieczny plan Z.

Jak planujesz swój rozwój i rozwój swojej marki w 2021 roku?

Nie wiadomo co przyniesie ten rok, dlatego ja osobiście jestem gotowa na dynamiczne zmiany i nowe pomysły. Z pewnością zorganizuję obóz fitnessowy Forma na lata, a jak się uda to również wyjazd na metamorfozę. Planuję zajęcia fitness w plenerze, pod nazwą Trening Bez Ograniczeń. Oczywiście czekam na otwarcie siłowni i powrót na salę treningową z podopiecznymi. W tym roku chciałabym dopieścić to, co stworzyłam przez ostatni rok. Przełomowym projektem będzie stworzenie mojej pierwszej książki, którą chciałabym wydać na początku w formie ebooka.

Co poradziłabyś innym kobietom, które dopiero rozpoczynają budować swój biznes online?

Po pierwsze, gratuluję im świetnej decyzji! Po drugie, bez owijania w bawełnę. Jeśli chcesz, aby Twój biznes się rozwijał to… Przygotuj się na ciężką pracę, nawet w weekendy. Działaj regularnie i systematycznie. Planuj i mierz rentowność projektów. Kontroluj, co się sprawdza, a co nie. I koniecznie… ucz się! Ja przez ten rok prowadzenia działalności skończyłam masę kursów i szkoleń. Przeczytałam kilkadziesiąt książek i poradników. Zaliczyłam kilkanaście konsultacji marketingowych, prawnych czy coachingowych. Każdą wolną chwilę poświęcaj na swój rozwój!

DOMINIKA WAKSMUDZKA

Jestem Fitness Coachem posiadającym 7-letnie doświadczenie w branży fitness. Trenerka personalna, instruktorka fitness i właścicielka firmy Forma na lata. Organizatorka Obozu Forma na lata, zajęć fitness na sali treningowej, online i maratonów. Jestem inicjatorką programu Metamorfoza na lata. Stoję za sukcesem wielu kobiet, budując społeczność #RobięFormęNaLata, która liczy ponad 1400 osób.

Pomagam kobietom w rozpoczęciu lub kontynuowaniu przygody z treningiem, zadbaniu o swoje ciało i umysł, a także prowadzenia zdrowego stylu życia. Przy tym spełniam ich marzenia w budowaniu wymarzonej sylwetki, budowaniu własnej wartości i osiągania swoich celów treningowych i dietetycznych. Wspieram je w odnalezieniu motywacji, uwolnieniu swojego potencjału, zwiększenia pewności siebie. Sprawiam, że aktywność fizyczna, zdrowy styl życia i odżywiania stają się codziennością, a przy tym nieodłącznym elementem życia.

Stawiam na indywidualne podejście, co chwalą sobie moi podopieczni, którzy sami mówią, że łączy nas więcej niż trening!

Monika Pałarz, czyli biznes i nutka aRtyzmu

Co daje Ci największą satysfakcję w prowadzeniu biznesu i motywuje do rozwoju?

Prowadzenie własnego biznesu, to niewątpliwie bardzo trudne zadanie. Jest to projekt na wiele długich lat. Potrzeba nie lada zacięcia i cierpliwości, żeby wytrwać w swoim postanowieniu. Praca ,, na swoim” jest wyzwalająca i to była jedna z głównych inspiracji do założenia mojej firmy. Po prostu odpowiadam za wszystko i mam większą kontrolę nad swoimi przychodami.

Co było dla Ciebie największą blokadą w rozpoczęciu własnego biznesu? Jak ją pokonałaś?

Największą blokadą dla mnie były kwestie administracyjne i księgowe ze względu na to, że posiadam firmę w Niemczech, a moim targetem są polskie właścicielki firm. Blisko rok szukałam księgowej, która jest w stanie prowadzić moją księgowość międzynarodową i do tego biznesu online. Z mojego doświadczenia wynika, że sprzedaż online, nie jest zbyt rozpowszechniona wśród księgowych.

Co najbardziej Cię zaskoczyło w prowadzeniu biznesu online?

Około pół roku intensywnie interesowałam się światem Internetu, zanim weszłam w jego szeregi (początkowo jako blogerka). Więc ogólne zasady mnie nie dziwiły, ale szczegóły, które wychodzą w trakcie prowadzenia biznesu, już tak. Zaskakują mnie i to bardzo. Na pewno dziwi mnie też co jakiś czas to, że non stop uczę się o sobie nowych rzeczy. Najczęściej średnio-miłych, związanych z nieznanymi mi dotąd blokadami. Ale wzbogaca mnie to i za jakiś czas, kiedy już wszystko się osadzi w głowie, będę dużo mądrzejsza, niż jestem teraz. To jest coś, na co z chęcią czekam 😊

Jak planujesz swój rozwój i rozwój swojej marki w 2021 roku

Chcę, aby każda polska właścicielka firmy posiadała choć jeden kurs online w swojej ofercie. Nie ma dla mnie znaczenia, czy zrobi kurs online z moją pomocą (choć byłoby mi bardzo miło i zapraszam na konsultacje https://monikapalarz.pl/kontakt/ ), czy u kogoś innego. Dużo osób korzysta z moich bezpłatnych rad i działa. I to się dla mnie liczy. Żeby działać i tworzyć kursy online, bo to one mogą przynieść nam realne dochody pasywne, a w rezultacie szeroko pojmowaną wolność.

Co poradziłabyś innym kobietom, które dopiero rozpoczynają budować swój biznes online?

Najważniejsze na początek jest według mnie posiadanie zaplecza księgowego i ofertowego. Popełniłam ten błąd, budując swoją markę osobistą i przy napływie dużej ilości zgłoszeń – nie dawałam rady; nie wiedziałam, co oferować i bardzo często odmawiałam współpracy. Szkoda tego stresu, którego się najadłam w tamtym czasie.

MONIKA PAŁARZ

Pierwsza w Polsce Ekspertka kursów online działająca na Tik Toku.

Właścicielka marki Wirtualnie Pomocna. Posiada firmę w Niemczech. Pomaga zdalnie polskim właścicielkom firm tworzyć ich pierwsze kursy online autorską metodą. Twórczyni idei i metodyki ,,z nutką aRtyzmu w tle”. Z zamiłowania wokalistka; autorka tomiku wierszy ,,Wolności mi brak” oraz unikatowego szkolenia ,,Jak stworzyć bezpłatną platformę kursową?”. Kocha się uczyć jak i uczyć innych.

CIEKAWOSTKA: Pierwsze korepetycje poprowadziła w drugiej klasie podstawówki.

Od końca 2017 roku działa w sieci. Ma za sobą ponad 6 000 godzin teorii i praktyki w biznesie online.

Katarzyna Szelągowska, czyli Kobieta, która o rzęsach wie wszystko

Co daje Ci największą satysfakcję w prowadzeniu biznesu i motywuje do rozwoju?

Najbardziej cieszą mnie pozytywne opinie kursantek, to jest najcenniejsze, bo pokazuje mi, że to, co robię, ma sens i się komuś przydaje. Lubię pomagać, nie tylko dawać wiedzę za pieniądze, ale również zwyczajnie pomagać. Więc tym bardziej się cieszę, jak wiem, że moi obserwatorzy np. na IG korzystają z moich porad.

Co było dla Ciebie największą blokadą w rozpoczęciu własnego biznesu? Jak ją pokonałaś?

Myślę, ze tak jak u wielu osób – strach – przed nowym i nieznanym, przed brakiem dochodów, przed porażką. W pokonaniu tego pomogła mi po prostu niechęć do poprzedniej pracy i bardzo duża chęć zmiany. Odwlekałam to 2 lata, aż w końcu się odważyłam. Nie było łatwo, ponieważ w poprzednim zawodzie pracowałam 11 lat.

Co najbardziej Cię zaskoczyło w prowadzeniu biznesu online?

Największym zaskoczeniem było to, że faktycznie można na tym zarobić. Wiadomo mam pracę, którą uwielbiam, ale nie oszukujmy się pracuję, by zarabiać i świat online to był mój strzał w dziesiątkę. Może też zaczęłam w dobrym momencie, bo rok przed pandemią i byłam jedną z pierwszych stylistek rzęs w Polsce, która miała swoje szkolenia online.

Jak planujesz swój rozwój i rozwój swojej marki w 2021 roku?

Zauważyłam, że muszę działać. Muszę mieć nowe wyzwania, by w pełni cieszyć się swoją pracą. Rok 2021 będzie rokiem instruktorów Lash Me! – czyli moja firma będzie działa w różnych rejonach Polski, będzie nas więcej, będziemy bardziej widoczne. Co za tym idzie to oczywiście większa rozpoznawalność marki.

Co poradziłabyś innym kobietom, które dopiero rozpoczynają budować swój biznes online?

Próbować i się nie bać, lub bać się, bo podobno strach przed zmianą jest czymś naturalnym. Ale starać się nie odkładać tego, tylko działać, bo później będzie się żałować, że nie zaczęło się wcześniej.

KATARZYNA SZELĄGOWSKA

– właścicielka pierwszego w PL magazynu rzęsowego,

– organizatorka największej w PL konferencji oraz mistrzostw stylizacji rzęs,

– wykładowca i sędzia na polskich oraz międzynarodowych konferencjach i mistrzostwach,

– właścicielka salonu kosmetycznego,

Podsumowanie

Czy Ty, tak jak ja czujesz tę dawkę emocji, którą przekazały nasze bohaterki? Mam nadzieję, że zainspirują Cię i uświadomią, jak ważne jest budowanie legalnego biznesu i że tylko taki ma szansę przetrwać i przynosić stabilne zyski.

Ale to jeszcze nie wszystkie Kobiety, które odpowiedziały na nasze pytania! Za kilka dni ukaże się kolejna część, w której poznasz kolejne, inspirujące Kobiety Biznesu.

Koniecznie daj znać w komentarzu, jaka jest Twoja lekcja z lektury tego artykułu i wypowiedzi z wywiadów.

Podziel się tą kampanią z innymi. Poinformuj świat. W ten sposób podziękujesz także za naszą pracę.

Wszystkie posty edukacyjne oraz sylwetki Kobiet, które wzięły udział w kampanii i podzieliły się swoim doświadczeniem, znajdują się na moim Instagramie (obserwuj) oraz Facebooku (polub).

Wszystkiego Legalnego!

Ilona Przetacznik

Przeczytaj drugą część artykułu >>> TUTAJ

kobiecy biznes online opinie

Cześć, mam na imię Renata i bardzo mi miło gościć Cię na moim blogu.

Lubię pięknie wyglądać, wybieram modne stylizacje na co dzień. Chętnie otaczam się przedmiotami, dekoracjami i roślinami doniczkowymi, które mnie pozytywnie nastrajają. Nigdy nie gardzę pyszną kawą i kilkoma kostkami czekolady. Uwielbiam gotować, sprzątać, dbać o kwiatki w moim domu. Jestem wdzięczna za każdą chwilę mojego życia – jest ono absolutnie fantastyczne i wyjątkowe.

Prowadzę własną firmę – jestem blogerką, dziennikarką kosmetyczną, Wirtualną Asystentką, influencerką i copywriterką, a praca w pięknie urządzonym domowym gabinecie pozwala mi łączyć rolę mamy, bizneswoman i pani domu.

Szukam prostych sposobów na piękne, wygodne, przyjemne i ciekawe życie, które nie zawsze jest łatwe. To właśnie nimi dzielę się z Czytelnikami tego bloga. Ciekawi mnie wiele spraw, mam też mnóstwo marzeń i celów do zrealizowania. Ten blog powstał po to, by dzielić się z Tobą sposobami na życie oraz rozwiązywanie trudności.

Kobiecy biznes online

Praca z własnego domu, tym bardziej na własnych warunkach, to piękna perspektywa, trzeba jednak pamiętać, że większość świetnych rzeczy, nie jest łatwa do zdobycia. Z drugiej strony żyjemy w czasach, w których dzięki dostępowi do internetu możemy rozwijać swój biznes z dowolnego miejsca na świecie. Przedstawiamy więc 5 najlepszych pomysłów na biznes online dla kobiet.

Wirtualna asystentka

Pierwszym punktem na naszej liście jest zajęcie, które jeszcze jakiś czas temu mogło być wypełniane jedynie w biurze. Wirtualna asystentka to osoba odpowiedzialna głównie za zadania administracyjne, w tym np. wklejanie gotowych postów na stronę WordPress, przesiewanie wiadomości ze skrzynki mailowej oraz planowanie i dodawanie postów w social mediach. Tylko kto może potrzebować takiej pomocy i czy faktycznie można w ten sposób zarobić? Tak! W internecie można znaleźć coraz więcej freelancerów, blogerów, YouTuberów, coachy, przedstawicieli handlowych, a nawet osób pracujących w dużych firmach, którzy szukają pomocy wirtualnej asystentki. Aby rozwinąć swój biznes oparty na takim zajęciu, potrzebne są sumienność oraz rzetelność, a na początku także umiejętność znalezienia pierwszych klientów, czyli podstawowe zdolności marketingowe.

Prowadzenie własnego bloga lub… vloga

Będąc w temacie zarabiania przez internet, nie moglibyśmy pominąć takiego pomysłu na własny biznes jak prowadzenie bloga lub vloga. Tak, wymaga to czasu i poświęcenia. Tak, nie zawsze mamy pewność, że zaczniemy zarabiać, ale… Ale obecnie „siła” internetu jest tak duża, że jeżeli mamy coś ciekawego do przekazania, z dużym prawdopodobieństwem po upływie pewnego czasu uda nam się w końcu dotrzeć do swojej grupy odbiorczej i zgromadzić wokół siebie wiernych obserwatorów. Na blogu można zarabiać na kilka różnych sposobów, którymi są np. affiliate marketing, reklamy, sprzedaż własnych produktów lub współpraca z większymi markami. Obecnie jeszcze większe szanse zarobku oferuje publikowanie blogów na YouTube. Niezależnie od wybranego sposobu, kluczowa jest regularność i dostarczanie interesującego contentu.

Sklep internetowy z biżuterią

Co lubią wszystkie panie? No dobrze, nie będziemy uogólniać, ale chyba nikogo nie urazimy, jeżeli stwierdzimy, że większość przedstawicielek płci pięknej uwielbia biżuterię. Dlaczego by więc nie stworzyć biznesu internetowego opartego właśnie na sprzedaży jej za pomocą e-sklepu? Obecnie możemy skorzystać z wielu narzędzi, które umożliwiają stworzenie funkcjonalnego klepu bez żadnych specjalnych umiejętności w dosłownie kilka godzin. Nie potrzeba do tego również dużych środków. Tylko jaka biżuterią będziemy handlować? Najlepiej zacząć od opcji, która nie będzie wymagała zbyt dużej inwestycji „na start” jak np. biżuteria hartowana, którą zapewnia np. hurtownia biżuterii Xuping. Prowadzenie e-sklepu, a w szczególności jego promocja nie jest łatwa, jednak zapotrzebowanie na rynku jest wciąż bardzo duże. Poza tym sukces osiągnięty dzięki ciężkiej pracy (w tym przypadku nauki marketingu i prowadzenia e-sklepu) cieszy najbardziej, dlatego zdecydowanie wato spróbować.

Sprzedaż wyrobów hand made

Pozostając w kwestii sprzedaży w internecie, nie zawsze potrzebujemy do tego własnego sklepu, tzn. strony internetowej pełniącej funkcję platformy do sprzedaży. Sprzedaż rękodzieł może odbywać się za pomocą takich platform jak np. Allegro, eBay lub nawet nastawiony na zagraniczne rynki Amazon. Poza tym można skupić się na stworzeniu własnej marki na Instagramie i za jego pomocą zdobywać klientów. Oczywiście, aby prowadzić taki biznes, musimy mieć jakiś unikalny pomysł i umiejętności, aby go urzeczywistnić. Ważne, aby się nie przejmować dość dużą podażą, ponieważ popyt na produkty hand made jest jeszcze większy.

Copywriting / social media

Jednym z popularniejszych sposobów na zarobek z własnego domu w ostatnich latach stał się copywriting oraz social media marketing. Obie te branże wymagają jednak określonych umiejętności oraz wykazywać pewne cechy, które są w tych zawodach pożądane. To perspektywiczne pomysły na rozpoczęcie biznesu dla osób kreatywnych, które mają „lekkie pióro” i nie boją się spędzania godzin na pisaniu tekstów, przygotowywaniu grafik oraz odczytywaniu analiz kampanii reklamowych. Czujesz, że należysz do tej grupy? Nie wahaj się i zacznij szukać sposobu na rozwój biznesu w tej sferze już teraz!

Jak założyć i prowadzić biznes online? Historie tych kobiet będą dla ciebie podpowiedzią

Pracowały w różnych miejscach. Zajmowały się wieloma rzeczami. Ale to działalność w internecie, dała im to, czego szukały. Aleksandra, Ania, Beata i Ewa zgodnie twierdzą, że biznes online to ich pomysł na życie. Jak więc założyć i jak prowadzić internetowy biznes? Poznaj inspirujące historie naszych bohaterek.

Aleksandra Szymiczek: blog lifestyle’owy, sklep online i wypożyczalnia zabytkowych aut

U Aleksandry Szymiczek wszystko zaczęło się od konkursu zorganizowanego przez jedną z galerii handlowych w Wodzisławiu. Trzeba było zrobić zdjęcie w odpowiedniej stylizacji. – Mąż mnie namówił. Wygrzebałam coś z szafy. Jedno dobrałam do drugiego, Kamil zrobił zdjęcie i wygrałam – wspomina Aleksandra. I tak 10 lat temu powstała rozaliafashion.pl – blog o stylizacjach, dbaniu o urodę, podróżowaniu. A nazywa się Rozalia dlatego, że to trzecie imię Aleksandry.

Od początku mocno się zaangażowała w blogowanie

– Zdarzały się takie dni, że wstawałam o godz. 5 – 6 rano i jechałam z przyjaciółką – fotografką w góry, by zrobić sesję zdjęciową jakiegoś produktu. Wszystko robiłam za darmo. Nawet dokładałam do tego, żeby np. zapłacić za paliwo. Pracowałam w innych miejscach, by mieć za co prowadzić blog – wspomina. – Niektórzy pukali się w czoło i pytali, po co ja to robię. A ja podświadomie czułam, że może kiedyś coś z tego będzie. I rzeczywiście, zaczynało coś być. Nie od razu, ale stopniowo. Do Aleksandry zwróciła się jedna firma z prośbą o przedstawienie ich produktu, druga. Ona sama nigdy nie robiła pierwszego kroku. – Nie wiem, chyba nie chciałam się prosić – uśmiecha się. Ale firmy ją i tak odnajdowały. Były takie, które od razu proponowały współpracę. Ale i takie, które najpierw obserwowały to, co robi na Instagramie, na Facebooku, na blogu. I dopiero po kilku miesiącach proponowały współpracę.

Od bloga do sklepu online z używaną odzieżą

Blog się rozwijał. Trzy lata temu powstał pomysł, by dodać do niego coś jeszcze, na czym można będzie zarabiać. – Razem z siostrą uruchomiłyśmy sklep online z odzieżą używaną – mówi Aleksandra. Na początku dziewczyny myślały o sklepie stacjonarnym. Ale szybko ten pomysł odszedł na bok. Czynsze w Wodzisławiu były ogromne. Poza tym ludzie chodzili do dużych sklepów z odzieżą używaną. Dlatego ustaliły, że startują w internecie. Nie chciały korzystać z hurtowni. Tam trzeba kupować ubrania w ogromnych ilościach i to bez segregacji, co znaczy że w takim worku może być dużo brzydkich ciuchów, których nikt nie kupi. – I co z nimi zrobić? To byłaby strata pieniędzy. Dlatego jeździmy po całym Śląsku i wynajdujemy perełki – tłumaczy Aleksandra. Ale połów perełek to dopiero początek. – Nikt sobie nie zdaje sprawy, ale to są godziny pracy. Kilka razy w tygodniu trzeba jechać po dostawę. Wszystko przebrać, sprawdzić, wyprać, zdezynfekować – wymienia Aleksandra. Później robi zdjęcia. Wybiera fotki, wgrywa je na stronę, opisuje każdy produkt, dokładnie wymierza tak, by klientka wiedziała, czy to, co chce kupić, będzie na nią dobre. – Czasami do przerobienia jest sto rzeczy na dzień – mówi Aleksandra. Wszystkie rzeczy publikuje na Instagramie, na Facebooku i na naszej stronie.

Aleksandra Szymiczek, twórczyni lifestyle’owego bloga i sklepu online z używaną odzieżą. arch. pryw.

Auta na Instagramie i Facebooku

Na tych trzech kanałach, od niedawna zaczęły się też pojawiać zabytkowe samochody. – Mój mąż Kamil kocha takie auta. I zaczęliśmy je wypożyczać do ślubu lub na inne imprezy. A żeby wypromować tę kolejną naszą działalność, pokazuję zdjęcia na moich kanałach – wyjaśnia. Przyznaje, że wypożyczalnia takich aut, to kolejna odnoga biznesu, który kręci się wokół rozaliafashion.pl. Pewnie niedługo na jej blogu pojawi się zakładka, która będzie bezpośrednim odnośnikiem do wypożyczalni. Marzy jej się jeszcze biznes związany z organizacją wesel. Może kiedyś stanie się on kolejną gałęzią, która wyrośnie z rozaliafashion.pl. – W ogóle wokół bloga powstała firma rodzinna. W sklepie pomaga nie tylko siostra, ale i mama, oraz tata – mówi Aleksandra. Ciągle też powtarza, że to mąż jest jej motorem napędowym. – Wykupuje mi dużo szkoleń instagramowych i mówi, że lepiej mieć taką wiedzę – mówi Aleksandra.

Czy można dużo zarobić na blogu?

– Nie są to kokosy, ale da się z tego utrzymać. Wszystko zależy od kampanii, którą proponuje firma. Czasem trwa ona rok – wtedy kwota jest większa, czasem krócej – wyjaśnia. Ale jak dodaje, nie jest to stały i pewny dochód, więc dlatego nie ograniczyła się tylko do bloga, a stworzyła wokół niego siatkę różnych biznesów. Zwłaszcza że, jak mówi, nigdy nie wiadomo, co może nas spotkać. – Mogą mi np. ukraść dane do logowania na blog i mogę go stracić. Byłam bliska takiego stanu, bo miałam kilka włamań na konto. Niektórzy się śmieją, czym ja się przejmuję, przecież to głupi blog czy instagram. Ale to jest przecież moja praca, moja marka, którą tworzyłam przez lata – mówi. Włamania zgłaszała na policję, ale osoby, która to robiła, nie znaleziono.

Mimo wszystko zachęca innych do biznesów, które mają swoje źródła w internecie. – Tylko trzeba być silnym i psychicznie i fizycznie. Bo to jest praca od poniedziałku do niedzieli, po 24 godziny, praca dla wytrwałych. Polecałabym, ale każdy musi sam zobaczyć, czy by podołał – twierdzi. Czasem ktoś ogląda jej blog i mówi: „Wow, kupiłaś to czy tamto”. Albo dzwonią koleżanki i mówią, że mogły się nie uczyć na matematyce, tylko pisać blog. – A ja im wtedy mówię: to zamień się ze mną na jeden dzień, zobacz, jaka to praca i sama zacznij to robić. Bo przecież internet jest dostępny dla każdego – mówi.

Ania Drozd i Beata Łańcuchowska: blog poradnikowy o wnętrzach

Ania Drozd i Beata Łańcuchowska poznały się na swoich drugich studiach (Historia Sztuki), i już od pierwszego dnia stanowiły niezły team. Ich znajomość ewoluowała do wspólnej firmy i tak narodziła się “Pani to Potrafi”. Nazwę wymyśliła Ania, bo blog miał mieć brzmienie polskojęzyczne, swojsko brzmiące i wieloznaczne. Od początku, czyli od 2014 r., Ania i Beata wiedziały, że to ma być projekt biznesowy, firma, którą będą razem prowadziły i rozwijały. Bo to właśnie dla “Pani to potrafi” zostawiły swoje poprzednie prace.

Od przyjaźni na studiach do biznesu online

Blog się rozkręcał, dziewczyny uczyły się, jak funkcjonuje się w internecie. Zwracały uwagę nie tylko na “lajki”, bo je można kupić, a dobry tekst, zdjęcia i porady pozostają na długo. Na samym początku założyły, że nie zareklamują czegoś, co jest kiepskie. – Bo jeśli chcemy przeprowadzić jakąś metamorfozę, to się kontaktujemy z firmą posiadającą produkt, którego chcemy użyć. Dostajemy go do testowania. Ale to nie jest tak, że ta firma płaci nam za testowanie – mówi Beata. Dodaje, że miały zapytania o takie współprace, ale odmawiały. – Bo produkty okazywały się za słabej jakości. I nie mogłyśmy szczerze napisać, że są one dobre – wyjaśnia Beata.

– W sieci reputacja jest tylko jedna. I jeśli świeciłybyśmy oczami za coś, co jest fatalne, to byłybyśmy spalone – tłumaczy Anna.

Jaka była reakcja firmy na ich szczerość? – No foch – śmieją się dziewczyny. Jednak, jak mówią, nie ma firmy która ma wszystkie produkty złe lub wszystkie dobre. – Dlatego zaproponowałyśmy, że napiszemy o innym produkcie tej firmy, który jest doskonały. I wybroniłyśmy się z tej sytuacji – opowiada Beata.

Beata Ła ńcuchowska (po lewej) oraz Anna Drozd to założycielki bloga poradnikowego o wnętrzach ‘Pani to potrafi’. arch. pryw.

Przy takim blogu w Ameryce zatrudniłybyśmy 16 osób

Blog prowadzą same. Beata pisze, Ania robi zdjęcia i technicznie zajmuje się blogiem, razem tworzą wnętrza i przerabiają meble. – Fajnie, że się podzieliłyśmy. Bo jakby to miała prowadzić jedna osoba, to byłoby tego dla niej za dużo – dodaje Anna. Bo “Pani to potrafi” to nie tylko pisanie bloga. To prowadzenie Facebooka i profilu na Instagramie, to też współpraca z firmami, negocjacje, telefony, szkolenia, warsztaty i liczne wyjazdy. Ani mąż jest prawnikiem. Czasem, gdy jakaś umowa jest skomplikowana, pomaga dziewczynom. Mąż Beaty za to wspiera dziewczyny we wszystkich działaniach stolarskich i budowlanych, które wymagają “męskiej ręki”.

– Śmiejemy się, że gdybyśmy miały taki blog w Ameryce, to byśmy zatrudniały 16 osób. Ktoś byłby od marketingu, ktoś od kontaktów z mediami. Bo kiedyś miałyśmy więcej czasu na kreatywną pracę. A dziś coraz więcej siedzimy w papierach. Umowy, odpisywanie na maile. A kiedy tworzyć, kiedy robić metamorfozy?

Gdzie kupiłyście taką bluzkę

Treści na ich blogu są fachowe. Dużo osób do nich pisze, dzwoni i prosi o wskazówki. Ania i Beata żartują, że przydałaby się jakaś płatna infolinia “Pani to potrafi”, bo ich porady czasami trwają godzinami. Ale nie tylko o fachowe kwestie mają pytania. – Skąd macie te spodnie, gdzie kupiłyście bluzkę. O to też dopytują nas kobiety. I fajnie, że i tym się interesują, a my chętnie odpowiadamy – mówią zgodnie. Obie też przyznają, że dbają o ich wspólny wizerunek. – Jesteśmy kolorowe. I zawsze staramy się dopasować do siebie i do wnętrz. I to też zabiera nam trochę czasu, bo musimy przemyśleć, w co się ubrać – tłumaczą.

Dzięki blogowi, zainteresowały się nimi firmy budowlane, wnętrzarskie i meblowe. Dostrzegły wiedzę i umiejętne działanie autorek “Pani to potrafi” i zaczęły im powierzać produkty do testowania, zanim jeszcze te rzeczy trafiały na rynek. – To najbardziej intratne współprace. Ale bez bloga nie byłoby tej możliwości. Wtedy te firmy by nas nie znalazły – twierdzi Beata. Dzięki “Pani to potrafi” powstawały kolejne inicjatywy. Ania i Beata uruchomiły pracownię we Wrocławiu. Chciały stworzyć takie miejsce, z którego relacje do sieci też by wpływały. Pracownia, w której są organizowane różne warsztaty, stała się właśnie takim miejscem. Teraz powstała także książka, którą niedawno wydały i można ją kupić w księgarniach.

– Jak inspirowałyśmy blogiem, tak teraz inspirujemy książką. Chcemy, by ludzie chwytali za pędzel i działali – mówią. Czy na blogach można dużo zarobić? Obie twierdzą, że tak. Według nich lepiej opłacane są blogi lifestylowe czy kulinarne, te wnętrzarskie to blogi niszowe, ale też dają dochód. I dzięki nim można rozwijać gałęzie, które wychodzą poza internet.

Ewa Sroka: coaching biznesu i kariery

Naturalne kosmetyki to było to, co Ewę Srokę, z wykształcenia ekonomistkę, wciągnęło na długie lata. W 2007 r. zaczęła się interesować ich wytwarzaniem. Ot tak dla samej siebie. Trzy lata później zaczęła organizować warsztaty tworzenia ekologicznych kosmetyków. Najpierw dla znajomych, później znajomych znajomych… – Nigdy nie przypuszczałam, że to będzie biznes. To była zabawa, ale szybko się okazało, że nie tylko – wspomina.

Uświadomiłam sobie, że coaching to jest to

To była jej pierwsza działalność. Ale ciągle się zastanawiała, co da jej najwięcej satysfakcji. – Wcześniej próbowałam przez chwilę pracy w dużej korporacji, ale szybko uciekłam. Chciałam robić w życiu coś, co będzie w zgodzie ze mną i moimi wartościami – dodaje. Zawsze interesowała się rozwojem osobistym, odkrywaniem własnej ścieżki. – Uświadomiłam sobie w pewnym momencie, że zajmuje się tym już od kilkunastu lat. Wtedy przyszło mi do głowy, że mogłabym pomagać innym ludziom w określaniu i osiąganiu tego, czego pragną w życiu – wspomina. Kolejnym krokiem było zapisanie się na studia podyplomowe dotyczące coachingu. Robiła kolejne szkolenia, zajmowała się coachingiem. – I poczułam, że korzystając ze swojego doświadczenia biznesowego i wykształcenia, chcę wspierać kobiety, które chcą rozwijać się w biznesie – wspomina Ewa Sroka.

Ewa Sroka czyli Pani Coach. arch. pryw.

Spotkajmy się online

W wyniku tego narodziła się Pani Coach. – Nazwa miała szybko pokazywać kim jestem i co to za biznes. I chyba w ogóle był trend na nazwy “pani taka i pani owaka”, “mama taka i owaka”. A mi się po prostu ta nazwa podobała – uśmiecha się. Już jako Pani Coach założyła nowe konto na Instagramie, stronę internetową. I oprócz spotkań coachingowych indywidualnych, zaproponowała paniom mastermindy dla kobiet. To spotkania grupy kilku osób. Przez kilka miesięcy, w tym samy składzie, każda pracuje nad swoimi projektem. Oprócz tego dziewczyny wymieniają się wiedzą, dzielą się pomysłami. – Poza tym w grupie dzieją się różne fajne rzeczy, które nie zaistnieją w trakcie spotkania indywidualnego – tłumaczy Ewa.

Mastermindy odbywają się także w wersji online. – Wszystko jest fajniejsze w realu. Ale wiem, że są dziewczyny – jedna mieszka w Nowym Jorku, druga w Irlandii, trzecia na Kaszubach – które nie będą miały możliwości, by się spotykać na żywo na każdej sesji. Zajęcia na Zoomie mają swoje plusy. Dają możliwość uczestniczenia bez względu na lokalizację i oszczędzają czas na dojazdy – mówi. Ewa złożyła także Babski Klub Networkingowy, który działa lokalnie na warszawskim Mokotowie. – Przez jakiś czas, na początku pandemii, przeniosłyśmy swoje spotkania na Zoom. Taka przestrzeń do wygadania się bardzo pomogła nam przetrwać te pierwsze, niepewne miesiące – wspomina Ewa.

Najlepszy zarobek na kursach online

Jeszcze kilka lat temu, praca wypełniała Ewie każdą wolną chwilę. Teraz się to zmieniło.

– Jesteśmy w stanie sobie wiele rzeczy zautomatyzować, poukładać tak, jak nam pasuje. I jak się zaczyna prowadzić biznes, trzeba przemyśleć wszystko po to, by nie tworzyć sobie stanowiska pracy na 16 godzin dziennie. Bo oczywiście można urobić się po łokcie. Ale to nie o to chodzi. Moim celem jest to, żeby pracować mniej niż na etacie, a zarabiać więcej. I do takiego podejścia zachęcam klientki – tłumaczy.

Mówi, że nie zarabia milionów. Ale są coache, którzy mają takie dochody. To głównie gwiazdy, które mają kursy online. – Bo według mnie to właśnie na kursach online można zrobić dużą kasę w coachingu – twierdzi. Ile więc zarabia coach? Początkujący za sesje bierze od 100 zł do 150 zł. Bardziej zaawansowany od 300 zł do 500 zł. Coach od managerów wysokiego szczebla w korporacji za spotkanie może zarobić od 1 tys. zł do 2 tys zł., a gwiazda za sesje nawet więcej.

Ewa wyjaśnia, że inny zarobek jest wtedy, gdy coach sprzedaje swój czas. Inne kwoty wchodzą w grę, wtedy gdy tworzy i sprzedaje np. kursy, szkolenia online, które mogą pomagać większej ilości osób. – Ich produkcja wymaga czasu, ale później możemy je sprzedawać i zarabiać z dowolnego miejsca na Ziemi i o dowolnej porze, niezależnie od kalendarza naszych klientów – dodaje. Ale mówi, że są i coache, którzy zaczynają i nic nie zarabiają. – To zawód, w którym trzeba mieć pomysł na siebie oraz wiedzę biznesową. Jeśli nie umiesz stworzyć strategii pozyskiwania klientów i po prostu sprzedawać, to nic magicznie się nie wydarzy samo – twierdzi.

Pozycjonowanie i social media – to trzeba robić

Od samego początku Ewa Sroka sprzedawała swoje usługi głównie przez internet i przywiązywała dużą wagę do edukacji w zakresie marketingu internetowego. Korzystała też z kursów i konsultacji dotyczących tego, jak i co robić, by jej strona była lepiej widoczna w internecie. – Bo jeśli chcesz robić biznes online, to musisz zadbać o to, żeby twoja strona była takim twoim pracownikiem, który pozyskuje nowych klientów. A żeby się tak stało, to na tę stronę muszą wchodzić ludzie. A żeby wchodzili ludzie, to na przykład korzysta się z pozycjonowania, reklam płatnych lub działa się na social mediach – wymienia.

– Bo to jest tak, jakbym postawiła budkę z lodami w lesie na Mazurach i czekała aż ktoś przyjdzie. Ale tak by się nie stało, chyba że ktoś zabłądziłby przypadkowo przechodząc przez ten las. A po prostu trzeba zrobić ścieżki i drogowskazy, żeby ludzie mogli dojść do tej budki.

Czy doradza biznes online?

Czy Ewa Sroka poleca biznes online? – Nikomu bym nic nie odradzała, ani nie doradzała. Trzeba się samemu przyjrzeć swoim kompetencjom i talentom, zrobić biznesplan, dobry plan finansowy. Ale, jak mówi, współczesny świat potrzebuje i będzie potrzebował coachów. Bo jak zauważa, “czucie się dobrze” stało się nowym luksusem. I dlatego ludzie zaczęli szukać różnych sposób na to, by to osiągnąć. – Nawet mając ogromne ilości pieniędzy, wciąż możemy się czuć beznadziejnie. I nie pomoże w poprawieniu samopoczucia nowy samochód, nowe buty, czy napompowanie ust. Bo to, czego może nam brakować, to kontakt ze sobą, poczucie sensu, działanie w zgodzie ze swoimi wartościami, lekkość działania w pewnych obszarach, to że wstajemy rano i mamy nakrętkę na nowy dzień. I praca m.in. z coachem jest jednym ze sposób na osiągnięcie tego – tłumaczy.

키워드에 대한 정보 kobiecy biznes online opinie

다음은 Bing에서 kobiecy biznes online opinie 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  알약 명치에 걸린 느낌 | 오메가3, 비타민C, 영양제 큰 알약이 식도에 걸려 아리할 때, 여기 누르세요. 20848 좋은 평가 이 답변
See also  성령 의 9 가지 은사 | 성령의 9 가지 은사 총정리 상위 191개 베스트 답변

See also  손목 골절 수술 후기 | [손목 골절 명의] 손목 골절 수술 2Mm만 어긋나도 관절염 가속화 최근 답변 64개

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Pomysły na biznes online w 2021

  • biznes online
  • własna firma
  • rozwój osobisty
  • pomysły na biznes online
  • pomysły na biznes
  • pomysły na biznes 2021
  • pomysły na biznes w 2021
  • pomysły na własną firmę
  • pomysły na firmę w 2021
  • pomysły na własną działalność w 2021
  • jaką firmę założyć w 2021
  • jaki biznes online w 2021
  • jaki biznes w 2021

Pomysły #na #biznes #online #w #2021


YouTube에서 kobiecy biznes online opinie 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Pomysły na biznes online w 2021 | kobiecy biznes online opinie, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment