Opinia Opiekuna Stażu Nauczyciela Stażysty W Przedszkolu | Zadania Opiekuna Stażu 상위 62개 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “opinia opiekuna stażu nauczyciela stażysty w przedszkolu – Zadania opiekuna stażu“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 JOLANTA WASILEWSKA 이(가) 작성한 기사에는 조회수 985회 및 좋아요 18개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

opinia opiekuna stażu nauczyciela stażysty w przedszkolu 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Zadania opiekuna stażu – opinia opiekuna stażu nauczyciela stażysty w przedszkolu 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

www.lepszastrona.edu.pl
projekt oceny dorobku zawodowego nauczyciela stażysty https://lepszastrona.edu.pl/kursy/dokumenty/projekt-oceny-dorobku-zawodowego-nauczyciela-stazysty/
projekt oceny dorobku zawodowego nauczyciela kontraktowego https://lepszastrona.edu.pl/kursy/dokumenty/projekt-oceny-dorobku-zawodowego-nauczyciela-kontraktowego/
Webinar \”Rola i zadania opiekuna stażu\”
https://lepszastrona.edu.pl/kursy/e-learning/kurs-online-rola-i-zadania-opiekuna-stazu/

opinia opiekuna stażu nauczyciela stażysty w przedszkolu 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Ocena dorobku zawodowego nauczyciela stażysty za okres …

nauczyciela stażysty . … za okres stażu … uczestniczył w charakterze obserwatora w zajęciach prowadzonych przez opiekuna stażu Pana(-ią) .

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: zpmrozy.edupage.org

Date Published: 5/28/2022

View: 4116

Przykład projektu oceny dorobku nauczyciela stażysty …

To właśnie opiekun stażu ma obowiązek wprowadzić młodego nauczyciela w arkany … Projekt oceny dorobku zawodowego nauczyciela stażysty ubiegającego się o …

+ 더 읽기

Source: www.cen.edu.pl

Date Published: 8/26/2022

View: 983

Opiekun stażu nauczyciela na kontraktowego – 2021 / Ocena …

Plan rozwoju zawodowego nauczyciela mianowanego ubiegającego się o stopień nauczyciela DYPLOMOWANEGO – przedszkole. Oczywiście zgodny z aktualnymi …

+ 여기에 더 보기

Source: www.facebook.com

Date Published: 9/12/2022

View: 5767

PROJEKT OCENY DOROBKU ZAWODOWEGO NAUCZYCIELA

nauczyciela stażysty, zatrudnionej w Przedszkolu ……………opracowany przez opiekuna stażu mgr Ewę Knapek za okres stażuod 1.09.2019r. do 31.05.2020r …

+ 더 읽기

Source: www.45minut.pl

Date Published: 10/10/2021

View: 9684

Ocena dorobku zawodowego nauczyciela za okres stazu

… po zapoznaniu się z projektem oceny opracowanym przez opiekuna stażu (w przypadku nauczyciela stażysty lub kontraktowego) i po zasięgnięciu opinii rady …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: zanotowane.pl

Date Published: 2/11/2021

View: 8760

Ocena dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu

zapoznać się z projektem oceny przygotowanym przez opiekuna stażu (dotyczy nauczyciela stażysty i kontraktowego),; zasięgnąć opinii rady …

+ 여기를 클릭

Source: www.portaloswiatowy.pl

Date Published: 1/20/2022

View: 5830

주제와 관련된 이미지 opinia opiekuna stażu nauczyciela stażysty w przedszkolu

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Zadania opiekuna stażu. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Zadania opiekuna stażu
Zadania opiekuna stażu

주제에 대한 기사 평가 opinia opiekuna stażu nauczyciela stażysty w przedszkolu

  • Author: JOLANTA WASILEWSKA
  • Views: 조회수 985회
  • Likes: 좋아요 18개
  • Date Published: 2021. 5. 23.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=hmvl42T0sKo

Czy opiekun stażu pisze ocene?

Nawet jeśli nauczyciel złoży sprawozdanie po terminie, dyrektor szkoły ma obowiązek dokonać oceny dorobku zawodowego. Opiekun stażu przedstawia dyrektorowi szkoły projekt oceny dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu w terminie 7 dni od dnia zakończenia stażu przez nauczyciela (§5 ust. 4 ww. rozporządzenia).

Ile czasu ma opiekun stażu na napisanie opinii?

Opiekun stażu, w terminie 7 dni od dnia zakończenia stażu, przedstawia dyrektorowi szkoły projekt oceny dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu, ze szczególnym uwzględnieniem obserwowanych zajęć prowadzonych przez nauczyciela oraz stopnia zaangażowania w realizację wymagań koniecznych do uzyskania odpowiednio …

Jaką ocenę wystawia opiekun stażu?

Opiekun stażu nauczyciela stażysty i nauczyciela kontraktowego przedstawia opinię o dorobku zawodowym nauczyciela za okres stażu w terminie 7 dni od jego zakończenia (§5 ust. 2 rozporządzenia w sprawie awansu zawodowego).

Co powinna zawierać ocena dorobku zawodowego nauczyciela kontraktowego?

Ocena jest sporządzana na piśmie i zawiera uzasadnienie oraz pouczenie o możliwości wniesienia odwołania. Oprócz tego ocena dorobku zawodowego powinna zawierać: datę jej sporządzenia, dane nauczyciela: jego imię i nazwisko, posiadany stopień awansu zawodowego, okres i podstawę prawną odbywania stażu (art.

Co pisze opiekun stażu?

Ustawowym obowiązkiem opiekuna stażu jest opracowanie projektu oceny dorobku za okres stażu, który przedstawiony zostanie dyrektorowi szkoły. Na podstawie projektu dyrektor dokona ostatecznej oceny dorobku zawodowego nauczyciela.

Czy opiekun stażu musi być na egzaminie?

Nieobecność opiekuna stażu (lub eksperta) nie wstrzymuje pracy komisji kwalifikacyjnej dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień nauczyciela kontraktowego. Nie ma zatem konieczności przekładania terminu.

Kiedy opiekun stażu pisze projekt oceny?

W terminie 7 dni od dnia zakończenia stażu, opiekun stażu przedstawia projekt oceny dorobku zawodowego nauczyciela ze szczególnym uwzględnieniem obserwowanych zajęć prowadzonych przez nauczyciela oraz stopnia zaangażowania w realizację wymagań koniecznych do uzyskania odpowiednio stopnia nauczyciela kontraktowego albo …

Jak wypełnić opinie o stażyście?

W dokumencie warto zawrzeć opinię, czy stażysta jest komunikatywny oraz otwarty na wiedzę i nabywanie nowych kompetencji. Idealnie, jeżeli w treści opinii znajdą się konkrety, na przykład lista odbytych szkoleń czy nabytych kwalifikacji. Dokument powinien być przede wszystkim autentyczny i konstruktywny.

Z jakimi dokumentami musi zapoznać się nauczyciel stażysta?

Są to:
  • wniosek o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego (stażysta), egzaminacyjnego (kontraktowy);
  • dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe, a w wypadku nauczyciela kontraktowego także akt nadania stopnia awansu zawodowego – poświadczona za zgodność z oryginałem kopia;

Co pisze opiekun stażu nauczyciela stażysty?

Opiekun stażu, w terminie 7 dni od dnia zakończenia stażu, przedstawia dyrektorowi szkoły projekt oceny dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu, ze szczególnym uwzględnieniem obserwowanych zajęć prowadzonych przez nauczyciela oraz stopnia zaangażowania w realizację wymagań koniecznych do uzyskania odpowiednio …

Co daje współpraca z opiekunem stażu?

Nawiązanie współpracy z opiekunem stażu pozwoliło na pełniejsze sprostanie postawionym sobie celom oraz szansę podejmowania dialogu zawsze, kiedy było to potrzebne. 3. Prowadzenie zajęć w obecności opiekuna stażu oraz obserwacja zajęć koleżeńskich.

Czego nauczyłam się od swojego opiekuna stażu?

OPIEKUN: – UCZY SIĘ, DOSKONALI SWÓJ WARSZTAT PRACY; POSZUKUJE NOWYCH FORM I METOD PRACY Z UCZNIEM I ZE STAŻYSTĄ; – OPRACOWUJE I PROWADZI CORAZ CIEKAWSZE ZAJĘCIA, UZYSKUJE LEPSZE EFEKTY PRACY W POSTACI OSIĄGNIĘĆ UCZNIÓW; – KORZYSTA ZE “ŚWIEŻOŚCI SPOJRZENIA” STAŻYSTY.

Kto dokonuje oceny dorobku zawodowego nauczyciela stażysty?

5 rozporządzenia w sprawie awansu zawodowego). KROK 2: Opiekun stażu nauczyciela stażysty i nauczyciela kontraktowego, w terminie 7 dni od dnia zakończenia stażu, przedstawia dyrektorowi szkoły projekt oceny dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu (§ 5 rozporządzenia w sprawie awansu zawodowego).

See also  배 영어 로 | Nathan Evans - Wellerman 한글 가사, 해석 빠른 답변

Czym różni się ocena pracy nauczyciela od oceny dorobku zawodowego?

Ocena dorobku zawodowego to to samo co ocena pracy

Na równi z oceną pracy traktowana jest ocena dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu na wyższy stopień awansu zawodowego. Odpowiednio zatem ocena pracy nauczyciela może być dokonana nie wcześniej niż po upływie roku od oceny dorobku zawodowego nauczyciela.

Jaką ocenę pracy może otrzymać nauczyciel 2022?

Otóż aby nauczyciel uzyskał stopień mianowanego i został zatrudniony na czas nieokreślony, będzie on musiał otrzymać co najmniej dobrą ocenę pracy. Ocena pracy zastąpi więc ocenę dorobku zawodowego. Ustawodawca wraca zatem do rozwiązania, które już przeszłości obowiązywało, choć przez krótki okres czasu.

Czego nauczyłam się od swojego opiekuna stażu?

OPIEKUN: – UCZY SIĘ, DOSKONALI SWÓJ WARSZTAT PRACY; POSZUKUJE NOWYCH FORM I METOD PRACY Z UCZNIEM I ZE STAŻYSTĄ; – OPRACOWUJE I PROWADZI CORAZ CIEKAWSZE ZAJĘCIA, UZYSKUJE LEPSZE EFEKTY PRACY W POSTACI OSIĄGNIĘĆ UCZNIÓW; – KORZYSTA ZE “ŚWIEŻOŚCI SPOJRZENIA” STAŻYSTY.

Czy można zrezygnować z funkcji opiekuna stażu?

Opiekun stażu może złożyć umotywowany wniosek o zwolnienie go z funkcji opiekuna stażu. Decyzja w tej sprawie natomiast pozostaje w kompetencji dyrektora. Pobierz: wzór rezygnacji z funkcji opiekuna stażu nauczyciela>>

Kiedy wyznacza się opiekuna stażu?

Nauczycielom, którzy rozpoczęli staż na stopień nauczyciela kontraktowego i mianowanego, dyrektor szkoły/placówki wyznacza opiekuna stażu. Opiekunem może być nauczyciel mianowany bądź dyplomowany. W placówkach samorządowych opiekunem stażu nie może być nauczyciel zajmujący stanowisko kierownicze. Art.

Jak napisać opinię o stażyście do urzędu pracy?

Rzetelna opinia o praktykancie lub stażyście powinna być unikalna i zindywidualizowana. Taki dokument będzie miał większą wartość np. dla potencjalnych przyszłych pracodawców. W opinii nie należy przesadnie wychwalać praktykanta (chyba że rzeczywiście na to zasługuje).

Przykład projektu oceny dorobku nauczyciela stażysty ubiegającego się o stopień nauczyciela kontraktowego

Przykład projektu oceny dorobku nauczyciela stażysty ubiegającego się o stopień nauczyciela kontraktowego

Przykład projektu oceny dorobku nauczyciela stażysty ubiegającego się o stopień nauczyciela kontraktowego

Współpraca z nauczycielem, który rozpoczyna dopiera pracę w szkole to duże wyzwanie oraz wielka odpowiedzialność. To właśnie opiekun stażu ma obowiązek wprowadzić młodego nauczyciela w arkany zawodu, przybliżyć sposób funkcjonowania placówki i sprawić, że jego praca dydaktyczna i wychowawcza będzie na jak najwyższym poziomie. Po okresie stażu ma za zadanie przedstawić dyrektorowi propozycję oceny dorobku młodego nauczyciela.

Poniżej przedstawiam Państwu przykład oceny zawierającej szczegółowe odniesienia do obserwowanych zajęć oraz do stopnia zaangażowania nauczyciela stażysty ( nauczyciela języka obcego) w realizację wymagań niezbędnych do uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego.

Katarzyna Sobańska

doradca metodyczny języka angielskiego i francuskiego

Projekt oceny dorobku zawodowego nauczyciela stażysty ubiegającego się o stopień nauczyciela kontraktowego

Pani ………………………………..

ze szczególnym uwzględnieniem obserwowanych zajęć oraz stopnia zaangażowania

w realizację wymagań niezbędnych

Pani…………………………….., nauczycielka języka …………….. w ………………………………… odbywała staż na stopień nauczyciela kontraktowego w terminie 1.09.2018 – 31.08.2019. Wszystkie zadania zawarte w planie rozwoju na rok szkolny 2018/ 2019 zrealizowała sumiennie i terminowo.

Nauczycielka w okresie trwania stażu zapoznała się z zadaniami placówki oraz z dokumentami regulującymi pracę szkoły. Były to między innymi Karta Nauczyciela, rozporządzenie w sprawie awansu zawodowego nauczycieli, podstawa programowa języków obcych nowożytnych dla szkół ………………………………., Statut Szkoły, Przedmiotowe Zasady Oceniania oraz Szkolny Program Wychowawczo-Profilaktyczny. Swoją postawą wobec dyrektora szkoły, uczniów oraz nauczycieli potwierdza znajomość wyżej wymienionych przepisów prawnych.

Pani …………………………. ściśle współpracowała z opiekunem stażu. Uczestniczyła jako obserwator w zajęciach prowadzonych przez niego i wzbogaciła swój warsztat nauczycielski o znajomość i umiejętność praktycznego zastosowania między innymi takich metod jak odwrócona lekcja i stacje uczenia się. Co miesiąc prowadziła lekcje w obecności opiekuna stażu wykazując się dużym zaangażowaniem, zróżnicowanym doborem materiału dydaktycznego i metod pracy. W czasie zajęć rozwijała kompetencje kluczowe uczniów oraz umiejętności z podstawy programowej. Wszystkie zajęcia zostały omówione z nauczycielką. Wykazuje się ona umiejętnością autorefleksji – potrafi wyciągać wnioski ze swojej pracy oraz skutecznie je wdrażać.

Nauczycielka wzbogaciła swój warsztat metodyczny, wychowawczy oraz organizacyjny biorąc udział w szkoleniowych radach pedagogicznych, spotkaniach zespołu samokształceniowego nauczycieli języków obcych oraz licznych szkoleniach oraz kursach zewnętrznych. Obecnie na szczególną uwagę zasługuje jej umiejętność analizy i doboru stosowanych technik w celu zwiększenia efektywności jakości pracy na lekcji. Często wykorzystuje narzędzia informatyczne, multimedialne oraz neurodydaktyczne techniki skupiania uwagi.

Pani ………………………… pogłębiła także umiejętności rozpoznawania potrzeb uczniów oraz indywidualizowania nauczania dzięki obserwacjom swoich wychowanków, rozmów z nimi, z ich rodzicami oraz ścisłemu przestrzeganiu zaleceń wynikających z opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej. Dzięki temu efektywnie planuje zajęcia dostosowując wymagania edukacyjne do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów. Nauczycielka stosuje również zasady oceniania kształtującego, wzorowo przekazuje uczniom informacje zwrotne, motywuje ich do nauki oraz do regularnego pogłębiania swoich umiejętności. Taka postawa wskazuje na świadome stosowanie wiedzy z zakresu psychologii, pedagogiki i dydaktyki.

Nauczycielka poznała środowisko uczniów i ich problemy. Umiejętnie współpracowała z wychowawcami, pedagogami oraz rodzicami uczniów. Podczas trwania stażu była również opiekunem Samorządu Uczniowskiego, z którym zrealizowała imprezy szkolne takie jak Wspólne śpiewanie kolęd i Pierwszy dzień wiosny. Działając w zespole samokształceniowym nauczycieli języków obcych współtworzyła imprezy językowe w ramach Dni Języków Obcych. Pomagała również w realizacji zadań Szkolnemu Klubowi Wolontariusza. Dzięki podejmowanym działaniom nauczyła się lepiej rozumieć potrzeby swoich uczniów i stała się skuteczniejszym nauczycielem.

Sumiennie wywiązywała się z obowiązków wyznaczonych jej przez dyrektora placówki. Jest osobą pracowitą, zaangażowaną oraz bardzo lubianą przez młodzież, rodziców oraz nauczycieli. W związku z powyższym proponuję ocenę pozytywną.

miejscowość, data. podpis opiekuna stażu

nauczyciel (mianowany / dyplomowany)

terminy po zakończeniu stażu

Awans zawodowy 2021 – terminy po zakończeniu stażu

Bieżący rok szkolny i drugi semestr poprzedniego roku to trudny, nietypowy czas pracy w warunkach pandemii. Z pewnością wiemy o tym, że trwający nadal stan epidemii i związane z nim czasowe ograniczenie funkcjonowania szkół nie upoważnia kogokolwiek do zmiany terminów czy też zasad związanych z awansem – brak jest takiej podstawy prawnej. Nauczyciele realizujący zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego sposobu kształcenia w tym czasie kontynuują rozpoczęte staże na kolejny stopień awansu zawodowego realizując wymagania wskazane w rozporządzeniu w sprawie awansu zawodowego nauczycieli.

Niezmiennie awans zawodowy nauczycieli regulują: ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2019 r. poz. 2215, z 2021 r., poz. 4) oraz Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 lipca 2018 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli ze zmianami z 23 sierpnia 2019 roku. W Dzienniku Ustaw z 9 grudnia 2020 roku, poz. 2200 ukazał się tekst jednolity wspomnianego rozporządzenia w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli. Stanowi on załącznik do obwieszczenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 17 listopada 2020 w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzeni MEN w sprawie awansu zawodowego.

Zmiana sposobu realizacji zadań jednostek systemu oświaty w okresie czasowego ograniczenia ich funkcjonowania nie ma wpływu na długość odbywanych przez nauczycieli staży na kolejny stopień awansu zawodowego. Poniżej przedstawiamy szczegółową informację, tj. przypominamy najważniejsze terminy związane z awansem zawodowym nauczycieli – od zakończenia stażu (najczęściej będzie to od 31 maja 2021 r.) do otrzymania decyzji o nadaniu stopnia awansu zawodowego, zgodne z powyższymi przepisami prawnymi:

7 dni od dnia zakończenia stażu – Złożenie sprawozdania z realizacji stażu (§4 ust. 5 rozporządzenia MEN z dnia 26 lipca 2018 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli)

„5. Nauczyciel składa dyrektorowi szkoły sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego, uwzględniające efekty jego realizacji dla nauczyciela i szkoły, w terminie 7 dni od dnia zakończenia stażu”.

Przyjmując, że dniem zakończenia stażu jest 31 maja 2021 nauczyciel składa dyrektorowi sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego – do 7 czerwca 2021 roku. Wprawdzie forma sprawozdania jest dowolna, ale wskazane jest, aby była zbieżna z formą planu rozwoju zawodowego, zatwierdzonego przez dyrektora (na początku stażu). W tym dokumencie nauczyciel powinien odnieść się do każdego zadania ujętego w planie, podając, np. nazwę zadania, formy jego realizacji, terminy, uwagi o przebiegu zadania, wnioski oraz uzyskane wymierne efekty.

7 dniod dnia zakończenia stażu – Projekt oceny dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu składany przez opiekuna stażu (§5 ust. 2 rozporządzenia MEN)

„2. Opiekun stażu, w terminie 7 dni od dnia zakończenia stażu, przedstawia dyrektorowi szkoły projekt oceny dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu, ze szczególnym uwzględnieniem obserwowanych zajęć prowadzonych przez nauczyciela oraz stopnia zaangażowania w realizację wymagań koniecznych do uzyskania odpowiednio stopnia nauczyciela kontraktowego albo nauczyciela mianowanego.”

Podobnie jak w punkcie poprzednim, jeżeli nauczyciel zakończył staż 31 maja 2021 r., to opiekun przedstawia dyrektorowi projekt oceny najpóźniej do 7 czerwca 2021 r.

21 dniod dnia złożenia sprawozdania z realizacji stażu – Ocena dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu (art.9c ust.5a, ust.5b i ust.5c ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela)

„5a. Ocenę dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu ustala, w terminie nie dłuższym niż 21 dni od dnia złożenia sprawozdania, o którym mowa w ust. 3, z uwzględnieniem stopnia realizacji planu rozwoju zawodowego nauczyciela, dyrektor szkoły:

1) w przypadku nauczyciela stażysty i nauczyciela kontraktowego – po zapoznaniu się z projektem oceny opracowanym przez opiekuna stażu i po zasięgnięciu opinii rady rodziców;

2) w przypadku nauczyciela mianowanego – po zasięgnięciu opinii rady rodziców.

5b. Rada rodziców powinna przedstawić swoją opinię w terminie 14 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o dokonywanej ocenie dorobku zawodowego nauczyciela. Nieprzedstawienie opinii rady rodziców nie wstrzymuje postępowania, o którym mowa w ust. 5a.

5c. Ocena dorobku zawodowego nauczyciela może być pozytywna lub negatywna. Ocena jest sporządzana na piśmie i zawiera uzasadnienie oraz pouczenie o możliwości wniesienia odwołania”.

Jeżeli nauczyciel złoży sprawozdanie w ostatnim możliwym dniu, czyli 7 czerwca 2021 r. to ostatnim ustawowym dniem na sporządzenie oceny dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu będzie 28 czerwca 2021 r.

w roku uzyskania pozytywnej oceny dorobku zawodowego za okres stażu – Złożenie wniosku o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego przez nauczyciela stażystę lub postępowania egzaminacyjnego przez nauczyciela kontraktowego (art. 9d ust. 7 Karty Nauczyciela)

„7. Nauczyciel stażysta i nauczyciel kontraktowy składają wniosek o podjęcie odpowiednio postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego w roku uzyskania pozytywnej oceny dorobku zawodowego za okres stażu. Nauczyciel mianowany może złożyć wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego w okresie 3 lat od dnia otrzymania pozytywnej oceny dorobku zawodowego za okres stażu. W razie niedotrzymania terminów złożenia wniosków nauczyciele ci są obowiązani do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze”.

w ciągu 3 latod dnia otrzymania pozytywnej oceny za okres stażu – Złożenie wniosku o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego przez nauczyciela mianowanego (art. 9d ust. 7 Karty Nauczyciela)

na co najmniej 7 dni przedposiedzeniem komisji – Powiadomienie nauczyciela o terminie i miejscu posiedzenia komisji egzaminacyjnej i kwalifikacyjnej (§11 ust. 3 rozporządzenia MEN)

„3. Dyrektor szkoły lub inny organ właściwy do nadania stopnia awansu zawodowego powiadamia nauczyciela, który złożył wniosek o podjęcie odpowiednio postępowania egzaminacyjnego lub kwalifikacyjnego, o terminie i miejscu przeprowadzenia odpowiednio egzaminu lub rozmowy na co najmniej 7 dni przed dniem posiedzenia komisji.”

do 31 sierpnia- Termin wydania decyzji o nadaniu lub odmowie nadania stopnia awansuzawodowego nauczycielowi – jeżeli wniosek złożony do 30 czerwca (art. 9b ust. 3 Karty Nauczyciela)

„3. Nauczycielom, którzy złożą wnioski o podjęcie odpowiednio postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego do dnia 30 czerwca danego roku, właściwy organ, o którym mowa w ust. 4, wydaje decyzję o nadaniu lub o odmowie nadania stopnia awansu zawodowego w terminie do dnia 31 sierpnia danego roku.”

do 31 grudnia – Termin wydania decyzji o nadaniu lub odmowie nadania stopnia awansuzawodowego nauczycielowi – jeżeli wniosek złożony do 31 października (art. 9b ust. 3a Karty Nauczyciela)

„3a. Nauczycielom, którzy złożą wnioski o podjęcie odpowiednio postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego do dnia 31 października danego roku, właściwy organ, o którym mowa w ust. 4, wydaje decyzję o nadaniu lub o odmowie nadania stopnia awansu zawodowego w terminie do dnia 31 grudnia danego roku.”

Poza tym warto wiedzieć, że w uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość przedłużenia okresu stażu. Termin trwania przedłużonego stażu liczy się od dnia planowanego zakończenia stażu, a ponieważ najczęściej jest to 31 maja, to kolejne dni liczymy od 1 czerwca. Wówczas od nowego terminu zakończenia stażu liczone są pozostałe terminy proceduralne.

od miesiąca do roku– Przedłużenie stażu (art. 9d ust.5 Karty Nauczyciela)

„5. W przypadku nieobecności nauczyciela w pracy z powodu pozostawania w stanie nieczynnym, czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy lub urlopu innego niż urlop wypoczynkowy i urlopy, o których mowa w ust. 5a, trwającej nieprzerwanie dłużej niż miesiąc, staż ulega przedłużeniu o czas trwania tej nieobecności. W przypadku nieobecności dłuższej niż rok nauczyciel jest obowiązany do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze.”

od miesiąca do roku i 6 miesięcy – Przedłużenie stażu (art. 9d ust.5a Karty Nauczyciela)

„5a. W przypadku nieobecności nauczyciela w pracy z powodu urlopu macierzyńskiego, urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, urlopu rodzicielskiego lub urlopu ojcowskiego, staż ulega przedłużeniu o czas trwania tej nieobecności. W przypadku gdy łączny czas nieprzerwanej nieobecności w pracy z przyczyn, o których mowa w zdaniu pierwszym oraz w ust. 5, jest dłuższy niż rok i 6 miesięcy, nauczyciel jest obowiązany do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze.”

Już rok temu zastanawialiśmy się „Jak wywiązać się z tych terminów, zbliżających się wielkim krokiem? Jak złożyć sprawozdanie, projekt oceny, wniosek o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego czy egzaminacyjnego, itp. w sytuacji czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19? Wówczas zaproponowaliśmy kilka wyjść, można, np. przekazać wersję papierową bezpośrednio adresatowi (najmniej bezpieczna); zostawić, za potwierdzeniem, w sekretariacie jednostki; nadać pocztą tradycyjną; wysłać poprzez e-PUAP – Elektroniczną Skrzynkę Podawczą (po wcześniejszym elektronicznym podpisaniu dokumentu). Pamiętać należy, że ta ostatnia propozycja nie jest jeszcze powszechnie dostępna i może się okazać, że interesujący nas odbiorca nie posiada takiej możliwości.

Dziś, rok później szkoły wracają do normalności, pracy stacjonarnej, choć wciąż z reżimie sanitarnym, gdyż sytuacja jest nadal niepewna i zmienna. Funkcjonowanie jednostek systemu oświaty nie stanowi zatem przeszkody do złożenia przez nauczyciela sprawozdania z realizacji planu rozwoju zawodowego oraz dokonania przez dyrektora szkoły oceny dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu. Może się jednak zdarzyć zdarzyć, że działanie szkoły zostanie ograniczone, dlatego warto pamiętać, że w myśl § 11a rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493, z późn. zm., a konkretnie ze zmianami z dnia 25 marca 2020 roku) w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty czynności organów tych jednostek określone w przepisach dotyczących funkcjonowania tych jednostek mogą być podejmowane za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu art. 2 pkt 5 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną lub za pomocą innych środków łączności, a w przypadku kolegialnych organów jednostek systemu oświaty – także w trybie obiegowym. Treść podjętej w ten sposób czynności powinna być utrwalona w formie odpowiednio protokołu, notatki, adnotacji lub w inny sposób. Przepis ten stosuje się także do rodziców, uczniów, absolwentów i innych osób realizujących swoje prawa i obowiązki wynikające z przepisów oświatowych, w szczególności w zakresie składania wniosków i innych dokumentów

A oto treść przywoływanego artykułu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną

“Art. 2

5) środki komunikacji elektronicznej – rozwiązania techniczne, w tym urządzenia teleinformatyczne i współpracujące z nimi narzędzia programowe, umożliwiające indywidualne porozumiewanie się na odległość przy wykorzystaniu transmisji danych między systemami teleinformatycznymi, a w szczególności pocztę elektroniczną.”

Niezależnie od tego, jak rozwinie się sytuacja „pandemiczna” warto zapytać interesujący nas organ (dyrektora szkoły, organ prowadzący szkołę czy organ nadzorujący), jakie rozwiązanie w tej sytuacji rekomenduje.

Podstawa prawna:

Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. Kata Nauczyciela (Dz. U. z 2019 r. poz. 2215) – art. 9b ust. 3 i ust. 3a, art. 9c ust.5a-5c, , art. 9d ust. 5 i 5a, art. 9d ust.7

Rozporządzenie MEN z dnia 26 lipca 2018 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli (Dz. U. z 2020 r. poz. 2200) – §1, §4, §5, §11 ust. 3

Rozporządzenie MEN z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 – §11a

Ustawa z 17 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2020 r., poz. 344) – art. 2, pkt 2

Jadwiga Osińska

2021-05-13

Ocena dorobku zawodowego nauczyciela za okres stazu

Ocena dorobku zawodowego nauczyciela za okres stazu

Pobierz cały dokument

Ocena dorobku zawodowego nauczyciela za okres stazu.docx

Ocena dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu

Koniec roku szkolnego to czas, w którym dyrektorzy dokonują oceny dorobku zawodowego za okres stażu tym nauczycielom, którzy staż odbyli i przedłożyli sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego. W terminie do 21 dni od dnia złożenia sprawozdania dyrektor, po zapoznaniu się z projektem oceny opracowanym przez opiekuna stażu (w przypadku nauczyciela stażysty lub kontraktowego) i po zasięgnięciu opinii rady rodziców (tylko tej ostatniej w przypadku nauczyciela mianowanego), ustala ocenę dorobku zawodowego. Ocena może być pozytywna lub negatywna. Powinna być sporządzona na piśmie, zawierać uzasadnienie oraz pouczenie o możliwości wniesienia odwołania od ustalonej oceny.

Ocena dorobku zawodowego jest oceną stopnia realizacji planu rozwoju zawodowego nauczyciela, który zawiera zbiór, sposób i termin realizacji wybranych wymagań stawianych przez ministra edukacji nauczycielowi, który pragnie zdobyć kolejny stopień awansu zawodowego.

Nie ma urzędowego wzoru oceny dorobku zawodowego za okres stażu. Proponuję przykład dotychczas przeze mnie wykorzystywany.

Ocena dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu

1. Imię i nazwisko nauczyciela ………………………………………………………………….……………..

2. Stopień awansu zawodowego ………………………………………………………………………………

3. Okres i podstawa prawna odbywania stażu ………………………………………………………………

4. Miejsce, wymiar zatrudnienia i stanowisko w okresie odbywania stażu ………………………………………………………………………………………………………………………

5. Kwalifikacje na zajmowanym stanowisku w okresie odbywania stażu

………………………………………………………………………………………………………………………

6. Na podstawie art. 9c ust. 6, pkt 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2006 r. Nr 97, poz. 674 z poźn. zm.) ustalam pozytywną/negatywną ocenę dorobku zawodowego za okres stażu.

Uzasadnienie

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Okres stażu oceniam pozytywnie/negatywnie.

………………………, ………………………….

(miejscowość, data)

(pieczęć i podpis dyrektora placówki)

Z treścią oceny dorobku zawodowego i przysługującym mi prawem odwołania się do organu sprawującego nadzór pedagogiczny w ciągu 14 dni zostałem zapoznany.

…………………………… ……….…………………………………….

(data) (podpis nauczyciela)

Przykładowa ocena

Ocena dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu

1. Imię i nazwisko nauczyciela …………………………………………………………

2. Stopień awansu zawodowego – nauczyciel mianowany

3. Okres i podstawa prawna odbywania stażu 01.09.2005 r. – 31.05.2008 r.

Karta Nauczyciela art. 9c, pkt 1

4. Miejsce, wymiar zatrudnienia i stanowisko w okresie odbywania stażu

Przedszkole Miejskie nr ….. w ………………………., cały etat, nauczyciel wychowania przedszkolnego

5. Kwalifikacje na zajmowanym stanowisku w okresie odbywania stażu

wykształcenie wyższe zawodowe z przygotowaniem pedagogicznym

6. Na podstawie art. 9c ust. 6, pkt 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2006 r. Nr 97, poz. 674 z poźn. zm.) ustalam pozytywną ocenę dorobku zawodowego za okres stażu.

Uzasadnienie

Pani ……………. w okresie odbywania stażu realizowała opracowany i zatwierdzony „Plan rozwoju zawodowego”, uwzględniający w szczególności specyfikę i potrzeby Przedszkola nr …..

Odbywając staż, podjęła działania mające na celu doskonalenie swojego warsztatu i metod pracy. Korzystała z dostępnej literatury pedagogicznej, metodycznej, psychologicznej, której studiowanie pomogło jej w rozwiązywaniu wielu problemów wychowawczych i edukacyjnych dzieci. Pani ………. aktywnie uczestniczyła w pracach Wewnątrzprzedszkolnego Doskonalenia Zawodowego. Uczestniczyła również w innych formach doskonalenia zawodowego, organizowanych przez Centrum Edukacji Nauczycieli w ………. i inne placówki edukacyjne. Potrafiła we właściwy sposób wykorzystywać posiadaną wiedzę i umiejętności w codziennej pracy z dziećmi, w opracowywaniu i wdrażaniu działań na rzecz podnoszenia jakości pracy własnej i placówki.

Pani …..……….. ustawicznie dzieliła się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi pracownikami przedszkola. W pierwszym roku stażu pełniła funkcję „opiekuna stażu” nauczyciela rozpoczynającego pracę w zawodzie. Posiadane umiejętności i wiedza umożliwiły nauczycielowi pracę w zespołach diagnostycznych służących badaniu jakości pracy, zgodnie z wymogami ogólnopolskiego programu „Partnerskie Przedszkole”, „Optymistyczne Przedszkole” i standardami jakości pracy określonymi przez Ministerstwo Edukacji. Wiedza i umiejętności umożliwiły również nauczycielowi organizację warunków stymulujących rozwój inteligencji wielorakich, z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji dzieci, a także organizowanie pracy przy wykorzystaniu Metody Dobrego Startu.

Pani …………….. w okresie stażu wdrożyła opracowany program autorski „ Mój kolega z Francji”, służący rozwijaniu zainteresowania dzieci innymi krajami, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki kultury i tradycji francuskiej. Realizacja programu i nawiązanie kontaktu listowego i internetowego z Les mercredis de Saint-Ambroise w Paryżu umożliwiły również promowanie polskiej kultury i działalności przedszkola we Francji. Nauczycielka zrealizowała przedsięwzięcia służące poszerzeniu form współpracy z rodzicami. Do chwili obecnej pełni funkcję „opiekuna” Klubu Optymistycznych Rodziców. Wspólnie z rodzicami przygotowała wiele imprez kulturalnych, teatralnych na rzecz wychowanków naszego przedszkola i dzieci z innych placówek działających w ………. (przedszkoli, szkół podstawowych, Sanatorium Dziecięcego „Słoneczko”).

Była współorganizatorem wielu imprez, uroczystości, w tym wystaw plastycznych organizowanych na terenie przedszkola i współorganizatorem międzyprzedszkolnych przeglądów plastycznych. Aktywizowała środowisko rodzinne swoich wychowanków do uczestnictwa w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Aktywnie wspierała przedszkolne przedsięwzięcia na rzecz podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Schroniska dla Zwierząt i dzieci z litewskiego przedszkola w Solecznikach.

Redagowała gazetkę grupową dla dzieci młodszych „Zuch przedszkolak” oraz przedszkolny biuletyn „Optymistyczne Dziecko”.

Pani ………………… doskonaliła swoje umiejętności w zakresie wykorzystania technologii komputerowej. Większość pomocy i materiałów do bieżącej pracy z dziećmi wykonywała, wykorzystując technologię komputerową. Pani ……………. cieszy się dużym uznaniem rodziców swoich wychowanków, co potwierdza również opinia wydana przez radę rodziców przedszkola. Jest to zasługa zarówno dużego zaangażowania w edukowanie i wychowywanie ich dzieci, jak i umiejętności nawiązywania kontaktów interpersonalnych. Rodzice chętnie współdziałają z nauczycielką na rzecz edukacji swoich dzieci i w celu realizacji zadań przedszkola.

Okres stażu oceniam pozytywnie.

Kołobrzeg, 23 czerwca 2008 r. ……………………………………………

(pieczęć i podpis dyrektora placówki)

Z treścią oceny dorobku zawodowego i przysługującym mi prawem odwołania się do organu sprawującego nadzór pedagogiczny w ciągu 14 dni zostałem zapoznany.

…………………………… ……………………………………………

(data) (podpis nauczyciela)

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 listopada 2007 r., zmieniające rozporządzenie w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli, zmienia także ustalenia dotyczące przedkładania przez nauczyciela oceny dorobku zawodowego za okres stażu, do wniosku o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego.

Obecnie nauczyciel nie dołącza do wniosku o wszczęcie postępowania oceny dorobku, a jedynie zaświadczenie dyrektora, zawierające m.in. informacje o uzyskanej przez nauczyciela ocenie dorobku zawodowego za okres stażu oraz dacie jej dokonania, a w przypadku nauczyciela, który zmienił miejsce zatrudnienia w okresie odbywania stażu – ocenę z poprzedniego miejsca zatrudnienia (§ 9.1.2d ww. rozporządzenia). Arkusz oceny dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu powinien znaleźć się w dokumentacji przedszkola, w aktach postępowania w związku z awansem zawodowym nauczycieli.

Pobierz cały dokument

Ocena dorobku zawodowego nauczyciela za okres stazu.docx

WyszukiwarkaPodobne podstrony:

키워드에 대한 정보 opinia opiekuna stażu nauczyciela stażysty w przedszkolu

다음은 Bing에서 opinia opiekuna stażu nauczyciela stażysty w przedszkolu 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  비비고 왕 교자 에어 프라이어 | 에어프라이어 요리 #3 바삭한 군만두 만드는법Air Fryer Recipe _Fried Dumplings 모든 답변
See also  Wypożyczalnia Rowerów Krościenko Nad Dunajcem | Szczawnica Rowerem 2022 - Czerwony Klasztor Oraz Krościenko Nad Dunajcem | Piękne Pieniny 196 개의 베스트 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Zadania opiekuna stażu

  • 동영상
  • 공유
  • 카메라폰
  • 동영상폰
  • 무료
  • 올리기

Zadania #opiekuna #stażu


YouTube에서 opinia opiekuna stażu nauczyciela stażysty w przedszkolu 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Zadania opiekuna stażu | opinia opiekuna stażu nauczyciela stażysty w przedszkolu, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment