Kurs Sterylizacji Narzędzi Warszawa | Narzędzia Chirurgiczne 13601 좋은 평가 이 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “kurs sterylizacji narzędzi warszawa – Narzędzia chirurgiczne“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Anna Asenko 이(가) 작성한 기사에는 조회수 14,807회 및 좋아요 223개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

kurs sterylizacji narzędzi warszawa 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Narzędzia chirurgiczne – kurs sterylizacji narzędzi warszawa 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Część 1.

kurs sterylizacji narzędzi warszawa 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Technik sterylizacji medycznej kurs – Warszawa

Za czystość mikrobiologiczną narzędzi używanych do diagnozowania i leczenia odpowiada technik sterylizacji medycznej. Jest to osoba, która samodzielnie …

+ 여기에 더 보기

Source: www.collegium.com.pl

Date Published: 9/8/2022

View: 8765

Sterylizacja w Medycynie i Kosmetyce – Diamond Education

Najbliższy planowany termin rozpoczęcia kursu Sterylizacja w branży Medycznej … [email protected], wpisując w temacie: PROMOCJA: Kurs Sterylizacji w …

+ 더 읽기

Source: www.diamond.edu.pl

Date Published: 4/18/2021

View: 8901

Specjalista ds. sterylizacji medycznej (bez limitu czasowego*)

Zapisy na kurs przyjmowane są do 31 sierpnia 2022 r. Program kursu: 1. Technologia mycia i dezynfekcji z elementami informatyki. 2. Technologia sterylizacji z …

+ 더 읽기

Source: spe.edu.pl

Date Published: 11/23/2022

View: 1882

Aktualne kursy – Polskie Stowarzyszenie Sterylizacji Medycznej

Kurs technologia sterylizacji i dezynfekcji 20.11.2021, 2021-11-03. Kurs z zakresu technologii sterylizacji i dezynfekcji 2022r. Warszawa, 2021-09-13.

+ 여기에 보기

Source: sterylizacja.org.pl

Date Published: 6/29/2022

View: 3572

Policealna Szkoła Sterylizacji Medycznej – SKK

Absolwent może kontynuować naukę na studiach licencjackich w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu ze zniżką na czesne -15%. Zobacz ofertę. Polecane Kursy Zawodowe:.

+ 여기에 자세히 보기

Source: skk.pl

Date Published: 5/3/2022

View: 5752

technik sterylizacji medycznej

Słuchacze uczą się mycia i dezynfekcji manualnej narzędzi, przygotowywania roztworów preparatów myjących i dezynfekcyjnych; poznają zasady mycia i …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: ckziu.waw.pl

Date Published: 10/7/2022

View: 9038

SZKOLENIE DEZYNFEKCJA I STERYLIZACJA – Nova Kursy

NOVA Centrum Edukacyjne Sp. z o.o. ul. Wok 8 00 – 023 Warszawa. Dział Kursów 22 594 24 80. Centrala 22 594 24 94, 22 …

+ 여기에 더 보기

Source: www.novakursy.pl

Date Published: 10/25/2021

View: 3094

Technik sterylizacji medycznej

Pracujący w tym zawodzie musi dbać o to aby wszystkie narzędzia używane w danym zakładzie leczniczym były ealnie czyste i sterylne. PERSPEKTYWY ZAWODOWE.

+ 여기에 보기

Source: pwsm.edu.pl

Date Published: 12/13/2021

View: 3340

주제와 관련된 이미지 kurs sterylizacji narzędzi warszawa

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Narzędzia chirurgiczne. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Narzędzia chirurgiczne
Narzędzia chirurgiczne

주제에 대한 기사 평가 kurs sterylizacji narzędzi warszawa

  • Author: Anna Asenko
  • Views: 조회수 14,807회
  • Likes: 좋아요 223개
  • Date Published: 2020. 1. 9.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=Nism2XAwBXw

Ile zarabia technik sterylizacji?

Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 3 150 PLN brutto. Co drugi technik sterylizacji medycznej otrzymuje pensję od 2 930 PLN do 3 580 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych techników sterylizacji medycznej zarabia poniżej 2 930 PLN brutto.

Kto może sterylizować narzędzia?

Oznacza to, że jeśli rozporządzenie wejdzie w życie w tym kształcie, sterylizację we własnym autoklawie będą mogły wykonywać jedynie osoby, które:
  • mają tytuł zawodowy technika sterylizacji medycznej LUB.
  • mają wykształcenie średnie + ukończony kurs kwalifikacyjny.

Gdzie może pracować technik sterylizacji medycznej?

Poza sferą stricte medyczną technik sterylizacji medycznej może zajmować się utrzymaniem w czystości sprzętów i narzędzi wykorzystywanych w gabinetach kosmetycznych oraz salonach tatuażu. Wreszcie może podjąć pracę w zakładach produkujących sterylne wyroby medyczne.

Co to jest technik sterylizacji medycznej?

Zadaniem technika sterylizacji medycznej jest bieżące odkażanie sprzętów i narzędzi medycznych oraz kosmetycznych. Zajmuje się również dezynfekcją bądź myciem elementów, w przypadku których to właśnie one są wystarczające.

Czy sterylizator to zawód medyczny?

Mając powyższe na uwadze oraz biorąc pod uwagę kwalifikacje jakie uzyskuje osoba posiadająca dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik sterylizacji medycznej należy potwierdzić, iż zawód – technik sterylizacji medycznej jest zawodem medycznym.

Czy technik sterylizacji medycznej jest zawodem medycznym 2022?

Od 2022 trzy nowe zawody w tabeli najniższych wynagrodzeń w ochronie zdrowia. Od 2022 w klasyfikacji pracowników podmiotów leczniczych będą trzy nowe zawody: starszy technik sterylizacji medycznej, technik sterylizacji medycznej oraz pracownik ochrony oddziału psychiatrii sądowej.

Ile trwa sterylizacja narzędzi?

Sam proces wyjaławiania narzędzi trwa zazwyczaj od 15 do 30 minut, co jest uzależnione od rodzaju przedmiotów, znów temperatura wewnątrz urządzenia wynosi od 108 do 134°C.

Co jest potrzebne do sterylizacji narzędzi?

Narzędzia, które należy sterylizować, to przyrządy wielorazowego użytku, takie jak frezy, dłutka, pęsety, cążki, nożyczki, kopytka i inne.

Jak prowadzić zeszyt sterylizacji?

Jakie dane zapisywane są w zeszycie sterylizacji?
  1. data sterylizacji.
  2. kolejny numer porządkowy sterylizacji.
  3. opis wsadu, czyli lista instrumentów poddanych sterylizacji, ze wskazaniem ich liczebności.
  4. nazwisko i podpis odręczny osoby przeprowadzającej sterylizację
  5. wskazanie parametrów sterylizatora z przeprowadzonego cyklu.

Kto może pracowac w sterylizacji?

Po ukończeniu nauki, kandydat musi zdać egzamin zawodowy technika sterylizacji medycznej. Dzięki temu nabędzie kwalifikację MS18: Wykonywanie dezynfekcji i sterylizacji medycznej i będzie mógł podjąć zatrudnienie.

Kto może być kierownikiem sterylizacji?

wykształcenie wyższe i ukończony kurs kwalifikacyjny dla kierowników centralnych sterylizatorni (w przypadku braku posiadania kursu kwalifikacyjnego, zobowiązanie do niezwłocznego uzupełnienia kwalifikacji) i osób nadzorujących wytwarzanie sterylnych wyrobów medycznych wg programu zatwierdzonego przez Ministerstwo …

Czy technik sterylizacji medycznej jest zawodem medycznym 2021?

Od nowego roku klasyfikacja zawodów medycznych będzie wzbogacona o kolejne zawody. Chodzi o starszego technika sterylizacji medycznej i technika sterylizacji medycznej. Wśród pracowników działalności podstawowej uwzględniono natomiast stanowisko pracownika ochrony oddziału psychiatrii sądowej.

Jak sterylizować narzędzia kosmetyczne?

Obecnie do sterylizacji narzędzi wykorzystuje się autoklawy. We wnętrzu urządzenia umieszcza się zdezynfekowane narzędzia, uprzednio zapakowane w specjalne jednorazowe opakowania do sterylizacji i za pomocą specjalnego urządzenia zwanego autoklawem, wypompowywane jest powietrze.

Na czym polega proces sterylizacji?

Sterylizacja to inaczej wyjaławianie. Proces polegający na zniszczeniu wszystkich drobnoustrojów, w tym także form wegetatywnych, przetrwalnikowych, zarodnikowych.

Jak odbywa się sterylizacja suki?

W przypadku suk (samic) mówimy o zabiegu sterylizacji. Taki zabieg jest bardziej inwazyjny niż kastracja u samców, polega na wykonaniu nacięcia wzdłuż brzucha. Ten rutynowy zabieg pomaga w zapobieganiu najczęstszym problemom zdrowotnym psów związanym z ich układem rozrodczym i zapewnia spokój ich właścicielom.

Czy technik sterylizacji medycznej jest zawodem medycznym 2021?

Od nowego roku klasyfikacja zawodów medycznych będzie wzbogacona o kolejne zawody. Chodzi o starszego technika sterylizacji medycznej i technika sterylizacji medycznej. Wśród pracowników działalności podstawowej uwzględniono natomiast stanowisko pracownika ochrony oddziału psychiatrii sądowej.

Ile zarabia technik elektroniki i informatyki medycznej?

Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 3 980 PLN brutto. Co drugi technik elektroniki medycznej otrzymuje pensję od 3 570 PLN do 5 230 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych techników elektroniki medycznej zarabia poniżej 3 570 PLN brutto.

Ile zarabia technik administracji?

Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 3 690 PLN brutto. Co drugi technik administracji otrzymuje pensję od 3 140 PLN do 4 550 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych techników administracji zarabia poniżej 3 140 PLN brutto.

Technik sterylizacji medycznej kurs

Szkoła bezpłatna – Czesne 0 zł

Zachowanie higieny w placówkach ochrony zdrowia to bardzo ważny czynnik mający bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo pacjentów. Za czystość mikrobiologiczną narzędzi używanych do diagnozowania i leczenia odpowiada technik sterylizacji medycznej. Jest to osoba, która samodzielnie przeprowadza (zarówno manualne jak i maszynowe) procesy dezynfekcji i mycia sprzętów, po uprzednim ich zakwalifikowaniu, kontroluje narzędzia pod kątem jakościowym i ilościowym, sporządza również niezbędną dokumentację.

Nauka przygotowująca do wykonywania zawodu technika sterylizacji medycznej trwa 1 rok (2 semestry).

Zajęcia prowadzone są w trybie zaocznym, ale istnieje możliwość wyboru dogodnego układu zajęć:

Układy zajęć Wieczorowy – weekendowy CO DRUGI TYDZIEŃ

piątek w godz. 16.00 – 21.00

sobota (lub niedziela) w godz. 8.00 – 17.45 Weekendowy CO TYDZIEŃ

sobota, niedziela w godz. 8.00 – 17.45

Program nauczania

Celem pracy technika sterylizacji medycznej jest zapewnienie odpowiedniej czystości mikrobiologicznej sprzętu używanego do diagnozowania i leczenia.

W szkole jest realizowany autorski program nauczania modułowego. Jego zaletą jest nacisk na praktyczne kształcenie umiejętności zawodowych. W toku nauki na kierunku technik sterylizacji medycznej realizowane są następujące moduły:

MED.12.1. Bezpieczeństwo i higiena pracy MED.12.1-JM.01. Stosowanie przepisów prawa dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska MED.12.1-.JM.02. Udzielanie pierwszej pomocy MED.12.1-.JM.03. Prowadzenie działań w zakresie promocji i profilaktyki zdrowia MED.12.2. Podstawy sterylizacji medycznej MED.12.2-JM.01. Stosowanie przepisów prawa w realizacji zadań zawodowych MED.12.2-JM.02. Posługiwanie się językiem migowym MED.12.2-JM.03 Posługiwanie się wiedzą z zakresu anatomii, fizjologii i patofizjologii człowieka MED.12.3. Dobieranie metod dekontaminacji w zależności od rodzaju sprzętu i wyrobu medycznego MED.12.3-JM.01 Metody sterylizacji instrumentarium medycznego MED.12.3-JM.02 Podstawy instrumentarium medycznego MED.12.4. Wykonywanie mycia i dezynfekcji sprzętu i wyrobów medycznych MED.12.4-JM.01 Technologia mycia i dezynfekcji wyrobów medycznych MED.12.4-JM.02 Procesy mycia i dezynfekcji instrumentarium medycznego MED.12.5. Wykonywanie sterylizacji sprzętu i wyrobów medycznych MED.12.5-JM.01 Pracownia sterylizacji medycznej MED.12.6. Język obcy zawodowy MED.12.6.-JM.01 Posługiwanie się językiem obcym zawodowym Praktyki zawodowe

Nauka kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe.

Przeczytaj nasz informator o egzaminie

Wymagane dokumenty

W procesie rekrutacji niezbędne będą następujące dokumenty:

dwa zdjęcia,

świadectwo ukończenia szkoły średniej,

zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do nauki na wybranym kierunku wystawione przez lekarza medycyny pracy (skierowanie do pobrania w sekretariacie Szkoły)

Dowiedz się więcej o rekrutacji

Najważniejsze obowiązki technika sterylizacji medycznej

Podstawowe zadania zawodowe technika sterylizacji medycznej w Polsce to:

kwalifikowania sprzętu i wyrobów medycznych do procesów mycia, dezynfekcji i sterylizacji,

przeprowadzania mycia, dezynfekcji i sterylizacji przy użyciu odpowiednich metod i urządzeń,

przeprowadzania kontroli procesów dekontaminacji,

prowadzenia dokumentacji mycia, dezynfekcji i sterylizacji.

Zadania zawodowe technika sterylizacji medycznej dotyczą przede wszystkim dbania o czystość mikrobiologiczną sprzętu wykorzystywanego do leczenia oraz diagnozowania. Do jego zadań zawodowych należy także dezynfekcja manualna oraz mycie narzędzi. Technik w codziennej pracy przygotowuje preparaty myjące i dezynfekujące. Ponadto obsługuje maszyny przeznaczone do dezynfekcji, kontroluje sprzęt pod kątem jakościowym oraz ilościowym. Pomaga w pakietowaniu bielizny operacyjnej oraz narzędzi.

Dlaczego warto wybrać ten kierunek?

Technik sterylizacji medycznej to zawód, który oferuje szerokie perspektywy zatrudnienia. Usługi specjalistów z tych dziedzin są bowiem niezbędne nie tylko w publicznych lub niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, jak szpitale, przychodnie, pracownie endoskopowe, pracownie mikrobiologii, bloki operacyjne czy centralne sterylizatornie. Pracę można bez problemu znaleźć również w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją sterylnych wyrobów medycznych, gabinetach stomatologicznych, kosmetycznych oraz studiach tatuażu. Niezachowanie zasad sterylności w wielu miejscach grozi karami pieniężnymi, dlatego pracodawcy chętnie zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów. Osoba wykonująca zawód technika sterylizacji medycznej ma wpływ na bezpieczeństwo i zdrowie pacjentów lub klientów – dlatego powinna cechować ją przede wszystkim odpowiedzialność, skrupulatność oraz dobra koncentracja.

Bezpłatna nauka w trybie zaocznym

W tygodniu pracujesz, a odpłatna nauka jest dla Ciebie zbyt kosztowna? Na kursie technika sterylizacji medycznej możesz podjąć ją za darmo. Co więcej — na tym kursie proponujemy dwa układy zajęć do wyboru. Można zatem uczyć się wyłącznie w weekendy albo tylko w jeden z dwóch zazwyczaj wolnych dni, jakimi są sobota i niedziela oraz dodatkowo w piątek po południu. Kierunek technik sterylizacji medycznej to kurs roczny, w związku z czym stosunkowo szybko zdobędziesz kwalifikacje potrzebne do wykonywania tego zawodu.

Nieskazitelna higiena to podstawa

W szeroko pojętej medycynie utrzymywanie nieskazitelnej wręcz czystości zarówno powierzchni, sprzętu, jak i drobnych akcesoriów używanych podczas zabiegów jest niezbędne. Sterylizacja narzędzi przeprowadzana jest na bieżąco. W związku z tym osoby, które potrafią fachowo przeprowadzać proces sterylizacji, są stale potrzebne oraz poszukiwane w licznych placówkach medycznych na terenie całego kraju. Dla osób pragnących podjąć pracę w charakterze technika sterylizacji medycznej kurs w Collegium, za który opłata wynosi 0 zł, to szansa nie tylko na uzyskanie odpowiednich kwalifikacji, ale także — szybkiej możliwości podjęcia pracy po jego ukończeniu.

Technik sterylizacji medycznej – kurs dla ludzi potrzebnych innym

Wśród wielu zawodów z zakresu medycyny oraz zbliżonych do tej dziedziny właśnie technik sterylizacji medycznej, chociaż może mało dostrzegany przez osoby postronne, pełni wyjątkowo ważną i niezwykle pożyteczną funkcję. Osoba dbająca na bieżąco o profesjonalną, perfekcyjną sterylizację sprzętu medycznego jest kimś, bez kogo trudno obyć się w większości klinik. Technik sterylizacji medycznej podczas swojej pracy wykonuje bardzo odpowiedzialne zadania, nie mniej ważne niż sam lekarz. To od właściwej sterylizacji narzędzi w ogromnej mierze zależy powodzenie wielu zabiegów oraz to jak w przypadku pacjentów będzie przebiegał okres bezpośrednio po nich. Kiedy organizm jest osłabiony, nawet drobna, pozornie błaha infekcja może mieć poważne skutki. Decydując się na zawód technik sterylizacji medycznej, kurs w Collegium oraz pracę w tym właśnie zawodzie, wiesz, że należysz do wspólnoty ludzi, którzy, chociaż mało zauważalni w tłumie, każdego dnia są wyjątkowo potrzebni. Jeżeli zatem ten aspekt pracy zawsze stanowił dla Ciebie wartość, wybierz bezpłatny kurs w Collegium i dołącz z nami do grona ludzi potrzebnych innym. Zapraszamy do nauki na tym oraz innych medycznych kierunkach w naszej szkole policealnej!

Dlaczego warto wybrać szkołę Collegium?

Jeżeli chcesz zdobyć niezbędną, profesjonalną wiedzę i praktyczne doświadczenie w zawodzie, szkoła Collegium będzie strzałem w dziesiątkę. Nasi absolwenci są osobami cenionymi przez pracodawców. Otrzymują oferty współpracy z zagranicy, zabiegają o nich placówki medyczne i społeczne. Po ukończeniu edukacji w Collegium otrzymujesz dyplom zawodowy, który jest honorowany we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Nasze metody nauczania są wyjątkowo skuteczne, co potwierdzają m.in. wyniki egzaminów zawodowych, których zdawalność wynosi niemal 100%.

Sterylizacja w Medycynie i Kosmetyce – Diamond Education

Najbliższy planowany termin rozpoczęcia kursu Sterylizacja w branży Medycznej i Kosmetycznej: 25 sierpnia 2022 r.

Liczba godzin lekcyjnych: 20.

Cena: 599 zł zamiast 1200 zł.

Czas PROMOCJI ograniczony. DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.

Aby skorzystać z promocji:

– zadzwoń i zapytaj o szczegóły promocji – tel. : 795732851.

– wyślij zgłoszenie na kurs z podaniem imienia, nazwiska, numeru telefonu na adres: [email protected], wpisując w temacie: PROMOCJA: Kurs Sterylizacji w branży Medycznej i Kosmetycznej lub zadzwoń, aby zarezerwować miejsce.

– opłatę za uczestnictwo w kursie, która jest ostatecznym potwierdzeniem chęci wzięcia udziału w kursie, możecie Państwo dokonać przelewem na konto (prosimy o przesłanie mailem potwierdzenia przelewu) lub osobiście w Sekretariacie Placówki.

– ta promocja nie łączy się z żadną inną.

KURS STERYLIZACJI w branży MEDYCZNEJ i KOSMETYCZNEJ (gabinety stomatologiczne, kosmetyczne, fryzjerskie, podologiczne, manicure/pedicure, tatuażu)

Liczba godzin lekcyjnych: 20

Cena: 599 zł zamiast 1200 zł

* Cena szkolenia obejmuje: profesjonalnie przeprowadzenie zajęć, materiały szkoleniowe, zaświadczenie o ukończeniu kursu na druku zgodnym z rozporządzeniem MEN oraz serwis kawowy. Zapraszamy.

Program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:

Kwalifikacja sprzętu i wyrobów medycznych do procesów mycia, dezynfekcji i sterylizacji;

– przeprowadzania mycia, dezynfekcji i sterylizacji przy użyciu odpowiednich metod i urządzeń

– przeprowadzania kontroli procesów dekontaminacji

– prowadzenia dokumentacji mycia, dezynfekcji i sterylizacji Aseptyka i antyseptyka Gabinet stomatologiczny oraz gabinet kosmetyczny/fryzjerski/podologiczny/manicure/pedicure/tatuażu a zapobieganie zakażeniom Biofilm w stomatologii i kosmetyce Zasady higieny w gabinecie stomatologicznym i kosmetycznym/fryzjerskim/podologicznym/manicur/pedicure/tatuażu Przegląd preparatów do dezynfekcji Dezynfekcja Normy i procedury obowiązujące podczas sterylizacja Walidacja i kontrola podczas procesu sterylizacji Higiena rąk Myjka ultradźwiękowa Postępowanie z odpadami medycznymi System ssący Dezynfekcja wycisków Turbiny: dezynfekcja i konserwacja Wirus HBV, HCV, HIV, Herpes simplex (wirus opryszczki) – zapobieganie. Dekontaminacja.

* kurs nie nadaje tytułu zawodowego

Ile zarabia technik sterylizacji medycznej?

Dowiedz się, od czego zależy Twoje wynagrodzenie.

Sprawdź, na jaką pensję może liczyć osoba z Twoimi kwalifikacjami.

Zastanawiasz się, ile zarabiają inni na Twoim stanowisku?

Sprawdź, jak są wynagradzani inni na Twoim stanowisku.

Porównaj swoje wynagrodzenie do osób o podobnych kwalifikacjach!

Nie wszyscy zatrudnieni na tym samym stanowisku zarabiają tyle samo. Pensje techników sterylizacji medycznej zależą od czynników takich jak:

Poszukujesz szczegółowych danych o wynagrodzeniach techników sterylizacji medycznej lub na innych stanowiskach?

Miesięczne wynagrodzenie całkowite ( mediana *) na tym stanowisku wynosi 3 150 PLN brutto. Co drugi technik sterylizacji medycznej otrzymuje pensję od 2 930 PLN do 3 580 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych techników sterylizacji medycznej zarabia poniżej 2 930 PLN brutto. Na zarobki powyżej 3 580 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych techników sterylizacji medycznej.

Powyższe dane mają charakter orientacyjny i udostępniane są bezpłatnie jedynie do użytku osobistego (niekomercyjnego).

Ich wykorzystywanie w celach komercyjnych (np. doradztwo, granty, ustalanie wynagrodzeń w firmie) wymaga zakupu raportu premium dla wybranego stanowiska. Z aplikacji można również korzystać po wykupeniu dostępu do strefy premium portalu wynagrodzenia.pl bądź uzyskaniu pisemnej zgody Sedlak & Sedlak

Nasi respondenci pochodzą z całej Polski. Osoby przekazujące nam dane pracują m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Bydgoszczy, Lublinie, Katowicach, Białymstoku, Gdyni, Częstochowie, Radomiu, Sosnowcu, Toruniu, Kielcach, Gliwicach, Zabrzu, Bytomiu, Rzeszowie, Olsztynie, Bielsko-Białej, Tychach, Opolu.

Obowiązkowe szkolenia ze sterylizacji w gabinecie kosmetycznym – dla kogo i ile za to zapłacimy?

Kogo obejmą obowiązkowe szkolenia ze sterylizacji? Ile będą trwały i ile za nie zapłacimy? Dowiedz się wszystkiego o planowanych zmianach dotyczących możliwości wykonywania sterylizacji przy pomocy własnego autoklawu!

Obowiązkowe szkolenia ze sterylizacji w gabinecie kosmetycznym – o co chodzi?

W projekcie Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnohigienicznych przy świadczeniu usług fryzjerskich, kosmetycznych, tatuażu i odnowy biologicznej opublikowanym w dniu 10 czerwca 2019 roku czytamy:

Osoba uprawniona do realizacji procedur dekontaminacji materiału skażonego w obiekcie posiada tytuł zawodowy technika sterylizacji medycznej albo co najmniej średnie wykształcenie oraz ukończony kurs kwalifikacyjny z zakresu technologii sterylizacji i dezynfekcji według programu zatwierdzonego przez ministra właściwego do spraw zdrowia.

Oznacza to, że jeśli rozporządzenie wejdzie w życie w tym kształcie, sterylizację we własnym autoklawie będą mogły wykonywać jedynie osoby, które:

mają tytuł zawodowy technika sterylizacji medycznej LUB

mają wykształcenie średnie + ukończony kurs kwalifikacyjny.

Od kilku dni zasypujecie mnie pytaniami na ten temat, trwa również wiele gorących dyskusji w mediach społecznościowych. Postanowiłam zebrać tutaj najważniejsze informacje i odpowiedzieć na powtarzające się pytania.

Kto musi sterylizować narzędzia w gabinecie kosmetycznym?

Zacznijmy od podstawowej sprawy, czyli odpowiedzi na pytanie, kto tak naprawdę powinien sterylizować narzędzia. Każdy gabinet kosmetyczny, czy może wyłącznie takie, które świadczą określone usługi?

Te kwestie regulują przepisy, które obowiązują już od dawna, więc nie jest to absolutnie żadna nowość. W projekcie rozporządzenia mamy to jednak bardzo prosto wyjaśnione, posłużę się więc fragmentami właśnie tego dokumentu (swoją drogą w praktyce to samo było zapisane w rozporządzeniu z 2004 roku):

Przy świadczeniu usług używa się:

(…)

– wyrobów i narzędzi stanowiących materiał sterylny, gdy ich używanie narusza lub może naruszyć ciągłość tkanek ludzkich lub wiąże się z kontaktem z błonami śluzowymi,

– materiał skażony bezpośrednio po użyciu odkłada się do zamykanych, szczelnych pojemników o nienasiąkliwych ścianach, odpornych na uszkodzenia mechaniczne.

W projekcie rozporządzenia mamy również definicję „materiału skażonego”:

Materiał skażony – wyrób lub narzędzie przeznaczone do wielorazowego użytku, używane przy świadczeniu usług fryzjerskich, kosmetycznych, tatuażu i odnowy biologicznej, naruszające lub mogące naruszyć ciągłość tkanek ludzkich, lub mające kontakt z błonami śluzowymi, zanieczyszczone płynami ustrojowymi, wydzielinami lub wydalinami.

Jeszcze jeden fragment projektu rozporządzenia:

Na potrzeby świadczonych usług, materiał skażony poddaje się dekontaminacji, obejmującej mycie, dezynfekcję i sterylizację.

Podsumowując, jeśli jakiekolwiek wielorazowe narzędzie może naruszać ciągłość tkanek lub mieć kontakt z błonami śluzowymi:

w momencie, w którym zaczynasz wykonywać zabieg – narzędzie musi być sterylne,

– po wykonaniu zabiegu, narzędzie musi wrócić do pierwotnego stanu (czyli mycie, dezynfekcja sterylizacja) – dopiero wtedy możesz je użyć ponownie.

Wróćmy do głównego pytania:

Czy każdy gabinet kosmetyczny musi sterylizować narzędzia?

W praktyce będzie to znaczna większość gabinetów, bo tak naprawdę w większości gabinetów wykonywane są zabiegi, które mogą naruszać ciągłość tkanek. Nie chodzi tu wyłącznie o „jawne naruszanie” jak np. makijaż permanentny, ale również o manicure, depilację brwi itd.

Jeśli używasz WYŁĄCZNIE narzędzi jednorazowych, konieczność sterylizacji może Cię ominąć.

Kto może sterylizować narzędzia w gabinecie kosmetycznym?

W tym zakresie podobnie jak wyżej nie ma drastycznych zmian. W projekcie czytamy:

Na potrzeby świadczonych usług, materiał skażony poddaje się dekontaminacji, obejmującej mycie, dezynfekcję i sterylizację przeprowadzaną:

– przez wyspecjalizowany podmiot zewnętrzny świadczący usługi w zakresie sterylizacji narzędzi, wyrobów medycznych i innych materiałów, zwany dalej „podmiotem zewnętrznym”, na podstawie umowy z tym podmiotem lub

– na stanowisku sterylizacji.

Czyli albo oddajesz narzędzia wyspecjalizowanej firmie, która zajmuje się sterylizacją na zlecenie, albo sterylizujesz sama. W większości przypadków do tej pory właśnie tak to wyglądało.

Jedyna „nowość” wynikająca z powyższego fragmentu jest taka, że mamy jasno określone, kto może wykonywać sterylizację w naszym imieniu. Czyli nie możesz oddać narzędzi do wysterylizowania, kolokwialnie mówiąc, byle komu.

Musi być to „wyspecjalizowany podmiot zewnętrzny świadczący usługi w zakresie sterylizacji narzędzi”.

Jak zdefiniować taki podmiot? Nigdzie w przepisach nie znalazłam takiej informacji. Robię sobie listę pytań do Ministerstwa związanych z nowym rozporządzeniem i dopisuję to pytanie na listę. Jak dostanę odpowiedź, dam znać.

Niemniej jednak na pewno nie może to być „kumpela z autoklawem”.

Szkolenie ze sterylizacji – czy musisz je zrobić?

Jeśli nie używasz narzędzi, które należy sterylizować, obowiązkowe szkolenie Cię nie dotyczy. Podobnie w przypadku, w którym masz takie narzędzia, ale zlecasz sterylizację innej firmie.

Jeśli masz lub chcesz mieć własny autoklaw i samodzielnie sterylizować narzędzia, musisz mieć odpowiednie kwalifikacje, czyli dla przypomnienia:

Osoba uprawniona do realizacji procedur dekontaminacji materiału skażonego w obiekcie posiada tytuł zawodowy technika sterylizacji medycznej albo co najmniej średnie wykształcenie oraz ukończony kurs kwalifikacyjny z zakresu technologii sterylizacji i dezynfekcji według programu zatwierdzonego przez ministra właściwego do spraw zdrowia.

albo masz tytuł technika sterylizacji medycznej,

albo ukończysz specjalne szkolenie (i jednocześnie masz co najmniej średnie wykształcenie).

Jedna z czytelniczek zapytała:

Nie wystarczy wiedza ze studiów – miałam to w programie?

Nie, nie wystarczy. Przepisy są jasne: albo technik, albo szkolenie.

Czy to obowiązuje tylko nowe gabinety, czy stare też? Czy jeśli do tej pory robiłam sterylizację, będę ją mogła robić nadal?

Wymogi zapisane w rozporządzeniu będą obowiązywać wszystkich, niezależnie od tego, czy dopiero otwierają, czy już od dawna prowadzą działalność. Nie ma również znaczenia, czy do tej pory sama wykonywałaś sterylizację, czy nie.

Ile mam czasu na zrobienie szkolenia ze sterylizacji lub technika sterylizacji medycznej?

Jeśli rozporządzenie wejdzie w życie w obecnym kształcie, będziesz miała 2 lata, żeby uzupełnić wykształcenie – w rozporządzeniu jest zapisany taki okres przejściowy.

Gdzie zrobić szkolenie ze sterylizacji?

W uzasadnieniu do rozporządzenia czytamy:

Przy ustalaniu przepisów w zakresie kwalifikacji osób uprawnionych do realizacji procedur czystości i dekontaminacji, uwzględniono możliwość uzyskania, po ukończeniu rocznego kształcenia w szkole policealnej, tytułu zawodowego technika sterylizacji medycznej, stosownie do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 13 grudnia 2016 r. w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego (Dz. U. poz. 2094) oraz rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 13 marca 2017 r. w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego (Dz. U. poz. 622, z późn. zm.), wydanego na podstawie art. 46 ust.1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.).

Czyli tytuł technika sterylizacji medycznej możesz uzyskać podczas rocznego kształcenia w szkole policealnej. Takie szkoły oferują bezpłatne kształcenie.

Przejrzałam kilka ofert szkół policealnych. Edukacja zwykle odbywa się w trybie zaocznym, np. co dwa tygodnie w sobotę i w niedzielę. Są również szkoły kształcące w trybie dziennym. Aby się zapisać, potrzebny jest dyplom ukończenia szkoły średniej i klasyczne formalności typu zdjęcie, dowód, formularze itd.

W rozporządzeniu jest również wymieniona możliwość zrobienia specjalnego szkolenia (zamiast technika sterylizacji medycznej):

…albo co najmniej średnie wykształcenie oraz ukończony kurs kwalifikacyjny z zakresu technologii sterylizacji i dezynfekcji według programu zatwierdzonego przez ministra właściwego do spraw zdrowia.

Tu również przejrzałam dostępne na rynku oferty. Kursy obejmują 62 godziny teorii i 70 godzin praktyki, kosztują ok. 1000 zł i są zakończone egzaminem. Z rozpiski jednego z kursów wynika, że zajęcia teoretyczne odbywają się w weekendy, a praktyczne w ciągu tygodnia. Jeśli faktycznie wejdzie wymóg obowiązkowych kursów, oferty będą pewnie bardziej elastyczne, co nie zmienia faktu, że dla osoby prowadzącej działalność usługową i tak będzie to spore wyzwanie logistyczne, nie wspominając już o sporych kosztach…

W związku z większym zainteresowaniem takimi szkoleniami i „przymusem” ich odbycia ceny mogą pójść w górę, choć z drugiej strony pewnie pojawią się nowe firmy szkoleniowe i być może rosnąca konkurencja zapobiegnie wzrostowi cen. Tak czy inaczej, wymóg będzie dla wielu gabinetów sporym problemem.

Zakładając, że 70 godzin zajęć praktycznych trzeba będzie odbyć w dni robocze, mamy tutaj praktycznie 2 tygodnie wyjęte z pracy z klientkami, a co za tym idzie 2 razy mniejsze zarobki w danym miesiącu. W analizie skutków regulacji dołączonej do rozporządzenia podano kwotę 1000 zł, jako koszt przeszkolenia pracownika w zakresie sterylizacji. Realnie ta kwota będzie wyższa o kilka tysięcy złotych właśnie w związku z dochodami utraconymi ze względu na nieobecność w gabinecie. Dla gabinetów pracujących w weekendy sprawa komplikuje się jeszcze mocniej.

Nawet jeśli gabinet nie pracuje w weekendy, to i tak ciężko będzie „upchnąć” 62 godziny zajęć teoretycznych, jednocześnie nie robiąc tego kosztem odpoczynku, prywatnych spraw, rodziny itd.

Nie trudno się domyślić, że taka zmiana prawa nie spotkała się ze szczególnie ciepłym przyjęciem ze strony branży kosmetycznej. W drugiej części artykułu możesz zapoznać się z wynikami ankiety, w której wzięło udział ponad 300 osób pracujących w branży beauty. Znajdziesz tam również wiele praktycznych informacji na temat skutków wprowadzenia nowych przepisów.

Drugą część artykułu możesz przeczytać TUTAJ.

Chcesz listę wszystkich zmian zawartych w nowym projekcie rozporządzenia?

Jest ich w sumie kilkadziesiąt. Postanowiłam zrobić naprawdę rzetelną analizę. Wzięłam stare i nowe rozporządzenie, pocięłam je na kawałki i przyporządkowałam w tabeli fragmenty odnoszące się do tych samych tematów. To dwie kolumny. W trzeciej wylistowałam dla Ciebie najważniejsze zmiany i wypisałam ich praktyczne konsekwencje.

W ten sposób powstał e-book, w którym znajdziesz:

obszerne porównanie obu dokumentów,

obszerną listę zmian i ich praktycznych konsekwencji,

analizę najważniejszych fragmentów uzasadnienia do rozporządzenia,

szczegółową listę zmian, które mają okres przejściowy, czyli wchodzą w życie po upływie 6 lub 24 miesięcy od momentu wejścia w życie rozporządzenia,

czyli wchodzą w życie po upływie 6 lub 24 miesięcy od momentu wejścia w życie rozporządzenia, listę najważniejszych zmian zawartych w załącznikach do rozporządzenia.

W toku prac nad rozporządzeniem, mogą pojawić się zmiany. Jeśli tak się stanie, otrzymasz ode mnie bezpłatnie aktualizację dokumentu. Pamiętaj jednak, że aby otrzymać aktualizację, musisz być zapisana na newsletter (jeśli nie jesteś lub nie wiesz, czy jesteś – zaznacz przy zakupie, że chcesz się zapisać).

Będę Cię również informować mailowo o wszystkich kluczowych zmianach oraz przede wszystkim o tym, że rozporządzenie ma już datę wejścia w życie.

W sumie 44 strony rzetelnej analizy!

W momencie, w którym nowe rozporządzenie zostanie oficjalnie opublikowane, będziesz miała tylko 3 miesiące na wdrożenie większości zaleceń – warto przygotować się na zmiany już teraz!

E-booka możesz kupić TUTAJ.

Jak zostać technikiem sterylizacji medycznej

Sterylizacja medyczna to działanie mające na celu zapewnienie absolutnej czystości mikrobiologicznej sprzętu używanego podczas diagnostyki i leczenia. Sterylnie czyste narzędzia wykorzystywane podczas operacji zapewniają bezpieczeństwo pacjentowi. Zawód technika sterylizacji medycznej jest zatem pracą ważną i bardzo odpowiedzialną. Mało kto o tym pamięta, ale to właśnie od sterylności narzędzi i sprzętu medycznego zależy nasze zdrowie. Technik sterylizacji medycznej odpowiedzialny jest za kwalifikowanie oraz przeprowadzanie mycia, dezynfekcji i sterylizacji sprzętu i wyrobów medycznych, przy użyciu odpowiednich metod i urządzeń. Wraz ze wzrostem ilości miejsc, w których używa się sprzętu wymagającego sterylnej czystości, rośnie też zapotrzebowanie na fachowców w dziedzinie techniki sterylizacji medycznej.

Jak zostać technikiem sterylizacji medycznej

Chcąc zostać wykwalifikowanym technikiem medycznym wystarczy skończyć roczną naukę w miejscu takim jak na przykład Zespół Szkół Policealnych. Warszawa posiada wiele takich placówek, ale jedną z najodpowiedniejszych jest Collegium Szkoła Służb Medycznych. Starając się o przyjęcie do studium medycznego wystarczy złożyć świadectwo ukończenia szkoły średniej oraz zaświadczenie, wystawione przez lekarza medycyny pracy, o braku przeciwwskazań do nauki w wybranym kierunku. Nauka trwa dwa semestry i zakończona jest egzaminem potwierdzającym nabycie umiejętności zawodowych w zakresie techniki sterylizacji medycznej. Zajęcia prowadzone są w systemie wieczorowym i zaocznym, do wyboru są dogodne układy zajęć. Dzięki temu, że nauka nie odbywa się w systemie dziennym łatwo połączyć ją z pracą zawodową czy życiem rodzinnym.

Czego nauczysz się w naszym studium medycznym

W trakcie nauki w Szkole Służb Medycznych na kierunku technik sterylizacji medycznej, przekazywana wiedza pogrupowana jest w pięć modułów. Pierwszym szerokim modułem są tu umiejętności tak zwane ogólnozawodowe. Tu słuchacze dowiadują się między innymi zasad udzielania pierwszej pomocy, poznają elementy przepisów prawa i ekonomii w ochronie zdrowia i działalności gospodarczej, uczą się nawiązywania i utrzymywania kontaktów społecznych. Oprócz tego posiada podstawowe umiejętności w zakresie języka migowego oraz zawodowego języka angielskiego, poznają też elementy anatomii i informatyki. Moduł drugi poświęcony jest prezentacji funkcjonowania organizmu człowieka w zdrowiu i chorobie w świetle wykonywania zadań zawodowych. Moduł trzeci wprowadza słuchaczy w działania czysto techniczne czyli przygotowuje do przeprowadzania mycia i dezynfekcji medycznej, oraz sterylizacji medycznej. Dodatkowo jest tu nauka dokumentowania procesów ciągu technologicznego. Kolejny moduł skupia się na zagadnieniach podstaw przedsiębiorczości, dzięki niemu absolwenci studium medycznego posiądą wiedzę na temat zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Ostatni moduł są to praktyki zawodowe, przygotowujące bezpośrednio do podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie.

Cechy potrzebne aby zostać technikiem sterylizacji medycznej

Całą wiedzę niezbędną w pracy technika sterylizacji medycznej dostarcza nasze studium medyczne. Ale czy potrzebne są ku temu dodatkowo jakieś specjalne umiejętności? Otóż nie. Wystarczy, że jesteś osobą dokładną i odpowiedzialną – od właściwej sterylizacji narzędzi i sprzętu medycznego zależy bezpieczeństwo pacjentów. Przyda się też spostrzegawczość, cierpliwość i precyzja. Ważna jest sprawność manualna i dobra koordynacja ruchowa. Praca polega na używaniu na co dzień urządzeń takich jak sterylizatory, maceratory czy kontaminatory dlatego ważna jest dobra pamięć i chęć ciągłego uczenia się – sprzęty tego typu ciągle się udoskonala. Jednak umiejętność zachowania czystości i higieny w miejscu pracy to coś najistotniejszego w tym zawodzie.

Perspektywy zatrudnienia

Absolwenci kończący nasze studium medyczne są w pełni przygotowani, aby podjąć pracę w placówkach zajmujących się opieką zdrowotną, zarówno w sektorze publicznym jak i prywatnym. W pierwszym rzędzie będą to miejsca, w których prowadzona jest diagnostyka pacjentów czyli na przykład w pracowniach endoskopowych czy gabinetach zabiegowych. Kolejnym miejscem oferującym pracę dla technika sterylizacji medycznej są szpitale. Tu absolwenci zajmować się mogą sterylizacją narzędzi używanych podczas operacji, lub pracować w centralnych sterylizatorniach. Miejscem, w którym wykorzystuje się umiejętności absolwentów naszej Szkoły Służb Medycznych są też gabinety dentystyczne i protetyczne. Poza sferą stricte medyczną technik sterylizacji medycznej może zajmować się utrzymaniem w czystości sprzętów i narzędzi wykorzystywanych w gabinetach kosmetycznych oraz salonach tatuażu. Wreszcie może podjąć pracę w zakładach produkujących sterylne wyroby medyczne. Wynagrodzenie w zawodzie zależy od wielu czynników, w pierwszym rzędzie od tego czy pracuje się w sektorze prywatnym czy państwowym, a także od rodzaju podpisanej umowy. Generalnie rzecz ujmując płaca technika sterylizacji medycznej oscyluje wokoło 2500 zł.

Zobacz również:

Aktualne kursy

Z radością informujemy, że z dniem 22.02.2022 r. nawiązaliśmy współpracę z Europejskim Stowarzyszeniem Czyste Leczenie (ESCL)

Policealna Szkoła Sterylizacji Medycznej

Informujemy, że zmianie uległa siedziba firmy

z ul. Karmelickiej 9 na ul. Miła 2

750m obok

SKK

ul. Miła 2

Centrum Warszawy

pon – pt: 8.00 – 18.00

sob: 09:30-16:00

Tel.: 727 640 200

zapytania można również kierować na

adres e-mail: [email protected]

(odpowiemy natychmiast)

Zarezerwuj sobie miejsce

727 640 200 lub online

a dokumenty dostarcz później

Zapraszamy do zapisów online, telefonicznie lub osobiście przez 7 dni w tygodniu w godzinach 9-19. Zgłoszenia online przyjmujemy całodobowo.

technik sterylizacji medycznej

Opis zawodu

Technik sterylizacji medycznej to osoba specjalizująca się w utrzymywaniu w czystości mikrobiologicznej sprzętu używanego do diagnozowania i leczenia.

Słuchacze kierunku technik sterylizacji medycznej, kształcący się w Medycznej Szkole Policealnej nr 4 zdobywają wiedzę z zakresu dekontaminacji wyrobów medycznych. Dekontaminacja to wieloetapowe przygotowanie sprzętu, prowadzące do uzyskania wyrobu sterylnego, w pełni bezpiecznego dla pacjenta. Słuchacze uczą się mycia i dezynfekcji manualnej narzędzi, przygotowywania roztworów preparatów myjących i dezynfekcyjnych; poznają zasady mycia i dezynfekcji maszynowej, obsługi myjni-dezynfektorów oraz kontroli tych procesów. Zdobywają wiedzę z zakresu budowy instrumentarium medycznego łącznie z umiejętnością jego demontażu i montażu. Kontrolują sprzęt pod względem jakościowym i ilościowym, pakietują narzędzia, bieliznę operacyjną oraz sterylizują przygotowane pakiety różnymi metodami. Wdrażają się do obsługi sterylizatorów i kontroli procesu sterylizacji oraz prowadzenia dokumentacji wszystkich wykonywanych czynności.

W pracy technika sterylizacji medycznej niezbędna jest umiejętność pracy zespołowej, dokładność, cierpliwość, rzetelność, spostrzegawczość, odpowiedzialność, samodzielność, uczciwość, przestrzeganie zasad higieny. Dodatkowym atutem będzie umiejętność pracy na samodzielnym stanowisku.

SZKOLENIE DEZYNFEKCJA I STERYLIZACJA

Szkolenie DEZYNFEKCJA i STERYLIZACJA

Profil uczestnika

Szkolenie skierowane jest do osób, które swoją karierę zawodową wiążą z branżą stomatologiczną. Chcą pracować jako asystentka stomatologiczna lub pomoc stomatologa w gabinecie dentystycznym.

*** SZKOLENIE TRWA 6 GODZIN DYDAKTYCZNYCH ***

Indywidualne podejście

Szkolenie realizowane jest w kameralnych grupach co daje naszym wykładowcom swobodę pracy. Małe grupy pozwalają nam traktować uczestników indywidualnie oraz reagować na wszystkie kwestie, które sprawiają trudność naszym słuchaczom.

Jakie umiejętności nabędzie uczestnik szkolenia ?

Uczestnik szkolenia zdobędzie wiedzę jakie środki ostrożności zachować, aby praca w gabinecie stomatologicznym była realizować w warunkach higienicznych i bezpiecznych dla otoczenia osób w nim pracujących oraz klientów.

ZAPISZ SIĘ ONLINE

Forma szkolenia

Szkolenie realizowane jest w formie wykładów z użyciem prezentacji multimedialnej.

Szkolenie realizowane w trybie dziennym i zaocznym w godzinach 10:00 – 15:00

Certyfikat

Uczestnik szkolenia otrzymuje zaświadczenie wydane zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2014 r. poz. 622) o ukończeniu szkolenia ze wskazaniem szczegółowego programu nauczania.

Program szkolenia

Aseptyka Antyseptyka Zapobieganie zakażeniom w gabinecie Zasady higieny w gabinecie Odpady medyczne Dezynfekcja Sterylizacja Higiena rąk Przegląd środków używanych do dezynfekcji i sterylizacji

Firma NOVA Centrum Edukacyjne Sp. z o.o. współpracuje z Urzędami Pracy w całej Polsce oraz organizuje kursy i szkolenia zamknięte na zlecenie firm i przedsiębiorstw. Zapraszamy do kontaktu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

키워드에 대한 정보 kurs sterylizacji narzędzi warszawa

다음은 Bing에서 kurs sterylizacji narzędzi warszawa 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  아스타잔틴 효능 부작용 | Q. 아스타잔틴은 정확하게 어떤 성분인가요? | 건강함의 시작, 몸의 대화 Body Talk Ep.4 빠른 답변
See also  멜기세덱 의 반차 | 아론의 반차와 멜기세덱의 반차 【하나님의 교회 새 언약】 156 개의 자세한 답변

See also  고요한 밤 거룩한 밤 가사 | [새찬송가] 109장 고요한 밤 거룩한 밤 370 개의 새로운 답변이 업데이트되었습니다.

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Narzędzia chirurgiczne

  • 동영상
  • 공유
  • 카메라폰
  • 동영상폰
  • 무료
  • 올리기

Narzędzia #chirurgiczne


YouTube에서 kurs sterylizacji narzędzi warszawa 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Narzędzia chirurgiczne | kurs sterylizacji narzędzi warszawa, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment