Nad Menem I Renem | Rowerem Przez Bingen, Bacharach, Rüdesheim – Nad Renem, Frankfurt Nad Menem, 모든 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “nad menem i renem – Rowerem przez Bingen, Bacharach, Rüdesheim – nad Renem, Frankfurt nad Menem,“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Grzegorz eM 이(가) 작성한 기사에는 조회수 62회 및 좋아요 1개 개의 좋아요가 있습니다.

nad menem i renem 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Rowerem przez Bingen, Bacharach, Rüdesheim – nad Renem, Frankfurt nad Menem, – nad menem i renem 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

nad menem i renem 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

kraina historyczna Niemiec nad Menem i środkowym Renem

kraina historyczna Niemiec nad Menem i środkowym Renem – hasło do krzyżówki.

+ 여기에 보기

Source: krzyzowki123.pl

Date Published: 8/12/2021

View: 614

Losy Polaków nad Renem i Menem | DW | 07.04.2019 – DW

Losy Polaków nad Renem i Menem. Polacy w regionie Renu i Menu to druga po Turkach grupa imigrantów. O ich losach przypomina wystawa w …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: www.dw.com

Date Published: 1/17/2022

View: 908

Nad Menem i Renem. Rzecz o Polonii w Niemczech po 1990 r.

Nad Menem i Renem. Rzecz o Polonii w Niemczech po 1990 r. GeehrterHonoree: Erhard Cziomer (Politische Wissenschaft *1940); InIn.

+ 여기에 보기

Source: www.degruyter.com

Date Published: 12/21/2021

View: 7270

Kraina historyczna Niemiec, nad Menem i środkowym Renem …

Kraina historyczna Niemiec, nad Menem i środkowym Renem krzyżówka. frankonia, Kraina historyczna Niemiec, nad Menem i środkowym Renem. Inne opisy:.

+ 더 읽기

Source: www.krzyzowki.edu.pl

Date Published: 1/1/2021

View: 3005

kraina historyczna Niemiec, nad Menem i środkowym Renem

Hasło „kraina historyczna Niemiec, nad Menem i środkowym Renem” posiada 1 definicję do krzyżówki w słowniku. Opisy do hasła: Frankonia;

+ 여기에 자세히 보기

Source: krzyzowka.net

Date Published: 4/10/2022

View: 2652

Autobusy Frankfurt nad Menem / Frankfurt am Main → Ingelheim …

Nie posiadamy informacji o autobusowych połączeniach bezpośrednich z Frankfurtu nad Menem do Ingelheim nad Renem. Lotniska Frankfurt nad Menem …

+ 여기에 더 보기

Source: busy.info.pl

Date Published: 6/28/2021

View: 1362

Frankfurt nad Menem – Wikipedia, wolna encyklopedia

Frankfurt nad Menem. miasto na prawach powiatu w Niemczech, w kraju związkowym Hesja. Język · Obserwuj · Edytuj …

+ 여기를 클릭

Source: pl.wikipedia.org

Date Published: 12/20/2022

View: 9069

주제와 관련된 이미지 nad menem i renem

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Rowerem przez Bingen, Bacharach, Rüdesheim – nad Renem, Frankfurt nad Menem,. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Rowerem przez Bingen, Bacharach, Rüdesheim - nad Renem,  Frankfurt nad Menem,
Rowerem przez Bingen, Bacharach, Rüdesheim – nad Renem, Frankfurt nad Menem,

주제에 대한 기사 평가 nad menem i renem

  • Author: Grzegorz eM
  • Views: 조회수 62회
  • Likes: 좋아요 1개
  • Date Published: 2020. 8. 2.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=Ztx0_bbg6g8

kraina historyczna Niemiec nad Menem i środkowym Renem

Wyszukiwarka odpowiedzi do krzyżówek, podając hasło lub/i określenie. Więcej na stronie pomocy dla krzyżówkowicza

Losy Polaków nad Renem i Menem

Region Renu i Menu zyskał na popularności jako miejsce emigracji Polaków w latach 80. ubiegłego stulecia. To południe Hesji i przylegające obszary sąsiednich landów. Region liczy 3 mln mieszkańców, z czego 150-180 tys. to Polacy. Wystawę „Ścieżki życia – Polacy w regionie Renu-Menu” zainicjował Niemiecki Instytut Spraw Polskich (DPI) z Darmstadt, a przygotowało „Biuro Kultury Pamięci” prowadzone przez dziennikarzy-regionalistów Holgera Koehna i Christiana Hahna.

Polską obecność obrazują biografie ponad 50 osób. „Ojczyzna jest organiczna, wrośnięta w przeszłość, zawsze nieduża, grzejąca serce, bliskie jak własne ciało” – pisał Czesław Miłosz. Odpowiedzi w Darmstadt to potwierdzają.

Fala solidarności

Już przy wejściu emocjonalny akord: pomoc dla „Solidarności” na początku lat 80. Krystyna Graeff, lekarz-pediatra z Frankfurtu z entuzjazmem organizowała transporty pomocy do ojczystej Polski. Znajdowała niemieckich darczyńców, lekarstwa i sprzęt medyczny. Równolegle przedstawiono postać niemieckiego historyka i publicysty Gerda Koennena, autora książek o „Solidarności”. Koennen włączał się w pomoc dla „Solidarności”, a w 1989 r. należał do współzałożycieli Centrum „Palais-Jalta” we Frankfurcie, miejsca aktywnych debat polskich i niemieckich intelektualistów.

Tuż obok symboliczna walizka emigranta – z zabranym do Niemiec dresem sportowym, płytą Haliny Kunickiej, różańcem, a nawet z polskim szyldem z drzwi. Kilka kroków dalej skrzynia zamówiona u stolarza na tzw. mienie przesiedleńcze.

Zapomniani powstańcy warszawscy

Wystawa akcentuje obecność w regionie robotników przymusowych podczas II wojny światowej. Poznajemy los Heleny Dec, 20-latki wywiezionej do wsi Nieder-Beerbach w okolicy Darmstadt. U gospodarzy pracowało tam 40 Polek i Polaków. Nie we wszystkich domostwach przywiązywano wagę do restrykcyjnych reguł. Widać zdjęcie uśmiechniętej Dec, a krok dalej można przestudiować akt oskarżenia Polaka, który samowolnie poruszał się poza obrębem innego innego gospodarstwa.

Na otwarciu wystawy “Ścieżki życia” poświęconej Polakom w regionie Renu i Menu

We Frankfurcie podczas II wojny światowej przebywało 25 tys. robotników przymusowych. Szczególnie tragicznym miejscem są tam byłe Zakłady Adlera, w których pod koniec wojny mieścił się obóz koncentracyjny pod kryptonimem Katzbach.

Do ogólnej informacji o obozie, w którym przebywało około 1300 mężczyzn z Warszawy, wdarły się jednak nieścisłości. Powstanie skapitulowało w październiku 1944 r., a więźniowie trafili tu w większości w połowie września 1944 r., a nie – jak informuje się na wystawie – po upadku powstania w sierpniu 1944 r. Organizatorzy ekspozycji w Darmstadt nie wyjaśniają także, dlaczego powstańcy nie mieli statusu jeńców wojennych, tylko byli traktowani jak cywile i najgorsi zbrodniarze.

Obozy dla Displaced Persons

W regionie Renu i Menu w kilka miesięcy po wojnie przebywali jeszcze liczni byli robotnicy przymusowi oraz polscy Żydzi. Wielu trafiło tu po marszach śmierci z obozów koncentracyjnych. Zakwaterowano ich w obozach dla „displaced persons”. Wkrótce obozy podzieliły się według konfesji. W obozie dla tzw. Dipisów w dzielnicy Zeilsheim we Frankfurcie znalazł się pochodzący z Będzina późniejszy historyk i publicysta Arno Lustiger. Rodzina nie dostała w komplecie promesy na wjazd do USA. Stąd decyzja o pozostaniu Lustigerów w Niemczech i odbudowywaniu tu życia żydowskiego. Podobnie zdecydował Józef Fraenklin z małżonką – założyciele powojennej gminy żydowskiej w Darmstadt. Josef stał się w 1950 r. pierwszym po wojnie żydowskim absolwentem Uniwersytetu Technicznego w Darmstadt.

Potomkowie

Wystawa wskazuje na zróżnicowaną proweniencję Polaków w regionie. Wielu z nich jeszcze w drugim pokoleniu wyniosło z domu w Niemczech znajomość języka polskiego albo sentyment do kraju przodków. Jan Wolczyk podczas wojny przez cztery lata był robotnikiem przymusowym w gospodarstwie Juliusa Allesa w Heddesheim. W 1979 r. rodzina Allesów go odszukała. Odwiedzali się, a w 1981 r. Jan Wolczyk pozostał w Niemczech. Żona z siedmioletnim synem Marcinem dojechała w 1984 r. Dziś Marcin buduje swą karierę w partii SPD.

Twórcy wystawy nie przedstawiają jednak drogi emigrantów z Polski w różowych kolorach. Widzimy też dwóch bezdomnych, których los zawiódł do niemieckiego przytułku.

Transfer kultury polskiej

Polacy w regionie Renu-Menu to druga po Turkach grupa imigrantów. W samym Frankfurcie mieszka 30 tys. Polaków. Podczas wojny przebywał tam, podając się za Francuza Leopold Tyrmand. Pracował jako kelner w jednym z hoteli. W swe doświadczenia wyposażył protagonistę powieści „Filip”. Tyrmand obok twórcy DPI – tłumacza Karla Dedeciusa i Janusza Leona Wiśniewskiego – autora nieznanej w Niemczech powieści „Samotność w Sieci” – to filary działu poświęconego literaturze. We Frankfurcie mieszkał też „papież niemieckiej krytyki literackiej”, Marcel Reich-Ranicki.

Muzycznie Frankfurt mocno wpisał się w historię europejskiego jazzu. Stan wojenny zastał tu perkusistę i kompozytora Janusza Marię Stefańskiego. Po kilku latach korzenie zapuścił tu kontrabasista Vitold Rek. Dali się też w regionie zauważyć polscy filmowcy: Andrzej J. Koszyk, Andrzej Falber czy Andrzej Klamt.

Kontrabasista Vitold Rek zamieszkał we Frankfurcie nad Menem

Dziś Polacy to zarówno robotnicy sezonowi i opiekunki osób starszych, jak i właściciele firm, pracownicy Europejskiego Banku Centralnego, lekarze i naukowcy (jak Dariusz Miśkowiec z Instytutu Badań Ciężkich Jonów w Darmstadt). Pierwszą kobietą, która zdobyła dyplom chemika na Uniwersytecie Politechnicznym w Darmstadt była w 1914 r. Irena Kiełbasińska.

Wystawa przypomina o osiedleniu się w Offenbachu w 1787 r. polsko-żydowskiej sekty frankistów, skupionej wokół Jakuba Franka. Niecałych 50 lat później gazety donosiły o powstających komitetach poparcia dla podziwianych tu oficerów polskich, przemieszczających się przez region z falą Wielkiej Emigracji. Dziś emigranci z Polski trafiają tu głównie ze względów materialnych albo edukacyjnych.

Wystawa „Lebenspfade. Ścieżki życia” potrwa do 5 maja 2019 r.

Haus der Geschichte w Darmstadt

Nad Menem i Renem. Rzecz o Polonii w Niemczech po 1990 r.

You currently have no access to view or download this content. Please log in with your institutional or personal account if you should have access to this content through either of these.

Kraina historyczna Niemiec, nad Menem i środkowym Renem krzyżówka

Kraina historyczna Niemiec, nad Menem i środkowym Renem krzyżówka krzyżówka, szarada, hasło do krzyżówki, odpowiedzi,

kraina historyczna Niemiec, nad Menem i środkowym Renem • Hasło do krzyżówki • Krzyzowka.NET

Dodaj nowe hasło do słownika Jeżeli znasz inne definicje pasujące do hasła „kraina historyczna Niemiec, nad Menem i środkowym Renem” możesz je dodać za pomocą poniższego formularza.

Pamiętaj, aby nowe definicje były krótkie i trafne.

Każde nowe znaczenie przed dodaniem do naszego słownika na stałe zostanie zweryfikowane przez moderatorów. x

Hasło krzyżówkowe „kraina historyczna Niemiec, nad Menem i środkowym Renem” w leksykonie szaradzisty

W naszym słowniku krzyżówkowym dla hasła „kraina historyczna Niemiec, nad Menem i środkowym Renem” znajduje się 1 odpowiedź do krzyżówki. Jeżeli znasz inne definicje dla hasła „kraina historyczna Niemiec, nad Menem i środkowym Renem” możesz dodać je za pomocą formularza dostępnego w opcji Dodaj nowy. Pamiętaj, aby opisy były krótkie i trafne. Każde nowe znaczenie przed dodaniem do naszego słownika na stałe zostanie zweryfikowane przez moderatorów.

Autobusy Frankfurt nad Menem / Frankfurt am Main → Ingelheim nad Renem / Ingelheim am Rhein

Nie posiadamy informacji o autobusowych połączeniach bezpośrednich z Frankfurtu nad Menem do Ingelheim nad Renem.

Frankfurt nad Menem – Wikipedia, wolna encyklopedia

Frankfurt nad Menem (niem. Frankfurt am Main i , [ˈfʁaŋkfʊɐt am ˈmaɪn], Frankfurt a. M.) – miasto na prawach powiatu w Niemczech, w kraju związkowym Hesja, w rejencji Darmstadt, piąte pod względem liczby ludności miasto Niemiec (ponad 760 tys. mieszkańców pod koniec 2019 roku[1]). Natomiast cała metropolia ma populację ok. 5 milionów mieszkańców. Jest to jedna z najważniejszych metropolii finansowych świata oraz znane centrum wystawiennicze.

Miasto leży po obu stronach rzeki Men u stóp gór Taunus.

Dzięki swojemu centralnemu położeniu stanowi ważny węzeł komunikacyjny, z drugim pod względem liczby pasażerów lotniskiem w Europie (8. miejsce na świecie). Frankfurt jest największym miastem Hesji, lecz stolicą kraju związkowego jest Wiesbaden. Frankfurt leży w obszarze 5,8 milionowego regionu metropolitalnego Ren-Men (Rhein-Main-Gebiet).

Na terenie obecnego Frankfurtu Rzymianie wznieśli w I w. n.e. kilka obozów wojskowych, a później także miasto Nida, istniejące do drugiej połowy III w. n.e.[2]

Frankfurt wzmiankowany jest po raz pierwszy dopiero w 793 r., jednak już w 794 r. pojawia się w dokumentach jako znacząca miejscowość.

W 843 r. Frankfurt był przejściowo siedzibą królów Franków Wschodnich i miejscem, gdzie odbywały się sejmy Rzeszy. W 1220 r. Frankfurt został wolnym miastem Rzeszy (Freie Reichsstadt), dzięki temu podlegał bezpośrednio władzy cesarskiej i posiadał własnych, niezależnych przedstawicieli w Reichstagu.

Większość wyborów królów Rzeszy od 1147 r. odbywała się we Frankfurcie. W 1356 r. Złota Bulla Karola IV potwierdziła Frankfurt jako miejsce wyboru cesarzy niemieckich. Od 1562 r. we Frankfurcie odbywały się koronacje królów i cesarzy Świętego Cesarstwa Rzymskiego aż do 1792 (wybór i koronacja Franciszka II Habsburga).

Od XVI wieku rozwój sztuki i rzemiosła, dbałość o naukę, wynalazek druku w niedalekiej Moguncji przyczyniły się również tu do rozwoju oświaty i nauki.

Od XV do XVII wieku odbywały się we Frankfurcie największe w Niemczech targi książki, wznowione od 1949 r.

W 1648 r. w ramach postanowień pokoju westfalskiego potwierdzono status Frankfurtu jako wolnego miasta Rzeszy (Freie Reichsstadt Frankfurt), co przyczyniło się do jego ponownego rozwoju po zniszczeniach wojny trzydziestoletniej.

W drugiej połowie XVIII wieku przybyło do Frankfurtu wiele rodzin niderlandzkich, które przyczyniły się do ożywienia przedsiębiorczości i rozwoju rzemiosła. Jednocześnie odbywające się tu koronacje cesarzy niemieckich znacznie ożywiły miasto.

W 1836 r. Frankfurt przyłączył się do Niemieckiego Związku Celnego (Deutscher Zollverein).

W 1848 r. we frankfurckim kościele Świętego Pawła (Paulskirche) obradował parlament frankfurcki – pierwszy demokratyczny parlament o charakterze ogólnoniemieckim. Obradowano tam nad zjednoczeniem rozczłonkowanych przez Kongres wiedeński Niemiec. Uchwały tego parlamentu były także podstawą Konstytucji Republiki Weimarskiej z 1919 r.

W 1866 r. Frankfurt wcielono do Prus, a po II wojnie światowej stał się częścią kraju związkowego Hesja.

W 1944 r. na skutek alianckich bombardowań Frankfurt został zniszczony w ponad 70%, a stopień zniszczeń Starego Miasta przekroczył 90%. Po wojnie odbudowano tylko niewielką część zniszczonych historycznych obiektów. W latach 1945–1949, podczas alianckiej okupacji Niemiec Frankfurt n. Menem znalazł się w strefie francuskiej, natomiast duża część Hesji w strefie amerykańskiej.

W 1949 r. miasto było typowane jako ewentualna stolica Niemiec Zachodnich w zastępstwie Berlina. Pomysł ten forsowany był przez socjaldemokratów (SPD).

Miasto stało się siedzibą wielu instytucji bankowych i towarzystw ubezpieczeniowych. Od 1999 r. mieści się tu Europejski Bank Centralny. Z miastem przez szereg lat związany był były przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Ignatz Bubis (był m.in. radnym miejskim).

Podział administracyjny [ edytuj | edytuj kod ]

Podział administracyjny Frankfurtu

Miasto podzielone jest administracyjnie na 46 części miasta (Stadtteile) ponumerowanych od 1 do 47 (numer 23 nie istnieje).

Części miasta: Altstadt, Bahnhofsviertel, Bergen-Enkheim, Berkersheim, Bockenheim, Bonames, Bornheim, Dornbusch, Eckenheim, Eschersheim, Fechenheim, Flughafen, Frankfurter Berg, Gallus, Ginnheim, Griesheim, Gutleutviertel, Harheim, Hausen, Heddernheim, Höchst, Innenstadt, Kalbach-Riedberg, Nied, Nieder-Erlenbach, Nieder-Eschbach, Niederrad, Niederursel, Nordend-Ost, Nordend-West, Oberrad, Ostend, Praunheim, Preungesheim, Riederwald, Rödelheim, Sachsenhausen-Nord, Sachsenhausen-Süd, Schwanheim, Seckbach, Sindlingen, Sossenheim, Unterliederbach, Westend-Nord, Westend-Süd oraz Zeilsheim.

Politycznie miasto podzielone jest na 16 okręgów (Ortsbezirke).

Okręgi: Bergen-Enkheim, Harheim, Innenstadt I, Innenstadt II, Innenstadt III, Innenstadt IV, Kalbach-Riedberg, Mitte-Nord, Mitte-West, Nieder-Erlenbach, Nieder-Eschbach, Nord-Ost, Nord-West, Ost, Süd oraz West.

Frankfurt nad Menem

Zniszczone centrum Frankfurtu w 1945 r.

Hauptwache

Władze miasta składają się ze zgromadzenia deputowanych miejskich oraz z 16 rad dzielnic, wybieranych co pięć lat.

Władzę wykonawczą sprawuje burmistrz miasta wraz z magistratem, wybieranymi bezpośrednio co sześć lat.

Frankfurt nad Menem jest przede wszystkim znanym na świecie centrum finansowym. W centrum miasta (Bankenviertel) znajdują się centrale największych niemieckich banków prywatnych – Deutsche Bank czy mieszczący się w charakterystycznym prawie trzystumetrowym wieżowcu Commerzbank. We Frankfurcie ma również swoją siedzibę banki komercyjne: ING-DiBA, SEB AG, jak również wiele znaczących prywatnych domów bankierskich oraz innych instytucji finansowych.

Z innych instytucji finansowych w mieście należy wymienić DZ Bank (i jego spółki-córki: Union Investment, DVB Bank i Reisebank), Frankfurter Sparkasse (Fraspa), Frankfurter Volksbank, Landesbank Hessen-Thüringen (Helaba) oraz DekaBank. Ponadto we Frankfurcie ma swoją siedzibę około 300 innych banków, przeważnie zagranicznych.

Frankfurt jest również drugim na świecie miejscem obrotu papierami wartościowymi, obsługując zdecydowaną większość rynku niemieckiego. Mieści się tu prowadzona przez Deutsche Börse AG giełda papierów wartościowych Börse Frankfurt oraz elektroniczna platforma obsługi rynku kasowego XETRA.

Poza licznymi instytucjami finansowymi w mieście mają swoją siedzibę również przedsiębiorstwa z branży chemicznej, przedsiębiorstwa z branży oprogramowania komputerowego i call center.

Osobny artykuł: Messe Frankfurt.

Ważniejsze imprezy targowe:

Frankfurter Buchmesse – targi książki,

– targi książki, Internationale Automobil-Ausstellung – międzynarodowa wystawa samochodowa,

– międzynarodowa wystawa samochodowa, Ambiente – targi artykułów konsumpcyjnych,

– targi artykułów konsumpcyjnych, Musikmesse/prolight + sound – targi muzyczne.

Skyline

Instytucje publiczne i organizacje [ edytuj | edytuj kod ]

Frankfurt nad Menem jest metropolią bankową, również w odniesieniu do publicznych instytucji finansowych, a mianowicie swe siedziby mają tu:

Poza tym Frankfurt jest siedzibą Niemieckiej Biblioteki Narodowej (Deutsche Nationalbibliothek), Oberlandesgericht Frankfurt am Main, Hessisches Landesarbeitsgericht, Landgericht Frankfurt am Main i Bundesdisziplinargericht.

Można powiedzieć, że Frankfurt jest centralnym punktem Europy, co stanowi o jego znaczeniu jako węzła komunikacyjnego:

Frankfurt odgrywa również znaczącą rolę w internecie. Znajduje się tu największy w Niemczech internetowy punkt wymiany ruchu DE-CIX oraz DENIC, organizacja zarządzająca niemiecką domeną internetową .de.

Do głównych ulic handlowych miasta należą: Zeil i Freßgass.

Z tym tematem związana jest kategoria: Transport we Frankfurcie nad Menem.

Architektura i zabytki [ edytuj | edytuj kod ]

Kościoły ewangelickie [ edytuj | edytuj kod ]

Katharinenkirche ( kościół św. Katarzyny )

) Alte Nikolaikirche ( kościół św. Mikołaja )

) Peterskirche ( kościół św. Piotra )

) Dreikönigskirche (Trzech Króli)

Kościoły katolickie [ edytuj | edytuj kod ]

Liebfrauenkirche

Leonhardskirche

Kaiserdom St. Bartholomäus (Katedra Cesarska)

Herz-Marien-Kirche ( kościół Niepokalanego Serca Maryi – polska parafia)

– polska parafia) Markuskirche ( kościół św. Marka )

) Justinuskirche (kościół św. Justyna)

Inne zabytki architektury [ edytuj | edytuj kod ]

Ratusz

Rynek Römerberg

Paulskirche (dawny kościół, miejsce pierwszego niemieckiego parlamentu)

Dzielnica Sachsenhausen

Dworzec Główny ( Frankfurt Hauptbahnhof )

) Budynek giełdy (Börse Frankfurt)

Oświata i nauka [ edytuj | edytuj kod ]

Muzea i galerie [ edytuj | edytuj kod ]

We Frankfurcie działa wiele znaczących muzeów, często o zasięgu krajowym lub szerszym. W pobliżu Menu funkcjonuje tzw. Wybrzeże Muzeów (Museumsufer). W niedużej odległości od siebie, na obu brzegach rzeki znajduje się 13 różnych muzeów. Co roku we Frankfurcie odbywa się Noc Muzeów, a pod koniec sierpnia także Museumsuferfest (Festiwal Wybrzeża Muzeów).

Sport i rekreacja [ edytuj | edytuj kod ]

Kluby sportowe [ edytuj | edytuj kod ]

Frankfurt jest siedzibą kilku klubów sportowych, m.in.:

Miasto gości corocznie m.in. wyścigi kolarskie – Eschborn–Frankfurt, maraton – Frankfurt Marathon oraz zawody w triathlonie – Ironman Germany.

Obiekty sportowe [ edytuj | edytuj kod ]

Największymi obiektami sportowymi we Frankfurcie są:

Miasta partnerskie [ edytuj | edytuj kod ]

Miasta partnerskie Frankfurtu nad Menem od 2005 roku

Ponadto zawarto umowy o współpracy z:

Barbara M. Henke, Thomas Kirn, Ruth Rieger: Edition Die deutschen Städte – Frankfurt. Verlag C. J. Bucher München 1994, ISBN 3-7658-0873-3 .

키워드에 대한 정보 nad menem i renem

다음은 Bing에서 nad menem i renem 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Rowerem przez Bingen, Bacharach, Rüdesheim – nad Renem, Frankfurt nad Menem,

  • 동영상
  • 공유
  • 카메라폰
  • 동영상폰
  • 무료
  • 올리기

Rowerem #przez #Bingen, #Bacharach, #Rüdesheim #- #nad #Renem, # #Frankfurt #nad #Menem,


YouTube에서 nad menem i renem 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Rowerem przez Bingen, Bacharach, Rüdesheim – nad Renem, Frankfurt nad Menem, | nad menem i renem, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

See also  납축전지 리튬이온전지 비교 | 🔋 2차 전지의 발전과정ㅣ납축전지부터 니켈 카드뮴, 니켈 철, 리튬이온배터리ㅣ스디의 비밀 #5 277 개의 가장 정확한 답변

Leave a Comment