Leasing Krok Po Kroku | Leasing Samochodu Osobowego – Procedura Krok Po Kroku #Andrzejczarny 15641 투표 이 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “leasing krok po kroku – LEASING samochodu osobowego – PROCEDURA krok po kroku #AndrzejCzarny“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Andrzej Czarny 이(가) 작성한 기사에는 조회수 7,325회 및 좋아요 265개 개의 좋아요가 있습니다.

leasing krok po kroku 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 LEASING samochodu osobowego – PROCEDURA krok po kroku #AndrzejCzarny – leasing krok po kroku 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Film o procedurze leasingu operacyjnego i finansowego na dowolny pojazd.
Nagranie poświęcone etapom przez jakie należy przejść aby otrzymać leasing na samochód osobowy, ciężarowy, a tak na prawdę to na dowolny pojazd, który podlega obowiązkowi rejestracji w Wydziale Komunikacji. Etapy wnioskowania o leasing operacyjny lub finansowy za każdym razem są praktycznie takie same.
Znaczenie ma jedynie fakt, czy samochód, który chcesz sfinansować jest nowy czy używany. Przy leasingu na samochód używany, bywa, że dodatkowo procedura leasingowa przewiduje wycenę pojazdu.
Leasing operacyjny na samochód osobowy, to najczęściej wybierana forma finansowania pojazdów przez przedsiębiorców. Wynika to z łatwości otrzymania leasingu na samochód, a także z wielu korzyści podatkowych, które potrafią przynieść spore oszczędności w firmie.
📗Linki do filmów, o których wspominam w nagraniu:
Ubezpieczenie GAP fakturowy, indeksowy, finansowy ➡️ https://youtu.be/XOISIb0u3Po
⏳️Spis treści:
00:00 – Intro
00:35 – Wstęp
00:53 – Wybór pojazdu do leasingu
02:28 – Przygotowanie oferty leasingowej
03:57 – Złożenie wniosku leasingowego
04:59 – Podpisanie umowy leasingowej
05:55 – Rejestracja, ubezpieczenie, płatność za pojazd
06:50 – Odbiór pojazdu
07:12 – Ile trwa procedura leasingowa
07:40 – Podsumowanie
Kontakt↙️
Andrzej Czarny
📱 +48 533-533-742
✉️ [email protected]
🌐 www.finansowanie.biz
#AndrzejCzarny #Leasing #Biznes

leasing krok po kroku 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Pierwszy leasing – poradnik dla początkujących – FmLeasing.pl

FmLeasing.pl ➤ Pierwszy leasing – poradnik dla początkujących ⭐ Po raz pierwszy zainteresowałeś się leasingiem?

+ 여기에 보기

Source: www.fmleasing.pl

Date Published: 8/12/2022

View: 6790

Leasing – krok po kroku… – Motoleasing.pl

Wybór partnera leasingowego powinien zostać podjęty po analizie przynajmniej kilku ofert. Warto sprawdzić, czy dana firma … Leasing – krok po kroku.

+ 여기에 보기

Source: www.motoleasing.pl

Date Published: 10/8/2021

View: 7200

Leasing krok po kroku – xleasing

Dzwonisz 801 57 58 59 · Podajesz, co kupujesz (sprzęt, cena rocznik) · Umawiasz się na spotkanie z doradcą · Wspólnie przygotowujemy wniosek leasingowy · My …

+ 더 읽기

Source: www.xleasing.pl

Date Published: 4/5/2022

View: 3250

Poradnik leasingowy czyli leasing krok po kroku – Auto-Online.pl

Leasing krok po kroku. Większość osób, które prowadzą własną działalność i chcą … ​KROK 1. Wybór przedmiotu leasingu – samochód, maszyna, urządzenie …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: auto-online.pl

Date Published: 5/8/2022

View: 1785

Leasing krok po kroku | kalkulator-leasingowy.pl

Leasing krok po kroku. Procedura uzyskania leasingu. Jak dostać leasing i jakie dokumenty są wymagane do leasingu samochodu lub maszyny.

+ 더 읽기

Source: kalkulator-leasingowy.pl

Date Published: 12/20/2021

View: 6197

co należy wiedzieć wybierając formę leasingu?

Leasing krok po kroku – co należy wiedzieć wybierając formę leasingu? – Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. – Proste zasady szybkiego leasingu bez względu …

+ 여기에 보기

Source: iflsa.pl

Date Published: 1/7/2021

View: 8623

Jak zorganizować leasing krok po kroku? – Leason

Proces zorganizowania leasingu możemy podzielić na 3 główne etapy: Złożenie i ocena wniosku o przyznanie leasingu. Podpisanie umowy.

+ 여기에 표시

Source: www.leason.pl

Date Published: 4/28/2022

View: 7109

주제와 관련된 이미지 leasing krok po kroku

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 LEASING samochodu osobowego – PROCEDURA krok po kroku #AndrzejCzarny. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

LEASING samochodu osobowego - PROCEDURA krok po kroku #AndrzejCzarny
LEASING samochodu osobowego – PROCEDURA krok po kroku #AndrzejCzarny

주제에 대한 기사 평가 leasing krok po kroku

  • Author: Andrzej Czarny
  • Views: 조회수 7,325회
  • Likes: 좋아요 265개
  • Date Published: 최초 공개: 2021. 1. 19.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=UPmENVl7pv0

poradnik dla początkujących

Po raz pierwszy zainteresowałeś się leasingiem? Nie wiesz zbyt wiele na ten temat? Czy to dobre rozwiązanie, o co w nim chodzi, ile kosztuje, od czego zacząć itd.? W zasadzie na FmLeasing.pl znajdziesz odpowiedzi na każde z tych pytań i wiele, wiele więcej – wystarczyłoby wskazać stworzony przez nas FAQ. Jednak dla ułatwienia oddajemy ten poradnik dla osób stawiających pierwsze kroki w temacie leasingu.

Co to jest leasing?

W największym skrócie jest to forma finansowania, w której leasingodawca (finansujący) kupuje wybrany przez ciebie środek trwały i oddaje go tobie w użytkowanie. Na koniec umowy możesz, ale nie musisz stać się właścicielem tego środka trwałego.

Oczywiście różne są odmiany leasingu, np.:

Operacyjny – najczęściej spotykany, zwłaszcza przy finansowaniu pojazdów

Finansowy – pod względem podatkowym taki sam jak kredyt bankowy

Leasing z niskim lub wysokim wykupem – odmianą tego drugiego jest wynajem długoterminowy

Szczegółowy opis każdej formy znajdziesz tu: Rodzaje leasingu

Co można wziąć w leasing?

Teoretycznie możesz wziąć prawie wszystko, ale w praktyce wygląda to tak, jak na poniższej grafice, pokazującej co najczęściej leasingowano w 2021 roku.

Struktura przedmiotów finansowanych leasingiem w 2021 roku. Źródło: ZPL

Jak widzisz, najczęściej brane w leasing są: samochody osobowe i dostawcze (tzw. auto leasing), pojazdy ciężarowe, maszyny i urządzenia. Mogą to być przedmioty nowe oraz używane o ile nie są zbyt stare – zazwyczaj 5 – 6 letnie, ale są wyjątki od tej ogólnej zasady.

W przypadku chęci leasingu używanego przedmiotu dobrze jest, żeby dostawca (np.: dealer, komis) był w stanie sprzedać go na podstawie faktury z 23% VAT. Nie da się wziąć w leasing, np.: używanej osobówki sprzedawanej przez osobę prywatną na podstawie umowy kupna-sprzedaży. Takie auto trzeba “przepuścić” przez komis, który wystawi fakturę VAT-marża (bez vatu), ale wówczas ogranicza to możliwość finansowania do leasingu finansowego lub pożyczki leasingowej, natomiast praktycznie wyklucza najpopularniejszy leasing operacyjny.

Szczegóły znajdziesz tu: Co można sfinansować leasingiem?

Kto może dostać leasing?

To zależy co chcesz sfinansować… Jeśli samochód osobowy lub dostawczy, to w zasadzie wystarczy, że masz zarejestrowaną działalność – choćby jeden dzień. I to w zasadzie tyle…

W przypadku maszyn i urządzeń oraz droższych środków transportu zazwyczaj musisz wykazać odpowiednią zdolność leasingową, czyli powinieneś prowadzić działalność chociaż te 6-12 miesięcy i mieć jakieś obroty.

Jednak nawet w przypadku brakującej zdolności możesz sięgnąć po dodatkowe zabezpieczenia, np.: poręcznie zaprzyjaźnionej firmy lub osoby prywatnej, ewentualnie zabezpieczenie na posiadanym majątku.

Dowiedz się więcej: Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać leasing?

Ile to kosztuje?

Leasing jest obecnie jednym z najtańszych sposobów finansowania inwestycji – pod warunkiem oczywiście, że wiesz, gdzie się po niego zwrócić, ale o tym w dalszej części poradnika. Jeśli chcesz poznać przybliżone koszty finansowania, to skorzystaj z naszego Kalkulatora leasingowego.

Jakie są koszty na start?

Do kosztów początkowych należą:

Czynsz inicjalny, czyli wpłata początkowa, która może wynosić od 0% do 45%, jednak najczęściej korzystający decydują się na wariant od 10% do 20% wartości finansowanego środka. Ubezpieczenie w przypadku pojazdów pakiet AC i OC płatny za pierwszy rok – niektóre firmy leasingowe umożliwiają doliczenie kosztu ubezpieczenia do rat miesięcznych, ale nie zawsze jest to korzystne rozwiązanie (ubezpieczenie staje się wtedy droższe o 23% VAT)

w przypadku maszyn i urządzeń ubezpieczenie może być płatne za cały okres finansowania z góry, ale bardzo często jest doliczone do rat miesięcznych Rejestracja – dotyczy pojazdów, które muszą być zarejestrowane w wydziale komunikacji. Czynności tej dokonuje leasingodawca, ale kosztem (z doliczoną opłatą manipulacyjną) obciąża korzystającego. Koszt ten wynosi zazwyczaj 300 – 400 zł.

To najczęściej wszystkie koszty początkowe, które musi ponieść korzystający. Jednak czasem może pojawić się konieczność zapłacenia za wycenę rzeczoznawcy – dotyczy to sytuacji, kiedy chcesz sfinansować nietypowy używany pojazd lub urządzenie.

Ubezpieczenie jest obowiązkowe

Każdy przedmiot leasingu musi być ubezpieczony w pełnym zakresie na koszt leasingobiorcy. W przypadku samochodów konieczne jest Auto Casco, a w przypadku maszyn i urządzeń ubezpieczenie majątkowe od kradzieży i wszelkich zniszczeń.

Dowiedz się: Jak nie przepłacić za ubezpieczenie w leasingu?

Dodatkowo, w przypadku pojazdów, większość finansujących proponuje nieobowiązkowe ubezpieczenie GAP – chroni ono od straty finansowej związanej z utratą wartości samochodu w chwili powstania szkody całkowitej. Więcej na jego temat przeczytasz tu: Ubezpieczenie GAP w leasingu

Korzyści podatkowe

Oszczędności podatkowe są jedną z podstawowych zalet leasingu. W koszty uzyskania przychodu możesz wliczyć zarówno opłatę wstępną, jak i miesięczne raty – mowa tu o leasingu operacyjnym. W przypadku leasingu finansowego kosztem są odsetki, ale możesz dodatkowo amortyzować finansowany środek trwały.

Wyobraź sobie, że kupujesz nowy samochód osobowy za gotówkę – musiałbyś amortyzować go aż przez 5 lat. Natomiast w leasingu możesz „wrzucić” go w koszty nawet w 2 lata. Co więcej możesz od razu zaliczyć w koszty opłatę wstępną w całości.

Bardziej szczegółowe wyliczenia pokazujące, ile można zaoszczędzić na podatku znajdują się w naszym poradniku: Tarcza podatkowa leasingu operacyjnego oraz w dziale Leasing i podatki

Jak wygląda ubieganie się o leasing? Ile to trwa?

Decyzja o przyznaniu leasingu często wydawana jest w ciągu kilku godzin od złożenia wniosku, a formalności zajmują nie więcej niż 2-5 dni. Oczywiście trochę dłużej mogą zająć formalności przy bardziej skomplikowanych transakcjach, np.: finansowania drogich urządzeń itp.

Do rozpatrzenia wniosku w procedurze uproszczonej zazwyczaj wystarczy:

Dowód osobisty

Wypełniony wniosek

A przy procedurze standardowej dodatkowo dokumenty finansowe, np.:

KPiR, PIT, CIT itp.

Więcej na ten temat znajdziesz w poradniku: Ile trwa i jak wygląda procedura zawarcia umowy leasingu?

Użytkowanie przedmiotu

Co z serwisem, przeglądami, naprawami?

Zasadniczo każda firma leasingowa wymaga, abyś przeglądy i naprawy robił w serwisach i warsztatach akceptowanych przez producenta lub dostawcę przedmiotu lub samego leasingodawcę, najczęściej będą to oczywiście ASO danej marki.

Natomiast w praktyce, jeśli wiesz, że spłacisz leasing i na koniec wykupisz przedmiot (czyli nie będzie zwrotu lub windykacji), to rozporządzasz przedmiotem tak, jakbyś był jego właścicielem. Możesz nawet w ogóle nie robić żadnych przeglądów i nikt tego w praktyce nie weryfikuje.

Jeśli jednak będziesz zwracał przedmiot do leasingodawcy, to poniesiesz finansowe konsekwencje ewentualnych niefachowych napraw, braku wpisów w książce obsługi itd.

Koszty przeglądów ponosi oczywiście korzystający, chyba, że będzie to leasing/wynajem z doliczonymi do raty kosztami obsługi serwisowej (np.: full service leasing).

Więcej: Serwisowanie przedmiotu leasingu

Kto może korzystać z przedmiotu (rodzina, znajomi, pracownicy)?

Większość leasingodawców nie robi problemów, jeśli niezarobkowo udostępnisz przedmiot leasingu członkom rodziny, pracownikom czy nawet znajomym.

Natomiast w przypadku gdybyś chciał przedmiot, np.: podnająć, użyczyć kontrahentom, klientom itp., to większość finansujących wymaga, aby ich o tym poinformować składając odpowiedni wniosek. Wówczas finansujący wystawia upoważnienie, zazwyczaj za opłatą ok. 200 – 300 zł

Więcej: Użytkowanie przedmiotu leasingu przez osobę trzecią

Likwidacja szkód ubezpieczeniowych

Szkoda częściowa – naprawa po stłuczce, wypadku, uszkodzeniu…

Zgłaszanie szkody ubezpieczeniowej w przypadku leasingu przebiega w zasadzie w ten sam sposób jak w przypadku samochodu (lub innego środka trwałego) posiadanego na własność. Jedyna różnica polega na tym, że o zdarzeniu trzeba dodatkowo powiadomić firmę leasingową, która musi – jako właściciel przedmiotu leasingu – wyrazić zgodę na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela na konto warsztatu bądź leasingobiorcy. Więcej na ten temat: Zgłaszanie i likwidacja szkody w leasingu

Szkoda całkowita

W przypadku szkody całkowitej przedmiotu, umowa leasingu wygasa i jest rozliczana. Leasingodawcy należne będą raty pozostałe do końca leasingu (pomniejszone o część oprocentowania). Należność do leasingodawcy może zostać pokryta z odszkodowania od ubezpieczyciela. Nadwyżka z ubezpieczenia trafia do leasingobiorcy. Jeżeli odszkodowanie nie wystarczy do pokrycia należności wobec leasingodawcy, to leasingobiorca będzie musiał pokryć różnicę. Dodatkowe ubezpieczenie GAP pozwala uniknąć ryzyka dopłaty.

Więcej na ten temat: Szkoda całkowita w leasingu

Czy w każdej chwili można zrezygnować z leasingu?

Co w sytuacji, kiedy już masz leasing i chciałbyś z niego zrezygnować? Trzeba przyznać, że nie jest to takie proste. Oczywiście istnieje możliwość zwrócenia przedmiotu do finansującego, ale rozliczenie tak zakończonej umowy nie zawsze jest korzystne. Natomiast wcześniejszy wykup też nie zawsze jest możliwy – wynika to z ograniczeń podatkowych.

Dlatego zazwyczaj najlepszą formą „wyplątania” się z niechcianego leasingu jest znalezienie kogoś kto go od ciebie przejmie. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz tu: Cesja leasingu – wszystko o przejęciu umowy (w tym skutki podatkowe)

Zakończenie umowy

Jeśli zdecydowałeś się na leasing z niskim wykupem, to najrozsądniejszym rozwiązaniem jest wykupienie przedmiotu na koniec umowy. Wykupiony środek trwały można wprowadzić do firmy, zaliczając go w koszty. Osoby fizyczne prowadzące działalność oraz wspólnicy spółek cywilnych mogą zastosować wykup prywatny, który w połączeniu z darowizną na osobę z bliskiej rodziny umożliwia dalszą odsprzedaż przedmiotu po pół roku z pominięciem opodatkowania.

Jeśli wybrałeś jednak leasing z wysokim wykupem lub np.: wynajem długoterminowy, to do wyboru masz dwa warianty

Wykupienie przedmiotu za cenę zbliżoną do wartości rynkowej

Zwrot przedmiotu do finansującego

Niektórzy leasingodawcy umożliwiają także wydłużenie umowy, co pozwoli niejako spłacić wysoki wykup w ratach, ale nie jest to regułą, tzn. nie u każdego finansującego ta opcja jest dostępna.

Gdzie wziąć leasing?

Przede wszystkim powinieneś wybrać leasing dobry i tani – wydaje się to oczywiste, ale w praktyce różnie z tym bywa. Niektórzy idą na łatwiznę i biorą leasing, np.: w salonie lub w komisie, w którym znaleźli interesujący ich samochód, a tam sprzedawany jest on z doliczoną prowizją, zazwyczaj dość wysoką. A drogi leasing to nie tylko wyższa rata, ale także negatywne konsekwencje przy przedterminowym zakończeniu umowy, np.: przy szkodzie całkowitej.

Dlatego korzystaj z leasingu oferowanego przez dobrych i tanich leasingodawców. Pomóc w tym może nasza Wyszukiwarka Leasingu, dzięki której możesz uzyskać wiele ofert bezpośrednio od dobrych firm bankowych, a dodatkowo nasze wsparcie w ich ocenie i analizie.

“Bardzo dziękuję za pomocne prowadzenie mnie “ścieżką” firm leasingowych. Dzięki podpowiedziom Państwa miałam wybór, a nie – jak wcześniej – “brałam” to, co proponowano mi w salonach samochodowych. Poszerzyłam swoją wiedzę na temat leasingu i firm leasingowych oraz uważnie przyglądałam się przedstawianym ofertom. Bardzo przydatna okazała się analiza ofert, na podstawie której dokonałam wyboru firmy leasingowej.” Inne opinie osób, którym Wyszukiwarka pomogła w uzyskaniu leasingu …

Byliśmy pomocni? Doceń i poleć nas

Wyszukiwarka ofert leasingowych 1. Wypełnij tylko jeden formularz

2. Otrzymasz wiele ofert i naszą analizę

3. Sam wybierzesz najlepszą propozycję Wyślij zapytanie do wielu leasingodawców Indywidualna pomoc w wyborze leasingu Użytkownicy Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatną analizę otrzymanych ofert i warunków umów, co bardzo ułatwia wybór leasingu i pozwala uniknąć poważnych błędów. Sprawdź jak >

Komentuj i czytaj komentarze do tego artykułu na forum: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko! >

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Megaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu Wszystkie niezbędne rady dla zamierzających zawrzeć umowę leasingu w jednym miejscu. Zapoznanie i zastosowanie się do nich umożliwi wybór korzystnej i dobrze dobranej oferty i firmy leasingowej, a także pozwoli uniknąć kosztownych błędów.

Jak zacząć jeździć samochodem o połowę droższym w ciągu 3 lat? Weź samochód w leasing, wykup go i sprzedaj. Kolejny będziesz mógł wziąć nawet o połowę droższy nie płacąc więcej za ratę. Sprawdź jak…

4 poważne błędy popełniane przy leasingu samochodu Cztery najczęściej spotykane błędy to: niestaranny wybór oferty leasingowej, złe oszacowanie okresu finansowania, przecenienie lub niedocenienie swoich możliwości finansowych, nienegocjowanie kosztów ubezpieczenia w kolejnych latach.

20 najczęściej leasingowanych samochodów osobowych Nie wiesz jakie auto wziąć w leasing? Sprawdź ranking 20 najchętniej wybieranych przez polskie firmy nowych samochodów osobowych, porównaj ich ceny minimalne i przeciętne oraz oblicz koszt leasingu – to może być inspiracja.

krok po kroku…

Artykuły

Leasing – krok po kroku…

Leasing – krok po kroku…

Leasing, oprócz licznych zalet, jest umową, która zobowiązuje przedsiębiorcę do przestrzegania określonych warunków. Stąd, jeśli planujemy wybór tej formy finansowania, warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z jej specyfiką. Poniżej prezentujemy 5 rad, które pomogą zabezpieczyć się przed niepożądanymi konsekwencjami podpisanego kontraktu.

Wybór firmy leasingowej

Wybór partnera leasingowego powinien zostać podjęty po analizie przynajmniej kilku ofert. Warto sprawdzić, czy dana firma należy do Związku Polskiego Leasingu, co potwierdza jej wiarygodność. Po drugie, ważne jest, czy firma jest elastyczna w stosunku do naszych potrzeb i planów rozwoju oraz czy posiada dedykowaną ofertę. Są np. firmy, które specjalizują się w finansowaniu maszyn rolniczych lub budowlanych, są też takie, które mają specjalną ofertę dla branży medycznej. Zawsze warto to sprawdzić zawczasu – komentuje Tomasz Sęba, dyrektor sprzedaży BZ WBK Finanse & Leasing.

Dokładna lektura umowy – ważne zapisy

Bardzo ważne jest zapoznanie się z ogólnymi warunkami umowy (OWUL), najlepiej kilku wybranych firm. Dzięki temu dowiemy się m. in. o karach umownych, terminie zwrotu finansowanego przedmiotu, warunkach wcześniejszego rozwiązania umowy, zależności oprocentowania leasingu od WIBOR. – Jeśli leasingodawca kieruje się wobec swoich klientów uczciwością, powinien jasno opisać w OWUL wszystkie obciążenia, których leasingobiorcy mogą spodziewać się w czasie trwania umowy – zwraca uwagę Tomasz Sęba z BZ WBK Finanse & Leasing.

– Zapis nr 1: kary umowne

Mogą one dotyczyć m.in. niewykonania ciążących na kliencie zobowiązań. W przypadku braku zapłaty składki ubezpieczeniowej, leasingobiorca może zostać obciążony opłatą manipulacyjną w wysokości wyrażonej procentem składki za polisę (w zależności od firmy od 15% + VAT do nawet 100% wysokości składki).

– Zapis nr 2: termin zwrotu finansowanego przedmiotu

Kary z tytułu opóźnienia w zwrocie finansowanego środka trwałego mogą być naprawdę spore – od około 0,2% ceny nabycia przedmiotu za każdy dzień zwłoki do nawet 2% (w przypadku zakończenia umowy przed upływem podstawowego okresu jej trwania) albo kary w wysokości ostatniej raty leasingowej za każdy rozpoczęty miesiąc opóźnienia (w wypadku zakończenia umowy w planowanym terminie).

– Zapis nr 3: przedterminowe rozwiązanie umowy

Umowa rozwiązywana jest przed czasem najczęściej w przypadku, gdy nastąpi szkoda całkowita leasingowanego samochodu (wypadek, kradzież) lub kiedy nie jesteśmy

w stanie spłacić rat ze względu na kłopoty finansowe naszej firmy. W ogólnych warunkach umowy warto sprawdzić, z jakimi kosztami będzie się to dla nas wiązało, ponieważ spotykane na rynku rozwiązania mogą okazać się bardzo dotkliwe dla klientów.

– Zapis nr 4: WIBOR

To z OWUL wynika, od czego jest zależne oprocentowanie leasingu. Niektórzy leasingodawcy uzależniają oprocentowanie od decyzji zarządu i zmiennej polityki firmy. Inni z kolei tak konstruują umowy, że kiedy WIBOR rośnie, oprocentowanie również zostaje podwyższone, natomiast gdy WIBOR spada, to kwota odsetek nie zmienia się. Optymalnym rozwiązaniem z punktu widzenia leasingobiorcy są wynikające z wahań WIBOR-u korekty opłat leasingowych zarówno w górę, jak i w dół.

Wybór waluty

Leasing walutowy często okazuje się atrakcyjny, zwłaszcza w okresie niedużych wahań kursów. Natomiast w czasie dekoniunktury gospodarczej należy liczyć się z nieprzewidzianymi zmianami, które mogą nas drogo kosztować. Istotną kwestią jest tzw. spread, czyli różnica między kursem kupna a sprzedaży waluty. Dlatego warto ustalić z leasingodawcą, w oparciu o kursy jakiego banku będzie rozliczana nasza umowa i zapoznać się z nią.

Zapoznanie się z ofertą usług dodatkowych

Należy zwrócić uwagę na usługi dodatkowe i bonusy, które leasingobiorca może otrzymać w pakiecie z wyleasingowaną maszyną lub samochodem, np. niższe koszty importu ze względu na dobre relacje firmy leasingowej z dostawcami, polisa komunikacyjna, rejestracja auta, serwisowanie, usługi assistance czy karty paliwowe. Niektóre instytucje oferują także programy umożliwiające spłatę rat leasingu i pożyczki w przypadku utraty życia lub zdrowia czy Ochronę Prawną, ubezpieczenie zapewniające pomoc w dochodzeniu roszczeń z tytułu odszkodowań oraz zwrot związanych z tym kosztów.

Złożenie wymaganych dokumentów

Wymogiem koniecznym przy podpisywaniu umowy leasingowej są dokumenty rejestrowe związane z prowadzoną działalnością, a więc zaświadczenie o REGON, zaświadczenie o nadaniu NIP, KRS, umowa spółki cywilnej (tylko w przypadku spółek prawa handlowego). W przypadku coraz bardziej popularnych procedur uproszczonych do wniosku leasingu nie są wymagane dokumenty finansowe, wystarcza jedynie oświadczenie klienta o uzyskiwanym przychodzie oraz dochodzie.

– Tylko podpisanie umowy z rzetelną i uczciwą firmą finansującą gwarantuje komfort używania wybranego środka trwałego oraz bieżącą współpracę z leasingodawcą na wysokim poziomie – podsumowuje Tomasz Sęba, dyrektor sprzedaży BZ WBK Finanse & Leasing.

motoleasing.pl / BZ WBK Finanse & Leasing

Poradnik leasingowy czyli leasing krok po kroku

Leasing krok po kroku

Większość osób, które prowadzą własną działalność i chcą zakupić do niej odpowiednie pojazdy czy urządzenia lub maszyny, rozważa możliwość wzięcia leasingu, gdyż nie stać ich od razu na podjęcie się tak kosztownego zakupu. Coraz częściej możemy spotkać się z osobami, które zdecydowały się już na leasing, jednak nie znają dokładnych jego zasad i nie wiedzą, w jaki sposób przebiega proces dostania czegoś w leasingu. Jeśli znamy zasady i niezbędne dokumenty, jakie musimy złożyć, cały proces przebiegnie o wiele szybciej i sprawniej niż się nam wydaje. Przede wszystkim znajomość tego pojęcia i zasad sprawi, iż podpiszemy tylko i wyłącznie bezpieczną dla nas umowę.

​KROK 1. Wybór przedmiotu leasingu – samochód, maszyna, urządzenie

Być może najwięcej czasu zajmie nam wybranie odpowiednich dla nas urządzeń czy pojazdów. Rynek jest bogaty we wszelakiego rodzaju oferty, z korzystnymi cenami. Jednak zanim zdecydujemy się na ten właściwy dla naszej firmy sprzęt, musimy zaznajomić się z dokładną informacją na jego temat i poznać zarówno zalety jak i wady całej maszyny. Nie decydujmy pochopnie. Firma, u której chcemy wziąć umowę leasingu, musi tak samo posiadać wszystkie podstawowe informacje o sprzęcie, który chcemy wziąć, znać jego wartość, stan techniczny itp. Przy podpisywaniu umowy musimy już być zdecydowani na dane urządzenie.

Uwaga!

Gdy przedsiębiorca nie jest w stanie określić, jaki dokładnie sprzęt go interesuje, firma leasingowa zajmie się wówczas zbadaniem zdolności osoby, która chce wziąć leasing. Może ona również wydać tak zwaną promesę leasingową, czyli potwierdzenie posiadania wystarczająco dużych dochodów. Przydaję się ona przy wniosku do leasingu, jednak nie jest jednoznaczna z jego przyznaniem, gdyż trzeba spełnić jeszcze więcej różnych kryteriów. Jeśli chcemy uzyskać dla swojej firmy leasing, musimy złożyć wiele dokumentów oraz przekazać podstawowe dane odnośnie do swojego przyszłego zakupu. Firma musi wiedzieć, jaki produkt zostanie zakupiony, w jakiej cenie, od jakich dostawców. Chce również wiedzieć, w jakim stanie prawnym i finansowym jest firma. Po tych wszystkich informacjach być może dostaniemy wstępną decyzję o wysokości dofinansowania. Takie wiadomości przydadzą nam się wcześniej, jeszcze przed kupnem sprzętu.

Może Cię zainteresować: Jak wybrać najlepszą ofertę leasingową?

KROK 2. Wybór firmy leasingowej

W naszym kraju prowadzonych jest wiele firm leasingowych. Różnią się one jednak znacząco z dwóch przyczyn:

– w tym, jak podchodzą i traktują osobę, która chce skorzystać z leasingu.

– w tym, jak podchodzą do przedmiotu, które chcemy wziąć na tę umowę.

W każdej z tych firm są inne kryteria i obowiązki, jakie trzeba spełnić, żeby starać się o taką umowę. Wiele z nich zwraca uwagę głównie na rodzaj naszej działalności, wysokość dochodów oraz na to, jak długo działa już na rynku. Niektóre z nich wolą finansować tylko i wyłącznie małe firmy, natomiast inne chcą współpracować z tymi większymi. W większości z nich panuje spora biurokracja i wymagają niezliczonej ilości dokumentów i zaświadczeń, nieliczne potrzebują tylko paru ważnych dokumentów.

Kolejną rzeczą, jaką się zajmują to przedmiot umowy, jaki chcemy zawrzeć. Samochody, niezależnie od rodzaju, mogą liczyć na większą szansę dofinansowania. Jeśli firmy nie interesuje jakiś sprzęt i nie ma o nim żadnego pojęcia, nie mamy wtedy zbyt wielkiej szansy na podpisanie umowy. Jak się z pewnością sami przekonamy, nie każda firma będzie chciała podpisać z nami umowę, ponieważ zabraknie zabezpieczenia, tak ważnego dla wielu firm. Nikt z nas nie chce ponosić strat, dlatego też ważne jest zabezpieczenie naszych funduszy.

Warto przeczytać: Jak negocjować i o co pytać przed podpisaniem umowy leasingowej

KROK 3. Zgromadzenie wymaganych dokumentów i złożenie wniosku

Rodzaj i ilość dokumentów zależy od firmy, do jakiej się udamy. Każda bowiem może wymagać od nas czegoś innego.

Dokumenty potrzebne do leasingu

Przede wszystkim będziemy potrzebować:

Faktura pro forma oraz specyfikacja techniczna przedmiotu leasingu

Wypełniony i podpisany wniosek o przyznanie leasingu (na specjalnym formularzu firmy leasingowej)

Dokumenty założenia firmy – CEIDG/KRS, Regon, umowa spółki

Dokumenty finansowe za 1-2 zamknięte lata (pity, podsumowanie przychodów)

Dowód osobisty właściciela lub wspólników, reprezentantów firmy

To są wszystkie standardowe dokumenty, być może będziemy potrzebować jeszcze jakichś dodatkowych wypisanych poniżej. W większości procedur nie musisz ukazywać firmie swoich wyników finansowych.

Zobacz też: Jakie dokumenty są potrzebne do zawarcia umowy leasingowej

Leasingodawca może wymagać również takich dokumentów jak:

Wykaz środków trwałych w firmie

Wykaz bieżących kontraktów

Zaświadczenia od ZUS o składkach

Innymi dokumentami wymaganymi, chociaż niekoniecznie mogą być: faktury za sprzedane towary, opinie z banku, umowy najmu lokalu naszej siedziby itp. Istnieje również możliwość, iż zdecydujemy się na rzecz używaną, którą chcemy wziąć w leasing. Wtedy rzeczoznawca musi dokonać wyceny przedmiotu, już po przyznaniu nam decyzji leasingowej. Może zaistnieć również sytuacja, gdzie będziemy musieli odpowiedzieć na dodatkowe pytania ze strony firmy, jeśli ma ona jakieś wątpliwości co do złożonych dokumentów.

KROK 4. Decyzja o przyznaniu leasingu

​Do podjęcia decyzji o przyznaniu leasingu coraz krótsza droga. Teraz jednak firma musi poważnie zastanowić się i przeanalizować wszystkie dane, jakie przesłaliśmy – może to potrwać jeszcze od 1 do 5 dni. Jeśli firma ma wątpliwości, może to trwać znacznie dłużej. Wtedy bardzo prawdopodobne jest, iż będą nam potrzebne dodatkowe dokumenty (umowy, kontrakty). Większość firm, które zajmują się leasingiem, aby zmniejszyć swoje ryzyko, sprawdzają potencjalnych leasingobiorców w różnych dostępnych bazach danych. Dzięki takim bazom łatwo jest znaleźć nieuczciwych klientów oraz można odszukać tych umieszczonych na tak zwanych „czarnych listach”. Jeśli znajdujemy się na takiej liście, istnieje ryzyko iż w ogóle nie dostaniemy w żadnej firmie leasingu. Nasza sytuacja zmieni się dopiero, gdy wszelkie zaległości zostaną całkowicie spłacone i wtedy możemy znowu spróbować starać się o przyznanie leasingu.

Symuluj koszty leasingowe za darmo

KROK 5. Umowa leasingowa i ogólne warunki umowy leasingowej

Jeśli firma zapoznała się już ze wszystkimi dokumentami oraz ustaliła z leasingobiorcą, jakie są jego warunki finansowe, zostanie wówczas spisana umowa leasingu.. Podpisuje ją tylko osoba do tego upoważniona.

Umowa leasingowa składa się z:

ogólnych warunków całej umowy,

deklaracji wekslowej i weksla,

protokołu zdawczo-odbiorczego sprzętu,

spisu ilości i wysokości rat

​Polecamy: Umowy leasingowe – na co zwracać uwagę?

KROK 6. Opłata wstępna (czynsz inicjalny) i odbiór przedmiotu umowy

Kiedy już dojdzie do podpisania umowy, powinniśmy w miarę szybko zapłacić czynsz inicjacyjny, czyli po prostu nasz wkład własny. Wszystkie inne dodatkowe opłaty będą uwzględnione w naszej umowie. Wszystkie opłaty przelewamy na konto podane przez leasingodawcę.

Leasing krok po kroku

Leasing krok po kroku

Poniżej przedstawimy Państwu w kilku krokach procedurę jak dostać leasing krok po kroku. Zapraszamy do konsultacji telefonicznej / wysłania zapytania o ofertę leasingową przez formularz kontaktowy. To nic nie kosztuje.

Leasing krok po kroku 1. Wybór przedmiotu i wariantu finansowania

Warto wysłać zapytanie o ofertę przygotowaną dla nas. Będziemy mogli omówić wszystkie możliwości, uzyskać odpowiedzi na pytania. Przed podpisaniem zamówienia na wybrany przedmiot leasingu radzimy orientację w możliwościach sfinansowania zakupu i przeprowadzenia oceny naszej zdolności leasingowej. Firmy leasingowe stawiają różne wymagania przedsiębiorcom, którzy chcą skorzystać z ich usług. Dotyczą one zarówno okresu, historii działalności, jak i osiąganych wyników finansowych. Jedne chętnie finansują inwestycje także małych firm, drugie swoją ofertę kierują przede wszystkim do dużych przedsiębiorstw.

Na tym etapie z pewnością pomocny będzie nasz kalkulator leasingowy online

Leasing krok po kroku 2. Kontakt z Doradcą Kalkulatora Leasingowego

Suma opłat jest czynnikiem istotnym ale nie najważniejszym. Warto rozważyć co otrzymujemy w zamian. Warto zapytać doradcę ile lat pracuje w branży leasingowej.

Jeśli wiemy już co dokładnie, na jaki okres, przy jakim wkładzie własnym chcielibyśmy wziąć w leasing warto porozmawiać z Doradcą i wysłać zapytanie o ofertę leasingową z kalkulatora leasingowego. W tym momencie warto byśmy mogli określić dokładny model i wersję samochodu lub maszyny jak również dostawcę od którego chcemy kupić przedmiot. Powinniśmy umieć odpowiedzieć doradcy na pytanie o szacunkowe wyniki finansowe (przychód i dochód) za poprzedni rok i aktualny okres, znać poziom naszych zobowiązań (kredyty, leasing).

Jeśli poświęcimy kilka minut na rozmowę z Doradcą z pewnością będziemy wiedzieć o naszych możliwościach leasingowych i usługach zawartych w koszcie leasingu. Otrzymamy też informacje o procedurze złożenia wniosku i zawarcia umowy a następnie odbioru przedmiotu. Nie patrzmy tyko na koszt samej oferty. Wszak kupując garnitur, chcemy by był dobrze wykonany , z dobrych materiałów i pasował dokładnie na nas. Suma opłat jest czynnikiem ważnym ale nie najważniejszym. Należy rozważyć, co otrzymujemy w zamian. Warto zapytać doradcę ile lat pracuje w branży leasingowej.

Leasing krok po kroku 3. Porównanie ofert leasingowych

Miejmy tez na uwadze, że nie każda firma leasingowa będzie skłonna udzielić nam finansowania. Zwykle te które przedstawiają najtańsze oferty, mają również największe wymagania.

Leasing samochodu przez Salon jest zwykle droższy od leasingu przez internet.

Oferty firm leasingowych są dość zróżnicowane zarówno co do wymagań stawianych Klientom jak i parametrom finansowania. Warto porozmawiać o tym z Doradcą. Musimy wiedzieć, że część firm leasingowych przy rozliczeniach z klientami opiera ratę leaisngu na WIBOR 1 miesięcznym, inne na 3 miesięcznym, nieco wyższym (przez co oferta jest nieco droższa) ale mamy pewność, że raty leasingowe nie będą nam zmieniać co miesiąc wraz z wahaniami Wiboru. WIBOR 3M jest też bardziej stabilny. Raty leasingu operacyjnego pomoże obliczyć Tobie kalkulator leasingowy dla firm dla firm.

Zwracajmy też uwagę na faktyczną ilość miesięcznych rat leasingowych, prowizję lub jej brak, kwotę wykupu, obligatoryjne dopłaty czy wymagania związane np. z zakupem ubezpieczeń (często firmy leasingowe mają bardzo dobre warunki ubezpieczeń ale możemy spotkać sytuację gdy otrzymamy bardzo dobre warunki finansowe pod warunkiem skorzystania tylko z ubezpieczenia firmy leasingowej które już nie jest tak dobre.

Z drugiej strony musimy wiedzieć, że czynności za które nie zapłacimy firmie leasingowej w ofercie będziemy musieli wykonać sami, a nie zawsze mamy odpowiednią wiedzę, czas i chęci. Po prostu dobry produkt odpowiednio kosztuje. Pomaga w tym wstępne przeliczenie rat w naszym kalkulatorze leasingowym samochodu.

Leasing krok po kroku 4. Przygotowanie dokumentów i decyzja leasingowa na leasing samochodu i maszyny

Z niektórych firm otrzymamy zgodę na finansowanie samochodu w leasingu lub kredycie na podstawie kontaktu telefonicznego i mailowego. Zapytaj o procedurę – Decyzja w 10 minut.

Doradca udzieli nam wskazówek jakie dokumenty i informacje są wymagane do złożenia wniosku o leasing lub kredyt. Dla nowych, standardowych samochodów, maszyn i urządzeń, wystarczy wstępne określenie marki, modelu, ceny i sprzedawcy, natomiast w przypadku sprzętu używanego konieczne jest złożenie wniosku na konkretny przedmiot. Należy zebrać odpowiednie dokumenty od sprzedającego (zdjęcia, faktura pro forma, kopia dowodu rejestracyjnego, oświadczenie o stanie technicznym).

W zależności od procedury mogą być wymagane odmienne dokumenty – w procedurze uproszczonej zwykle wymagane są jedynie dokumenty rejestrowe firmy i dowody osobiste, natomiast przy procedurze standardowej (stosowanej często przy większych wartościach sprzętu lub w odniesieniu do niektórych rodzajów maszyn) może zajść konieczność przedstawienia deklaracji podatkowej za ubiegły rok i dokumentów finansowych za obecny okres.

Jeśli w grę wchodzi naprawdę duży kontrakt Leasingodawca może prosić o aktualne zaświadczenie z ZUS i US. Wymagania te są płynne w zależności od firmy leasingowej – radzimy kontakt z naszym Doradcą.

W przypadku maszyn używanych firma leasingowa zawsze zleci wycenę przedmiotu. Koszt wyceny ponosi Klient. Przy samochodach używanych wycena rzeczoznawcy nie zawsze będzie wymagana.

W procedurze uproszczonej zwykle wymagane są jedynie dokumenty rejestrowe firmy i dowody osobiste, natomiast przy procedurze standardowej (stosowanej często przy większych wartościach sprzętu lub w odniesieniu do niektórych rodzajów maszyn) może być konieczne przedstawienie deklaracji podatkowej za ubiegły rok i dokumentów finansowych za obecny okres. Jeśli w grę wchodzi naprawdę duży kontrakt Leasingodawca może prosić o aktualne zaświadczenie z ZUS i US. Spółki zarejestrowane w KRS zawsze muszą przedstawić wyciąg z KRS nie starszy niż 1 miesiąc jednak wprowadzanie dostępu do publicznych rejestrów ewidencji działalności (Centralny Rejestr Ewidencji Gospodarczej/ Rejestr KRS/ rejestr REGON, powoduje, że niektóre firmy leasingowe wymagają TYLKO dowodów osobistych reprezentantów i numeru NIP działalności. Wymagania te są płynne w zależności od firmy leasingowej – radzimy kontakt z naszym Doradcą.

Firmy leasingowe nie obsługują Klientów z negatywną historią kredytową / wpisanych do baz klientów niesolidnych.

Część firm leasingowych obligatoryjnie wymaga wypełniania i dostarczenia papierowych wniosków i dokumentów, tym bardziej elastycznym wystarczą skany na mail/rozmowa z Doradcą. Najbardziej uproszczona procedura polega na decyzji przez telefon / mail. Decyzja o przyznaniu leasingu na samochód można spodziewać to 1 dzień, przy maszynach i urządzeniach może to potrwać do 3 dni pod warunkiem, że nie jest wymagane dostarczenie innych dokumentów lub oświadczeń.

Jeśli niezbędna jest wycena przedmiotu używanego, to zależności od firmy leasingowej następuje ona przed wydaniem decyzji ostatecznej lub po podpisaniu umowy. W przypadku gdy dla danego przedmiotu wymagana jest wycena np. leasingu samochodu używanego , w każdej firmie leasingowej koszty wyceny ponosi Klient.

Leasing krok po kroku 5. Podpisanie umowy leasingu samochodu lub kredytu

Przy działalności w formie jednoosobowej lub spółki cywilnej zgodę na podpisanie umowy wyraża współmałżonek, chyba że istnieje rozdzielność majątkowa.

Po otrzymaniu decyzji o przyznaniu leasingu Doradca zwykle uzupełnia wniosek o informacje niezbędne do wygenerowania dokumentacji do umowy (do tego niezbędna jest faktura pro forma na zakupowany przedmiot). Dobry doradca zawsze dojeżdża do Klienta w celu podpisania umowy. Po podpisaniu umowy Klient dokonuje wpłaty opłaty wstępnej na konto firmy leasingowej a doradca zamawia dokumenty przedmiotu (faktura zakupu, inne dokumenty) u Sprzedawcy. Niektóre firmy leasingowe stosują zabezpieczenie umowy w postaci weksla, inne odstępują od tego wymogu.

Leasing krok po kroku 6. Formalności po podpisaniu umowy leasingu samochodu

Formalności związane z zakupem przedmiotu polegają na zarejestrowaniu i ubezpieczeniu pojazdu, w przypadku maszyn i urządzeń czynności związanych z ewentualnym importem, zakupem i ubezpieczeniem maszyny. Jeśli nie trzeba czekać na dokumenty okres ten nie powinien trwać dłużej niż 5-7 dni roboczych do wydania przedmiotu Klientowi. Nad tym będzie pracował Doradca. Jeśli Klient chce skorzystać z własnego ubezpieczenia samochodu, czynności z tym związane spadają na niego.

Po ubezpieczeniu samochodu lub maszyny i zapłacie sprzedawcy za przedmiot Klient otrzymuje upoważnienie do odebrania przedmiotu od sprzedawcy i może zacząć go używać.

Umów się na 10 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić. Oblicz leasing online

Leasing krok po kroku – co należy wiedzieć wybierając formę leasingu?

Leasing jako forma obrotu maszynami i urządzeniami oferowany jest w postaci leasingu operacyjnego i finansowego

W leasingu operacyjnym, właścicielem samochodu pozostaje firma leasingowa, oddając go do użytku leasingobiorcy na czas określony w umowie. Po upływie tego okresu leasingobiorca może wykupić samochód lub zwrócić go firmie leasingowej. Koszt amortyzacyjny w tym przypadku odlicza firma leasingowa. Minimalny okres leasingu operacyjnego pojazdu wynosi 24 miesiące.

Leasing finansowy oddaje pojazd na własność leasingobiorcy, co sprawia, że koszt amortyzacyjny przysługuje leasingobiorcy, który z góry opłaca podatek VAT. Ta forma leasingu nie ma ustalonego ustawowo minimalnego okresu leasingu.

W celu zawarcia umowy Leasingowej, należy poczynić następujące kroki:

Jak zorganizować leasing krok po kroku?

Polscy przedsiębiorcy od wielu lat mogą korzystać z leasingu. Z roku na rok zainteresowanie tą formą finansowania jest coraz większe. Mimo to wiele firm jeszcze nie korzystało z leasingu. Chcesz skorzystać z leasingu po raz pierwszy ale nie wiesz co trzeba zrobić? Z tego wpisu dowiesz się jak wygląda proces uzyskania leasingu.

Proces zorganizowania leasingu możemy podzielić na 3 główne etapy:

Złożenie i ocena wniosku o przyznanie leasingu. Podpisanie umowy. Uruchomienie umowy.

Złożenie wniosku o przyznanie leasingu

Żeby złożyć wniosek o przyznanie leasingu powinieneś:

wybrać przedmiot leasingu i uzgodnić cenę zakupu wraz z warunkami płatności, dostawy etc.,

określić o jakie parametry leasingu się ubiegasz, tzn. jakim wkładem własnym dysponujesz (od 0% do 45% ceny), na ile lat chcesz rozłożyć spłatę, jaka wysokość wykupu cię interesuje,

przygotować komplet dokumentów i informacji do oceny wniosku.

Twój doradca leasingowy może (a nawet powinien) pomóc w 2 ostatnich punktach ale wybór przedmiotu leasingu leży po Twojej stronie.

W leasingu online możesz otrzymać leasing bez okazywania jakichkolwiek dokumentów. Oferta dotyczy jednak tylko maszyn i urządzeń do 50 000 zł netto.

Jakie dokumenty są potrzebne do zwykłego leasingu?

Najczęściej są to:

Dokumenty założycielskie firmy – CEIDG/KRS, Regon, umowa spółki.

Dokumenty finansowe za 1-2 zamknięte lata (pity lub bilans i rachunek zysków i strat) oraz za rok bieżący (podsumowanie książki przychodów lub bilans i rachunek zysków i strat).

Dane z dowodu osobistego właściciela, wspólników lub reprezentantów (w zależności od formy prawnej). Mogą być też potrzebne dane dowodu małżonka/-i.

Wypełniony i podpisany wniosek o przyznanie leasingu (na formularzu firmy leasingowej).

Faktura pro forma oraz specyfikacja techniczna przedmiotu leasingu.

Powyższy wykaz jest standardem do większości transakcji leasingu. W procedurach uproszczonych przyznania leasingu często nie pokazujesz wyników finansowych wcale lub oświadczasz je na wniosku.

Opcjonalnie (w procedurach zwykłych/pełnych) leasingodawca może poprosić o:

Wykaz środków trwałych.

Wykaz realizowanych kontraktów.

Zaświadczenia o niezaleganiu wobec ZUS i US.

Inne, mające znaczenie dokumenty i informacje przy ocenie danego wniosku, przykładowo opinie bankowe, faktury sprzedaży, umowa najmu lokalu i in.

Jeżeli przedmiot leasingu jest używany potrzebna będzie także wycena przy czym dopiero po uzyskaniu decyzji leasingowej.

W trakcie oceny wniosku mogą pojawić się dodatkowe pytania ze strony analityka do przesłanych dokumentów i informacji.

Podpisanie umowy

Leasingodawca pozytywnie zaopiniował Twój wniosek i ustaliliście szczegóły transakcji? Wtedy kolejnym krokiem jest podpisanie umowy leasingu z doradcą. Umowę możesz podpisać z dużym wyprzedzeniem czasowym w stosunku do odbioru przedmiotu leasingu (umowa z odroczonym harmonogramem) lub tuż przed odbiorem. Do czasu uiszczenia pierwszej wpłaty umowa nie zostanie uruchomiona.

Uruchomienie umowy

Ostatni etap zaczyna się gdy wpłacisz pierwszą wpłatę. Możesz ją przelać do dilera tytułem zaliczki lub do leasingodawcy tytułem opłaty wstępnej. Gdy jest wpłacona w całości leasingodawca wyśle zamówienie na fakturę do dilera. Diler wystawia fakturę a leasingodawca płaci. Przy samochodach dodatkowo leasingodawca poprosi dilera o dokumenty do rejestracji samochodu, zarejestruje samochód i tego samego dnia ubezpieczy.

Gdy diler zaksięguje wpłatę na koncie możesz odebrać przedmiot leasingu. Niekiedy zdarza się, że dilerzy maszyn dostarczą Ci maszynę na podstawie samej zaliczki przed otrzymaniem zapłaty z firmy leasingowej. Przy samochodach najczęściej czekają najpierw na przelew.

W miesiącu pierwszej wpłaty otrzymujesz fakturę na pełną jej wysokość a miesiąc później płacisz pierwszą ratę leasingu.

Chcesz wziąć leasing po raz pierwszy? Bezpiecznie przeprowadzimy cię przez cały proces zorganizowania finansowania.

Sprawdź naszą ofertę.

키워드에 대한 정보 leasing krok po kroku

다음은 Bing에서 leasing krok po kroku 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  Protokół Komisji Kwalifikacyjnej Na Stopień Nauczyciela Kontraktowego | Komisja Kwalifikacyjna Na Stopień Nauczyciela Kontraktowego 빠른 답변
See also  Łódź Niciarniana 2 6 | Łódź Widzew - Budowa Tunelu Niciarniana - Stadion Widzewa - 18 Lipca 2016 78 개의 베스트 답변

See also  달라스 갤러리아 마트 | 달라스 에서 새로 열린 갤러리아 마트 그랜드 오픈닝 축재 23 개의 정답

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 LEASING samochodu osobowego – PROCEDURA krok po kroku #AndrzejCzarny

  • leasing
  • auto w leasing
  • leasing operacyjny
  • leasing finansowy
  • finansowanie samochodu
  • leasing samochodowy
  • leasing na firmę
  • samochód używany
  • leasing pojazdu
  • leasing samochodu ciężarowego
  • leasing samochodu używanego na ile lat
  • procedura
  • saomchód w leasingu
  • jak działa leasing
  • procedura leasingowa
  • procedura leasing
  • leasing dla nowej firmy
  • leasing startup
  • leasing dla nowych firm
  • leasing finansowanie
  • leasing samochodu
  • finansowanie biznesu
  • finansowanie

LEASING #samochodu #osobowego #- #PROCEDURA #krok #po #kroku ##AndrzejCzarny


YouTube에서 leasing krok po kroku 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 LEASING samochodu osobowego – PROCEDURA krok po kroku #AndrzejCzarny | leasing krok po kroku, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment