Obrazy Łatwe Do Namalowania | 5 Pomysłów Na Łatwe Rysunki Akwarele – Tutorial 13601 좋은 평가 이 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “obrazy łatwe do namalowania – 5 Pomysłów na ŁATWE RYSUNKI AKWARELE – Tutorial“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Sami 이(가) 작성한 기사에는 조회수 331,888회 및 좋아요 11,966개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

obrazy łatwe do namalowania 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 5 Pomysłów na ŁATWE RYSUNKI AKWARELE – Tutorial – obrazy łatwe do namalowania 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

W tym filmie przedstawiam moje pomysły na łatwe ilustracje w formie krajobrazu, zrobione akwarelami. Pokazuję krok po kroku jak je tworze 🙂 Możecie wraz ze mną malować, a po skończeniu wstawić na swoje konto na Instagramie, oznaczając mnie na zdjęciu 🙂
Użyłam:
– szkicownika SMLT Watercolor authenticbook 280g
– akwareli Shmincke Horadam 5 ml
– pędzli Kozłowski Czerwona Kuna i pędzla Winsor\u0026Newton Cotman
– białego żelopisu Gelly Roll Sakura
Link do filmu z pomysłami na rysunki: https://youtu.be/zmkWfVwRUW4
____________________________________________________________________
blog: http://samanta-lesiak.blogspot.com
instagram: https://www.instagram.com/samantalesiak/?ref=badge
facebook: https://www.facebook.com/Sami-204212492976431/
snapchat: samantalesiak
grupa na facebooku: https://www.facebook.com/groups/306724726366163/ – TRANSMISJE NA ŻYWO!
e-mail: [email protected]
Muzyka:
——————————————————–
Song: Helucze – My Chant My Way (Instrumental Mix) [Concordia Recordings]https://youtu.be/jPrZRYEHDh4
——————————————————–
Song: Qaayel – Rising Sun (Instrumental Mix) [Concordia Recordings]https://youtu.be/XsXONK4vAvk
——————————————————–
Muzyka z Intro i Outro:
Song: Enyo \u0026 Mario Ayuda feat. Gaby Henshaw – Freedom (Lazy Crazy Remix) [Concordia Recordings]https://youtu.be/HPQbLzlOkkA

obrazy łatwe do namalowania 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Jak namalować obraz? Prosty sposób dla początkujących

Wcale nie trzeba być artystą, aby namalować obraz. Sprawdź szybki i łatwy sposób na malowanie obrazów. Wpis dla początkujących osób.

+ 여기에 표시

Source: www.polenka.pl

Date Published: 3/18/2021

View: 706

Jak namalować obraz – pierwsze kroki w malarstwie

Droższe komplety oferują także dodatkowe akcesoria, a nawet proste podręczniki typu „Jak malować obrazy”. Oczywiście nie musisz polegać na …

+ 여기를 클릭

Source: zrobionerecznie.pl

Date Published: 10/6/2021

View: 8702

주제와 관련된 이미지 obrazy łatwe do namalowania

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 5 Pomysłów na ŁATWE RYSUNKI AKWARELE – Tutorial. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

5 Pomysłów na ŁATWE RYSUNKI AKWARELE - Tutorial
5 Pomysłów na ŁATWE RYSUNKI AKWARELE – Tutorial

주제에 대한 기사 평가 obrazy łatwe do namalowania

  • Author: Sami
  • Views: 조회수 331,888회
  • Likes: 좋아요 11,966개
  • Date Published: 2018. 9. 12.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=M3G4qcJtopQ

Co można narysować na płótnie dla początkujących?

Abstrakcja, esy-floresy, figury geometryczne, kolaż – to wszystko będzie tworzyło się automatycznie. To sposób podobny do malowania mandali. Natomiast jeśli mamy jakąś wizję i wiemy, co chcemy namalować, to warto poszukać inspiracji.

Od czego zacząć malowanie obrazu?

Na początek polecam zacząć klasycznie – od pędzli z włosia (może być zarówno szczecina zwierzęca jak i syntetyczna). Jednak nie zwlekałabym z włączanie innych ciekawych narzędzi. Maluje się nimi właściwie tak samo, różny będzie jedynie efekt na płótnie.

Jak samemu namalować abstrakcyjny obraz?

Postaraj się malować tak, by przejścia między kolorami były możliwie łagodne. Żeby uzyskać taki efekt między dwoma kolorami mieszaj je ze sobą naprzemienni dodając co jakiś czas odrobinę wody. Mieszaj dopóki, dopóty kolory połączą się subtelnym przejściem tonacji.

Co można zrobić na płótnie?

Niezależnie od tego, co przedstawia nasz obraz na płótnie, warto, by miał on dla nas jakieś szczególne znaczenie. Portret rodzinny, zdjęcie z podróży, kadr z ulubionego filmu, a nawet portret ulubionego celebryty – możliwości jest nieskończona ilość.

Jak namalować swój pierwszy obraz?

Czasem wystarczy ciekawa gra cieni lub intensywny, żywy kolor wazonu, aby pobudzić wyobraźnię. Przed sięgnięciem po farby warto wykonać szybki, delikatny szkic ołówkiem, aby pewniej prowadzić pędzel po kartonie. I najważniejsze – nie należy być dla siebie zbyt wymagającym.

Co można namalować na malutkim płótnie?

Na płótno możesz przenieść swoje własne, ulubione zdjęcie!

Możesz wybierać wśród:
  • pejzaże,
  • zwierzęta,
  • martwa natura,
  • motywy z bajek,
  • portrety,
  • motywy abstrakcyjne.

Jak nauczyć się malarstwa?

Opanuj najpierw podstawowe pojęcia i umiejętności, takie jak perspektywa, ludzka anatomia czy światłocień. Wygospodaruj odpowiednią ilość czasu. Nie nauczysz się malować, jeżeli nie poświęcisz odpowiednio dużo czasu na naukę. Zaleca się poświęcać na malowanie minimum 2-3 godzinny dziennie 2 razy w tygodniu.

Czym maluje się obrazy?

Jeśli lubisz farby szybko-schnące, to wybierz farby akwarelowe lub akryle. Tematyka też jest ważna, tzn. jeśli lubisz malować pejzaże, to spróbuj malować farbami akwarelowymi. Akryle lub farby olejne oczywiście też się nadają, tylko po prostu osiągniesz inny efekt (bardziej intensywne kolory, inna struktura, itp.).

Jak dobrze malować obrazy?

Malowanie obrazów nie powinno stresować. Skup się na tu i teraz, staraj się być zrelaksowanym i pewnym siebie. Nie ważne, czy malujesz farbami akwarelowymi, olejnymi, czy gwaszami, przy użyciu pędzli lub szpachli. Na początku nie musisz przejmować się tym, jak wyglądać będzie finalny efekt prac.

Co to jest pouring?

Pouring (malowanie przez wylewanie) to popularna technika w malarstwie akrylowym, polegająca na rozlewaniu mieszaniny farby i specjanego medium. Powstałe w ten sposób dzieła cechuje unikalność, a proces tworzenia jest prosty i intuicyjny.

Jakie są style w malarstwie?

Najpopularniejsze style malarskie
  • Impresjonizm. Claude Monet „Impresja. Wschodzące słońce” …
  • Ekspresjonizm. Edvard Munch „Krzyk” …
  • Kubizm. Pablo Picasso „Dora Maar” …
  • Modernizm. Henri Matisse „Tancerz w niebieskiej sukience” …
  • Klasycyzm. Nicolas Poussin „Parnassus”

Jakie są techniki malowania?

Są to: technika wapienna, technika cementowa, technika klejowa, technika kazeinowa, technika emulsyjna, technika olejno-lakiernicza. Poniżej opisane zostały sposoby charakteryzujące się największą częstotliwością stosowania.

Ile kosztuje obraz na płótnie?

obrazy olejne na płótnie
20 x 30 cm 200 – 800 zł
30 x 40 cm 300 – 1500 zł
40 x 60 cm 400 – 2000 zł
50 x 70 cm 500 – 4000 zł
60 x 80 cm 700 – 4500 zł

Jak zrobić obraz ze zdjęcia?

Obetnij nadmiar bibuły tak blisko krawędzi płótna jak to tylko możliwe. Posmaruj płótno w tym miejscu odrobiną Modge Poge i delikatnie przyklej odstające brzegi bibuły do podobrazia. Granica między bibułą, a płótnem nie powinna być widoczna. Obraz gotowy.

Ile kosztuje zdjęcie na płótnie?

DARMOWA dostawa od 200 PLN tylko do 16.08.2022 ! “Zamówienie zrealizowane bardzo szybko i perfekcyjnie.

Moje zdjęcie jako obraz na płótnie.
Format Cena Promocja!
40 x 30cm 59,00 PLN 39,00 PLN*
60 x 40cm 69,00 PLN 49,00 PLN*
80 x 60cm 119,00 PLN 79,00 PLN*

Co narysować jak się nie ma pomysłu?

Lista pomysłów do narysowania
  • Twój ulubiony kubek z herbatą lub kawą
  • Widok z okna.
  • Twoja dłoń
  • Śniadanie lub kolacja.
  • To, co teraz widzisz przed sobą
  • Postać z ulubionej bajki.
  • Narysuj zamiast zrobić zdjęcie na instagram.
  • Ulubione buty.

Co narysować na początek?

Można wyróżnić kilka przykładów/harmonogramów, od czego zacząć naukę rysowania: zacznij od człowieka/anatomii. rysowanie martwej natury. teoria perspektywy w rysunku.

Co rysować w wolnym czasie?

Ja szczerze mówiąc do dziś bardzo lubię rysować wróżki 😀 Kolorowe, z magicznymi mocami, ze skrzydłami, różdżkami, malutkie lub całkiem duże, ukryte w roślinnych i kwiatowych domkach. – Zawsze możesz też stworzyć skrzaty, krasnale, a nawet trolle.

Co można narysowac Olowkiem?

Sprawdzą się do rysowania małych ilustracji gdzie bardzo zależy nam na precyzji, do konstruowania brył i figur na małych formatach (np. w szkicowniku) oraz do rysunków technicznych i architektonicznych.

Jak zacząć malować?

Pierwsze malowanie powinno być czystym aktem twórczym. Pełnią ekspresji, bez planu. Oczywiście możesz mieć w głowie pewien obraz, punkt wyjścia tego, co chcesz namalować, jednak zachęcam cię do całkowitego poddania się farbie i ekspresyjnym działaniom twórczym. Niech ręka testuje, a oko podziwia to, co wydobywa się z głębi twojego umysłu.

Od czego zacząć?

Chcąc spróbować swoich sił w malarstwie wcale nie musisz wcześniej posiadać doświadczenia w rysunku. Oczywiście byłoby to cenne doświadczenie, jednak wcale nie jest wymagane. Duże znaczenie będzie miało to, co chcesz malować i jak. Czy to będzie pejzaż, abstrakcja, portret czy architektura. W przypadku obrazów realistycznych i tych, których motywem przewodnim będzie architektura umiejętności nabyte podczas nauki rysowania będą bardzo pomocne. Jeśli jednak bardziej interesuje cię abstrakcja, przedstawienie rzeczywistości w krzywym zwierciadle i zabawa kolorami wtedy niekoniecznie. Rysunek przede wszystkim uczy cię obserwacji. Na jego podstawie uczysz się proporcji, perspektywy i światłocienia. Prace wykonane w technice rysunku wyróżnia duża precyzja i harmonia. Samo narzędzie, czyli ołówek, jest łatwy i przyjemny w użytkowaniu. Jego zalet jest wiele. Do najważniejszych zaliczyć należy fakt, że bez większych problemów możesz go zetrzeć przy użyciu gumki do ścierania. Nie wymaga żadnych dodatkowych akcesoriów, tak jak to się ma w przypadku farb, gdzie niezbędna jest jeszcze choćby paletka malarska, woda w kubeczku i różne pędzle.

W malarstwie główną rolę odgrywa ekspresja twórcy i często „rozmach” malowania. Liczy się kolor, charakter plamy naniesionej na płótno i sposób w jaki ją rozprowadzasz. Dodatkowo ważną rolę odgrywają kontrasty i faktura farby. Jeśli chcesz namalować obraz pełen szczegółów nie obawiaj się – podstaw kompozycji i proporcji możesz uczyć się nie tylko za pomocą ołówka, ale też z wykorzystaniem pędzla i farby. Żeby zacząć malować przede wszystkim trzeba się odważyć.

Na czym malować?

Zdecydowanie wybieraj płótno. Na początku może cię nieco przerazić: jest masywne i wygląda profesjonalnie. Jednak nie bój się go tylko chwytaj pewnie, z lekkim przymrużeniem oka. Dostępne są płótna gotowe: materiał naciągnięty na blejtram (najczęściej bawełniany), już zagruntowany (warunek konieczny). Płótno daje ci gwarancję, że udźwignie całkowity ciężar farby, który na niego naniesiesz. Pod większością innych podkładów, tj. kartka, jest ryzyko, że powierzchnia może się pokarbować i spowodować, że praca pójdzie na marne. Płótno umożliwi ci zacząć malować z rozmachem, bez ograniczeń ilościowych farby.

Jaki format?

Nie bój się średnich i dużych formatów. Wbrew pozorom te wszystkie małe, tj. A5 lub A4, często okazują się niewystarczające. Z moich doświadczeń i obserwacji w pracy z grupami początkujących malarzy wynika, że najbardziej optymalnymi formatami są 30/40 cm lub 40/50 cm. To formaty nie za małe, nie za duże – w sam raz na początek. Nie przytłaczają i nie odstraszają. Ba, zdarzały się sytuacje, w których okazywały się nawet za małe! Większość dużych pędzli radzi sobie z zamalowaniem takiej powierzchni w kilka minut.

Jakie farby?

Bez zastanowienia od razu polecam ci farby akrylowe. One pomogą ci łatwo zacząć swoją malarską przygodę. Z uwagi na jej właściwości dają największą satysfakcję twórczą dla początkujących z wielu powodów: oferują szeroką gamę kolorów, są trwałe, bezwonne, nietoksyczne, a zarazem proste w użyciu. Nie wymagają żadnych dodatkowych mediów, tak jak dzieje się to w przypadku farb olejnych, gdzie bez medium ani rusz. Oczywiście rynek oferuje już masę mediów dedykowanych też farbie akrylowej, ale możesz stosować je na późniejszym etapie. Maluje się nimi lekko i przyjemnie. Jakością i trwałością dorównują farbie olejnej, natomiast są tak proste w użyciu jak zwykła farba plakatowa. Możesz rozcieńczać ją przy użyciu tylko wody. Ich największą zaletą jest szybki czas schnięcia. Jeśli jednak obawiasz się farby akrylowej i wolałbyś zacząć malować innymi zachęcam cię do przeczytania artykułu na moim blogu na temat różnych rodzajów farb. Znajdziesz tam wszelkie niezbędne informacje na temat ich właściwości i sposobu użytkowania.

Jakie narzędzia?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych ciekawych narzędzi do malowania. Poza pędzlami dostępne są m.in. szpachle malarskie, pędzle z gumy, pędzle z gąbki i wiele innych. Na początek polecam zacząć klasycznie – od pędzli z włosia (może być zarówno szczecina zwierzęca jak i syntetyczna). Jednak nie zwlekałabym z włączanie innych ciekawych narzędzi. Maluje się nimi właściwie tak samo, różny będzie jedynie efekt na płótnie. Być może okaże się, że dopiero dzięki szpachli malarskiej poczujesz pełnię satysfakcji? Nie ma się co ograniczać! W malarstwie zawsze warto eksperymentować.

No i najważniejsze… co malować?

Zadając sobie pytanie: jak zacząć malować na myśl nasuwa się od razu pytanie o to, co malować? Zadają sobie je zarówno początkujący twórcy. jak również ci posiadający doświadczenie. Często zdarza się, że dzieło powstaje z totalnego przypadku lub jest wypadkową różnych eksperymentów w trakcie malowania. Artyści przyznają, że często mają pewien plan w głowie, punkt wyjścia, jednak w trakcie malowania ulega on licznym modyfikacjom, które są wynikiem nowej inspiracji, która zastaje ich w trakcie pracy. W efekcie powstałe dzieło często zaskakuje samego malującego, co całkowicie nie wyklucza satysfakcji z obrazu, pomimo rozminięcia się z pierwotnym planem.

Jeśli to twoja pierwsza próba z malowaniem pamiętaj, że każdy temat będzie dobry – nie zastanawiaj się nad nim długo, po prostu zacznij malować. Dopiero po namalowaniu danego tematu będziesz w stanie ocenić czy rzeczywiście przypadł ci do gustu, czy wręcz odwrotnie – więcej nie będziesz chciał się go podjąć. Dla każdego coś innego – poszukuj tematu, który tobie najbardziej odpowiada, bo nie każdy dostarczy ci oczekiwaną porcję radości i satysfakcji twórczej. Ilość prób ma znaczenie: im więcej doświadczysz, tym szybciej dowiesz się, czego tak naprawdę potrzebujesz.

No dobrze… ale wciąż pomyślisz: „skoro każdy temat dobry to zacznę od…?” No właśnie… od jakiego? 🙂 Poniżej przedstawiam kilka opcji, które na pewno pomogą ci zacząć malować:

1/ Namaluj abstrakcję

Jeśli nie krąży ci po głowie żadna konkretna rzecz, którą chciałbyś namalować skup się na mieszaniu kolorów, tworzeniu faktury i testowaniu na płótnie różnych wariantów artystycznych tj. pociągnięcia pędzla i nacisk. Eksperymentuj i baw się. Różnicuj warstwy farby. Maluj naprzemiennie pędzlem, palcem lub innym narzędziem jakim dysponujesz. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że w trakcie malowania samoistnie się zainspirujesz i wpadnie ci do głowy konkretna myśl, którą chciałbyś namalować. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pomysł zrealizować.

2/ Namaluj martwą naturę

Wybierz kilka przedmiotów i ułóż je na przygotowanym uprzednio stole. Możesz tworzyć konfiguracje tematyczne, np. owoce, warzywa, zastawa stołowa lub zestawiać rzeczy losowo. Postaraj się, żeby faktury, wielkości i materiały były zróżnicowane. Martwa natura to dobry pomysł na początek przygody zarówno malarskiej jak i rysunkowej. Dodatkowo na jej podstawie skupisz uwagę na proporcjach i perspektywie, w której umieszczone są przedmioty.

3/ Maluj ze zdjęcia

Poszukaj fotografii, którą następnie postarasz się przenieść na płótno przy użyciu pędzla i farby. Jest to solidna asekuracja. W każdej chwili będziesz mógł spojrzeć na zdjęcie, odnieść się do kolorów, kształtów i proporcji. W ten sposób możesz malować każdy temat: krajobraz, zwierzęta, architektura i inne. Jeśli masz swojego ulubionego artystę, którego dzieła podziwiasz bez obaw możesz spróbować wykonać reprodukcję jego obrazu.

Jeśli już zdecydujesz się na zdjęcie lub obraz nie zrażaj się myślą, że „nie dasz rady” tego namalować. Wyjdź z założenia, że to co namalujesz będzie wyglądało inaczej bo: po pierwsze malarstwo oddaje inny efekt niż fotografia, a po drugie wszystko co namalujesz będzie „przefiltrowane” przez twoją osobowość i charakter, a to twój najcenniejszy dar i największy atut! Właśnie dzięki „inności” stajesz się oryginalnym i niepowtarzalnym artystą. Niech zdjęcie odgrywa wyłącznie rolę twojej inspiracji. Malowanie reprodukcji lub ze zdjęcia to ciekawe doświadczenie.

4/ Maluj na podstawie tutorialu

Możesz też malować razem ze mną, online, korzystając z ogólnodostępnych tutoriali. Posiadam zbiór różnych obrazów, które możesz namalować od podstaw. Każdy z nich to oddzielny instruktaż, opisany krok po kroku dostępny w dwóch wariantach: artykułu i video.

5/ Chodź na spotkania malarskie

Moją ostatnią propozycją jest zaproszenie cię na spotkania malarskia. To doświadczenie pomoże ci przełamać wszelkie bariery i z lekkością wkroczyć w świat malarstwa. Spotkania malarskie zawsze odbywają się w ciekawych miejscach. Malowanie w grupie to nie tylko przyjemność, ale też poznawanie nowych osób, dobra zabawa i wzajemne wsparcie.

Organizuję takie właśnie warsztaty, zarówno stacjonarne (które z uwagi na sytuację są jeszcze zawieszone) jak i on-line. Zwracam na nich uwagę, by każdy z uczestników namalował swój autorski obraz z pełnią satysfakcji. Wspieram każdego indywidualnie, a malowany motyw zawsze jest lekki i przyjemny w malowaniu. Moje warsztaty dedykuję właśnie tym osobom, dla których malowanie to często pierwsze doświadczenie lub są początkujący.

I na koniec małe co nieco na temat otoczenia do malowania:

Stanowisko do malowania

Rozstaw sztalugi i przygotuj płótno. Jeśli nie dysponujesz sztalugami możesz malować w pozycji siedzącej, kładąc płótno na kolana i opierając je o krzesło lub stolik. Pamiętaj, żeby oparcie płótna znajdowało się na odpowiedniej dla ciebie wysokości zapewniając swobodę ruchu, wygodę i komfort siedzenia. W zasięgu ręki ustaw stolik, na którym ustawisz wszystkie niezbędne materiały: farby, pędzle i artykuły higieniczne (wyjątkowo przydatne w trakcie pracy twórczej). Pozbądź się rozpraszaczy (telefon) i włącz ulubioną muzykę, która umili ci czas malowania.

Organizacja

Bardzo ważnym element będzie organizacja samego procesu malowania. Doświadczenie w malowaniu pozwala sprawnie przygotować nie tylko samo stanowisko, ale pomaga łatwo zorganizować całą logistykę i zredukować trudności. Taki brak doświadczenia często wiąże się z marnotrawstwem: czasu, energii, a często po prostu farby. Poniżej przedstawiam ci listę 10 rzeczy, które utrudniają malowanie. Pozwolą ci ustrzec się przed niespodziewanymi kłopotami:

Marnotrawstwo farby – twórz samodzielnie kolory pochodne np. pomarańczowy, zielony, fioletowy. Chaos na palecie – farbę grupuj kolorami i rozmieszczaj na brzegach palety, by móc tworzyć kolory pochodne w jej centrum. Wykonaj wstępny szkic -on pozwoli rozmieścić całą kompozycję tak, by na nic nie zabrakło później miejsca. Oglądaj pracę z daleka – raz na jakiś czas odsuń się od płótna i spójrz na to co malujesz z innej perspektywy. Nie popadaj w perfekcjonizm – „nie od razu Rzym zbudowano”. Nie staraj się malować wszystkiego na raz, lecz stopniowo. W trakcie malowania wkładaj brudne pędzle do pojemnika z wodą. Stosuj fartuch ochronny, by nie zniszczyć ubrania. Zabezpiecz otoczenie folią, tekturą lub gazetami. Przygotuj awaryjnie ręczniki papierowe lub ściereczki. Korzystaj z rękawiczek jednorazowych celem ochrony dłoni i paznokci przed zabrudzeniem farbą.

Każdy punkt szczegółowo omówiony znajdziesz w artykule tutaj.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że udało mi się rozwiać wszelkie wątpliwości i obawy na temat pierwszego malowania: jak zacząć, od czego zacząć i co malować. Trzymam za ciebie kciuki i gorąco zapraszam cię do świata pełnego magii jakim jest malarstwo!

… a w przerwie malowania czytaj więcej o malowaniu na moim blogu! Miłego zaczytania! eM.

Jak malować kroplę? Obraz: Jesienna Bryza, 5 kroków

Jak malować oczy? 5 kroków

Jak malować plażę? Obraz: Morski, 6 kroków

Jak malować abstrakcję? Obraz: Las, 6 kroków

Abstrakcja to nie tylko malowanie ekspresyjne, przypadkowe. To również wszelkie zabiegi malarskie mające na celu zniekształcenie rzeczywistości.

Malowanie abstrakcyjne ma dwa oblicza. Z jednej strony jest super, bo można puścić wodze fantazji i malować ekspresyjnie, nie zastanawiając się nad konkretną formą, kształtem, pozbawiając dzieło wszelkich cech ilustracyjności. Z drugiej zaś strony malowanie „przypadkowe”, pozbawione czytelnych form stanowi nie lada wyzwanie z uwagi na nieprzewidywalność procesu twórczego i braku najmniejszej kontroli nad końcowym efektem. Malowanie pozbawione planu skazuje obraz na przypadkowość, która uniemożliwia przewidzenie czy obraz ostatecznie będzie w ogóle ciekawy. Po wielu godzinach malowania może okazać się, że wysiłek włożony w malowanie nie jest współmierny do rezultatu. Przez to twórca może nie czerpać z obrazu tyle satysfakcji, ile mu się należy. Żeby tego uniknąć najpierw zobacz tę abstrakcję w wyobraźni, a dopiero później przenieść ją na płótno. W trakcie wyobrażania poczuj to co chcesz namalować. Intensywne myślenie może zainspirować cię do wyboru odpowiednich narzędzi. Może okazać się, że pędzle nie będą najlepszym rozwiązaniem, a dopiero słomce czy gąbce uda się oddać w pełni emocje, którymi chcesz się podzielić. Mając wizję w zalążku przystąp do malowania.

Co to jest obraz abstrakcyjny?

Dzieło abstrakcyjne to takie, w którym wszelkie obiekty zostały uproszczone do najistotniejszych aspektów swojej formy lub treści. Często stanowi wyłącznie wyobrażenie twórcy o danym obiekcie. Proces malowania przebiega najczęściej spontanicznie i ekspresyjnie. Artysta posiłkuje się w znacznym stopniu swoją wyobraźnią, niżeli malowaniem z natury. Historia obrazu rodzi się z emocji twórcy. Nie można jednoznacznie wytypować jednego nurtu. Tematykę abstrakcyjną wyróżnia przede wszystkim jej różnorodność: abstrakcja geometryczna, niegeometryczna (np. kolorystyczna, strukturalna) czy deformacja ludzi i przyrody. Niewykluczone jest również ich łączenie.

Obrazy abstrakcyjne odwołują się bezpośrednio do emocji. Jest to opowieść o subiektywnych odczuciach twórcy. Artysta poprzez obraz abstrakcyjny nie odzwierciedla rzeczywistości taką jaka jest, ale ukazuje ją w „krzywym zwierciadle”, filtruje przez swoją osobowość i charakter. Przekazuje wrażenia, których indywidualnie doświadcza z kształtem, formą czy kolorem.

Od inspiracji do abstrakcji

W tym artykule chciałabym podzielić się z tobą procesem, który towarzyszył mi w czasie powstawania obrazu „Las” . Jak zwykle, krok po kroku, przedstawię jak możesz namalować abstrakcje typu zniekształcenie natury. Nie będzie to malowanie czysto spontaniczne, przypadkowe. Obraz powstał z inspiracji, prosto z natury. Zapraszam cię zatem w niezwykłą podróż, która ma swój początek na spacerze.

Pomysł na obraz narodził się w mojej głowie podczas spaceru. Wybrałam się pewnego popołudnia na samotny spacer. 40 minut spędzone sam na sam ze sobą, najchętniej w otoczeniu natury (choć muszę przyznać, że miejski gwar również potrafi być niezwykle inspirujący), to nie tylko relaks dla ciała, ale też dla umysłu. Podczas takiego spaceru oddycham powietrzem, obserwuję ludzi, zwierzęta i otaczający mnie krajobraz. Rozmyślam o wszystkim: tym co było, tym co jest i tym co dopiero przede mną. Często uciekam wtedy w swoje pragnienia i marzenia. Zupełnie jak dziecko. Wędrując samotnie doświadczam swojego życia w zwolnionym tempie, pozbawionego wszelkich rozpraszaczy.

Zawsze wtedy zabieram ze sobą aparat: telefon w zupełności mi wystarcza. Spacerując robię zdjęcia temu co przykuwa moją uwagę. Wybrałam się wtedy nad stawy, które zlokalizowane są nieopodal mojego domu. To wyjątkowe miejsce, które pośród miejskiej scenerii wyróżnia się zielenią i wszechobecną ciszą. Zaczęłam robić zdjęcia.

Z każdym kolejnym krokiem dopatrywałam kolejnych szczegółów. Przyglądałam się konstrukcji mijanych ławek, przemieszczającym się powoli chmurom i wysokim trawom, które atrakcyjnie prezentowały się na tle zachodzącego słońca. To był grudzień. Niby zima, choć śladu po zimie nie było. Było dość mroźno. W pewnym momencie skupiłam wzrok na wodzie. Tafla lodu znajdująca się na niej odbijała światło. Przyglądałam się jej dłuższą chwilę. Zrobiłam wtedy zdjęcie w przybliżeniu i to co zobaczyłam przepełniło mnie inspiracją. Wtedy wiedziałam już, że powstanie obraz „Las”. Nieoczywisty, czytelny tylko dla mnie, pełny emocji związanych z wodą, lodem i światłem wędrującym subtelnie po zmrożonej tafli.

Czy mogłam zaplanować taki przebieg wydarzeń? Nie. Czy wybierając się na ten spacer wiedziałam, że znajdę pomysł na obraz? Nie. Wychodząc z domu chciałam jedynie pobyć ze sobą i doświadczyć natury, nie mając żadnych oczekiwań.

Tutaj chciałabym zatrzymać się na chwilę i zupełnie odbiegając od tematu artykułu chciałabym zachęcić cię do takich spacerów. Spróbuj raz: wyjdź z domu z aparatem w dłoni i udaj się na samotny spacer. Niech to będzie czas dla ciebie i dla twojego wewnętrznego dziecka – artysty. Niewątpliwe jest, że też doświadczysz takiej inspiracji. Takie spacery Julia Cameron, autorka bestsellera „Droga artysty” nazwa artystycznymi randkami.

Tymczasem zapraszam Cię do malowania w oparciu o instrukcję krok po kroku!

Potrzebne kolory: biały, czarny, niebieski ciemny, fioletowy, różowy, pomarańczowy i zielony

Przygotuj stanowisko do malowania.

Rozstaw sztalugi i przygotuj płótno. Jeśli nie dysponujesz sztalugami możesz malować w pozycji siedzącej, kładąc płótno na kolana i opierając je o krzesło lub stolik. Pamiętaj, żeby oparcie płótna znajdowało się na odpowiedniej dla ciebie wysokości zapewniając swobodę ruchu, wygodę i komfort siedzenia. Możesz też malować na płasko, na podłodze lub stole zabezpieczając ją uprzednio tekturą lub folią. W zasięgu ręki ustaw stolik, na którym ustawisz wszystkie niezbędne materiały: farby, pędzle i artykuły higieniczne (wyjątkowo przydatne w trakcie pracy twórczej). Pozbądź się rozpraszaczy (telefon) i włącz ulubioną muzykę, która umili ci czas malowania.

Jeśli chcesz by malowanie przebiegało sprawnie i przyjemnie zapoznaj się z 10 rzeczami, które potrafią utrudnić malowanie. Zwracając na nie uwagę przed rozpoczęciem malowania z pewnością zaoszczędzisz czas, farby i cenną energię!

Niezbędne narzędzia:

Płótno – zagruntowane, dowolny rodzaj i format. Moje jest 100 % bawełniane o wymiarach: 40 x 80 cm. Farby akrylowe – w/w kolory i pojemnik na wodę. Farby fluorescencyjne – kolor pomarańczowy i zielony. Pędzle – duży szeroki pędzel, mały i średni pędzelek. Szlagmetal – srebro. Klej do szlagmetalu i pędzelek. Nitka.

KROK 1. Namaluj wodę.

Z uwagi na dość duży format obrazu wykorzystaj szeroki pędzel. Chyba, że malujesz na mniejszym, wtedy dobierz taki, za sprawą którego szybko uda ci się zamalować znaczną powierzchnię płótna. Maluj pasami zaczynając od dołu kolejno kolorami: czarny, ciemny niebieski, fioletowy, różowy, bladoróżowy (różowy połączony z solidną dawką bieli). Postaraj się malować tak, by przejścia między kolorami były możliwie łagodne. Żeby uzyskać taki efekt między dwoma kolorami mieszaj je ze sobą naprzemienni dodając co jakiś czas odrobinę wody. Mieszaj dopóki, dopóty kolory połączą się subtelnym przejściem tonacji. Tutaj kluczowa jest precyzja i czas.

Następnie ponownie przy użyciu szerokiego pędzla namaluj białe refleksy odbijające się w wodzie. Wykorzystaj do tego mocno rozwodniony kolor bieli.

KROK 2. Zaznacz brzeg i światło.

Po przeciwległej stronie płótna przy użyciu czarnej farby wyznacz przestrzeń brzegu. Kolorem pomarańczowym i zielonym zaznacz światło. Niech to będzie tylko wstępny szkic. Dopiero w kolejnych krokach przyjdzie czas na szczegóły. Szkic gwarantuje ci prawidłowe rozplanowanie kompozycji obrazu. Więcej na temat szkicu możesz przeczytaj tutaj.

KROK 3. Namaluj las.

Drzewa i gałązki odbijające się w tafli wody to faliste linie, dlatego twoim zadaniem będzie malowanie ich lekko drżącą ręką. Żeby wzmocnić efekt najpierw namocz różową przestrzeń solidną dawką wody tak, jakbyś chciał malować farbą akwarelową. Po czym przy użyciu czarnej farby i średniego pędzelka maluj drzewa do góry nogami tuż pod linią brzegu, która została wyznaczona w poprzednim kroku.

Gałązki namaluj przy użyciu nitki. Kolor nitki nie ma znaczenie, ważne jest by była cienka. Utnij niewielki kawałek, który nie będzie plątał ci się w dłoniach. Następnie zanurz nitkę bezpośrednio w czarnej farbie lub nałóż odrobinę na opuszki palców (kciuk i wskazujący) po czym przeciągnij przez nie nitkę. Trzymając ja za końce dotykaj nitką płótno pozostawiając subtelne ślady imitujące gałązki. Raz na jakiś czas możesz zanurzyć nitkę w wodzie, by efekt na płótnie był rozmyty. Potem powtarzaj tę czynności, ale tym razem z z wykorzystaniem białej farby.

KROK 4. Nałóż szlagmetal.

W pustej przestrzeni między lasem, a zamalowaną na czarno krawędzią płótna nałóż pas srebrnego szlagmetalu. Najpierw wysmaruj powierzchnię klejem, a kiedy klej stanie się lepki przełóż delikatnie płatki srebra. Następnie przy użyciu pędzla o miękkim włosiu pozbądź się nadmiaru. Szczegółową instrukcję jak obchodzić się ze szlagmetalem znajdziesz tutaj.

KROK 5. Cienie na sreberku.

Teraz skup się na szkicu brzegu, który wstępnie został namalowany w kroku drugim. Chwyć za pędzel i czarną farbę i maluj wyraźnie okolice sreberka. Postaraj się oddać wrażenie lodu znajdującego się na wodzie. Wejdź pędzelkiem również na samo sreberko i namaluj kilka czarnych rys. Następnie nałóż odrobinę czarnej farby na palec i maluj cienie pojedynczych drzew, rozcierając ją delikatnie.

KROK 6. Namaluj zielone i pomarańczowe światło.

W ostatnim kroku skup się na wyraźnym zaznaczeniem światła. Szczególnie polecam tutaj farbę fluorescencyjną z uwagi na jej neonową kolorystykę. Dzięki temu kolory światła będą wyraźne i wyróżnią się na tle stonowanej kolorystyki. Jeśli nie dysponujesz farbą fluorescencyjną wykorzystaj farbę akrylową, jednak pamiętaj, że wtedy efekt będzie się nieco różnił.

I to już wszystko

Pomimo, że na obrazie dużo się dzieje i sporo czynności należy wykonać, wierzę, że malowanie sprawiło ci przyjemność i radość. Wiele osób, które po raz pierwszy zobaczyły obraz sugerowały mi, żeby go odwrócić. W moim pierwotnym założeniu obraz zaprojektowany był właśnie „do góry nogami”. Dzięki temu zachowuje on swoją wyjątkowość i tajemnicę. Odwrotny układ wydaje mi się zbyt oczywisty i wtedy obraz traci swoją magię. Chciałam, by obraz był zaskakujący, abstrakcyjny.

… a w przerwie malowania czytaj więcej o malowaniu na moim blogu! Miłego zaczytania! eM.

Obrazy, które świecą

Jak malować sierść? Obraz: Ona Wilk, 5 kroków

Jak zwalczyć wewnętrznego krytyka?

jak zrobić samemu? Porady wnętrzarskie i inspiracje

Fotografia na płótnie, to coraz bardziej popularny pomysł na aranżację ścian w naszych domach. To nowoczesny i oryginalny sposób na urządzenie wnętrza, który pasuje do każdego stylu. Obraz na płótnie z Twojego własnego zdjęcia na pewno nada Twemu domowi osobistego i niepowtarzalnego charakteru! Możesz także wybrać fotografię autorstwa Twojego ulubionego artysty lub kadr z ulubionego filmu. Możliwości jest bardzo wiele!

Fotografia – obrazy na płótnie

Zdjęcia na ścianie są dziś ozdobą niemal każdego mieszkania. Fotografia na ścianie może być miłą pamiątką, ciekawym elementem wystroju, a dodatkowo wyrazem naszych upodobań. Jednym z najciekawszych sposobów na wyeksponowanie zdjęcia na ścianie jest umieszczenie go na płótnie. Obraz na płótnie ze zdjęcia nada naszemu wnętrzu jedyny w swoim rodzaju charakter.

źródło: lereveries.com

Możemy zdecydować się na obraz z własnego zdjęcia. Fotografie naszej rodziny lub zdjęcia z podróży nie tylko ozdobią dom, ale także będą miłą pamiątką wspólnie spędzonych chwil. Taki obraz na płótnie z rodzinnym zdjęciem lub zdjęciem ze szczególnego wydarzenia, takiego jak ślub, może stanowić wspaniały prezent dla naszych rodziców lub dziadków. Taki prezent jest oryginalny i stylowy, a dodatkowo ma bardzo osobisty charakter.

Dla wielu z nas fotografia stanowi także ulubione hobby. Możemy umieścić na ścianie zdjęcia, z których jesteśmy szczególnie dumni! Taki pomysł na zdjęcia na ścianie nada wnętrzu naszego mieszkania niepowtarzalny styl. Dodatkowo widok pięknej fotografii naszego autorstwa na ścianie podbuduje nasze poczucie własnej wartości. Może zainspiruje nas także do kontynuowania przygody z fotografią?

źródło: decouvrirdesign.com

Jednak nawet jeżeli sami nie zajmujemy się fotografią, mamy całe mnóstwo innych możliwości. Zapewne niejeden raz napotkaliśmy w życiu zdjęcie, które szczególnie nam się spodobało. Mogła to być fotografia znanego aktora lub sportowca, kadr z filmu lub zdjęcie natury. Ulubione zdjęcie umieszczone na płótnie zainspiruje nas, ozdobi nasze mieszkanie i uprzyjemni naszą codzienność.

Fotoobraz na płótnie – modny i nowoczesny element dekoracji wnętrz

Dlaczego fotoobrazy są dziś modne? Stanowią bez wątpienia wyjątkowo przykuwający uwagę sposób na wyeksponowanie zdjęć na ścianie. Obrazy na płótnie posiadają głębię, której zdaniem wielu z nas nie mają zdjęcia drukowane na papierze. Dzięki temu nadają estetyce naszego wnętrza inny wymiar. Wydruk na płótnie sprawia, że nasze zdjęcie przypomina dzieło sztuki na ścianie w galerii. Dodaje to wnętrzu naszego salonu lub sypialni wyjątkowego stylu i prestiżu.

źródło: jessica-elizabeth.net

Dodatkowo fotografia na płótnie jest bardzo wdzięcznym elementem dekoracji wnętrza, gdyż w każdej chwili możemy dostosować ją do własnych potrzeb. Taki pomysł na zdjęcia na ścianie umożliwia nam wyrażenie siebie i swojego osobistego gustu. Niezależnie od tego, czy wolimy portrety, krajobrazy czy abstrakcyjne kompozycje, każdy z nas znajdzie coś dla siebie, decydując się na fotoobraz.

Zdjęcia na płótnie: jak zrobić?

Obraz ze zdjęcia na płótnie można wykonać samemu, jednak jest to dość czasochłonne i wymaga sporej precyzji. Większość z nas decyduje się zamówić wydruk zdjęcia na płótnie u specjalisty. Drukowanie zdjęć na płótnie nie jest dzisiaj żadnym problemem! Nowoczesne technologie druku pozwalają wydrukować zdjęcia między innymi w postaci fotografii na bawełnianym płótnie. Jest to płótno, które odwzorowuje prawdziwe płótno malarskie. Takie płótno ma wyczuwalną, nieco chropowatą strukturę, która sprawia, że zdjęcie wydrukowane na płótnie przypomina prawdziwy obraz. Cena zdjęcia na płótnie wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, w zależności od formatu zdjęcia.

źródło: planete-deco.fr

Rozdzielczość i format wydruku fotografii na płótnie – o czym powinniśmy pamiętać?

Jeżeli chcemy zamówić wydruk zdjęcia na płótnie, musimy przede wszystkim zadbać o właściwą rozdzielczość naszego zdjęcia. Jego jakość bezpośrednio wpłynie na jakość naszego wydruku na płótnie. Na szczęście większość aparatów fotograficznych (nawet tych w telefonach komórkowych!) robi dzisiaj zdjęcia o wysokiej rozdzielczości, a co za tym idzie, doskonałej jakości. Jeśli nasze zdjęcie ma co najmniej 2MB, nie musimy obawiać się o jego jakość na płótnie. Musimy wziąć pod uwagę wielkość samego płótna, na którym wydrukowane będzie nasze zdjęcie. Rozmiar zdjęcia powinien być odpowiednio dostosowany do formatu wydruku na płótnie. Z odwzorowaniem zdjęć na płótnie o mniejszych wymiarach nie będzie problemu. Jednak jeśli chcemy mieć duże zdjęcia na ścianę, najlepsze będą pliki o dużych rozmiarach – między 20 a 30MB. Rozdzielczość takiego pliku nie powinna być mniejsza niż 300 DPI. Gdy już sprawdzimy wielkość i rozdzielczość pliku, zapisujemy go w odpowiednim formacie i wysyłamy do drukarni. Najbezpieczniej będzie zapytać w drukarni, jaki format pliku będzie najbardziej odpowiedni. Obrazy cyfrowe najczęściej zapisuje się w formacie JPG, ale w przypadku wydruku zdjęcia na płótnie efekt końcowy może dużo stracić na jakości. Jakość samego płótna też nie jest bez znaczenia. Pamiętajmy o tym, żeby skorzystać z usług zaufanej drukarni, która wykonuje wydruki ze zdjęć na płótnie wysokiej jakości. Możemy w tym celu poczytać opinie w Internecie lub zapytać znajomych. Możliwe, że ktoś z nich skorzystał już z takiej usługi i może nam polecić dobrą drukarnię.

źródło: futuristarchitecture.com

Pomysł na ścianę ze zdjęciami

Zanim zdecydujemy się na fotografię na płótnie, zadajmy sobie przede wszystkim pytanie, gdzie chcemy umieścić nasz obraz? Fotoobraz na płótnie możemy powiesić w salonie, sypialni, ale także w biurze. Jeżeli zaś planujemy podarować obraz na płótnie komuś w prezencie, także musimy wziąć pod uwagę otoczenie, w jakim znajdzie się obraz. Niekoniecznie musi to być duże pomieszczenie. Także mały salon albo przytulna sypialnia będzie dobrze wyglądać ozdobiona zdjęciami na płótnie.

źródło: pixers.us

Kolorystyka zdjęć na ścianie

Zdjęcie na płótnie powinno współgrać kolorystycznie z otoczeniem, a także pasować do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Na przykład, jeśli mamy w domu szary salon w minimalistycznym, nowoczesnym stylu, dobrym pomysłem będzie fotografia na płótnie w żywych, nasyconych kolorach. Do wnętrza w ekologicznym stylu będą pasować zdjęcia natury, na przykład krajobrazy, zdjęcia roślin lub zwierząt. Natomiast styl loftowy świetnie będzie współgrać i pomoże wyeksponować duże, czarno-białe zdjęcia na ścianę.

źródło: decoarchi.com

Kolorystyka zdjęcia na ścianie jest bardzo istotna. Fotografia na płótnie może być elementem uzupełniającym kolorystycznie aranżację wnętrza, a także nadawać mu ton. Kolorystyka zdjęcia na płótnie może być prosta i minimalistyczna. Może też być bogatsza i mieć więcej odcieni, w zależności od tego, co przedstawia dane zdjęcie.

Tematyka fotografii na ścianę – nadaj wnętrzu osobisty charakter

Niezależnie od tego, co przedstawia nasz obraz na płótnie, warto, by miał on dla nas jakieś szczególne znaczenie. Portret rodzinny, zdjęcie z podróży, kadr z ulubionego filmu, a nawet portret ulubionego celebryty – możliwości jest nieskończona ilość. Przykładowo, zdjęcie ze ślubu może świetnie wyglądać w małżeńskiej sypialni, a portret dzieci i wnuków z pewnością ucieszy rodziców czy dziadków. Możemy nawet zamówić wydruk na płótnie ze zdjęcia kota lub psa i podarować go przyjacielowi, szczególnie przywiązanemu do swojego ukochanego czworonoga.

źródło: shakemyblog.fr

Zobacz także: Zasady Feng Shui – wszystko co musisz wiedzieć na początek

Zdjęcia na płótnie w ramie – elegancja i prestiż

Zaletą obrazów ze zdjęcia na płótnie jest to, że nie wymagają one oprawiania. Płótno z wydrukiem zdjęcia naciągnięte jest na specjalną drewnianą ramę, tzw. blejtram. Następnie przymocowywane jest do ramy specjalnymi zszywkami. To zapewnia jego stabilność. Następnie obraz na płótnie można już wieszać na ścianie. Jednak jeśli z różnych względów zależy nam na dodatkowej oprawie, możemy dać zdjęcie na płótnie do oprawienia w ramę. W zależności od tego, co znajduje się na naszej fotografii na płótnie, specjalista od oprawy obrazów dobierze ramę pasującą do stylistyki obrazu. W przypadku, gdy nasze zdjęcie na płótnie przedstawia na przykład członka naszej rodziny, taka fotografia stylizowana na portret malarski może być świetnym prezentem.

źródło: mymodernhomedecor.com

Fotografia na płótnie w formie kolażu – uniwersalny sposób prezentacji zdjęć

Kolaż ze zdjęć to sposób prezentacji, który nigdy nie wychodzi z mody. Pasuje do każdej aranżacji wnętrza i wygląda bardzo stylowo. Możemy stworzyć gotowy kolaż w programie do obróbki zdjęć (na przykład Photoshop) i umieścić go w postaci wydruku na jednym dużym płótnie.

źródło: apt-goals.tumblr.com

Możemy też zdecydować się na rozwiązanie, które jest nowoczesne, stylowe i artystyczne w wyrazie – jedno zdjęcie, rozłożone na kilka płócien. Taki pomysł na układ zdjęć na ścianie świetnie sprawdzi się na przykład dla zdjęcia w postaci panoramy lub zdjęcia makro przedstawiającego naturę. Szczególnie popularną odmianą takiego kolażu jest tryptyk – trzy płótna o takich samych wymiarach, na które rozłożone jest jedno zdjęcie. W takim układzie świetnie sprawdzają się czarno-białe fotografie.

źródło: placeofmytaste.com

Fotografia na płótnie – duży format

Obrazy ze zdjęć w dużym formacie nadadzą naszemu wnętrzu wyjątkowego charakteru. Na pewno zrobią wrażenie na naszych gościach! Fotografie na płótnie w dużym formacie są też świetnym sposobem na prezentację zdjęć na różnych wernisażach i wystawach. Duże zdjęcia na ścianę w postaci wydruku na płótnie coraz częściej pojawiają się też na przykład w kawiarniach i restauracjach jako ciekawy i oryginalny sposób na dekorację wnętrz. Takie rozwiązanie sprawdzi się świetnie w salonie glamour – restauracjach, ekskluzywnych sklepach lub showroomach projektantów mody.

źródło: hometoz.com

Jak powiesić zdjęcia na ścianie?

Kiedy słyszymy o wieszaniu zdjęć na ścianie, pierwsze, co przychodzi nam do głowy, to na ogół potrzeba wiercenia lub wbijania gwoździ. Nie wszyscy lubią to zajęcie. Nie każdy chce też niszczyć ścianę, by móc zawiesić na niej obraz. Jednak istnieją także inne sposoby, dzięki którym możemy powiesić zdjęcie lub obraz na ścianie bez wbijania gwoździ.

źródło: bemz.com

Możemy na przykład zastosować różnego rodzaju masy mocujące. Takie masy mają najczęściej konsystencję podobną do plasteliny i występują w postaci kostek. Możemy też zdecydować się na masy w formie pasków. Masę w formie kostek lub pasków przyklejamy do ściany, która powinna mieć czystą i suchą powierzchnię. Z drugiej strony masy przyklejamy fotografię na płótnie lub obraz. Masy mocujące najlepiej nadają się do wieszania małych i lekkich obrazów, zdjęć i plakatów.

Innym sposobem na to, jak możemy powiesić zdjęcia na ścianie, są magnesy. Możemy je łatwo przykleić do ściany, a następnie przymocować do nich obraz z metalową ramą lub spodem. Istnieje nawet specjalna farba magnetyczna, którą możemy pomalować ścianę lub jej fragment, a następnie przyczepić do niej zdjęcia.

Do wyboru mamy także samoprzylepne haczyki, paski i rzepy. Można je znaleźć w marketach budowlanych, takich jak na przykład Castorama. Takie paski i haczyki dostosowane są do różnych obciążeń, dzięki czemu możemy z ich pomocą wieszać obrazy różnej wielkości.

Jeśli natomiast zależy nam na trwałości mocowania, możemy skorzystać z taśm lub plastrów montażowych. Są dwustronne i wytrzymałe. Za ich pomocą przyklejamy obraz lub zdjęcie na ścianie w podobny sposób jak za pomocą masy mocującej.

Ciekawym rozwiązaniem są także specjalne listwy do wieszania fotografii. Jeśli wydaje nam się to zbyt kłopotliwe, możemy zdecydować się na prostsze rozwiązanie – przyklejenie do ściany zwykłych drewnianych klamerek do prania. Następnie wpinamy zdjęcia bezpośrednio w klamerki… i już mamy gotową galerię zdjęć. Możemy także umieścić na ścianie zdjęcia na sznurkach, tworząc zabawny efekt, przypominający rozwieszone na sznurku pranie – w tym przypadku złożone ze zdjęć! Zdjęcia na sznurkach na ścianie są modnym i oryginalnym sposobem na ozdobienie pokoju nastolatka lub innego pomieszczenia, w którym chcemy wprowadzić lekką i swobodną atmosferę.

źródło: vtwonen.nl

Jak ułożyć zdjęcia na ścianie?

Układ zdjęć na ścianie ma znaczący wpływ na efekt, jaki będą wywierać nasze zdjęcia. Możemy ułożyć je w prostej linii, tak, by tworzyły galerię. Linia może być pozioma lub pionowa, w zależności od tego, gdzie chcemy umieścić zdjęcia. Nowoczesny przedpokój będzie dobrze wyglądał zarówno z poziomym, jak i pionowym rozmieszczeniem zdjęć. Taki układ zdjęć najlepiej wygląda w przypadku zdjęć oprawionych w jednakowe ramki tego samego koloru lub zdjęć o tej samej stylistyce, zwłaszcza jeśli są czarno-białe. Innym sposobem na stworzenie udanej kompozycji ze zdjęć na ścianie będzie ułożenie ich w symetryczne rządki (na przykład po cztery, sześć lub nawet osiem fotografii). W ten sposób stworzymy wrażenie porządku i harmonii, a nasze zdjęcia będą wyglądać profesjonalnie i stylowo – jak w prawdziwej galerii. W niektórych przypadkach sprawdzi się przeciwne rozwiązanie, czyli kompozycja dowolna. Zdjęcia mogą być różnej wielkości, w różnym stylu, oprawione lub nie. Taki eklektyczny styl może początkowo sprawiać wrażenie nieco chaotycznego, jednak nadaje wnętrzu dynamiki i lekkości. Asymetryczny, dowolny układ zdjęć na ścianie wywoła w naszym salonie, pokoju dziecka lub przedpokoju atmosferę beztroski i radości. Jednym z najoryginalniejszych pomysłów na tego rodzaju kompozycję jest drzewo na ścianie ze zdjęciami. Można je wykonać na kilka sposobów. Możemy na przykład zamówić u specjalisty drewnianą ozdobę na ścianę w kształcie drzewa, którą następnie przymocowujemy do ściany. Zdjęcia zaś rozmieszczamy na ścianie w taki sposób, żeby sprawiały wrażenie, że „rosną” na gałęziach. Możemy także po prostu rozmieścić same zdjęcia na ścianie w taki sposób, by tworzyły drzewo.

źródło: homishome.com

Mamy nadzieję, że w naszej galerii zdjęć znajdziecie wystarczająco inspiracji do urządzania domu. Wybierz którąś z naszych propozycji i zmień swoje mieszkanie w stylową galerię!

Zobacz także: Srebrna ściana w mieszkaniu – metaliczny połysk trendów

Prosty obraz do namalowania w domu

Jest ogromny wybór grafik i obrazów, które możemy kupić. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli jednak marzy się nam obraz na płótnie w dużym rozmiarze, to wiąże się to z większym wydatkiem, który nie każdy chce ponieść. Rozwiązaniem może być stworzenie swojego dzieła sztuki. Prosty obraz do namalowania w domu to coś, co uda się każdemu. Mam nadzieję, że poniższe przykłady zachęcą Was do spróbowania. Wystarczy podobrazie, farba i narzędzie, którym będziecie malować.

Nie każdy został obdarzony talentem do malowania. Niektórym brakuje też wyobraźni, co by dobrze na takiej grafice wyglądało? Najprościej zacząć od abstrakcji i form geometrycznych. Podobrazie z artystyczną plamą nawet w jednym kolorze może mieć coś w sobie. Wiele będzie zależeć od Waszych umiejętności i wyobraźni. Na Pinterest i YouTube są filmy, w których podpatrzycie jak uzyskać różnorodne efekty — można wykorzystać pędzel, gąbeczki, rozcierać farbę sznurkiem albo kartonem, czy nakładać grubszą warstwą szpachelką. Wpiszcie w wyszukiwarce np. acrylic painting, a przekonacie się, jak wiele możliwości na Was czeka. Ja zachęcam do takiej zabawy, bo może się to okazać fajną formą spędzenia czasu, a przy tym uda się Wam wprowadzić zmiany w swoim wnętrzu. Zebrałam różne inspiracje, które mogą Was zachęcić do wypróbowania własnych sił. Miłego malowania!

1 / 2 / 3

1 / 2 / 3

1 / 2 / 3

1 / 2 / 3

1 / 2

1 / 2 / 3

1 / 2 / 3

1 / 2 / 3

1 / 2 / 3

1 / 2 / 3

1 / 2 / 3

Czy każdy z Was znalazł swój prosty obraz do namalowania? Szukając gotowych rozwiązań, polecam Wam wpis o plakatach i grafikach do domu. Zobaczycie tam wiele różnorodnych propozycji, które kupicie online.

Nagłówek 1 / 2

Jak namalować obraz – pierwsze kroki w malarstwie

Malowania obrazów można się nauczyć

W sztuce, jaką jest malarstwo, najważniejsze jest to, aby nie poddawać się i po każdym popełnionym błędzie próbować jeszcze raz. Nawet najwięksi mistrzowie popełniali bowiem kolosalne gafy. Potraktuj pustą kartkę czy niezamalowane płótno jako wyzwanie.

Malowanie obrazów nie powinno stresować. Skup się na tu i teraz, staraj się być zrelaksowanym i pewnym siebie. Nie ważne, czy malujesz farbami akwarelowymi, olejnymi, czy gwaszami, przy użyciu pędzli lub szpachli. Na początku nie musisz przejmować się tym, jak wyglądać będzie finalny efekt prac. W pierwszej kolejności oswój się z płótnem i używanymi narzędziami. Jak zacząć malować? Mamy dla ciebie garść wskazówek dla początkujących.

KROK 1 – Zdobądź niezbędną wiedzę

rozwiązania ponad 400 problemów malarskich. Każde z nich zostało zaproponowane przez profesjonalnych artystów, którzy poszerzą twój warsztat,

praktyczne informacje na temat tego, w jaki sposób zapanować nad kaprysami mediów,

wskazówki do tego, jak malować kwiaty oraz oddać ich lekkość i barwy. Jeśli chcesz głębiej rozwinąć swoją wiedzę na temat malarstwa, polecamy literaturę z zakresu historii sztuki. Warto zajrzeć do źródeł, aby móc w pełni odrywać własną ścieżkę rozwoju.

Na początek wypadałoby, abyś poznał podstawy malowania i wstępnie wiedział, jak się za nie zabrać., by na początku przygody uniknąć kosztownych błędów, marnujących twój czas i pieniądze. Książki o sztuce i technikach malowania mogą pomóc w opanowaniu niezbędne podstawy.Zapoznaj się z podstawowymi zagadnieniami związanymi z rysunkiem, chociażby takimi jak horyzont, zbieg, perspektywa.które zawierają krok po kroku opis, w jaki sposób powstało dane dzieło. Oprócz opisu bardzo ważny jest sam obrazek. Wiele osób jest wzrokowcami i bez czytania będą w stanie samodzielnie namalować to, co widzą. Słowa czasami są zbędne i niepotrzebnie przeważają nad treścią.Bardzo ciekawym podręcznikiem dla początkujących, którzy chcą nauczyć się malować, jest. W publikacji znajdziesz:

Malowanie po numerach

Analityczne dostawcy oprogramowania

Te pliki wykorzystywane są przez dostawcę oprogramowania, w ramach którego działa nasz sklep. Nie są one łączone z innymi danymi wprowadzanymi przez Ciebie w sklepie. Celem zbierania tych plików jest dokonywanie analiz, które przyczynią się do rozwoju oprogramowania. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce plików cookies Shoper.

DIY namaluj z dzieckiem obraz. Sztuka nowoczesna dla najmłodszych

DIY namaluj z dzieckiem obraz. Sztuka nowoczesna dla najmłodszych

Pamiętacie nasze laurki, które malowałam z chłopcami z okazji Dnia Babci i Dziadka? Tak spodobał mi się efekt, jaki osiągnęliśmy na kartkach papieru, że postanowiłam powtórzyć zabawę na większym formacie. Pomyślałam, że fajnie byłoby mieć w domu obraz, który namalują dzieci. Jednak nie zawsze patyczakowaty dinozaur lub rodzina głowonogów będzie pasowała do wystroju wnętrza. Idealnie się do tego nadaje sztuka nowoczesna, a szczególnie ekspresjonizm abstrakcyjny. Kto zabroni dzieciom być małymi artystami? Nikt. No więc do dzieła.

Do przygotowania obrazu z moimi smykami (3,5 roku oraz 8 miesięcy), użyłam:

podobrazie bawełniane gruntowane w rozmiarze 60×80 cm

folię bąbelkową (może być też styropian lub kilka warstw kartonu)

farby akrylowe

worek na śmieci (może być folia malarską, spożywcza lub stretch)

duży karton jako podkład

Całe malowanie sprowadza się do kilku kroków. Po pierwsze na ziemi kładziemy karton, a na nim układamy podobrazie. Pod podobraziem, między listewkami, układamy warstwy folii bąbelkowej. Chodzi o to, aby dzieci opierając się, czy nawet wchodząc na płótno, nie zrobiły w nim dziury.

Gdy stanowisko malarskie jest przygotowane, dajemy dzieciom farby i prosimy, aby wycisnęły je na płótno. Ja osobiście kontrolowałam kolory, oraz ilość wyciskanej przez Mikołaja farby. W innym wypadku obraz miałby raczej czarno-brązowy dizajn i mógłby nosić tytuł „Bagno nocą”.

Gdy płótno jest już całe pokryte plamami z farby, nakładamy na całość folię lub rozcięty worek na śmieci (najlepiej, żeby folia była przezroczysta – wtedy widać efekt). Dzieci przez folię rozsmarowują farby po płótnie. Efektownie i czysto 🙂

Gdy mali artyści skończą tworzyć, ściągamy folię i pozostawiamy płótno do wyschnięcia. My jeszcze spryskaliśmy obraz resztkami farb, jakie zostały nam w tubce.

Najpiękniejsze dzieło sztuki nowoczesnej gotowe. Z dumą zawisło w naszym salonie. Ciekawe, ile będzie warte za 70 lat?

PS. Patent z folią jest o tyle fajny, że daje bardzo ciekawy efekt łączenia kolorów, a sprzątanie po zabawie farbami sprowadza do ściągnięcia i wyrzucenia brudnej folii. Ubrania czyste, dzieci czyste, podłoga czysta.

Proste pomsły na obraz akrylowy!

Osobom początkującym w malarstwie nie jest łatwo wybrać temat obrazu, który uda się namalować. Najczęściej zaczynamy od tematów, które lubimy i nas po prostu interesują. Niestety, w praktyce może okazać się, że postawiliśmy sobie zbyt wysoką poprzeczkę. Artykuł poświęcony jest głównie osobom, które zaczynają przygodę z malarstwem akrylowym i nie wiedzą, co namalować na płótnie. Natomiast jeśli jesteś osobą zaawansowaną, to zapraszam Cię na małą powtórkę.

Co namalować, kiedy nie mamy pomysłów? Proste pomysły na obraz akrylowy!

Zachód słońca nad wodą

Pierwszym pomysłem, który świetnie sprawdzi się wśród osób początkujących z malarstwem akrylowym to jest zachód słońca nad wodą. Nie ma tu skomplikowanych elementów i moim zdaniem ciężko tu się się pomylić. Oczywiście tak, jak w każdym obrazie należy zachować zasady kompozycji, kolorystyki, perspektywy itp. ale tutaj gwarantuję wam, że szybko się nie zniechęcicie.

Każdy ma inny styl w malarstwie, więc prawdopodobnie osoba zainteresowana urbanistyką nie będzie chciała podejść do tego tematu, ale myślę, że warto z tego pomysłu skorzystać, bo po pierwsze jest łatwy a po drugie nie trzeba długo nad nim siedzieć. W tym obrazie możesz nauczyć się malować chmury (np. za pomocą tapowania gąbką), odbicia w wodzie.

Jeśli uznasz, że obraz jest zbyt nudny, to dodaj łódkę, drzewa, trzciny. Fajnie, jeśli Twój obraz będzie wykadrowany w ten sposób, że obejmie brzeg morza albo jeziora. Pamiętajcie o tym, aby znaleźć sobie poglądowe zdjęcie albo malować z natury.

Malowanie z pamięci dla osób początkujących a nawet średnio-zaawansowanych raczej tu nie ma sensu. Dzięki obserwacji uczymy się jak wygląda odbicie, jaki jest kolor wody, jaki kształt chmury, itp.

Martwa natura

Kolejny pomysł to martwa natura. Martwa natura nie musi składać się z kilku wazonów ustawionych na stole z obrusem w fikuśne kształty, tacy owoców, ludzkiej czaszki i tak dalej. Mogą to być trzy wybrane przez Ciebie elementy. O tyle jest tutaj dla Ciebie łatwiej, bo możesz sam zrobić sobie zaaranżować scenę i na podstawie niej malować z natury. Wystarczy kilka prostych przedmiotów, np. kubek, filiżanka z talerzykiem, chleb, jabłko kwiatek albo wazon.

Możesz nawet odnaleźć niestandardowe rzeczy typu: lampa naftowa albo młynek do kawy. Warto odwiedzić strych albo miejsce, gdzie składane są stare rzeczy – tam zawsze coś można ciekawego znaleźć. Pamiętaj, aby kompozycję posprzątać dopiero wtedy, kiedy obraz będzie skończony. Każdy ruszony przedmiot może przynieść problemy z malowaniem. I ważne też jest światło. Rano jest inne oświetlenie, niż po południu. Staraj się zadbać o te szczegóły.

Owoce lub warzywa

Następnym pomysłem, który jest dosyć popularny i łatwy do namalowania to są owoce lub warzywa. Tutaj sprawdzą się już podobrazia mniejszych formatów. Chyba, że zależy Ci na wielkoformatowych obrazach.

Fajne są obrazy z pojedynczymi owocami, np. rozkrojone awokado albo przekrojony arbuz. Jabłka też są świetnym przykładem na obraz. Tego typu obrazy możesz powiesić w kuchni, więc jeśli masz wolne miejsce na obraz, to jak najbardziej zachęcam Cię do namalowania tej tematyki.

Abstrakcja

Czwartym pomysłem, który polecam dla osób bardziej wymagających to jest abstrakcja. Bardzo rzadko maluję obrazy abstrakcyjne, bo nie należą one do moich ulubionych, ale taka odskocznia z pewnością się przyda dla każdego artysty. I tutaj masz już większe pole do popisu, bo możesz malować nawet z pamięci. To będzie także dla ciebie test Twoich malarskich umiejętności.

Sprawdzisz, czy rzeczywiście potrafisz malować bez obserwacji przedmiotu. Kilka lat temu namalowałam obraz, który można zaliczyć do kategorii marynistycznej, ale dodałam mu trochę abstrakcyjnego koloru. I choć to nie jest idealny obraz i mogą przyczepić się do niego wielu krytyków, to bardzo lubię do niego wracać i popatrzeć na styl oraz technikę jaką wtedy stosowałam.

Reprodukcje

Ostatni pomysł może być trochę wymagający umiejętności i czasu. Chodzi o odtwarzanie obrazów znanych artystów-malarzy. Jeśli podoba Ci się jakiś obraz i wydaje Ci się, że dasz radę go namalować, to spokojnie możesz go odtworzyć tak, jak tylko potrafisz. To jest fajny sposób na to, aby przyjrzeć się technice, którą stosowali słynni malarze. Za pomocą oryginalnego obrazu, możesz także spojrzeć jak malarze łączyli ze sobą kolory na obrazie. Czy kolorystyka była monochromatyczna czy polichromatyczna. Jak wygląda perspektywa i kompozycja obrazu?

Warto znać i przyjrzeć się najbardziej popularnym obrazom, które miały wpływ na sztukę Polski albo sztukę światową. Kiedyś malowałam obraz Słoneczników van Gogha i przyznam, że to było bardzo fajne doświadczenie. Nie spodziewałam się, że może mi wyjść taki efekt. Myślałam, że to wysoka poprzeczka i że nie dam rady. Warto próbować. I choć obraz nie da się namalować w ciągu dnia, trzech dni albo nawet trzech tygodni, to i tak warto czekać na ten końcowy efekt i być w tym cierpliwym.

Dodam jeszcze, że jeśli myślicie o odtworzeniu jakiegokolwiek obrazu, to pamiętajcie o tym, aby zdjęcie poglądowe było jak najlepszej jakości. Jeśli nie posiadacie drukarki, albo macie drukarkę która nie drukuje jakiegoś koloru albo rozmazuje wam piksele, to lepiej wydrukujcie sobie wzornik w drukarni. Jeśli nie zauważycie szczegółów, to nie odtworzycie tego na płótnie.

Prosty obraz do namalowania farbami akrylowymi

Moje doświadczenie z farbami akrylowymi pokazuje, że im dłużej poświęcimy czas na malowanie, tym lepszy jest efekt obrazu. Istnieje coś takiego, jak zmęczenie oka – są momenty, kiedy nie możemy już patrzeć na obraz i najchętniej skończylibyśmy go jeszcze dziś, a okazuje się, że długa droga przed nami. Jak w każdej pracy, należy uzbroić się w cierpliwość i powoli dążyć do celu.

키워드에 대한 정보 obrazy łatwe do namalowania

다음은 Bing에서 obrazy łatwe do namalowania 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  미국 영주권 비용 | 미국 영주권 신청 | 간단 핵심 요약 정리!! 46 개의 가장 정확한 답변
See also  Indywidualny Plan Rozwoju Przykład | Porozmawiajmy O Karierze - Jak Stworzyć Swój Indywidualny Plan Rozwoju? 상위 5개 베스트 답변

See also  센터 빌 미용실 추천 | 베트남 최고급미용실 후덜덜한 컷트가격 / 호치민 미용실 / 남자머리커트 상위 230개 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 5 Pomysłów na ŁATWE RYSUNKI AKWARELE – Tutorial

  • sami
  • drawing
  • draw
  • art
  • artist
  • rysowanie
  • rysunek
  • jak
  • narysować
  • how
  • to
  • rysunki
  • kanał
  • rysowaniu
  • rysunkach
  • film
  • speed
  • 5 pomysłów na rysunek
  • jak łatwo namalować coś
  • pomysły na prace akwarelą
  • akwarele
  • farby akwarelowe
  • pomysły na rysunek

5 #Pomysłów #na #ŁATWE #RYSUNKI #AKWARELE #- #Tutorial


YouTube에서 obrazy łatwe do namalowania 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 5 Pomysłów na ŁATWE RYSUNKI AKWARELE – Tutorial | obrazy łatwe do namalowania, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment