Nici Do Haftu Ręcznego | #1 Haft Ręczny – Od Czego Zacząć? Narzędzia I Materiały Do Haftowania | Needle Twiddle 최근 답변 138개

당신은 주제를 찾고 있습니까 “nici do haftu ręcznego – #1 Haft ręczny – od czego zacząć? Narzędzia i materiały do haftowania | Needle Twiddle“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Needle Twiddle 이(가) 작성한 기사에는 조회수 117,738회 및 좋아요 2,276개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

nici do haftu ręcznego 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 #1 Haft ręczny – od czego zacząć? Narzędzia i materiały do haftowania | Needle Twiddle – nici do haftu ręcznego 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Narzędzia i materiały potrzebne do haftowania.
Gotowy zestaw do nauki haftu kupisz tutaj:
https://needletwiddle.pl/produkt/zestaw-do-nauki-haftu/
Zapraszam na moją stronę internetową
http://www.needletwiddle.pl
Instagram: http://www.instagram.com/needletwiddle
Facebook: http://www.facebook.com/needletwiddle

nici do haftu ręcznego 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Nici do haftu ręcznego – Nici – Allegro.pl

Kup nici do haftu ręcznego w kategorii Nici na Allegro – Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

+ 여기에 자세히 보기

Source: allegro.pl

Date Published: 9/16/2021

View: 6073

Nici do robótek ręcznych oraz haftu – Kokardka

Nici oraz muliny do haftu, wyszywania oraz robótek ręcznych. Szeroki wybór nici oraz mulin różnych marek, dużo kolorów do wyboru, zestawy mulin dobrane do …

+ 여기에 보기

Source: www.kokardka.pl

Date Published: 1/29/2022

View: 6995

Nici do haftu maszynowego i ręcznego – Berotex.net

Nici do haftu z połyskiem i do szwów ozdobnych – wybieraj spośród pełnej gamy kolorów i wykonuj kolorowe naszywki na jeansie i innych materiałach.

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.berotex.net

Date Published: 2/19/2022

View: 602

주제와 관련된 이미지 nici do haftu ręcznego

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 #1 Haft ręczny – od czego zacząć? Narzędzia i materiały do haftowania | Needle Twiddle. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

#1 Haft ręczny - od czego zacząć? Narzędzia i materiały do haftowania | Needle Twiddle
#1 Haft ręczny – od czego zacząć? Narzędzia i materiały do haftowania | Needle Twiddle

주제에 대한 기사 평가 nici do haftu ręcznego

  • Author: Needle Twiddle
  • Views: 조회수 117,738회
  • Likes: 좋아요 2,276개
  • Date Published: 2019. 9. 17.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=Pn4nNWvVb7U

Jakie nici do haftu ręcznego?

W przypadku haftu ręcznego, w grę wchodzą dwa rodzaje nici: mulina oraz kordonek. Mulinę dostaniemy w luźno zwiniętych motkach, w długości do 8 metrów. Jej istotną zaletą jest możliwość rozdzielania nici na pojedyncze, dzięki czemu możemy haftować precyzyjniej, cieńszą nitką.

Jakie nici do haftu?

Przyjmujemy, że standardowa grubość nici górnej to 40, a nici spodniej 120 (polecamy nawet 200). Jeśli będziemy haftować małe obiekty lub drobne detale, to zalecane jest używanie górnej nici o grubości 60 (cieńsza niż 40 – wraz ze wzrostem liczby, grubość maleje).

Jak haftować muliną?

Bierzemy się za igłę, którą nawlekamy (na zdjęciach haft jest wykonywany pojedynczym pasmem mulin, nie podwójnym) i zostawiamy nie za długi kawałek, aby wisiał luzem. Przy haftowaniu warto podtrzymywać go palcem, aby nie uciekł!

Jakie nici do hafciarki Janome?

Madeira Polyneon 40 (tu na szpulkach o nawoju 1000 metrów każda) to najbardziej uniwersalny typ nici hafciarskich, idealnych do wielu zastosowań.

Na jakim materiale haftować?

Do haftu należy wybrać tkaninę o gęstym splocie. Filc jest to materiał włókienniczy, może być naturalny i sztuczny, techniczny i dekoracyjny. Szerokie zastosowanie znajduje filc dekoracyjny wykonany z włókniny wiskozowej, który wykorzystywany jest do szycia i wyszywania.

Co jest potrzebne do haftowania?

Podstawowy must have według mnie to:
  • Nici do haftowania (mulina lub kordonek)
  • Tkanina.
  • Igły.
  • Nożyczki i nożyce do tkanin.
  • Tamborek.
  • Spieralny marker.

Czym można wyszywać?

Najlepiej haftować kordonkiem lub muliną. Mulinę można rozdzielać, by uzyskać nici odpowiedniej grubości. Najpopularniejsza jest mulina bawełniana, ale można też kupić lnianą lub poliestrową.

Jaki rozmiar igły do haftu?

Im większy numer tym igła jest cieńsza.. Zasady doboru igły: Najlepszą igłą jest ta, która lekko wchodzi w oczko kanwy i wbita w nie od spodu (pod obciążeniem nitki) z niego nie wypada.. Najczęściej używane wielkości igieł dla haftu krzyżykowego to: 24, 26 i 28.

Jakiej firmy jest najlepsza mulina?

Wysoką jakość gwarantują znani producenci (np.: DMC). W Polsce można dostać mulinę następujących producentów: Ariadna (Polska), DMC (Francja), Madeira (Niemcy), Coats: Anchor i Puppets (W. Brytania), NCT (Czechy). Najlepiej wybrać jednego producenta, ponieważ niewykorzystana mulina przyda się przy kolejnych robótkach.

Czy wyszywanie jest trudne?

Jednak haftowanie to dość wdzięczne hobby, w przypadku którego zaangażowanie szybko daje efekty. W przeciwieństwie do szydełkowania czy robótek na drutach, które wymagają sporej dokładności i dyscypliny, haftowanie wybacza więcej błędów i nie wymaga aż takiej precyzji.

Jakim ściegiem wyszyć napis?

do haftowania napisów stosuję tylko i wyłącznie ściegu rozłupanego – pozwala on ładnie modelować litery, łatwo nim zrobić np. pogrubienia. zazwyczaj korzystam z gotowych czcionek, które drukuję, a później przenoszę na materiał (moje ulubione to Allura i Vivaldi).

Na czym polega wyszywanie?

Czym jest haftowanie? Haft znany jest od bardzo dawna i jest metodą ozdabiania, która polega na wyszywaniu wzorów na tkaninie za pomocą igły. Dzięki niemu możesz np. stworzyć: biżuterię, dekoracje naszych ubrań, pościeli, obrusów, akcesoriów (np.

Czym można zastąpić tamborek?

Plan B – jeśli w domu nie masz tamborka, to nie jest jeszcze koniec świata. Można haftować, również bez niego. Dobrym sposobem na jego zstąpienie jest użycie małej tortownicy i gumki/sznurka.

Jak używać Hydrofolii?

Standardowa hydrofolia do haftu komputerowego jest używana jako warstwa wierzchnia na materiale na którym haftujemy. Po prostu przykłada się ją na górę tamborka. Stosowana jest podczas haftowania na materiałach z wysokim włoskiem lub bardzo miękkich i puszystych.

Jakie igły do hafciarki?

W hafcie komputerowym zalecamy stosowanie igieł o symbolu DBxK5. Są to igły do każdego typu hafciarki przemysłowej. Jak już wcześniej wspomnieliśmy igły do haftu mają różne ostrza. W hafcie komputerowym zalecamy stosowanie igieł o symbolu DBxK5.

Jak wygląda mulina?

mouliné) – jedwabna lub bawełniana nitka używana do zdobienia materiału, haftowania, wykonywania bransoletek itp. Oferowana jest w przeróżnych kolorach, także cieniowanych (kilku odcieniach przechodzących płynnie z jednego w drugi). Słowo mulina narodziło się w warsztatach jedwabniczych.

Gdzie można kupić nici do szycia?

Akcesoria i przybory krawieckie – Nici poliestrowe – Leroy Merlin.

Nici do haftu

Analityczne dostawcy oprogramowania

Te pliki wykorzystywane są przez dostawcę oprogramowania, w ramach którego działa nasz sklep. Nie są one łączone z innymi danymi wprowadzanymi przez Ciebie w sklepie. Celem zbierania tych plików jest dokonywanie analiz, które przyczynią się do rozwoju oprogramowania. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce plików cookies Home.

Jaki jest najlepszy materiał do haftu? – HFT71 Wrocław

Niejednokrotnie, oglądając film lub serial, mogliście zauważyć starszą panią, bądź po prostu któregoś z domowników, siedzących w fotelu i wyszywających coś na kolanach. To nie tylko kinowa fikcja – haft, prócz profesjonalnego wzornictwa na odzieży, może także służyć jako hobby, pomagające przyjemnie oraz pożytecznie spędzić czas w domu.

Rozpoczęcie przygody z haftem wiąże się jednak z nabyciem niezbędnej wiedzy – na przykład odnośnie materiałów. Bez dobrze dobranych nici do haftu, a także materiału, na którym będziemy wyszywać, nawet największe chęci spełzną na niczym. Warto sprawdzić, jakie materiały do haftu będą nam potrzebne, zanim zaczniemy przenosić naszą wizję na tkaninę.

Nici do haftu – czego użyć, by stworzyć arcydzieło?

Bez nici nie ma haftu. Na samym początku musimy zdecydować się, który rodzaj nici do haftowania wybierzemy. W przypadku haftu ręcznego, w grę wchodzą dwa rodzaje nici: mulina oraz kordonek. Mulinę dostaniemy w luźno zwiniętych motkach, w długości do 8 metrów. Jej istotną zaletą jest możliwość rozdzielania nici na pojedyncze, dzięki czemu możemy haftować precyzyjniej, cieńszą nitką. Mulina świetnie się sprawdza jako nici do haftowania z uwagi na mnogość dostępnych kolorów – prócz podstawowych, istnieją także kolory metalizowane, świecące w ciemności, kilkukolorowe oraz satynowe. Materiały, z jakich tworzone są muliny, to bawełna, len lub poliester.

Drugim wyborem jest kordonek, który jest polecany jako nici do haftu np. napisów. Jest mniej uniwersalny niż mulina, gdyż nić w nim jest skręcona – nie ma możliwości podziału go na węższe nici. W związku z tym, pozostaje haftowanie nicią o jednej grubości. Kolory? Standardowe, takie jak przy mulinie, a także cieniowane oraz metalizowane.

Profesjonalny haft odbywa się jednak inaczej – z pomocą hafciarki komputerowej, pozwalającej na precyzyjne i szybkie haftowanie wybranych wzorów na tkaninach. Do tych urządzeń stosuje się także inne nici do haftu. Na rynku nici do hafciarek są dostępne poliestrowe, wiskozowe, akrylowe, bawełniane, metalizowane, a także matowe. Najpopularniejszymi są te poliestrowe oraz wiskozowe.

Zdecydowany prym wiodą nici do haftu wykonane z poliestru – trudniej je zerwać, mają niższą cenę oraz są odporne na chlor. Z drugiej strony, nici z wiskozy są bardziej miękkie, a sam haft jest bardziej płaski. Również tkanina układa się odrobinę lepiej niż w przypadku poliestru.

Podkład do wyszywania – jaki materiał wybrać?

Najważniejsze jednak, na jakim materiale będziemy chcieli stworzyć nasze haftowane dzieło. Czy to będzie sztywna tkanina, jak kanwa w różnych odmianach, czy też bardziej miękki podkład do wyszywania, który będzie wymagał większych umiejętności, musimy dobrać materiał do swoich potrzeb.

Jeśli chcemy poćwiczyć metodę krzyżykową, najlepszy możliwy podkład do wyszywania to aida. Jest to tkanina z regularnym splotem i gęstością oczek, dzięki czemu łatwo można tworzyć krzyżyki podczas haftowania. Są także uniwersalne w kwestii koloru – do wyboru mamy pełną paletę kolorystyczną.

Kanwa do wyszywania jest doskonałą tkaniną dla początkujących. Cechuje się sztywnością i kilkoma rodzajami, które pomagają stawiać pierwsze kroki w wyszywaniu. Wyróżniamy między innymi kanwę wypruwalną oraz rozpuszczalną, które są doskonałym wspomagaczem do haftów na ubraniach. Do małych ozdób świetnie sprawdzi się plastikowa kanwa.

Również popularną tkaniną do wyszywania jest płótno. Z reguły jest stworzone z lnu, bawełny lub mieszanki tych tkanin z domieszką syntetyków. Wzory do wyszywania na płótnie doskonale pasują do wielu metod – krzyżykowej, haftu płaskiego czy bulinowego. Tkanina ma równy splot i nie ma wyraźnych krzyżyków, tak jak np. aida.

Bardzo popularną tkaniną do haftu jest także dżins, co możemy zaobserwować nawet na ulicach – liczba osób w kurtkach lub spodniach jeansowych z różnego rodzaju haftami jest ogromna. Jest tkaniną bawełnianą o splocie skośnym. Spotyka się także hafty na tiulu czy jedwabiu – bardzo delikatnych tkaninach.

TOP 5 rzeczy niezbędnych do haftu

Temat haftowania poruszany był wielokrotnie, przy okazji różnych wpisów, ale jakoś nie doczekał się swojego artykułu. A przecież wartościowych informacji do przekazania jest mnóstwo… W tym wpisie postaramy się przedstawić Wam akcesoria i materiały eksploatacyjne, które są niezwykle istotne w procesie powstawania pięknie wyglądającego haftu. Oczywiście niezwykle ważne są właściwe ustawienia hafciarki oraz dobrze zaprojektowany haft, ale to wciąż nie wszystko – poznajcie akcesoria i materiały, z którymi powinniście się zaprzyjaźnić, jeśli dążycie do uzyskania pięknie wyglądającego haftu.

IGŁY – KUP W NASZYM SKLEPIE

W tej kwestii nie napiszemy pewnie niczego odkrywczego, ale warto pamiętać, żeby odpowiednio dobrać rodzaj i grubość igieł. Z reguły inne igły stosujemy do domowych hafciarek jednoigłowych, inne do wieloigłowych hafciarek przemysłowych, ale – jak to z regułami bywa – znajdą się od nich wyjątki, więc używamy igieł, których życzy sobie producent naszej hafciarki. Dobieramy, oczywiście, odpowiedni do materiału rozmiar igły, a także jej rodzaj (do tkanin lub do dzianin). Nie zapominamy o tym, że igła musi być poprawnie założona, idealnie prosta i że z czasem nam się stępi (średnio po ok. 50 godzinach pracy) i będzie trzeba ją wymienić.

NICI – KUP W NASZYM SKLEPIE

Do hafciarek używamy nici hafciarskich. Możemy wybrać, czy haftować na niciach poliestrowych, wiskozowych, wełnianych, czy metalizowanych. Możemy znaleźć nawet nici ognioodporne, czy fosforyzujące. Opisywać ich dokładnie nie będziemy, skupimy się jednak na właściwej grubości. Przyjmujemy, że standardowa grubość nici górnej to 40, a nici spodniej 120 (polecamy nawet 200). Jeśli będziemy haftować małe obiekty lub drobne detale, to zalecane jest używanie górnej nici o grubości 60 (cieńsza niż 40 – wraz ze wzrostem liczby, grubość maleje).

FLIZELINA – KUP W NASZYM SKLEPIE

Zwana też fizeliną, ale nie ma znaczenia, jak będziecie ją nazywać, ważne, żeby zawsze była pod ręką. Flizelina to rodzaj stabilizatora, który odpowiada za usztywnienie haftowanego materiału, a trzeba wiedzieć, że jest to jedna z absolutnie niezbędnych rzeczy, o które musimy zadbać. Haft, a dokładniej nici, które na ten haft się składają, ściągają (marszczą) materiał. Stopień tego marszczenia może być różny i zależy przede wszystkim od stopnia sztywności haftowanego materiału. Im sztywniejszy materiał tym mniej podatny na ściąganie i odwrotnie. Co robimy, żeby zapobiec ściąganiu? Używamy właśnie flizeliny, której warstwę umieszczamy pod haftowanym materiałem. Grubość flizeliny i jej rodzaj dostosowujemy do naszych potrzeb. A tych rodzajów jest całkiem sporo…

FLIZELINA WYDZIERALNA Ten rodzaj stosujemy najczęściej do stabilnych (mało elastycznych) tkanych materiałów. Po wykonaniu haftu flizelinę możemy usunąć wydzierając jej nadmiar z przestrzeni wokół haftu. Można, oczywiście usunąć całość, chociaż potrzebna zapewne będzie do tego celu pinceta i trochę cierpliwości.

Ten rodzaj stosujemy najczęściej do stabilnych (mało elastycznych) tkanych materiałów. Po wykonaniu haftu flizelinę możemy usunąć wydzierając jej nadmiar z przestrzeni wokół haftu. Można, oczywiście usunąć całość, chociaż potrzebna zapewne będzie do tego celu pinceta i trochę cierpliwości. FLIZELINA NIEWYDZIERALNA Przyda nam się wtedy, gdy wpadnie nam do głowy pomysł haftowania na dzianinach i wszelkich elastycznych materiałach. Bierzemy wtedy dwie warstwy tej flizeliny i składamy „na krzyż” (pojedyncza warstwa jest wydzieralna tylko w jedną stronę; złożenie dwóch warstw „na krzyż” powoduje, że nie będzie można ich wydrzeć). Po zakończeniu haftowania odcinamy nożyczkami wokół haftu nadmiar stabilizatora.

Przyda nam się wtedy, gdy wpadnie nam do głowy pomysł haftowania na dzianinach i wszelkich elastycznych materiałach. Bierzemy wtedy dwie warstwy tej flizeliny i składamy „na krzyż” (pojedyncza warstwa jest wydzieralna tylko w jedną stronę; złożenie dwóch warstw „na krzyż” powoduje, że nie będzie można ich wydrzeć). Po zakończeniu haftowania odcinamy nożyczkami wokół haftu nadmiar stabilizatora. FLIZELINA TERMOPRZYLEPNA Podobnie jak poprzedniczka – świetna do pracy z niestabilnymi materiałami i wszelkimi dzianinami. Zawiera ona warstwę kleju, który uwalnia się pod wpływem gorącego żelazka. Jest to bardzo dobra opcja, żeby ułatwić sobie pracę np. z aplikacjami, albo po prostu – z małymi kawałkami materiału, których, z uwagi na rozmiary, nie wepniemy w tamborek. Stanowi jedną z lepszych metod stabilizowania, ale ma też zasadniczy minus – klej z flizeliny powoduje zabrudzenia igły i wszelkich mechanizmów hafciarki, z którymi ma styczność, więc używając często tej flizeliny narażamy się na konieczność permanentnego czyszczenia hafciarki i wymiany igieł. Ograniczamy zatem tę metodę do absolutnego minimum.

Podobnie jak poprzedniczka – świetna do pracy z niestabilnymi materiałami i wszelkimi dzianinami. Zawiera ona warstwę kleju, który uwalnia się pod wpływem gorącego żelazka. Jest to bardzo dobra opcja, żeby ułatwić sobie pracę np. z aplikacjami, albo po prostu – z małymi kawałkami materiału, których, z uwagi na rozmiary, nie wepniemy w tamborek. Stanowi jedną z lepszych metod stabilizowania, ale ma też zasadniczy minus – klej z flizeliny powoduje zabrudzenia igły i wszelkich mechanizmów hafciarki, z którymi ma styczność, więc używając często tej flizeliny narażamy się na konieczność permanentnego czyszczenia hafciarki i wymiany igieł. Ograniczamy zatem tę metodę do absolutnego minimum. FLIZELINA SAMOPRZYLEPNA Są takie materiały jak np. skóra, których nie powinniśmy wpinać w tamborek z uwagi na ślady, które może on pozostawić na materiale. Nie będziemy też wprasowywać flizeliny termoprzylepnej. Jak więc haftować na skórze i podobnych materiałach? Wykorzystując flizelinę samoprzylepną, którą upniemy w tamborku, i do której przykleimy warstwę materiału, na której będziemy chcieli haftować. Materiał pozostanie usztywniony, a tamborek nie pozostawi niepożądanych śladów.

Są takie materiały jak np. skóra, których nie powinniśmy wpinać w tamborek z uwagi na ślady, które może on pozostawić na materiale. Nie będziemy też wprasowywać flizeliny termoprzylepnej. Jak więc haftować na skórze i podobnych materiałach? Wykorzystując flizelinę samoprzylepną, którą upniemy w tamborku, i do której przykleimy warstwę materiału, na której będziemy chcieli haftować. Materiał pozostanie usztywniony, a tamborek nie pozostawi niepożądanych śladów. FLIZELINA ROZPUSZCZALNA Zdarzają się sytuacje, w których wydarcie, ani wycięcie stabilizatora nie wchodzi absolutnie w grę, ponieważ może uszkodzić haft. Za przykład niech posłużą tu hafty ażurowe. Z pomocą przychodzi flizelina rozpuszczalna, która nazwyczajniej znika po namoczeniu elementu w wodzie (lub po prostu po praniu). Ten stabilizator przypomina już bardziej folię niż flizelinę i może być również użyty do celów, do których stosujemy hydrofolię – o tym za moment.

HYDROFOLIA – KUP W NASZYM SKLEPIE

Prędzej czy później będziemy chcieli wyhaftować coś np. na włochatym ręczniku czy szlafroku lub na polarze. W takich „włochatych” przypadkach, poza tradycyjnym użyciem flizeliny, powinniśmy również pomyśleć o hydrofolii. Warstwę hydrofolii kładziemy na haftowany materiał i ma ona za zadanie zatrzymać włosie materiału pod haftem, tak aby nie wydostało się w trakcie haftowania i nie zepsuło nam efektu końcowego. Hydrofolia rozpuszcza się pod wpływem wody lub pary i nie pozostawia po sobie śladu. Z tego też powodu pamiętajcie o odpowiednim przechowywaniu – najlepiej użyć do tego celu woreczków strunowych i starać się przechowywać hydrofolię w suchym miejscu. Proponujemy też nie kupować od razu dużych ilości, ponieważ z czasem folia traci część swoich właściwości.

WYSOKI STOJAK NA NICI – KUP W NASZYM SKLEPIE

Na koniec wspomnę jeszcze o stojaku. Użytkownicy przemysłowych hafciarek nie muszą się tym przejmować, ponieważ ich maszyny są przystosowane do używania dużych szpulek. Jeśli jednak macie lub planujecie zakupić jednoigłową hafciarkę domową, to warto rozważyć opcję dokupienia wysokiego stojaka (niektóre modele mają dedykowane stojaki przykręcane do korpusu). Wysoki stojak pozwala na stosowanie dużych szpulek nici, ale przede wszystkim sprawia, że nitka rozwija się zupełnie inaczej, minimalizując szansę na nagłe zmiany naprężenia spowodowane rozwinięciem się jednorazowo zbyt dużej ilości nici.

Nie da się ukryć, że dążenie do perfekcji, czyli idealnie wyglądającego haftu, to dbanie o szczegóły – o dobór igieł, nici, o właściwe naprężenia. To również stosowanie odpowiednich materiałów eksploatacyjnych. Dużo do zapamiętania? Ale jakie efekty!

Jak zacząć haftować? Przygotowałyśmy poradnik, dzięki któremu pożegnacie nudę

Siedzenie w domu nie musi być smutnym obowiązkiem, a wolny czas poświęcić można nie tylko na mycie okien lub ćwiczenie jogi, bo przyznajmy szczerze – nie wszystkie z nas są tym zainteresowane. Jednym z pomysłów na to, jak możemy spędzać wolne popołudnia, jest haftowanie. Od czego zacząć i jak wyszywać? Krok po kroku tłumaczy to nasza ekspertka – Ouppe.

O to, jak zabrać się do haftowania, co jest do niego niezbędne i dlaczego warto sięgnąć po tamborek i mulinę, zapytałyśmy naszą specjalistkę od wyszywania – niezastąpioną Patrycję, znaną jako Ouppe. Przygotowała dla nas instruktaż, który udowadnia, że wyszywanie ani nie jest trudne, ani zarezerwowane dla naszych babć. Ciałopozytywny przekaz, mocne hasło, a może zwyczajnie coś, co cię interesuje? Na materiale lub koszulce możesz umieścić wszystko – nie bój się wyrażać siebie!

“Uważam, że warto spróbować haftować, ponieważ zawsze fajnie jest próbować nowych rzeczy! Poznajemy przez to siebie, a to jest super. Haftowanie bardzo wycisza i uczy cierpliwości. W tle zawsze może lecieć piękna muzyczka lub film, a z nami może siedzieć także współdomownik lub domowniczka opowiadający historię życia!” – zachęca Patrycja, a my nie ukrywamy, że nas nie trzeba dłużej przekonywać.

Jak wyszywać? Poradnik według Ouppe:

Jak haftować? Krok 1 / Zdjęcia: Ouppe Foto: materiały własne

Aby stworzyć jakikolwiek haft potrzebne są: materiał (bluzka, zasłona lub jak na zdjęciach – obrus), nożyczki, długopis lub ołówek, mulina lub nici, igła (najlepiej do kordonka, ponieważ ma duże oczko i mulina bez problemu się tam mieści) oraz tamborek lub (różowe kółko, które nie jest potrzebne do haftowania, choć ułatwia sprawę).

Jak haftować? Krok 2 / Zdjęcia: Ouppe Foto: materiały własne

Wycinamy odpowiednio duży kawałek materiału tak, aby był nieco większy niż średnica tamborka, a następnie rysujemy (lub i nie) wzór jakim chcemy ozdobić bluzkę lub sweter.

Jak haftować? Krok 3 / Zdjęcia: Ouppe Foto: materiały własne

Pod materiał kładziemy część tamborka bez śrubki, a na wierzch, drugą. Odpowiednio naciągamy materiał tak, aby nie przesadzić, aby w jedną stronę, ani w drugą. Materiał nie powinien wisieć luzem, ani być za bardzo rozciągnięty, ponieważ gdy zdejmiemy go i zobaczymy haft, to jest bardzo prawdopodobne, że będzie on zdeformowany, a gdy uda nam się już to zrobić, to dokręcamy śrubkę do końca.

Jak haftować? Krok 4 / Zdjęcia: Ouppe Foto: materiały własne

Bierzemy się za igłę, którą nawlekamy (na zdjęciach haft jest wykonywany pojedynczym pasmem mulin, nie podwójnym) i zostawiamy nie za długi kawałek, aby wisiał luzem. Przy haftowaniu warto podtrzymywać go palcem, aby nie uciekł! Przy wymierzaniu długości muliny, najlepiej dać krótszą niż nasza własna ręka, ponieważ przy dłuższych robią się supły, a nie ma co marnować materiałów lub się denerwować! Na końcu robimy supełek.

Jak haftować? Krok 5 / Zdjęcia: Ouppe Foto: materiały własne

Zaczynamy haft od wbicia igły od spodu, jadąc po wzorze, wbijamy igłę i przeciągamy w dość bliskiej odległości od pierwszej dziurki. Następne przebicie jest od spodu i również od dołu; przeciągamy igłę i wbijamy ją w poprzedzającą ostatnią dziurkę, którą zrobiliśmy. Powtarzamy tę czynność do momentu aż skończy nam się nawleczona mulina lub skończymy haft.

Jak haftować? Krok 6 / Zdjęcie: Ouppe Foto: materiały własne

Supełek końcowy najlepiej zrobić poprzez przeciągnięcie igły między muliną, a materiałem, blisko punktu, z którego igła wyszła po raz ostatni i przeciągać ostrożnie, aż zrobi się mała pętelka, przez którą również przeciągamy igłę. Najlepiej zrobić dwa takie supełki lub i trzy. Na końcu w dość bliskiej odległości odcinamy resztkę nici.

Więcej twórczości Patrycji znajdziecie na jej Instagramie: @ouppe2.

Zobacz także:

Może zainteresuje cię też:

nici i flizelin Madeira

W zestawie L otrzymasz dodatki renomowanej firmy Madeira, idealne dla miłośników haftowania na maszynie. Bardzo duży wybór nici, flizelin, wzorów haftów oraz igieł to coś, co docenią doświadczeni użytkownicy hafciarek, ale również początkujący.

Kupując w zestawie, oszczędzasz 93,92 zł (standardowa cena wszystkich produktów to 833,91 zł).

Zestaw zawiera:

Zestaw 42 nici do haftu plus bonusy – Madeira 8086

Madeira 8086 Polyneon no 40 ZESTAW NICI HAFCIARSKICH PLUS WZORY HAFTÓW I IGŁY DO HAFTU

Komplet 40 kolorów nici do haftu Madeira Polyneon 40 plus 2 szpulki nici spodniej Madeira oraz dodatki. Madeira Polyneon 40 (tu na szpulkach o nawoju 1000 metrów każda) to najbardziej uniwersalny typ nici hafciarskich, idealnych do wielu zastosowań. Swoją uniwersalność i popularność zawdzięczają bardzo wysokiej odporności na zrywanie i trwałości – nawet po wielokrotnym praniu nie odbarwiają się, zachowując wyrazisty i pełen połysku kolor. W zestawie znalazły się ponadto 2 szpulki nici spodniej Madeira w kolorze białym oraz bonusy: kolekcja 82 haftów na płycie CD i opakowanie 5 sztuk uniwersalnych igieł do haftowania. Zestaw jest sprzedawany w praktycznym pudełku z tworzywa sztucznego, które pomaga w przechowywaniu oraz przenoszeniu dodatków.

Stabilizator wydzierany Cotton Soft – biały Madeira 9435

Madeira 9435 Flizelina wydzierana Cotton Soft biały w rolce 50 m Flizelina hafciarska wydzierana Madeira Cotton Soft (biała; 30 cm x 50 m) jest stabilizatorem do haftu klasy premium w ekonomicznej rolce, na której jest aż 50 m materiału. Idealny wybór dla osób, które chcą tworzyć haft maszynowy profesjonalnej jakości. Stabilizator zapodbiega przesuwaniu się materiału podczas haftowania. Jest miękki w dotyku i gładki, ale zarazem wystarczająco mocny i sztywny, by skutecznie przeciwdziałać rozciąganiu się materiału, jak i zniekształacaniu się haftu. Wybierz przyjazną dla środowiska naturalnego flizelinę Madeira Cotton Soft, jeśli tworzysz hafty ozdobne, aplikacje i monogramy. Będzie ona również przydatna podczas szycia projektów patchworkowych, pikowania, obszywania dziurek czy wyszywania ściegów ozdobnych.

Stabilizator wydzierany Cotton Soft – czarny Madeira 9437

Madeira 9437 Stabilizator wydzierany Cotton Soft – czarny

Flizelina hafciarska wydzierana Madeira Cotton Soft (biała; 30 cm x 10 m) to mniejsza wersja przedstawionego powyżej stabilizatora wydzieralnego Madeira Cotton Soft na 50-metrowej rolce. Ta flizelina jest czarna i jest sprzedawana w opakowaniu zawierającym 10 metrów tego bardzo ważnego i często używanego dodatku hafcirarskiego.

Stabilizator wycinany Super Strong – biały Madeira 9445 i czarny Madeira 9446

Madeira 9445 i 9446 Stabilizator wycinany Super Strong (biały i czarny) Flizelina hafciarska wycinana Madeira Super Strong (biała i czarna; 30 cm x 5 m) to poliestrowy stabilizator przeznaczony do haftu na grubych materiałach i tkaninach, które się rozciągają (np. dzianiny, tkaniny syntetyczne). Będzie idealny do stabilizowania wzorów o dużej gęstości i liczbie ściegów. Skutecznie zapobiega przesuwaniu się i marszczeniu materiału nawet wtedy, gdy maszyna haftuje nawet najdrobniejsze detale. Wybierz ten rodzaj flizeliny, jeśli haftujesz logotypy, emblematy, monogramy czy inne projekty z drobnymi, szczegółowymi wzorami. W zestawie jest jedna rolka flizeliny białej i jedna czarnej.

Nić spodnia – biała Madeira 9764 i czarna Madeira 9764

Madeira 9764 nić spodnia do haftu, biała x2, czarna x2 Nić spodnia do hafciarki Madeira 70 (biała i czarna; 1500 m) to najwyższej jakości nić spodnia do haftu maszynowego. Wykonano ją w całości z poliestru, jest elastyczna i delikatna, a przy tym wyjątkowo trwała, wytrzymała i odporna na działanie wysokiej temperatury (można prać w 95°) oraz chloru. Nić świetnie sprawdzi się zarówno w hafciarce domowej, jak i przemysłowej. Zestaw zawiera dwie szpulki nici białej i dwie czarnej – każda o nawoju 1500 m.

Nici do robótek ręcznych oraz haftu

Nici oraz muliny do haftu, wyszywania oraz robótek ręcznych. Szeroki wybór nici oraz mulin różnych marek, dużo kolorów do wyboru, zestawy mulin dobrane do naszych wzorów do wyszywania.

Nici do haftu

Najlepsze nici do haftu ręcznego to przede wszystkim różnokolorowa mulina. Jest wyjątkowo praktycznym materiałem do haftowania – mulina przygotowana z kilku mniejszych nitek pokrywa większą część tkaniny, a więc znacznie przyspiesza cały proces. Nasze bawełniane nici do haftu, dostępne w Pasmanterii Pasja , mają naturalny połysk i są miłe w dotyku . Szeroka gama dostępnych kolorów sprawia, że przejścia pomiędzy odcieniami są płynne, idealne do haftu cieniowanego.

Solidne nici do haftu

Nici do haftowania stosowano już w starożytności. Czy wiesz, że ‘haftowanie’ pochodzi od niemieckiego określenia na przyczepianie? Haftowane ozdoby, szczególnie te wypukłe, miały bowiem wyglądać jak doczepione do tkaniny. Dzisiaj najpopularniejsze techniki to przykładowo:

krzyżykowa,

cieniowana,

pętelkowa.

Każda z nich gwarantuje nieco inny efekt, ale do każdej możesz zastosować nasze bawełniane nici do haftu. Posiadamy w ofercie bawełniane nici do haftu Ariadna, DMC oraz Anchor. Warto stosować różne techniki i odmienne nici, zachęcamy więc do twórczych eksperymentów. Jeśli zależy Ci na subtelniejszym efekcie, rozdziel mulinę na mniejsze części.

Pomysły na zastosowanie bawełnianych nici do haftu

Nici bawełniane do szycia i haftu możesz właściwie zastosować na każdej tkaninie. Standardowo ozdabiane są nimi narzuty i pościel, torby, pokrowce, a także ubrania. Koszule, spodnie czy kurtki dżinsowe z haftowanymi wzorami są obecnie bardzo modne, warto więc spróbować swoich sił w robótkach ręcznych. Coraz częściej nici do haftu wykorzystuje się również w biżuterii, a także dekoracjach do domu. Wystarczy kupić ozdobny tamborek (do kolczyków czy naszyjników sprawdzą się tamborki miniaturowe), wyhaftować wybrany wzór i powiesić go na ścianie lub łańcuszku.

Do wyrobów użytkowych warto wypróbować haftowany wzory kwiatów, (na przykład róż lub piwonii), owoców czy chociażby zwierząt. Mulina jest gładka i puszysta, a więc bez przeszkód możesz ozdobić nią pościel – dekoracje nie będą irytować skóry.

Jeśli zależy Ci na ciekawym efekcie, zastosuj bawełniane nici do haftu z przejściami tonalnymi. Cieniowane nici nadadzą wybranemu wzorowi głębię niemożliwą do osiągnięcia za pomocą standardowej muliny. Wielbicielom elegancji polecamy zaś metalizowane nici do haftu – atrakcyjny połysk z pewnością upiększy Twoje kreatywne projekty.

Haft to świetny sposób na połączenie tradycyjnych technik zdobienia tkanin z nowoczesnymi formami. Dla niepowtarzalnych efektów zastosuj bawełniane nici do haftu na skórze czy dżinsie lub tiulu. Cienkie, przezroczyste materiały umożliwiają tworzenie dwustronnych projektów, które możesz umieścić przy oknie albo na tle białej ściany, aby wszystkie szczegóły były widoczne.

Nici bawełniane do szycia i akcesoria

Bawełniane nici do haftu to jednak nie wszystko, aby przygotować jedyną w swoim rodzaju ozdobę. Postaw również na solidne igły, dzięki którym przeprowadzenie nici przez tkaninę będzie łatwe. Polecamy także dostępne w naszej pasmanterii kanwy do haftowania – posiadają rozrysowane kompozycje gotowe pracy. Z nimi stworzysz wyjątkowe obrazy malowane nicią. Gotowe kanwy z zachwycającymi pejzażami możesz następnie umieścić na płóciennej torbie albo ozdobnej poduszce, aby za pomocą nietuzinkowego dodatku zupełnie odmienić wygląd wnętrza czy stylizacji.

Wybór nici do haftowania.

Mulina czy kordonek? Co wybrać? Czym haftować? Podczas mojej kariery hafciarskiej wypróbowałam dość dużo rodzajów mulin. W poniższym artykule chciałabym napisać o tym czym haftować – zapraszam do lektury.

Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że nie jest to post reklamowy, a informacje w nim zawarte są jedynie zbiorem moich własnych doświadczeń.

Kordonek sprzedawany jest w motkach w kształcie kłębka, dostępny jest w różnych grubościach. Może być bawełniany, lniany lub poliestrowy. Nawoje są różnej długości (te co mam w domu są w kłębkach 200 m), te zagraniczne zamiast długości mają na etykietach nadrukowaną wagę w gramach.

Rodzaje kordonków dostępne na rynku:

– w kolorach podstawowych

– w kolorach cieniowanych

– w kolorach metalizowanych

Kordonkiem jak najbardziej można haftować, jednak nie pozwala on na zbyt wiele możliwości.

Dlaczego?

Powód jest prosty – nić kordonka jest skręcona i możesz go używać tylko w takiej grubości w jakiej kordonek kupiłaś. Powinnaś zatem przemyśleć w jakich projektach możesz i chcesz go użyć.

Moim zdaniem kordonek świetnie nadaje się do haftowania napisów, czy haftu nakładanego.

Mulina sprzedawana jest w motkach zwiniętych luźno w podłużny pęczek. Podobnie jak przy kordonkach może być: bawełniana, lniana lub poliestrowa. Długość motka to około 8 m. Nić składa się z sześciu włókien, które można rozdzielać w zależności od potrzeby i projektu.

Rodzaje mulin dostępne na rynku:

– mulina w kolorach podstawowych

– mulina w kolorach metalizowanych

– mulina świecąca w ciemności

– muliny multikolor / cieniowana

– mulina satynowa

Każda marka nici ma swój własny system numerowania. Jest to ważne w organizacji i przechowywaniu, a także dopasowaniu mulin do siebie. Na przykład czarny DMC to numer 310, a czarny firmy Anchor to 403.

Wzory w zależności od producenta mają podane oznaczenia z numerami analogiczne dla danej marki muliny. Można je jednak zamieniać markami używając tzw. przeliczników mulin.

Kolory bieli mają różne odcienie – jest śnieżna biel (DMC= B5200 a Anchor = 1) i np. antyczna biel (DMC = BLANC a Anchor = 2)

Wybór nici do haftu

Najlepiej wybierać mulinę znanej marki lub polecanej marki. Nie zalecam również kupowania muliny z tzw. niskiej półki cenowej. Może się okazać że podczas prania zacznie farbować, albo podczas pracy będzie się kosmacić i mechacić – wtedy albo Twoja praca pójdzie na marne, albo będzie mało estetyczne.

I tu wybór jest trudny, bo pewnie będę stronnicza – moją ulubioną marką jest DMC

zamiennie z marką Anchor. Nigdy nie miałam z nimi problemów i świetnie mi się z nimi pracuje.

Polecić mogę również naszą Polską Ariadnę – ma coraz większy wybór kolorystyczny, kolory są żywe, a i jakość nici jest dość dobra.

Dzielenie muliny na pasma

Jeśli musisz podzielić mulinę na pasma, to zacznij od środka przygotowanego odcinka, a następnie rozsuń je kolejno w kierunku każdego końca.

Oczywiście możesz zacząć od jednego końca i rozdzielać rozsuwając w kierunku drugiego końca, ale wtedy pasma zaczną się zwijać i plątać. Ryzykujesz splątaniem całości i utratą nerwów.

Liczę, że ten artykuł przydał się w Twoich poszukiwaniach. Jeśli czegoś w nim zabrakło daj mi znać. Będę wdzięczna za wszelkie komentarze.

Crafterka z głową pełną kreatywnych pomysłów. Uwielbiająca rękodzieło wszelkiego rodzaju oraz pasjonatka oganizacji. Zawsze chętnie służy innym swoją wiedzą i pomocą. Spełniona żona i matka jedynaka oraz posiadaczka 4 kotów i 3 psów. Właścicielka sklepu Świat Pasji. Znajdziesz ją również na blogu Kufer Pełen Skarbów.

Nici metalizowane, nici złote, nici srebrne, nici do haftu, nici tureckie

Tureckie nici do haftu ręcznego oraz maszynowego są niezwykle trwałe oraz idealnie pokrywają wyhaftowaną powierzchnię. Metaliczny połysk sprawia, że nadają się idealnie do wykonywania ozdób oraz biżuterii frywolitkowej.

a

Nici do haftu maszynowego i ręcznego

Nici do haftu w Berotex

Potrzebujesz nici, którymi bez problemu wykonasz odporne na przecieranie i zrywanie wzory? Wybierz jeden z pośród kilku rodzajów nici przeznaczonych specjalnie do tworzenia kolorowych haftów. Takie nici oprócz tego, że muszą być niezwykle mocne, powinny być także odporne na wybarwienia oraz dobrane do rodzaju materiału.

Przykładowo do ciężkich materiałów, używanych do tworzenia tapicerki meblowej najlepszym wyborem będą nici o grubości 10, 12 lub 15 z serii Tytan. Do lżejszych materiałów, stosowanych na przykład do szycia bawełnianych toreb na zakupy lepiej zastosować nici o grubości 20, 40 lub 50. Oczywiście hafty nie muszą być wykonywane bezpośrednio na dekoracyjnych poduchach, skórzanych kurtkach, czy jeansowych spodniach. Bez problemu można dzięki nim stworzyć także odznaki i naszywki, które na stałe przyszywa lub przyczepia się na ubraniach lub dodatkach galanteryjnych takich jak plecaki.

Zachęcamy do wybierania nici do haftu w sklepie internetowym Berotex!

키워드에 대한 정보 nici do haftu ręcznego

다음은 Bing에서 nici do haftu ręcznego 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  내가 거룩 하니 너희 도 거룩 하라 | [레위기] 내가 거룩하니 너희도 거룩하라 | 12-1강 | 최무열 교수 | 나침반 바이블 상위 5개 베스트 답변
See also  Jakie Są Twoje Oczekiwania Finansowe | Jakie Są Twoje Oczekiwania Finansowe ? 빠른 답변

See also  La Mode Głogowska Poznań | Ma Fashion Design: Orla Mcgarry 모든 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 #1 Haft ręczny – od czego zacząć? Narzędzia i materiały do haftowania | Needle Twiddle

  • haft ręczny
  • jak zacząć haftować
  • materiały do haftowania
  • narzędzia do haftowania
  • needle twiddle
  • jak haftować
  • haft od czego zacząć

#1 #Haft #ręczny #- #od #czego #zacząć? #Narzędzia #i #materiały #do #haftowania #| #Needle #Twiddle


YouTube에서 nici do haftu ręcznego 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 #1 Haft ręczny – od czego zacząć? Narzędzia i materiały do haftowania | Needle Twiddle | nici do haftu ręcznego, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment