Opis I Analiza Przypadku Awans Zawodowy | Czym Różni Się Sprawozdanie Z Planu Rozwoju Zawodowego Od Opisu I Analizy? 최근 답변 5개

당신은 주제를 찾고 있습니까 “opis i analiza przypadku awans zawodowy – Czym różni się sprawozdanie z planu rozwoju zawodowego od opisu i analizy?“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 JOLANTA WASILEWSKA 이(가) 작성한 기사에는 조회수 4,379회 및 좋아요 90개 개의 좋아요가 있습니다.

opis i analiza przypadku awans zawodowy 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Czym różni się sprawozdanie z planu rozwoju zawodowego od opisu i analizy? – opis i analiza przypadku awans zawodowy 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Jeśli film uznacie za przydatny dajcie łapkę w górę, aby dotarł do większej ilości odbiorców.
Zachęcam do subskrypcji kanału, aby być na bieżącą z ważnymi kwestiami dotyczącymi awansu zawodowego.
Polecam również schemat sprawozdania z planu rozwoju zawodowego na stopień nauczyciela dyplomowanego
https://lepszastrona.edu.pl/kursy/dokumenty/sprawozdanie-z-planu-rozwoju-na-stopien-nauczyciela-dyplomowanego/
Jeśli jesteście opiekunami stażu polecam moje opracowania projektów oceny dorobku zawodowego nauczycieli stażystów i kontrakttowych
https://lepszastrona.edu.pl/kursy/dokumenty/projekt-oceny-dorobku-zawodowego-nauczyciela-kontraktowego/
https://lepszastrona.edu.pl/kursy/dokumenty/projekt-oceny-dorobku-zawodowego-nauczyciela-stazysty/

opis i analiza przypadku awans zawodowy 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Opis i analiza przypadku – Awans zawodowy nauczyciela

Jakościowe studium przypadku. Norbert Lewandowski. Gdynia. Diagnoza indywualnego przypadku. Anna Koch. Prószków. Opis i analiza przypadku ucznia …

+ 여기에 자세히 보기

Source: awans.edux.pl

Date Published: 7/23/2021

View: 7907

Opis i analiza przypadku – AWANS.NET

Gdy miał siedem lat, rozpoczął naukę gry na pianinie. Ojciec bardzo go kocha, ale poświęca mu niewiele czasu, gdyż pracuje zawodowo i najczęściej przebywa poza …

+ 더 읽기

Source: awans.net

Date Published: 4/30/2021

View: 1283

Opis i analiza przypadku – awans zawodowy – 45minut.pl

Dokument zawiera opis i analizę przypadku uczennicy, z którą pracowałam w czasie awansu na nauczyciela dyplomowanego.

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: www.45minut.pl

Date Published: 3/8/2021

View: 4363

OPIS I ANALIZA PRZYPADKU CZYLI JAK UGRYŹĆ § 5 ust. 2 …

Jednym z wymogów, jakie musi spełnić nauczyciel mianowany, starający się o awans na nauczyciela dyplomowanego, jest dokonanie opisu i analizy co najmniej …

+ 여기에 자세히 보기

Source: e-pedagogiczna.edu.pl

Date Published: 2/2/2021

View: 1314

Opis i analiza przypadku awans zawodowy nauczyciel – Allegro

Informacje o Opis i analiza przypadku awans zawodowy nauczyciel – 1868485543 w archiwum Allegro. Data zakończenia 2011-10-17 – cena 5 zł.

+ 여기에 보기

Source: allegro.pl

Date Published: 12/16/2021

View: 7286

Zastosowanie metody studium przypadku w pracy nauczyciela

W materiałach ”Awans zawodowy nauczyciela” wydanych przez CODN w 2000r zawarta jest propozycja, aby analiza i opis przypadku dotyczyły rozpoznawania i …

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.sp321.pl.pl

Date Published: 11/23/2021

View: 9465

OPIS I ANALIZA REALIZACJI WYMAGAŃ OKREŚLONYCH w …

uzyskanie w wyniku postępowania kwalifikacyjnego stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego. Cele szczegółowe: zadnia wynikające z organizacji stażu; …

+ 여기에 표시

Source: spwielowies.edupage.org

Date Published: 7/2/2021

View: 1621

Opis i analiza sposobu realizacji wymagań a sprawozdanie ze …

W szczególności te, które realizował po uzyskaniu stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Przepisy prawa nie wyłączają możliwości …

+ 여기에 더 보기

Source: www.portaloswiatowy.pl

Date Published: 10/26/2022

View: 4261

주제와 관련된 이미지 opis i analiza przypadku awans zawodowy

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Czym różni się sprawozdanie z planu rozwoju zawodowego od opisu i analizy?. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Czym różni się sprawozdanie z planu rozwoju zawodowego od opisu i analizy?
Czym różni się sprawozdanie z planu rozwoju zawodowego od opisu i analizy?

주제에 대한 기사 평가 opis i analiza przypadku awans zawodowy

  • Author: JOLANTA WASILEWSKA
  • Views: 조회수 4,379회
  • Likes: 좋아요 90개
  • Date Published: 2021. 1. 24.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=LyoFzwhvJkI

Opis i analiza przypadku

Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «

Opis i analiza przypadku

Zbigniew Warakomski Opis i analiza co najmniej dwóch przypadków rozpoznania i rozwiązywania problemów edukacyjnych, wychowawczych lub innych, z uwzględnieniem specyfiki typu i rodzaju szkoły, w której nauczyciel jest zatrudniony (§ 5 ust. 2 pkt 4)

PRZYPADEK 1

1. Identyfikacja problemu

Staś jest uczniem klasy piątej PSM I stopnia. Drugi rok uczę go gry na fortepianie. Postrzegałem go jako chłopca dobrze wychowanego, zdolnego, ale dosyć leniwego. Czasami nie przygotowywał się do lekcji, mówił wtedy – zapomniałem, nie zdążyłem, przepraszam, poprawię się. Pod koniec klasy czwartej zdarzało się coraz częściej, że Staś był nieprzygotowany do lekcji. Przestał tłumaczyć się, wzruszał ramionami, a nawet niegrzecznie odpowiadał. Zaczęły do mnie docierać informacje o jego złym zachowaniu na innych lekcjach i przerwach. Prowokował kolegów, wszczynał bójki. Używał wulgarnych słów. Zaniepokoiła mnie ta zmiana. Postanowiłem zająć się problemem.

2. Geneza i dynamika zjawiska

Zacząłem uważnie obserwować chłopca. Nie zawsze Staszek zachowywał się źle. Potrafił być grzeczny, miły, bawił się spokojnie z kolegami. Ale bywały dni, gdy „wściekał” się – krzyczał, bił innych uczniów, używał ordynarnych słów, wobec dorosłych był arogancki. Gdy podczas lekcji zwracałem mu uwagę na błędy, złościł się, wzruszał ramionami, przestawał grać, robił obrażoną minę, nawet odchodził od fortepianu. Na pochwały reagował rozmaicie – demonstrował, że go nie obchodzą lub też wzruszał ramionami, czasami gwałtownie czerwienił się. Miałem jednak wrażenie, że chłopiec udaje, a w gruncie rzeczy potrzebuje ciepłych słów zachęty. Zasięgnąłem informacji u nauczycieli przedmiotów teoretycznych. Dowiedziałem się, że do czwartej klasy nie sprawiał on żadnych kłopotów wychowawczych. Chłopiec wychowuje się w pełnej, inteligenckiej rodzinie, ma młodszego brata. Matka przychodzi do szkoły na każde wezwanie. Jest zmartwiona coraz gorszym zachowaniem syna, ale nie wie, jak temu zaradzić. Analiza dokumentacji zarówno w szkole macierzystej jak i muzycznej potwierdziła moje przypuszczenia, że przyczyną zaburzeń w zachowaniu chłopca nie były nigdy trudności w nauce przedmiotów ogólnokształcących ani muzycznych. Poprosiłem rodziców o rozmowę. Ojciec nie mógł przyjść. Od mamy dowiedziałem się, że Staś był dzieckiem oczekiwanym. Zawsze był zdrowy, pogodny, dobrze się rozwijał. Zaczął czytać, kiedy miał cztery lata. Gdy miał siedem lat, rozpoczął naukę gry na pianinie. Ojciec bardzo go kocha, ale poświęca mu niewiele czasu, gdyż pracuje zawodowo i najczęściej przebywa poza domem. Zmianę w zachowaniu Stasia matka zaobserwowała po urodzeniu drugiego syna. A przecież Staś bardzo chciał mieć brata, wręcz upominał się o niego. Maciek urodził się, gdy Staszek był w trzeciej klasie. Chłopiec stał się zazdrosny. Dopominał się ciągłej pomocy ze strony rodziców. Nie chciał sam jeść, nie chciał spać w swoim pokoju. Domagał się, aby mama towarzyszyła mu przy odrabianiu lekcji, przy ćwiczeniu na pianinie. Na tłumaczenie o braku czasu reagował histerycznie. Krzyczał, że to wszystko przez „tego bachora” i że go już nie chce. Nie przyjmował wyjaśnień o konieczności poświęcania większej ilości czasu niemowlęciu. Sytuacja stawała się coraz bardziej napięta. Matka bała się pozostawić choćby na chwilę młodsze dziecko pod opieką starszego syna, gdyż zdarzało się, że Staś robił mu krzywdę – szczypał go, chował mu smoczek, czy włączał głośno radio, gdy braciszek spał. Matka przyznała, że czasami nie mogła sobie poradzić z zaistniałą sytuacją. Zdarzało się, że u kresu wytrzymałości sprawiała „porządne lanie” starszemu dziecku. To jednak nie uspakajało chłopca, wręcz przeciwnie – reagował agresywnym zachowaniem skierowanym na wszystko i wszystkich znajdujących się w pobliżu.

3. Znaczenie problemu

Analiza sytuacji szkolnej i rodzinnej wykazała, że zaburzenia w zachowaniu występujące w szkole a także w domu wynikają z sytuacji, w jakiej znalazł się chłopiec po urodzeniu się młodszego brata. Zmieniła się pozycja Stasia w rodzinie. Był jedynakiem rozpieszczanym przez rodziców, zawsze znajdował się w centrum uwagi. Po urodzeniu się brata chłopiec został usunięty nieco na bok. Nie jest już rozpieszczany, rodzice nie mają dla niego tyle czasu, w oddziaływaniach wychowawczych dominują nakazy i zakazy. Staś nie zdaje sobie sprawy z tego, że wcale nie przestał być kochany przez rodziców. Trudno mu zrozumieć, iż młodszy brat wymaga ciągłej opieki ze strony matki. Z drugiej strony jednak zmęczona i rozdrażniona matka mimo woli sprawia, że chłopczyk czuje się odrzucony i niekochany. Jego zaburzone zachowanie, przejawiające się czasami agresją w stosunku do kolegów czy młodszego brata jest reakcją na odczuwaną przez niego utratę miłości ze strony rodziców, głównie matki. Czuje się zagrożony, przeżywa niepokoje, ma poczucie zbędności, odtrącenia przez najbliższe mu osoby. Jak wynika z książki A. Faber i E. Mazlish „Rodzeństwo bez rywalizacji. Jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie, by samemu żyć z godnością” rodzice często nie są przygotowani na niespodzianki ze strony starszego dziecka, jeśli w rodzinie pojawia się następny potomek. Starsze dziecko, które dotychczas stanowiło jedyny cel zainteresowań i miłości ze strony rodziców, nagle musi się tą miłością dzielić. U dziecka rodzi się niepokój, zazdrość i poczucie zagrożenia. By wychować dzieci bez rywalizacji, rodzice powinni posiąść pewne postawy wychowawcze. Dziecku, które żywi do rodzeństwa negatywne uczucia należy wyrazić zrozumienie i nie lekceważyć jego uczuć. Dzieci muszą zostać przekonane, że każde z nich jest kochane w wyjątkowy sposób.

4. Prognoza

a/ negatywna

Brak interwencji szkoły, pozostawienie dziecka samemu sobie, mogłoby doprowadzić do eskalacji zachowań agresywnych, co oczywiście miałoby zły wpływ na pozostałe dzieci oraz mogłoby doprowadzić do odrzucenia Stasia przez zespół klasowy. To z kolei pociągnie za sobą nową falę agresji i niewłaściwych zachowań.

b/ pozytywna

Wskazane są tu działania, które zmienią relacje między członkami rodziny, poprawią komunikację w rodzinie, utwierdzą chłopca w przekonaniu, że jest akceptowany, kochany i potrzebny. Mam nadzieję, że odpowiednie działania wychowawcze – moja współpraca z nauczycielami przedmiotów teoretycznych i z rodzicami – przyniosą oczekiwane efekty: stopniowe wyeliminowanie zaburzeń zachowania i agresywnych poczynań chłopca. Przede wszystkim Staś musi odzyskać poczucie własnej wartości, a to pozwoli mu pozytywnie zaistnieć w szkole. Zostanie zaspokojona jego potrzeba bezpieczeństwa, miłości, akceptacji i zrozumienia. To z kolei wpłynie na poprawę zachowania chłopca w szkole.

5. Propozycje rozwiązania

Aby mój plan pomocy powiódł się, założyłem sobie następujące cele i zadania do wykonania:

Cele:

– zmiana postawy chłopca;

– eliminowanie zachowań agresywnych;

– uświadamianie mu mechanizmów konfliktów, ukazywanie i wdrażanie alternatywnych sposobów ich rozwiązywania;

– uaktywnianie pozytywnego myślenia o bliskich;

– uwrażliwianie chłopca na uczucia innych osób;

– uświadomienie dziecku celowości własnej zmiany i korzyści z tego płynących;

– zachęcenie rodziców do współpracy ze szkołą w zakresie pomocy ich dziecku.

Zadania:

– przeprowadzenie rozmowy z uczniem – wyrażenie zrozumienia dla jego trudnej sytuacji, wyjaśnienie konieczności zmiany jego zachowania;

– podjęcie współpracy z rodzicami – rozmowa z matką, omówienie z nią problemu, zachęcenie do przeczytania książek A. Faber i E. Mazlish oraz T. Gordona;

– stwarzanie sytuacji wychowawczych umożliwiających osiąganie sukcesów, wyzwalanie pozytywnych emocji;

– zaangażowanie chłopca w życie szkoły (Samorząd Szkolny), powierzenie mu odpowiedzialnej funkcji;

– wykorzystanie zdolności muzycznych chłopca – propozycje przygotowywania się do koncertów oraz konkursów.

6. Wdrażanie oddziaływań

Pierwszym punktem moich działań było spotkanie z mamą Stasia. Sprawiała ona wrażenie osoby zrezygnowanej, bezradnej wobec swoich kłopotów z synem. Była jednak otwarta na moje propozycje i sugestie. Rodzice postanowili zrobić wszystko, by znaleźć nieco więcej czasu dla starszego syna i pozwolić mu poczuć, że jest potrzebny i kochany. Kolejnym etapem były rozmowy ze Stasiem. Okazało się, że w pełni zdaje sobie sprawę z tego, że czasami zachowuje się niewłaściwie, ale nie potrafi wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje. Omówiliśmy jego sytuację rodzinną. Opowiadałem mu o moich wspomnieniach z dzieciństwa. Starałem się mu ukazać alternatywne sposoby rozwiązywania konfliktów oraz rozładowywania napięcia emocjonalnego. Analizowaliśmy skutki niewłaściwych zachowań, które chłopiec zaczął odczuwać na własnej skórze. Zachęcałem go do aktywnego uczestnictwa w życiu klasy, szkoły, do pomocy mamie w opiece nad młodszym bratem. Otoczyłem go szczególną opieką, zachęciłem do włączenia się w prace Samorządu Szkolnego. Korzystając z własnego doświadczenia i doświadczenia kolegów – nauczycieli oraz z rozmaitych lektur pomagam chłopcu znaleźć konstruktywne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

7. Efekty oddziaływań

W efekcie wdrożonych przeze mnie działań oraz wielkiego zaangażowania i rozumnego postępowania mamy chłopca, zaczęliśmy zauważać pierwsze efekty naszego „postępowania naprawczego”. Wprawdzie zdarzają się jeszcze wybuchy złości u Stasia, ale nie są już one tak silne i częste. Chłopiec zdaje sobie sprawę ze swego postępowania. Potrafi przeprosić, stara się naprawić wyrządzoną krzywdę. Staś dobrze czuje się w szkole, koledzy sami proponują mu udział w grach i zabawach. Na przerwach przebywa w ich towarzystwie. Zmienił się też jego stosunek do młodszego brata. Często przebywają razem. Staś opiekuje się małym braciszkiem, zabiera go na spacer. Jest dumny z tego, że jest starszym bratem. Tak więc sprawdza się prognoza optymistyczna. Jestem dumny ze swego ucznia.

© 2004 Zbigniew Warakomski. Publikacja znajduje się w Archiwum Internetowego Serwisu Oświatowego AWANS.NET.

Zastosowanie metody studium przypadku w pracy nauczyciela

Anna Angrocka

nauczyciel/kształcenie zintegrowane

SZKOLENIE ZESPOŁU NAUCZANIA ZINTEGROWANEGO

( przeprowadzone w roku szkolnym 2004/2005)

„ Zastosowanie metody studium przypadku w pracy nauczyciela”

I. Analiza przypadku a rozwój zawodowy nauczycieli.

Analiza przypadku jako metoda diagnozy jest powszechnie stosowana zarówno psychologii klinicznej jak i edukacyjnej.

Polega ona na szczegółowym opisie i analizie pojedynczej osoby, grupy, zdarzenia, czy zjawiska zazwyczaj w oparciu o dane z kilku źródeł. Tematem analizy przypadku bywa niekiedy zastosowanie konkretnego oddziaływania i jego wyniki.

W ramach reformy systemu edukacji analiza przypadku znalazła miejsce w planie rozwoju zawodowego nauczyciela. Opracowanie przypadku jest jednym z warunków uzyskania stopnia nauczyciela dyplomowanego.

W materiałach ”Awans zawodowy nauczyciela” wydanych przez CODN w 2000r zawarta jest propozycja, aby analiza i opis przypadku dotyczyły rozpoznawania i rozwiązywania problemów edukacyjnych, wychowawczych, strukturalno systemowych dotyczących ucznia, grupy lub szkoły.

Proponuje się, aby opis przypadku zawierał:

Podstawowe dane o problemie( uzasadnienie, dlaczego nauczyciel zajął się tym zagadnieniem) Analizę problemu z uwzględnieniem:

genezy i dynamiki zjawiska

jego wpływu na funkcjonowanie ucznia, grupy lub szkoły

negatywnej i pozytywnej prognozy( w przypadku nie

podjęcia działań i po ich wdrożeniu)

propozycję rozwiązania problemu(o kształcie programu) z wyróżnionymi celami, zadaniami, wskazaniem osób, zadań, form i terminów realizacji

II. Etapy pracy nad przygotowaniem studium przypadku.

Poniższe opracowanie dotyczy rozwiązywania problemów edukacyjnych i wychowawczych dotyczących ucznia.

Studium przypadku, gdy problem związany jest z osobą ucznia, polega na opisaniu zachowań dziecka, trafnym zrozumieniu jego przeżyć oraz potrzeb rozwojowych i edukacyjnych, a następnie na opracowaniu programu wspierania dziecka.

W opracowaniu studium przypadku można zatem wyróżnić trzy etapy pracy:

1. Zbieranie danych

2. Analiza problemu i próby zrozumienia zachowań dziecka

i jego wyników w nauce.

3. Zaplanowanie czynności, których wykonanie zapewni

rozwiązanie problemu.

III.Kryteria oceny pisemnego opracowania studium przypadku.

Opisanie przemyśleń i działań podjętych w celu rozwiązania problemu to jest kolejny, umowny, czwarty etap pracy.

Jest kilka kryteriów, na które warto zwrócić uwagę będąc autorem takiego opracowania. Są to:

struktura pracy sposób przedstawienia osoby dziecka przejawy troski o dziecko profesjonalizm poprawność językowa

1. Struktura pracy

Opracowanie przypadku powinno zawierać ważne pod względem metodologicznym części. Są nimi: opis, analiza danych i projekt oddziaływań.

Opis to przedstawienie ważnych zebranych o dziecku danych.

Tego, o czym dowiedzieliśmy się z obserwacji, rozmów, analizy prac, a co dotyczy zachowania, trudności i osiągnięć dziecka, a także danych o jego najbliższym, otoczeniu.

Analiza to przedstawienie próby zrozumienia opisanych zachowań, odczytanie ich znaczenia, zrozumienie przeżyć i potrzeb ucznia. W tej części pracy jest miejsce na odwołanie się do własnych doświadczeń, wiedzy i do literatury.

Projekt oddziaływań to sposób rozwiązania problemu. Może mieć postać programu ale może być także opisem fragmentu oddziaływań lub sytuacji korzystnych dla dziecka.

Problem dziecka dobrze jest opisać na poziomie konkretnych, dających się zaobserwować zachowań i wyników w pracy szkolnej. To ułatwia analizę przypadku i stworzenie spójnego programu wspierania dziecka.

2.Portret dziecka

Analiza i opis przypadku przypomina trochę tworzenie portretu. Zadajemy sobie pytanie, jakie jest dziecko, czym się interesuje, w co lubi się bawić, jak przeżywa różne sytuacje, jak wygląda, czy potrafi porozumieć się z innymi, jak bawi się i pracuje w grupie, jak się uczy, jak reaguje na trudności, o czym marzy?

Ważnym elementem opracowania jest interpretowanie zdarzeń ze względu na ich znaczenie dla rozwoju dziecka, a nie ze względu na „ kłopoty wychowawcze”, regulamin czy szkolne zwyczaje.

Ważne jest wskazanie korzystnych i niekorzystnych dla rozwoju dziecka czynników występujących w jego otoczeniu.

Korzystne jest również uwzględnienie uczuć i zainteresowań dziecka i stworzenie indywidualnego sposobu rozwiązania problemu.

Kolejne szczegółowe kryteria, to takie cechy opracowania jak:

wielostronność opisu, uwzględnienie typowych dla wieku rozwojowego ważnych obszarów aktywności, ukazanie indywidualności dziecka.

3.Troska o dziecko

Troska o dziecko, wrażliwość na jego przeżycia, na jego potrzeby przejawia się w wyborze tematu, w dążeniu do jego zrozumienia i poszukiwaniu jak najlepszych rozwiązań.

Troska o dziecko wiąże się także z problemami etycznymi.

Analiza przypadku przygotowana przez nauczyciela nie może zawierać danych objętych tajemnica lekarską czy psychologiczną takich, jak np. rozpoznanie choroby i wyniki badań. Nie jest tez dobrze, jeżeli wizyta u psychiatry, nauczanie indywidualne jest przez nauczyciela traktowane jak zakończenia jego działań, gdyż nie kończą się wtedy edukacyjne i społeczne problemy ucznia.

A zatem troska autora o dziecko przejawi się poprzez jego wrażliwość na uczuciowe potrzeby dziecka, a także unikanie „etykietki”, a także poprzez unikanie stereotypowych sądów o rodzicach dziecka.

Profesjonalizm.

Analiza i opis przypadku mają służyć przedstawieniu przez nauczyciela osiągnięć w jego pracy dydaktycznej i wychowawczej. O profesjonalizmie świadczy dostrzeganie złożoności zachowań dzieci i uwzględnienie tej złożoności w realizacji programu edukacyjnego.

Kryterium profesjonalizmu, to inaczej trafność wyboru sposobu rozwiązania problemu. Wśród kryteriów szczegółowych można wymienić takie elementy, jak: modyfikowanie problemu edukacyjnego, korzystanie z pomocy specjalisty, współpraca z rodzina dziecka.

Poprawność językowa.

Na poprawność językową tekstu pedagogicznego, oprócz poprawności ortograficznej i gramatycznej składa się:

– posługiwanie się zrozumiałymi pojęciami

– unikanie sformułowań zawierających ujemne oceny i pojęć

zbyt ogólnych

– stosowność użycia terminów w danym kontekście

A zatem kolejne kryteria oceny opracowania to : zrozumiały. „rzeczowy”, neutralny język oraz poprawność ortograficzna i gramatyczna.

Spełnienie opisanych powyżej kryteriów zapewnia stworzenie wartościowego , ważnego opracowania, a także pozostawia miejsce dla takich walorów, jakimi są wnikliwość, poszukiwanie nowych sposobów pracy oraz literacki i osobisty charakter opisu.

Ogólny schemat opisu i analizy przypadku

Określenie problemu Wstępna charakterystyka problemu rodzaj zjawiska

kogo dotyczy

przejawy zjawiska Metody i narzędzia pomocne w zbieraniu informacji o problemie. Umotywowanie wyboru problemu. Podanie motywacji wyboru przypadku.

znaczenie problemu w danej społeczności,

odniesienie się do własnych umiejętności i przygotowania.

Oczekiwane efekty działania sformułowanie celów i skutków (efektów) działania.

Plan działania zadania,

strategia,

techniki,

narzędzia.

키워드에 대한 정보 opis i analiza przypadku awans zawodowy

다음은 Bing에서 opis i analiza przypadku awans zawodowy 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  배추 김치 담그기 | 대한민국 대표 음식 김치! 맛있는 여러 가지 김치 눈으로 맛보고 가세요~ㅣ 백종원의 쿠킹로그 21170 투표 이 답변
See also  파머 스 자동차 보험 | 자동차보험 가장 싸게 가입하는 법/한번알고 평생써먹자!! 답을 믿으세요

See also  미국 생명 보험 회사 순위 | 5-5회 생명보험 최강의 수업 [미국재정가이드] 최근 답변 66개

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Czym różni się sprawozdanie z planu rozwoju zawodowego od opisu i analizy?

  • 동영상
  • 공유
  • 카메라폰
  • 동영상폰
  • 무료
  • 올리기

Czym #różni #się #sprawozdanie #z #planu #rozwoju #zawodowego #od #opisu #i #analizy?


YouTube에서 opis i analiza przypadku awans zawodowy 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Czym różni się sprawozdanie z planu rozwoju zawodowego od opisu i analizy? | opis i analiza przypadku awans zawodowy, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment