Marzanna Radziszewska Konopka Książka | Przesłanie Choroby Z Perspektywy Totalnej Biologii – Dr Marzanna Radziszewska-Konopka 상위 232개 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “marzanna radziszewska konopka książka – Przesłanie choroby z perspektywy Totalnej Biologii – dr Marzanna Radziszewska-Konopka“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 SOMA – Rozwój i Terapia 이(가) 작성한 기사에는 조회수 115,054회 및 좋아요 1,439개 개의 좋아요가 있습니다.

marzanna radziszewska konopka książka 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Przesłanie choroby z perspektywy Totalnej Biologii – dr Marzanna Radziszewska-Konopka – marzanna radziszewska konopka książka 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Wykład z IV Festiwalu Świadomej Pracy z Ciałem 8-10.09.2017, Gdańsk
https://www.swiadomosc-ciala.pl
Sprawdź nasze warsztaty, kursy i sesje indywidualne:
https://centrumsoma.pl
Facebook:
https://facebook.com/centrumsoma
Instagram:
https://instagram.com/centrumsoma

marzanna radziszewska konopka książka 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Zrozum swoje choroby. Dekodowanie Biologiczne

Książka „Zrozum swoje choroby” napisana jest raczej w konwencji popularnonaukowej niż … Marzanna Radziszewska-Konopka … Konsultant medyczny tej książki.

+ 여기에 보기

Source: www.ksiazki-medyczne.eu

Date Published: 5/1/2022

View: 5963

Vedica

Vedica® – konkretna wiedza przekazywana w przystępny sposób. Totalna Biologia, Recall Healing, Biologika, Poziomy świadomości i wiele więcej.

+ 더 읽기

Source: vedica.pl

Date Published: 6/28/2021

View: 8758

Psychobiologia – LNE

Marzanna Radziszewska-Konopka: To oczywiście nie stało się nagle. … Czytałam wiele książek, błąkałam się po różnych kursach. Wreszcie trafiłam na takie, …

+ 여기에 보기

Source: lne.pl

Date Published: 7/18/2022

View: 5055

5 praw totalnej biologii, Dr Radziszewska-Konopka

Dr Marzanna Radziszewska-Konopka mówi, że chcąc korzystać z Totalnej Biologii musimy zdać sobie sprawę z tego, że za około 95 % decyzji, które podejmujemy w …

+ 여기에 자세히 보기

Source: hakujzdrowie.pl

Date Published: 9/5/2021

View: 3919

Dr n. med Marzanna Radziszewska- Konopka

Prelegenci XI Konferencji Medycznej- dr Marzanna Radziszewska-Konopka … szkoleniowe do Recall Healing i redagowała merytorycznie książki: „Recall Healing.

+ 더 읽기

Source: kobietainatura.pl

Date Published: 3/20/2021

View: 7763

주제와 관련된 이미지 marzanna radziszewska konopka książka

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Przesłanie choroby z perspektywy Totalnej Biologii – dr Marzanna Radziszewska-Konopka. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Przesłanie choroby z perspektywy Totalnej Biologii - dr Marzanna Radziszewska-Konopka
Przesłanie choroby z perspektywy Totalnej Biologii – dr Marzanna Radziszewska-Konopka

주제에 대한 기사 평가 marzanna radziszewska konopka książka

  • Author: SOMA – Rozwój i Terapia
  • Views: 조회수 115,054회
  • Likes: 좋아요 1,439개
  • Date Published: 2017. 9. 15.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=JPRjxSG1P50

Zrozum swoje choroby. Dekodowanie Biologiczne

W latach 80. XX w., niemiecki lekarz dr R. G. Hamer sformułował rewolucyjną koncepcję zdrowia i choroby. Gdy on i jego żona zachorowali na raka po śmierci syna, stwierdził, że to może nie być przypadek. Zaczął analizować historie swoich pacjentów i zauważył wiele prawidłowości. Lata cierpliwych badań doprowadziły go do odkrycia, że to, co przywykliśmy nazywać chorobą, jest sensownym biologicznym programem Natury…

Jest bardzo jasno i przystępnie napisanym wprowadzeniem do nowego – wywodzącego się z Germańskiej Nowej Medycyny G.Hamera i Biologii Totalnej Organizmów Żywych C.Sabbah’a – rozumienia zdrowia, zarówno jednostki, jak i całej rodziny. Tym, którzy czytali „Programy rodzinne Twoich chorób” G.Athiasa porządkuje poznane już tam informacje; tym, którzy jeszcze nie czytali „Programów” (wyd.Virgo 2014) daje podstawy do przyjęcia zawartej w nich wiedzy.

“Na początku lat 80. ubiegłego stulecia, niemiecki lekarz psychiatra – dr Ryke Geerd Hamer – poczynił spostrzeżenia, które rzuciły zupełnie nowe światło na akademicką koncepcję zdrowia i choroby. Gdy on i jego żona poważnie zachorowali po śmierci syna, stwierdził, że to nie może być przypadek. Choroba jego i żony była w jego odczuciu skutkiem wstrząsu emocjonalnego, jaki przeżyli z powodu nagłej śmierci ich dziecka. Gdy zaczął badać historie swoich pacjentów, zauważył wiele prawidłowości.

Lata cierpliwych rozmów z pacjentami, badań oraz analiz zdjęć z tomografii komputerowej ich mózgów doprowadziły go do stworzenia opartego na Pięciu Prawach Natury systemu, który nazwał Germańską Nową Medycyną (GNM). Zauważył, że to, co przywykliśmy nazywać chorobą, jest sensownym biologicznym programem Natury, uruchamianym w szczególnych sytuacjach.

Gdy przeżywamy intensywny stres, automatyczny, podświadomy mózg, którego rolą jest utrzymanie ciała przy życiu, nie jest w stanie efektywnie pełnić swojej funkcji. Większość energii jest wtedy pożytkowana na myślenie o problematycznej sytuacji, które uruchamia w organizmie szereg energochłonnych reakcji.

Z punktu widzenia przetrwania nie ma to sensu, dlatego Natura przewidziała nadzwyczajne rozwiązanie – specjalny biologiczny program, który sprowadza stres do poziomu tkanek i narządów. Część mózgu odpowiadająca za przetrwanie odzyskuje w ten sposób swoją porcję energii, niezbędną do prawidłowego funkcjonowania, i tym samym może zagwarantować ciału przeżycie. Miejsce, do którego „sprowadzany” jest stres nie jest przypadkowe. (…)

Uczniowie doktora Hamera i ich kolejne pokolenia rozwinęli odkrycia GNM na podstawie własnych doświadczeń i spostrzeżeń. Powstały nowe gałęzie tej wiedzy – Biologika (Roberto Barnai), Uzdrawianie Biologią (Rainer Körner), Totalna Biologia (Claude Sabbah, Gerard Athias), Recall Healing (Gilbert Renaud), Dekodowanie Biologiczne (Christian Flèche, Patrick Obissier) i inne.

Nowe nazewnictwo nie neguje korzeni tych metod – Germańskiej Nowej Medycyny. Pojawia się wraz z odkrywaniem kolejnych praw Natury, takich jak biologiczne komórkowe cykle pamięciowe, nieświadome tworzenie przez rodziców planu na życie dziecka poprzez zapisanie się w jego pamięci komórkowej emocji, które przeżywali jeszcze wiele miesięcy przed poczęciem potomka (tzw. Projekt/Cel lub jak nazywa to Patrick Obissier – Bezwiedna Projekcja Rodziców), czy dziedziczenie wspomnień rodowych.

Interesujące jest, że równolegle i niezależnie, nauka dostarcza dowodów na istnienie tych praw. Współcześni naukowcy opisują dziś, na podstawie przeprowadzonych badań, zjawisko imprintingu genomu („napiętnowanie” materiału genetycznego dziecka przez czynniki środowiskowe, a do takich zaliczane są między innymi emocje przeżywane przez rodziców) i dziedziczenie emocji przodków przez kolejne pokolenia potomków. Niektórzy podchodzą do odkryć doktora Hamera i jego uczniów sceptycznie. Są też tacy, którzy na zwolenników tej koncepcji patrzą z ironią (jak można w to wierzyć?!). Nie jest to nic zaskakującego. Koncepcja doktora Hamera nie mieści się w paradygmacie obowiązującym w medycynie alopatycznej. Ten materialistyczny paradygmat neguje też skuteczność homeopatii, tradycyjnej chińskiej medycyny, ajurwedy, a nawet odkryć, które teoretycznie powinny być bliskie medycynie alopatycznej, opisujących wpływ witamin, mikro- i makroelementów, pierwiastków śladowych i innych cząsteczek na zdrowie i zdrowienie z choroby.

Mimo, że od odkryć Maxa Plancka, Alberta Einsteina, Nielsa Bohra, Wernera Heisenberga, Erwina Schrödingera, Paula Diraca i wielu innych znamienitych naukowców zajmujących się fizyką kwantową minęło już dziesiątki lat, większość lekarzy praktykujących medycynę alopatyczną nadal wierzy, że ludzkie ciało jest wyjątkiem, tworem działającym tylko na poziomie cząsteczkowym, zgodnie z koncepcją newtonowską, poza prawami fizyki kwantowej.

Naukowcy z otwartymi umysłami, tacy jak profesor Candance Pert dostarczają niezbitych dowodów na istnienie tzw. molekuł emocji, realnych, chemicznych cząsteczek wydzielanych w odpowiedzi na przeżywane przez nas odczucia, i pokazują, jak mózg współpracuje z resztą ciała za pośrednictwem tych cząsteczek.

Sceptyków odsyłam więc do artykułów pani profesor i jej kolegów, publikowanych w ważnych pismach naukowych, takich jak Lancet czy Science, po porcję wiedzy, która pomoże im zrozumieć związek emocji z chorobami.

Książka „Zrozum swoje choroby” napisana jest raczej w konwencji popularnonaukowej niż naukowej. Podświadomy mózg lubi posługiwać się metaforami i symbolami i rozumie je nawet wtedy, gdy na poziomie świadomym wydają się niejasne. Dlatego nie zdziw się, Drogi Czytelniku, gdy w trakcie tej lektury poczujesz nagle niezrozumiałą ulgę lub zmęczenie – to znak, że dotarłeś do ważnej informacji, która spoczywała w odmętach twojej podświadomości i domagała się uzdrowienia! Zapraszam do ekscytującej podróży w krainę Dekodowania Biologicznego.”

Marzanna Radziszewska-Konopka

doktor nauk medycznych, autorka i współautorka wielu prac naukowych.

Czynnie pracuje jako laryngolog i audiolog oraz konsultant medyczny.

Konsultant medyczny tej książki.

Vedica

Psychobiologia Vedica®

——————

Coraz więcej z nas zaczyna być świadomymi tego, że rzeczywistość, której codziennie doświadczamy jest wydrukiem zawartości naszego osobistego mikrokosmosu. Odtwarzamy w nieskończoność niekomfortowe życiowe schematy, wikłamy się w relacje, w których z precyzją szwajcarskiego zegarka odtwarzamy wciąż te same wzorce, chorujemy. Psychobiologia Vedica® pomaga zrozumieć unikatową układankę reguł rządzących każdym indywidualnym mikrokosmosem. Im lepiej rozumiemy siebie, tym bardziej świadomie wybieramy ścieżki, którymi chcemy dalej podążać.

Psychobiologia

Choroba nie jest dziełem przypadku, lecz przejawem desperacji organizmu zmagającego się ze stresem. W czym może pomóc nam to stwierdzenie? Czy da się je pogodzić z ustaleniami współczesnej nauki akademickiej? O swojej koncepcji leczenia, profilaktyki zdrowotnej i rozwoju świadomości opowiada dr n. med. Marzanna Radziszewska-Konopka.

LNE: Jest pani laryngologiem i audiologiem, przez lata zajmowała się pani słuchem dzieci. Co sprawiło, że zmieniła pani drogę rozwoju i zainteresowała się nowymi obszarami wiedzy?

Marzanna Radziszewska-Konopka: To oczywiście nie stało się nagle. Miałam bardzo satysfakcjonującą ścieżkę zawodową w medycynie. Zaraz po laryngologii zrobiłam specjalizację z audiologii i w tym obszarze pracowałam. Zajmowałam się przede wszystkim problemem wykrywania wad słuchu u dzieci. Miałam to szczęście, że współtworzyłam i koordynowałam program przesiewowych badań słuchu noworodków, finansowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Od początku pracy zawodowej towarzyszyła mi świadomość, że istoty chorób nie da się wytłumaczyć wyłącznie na poziomie fizycznym. Obserwowałam, jak różnie ludzie chorują i zdrowieją w zależności od tego, jakie mają życie emocjonalne i nastawienie do świata. Chciałam wiedzieć, dlaczego tak jest. Czytałam wiele książek, błąkałam się po różnych kursach. Wreszcie trafiłam na takie, które pokazują te zależności w sposób mnie, medykowi, najbliższy – wskazując na połączenia między reakcjami emocjonalnymi a biologiczną funkcją narządów. Od razu wydało mi się to spójne. Często używamy w naszym języku określeń, które wskazują na te połączenia: coś mi leży na wątrobie, coś mi stoi kością w gardle, nie mogę tego strawić, żółć mnie zalewa – to nie są tylko metafory.

Jak wyglądała pani droga do własnej praktyki?

Obserwowałam te zależności najpierw na sobie, rodzinie, coraz szerszym gronie znajomych. Przekonywałam się, że to ma sens. Poszłam ścieżką bardzo systematycznej edukacji, odbyłam wiele szkoleń w zakresie Recall Healing, Totalnej Biologii i Biologiki. Jednocześnie miałam potrzebę sprawdzenia, czy współczesna nauka akademicka już czegoś na ten temat nie stwierdziła. Okazało się, że owszem – odkryto na przykład, że kiedy przeżywamy emocje, nasze ciało wytwarza specyficzne substancje chemiczne, które są rozpoznawane przez receptory na powierzchni wszystkich komórek naszego ciała, znacząco zmieniając ich fizjologię. Dotarłam do artykułów o tym, że mamy pewien pakiet pamięci komórkowej odziedziczonej po przodkach, który dostajemy nie tylko w genach, ale także w ich konfiguracji, w dostępie do genów. Nigdy nie traktowałam koncepcji psychobiologicznych jako alternatywnych w stosunku do medycyny głównego nurtu, ale jako jej uzupełnienie, spojrzenie komplementarne. Ich łączenie ma wielki sens.

Tytuł wykładu, który wygłosi pani na Kongresie LNE, to „Emocjonalny kod choroby w profilaktyce i leczeniu” — skąd się bierze ów kod i gdzie jest zapisany?

To hasło jest oczywiście pewnym skrótem myślowym. Mówi o tym, że każda choroba, niezależnie od przyczyn, które widzimy na poziomie fizycznym (np. drobnoustrojów chorobotwórczych, promieniowania, złego odżywiania), jest poprzedzona intensywnym przeżyciem, stresem. Nie bierze się znikąd. Choroba może pojawiać się wśród spokoju, kiedy myślimy, że wszystkie burze już minęły, na przykład po przejściu na emeryturę. Jej przyczyna jest jednak wcześniejsza. Stres często manifestuje się dopiero po latach. Może się wydawać, że przed zachorowaniem nic dramatycznego się nie wydarzyło, ale potem odkrywamy na przykład starą urazę, nigdy nie uwolnioną.

W swoich wystąpieniach mówi pani też o sytuacjach związanych z życiem prenatalnym czy momentem poczęcia człowieka.

A nawet o okolicznościach sprzed poczęcia. Nauka zna już zjawisko zwane piętnowaniem genomowym, które polega na tym, że czynniki środowiskowe, w tym emocje rodziców, wpływają na aktywność genów w komórce jajowej i plemniku, a potem w zarodku. Powstaje jakby zapis oprogramowania, które stanowi gotowość do pewnego sposobu reagowania na stres, wchodzenia w relacje, przeżywania różnych sytuacji. Potem przychodzi moment, że skumulowanego, nieuwolnionego stresu jest za dużo – dzieje się coś, co jest kroplą przepełniającą czarę i ujawnia się choroba.

Jak wygląda w psychobiologii konsultacja – wcześniej wypełniam kwestionariusz, na spotkaniu rozmawiamy o nim i…?

Kwestionariusz jest już częścią tej pracy, bo człowiek musi usiąść i przypomnieć sobie rożne rzeczy. Czytając go i wiedząc, po co pacjent do mnie przychodzi, mogę już widzieć pewne tropy, przypuszczać, co mogło się przyczynić do jego sytuacji zdrowotnej. W każdym przypadku pierwszym zadaniem jest zobaczyć, co było kroplą przepełniającą czarę stresu, jaka sytuacja doprowadziła do ujawnienia się choroby. Potem szukamy też innych zdarzeń, które złożyły się na tę kumulację – również w dzieciństwie, okresie prenatalnym, życiu rodziców bezpośrednio przed poczęciem. Chcemy zobaczyć schemat, program, przekonanie, które działa w życiu przeciwko nam. Potem pozostaje zastanowić się, co możemy z tym zrobić i jaką metodą. Moją ulubioną jest technika uwalniania emocji przedstawiona przez Davida Hawkinsa, lekarza psychiatrę o niezwykłym poziomie świadomości.

Jakimi przypadkami zajmuje się psychobiologia? Z jakimi problemami przychodzą do pani pacjenci?

Ja pożegnałam się już z indywidualną pracą z ludźmi, od listopada ubiegłego roku nie prowadzę konsultacji w gabinecie. Odbyłam ich kilka tysięcy. Teraz brakuje mi na to przestrzeni, bo coraz więcej uczę, prowadzę warsztaty. Ludzie przychodzili właściwie ze wszystkim: chorobami serca, układu pokarmowego, nawracającymi anginami, nowotworami, schorzeniami takimi jak choroba Leśniowskiego-Crohna czy wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

A z chorobami skóry?

Tak, miałam wielu pacjentów z problemami dermatologicznymi. Na wykładzie kongresowym będę pokazywać, skąd w ujęciu psychobiologii biorą się różne choroby skórne. Jeśli pacjent jest gotowy i otwarty na zmiany, efekty pracy z emocjami mogą być w tych przypadkach wyśmienite. Pracowałam na przykład z dziewczyną cierpiącą na łojotokowe zapalenie skóry. Miała jeden epizod jako nastolatka, potem drugi, przy trzecim spotkałyśmy się na konsultacji. Kiedy przyjrzałyśmy się jej życiu, zobaczyłyśmy pewien schemat. W dzieciństwie była to kwestia relacji z mamą i tatą, potem z innymi bliskimi osobami. Pokazałam jej, jak pracować z jej aktualną relacją, co w niej odpuścić, gdzie dać przestrzeń drugiej osobie, gdzie zadbać o siebie. Po tej pracy w ciągu tygodnia wszystkie zmiany ustąpiły. Po pół roku ona zgłosiła się do mnie z kolejnym potężnym wysypem zmian. Pytam ją, co zrobiła z tego, o czym rozmawiałyśmy. Ona na to, że nic nie zrobiła, bo przecież po konsultacji wszystko jej przeszło. Samo uświadomienie sobie schematu, który jest źródłem problemów, spowodowało poprawę stanu zdrowia – często tak się dzieje. Jednak kiedy znowu przyszła krytyczna sytuacja, pacjentka zareagowała według starego schematu. Tym razem borykała się z problemem nieco dłużej, ale w końcu uwolniła część emocji dotyczących partnera i choroba minęła. Niektórzy mówią o zdrowieniu poprzez dotarcie do świadomości. To jest bardzo ważny moment i rzeczywiście może przynosić poprawę, ale nie warto na nim poprzestawać. Dopóki nie przetransformujemy szkodliwego schematu, problemy będą powracały.

W medycynie akademickiej często jest mowa o szkodliwości stresu, ale nie o tym, dlaczego wywołuje on akurat takie, a nie inne zmiany zdrowotne. Co psychobiologia mówi o podłożu kojarzonych zwykle ze stresem chorób cywilizacyjnych – dlaczego stały się tak powszechne?

Żyjemy w świecie, w którym wszystko dzieje się szybciej, jesteśmy bombardowani informacjami. Za szczególnie nośne uważa się newsy tragiczne. Jednocześnie atakują nas treści, które rozbudzają nasze potrzeby. Reklamy grają nie tylko na emocji pożądania, ale też na strachu: jeśli nie skorzystasz z naszej oferty, mogą cię okraść, zachorujesz. Nie sposób analizować tych wszystkich informacji, a one na nas oddziałują. Musimy też nadążać za obsługą urządzeń codziennego użytku, przetwarzać mnóstwo innych danych. Nie chcę umniejszać roli zanieczyszczenia środowiska, niezdrowego trybu życia, dodatków do żywności, niemniej jednak nasze życie emocjonalne znacznie odbiega od życia przodków, chociażby rodziców. Trzeba pamiętać, że każdy z nas jest inny, ma inny sposób doświadczania świata, osobowość, temperament, jedni są bardziej intelektualni, inni bardziej czuciowi. Mamy inną świadomość, inteligencję. Dlatego co innego jest dla nas stresem i inaczej stres przeżywamy. To, co dla jednego jest przyczyną cierpienia, dla drugiego okaże się nieistotne. To przekłada się na różne dolegliwości i choroby. Na przykład nadciśnienie związane jest m.in. z potrzebą kontrolowania rzeczywistości, w szczególności tak zwanego odległego terytorium. Jest to obszar, na który tak naprawdę nie mamy wpływu. Na przykład: chcę wiedzieć, co się dzieje z moimi dziećmi pracującymi w Anglii, czy są tam bezpieczne. Chciałabym mieć na to wpływ, chronić je, pomagać, a jestem bezradna. Z kolei choroba wieńcowa związana jest z doświadczeniem utraty terytorium, czyli wszystkiego, o czym mówimy, że jest „moje”: mój dom, mój partner, moje dzieci, samochód, stanowisko w pracy, moja pozycja. Kiedy nie mogę się z taką stratą pogodzić, przeżywam emocje, które mogą prowadzić do choroby.

A co, jeśli nic nam nie dolega? Jak na gruncie psychobiologii wygląda profilaktyka?

Duża grupa osób przychodzących na takie konsultacje nie choruje, tylko ma jakieś trudne schematy życiowe, na przykład wchodzi w ten sam rodzaj niszczących związków partnerskich albo ma kłopot z zarabianiem pieniędzy. To nie musi się od razu przekładać na chorobę, ale po dłuższym czasie może do niej doprowadzić. W tym sensie identyfikowanie tego, co nam w życiu sprawia cierpienie, a następnie praca z tymi czynnikami, jest bardzo skuteczną profilaktyką chorób.

Czy są takie problemy zdrowotne, w których psychobiologia nie ma zastosowania?

Trudnym gruntem, na którym nie podejmuję się pracować, są zaburzenia psychiczne. One też mają swoje wytłumaczenia w psychobiologii, ale odradzam wszystkim, którzy chcą być konsultantami, zajmowanie się tą problematyką. Poza tym możemy pracować właściwie z każdą chorobą, pod warunkiem, ze dobrze sprecyzujemy cele. Kiedy główną motywacją pacjenta jest po prostu wyzdrowienie i nie jest on skłonny do refleksji nad własnym życiem, choroba wcześniej, czy później powróci, jeśli nie w tej samej, to w innej formie. Bez względu na to, jak dziwnie to zabrzmi, z mojego punktu widzenia wyzdrowienie to cel krótkoterminowy.

Dla mnie najważniejsze jest zrozumienie mechanizmu, który stoi za rozwojem choroby. Choroba jest przejawem desperacji ciała, które nie radzi sobie ze stresem. Jest wołaniem: usiądź, zastanów się nad sobą, obejrzyj swoje relacje ze światem i zacznij je weryfikować. Bardzo szybko w swojej pracy z ludźmi zrozumiałam, że praca z tematem zdrowia ma służyć większej sprawie – naszemu rozwojowi.

Domyślam się jednak, że pacjenci trafiali do pani gabinetu zwykle po to, by rozwiązywać swoje problemy chorobowe.

Początek wizyty zwykle polegał na przekierowaniu, pokazaniu, czemu ma to spotkanie służyć. Oczywiście nie każdemu to odpowiadało. Ja pokazuję swoje rozumienie procesów chorobowych. Dla jednego takie spotkanie może być odkrywcze i ukierunkowujące, dla innego nie. Każdy bierze z tego tyle, ile chce i potrafi.

Jak wygląda w psychobiologii praca z dziećmi?

To zależy od ich wieku. Mniej więcej do 10. roku życia pracuję wyłącznie z rodzicem. To czas, kiedy można rozmawiać z dzieckiem przez sen – wprost z jego podświadomością. Gdy już odkryjemy schemat powodujący chorobę czy inne trudności (nieakceptowane zachowania społeczne, problemy szkolne, relacyjne), mama czy tata może tę historię opowiadać maluchowi, który śpi. Ze starszym dzieckiem, powyżej dziesięciu lat, trzeba już rozmawiać wprost, więc jeśli rodzic nie czuje się na siłach, może to zrobić konsultant. Oprócz tego rodzice muszą podjąć swoją pracę. Musimy pamiętać, że im dziecko mniejsze, tym mniej przyczyn jest po jego stronie – ono w swojej fizyczności przetwarza emocje rodziców, bo jest z nimi bardzo związane. Ważne więc, żeby rodzic wziął za to odpowiedzialność i wykonał nad sobą pracę, a nie poprzestawał na „opowiedzeniu historyjki”. Kiedyś zadzwoniła do mnie mama po konsultacji i mówi: „Opowiedziałam tę historię dziecku i rzeczywiście na dwa tygodnie wszystko minęło, ale teraz znów mamy ten sam kłopot”. Pytam, jak ma się jej praca nad relacją z mężem. Ona na to: „Kłócimy się dalej, tylko już nie przy dziecku”. Oczywiście na nieświadomym poziomie dziecko i tak wie, że rodzice się kłócą.

Jak widzi pani przyszłość tego rodzaju metod leczenia? Czy mają one szansę wejść do głównego nurtu medycyny?

Sposób, w jaki postrzegamy takie terapie, zależy od naszej świadomości, od sposobu postrzegania świata. Jeden poziom to rozumowanie czysto materialistyczne – nawet jeśli ktoś wierzy w Boga, to zupełnie rozdziela rzeczywistość duchową od cielesnej. Od drugiej połowy ubiegłego stulecia (a intensywniej w XXI wieku) do głosu dochodzi nurt niematerialistyczny, który nie opiera się wyłącznie na paradygmacie Newtonowskim, lecz poszukuje wyjaśnień w innych obszarach. Bardzo pięknie pokazały to odkrycia fizyki kwantowej. Newtonowski paradygmat dobrze tłumaczy rzeczy dziejące się w skali makro, ale jest totalnie nieadekwatny do poziomu atomów. Tu powoli wkraczamy w obszar niematerialny – niepoliczalny, niemierzalny narzędziami, którymi posługuje się nauka materialistyczna. Paradoksalnie wielka nadzieja na to, że te dwa światy w końcu się zejdą, leży moim zdaniem właśnie w fizyce. Ona najbardziej intensywnie odkrywa teraz nowe obszary i pokazuje, że liniowy sposób myślenia to za mało. Myślę, że spotkanie i synteza tych dwóch nurtów są nieuniknione, choć nie wiem, czy stanie się to za mojego życia. One się nie wykluczają, lecz precyzyjnie uzupełniają. Problem polega na tym, że zawsze kiedy ludzkość staje wobec zmiany paradygmatu, budzi to sprzeciw, długo toczą się walki, niekiedy dochodzi do wojen lub palenia ludzi na stosie – jak w przypadku idei, że to nie Słońce krąży wokół Ziemi, lecz odwrotnie. Teraz stosy raczej nie zapłoną, ale również wiele osób będzie czuło się niepewnie, będzie bronić swojej pozycji, poczucia stabilności, bo to jest cały ich świat. To naturalny proces ścierania się paradygmatów. Patrzę na to spokojnie.

Rozmawiała Olga Filanowska

5 praw totalnej biologii, Dr Radziszewska-Konopka

Dr Marzanna Radziszewska-Konopka mówi, że chcąc korzystać z Totalnej Biologii musimy zdać sobie sprawę z tego, że za około 95 % decyzji, które podejmujemy w naszym życiu, odpowiada automatyczny podświadomy mózg. Ma on za zadanie utrzymanie ciała przy życiu i jest w tym o wiele sprawniejszy niż mózg racjonalny. Funkcjonowanie na „autopilocie” ma swoje dobre strony, ale często jego skutkiem są także negatywne przekonania utrwalone w okresie Projektu-Celu, w dzieciństwie lub przekazane przez przodków.

Totalna Biologia i 5 Praw Natury

Totalna Biologia opiera się na 5 Prawach Natury. Zostały one zaobserwowane i przeanalizowane przez dr Ryke Geerda Hamera, niemieckiego internistę. Wg niego to, w w jakim narządzie rozwinie się choroba, zależy przede wszystkim od tego jaki rodzaj emocji odczuwamy. Jest to powiązane z funkcją biologiczną danej tkanki i zawsze ma swój biologiczny sens. Zachęcamy do obejrzenia całego filmu.

Chcesz otrzymywać pakiet najnowszych odcinków na swoją skrzynkę mejlową?

Zapisz się na newsletter: https://hakujzdrowie.pl/newsletter

Polub stronę na facebooku: https://www.facebook.com/hakujzdrowie

Realizacja filmowa: http://www.burbanfilm.pl

https://www.facebook.com/burbanfilm

Prelegenci XI Konferencji Medycznej- dr Marzanna Radziszewska-Konopka

Dr n. med. Marzanna Radziszewska-Konopka

Lekarka z ponad trzydziestoletnią praktyką zawodową. Przez wiele lat kierowała Zakładem Audiologii Foniatrii i Laryngologii w Instytucie – Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i szkoliła słuchaczy Studium Techniki Audiologicznej przy Politechnice Warszawskiej. Przez siedem lat współtworzyła i koordynowała Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Jest autorem i współautorem wielu prac naukowych, współtwórcą materiałów szkoleniowych dla protetyków słuchu, poradnika i filmów szkoleniowych dla rodziców dzieci słabosłyszących. Jako rzeczoznawca Ministerstwa Edukacji Narodowej opiniowała materiały do kształcenia zawodowego protetyków słuchu. Była członkiem Rady Naukowej programu „Dźwięki Marzeń” Fundacji Orange oraz członkiem Zarządu Polskiego Komitetu Audiofonologii.

Od początku swojej lekarskiej praktyki obserwowała wpływ emocji na zdrowie i poszukiwała logicznego powiązania pomiędzy stanem umysłu i emocjami a zdrowiem fizycznym. Równolegle do praktykowania medycyny akademickiej zgłębiała komplementarne podejście do profilaktyki i terapii chorób. Ukończyła Instytut Recall Healing Gilberta Renaud, odbyła szkolenia u Gerarda Athiasa (Totalna Biologia) i Roberto Barnai (Biologika). Tłumaczyła materiały szkoleniowe do Recall Healing i redagowała merytorycznie książki: „Recall Healing. Uzdrawianie przez świadomość” Gilberta Renaud, trzy tomy publikacji „Programy rodzinne twoich chorób” Gerarda Athiasa oraz „Zrozum swoje choroby. Dekodowanie biologiczne” Patricka Obessiera.

Łączy empiryczną wiedzę z dziedzin Recall Healing, Totalnej Biologii i Biologiki z dowodami naukowymi akademickich nauk biologicznych. Stworzyła szkołę „ Vedica Akademia Psychobiologii”, w której uczy studentów rozpoznawania emocjonalnych kodów chorób i metod pracy nad rozwojem świadomości zainspirowanych między innymi pracami Davida Hawkinsa i Kena Wilbera. Pracuje z emocjonalnymi przyczynami chorób w ramach indywidualnych konsultacji.

Szczegóły konferencji

키워드에 대한 정보 marzanna radziszewska konopka książka

다음은 Bing에서 marzanna radziszewska konopka książka 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  뉴저지 렌트 원룸 | [미국 일상] 뉴저지,뉴욕 월세 아파트 투어! 원베드,원룸이 진짜 이 가격? 176 개의 베스트 답변
See also  어버이 날 꽃 바구니 | 카네이션 꽃바구니/무료도안/나와가족만들기/유아미술/어린이집미술/어버이날/어린이집만들기활동/유치원미술활동/어르신미술/집콕만들기/카네이션/나와가족미술/Crafts For Kids 인기 답변 업데이트

See also  양배추 김치 담그기 | 양배추는 김치로 드세요! 유산균 폭탄은 덤! 아삭함과 매콤함이 어우러져 맛이 환상적입니다😆 평생 써 먹는 양배추요리 29157 명이 이 답변을 좋아했습니다

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Przesłanie choroby z perspektywy Totalnej Biologii – dr Marzanna Radziszewska-Konopka

  • totalna biologia
  • psychosomatyka
  • recall healing

Przesłanie #choroby #z #perspektywy #Totalnej #Biologii #- #dr #Marzanna #Radziszewska-Konopka


YouTube에서 marzanna radziszewska konopka książka 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Przesłanie choroby z perspektywy Totalnej Biologii – dr Marzanna Radziszewska-Konopka | marzanna radziszewska konopka książka, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment