Origen Praca Dla Niepełnosprawnych | Mity O Pracy Dla Osób \”Niepełnosprawnych\” | Majka Lipiak | Tedxkatowicesalon 131 개의 자세한 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “origen praca dla niepełnosprawnych – Mity o pracy dla osób \”niepełnosprawnych\” | Majka Lipiak | TEDxKatowiceSalon“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 TEDx Talks 이(가) 작성한 기사에는 조회수 10,177회 및 좋아요 216개 개의 좋아요가 있습니다.

origen praca dla niepełnosprawnych 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Mity o pracy dla osób \”niepełnosprawnych\” | Majka Lipiak | TEDxKatowiceSalon – origen praca dla niepełnosprawnych 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Diagnoza “Jesteś niepełnosprawny” oznacza dziś zwykle wyrok: “Nie ma dla ciebie pracy”. Temat zatrudnienia w debacie o niepełnosprawności odgrywa raczej drugoplanową rolę, a tymczasem mało co buduje naszą tożsamość i włącza nas do społeczeństwa równie mocno, jak praca. Przedsiębiorczyni i innowatorka społeczna, Prezeska Zarządu w Leżę i Pracuję, pierwszej agencji marketingowej, która powstała po to, by dać pracę osobom z niepełnosprawnością ruchową. Używa marketingu do zmiany kawałka świata na lepsze. This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at https://www.ted.com/tedx

origen praca dla niepełnosprawnych 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Opinie Origen Sp. z o.o. Warszawa – GoWork.pl

Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Origen Sp. z o.o. o … Czy praca w Origen skierowana jest tylko do osób niepełnosprawnych?

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: www.gowork.pl

Date Published: 10/2/2021

View: 1516

Zdalny pracownik korzyścią dla firmy – Fundacja Integralia

W ORIGEN zatrudniamy pracowników w większości w formie zdalnej. U niektórych pracodawców praca zdalna jest nagrodą za dobrze wykonywaną …

+ 여기에 보기

Source: www.integralia.pl

Date Published: 7/13/2022

View: 7744

Oferty pracy : z Orzeczeniem Niepełnosprawności w woj …

ORIGEN Sp. z o.o. Sp.K. (nr wpisu do rejestru Agencji Zatrudnienia: 15604) dla swoich Klientów poszukuje osób do pracy na stanowisku: Analityk internetowy …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: www.careerjet.pl

Date Published: 5/12/2021

View: 773

Zatrudnij niepełnosprawnych – Rekrutacja Pracowników

Usługi takie świadczą na wysokim poziomie firmy, takie jak: Ogólnopolskie Biuro Pracy Osób Niepełnosprawnych (Warszawa i cały kraj), Origen sp. z o.o. …

See also  Pdc Industrial Center Panattoni | Take A Virtual Tour Of Our Eco Warehouse 🌿 Panattoni 116 개의 정답

+ 여기에 더 보기

Source: bponetwork.pl

Date Published: 2/4/2022

View: 7694

주제와 관련된 이미지 origen praca dla niepełnosprawnych

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Mity o pracy dla osób \”niepełnosprawnych\” | Majka Lipiak | TEDxKatowiceSalon. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Mity o pracy dla osób \
Mity o pracy dla osób \”niepełnosprawnych\” | Majka Lipiak | TEDxKatowiceSalon

주제에 대한 기사 평가 origen praca dla niepełnosprawnych

  • Author: TEDx Talks
  • Views: 조회수 10,177회
  • Likes: 좋아요 216개
  • Date Published: 2019. 7. 22.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=vyW7_Z2a7Ro

Zdalny pracownik korzyścią dla firmy

Porady dla pracodawców

Zdalny pracownik korzyścią dla firmy

Pracodawco, czy kiedyś rozważałeś zatrudnienie pracownika z niepełnosprawnością w formie zdalnej? W przypadku osób, które mają problemy z poruszaniem to nierzadko jedyna szansa na podjęcie pracy. A dla ciebie możliwość pozyskania kompetentnego pracownika, nawet jeśli nie dysponujesz dostosowanym biurem, czy sprzętem.

Zanim przejdziemy do wskazówek, jak się za to zabrać, wyjaśnimy pokrótce samo zagadnienie. Pracę zdalną od „standardowej” odróżnia miejsce jej wykonania. Nie jest nim biuro należące do przedsiębiorstwa, lecz inna dookreślona przestrzeń. W takim trybie pracy pracownik rozliczany jest za poszczególne zadania. Najczęściej kontakt z pracodawcą odbywa się drogą e-mailową, a uzupełniany jest przy pomocy znanych komunikatorów takich jak: Skype, Messenger, czy wewnętrzne komunikatory lub platformy firmowe. Praca zdalna inaczej nazywana jest również telepracą, czy e-pracą.

Jest to rozwiązanie pożądane przez pracowników na rynku. Według badań 80% Polaków chciałoby samemu decydować o czasie swojej pracy. Między innymi z tego powodu kolejni pracodawcy decydują się na wdrażanie takiej formy zatrudnienia w swoich przedsiębiorstwach – zwłaszcza w obecnej sytuacji – dobie tak zwanego „rynku pracownika”.

Plusy i minusy

Początki telepracy datuje się na lata siedemdziesiąte. Amerykę dotknął wówczas kryzys paliwowy i wielu pracowników nie było w stanie dotrzeć do biura. Pracowali w domu, a wyniki swojej pracy przekazywali firmie za pomocą kurierów. W Polsce zagadnienie to funkcjonuje prawnie od 10 lat, ale ma zastosowanie w zaledwie co trzeciej firmie.

Dlaczego? Ponieważ w dużym skrócie to, co nowe i mało popularne nie zachęca do zgłębienia tematu. A szkoda! Badania dowodzą, że telepraca niesie za sobą sporo korzyści dla obu stron. Wśród najważniejszych wymienia się:

– dla pracodawcy:

oszczędności finansowe – nawet o 30% (wynikają z braku konieczności tworzenia kolejnych biur w związku z rozrostem zespołu),

wzrost wydajności pracy – na poziomie 17% (elastyczność w realizowaniu obowiązków służbowych, brak czasu na dojazdy do pracy wpływa na efektywność),

brak konieczności przystosowania budynku do potrzeb osoby z niepełnosprawnością (osoba niepełnosprawna wykonuje ważną pracę zdalnie),

– dla pracownika:

niższy stres, który zapewnia znane, komfortowe środowisko (w przypadku osób z niepełnosprawnościami brak konieczności pokonywania barier architektonicznych),

możliwość łączenia obowiązków np. rodzicielskich,

oszczędność czasu i pieniędzy związanych z dojazdami do pracy.

Pisząc o korzyściach, należy wspomnieć także o trudnościach. Z całą pewnością wyzwaniem okazać się może budowanie relacji na odległość, ewentualne problemy techniczne, które mogą zaważyć na płynnej komunikacji itd. Pamiętajmy jednak, że wszystkie wyzwania można pokonać przy odrobinie chęci i zaangażowania. Być może bezpiecznie byłoby wdrożyć rozwiązanie w mniejszej skali, zatrudniając na początek osoby z niepełnosprawnością?

Co na ten temat mówi prawo?

Od strony prawnej wątek telepracy porusza art. 675 kodeksu pracy. W kontekście osób z niepełnosprawnościami uzupełnia go art. 4 ust. 5 ustawy o rehabilitacji. Co ważnego dla pracodawcy wynika z tych przepisów? Poniżej 5 kluczowych kwestii:

Po pierwsze, ważny jest regulamin. Powinien zawierać m.in. sposoby kontaktowania się z pracodawcą. Należy określić go w porozumieniu z zakładową organizacją związkową lub z pracownikami oddelegowanymi – wyłonionymi na zasadach funkcjonujących w danej instytucji.

Po drugie – umowa na temat zasad współpracy. Poza tym, co zawiera klasyczna umowa, dokument powinien dookreślać warunki wykonywania pracy, rodzaj kontroli i sposób dostarczania wyników. Powinien uwzględniać również informacje o przekazanym sprzęcie. Taką umowę można nawiązać także w trakcie zatrudnienia danego pracownika. Proces odbywa się na wniosek jednej ze stron – pracodawcy lub pracownika, jednak tylko i wyłącznie na mocy obopólnej zgody.

Kolejny, trzeci aspekt to wspomniany sprzęt. Na pracodawcy ciąży bowiem obowiązek zapewnienia wyposażenia odpowiedniego do wykonywania pracy zdalnej. Zgodnie z ustawą o rehabilitacji pracodawca może ubiegać się dofinansowanie stanowiska pracy ze środków PFRON, m.in. na zakup sprzętu komputerowego. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są w urzędach pracy. Dopuszcza się możliwość, aby na mocy porozumienia obu stron pracownik pracował na własnym komputerze, czy korzystał z prywatnego telefonu. Przy takim rozwiązaniu pracodawca zobowiązuje się wypłacić z tego tytułu odpowiedni ekwiwalent.

Warto przypomnieć, że w odniesieniu do osób z niepełnosprawnościami przy zdalnej formie zatrudnienia, pracodawcy przysługuje również dofinansowanie składek ZUS i wynagrodzenia niepełnosprawnego (o tym pisaliśmy w krótkim artykule pod linkiem).

I ostatnia ważna informacja — jeśli pracownik podpisujący umowę o telepracę jest osobą niepełnosprawną, pracodawca musi pamiętać o ograniczeniach dotyczących treści takiego stosunku pracy. Wynikają one z ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, uwzględnić należy na przykład siedmiogodzinny czas pracy, czy prawo do dodatkowych 10 dni urlopu wypoczynkowego.

Zatrudnienie niepełnosprawnego w formie telepracy

Pokutuje przekonanie, że telepracę powierza się osobom mniej wykształconym, że polega ona głównie na bezmyślnym wklepywaniu danych. Justyna Cuże – HR Manager firmy ORIGEN, poszukującej telepracowników dla licznych firm — zupełnie się z tym nie zgadza:

„Na wszystkie nasze stanowiska pracy jest dwustopniowy, a czasami nawet trzystopniowy proces rekrutacji, co też często zaskakuje kandydatów. W pierwszym etapie rekrutacji weryfikujemy informacje zawarte w CV oraz wstępnie przedstawiamy warunki zatrudnienia. Jeśli kandydat przejdzie pozytywnie pierwszy etap rekrutacji, podczas drugiego etapu badamy umiejętności i doświadczenie, często poprzez zadania praktyczne przygotowane we współpracy z pracodawcą, by wybrać najlepszych kandydatów do pracy. Trzeci etap to już rozmowa z bezpośrednimi przełożonymi. Dobrze skrojone stanowisko pracy wpływa na większą efektywność i wyższy poziom zaangażowania pracownika. Myślę, że dla każdego pracodawcy te dwa elementy są bardzo istotne. Efektywny i zaangażowany pracownik godzący życie zawodowe z osobistym to pracownik dobrze wykonujący swoją pracę. W ORIGEN zatrudniamy pracowników w większości w formie zdalnej. U niektórych pracodawców praca zdalna jest nagrodą za dobrze wykonywaną pracę. U nas jest standardem”.

Pani Justyna zachęca do kontaktu (dane firmy pod artykułem) i zapewnia, że może służyć realną pomocą tym, którzy sami nie mają odwagi zmierzyć się z tą formą oferowanej pracy:

„Zdarza się, że pracodawca, który jest otwarty i poszukuje tego typu pracowników nie ma realnych możliwości wygospodarowania odpowiednio przystosowanych stanowisk pracy albo zupełnie nie ma doświadczenia w tym zakresie. W takim przypadku proponujemy alternatywne rozwiązanie, jakim jest praca zdalna. Dzięki niemu pracodawca ma możliwość nabrania pozytywnych doświadczeń we współpracy z pracownikami z niepełnosprawnością. W dalszej perspektywie może to owocować decyzją o zwiększeniu zatrudnienia osób z niepełnosprawnością zarówno na stanowiskach zdalnych, jak i stacjonarnie w firmie. We współpracy z naszymi klientami tworzymy realne i atrakcyjne stanowiska pracy zdalnej tak, aby obie strony były usatysfakcjonowane. Naszymi klientami są marki powszechnie rozpoznawalne na rynku z branży AGD, RTV, dziecięcej, samochodowej itd.”

Do najczęściej powierzanych osobom z niepełnosprawnością prac należą: tworzenie baz danych i ich przetwarzanie, programowanie, tłumaczenie dokumentów i innych tekstów, tworzenie i zarządzanie stronami internetowymi, działalność edytorsko-redakcyjna i komputerowy skład tekstu, działalność marketingowa, zbieranie informacji na określony temat, przeprowadzanie badań ankietowych, projektowanie wspomagane komputerowo, redagowanie portali internetowych, badania telefoniczne rynku, praca nad bazami danych.

Wszystkich tych, którzy chcieliby przekonać się na własnej skórze, w czym i jak telepraca mogłaby usprawnić działanie firmy, serdecznie polecamy kontakt ze sprawdzoną przez nas i wspominaną powyżej agencją pracy zdalnej ORIGEN.

ORIGEN Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Korbońskiego 12

30-443 Kraków

Dział Rekrutacji:

Telefon: 536 773 589

e-mail: [email protected]

www.origen.com.pl

Oferty pracy : z Orzeczeniem Niepełnosprawności w woj. wielkopolskim

Zapisz

Probet

Śrem, wielkopolskie

2 400-2 700 PLN miesięcznie

Zatrudnimy Pana/Panią do sprzątania magazynu i części biurowych na magazynie w Rokitnie z darmowym dowozem ze Śremu. Do zadań należy : zamiatanie hal *odkurzanie i mycie re…

proces rekrutacji osób niepełnosprawnych

Orzeczenie niepełnosprawności nie dyskwalifikuje danej osoby jako potencjalnego pracownika, pod warunkiem, że uzyska ona zgodę na wykonywanie pracy. Również orzeczenie o niezdolności do pracy nie przekreśla szansy na rozwój zawodowy.

Osoba niepełnosprawna, całkowicie lub częściowo niezdolna do pracy może zostać zatrudniona, ale potrzebuje miejsca, w które będzie odpowiadać jej psychofizycznym potrzebom i ograniczeniom. Miejsce pracy ma być odpowiednie dla osoby z niepełnosprawnością.

Praca w domu spełnia zawsze te warunki – jest ona prowadzona w najbardziej przyjaznym środowisku dla funkcjonowania osoby z niepełnosprawnością. Praca zdalna czyli telepraca jest jedną z form zatrudniania uznawaną i regulowaną przez kodeks pracy od 2007 roku.

키워드에 대한 정보 origen praca dla niepełnosprawnych

다음은 Bing에서 origen praca dla niepełnosprawnych 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  일상 의 관계 다시 보기 | 성격 급한 여중사가 말년병장이랑 불침범을 서고 싶다고 얘기하자....[영화리뷰 결말포함] 8237 좋은 평가 이 답변
See also  여자 연예인 유출 | 연예인들이 빛의 속도로 삭제한 사진들 모음 215 개의 베스트 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Mity o pracy dla osób \”niepełnosprawnych\” | Majka Lipiak | TEDxKatowiceSalon

  • TEDxTalks
  • Polish
  • Business
  • Choice
  • Disability
  • Discrimination
  • Social Change
  • Social Entrepreneurship
  • Work

Mity #o #pracy #dla #osób #\”niepełnosprawnych\” #| #Majka #Lipiak #| #TEDxKatowiceSalon


YouTube에서 origen praca dla niepełnosprawnych 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Mity o pracy dla osób \”niepełnosprawnych\” | Majka Lipiak | TEDxKatowiceSalon | origen praca dla niepełnosprawnych, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment