Obozy Wychowawcze Dla Trudnych Dzieci | Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy W Wojnowie 277 개의 가장 정확한 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “obozy wychowawcze dla trudnych dzieci – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wojnowie“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 White Studio 이(가) 작성한 기사에는 조회수 65,784회 및 좋아요 803개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

obozy wychowawcze dla trudnych dzieci 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wojnowie – obozy wychowawcze dla trudnych dzieci 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Film dokumentelny pokazujący życie codzienne w ośrodku wychowawczym w Wojnowie.
Więcej o ośrodku na: https://www.mowwojnow.com
Realizacja filmu : https://www.facebook.com/whitestudioofficial

obozy wychowawcze dla trudnych dzieci 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Obozy terapeutyczne – Re-Aktywny Urwis

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą obozów dla dzieci z ADHD, … przez terapeutów i wychowawców; transport komfortowym autokarem z klimatyzacją …

+ 여기에 자세히 보기

Source: re-aktywnyurwis.pl

Date Published: 2/23/2022

View: 9708

Obozy psychoedukacyjne – alternatywa dla zwykłych kolonii i …

Oznacza to, że program nastawiony jest na wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży, w tym na pomoc w przekraczaniu rozmaitych trudności emocjonalnych i społecznych …

+ 여기에 자세히 보기

Source: dziecisawazne.pl

Date Published: 3/18/2022

View: 3589

Letnie i zimowe obozy terapeutyczne dla dzieci i młodzieży

Obozy organizujemy w stałych i sprawdzonych ośrodkach wypoczynkowych. Kadra na naszych turnusach to wychowawcy – terapeuci z praktycznym przygotowaniem …

+ 여기에 표시

Source: osrodeksukces.pl

Date Published: 3/23/2022

View: 3148

Obóz młodzieżowy 12-18 lat – Obozy Gestalt

Wyróżniamy się poziomem i dużą liczbą (1 opiekun na około 6 dzieci) kadry. Wychowawcy to osoby przygotowane zawodowo i sprawdzone w działaniu.

+ 여기에 더 보기

Source: www.obozy.haller.krakow.pl

Date Published: 4/4/2021

View: 4228

Obozy letnie i zimowiska – Zielonka – Linia Zdrowia

OBOZY DLA DZIECI Z ADHD I ZESPOŁEM ASPERGERA oraz innymi trudnościami. Od wielu lat prowadzimy terapię dla dzieci. Wiemy jak trudno zorganizować wyjazd dla …

+ 더 읽기

Source: linia-zdrowia.pl

Date Published: 6/16/2022

View: 8742

OBOZY LETNIE DLA TRUDNEJ MŁODZIEŻY

OBOZY LETNIE DLA TRUDNEJ MŁODZIEŻY – Wszystko na temat. Porady i Wskazówki o Podróżach i Atrakcjach w ABC.Podroze.Gazeta.pl.

+ 여기에 더 보기

Source: wpodrozy24.pl

Date Published: 2/27/2021

View: 6307

Obozy sportowo-terapeutyczne

Dobrze odnajdują się z nami dzieci, które mają trudności z koncentracją i organizacją … Opiekę wykwalifikowanych i doświadczonych wychowawców, terapeutów, …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: centrumadhd.gda.pl

Date Published: 8/25/2022

View: 6275

Prywatne szkoły dla trudnej młodzieży – OurKids.net

Kiedy warto oddać dziecko do ośrodka szkolno-wychowawczego? Co czeka młodzież w ośrodkach socjoterapii? Our Ks poleca. Nastolatki z problemami. Nastoletnie …

+ 여기를 클릭

Source: www.ourkids.net

Date Published: 9/7/2022

View: 8561

Wyjazdy Terapeutyczne dla Dzieci – Amikur

Turnusy Terapeutyczne. Nasze obozy mają charakter turnusów rehabilitacyjnych z możliwością skorzystania z dofinansowania przez PFRON (zgodnie ze stosownymi …

+ 여기에 더 보기

Source: amikur.com

Date Published: 7/7/2022

View: 4976

Obóz wakacyjny dla dzieci z ADHD/zespołem Aspergera

Nie niepokoimy rodziców, ponieważ wszystkie kłopotliwe sytuacje zaistniałe na obozie, są od razu rozwiązywane. Dzieci są pod stałą opieką wychowawców.

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: czasdzieci.pl

Date Published: 7/5/2022

View: 8579

주제와 관련된 이미지 obozy wychowawcze dla trudnych dzieci

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wojnowie. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wojnowie
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wojnowie

주제에 대한 기사 평가 obozy wychowawcze dla trudnych dzieci

  • Author: White Studio
  • Views: 조회수 65,784회
  • Likes: 좋아요 803개
  • Date Published: 2017. 6. 21.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=x8agka2mwTA

Obozy terapeutyczne – Re-Aktywny Urwis – Centrum Wspierania Rozwoju

Dzięki połączeniu doświadczeń terapeutów, psychologów, pedagogów i sportowców dzieci przez całą dobę pozostają pod troskliwą opieką tak, żeby im niczego nie brakowało. Tworzymy wspaniałą atmosferę od rana do wieczora, a jasne zasady i system funkcjonowania motywują dzieci do dalszej pracy nad sobą.

Dodatkowo uczą się relaksacji, kontroli emocji i współpracy oraz efektywnego spędzania czasu wolnego. Dzieci z nami czują się bezpiecznie, mogą czerpać radość z zabawy, pokonując przy tym swoje słabości a Rodzic ma pewność, że nikt nie zadzwoni do niego aby odebrać dziecko wcześniej z wyjazdu, bo ,,jest niegrzeczne”.

JAKIE KORZYŚCI DAJE WYJAZD Z NAMI? W programie znajdziecie Państwo zarówno zajęcia terapeutyczne oraz rekreacyjne. Dzieci mają możliwość spędzenia wspaniałych i niezapomnianych chwil, odpoczynku od trudu szkolnego oraz udoskonalania umiejętności społecznych, komunikacyjnych, wykonywania poleceń czy samoobsługi.

Rezerwacja miejsca następuje po wpłacie zaliczki w wysokości 600 zł na konto:

Dzieciom wymagającym specjalistycznych diet zapewniamy posiłki w zależności od potrzeb: bezglutenowe, bezmleczne, bezbiałkowe, bezcukrowe i inne zgłoszone przez rodziców / opiekunów. Dopłata do diety 20 zł/dzień

Zaufało nam już wielu rodziców, dowiedz się, co sądzą:

Alicja

Mateusz zachwycony obozami. Same ochy i achy. Mamy doświadczenia z innymi organizatorami i… Jesteście bezkonurencyjni! Dziękujemy 😁

Monika

Brunon bardzo dziękuje za kolonie . To był jego pierwszy raz z dała od rodziny , kiedy musiał wejść w zupełnie nowe towarzystwo i wykazać się samodzielnością . Baliśmy się bardzo . Zupełnie niepotrzebnie . Mój syn wrócił z kolonii szczęśliwy , zrelaksowany , a codzienne relacje były więcej niż pozytywne . Wszystkim rodzicom niepewnym czy ich dziecko poradzi sobie na pierwszych koloniach mówię : z Re-aktywnym urwisem TAK 💖💖💖. Dziękuje organizatorom a szczególnie „ naszej Pani Kasi” która zawsze znalazła czas żeby wspomóc i dziecko i przerażoną z początku matkę . Zapytany , czy jedzie za rok Brunon stwierdził ze z przyjemnością wiec już go zapisuje 💖. Serdeczności 💖

Agata

Bardzo dziękuję za udany wypoczynek naszego Leszka. Pozdrawiam 😊

Anna

Dziękuję bardzo za te 11 dni

Adaś cały czas wspomina i opowiada jak było super!!!

Dziękuję bardzo za poświęcenie i opiekę na najwyższym poziomie 😊

Dziękuję, dziękuję, dziękuję 💖😊

Łukasz

super inicjatywa 🙂 ludzie z pasją. polecam

Justyna

Bardzo dziękuje. Brakuje mi słów, żeby okazać moją wdzięczność. Mój syn wrócił z obozu szczęśliwy. Wyrazy wdzięczności dla wszystkich opiekunów za ich zaangażowanie i opiekę – jesteście wielcy ❤️

Szczególne podziękowania dla Pani Kasi😊

P.S Alan zapowiedział że na kolejny obóz też się wybiera 😊

Jeszcze raz dziękuję, dziękuje, dziekuje

Sławek

Bardzo dziękujemy. Córka wróciła z obozu zachwycona i pełna wrażeń. Przez całą drogę do domu (1,5h) opowiadała o obozie i o tym co się tam działo. Zawarła nowe przyjaźnie, które chce podtrzymać.

Wyrazy podziwu dla głównej organizatorki za przygotowanie tego przedsięwzięcia, za mnóstwo wycieczek, zabaw i atrakcji dla dzieci. Dziękujemy też za dopilnowanie i podawanie wszystkich leków. Opiekunowie stawali na głowach, żeby wszystko było dobrze.W razie potrzeby możliwy był kontakt z opiekunem- wychowawcą, który odpowiadał na nasze pytania.

Córka w przyszłym roku też chce jechać na „te” kolonie. Z całego serca polecamy.

Mariola

Dziękuję wszystkim organizatorom obozu letniego do Sztutowa gdzie uczestniczył mój syn. Syn wrócił szczęśliwy a był po raz pierwszy sam i powiedział że w przyszłym roku też pojedzie. Wspaniali ludzie. Pozdrawiam i dziękuję.

Karolina

Bardzo dziękujemy za wspaniały obóz. Córka zachwycona- o co nie jest łatwo:) Przywiozła ze sobą mnóstwo wrażeń, cudowne wspomnienia i kilka ważnych umiejętności „na życie”. Gorąco wszystkim polecam ten ośrodek ze względu na specjalistów, którzy mają umiejętności i pasję.

Beata

Do każdego można dotrzeć, ale nie wszyscy wiedzą jak? Specjaliści z Re-Aktywnego Urwisa to POTRAFIĄ!!!

Cezary

Wspaniali ludzie z cudownym podejściem do dzieci

Kinga

Szczęśliwe dziecko i szczęśliwi rodzice – czego chcieć więcej?

Karolina

Dziękujemy za wspaniały obóz terapeutyczny. Syn już nie może się doczekać kolejnego.

Agnieszka

Bardzo profesjonalna pomoc dla dziecka i rodziców,dzięki Pani Asi zrozumiałam swoje dziecko. Już niedługo wracamy.

Super pomysł, gdziekolwiek pojada to dla nich wspaniała przygoda, cudowni organizatorzy. Dziękuję za opiekę, uśmiech na ustach mojego syna i to, że nie chciał wracać do domu 🙂 To Państwa zasługa i za to po stokroć dziękuję. Życzymy samych sukcesów dla całej kadry, szczególne podziękowania dla Pana Pawła i Pana Jarosława – syn był zachwycony ich otwartością i okazanym sercem. Oczywiście jeszcze bardziej szczególne podziękowania dla Pani Asi, bez której nie wiedzielibyśmy że są tacy wspaniali LUDZIE na świecie. Pozdrawiamy serdecznie i liczymy na kolejny, równie udany wyjazd.

Obozy psychoedukacyjne – alternatywa dla zwykłych kolonii i wyjazdów

O tym, że był to trudny rok szkolny, nie trzeba nikomu przypominać. Izolacja, wszechobecny niepokój, zdalne nauczanie i ograniczone kontakty z rówieśnikami mocno wpłynęły na kondycję psychiczną naszych dzieci. Tego lata szczególnie potrzebują one wsparcia ze strony życzliwych dorosłych i możliwości powrotu do „normalności”. Jedną z możliwości, aby zadbać o dobrostan młodych ludzi podczas wakacji są obozy psychoedukacyjne. To nie tylko świetna forma spędzania czasu i wypoczynku, ale też zaprocentuje też w przyszłości dziecka.

Terapeuci z Centrum Counsellingu Gestalt w Krakowie mają spore doświadczenie w organizacji psychoedukacyjnych wyjazdów wakacyjnych. Po 27 latach pracy obozowej z dziećmi i młodzieżą doczekali się nawet kolejnego pokolenia obozowiczów. Dziś jeżdżą z nimi dzieci ich pierwszych obozowych wychowanków!

O tym, czym jest psychoedukacja, jak wygląda codzienność obozowa i w jaki sposób można wypocząć na takim obozie rozmawiamy z Olgą Haller. Olga jest psychoterapeutką, twórczynią Centrum Counsellingu Gestalt, inicjatorką i organizatorką obozów psychoedukacyjnych dla dzieci, młodzieży i młodych dorosłych.

Obóz psychoedukacyjny – po co i dla kogo?

Natuli: Są obozy sportowe, językowe, survivalowe, na które wyjeżdżają dzieci o określonych zainteresowaniach. A jaki jest cel obozu z psychoedukacją i kto bierze w nim udział?

Olga Haller: Opracowany przez nas program służy temu, aby udało się osiągnąć, zdawałoby się, prosty cel – twórczy wypoczynek w przyjaznej atmosferze. Jednak by ten cel został osiągnięty, po drodze musi wydarzyć się sporo rzeczy. Trzeba się poznać, nawiązać kontakt, poczuć bezpiecznie, zaufać sobie nawzajem, zbudować relację. Staramy się więc przede wszystkim dać dzieciom bezpieczną przestrzeń do zabawy. Chcemy dać okazję do znalezienia swojego miejsca w grupie rówieśniczej i zbudowania dobrych relacji zarówno z innymi dziećmi, jak i z dorosłymi – wychowawcami obozowymi, którzy mają być dla nich wsparciem i pełnić rolę przewodnika.

Nasze obozy nie mają charakteru terapeutycznego, ale rozwojowy. Oznacza to, że program nastawiony jest na wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży, w tym na pomoc w przekraczaniu rozmaitych trudności emocjonalnych i społecznych, które są całkiem naturalne, choć czasem mogą mieć burzliwy przebieg. Na obozy przyjeżdżają dzieci z różnych środowisk, z różnym potencjałem i różnym doświadczeniem. „Wyróżnia” je jedynie to, że ich rodzice szczególnie doceniają wartość wsparcia zaangażowanych i doświadczonych dorosłych w rozwoju samodzielności, kreatywności oraz innych umiejętności osobistych i społecznych ich dzieci.

Czasem w obozach biorą udział młodzi ludzie „po przejściach”, np. po kryzysie rodzinnym, nękaniu w szkole, kryzysie emocjonalnym. Kiedy już znalazły właściwą pomoc, pobyt na obozie może wzmocnić ich kondycję psychofizyczną i wspierać w odzyskiwaniu zaufania do dorosłych i odnajdywaniu miejsca wśród innych. Najczęściej zdarza się, że ten obozowy czas dostarcza dzieciom tylu dobrych przeżyć, pozytywnych kontaktów społecznych i wiedzy o sobie samym, że – jak informują nas rodzice – znacząco poprawia się ich sposób funkcjonowania w życiu.

Obozy Gestalt Wakacyjny wypoczynek oparty na realnych kontaktach z ludźmi i przyrodą, pasjach kadry i uczestników, rozwijaniu kreatywności oraz zabawie.

W naszej pracy opieramy się na teorii i praktyce terapii Gestalt.

W centrum naszej uwagi znajduje się człowiek wraz z jego potrzebami rozwoju i samorealizacji, a także wsparcia i opieki. Sprawdź ofertę

Psychoedukacja – co to takiego?

Natuli: Na czym polega psychoedukacja na obozie?

Olga Haller: Ten wypoczynek dzieci, który jest celem obozu, z założenia dotyczy również odpoczynku emocjonalnego – odpuszczenia napięcia związanego ze zdobyciem pozycji w grupie (tak charakterystycznego dla sytuacji szkolnych), kontrolowaniem sytuacji społecznych, często z udawaniem kogoś, kim się nie jest, dla zdobycia akceptacji. Te wszystkie procesy emocjonalne oczywiście zachodzą w uczestnikach obozu. Jednak my – dorośli (notabene świetnie wyszkolona kadra trenerów rozwojowych i terapeutów) jesteśmy właśnie po to, by stwarzać tym dzieciom na tyle bezpieczne warunki, by mogły przestać się bać, zaufać sobie nawzajem, zdjąć z siebie jakieś pozy. Kiedy to się zadzieje, wtedy dopiero zostaje odblokowany ten prawdziwy potencjał twórczy dzieci, potencjał zabawy. I wtedy też możemy mówić o prawdziwym wypoczywaniu.

Psychoedukacja polega na wprowadzaniu tak zwanej „psychologii praktycznej”. Oznacza to wprowadzanie tematów dotyczących emocji i ich wyrażania, tego jak się poznawać mimo różnic, czy różnice muszą dzielić, jak się komunikować, jak zbudować relację itp. Jednak nie w postaci lekcji czy wykładów ale w postaci zabaw, gier i rozmów, które odbywają się raz dziennie w stałych grupach 10-12-osobowych.

Codzienność obozowa

Natuli: Jak wygląda codzienność obozowa?

Olga Haller: Przede wszystkim zapraszamy dzieci starsze i młodsze do współtworzenia życia obozowego. Unikamy sytuacji, gdzie rolą kadry jest animowanie uczestników, a rolą dzieci wykonanie z góry ustalonego programu. Oczywiście obóz ma swoje ramy – posiłki, ciszę nocną. Mamy też codzienne spotkania społeczności obozowej, na których się poznajemy, rozmawiamy o bieżących wydarzeniach, ustalamy zasady i plan dnia. Jednak przede wszystkim dajemy jasny sygnał, że chcemy słuchać. Że naprawdę, autentycznie chcemy razem z uczestnikami tworzyć ten obóz i pomagać im realizować to, co ich zajmuje.

Jesteśmy dla nich przewodnikami, ale i towarzyszami w zabawie i rozwoju. Zapraszamy do udziału w zajęciach, które nas – dorosłych – cieszą, które lubimy lub którymi się pasjonujemy – czy jest to taniec, czy rzeźba, majsterkowanie, żeglowanie, sztuki walki albo wyprawy w naturę. Chętnie poznajemy pasje i zainteresowania dzieci. Jesteśmy otwarci na ich pomysły i pomagamy je realizować. Tak naprawdę, dzięki wspólnemu zaangażowaniu uczestników i kadry, każdy obóz jest inny i ma swój indywidualny klimat. Potencjał wszystkich osób i owoc tej współpracy jest najważniejszy. A naszym zadaniem jest tworzenie takich warunków, żeby dzieci miały okazję rozwijać samodzielność i odpowiedzialność na miarę swoich możliwości rozwojowych.

Obozy psychoedukacyjne – blisko dziecka, wyraźne granice

Natuli: Jak kadra dba o zaangażowanie uczestników podczas obozu psychoedukacyjnego?

Olga Haller: Zadaniem kadry jest być blisko dzieci, być wśród nich – począwszy od budzenia rano pukaniem do drzwi pokoju i przywitaniem, poprzez rozmowy, wspólne spędzanie czasu, wspólne posiłki. Istotne jest dla nas budowanie z dziećmi i młodymi ludźmi relacji opartych na szacunku, życzliwości i zainteresowaniu drugim człowiekiem. Dużą wagę przywiązujemy do bezpośrednich kontaktów. Staramy się zauważyć i poznać wszystkich – i tych widocznych od razu, i tych cichych, pozostających na uboczu, oraz pomóc tym, którym z różnych powodów trudno znaleźć swoje miejsce w grupie.

Jednocześnie jasno określamy granice tam, gdzie naszym zdaniem są niezbędne dla bezpieczeństwa psychicznego i fizycznego uczestników w czasie obozu. We wszystkich innych sprawach poszukujemy wspólnych rozwiązań i jesteśmy otwarci na potrzeby dzieci i ich punkt widzenia. Zasady obowiązujące na obozie ustalamy razem z dziećmi w pierwszych dniach wyjazdu. Potem weryfikujemy je wspólnie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Nie uprawiamy zabawy w policjantów i złodziei. Nie pilnujemy dzieci – my się nimi opiekujemy.

Bezpieczeństwo i wsparcie w trudnych sytuacjach

Natuli: W jaki sposób radzicie sobie z konfliktami i trudnymi sytuacjami? Na przykład z piciem alkoholu, paleniem, nadużywaniem smartfonów czy seksem nastolatków?

Olga Haller: Jak w każdej grupie ludzi, tak i podczas obozów zdarzają się trudne sytuacje, konflikty, różnice interesów i poglądów, antypatie i uprzedzenia. Zajmujemy się tymi trudnościami zawsze wspólnie z ich uczestnikami, w otwartej rozmowie, z poszanowaniem każdej strony. Wierzymy, że poszukiwania te zbliżają ludzi i budują porozumienie. A wypracowane w ten sposób rozwiązania mają szanse na powodzenie.

Jeszcze przed przyjazdem na obóz informujemy rodziców i młodych ludzi o zasadach. Mówimy między innymi o zasadzie nie używania alkoholu, środków odurzających, niepaleniu i niestosowaniu przemocy. Prosimy o nie przywożenie ze sobą urządzeń elektronicznych poza telefonem. Zamiast tego zapraszamy do programu ograniczania kontaktów wirtualnych na rzecz bezpośrednich relacji. Jeśli chodzi o kontakty seksualne, nie inwigilujemy młodych ludzi. Jednak mamy mamy naprawdę dobrze wyszkoloną kadrę. To ludzie świadomi wyzwań wieku nastoletniego i „przyjaźnie czujni” na to, co się dzieje między uczestnikami obozu.

Obozy psychoedukacyjne – wspólnie z uczestnikami dbamy o przestrzeganie zasad

Natuli: Czy łatwo jest wyegzekwować zasady na takim obozie?

Olga Haller: Oczywiście, to nie jest tylko myślenie życzeniowe. Spędzamy z młodymi obozowiczami czas, dużo rozmawiamy, a przede wszystkimi oferujemy autentyczny kontakt i relację. Wierzę, i w takim kierunku szkolę też opiekunów obozowych, że właśnie to zaproszenie młodzieży do wspólnego ustalania zasad, wytyczania granic, budowania kontaktów opartych na zaufaniu, współtworzenia życia obozowego stwarza sytuacje, w których uczestnicy nie są pozostawieni sami sobie. Odpowiedzialni dorośli są wśród nich, zauważają co się dzieje i nie udają, że nie ma tematu. Zapraszamy do relacji i jesteśmy uważni, na to co się dzieje między nami i nimi.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że ten okres w życiu obfituje w różne niebezpieczeństwa dla niedojrzałych jeszcze młodych ludzi. Wiemy, że często mogą oni odreagowywać napięcia i trudności emocjonalne sięgając po używki lub w kontaktach seksualnych. Z drugiej strony mam też takie przemyślenia i doświadczenia w pracy z młodzieżą, że ten wiek dorastania wcale nie jest tylko „czasem buntu przeciwko dorosłym”. Nastoletnie dzieci z jednej strony potrzebują podejmować ryzyko niezależności. Z drugiej strony nie znają jeszcze życia i jego niebezpieczeństw. Bardzo więc nas – dorosłych – w tym czasie potrzebują, tylko inaczej niż kiedy były małe. Potrzebują byśmy byli dla nich siatką bezpieczeństwa. I my właśnie taką siatkę staramy się na obozach stworzyć. Moje doświadczenie potwierdza, że młodzi ludzie bardzo cenią sobie taką formę wsparcia. Nawet jeśli nie odbywa się to bez potknięć i naciągania granic.

Letnie i zimowe obozy terapeutyczne dla dzieci i młodzieży

Korzyści jakie dziecko wynosi z udziału w obozach

Rozwijanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych, rozwijanie umiejętności społecznych, podniesienie samooceny.

Codzienny program terapeutyczny:

Trening Kontroli Złości ,

, socjoterapia ,

, dogoterapia,

Art Terapia

Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą

Ośrodek Sukces od ponad 15 lat organizuje wyjazdy terapeutyczne dla dzieci i młodzieży. Nasza kadra to specjaliści z dużym doświadczeniem w pracy terapeutycznej, osoby z pasją. Kadra ma doświadczenie zarówno w pracy terapeutycznej jak i wychowawczej na obozach i koloniach.

Na wyjazdach pracujemy głównie na relacji, zasadach i pozytywnym wzmocnieniu. Terapię młodzieży prowadzimy w nurcie psychodynamicznym.

Nasz Ośrodek zrealizował kilkanaście projektów obejmujących diagnozy w kierunku FAS, pobyty terapeutyczne czy opracowywanie programów terapeutycznych w formie zeszytów dla Rodziców. Jesteśmy także ośrodkiem szkolenia dla psychologów i pedagogów.

Obóz młodzieżowy 12-18 lat – Obozy Gestalt

Opis obozu

TERMINY:

3 – 16 lipca – Poronin, Ośrodek wypoczynkowy ,,Helena” , cena 3150 zł – brak wolnych miejsc

17 – 30.07 – Domaniewice, Hostel Jurajski, cena 3150 zł – brak wolnych miejsc

31.07 – 13.08 – Domaniewice, Hostel Jurajski, cena 3150 zł – brak wolnych miejsc

Z myślą o dzieciach w wieku szkolnym przygotowaliśmy obozy, które mogą być wspaniałą okazją do budowania więzi, przyjaźni, obcowania z naturą i przeżycia wspaniałej przygody. Specjalnie dobrana i przeszkolona kadra oraz autorski program Olgi i Adama Hallerów, oparty na założeniach podejścia Gestalt i ich 27-letnie doświadczeniu w pracy z dziećmi i młodzieżą, gwarantują profesjonalną opiekę. Starannie wybraliśmy ośrodki dla naszych obozów tak, by dzieci otoczone przyrodą mogły nie tylko zregenerować się i odzyskać siły po tym ciężkim i specyficznym roku, ale również poczuć radość i wolność w kontakcie z naturą i rówieśnikami.

Motto: Rozwój, relacje, społeczność

W programie obozu:

Społeczność obozowa – codzienne spotkania całej grupy i opiekunów, które są okazją do poznawania się i nawiązywania kontaktów pomiędzy wszystkimi uczestnikami i dorosłymi. Społeczność pełni także rolę forum wymiany informacji, opinii, dyskusji oraz planowania działań obozowych. Tworzymy w ten sposób sytuację edukacyjną, w której młodzież ma wpływ na to, co dzieje się na obozie.

Zajęcia z psychoedukacją – w stałych, małych grupach, z jednym wychowawcą codziennie. Celem zajęć jest ułatwienie uczestnikom poznawania się, budowania relacji opartych na zaufaniu i wzajemnym poszanowaniu, integracja grupy i konstruktywne rozwiązywanie powstających trudności lub konfliktów. Wspieramy indywidualność każdej osoby, a zarazem uczymy współdziałania w grupie. Zajęcia są prowadzone metodami aktywnie angażującymi uczestników, w oparciu o dynamikę procesu grupowego. Cele realizowane są za pomocą zabaw, zadań grupowych, rozmów w kręgu, dostosowywanych do kolejnych etapów rozwoju grupy.

Grupy zainteresowań – realizujemy je w formie zajęć twórczych i warsztatów artystycznych – teatralnych, plastycznych, tanecznych oraz sportowych. Wykorzystujemy w nich umiejętności, pasje i zainteresowania kadry oraz uczestników. Zapraszamy młodych ludzi do odkrywania i rozwijania swoich zainteresowań, talentów i ekspresji twórczej. Takie warsztaty są zarówno przyjemną formą spędzania czasu, jak i okazją do regularnej pracy nad przygotowaniem sztuki, skeczu, scenografii, wystawy plastycznej czy happeningu.

W programie znajdują się również podchody, gry terenowe, zawody sportowe, ogniska, dyskoteki, wycieczki.

W organizowaniu tych aktywności staramy się pobudzać inicjatywę uczestników i ich zainteresowanie otoczeniem – zarówno przyrodą, lokalnymi ciekawostkami, jak i ludźmi. Zależy nam na tym, by młodzi stawali się współtwórcami tych aktywności, a nie tylko biernymi odbiorcami pomysłów dorosłych.

Kadra:

Wyróżniamy się poziomem i dużą liczbą (1 opiekun na około 6 dzieci) kadry. Wychowawcy to osoby przygotowane zawodowo i sprawdzone w działaniu. Co rok organizujemy warsztaty szkoleniowo – superwizyjne, przygotowujące kadrę do pracy na obozach. Dbamy także o to, by współpracujący z nami ludzie, zwyczajnie lubili spędzać czas z dziećmi – we wspólnej zabawie, na rozmowach czy dyskusjach. Profesjonalna opieka nad dziećmi na obozie zapewnia rodzicom komfort psychiczny, a młodzieży tworzy warunki do zdrowego i twórczego wypoczynku, oraz do nowych doświadczeń społecznych poza środowiskiem rodzinnym i szkolnym.

Przykładowe zajęcia:

z pisarstwa autentycznej narracji,

teatralne, kreatywne z użyciem różnorodnych form sztuki,

rozmowy o filmach, fotografii,

z malarstwa,

joga i praca z oddechem,

zajęcia twórcze,

zajęcia językowe,

nauka języka angielskiego, chińskiego,

aktywności sportowe – wspinaczka, szermierka,

zajęcia z animatorką zabaw,

wspólne gotowanie,

wycieczki, spacery, gry w rozmaite ,,planszówki”,

joga i zajęcia relaksacyjne,

scrapbooking, robienie kartek i kolaży,

wspólne śpiewanie,

zajęcia filmowe,

zajęcia sportowe (sporty zespołowe, gry na świeżym powietrzu),

zajęcia fotograficzne (np. zabawa w robienie portretów),

zajęcia teatralne,

zajęcia taneczne,

zajęcia dziennikarskie,

zajęcia związane z ruchem (pantomima, improwizacja),

ćwiczenia uwalniające napięcia – terapia tańcem i ruchem,

ćwiczenia pracy z oddechem,

zajęcia z emisji głosu, prawidłowej artykulacji (sztuka mówienia),

warsztaty kulinarne (wg pięciu przemian),

warsztaty pracy z ciałem,

dy,

skusyjny klub filmowy w języku angielskim,

zajęcia/rozmowy po angielsku,

gry terenowe,

gry planszowe m.in. osadnicy z Catanu, Dominion, Carcason, Scrabble, Monopoly,

zajęcia autorskie: Rysowanie z natury, Odkrywanie okolicy,

zabawy m.in. opowieści w kręgu, 20 pytań, mafia, taboo

i wiele innych.

Cena obejmuje:

• zakwaterowanie w pokojach 2, 3, 4, 5 z łazienkami lub ze wspólną łazienką;

• 4 posiłki dziennie*

• opiekę wykwalifikowanej kadry;

• autorski program;

• warsztaty twórcze;

• ubezpieczenie NNW;

• opiekę lekarską w ośrodku zdrowia.

* możliwość wyżywienia wegetariańskiego (w cenie) lub dietetycznego (za dodatkową opłatą) po zgłoszeniu – najpóźniej na trzy tygodnie przed rozpoczęciem obozu

Dla stałych klientów i rodzeństw zniżka: 100 zł/ osoba. Zniżki łączą się.

Do Domaniewic zapewniamy transport z Krakowa, z innych miast za dodatkową opłatą, jeśli zbierze się minimalna ilość uczestników z jednego miasta.

Obozy letnie i zimowiska

Obozy letnie i zimowiska

Obozy letnie – oferta

Jak przygotować dziecko do wyjazdu latem?

Obozy Zimowe – oferta

OBOZY DLA DZIECI Z ADHD I ZESPOŁEM ASPERGERA oraz innymi trudnościami

Od wielu lat prowadzimy terapię dla dzieci. Wiemy jak trudno zorganizować wyjazd dla dziecka, na którym będzie ono miało fachową opiekę a rodzice nie będą codziennie otrzymywać telefonów od opiekunów ze skargami i prośbami o zabranie dziecka z kolonii.

Wychodzimy dlatego z ofertą naszych obozów dla dzieci, które organizujemy już od jakiegoś czasu. Zapewniamy na nich fachową opiekę terapeutów oraz pewność, że dziecko nie zostanie odesłane do domu w czasie trwania kolonii.

Obozy odbywają się latem i zimą na Mazurach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

DLA KOGO?

Jeśli mają Państwo Dziecko lękliwe, nieśmiałe, nadpobudliwe, z zespołem Aspergera, z ADHD, przejawiające trudne zachowania lub po prostu wymagające podawania leków, to wiecie jakim kłopotem jest zorganizowanie jakiegokolwiek samodzielnego wypoczynku. Często dzieci nie radzą sobie z trudnościami, nie są wystarczająco samodzielne lub nie ma kogoś, kto by zadbał o kontrolę Ich stanu zdrowia i podawanie leków na bieżąco. Jeśli jednak pojadą, to nie odnajdują się dużych grupach i często chcą wracać lub organizatorzy proszą Rodziców o zabranie dziecka z powodu trudności w Jego zachowaniu.

Do uczestnictwa w naszym obozie zapraszamy dzieci w wieku 7-15 lat.

GDZIE?

Zapraszamy wszystkie Dzieci na obozy wakacyjne i zimowe organizowane na Mazurach, we wsi Prynowo, która położona jest w odległości kilku kilometrów od Węgorzewa.

JAK?

Specyfiką naszego obozu jest mała ilość dzieci (max 12) i dobra opieka. Jeden opiekun zajmuje się maksymalnie czworgiem dzieci, tak by można było im zapewnić fachową opiekę i ciekawe zajęcia przez cały czas. Dobrze radzimy sobie z dziećmi nadpobudliwymi. Na obozach są jasne zasady i dużo ciekawych zajęć, co pozwala świetnie się bawić i zaprzyjaźniać z innymi uczestnikami. Opiekunami są osoby prowadzące w naszej placówce grupy dla dzieci z problemami społecznymi (psycholodzy, pedagodzy, fizjoterapeuci, studenci psychologii).

Obozy odbywają się w gospodarstwie rolnym, które składa się z 3 budynków (dom i dwa budynki gospodarcze). W gospodarstwie nie ma żadnych maszyn rolniczych. Jest przeznaczone tylko na cele wypoczynkowe. Wokół domu jest duży teren (16 ha), za domem sad. Panuje cisza i spokój, słychać śpiew ptaków. Z podwórka nie widać żadnych zabudowań. Na pole wychodzą sarny, lisy, zające, można je obserwować z daleka. Widać wszędzie bociany i żurawie. Niedaleko jest „ostoja bocianów”.

Teren jest typowo rolniczy i czysty. Budynek został wyremontowany celem przygotowania do pobytu dzieci. We wsi jest sklep spożywczy oddalony o domu o kilkaset metrów, jednak wyjścia do sklepu są kontrolowane i pod opieką opiekuna.

Plan realizowany jest w zależności o pogody. Istnieje możliwość zmiany planu, np. na prośbę dzieci lub niezrealizowania, gdy nie będzie możliwości pogodowych. Gwarantujemy dobrą opiekę i zabawę. Zawsze bierzemy ze sobą zapas gier i pomysłów na niepogodę.

TERAPIA:

Podczas obozów Dzieciom towarzyszą wyszkoleni terapeuci, m.in. psycholog dziecięcy prowadzący grupy rozwoju umiejętności społecznych. Dzięki temu Dzieci podczas całego wyjazdu znajdują się pod opieką specjalistów, którzy wdrażają zasady obowiązuje na TUS. Terapeuci aktywnie uczestniczą we wszystkich zabawach, co zapewnia stałą kontrolę Dzieci i rozwiązywanie wszystkich konfiktów oraz spięć między nimi w sposób zgodny z zasadami obowiązującymi na treningach umiejętności społecznych.

Dzieci aktywnie ćwiczą swoje umiejetności społeczne poprzez:

1.pracę w grupach

– nauka umiejętności rozwiązywania konfliktów

– nauka dzielenia się/współpracy

– nauka radzenia sobie ze złością

– nauka konstruktywnego wyrażania emocji

2. zajęcia artystyczne (plastyczne, ceramiczne, rękodzieła, udział w przedstawieniach i występach)

3. aktywności sportowe (piłka nożna, ping-pong)

Dzieci uczą się także samodzielności poprzez ścielenie łóżek, dbanie o porządek w pokoju czy gospodarowanie kieszonkowym.

SZCZEGÓŁY:

W cenę naszych obozów wliczają się zakwaterowanie, pełne wyżywienie, wszystkie wycieczki, ubezpieczenie uczestników.

obozy letnie dla trudnej młodzieży

Wypowiedzi na forum o: obozy letnie dla trudnej młodzieży

Re: Wizja obozów letnich dla młodzieży… rodziców. Nie ma jeszcze 10 lat więc przed nim jeszcze wiele wyjazdów. Ten rok wakacyjnie w dużej mierze jest na straty, bo za granicę się nie da i z obozami też wydziwiają ale trudno. Co zrobić? — bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia? morekac: Nie da rady

Re: Wizja obozów letnich dla młodzieży… “większość, obawiam się, ruszy do roboty” – to oczywiście się zgadza, ale jak da się zmusić część ludzi do pracy z powodów przymusu ekonomicznego, to bardzo trudno zmusić ludzi do konsumcji, np. w niektórych stanach USA restauracje mogły się otworzyć, ale część z nich zamknęła się z powrotem bardzo

Re: Wizja obozów letnich dla młodzieży… nazwijmy to “średniaków” siedzi i gra w gry, ogląda youtuby i inne tego typu rzeczy. Nie wiem co pogardliwie nazywasz “dołami społecznymi”, ale jeżeli chodzi o najbiedniejsze dzielnice to mam przyjemność codziennie przez taką przejeżdżać – dzieci się włóczą całymi dniami. Trudno to nazwać zorganizowanym

Re: Wizja obozów letnich dla młodzieży… Europy Środkowo-Wschodniej wynika z wczesnego wprowadzenia dość znacznych ograniczeń kontaktów. Jeśli zmniejszanie ograniczeń kontaktów międzyludzkich doprowadzi do większej liczby zachorowań, percepcja zagrożenia prawdopodobnie się zmieni. Trudno mi powiedzieć jak w tej chwili w Polsce postrzegana jest

^^Schronienia dla uchodżców z UKRAINY W ciągu kilku najbliższych godzin do Ostródy ma trafić pierwsza grupa uchodźców. Znajdą schronienie w ośrodku Ostróda Camp przy ulicy Plebiscytowej. Ostróda CAMP to Chrześcijański Ośrodek Konferencyjno — Wypoczynkowy. Od 1971r organizowane są tu chrześcijańskie obozy dla dzieci i młodzieży

młodzież wszechpolska czyli LPR cd. swojemu. Lista elbląska jest w 99 proc. inna od tej, którą myśmy zaakceptowali – mówi Rogalski. W Elblągu z pierwszego miejsca miał startować Wiesław Łada, radny sejmiku i wiceprezes LPR na Warmii i Mazurach. Jedynkę dostał jednak Cyprian Gutkowski, nieznany w regionie 24-letni działacz Młodzieży

Re: 14-o latki na wycieczce w Obozie Koncentracyj II Wojny Światowej nie ma w programie gimnazjum, nauczycielkę mają sensowną, jak się mi wydawało, choć na moje wątpliwości zareagował komentarzem “Ale przecież tam ginęły dzieci 14-o letnie i młodsze, nie można udawać, że tego nie było”. Młody wie, czym jest obóz koncentracyjny. Postrzegam go

Wyjazd na KObiecy obóz feministyczny. -5-osobowej grupy. Ulica nie będzie „odgórnie” organizowała osobnego obozu dla dzieci (jest to związane z trudnościami formalno-prawnymi w przypadku organizowania wypoczynku dla dzieci i młodzieży). Oznacza to, że te z Was które przyjadą z dziećmi, wraz z innymi chętnymi uczestniczkami, a także z

Re: Poza tym W roku 2011 okazało się, że rozbito międzynarodową siatkę pedofilską, której ofiarą padło ok. 230 dzieci. Zatrzymanych zostało 184 osoby, są pośród nich policjanci i nauczyciele. Jeden z zatrzymanych pracował w letnich obozach dla młodzieży i jest podejrzany o wykorzystanie około 100 dzieci w

Obozy sportowo-terapeutyczne

Obozy sportowo-terapeutyczne Organizujemy z pasją, inspirujemy, uczymy i zarażamy entuzjazmem. Łamiemy stereotypy i przesądy. Łączymy doświadczenia sportowców, psychologów i terapeutów, otaczamy dzieci troskliwą opieką tak, aby niczego im nie brakowało. Dzieci lubią z nami jeździć, bo czują się bezpieczne i wiedzą, że są dla nas najważniejsze. Stanowisko konsultanta krajowego dotyczące leczenia ADHD [ Rozwiń… ] Stanowisko konsultanta krajowego w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży oraz konsultanta wojewódzkiego (województwo mazowieckie) dotyczące kompleksowego (obejmującego psychoterapię) leczenia zespołu nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD) i zaburzenia hiperkinetycznego Elementy psychoterapii behawioralnej Do podstawowych technik zalecanych podczas terapii behawioralnej należą: zwracanie pozytywnej uwagi na pożądane zachowania i podporządkowanie się;

bardziej efektywne wydawanie poleceń;

wyciąganie negatywnych konsekwencji w momencie pojawienia się zachowania problemowego. Psychoedukacja Podstawowym elementem kompleksowego leczenia, bez którego niemożliwa jest zarówno psychoterapia, jak i farmakoterapia, są edukacja i poradnictwo. Stanowią one podstawę leczenia. W ramach poradnictwa należy udzielić informacji o zespole nadpobudliwości psychoruchowej/zaburzeniu hiperkinetycznym, kładąc szczególny nacisk na objawy, etiologię, przebieg, rokowanie i możliwości leczenia. Psychoedukacja powinna odnosić się do stwierdzanych u pacjenta objawów i wyjaśniać specyficzny dla danego dziecka obraz zaburzenia i wynikające z niego indywidualne potrzeby. Powinna objąć podstawowe strategie radzenia sobie z objawami dziecka: zmniejszenie ilości bodźców rozpraszających w otoczeniu;

dopasowanie czasu wykonania pracy do możliwości dziecka;

planowanie zadań;

przewidywanie zagrożeń. Psychoedukacja obejmuje rodziców/opiekunów, system szkolny Terapia dziecka Udowodniono skuteczność wakacyjnych programów terapeutycznych obejmujących trening umiejętności społecznych i radzenia sobie w różnych sytuacjach. Skuteczność podejść opartych na terapii indywidualnej dziecka jest ograniczona w odniesieniu do podstawowych deficytów dziecka, natomiast terapia indywidualna dziecka może być nieodzowna w przypadku współistniejących problemów, takich jak np. deficyty umiejętności społecznych, niska samoocena. Nie powinna ona jednak być stosowana w sposób izolowany, bez wprowadzenia interwencji ukierunkowanych na rodzinę. Farmakoterapia Leczenie farmakologiczne jest metodą o udowodnionej skuteczności w terapii ADHD i powinno być elementem kompleksowego leczenia. Prof. dr hab. n. med. Irena Namysłowska

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Wolańczyk Refundacja W chwili obecnej leczenie farmakologiczne refundowane jest przez NFZ wyłącznie pod warunkiem kompleksowego leczenia ADHD [1] [1] Obwieszczenie ministra zdrowia z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 maja 2012 r. Świetnie bawią się z nami dzieci … • Dobrze odnajdują się z nami dzieci, które chcą przeżyć prawdziwą przygodę

– ponieważ na obozie bawią się praktycznie od rana do wieczora, a jedynym ograniczeniem jest ich fantazja • Dobrze odnajdują się z nami dzieci, które są bardzo ruchliwe

– ponieważ z nami mają bardzo dużo okazji do bycia w ruchu, na świeżym powietrzu, we wodzie, w lesie i na sali. Ćwiczą sportowo i rekreacyjnie pod czujnym okiem absolwentów AWF, instruktorów i trenerów sportowych. • Dobrze odnajdują się z nami dzieci, które są lękliwe i niechętnie rozstają się z rodzicami

– ponieważ podczas obozu przez całą dobę pozostają pod troskliwą opieką wychowawców, trenerów, psychologów i wolontariuszy, czują się przy nich bezpiecznie i mogą czerpać radość z zabawy i pokonywania swoich słabości • Dobrze odnajdują się z nami dzieci, które są nieśmiałe

– ponieważ bawiąc się pod naszą opieką znajdują akceptację rówieśników, a zawarte na obozach przyjaźnie często trwają jeszcze bardzo długo po powrocie do domu • Dobrze odnajdują się z nami dzieci, które mają trudności z koncentracją i organizacją

– ponieważ jasne zasady i system punktowy codziennego nagradzania motywują dzieci do pracy nad sobą • Dobrze odnajdują się z nami dzieci impulsywne – które przywykły szybciej robić niż myśleć

– ponieważ pod opieką trenerów uczą się relaksacji, kontroli emocji i współpracy Kadra i wolontariusze bawią się wesoło na równi z dziećmi: Lato 2019, Łeba Zapraszamy na letni obóz dla dzieci w Łebie Zaradny Mediator na Wakacjach 1-10 sierpnia 2019 Zakwaterowanie w komfortowych pokojach z łazienkami

Opiekę wykwalifikowanych i doświadczonych wychowawców, terapeutów, instriktorów sportowych, lekarza i pielęgniarki

Dojazd autokarem z Gdańska

Zabawy doskonalące umiejętności mediacji i współpracy

Zadania rozwijające kreatywne myślenie

Ogniska z pieczeniem kiełbasek, dyskoteki

Zabawy przy muzyce, animacje

Turnieje siatkarskie, piłkarskie, X-Box, kino

Wycieczkę do parku dinozaurów i parku labiryntów Cena: 2310zł, pierwsza wpłata: 810 zł do 15.04.2019, 1500 zł do 15.06.2019

Wpłaty prosimy kierować na konto: 69 1140 2017 0000 4702 1290 1521 (w tytule przelewu: Łeba, imię i nazwisko dziecka)

Zgłoszenia prosimy kierować na [email protected] Czytaj więcej ….. Zima 2019, Darłówek Zapraszamy na na zimowy obóz dla dzieci w Darłówku Ferie z Zaradnym Mediatorem 9-15 lutego 2019 Zakwaterowanie w komfortowych pokojach z łazienkami

4 posiłki dziennie, dieta dostosowana do potrzeb zdrowotnych dzieci

Dużo ruchu na świeżym powietrzu

Zabawy w aquaparku

Dużo zabaw doskonalących umiejętności mediacji i współpracy

Zadania rozwijające kreatywne myślenie

Ogniska z pieczeniem kiełbasek

Zabawy przy muzyce, animacje

Animacje na Zamku Książąt Pomorskich Cena: 1650zł, pierwsza wpłata: 750 zł do 10.12.2018, 900 zł do 10.01.2019

Wpłaty prosimy kierować na konto: 69 1140 2017 0000 4702 1290 1521 (w tytule przelewu: Darłówek imię i nazwisko dziecka)

Zgłoszenia prosimy kierować na [email protected] Czytaj więcej ….. Lato 2018 Zapraszamy na letnie obozy dla dzieci – w Łebie oraz w Mikoszewie Zaradny mediator na wakacjach

Łeba, 1 – 14 sierpnia 2018 Zakwaterowanie w komfortowych pokojach z łazienkami

4 posiłki dziennie, śniadania i kolacje w formie szwedzkiego bufetu

Opiekę wykwalifikowanych i doświadczonych wychowawców, lekarzy i pielęgniarki, psychologów, terapeutów i instruktorów sportowych

Dla dzieci z cukrzycą – opiekę doświadczonych diabetologów – dr n. med. Beaty Sztangierskiej, dr n. med. Małgorzaty Szmigiero-Kawko, lek. med. Magdaleny Kowaleczko oraz pielęgniarki Eli Jeremicz

Dojazd autokarem w obie strony

Zadania rozwijające kreatywne myślenie

Ogniska z pieczeniem kiełbasek, dyskoteki, animacje, zabawy przy muzyce, turnieje siatkarskie i piłkarskie, x-box, kino

Zabawy doskonalące umiejętności mediacji i współpracy,

Wycieczkę do Parku Dinozaurów, zabawy w Labirynt Parku

Rejs statkiem, zwiedzanie wyrzutni rakiet, ruchome wydmy Spryciarze kontratakują

Mikoszewo, 19 – 29 sierpnia 2018 Zakwaterowanie w komfortowych domkach z łazienkami

4 posiłki dziennie, śniadania i kolacje w formie szwedzkiego bufetu

Opiekę wykwalifikowanych i doświadczonych wychowawców, lekarzy i pielęgniarki, psychologów, terapeutów i instruktorów sportowych

Dojazd autokarem w obie strony

Basen z podgrzewaną wodą

Ogniska z pieczeniem kiełbasek, dyskoteki, zabawy przy muzyce, animacje, x-box, kino

Gry w rugby, koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną,

Zabawy doskonalące umiejętności mediacji i współpracy, odyseja umysłu

Wycieczkę do Parku Dinozaurów w Malborku oraz atrakcje Żuław Czytaj więcej ….. Zima 2018, Jastrzębia Góra Zapraszamy na na zimowy obóz dla dzieci w Jastrzębiej Górze Zimowa przygoda 27 stycznia – 2 lutego 2018 Zakwaterowanie w komfortowych pokojach z łazienkami

4 posiłki dziennie, dieta dostosowana do potrzeb zdrowotnych dzieci

Dużo ruchu na świeżym powietrzu

Zabawy w aquaparku

Dużo zabaw doskonalących umiejętności mediacji i współpracy

Zadania rozwijające kreatywne myślenie

Ogniska z pieczeniem kiełbasek

Zabawy przy muzyce, animacje Czytaj więcej ….. Lato 2017, Darłówek (lipiec), Mikoszewo (sierpień) Piracka przygoda, Darłówek Darłówek bliskością morza zaprasza do zabawy w piratów, oferuje też wiele atrakcyjnych form zabawy na stałym lądzie Wyruszamy ku przygodzie Na początku poznajemy się, uzgadniamy zasady wspólnej zabawy, integrujemy się Zamieniamy się w piratów i ruszamy na piracki chrzest, kosztujemy pirackiego kociołka i przysmaku, wykazujemy się zwinnością i szybkością, zdobywamy pirackie imię Wykonujemy flagi i wypływamy na prawdziwy piracki rejs w morze Ale to nie koniec pirackiej przygody! Integrujemy się sensorycznie bawiąc się na plaży i kąpiąc się w morzu Zarabiamy pieniądze w grze ekonomicznej (najwięcej zawsze wydaje kadra…) Kształtujemy cierpliwość i kondycję zdobywając latarnie morską Uczymy się rozwiązywać problemy tocząc bitwę na bomby wodne Poznajemy świat oglądając militaria A wieczorami wspaniale bawimy się w piratów w domkach W niepogodę wszyscy kąpiemy się w aquaparku Nasza pielęgniarka czuwa, żeby wszyscy byli bezpieczni, szczególnie dzieci z cukrzycą. W każdej chwili służy im pomocą Na koniec obozu dzieci prezentują swoje talenty, dzięki czemu wracają pewniejsze swoich mocnych stron Występuje też kadra Dzielni piraci za występy otrzymują medale. I ci najmłodsi, i trochę starsi Żegnamy się z radością, bo wiemy, że znów wkrótce znów się spotkamy Czytaj więcej ….. Zima 2017, Chmielno, Wichrowe Wzgórze Zatrzymaj się i pomyśl Po raz drugi zimowy obóz sportowo-terapeutyczny odbył się w Chmielnie. Komfortowe warunki pobytu w Wichrowym Wzgórzu oraz basen (na miejscu) i hala sportowa (w pobliskiej szkole) pozwoliły aktywnie wypocząć i zrealizować program terapii. W tym roku Chmielno zachwyciło nas piękną zimową aurą, dlatego mnóstwo czasu spędzaliśmy na zabawach na śniegu Zdecydowanie największym powodzeniem cieszył się kulig Czytaj więcej ….. Lato 2016, Krzynia w Dolinie Słupi (lipiec), Mikoszewo (sierpień) Eksplozja mocy, Krzynia Krzynia, znajdująca się pośrodku urokliwej Doliny Słupi i z dala od gwarnych miast, stwarza wyjątkowe możliwości wypoczynku. W takich warunkach, dzięki odpowiedniemu treningowi, również terapia ujawnia swoją wyjątkową moc. Na początek naszej zabawy dr Małgosia Dąbrowska-Kaczorek przywitała gości z Gwiezdnych Wojen – Garnizonu 501, którzy razem z kadrą prowadzili chrzest bojowy Na tropie bursztynów, Mikoszewo Lubimy Mikoszewo i wracamy tam co roku. W tym roku wybraliśmy się tam w poszukiwaniu bursztynów Czasem uda się znaleźć bursztyn, kiedy indziej skarpetkę albo jeszcze inny skarb Czytaj więcej ….. Zima 2016, Chmielno, Wichrowe Wzgórze Zatrzymaj się i pomyśl Obóz sportowo-terapeutyczny odbywał się w Wichrowym Wzgórzu w Chmielnie, gdzie komfortowe warunki pobytu oraz basen i hala sportowa pozwoliły aktywnie spędzić czas ferii. Nie zapomnieliśmy też o terapii. Bawiliśmy się we wodzie na basenie i jakuzzi Czytaj więcej ….. Czytaj więcej ….. Zima 2015, Gniew Emodetektyw na tropie tajemnicy zamku w Gniewie Na obozie twórczo-terapeutycznym wykorzystujemy ogromne możliwości Zamku Krzyżackiego w Gniewie gdzie historia miesza się z nowoczesnością. W karnawałowych rytmach bawimy się, gramy, ale także pracujemy i uczymy. Przygoda, po której zarówno dzieciom jak ich opiekunom pozostaną niezapomniane wspomnienia. Czytaj więcej ….. Wakacje bez komputera Lato 2014, Obozy twórczo-terapeutyczne w Mikoszewie W sumie nie jest ważne co robimy – czy szukamy skarbów, tropimy szczątki dinozaurów czy szkolimy Mistrzów Jedi – ważne, że zawsze aktywnie i twórczo spędzamy czas. Inspirujemy, motywujemy i uczymy współpracy, akceptacji i cierpliwości, pogody ducha i śmiałości. Problemy rozwiązujemy nie tylko przez rozmawianie, ale sport taniec, zabawę i odkrywanie. Szczególna opieką otaczamy dzieci z cukrzycą, a nasz zespół medyczny jest zawsze tam, gdzie jego podopieczni. Czytaj więcej ….. Obóz twórczo–terapeutyczny na Zamku Krzyżackim w Gniewie Mieszkaliśmy w zamkowych Dormitoriach, jedliśmy w Restauracji Królowej Marysieńki, ale też w Staropolskiej Karczmie, pracowaliśmy terapeutycznie i tańczyliśmy w Zamkowych Komnatach. Zwiedzaliśmy lochy, podziemia i zbrojownie, warsztaty rzemieślnicze i okoliczną jednostkę Straży Pożarnej, przywieźliśmy wspomnienia, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Czytaj więcej ….. Czytaj więcej ….. Zima 2013 Ferie zimowe 2013 upłynęły nam pod znakiem Gwiezdnych Wojen. Naśladowaliśmy Mistrzów Jedi ucząc się od nich opanowania emocji i koncentracji. W wolnej chwili bawiliśmy się na basenie i na dworze, pogoda nam dopisywała. Do dobrej zabawy przyczynili się też goście z Polskiego Legionu Garnizonu 501, którzy przyjechali na Galę Finałową, na której dzieci demonstrowały swoje obozowe osiągnięcia – własne stroje, statki kosmiczne, nakręcone przez siebie filmy. Nasi goście zrobili też quiz wiedzy z Gwiezdnych Wojen i byli zaskoczeni wiadomościami dzieci. Zwycięzcom wręczono dyplomy. Nie obyło się bez meczu Kadra – Obozowicze, tym razem graliśmy w piłkę wodną. Uczyliśmy dzieci dystansu do gier komputerowych w czasie zajęć z psychologiem i podczas całego pobytu, gdzie inspirowaliśmy do atrakcyjnego spędzania czasu bez komputera. Czytaj więcej ….. Lato 2012 Autorski program obozów opracowany przez lekarza, psychoterapeutę poznawczo-behawioralnego Małgorzatę Dąbrowską-Kaczorek przynosi uczestnikom podwójne korzyści: mnóstwo radości i całkiem sporo nauki nowych umiejętności. Codziennie na zajęciach z psychologiem ( mgr M. Zych i mgr M. Gawecka) dzieci zdobywały ważne umiejętności z zakresu kontroli emocji i komunikacji, które następnie ćwiczyły w czasie gier i zabaw. Na naszych obozach nic się nie dzieje przypadkowo, każda zabawa ma swój sens. Lipiec – Ruciane-Nida Starsze i bardziej zaprawione w wyjazdach dzieci zaprosiliśmy do Rucianego-Nidy na Mazurach. Większość uczestników wybrała profil sportowy (piłka nożna i koszykówka), a głównym wydarzeniem był mecz piłkarski kadra-obozowicze. Inne dzieci wybrały jazdy konne. Był też spływ kajakowy Krutynią, kąpielisko, pontony i kajaki na jeziorze, wycieczka do parku dzikich zwierząt, wycieczki do parku wodnego w Mikołajkach i inne atrakcje. Sierpień – Garczyn W Garczynie gościliśmy dzieci, które, w większości, po raz pierwszy brały udział w takim wyjeździe. Dostępne na miejscu las, jezioro i bezludna wyspa posłużyły jako sceneria wielu interesujących zabaw, jednak największą atrakcją był pokaz Straży Pożarnej. Dzieciom podobały się też wycieczki Muzeum Kolejnictwa oraz do parku wodnego Czytaj więcej ….. Spotkanie poobozowe 10 marca 2012, w Zespole Szkół nr 20 w Gdyni przy ul. Sucharskiego 10, odbyło się spotkanie rodziców i dzieci z kadrą. Dzieci miały okazję spotkać się z kolegami w swoich grupach, a psycholodzy ocenić na ile utrwaliły się wypracowane na obozie zmiany. Czytaj więcej ….. Ferie zimowe 2012 Ferie spędziliśmy w Jastrzębiej Górze w hotelu z basenem pięknie położonym nad morzem. Dzieci dzielnie pracowały na zajęciach terapeutycznych pod kierunkiem psychologów i terapeutów, jednak większą część dnia spędzały na zabawie: • Uczyły się pływać i bawiły się we wodzie • Tańczyły i śpiewały- karnawałowe klimaty i bale przebierańców • Bawiły się na śniegu • Nie zabrakło też ogniska, kiełbasek i gitary Czytaj więcej ….. Lato 2011 Lato spędziliśmy w Garczynie, w pirackich klimatach. Przepiękna okolica, las, jezioro i bezludna wyspa sprawiły, że wyobraźnia naszych dzieci poszybowała do pirackich skarbów, map, bitw morskich, a nawet chrztu na prawdziwego pirata. Nie obyło się bez nocnych podchodów, wycieczki do Aquaparku i fabryki porcelany w Łubianie. Czytaj więcej ….. Akademia przygoda cz. 5 22 stycznia 2011 odbyło się kolejne spotkanie dla dzieci i warsztat dla rodziców. Tym razem zajęciom sportowym towarzyszyła zimowa aura. Dzieci jak zawsze doskonale się bawiły. Czytaj więcej ….. Ferie Zimowe 2011 W dniach 24-29 stycznia 2011 gościliśmy dzieci na zimowisku. Spotkanie było dla dzieci przede wszystkim okazją do świetnej zabawy, ale miało też charakter terapeutyczny. Czytaj więcej ….. Wakacje bez komputera – lato 2010 Rodzice często pytają co robić aby dzieci w wakacje nie siedziały przy komputerze i telewizorze. Niestety gry komputerowe i kilkadziesiąt kanałów telewizyjnych, które są w zasięgu ręki, są dla dzieci tak atrakcyjne, że dorośli sami muszą znaleźć im ciekawsze zajęcie. Firma Kangurek zorganizowała dla dzieci obóz, gdzie telewizji i Internetu po prostu nie było, a w zamian za to dużo ruchu i zabawy na świeżym powietrzu. Czytaj więcej ….. Akademia przygoda cz. 4 Jak skutecznie wydawać dzieciom polecenia 28 listopada 2009 odbyło się kolejne spotkanie dla dzieci i warsztat dla rodziców. Tym razem zajęcia sportowe polegały na zdobywaniu Kangurzych Sprawności. Zajęcia odbyły się na sali gimnastycznej pobliskiej szkoły ze względu na pogodę, rodzice tradycyjne przy herbacie dyskutowali z psychologiem. Czytaj więcej ….. Akademia przygoda cz. 3 Mocne strony naszych dzieci Warsztaty ddla rodziców prowadzone przez psychologa Piotra Chwastka z Pomorskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Szukamy skarbu Mufinków Zabawy ruchowe dla dzieci w terenie prowadzone przez instruktora sportowego Anitę Chylarecką Dnia 11.10.09 w Centrum Diagnozy i Terapii ADHD odbyły się warsztaty dla rodziców . dzieci, które sprawiają w szkole kłopoty swą nadruchliwością zdecydowanie częściej słyszą krytykę niż pochwałę , ważne jest dla ich poczucia własnej wartości, aby pokazywać im mocne strony i jak najczęściej chwalić. Rodzice przyznają, że często o tym zapominają. W tym samym czasie dzieci bawiły się w pobliskim lesie pod opieką instruktorów sportowych z Kangurka i doktor Małgorzaty Dąbrowskiej-Kaczorek. Czytaj więcej ….. Wodne szaleństwa, obóz sportów wodnych W sierpniu 2009 firma Kangurek zorganizowała dla dzieci obóz nad jeziorem wielewskim. Pod fachowym okiem instruktorów dzieci mogły nauczyć się jak można ciekawie spędzić czas nad wodą. Czytaj więcej ….. Akademia przygoda cz. 2 Polecenia – jak je skutecznie wydawać dzieciom? Warsztaty dla rodziców prowadzone przez mgr Małgorzatę Hebel z Centrum Psychologicznego Zdobywamy sprawności „Leśnych Ludków” Zabawy ruchowe dla dzieci w lesie prowadzone przez mgr Anitę Chylarecką z Kangurka Dnia../05/2009r odbył się kolejny warsztat dla rodziców. Prowadząca go mgr Małgorzata Hebel – psycholog zajmująca się na co dzień problemami dzieci nadpobudliwych, planowała omówić przejawy nadruchliwości, impulsywności oraz zaburzeń koncentracji uwagi, a zwłaszcza jak je odróżnić od złego zachowania. Czytaj więcej ….. Akademia przygoda cz. 1 Pochwały – jak zachęcać dzieci do pozytywnych zachowań? Warsztaty dla rodziców prowadzone przez mgr Małgorzatę Hebel z Centrum Psychologicznego Poszukiwanie smoczego jaja Zabawy ruchowe dla dzieci w lesie prowadzone przez mgr Anitę Chylarecką z Kangurka Dnia …/03.2009 odbył się interaktywny warsztat dla rodziców. Prowadząca go mgr Małgorzata Hebel – psycholog zajmująca się na co dzień problemami dzieci nadpobudliwych, przedstawiła rodzicom sprawdzone sposoby na korygowanie niepożądanych zachowań. Czytaj więcej …..

Szkoły dla trudnej młodzieży

Na tej stronie:

Nastolatki z problemami

Nastoletnie lata to trudny okres. Wiele dzieci boryka się w tym czasie z problemami w domu i w szkole. Dla niektórych dzieci okres dorastania jest szczególnie trudny. Niektóre nastolatki doświadczają problemów, które wykraczają poza normalne problemy, z którymi boryka się wielu ich rówieśników. Mogą mieć do czynienia z nadużywaniem narkotyków i alkoholu, zachowaniami przestępczymi, zaburzeniami odżywiania, depresją lub lękiem.

Co oferują szkoły dla trudnej młodzieży

Szkoły dla trudnej młodzieży oferują szeroki zakres pomocy i wsparcia – poradnictwo rodzinne i indywidualne, psychoterapię (w tym terapię poznawczo-behawioralną), rehabilitację, zajęcia wyrównawcze i leczenie. Zapewniają specjalistyczne programy dla dzieci z poważnymi problemami. Oferują rodzaj wsparcia, którego często nie można znaleźć w głównym nurcie edukacji, ani w szkołach publicznych, ani niepublicznych. Szkoły takie pomagają nastolatkom odzyskać stabilność, pewność siebie i poczucie własnej wartości. Każda szkoła ma określone obszary specjalizacji.

Szkoły takie oferują naukę i wsparcie dla dzieci z następującymi problemami:

Destrukcyjne zaburzenia zachowania

Zaburzenie opozycyjno-buntownicze (Oppositional Defiance Disorder – ODD)

Depresja kliniczna

Niepokój kliniczny

Problemy z narkotykami i alkoholem

Zaburzenia odżywiania

Skłonności samobójcze

Zachowania przestępcze

Zaburzenie pasywno-agresywne

Zaburzenia zachowania

Kleptomania

Reaktywne zaburzenia przywiązania

Zaburzenia dysocjacyjne

Schizofrenia

Zaburzenia pasywno-agresywne

Trichotillomania

Zaburzenie eksplozywne przerywane

Niektóre szkoły dla trudnej młodzieży wspierają również dzieci o innych specjalnych potrzebach, np. trudnościach w uczeniu się (takich jak dysleksja, dysgrafia i dyskalkulia), niepełnosprawnościach rozwojowych (takich jak autyzm, zespół Aspergera, niepełnosprawność intelektualna i zespół Williamsa) i fizycznych. Niektóre z tych szkół oferują alternatywne podejście edukacyjne (np. Montessori) i wspierają uczniów wyjątkowo uzdolnionych.

Rodzaje szkół i programów dla trudnej młodzieży

Kiedy rodzice nie mogą rozwiązać problemów dziecka i pozostają bezradni, muszą reagować w inny sposób. Oddanie nastolatka do szkoły dla trudnej młodzieży nie jest jego porzuceniem, ale ostatnią szansą na wdrożenie go do normalnego życia. Tam, pod okiem specjalistów, nauczycieli i wychowawców, uczniowie uczą się jak rozwiązywać swoje problemy. Mają możliwość uzyskania odpowiedniego wykształcenia, a nierzadko również rozwinięcia swoich talentów. Wychowawcy dbają o naukę podstawowych zasad kultury osobistej i podejmują pracę nad lepszym zachowaniem swoic wychowanków.

W Polsce znajdują się różne placówki, które dbają o młodzież z problemami i pomagają je rozwiązać. Są to instytucje państwowe i niepubliczne – Młodzieżowe Ośrodki Socjoterapii oraz rozmaite placówki edukacyjno-wychowawcze. W takich miejscach nastolatki pracują nad sobą pod okiem specjalistów, by w przyszłości prowadzić jak najbardziej normalne życie.

Na personel placówek dla trudnej młodzieży składają się wykwalifikowani nauczyciele, wychowawcy, socjolodzy, psycholodzy, a nawet specjaliści w dziedzinie walki z uzależnieniami. To właśnie oni sprawują opiekę nad zagubionymi nastolatkami. Wskazują nowe rozwiązania, właściwe ścieżki i dbają o prawidłową edukację. Podczas pobytu w takiej placówce młodzież dostaje regularne i zdrowe posiłki oraz uczestniczy w różnego rodzaju warsztatach, ale co najważniejsze kontynuuje edukację, uczęszczając na zajęcia lekcyjne i odrabiając prace domowe. Taki system wychowawczy zapewnia prawidłowy rozwój i kształtowanie dobrych nawyków, których młodzież nie posiadła w domu.

Kiedy warto oddać dziecko do ośrodka szkolno-wychowawczego?

Podopieczni placówek tego typu to nieletnia młodzież, która została do nich skierowana pod przymusem lub oddana przez rodziców, którzy nie potrafili poradzić sobie z problemami dziecka. W większości są to młodzi ludzie, którzy mieli długotrwałe trudności związane z edukacją czy też z regularnym uczęszczaniem do szkoły. To zaś często łączy się z różnymi uzależnieniami, począwszy od alkoholu po narkotyki. Funkcjonowanie ośrodków szkolno-wychowawczych jest w pełni dostosowane do młodzieży z różnymi trudnościami. Wykwalifikowany personel, edukacja, różnorodne zajęcia rozwijające oraz nauka odpowiedzialności i właściwego zachowania są często jedynym rozwiązaniem, by przygotować młodzież do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Jeśli rodzice zauważają poważne problemy u dziecka i mimo starań, pozostają bezradni, powinni w pierwszej kolejności zasięgnąć porady specjalisty. Taką pomoc mogą znaleźć w szkole czy też w poradniach psychologicznych. Jeśli podjęte działania nie skutkują, wówczas oddanie dziecka do ośrodka edukacyjno-wychowawczego jest ostatnią możliwością uratowania jego przyszłości.

Co czeka młodzież w ośrodkach socjoterapii?

Rodzice często boją się oddać dziecko do takiej placówki, gdyż błędnie utożsamiają to z porzuceniem. Warto jednak pamiętać o tym, że jest to bezpieczne miejsce, w którym specjaliści pomogą, a nie zaszkodzą dzieciom. Ośrodek pozwala na odcięcie młodzieży od niewłaściwego towarzystwa, zagrożeń i pokus. Dzięki temu terapia jest skuteczna i przygotowuje do właściwego wejścia w dorosłe życie. Specjaliści od uzależnień służą pomocą i dobrymi radami. Chętnie wysłuchają i zrozumieją zagubioną młodzież, by wskazać jej dobrą drogę. Ważnym aspektem jest również kontynuowanie edukacji, która pozwala na nadrobienie zaległości i uzyskanie odpowiedniej wiedzy. Wychowawcy często organizują warsztaty, mające na celu rozwój indywidualnych talentów. Wówczas młodzież może zostać doceniona, co jest równie istotne.

Wychowankowie ośrodków dla trudnej młodzieży to często osoby o silnych charakterach, które dobrze poprowadzone przez trudniejszy okres, osiągają sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym. Co więcej, są to osoby wrażliwe, które nierzadko posiadają talenty artystyczne. Ośrodki socjoterapii dla młodzieży to miejsce, w którym odkrywają kim są i starają się zrozumieć samych siebie. Dzięki temu mogą na nowo odnaleźć się w społeczeństwie i normalnie w nim funkcjonować.

Our Kids poleca

Zachęcamy do zapoznania się z innymi zbliżonymi tematyką artykułami Our Kids:

Szkoły i klasy dla dzieci z ADHD w Polsce

Szkoły dla dzieci z Zespołem Aspergera

Plusy i minusy szkół specjalnych

Szkoły specjalne w Polsce

Edukacja dla dzieci wymagających wsparcia

Orzeczenie o specjalnych potrzebach edukacyjnych

Koszty szkoły specjalnej

Wyjazdy Terapeutyczne dla Dzieci

Nasze obozy mają charakter turnusów rehabilitacyjnych z możliwością skorzystania z dofinansowania przez PFRON (zgodnie ze stosownymi przepisami)

Uczestnicy biorą udział w grupowych zajęciach terapeutycznych, integracyjnych i socjoterapeutycznych z programem dostosowanym do zgłoszonych przez opiekunów lub zdiagnozowanych podczas pobytu dysharmonii i dysfunkcji.

Pobyt ma na celu uwolnienie od stresu po roku szkolnym, ciekawe i aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu z dala od elektroniki i miejskiego hałasu. Prowadzone gry, zabawy zarówno w małych grupach jak i w całej społeczności obozowej sprzyjają rozwijaniu umiejętności społecznych, właściwej samooceny, rozpoznaniu osobistych zasobów i rehabilitacji mniej sprawnych funkcji.

Po zakończeniu turnusu organizujemy spotkanie wszystkich uczestników i opiekunów, wspólne oglądanie zdjęć i przygotowanej dokumentacji filmowej – można otrzymać pamiątkową płytę oraz wskazówki do pracy z dzieckiem w ciągu roku szkolnego.

PROGRAM

Konstruujemy dla każdego turnusu indywidualnie, w zależności od potrzeb uczestników. W zajęciach wykorzystujemy nowoczesne metody rehabilitacji i pedagogiki zorientowane na pracę z ciałem poprzez ruch, taniec, rytm, muzykę, ekspresję plastyczną i twórczą, gry psychoedukacyjne wykorzystujące m.in. dramę, bajkoterapię, twórczość filmową.

Program terapeutyczny uwzględnia następujące zajęcia:

Poranna rozgrzewka w kręgu z elementami gimnastyki mózgu®

Terapia ruchowa z elementami ruchu rozwijającego wg V.Sherborne, integracji sensorycznej, kinezjologii rozwojowej, pedagogiki zabawy, metody integracji odruchów wg Sally Goddard i S.Masgutowej

Dogoterapia w małych grupach terapeutycznych oraz w formie AAA (animal assisted activities)

Trening interpersonalny, rozwój umiejętności społecznych i kontroli emocji

Trening asertywności i autoprezentacji

Wieczorynka – integracyjne zajęcia w kręgu

Skrzynka dobrych wiadomości – rozwój empatii i kształtowanie przyjaznej atmosfery w grupie

Wieczór z bajką – codzienne czytanie bajek rozwijające rozumienie wartości, wyciszające i ułatwiające zasypianie

Kreatywne muzykowanie – śpiewy, bębny i inne niekonwencjonalne instrumenty uświetniające wieczorynki, ogniska i pokazy

Zajęcia artystyczne – malowanie, lepienie, tworzenie masek, biżuterii, gier itp. z wykorzystaniem różnych materiałów i technik

Zajęcia dramowe i filmowe – tworzenie własnych przedstawień, filmów i ich prezentacja na spotkaniach w kręgu

Zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu – gry terenowe, spacery i wycieczki, paraolimpiady, podchody itp.

Wycieczki krajoznawcze piesze, rowerowe i autokarowe (1 w trakcie 2-tygodniowego pobytu)

Nasze obozy to wypoczynek i świetna zabawa, a przy okazji wyjątkowa terapia i nauka nowych umiejętności !

Zapraszamy młodzież i dzieci, które:

doświadczają trudności w uczeniu się (kłopoty z zapamiętywaniem, czytaniem, pisaniem, ortografią)

miewają problemy ruchowe (słaba koordynacja ruchowa, opóźniony rozwój ruchowy, trudności z utrzymywaniem równowagi)

nie lubią się uczyć (rodzice i nauczyciele odnoszą wrażenie, że dziecko jest „leniwe”, o wszystkim zapomina, ma niską motywację i samoocenę)

cierpią na nadpobudliwość psychoruchową, mają kłopoty z koncentracją uwagi – ADHD, ADD)

są zbyt spokojne, powoli wykonuje codzienne czynności np. odrabianie lekcji

są nadwrażliwe lub zbyt mało wrażliwe na bodźce – wzrokowe, słuchowe, dotykowe

są nadwrażliwe na ruch (negatywna reakcja na ruch, choroba lokomocyjna)

mają problemy z widzeniem (wady wzroku), percepcją wzrokową, kontrolą pracy oczu, wynikające z nieprawidłowego przetwarzania informacji wzrokowych, wpływające m.in. na umiejętność czytania i pisania

mają problemy z mową (opóźniony rozwój mowy, problemy logopedyczne)

przejawiają inne cechy opóźnienia rozwoju psychofizycznego

Proponujemy również pobyty rodzinne z programem terapeutyczno – psychoedukacyjnym i rekreacyjnym.

W TYM ROKU W WAKACJE PRACUJEMY TYLKO W WARSZAWIE.

Obóz wakacyjny dla dzieci z ADHD/zespołem Aspergera – Warszawa

Dzieci czekają cały rok na wakacje, kiedy będą mogły wyjechać na kolonie a rodzice cieszą się z ich szczęścia i radości. Nie ma gorszej sytuacji dla rodzica, który płacąc dużo za wypoczynek dziecka, nie będzie z niego zadowolony, a dziecko będzie chciało wrócić szybko do domu lub co gorsza, organizator obozu będzie chciał wyjazdu dziecka.

Jeśli więc mają Państwo dziecko które wymaga dodatkowej opieki, jest nieśmiałe czy lękliwe, ma zdiagnozowany zespół Aspergera czy ADHD, przejawia trudne zachowania czy chociażby wymaga regularnego podawania leków, wiedzą Państwo jak trudne jest zorganizowanie dla dziecka samodzielnego wypoczynku. Dzieci nie radzą sobie często z trudnościami samodzielności, a na obozie nie ma osoby która zadba o ich podstawowe potrzeby, o zdrowie i podanie leków. Często kiedy wyjadą na jakiś wypoczynek, trudno im poradzić sobie w dużej grupie dzieci i szybko chcą wracać do domu. Co gorsza, zdarzają się telefony od organizatorów, proszących o zabranie dziecka z powodu kłopotów jakie sprawia.

Nasz gabinet Linia Zdrowia wychodzi naprzeciw tym problemom i dlatego zapraszamy wszystkie dzieci na obóz wakacyjny na mazurach we wsi Prynowo, znajdującej się w bliskiej odległości od Węgorzewa. Pracujemy na co dzień z dziećmi z ADHD czy zespołem Aspergera, dlatego jesteśmy przygotowani na wszystkie nieprzewidziane sytuacje. Nie niepokoimy rodziców, ponieważ wszystkie kłopotliwe sytuacje zaistniałe na obozie, są od razu rozwiązywane. Dzieci są pod stałą opieką wychowawców.

Gospodarstwo w Prynowie

W tym roku planujemy dwa turnusy. Specyfiką naszego obozu jest bardzo mała ilość dzieci – maksymalnie 10 uczestników. Zapewniamy dobrą, indywidualną opiekę. Jeden opiekun będzie miał pod swoją opieką maksymalnie czwórkę dzieci. Zapewni to wszystkim uczestnikom fachową opiekę. Dzieci nie będą pozostawione same sobie. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam dobrze radzić sobie z dziećmi nadpobudliwymi. Na obozie będą jasne zasady i dużo zorganizowanych wycieczek i zajęć. Dzieci nie będą się nudzić i będą mogły nawiązać przyjaźnie z innymi dziećmi. Opiekunami na obozie będą osoby, które na co dzień prowadzą grupy rozwoju umiejętności społecznych (psycholog), w tym także fizjoterapeuci, pedagodzy i studenci.

Obóz odbywa się w gospodarstwie rolnym, które składa się z trzech budynków, w tym jeden budynek mieszkalny. Na terenie gospodarstwa nie znajdują się żadne niebezpieczne dla dzieci maszyny i urządzenia rolnicze, ponieważ dom przeznaczony jest na cele wypoczynkowe. Do gospodarstwa należy 16 ha łąk i sad, dzięki czemu panuje tam cisza, spokój, słychać śpiew ptaków, a na łąki wychodzą sarny, zające i lisy.

Teren wokół gospodarstwa jest zadbany i czysty. Budynek mieszkalny został wyremontowany, aby mogły przebywać w nim dzieci. Wszystkie pokoje mają swoje łazienki.

W Prynowie znajduje się sklep spożywczy, jednak wyjścia dzieci do sklepu są kontrolowane.

Plaża miejska w Węgorzewie

W ramach programu wypoczynku planujemy zobaczyć i zwiedzić:

Mamerki – bunkry powojenne jedyne w kraju zachowane w całości

Muzeum Kolejnictwa i Sztuki Ludowej w Węgorzewie

Muzeum Indian w Spytkowie (możliwość strzelania z kuszy pod opieką instruktora)

Port w Węgorzewie

Zamek i stajnia ogierów w Kętrzynie lub wieży ciśnień, portu i mostu obrotowego na kanale w Giżycku

Plaża miejska w Węgorzewie

gril i ognisko

zabawy i gry w domu

spacery po mazurach

Muzeum Indian w Spytkowie

Port w Węgorzewie

Bunkry w Mamerkach

Plan obozu realizowany będzie w zależności przede wszystkim od pogody, ale także od preferencji dzieci. W razie niepogody, mamy zapas gier i zabaw.

Widoki z gospodarstwa

W cenie obozu zawiera się: dojazd samochodem osobowym, wszystkie wycieczki, ubezpieczenie uczestników. Dodatkowo płatne dla osób chętnych: park linowy i wyjście do pizzerii.

Terminy turnusów:

I turnus – 11-21.07 (11 dni)

II turnus – 1-9.08 (9 dni)

Po wszystkie dodatkowe informacje, t.j. cena, formy zapisów i inne odpowiedzi zapraszamy na naszą stronę internetową lub prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

UWAGA! Na hasło CZAS DZIECI zniżka 300 zł!

키워드에 대한 정보 obozy wychowawcze dla trudnych dzieci

다음은 Bing에서 obozy wychowawcze dla trudnych dzieci 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  신생아 언제부터 외출가능한가요 | 신생아 외출 언제부터 가능? 마스크는? 229 개의 베스트 답변
See also  평양성 다시 보기 | 평양성 147 개의 자세한 답변

See also  Wzór Wypowiedzenia Umowy Z Biurem Rachunkowym | Jak Napisać Wypowiedzenie? 116 개의 정답

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wojnowie

  • młodzieżowy ośrodek wychowawczy
  • mow wojnow
  • wojnów
  • ośrodek
  • white studio
  • under
  • paweł przewoźny

Młodzieżowy #Ośrodek #Wychowawczy #w #Wojnowie


YouTube에서 obozy wychowawcze dla trudnych dzieci 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wojnowie | obozy wychowawcze dla trudnych dzieci, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment