Kopenhaga Praca Dla Polaków | Zarobki W Danii, Da Się Utrzymać? Pomoc Finansowa? | @Taadamiec 12 개의 새로운 답변이 업데이트되었습니다.

당신은 주제를 찾고 있습니까 “kopenhaga praca dla polaków – Zarobki w Danii, da się utrzymać? Pomoc finansowa? | @taadamiec“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Tatiana Adamiec 이(가) 작성한 기사에는 조회수 11,978회 및 좋아요 327개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

kopenhaga praca dla polaków 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Zarobki w Danii, da się utrzymać? Pomoc finansowa? | @taadamiec – kopenhaga praca dla polaków 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Hej! Jako, że pojawiło się sporo pytań prywatnych jak i pod moimi filmami na temat pracy, zarobków, utrzymania się w Danii, postanowiłam nagrać film, w którym odpowiadam na najczęściej pojawiające się pytania 🙂 Dajcie mi znać w komentarzach, czy film był Wam choć trochę przydatny!
A więc w tym filmie uzyskacie odpowiedź na te pytania:
Jak wygląda praca w Danii? Urlop, chorobowe?
Jakie są zarobki?
Czy z tych zarobków da się wyżyć? Pomoc finansowa od państwa?
Czy wymagany jest język duński?
Jak znaleźć pracę?
Ponadto, w filmie mówię o:
Jak sprawdzić ile powinienem/powinnam zarabiać:
Podaję przykład wykonywanego zawodu:
Pensja asystenta w kuchni: https://www.jobindex.dk/tjek-din-loen/koekkenassistent
Pomoc finansowa na mieszkania:
https://www.borger.dk/bolig-og-flytning/Boligstoette-oversigt
Stypendium dla studentów:
https://www.studiazagranica.pl/strona.php?m=studiowanie\u0026p=dania\u0026co=stypendia
https://www.borger.dk/oekonomi-skat-su/SU-og-oekonomi-under-uddannelse/SU/Soeg-SU
Znane mnie \”agencje pracy\

kopenhaga praca dla polaków 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Polacy w Kopenhadze (Dania DK) – Ogłoszenia – Facebook

Poszukujemy kobiet do pracy przy sprzątaniu domów prywatnych na terenie Kopenhagi i okolic . Chętnych zapraszam na priv . Pozdrawiam.

+ 여기에 보기

Source: www.facebook.com

Date Published: 11/5/2021

View: 8594

praca w Kopenhadze – ogłoszenia dam pracę

Bez znajomości języka do podjęcia praca w Danii na produkcji rowerów. Zatrudnienie w fabryce z Kopenhagi od zaraz dla Polaków.

+ 여기를 클릭

Source: pracadlapolakow.eu

Date Published: 3/27/2022

View: 1626

praca Kopenhaga | Praca za granicą na produkcji 2022 oferty …

Od zaraz w Kopenhadze dla Polaków oferta pracy w Danii bez znajomości języka przy produkcji jogurtów i serków. Zatrudnienie z zakwaterowaniem na miejscu …

+ 여기에 자세히 보기

Source: praca-produkcja24.pl

Date Published: 8/10/2021

View: 8450

Praca Dania – dam pracę w Danii – ogłoszenia w Poloniusz.pl

Praca Dania – aktualne, legalne oferty pracy, również bez języka. … 2022-08-19 (Obsługa klienta / Sprzedaż, Dania, Kopenhaga, Kolporter).

+ 여기에 표시

Source: www.poloniusz.pl

Date Published: 2/27/2022

View: 3686

Kopenhaga | Oferty praca za granicą od zaraz 2022

Nowoczesna fabryka z Kopenhagi potrzebuje od zaraz osób do pracy w Danii. Zatrudnienie dla Polaków bez znajomości języka na produkcji jogurtów. Zakwaterowanie b …

+ 여기에 표시

Source: praca-zagranica24.pl

Date Published: 2/2/2022

View: 3453

Kopenhaga | praca za granicą aktualne oferty 2022

Pracodawca z Kopenhagi szuka od zaraz pracowników produkcji do pracy w Danii. Zatrudnienie w fabryce dla Polaków bez języka na produkcji jogurtów.

+ 여기에 보기

Source: pracujnaprodukcji.pl

Date Published: 11/25/2021

View: 8543

Praca w Danii dla Polaków [oferty pracy, zarobki, agencje …

Według statystyk Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Kopenhadze, w Danii obecnie mieszka i pracuje ponad 30 tysięcy osób polskiego pochodzenia.

+ 여기에 더 보기

Source: interviewme.pl

Date Published: 11/11/2022

View: 9074

Praca Dania – Jober.pl – oferty pracy w Danii dla Polaków

Praca Dania, oferty pracy w Danii dla Polaków. Jober.pl to wiodący portal ogłoszeniowy z ofertami pracy (Praca Dania), na którym firmy mogą zamieszczać …

+ 여기에 더 보기

Source: dania.jober.pl

Date Published: 9/13/2022

View: 1400

주제와 관련된 이미지 kopenhaga praca dla polaków

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Zarobki w Danii, da się utrzymać? Pomoc finansowa? | @taadamiec. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Zarobki w Danii, da się utrzymać? Pomoc finansowa? | @taadamiec
Zarobki w Danii, da się utrzymać? Pomoc finansowa? | @taadamiec

주제에 대한 기사 평가 kopenhaga praca dla polaków

  • Author: Tatiana Adamiec
  • Views: 조회수 11,978회
  • Likes: 좋아요 327개
  • Date Published: 2020. 11. 28.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=EYXxg0RsnrM

Gdzie szukac pracy w Kopenhadze?

Pracę w Danii możemy znaleźć:
  1. Za pośrednictwem agencji pracy.
  2. Poprzez polskie i duńskie portale z ogłoszeniami.
  3. W duńskim urzędzie pracy.
  4. Bezpośrednio na stronach pracodawców.
  5. Na portalach społecznościowych (Facebook, Linkedin)
  6. Na grupach na Facebooku.
  7. Wśród rodziny i znajomych.

Jak wygląda życie Polaka w Danii?

Polscy emigranci, którzy doświadczają, jak smakuje życie w Danii, zwracają często uwagę na otwartość lokalnych mieszkańców. Kłóci się to ze stereotypem o „zimnych” Skandynawach, zaś w oczach Polaków Duńczycy są narodem przyjaznym i uśmiechniętym.

Czy opłaca się pracować w Danii?

Praca w jednym z najbogatszych krajów Europy? – kusząca propozycja. Dania zajmuje zaszczytne miejsce na liście krajów z największych w Unii Europejskiej wskaźnikiem PKB per capita, który przekracza 33 200 USD. Nie dziwi więc fakt, że zarobki w tym skandynawskim kraju również są wysokie.

Ile można odłożyć w Danii?

Wysokie koszty utrzymania rekompensują dobre zarobki. Przy oszczędnym życiu można odłożyć równowartość 3-4 tys. zł miesięcznie. Dania to kraj oferujący jedne z najwyższych płac w Europie.

Na co uważać w Danii?

Na co uważać w Danii i w Kopenhadze? Pomimo stosunkowo bliskiej odległości z Polski, Dania oraz Kopenhaga nie należą do najbardziej popularnych kierunków podróży wśród polskich turystów. Wpływ na to na pewno mają wysokie ceny oraz brak rozwiniętej siatki tanich lotów.

Ile zarabia Polak w Danii?

Przeciętne miesięczne zarobki w Danii wynoszą ok. 20-30 tysięcy koron duńskich netto, co w przeliczeniu daje ponad 3000 euro lub ponad 12000 zł. Są to zarobki na niskich i średnich stanowiskach pracy, na które przyjąć się mamy szansę nawet wówczas, gdy nie posiadamy wybitnie specjalistycznego wykształcenia.

Ile kosztuje mieszkanie w Danii?

Wynajmując mieszkanie powinniśmy być przygotowani na kwoty rzędu od 7000 do 11000 DKK (940 – 1500 EUR) za średniej wielkości dwupokojowe mieszkanie poza stolicą (ceny w Kopenhadze są oczywiście znacznie wyższe). Zaś ceny kawalerki w Danii zaczynają się od 5000 DKK (670 EUR).

Jak zacząć życie w Danii?

Każdy, kto zamierza osiedlić się w Danii na okres dłuższy niż 3 miesiące, musi złożyć wniosek do „SIRI” i otrzymać świadectwo rejestracji pobytu UE (w języku duńskim – Registreringsbevis). Osoby poszukujące pracy mogą przebywać w Danii do 6 miesięcy bez takiego świadectwa.

Czy warto emigrować do Danii?

Dania jest bardzo opiekuńczym krajem. Dobre wynagrodzenia, mnóstwo różnego rodzaju ulg i zasiłków sprawiają, że życie i wychowanie dzieci w Danii jest zdecydowanie prostsze niż w Polsce. To jest między innymi jednym z powodów, dla których Polacy tak chętnie przeprowadzają się do Danii.

Ile godzin pracy w Danii?

Zasadniczo czas pracy przewidziany układami wynosi 37 godzin w wymiarze tygodniowym, w zdecydowanej większości sektorów ustalony czas pracy to 37 godzin tygodniowo. Czas pracy w tym wymiarze przyjęto także w wielu sektorach, nieobjętych porozumieniami zbiorowymi.

Ile kosztuje chleb w Danii?

Średnia cena chleba * (sztuka) w Danii wynosi 15.00 DKK (w przeliczeniu 9.53 PLN). Przelicznik przedstawia się następująco: 1 DKK (korona duńska) = 0.6351 PLN (2022-08-18) . Jeśli uważasz, że koszt chleba w Danii jest inny, poświęć trzy minuty i uzupełnij specjalny formularz.

Gdzie najlepiej zamieszkać w Danii ktore miasto?

Przedmieścia Kopenhagi, Aarhus i innych większych miast, są bardzo dobrze skomunikowane z centrami, zatem nie warto przepłacać i szukać mieszkania lub pokoju w samym sercu miasta. Sytuacja może wyglądać nieco gorzej na prowincji, jednak i tam warto najpierw wybadać ewentualną logistykę.

Co dunczycy myślą o Polakach?

Są bardzo mile widziani w Danii! Postrzegam Polaków jako ludzi oddanych swojej pracy, podobnie jak Duńczycy, nie widzę żadnej zasadniczej różnicy. Wyjątkowo ciężko pracują – Duńczycy mają trudności dotrzymać im tempa. Z pewnością dobrze to służy krajowi i pewnie też w pewnym stopniu Polakom.

Jaka jest średnia pensja w Danii?

Oznacza to, że osoba bez kwalifikacji i znajomości języka duńskiego może zarobić miesięcznie niemal 10 tysięcy złotych. W Kopenhadze średnie zarobki miesięczne wynoszą 20 000 DKK. Jedno z najniższych wynagrodzeń rzędu 15 000 DKK otrzymują sprzątaczki, a kierowcy mogą zarabiać nawet 40 000 DKK.

Ile zarabia Duńczyk na budowie?

Duńczycy mają zazwyczaj stałą pensję podstawową w wysokości 175 koron na godzinę, podczas gdy podstawowa pensja Polaków wynosi 140 koron na godzinę. Ponadto istnieją różne dodatki, także prawdziwe wynagrodzenie może wynieść około 165 koron dla Polaków i 220 koron za godzinę dla pracowników duńskich.

Czy Dania to dobry kraj do życia?

Według najnowszego raportu na temat szczęśliwości, Dania zajęła drugie miejsce najszczęśliwszych krajów świata, depcząc po piętach zwycięskiej Finlandii. Nic dziwnego, Duńczycy cieszą się wysokim miejscem w rankingu od lat.

Czy Polak może kupić dom w Danii?

Jednakowoż osoby posiadające obywatelstwo kraju należącego do Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego nie muszą występować o takowe pozwolenie. Natomiast firma kupująca nieruchomość musi starać się o pozwolenie.

Ile lat pracy w Danii do emerytury?

Za każdy przepracowany rok w Danii otrzymujesz prawo do 2,5% świadczenia. Więc już po 5 latach pracy i osiągnięciu wieku emerytalnego otrzymujesz prawo do 12,5% państwowego świadczenia emerytalnego.

Ile kosztuje jedzenie w Danii?

Posiłek w taniej restauracji w Danii kosztuje średnio 125 DKK, a za trzydaniowy obiad w nieco lepszym lokalu wydamy już 300 DKK. Tanio nie jest, a takie ceny naszego przeciętnego rodaka mogą powalić. Wyjściem z sytuacji jest uliczne jedzenie lub wizyta w popularnym fast-foodzie.

Oferty praca za granicą dla Polaków 2022 – ogłoszenia dam pracę

Szukaj Wszystkie Kategorie Aktualne (3 891) Praca w Anglii (672) Praca w Austrii (6) Praca w Belgii (19) Praca w Danii (337) Praca w Finlandii (8) Praca w Hiszpanii (5) Praca w Holandii (742) Praca w Niemczech (1 250) Praca w Norwegii (432) Praca w Szwecji (317) Praca w Wielkiej Brytanii (33) Praca we Francji (69) Informatyk (1) Programista (1) Kierowca (137) Kierowca kat. B (85) Kierowca kat. C (5) Kierowca kat. CE (39) Kierowca kat. D (4) Mechanik samochodowy (21) Blacharz-Lakiernik (8) Elektryk (1) Wulkanizator (4) Ogłoszenia dam pracę (14) Operator maszyn (58) Operator CNC (10) Operator koparki (1) Operator suwnicy (1) Operator wózka widłowego (45) Personel medyczny (1) Lekarz (1) Praca dla kobiet (5) Praca dla opiekunki (108) Opiekunka dziecięca (9) Opiekunka osób starszych (98) Praca fizyczna (517) Praca na produkcji (660) Kontrola jakosci (4) Montaż (25) Obsługa maszyn (18) Pakowacz (50) Przy taśmie (64) Sortowanie (7) Praca przy pakowaniu (498) Praca przy sprzątaniu (265) Sprzątanie biur (13) Sprzątanie mieszkań (49) Sprzątanie przemysłowe (3) Praca sezonowa (519) Praca dla studentów (3) Praca przy zbiorach (352) Zbiory owoców (193) Zbiory warzyw (103) Praca w leśnictwie (23) Praca w ogrodnictwie (112) Praca w Rolnictwie (14) Praca wakacyjna (2) Praca w budownictwie (332) Betoniarz (1) Cieśla (8) Cieśla konstrukcyjny (1) Cieśla szalunkowy (3) Dekarz (15) Elektryk budowlany (3) Hydraulik (11) Monter CO (4) Malarz (50) Monter (24) Murarz-Tynkarz (51) Pomocnik budowlany (11) Remonty i Wykończenia (65) Praca w Gastronomii (73) Cukiernik-Piekarz (1) Kelner-Kelnerka (11) Kucharz (12) Pomoc kuchenna (48) Praca w Hotelu (49) Konserwator (1) Pokojówka (46) Praca w Magazynie (602) Komisjonowanie (87) Pakowanie (27) Załadunek i rozładunek (24) Zbieranie zamówień (57) Praca w przemyśle (46) Elektryk przemyslowy (2) Frezer (1) Lakiernik (2) Operator maszyn (1) Spawacz (36) Spawacz MAG (12) Spawacz MIG (5) Tokarz (3) Praca w Rolnictwie (6) Na farmie (6)

Jak znaleźć pracę w Danii w 2022 roku?

Co warto wiedzieć o duńskim rynku pracy?

Na duńskim rynek pracy dominuje sektor usług i przemysł, a bezrobocie wynosi tam tylko 5,3%ł¹.

Duński rynek pracy prężnie się rozwija, a wiele sektorów boryka się z niedoborem pracowników. Należą do nich m.in. takie sektory, jak²:

Inżynieria

IT

Biznes i Finanse

Usługi medyczne i zdrowotne

Przemysł

Transport i logistyka

Budowlanka

Duński rząd prowadzi listę zawodów deficytowych. Znajduje się ona tu.

Duńskie firmy są całkowicie inaczej zorganizowane niż polskie. Panuje tam płaska struktura hierarchiczna, a pracownicy biorą aktywny udział w podejmowaniu decyzji. Nie spotkamy się więc raczej z sytuacją, że szef decyduje o wszystkim i nie liczy się z nikim.

Duński model rynku pracy jest określany mianem „Flexicurity”³, co oznacza, że łatwo dostosowuje się do potrzeb pracodawców, jednocześnie zapewniając pełne bezpieczeństwo pracowników⁴. Osoby, które tracą pracę, mogą liczyć na wsparcie w postaci zasiłków, szkoleń i pomocy w znalezieniu pracy.

Duński rząd, pracodawcy i związki zawodowe ściśle współpracują ze sobą, a prawie 70% pracowników należy do związków zawodowych⁵.

Praktyczny przewodnik 2022 – Wise, dawniej TransferWise

Dla wielu Polaków życie w Danii jawi się jako trudne do spełnienia marzenie. Wynika to z mitów o wysokich kosztach utrzymania, zamkniętym społeczeństwie i wymagających warunkach pracowniczych. Jednakże przeprowadzka do Kopenhagi czy innego duńskiego miasta nie musi wiązać się z wyrzeczeniami. Obalmy stereotypy i zobaczmy, jak naprawdę wygląda życie w Danii.

Jedziesz do Danii? Wypróbuj konto walutowe Wise!

Załóż Wise dla finansów bez granic 🚀

Życie w Danii – kilka ciekawostek na start

Zanim zanurzymy się w kwestie związane z emigracją, pracą i życiem w Danii, przybliżymy kilka ciekawostek o tym skandynawskim kraju. Poznanie paru podstawowych faktów na temat Danii i Duńczyków to również istotny aspekt rozważania o przeprowadzce za granicę.

Dania to monarchia konstytucyjna, gdzie głową państwa jest królowa Małgorzata II z dynastii Glücksburgów. Stolicą, a zarazem największym miastem w kraju jest Kopenhaga, która od lat przyciąga turystów, jak również imigrantów. Polacy stanowią jedną z liczniejszych grup narodowych zamieszkujących Danię, choć jest ich niewiele ponad 40 tysięcy.¹

Według danych Międzynarodowego Funduszu Walutowego² z 2021 roku, Dania zajmuje 7. miejsce na świecie według PKB per capita. Przeciętny Duńczyk zarabia miesięcznie 43 487 DKK brutto.³ Według średniego kursu korony duńskiej 23 października kwota ta odpowiada sumie około 26 722 PLN.⁴ Praca w Danii może być więc atrakcyjnym sposobem na życie.

Kilka lat temu w Polsce furorę robił duński koncept filozoficzny hygge, który przekładał się głównie na zwiększenie wygody życia. Co ciekawe, Dania od wielu lat pozostaje w czołówce państw świata, w których ludzie są najszczęśliwsi. W roku 2021 uplasował się na najniższym stopniu podium⁵ ustępując dwóm innym skandynawskim krajom – Finlandii oraz Islandii.

Polscy emigranci, którzy doświadczają, jak smakuje życie w Danii, zwracają często uwagę na otwartość lokalnych mieszkańców. Kłóci się to ze stereotypem o „zimnych” Skandynawach, zaś w oczach Polaków Duńczycy są narodem przyjaznym i uśmiechniętym. Być może wynika to z innego podejścia władzy, która stawia potrzeby obywateli na pierwszym miejscu?

Elementem wartym dokładniejszej analizy jest kwestia codziennych wydatków, jak również kosztów utrzymania w Danii. Kraj ten oferuje wysokie zarobki, a za nimi zwykle idą też wyższe podatki. Duński podatek dochodowy zależy od rocznych zarobków i może wynieść nawet 55,9%.⁶ W połączeniu z wysokimi kosztami utrzymania, może to stanowić przeszkodę dla marzących o przeprowadzce do Danii.

Praca w Danii – najbardziej pożądani specjaliści

Praca i życie w Danii dostępna jest dla każdego, kto posiada umiejętności, a także jest gotów do zmian. Duński rynek pracy jest bardzo otwarty, a mieszkańcy chętnie zakładają również własne działalności gospodarcze.

Aktualnie istnieje jednak zwiększone zapotrzebowanie na specjalistów z poniższych branż:⁷

Inżynieria,

Technologia informacyjna i komunikacja (IT),

Nauki przyrodnicze,

Usługi medyczne i zdrowotne,

Biznes i finanse.

Pozostali eksperci w innych sektorach również mogą liczyć na różnorodne oferty pracy w Danii. Warto na bieżąco obserwować zmiany na rynku, dzięki czemu łatwiej znaleźć pracę marzeń w tym skandynawskim państwie. Aktualne oferty pracy w Danii dostępne są dla przykładu na portalu Work in Denmark.

Ile kosztuje życie w Danii?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, średnie miesięczne zarobki brutto w Danii przekraczają równowartość 26 tysięcy złotych. Brzmi imponująco, ale czy przeciętne wynagrodzenie wystarcza, by zapewnić sobie luksus na każdy dzień? Sprawdźmy, ile kosztuje życie w Danii i jak prezentują się ceny za podstawowe usługi, a także produkty.

Produkt lub usługa Cena w koronach duńskich⁸ Cena w złotówkach⁹ Miesięczny wynajem kawalerki w centrum 6 837,00 DKK 4 190,81 PLN Miesięczna opłata za przedszkole prywatne 2 957,00 DKK 1 811,45 PLN Miesięczny karnet na siłownię 242,00 DKK 146,51 PLN Bilet do kina 110,00 DKK 65,50 PLN Litr benzyny 11,00 DKK 4,87 PLN Bilet na transport publiczny w jedną stronę 24,00 DKK 12,81 PLN Bochenek chleba 18,46 DKK 9,42 PLN Litr mleka 9,52 DKK 3,96 PLN Jabłka, 1 kg 19,10 DKK 9,81 PLN Woda, 1,5 l 9,25 DKK 3,79 PLN Piwo lokalne, 0,5 l 11,97 DKK 5,47 PLN

Kurs wymiany walut sprawdzane na portalu www.wise.com dnia 23.10.2021, godz. 11:36.

Jak widać, przy stosunkowo wysokim poziomie zarobków, życie w Danii nie musi być drogie. Wystarczy jedynie oduczyć się nawyku przeliczania wszystkich cen na złotówki, by poznać prawdziwą siłę nabywczą korony duńskiej. Poziom życia w tym państwie jest wysoki, o czym świadczy wysokie PKB na jednego mieszkańca, o którym wcześniej pisaliśmy.

Jeśli warunki finansowe w Danii Cię zainteresowały, to czas, by odkryć karty związane z przeprowadzką i emigracją.

Życie w Danii – jak zacząć i odnaleźć się w nowej rzeczywistości?

Podczas przeprowadzki zawsze należy wziąć pod uwagę koszty życia w danym kraju, choć na tym przygotowania do relokacji się nie kończą. Warto odpowiednio przygotować się jeszcze przed podjęciem decyzji o ewentualnej zmianie miejsca zamieszkania. Jeśli argumenty za życiem w Danii okażą się przeważające, a wierzymy, że tak będzie, wówczas należy we właściwy sposób podejść do procesu migracyjnego.

Warto podkreślić, iż życie w Danii ma szereg bardzo istotnych zalet, które sprawiają, że Polacy chętnie rozważają przeprowadzkę.

Wśród najważniejszych mocnych stron relokacji można wymienić między innymi:

Bezpłatną edukację powszechną, ¹º która dzieli się na sześć etapów. Są to: przedszkole, zerówka, szkoła podstawowa, efterskole (dziesiąta klasa), szkoła średnia, a także edukacja wyższa.

Bezpłatną opiekę zdrowotną ¹¹ dla wszystkich mieszkańców Danii. Pytani o poziom duńskiej służby zdrowia obcokrajowcy podkreślają jej wyso ki standard.

Łatwość formalności , których prawo wymaga od przyjeżdżających do Danii obcokrajowców. Na początek należy bezwzględnie wyrobić numer CPR (odpowiednik polskiego PESELu). Kartę podatkową uzyskać można w urzędzie Skatteforvaltningen. Warto również zarejestrować swój pobyt, a także zgłosić się do ubezpieczenia zdrowotnego. Znajomość języka angielskiego powinna wystarczyć, by dopełnić wszelkich duńskich formalności.

Lepsze warunki pracownicze. Pełen etat w Danii wynosi mniej niż w Polsce, bo jedynie 37 godzin. Polacy w Danii zwracają uwagę na fakt, że szefostwo nie zmusza nikogo do nadgodzin, a praca w piątki często kończy się około południa.¹²

Początki mogą okazać się trudne dla osób, które nie wyjeżdżały za granicę w celu zarobkowym lub mieszkaniowym. Duńczycy są jednak bardzo otwartym i pomocnym narodem, co sprawia, że dopełnienie formalności powinno stać się bezproblemowe. Po przyjeździe do Danii jednym z istotnych elementów będzie także wizyta w banku i otwarcie rachunku osobistego.

Banki w Danii – gdzie i jak otworzyć konto osobiste?

Każdy rezydent Danii ma prawo otworzyć w dowolnym duńskim banku konto osobiste pod warunkiem, że spełni kilka kryteriów. Konkretne wytyczne mogą różnić się w zależności od banku, choć pewne dokumenty są wspólne dla wszystkich usługodawców:

Dokument tożsamości, taki jak dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy,

Dowolny duński dokument zawierający osobisty numer CPR.

Banki w Danii mogą pracować w różnych godzinach, utrudniając osobom pracującym wizytę w placówce. Z tego względu pomocna może się okazać bankowość online lub bankowość mobilna. Warto sprawdzić, czy dany bank pozwala na założenie konta przez Internet, żeby zaoszczędzić sobie odwiedzin w banku.

Chcąc otworzyć rachunek osobisty w duńskim banku, warto sprawdzić aktualną ofertę następujących instytucji finansowych:

Danske Bank,

Nordea Bank,

Jyske Bank,

Spar Nord Bank A/S,

Lunar.

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą produktów finansowych Wise, które stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnej bankowości. Konto wielowalutowe pozwoli Ci otrzymywać wypłaty w koronach duńskich, a dodatkowo będziesz mógł przelewać pieniądze do Polski po atrakcyjnym kursie. W odróżnieniu od klasycznych banków, konto Wise jest darmowe, a warunki przewalutowania bardziej korzystne dla klienta.

Darmowe konto Wise – bezpieczna metoda płatności zagranicznych również w Danii!

Darmowe konto Wise założyć możesz nie tylko w Polsce, ale także w Danii lub innym kraju świata. Usługi tej firmy stanowią niezwykle atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych banków, ponieważ oferują więcej za mniej. Niezależne badania także potwierdzają, że Wise jest średnio 5 razy tańszy niż wiodące niemieckie banki.

Czym tak w ogóle jest ten cały Wise? Firma powstała w Estonii w 2011 roku i odtąd rozwija szeroką ofertę usług finansowych dla użytkowników indywidualnych oraz biznesowych. Wise to wirtualny portfel wielowalutowy, który pozwala na otrzymywanie i wysyłanie płatności, a także przechowywanie walut.

Należy podkreślić, iż konto wielowalutowe pozwala bez trudu wymieniać waluty zagraniczne po korzystnym kursie. Wise korzysta z uśrednionego kursu wymiany, który sprawia, że na konto beneficjenta zawsze wpływa większa kwota. Życie w Danii stanie się jeszcze łatwiejsze, jeśli dodamy, że usługodawca realizuje przelewy natychmiastowo.

Zaletą Wise jest kwestia szerokiej dostępności walut – oprócz korony duńskiej i złotówek mamy do wyboru w sumie 54 waluty narodowe. Działalność firmy podlega regulacjom instytucji finansowych na całym świecie, w tym również brytyjskiej FCA. Stąd wymiana walut w setkach par jest w pełni bezpieczna i dostępna dla tak wielu rynków.

Życie w Danii z kontem wielowalutowym Wise to interesująca opcja dla wszystkich Polaków, którzy chcą otrzymywać wynagrodzenie szybko i bezpiecznie. Stały wgląd do balansu na koncie i wygodne przelewy czy płatności zapewni również aplikacja mobilna Wise. Już teraz dostępna jest na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym iOS, a także Android.

Jeżeli pracujesz w Danii i chcesz dostawać wypłatę na bezpieczne konto wielowalutowe Wise, już dziś zapytaj pracodawcę o taką możliwość. Zarejestruj się na stronie internetowej Wise lub przy pomocy aplikacji mobilnej. Dzięki temu będziesz mógł łatwiej i szybciej płacić za towary czy usługi, jak również przelewać pieniądze transgranicznie. Tyle korzyści na jednym koncie – Wise to prawdziwy must have wśród aplikacji finansowych!

Zalety życia w Danii – podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik na temat tego, jak wygląda życie w Danii, okaże się pomocny. Przeprowadzka do Danii nie jest łatwą decyzją, aczkolwiek powinna być w pełni zrozumiała. Dlaczego? Ponieważ życie w Danii oferuje wiele możliwości, po które warto sięgnąć.

Wśród największych zalet mieszkania w tym kraju na pierwsze miejsce wysuwają się warunki finansowe. Poziom życia jest wypadkową dwóch czynników – wysokich zarobków, a także przystępnych kosztów utrzymania. W połączeniu z darmową opieką zdrowotną i bezpłatną edukacją publiczną, Dania staje się niezwykle fascynującym miejscem do życia.

Przygotowując się do relokacji nie zapomnij o koncie wielowalutowym Wise, które przyda Ci się do organizacji swoich finansów w Danii. Zobacz, jak dużo zaoszczędzić możesz, wybierając Wise zamiast tradycyjnego banku duńskiego.

Życzymy powodzenia w przedsięwzięciu przeprowadzki i na nowej drodze życia w Danii! Skål!

Wise. I nie przepłacasz za przewalutowanie.

Załóż konto w Wise za darmo💸

Źródła:

Z dnia 23. października 2021.

Dlaczego warto pracować w Danii

Ten skandynawski kraj staje się coraz atrakcyjniejszym kierunkiem migracyjnym Polaków. Wiele osób, skuszonych atrakcyjnymi warunkami finansowymi, decyduje się porzucić życie nad Wisłą i wyjeżdża do Danii. Jednak to nie jedyne zalety, które sprawiają, że praca w tym kraju jest niezwykle atrakcyjna. Dzięki zróżnicowanym sektorom pracy, każdy może znaleźć ofertę idealnie dostosowaną do posiadanych umiejętności oraz spełniającą jego wymagania. Jeszcze do niedawna wyjazd do Danii był dla wielu z nas nieosiągalnym marzeniem. Dziś jednak, dzięki firmom takim jak BlueCollar JobSupply możesz znaleźć pewną, bezpieczną i legalną pracę w tym skandynawskim kraju. Jakie są zalety pracy w Danii i z jakimi trudnościami przyjdzie Ci się zmierzyć? O tym w poniższym tekście.

Praca w jednym z najbogatszych krajów Europy? – kusząca propozycja

Dania zajmuje zaszczytne miejsce na liście krajów z największych w Unii Europejskiej wskaźnikiem PKB per capita, który przekracza 33 200 USD. Nie dziwi więc fakt, że zarobki w tym skandynawskim kraju również są wysokie. Średnie miesięczne wynagrodzenie, które można otrzymać pracując w Danii waha się na poziomie 20 000 – 30 000 DKK brutto, czyli ok. 12 000 – 18 000 zł. Takie właśnie pensje otrzymują pracownicy z branży budowlanej, wykończeniowej czy transportowej oraz zatrudnieni wszędzie tam, gdzie wymagana jest sprawność manualna i siła fizyczna. Zawody techniczne wymagają też posiadania specjalistycznych kwalifikacji, np. uprawnień na wózki widłowe czy kursów spawalniczych.

Pensje wykwalifikowanych pracowników umysłowych, znających doskonale język angielski i duński są nawet 2 – 3 razy wyższe. Dla porównania zarobki w Polsce na podobnych stanowiskach oscylują w granicach 5 tysięcy złotych.

Będąc zatrudnionym na umowę o pracę w tym skandynawskim kraju warto pamiętać, że będziesz się rozliczał z duńskim urzędem.

Na podkreślenie zasługuje również fakt, że w Danii wynagrodzenie za pracę jest ustalane indywidualnie z pracodawcą. Nie ma tam bowiem odgórnie ustalonej stawki minimalnej. Natomiast Duńczyk zatrudniony na tym samym stanowisku, co obcokrajowiec nie może zarabiać od niego więcej. Wysokość pensji uzależniona jest od posiadanych kwalifikacji oraz stażu pracy.

Czas pracy w Danii nie jest oparty na kodeksie pracy, jak ma to miejsce w Polsce. Dlatego też podpisując umowę warto zwrócić uwagę na jej warunki – system pracy, dni wolne, nadgodziny, itp. Średni czas pracy w tym skandynawskim kraju nie przekracza 37 godzin tygodniowo. Oczywiście układy zbiorowe dopuszczają wydłużenie go do 50 godzin, jednakże zanim podpiszesz umowę, powinieneś dokładnie je przejrzeć. Pracownikowi przysługuje jedna przerwa na odpoczynek i posiłek, która wynosi od 30 do 60 min.

Dania – kraj otwarty na pracowników specjalizujących się w różnych zawodach

Warunki zatrudnienia, podobnie jak kwestia wynagrodzenia uzależnione są od posiadanych kwalifikacji. Niemniej jednak w Danii można znaleźć wiele ofert pracy – zarówno tej sezonowej, jak i na dłuższy okres. Warto jednak przed rozpoczęciem starań o zatrudnienie sprawdzić, czy spełniasz wszystkie wymagania, podane w ofercie.

Bardzo popularnym sektorem, w którym możesz pracować, decydując się na wyjazd do Danii jest budownictwo. Ta branża nieustannie się rozwija, często więc pojawiają się ogłoszenia o wolnych etatach dla wykwalifikowanych specjalistów. Zapotrzebowanie na budowlańców zawsze jest dość duże. Jeśli wiec znasz się na murarstwie, potrafisz ciąć i obrabiać metale, bądź też nie są ci obce różnego rodzaju prace budowlane, a przy tym znasz język angielski chociaż na poziomie podstawowym, to znalezienie pracy w Danii nie sprawi ci żadnego problemu.

Dania to kraj rolniczy, stąd też z łatwością znajdziesz tu zatrudnienie w leśnictwie czy produkcji warzyw, owoców czy roślin. Praca ta w większości nie wymaga doświadczenia zawodowego, a decydując się na wykonywanie takiego zawodu możesz liczyć na szkolenie, które zapewni ci pracodawca. Sektor ten jest szczególnie atrakcyjny dla pracowników poszukujących pracy sezonowej, nawet tych, którzy nie do końca władają językiem angielskim, czy też duńskim.

W tym skandynawskim kraju, słynącym z hodowli zwierząt bez problemu znajdziesz zatrudnienie w gospodarstwie, czy też na farmie, jednakże w tym zawodzie powinieneś posiadać doświadczenie, znać język angielski. Takie wymagania wynikają bowiem z faktu, iż większość duńskich gospodarstw jest nadzorowanych przez samego rolnika, który zatrudnia tylko jednego pracownika. Stąd też znajomość języka jest niezbędna do komunikacji. Warto jednak podkreślić, iż praca w gospodarstwie posiada wiele zalet. Najczęściej nie musisz martwić się o zakwaterowanie, gdyż mieszkasz w domu rolnika, bądź w jego pobliżu. Masz więc doskonałą okazję do poznawania duńskiej kultury, szlifowania języka czy też nawiązywania relacji z obcokrajowcami. Jeśli jednak lubisz rozrywkę, a po pracy chcesz wyjść do klubu to mieszkanie w małym miasteczku, bądź wiosce może stanowić dla ciebie problem. Większość pracowników postrzega to jednak jako zaletę, gdyż brak miejsc do wydawania pieniędzy pozwala trochę ich zaoszczędzić.

Szukając pracy w Danii z pewnością znajdziesz go w sektorze usług. Szczególnie w okresie letnim brakuje kelnerów, piekarzy, pracowników magazynów, pralni czy hoteli. Zimą zaś poszukiwane są osoby do obsługi stoisk świątecznych czy animacji dla dzieci. W tej branży możesz pracować sezonowo, bądź też znaleźć pracę na dłużej. Oczywiście w tym sektorze bardzo przyda się znajomość języka angielskiego, choć nie zawsze jest ona wymagana.

Opieka zdrowotna na wysokim poziomie

Decydując się na rozpoczęcie pracy w Danii nie musisz samodzielnie zajmować się kwestią ubezpieczenia zdrowotnego. Każda osoba zatrudniona otrzymuje bowiem tzw. żółtą kartę, uprawniającą do korzystania z opieki medycznej. Cała ta procedura trwa nawet kilka tygodni, stąd też wyjeżdżając do tego skandynawskiego kraju nie zapomnij zabrać ze sobą karty EKUZ, którą możesz wyrobić będąc jeszcze w Polsce.

Możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów

Bez względu na to czy pracujesz w samej stolicy – Kopenhadze, w innym dużym mieście czy też na wsi, wolny czas możesz spędzać na wiele sposobów. Dania to przede wszystkim kraj wspaniałych krajobrazów, mnóstwa zieleni, parków i roślinności. Można go zwiedzić wzdłuż i wszerz, wsiadając na dwa kółka, bowiem ścieżek rowerowych tutaj nie brakuje. Przebywając na jednej z setek duńskich wysp możesz wybrać się również na pieszą wędrówkę, spacer po plaży czy odwiedzić ogród zoologiczny, bądź muzeum, których w tym kraju nie brakuje. Każdy więc po pracy, bądź w weekendy z łatwością znajdzie interesujące zajęcie w czasie wolnym.

Wśród zalet nie może zbraknąć i wad

Decydując się na podjęcie pracy w Danii, czasem będziesz musiał też zmierzyć się z problemami, których nie zabraknie. Warto więc dobrze przygotować się do wyjazdu za granicę, by ograniczyć je do minimum.

Pracując w Danii możesz zarobić dużo więcej niż w Polce, jednak powinieneś zdać sobie sprawę, że koszty życia w tym kraju są równie wysokie. Ta różnica jest odczuwalna przede wszystkim na samym początku pobytu, kiedy to musisz zapłacić za wynajem mieszkania czy dokupić brakujące wyposażenie. Według danych Eurostatu, ceny jedzenia i napojów bezalkoholowych w Danii są najwyższymi w całej Unii Europejskiej. Kosztowna jest również sama podróż do Danii. Wynajęcie mieszka to koszt około 1500-3000 koron. Miesięczne wyżywienie kosztuje około 1000 koron. Do tego transport – około 120 koron na miesiąc i inne wydatki. Po podliczeniu miesięczne koszty utrzymania to kwota oscylująca między 3000-5000 koron. W porównaniu z polskimi realiami, to dość dużo, jednak biorąc pod uwagę wysokość pensji, zarobione pieniądze pozwolą Ci na życie oraz odłożenie gotówki.

Warto więc, wyjeżdżając do tego skandynawskiego kraju zabrać ze sobą trochę gotówki, która ułatwi Ci start w obcym kraju i pozwoli przeżyć do pierwszej wypłaty. Na podkreślenie zasługuje również fakt, iż decydując się na skorzystanie z ofert pracy przygotowywanych przez BlueCollar możesz liczyć na zwrot kosztów podróży oraz pomoc w organizacji zakwaterowania. W niektórych przypadkach, możesz nawet liczyć na dofinansowanie kosztów wynajmu. Pomożemy Ci również w załatwieniu wszelkich formalności związanych z wyjazdem i pobytem w kraju.

Jeśli kochasz słońce i ciepło, to zapewne klimat panujący w Danii cię nie zachwyci. Przez połowę roku jest tam bowiem szaro i chłodno. Pracując na zewnątrz warto więc zaopatrzyć się w wodoodporną odzież. Jednak piękno duńskich krajobrazów z pewnością wynagrodzi ci tą niedogodność.

Warto też przed wyjazdem do pracy nauczyć się choć trochę języka angielskiego. W wielu zawodów taka umiejętność nie jest wymagana, jednak na pewno pomorze Ci w nawiązywaniu nowych znajomości w obcym kraju.

Wyjazd do pracy w Danii, a zagrożenie COVID-19

Polacy podróżujący do Dani, którzy zostali w pełni zaszczepieni i posiadają odpowiedni certyfikat, bądź też były wcześniej zakażone wirusem SARS-CoV-2 i potwierdzą to pozytywnym wynikiem testu PCR wykonanym nie wcześniej niż 14 dni i nie później niż 12 miesięcy przed wjazdem, mogą wjechać na teren kraju bez konieczności wykonania testu i przebywania na kwarantannie.

Osoby niezaszczepione, by móc pracować na terenie Danii powinny posiadać negatywny test wykonany maksymalnie 72 godziny przed wjazdem do kraju – w przypadku testu PCR. Istnieje również możliwość przetestowania się po wjeździe do Danii, jednak należy to zrobić w ciągu 24 godzin.

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa, rząd Danii zdecydował się na wprowadzenie paszportu covidowego. Będziesz go musiał pokazać chcąc odwiedzić po pracy dyskotekę czy klub nocny. Bez niego nie zostaniesz wpuszczony do restauracji czy kawiarni, serwującej dania wewnątrz lokalu. Warto mieć go przy sobie udając się na większą imprezę czy koncert, czy też wybierając się do muzeum czy parku rozrywki. O okazanie paszportu covidowego zostaniesz poproszony również w szpitalu, ośrodku pomocy społecznej czy innych miejscach publicznych.

W tym kraju Polacy oszczędzają około 4 tys. zł miesięcznie

A jakie koszty czekają na nas po przyjeździe do Szwecji? Za wynajęcie dwupokojowego mieszkania w tym kraju zapłacimy ok. 4 tys. koron miesięcznie (razem z rachunkami). Ceny wynajmu mogą być różne w zależności od miasta, dzielnicy i standardu lokalu. Miesięczne wyżywienie jednej osoby to wydatek 2-3 tys. koron. Wielu Polaków pracujących w Szwecji korzysta z obiadów serwowanych w firmowych stołówkach. Taki posiłek – w formie tzw. szwedzkiego stołu – kosztuje w granicach 40-50 koron, czyli ok. 1000 koron na miesiąc. Doliczając do tego pozostałe wydatki na wyżywienie, bez oszczędzania zmieścisz się w kwocie 2,4 tys. koron.

Praca za granicą na produkcji 2022 oferty od zaraz

Szukaj Wszystkie Kategorie Praca od zaraz Praca bez znajomości języka Praca dla par Praca dla studentów Praca sezonowa Praca w Anglii Dam pracę w Anglii Szukam pracy w Anglii Praca w Austrii Dam pracę w Austrii Szukam pracy w Austrii Praca w Belgii Dam pracę w Belgii Szukam pracy w Belgii Praca w Czechach Dam pracę w Czechach Szukam pracy w Czechach Praca w Danii Dam pracę w Danii Szukam pracy w Danii Praca w Finlandii Dam pracę w Finlandii Szukam pracy w Finlandii Praca w Holandii Dam pracę w Holandii Szukam pracy w Holandii Praca w Niemczech Dam pracę w Niemczech Szukam pracy w Niemczech Praca w Norwegii Dam pracę w Norwegii Szukam pracy w Norwegii Praca w Szwajcarii Dam pracę w Szwajcarii Szukam pracy w Szwajcarii Praca w Szwecji Dam pracę w Szwecji Szukam pracy w Szwecji Praca we Francji Dam pracę we Francji Szukam pracy we Francji Wielka Brytania UK Dam pracę w Wielkiej Brytanii Praca w Irlandii Praca w Szkocji Praca w Walii Szukam pracy w Wielkiej Brytanii

Praca Dania – dam pracę w Danii – ogłoszenia w Poloniusz.pl

2022-08-18 (Logistyka, Dania, Kolding, Horsens, Vejle, Aarhus, Billund, Kierowca wózka widłowego)

STAWKA 138 DKK BRUTTO / GODZINĘ Rekrutacja: stała Prawo jazdy: tak (kategoria B) Zakwaterowanie: tak Znajomość języka: tak Doświadczenie: tak CV: tak

O naszej firmie: … pracy od 6.00 rano do 14.00 lub od 14.00 do 22.00 od Poniedziałku do Piątku.Wynagrodzenie: pierwsze 12 miesięcy 138 DKK brutto/h, po tym czasie 155 DKK brutto/h, plus 12,5% pieniędzy…

Oferty praca za granicą od zaraz 2022

Szukaj Wszystkie Kategorie Dam pracę za granicą (76) Praca w Anglii (412) Praca dla kierowcy w Anglii (14) Praca fizyczna w Anglii (69) Praca sezonowa w Anglii (51) Praca przy zbiorach w Anglii (47) Praca w Anglii na budowie (26) Praca w Anglii na magazynie (74) Praca w Anglii na produkcji (73) Praca w Anglii przy pakowaniu (67) Praca w Anglii przy sprzątaniu (29) Praca w Czechach (145) Praca dla kierowcy w Czechach (0) Praca fizyczna w Czechach (4) Praca sezonowa w Czechach (0) Praca przy zbiorach w Czechach (0) Praca w Czechach na budowie (0) Praca w Czechach na magazynie (25) Praca w Czechach na produkcji (82) Praca w Czechach przy pakowaniu (26) Praca w Czechach przy sprzątaniu (1) Praca w Danii (265) Praca dla kierowcy w Danii (4) Praca fizyczna w Danii (41) Praca sezonowa w Danii (28) Praca przy zbiorach w Danii (17) Praca w Danii na budowie (33) Praca w Danii na magazynie (37) Praca w Danii na produkcji (56) Praca w Danii przy pakowaniu (43) Praca w Danii przy sprzątaniu (15) Praca w Holandii (383) Praca dla kierowcy w Holandii (4) Praca fizyczna w Holandii (52) Praca sezonowa w Holandii (64) Praca w Holandii przy zbiorach (29) Praca w ogrodnictwie w Holandii (27) Praca w Holandii na budowie (39) Praca w Holandii na magazynie (68) Praca w Holandii na produkcji (69) Praca w Holandii przy pakowaniu (68) Praca w Holandii przy sprzątaniu (12) Praca w Niemczech (824) Praca dla kierowcy w Niemczech (37) Praca fizyczna w Niemczech (119) Praca sezonowa w Niemczech (91) Praca przy zbiorach w Niemczech (81) Praca w Niemczech na budowie (78) Praca w Niemczech na magazynie (151) Praca w Niemczech na produkcji (106) Praca w Niemczech przy pakowaniu (97) Praca w Niemczech przy sprzątaniu (53) Praca w Norwegii (283) Praca dla kierowcy w Norwegii (7) Praca fizyczna w Norwegii (49) Praca sezonowa w Norwegii (33) Praca przy zbiorach w Norwegii (24) Praca w Norwegii na budowie (22) Praca w Norwegii na magazynie (46) Praca w Norwegii na produkcji (51) Praca w Norwegii przy pakowaniu (48) Praca w Norwegii przy sprzątaniu (21) Praca w Szwecji (250) Praca dla kierowcy w Szwecji (1) Praca fizyczna w Szwecji (44) Praca sezonowa w Szwecji (31) Praca przy zbiorach w Szwecji (26) Praca w Szwecji na budowie (25) Praca w Szwecji na magazynie (35) Praca w Szwecji na produkcji (43) Praca w Szwecji przy pakowaniu (40) Praca w Szwecji przy sprzątaniu (23)

Kopenhaga

Wszystkie kategorie Praca od zaraz Praca bez znajomości jezyka Praca dla par Praca fizyczna Praca na magazynie Praca przy pakowaniu Praca w Anglii Praca fizyczna w Anglii Praca na magazynie w Anglii Praca przy pakowaniu w Anglii Praca w Belgii Praca fizyczna w Belgii Praca na magazynie w Belgii Praca przy pakowaniu w Belgii Praca w Czechach Praca fizyczna w Czechach Praca na magazynie w Czechach Praca przy pakowaniu w Czechach Praca w Danii Praca fizyczna w Danii Praca na magazynie w Danii Praca przy pakowaniu w Danii Praca w Holandii Praca fizyczna w Holandii Praca na magazynie w Holandii Praca przy pakowaniu w Holandii Praca w Islandii Praca fizyczna w Islandii Praca na magazynie w Islandii Praca przy pakowaniu w Islandii Praca w Niemczech Praca fizyczna w Niemczech Praca na magazynie w Niemczech Praca przy pakowaniu w Niemczech Praca w Norwegii Praca fizyczna w Norwegii Praca na magazynie w Norwegii Praca przy pakowaniu w Norwegii Praca w Szwecji Praca fizyczna w Szwecji Praca na magazynie w Szwecji Praca przy pakowaniu w Szwecji

Praca w Danii dla Polaków [oferty pracy, zarobki, agencje, opinie, prawo]

Jesteś niezadowolony ze swoich zarobków? Nie masz perspektyw na podwyżkę?

Wielu Polaków jest w takiej sytuacji. Żeby poprawić jakość życia, decydują się na emigrację zarobkową.

Od dłuższego czasu Wielka Brytania nie jest już jedynym kierunkiem takich wyjazdów. Coraz więcej Polaków decyduje się na pracę w Danii.

Rozważ ten kierunek — bez względu na to, czy myślisz o sezonowej pracy, czy stałym zatrudnieniu.

Z tego artykułu dowiesz się:

w jakich zawodach znajdziesz pracę w Danii i jak ją zdobyć legalnie

jakie są zarobki w Danii (i jak obliczyć wynagrodzenie netto)

po ilu latach możesz otrzymać emeryturę w Danii

jakie są ceny w Danii i na ile będzie Cię stać na miejscu.

Większość ofert pracy przez agencje pracy nie wymaga CV w języku duńskim. Musisz jednak przesłać CV po polsku. Stwórz CV w 5 minut i wyróżnij się na tle konkurencji.

Zobacz inne wzory, stwórz CV oraz list motywacyjny i pobierz dokumenty w PDF tutaj

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora: Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko! Stwórz CV teraz

Chcesz pracować w innym kraju lub np. tylko w wakacje? Praktyczne wskazówki znajdziesz w naszych artykułach:

1

Dla kogo praca w Danii i czego możesz spodziewać się na miejscu

Dania uchodzi za przyjazny kraj. Mieszkają tam sympatyczni ludzie, którzy słyną ze swojego spokojnego podejścia do życia i minimalizmu.

Co więcej—

Duńczycy cenią sobie fachowców, a tych wśród Polaków nie brakuje.

Według statystyk Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Kopenhadze, w Danii obecnie mieszka i pracuje ponad 30 tysięcy osób polskiego pochodzenia.

Na miejscu najłatwiej o pracę dla:

budowlańców

spawaczy

hydraulików

mechaników

elektryków.

Wśród Duńczyków brakuje specjalistów w tych branżach.

Oprócz tego Polacy mogą znaleźć zatrudnienie przy sprzątaniu i na produkcji. Duńczycy nie chcą wykonywać takiej pracy, bo uważają, że jest nieopłacalna.

Praca w Danii — opinie

Duńscy pracodawcy cenią sobie osoby zaangażowane oraz pracowite.

Są bardzo pozytywnie nastawieni do obcokrajowców.

Oprócz tego tworzą dobre warunki pracy, które wynikają z ich podejścia do życia:

Nie chciałbym być odbierany jako osoba, która zachłysnęła się Danią, ale obiektywnie oceniając – polski model rynku pracy wypada blado na tle Skandynawów.

Dlaczego? Etat to tylko 37 godzin tygodniowo, większość Duńczyków kończy pracę w piątek już o godzinie 12-stej lub 13-stej. W przypadku nadgodzin, szanująca się firma najpierw spyta się Ciebie, czy możesz zostać. Nie? Nie ma problemu! Niewidoczna jest hierarchia – jest oczywiście szef, lider grupy, ale w razie potrzeby oni również wykonują zadania szeregowych pracowników. Jesteśmy zespołem.

Poza tym, znikoma presja, dobra atmosfera. Dzięki temu lubię swoją pracę, sprawia mi ona przyjemność, a wynagrodzenie dodatkowo motywuje do jak najlepszego wykonywania swoich obowiązków — mówi w wywiadzie dla jednego z portali Tomasz, który pracuje w Danii od 2015 roku.

Wciąż nie jesteś pewien, czy wykonujesz pracę, która do Ciebie pasuje? Zobacz nasz poradnik: Jaki zawód wybrać? 20 porad, jak wybrać pracę, która do Ciebie pasuje

2 Jak znaleźć pracę w Danii legalnie i bezpiecznie [Nie tylko przez agencje pracy]

Aktualne oferty pracy w Danii znajdziesz przede wszystkim w internecie.

Agencje pracy i firmy poszukujące polskich pracowników do pracy w Danii ogłaszają się na różnych portalach, takich jak:

Ale—

Przeglądając oferty, zwróć szczególną uwagę na ogłoszeniodawców. Godne zaufania agencje pracy podają szczegółowe informację o sobie, w tym dane o posiadanych licencjach.

Jak sprawdzić wiarygodność agencji pracy

Sprawdzenie wiarygodności agencji pracy jest kluczowe dla Twojego bezpieczeństwa — szczególnie gdy wyjeżdżasz do pracy za granicę.

Możesz uważać, że weryfikowanie wiarygodności ogłoszeniodawcy to niepotrzebna strata czasu.

Wręcz przeciwnie:

Dzięki sprawdzeniu agencji pracy unikniesz problemów związanych z niewypłacaniem wynagrodzenia, zatrudnieniem na czarno, czy brakiem ubezpieczenia w Danii.

Pierwszy krok to weryfikacja firmy w rejestrze agencji zatrudnienia (KRAZ). Każda legalnie działająca agencja zatrudnienia w Polsce musi się tam znajdować.

Sama obecność w rejestrze nie świadczy jednak o tym, że firma jest wypłacalna i nie ma zadłużeń.

Dlatego w kolejnym kroku postaraj się to sprawdzić.

Brak zadłużeń agencji pracy możesz zweryfikować na dwa sposoby:

Poproś agencję pracy o zaświadczenie o niezaleganiu z rozliczeniami.

W siedzibie firmy, mailowo lub listownie możesz poprosić o okazanie zaświadczeń o niezaleganiu z rozliczeniami z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i Urzędem Skarbowym.

Udostępnienie takich danych będzie bardzo dobrze świadczyć o agencji, jednak możesz się też spotkać z odmową.

Firma nie ma obowiązku przedstawić Ci tych zaświadczeń — a sam nie masz możliwości zweryfikowania jej w ZUS i US. Firma musi złożyć wniosek o takie zaświadczenie samodzielnie.

Sprawdź agencję pracy w rejestrach dłużników.

W Polsce istnieje kilka rejestrów dłużników. Za opłatą od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych możesz uzyskać raport na temat danej firmy.

Zadłużona firma może znajdować się w jednym rejestrze, ale nie musi w innym. Rejestry są prowadzone niezależnie jako prywatne firmy i nie wymieniają się między sobą danymi.

Wskazówka: Sprawdź również opinie na temat danej agencji pracy w internecie. Nie zapomnij jednak zweryfikować autora opinii. Anonimowe, bardzo pozytywne opinie mogą być pisane na zlecenie agencji i celowo wprowadzać czytelników w błąd.

Na szczęście na agencjach pracy świat się nie kończy:

Bezpiecznie oferty pracy w Danii przez EURES

Jeśli zależy Ci na sprawdzonych ofertach pracy, zacznij od bazy EURES.

EURES to europejska sieć publicznych służb zatrudnienia oraz innych organizacji regionalnych, krajowych i międzynarodowych działających w obszarze zatrudnienia.

Sieć EURES została utworzona przez Komisję Europejską. Głównym zadaniem EURES jest wspieranie mobilności pracowników na poziomie transgranicznym i międzynarodowym poprzez ułatwianie im dostępu do legalnej pracy.

EURES obejmuje swoim zasięgiem:

kraje Unii Europejskiej

Norwegię

Islandię

Lichtenstein

Szwajcarię.

Jak szukać ofert pracy w Danii w bazie EURES?

W wyszukiwarce ofert pracy EURES zaznacz kraj „Dania” i wybierz opcję „Z flagą EURES”.

Oferty z flagą EURES to oferty pochodzące od pracodawców szczególnie otwartych na zatrudnienie obcokrajowców.

Warto przeglądać je regularnie, ponieważ co jakiś czas w bazie EURES pojawiają się nowe nabory na bardzo różne stanowiska: od pracy fizycznej po zawody specjalistyczne, wymagające wysokich kwalifikacji.

Oferty z flagą EURES zazwyczaj są dostępne w języku angielskim, ale czasem mają też tłumaczenie na język polski.

Czego dotyczą oferty bez flagi EURES? Są to zazwyczaj oferty skierowane do mieszkańców danego kraju. Nie oznacza to oczywiście, że na dane stanowisko nie mogą aplikować obcokrajowcy.

W takim przypadku będziesz jednak musiał znać język duński choćby w stopniu podstawowym, bo oferty pracy bez flagi EURES nie są tłumaczone na inne języki.

Wskazówka: W Polsce oferty legalnej pracy w Danii gromadzi również Centralna Baza Ofert Pracy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Praca na czarno w Danii

Wielu Polaków pracuje lub pracowało na czarno. Taki rodzaj zatrudnienia kojarzy się z większymi zarobkami na rękę.

Nie próbuj tego samego w Danii.

Szukaj pracy, w której otwarcie jest mowa o zatrudnieniu na duńską umowę o pracę.

Zdecydowanie nie gódź się na pracę na czarno (po duńsku sort arbejde).

Dlaczego?

Może mieć to bardzo nieprzyjemne konsekwencje dla Ciebie.

Duńczycy podchodzą do kwestii pracy na czarno bardzo poważnie.

Za nielegalną pracę grozi Cię:

wysoka grzywna

lub nawet pozbawienie wolności do jednego roku.

Może Ci się wydawać, że dobrze wychodzisz na pracy na czarno. Tak naprawdę najlepiej wychodzi na tym pracodawca.

Pracując na czarno w Danii nie masz:

ubezpieczenia od wypadków przy pracy

wynagrodzenia za nadgodziny

składek emerytalnych i prawa do zasiłku chorobowego

możliwości robienia zakupów na kredyt.

Dodatkowo, przy pracy na czarno istnieje ryzyko, że nie otrzymasz wynagrodzenia. W takim przypadku żaden organ prawny lub związek zawodowy nie będzie mógł pomóc Ci w dochodzeniu należności.

Jak sprawdzić, czy jesteś pracujesz w Danii legalnie?

Pracodawca w Danii ma obowiązek dostarczyć Ci duńską umowę o pracę najpóźniej w ciągu miesiąca od rozpoczęcia pracy.

Dodatkowo, masz prawo otrzymać kopię swojej umowy oraz comiesięcznego odcinka wypłaty.

Każdy pracodawca ma też obowiązek ubezpieczyć Cię od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Ważne: Zapytaj w agencji pracy o takie ubezpieczenie przed przyjęciem oferty.

Wskazówka: Wiele ważnych i pomocnych informacji na temat szukania pracy w Danii oraz duńskich przepisów prawa względem pracowników z zagranicy znajdziesz na tej stronie EURES.

Dania to nie jedyny kraj emigracji zarobkowej Polaków. Dowiedz się więcej: Jak i gdzie szukać pracy za granicą oraz dokąd wyjechać?

3 Zarobki w Danii

Dania to zamożny kraj, co powoduje, że zarobki są o wiele wyższe niż w Polsce.

Mimo wyższych cen, po opłaceniu kosztów życia w portfelu Duńczyka zostaje znacznie więcej pieniędzy.

Pracując w Danii też to odczujesz.

W przeciwieństwie do wielu innych krajów unijnych wybieranych jako kierunek emigracji zarobkowej, duńskie prawo zabrania niższych wynagrodzeń dla obcokrajowców.

Czyli—

Za wykonaną pracę należą Ci się takie same pieniądze bez względu na to, czy jesteś Polakiem czy rodowitym Duńczykiem.

Oto przykładowe zarobki brutto w Danii w pracach wymagających znajomości języka angielskiego:

spawacz szyn tramwajowych : około 200–220 DKK (115–126 zł) / godzinę

: około 200–220 DKK (115–126 zł) / godzinę hydraulik : około 170–190 DKK (98–109 zł) / godzinę

: około 170–190 DKK (98–109 zł) / godzinę mechanik przemysłowy – około 160–170 DKK (92–98 zł) / godzinę

– około 160–170 DKK (92–98 zł) / godzinę elektryk : około 160–170 DKK (92–98 zł) / godzinę

: około 160–170 DKK (92–98 zł) / godzinę budownictwo (malarze, murarze, brukarze): około 150–160 DKK (86–92 zł) / godzinę.

Często w przypadku zawodów specjalistycznych wymagane jest wykształcenie kierunkowe lub uprawnienia. Pamiętaj zatem, aby dobrze opisać swoje umiejętności w CV.

Wskazówka: Duńscy pracodawcy oczekują od pracowników braku nałogów. Jeśli nie posiadasz nałogów, możesz dodać wzmiankę na ten temat w CV i zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie w duńskiej firmie.

W Danii znajdziesz też pracę bez znajomości języka obcego (angielskiego czy duńskiego).

Ale—

W wielu przypadkach nie jest to stałe zatrudnienie, a praca sezonowa. Jest ona gorzej płatna. Oto stawki brutto:

praca na produkcji : około 80–90 DKK (46–52 zł) / godzinę

: około 80–90 DKK (46–52 zł) / godzinę praca na farmie krów : około 80 DKK (46 zł) / godzinę

: około 80 DKK (46 zł) / godzinę sprzątanie: około 80–90 DKK (46–52 zł) / godzinę.

Jedno jest pewne:

Bez względu na typ pracy, w Danii zarobisz więcej niż w Polsce. Nic dziwnego, że tak wielu Polaków decyduje się na emigrację zarobkową do tego kraju.

Bardzo często w Danii dostępna jest praca od zaraz. Zwłaszcza w przypadku zawodów gorzej płatnych, których Duńczycy nie chcą wykonywać samodzielnie.

Pracę sezonową możesz wykonywać zarówno w Polsce, jak i za granicą. Co się bardziej opłaca? Sprawdź: Praca sezonowa – jak szukać?

Zainteresowanie pracą w Danii rośnie. Pamiętaj o czytelnym i profesjonalnym CV. Stwórz CV w 5 minut i wyróżnij się na tle konkurencji.

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj

4

Warunki pracy w Danii od strony prawnej— wynagrodzenie minimalne, netto, brutto, podatek i emerytura

W Danii nie obowiązuje minimalne wynagrodzenie. Zasady wynagradzania pracowników określają między sobą związki zawodowe i związki pracodawców.

Nie funkcjonuje tutaj również coś takiego jak Kodeks pracy. Wszystkie kwestie typu długość urlopów czy wysokość wynagrodzeń są ustalane na poziomie umów związków zawodowych z pracodawcami.

To nie wszystko—

W Danii nie istnieje również żadna instytucja typu Inspekcja Pracy.

Nie ma zatem żadnego organu, który mógłby działać w zakresie ochrony interesów pracownika.

W przypadku nieprzestrzegania przez pracodawcę warunków umowy o pracę interweniować może jedynie związek zawodowy.

Wskazówka: Podejmując pracę w Danii koniecznie rozważ dołączenie do związku zawodowego. Związki zawodowe pomagają w sprawie wynagrodzeń, księgowości czy prawnych aspektów zatrudnienia. Są utrzymywane ze składek członkowskich.

Bardzo dobrą informacją dla Polaków szukających pracy w Danii jest kwestia języka umowy o pracę:

Obowiązkiem każdego pracodawcy w Danii jest sporządzenie umowy o pracę w języku zrozumiałym dla pracownika.

Zatem — zawsze wiesz, co podpisujesz.

Warunki pracy w Danii

Duńczycy dbają o aspekty socjalne, aby każdemu żyło się dobrze.

Nie zawsze gwarantuje to prawo — często jest to wynik ustaleń między związkami zawodowymi a pracodawcami.

Oto przykład:

Duńskie prawo przewiduje przerwy w pracy przeznaczone na posiłek lub odpoczynek:

Przerwa w pracy musi wynosić minimum pół godziny, a nie może być dłuższa niż godzina.

Prawo gwarantuje minimum 11 godzin odpoczynku w ciągu doby. Oznacza to, że maksymalny dzień pracy wynosi 13 godzin.

W trakcie 7-dniowego tygodnia pracy pracownik ma zagwarantowane minimum 24 godziny odpoczynku bez przerwy.

A gdy już się napracujesz, czas pomyśleć o emeryturze.

Emerytura w Danii dla Polaków

Jeśli zamierzasz podjąć zatrudnienie w Danii, rozważ pozostanie w tym kraju przez 5 lat.

Warto.

Dlaczego?

Duńska emerytura przysługuje Ci już po 5 latach pobytu (niekoniecznie pracy) w Danii.

Jeśli zamierzasz podjąć zatrudnienie w Danii, rozważ pozostanie w tym kraju przez 5 lat.

W świetle obecnych przepisów emerytura w Danii wyliczana jest według wzoru:

Wysokość pełnej emerytury x liczba lat pobytu w Danii / 40 = przysługująca emerytura

Co warto wiedzieć o emeryturze w Danii:

Aktualna wysokość pełnej emerytury państwowej to 13250 DKK (7630 zł) miesięcznie brutto dla singla lub 9780 DKK (5630 zł) miesięcznie brutto dla osoby żyjącej w związku.

Emerytura przysługuje obecnie osobom w wieku od 65 lat, jednak w 2022 roku wiek emerytalny zostanie podniesiony do 67 lat.

Na ten moment po 5 latach pobytu w Danii mógłbyś liczyć na emeryturę w wysokości około 650–900 zł miesięcznie.

Podatek w Danii dla Polaków

Opodatkowanie Duńczyków, jak i obcokrajowców, jest dokładnie takie samo. Aby dokonać obliczenia brutto netto dla wynagrodzenia w Danii, skorzystaj z tego kalkulatora.

Løn udregner oznacza Twoje miesięczne wynagrodzenie brutto.

Udbetalt pokazuje kwotę na rękę. Kalkulator automatycznie odlicza wszystkie podatki, w tym składki emerytalne.

Wyjeżdżając do pracy za granicę wyrób Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ. Dzięki niej w Danii i innych krajach UE będziesz mógł korzystać z opieki medycznej. Sprawdź nasz artykuł: Ubezpieczenie zdrowotne w pracy — w Polsce i za granicą [Przepisy i wskazówki]

5 Ceny w Danii — na co wystarczy Twoja wypłata?

Oto kilka kluczowych faktów:

Ceny jedzenia i napojów bezalkoholowych w Danii są najwyższe w całej Unii Europejskiej.

W Europie drożej jest tylko w Szwajcarii i Norwegii.

Czy powinno Cię to przerażać?

Zdecydowanie nie.

Pomimo wysokich cen Duńczykom i tak żyje się lepiej niż Polakom. Siła nabywcza dla średniej pensji krajowej w Danii jest o około 70% większa niż w Polsce.

Oznacza to, że przeciętny Duńczyk może kupić około 70% więcej dóbr i usług niż przeciętny Polak.

Znasz już swoje potencjalne zarobki w Danii.

Sprawdź teraz, ile zapłacisz za poszczególne produkty:

Butelka wody : około 4–10 DDK (2,30–5,75 zł)

: około 4–10 DDK (2,30–5,75 zł) Coca-cola w puszce : 10 DDK (5,75 zł)

: 10 DDK (5,75 zł) Mleko : 8 DDK (4,60 zł)

: 8 DDK (4,60 zł) Chleb : 4 DDK (2,30 zł)

: 4 DDK (2,30 zł) Obiad w restauracji : 150–300 DDK (85–170 zł)

: 150–300 DDK (85–170 zł) Czekolada : 16 DDK (9,20 zł)

: 16 DDK (9,20 zł) Bilet komunikacji miejskiej : około 30–40 DKK (17–23 zł)

: około 30–40 DKK (17–23 zł) Obiad typu street food: 60–80 DKK (35–45 zł).

Jeśli chodzi o mieszkanie—

Wynajem kawalerki w Danii to koszt około 7000 DKK (4000 zł) poza centrum miasta i około 9500 DKK (5500 zł) w centrum miasta.

Mieszkanie od agencji — czy warto?

Bardzo często agencje pracy zarabiają dodatkowo na wynajmie mieszkań. W ofertach pracy w Danii przez agencje zatrudnienia możesz spotkać się z informacją o gwarantowanym noclegu.

Niestety—

Wynajmowanie takiego mieszkania jest zazwyczaj droższe niż na wolnym rynku, a jego koszt będzie odliczany od Twojej wypłaty.

Przy pierwszej emigracji zarobkowej warto skorzystać z takiej oferty. Dzięki temu będzie Ci łatwiej przeprowadzić się, bo odpadnie Ci dodatkowy kłopot w postaci szukania zakwaterowania w Danii na własną rękę.

Docelowo, warto jednak pomyśleć o wynajęciu mieszkania samodzielnie, bo jest to po prostu bardziej opłacalne.

Oto co o zakwaterowaniu w Danii mówi pan Tomasz:

Przy okazji pierwszego wyjazdu kwestię zakwaterowania wzięła na siebie agencja pracy. Do Danii przyjechałem swoim samochodem. Początkowo mieszkaliśmy w przytulnym hotelu, następnie zorganizowano nam duży dom, w którym każdy miał swój pokój. Po wygaśnięciu kontraktu samodzielnie szukałem miejsca do życia.

Ty też możesz samodzielnie znaleźć sobie miejsce do życia, sprawdzić ceny samochodów czy elektroniki.

Skorzystaj z listy serwisów poniżej.

Przydatne linki, gdy wyjeżdżasz do pracy w Danii

Oto lista popularnych duńskich serwisów, dzięki którym będzie Ci łatwiej odnaleźć się na miejscu — ale pod warunkiem, że znasz język duński choć w stopniu komunikatywnym:

dba.dk – portal z ogłoszeniami typu OLX

bilbasen.dk – portal z ogłoszeniami motoryzacyjnymi

jobindex.dk – portal z ogłoszeniami o pracę

boliportal.dk – portal z ofertami wynajmu mieszkań

pricerunner.dk – porównywarka cen w różnych sklepach w Danii.

Wskazówka: Przed wyjazdem do pracy do Danii możesz też lepiej poznać życie na miejscu oglądając kanał YouTube Aleksandry Danielli.

Twoja pensja nie wystarcza na wymarzony standard życia? Sprawdź, jak negocjować wynagrodzenie.

Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

Zdecydowałeś się na pracę w Danii? A może po tym artykule stwierdziłeś, że jednak nie warto? Masz jakieś dodatkowe pytania lub pojawiły się u Ciebie wątpliwości? Daj znać w komentarzu poniżej.

oferty pracy w Danii dla Polaków

Wszystkie branże Administracja Biuro Administracja publiczna Budownictwo Doradztwo Konsulting Edukacja Nauka Szkolenia Elektronika Elektryka Finanse Bankowość Gastronomia Catering Grafika Fotografia Informatyka Telekomunikacja Inne Internet Multimedia Kadry HR Kosmetyka Fryzjerstwo Księgowość Podatki Medycyna Farmacja Nieruchomości Obsługa Klienta Sprzedaż Ochrona Opieka nad dziećmi i domem Opieka socjalna Praca fizyczna Prawo Produkcja Projektowanie Inżynieria Reklama Marketing PR Rekreacja Sport Ogrodnictwo i Rolnictwo Rozrywka Sztuka Media Serwis Technika Montaż Transport Spedycja Turystyka Hotelarstwo Ubezpieczenia Wydawnictwo Dziennikarstwo Zarządzanie Motoryzacja

Branża:

키워드에 대한 정보 kopenhaga praca dla polaków

다음은 Bing에서 kopenhaga praca dla polaków 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Zarobki w Danii, da się utrzymać? Pomoc finansowa? | @taadamiec

  • zycie w danii
  • życie w Danii
  • życie w dani
  • zycie w dani
  • tatiana adamiec
  • zarobek w danii
  • zarobki w Danii
  • stawka w danii
  • praca w danii
  • pracowac w danii
  • praca

Zarobki #w #Danii, #da #się #utrzymać? #Pomoc #finansowa? #| #@taadamiec


YouTube에서 kopenhaga praca dla polaków 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Zarobki w Danii, da się utrzymać? Pomoc finansowa? | @taadamiec | kopenhaga praca dla polaków, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

See also  카카 두 플럼 | 카카두플럼 효능과 부작용 잘 알고 드셔야해요~ 인기 답변 업데이트

Leave a Comment