Krótkie Podanie O Pracę Nauczyciela | Awanstv #56 Akty Prawne Regulujące Pracę Placówki/Szkoły/Przedszkola 22036 투표 이 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “krótkie podanie o pracę nauczyciela – AwansTV #56 Akty prawne regulujące pracę placówki/szkoły/przedszkola“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Aneta Szostak 이(가) 작성한 기사에는 조회수 7,494회 및 좋아요 61개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

krótkie podanie o pracę nauczyciela 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 AwansTV #56 Akty prawne regulujące pracę placówki/szkoły/przedszkola – krótkie podanie o pracę nauczyciela 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

\”Jakie akty prawne regulują pracę placówki/ szkoły/przedszkola ( te zewnętrzne i wewnątrzszkolne)? \”
👉To często zadawane przez Was pytanie. Kolejne pytanie – zajęcia otwarte, które to, jaka dokumentacja do nich obowiązuje.
Na to i wiele innych pytań postaram się odpowiedzieć.
Zapraszam – herbatka i kocyk obowiązkowo.

Zapraszam do zakupu naszego sztandarowego produktu, jakim jest AWANSOWNIK, czyli planer, pomocnik nauczyciela w awansie 😉
https://sklep.anetaszostak.pl/produkt/awansownik/
Zerknij też na:
stronę: https://anetaszostak.pl/
do sklepu: https://sklep.anetaszostak.pl/sklep/
facebook: https://www.facebook.com/kapeluszzkwiatami/?ref=bookmarks
instagram: https://www.instagram.com/kapelusz_z_kwiatami/

krótkie podanie o pracę nauczyciela 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Jak napisać podanie o pracę w szkole? Pobierz darmowy wzór!

Z kolei CV i list motywacyjny dostarczamy stricte na otwartą ofertę pracy w danej firmie. Jeśli jesteś nauczycielem i szukasz pracy, mamy dla …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: www.gowork.pl

Date Published: 8/16/2022

View: 2326

Wzór podania o pracę nauczyciela ~ podanieoprace.pl

Wzór podania o pracę nauczyciela … się z uprzejmą prośbą o przyjęcie mnie do pracy w Pana szkole na stanowisko nauczyciela matematyki.

+ 여기에 더 보기

Source: www.podanieoprace.pl

Date Published: 12/18/2021

View: 6859

Podanie o prace w szkole wzór do pobrania – umowypdf.pl

Podanie powinno być krótkie, czytelne i konkretne, pozostałe dane pracodawca znajdzie w CV. Podanie o pracę nauczyciela wzór chomikuj.

+ 여기에 보기

Source: umowypdf.pl

Date Published: 7/8/2022

View: 7004

Podanie o pracę – Lider pracy

Uprzejmie proszę o przyjecie mnie do pracy w Szkole Podstawowej nr. 306 na stanowisko nauczyciela języka polskiego. Posiadam trzyletnie doświadczenie oraz …

+ 여기에 표시

Source: www.liderpracy.pl

Date Published: 9/19/2021

View: 394

주제와 관련된 이미지 krótkie podanie o pracę nauczyciela

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 AwansTV #56 Akty prawne regulujące pracę placówki/szkoły/przedszkola. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

AwansTV #56 Akty prawne regulujące pracę placówki/szkoły/przedszkola
AwansTV #56 Akty prawne regulujące pracę placówki/szkoły/przedszkola

주제에 대한 기사 평가 krótkie podanie o pracę nauczyciela

  • Author: Aneta Szostak
  • Views: 조회수 7,494회
  • Likes: 좋아요 61개
  • Date Published: 2019. 11. 26.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=NFGi2fQwlrI

Jak napisać podanie o pracę jako nauczyciel?

Szanowny Panie Dyrektorze, Zwracam się z uprzejmą prośbą o rozważenie mojej kandydatury na stanowisko nauczyciela przedszkolnego w Przedszkolu nr 1 w Warszawie. Jako osoba bardzo zaangażowana w swoją pracę i kompetentna, chcę zapewnić o tym, że moja praca będzie przez Państwa zauważona i oceniona pozytywnie.

Jak napisać podanie o pracę w szkole?

Dokument formalny, jakim jest podanie o pracę w szkole albo wypowiedzenie umowy o pracę, przypomina list motywacyjny lub tradycyjny życiorys. Tu podobnie w prawym górnym rogu napisz nazwę miejscowości i datę wysłania podania, a niżej, z lewej strony, Twoje dane osobowe i kontaktowe (te same co w CV).

Jak zatytułować podanie o pracę?

Możemy zatytułować pismo po prostu jako „podanie o pracę„, pomijając jednocześnie zwrot do adresata. Ewentualnie możliwe jest zastosowanie formuły „szanowni państwo”, jeżeli zwracamy się do konkretnej osoby.

Jak pytać o pracę w szkole?

najlepiej złożyć bezpośrednio do rąk własnych dyrekcji. Warto zatem wykonać na początek kilka telefonów i porozmawiać bezpośrednio z dyrektorem szkoły. Wtedy od razu zostaniesz zapamiętanym kandydatem, a uzupełnieniem rozmowy będzie właśnie podanie o pracę nauczyciela.

Jak starać się o pracę nauczyciela?

Pierwsza rzecz, jaką powinieneś zrobić szukając pracy nauczyciela, to stworzenie listy szkół i ośrodków edukacyjnych, w których najbardziej chciałbyś pracować. Odwiedź ich strony internetowe, zobacz, czy nie prowadzą obecnie rekrutacji na interesujące Cię stanowisko i sprawdź wymagania.

Jak napisać podanie o pracę?

Warto, wyróżnić się by być dobrze zapamiętanym:
  1. data i miejscowość;
  2. imię i nazwisko, adres oraz dane kontaktowe;
  3. dane firmy, do której wysyłasz podanie;
  4. treść podania z tytułem “Podanie o pracę“;
  5. podpis;
  6. opcjonalnie: informacja o załącznikach (np. CV).

Jak poprawnie napisać podanie?

· w prawym górnym rogu piszemy miejscowość i datę (dzień, miesiąc, rok) złożenia podania. · po prawej stronie, pod danymi osobowymi i datą złożenia podania, piszemy, do kogo jest skierowane podanie. · następnie na środku piszemy wielkimi literami: PODANIE · pod tym napisem powinna się znaleźć treść podania.

Jak napisać podanie o pracę bez doświadczenia?

Skoro nie masz doświadczenia zawodowego, napisz szerzej o swoich kwalifikacjach. Tak jak przy wpisywaniu umiejętności do CV, w podaniu wpisz kompetencje związane ze stanowiskiem, które chcesz zdobyć. Pamiętaj, żeby napisać również o swoich umiejętnościach miękkich — według badań pracodawcy bardzo je cenią.

Jak napisać CV nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej?

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w podsumowaniu powinien napisać o swoim wykształceniu, doświadczeniu zawodowym i osiągnięciach. Może również wspomnieć, jaki ma cel zawodowy i co motywuje go do pracy, szczególnie gdy pisze CV bez doświadczenia lub proste CV.

Czym można motywować swoją prośbę?

Uzasadnienie – należy umotywować swoją prośbę przy pomocy zwrotów: „prośbę swoją motywuję tym, że…”, „prośbę uzasadniam tym, że…”, „prośbę uważam za uzasadnioną, ponieważ…”; Zakończenie – po uzasadnieniu należy ponownie poprosić o pozytywne rozpatrzenie prośby; Odręczny podpis.

Jak umotywować chęć podjęcia pracy?

Należy przedstawić firmę, jako miejsce pracy, którego poszukujemy i które spełni nasze oczekiwania jako pracownika. Przy czym należy przekonać pracodawcę, że my również dołożymy wszelkich starań, aby być uczciwym, rzetelnym pracownikiem, który będzie działał na dobro przyszłości firmy.

Jak napisać podanie o pracę w przedszkolu jako pomoc nauczyciela?

Szanowna Pani, Zwracam się z uprzejmą prośbą o przyjęcie mnie na stanowisko pomocy nauczyciela w przedszkolu Wesołe Żabki w Białymstoku. Zdobyłam już doświadczenie w pracy z dziećmi, które chciałabym wykorzystać przy wsparciu Państwa personelu. Dlaczego uważam, że warto mnie zatrudnić?

Jak napisać podanie o pracę bez doświadczenia?

Skoro nie masz doświadczenia zawodowego, napisz szerzej o swoich kwalifikacjach. Tak jak przy wpisywaniu umiejętności do CV, w podaniu wpisz kompetencje związane ze stanowiskiem, które chcesz zdobyć. Pamiętaj, żeby napisać również o swoich umiejętnościach miękkich — według badań pracodawcy bardzo je cenią.

Jakie dokumenty złożyć do pracy jako nauczyciel?

8 dokumentów potrzebnych do zatrudnienia nauczyciela
  • 6 wymogów do weryfikacji.
  • Dokumenty potwierdzające kwalifikacje.
  • Oświadczenie w przedmiocie danych osobowych kandydata.
  • Oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnej i innych wymogach.
  • Informacja z KRK.
  • Informacja z CROD.

Jak napisać CV nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej?

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w podsumowaniu powinien napisać o swoim wykształceniu, doświadczeniu zawodowym i osiągnięciach. Może również wspomnieć, jaki ma cel zawodowy i co motywuje go do pracy, szczególnie gdy pisze CV bez doświadczenia lub proste CV.

Jak napisać podanie?

Podanie powinno mieć stały układ poszczególnych elementów i być napisane prostym, zrozumiałym językiem. W naszym wniosku nie powinniśmy zawierać żadnych wypowiedzi emocjonalnych. Za to musimy zachować przejrzystość konstrukcji oraz bardzo rzeczowy, konkretny i zwięzły sposób wypowiedzi.

Podanie o pracę nauczyciela: wzór i wskazówki, jak je napisać

Podanie o pracę nauczyciela to dokument, który przypomina list motywacyjny, ale nim nie jest. Nie wysyłasz podania w odpowiedzi na ofertę pracy. Robisz to, bo chcesz uczyć w danej szkole i zaproponować swoją kandydaturę, pomimo że nie jest prowadzona rekrutacja na stanowisko nauczyciela.

Czy to działa? Jeśli nie spróbujesz, to się nie przekonasz.

W tym artykule wyjaśnimy:

kiedy warto napisać podanie o pracę nauczyciela

jak napisać podanie o pracę nauczyciela (np. edukacji wczesnoszkolnej)

czym różni się podanie o pracę nauczyciela od listu motywacyjnego.

Chcesz od razu napisać podanie o pracę nauczyciela? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony i gotowe wzory podań o pracę do uzupełnienia jednym kliknięciem. Stwórz podanie o pracę w 5 minut tutaj.

Zobacz inne szablony, stwórz podanie o pracę i pobierz dokument w PDF tutaj.

Stwórz podanie o pracę teraz

Podanie o pracę nauczyciela — Wzór

Miejscowość, data Jan Tomczyk Numer telefonu Adres e-mail Imię i nazwisko adresata Dyrektor Pełna nazwa szkoły Adres szkoły Szanowny Panie Dyrektorze, zwracam się z propozycją zatrudnienia mnie w charakterze nauczyciela języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 4 w Częstochowie. Chcę zaoferować Państwu nie tylko swoje bogate doświadczenie w pracy w szkolnictwie, lecz także zaangażowanie i szeroką wiedzę. Od 8 lat pracuję jako nauczyciel języka polskiego w szkole podstawowej. Moi uczniowie odnoszą sukcesy na olimpiadach ogólnohumanistycznych. Jako wychowawca klas 4-8 zachęcam podopiecznych do zdobywania jak najszerszej wiedzy, wyrażania własnego zdania i tworzenia ambitnych planów na przyszłe życie zawodowe. W Państwa szkole chciałbym organizować zajęcia dodatkowe, w tym kółko teatralne i warsztaty dziennikarskie. Wiem, że tego typu inicjatyw w Szkole Podstawowej nr 4 brakuje. Moje kwalifikacje, a także duże poczucie misji pozwalają zaangażować się w rozwijanie kompetencji humanistycznych uczniów. Do swojego podania dołączam CV. Z ogromną przyjemnością spotkam się z Państwem i odpowiem na pytania dotyczące mojej kandydatury na stanowisko nauczyciela języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 4 w Częstochowie. Z wyrazami szacunku, Jan Tomczyk Załącznik: Curriculum Vitae

Zobacz też: Podanie o pracę — wzór podania o przyjęcie do pracy [Wzór PDF i DOC]

Podanie o pracę nauczyciel w przedszkolu – Wzór

Miejscowość, data Jan Tomczyk Numer telefonu Adres e-mail Imię i nazwisko adresata Dyrektor Pełna nazwa szkoły Adres szkoły Szanowny Panie Dyrektorze,

Zwracam się z uprzejmą prośbą o rozważenie mojej kandydatury na stanowisko nauczyciela przedszkolnego w Przedszkolu nr 1 w Warszawie. Jako osoba bardzo zaangażowana w swoją pracę i kompetentna, chcę zapewnić o tym, że moja praca będzie przez Państwa zauważona i oceniona pozytywnie. Jestem nauczycielem edukacji przedszkolnej, który ogromną wagę przykłada do metod nauczania. Zdaję sobie sprawę, że od najmłodszego wieku należy rozwijać w dzieciach kompetencje związane ze zdobywaniem wiedzy. Właśnie to przygotowanie do przyszłej edukacji interesuje mnie zawodowo. Pracowałam zarówno w szkole prywatnej, jak i państwowej. W obu placówkach chwalono mnie za dobrą komunikację z rodzicami i umiejętność szybkiego i skutecznego rozwiązywania problemów. Wyrażam dużą nadzieję na możliwość spotkania się z Państwem podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Chętnie odpowiem na Państwa pytania. Z wyrazami szacunku Kamila Nowak Załącznik: Curriculum Vitae

Praca w przedszkolu może być równie satysfakcjonująca, jak w szkole. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat dokumentów aplikacyjnych w tej placówce, przeczytaj: Podanie o pracę nauczyciela przedszkola [wzór z omówieniem].

Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

2. Podanie o pracę jako nauczyciel — jak je napisać?

Podanie o pracę jako nauczyciel to dokument, który wysyła się w sytuacji, w której kandydat proponuje dyrekcji szkoły swoją kandydaturę pomimo braku rekrutacji na dane stanowisko. Trzeba w tym piśmie przedstawić bardzo mocne argumenty. Jak to zrobić?

Podanie o pracę a list motywacyjny — to podstawowa kwestia do przemyślenia. Pamiętaj, że nie są to tożsame dokumenty. W podaniu o pracę nie możesz odnieść się do oferty zatrudnienia, bo jej po prostu nie ma. Musisz przekonać dyrekcję szkoły, że potrzebuje w swoim zespole nauczycieli kogoś takiego jak Ty. Oto jak to zrobić:

Jak napisać podanie o pracę jako nauczyciel?

Pamiętaj o takich formalnościach, jak wpisanie daty złożenia podania wraz z miejscowością. Po lewej stronie wpisz swoje dane osobowe, a po prawej — dane dyrektora szkoły oraz nazwę i adres placówki, do której wysyłasz podanie. Pierwszy akapit podania potraktuj jako wstęp. Poproś w nim o rozpatrzenie Twojej kandydatury lub wprost o zatrudnienie Cię na stanowisku nauczyciela. Już we wstępie napisz, co możesz zaoferować szkole, pracując w niej jako nauczyciel. W podaniu o pracę nauczyciela nie musisz pisać o tak oczywistych sprawach jak wykształcenie kierunkowe. Możesz za to zachęcić adresata podania do zapoznania się z Twoim CV. W podaniu o pracę nauczyciela warto opisać swoje plany i pomysły na usprawnienie pewnych procesów w szkole. Chodzi o pokazanie, jaką wartość przyniesiesz dyrektorowi szkoły, jeśli Cię zatrudni. Pamiętaj, że celem podania jest zainteresowanie dyrekcji Twoją kandydaturą. Wysłanie tego dokumentu powinno skutkować zaproszeniem na rozmowę o pracę. Dlatego w ostatnim akapicie napisz wprost, że masz nadzieję na możliwość spotkania podczas rozmowy kwalifikacyjnej. W podaniu o pracę nie trzeba zamieszczać klauzuli o ochronie danych. Podobnie w liście motywacyjnym klauzula nie jest potrzebna. Upewnij się jednak, że dodałeś zgodę RODO do CV.

Mam nadzieję, że teraz wiesz już jak napisać podanie o pracę nauczyciela. Jeśli zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, koniecznie się do niej dobrze przygotuj.

Zdecyduj, w jakim wymiarze etatu decydujesz się podjąć pracę (jeśli starasz się o zatrudnienie za granicą, musisz pamiętać o tym, że ustawowy czas pracy nauczycieli różni się w zależności od kraju), jakie są Twoje oczekiwania finansowe i od kiedy możesz zacząć.

Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

Podanie o pracę w szkole — wzór i 5 wskazówek, jak napisać

Podanie o pracę w szkole to doskonała okazja, by pokazać, że świadomie kierujesz swoją karierą i jesteś ponadprzeciętnie zmotywowany do pracy. Dlaczego?

Większość osób zwykle biernie czeka na wymarzoną ofertę, a potem masowo wysyła podobne dokumenty aplikacyjne. W takim tłoku łatwo przegapić nawet bardzo dobrego kandydata. Tymczasem podanie do dyrektora szkoły wysyła się z własnej inicjatywy, jeśli dana placówka obecnie nie prowadzi rekrutacji.

Z tego artykułu dowiesz się, jak napisać podanie o pracę w szkole. Skorzystaj z naszych porad, a to właśnie do Ciebie w pierwszej kolejności odezwie się dyrektor szkoły, gdy ruszy proces rekrutacji.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Stwórz profesjonalne CV teraz! NIE TAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Podanie o pracę w szkole — wzór

Miejscowość, data Agnieszka Dokładnicka Numer telefonu Adres e-mail Imię i nazwisko dyrektora szkoły Dyrektor Nazwa szkoły Adres szkoły PODANIE O PRACĘ Szanowna Pani Dyrektor, zwracam się z uprzejmą prośbą o zatrudnienie mnie w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu w charakterze sekretarza szkoły. Mam ponad 7-letnie doświadczenie w pracy w publicznych placówkach oświatowych (poprzednio w szkole specjalnej), a także dobry kontakt z dziećmi i współpracownikami. Do tej pory z powodzeniem nadzorowałam pracę 6 osób — pracowników sekretariatu i referentów. Wierzę, że to doświadczenie pomoże mi nadzorować pracę sekretariatu w Pani szkole. W poprzednim miejscu pracy współtworzyłam też arkusz organizacyjny szkoły, który pozwolił wyeliminować wolne godziny między lekcjami w klasach IV-VIII oraz przyczynił się do większej satysfakcji z zajęć zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. W Pani szkole mogłabym wprowadzić podobne usprawnienia. Dziękuję za poświęcony mi czas. W załączniku przesyłam moje CV oraz referencje od poprzednich pracodawców. Z przyjemnością spotkam się z Panią osobiście, aby szerzej opowiedzieć o moim doświadczeniu i odpowiedzieć na wszystkie pytania. Z wyrazami szacunku Agnieszka Dokładnicka Załączniki: Curriculum Vitae Referencje

Powyższe przykładowe podanie o pracę jako sekretarz w szkole dobrze pokazuje, z jakich elementów składa się taki dokument. Teraz pokażę Ci, jak go napisać w 5 prostych krokach, by zrobić dobre wrażenie na dyrekcji. Wyślij je razem z profesjonalnym CV, a wzrosną Twoje szanse na dostanie pracy.

1. Podanie o pracę w szkole zacznij od danych kontaktowych

Dokument formalny, jakim jest podanie o pracę w szkole albo wypowiedzenie umowy o pracę, przypomina list motywacyjny lub tradycyjny życiorys. Tu podobnie w prawym górnym rogu napisz nazwę miejscowości i datę wysłania podania, a niżej, z lewej strony, Twoje dane osobowe i kontaktowe (te same co w CV).

W tym miejscu wystarczy, że wymienisz swoje imię i nazwisko, numer telefonu i adres e-mail. Jeśli piszesz podanie o pracę nauczyciela, możesz dodać też datę urodzenia. Podobnie jak w CV, podawanie stanu cywilnego czy adresu zamieszkania jest zbędne i niepotrzebnie wydłuża dokument.

Niżej napisz imię i nazwisko adresata. Pamiętaj, że podanie o pracę w szkole należy zaadresować do dyrektora, a nie dyrektorki szkoły — nawet jeśli tę funkcję sprawuje kobieta. Dr hab. Marek Łaziński z Uniwersytetu Warszawskiego zwraca uwagę, że dla wielu osób forma żeńska wciąż może brzmieć lekceważąco.

W podaniu do dyrektora szkoły napisz również adres i pełną nazwę placówki (nawet jeśli jest długa) — np. I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Limanowskiego w Warszawie. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na stronie internetowej szkoły.

Zobacz, jak poprawnie zaadresować podanie o pracę w szkole:

Podanie o pracę w szkole — wzór danych kontaktowych

Miejscowość, data Agnieszka Dokładnicka Numer telefonu Adres e-mail Imię i nazwisko dyrektora szkoły Dyrektor Nazwa szkoły Adres szkoły

2. Na początku podania o pracę w szkole napisz, na jakie stanowisko aplikujesz

…i zadbaj o poprawne nazewnictwo. Np. podanie o pracę sekretarki w szkole jest czymś innym niż podanie o pracę sekretarza szkoły. Z kolei odpowiednikiem tego stanowiska w szkołach niepublicznych jest dyrektor ds. administracji.

W prośbie do dyrektora szkoły możesz też napisać, dlaczego zależy Ci na pracy w tej konkretnej placówce. Powodem mogą być np. pozytywne opinie na jej temat lub chęć podjęcia nowych wyzwań zawodowych. Jednak zadbaj, by Twoje podanie do dyrekcji szkoły — podobnie jak list motywacyjny — było krótkie (wystarczy 1 strona A4).

Zobacz przykładowy wzór wstępu do podania o pracę w szkole:

Podanie o pracę w szkole — wzór wstępu

Szanowna Pani Dyrektor, zwracam się z uprzejmą prośbą o zatrudnienie mnie w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu w charakterze sekretarza szkoły.

3. W podaniu o pracę do szkoły opisz swoje atuty i osiągnięcia

Twoje atuty zawodowe to ważny element nie tylko CV, ale też podania o pracę w szkole — to właśnie z tym dokumentem dyrektor zapozna się w pierwszej kolejności. Dlatego krótko wymień swoje największe osiągnięcia. Pokaż, jak wykorzystujesz umiejętności i kwalifikacje opisane w CV w codziennej pracy.

Jeśli nie wiesz, które kompetencje wybrać, poszukaj ofert pracy na podobnym stanowisku, np. w szkołach niepublicznych lub w prywatnych firmach. Dzięki temu zobaczysz, czego oczekują pracodawcy i które atuty z Twojego CV zasługują na szerszy komentarz. Napisz, co sam możesz zaoferować pracodawcy.

Piszesz podanie o pracę do szkoły i CV bez doświadczenia zawodowego? Wspomnij o studiach lub praktykach i wolontariatach. Napisz, w jaki sposób te doświadczenia pomogą Ci w realizacji zadań. Zakres obowiązków na wybranych stanowiskach znajdziesz w ustawie Prawo oświatowe oraz Ustawie z dn. 28 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych.

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

W podaniu o pracę do szkoły możesz wspomnieć również o swoich umiejętnościach miękkich. Jak bowiem wynika z raportu przygotowanego przez LinkedIn, aż dla 92% rekruterów są one równie ważne lub nawet ważniejsze od umiejętności twardych (np. znajomości programów).

Zobacz, jak podkreślić swoje atuty w podaniu o pracę do dyrektora szkoły:

Podanie o pracę w szkole — wzór rozwinięcia

Mam ponad 7-letnie doświadczenie w pracy w publicznych placówkach oświatowych(poprzednio w szkole specjalnej), a także dobry kontakt z dziećmi i współpracownikami. Do tej pory z powodzeniem nadzorowałam pracę 6 osób — pracowników sekretariatu i referentów. Wierzę, że to doświadczenie pomoże mi nadzorować pracę sekretariatu w Pani szkole. W poprzednim miejscu pracy współtworzyłam też arkusz organizacyjny szkoły, który pozwolił wyeliminować wolne godziny między lekcjami w klasach IV-VIII oraz przyczynił się do większej satysfakcji z zajęć zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. W Pani szkole mogłabym wprowadzić podobne usprawnienia.

4. W podaniu o pracę w szkole wyraź nadzieję na kontakt

Na końcu podania o pracę w szkole wyraź nadzieję na spotkanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. W dobrym tonie będzie również podziękowanie dyrektorowi za czas poświęcony na przeczytanie Twojego dokumentu.

Do podania dołącz również curriculum vitae oraz referencje od byłych pracodawców (jeśli je posiadasz). W ten sposób pokażesz, że poważnie podchodzisz do procesu rekrutacji.

Zobacz, jak profesjonalnie zakończyć podanie o pracę do szkoły:

Podanie o pracę w szkole — wzór zakończenia

Dziękuję za poświęcony mi czas. W załączniku przesyłam moje CV oraz referencje od poprzednich pracodawców. Z przyjemnością spotkam się z Panią osobiście, aby szerzej opowiedzieć o moim doświadczeniu i odpowiedzieć na wszystkie pytania. Z wyrazami szacunku Agnieszka Dokładnicka Załączniki: Curriculum Vitae Referencje

5. Zadbaj, by Twoje podanie o pracę w szkole wyglądało atrakcyjnie

Na końcu zadbaj o profesjonalny wygląd podania do dyrektora szkoły. Dodaj przerwy między kolejnymi akapitami i wyróżnij kluczowe informacje — dzięki temu dokument będzie czytelny. Następnie sprawdź podanie i CV pod kątem ewentualnych błędów (np. ortograficznych i interpunkcyjnych).

Dopasuj też wygląd CV do wyglądu i treści podania o pracę w szkole. Możesz to zrobić, korzystając z programu do pisania CV oraz naszego kreatora listów motywacyjnych. Jeśli Twoje dokumenty będą wyglądały profesjonalnie, pracodawca odniesie wrażenie, że dalej może być tylko lepiej.

Przyłóż się również do pisania maila z CV i podaniem o pracę w szkole. W 4-5 zdaniach wyjaśnij powód swojej aplikacji i opisz swoje największe osiągnięcie zawodowe. Dzięki temu dyrektor chętniej zapozna się z przesłanymi przez Ciebie dokumentami.

Zobacz też wzór podania o rozwiązanie umowy o pracę.

Jeśli piszesz podanie o pracę w szkole i uważasz, że jakaś kwestia wymaga dodatkowego komentarza, możesz zadać mi pytanie pod tym artykułem.

jak napisać i kiedy warto je złożyć?

Wiele osób żyje w błędnym przeświadczeniu, że podanie o pracę to to samo, co list motywacyjny. Nic bardziej mylnego. Podanie o pracę i list motywacyjny to dwa, zupełnie różne pisma. Chociaż mogą się one wzajemnie uzupełniać i zmierzają do osiągnięcia tego samego skutku, stosuje się je odmiennych sytuacjach. Czym jest podanie o przyjęcie do pracy? Jak je napisać? Czym różni się od listu motywacyjnego?

Na rynku pracy zatrudniający szczególnie cenią osoby zaangażowane i wykazujące chęć do pracy. Nawet jeśli nie masz doświadczenia, ale zależy Ci na danym stanowisku, warto pokazać potencjalnemu pracodawcy, że jesteś odpowiednim kandydatem. W tym celu najlepszym sposobem jest napisanie podania o pracę.

Podanie o pracę to sygnał, że wyjątkowo zależy Ci na danym stanowisku, gdyż nie jest tylko odpowiedzią na ogłoszenie zatrudniającego, ale dowodem na zaangażowanie osoby ubiegającej się o zatrudnienie. Jak napisać odpowiednie podanie o pracę? Jakie elementy powinno zawierać? I kto powinien takie podanie napisać? W tym artykule odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania oraz podamy przykładowy wzór podania o pracę.

Czym jest podanie o pracę?

Podanie o pracę to pismo, które wysyłamy do pracodawcy, który obecnie nie prowadzi rekrutacji i nie szuka nowego pracownika. Używa się tego mechanizmu po to, aby w razie przyszłej rekrutacji pracodawca o nas pamiętał. W podaniu o pracę zawiera się informację o tym, że jesteśmy zainteresowani współpracą z daną firmą i posiadamy wiedzę i kompetencje, odpowiednie, by zajmować dane stanowisko.

Wysłanie podania o pracę do danej firmy, w której nie jest aktualnie prowadzony proces rekrutacyjny to częsta praktyka. Kiedy pracodawca nie ogłasza, że szuka kandydatów do pracy, a nas bardzo interesuje posada w jego firmie, możemy z własnej inicjatywy zwrócić się do niego z podaniem. Taki krok świadczy o dużej motywacji i nawet jeśli przedsiębiorstwo nie oferuje wolnych stanowisk, nadawca podania może być lepiej zapamiętany.

Niejednokrotnie firmy prowadzą też odrębną bazę danych, skupiającą dane osób, które kiedyś złożyły podanie do pracy albo nie udało im się pozytywnie przejść rekrutacji, chociaż zrobiły bardzo dobre wrażenie. Ta baza danych wykorzystywana jest wtedy, gdy pracodawca znów prowadzi rekrutację na podobne stanowisko. Wtedy zamiast wywieszać ogłoszenie, pracownicy kadr dzwonią do poszczególnych osób z listy, proponując im pracę lub zapraszając ich na rozmowę o pracę.

Podanie o pracę cel Prośba o przyznanie etatu na danym stanowisku adresat Pismo kierowane ogólnie – do prezesa/dyrektora firmy styl Oficjalny, raczej oschły forma Z zasady krótkie sytuacja użytkowa W sytuacji braku jawnej rekrutacji w danej firmie

Podanie o przyjęcie do pracy może nam zatem skrócić drogę rekrutacji albo przynajmniej sprawić, że pracodawca nas zapamięta. Jeżeli zależy nam na posadzie w konkretnej firmie, na konkretnym stanowisku, warto takie podanie o pracę wysłać.

Podanie o pracę jest dość specyficznym dokumentem. Wiele osób błędnie podaje, że podanie o pracę i list motywacyjny to takie same pisma, które mają takie samo zadanie. Nic bardziej mylnego. Podanie o pracę jest pismem, które kierujemy do pracodawcy z prośbą o zatrudnienie. Zamieszczamy w nim informację o tym, że chcielibyśmy podjąć pracę w danej firmie na danym stanowisku. Dalej krótko opisujemy, dlaczego chcielibyśmy otrzymać tą pracę i jakie posiadamy cechy pozwalające na dobre wykonywanie powierzonych obowiązków.

Aby pokazać różnicę pomiędzy tymi dwoma pismami wypunktujemy główne różnice pomiędzy nimi. Poniżej kilka różnic pomiędzy listem motywacyjnym, a podanie m o pracę:

dokument piszemy z własnej woli w odróżnieniu do listu motywacyjnego, który piszemy w odpowiedzi na wymagania w ogłoszeniu o pracy;

w podaniu o pracę należy użyć ogólnych zwrotów grzecznościowych np.: dyrektor, właściciel;

w liście motywacyjnym wskazane jest większe zainteresowanie firmą i należy zamieścić w nim zwrot grzecznościowy do konkretnej osoby poprzez: tytuł lub imię i stanowisko osoby do której piszemy np.: Szanowny Pan, mgr inż. Jan Kowalski, Prezes Spółki „xxx”.

Podanie o pracę – co powinno zawierać?

Podanie o pracę powinno zawierać niezbędne elementy, takie jak:

imię i nazwisko, adres oraz dane kontaktowe (po lewej stronie, pod datą i miejscowością);

data i miejscowość (prawy górny róg kartki w formacie A4);

dane firmy, do której wysyłasz podanie (można skierować podanie do działu HR lub bezpośrednio do kierownika);

tytuł “Podanie o pracę” i odpowiednią treść;

podpis (pod treścią podania, po prawej stronie);

informacja o załącznikach (np. dyplomy, CV itd.).

Wszystkie wymienione powyżej elementy są bardzo ważne, jednak najważniejsza w podaniu o pracę jest jego treść. Co należy napisać, aby zainteresować potencjalnego pracodawcę? Ważne jest, aby konkretnie wskazać stanowisko, na które aplikujesz oraz poinformować o kwalifikacjach i doświadczeniu, które sprawiają, że jesteś odpowiednim kandydatem. Wszystkie niezbędne informacje dla pracodawcy znajdują się w CV, jednak podanie o pracę powinno dodatkowo przekonać zatrudniającego i wskazać argumenty, które go zachęcą do zatrudnienia aplikującego.

Swoją kandydaturę trzeba także odpowiednio umotywować. W tym celu można skorzystać z informacji wymienionych w CV i do nich nawiązać. Odpowiednie umotywowanie podania może być decydujące w procesie rozpatrywania Twojej prośby, dlatego należy szczególnie zadbać o ten fragment podania. Często podania o pracę są do siebie bardzo podobne i może to zniechęcić oraz znudzić pracodawcę. Dlatego też wskazane jest, aby wykazać się oryginalnością, nie kłamać oraz nie stosować utartych frazesów. Podanie warto zakończyć prośbą o pozytywne rozpatrzenie kandydatury, zachęcić do kontaktu i zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.

Oprócz odpowiedniej treści, należy również zwrócić uwagę, aby podanie było przejrzyste i schludne, gdyż świadczy to o adresacie. Podanie o pracę powinno przedstawić nasz nienaganny wizerunek i pokazać, że jesteśmy osobą aktywną, zaangażowaną i dokładną. Taki wizerunek sprawi, że pracodawca chętniej rozważy naszą kandydaturę i zaprosi na rozmowę kwalifikacyjną.

Budowa podania o pracę:

Jak każdy dokument również podanie o pracę posiada określone elementy budowy spotykane min. w CV czy liście motywacyjnym. Oto one:

miejscowość i data, nasze dane adresowe i personalne, dane kontaktowe odbiorcy, zwrot grzecznościowy, właściwa treść podania, własnoręczny podpis, ewentualna lista załączników.

Podanie o pracę – wzór uniwersalny

Treść podania o pracę zależy od tego, o jakie stanowisko się ubiegamy, jakie mamy doświadczenie, kwalifikacje oraz zainteresowania. Można jednak skorzystać z uniwersalnego wzoru podania o pracę, który da się odpowiednio modyfikować i dostosować do własnych potrzeb. Nie istnieje wzór uniwersalny, który będzie właściwy dla każdej osoby, na każde stanowisko i do każdej firmy. Przedstawiamy jednak pewną formułę, którą możesz uzupełnić i pozmieniać wedle uznania.

Wzór podania o pracę – co powinno się w nim znaleźć?

Bardzo ważne jest, aby według ustalonych zasad zawrzeć w nim takie dane jak: miejscowość i datę, dane osobowe, adresowe i kontaktowe, nazwę firmy i jej dane adresowe, nagłówek podania (np. PODANIE O PRACĘ), główną treść dokumentu, zwrot grzecznościowy (z poważaniem, z wyrazami szacunku itp.), własnoręczny podpis oraz listę załączników.

Określenie miejscowości i aktualnej daty powinno się zawrzeć w prawym, górnym rogu pisma. Miesiąc w dacie można napisać zarówno słownie, jak i liczbą. Przy formie słownej musimy jednak pamiętać o podstawowych zasadach gramatyki i ortografii. Nie piszemy „5 kwiecień”, a „5 kwietnia”.

W lewym górnym rogu strony powinniśmy natomiast umieścić określenie nadawcy pisma, to znaczy imię i nazwisko, adres oraz dane kontaktowe, czyli adres mailowy i telefon. To bardzo ważne, ponieważ dzięki tym informacjom pracodawca będzie mógł się z nami skontaktować.

Poniżej miejscowości, daty oraz danych nadawcy pisma, po prawej stronie umieszczamy dane adresata, czyli imię i nazwisko (nazwa firmy, jeżeli nie znamy osoby, do której kierujemy pismo), nazwę firmy oraz dokładny adres jej siedziby. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak poprawnie zwrócić się do potencjalnego pracodawcy, spójrz na poprzedni akapit: „Podanie do pracy – przydatne zwroty”.

Kolejnym elementem pisma jest nagłówek. Możemy zwrócić się do adresata słowami „szanowni państwo”, ale w kontekście dużych firm, warto na środku pisma napisać dużymi literami „podanie o pracę”, tak by nasz list nie zagubił się gdzieś w natłoku poczty. W ten sposób od razu będzie wiadomo, że należy go przekazać do kadr.

„Co do treści pisma, należy wskazać, że składa się ona z dwóch części. W tak zwanym petitum musimy napisać w skrócie, jaką mamy prośbę. Druga część będzie natomiast uzasadnieniem tej prośby. Można po prostu napisać: zwracam się z prośbą o zatrudnienie mnie w Państwa firmie na stanowisku X. W uzasadnieniu wykażmy, jakie posiadamy doświadczenie i wiedzę oraz dlaczego to właśnie my powinniśmy zostać zatrudnieni na danym stanowisku. Dodatkowo można wskazać na posiadane cechy charakteru, które czynią z nas idealnych kandydatów.” – Ewa Sztuczka, Aplikuj.pl

Podanie o pracę należy zakończyć zwrotem grzecznościowym, wyrażającym chęć uczestnictwa w rozmowie kwalifikacyjnej (patrz: poprzedni akapit „Podanie do pracy – przydatne zwroty”). U dołu pisma należy się natomiast podpisać. Nie wchodzi przy tym w grę wydruk podpisu, ani żadna inna forma poza ręczną. Oczywiście możemy napisać na komputerze „Stanisław Kowalski”, ale nad imieniem i nazwiskiem należy zostawić miejsce na klasyczny, odręczny podpis.

Jeżeli nie czujemy się na siłach, aby samodzielnie skonstruować chwytliwe podanie o przyjęcie do pracy, wzór podania o pracę znajdziemy w Internecie. Warto jednak przerobić go w taki sposób, aby był na swój sposób charakterystyczny i oryginalny.

Jak uzupełnić treści podania o pracę

Poniżej omawiamy szablonową treść typowego podania o pracę ze wskazówkami, jak je uzupełniać danymi na nasz temat.

Zwracam się do Państwa z prośbą zatrudnienia mnie do pracy w (nazwa firmy) na stanowisku (nazwa stanowiska). Ukończyłem szkołę (nazwa szkoły), o kierunku/specjalności (nazwa kierunku studiów albo tytułu zawodowego). Chciałbym pracować w Państwa firmie, ponieważ… (tutaj napisz zwięźle, jednak rzeczowo, dlaczego zależy Ci na pracy w danej firmie). Zdobyte wykształcenie, doświadczenie oraz zainteresowania pozwolą mi odpowiednio realizować powierzone mi obowiązki. Ze swojej strony zapewniam pełne zaangażowanie do pracy i dołożę wszelkich starań, aby pozytywnie wpłynąć na rozwój firmy. Jestem osobą (tutaj wpisz odpowiednie cechy charakteru, np. sumienną, odpowiedzialną, ambitną, szybko się uczę). Odbyłem staż i praktyki w (nazwa firmy), które pozwoliły mi zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu (tu wpisz, jakie posiadasz umiejętności, które przydadzą się w nowej pracy). Przez (okres pracy, np. dwa lata, rok) pracowałam w (nazwa byłej/obecnej firmy) na stanowisku (wpisz nazwę zajmowanego stanowiska). Do moich obowiązków należało (wpisz, czym się zajmowałeś i co jest istotne z punktu widzenia przyszłego pracodawcy, np. obsługa klientów, sporządzanie dokumentacji, organizacja wyjazdów grupowych itp.). Do podania o pracę dołączam również niezbędną dokumentację, która potwierdza zdobyte przeze mnie wykształcenie oraz kwalifikacje (na końcu podania dopisz, jakie załączniki przesyłasz i oczywiście je załącz). Mam nadzieję na pozytywne rozpatrzenie mojej kandydatury i to, że otrzymam możliwość uczestnictwa w procesie rekrutacyjnym, aby móc zasilić szeregi Państwa firmy.

Przykładowy wzór podania o pracę:

Warszawa, dnia 22.03.2016 r. Adam Nowak

ul. Kasztanowa 33/44

02-200 Warszawa Dyrektor ds. Rekrutacji

Magazyn A1 Europe

ul. Cyprysowa 12

03-300 Warszawa Podanie o pracę Zwracam się z uprzejmą prośbą o zatrudnienie mnie w Państwa firmie na stanowisku operator wózka widłowego. Praca w Państwa firmie w pełni odpowiada moim oczekiwaniom i pozwoli na wykorzystanie moich umiejętności i doświadczenia zdobytego podczas wcześniejszej pracy zawodowej. Przez ostanie 4 lata pracowałem w magazynie firmy RR Druk Polska na stanowisku operator wózków widłowych. Posiadam niezbędne kwalifikacje oraz wiedzę potrzebną do właściwego wykonywania obowiązków na podanym stanowisku pracy. Jestem osobą komunikatywną o pogodnym usposobieniu, dodatkowo moje cechy charakteru to uczciwość, punktualność, pracowitość. Dodatkowo posiadam kierunkowe wykształcenie techniczne. W załączeniu przesyłam moje CV oraz list motywacyjny. Bardzo proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego podania. Adam Nowak

Podanie do pracy – przydatne zwroty (wzór podania)

Przede wszystkim w podaniu o pracę musimy zachować maksymalnie grzecznościową formę. Wszelkie zwroty „Pan”, „Pani”, okazując w ten sposób szacunek naszemu adresatowi. Język listu powinien być formalny i oficjalny. Żadne potoczne zwroty nie będą mile widziane.

Nie jest to wiadomość dla kolegi, ani list miłosny, dlatego unikamy słów „witam” i „dzień dobry”. Możemy zatytułować pismo po prostu jako „podanie o pracę„, pomijając jednocześnie zwrot do adresata. Ewentualnie możliwe jest zastosowanie formuły „szanowni państwo”, jeżeli zwracamy się do konkretnej osoby. Jeśli naszym adresatem jest osoba, pełniąca ściśle określoną funkcję, powinniśmy ją tytułować z użyciem stanowiska i stopnia służbowego, czyli na przykład „Szanowna Pani Dyrektor”.

Nasze podanie powinniśmy zakończyć formułą pożegnalną. W tym przypadku również unikamy nieformalnych zwrotów, jak chociażby „pozdrawiam”. Możemy je skierować do kolegi lub koleżanki, ale nie do potencjalnego pracodawcy. Bardziej stosowne będzie chociażby: „z wyrazami szacunku”.

Przydatne zwroty przywitanie Szanowna Pan/i X Szanowni Państwo Szanowna Pani Dyrektor wstęp Zwracam się z prośbą Piszę w sprawie rozwinięcie Z przyjemnością spotkam się z Państwem na rozmowie kwalifikacyjnej i szerzej opowiem o zdobytej przeze mnie wiedzy i doświadczeniu Mam nadzieję, że w kolejnej, prowadzonej przez Państwa rekrutacji, będę mógł zaprezentować swoją kandydaturę na rozmowie kwalifikacyjnej zakończenie Z wyrazami szacunku Z poważaniem

Istotne jest również odpowiednie sformułowanie prośby. Robimy to w pierwszym akapicie naszego pisma, aby zasygnalizować naszą wolę. Z pewnością nieodpowiednim słowem będzie „żądam”, ponieważ nie wypada rozkazywać przyszłemu pracodawcy. Należy również unikać słowa „wnoszę”, ponieważ nie jesteśmy na sali sądowej i nie chcemy sprawić wrażenia służbisty. Najbardziej neutralnym zwrotem może okazać się po prostu „zwracam się z prośbą”. Podkreślenie, iż jest to prośba, kierowana do pracodawcy działa bardzo pozytywnie. Podkreślamy w ten sposób dominujące bądź co bądź stanowisko pracodawcy, a także, że zależy nam na danej posadzie.

Standardowym i jednocześnie niezbędnym zakończeniem podania o pracę musi być również wskazanie, że jesteśmy gotowi spotkać się z naszym pracodawcą na rozmowie kwalifikacyjnej. Może brzmieć to mniej więcej tak: „Liczę, że będę mógł zaprezentować swoją kandydaturę na rozmowie kwalifikacyjnej”.

Przykładowe wzory podań o pracę:

Kiedy warto wysłać podanie o pracę?

Podanie o pracę może znaleźć zastosowanie w kilku sytuacjach:

Po pierwsze wtedy, gdy interesujące nas stanowisko jest bardzo oblegane, na jedno miejsce „czai” się dziesięciu kandydatów, a rekrutacja prowadzona jest stosunkowo rzadko. W takiej sytuacji mamy możliwość wyróżnienia się na tle innych kandydatów. Jeżeli pracodawca dostrzeże naszą determinację, być może zechce zaprosić nas na jedną z rozmów kwalifikacyjnych. Po drugie podanie do pracy znajduje zastosowanie w odniesieniu do stażystów/praktykantów, którzy odbyli w danej firmie staż lub praktykę i spodobała im się ta praca. Z uwagi jednak na brak wolnych etatów, nie zostali zatrudnieni. Wysyłając do pracodawcy podanie o przyjęcie do pracy mamy szansę przypomnieć mu o swoim istnieniu, o tym, że sprawdziliśmy się jako stażyści i być może będzie on o nas pamiętał przy okazji kolejnej rekrutacji. Trzecim powodem dla wysłania podania o pracę jest sytuacja, w której mamy małe doświadczenie (albo nie mamy żadnego doświadczenia) w danej pracy, ponieważ dopiero ukończyliśmy studia albo postanowiliśmy zmienić zawód, ale chcemy wykazać się ogromną motywacją i determinacją do zdobycia pracy u danego pracodawcy. Istnieje szansa, że ten spojrzy na nas przychylnym okiem i da nam szansę sprawdzić się na rozmowie kwalifikacyjnej lub chociażby na stażu.

Celem składania podania o pracę może być wreszcie zwyczajny kaprys. Po prostu chcielibyśmy pracować w danej firmie, ale ona tymczasowo nie prowadzi żadnej rekrutacji. Podanie to metoda delikatnego zaznaczenia, że jesteśmy i bylibyśmy zainteresowani daną posadą, w przypadku prowadzenia rekrutacji.

Kto powinien napisać podanie o pracę i kiedy?

Podanie o przyjęcie do pracy może napisać każdy, ale działanie takie jest szczególnie zalecane osobom młodym, które dopiero zaczynają zdobywać doświadczenie na rynku pracy. Takie pismo może dodatkowo zachęcić pracodawcę, pokazując naszą motywację do pracy i ogromną chęć przyjęcia danego stanowiska.

Kolejną grupą osób, która powinna zdecydować się na napisanie podania o pracę są osoby aplikujące na bardzo oblegane stanowiska. Szczególnie na takie, gdzie rekrutacja jest przeprowadzana rzadko i można ją przeoczyć. Podanie o pracę może w tym wypadku zwiększyć szansę, że pracodawca sam się odezwie – nawet poza procesem rekrutacji.

Podanie o pracę sprawdza się również wtedy, gdy odbyłeś staż lub praktyki w danym przedsiębiorstwie, ale nie prowadzi ono obecnie rekrutacji. Wówczas wysłanie podania o pracę będzie dobrym pomysłem. Pracodawca zauważy, że jesteś zainteresowany dalszą współpracą i zależy Ci na tym stanowisku.

Jak napisać podanie o przyjęcie do pracy?

Podanie o przyjęcie do pracy to dokument, z którym zwracamy się do pracodawcy poza procesem rekrutacyjnym. Jeśli zależy Ci na danym stanowisku, takie pismo może bardzo pomóc, gdyż ukazuje zaangażowanie i ambicje kandydata. Podanie powinno być bardziej oficjalne niż list motywacyjny oraz znacznie krótsze – najlepiej, aby zajmowało pół strony, maksymalnie do trzech czwartych formatu A4. Jak napisać podanie o pracę? Jak powinna zostać poprawnie sformułowana prośba o przyjęcie do pracy?

Dwie główne zasady, których każda osoba, starająca się o posadę, powinna przestrzegać: Pierwszą zasadą jest to, aby nie popełniać błędów gramatycznych i ortograficznych. Sprawdź pismo trzy razy i upewnij się, że nie zawiera ono żadnych omyłek. Takie błędy źle o Tobie świadczą i z pewnością nie zachęcą pracodawcy do zatrudnienia właśnie Ciebie. Poza tym zadbaj o wyjustowanie (wyrównanie po obu stronach) tekstu oraz podzielenie go na przejrzyste akapity. Pismo musi być schludne i eleganckie. Drugą zasadą jest natomiast konieczność wyróżnienia się. Pisząc podanie do pracy, pomyśl o tym, że setki, a może nawet tysiące osób aplikują do tej firmy. Jeżeli chcesz zdobyć wymarzoną pracę, musisz się wyróżnić. Podkreśl zatem swoje zalety i umiejętności i w ten sposób podbij serce pracodawcy.

Podobnie jak w liście motywacyjnym, na wstępie podania należy zaznaczyć na jakie stanowisko w firmie aplikujesz. W rozwinięciu pokrótce opisz swoje umiejętności i doświadczenie, udowadniając, że to właśnie Ty jesteś odpowiednim kandydatem na wybrane stanowisko. Pamiętaj, że w przypadku podania o przyjęcie do pracy format jest ograniczony i dokument ten nie powinien być zbyt długi. Wymień więc te kwalifikacje, które będą najlepiej dostosowane do wymogów pracodawcy. Poinformuj o załączonych do podania dokumentach (np. CV, dyplomy) i wyraź chęć spotkania na rozmowie kwalifikacyjnej. Jakimi zasadami należy się kierować, pisząc podanie o pracę?

Częstym błędem popełnianym przez osoby, wysyłające do pracodawcy podanie o pracę, jest to, że ich pismo jest nudne i sztampowe. Formułując takie podanie trzeba się natomiast wyróżnić. Pismo to musi mówić o tym, że jesteśmy najlepszymi kandydatami na dane stanowisko i nikt nie wykona tej pracy lepiej, niż my.

Drugą zasadą jest to, aby nie popełniać błędów gramatycznych i ortograficznych. Sprawdź pismo trzy razy i upewnij się, że nie zawiera ono żadnych omyłek. Takie błędy źle o Tobie świadczą i z pewnością nie zachęcą pracodawcy do zatrudnienia właśnie Ciebie. Poza tym zadbaj o wyjustowanie (wyrównanie po obu stronach) tekstu oraz podzielenie go na przejrzyste akapity. Pismo musi być schludne i eleganckie.

Trzecią zasadą jest natomiast konieczność wyróżnienia się. Pisząc podanie do pracy, pomyśl o tym, że setki, a może nawet tysiące osób aplikują do tej firmy. Jeżeli chcesz zdobyć wymarzoną pracę, musisz się wyróżnić. Podkreśl zatem swoje zalety i umiejętności i w ten sposób podbij serce pracodawcy.

Podanie o pracę a list motywacyjny

Wiele osób myli podanie o przyjęcie do pracy z listem motywacyjnym. Chociaż celem wysyłania obydwu pism jest prośba o przyjęcie do pracy, to jednak pełnią odmienne funkcje. Nie należy więc stosować ich zamiennie, lecz traktować jako wzajemne uzupełnienie. Najważniejszą i fundamentalną różnicą między podaniem o pracę a listem motywacyjnym jest fakt, że podanie wysyłamy do potencjalnego zleceniodawcy z własnej inicjatywy, a dokumenty aplikacyjne, czyli CV i list motywacyjny, na prośbę pracodawcy – czyli wówczas, gdy prowadzona jest rekrutacja na dane stanowisko.

Oprócz celu wysłania dokumentu, list motywacyjny i podanie do pracy różnią się także adresatem. W przypadku podania zwracamy się bezpośrednio do prezesa lub dyrektora firmy, a w przypadku listu powinniśmy zwrócić się do konkretnej osoby z imienia i nazwiska. Oba pisma różnią się także stylem wypowiedzi. Podanie ma charakter bardziej oficjalny, a list motywacyjny może silniej zindywidualizowany. Znaczące różnice pojawiają się także w długości dokumentów. Podanie o przyjęcie do pracy jest zdecydowanie krótsze niż list motywacyjny i zawiera więcej konkretów, aniżeli obietnic.

Podanie o pracę może znacznie ułatwić zdobycie wymarzonego stanowiska, nawet jeśli nie masz doświadczenia lub aktualnie nie jest prowadzona na nie rekrutacja. Warto zatem poświęcić trochę czasu na napisanie poprawnego i skutecznego podania, bo często dzięki niemu możesz wywołać pozytywne pierwsze wrażenie na przyszłym pracodawcy. Warto zatem, aby był odpowiednio przemyślany oraz pokazywał, że jesteś osobą ambitną, zaangażowaną i otwartą na nowe doświadczenia.

Podanie o pracę w szkole – jak szukać pracy jako nauczyciel?

Podanie o pracę często błędnie wrzucane jest do jednego worka wraz z listem motywacyjnym. Jednak jest istotna różnica pomiędzy tymi dwoma dokumentami. List motywacyjny dołączasz do CV i wysyłasz w odpowiedzi na ofertę pracy. Podanie o pracę z kolei wysyłasz do potencjalnego pracodawcy, kiedy nie jest uruchomiony żaden proces rekrutacyjny.

Czym różni się podanie o pracę od listu motywacyjnego?

Podanie o pracę jest specyficznym dokumentem, który zamiennie – niestety błędnie – nazywany jest listem motywacyjnym. Jednak oprócz podstawowej różnicy, którą wyjaśniono powyżej, jest jeszcze jedna, dość zasadnicza. Konstruując podanie o pracę, precyzyjnie wyjaśniasz pracodawcy, że:

bardzo zależy ci na podjęciu pracy w jego firmie,

dlaczego tak bardzo ci na tym zależy,

co może zyskać firma, podejmując z tobą współpracę,

dlaczego to właśnie ty jesteś idealnym kandydatem, którego kandydaturę warto rozważyć w przyszłości.

List motywacyjny z kolei zawiera skonkretyzowaną odpowiedź na wymagania pracodawcy zawarte w ogłoszeniu o pracę. Ponadto aplikowanie za pomocą podania o pracę jest bardzo dobrym wyjściem dla osób, które nie mają jeszcze doświadczenia zawodowego lub starają się np. o posadę nauczyciela. Gdy nauczyciel szuka pracy, robi to znacznie wcześniej, niż pojawia się oferta. Dlatego jest to jeden z tych zawodów, w których podanie o pracę odgrywa najważniejszą rolę.

Podanie o pracę w szkole

Nauczyciele, czy to początkujący, czy praktykujący w ostatnim czasie mają większe problemy ze znalezieniem zatrudnienia. Zdarza się, że muszą pracować w kilku szkołach jednocześnie, by wyrobić odpowiednią dla etatu liczbę godzin. Jak wspomniano powyżej, poszukiwania warto rozpocząć znacznie wcześniej niż w okresie wakacyjnym. Warto także stale monitorować placówki i być w stałym kontakcie z dyrekcją. Dlatego, zanim zostanie ogłoszony nabór na konkretne stanowisko, warto wystosować podanie o pracę do kilku szkół, w których chcesz pracować. Dlaczego lepiej złożyć kilka egzemplarzy podania o pracę w szkole? Ponieważ może się okazać, że odezwą się tylko z jednej, ale równie dobrze mogą odezwać się z kilku placówek, które całościowo złożą się na pełny etat.

Podanie o pracę w szkole podstawowej, liceum, technikum etc. najlepiej złożyć bezpośrednio do rąk własnych dyrekcji. Warto zatem wykonać na początek kilka telefonów i porozmawiać bezpośrednio z dyrektorem szkoły. Wtedy od razu zostaniesz zapamiętanym kandydatem, a uzupełnieniem rozmowy będzie właśnie podanie o pracę nauczyciela.

Jak przygotować podanie o pracę? Schemat jest dość prosty. Jednak od jego zawartości zależeć będzie powodzenie przy obsadzaniu wakatów. Na układ podania o pracę składają się:

data i miejscowość

imię, nazwisko, tytuł zawodowy

adresat pisma (np. Dyrekcja)

nagłówek, czyli „Podanie”

zawartość tekstowa (umotywowana prośba o zatrudnienie, osiągnięcia, wizja)

podpis (podpis powinien być odręczny)

informacja o załączonych dokumentach (dyplomy, wyróżnienia).

Przygotowane pismo powinno być krótkie, zwięzłe i na temat. Zawartość tekstowa musi być wolna od błędów ortograficznych, gramatycznych, językowych czy interpunkcyjnych. Estetyczna forma i umiejętne dopasowanie treści to podstawa dobrze skonstruowanego podania.

Przykład podania o pracę

Warszawa, dn. 27.04.2018 Janina Kowalska ul. Akacji 5 05-798 Warszawa Dyrekcja ZSO nr 77 im. Małego Księcia ul. Pole 53 05-799 Warszawa Podanie o pracę Zwracam się z prośbą o zatrudnienie mnie w Państwa szkole w charakterze nauczyciela Wychowania Fizycznego. Posiadam wszelkie niezbędne kwalifikacje, wykształcenie oraz doświadczenie w pracy z młodzieżą. Jestem laureatką lokalnych rozgrywek siatkarskich oraz wyścigów rowerowych. Na swoim koncie mam I miejsce w zawodach biegowych na 400m oraz udział w półmaratonie. Prowadziłam sekcję taneczną oraz siatkarską dla młodzieży. Jestem przekonana, że moja pasja i wiedza idealnie komponują się z misją szkoły, którą zamierzam współtworzyć. Mam w planach kontynuację dotychczas wypracowanej ścieżki rozwoju sportowego szkoły, a także nowe pomysły, które pozwolą sławić placówkę w nieznanych dotąd obszarach sportowych. Za Państwa pozwoleniem poprowadzę sekcję cheerleaderską, która dopingować będzie zespoły siatkarskie podczas imprez sportowych, odbywających się na terenie miasta. Uprzejmie proszę o rozpatrzenie mojej kandydatury. Janina Kowalska

Jak szukać pracy w szkole?

Poszukiwanie pracy zazwyczaj jest czasochłonne i wymaga sporego zaangażowania ze strony kandydata. Będąc nauczycielem, masz kilka sposobów, jak szukać pracy w szkole:

bezpośrednia wizyta w szkole,

poczta pantoflowa,

biuletyn informacji publicznej,

bazy ofert pracy dla nauczycieli,

fora, grupy w social mediach

strony z ogłoszeniami w sieci.

Jeśli szukasz pracy jako nauczyciel, pierwsze swoje kroki skieruj do szkół. Tam uzyskasz informacje, czy będzie prowadzona rekrutacja na stanowisko, które cię interesuje oraz w jakim wymiarze czasu pracy. Będzie też szansa bezpośrednio porozmawiać z Dyrekcją. Pozwoli to dać się poznać z jak najlepszej strony. Oczywiście starając się o pracę w szkole, warto mieć przy sobie CV. Czasami jest tak, że od razu padnie propozycja pracy, a w ramach uzupełniania formalności, zostaniesz poproszony o dołączenie podania o pracę.

Warto pytać wśród znajomych, zwłaszcza nauczycieli. Czasami wakat zwalnia się nawet w środku roku z powodu choroby, ciąży itd. Kto pyta, nie traci szansy.

Biuletyn Informacji Publicznej – oferty pracy, a raczej konkursy pojawiają się i tu. Zwłaszcza w placówkach samorządowych dotowanych przez miasto.

Baza Ofert Pracy dla Nauczycieli – aby sprawdzić, czy czeka na ciebie wakat lub zastępstwo, wejdź na stronę Ministerstwa Edukacji Narodowej i wybierz interesujące cię województwo.

Fora internetowe, grupy w social mediach – przepływ informacji na forach czy w sm nie zawsze jest aktualny. Natomiast jeżeli śledzisz na bieżąco wpisy, masz szansę dowiedzieć się, że w szkole x zwolni się miejsce, „bo Pani Marysia jest w ciąży i niebawem pójdzie na macierzyński.”.

Nie demonizujmy tu także portali ogłoszeniowych. Co prawda znacznie częściej znajdziesz tu ogłoszenie w stylu „Polonistka szuka pracy”, czy „Nauczyciel W-F szuka pracy”, niż „Praca dla nauczyciela W-F”. Jednak zdarzają się i takie oferty pracy. Jeśli się one pojawiają, skoncentrowane są głównie na nauczycielach języków obcych, którzy także często poszukują pracy np. w prywatnych szkołach językowych. Prywatne placówki oświatowe także inwestują w jakościowe ogłoszenia na znanych portalach. Przykładowo na portalu Praca.pl znajdują się oferty pracy dla nauczycieli różnych specjalizacji głównie w szkołach niepublicznych.

CV nauczyciela do szkoły

Nauczyciel poza podaniem o pracę dołącza także CV. Jak powinno wyglądać CV nauczyciela do szkoły? Przede wszystkim oscyluj wokół mocnych fraz, które niejako przypisane są nauczycielom. Podkreślaj je, opisując swoje doświadczenie zawodowe. W podsumowaniu opisz swoje mocne strony oraz chwal się osiągnięciami. Przytocz także swoje cele zawodowe, plany na przyszłość. Podkreśl wykształcenie oraz umiejętności, zwłaszcza te, które są wymogiem kierowanym pod adresem dobrego nauczyciela.

Jeżeli nie aplikujesz na konkretną ofertę, na początek możesz sprawdzić dowolne ogłoszenie o pracę dla nauczyciela. W treści wyszczególnione są zazwyczaj wymagania, jakie stawia szkoła przed nauczycielem konkretnej specjalizacji. Opieraj się na nich, podkreślając swoje walory nauczycielskie.

Przygotuj podsumowanie zawodowe, w którym znajdzie się skrótowy opis twoich kompetencji, najważniejsze osiągnięcia zawodowe i twoje plany związane z pracą w konkretnej placówce szkolnej. Nie pisz tu dodatkowego podania, niech to będzie nie więcej niż 4 zdania. Pigułka informacji o tobie.

Przy doświadczeniu wyróżnij zakres obowiązków, najlepiej punktowo oraz osiągnięcia. Z pewnością jakieś są. Pamiętaj – nie umniejszaj sobie.

Podanie o prace w szkole wzór do pobrania — umowypdf.pl

Plik został pobrany już 448 razy! Już teraz masz możliwość pobrania pliku podanie_o_prace_w_szkole_wzór_do_pobrania w jednym z kilku formatów – PDF, DOC, ODT. Dzięki temu będziesz mógł go od razu wydrukować, oraz edytować w popularnych programach typu OpenOffice, Microsoft Office, Libre Office, OfficeSuite i innych podobnych! Już teraz masz możliwość pobrania plikuw jednym z kilku formatów –. Dzięki temu będziesz mógł go od razu wydrukować, oraz edytować w popularnych programach typu OpenOffice, Microsoft Office, Libre Office, OfficeSuite i innych podobnych!

Pobieraj sprawdzone i aktualne pliki!

Plik jest aktualny na dzień:

Łatwa edycja oraz drukowanie

Łatwa edycja oraz drukowanie Pełna gwarancja bezpieczeństwa

Pełna gwarancja bezpieczeństwa Błyskawiczne oraz natychmiastowe pobieranie

Błyskawiczne oraz natychmiastowe pobieranie Dowolny oraz nielimitowany użytek

Pobierz wzór PDF podania o pracę do wypełnienia za darmo. Dowiedz się, jak przygotować podanie o pracę w PDF, by znacznie szybciej zostać zatrudnionym.Podanie o pracę nauczyciel. Dokument został opracowany z myślą o osobach, które poszukują pracy w zawodzie nauczyciela. Wzór podania o pracę przygotowano w. Do pobrania: pdf. Podanie o pracę wzór z omówieniem.pdf Druk do ręcznego wypłenienia. docx. Podanie o pracę wzór z omówieniem.docx Druk do ręcznego. Do pobrania: pdf. Wzór podania o pracę.pdf druk do ręcznego wypełnienia. docx. Wzór podania o pracę.docx edytowanie, wydrukowanie, zapisywanie. Dowiedz się, jak napisać podanie o pracę, które zapadnie w pamięć pracodawcy i zwiększy Twoje szanse na zatrudnienie. W artykule znajdziesz wzory,

Krótkie podanie o pracę

Podanie o przyjęcie do pracy jest dokumentem, który ma pokazać, że jesteśmy zainteresowani pracą w konkretnej firmie, gdy ta nie prowadzi akurat. Podanie o prace to dokument który powstaje na potrzeby sytuacji w której kandydat chciałby pracować w danej firmie, ale ta z kolei nie prowadzi rekrutacji.Podstawową różnicą jest fakt, że list motywacyjny składa się w odpowiedzi na aktywną ofertę pracy. Podanie o pracę bez doświadczenia kierujemy. Samo podanie o pracę wyraża jedynie chęć podjęcia zatrudnienia na danym stanowisku. Wskazuje się w nim ogólnie, co może pomóc w wykonywaniu obowiązków. Pobierz darmowy wzór podania o pracę w formacie PDF i DOCX!. Podanie powinno być krótkie, czytelne i konkretne, pozostałe dane pracodawca znajdzie w CV.

Podanie o pracę nauczyciela wzór chomikuj

Podanie o pracę nauczyciel. Dokument został opracowany z myślą o osobach, które poszukują pracy w zawodzie nauczyciela. Wzór podania o pracę przygotowano w. Przykład podania o pracę, którym można się wzorować tworząc swój dokument. Może służyć jako inspiracja do stworzenia podania o pracę w szpitalu, przedszkolu. Zobacz wzór podania o pracę nauczyciela. Skorzystaj z naszych wskazówek i napisz dokument, dzięki któremu szybciej dostaniesz pracę w szkole.Podanie o pracę nauczyciel wychowania przedszkolnego. Dokument został opracowany z myślą o osobach, które poszukują pracy w zawodzie nauczyciela wychowania. Dowiedz się, jak napisać podanie o pracę nauczyciela przedszkola. Zobacz wzór i przykłady, które pomogą Ci napisać dobry dokument do pracy w przedszkolu.

Podanie o pracę w szkole DOC

Szukasz pracy jako nauczyciel? Sprawdź, jak napisać podanie o pracę w szkole. Co trzeba w nim uwzględnić? Pobierz darmowy wzór!Może służyć jako inspiracja do stworzenia podania o pracę w szpitalu, przedszkolu, w banku czy bibliotece. Poniżej wzór dokumentu do pobrania w plikach .doc. Dlatego właśnie do podania należałoby dołączyć CV oraz list motywacyjny. Co powinno zawierać takie pismo? Jak w przypadku każdego pisma oficjalnego, w prawym. Uprzejmie proszę o przyjęcie mnie do pracy w Szkole Podstawowej nr 6 na stanowisku nauczyciela przyrody lub matematyki.Wzór podania o pracę nauczyciela. się z uprzejmą prośbą o przyjęcie mnie do pracy w Pana szkole na stanowisko nauczyciela matematyki.

Podanie wzór Word

W załączniku przesyłam cv oraz list motywacyjny. Proszę o pozytywne rozpatrzenie podania oraz spotkanie w celu przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej i. Warto rozważyć opcję napisania podania do pracy nawet wtedy, kiedy przyszły pracodawca nie prowadzi rekrutacji na dane stanowisko. Co powinno zawierać podanie o. Jak napisać podanie o pracę, gotowe przykłady, szablon wzór do pobrania WORD / DOC / DOCX, wskazówki w poradniku krok po kroku.P O D A N I E. O PRZYJĘCIE DO SZKOŁY. Proszę o przyjęcie mnie do klasy I liceum ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim.Dlatego właśnie do podania należałoby dołączyć CV oraz list motywacyjny. Co powinno zawierać takie pismo? Jak w przypadku każdego pisma oficjalnego, w prawym.

Podanie o pracę

Podanie o pracę

Przykładowe podanie o pracę

W podaniu o pracę należy umieścić wszystkie ważniejsze informacje wskazujące na chęć podjęcia pracy w danej siedzibie.

Niezwykle ważny jest sam układ techniczny podania.

W lewym górnym rogu trzeba umieścić dane osoby, która ubiega się o to stanowisko. W tych danych powinno znaleźć się imię i nazwisko kandydata, jego adres oraz tytuł zawodowy. W prawym górnym rogu trzeba natomiast zamieścić miejscowość oraz datę, nadania tego podania. Również po prawej stronie, tylko trochę niżej, trzeba zamieścić dane osoby lub firmy, do której adresowane jest to podanie.

Nad właściwym tekstem powinien też znaleźć się nagłówek: ”Podanie o pracę”. W treści tego podania trzeba jasno przedstawić prośbę o przyjęcie na konkretne stanowisko.

Prośbę swą trzeba umotywować . W tym miejscu zawsze warto nawiązać do konkretnych podpunktów z CV. Umotywowanie swojej prośby w dużej mierze może przyczynić się do pozytywnego rozpatrzenia podania. Warto przy tym wykazać się oryginalnością, unikać frazesów, a także kłamstw, bowiem ten etap ma decydujący wpływ na wynik rekrutacji. Na końcu podania zawsze warto zachęcić potencjalnego pracodawcę do skontaktowania się z nadawcą. Z prawej strony, na dole trzeba też podpisać się, dodając do tego jakiś zwrot grzecznościowy, na przykład : Z poważaniem.

Podanie o pracę trzeba napisać na komputerze, ponieważ dzięki temu potencjalny pracodawca nie będzie miał problemu z odczytaniem jego treści. Nie można jednak zapomnieć o tym, że podpis pod podaniem musi być własnoręczny. Podanie powinno być przejrzyste i musi zawierać tylko i wyłącznie najważniejsze informacje. W podaniu nie mogą znaleźć się żadne błędy ortograficzne, stylistyczne, a także interpunkcyjne. Podanie o pracę można wystosować do wielu siedzib firmowych.

키워드에 대한 정보 krótkie podanie o pracę nauczyciela

다음은 Bing에서 krótkie podanie o pracę nauczyciela 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 AwansTV #56 Akty prawne regulujące pracę placówki/szkoły/przedszkola

  • awans
  • awanszawodowy
  • nauczyciel
  • aktyprawne
  • prawo
  • szkoła
  • nauka

AwansTV ##56 #Akty #prawne #regulujące #pracę #placówki/szkoły/przedszkola


YouTube에서 krótkie podanie o pracę nauczyciela 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 AwansTV #56 Akty prawne regulujące pracę placówki/szkoły/przedszkola | krótkie podanie o pracę nauczyciela, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

See also  Pismo Do Dyrektora Wzór | Word Lekcja 5 Jak Napisać Podanie? 14978 명이 이 답변을 좋아했습니다

Leave a Comment