Podanie O Zwiększenie Etatu Pdf | Hướng Dẫn Cách Viết Vẽ Đánh Dấu Hoặc Trích Xuất Văn Bản Từ Tệp Pdf Bằng Pdf Annotator 인기 답변 업데이트

당신은 주제를 찾고 있습니까 “podanie o zwiększenie etatu pdf – Hướng dẫn cách viết vẽ đánh dấu hoặc trích xuất văn bản từ tệp PDF bằng PDF Annotator“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 VniTeach – Giáo viên 4.0 이(가) 작성한 기사에는 조회수 1,320회 및 좋아요 14개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

podanie o zwiększenie etatu pdf 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Hướng dẫn cách viết vẽ đánh dấu hoặc trích xuất văn bản từ tệp PDF bằng PDF Annotator – podanie o zwiększenie etatu pdf 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Hướng dẫn cách viết vẽ đánh dấu hoặc trích xuất văn bản từ tệp PDF bằng PDF Annotator
#annotator #tệp_pdf #tep_pdf #viết_chữ_pdf #viet_chu_pdf #vniteach
PDF Annotator cho phép người sử dụng thực hiện các thao tác chỉnh sửa cơ bản trên tệp tin PDF của mình như: thêm ghi chú, sửa chữ ký, bôi sáng, chèn hình ảnh hay văn bản,… Từ những công cụ hữu ích này bạn hoàn toàn có thể sửa đổi file PDF theo ý muốn để đáp ứng các công việc khác nhau.
Bạn tải phần mềm tại đường dẫn sau (mật khẩu giải nén: vniteach): https://drive.google.com/file/d/1PZ2w5IN9Mf49e7uSYRYre00bFORsJll_/view?usp=sharing
————– THAM GIA HỘI VIÊN ĐỂ NHẬN ĐẶC QUYỀN ————-
Tham gia làm HỘI VIÊN của kênh này để được HƯỞNG ĐẶC QUYỀN dành riêng cho hội viên như:
1. Được quyền xem các video khóa học lập trình Python, C, C++, lập trình game, ứng dụng, thiết kế trò chơi dạy học.
2. Được tải các phần mềm, slide bài giảng, tiện ích máy tính, tài liệu học tập hữu ích
Đăng ký thành Hội viên tại đường dẫn sau: https://www.youtube.com/channel/UCtRi8NBy706cy23nfW02Glg/join
—————————————————————————————————–
Tham gia Group Giáo viên 4.0 để trao đổi, chia sẻ những ứng dụng của CNTT trong dạy và học nhé: https://www.facebook.com/groups/vniteach
Hãy truy cập địa chỉ để xem các video hướng dẫn về Thủ thuật website, phần mềm: https://www.youtube.com/playlist?list=PLCRwo0vi_AsSg2xY0DEW98q7DQM2g2bTi
Để động viên đội ngũ cộng tác viên làm việc tại VniTeach, bạn hãy bấm Đăng ký để nhận những video mới và thú vị nhất nhé!
Ủng hộ cho VniTeach để phát triển kênh:
Chủ tài khoản: NGUYỄN TIẾN DUY
MB Bank: 9999.3456.77777
Momo: 0972.215.079
PAYPAL: https://www.paypal.me/vniteach
—————————————————————————
★ Channel: https://www.youtube.com/vniteach
★ Like Fanpage: http://facebook.com/vniteach
★ Twitter: https://twitter.com/vniteach
► Facebook: https://facebook.com/tienduy.vnp
—————————————————————————
VniTeach
© Bản quyền thuộc về VniTeach.
© Copyright by VniTeach Channel | Do not Reup

podanie o zwiększenie etatu pdf 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Podanie o zwiększenie etatu – wzór z omówieniem

1 Podanie o zwiększenie etatu – podstawa prawna + interpretacja; 2 Jak udokumentować zwiększenie wymiaru czasu pracy pracownika? 3 Podanie o …

+ 여기를 클릭

Source: poradniki.net

Date Published: 12/25/2021

View: 9116

Podanie o zwiększenie etatu wzór – POBIERZ!

Jak napisać podanie o zwiększenie wymiaru etatu? pracownik, któremu zwiększono wymiar czasu pracy bez zmiany umowy, ma prawo sporządzić …

+ 여기에 보기

Source: odkryjprawo.pl

Date Published: 11/20/2021

View: 3616

Podanie o podwyżkę – wzór pisma z omówieniem

Pobierz darmowy wzór podania o podwyżkę w formacie PDF I DOCX! … się w ciągu kilku lat pracy w firmie;; zwiększenie zakresu obowiązków.

+ 여기에 표시

Source: poradnikprzedsiebiorcy.pl

Date Published: 4/12/2022

View: 534

Podanie o pracę: wzór PDF do wypełnienia za darmo + porady

Pobierz wzór PDF podania o pracę do wypełnienia za darmo. … W ten sposób zwiększysz szansę na to, że rekruter je otworzy.

+ 여기에 표시

Source: www.livecareer.pl

Date Published: 6/17/2021

View: 1960

Wniosek o obniżenie wymiaru etatu – wzór – INFOR-kadry

Pracownik może wnioskować o zmianę obowiązującego go wymiaru czasu pracy, wnosząc o zwiększenie wymiaru etatu bądź jego obniżenie.

+ 여기를 클릭

Source: kadry.infor.pl

Date Published: 3/26/2021

View: 6544

주제와 관련된 이미지 podanie o zwiększenie etatu pdf

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Hướng dẫn cách viết vẽ đánh dấu hoặc trích xuất văn bản từ tệp PDF bằng PDF Annotator. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Hướng dẫn cách viết vẽ đánh dấu hoặc trích xuất văn bản từ tệp PDF bằng PDF Annotator
Hướng dẫn cách viết vẽ đánh dấu hoặc trích xuất văn bản từ tệp PDF bằng PDF Annotator

주제에 대한 기사 평가 podanie o zwiększenie etatu pdf

  • Author: VniTeach – Giáo viên 4.0
  • Views: 조회수 1,320회
  • Likes: 좋아요 14개
  • Date Published: 2021. 8. 4.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=4xS4lH-0r2g

Jak zwiększyć pracownikowi wymiar etatu?

Wymiar czasu pracy może być zmieniony w sytuacji, gdy zachodzi zmiana wymiaru etatu. Na przykład, gdy pracownik z pół etatu przechodzi na cały lub na odwrót. Jeśli dochodzi do zmniejszenia wymiaru etatu, to trzeba podpisać aneks do umowy jako porozumienie stron albo wręczyć pracownikowi wypowiedzenie zmieniające.

Jak napisać podanie o zmianę etatu?

Wzór wniosku
  1. imię i nazwisko pracownika;
  2. imię i nazwisko dziecka, na które mógłby być udzielony urlop wychowawczy;
  3. wskazanie okresu, przez który pracownik zamierza wykonywać pracę w obniżonym wymiarze czasu pracy;
  4. wskazanie wymiaru czasu pracy, w którym pracownik zamierza wykonywać pracę.

Jak uzasadnić zmniejszenie etatu?

Pracodawca co do zasady może obniżyć wymiar etatu na dwa sposoby – albo w drodze porozumienia zmieniającego, albo wypowiadając dotychczasowe warunki umowy. Porozumienie zmieniające jest – jak sama nazwa wskazuje – wynikiem zgody obu stron na nowe warunki umowy.

Jak zredukowac etat?

Obniżenie wymiaru czasu pracy to po prostu formalna zmiana w umowie, z którą zazwyczaj, choć nie zawsze, jest związane zmniejszenie wynagrodzenia. Zmniejszenia etatu dokonuje się za pomocą aneksu do umowy i następuje ono na mocy porozumienia stron albo w trybie tak zwanego wypowiedzenia zmieniającego.

Jak zmienić wymiar etatu?

Zmniejszenie wymiaru etatu a treść umowy o pracę

Zmniejszenia wymiaru etatu można dokonać aneksem do umowy na mocy porozumienia stron lub w trybie wypowiedzenia zmieniającego.

Czy można zmienić wymiar etatu?

Pracodawca, którego nie dotknęła trudna sytuacja ekonomiczna, np. związana z epidemią koronawirusa, nie ma prawa dokonać zmiany wymiaru etatu pracowników jednostronnie. Może to zrobić tylko poprzez porozumienie lub wypowiedzenie zmieniające.

Czy pracodawca może nie zgodzić się na zmniejszenie etatu?

Z powołanego wyżej przepisu wynika jednoznacznie, że pracodawca ma obowiązek uwzględnienia wniosku pracownika o obniżenie wymiaru pracy i nie przysługują mu w tym zakresie żadne uprawnienia noszące znamiona uznaniowości.

Czy pracodawca ma prawo odmówić zmniejszenia etatu?

Ten pierwszy wniosek – zgodnie z przepisami – pracodawca jest obowiązany uwzględnić. Nie może więc odmówić obniżenia wymiaru czasu pracy i nie może się sprzeciwić temu, w jakim wymiarze chce pracownik pracować.

Ile razy można składać wniosek o obniżenie wymiaru czasu pracy?

Oznacza to, że pracownik nie jest ograniczony liczbą składanych wniosków o zmniejszenie etatu, tak jak w przypadku urlopu wychowawczego. A zatem może składać nieograniczoną liczbę wniosków, a pracodawca jest zobowiązany uznać je wszystkie.

Czy można przejść z całego etatu na pół etatu?

Jeżeli więc przełożony spodziewa się komplikacji, może skorzystać z drugiego sposobu na obniżenie etatu – czyli wypowiedzenia zmieniającego. Jak sama nazwa wskazuje, operuje ono na rozwiązaniu dotychczas obowiązującej umowy i narzuceniu pracownikowi nowych warunków zatrudnienia.

Czy można zmienić wymiar etatu w połowie miesiąca?

Zmiana etatu w trakcie miesiąca (obniżenie lub podwyższenie) wymaga przeliczenia wymiaru czasu pracy i wynagrodzenia za pracę. Przepisy kodeksowe nie wskazują sposobu obliczenia wynagrodzenia w takiej sytuacji. W praktyce oddzielnie ustala się wynagrodzenie w okresie przed zmianą i po zmianie.

Czy na pół etatu można pracować 8 godzin?

Gdy w umowie niepełnoetatowca nie zostaną określone limity czasu pracy, pracownika będzie obowiązywała standardowa dobowa norma, czyli 8 godzin.

Kiedy pracownik może obniżyć swój wymiar czasu pracy?

Kiedy pracownik może obniżyć wymiar etatu zamiast korzystać z urlopu wychowawczego? Z obniżenia wymiaru etatu może skorzystać pracownik, dopóki jest uprawniony do wykorzystania urlopu wychowawczego, a więc do końca roku kalendarzowego, w którym dziecko kończy 6 lat.

Czy z pełnego etatu można przejść na 3 4?

Nieprzyjęcie zmiany na niepełny etat

Co do zmiany warunków zatrudnienia pracowników przebywających na L4 czy opiece – co do zasady nie jest to możliwe. Jednak tarcza antykryzysowa pozwala na to, jeśli dojdzie do porozumienia ze związkami zawodowymi albo przedstawicielem pracowników.

Na jaki okres można obniżyć wymiar czasu pracy?

Z pracy w obniżonym wymiarze pracownik może skorzystać przez okres nie dłuższy niż 35 miesięcy (lub 36 miesięcy – w przypadku pracownika samotnie wychowującego dziecko) i nie dłużej niż do zakończenia roku kalendarzowego, w którym dziecko kończy 6 rok życia.

Czy można zmienić wymiar etatu w połowie miesiąca?

Zmiana etatu w trakcie miesiąca (obniżenie lub podwyższenie) wymaga przeliczenia wymiaru czasu pracy i wynagrodzenia za pracę. Przepisy kodeksowe nie wskazują sposobu obliczenia wynagrodzenia w takiej sytuacji. W praktyce oddzielnie ustala się wynagrodzenie w okresie przed zmianą i po zmianie.

Czy pracodawca może nie zgodzić się na zmniejszenie etatu?

Z powołanego wyżej przepisu wynika jednoznacznie, że pracodawca ma obowiązek uwzględnienia wniosku pracownika o obniżenie wymiaru pracy i nie przysługują mu w tym zakresie żadne uprawnienia noszące znamiona uznaniowości.

Czy pracownik może wnioskować o zmniejszenie etatu?

Pracownik uprawniony do urlopu wychowawczego może złożyć pracodawcy pisemny wniosek o obniżenie wymiaru czasu pracy do wymiaru nie niższego niż połowa pełnego wymiaru czasu pracy w okresie, w którym mógłby korzystać z takiego urlopu.

Ile godzin się pracuje na 3 4 etatu?

Godziny do przepracowania na 3/4 etatu: w danym miesiącu liczba godzin pracy wynosi 168. Dla 3/4 etatu wymiar czasu pracy wyniesie więc 126 godzin (168 x ¾).

Podanie o zwiększenie etatu

Jesteś pracownikiem, któremu zwiększono wymiar czasu pracy bez zmiany umowy? Masz prawo do wystąpienia o podpisanie aneksu lub modyfikację istniejącej umowy. Przeczytaj podstawy prawne i dowiedz się jak skutecznie złożyć podanie o zwiększenie etatu. Pobierz darmowy wzór i przeczytaj omówienie.

Podanie o zwiększenie etatu – podstawa prawna + interpretacja

Tworzenie dokumentu takiego jak “podanie o zwiększenie etatu” nie należy do bardzo prostych czynności. Przede wszystkim Twój wniosek musi być bardzo dobrze uargumentowany. Pracodawca wykorzystujący pracownika do osiągania korzyści materialnych może stosować także różne gierki słowne i obietnice dbając jedynie o swoje dobro. Poniżej w dokładny sposób wyjaśniamy podstawy prawne określenia wymiaru pracy, uzyskiwania wynagrodzenia za pracę, pracę w godzinach nadliczbowych itd.

Pierwsza z nich, to §1 art. 29 Kodeksu Pracy, który brzmi:

Umowa o pracę określa strony umowy, rodzaj umowy, datę jej zawarcia oraz warunki pracy i płacy, w szczególności: 1) rodzaj pracy, 2) miejsce wykonywania pracy, 3) wynagrodzenie za pracę odpowiadające rodzajowi pracy, ze wskazaniem składników wynagrodzenia, 4) wymiar czasu pracy, 5) termin rozpoczęcia pracy.

Zgodnie z zawartą umową, pracownika i pracodawcę łączy stosunek pracy. Umowa o pracę dla swojej ważności musi zawierać szereg informacji, a jedną z najważniejszych jest określenie wymiaru czasu pracy, za który otrzymuje się ustalone wynagrodzenie.

Użyte pojęcie “wymiar czasu pracy” należy tutaj rozumieć jako określenie tego, czy pracownik będzie pracował w pełnym wymiarze czasu pracy, które przypada na dane stanowisko, czy ten wymiar będzie niepełny. W takim przypadku należy określić jego część.

Pamiętaj także, że wszelkie zmiany wymiaru czasu pracy należy dokumentować pisemnie.

Następna podstawa prawna, to §1 Art. 29(2) Kodeksu Pracy o brzmieniu:

§ 1. Zawarcie z pracownikiem umowy o pracę przewidującej zatrudnienie w niepełnym wymiarze czasu pracy nie może powodować ustalenia jego warunków pracy i płacy w sposób mniej korzystny w stosunku do pracowników wykonujących taką samą lub podobną pracę w pełnym wymiarze czasu pracy, z uwzględnieniem jednak proporcjonalności wynagrodzenia za pracę i innych świadczeń związanych z pracą, do wymiaru czasu pracy pracownika

Zawarcie z pracownikiem umowy, która przewiduje mniejszy wymiar pracy niż rzeczywisty, nie może powodować warunków pracy jak i płacy w sposób mniej korzystny niż osób wykonujących tą samą pracę lub podobną, na pełen etat. Wszelkie nieproporcjonalne zwiększenie obowiązków pracownika jest zakazane.

Niekiedy zatem dochodzi do sytuacji, w których co prawda otrzymujemy wynagrodzenie równe lub podobne w stosunku do swoich kolegów zatrudnionych na pełen etat, lecz prawo do urlopu, dodatki, premie, naliczanie stażu pracy do emerytury i odprowadzane składki (prawo do świadczeń z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych) są kształtowane w oparciu o niepełny wymiar pracy, a tym samym dużo mniej korzystne.

Trzecią podstawą prawną jest §5 Art. 151 Kodeksu pracy, o brzmieniu:

§ 5. Strony ustalają w umowie o pracę dopuszczalną liczbę godzin pracy ponad określony w umowie wymiar czasu pracy pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy, których przekroczenie uprawnia pracownika, oprócz normalnego wynagrodzenia, do dodatku do wynagrodzenia, o którym mowa w art. 151(1) § 1.

Zgodnie z powyższym artykułem, umowy osób zatrudnionych na niepełny wymiar czasu pracy muszą także zawierać informację o dopuszczalnych liczbach godzin ponad określony w umowie wymiar czasu pracy. Przekroczenie tej ilości uprawnia pracownika do uzyskania, oprócz standardowego wynagrodzenia, także dodatku.

Aż wreszcie dochodzimy do § 2 Art, 29(2) Kodeksu Pracy, o brzmieniu:

Pracodawca powinien, w miarę możliwości, uwzględnić wniosek pracownika dotyczący zmiany wymiaru czasu pracy określonego w umowie o pracę.

Pracodawca, który otrzymał podanie o zwiększenie etatu / wymiaru czasu pracy, ma obowiązek taki wniosek uwzględnić, jeśli przemawiają za tym poprawne powody.

Jak udokumentować zwiększenie wymiaru czasu pracy pracownika?

Zmiana wymiaru czasu pracy może nastąpić jedynie na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest wypowiedzenie zmieniające, czyli wypowiedzenie warunków pracy i płacy mających na celu zmianę warunków współpracy. Drugim sposobem jest zawarcie stosownego porozumienia stron, czyli sporządzenie i podpisanie aneksu do umowy o pracę. Obydwie formy muszą być sporządzone w formie pisemnej. Aneks po podpisaniu staje się integralną częścią umowy o pracę.

Podanie o zwiększenie etatu – pobierz wzór

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy edytowalne wzory omawianych pism. Wystarczy, że klikniesz na jeden z poniżej wyświetlonych wzorów, a zostaniesz przeniesiony do strony pobierania.

W tym przypadku znajdziesz:

Uwaga! Wzory w plikach .PDF możesz edytować nawet w przeglądarce, co znacznie przyśpieszy cały proces i nie wymaga używania dedykowanego oprogramowania. Jeśli po wydrukowaniu widoczne są suwaki wyboru, skorzystaj z programu Adobe Reader.

Podanie o zwiększenie etatu wzór

Jak napisać podanie o zwiększenie wymiaru etatu? pracownik, któremu zwiększono wymiar czasu pracy bez zmiany umowy, ma prawo sporządzić podanie o zwiększenie etatu. Dokument tego typu powinien być dobrze uargumentowany, gdyż pracodawca, który wykorzystuje w ten sposób pracownika, prawdopodobnie będzie starał się nadal osiągać większe korzyści materialne jego kosztem.

Warto wiedzieć, że wszelkie nieproporcjonalne zwiększenie obowiązków pracownika jest zakazane, a zawarcie umowy, która przewiduje mniejszy wymiar pracy niż rzeczywisty, nie powinno powodować warunków ani płacy mniej korzystnej niż osób, które wykonują tę samą pracę na pełen etat.

Nawet w przypadku, kiedy pracownik otrzymuje odpowiednie do czasu pracy wynagrodzenie, lecz jego prawo do urlopu, premie czy naliczanie stażu pracy do emerytury kształtowane są na podstawie niepełnego wymiaru pracy zawartego w umowie, powinien i ma prawo złożyć podanie o zwiększenie etatu.

Wymiar czasu pracy. Jak ustalić i czy można zmienić?

Kwestie związane z wymiarem czasu pracy są określone w Kodeksie Pracy. Zobowiązuje on pracodawców do układania harmonogramu pracy pracowników w taki sposób, by nie pracowali więcej niż 8 godzin w ciągu doby i 40 godzin w pięciodniowym tygodniu pracy. Oczywiście zakładając, że okres rozliczeniowy to najwyżej 4 tygodnie. Jedynie z tymi założeniami jest możliwe obliczenie wymiaru czasu pracy.

W 2019 roku, podobnie jak w 2018 roku, wymiar czasu pracy wynosi 2008 godzin.

Wymiar czasu pracy. Jak ustalić?

Ustalenie wymiaru czasu pracy jest bardzo proste. Wskazuje to Kodeks Pracy. I tak: w celu obliczenia wymiaru czasu pracy mnożymy 40 godzin przez liczbę pełnych tygodni. W przypadku miesiąca będzie to 4. Dodać trzeba do tego liczbę dni pozostających do końca okresu. Oczywiście mamy na uwadze wyłącznie dni od poniedziałku do piątku. No i wreszcie odejmujemy 8 godzin za każde święto, które jest dniem wolnym od pracy, jeśli wypada w innym dzień niż niedziela.

Dniem wolnym od pracy jest niedziela, jak i każdy dzień uznany za taki poprzez odpowiedni zapis w przepisach. Pracą w niedzielę i święta jest praca, którą wykonuje się między godz. 6.00 w niedzielę lub dzień świąteczny a 6 rano następnego dnia. Pracodawca ma prawo do ustalenia innej godziny do określania pracy w niedzielę.

W 2019 r. żadne święto nie przypada w sobotę. W związku z tym pracodawcy nie muszą wyznaczać dodatkowego dnia wolnego za sobotnie święto.

Wymiar czasu pracy przy połowie etatu

Obliczania wymiaru czasu pracy w przypadku pracownika, który ma pół etatu albo inną ułamkową część, dokonuje się w ten sam sposób jak dla całego etatu. Oczywiście należy obniżyć go proporcjonalnie do liczby godzin wynikających z pracy na pół etatu lub ćwierć.

Odrębne przepisy wskazują jak ustalać wymiar czasu pracy tych osób, które są objęte innymi normami pracy. Chodzi tu np. o pracowników medycznych albo osoby z niepełnosprawnością.

Czy można zmienić wymiar czasu pracy?

Wymiar czasu pracy może być zmieniony w sytuacji, gdy zachodzi zmiana wymiaru etatu. Na przykład, gdy pracownik z pół etatu przechodzi na cały lub na odwrót. Jeśli dochodzi do zmniejszenia wymiaru etatu, to trzeba podpisać aneks do umowy jako porozumienie stron albo wręczyć pracownikowi wypowiedzenie zmieniające.

Gdy pracownik ma umowę na pełny etat i dodatkowo część etatu to trzeba koniecznie wyliczyć liczbę godzin, które wykraczają poza wymiar czasu pracy. Może się okazać, że w wyniku przekroczenia czasu pracy, trzeba będzie wypłacić pracownikowi wynagrodzenie należne za pracę w godzinach nadliczbowych.

Ustalając wymiar czasu pracy, obniżamy go o liczbę godzin, w których czasie nie było w pracy pracownika. Chodzi tu np. o czas, gdy pracownik był na urlopie albo na zwolnieniu lekarskim.

Wniosek o obniżenie wymiaru etatu – wzór

Pracownik może wnioskować o zmianę obowiązującego go wymiaru czasu pracy, wnosząc o zwiększenie wymiaru etatu bądź jego obniżenie. Pracodawca może, ale nie musi wyrazić zgody na wniosek pracownika. Zobacz wzór wniosku o obniżenie wymiaru etatu pracownika uprawnionego do skorzystania z urlopu wychowawczego.

Pracownik podpisując umowę o pracę, niezależnie od rodzaju zawartej umowy o pracę, zobowiązuje się do wykonywania pracy w określonym miejscu, na określonym stanowisku, ale również w określonym wymiarze czasu pracy. Pomimo ustaleń stron stosunku pracy co do warunków zatrudnienia, potwierdzonych na piśmie w treści umowy o pracę, strony zawartego stosunku pracy mogą postanowić o ich zmianie.

Pracownik może w każdym czasie złożyć do pracodawcy wniosek o zmianę obowiązującego go wymiaru czasu pracy. Pracodawca może, ale nie musi wyrazić zgody na wniosek pracownika. Pracodawca jest odpowiedzialny za organizację pracy w zakładzie pracy, dlatego musi z rozwagą podejmować decyzje do co ewentualnego wyrażenia zgody na zmianę wymiaru czasu pracy, zwłaszcza jeśli ma ono dotyczyć zmniejszenia wymiaru etatu.

Pracownik może wnioskować o zmianę obowiązującego go wymiaru czasu pracy, wnosząc o zwiększenie wymiaru etatu bądź jego obniżenie.

Warto rozróżnić dwie sytuacje. Jedna, w której pracownik wnioskuje o obniżenie wymiaru etatu, ale nie jest pracownikiem uprawnionym do skorzystania z urlopu wychowawczego i sytuację, w której pracownik wnioskuje o obniżenie wymiaru etatu, ale jest uprawniony do skorzystania z urlopu wychowawczego. W tym drugim przypadku, pracownik korzysta ze szczególnej ochrony przed zwolnieniem.

Pracownik uprawniony do urlopu wychowawczego

Pracownik legitymujący się co najmniej 6 miesięcznym stażem zatrudnienia, wychowujący dziecko do 6 roku życia (lub 18 roku życia w przypadku dziecka niepełnosprawnego), który w związku z tym jest uprawniony do skorzystania z urlopu wychowawczego, może na swój wniosek obniżyć wymiar czasu pracy do wymiaru nie niższego niż połowa pełnego wymiaru czasu pracy w okresie, w którym mógłby korzystać z takiego urlopu, ale z tego urlopu nie korzysta. Pracodawca jest obowiązany uwzględnić wniosek pracownika.

Wniosek należy złożyć do pracodawcy w terminie 21 dni przed rozpoczęciem korzystania z obniżonego wymiaru czasu pracy. Jeżeli wniosek został złożony bez zachowania terminu, pracodawca obniża wymiar czasu pracy nie później niż z upływem 21 dni od dnia złożenia wniosku.

Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie od dnia złożenia przez pracownika uprawnionego do urlopu wychowawczego wniosku o:

1) udzielenie urlopu wychowawczego – do dnia zakończenia tego urlopu;

2) obniżenie wymiaru czasu pracy – do dnia powrotu do nieobniżonego wymiaru czasu pracy, nie dłużej jednak niż przez łączny okres 12 miesięcy.

Rozwiązanie umowy o pracę w tym czasie przez pracodawcę jest możliwe wyłącznie w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy, a także gdy zachodzą przyczyny do rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika lub przeprowadzane są zwolnienia na podstawie ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników.

Wraz z obniżeniem wymiaru czasu pracy, obniżeniu ulega wynagrodzenie proporcjonalnie do wymiaru etatu i wymiar urlopu proporcjonalnie do wymiaru etatu. Zmiana wymiaru etatu oraz jednoczesna zmiana wysokości wynagrodzenia wymaga zawarcia porozumienia zmieniającego.

Nie ma przeszkód prawnych, aby wniosek o obniżenie wymiaru urlopu został złożony jeszcze przed zakończeniem urlopu macierzyńskiego lub rodzicielskiego. Przy czym, jeżeli pracownik np. chciałby skorzystać z obniżonego wymiaru czasu pracy, a co za tym idzie z ochrony przed rozwiązaniem i wypowiedzeniem umowy o pracę od pierwszego dnia po powrocie do pracy, to wskazane jest złożenie wniosku jeszcze w trakcie poprzedzającego powrót urlopu związanego z macierzyństwem, w terminie 21 dni przed rozpoczęciem wykonywania pracy w obniżonym wymiarze czasu pracy.

Wzór wniosku

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 8 grudnia 2015 r. w sprawie wniosków dotyczących uprawnień pracowników związanych z rodzicielstwem oraz dokumentów dołączanych do takich wniosków, wniosek o obniżenie wymiaru etatu, w przypadku pracownika uprawnionego do skorzystania z urlopu wychowawczego powinien zawierać:

1) imię i nazwisko pracownika;

2) imię i nazwisko dziecka, na które mógłby być udzielony urlop wychowawczy;

3) wskazanie okresu, przez który pracownik zamierza wykonywać pracę w obniżonym wymiarze czasu pracy;

4) wskazanie wymiaru czasu pracy, w którym pracownik zamierza wykonywać pracę.

Do wniosku dołącza się:

1) skrócony odpis aktu urodzenia dziecka (dzieci) lub zagraniczny akt urodzenia dziecka (dzieci) albo kopie tych dokumentów;

2) oświadczenie o okresie, w którym pracownik dotychczas korzystał z wykonywania pracy w obniżonym wymiarze czasu pracy w okresie, w którym mógłby korzystać z urlopu wychowawczego.

Wzór wniosku o obniżenie wymiaru etatu pracownika uprawnionego do skorzystania z urlopu wychowawczego:

Skorzystanie z możliwości obniżenia wymiaru czasu pracy nie ma wpływu na prawo pracownika do urlopu wychowawczego. Oznacza to, iż okres pracy w obniżonym wymiarze czasu pracy nie pomniejsza wymiaru przysługującego pracownikowi urlopu wychowawczego.

Należy mieć jednak na uwadze fakt, że w doktrynie obowiązuje odmienny pogląd. Okres, w którym pracownik korzysta z prawa do obniżenia wymiaru czasu pracy konsumuje okres, w którym pracownik może korzystać z urlopu wychowawczego. Innymi słowy, wymiar urlopu wychowawczego skraca się o okres korzystania z obniżenia wymiaru czasu pracy na podstawie art. 186(7)§ 1 i odwrotnie.

Natomiast w kwestii tej wypowiedziało się Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w piśmie z dnia 29 października 2014 r. będącym odpowiedzią na zapytanie przesłane w tej sprawie przez Wydawnictwo Podatkowe Gofin Sp. z o.o. “(…) prawo do obniżenia wymiaru czasu pracy na podstawie art. 186(7) K.p. jest odrębnym i niezależnym uprawnieniem wobec urlopu wychowawczego, aczkolwiek z tym urlopem funkcjonalnie powiązanym z tego względu, że przysługującym pracownikowi uprawnionemu do urlopu wychowawczego. Tym samym okres pracy w obniżonym wymiarze czasu pracy przez pracownika uprawnionego do urlopu wychowawczego nie wpływa na wymiar urlopu wychowawczego. Natomiast z prawa do pracy w obniżonym wymiarze czasu pracy na podstawie art. 186(7) K.p. pracownik będzie korzystał przez okres, w którym będzie spełniał ustawowe warunki uprawniające go do urlopu wychowawczego.”.

Zmiana pracodawcy

Pracownik, podejmujący pracę u nowego pracodawcy może zawnioskować o obniżenie wymiaru czasu pracy i jest chroniony przez zwolnieniem pod warunkiem, że legitymizuje się co najmniej 6 miesięcznym stażem zatrudnienia, jest rodzicem dziecka do lat 6 (lub 18 w przypadku dziecka niepełnosprawnego) i nie wyczerpał jeszcze prawa do skorzystania z urlopu wychowawczego u poprzedniego pracodawcy oraz ewentualny okres korzystania z obniżonego wymiaru czasu pracy u poprzedniego pracodawcy nie przekroczył 12 miesięcy.

Poprzedni pracodawca jest zobowiązany wskazać w treści świadectwa pracy okres lub okresy korzystania z ochrony stosunku pracy przed wypowiedzeniem i rozwiązaniem w związku z korzystaniem przez pracownika z możliwości obniżenia wymiaru czasu pracy.

Zobacz również: Urlop rodzicielski przy niepełnym wymiarze czasu pracy

Rezygnacja z obniżonego wymiaru etatu

Przepisy prawa nie precyzują czy i w jaki sposób pracownik może zrezygnować z obniżonego wymiaru czasu pracy. Istnieją trzy stanowiska w tej kwestii. Część praktyków nie dopuszcza możliwości powrotu do nieobniżonego wymiaru czasu pracy przed upływem terminu wskazanego we wniosku. Kolejna część ekspertów uważa, że rezygnacja z obniżonego wymiaru etatu jest możliwa wyłącznie za zgodą pracodawcy, który nie jest zobligowany do jej wyrażenia. Pozostała część ekspertów uważa, że skoro pracownik może zrezygnować z urlopu wychowawczego, może również zrezygnować z wykonywania pracy w obniżonym wymiarze czasu pracy. Zatem pracownik mógłby zrezygnować z obniżonego wymiaru czasu pracy w każdym czasie, za zgodą pracodawcy lub za uprzedzeniem pracodawcy, najpóźniej na 30 dni przed przewidywanym powrotem pracownika do pracy. Osobiście, przychylam się do stanowiska, które umożliwia stronom dojście do porozumienia w tej sprawie.

Pracownica po wykorzystaniu urlopu rodzicielskiego, złożyła do pracodawcy wniosek o zmniejszenie wymiaru etatu. Pracodawca jest zobowiązany uwzględnić wniosek pracownicy. Pracownica jeszcze przed rozpoczęciem wykonywania pracy w obniżonym wymiarze czasu pracy, zaszła w ciążę i przedłożyła do pracodawcy zwolnienie lekarskie. W takim przypadku obniżenie wymiaru etatu nadal pozostaje w mocy a pracodawca jest zobowiązany obniżyć wymiar etatu na okres wskazany we wniosku. Pracownica może wrócić do nieobniżonego wymiaru etatu jeszcze przed rozpoczęciem przebywania na zwolnieniu lekarskim, ale pod warunkiem, że pracodawca wyrazi na to zgodę.

Podstawa prawna:

– Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz.U.2016.1666 t.j. z dnia 2016.10.12),

– Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki społecznej z dnia 8 grudnia 2015 r. w sprawie wniosków dotyczących uprawnień pracowników związanych z rodzicielstwem oraz dokumentów dołączanych do takich wniosków (Dz.U.2015.2243 z dnia 2015.12.29).

Sprawdź: Wskaźniki i stawki

Czy pracodawca może obniżyć wymiar etatu bez zgody pracownika? Przepisy dopuszczają pewne wyjątki

W obecnej sytuacji wielu pracodawców może być zmuszonych do redukcji etatów lub do obniżenia wymiaru etatu u części pracowników. Czy może jednak to zrobić bez porozumienia się z pracownikiem w tej sprawie?

Obniżenie wymiaru etatu: kiedy pracodawca może to zrobić?

Obniżenie wymiaru etatu części pracowników może być dla wielu pracodawców jedynym wyjściem, by nie zwalniać zatrudnionych osób. Pracodawca co do zasady może obniżyć wymiar etatu na dwa sposoby – albo w drodze porozumienia zmieniającego, albo wypowiadając dotychczasowe warunki umowy.

Porozumienie zmieniające jest – jak sama nazwa wskazuje – wynikiem zgody obu stron na nowe warunki umowy. Oczywiste jest zatem, że pracodawca musi najpierw uzyskać zgodę zatrudnianej przez siebie osoby. Co istotne, pracodawca musi przedstawić nowe warunki pracy na piśmie – tak, by pracownik mógł się z nimi dokładnie zapoznać. Obniżenie wymiaru etatu pracy na podstawie porozumienia zmieniającego można też wprowadzić właściwie natychmiast. Nie ma żadnych okresów przejściowych – zmiany zaczynają obowiązywać z dniem ustalonym w dokumencie podpisywanym przez obie strony.

Jak łatwo się jednak domyślić, porozumienie zmieniające najlepiej sprawdza się w sytuacji, gdy nie dotyczy obniżania wymiaru etatu, wynagrodzenia czy dodania kolejnych obowiązków. Z zawarciem porozumienia nie powinno być też problemu, jeśli zmiana warunków pracy może i nie jest korzystna dla zatrudnionego, ale ma też charakter raczej symboliczny. Jeśli zatem pracodawca z góry wie, że osiągnięcie takiego porozumienia może być bardzo trudne, ma możliwość skorzystania z innego sposobu.

Obniżenie wymiaru etatu jest też możliwe poprzez wypowiedzenie zmieniające

Podobnie jak w przypadku porozumienia zmieniającego, tak i w przypadku wypowiedzenia zmieniającego pracownik musi mieć możliwość zapoznania się z dokumentem. Różnica jest jednak taka, że w wypowiedzeniu pracodawca może zamieścić takie warunki, jakie uważa. Nie musi ich konsultować wcześniej z pracownikiem tak jak w przypadku porozumienia. Pracownik co najwyżej – po zapoznaniu się z wypowiedzeniem – nie musi akceptować nowych warunków przedstawionych mu przez pracodawcę. Decyzję musi podjąć najpóźniej w połowie obowiązującego go okresu wypowiedzenia. Jeśli nie zrobi tego w tym czasie (jeśli nie przyjmie warunków lub nie odniesie się do nich w żaden sposób) uznaje się, że wypowiedzenie zmieniające staje się wypowiedzeniem umowy o pracę.

Niestety są dwa wyjątki – i mamy z nimi do czynienia w tym momencie

Tak jak wspomniałam – co do zasady obniżenie wymiaru etatu następuje na skutek porozumienia lub wypowiedzenia zmieniającego. Są jednak dwa wyjątki od tej zasady – objęcie pracownika przestojem ekonomicznym albo obniżonym wymiarem czasu pracy (oba rozwiązania są obecnie możliwe ze względu na epidemię koronawirusa).

Warunki i tryb wykonywania pracy w obu przypadkach pracodawca ustala albo w układzie zbiorowym pracy, albo w porozumieniu z organizacjami związkowymi na terenie zakładu. Jeśli ich nie ma – z przedstawicielami pracowników wyłonionymi w tym celu. Tym samym pracodawca nie musi uzyskać zgody od każdego pracownika.

Czym jest zmniejszenie wymiaru etatu? Na jakich warunkach jest możliwe?

Pracownicy zatrudnieni w danej firmie na umowie o pracę mają zagwarantowane stałe wynagrodzenie oraz szereg regulacji prawnych, które chronią ich status. Oznacza to, że osoba taka z reguły nie może być bezpodstawnie zwolniona czy pozbawiona części wypłaty. Co jednak w przypadku, gdy mówimy o zmniejszeniu wymiaru etatu? Czy pracownik musi wyrazić zgodę na taki zabieg i z czym w praktyce się to wiąże? Zapraszamy do lektury tekstu, w którym skupiamy się właśnie na tym temacie.

Obecne czasy nie sprzyjają stabilizacji na rynku pracy. Gospodarka nie radzi sobie najlepiej, a wielu przedsiębiorców jest zmuszonych zwolnić część pracowników lub po prostu zmienić zakres podpisanych z nimi umów, co często skutkuje modyfikacją wymiaru czasu pracy. Jak się jednak okazuje, nie jest to takie proste, ponieważ istnieje tylko kilka sposobów, dzięki którym można to wykonać i to wyłącznie pod ściśle określonymi warunkami!

Umowa o pracę a przepisy prawa

Stosunek pracy nawiązany między właścicielem podmiotu gospodarczego a pracownikiem rządzi się swoimi prawami. Przede wszystkim należy podkreślić, że najmocniejszym rodzajem zatrudnienia w prywatnym przedsiębiorstwie lub instytucji publicznej jest nadal umowa o pracę. Ten typ stosunku zobowiązaniowego jest niezwykle trwały, a dokładny zakres praw i obowiązków obu stron reguluje nie tylko treść samej umowy, ale przede wszystkim przepisy Kodeksu pracy oraz szczegółowych ustaw pokrewnych i rozporządzeń ministerialnych. Oznacza to, że każda umowa o pracę musi być w pełni zgodna z normami ustawowymi, a strony w przypadku naruszenia prawa mogą zwrócić się w tej sprawie do sądu, który przeanalizuje wszelkie argumenty i rozstrzygnie o tym, kto miał rację.

Czy pracodawca może zmniejszyć etat?

Zmniejszenie etatu, a więc w rzeczywistości obniżenie czasu pracy to stała praktyka pracodawców, która nie zawsze wynika ze złej woli, lecz w wielu sytuacjach jest po prostu koniecznością. Przedsiębiorcy podejmują tego rodzaju decyzję w ostateczności, gdy nie radzą sobie finansowo lub muszą dokonać reorganizacji struktury zatrudnienia w firmie ze względów logistycznych, a nie chcą całkowicie zwolnić niektórych pracowników. Zmniejszenie wymiaru etatu jest uprawnieniem zatrudniającego, który nie musi w tej kwestii konsultować się z pracownikami. Oczywiście w większości przypadków takie rozmowy się odbywają, ponieważ stronom zależy na jak najbardziej korzystnym porozumieniu. Trudno sobie wyobrazić bowiem późniejszą współpracę na linii przełożony-podwładny, gdy ten drugi mimo swojej woli traci część zarobku.

Na czym polega zmniejszenie wymiaru etatu?

Obniżenie wymiaru czasu pracy to po prostu formalna zmiana w umowie, z którą zazwyczaj, choć nie zawsze, jest związane zmniejszenie wynagrodzenia. Zmniejszenia etatu dokonuje się za pomocą aneksu do umowy i następuje ono na mocy porozumienia stron albo w trybie tak zwanego wypowiedzenia zmieniającego. Kodeks pracy dopuszcza tutaj oba rozwiązania, a każde z nich charakteryzuje się nieco innymi skutkami, co wyjaśnimy w dalszej części artykułu. Sprawa jest stosunkowo prosta jeśli mówimy o pełnym etacie, w przypadku niepełnego wymiaru czasu pracy w dokumentacji należy wykazać szczegółową liczbę przepracowanych godzin, w tym także godzin nadliczbowych. Obie strony powinny się tutaj opierać na pozaumownych ustaleniach dotyczących warunków pracy, które obejmują między innymi dobową oraz tygodniową normę czasu pracy, częstotliwość i termin wypłaty wynagrodzenia czy wymiary przysługujących urlopów. Informacje takie pracodawca musi podać zatrudnionemu pisemnie w terminie 7 dni od zawarcia umowy o pracę lub podpisania aneksu zmieniającego jej treść. Warto dodać, że zmniejszenie wymiaru etatu pociąga za sobą również zmianę warunków urlopowych, a konkretnie proporcjonalny spadek liczby dni wolnych do wykorzystania.

Zmniejszenie etatu a obniżenie wymiaru czasu pracy?

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie porozumienie się między stronami i wspólne ustalenie warunków dalszej współpracy. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Wówczas z pomocą przychodzą wspomniane już mechanizmy ustawowe. Wypowiedzenie zmieniające polega na tym, że pracodawca przedstawia zatrudnionemu w formie pisemnej propozycję nowych warunków pracy oraz płacy, w tym właśnie obniżenie wymiaru czasu pracy, a pracownik ma możliwość ich przyjęcia lub odrzucenia. W pierwszej sytuacji dochodzi do modyfikacji dotychczasowych ustaleń, ale należy podkreślić, że stosunek pracy nie zostaje przerwany, lecz jest kontynuowany na nowych zasadach. Jeśli wniosek o obniżenie wymiaru czasu pracy zostanie przez pracownika odrzucony, wówczas pracodawca ma możliwość rozwiązania umowy z zastosowaniem odpowiedniego terminu wypowiedzenia. Jak czytamy w Kodeksie pracy, brak oświadczenia pracownika przed upływem połowy okresu wypowiedzenia o odmowie przyjęcia nowych warunków oznacza przyjęcie propozycji pracodawcy.

Zmniejszenie wymiaru czasu pracy – na jakich zasadach?

Obniżając wymiar etatu, a często także płacę należy zachować wszystkie wymagane prawem formalności. Działanie to skutkuje bowiem nie tylko zmniejszeniem wynagrodzenia, ale także koniecznością ustalenia nowej podstawy składek ZUS, w tym między innymi zasiłku chorobowego. Pracodawca ma także obowiązek uwzględnić wszelkie zmiany w umowie w raporcie ZUS RCA sporządzonym za miesiąc, w którym one nastąpiły. Wraz z obniżeniem pensji zmniejszają się również zobowiązania podatkowe.

Obniżenie czasu pracy a urlop wypoczynkowy

Kolejnym następstwem jest zmniejszenie przysługującego osobie zatrudnionej urlopu proporcjonalnie do nowego zakresu czasu pracy. Dla przykładu, pracownicy posiadający umowę na połowę etatu będą mieć do wykorzystania w zależności od stażu 10 lub 13 dni, a na ćwierć etatu – 5 lub 7 dni urlopowych. Jak więc widzimy, decyzję o zmianie warunków umowy o pracę należy dokładnie rozważyć, a każdy przypadek analizować indywidualnie. Obie strony powinny mieć świadomość, jakie skutki pociąga za sobą tego rodzaju działanie.

darmowy wzór z wyjaśnieniem

Gdy w firmie system komunikacji pomiędzy pracownikami a przełożonymi jest sformalizowany, wówczas niemożliwe jest załatwienie spraw pracowniczych bez złożenia odpowiednich wniosków. Jednym z nich jest podanie o podwyżkę. Jeśli pracownik jest pewny swoich osiągnięć oraz kwalifikacji, a przede wszystkim, kiedy uważa, że zasłużył na podwyższenie wynagrodzenia, wówczas warto przygotować podanie o podwyżkę wynagrodzenia, które jako pismo formalne musi zostać sporządzone według określonych reguł. Jak powinno wyglądać takie pismo? Czy należy uzasadnić swoją prośbę? Sprawdź artykule!

Pobierz za darmo wzór podania o podwyżkę w formacie PDF lub DOCX!

W jakich sytuacjach prosić o podwyżkę?

Można wymienić dwa główne powody, dla których pracownicy występują z prośbą o podwyżkę:

wynagrodzenie, które nie zmienia się w ciągu kilku lat pracy w firmie;

zwiększenie zakresu obowiązków.

Należy pamiętać, że każdy pracownik wykonujący rzetelnie swoje obowiązki w firmie, ma nadzieję na wzrost płacy oraz możliwość pięcia się po szczeblach kariery. Podniesienie kwalifikacji pracownika poprzez uczestniczenie w kursach specjalistycznych lub szkoleniach również może być powodem do zmiany wynagrodzenia. Co ważne, w takich sytuacjach można liczyć nie tylko na podwyżkę pensji, lecz także na awans. W sytuacji, gdy pracownik zrealizuje ważne dla firmy przedsięwzięcie, którego był pomysłodawcą lub nim kierował, również może starać się o podwyższenie wynagrodzenia.

Starając się o podniesienie swojej pensji, zatrudniony powinien zwrócić szczególną uwagę na moment, w którym najlepiej jest ubiegać się o podwyżkę. W praktyce najlepiej rozpocząć rozmowy dotyczące zmiany wynagrodzenia na koniec roku finansowego w przedsiębiorstwie. Dlaczego jest to istotne? Podczas podsumowywania roku, prezentowania uzyskanych wyników oraz planowania budżetu na następny rok osoby decydujące o płacach mogą przewidzieć i zapewnić fundusze na ewentualne podwyżki. W sytuacji, gdy budżet firmy jest już zamknięty, trudniej jest uzyskać podwyżkę wynagrodzenia.

Istotne jest również to, że przedsiębiorca musi być pewny, iż osoba, która ubiega się o podwyżkę, naprawdę zasługuje na to wyróżnienie. Dlatego sporządzone podanie o podwyżkę powinno zawierać jasno określone osiągnięcia oraz argumenty, które przemawiają za tym, żeby danemu pracownikowi podwyższyć wynagrodzenie.

POLECAMY Rozliczaj wygodnie pracowników online! Generuj umowy i wyliczaj wynagrodzenia!

Generuj umowy i wyliczaj wynagrodzenia! Rozliczaj podatki i ZUS przez internet!

Rozliczaj podatki i ZUS przez internet! Zapomnij co to Płatnik! Załóż bezpłatne konto Zacznij bezpłatny 30 dniowy okres próbny bez żadnych zobowiązań!

Jak napisać podanie o podwyżkę?

Podanie o podwyżkę jest pismem formalnym, w związku z czym powinno zawierać wymagane informacje oraz posiadać odpowiednią formę. Ten wniosek, tak samo, jak większość dokumentów tego typu, powinien mieć wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Podczas pisania należy zwrócić uwagę na zwroty, jakich używamy oraz styl wypowiedzi, ponieważ powinny być one właściwe dla charakteru sporządzonego pisma. Należy również pamiętać, żeby umieścić w nim takie informacje jak:

miejsce i datę sporządzenia,

imię i nazwisko pracownika wraz z zajmowanym stanowiskiem,

dane osoby decyzyjnej oraz dane adresowe firmy,

tytuł (Podanie o podwyżkę wynagrodzenia),

uzasadnienie,

własnoręczny podpis.

Ważne jest, aby w pierwszej kolejności określić cel podania (prośba o podwyżkę). W kolejnych krokach wytłumaczyć pracodawcy, dlaczego zasługujemy na podwyżkę. Forma przedstawienia argumentów powinna być rzeczowa i konkretna. Uzasadnienie podania o podwyżkę powinno przede wszystkim zawierać przesłanki, które są zgodne z prawdą i które można udowodnić. Przykładowo, jeżeli wspomina się o odbytych kursach i szkoleniach, warto posiadać certyfikat, który potwierdza ich ukończenie. Podanie o podwyżkę należy własnoręcznie podpisać i najlepiej osobiście dostarczyć je przełożonemu.

Jakich argumentów nie używać starając się o podwyżkę?

Wymieniając argumenty, mające na celu przekonanie pracodawcy do podwyższenia nam wynagrodzenia, należy skupiać się na kwestiach związanych z pracą zawodowa i naszymi kompetencjami. Pisząc podanie o podwyżkę, nie należy używać argumentów, takich jak:

ponieważ urodziło mi się dziecko/chce zaciągnąć kredyt na mieszkanie/potrzebuję zmienić samochód – czyli, odwołujących się do sytuacji materialnej czy do życia osobistego – dla pracodawcy potrzeby finansowe pracownika wynikające np. z jego zobowiązań nie są argumentem, który przekonuje do pozytywnego rozpatrzenia wniosku;

bo Kowalski zarabia więcej – dla szefa argument odwołujący się do zarobków innych pracowników jest nieznaczący, ponieważ jak już wspomniano, wysokość wynagrodzenia najczęściej opiera się na kompetencjach i zakresie obowiązków, a nie na samym stanowisku;

jak nie otrzymam podwyżki, to się zwolnię – niewielu pracowników posiada pozycję unikalnego eksperta, która mogłaby wpłynąć na pozytywną decyzje przełożonego – taki argument raczej nie pomoże uzyskać podwyżki, a dodatkowo może negatywnie wpłynąć na stosunki z pracodawcą;

moja cierpliwość się kończy – wszelkie emocjonalne argumenty jedynie pogorszą nasz wizerunek w oczach pracodawcy, a w skrajnych przypadkach mogą być przyczyną wypowiedzenia umowy.

Pracownik, który chce otrzymać wyższą pensję może złożyć u swojego pracodawcy odpowiednie pismo. Ważne jest dobre uargumentowanie swojego podania, aby faktycznie przekonać przełożonego. Przydatny do pozytywnego rozpatrzenia wniosku może być tu fakt odbycia kursu czy szkolenia zwiększającego nasze kwalifikacje zawodowe.

Podanie o pracę: wzór PDF do wypełnienia za darmo + porady

Właśnie podjąłeś decyzję o zmianie pracy. Oczami wyobraźni widzisz obiecujące stanowisko, dobrą pensję i lepszego szefa. Jest tylko jeden problem — firma, w której chciałbyś pracować, w tej chwili nie prowadzi rekrutacji. Co możesz zrobić? Najlepiej wysłać do pracodawcy CV i podanie o pracę w PDF.

Ten drugi dokument jest szczególnie istotny. Skoro firma nie szuka nowych pracowników, musisz wyjaśnić powód swojej aplikacji oraz przekonać rekrutera, by zechciał się z Tobą skontaktować. Ale nie martw się — pracodawcy przychylnym okiem patrzą na kandydatów, którzy wykazują inicjatywę.

Nie wiesz, jak napisać skuteczne podanie o pracę? Wzór PDF do pobrania i wypełnienia za darmo znajdziesz poniżej. Dowiesz się także, jak go uzupełnić, by pracodawca chętniej zaprosił Cię na rozmowę.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Stwórz profesjonalne CV teraz! NIE TAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Podanie o pracę — wzór PDF

Miejscowość, data Twoje imię i nazwisko Numer telefonu Adres e-mail Imię i nazwisko rekrutera Stanowisko rekrutera Nazwa firmy Adres firmy

PODANIE O PRACĘ Szanowni Państwo, zwracam się z prośbą o zatrudnienie mnie na stanowisku [wpisz nazwę stanowiska] w firmie [wpisz nazwę firmy]. Od [wpisz długość doświadczenia zawodowego] lat pracuję jako [wpisz nazwę obecnego stanowiska] w [wpisz nazwę firmy], gdzie odpowiadam za [opisz zakres swoich obowiązków]. Obecnie szukam nowych wyzwań zawodowych, dlatego z przyjemnością dołączę do Państwa zespołu. Dlaczego wierzę, że warto mnie zatrudnić? Mam na swoim koncie liczne sukcesy. W ostatniej firmie udało mi się [wpisz swoje osiągnięcie zawodowe], co przyczyniło się do [podaj konkretną korzyść]. Wierzę, że w pracy dla Państwa mogę osiągnąć podobne efekty. Posiadam kwalifikacje niezbędne w pracy na tym stanowisku — m.in. [wpisz swoje umiejętności i/lub uprawnienia]. Dzięki temu proces wdrożenia mnie w nowe obowiązki potrwa znacznie krócej. Chętnie angażuję się w powierzone projekty, czego dowodzi m.in. [wpisz swoje osiągnięcie zawodowe, umiejętność miękką lub mierzalny efekt swojej pracy]. Wierzę, że pasja do pracy pozwoli mi na efektywne wykonywanie zadań dla Państwa firmy. W załączniku przesyłam moje CV. Z przyjemnością spotkam się Państwem osobiście, aby szerzej opowiedzieć o moich kwalifikacjach oraz odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania. Z wyrazami szacunku Twoje imię i nazwisko Załączniki: Curriculum Vitae

Powyższy wzór podania o pracę w PDF do wypełnienia pobierzesz za darmo, klikając ten link. Możesz się na nim wzorować, tworząc własny dokument. Wyślij je razem z profesjonalnym CV, a być może pracodawca odezwie się właśnie do Ciebie, gdy proces rekrutacji zostanie uruchomiony!

1. Kiedy warto wysłać podanie o pracę w PDF?

Odpowiedź jest prosta: zawsze. W przeciwieństwie do podania o pracę w formacie DOC, czyli pisanego w Wordzie, podanie o pracę w PDF można otworzyć niemal na każdym urządzeniu, również mobilnym.

To bardzo ważne — według badań ponad 70% posiadaczy telefonów komórkowych w Polsce używa ich do przeglądania sieci. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że część z nich używa internetu mobilnego w celach służbowych — np. do przeglądania dokumentów aplikacyjnych.

Ponadto w podaniu o pracę w PDF o wiele trudniej wprowadzić zmiany (choćby przypadkowe). Dzięki temu rekruter wyświetli plik dokładnie w takiej formie, w jakiej go wysłałeś. Natomiast formatowanie oraz wygląd podania i CV w Word zależy od wersji programu, którą dysponuje pracodawca.

2. Jak krok po kroku uzupełnić wzór PDF podania o pracę?

No dobrze — ale jak napisać podanie o pracę? Wzór PDF na początku tego artykułu bardzo dobrze pokazuje, z jakich elementów składa się taki dokument. Teraz podpowiem Ci, jakie informacje warto umieścić w każdej sekcji, by zrobić dobre wrażenie na potencjalnym pracodawcy.

1. Podanie o pracę (wzór PDF) — dane kontaktowe

Podanie o pracę to dokument formalny, jak np. wypowiedzenie umowy o pracę, podobny do listu motywacyjnego lub tradycyjnego życiorysu. Dlatego w prawym górnym rogu podaj nazwę miejscowości oraz datę wysłania dokumentu, a niżej swoje dane osobowe i kontaktowe: imię i nazwisko, numer telefonu i adres e-mail.

W kolejnym wierszu podaj dane adresata (np. HR managera), nazwę firmy i adres jej siedziby. Jeśli nie wiesz, kto będzie czytał Twój dokument, zrób research w sieci — np. na profilu firmy na LinkedIn lub jej stronie internetowej. W tym celu sprawdź zakładki O nas, Kontakt lub Kariera.

2. Podanie o pracę (wzór PDF) — wstęp

Na początku podania o pracę w PDF — podobnie jak w liście motywacyjnym bez ogłoszenia — powinieneś podać nazwę stanowiska lub działu, w którym chciałbyś pracować. Dzięki temu rekruter nie będzie musiał się niczego domyślać i chętniej przeczyta resztę dokumentu.

W tym miejscu warto także wyjaśnić powód swojej aplikacji. Może to być np. renoma przedsiębiorstwa, podzielanie jej wartości, projekt firmy, który wyjątkowo Ci się spodobał lub Twoja pasja do wykonywania zawodu. Jeśli nie masz pomysłu, możesz po prostu napisać, że szukasz nowych wyzwań zawodowych.

3. Podanie o pracę (wzór PDF) — rozwinięcie

W tym miejscu podania o pracę w PDF wymień swoje największe osiągnięcia zawodowe (te same, o których wspomniałeś w CV). Spróbuj jednak nie kopiować słowo w słowo informacji z CV, ale rozwinąć je o istotne szczegóły. Inspiracje znajdziesz w ofertach pracy lub na profilu na LinkedIn obecnych pracowników firmy.

Np. w podaniu o pracę nauczyciela warto pochwalić się wysoką zdawalnością egzaminu maturalnego wśród Twoich uczniów. Natomiast w podaniu o pracę pielęgniarki możesz wspomnieć o dodatkowych kursach i szkoleniach. Jednym słowem — pokaż pracodawcy, co może zyskać, zatrudniając właśnie Ciebie.

W podaniu o pracę w PDF możesz wymienić także kluczowe umiejętności miękkie z Twojego CV i pokazać, w jaki sposób przełożą się one na sukces firmy. Jak bowiem wynika z ostatniego raportu LinkedIn, aż 92% rekruterów uważa kompetencje miękkie za równie ważne lub ważniejsze od umiejętności twardych.

4. Podanie o pracę (wzór PDF) — zakończenie

Ostatni akapit podania o pracę w PDF to miejsce, w którym warto zachęcić pracodawcę, by się z Tobą skontaktował — np. pisząc, że chętnie weźmiesz udział w rozmowie kwalifikacyjnej. Wspomnij też o załącznikach, takich jak Curriculum Vitae. W ten sposób zwiększysz szansę na to, że rekruter je otworzy.

3. Jak wygenerować podanie o pracę w PDF?

Podania o pracę w PDF najprościej wygenerować w kreatorze listu motywacyjnego. Wystarczy, że wybierzesz ulubiony szablon, typ dokumentu i rodzaj stanowiska, a narzędzie napisze go za Ciebie. Proponowaną treść podania o pracę będziesz mógł także dowolnie edytować (również w Word).

Zdecydowałeś się napisać podanie o pracę w Word? Sprawdź, czy nie popełniłeś błędów ortograficznych lub interpunkcyjnych, a następnie zapisz plik w formacie PDF. W tym celu wybierz opcje: Plik 🠒 Zapisz jako 🠒 Plik PDF (*.pdf) 🠒 Zapisz.

Dowiedz się także, jak napisać podanie o rozwiązanie umowy o pracę.

Masz dodatkowe pytania związane ze wzorem PDF podania o pracę? Zadaj mi je w komentarzu na forum poniżej, a ja spróbuję Ci pomóc.

Wniosek o obniżenie wymiaru etatu – wzór

Pracownik może wnioskować o zmianę obowiązującego go wymiaru czasu pracy, wnosząc o zwiększenie wymiaru etatu bądź jego obniżenie. Pracodawca może, ale nie musi wyrazić zgody na wniosek pracownika. Zobacz wzór wniosku o obniżenie wymiaru etatu pracownika uprawnionego do skorzystania z urlopu wychowawczego.

Pracownik podpisując umowę o pracę, niezależnie od rodzaju zawartej umowy o pracę, zobowiązuje się do wykonywania pracy w określonym miejscu, na określonym stanowisku, ale również w określonym wymiarze czasu pracy. Pomimo ustaleń stron stosunku pracy co do warunków zatrudnienia, potwierdzonych na piśmie w treści umowy o pracę, strony zawartego stosunku pracy mogą postanowić o ich zmianie.

Pracownik może w każdym czasie złożyć do pracodawcy wniosek o zmianę obowiązującego go wymiaru czasu pracy. Pracodawca może, ale nie musi wyrazić zgody na wniosek pracownika. Pracodawca jest odpowiedzialny za organizację pracy w zakładzie pracy, dlatego musi z rozwagą podejmować decyzje do co ewentualnego wyrażenia zgody na zmianę wymiaru czasu pracy, zwłaszcza jeśli ma ono dotyczyć zmniejszenia wymiaru etatu.

Pracownik może wnioskować o zmianę obowiązującego go wymiaru czasu pracy, wnosząc o zwiększenie wymiaru etatu bądź jego obniżenie.

Warto rozróżnić dwie sytuacje. Jedna, w której pracownik wnioskuje o obniżenie wymiaru etatu, ale nie jest pracownikiem uprawnionym do skorzystania z urlopu wychowawczego i sytuację, w której pracownik wnioskuje o obniżenie wymiaru etatu, ale jest uprawniony do skorzystania z urlopu wychowawczego. W tym drugim przypadku, pracownik korzysta ze szczególnej ochrony przed zwolnieniem.

Pracownik uprawniony do urlopu wychowawczego

Pracownik legitymujący się co najmniej 6 miesięcznym stażem zatrudnienia, wychowujący dziecko do 6 roku życia (lub 18 roku życia w przypadku dziecka niepełnosprawnego), który w związku z tym jest uprawniony do skorzystania z urlopu wychowawczego, może na swój wniosek obniżyć wymiar czasu pracy do wymiaru nie niższego niż połowa pełnego wymiaru czasu pracy w okresie, w którym mógłby korzystać z takiego urlopu, ale z tego urlopu nie korzysta. Pracodawca jest obowiązany uwzględnić wniosek pracownika.

Wniosek należy złożyć do pracodawcy w terminie 21 dni przed rozpoczęciem korzystania z obniżonego wymiaru czasu pracy. Jeżeli wniosek został złożony bez zachowania terminu, pracodawca obniża wymiar czasu pracy nie później niż z upływem 21 dni od dnia złożenia wniosku.

Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie od dnia złożenia przez pracownika uprawnionego do urlopu wychowawczego wniosku o:

1) udzielenie urlopu wychowawczego – do dnia zakończenia tego urlopu;

2) obniżenie wymiaru czasu pracy – do dnia powrotu do nieobniżonego wymiaru czasu pracy, nie dłużej jednak niż przez łączny okres 12 miesięcy.

Rozwiązanie umowy o pracę w tym czasie przez pracodawcę jest możliwe wyłącznie w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy, a także gdy zachodzą przyczyny do rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika lub przeprowadzane są zwolnienia na podstawie ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników.

Wraz z obniżeniem wymiaru czasu pracy, obniżeniu ulega wynagrodzenie proporcjonalnie do wymiaru etatu i wymiar urlopu proporcjonalnie do wymiaru etatu. Zmiana wymiaru etatu oraz jednoczesna zmiana wysokości wynagrodzenia wymaga zawarcia porozumienia zmieniającego.

Nie ma przeszkód prawnych, aby wniosek o obniżenie wymiaru urlopu został złożony jeszcze przed zakończeniem urlopu macierzyńskiego lub rodzicielskiego. Przy czym, jeżeli pracownik np. chciałby skorzystać z obniżonego wymiaru czasu pracy, a co za tym idzie z ochrony przed rozwiązaniem i wypowiedzeniem umowy o pracę od pierwszego dnia po powrocie do pracy, to wskazane jest złożenie wniosku jeszcze w trakcie poprzedzającego powrót urlopu związanego z macierzyństwem, w terminie 21 dni przed rozpoczęciem wykonywania pracy w obniżonym wymiarze czasu pracy.

Wzór wniosku

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 8 grudnia 2015 r. w sprawie wniosków dotyczących uprawnień pracowników związanych z rodzicielstwem oraz dokumentów dołączanych do takich wniosków, wniosek o obniżenie wymiaru etatu, w przypadku pracownika uprawnionego do skorzystania z urlopu wychowawczego powinien zawierać:

1) imię i nazwisko pracownika;

2) imię i nazwisko dziecka, na które mógłby być udzielony urlop wychowawczy;

3) wskazanie okresu, przez który pracownik zamierza wykonywać pracę w obniżonym wymiarze czasu pracy;

4) wskazanie wymiaru czasu pracy, w którym pracownik zamierza wykonywać pracę.

Do wniosku dołącza się:

1) skrócony odpis aktu urodzenia dziecka (dzieci) lub zagraniczny akt urodzenia dziecka (dzieci) albo kopie tych dokumentów;

2) oświadczenie o okresie, w którym pracownik dotychczas korzystał z wykonywania pracy w obniżonym wymiarze czasu pracy w okresie, w którym mógłby korzystać z urlopu wychowawczego.

Wzór wniosku o obniżenie wymiaru etatu pracownika uprawnionego do skorzystania z urlopu wychowawczego:

Skorzystanie z możliwości obniżenia wymiaru czasu pracy nie ma wpływu na prawo pracownika do urlopu wychowawczego. Oznacza to, iż okres pracy w obniżonym wymiarze czasu pracy nie pomniejsza wymiaru przysługującego pracownikowi urlopu wychowawczego.

Należy mieć jednak na uwadze fakt, że w doktrynie obowiązuje odmienny pogląd. Okres, w którym pracownik korzysta z prawa do obniżenia wymiaru czasu pracy konsumuje okres, w którym pracownik może korzystać z urlopu wychowawczego. Innymi słowy, wymiar urlopu wychowawczego skraca się o okres korzystania z obniżenia wymiaru czasu pracy na podstawie art. 186(7)§ 1 i odwrotnie.

Natomiast w kwestii tej wypowiedziało się Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w piśmie z dnia 29 października 2014 r. będącym odpowiedzią na zapytanie przesłane w tej sprawie przez Wydawnictwo Podatkowe Gofin Sp. z o.o. “(…) prawo do obniżenia wymiaru czasu pracy na podstawie art. 186(7) K.p. jest odrębnym i niezależnym uprawnieniem wobec urlopu wychowawczego, aczkolwiek z tym urlopem funkcjonalnie powiązanym z tego względu, że przysługującym pracownikowi uprawnionemu do urlopu wychowawczego. Tym samym okres pracy w obniżonym wymiarze czasu pracy przez pracownika uprawnionego do urlopu wychowawczego nie wpływa na wymiar urlopu wychowawczego. Natomiast z prawa do pracy w obniżonym wymiarze czasu pracy na podstawie art. 186(7) K.p. pracownik będzie korzystał przez okres, w którym będzie spełniał ustawowe warunki uprawniające go do urlopu wychowawczego.”.

Zmiana pracodawcy

Pracownik, podejmujący pracę u nowego pracodawcy może zawnioskować o obniżenie wymiaru czasu pracy i jest chroniony przez zwolnieniem pod warunkiem, że legitymizuje się co najmniej 6 miesięcznym stażem zatrudnienia, jest rodzicem dziecka do lat 6 (lub 18 w przypadku dziecka niepełnosprawnego) i nie wyczerpał jeszcze prawa do skorzystania z urlopu wychowawczego u poprzedniego pracodawcy oraz ewentualny okres korzystania z obniżonego wymiaru czasu pracy u poprzedniego pracodawcy nie przekroczył 12 miesięcy.

Poprzedni pracodawca jest zobowiązany wskazać w treści świadectwa pracy okres lub okresy korzystania z ochrony stosunku pracy przed wypowiedzeniem i rozwiązaniem w związku z korzystaniem przez pracownika z możliwości obniżenia wymiaru czasu pracy.

Zobacz również: Urlop rodzicielski przy niepełnym wymiarze czasu pracy

Rezygnacja z obniżonego wymiaru etatu

Przepisy prawa nie precyzują czy i w jaki sposób pracownik może zrezygnować z obniżonego wymiaru czasu pracy. Istnieją trzy stanowiska w tej kwestii. Część praktyków nie dopuszcza możliwości powrotu do nieobniżonego wymiaru czasu pracy przed upływem terminu wskazanego we wniosku. Kolejna część ekspertów uważa, że rezygnacja z obniżonego wymiaru etatu jest możliwa wyłącznie za zgodą pracodawcy, który nie jest zobligowany do jej wyrażenia. Pozostała część ekspertów uważa, że skoro pracownik może zrezygnować z urlopu wychowawczego, może również zrezygnować z wykonywania pracy w obniżonym wymiarze czasu pracy. Zatem pracownik mógłby zrezygnować z obniżonego wymiaru czasu pracy w każdym czasie, za zgodą pracodawcy lub za uprzedzeniem pracodawcy, najpóźniej na 30 dni przed przewidywanym powrotem pracownika do pracy. Osobiście, przychylam się do stanowiska, które umożliwia stronom dojście do porozumienia w tej sprawie.

Pracownica po wykorzystaniu urlopu rodzicielskiego, złożyła do pracodawcy wniosek o zmniejszenie wymiaru etatu. Pracodawca jest zobowiązany uwzględnić wniosek pracownicy. Pracownica jeszcze przed rozpoczęciem wykonywania pracy w obniżonym wymiarze czasu pracy, zaszła w ciążę i przedłożyła do pracodawcy zwolnienie lekarskie. W takim przypadku obniżenie wymiaru etatu nadal pozostaje w mocy a pracodawca jest zobowiązany obniżyć wymiar etatu na okres wskazany we wniosku. Pracownica może wrócić do nieobniżonego wymiaru etatu jeszcze przed rozpoczęciem przebywania na zwolnieniu lekarskim, ale pod warunkiem, że pracodawca wyrazi na to zgodę.

Podstawa prawna:

– Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz.U.2016.1666 t.j. z dnia 2016.10.12),

– Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki społecznej z dnia 8 grudnia 2015 r. w sprawie wniosków dotyczących uprawnień pracowników związanych z rodzicielstwem oraz dokumentów dołączanych do takich wniosków (Dz.U.2015.2243 z dnia 2015.12.29).

Sprawdź: Wskaźniki i stawki

키워드에 대한 정보 podanie o zwiększenie etatu pdf

다음은 Bing에서 podanie o zwiększenie etatu pdf 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  오징어 채 무침 | [Eng] 반찬 순위 넘버 원! 진미채 볶음을 딱딱하지 않고 부드럽게 만드는 법 101 개의 가장 정확한 답변
See also  강원 대학교 교수 채용 | 서류 평가 1등하고도 면접 탈락…수상한 교수 채용 / Sbs 상위 232개 답변

See also  백작약 의 효능 | 모든 통증을 해결하는 약초 백작약에 대해 알아봅시다 모든 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Hướng dẫn cách viết vẽ đánh dấu hoặc trích xuất văn bản từ tệp PDF bằng PDF Annotator

  • vniteach
  • vniteach channel
  • vni teach
  • chỉnh sửa pdf
  • chinh sua pdf
  • viết lên pdf
  • viet len pdf
  • viết chữ pdf
  • viet chu pdf
  • đánh dấu pdf
  • danh dau pdf
  • tệp pdf
  • tep pdf
  • pdf file
  • đối đuôi pdf
  • doi duoi pdf
  • pdf annotator
  • annotator

Hướng #dẫn #cách #viết #vẽ #đánh #dấu #hoặc #trích #xuất #văn #bản #từ #tệp #PDF #bằng #PDF #Annotator


YouTube에서 podanie o zwiększenie etatu pdf 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Hướng dẫn cách viết vẽ đánh dấu hoặc trích xuất văn bản từ tệp PDF bằng PDF Annotator | podanie o zwiększenie etatu pdf, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment