Opis Sytuacji Rodziny Przykład | Opis Sytuacji 상위 261개 베스트 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “opis sytuacji rodziny przykład – Opis sytuacji“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Ania Kubica 이(가) 작성한 기사에는 조회수 873회 및 좋아요 33개 개의 좋아요가 있습니다.

opis sytuacji rodziny przykład 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Opis sytuacji – opis sytuacji rodziny przykład 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Jak napisać opis sytuacji?
00:00 Wstęp
00:10 Co to jest opis sytuacji?
01:10 Opis sytuacji – Akcja pod Arsenałem
02:53 Wskazówki
03:48 Przykładowy opis sytuacji
05:24 Podsumowanie
📝  Jak napisać opis sytuacji? Wersja tekstowa:
https://aniakubica.com/jak-napisac/opis-sytuacji/
Zobacz również:
▶️ Opis przeżyć wewnętrznych https://youtu.be/SptqN7D62No
📝  Więcej materiałów z języka polskiego znajdziesz na mojej stronie:
https://aniakubica.com/

opis sytuacji rodziny przykład 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Opis sytuacji rodziny i plan pracy do filmu – studylibpl.com

autorstwa zespołu pod kierunkiem P. Sałustowicza1. Przykład opisu sytuacji rodziny w relacji współpracy – rodzina sama zgłosiła się po pomoc asystenta.

+ 여기에 자세히 보기

Source: studylibpl.com

Date Published: 6/16/2021

View: 1930

Opis sytuacji rodzinnej Pani Grażyna (44 l.) wraz z mężem …

Opis sytuacji rodzinnej. Pani Grażyna (44 l.) wraz z mężem Pawłem (45 l.) wychowują dwunastkę dzieci. Trudna sytuacja rodziny wynika z faktu, …

+ 여기에 표시

Source: psp.rzeszow.pijarki.pl

Date Published: 12/22/2022

View: 1909

Izabela Krasiejko – documen.site

Opis sytuacji rodziny z perspektywy asystenta rodziny. … Przykład opisu sytuacji rodziny w relacji współpracy – rodzina sama zgłosiła się po.

+ 여기에 더 보기

Source: documen.site

Date Published: 9/2/2022

View: 4295

ARKUSZ DIAGNOZY/OCENY SYTUACJI RODZINY

opiekuńczo-wychowawczymi”. ARKUSZ DIAGNOZY/OCENY SYTUACJI RODZINY. Dane rodziny współpracującej z asystentem rodziny. Nazwisko i imię:.

+ 여기를 클릭

Source: um.warszawa.pl

Date Published: 11/7/2021

View: 2452

Opis sytuacji rodziny przykład – szkolnasciaga.pl

Opis sytuacji rodzinnej Pani Grażyna (44 l.) wraz z mężem Pawłem (45 l.) wychowują dwunastkę dzieci. Trudna sytuacja rodziny wynika z faktu, iż …

+ 여기에 더 보기

Source: szkolnasciaga.pl

Date Published: 6/28/2021

View: 5248

Poradnik asystenta rodziny

15) dokonywanie okresowej oceny sytuacji rodziny, nie rzadziej niż co pół roku; … stenta rodziny – przykład prezentowany jest jako dobra praktyka.

+ 여기에 자세히 보기

Source: rops.krakow.pl

Date Published: 9/7/2021

View: 2590

Standard pracy socjalnej z rodziną z dziećmi

Opis i analiza sytuacji rodziny z dziećmi. … Przykłady działań pracownika socjalnego w pracy z wyszczególnionymi w zakresie.

+ 여기에 더 보기

Source: www.wrzos.org.pl

Date Published: 3/22/2022

View: 2881

Ocena sytuacji rodziny wzór – klasoweopisy.pl

Diagnozy – oceny sytuacji zwi ązanej z problemem osoby/ rodziny, dokonuje si ę w oparciu o wykorzystane techniki i narz ędzia zbierania, opisu i …

+ 여기에 더 보기

Source: klasoweopisy.pl

Date Published: 2/18/2022

View: 6237

ASYSTENT RODZINY

niezależnie od sytuacji materialnej rodziny. ∗ na wniosek pracownika socjalnego, który po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego w danej rodzinie …

+ 여기를 클릭

Source: www.poznan.uw.gov.pl

Date Published: 8/11/2021

View: 9704

주제와 관련된 이미지 opis sytuacji rodziny przykład

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Opis sytuacji. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Opis sytuacji
Opis sytuacji

주제에 대한 기사 평가 opis sytuacji rodziny przykład

  • Author: Ania Kubica
  • Views: 조회수 873회
  • Likes: 좋아요 33개
  • Date Published: 2022. 4. 10.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=nM0_p88zNa4

[PDF] Opis sytuacji rodziny i plan pracy do filmu

Opis sytuacji rodziny i plan pracy do filmu

DOWNLOAD PDF

Short Description

Description

Izabela Krasiejko Dla potrzeb diagnozy pedagogicznej, czyli rozpoznawania rodziny pod względem socjalno-wychowawczym i tworzonego przez nią środowiska rozwoju i funkcjonowania jednostek, zwłaszcza dzieci, realizowanej przez asystenta rodziny przydatne jest zastosowanie strategii całościowej, gdzie dąży się do dokonania ogólnej oceny rodziny jako środowiska wychowawczego. W tej ogólnej charakterystyce socjalno-wychowawczego funkcjonowania środowiska rodzinnego bierze się pod uwagę zarówno sferę materialno-rzeczową (np. dochód rodziny, wielkość i standard mieszkania, wyposażenie go w udogodnienia i dobra materialne, służące rozwojowi dzieci i całej rodziny, np. księgozbiór, sprzęty do uprawnia sportu i rekreacji), sferę oddziaływań wychowawczych (struktura rodziny, postawy wychowawcze, style wychowania, metody wychowania, relacje i więzi pomiędzy członkami rodziny, atmosfera wychowawcza, sposób spędzania czasu wolnego, charakter konsumpcji kultury) oraz sferę wartości (treści wychowawcze, cele wychowania, uznawane systemy wartości, aspiracje życiowe i edukacyjne, uznawane wzory i autorytety). W obecnej praktyce celem asystenta rodziny w procesie oceny środowiska wychowawczego rodziny jest zarówno rozpoznanie dążeń, potrzeb, mocnych stron rodziny oraz szerszych układów społecznych, w których jest zlokalizowana, jak i czynników zagrożenia dla rozwoju dziecka w rodzinie, po to, aby projektować pomoc, ukierunkowaną zarówno na dziecko, jak i na jego rodzinę. Przebywając często, nawet do kilku razy w tygodniu w miejscu zamieszkania członków rodziny asystent ma możliwość obserwacji warunków ich życia i zachowania w codziennych sytuacjach, przeprowadzenia nie tylko ustrukturowanego wywiadu na podstawie narzędzi diagnostycznych, ale swobodnych rozmów na różne tematy dotyczące dziecka, rodziny, wychowania, wartości, aspiracji życiowych. Ważną zasadą diagnostyczną jest włączenie rodziny w ten proces i poznanie jej perspektywy widzenia swojej obecnej sytuacji i preferowanej przyszłości. Rozpoznanie i wstępny opis sytuacji rodziny Asystent rodziny prowadzi obserwację i wywiady z rodziną dotyczące pogłębionej diagnozy rodziny w sferze nie tylko socjalnej, ale przede wszystkim oddziaływań o charakterze wychowawczym rodziny, obejmujące postawy wychowawcze rodziców, style wychowania w rodzinie, metody wychowawcze, atmosferę wychowawczą. Po zebraniu niezbędnych danych po około miesiącu pracy z daną rodziną asystent tworzy wstępny opis jej sytuacji. W tym dokumencie uwzględnia zarówno problemy i trudności jak i mocne strony rodziny tkwiące w niej samej jako systemie, w jej członkach, w jej otoczeniu

oraz zasoby instytucjonalne. Po krótkim scharakteryzowaniu problemów warto skoncentrować na tym co zdrowe, czyli mocnych stronach, na opisie preferowanej przyszłości, konstruować krótkoterminowe, realne cele a rozwiązań poszukiwać w wyjątkach od problemów. Opis sytuacji rodziny jest rozbudowywany w miarę dopływu informacji od rodziny i innych pracowników służb społecznych oraz obserwacji własnych asystenta rodziny. Warto dokonać opisu z kilku perspektyw: członków rodziny, asystenta rodziny, pracownika socjalnego oraz innych przedstawicieli służb społecznych. Opis sytuacji rodziny powinien być przestawiony rodzinie (najlepiej, gdyby rodzina miała udział w jego tworzeniu). W opisie sytuacji rodziny asystent powinien powstrzymywać się od sformułowań etykietyzujących czy stygmatyzujących rodzinę poprzez chociażby zastosowanie techniki zwanej eksternalizacją (polegającą na oderwaniu problemu od członka rodziny): zamiast alkoholik – osoba z problemem alkoholowym, zamiast rodzina wieloproblemowa – rodzina z wieloma problemami, zamiast niepełnosprawny – osoba z niepełnosprawnością (wpisać rodzaj), zamiast bezradność w sprawach opiekuńczo wychowawczych – potrzeba wzmocnienia umiejętności opiekuńczo-wychowawczych (wpisać zakres), zamiast bezradny czy niezaradny życiowo – o niskich umiejętnościach prowadzenia gospodarstwa domowego oraz realizacji spraw na rzecz domu i rodziny. Formularz – opis sytuacji rodziny. Opis sytuacji rodziny Nr … DANE CZŁONKÓW RODZINY ( imię i nazwisko) ( adres) ASYSTENT RODZINY ( imię i nazwisko) (telefon kontaktowy) Data sporządzenia: 1.Obraz aktualnej sytuacji z perspektywy członków rodziny. (trudności, mocne strony oczekiwania, potrzeby, cele rodziny):

2. Informacje o rodzinie zebrane od innych pracowników służb społecznych, cele do osiągnięcia wskazane przez pracowników instytucji.

3.Opis sytuacji rodziny z perspektywy asystenta rodziny. (trudności, umiejętności wymagające wzmocnienia, zasoby rodziny, środowiska lokalnego, instytucjonalne):

(podpis asystenta rodziny)

Można znaleźć bardziej rozbudowane formularze do oceny sytuacji rodziny współpracującej z asystentem, np. autorstwa zespołu pod kierunkiem P. Sałustowicza1. Przykład opisu sytuacji rodziny w relacji współpracy – rodzina sama zgłosiła się po pomoc asystenta. Opis sytuacji rodziny Nr 15/09/2015 DANE CZŁONKÓW RODZINY (imię i nazwisko) Katarzyna i Ludwik Kowalscy z córką Sarą (12.05.1999) i synem Tomkiem (1.09.2005). (adres) ul. Konwaliowa 4/5 Duże Miasto DANE ASYSTENTA RODZINY ( imię i nazwisko) Anna Nowak (telefon kontaktowy) 657 99 00 99 Data sporządzenia: 10.09.15 1.Obraz aktualnej sytuacji z perspektywy członków rodziny. Pani Katarzyna martwi się pogorszeniem zachowania córki Sary: obniżeniem się jej ocen szkolnych, wagarowaniem, spotkaniami z chłopakiem Jankiem w godzinach wieczornych. Martwi się, że dziewczyna Janek może mieć zły wpływ na Sarę, gdyż pochodzi z rodziny z problemem alkoholowym, jest od niej starszy i nie 1

http://konsultacje.um.warszawa.pl/sites/konsultacje.um.warszawa.pl/files/arkusz_diagnozy_rodziny_ngo.pdf

kontynuuje nauki. Obawia się, że dziewczyna spędza czas z młodzieżą zdemoralizowaną, że może zacząć zażywać narkotyki. Pani Katarzyna chciałaby, aby Sara chodziła do szkoły i tak, jak jeszcze semestr temu przygotowywała się do zajęć i przynosiła dobre oceny. Klientka dostrzega, iż jej córka jest inteligentna i stać ją na osiąganie sukcesów w szkole. Chce jej dobra. Pani Katarzyna jest sfrustrowana sytuacją w rodzinie: bezrobociem męża, pogorszeniem się ich relacji oraz brakiem pomocy domowników w czynnościach na rzecz domu i rodziny. Z jej wypowiedzi wynika, że jest przeciążona obowiązkami. Martwi się również o sytuację materialną rodziny. Ceni męża za jego poczucie humoru. Wspomina czas, gdy wspólnie go miło spędzali. Pan Ludwik jest w sytuacji bezrobocia, chciałby podjąć pracę. Ma obniżony nastrój, z tego też powodu trudno mu znaleźć energię do prac na rzecz domu i rodziny. Klient zauważa pogorszenie się relacji między nim a jego żoną oraz między córką a żoną. Wyczuwa napięcie między domownikami, ale nie jest w stanie nic z tym zrobić. Sara zauważa, że między matką a ojcem coraz częściej dochodzi do nieporozumień. Twierdzi, że przez napiętą atmosferę trudno jej być w domu i skupić się na nauce. Woli spędzać czas ze swoim chłopakiem, w pracy lub ze znajomymi. Uspakaja rodziców, że nie muszą się obawiać, że podejmie zachowania ryzykowne typu używanie narkotyków. Ma poczucie, iż ojciec jej ufa i wie, że nie zrobi niczego, czego będzie żałować w przyszłości. Czuje się jednak niezrozumiana przez matkę. Dziewczyna jest świadoma, że powinna chodzić do szkoły, aby potem móc pójść na studia. Chciałaby się nadal spotykać z chłopakiem, mimo, że jej matka go nie lubi. Z wypowiedzi rodziców wynika, że młodszy syn Tomasz nie sprawia kłopotów, chodzi do szkoły i dobrze się uczy. Wszyscy członkowie rodziny, chcieliby, aby poprawiły się relacje między nimi i atmosfera w domu. Chcieliby potrafić rozmawiać o ważnych dla nich sprawach i spędzać ze sobą więcej czasu. Pani Katarzyna przede wszystkim chciałby, aby córka chodziła do szkoły i dobrze się uczyła. Oczekuje, aby pozostali członkowie rodziny pomagali jej w pracach domowych. Chciałaby, aby jej mąż znalazł pracę i łożył na utrzymanie rodziny. Pan Ludwik chciałby podjąć pracę, może być nawet dorywcza lub na pół etatu. Ponadto chciałby, aby jego relacje z żoną były takie jak dawniej, aby okazywali sobie więcej czułości. Sara chciałaby, aby relacje między nią a matką poprawiły się oraz aby ojciec znalazł pracę i polepszyło się w związku jej rodziców. Chciałaby, aby matka nie miała nic przeciwko jej spotkaniom z Jankiem. 2. Informacje o rodzinie zebrane od innych pracowników służb społecznych, cele do osiągnięcia wskazane przez pracowników instytucji. Klientka zgłosiła się po pomoc sama. Rodzina nie korzysta ze świadczeń z pomocy społecznej, nie ma nadzoru kuratora. 3. Opis sytuacji rodziny z perspektywy asystenta rodziny. Z opisu dokonanego przez rodzinę oraz obserwacji asystenta rodziny wynika, że „klientem zidentyfikowanym” jest Sara, która zdaniem matki zaczęła sprawić problemy wychowawcze: wagaruje, pogorszyły jej się stopnie, rzadko bywa w domu, czas spędza z nieakceptowanym przez matkę chłopakiem i innymi znajomymi. Zasobem jest inteligencja dziewczynki, jej duża świadomość sytuacji, jej chęć poprawy, co rokuje dobrze na powrót do wcześniejszych zachowań, tj. systematycznego chodzenia do szkoły i nadrobienia zaległości. Sarze zależy też na poprawie komunikacji między nią a matką oraz między rodzicami, lepszej atmosferze w domu, więc o ile rodzice podejmą wysiłek większego jej zrozumienia i porozumienia się pomiędzy sobą ona też zmieni swoje zachowanie na lepsze. Styl wychowania matki jest autokratyczny, ojca liberalny. Powodem buntu nastolatki może być również postawa nadopiekuńcza i zbyt wymagająca matki oraz oczekiwanie nadmiernej jak na ten wiek bliskości. Należy przeprowadzić pedagogizację rodziców na temat metod wychowawczych adekwatnych dla nastolatków. Rodzice mają prawidłowe postawy moralne i prospołeczne. Starają się wpoić swoim dzieciom wartość nauki, zachęcają do korzystania z udziału w kulturze (wyjścia odo kina i na koncerty muzyczne), wskazują odpowiednie zachowani a negują nieprawidłowe (np. późne powroty do domu, używanie alkoholu i narkotyków, wczesne współżycie seksualne). Drugim, być może źródłowym, problem w rodzinie jest brak pracy Pana Ludwika i napięcia z tym związane (pogorszenie się jego nastroju, obniżenie dochodów rodziny i standardu życia, konflikty między małżonkami), powodujące pogorszenie się atmosfery w domu. Zasobem jest chęć klienta do podjęcia pracy, warto zwrócić uwagę na pokazanie mu aktywnych metod jej poszukiwania i skontaktować go z doradcą zawodowym w Powiatowym Urzędzie Pracy lub Centrum Integracji Społecznej.

Dodatkowym problemem jest brak współudziału klienta i dzieci w działaniach na rzecz domu i rodziny, co pomoc a bardziej złości się, gdy jej nie otrzymuje. Warto pokazać jej jak komunikować oczekiwania w sposób konstruktywny oraz pomóc rodzinie w stworzeniu harmonogramu podziału obowiązków. Atmosfera w domu jest napięta, wyrażająca się w nieufności, niedomówieniach. Rodzice nie rozmawiają ze sobą i z dziećmi, samodzielnie nie próbują wprost werbalizować i rozwiązywać problemów. Każde z członków rodziny czuje się ze swoimi problemami samotne i niezrozumiane. Taka atmosfera stwarza uczucie zagrożenia dla dzieci. Należy pracować nad podniesieniem komunikacji w rodzinie. Syn Państwa Kowalskich, Tomek nie sprawia kłopotów, jest pogodnym dzieckiem, dobrze się uczy. Nie uczęszcza na zajęcia dodatkowe. Warto ocenić jego zainteresowania i znaleźć mu adekwatne bezpłatne zajęcia pozalekcyjne. Rodzina utrzymuje się z pensji Pani Katarzyny w wysokości 2300 zł mies., nie korzysta ze świadczeń z pomocy społecznej. Sara popołudniami zarabia na drobne wydatki roznosząc ulotki. Rodzina mieszka samodzielnie we własnościowym domku jednorodzinnym, złożonym z 4 pokoi, kuchni i łazienki. Nie zalega z opłatami, nie jest zadłużona w bankach. Dzieci mają niezbędne podręczniki, komputer, rowery i małą biblioteczkę. W domu panuje względny porządek. Członkowie rodziny wyrażają gotowość do współpracy z asystentem w celu poprawienia sytuacji.

Anna Nowak (podpis asystenta rodziny)

Na bazie wstępnej oceny asystent, wspólnie z rodziną układa plan pracy. PLAN PRACY Z RODZINĄ Nr 15/04/2015 DANE CZŁONKÓW RODZINY (imię i nazwisko) Katarzyna i Ludwik Kowalscy z córką Sarą (12.05.1999) i synem Tomkiem (1.09.2005). (adres) ul. Konwaliowa 4/5 Duże Miasto DANE ASYSTENTA RODZINY ( imię i nazwisko) Anna Nowak (telefon kontaktowy) 657 99 00 99 Data sporządzenia: 10.04.2014 CEL GŁÓWNY: Podniesienie umiejętności wychowawczych rodziców oraz poprawa sytuacji rodziny. L.p.

Cel szczegółowy

Działania

1.

Poprawa komunikacji między członkami rodziny

1. Spędzanie wspólnego czasu wg. upodobań, np. oglądanie filmu familijnego na DVD, spacer 2. Trening dotyczący sposobów wyrażania oczekiwań

Termin i miejsce wykonania 11-12.04.2015 i systematycznie w późniejszym czasie

13 i 15.04.2015 dom p. Kowalskich

Osoba odpowiedzialna za wykonanie Cała rodzina

Pani Katarzyna, asystent rodziny

Przewidywane efekty działań porozumienie się członków rodziny, umiejętność rozmowy na tematy dotyczące rodziny, lepsza atmosfera w domu, lepszy nastrój domowników

2.

Wzmocnienie umiejętności wychowawczych w stosunku do nastolatków

3.

Systematyczne uczęszczanie do szkoły przez Sarę, przygotowywanie się do zajęć

4.

Aktywizacja zawodowa Pana Ludwika

5.

Współudział wszystkich domowników w obowiązkach na rzecz domu i rodziny

Pedagogizacja na temat stylów, postaw i metod wychowywania nastolatków, przeczytanie książki z biblioteczki asystenta, przećwiczenie różnych sposobów zachowań w postaci scenek a następnie już w domu Co najmniej 80% frekwencja w szkole. Przygotowywanie się do sprawdzianów i pisanie ich.

Między 20 a 30.04.2015 dom p. Kowalskich

Udanie się do doradcy zawodowego Sporządzenie CV na podstawie wzorów Udział w kursach zawodowych Ustalenie dyżurów dot. zmywania i sprzątania. Wykonywanie zadań domowych wg. harmonogramu.

14.04.2015 i terminy późniejsze Powiatowy Urząd Pracy, ul. Kolorowa 4, Duże Miasto 12.04.2015 i systematycznie

(podpis asystenta rodziny)

Pani Katarzyna, asystent rodziny

Od 13.04. 2015 i systematycznie w terminach późniejszych

Lepsza relacja między matką a córką, przyjemna atmosfera w domu, poczucie zrozumienia córki przez matkę

dobre wyniki w nauce, poprawa relacji między matką a córką, lepszy nastrój matki Pan Ludwik, asystent rodziny

znalezienie pracy

Cała rodzina

wykonane obowiązki, poprawa relacji między członkami rodziny, lepszy nastrój matki

(podpisy członków rodziny )

Kopię planu pracy zostawiamy rodzinie !

Tworzenie planu pracy z rodziną Zgodnie z art. 15. ust. 3: „Plan pracy z rodziną, obejmuje zakres realizowanych działań mających na celu przezwyciężenie trudnych sytuacji życiowych, a także zawiera terminy ich realizacji i przewidywane efekty”. Plan pracy, jako dokument współpracy asystenta z rodziną, powinien być krótki i zawierać tylko tyle ile wymagane jest w ustawie. Krótki i syntetyczny, gdyż należy go pisać z klientami w ich domu odręcznie a nie w biurze na komputerze. Napisanie planu powinno zająć około 15 minut ograniczając do minimum pracę nad dokumentami na

korzyść pozostawienia czasu pracy nad kontaktem, emocjami klienta, wspólną realizacją planu, samodzielnością członków rodziny. Plan pracy z rodziną powinien być pisany z rodziną (wspólnie wypracowane działania doprowadzające do efektów). To nie plan pomocy dla rodziny pisany przez asystenta samodzielnie lub z pracownikiem socjalnym, gdzie rodzina ma wykonywać działania narzucone przez nich obu. Plan pracy z rodziną w zależności od potrzeb, typów i wagi problemów, możliwości i ograniczeń rodziny, asystenta rodziny i pracownika socjalny może być tworzony:  w domu rodziny w czasie wspólnej wizyty asystenta rodziny i pracownika socjalnego oraz ich rozmowy z dorosłymi członkami rodziny,  w domu rodziny w czasie wizyty asystenta rodziny oraz w czasie jego rozmowy z dorosłymi członkami rodziny; pracownik socjalny otrzymuje go od asystenta rodziny do konsultacji i podpisu, 

w domu rodziny w czasie wizyty asystenta rodziny po jego rozmowie z dorosłymi członkami rodziny (w czasie tzw. chwili do namysłu asystenta rodziny), plan zostaje odczytany przez asystenta rodzinie, naniesione są ewentualne sugestie rodziny; pracownik socjalny otrzymuje go od asystenta rodziny do konsultacji i podpisu,

 w ośrodku pomocy społecznej na spotkaniu zespołu interdyscyplinarnego służb społecznych pracujących z rodziną w czasie którego obecna jest rodzina. Plan powinien być zarówno długoterminowy (określać kierunek działań dalekosiężnych, np. na pół roku), jak i krótkoterminowy (od jednego do następnego spotkania oraz brać pod uwagę zmienność sytuacji rodziny). Asystent nie powinien układać planu z rodziną na pierwszej wizycie, ale po kilku – po okresie około miesiąca, kiedy ma obraz sytuacji rodziny, nakreślony przez klienta, pracowników innych instytucji oraz swoje obserwacje. Normalne jest, że na początku pracy z asystentem, czyli obcym dla siebie człowiekiem klient zniekształca obraz rzeczywistości, nie ujawnia pewnych faktów. Dopiero po pewnym czasie nabiera zaufania do fachowo pomagającego, otwiera się, co daje możliwość poznania sytuacji, nakreślenia celów do pracy, z jednej strony celów klienta, z drugiej celów asystenta jako przedstawiciela instytucji oraz wynegocjowania działań służących realizacji tych celów. Ważne, aby klient dostał kopię planu pracy, można więc pomyśleć o zakupie czarnych kalek lub zamówieniu druków samokopiujących się.

Pozostawienie rodzinie kopii planu ma wiele korzyści:  członkowie rodziny wiedzą, jakie cele chcą osiągnąć przy wsparciu asystenta rodziny i po co, mają zapisane, co mają zrobić, gdzie i kiedy mają wykonać działania, wiedzą, w czym pomoże im asystent,  klienci mają potwierdzenie dla innych instytucji (np. sądu), że pracują nad zmianą,  asystent rodziny ma potwierdzenie, że pracuje w środowisku (na pytanie innej służby społecznej pracującej z rodziną czy zwierzchnika asystenta „czy był asystent?” klient jako dowód może pokazać kopię planu),  klienci zbierając plany mają potwierdzenie dla siebie, że wykonują ciężką pracę nad zmianą siebie i swojego życia,  w razie regresu (np. powrotu do picia alkoholu), klient ma potwierdzenie, że wiele dzięki wcześniejszej pracy rzeczy już zrealizował, że nie zaczyna od początku, dzięki czemu łatwiej mu będzie z powrotem wejść na drogę zmiany,  tworzona jest dokumentarna pozytywna narracja o biografii klientów, która równoważy tę, która była do tej pory (dokumenty potwierdzające wyłącznie deficyty członków rodziny). Plan pracy składa się z części: podstawowej (formularz część I pierwsza) i aktualizacyjnych, wypełnianych na drugim i kolejnych spotkaniach (formularz część II). Do najczęstszych błędów w czasie pisania planu pracy z rodziną należą:  pisanie planu bez udziału rodziny,  przydzielanie działań nieobecnemu na spotkaniu członkowi rodziny,  mylenie działań z celami i na odwrót,  niepodawanie adresów instytucji,  nieokreślanie terminów wykonania działań,  zbyt dużo działań do wykonania między spotkaniami,  nieuzasadniona dyrektywność asystenta przy tworzeniu planu, narzucanie działań klientom,  dyrektywne rozlicznie klientów z wykonania działań.

Comments

Download Opis sytuacji rodziny i plan pracy do filmu…

Opis sytuacji rodziny przykład

Klientka ,orygniirowala, Ze nie ma ona wsparcia ze strony swojej rodziny (ojciec jq naduZywa alkoholuf Kontaktuje siE z nimi tylko teletbnicznie ito bardzo rzadko’ Pan Hubert oznajmil. Ze Zona nigdy nie pracorvala zawodowo. zajmowala siE domem i dziecmi, z rbLnym efektemlsporadyczne i niedokiadne sprzqtanie. raczej byla z dzieimi, aleprzemiany. Przedstawię sytuację tego środowiska od momentu rozpoczęcia uczestnictwa w projekcie, podczas jego trwania oraz tuż po zakończeniu współ-pracy. Ze względu na ochronę danych osobowych i prywatność rodziny zmieni-łam ich personalia, ale zapewniam, że sytuacje i zdarzenia są autentyczne.(opis obszarów poprawy lub pogorszenia sytuacji rodziny w danej sferze oraz przyczyn zmian, bariery, ograniczenia le żące po stronie rodziny, asystenta lub sytuacji zewn ętrznej) – sfera psychologiczna i dotycz ąca relacji w rodzinie – sfera opieku ńczo-wychowawcza – sfera aktywno ści społecznej – sfera zawodowa2 Rodzina utrzymuje siq ze skromnych zarobkor.v Pana lirrberta. ktory pracuje w Hucie.w Klientka chwalila corkq WiktoriE mowiqc, i2 jest opiekuncza’ Doceniia, 2e rv miare mo2liwosci pomaga jej rv sprz4taniu. chocia2 nie zar,vsz-e jq slucha’ Wspomniala, 7-e srednio sobie radzi w sztote’-ze wzglgju na to. iz jesr dz-iewczynkq nadpobudliwq nie mo2e skupii uwagi podczas nauki, pobiera w szkole .Casus : Rodzina Kwiatkowskich.

W rodzinie Kwiatkowskich do przemocy dochodzi od około 8 lat.

Pan Kwiatkowski zawsze miał skłonność do nadużywania alkoholu, jednak przez wiele lat gdy był pod wpływem alkoholu po prostu kładł się spać. Potem powoli sytuacja pogarszała się, zaczął bić żonę.Opis sytuacji rodzinnej Pani Grażyna (44 l.) wraz z mężem Pawłem (45 l.) wychowują dwunastkę dzieci. Trudna sytuacja rodziny wynika z faktu, iż Pani Grażyna nie może powrócić do pracy (zakład pracy został zlikwidowany) a rodzina utrzymuję się z jednej pensji i zasiłku. Najstarszy synZazwyczaj nie reagowałam takich okolicznościach, ponieważ nie do końca wiedziałam co mogłabym zrobić, a bojąc się, iż wyrządzę więcej szkody niż pożytku ignorowałam takie sytuacje, czekając, aż z pomocą przyjdzie ktoś bardziej kompetentny ode mnie. Tym razem jednak było inaczej.W sytuacji bezrobocia dzieje się odwrotnie, aby móc zaspokoić niezbędne potrzeby w zakresie wyżywienia i ubrania w pierwszej kolejności wykorzystywane są posiadane oszczędności. Jeżeli rodzina ich nie ma, zaciąga pożyczki, w rezultacie poziom konsumpcyjny rodziny ulega pogorszeniu.przemoc emocjonalna – przykłady , sytuacje – forum Stop przemocy psychicznej – dyskusja Zapraszam do podzielenia się tu opisami sytuacji w których doznawaliscie przemocy emocjonalnej -. – GoldenLine.plWitam, Chciałbym przedstawić moją sytuację rodzinną i poprosić o pomoc co robić.

Więc tak, za 2 tygodnie kończę 18 lat, mam dwóch młodszych braci, jeden ma 16 lat a drugi 7.

Sytuacja dotyczy mojego Ojca, ale zacznę wszystko od początku.Diagnoza oparta na materiałach diagnostycznych oraz na wzorze Kwestionariusza Wywiadu środowiskowego kuratorów sądowych. Metody jakie zastosowałam w poniższej diagnozie (przenikają się): – kwestionariusz wywiadu środowiskowego, – obserwacja bezpośrednia miejsca zamieszkania oskarżonego i jego rodziny, – obserwacja bezpośrednia zachowania oskarżonego i jego rodziny Mężczyzna, lat .Odkąd pamiętam, zawsze marzyłem o tym, aby mieć psa. Po nocach śniły mi się owczarki niemieckie, rottweilery, czasem bernardyny. Jednak rodzice mówili, że nie mamy warunków, by trzymać w domu tak dużego psa – a w sumie to żadnego psa, bo przecież pies to obowiązek, zaś my nie mamy na to czasu.Genogram – graficzny schemat przekazów transgeneracyjnych w rodzinie, podobny do drzewa genealogicznego.Ilustruje związki i relacje między krewnymi oraz ważne daty z życia członków rodziny. Informuje też o wizji życia rodzinnego jakie dana osoba otrzymała od swojej rodziny, wskazując prawdopodobne przyczyny jej aktualnej sytuacji życiowej.Właściwy opis sytuacji – przedstawienie w czasie teraźniejszym wydarzenia głównego i okoliczności, które mu towarzyszą. Zakończenie, które nie należy już do właściwego opisu sytuacji, ponieważ mówi o tym, co dzieje się tuż po wydarzeniu.Rodzina, składająca się z 4 osób mieszka we własnym domu jednorodzinnym, który skończyli budować rok temu.

Warunki mieszkaniowe są znakomite.

W skład domu wchodzi 6 pokoi, kuchnia, 3 łazienki, biuro oraz piwnica. Każdy pokój jest w pełni wyposażony. Diagnoza sytuacji rodzinnej według hierarchii potrzeb Abrahama Maslowa.Przykładem tego są efekty jakie zaczyna przynosić praca z moim uczniem. Jest on coraz bardziej otwarty i spontaniczny. Już tak często nie zniechęca się do działalności szkolnej. Coraz częściej cechuje go wytrwałość, rozumienie zaistniałych sytuacji społecznych, wyciszenie emocjonalne.Asystent rodziny przez pewien czas wspiera rodzinę, aby w przyszłości samodzielnie potrafiła pokonywać trudności życiowe, zwłaszcza dotyczące opieki i wychowania dzieci. Asystent rodziny pomaga zrealizować to, co rodzina chce oraz co inne służby społeczne wymagają od rodziny. Pomaga tylko w tym, co możliwe jest do osiągnięcia.prawa, dostosowanych do sytuacji osoby(E. Kantowicz, 2001, s. 71-73). Podstawowe zasady, którymi powinien kierować się pracownik socjalny podczas przeprowadzania wywiadu środowiskowegoPrzykład opisu sytuacji rodziny w relacji współpracy – rodzina sama zgłosiła się po pomoc asystenta. Opis sytuacji rodziny Nr 15/09/2015 DANE CZŁONKÓW RODZINY (imię i nazwisko) Katarzyna i Ludwik Kowalscy z córką Sarą (12.05.1999) i synem Tomkiem (1.09.2005). (adres) ul.Brak wsparcia ze strony rodziny i partnera a trudna sytuacja materialna Mam syna (7 lat), od 4 lat nie żyję z jego ojcem, wpadł w alkoholizm, narkotyki,nie płaci alimentów.

dowiedziałam się że ma 2 dzieci z dwoma innymi kobietami, to mnie przerasta.Diagnozy – oceny sytuacji zwi.

W sytuacji wyst ąpienia w rodzinie co najmniej dwóch problemów mo żemy stwierdzi ć, że mamy do czynienia z tak zwanymi rodzinami wieloproblemowymi.Przykłady Przed tobą opis sytuacji pt. Powrót z wycieczki. Jego autor zajął się dokładnie jedną sytuacją: autokar podjeżdża, pasażerowie wysiadają, witają się z oczekującymi ich bliskimi i rozchodzą się. Nie ma tu mowy o programie wycieczki ani o tym, co się na niej zdarzyło, bo to byłoby już opowiadanie.Ekwifinalizm oznacza, że te same skutki mogą być wywołane przez różne przyczyny, czyli wydarzenie, jakim jest choroba dziecka, nie pociąga za sobą takich samych zmian u wszystkich rodzin, ponieważ to nie warunki początkowe (choroba dziecka), ale struktura systemu rodzinnego i natura procesu zmian wpływa na funkcjonowanie rodziny.Opis i analiza przypadku: Trudności wychowawcze dziecka nadpobudliwego psychoruchowo. Po wizycie u psychologa i pedagoga stwierdzono u Dominika zachwiane poczucie bezpieczeństwa związane z trudną sytuacją rodzinną chłopca (rodzina rozbita, wielokrotne przeprowadzki, brak ujednoliconego .Jakie zmiany zaszły w sytuacji rodziny? /w odniesieniu do celów zakładanych w planie pracy z rodziną/ Cel A .Ocena sytuacji rodziny sporządzana powinna być nie rzadziej niż raz na 6 miesięcy, napisana w formie sprawozdania. W sprawozdaniu tym powinny być: dane rodziny, dane asystenta, okres współpracy rodziny z asystentem (data), działania (rodziny, z rodziną i na jej rzecz), które zostały .NIK pozytywnie ocenia działania asystentów rodziny: ich praca przyczyniła się do zmniejszenia liczby dzieci przekazanych do domów dziecka i rodzin zastępczych. Zmalała też liczba rodzin, które nie radziły sobie z opieką i wychowaniem. W ocenie NIK konieczna jest jednak poprawa organizacji pracy i opłacania asystentów, bo brak płynnego finansowania powoduje nawet kilkumiesięczne .Narzędzie nr 9. Formularz – opis sytuacji rodziny. Opis sytuacji rodziny Nr … RODZINA ( imię i nazwisko) ( adres) ASYSTENT RODZINY ( imię i nazwisko) (telefon kontaktowy) Data sporządzenia: 1.Obraz aktualnej sytuacji z perspektywy członków rodziny (trudności, mocne strony oczekiwania, potrzeby, cele rodziny): 3.Porada prawna na temat opis sytuacji materialnej wzor. Nie szukaj dłużej informacji na temat opis sytuacji materialnej wzor, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo.

Ocena sytuacji rodziny wzór

o pomocy społecznej Dz. U. Nr 64, poz. 593, z późn.. Oświadczenie opiekuna prawnego.. o pomocy społecznejDokumenty: Zgoda na współprace, plan pracy z rodziną, okresowa ocena sytuacji rodziny, notatki z konsultacji z rodziną i pracownikami służ, miesięczny harmonogram pracy, ewentualne pisma dotyczące rodziny i tyle.6.. zm.) CZĘŚĆ I USTALENIA KONTRAKTU SOCJALNEGO I.. Do asystenta należeć będzie wnikliwsza ocena sytuacji, uwzględniająca zasoby rodziny, a więc∗za zgodą rodziny i przy jej aktywnym udziale na każdym etapie metodycznego działania: od oceny wstępnej, przez układanie planu pracy i jego realizację po ocenę końcową, ∗w miejscu zamieszkania rodziny, także w przypadku czasowego umieszczenia dziecka poza rodziną lub w miejscu wskazanym przez rodzinę Założenia ogólnezakresie rozwiązywania trudnej sytuacji życiowej (art. 108 ustawy z dnia 12 marca 2004r.. ARKUSZ DIAGNOZY/OCENY SYTUACJI RODZINY Dane rodziny współpracującej z asystentem rodziny Nazwisko i imię: ……………………………………………………………………….. Wnioski pracownika socjalnego” lub analogicznie w pkt III cz. IV wywiadu środowiskowego (aktualizacji).. Kluczowe problemy ustalone w trakcie diagnozy – oceny sytuacji i uzasadnienie diagnozyPierwszym etapem pracy pracownika socjalnego po zetknięciu się z nową osobą lub rodziną ubiegającą się o przyznanie pomocy społecznej jest dokonanie oceny sytuacji życiowej (diagnoza)..

Ocena sytuacji dziecka.

Wzór oceny sytuacji dziecka stanowi załącznik do Procedury oceniania sytuacji dzieci umieszczonych w rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka – Załącznik Nr 3 2.. Koszt szkolenia : 360,00 złotych / osoba W przypadku uczestniczenia kilku osób z danego ośrodka koszt szkolenia drugiej osoby wynosi 280,00 złotych, każdej kolejnej 250,00 złotych.. Pismo o braku podjętych działań w rodzinie zastępczej.. Towarzyszenie emocjonalne Informator Ministerstwa, Plan pracy z rodziną Formularz: indywidulany katalog możliwego wsparcia Upoważnienie Realizacja utworzonego katalogu możliwego wsparcia; Tow. emocj.aktywnego słuchania.. W tym celu wykorzystuje on swoje podstawowe narzędzie pracy – rodzinny wywiad środowiskowy.WZÓR Wniosek o wgląd w sytuację dziecka Miejscowość, Data Do Sądu Rejonowego w……………….. Wydział Rodzinny i Nieletnich Imię i Nazwisko osoby zgłaszającej adres zameldowania/pobytu lub nazwa instytucji zgłaszającej adres i pieczęć instytucji WNIOSEK O WGLĄD W SYTUACJĘ DZIECKA Przykład: Wnoszę o:unikanie porównania z własną osobą, racjonalna i obiektywna ocena sytuacji problemu).. W skład zespołu mogą .Asystent rodziny wielokrotnie ocenia sytuację rodziny, oraz efekty osiągane w pracy z podopiecznymi..

(pełnego) “Ocena sytuacji rodziny.

Ocena zawiera uzasadnienie.. Pobierz druk.. * W sytuacji potrzeby kontynuacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej – przez kolejny okres czasu – do części A dołącza się kolejne części B Wypełnia tylko dyrektor *** Po dokonaniu oceny efektywności pomocy udzielanej uczniowi, w przypadku kiedy ta sama lub inna forma pomocy jest zalecana na kolejny okres czasu, zespół ponownie .sytuacji rodziny i środowiska rodzinnego oraz przyczyn kryzysu w rodzinie, wzmocnienie roli i funkcji rodziny, przeciwdziałanie jej marginalizacji .. jedynie około 25% rodzin, które w ocenie OPS kwalifikowały się do udzielenia im wsparcia przez asystentów.. Cele, które ma osiągnąć osoba/rodzina, umożliwiające przezwyciężenie trudnej sytuacji życiowej Po uzyskaniu wspólnego stanowiska co do oceny sytuacji, zgodnie z punktem II-4 klient oraz pracownik socjalny przystępuje do ustalania celów.Asystent rodziny dokonuje okresowej oceny sytuacji rodziny, nie rzadziej niż co pół roku, która przedstawia Kierownikowi Ośrodka ( wzór zał.. Opinia o zasadności dalszego pobytu dziecka w pieczy zastępczej..

Ocena rodziny zastępczej.

Przyczynę zakończenia klasyfikujemy wg rubryk w sprawozdaniach półrocznych: – osiągnięcie celu – zaprzestanie współpracy przez rodzinę – brak efektów współpracy – zmiana metod pracy Piszemy wniosek o zakończenie współpracy z w/w powodów.. Ocenę sporządza się na arkuszu okresowej oceny pracownika socjalnego, którego wzór stanowi Załącznik nr 3.. 6 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. Nr 64, poz. 593, Nr 99, poz. 1001 i Nr 273, poz. 2703 oraz z 2005 r. Nr 64, poz. 565) zarządza się, co następuje: § 1. wzór oświadczenia o stanie majątkowym.Karta podjętych działań.. Kategoria: Druki, formularze.. do pogorszenia sytuacji finansowej wnioskodawcy i jego rodziny.roku niżej wymienione dochody: Przed wypełnieniem przeczytać pouczenie.Uczestnicy są proszeni o przywiezienie jednego wzorcowo wypełnionego planu pomocy dziecku, lub oceny okresowej rodziny, lub oceny sytuacji dziecka, w celu omówienia go w ramach superwizji..

6 lipca 2016 Dokumenty asystent rodziny.

13 Ustawy z dnia 12 marca 2004 .. Regulacja wprowadzona w § 4 nowego rozporządzenia – pomimo tego że wydawałaby się niepozornie różniąca się od dotychczasowej – znacząco, w naszej ocenie, wpływa na treść nowych wywiadów.rodziną, •dokonanie okresowej oceny sytuacji rodziny, nie rzadziej co pół roku i przekazywanie tej oceny kierownikowi ośrodka pomocy społecznej, •monitorowanie funkcjonowania rodziny po zakończeniu pracy z rodziną, •sporządzanie na wniosek sądu, opinii o rodzinie i jej członkach,U nas piszemy okresowa ocene sytuacji rodziny podsumowujac osiągnięte cele lub ich brak.. Wniosek o koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej.. PDF (55.65 KB) Liczba pobrań:2850.zastępczej.. Ocena okresowa jest: pozytywna lub negatywna.. z dnia 19 kwietnia 2005 r. Na podstawie art. 107 ust.. Sprawozdanie z objęcia pomocą rodziny zastępczej.. Wstępnej oceny sytuacji dokonuje pracownik socjalny przeprowadzający wywiad.. Równocześnie odnotowano zmniejszenie się liczby takich rodzin o 17%,modelowych wzorów narzędzi: dokumentacji pracy asystenta rodziny, planu pracy z rodziną, oceny okresowej rodziny, wzorów pism.. Ocena sytuacji jest wypadkową wiedzy pracownika i wy-obrażeń rodziny.. Po zatwierdzeniu kryteriów oceny Dyrektor niezwłocznie zapoznaje ocenianego pracownika z zatwierdzonymi kryteriami oceny.. 8) Współpraca pomiędzy asystentem rodziny a pracownikiem socjalnym trwa przez cały okres pracy z rodziną i zakłada stała wymianę niezbędnych informacji.Ocena z wykorzystaniem narzędzia Diagnoza – ocena sytuacji umożliwi pracownikowi socjalnemu i klientowi odniesienie się do wszystkich przyczyn trudnej sytuacji życiowej klienta, podsumowanie rozpoznanych uprawnień i zasobów klienta oraz możliwości ich wykorzystania, a także jego ograniczeń i barier oraz ustalenie hierarchii ważności problemów, które klient chce rozwiązać, a także ustalenie obszaru (zakresu) obecnej pracy nad pokonaniem trudności i rozwiązaniem .ZARZĄDZENIE NR 9 Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Widuchowej z dnia 30 czerwca 2021 r. w sprawie: wprowadzenia Regulaminu okresowej oceny pracy pracowników socjalnych w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Widuchowej Na podstawie: art. 119, Art. 121b ust.. Uczestnicy szkolenia otrzymają komplet materiałów składający się z: wydruku prezentacji szkoleniowych,Rodzinny wywiad środowiskowy.. Data dodania: 6 lipca 2016.. Strony kontraktu socjalnego 1.. 2.9 W przypadku, gdy analiza sytuacji rodziny nie wykazała problemu/ów (np. sygnał był nieuzasadniony), pracownik socjalny dokumentuje ten fakt w treści rodzinnego wywiaduWZÓR nr 2 OŚWIADCZENIE O SYTUACJI FINANSOWEJ, RODZINNEJ I. wypełnienia Oświadczenia o sytuacji materialnej Rodziny ucznia w 2012 r.Wzór oświadczenia o stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źródłach.. Nienarzucanie rodzinie swojego zdania ani gotowych rozwiązań (to rodzina jest ekspertem w swoich sprawach, a nie pracownik, to rodzina wie najlepiej czego jej potrzeba).Diagnozy – oceny sytuacji zwi ązanej z problemem osoby/ rodziny, dokonuje si ę w oparciu o wykorzystane techniki i narz ędzia zbierania, opisu i analizy danych /prosz ę zaznaczy ć narz ędzia, którymi posłu żono si ę do tej pory w zakresie opisu i analizy sytuacji osoby / rodziny/Mpips.. Ocena sytuacji dziecka.. Ocena sytuacji dziecka umieszczonego w rodzinie zastępczej oraz rodzinnym domu dzieckaoceny sytuacji rodziny..

키워드에 대한 정보 opis sytuacji rodziny przykład

다음은 Bing에서 opis sytuacji rodziny przykład 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  결혼식 넥타이 매는법 | 정말 쉽고 예쁘게 넥타이 매는법 01 / 하프 윈저노트 / How To Tie A Tie 201 개의 가장 정확한 답변
See also  어묵 탕 맛있게 만드는 법 | 어묵탕 오뎅탕 대박 레시피! 깜작 놀랄 수밖에 없는 맛[맛연사]안만들면 후회~ 19268 투표 이 답변

See also  팟 타이 소스 추천 | 집에서 팟타이 도전! 간장, 식초, 액젓으로 간단하게~ 101 개의 가장 정확한 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Opis sytuacji

  • język polski
  • pisanie
  • formy wypowiedzi
  • opis sytuacji

Opis #sytuacji


YouTube에서 opis sytuacji rodziny przykład 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Opis sytuacji | opis sytuacji rodziny przykład, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment