Pozew O Rozwód Z Orzekaniem O Winie Wzór Z Dziećmi | Jak Napisać Pozew Rozwodowy? (Cz. 1) – Pozew Bez Orzekania O Winie 13601 좋은 평가 이 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “pozew o rozwód z orzekaniem o winie wzór z dziećmi – Jak napisać pozew rozwodowy? (cz. 1) – Pozew bez orzekania o winie“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Land Lawyer 이(가) 작성한 기사에는 조회수 3,447회 및 좋아요 60개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

pozew o rozwód z orzekaniem o winie wzór z dziećmi 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Jak napisać pozew rozwodowy? (cz. 1) – Pozew bez orzekania o winie – pozew o rozwód z orzekaniem o winie wzór z dziećmi 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Nie wszystkie małżeństwa są w stanie przetrwać próbę czasu. Coraz częściej zdarzają się sytuacje, gdy podejmuje się trudne decyzje o rozstaniu, a wtedy konieczne jest przygotowanie pozwu rozwodowego.
Z tego filmu dowiecie się jak to zrobić w wersji spokojniejszej – bez orzekania o winie.
Po więcej zapraszam do kontaktu bezpośredniego:
[email protected]
www.bo-adwokat.pl

pozew o rozwód z orzekaniem o winie wzór z dziećmi 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Wzór pozwu o rozwód z orzekaniem o winie – prawna.eu

Pozew o rozwód (wzór pozwu o rozwód). W imieniu własnym wnoszę o : 1) rozwiązanie związku małżeńskiego Anny Magdaleny Nowak z domu Capała i Mariusza Kazimierza …

+ 더 읽기

Source: prawna.eu

Date Published: 10/11/2021

View: 1746

POZEW O ROZWÓD

POZWU O ROZWÓD Z ORZECZENIEM O WINIE ……………………………, dnia … … 4. ustalenie, że Pozwany będzie miał prawo do kontaktów z dzieckiem, z możliwością zabierania.

+ 여기를 클릭

Source: adwokatrzeszow.eu

Date Published: 4/9/2021

View: 652

Pozew o rozwód z wyłącznej winy pozwanej Wzór

Pobierz darmowy wzór. … Orzeczenie winy ma sens na przykład w przypadku walki o dzieci. … Ile trwa rozwód z orzekaniem o winie?

+ 여기에 더 보기

Source: mezczyznairozwod.pl

Date Published: 8/21/2021

View: 7505

Pozew rozwodowy z orzekaniem o winie wzór PDF

Wzór pozwu rozwodowego z orzekaniem o winie PDF plik do pobrania. Pozew o rozwód z orzekaniem o winie wzór PDF przygotowany przez Adwokat Monika …

+ 여기에 표시

Source: www.adwokat-lodz.com.pl

Date Published: 3/15/2022

View: 1490

Pozew o rozwód z orzekaniem o winie z wnioskiem o … – Lex

Wzory Wzór nieaktualny Wersja od: 7 grudnia 2020 r. do: 11 grudnia 2021 r.

+ 여기를 클릭

Source: sip.lex.pl

Date Published: 10/12/2021

View: 7866

Pozew rozwodowy (pozew o rozwód) – wskazówki i wzory

Poniżej zamieszczam 2 wzory pozwów rozwodowych z orzekaniem o winie. Jeden przewziany jest dla par z małoletnimi dziećmi, drugi bez. Jeśli …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: slupinska.eu

Date Published: 1/14/2022

View: 9621

WZÓR NR 1 – Sąd Okręgowy w Gliwicach

POZEW O ROZWÓD … bez orzekania o winie / z winy pozwanego /z winy powoda/ z winy obu stron; … PESEL dziecka – (jeśli jest więcej dzieci – wymienić); …

+ 여기를 클릭

Source: gliwice.so.gov.pl

Date Published: 6/17/2022

View: 9988

Pozew o rozwód z orzekaniem o winie [Wzór 2020] – Rodzice.pl

w przypadku elementów wyroku związanych z władzą rodzicielską czy alimentami na rzecz dzieci, sposób rozwiązania małżeństwa nie ma żadnego …

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.rodzice.pl

Date Published: 4/24/2022

View: 8477

Pozew o rozwód z orzekaniem o winie – wzór do sądu

Wzór pozwu o rozwód zgodny z aktualnymi przepisami prawa rodzinnego. Gotowy pozew o rozwód z orzekaniem o winie przygotowany przez adwokata.

+ 여기에 보기

Source: wzoryrodzinne.pl

Date Published: 3/25/2021

View: 3016

주제와 관련된 이미지 pozew o rozwód z orzekaniem o winie wzór z dziećmi

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Jak napisać pozew rozwodowy? (cz. 1) – Pozew bez orzekania o winie. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Jak napisać pozew rozwodowy? (cz. 1) - Pozew bez orzekania o winie
Jak napisać pozew rozwodowy? (cz. 1) – Pozew bez orzekania o winie

주제에 대한 기사 평가 pozew o rozwód z orzekaniem o winie wzór z dziećmi

  • Author: Land Lawyer
  • Views: 조회수 3,447회
  • Likes: 좋아요 60개
  • Date Published: 2019. 9. 7.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=vtvaVr_tfzw

Adwokat Lublin tel. 500-506-506, Adam Bernau

Poniżej przedstawiony został wzór pozwu o rozwód z orzekaniem o winie. Zawiera on konieczne elementy i przykładową sytuację, co pomoże lepiej ustalić jak napisać pozew o rozwód w swojej indywidualnej sprawie.

Lublin, dnia 23 stycznia 2015 roku

Sąd Okręgowy w Lublinie

III Wydział Cywilny Rodzinny

Powódka : Anna Magdalena Nowak

PESEL …………………….

adres……………………….

Pozwany: Mariusz Kazimierz Nowak

PESEL …………………….

adres……………………….

Pozew o rozwód (wzór pozwu o rozwód)

W imieniu własnym wnoszę o :

1) rozwiązanie związku małżeńskiego Anny Magdaleny Nowak z domu Capała i Mariusza Kazimierza Nowaka zawartego w dniu 18 kwietnia 2009 roku, zapisanego w księdze małżeństw Urzędu Stanu Cywilnego w Lublinie za nr 000/2009 przez rozwód – z winy pozwanego;

2) powierzenie wykonywanie władzy rodzicielskiej nad małoletnią córką Magdaleną Moniką Nowak ur. 27 sierpnia 2010 roku matce i przy niej ustalenie miejsca zamieszkania dziecka, zaś pozwanemu ograniczenie tej władzy do możliwości dowiadywania się o stan zdrowia dziecka, postępy w nauce;

3) zobowiązanie obu stron do ponoszenia kosztów utrzymania i wychowania wspólnego, małoletniego dziecka i z tego tytułu zasądzenie od pozwanego Mariusza Kazimierza Nowaka na rzecz jego małoletniej córki Magdaleny Moniki Nowak ur. 27 sierpnia 2010 roku alimenty w kwocie po 500 (pięćset) złotych miesięcznie, płatne do 10-go każdego miesiąca z ustawowymi odsetkami w razie uchybienia terminowi płatności którejkolwiek z rat, poczynając od dnia uprawomocnienia się wyroku, do rąk matki dziecka Anny Magdaleny Nowak;

4) ustalenie kontaktów pozwanego z małoletnią córką poprzez odwiedziny w każdą pierwszą i trzecią sobotę miesiąca w godzinach od 10.00 do 18.00 z możliwością zabierania dziecka na spacer;

5) dopuszczenie dowodu z zeznań świadków:

Imię, nazwisko, adres, Imię, nazwisko, adres,

na okoliczności przyczyn rozkładu pożycia małżeńskiego, sytuacji małoletniej córki Stron, wydatków koniecznych na utrzymanie dziecka.

6) zwolnienie powódki od kosztów sądowych w postaci opłaty od pozwu.

Uzasadnienie (wzór pozwu o rozwód)

Strony zawarły związek małżeński w dniu 18 kwietnia 2009 r. przed Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Lublinie.

Dowód: odpis skrócony aktu małżeństwa.

Z małżeństwa tego urodziła się córka Magdalena Monika Nowak.

Dowód: odpis skrócony aktu urodzenia córki.

Strony nie mieszkają wspólnie. Od 5 lat stosunki małżeńskie ulegały stopniowemu pogarszaniu. Było to wynikiem nadużywania alkoholu przez pozwanego, który będąc w stanie nietrzeźwości zachowywał się agresywnie zarówno wobec powódki jak i małoletniej córki, używał wobec nich słów powszechnie uznawanych za obelżywe. W 2012 roku na skutek eskalacji nagannych działań Pozwanego Powódka złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa znęcania się. Wyrokiem Sądu Rejonowego w Lublinie z dnia 1 marca 2013 r. sygn. akt IV K 000/12 oskarżony Mariusz Nowak został uznany winnym tego, że w okresie od stycznia 2011 r. do 26 września 2012 r. w Lublinie znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną i córką w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał w domu awantury domowe, w czasie których wyzywał żonę i córkę słowami wulgarnymi, popychał i groził zabójstwem, wypędzał z domu. Sąd warunkowo umorzył postępowanie karne wobec oskarżonego na okres lat 2 i zobowiązał go do powstrzymywania się od nadużywania alkoholu.

Dowód: odpis wyroku z dnia 1 marca 2013 r. sygn. akt IV K 000/12.

Na skutek alkoholizmu pozwany często zmieniał pracę. Nie przyczynia się do utrzymania gospodarstwa domowego, nie można oczekiwać od niego jakiejkolwiek pomocy, nie dba o więzi rodzinne. Ostatnie wspólne wakacje strony spędziły w 2010 r. Bezpośrednią pieczę nad córką stron sprawuje powódka.

Trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego nastąpił 2 lata temu i od tego czasu strony nie prowadzą wspólnego gospodarstwa. Swoim zachowaniem pozwany spowodował, że strony nie utrzymują więzi fizycznej i gospodarczej. Powódka nie kocha pozwanego. Nie dostrzega ona również jakiejkolwiek możliwości pogodzenia się z pozwanym.

Ustalenie kontaktów pozwanego z małoletnią córką poprzez odwiedziny bądź zabieranie jej na spacer dwa razy w miesiącu w godzinach od 10.00 – 18.00 odpowiada obecnemu zainteresowaniu, jakie wykazuje pozwany wobec córki.

Kwota z tytułu alimentów jest stosowna do zarobkowych i majątkowych możliwości pozwanego i odpowiada wydatkom związanym z potrzebami dziecka. Pozwany zarabia ok. 1500 złotych, a powódka na utrzymanie siebie i córki ma 1200 zł.

Wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych uzasadniony jest tym, że powódka nie jest w stanie ich ponieść, bez uszczerbku koniecznego utrzymania siebie oraz córki.

Dowód: oświadczenie o stanie majątkowym.

W sytuacji tu przedstawionej żądania powódki są usprawiedliwione.

Podpis

Załączniki:

odpis skrócony aktu małżeństwa,

odpis skrócony aktu urodzenia dziecka,

odpis wyroku w sprawie karnej z dnia 1 marca 2013 r. sygn. akt IV K 000/12.

oświadczenie o stanie majątkowym Powódki,

odpis pozwu wraz z załącznikami (czyli do sądu składamy łącznie dwa egzemplarze pozwu o rozwód i kserokopie załączników, tj. załączonych dokumentów np. akt urodzenia, małżeństwa, faktury VAT jeśli jest spór co do wysokości alimentów na dziecko, innych dokumentów wskazujących na wydatki na dziecko np. dokumentacja medyczna, oraz innych dokumentów wskazujących np. na winę pozwanego).

Przedstawiony powyżej wzór pozwu o rozwód zawiera fikcyjne dane i hipotetyczną sytuację.

Warto również zapoznać się z artykułami prawników dotyczącymi rozwodu z orzekaniem o winie oraz o samym rozwodzie, gdzie adwokat wyjaśnia o czym musi rozstrzygnąć sąd rozpatrujący pozew rozwodowy i jakie warunki muszą być spełnione, aby sąd orzekł rozwód, czyli co musi być zawarte w pozwie sporządzonym osobiście lub przez adwokata i co będzie miało znaczenie przed sądem.

Konieczność udowodnienia

Pozew o rozwód z wyłącznej winy pozwanej Wzór

Pozew o rozwód z wyłącznej winy pozwanej. W pierwszej kolejności trzeba wiedzieć, kiedy mamy prawo wnosić pozew o orzeczeniem wyłącznej winy. Prawo oczywiście mamy zawsze, jednak czy wniesienie pozwu ma zawsze jest sens? Pamiętajmy – wystarczy, że sąd uzna, iż jesteśmy winni w 1% za rozpad pożycia małżeńskiego, aby ostatecznie orzec o winie obu stron. Orzeczenie winy ma sens na przykład w przypadku walki o dzieci.

Musimy pamiętać, że rozwód z wyłącznej winy z ograniczeniem władzy rodzicielskiej oraz eksmisją nie należy do łatwych spraw. Charakter tych spraw jest skomplikowany, a my musimy być niewątpliwie do tego bardzo dobrze przygotowani. Potrzebna jest wiedza prawna oraz dowody, które pozwolą nam wygrać sprawę.

Pobierz darmowy wzór: POZEW O ROZWÓD Z WYŁĄCZNEJ WINY POZWANEJ WRAZ Z OGRANICZENIEM WŁADZY RODZICIELSKIEJ WRAZ Z WNIOSKIEM O EKSMISJĘ ORAZ Z WNIOSKIEM O ZABEZPIECZENIE

Kiedy warto złożyć pozew z wyłącznej winy?

Wtedy, kiedy będziemy mieli pewność, że sprawa zakończy się faktycznie z wyłącznej winy jednej ze stron.

Powództwo z orzeczeniem o winie warto wytoczyć, gdy jesteśmy pewni sukcesu. Rozwód z orzeczeniem o winie jednej ze stron wiąże się z korzyściami finansowymi na rzecz małżonka niewinnego, który może żądać alimentów celem wyrównania poziomu życia.

Dowiedz się, jak pomagam -> Moja osobista historia – Kontakt 🏛

Ile trwa rozwód z orzekaniem o winie?

Z uwagi na konflikt między stronami oraz konieczność ustalenia, kto zawinił w rozpadzie małżeństwa, wymagającej długotrwałej analizy faktów w sprawie i często obszernego materiału dowodowego, sprawa o rozwód z orzeczeniem o winie może trwać nawet kilka lat.

Przede wszystkim długość postępowania uzależniona jest od tego, jakie zostały złożone dowody w sprawie. Jeżeli powołamy 20 świadków, musimy liczyć się z tym, że postępowanie znacznie się wydłuży. Jeśli zaś będą to dowody z dokumentów, np. sprawozdanie detektywa, postępowanie powinno być zdecydowanie krótsze. Nie proponuję Państwu powoływać aż tak wielu świadków – w mojej ocenie wystarczą trzy-cztery osoby mogące potwierdzić okoliczności w sprawie, np. zdradę małżeńską.

Więcej: Świadek w sprawie o rozwód

Jak opisać winę małżonka? Pozew o rozwód z wyłącznej winy pozwanej

Winę należy opisać w sposób precyzyjny, konkretnie wskazując, na jakim polu małżonek zawinił.

Przykładowe zarzuty to: zdrada małżeńska, uzależnienie od alkoholu, przemoc fizyczna, przemoc psychiczna, brak współpracy na rzecz rodziny i domu. Żeby wygrać sprawę, nasze twierdzenia warto poprzeć mocnymi dowodami – tak, aby wina drugiej strony nie budziła wątpliwości.

Obawiam się, że bez dowodów będzie nam ciężko wygrać sprawę rozwodową z wyłącznej winy.

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Sąd może ograniczyć wykonywania władzy rodzicielskiej rodzicowi w przypadku gdy między małżonkami nie ma porozumienia w zakresie związanym z wychowaniem małoletniego dziecka, lub sposób wywiązywania się z władzy rodzicielskiej budzi poważne zastrzeżenia. Sąd może ustanowić kuratora sądowego lub pozwolić rodzicowi współdecydować wyłącznie w istotnych sprawach związanych z dzieckiem.

Wniosek o ograniczenie władzy rodzicielskiej należy uzasadnić, wskazując wszelkie nieprawidłowe zachowania drugiego rodzica względem dziecka. Warto poprzeć to materiałem dowodowym, np. w postaci nagrań, zeznań świadków, a także opinią biegłych.

Więcej: Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Wniosek o eksmisję

W wyroku rozwodowym sąd orzeka o sposobie korzystania przez małżonków ze wspólnego mieszkania, jeżeli rozwiedzenie małżonkowie wciąż je zajmują. Zgodnie z art. 58 § 2 k.r.o., w przypadku „jeden z małżonków swym rażąco nagannym postępowaniem uniemożliwia wspólne zamieszkiwanie, sąd może nakazać jego eksmisję na żądanie drugiego małżonka. Na zgodny wniosek stron sąd może w wyroku orzekającym rozwód orzec również o podziale wspólnego mieszkania albo o przyznaniu mieszkania jednemu z małżonków, jeżeli drugi małżonek wyraża zgodę na jego opuszczenie bez dostarczenia lokalu zamiennego i pomieszczenia zastępczego, o ile podział bądź jego przyznanie jednemu z małżonków są możliwe”.

Sąd orzeka o eksmisji wyłącznie na wniosek jednego z małżonków, zawarty w oddzielnym piśmie, pozwie, lub ustnie.

Orzeczenie o eksmisji jest wyjątkowym środkiem, stosowanym w sytuacjach, kiedy to zachowanie małżonka jest absolutnie naganne i na skutek którego dalsze wspólne zamieszkiwanie jest niemożliwe.

Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać -> Opinie klientów o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5.

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48691512933

e-mail: [email protected]

Pozew rozwodowy z orzekaniem o winie wzór PDF

Pozew rozwodowy z orzekaniem o winie – wzór PDF – plik do pobrania

Wzór pozwu o rozwód z orzekaniem o winie

Łódź, 10 kwietnia 2014 r.

Do Sądu Okręgowego w Łodzi

XII Wydział Cywilny

Powód: Jan Kowalski

PESEL: 12345612345

Zam. 90-248 Łódź

ul. P.O.W. 17/2

Pozwana: Maria Kowalska

PESEL: 12345612345

Zam. 90-248 Łódź

ul. Jaracza 43/20

Pozew o rozwód

Wnoszę o:

rozwiązanie małżeństwa powoda Jana Kowalskiego z pozwaną Marią Kowalską, które zostało zawarte 10 czerwca 1999 w Urzędzie Stanu Cywilnego w Łodzi nr aktu małżeństwa III/502/1999, przez rozwód z wyłącznej winy pozwanej zasądzenie od pozwanej na rzecz powoda kosztów procesu według norm przypisanych

Ponadto wnoszę o:

dopuszczenie dowodu z zeznań świadków:

a) Anny Nowak, zam. 90-248 Łódź, ul. P.O.W. 17/20

b) Tomasza Wiśniewskiego, zam. 90-248 Łódź, ul. Jaracza 43/1

na okoliczność zdrady małżeńskiej pozwanej, winy za rozkład pożycia

Uzasadnienie

Strony zawarły związek małżeński przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Łodzi 10 czerwca 1999 r.

Dowód: akt małżeństwa

Z małżeństwa nie urodziły się dzieci. Wkrótce po ślubie powód wyjechał na 2 lata do pracy w Wielkiej Brytanii. Zarobione w tym czasie pieniądze przysyłał do Polski na wspólne konto małżonków w banku. Po powrocie do kraju okazało się, że pozwana mieszkała z konkubentem Tomaszem Wiśniewskim. Podczas pobytu powoda za granicą pozwana nie pracowała, prowadziła wystawny tryb życia, często wyjeżdżała z konkubentem Tomaszem Wiśniewskim do miejscowości wypoczynkowych. Finansowała te wyjazdy.

Dowód:

1) zeznania świadka Anny Nowak

2) rachunek za pobyt w hotelu

3) wyciąg z konta bankowego

Z powodu zdrady małżeńskiej, wystawnego trybu życia pozwanej i nadużywania przez nią alkoholu doszło do całkowitego zerwania wszelkich więzi uczuciowych, fizycznych i gospodarczych, które łączyły małżonków. Utwierdziło to powoda w przekonaniu, że nie ma żadnych szans na utrzymanie jego małżeństwa z pozwaną. W tej sytuacji wniosek powoda o rozwiązanie małżeństwa z wyłącznej winy pozwanej jest uzasadniony.

Dowód: przesłuchanie stron

Jan Kowalski

(własnoręczny podpis powoda)

Załączniki:

zupełny odpis aktu małżeństwa wyciąg z banku kopia rachunku odpis pozwu i załączników

Autor: adw. Monika Piech-Balicka

Adwokat od 2004 roku wpisany na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi

Pozew o rozwód z orzekaniem o winie z wnioskiem o zasądzenie alimentów na rzecz małżonka oraz z wnioskiem o zabezpieczenie

Pozew o rozwód z orzekaniem o winie z wnioskiem o zasądzenie alimentów na rzecz małżonka oraz z wnioskiem o zabezpieczenie

Pozew o rozwód (Pozew rozwodowy): wskazówki i wzory

Jeśli czytasz ten artykuł to znaczy, że zamierzasz wnieść pozew o rozwód. Poniżej opiszę Ci jak napisać pozew rozwodowy, aby był dobry i skuteczny. Zamieszczę też wzór pozwu o rozwód, a w zasadzie wzory różnych pozwów o rozwód. Pewnie znajdziesz coś dla Ciebie. Poniższy artykuł składa się m.in. z następujących tematów:

Jak napisać pozew rozwodowy / Jak napisać pozew o rozwód?

Pozew o rozwód – wzór

Wspólny pozew o rozwód bez orzekania o winie

Pozew o rozwód za porozumieniem stron

Ile kosztuje napisanie pozwu rozwodowego przez adwokata?

Pozew o rozwód – gdzie złożyć

Jeśli potrzebujesz pomocy doświadczonego adwokata rozwodowego, to możesz skorzystać z moich usług. Udzielam porad prawnych dla klientów z całej Polski, w tym także online i telefonicznie. W trudnych sprawach rozwodowych reprezentuję klientów w całej Polsce. Zapraszam do zapoznania się z ofertą mojej Kancelarii ( Adwokat Rozwody Poznań ) oraz do kontaktu.

Imię i nazwisko

Numer telefonu

E-mail

Krótki opis sprawy

Δ

Jak napisać pozew rozwodowy?

Przejdźmy od razu do rzeczy. Zanim weźmiesz się do pisania pozwu o rozwód musisz najpierw wiedzieć czego oczekujesz w Twojej sprawie rozwodowej. Odpowiedz sobie na pytania:

Czy chcesz się rozwieść z winą czy bez?

Czy Ty lub Twój małżonek obiektywnie daliście podstawy do orzekania winy (np. zdrada, przemoc fizyczna lub psychiczna, alkohol, trwałe zaniedbywanie małżonka lub dzieci)?

Jak bardzo zależy Ci na szybkim uzyskaniu rozwodu?

Czy będziesz oczekiwał alimentów na siebie lub dzieci?

Kiedy chcesz dokonać podziału majątku wspólnego?

Czy masz przygotowane argumenty do rozwodu?

Zobacz także: Argumenty do rozwodu

To ważne pytania, ponieważ od nich zależy to, w jaki sposób zredagujesz Twój pozew o rozwód. Dlatego ważniejsze od tego jak napisać pozew o rozwód jest jak przygotować się do rozwodu. Jeśli dobrze przygotujesz się do Twojej sprawy o rozwód, to samo napisanie pozwu o rozwód będzie już bardzo proste. Tego, w jaki sposób przygotować się do rozwodu dowiesz się z moich artykułów:

Strategia w sprawie o rozwód

Od samego pozwu o rozwód o wiele ważniejsza jest Twoja strategia w sprawie rozwodowej! Czy w ogóle jakąś obrałeś? Musisz wiedzieć, że w sprawie o rozwód strony mogą zmieniać swoje zdanie aż do tzw. zamknięcia ostatniej rozprawy – czyli niemal przez całe postępowanie. Dlatego tak ważne jest, aby z góry określić Twoją strategię w sprawie o rozwód.

W przeciwnym wypadku możesz dać się oszukać Twojemu małżonkowi. Nie raz już widziałam, jak jeden z małżonków obiecywał, że nie będzie walczył o wykazanie winy drugiego, a później zmieniał zdanie na rozprawie. Podobnie rzecz się ma w przypadku walki o dzieci. Musisz być przygotowany na takie scenariusze.

Strategia w sprawie rozwodowej pozwala Ci określić, na czym najbardziej Ci zależy:

na szybkim rozwodzie,

wykazaniu winy drugiego małżonka,

obronieniu się przed wykazaniem własnej winy i dożywotnimi alimentami na drugiego małżonka,

władzy rodzicielskiej nad dziećmi,

niskich/wysokich alimentach na dzieci,

częstych kontaktach z dziećmi lub opiece naprzemiennej,

korzystnym podziale majątku po rozwodzie.

Strategię w sprawie o rozwód najlepiej ustalić wspólnie z adwokatem. Dobrze zrobić to na kilka tygodni, a nawet miesięcy przed wniesieniem pozwu o rozwód. To pozwoli Ci na zebranie dowodów i argumentów do rozwodu.

Mam klientów, którzy po takich konsultacjach wracają do mnie po roku! To bardzo rozsądni ludzie, którym rozmowa z adwokatem pomogła poukładać sobie sprawy w głowie i przygotować się do rozwodu. Uwierz mi, że napisanie bardzo dobrego pozwu rozwodowego zaczyna się właśnie w tym miejscu.

Niektórzy nie mają jednak tyle czasu i muszą szybko się rozwieść. To nic złego. Ważne, aby nie pomijać kroku, w którym wspólnie z prawnikiem obierzesz strategię na rozwód. Bo jest to krok krytyczny.

Jeśli chcesz, możesz skorzystać z mojej pomocy. Świadczę takie konsultację rozwodowe online i telefonicznie dla klientów z całej Polski.

Pozew o rozwód – treść

Dopiero po obraniu strategii możesz zabrać się do pisania pozwu o rozwód. Pozew rozwodowy składa się z 2 części: petitum oraz uzasadnienia.

Petitum to część pozwu rozwodowego, w której określasz swoje żądania. To najważniejsza część pozwu o rozwód. Wymaga zachowania zasad określonych w przepisach kodeksu postępowania cywilnego oraz precyzji.

To właśnie w petitum powinieneś wskazać, czy żądasz rozwodu i z czy ma on zostać orzeczony z winy którejkolwiek ze stron. Także w tej części wskazujesz Twoje oczekiwania w zakresie Waszych dzieci. Chodzi o takie kwestie jak: władza rodzicielska, miejsce zamieszkania, sposób opieki nad dziećmi, sposób wykonywania kontaktów, czy wreszcie wysokość alimentów na dzieci. W petitum możesz też domagać się podziału majątku wspólnego. Choć zwykle nie jest to dobry pomysł. Sądy preferują dzielenie majątku w oddzielnym postępowaniu, już po zamknięciu sprawy o rozwód.

Uzasadnienie to część pozwu o rozwód, w której przytaczasz argumenty uwiarygadniające Twoje żądania. Jeśli jesteś dobrze przygotowany do rozwodu, to „napisze się ono samo”. Zobaczysz, że tak będzie. 😊

To właśnie w tej części opisujesz historię Waszego małżeństwa oraz przyczyny, dla których żądasz rozwodu. W uzasadnieniu wskazujesz także dowody na poparcie Twoich argumentów.

Na temat formalności związanych z treścią i składaniem papierów rozwodowych pisałam w artykule: Jak złożyć papiery rozwodowe . Nie będę już powielać tych treści w tym artykule.

Ostatnią rzeczą, jaką musisz zrobić, to podpisanie Twojego pozwu rozwodowego. Podpisać musisz się osobiście, nie możesz posłużyć się wydrukiem komputerowym!

Pozew o rozwód – wzór bezpłatny

Poniżej zamieszczę wzory różnych pozwów o rozwód. To dobre i skuteczne dokumenty. Jednak muszę Cię przestrzec. Otóż nie istnieje w Internecie wzór pozwu rozwodowego, który pasowałby do Twojej sytuacji. Pisanie pozwu o rozwód w oparciu o wzór z Internetu to nie jest najlepszy pomysł.

Nawet jeśli nie stać Cię na to, aby Twoją sprawę prowadził w całości adwokat, to możesz zlecić mu samo napisanie pozwu o rozwód. To o wiele tańsze rozwiązanie niż pełna reprezentacja w sprawie. A jednocześnie masz pewność, że Twój pozew o rozwód:

będzie pasował do Twojej indywidualnej sytuacji,

będzie poprawny i skuteczny,

nie będzie zawierał wewnętrznych sprzeczności,

powstanie na bazie wcześniej ustalonej strategii.

Jeśli jednak chcesz napisać pozew samemu, to oczywiście nie jest to problem. W poniższych wzorach siłą rzeczy skoncentrowałam się na petitum. Uzasadnienie musisz dopisać sobie samemu. Nie bój się napisać go własnymi słowami. Nie sil się na język prawniczy. Sąd przecież wie, że nie jesteś prawnikiem. Po prostu napisz je normalną, poprawną polszczyzną. A gdy będziesz powoływał się na jakieś ważne okoliczności (np. że małżonek nadużywał alkoholu), to nie zapomnij, aby wskazać dowody na poparcie tych okoliczności.

Pozew o rozwód z orzekaniem o winie – wzór

Wzór pozwu o rozwód z orzekaniem o winie to zdecydowanie najbardziej skomplikowany z wszystkich zamieszczonych tu wzorów pozwów rozwodowych.

Kluczowe jest w nim, aby wykazać okoliczności mogące świadczyć o winie małżonka. Przyczyn orzekania o winie może być wiele. Do najczęstszych z nich należą:

alkoholizm,

przemoc fizyczna lub psychiczna,

brak zainteresowania małżonkiem lub rodziną,

odmowa pożycia,

zdrada.

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule – Rozwód z winy męża .

Poniżej zamieszczam 2 wzory pozwów rozwodowych z orzekaniem o winie. Jeden przewidziany jest dla par z małoletnimi dziećmi, drugi bez. Jeśli posiadacie dorosłe, samodzielne dzieci, to lepiej będzie wybrać wzór bez dzieci.

Pozew o rozwód z orzekaniem o winie – bezpłatny wzór z dziećmi (POBIERZ)

Pozew o rozwód z orzekaniem o winie – bezpłatny wzór bez dzieci (POBIERZ)

A teraz przejdźmy do wzorów pozwu rozwodowego bez orzekania o winie.

Pozew o rozwód bez orzekania o winie – wzór

Wzór pozwu o rozwód bez orzekania o winie może okazać się szczególnie przydatny w 2 okolicznościach:

jeśli w Waszej sprawie nie wystąpiły okoliczności mogące przesądzać o winie jednego z Was,

lub jeśli zależy Wam na szybkim rozwodzie.

Niemniej nawet w sprawach, w którym małżonkowie nie chcą przerzucać się odpowiedzialnością za winę w rozpadzie małżeństwa, osią sporu często bywają relacje z dziećmi. Dlatego inaczej jest skonstruowany wzór pozwu o rozwód, gdy Wasze małżeństwo doczekało się wspólnego potomstwa.

Pozew o rozwód bez orzekania o winie – bezpłatny wzór z dziećmi (POBIERZ)

Pozew o rozwód bez orzekania o winie – bezpłatny wzór bez dzieci (POBIERZ)

Wspólny pozew o rozwód bez orzekania o winie

Małżonkowie, którym zależy na szybkim rozstanie często pytają o wzór wspólnego pozwu o rozwód bez orzekania o winie. Takie myślenie jest logiczne.

Niestety polskie prawo nie przewiduje możliwości wniesienia wspólnego pozwu przez małżonków. Należy zachować odpowiednią kolejność. A więc najpierw jedno z Was składa pozew, w którym nie domaga się orzekania winy. Następnie drugi z Was składa odpowiedź na pozew, w której potwierdza stanowisko i argumentację pierwszej strony.

To najszybszy i najprostszy sposób, aby się rozwieść.

Pozew o rozwód za porozumieniem stron

Podobnie, w polskim systemie prawnym nie istnieje coś takiego jak rozwód za porozumieniem stron. W Polsce nie ma możliwości, aby spisać porozumienie, na mocy którego zakończycie Wasze małżeństwo. Rozwód za porozumieniem stron to potoczna nazwa sytuacji, w której małżonkowie dążą do szybkiego rozwodu, bez orzekania o winie.

Dlatego jeśli szukasz pozwu o rozwód za porozumieniem stron, to powinieneś skorzystać z wzoru pozwu o rozwód bez orzekania o winie. Twój małżonek powinien zaś złożyć odpowiedzieć na pozew, w której poprze Twoją argumentację.

Ile kosztuje napisanie pozwu o rozwodowego przez adwokata?

Tak jak pisałam, korzystanie z wzorów pozwów o rozwód dostępnych w Internecie nie ma większego sensu. Za stosunkowo niewielkie pieniądze można zlecić napisanie pozwu profesjonaliście – adwokatowi lub radcy prawnemu. W mojej Kancelarii Adwokackiej, napisanie pozwu o rozwód to koszt rzędu 500 – 1.000 zł. Ostateczna cena zależy od okoliczności Twojej sprawy.

Pamiętaj, że podana wyżej cena nie obejmuje reprezentowania Cię w sądzie. Jeśli jednak zechcesz, abym pomagała Ci także przed sądem, to możesz zlecić mojej Kancelarii prowadzenie sprawy.

Pozew o rozwód – gdzie złożyć?

Jeśli zastanawiasz się, w jakim sądzie powinieneś złożyć swój pozew o rozwód, to przygotowałam dla Ciebie ułatwienie. W artykule „Gdzie złożyć pozew o rozwód” zamieściłam listę wszystkich sądów, do których może zostać wniesiony pozew o rozwód, w zależności od Twojego miejsca zamieszkania.

Pamiętaj też, że póki co polskie prawo nie przewiduje możliwości wniesienia pozwu przez Internet. Musisz więc złożyć go na piśmie we właściwym sądzie lub wysłać pocztą, listem poleconym.

Potrzebujesz pomocy adwokata? Masz trudny rozwód?

Jeśli chciałbyś skorzystać z mojej pomocy, zapraszam do kontaktu. Działam na terenie takich miast jak: Poznań, Luboń, Gniezno, Śrem, Środa Wielkopolska, Grodzisk Wielkopolski, Swarzędz, Leszno, Piła, Kościan, Jarocin, Września oraz Wolsztyn. Posiadam także oddział w Świeciu, pracując w takich miejscowościach jak Grudziądz, Chełmno i Tuchola.

W trudnych sprawach rozwodowych działam w CAŁEJ POLSCE!

Udzielam także konsultacji telefonicznych oraz konsultacji online. Pamiętaj, że rozwód to poważna sprawa, dlatego warto skorzystać z pomocy adwokata lub radcy prawnego.

Masz pytania? Napisz! Zadzwoń!

Adwokat

Marlena Słupińska-Strysik

e-mail: [email protected]

tel. 61 646 00 40

tel. 68 419 00 45

tel. 52 511 00 65

Komentarze:

Pozew o rozwód z orzekaniem o winie [Wzór 2020]

Pozew o rozwód musi zawierać wszystkie żądania

Orzeczenie rozwodu jest możliwe wówczas, kiedy doszło do rozpadu wszystkich więzi łączących małżonków. W toku postępowania sąd sprawdzi, czy więzi, które winny łączyć żonę i męża (więź psychiczna, więź ekonomiczna, więź fizyczna) nadal istnieją. Jeśli tak, wówczas sąd odmówi udzielenia stronom rozwodu. Jeśli nie, sąd wyrokiem rozwiąże małżeństwo.

W sprawach rozwodowych sądy nie działają z urzędu, co oznacza, iż strona wnosząca pozew (powód) musi dokładnie określić, czego się domaga. Na wstępie pozwu o rozwód z orzekaniem o winie należy zawrzeć wszystkie roszczenia:

rozwiązanie małżeństwa poprzez rozwód z orzeczeniem o winie pozwanej/ pozwanego;

uregulowanie władzy rodzicielskiej nad małoletnimi dziećmi stron;

uregulowanie terminów kontaktów z małoletnimi dziećmi stron;

zasądzenie alimentów na rzecz małoletnich dzieci stron;

zasądzenie alimentów na rzecz powoda, jeśli powód domaga się renty na swoją rzecz;

określenie sposobu korzystania ze wspólnego mieszkania/domu, jeśli strony nadal mieszkają wspólnie;

podział majątku wspólnego stron.

Dokładna treść pozwu rozwodowego będzie zależała od sytuacji rodzinnej, majątkowej i życiowej małżonków. Przykładowo, jeśli małżonkowie mają dorosłe dzieci, sąd w sprawie rozwodowej nie będzie orzekał o władzy rodzicielskiej, kontaktach czy alimentach. W takim przypadku postępowanie w sprawie o alimenty będzie toczyło się odrębnie, przed sądem rejonowym.

Gdzie wnieść pozew o rozwód z orzekaniem o winie?

Pozew o rozwód z orzekaniem o winie wnosi się zawsze do sądu okręgowego. Zazwyczaj sądem właściwym miejscowo będzie sąd ostatniego wspólnego miejsca zamieszkania małżonków, o ile przynajmniej jedna ze stron nadal tam mieszka.

Przykład: Karol i Joanna mieszkali wspólnie we Wrocławiu. Gdy ich małżeństwo się rozpadło, Joanna wspólnie z dziećmi przeprowadziła się do mieszkania swoich rodziców w Katowicach. Od chwili jej wyprowadzki minęły dwa lata. Karol zdecydował się na wystąpienie z pozwem o rozwód. Sądem właściwym do rozpoznania sprawy będzie nadal sąd okręgowy we Wrocławiu.

Sprawdź: Kiedy się rozwieźć?

Dowody w sprawie o rozwód

Zgodnie z jedną z podstawowych zasad procesu cywilnego osoba, która przedstawia określone twierdzenia, musi je udowodnić. Niezależnie od tego, co jest przyczyną winy małżonka– czy jest to zdrada, przemoc fizyczna, przemoc psychiczna czy inne nieprawidłowości występujące w związku stron – powód musi udowodnić, że te zdarzenia miały miejsce. Taki sam obowiązek spoczywa na pozwanym, który ma prawo do przedstawienia swojego stanowiska w odpowiedzi na pozew.

Udowodnienie winy nie zawsze jest łatwe, albowiem najczęściej wszystkie te zdarzenia mają miejsce za zamkniętymi drzwiami domu stron. Powód nie uzyska jednakże korzystnego dla siebie wyroku, jeśli nie wykaże, że rozpad małżeństwa jest spowodowany tylko i wyłącznie zawinionym działaniem drugiej strony.

Katalog dowodów jest w zasadzie nieograniczony. W szczególności, strona może zażądać od sądu przeprowadzenia dowodów z:

zeznań świadków;

opinii biegłych specjalistów sądowych (np. lekarza czy psychologa);

dokumentów;

wydruków wiadomości smsowych lub mailowych;

wydruków ze stron internetowych (np. portali społecznościowych);

nagrań rozmów telefonicznych;

nagrań video.

W przypadku nagrań niezwykle konieczne jest zachowanie ostrożności, albowiem utrwalanie rozmów bez wiedzy innych osób może wiązać się z odpowiedzialnością karną. W praktyce jednakże w toku postępowań rozwodowych z orzekaniem o winie dowody z nagrań zdarzają się niezwykle często.

Strona procesu musi pamiętać, iż w toku sprawy musi udowodnić nie tylko swoje żądania związane z orzeczeniem o winie drugiego z małżonków, lecz również wszystkie inne twierdzenia, np. w zakresie wysokości należnych alimentów.

Konsekwencje rozwodu z orzeczeniem o winie: alimenty

Należy wyróżnić dwie podstawowe konsekwencje rozwodu z orzeczeniem o winie:

sposób rozwiązania małżeństwa;

ułatwienie w zakresie dochodzenia alimentów na rzecz małżonka.

W pozostałym zakresie, tj. w przypadku elementów wyroku związanych z władzą rodzicielską czy alimentami na rzecz dzieci, sposób rozwiązania małżeństwa nie ma żadnego znaczenia.

Sąd może rozwiązać małżeństwo poprzez rozwód z winy jednego albo obojga małżonków. W ten sposób sąd – po przeanalizowaniu całej historii pożycia małżeńskiego stron – stwierdza kto odpowiada za całkowity i zupełny rozkład pożycia w związku stron. Co niezwykle istotne, zgodnie z orzecznictwem polskich sądów wina małżonka musi być rzeczywiście zupełna. Jeśli obie strony postępowały nieprawidłowo (nawet w różnym stopniu), sąd obarczy winą za rozpad małżeństwa obojga małżonków.

Wbrew obiegowej opinii, dochodzenie alimentów w przypadku rozwodu bez orzekania o winie również jest możliwe, choć zazwyczaj jest to znacznie trudniejsze. W przypadku rozwodu z orzeczeniem o winie małżonek niewinny albo małżonek winny w razie uznania winy obojga może domagać się alimentów, jeśli znajduje się w niedostatku. Przez niedostatek należy rozumieć brak możliwości zaspokojenia podstawowych potrzeb (np. zamieszkania, wyżywienia, leków).

Jeśli rozwód został orzeczony z wyłącznej winy jednego z małżonków, małżonek niewinny może dochodzić alimentów również wówczas, gdy rozwód pociąga ze sobą istotne pogorszenie jego sytuacji materialnej.

W każdym przypadku małżonek musi pamiętać o konieczności udowodnienia twierdzeń dotyczących sytuacji materialnej poprzez wykazanie wysokości osiąganych zarobków, wysokości wydatków i przedstawienie innych zdarzeń, które mają wpływ na sytuację majątkową stron (np. zły stan zdrowia osoby domagającej się alimentów i zmniejszenie wskutek tej okoliczności możliwości zarobkowych).

Sprawdź także:

Koszty sprawy rozwodowej

Wnosząc pozew rozwodowy powód musi uiścić opłatę sądową w wysokości 600,00 zł. Wysokość opłaty nie jest uzależniona od rodzaju roszczenia i wynosi tyle samo w przypadku rozwodu z orzekaniem o winie i bez orzekania o winie.

W toku postępowania może pojawić się konieczność pokrycia dodatkowych kosztów, na przykład związanych z przeprowadzeniem dowodu z opinii biegłego sądowego. Sąd wzywa wówczas strony do uiszczenia zaliczek w określonym terminie.

W wyroku kończącym postępowanie w sprawie sąd rozlicza wszystkie koszty związane z postępowaniem. W przypadku rozwodu bez orzekania o winie koszty procesu zazwyczaj rozkładane są na obie strony. Uzyskanie wyroku rozwodowego z orzekaniem o winie wiąże się z innym podziałem kosztów – strona przegrywająca proces jest obowiązana zwrócić drugiej stronie wszystkie koszty postępowania.

Przykład: Anna wniosła pozew o rozwód z winy jej męża Jarosława. Ich małżeństwo rozpadło się z powodu zdrady Jarosława. Wnosząc pozew Anna uiściła opłatę od pozwu w wysokości 600,00 zł. Inne koszty postępowania wyniosły 1.500,00 zł, z czego 500,00 zł Anna opłaciła w toku procesu w formie zaliczki. Sąd uznał Jarosława za winnego rozpadu pożycia i zasądził na rzecz Anny zwrot kosztów postępowania tj. 1.100,00 zł.

Rozwód a podział majątku

Większość małżeństw nie decyduje się na spisanie intercyzy, co skutkuje powstaniem ustroju wspólności majątkowej małżeńskiej. Każdy z małżoków ma swój majątek odrębny, na który składają się przedmioty zakupione przed ślubem, a wspólnie posiadają oni majątek wspólny.

W momencie uprawomocnienia wyroku rozwodowego (21 dni od daty wydania wyroku przez sąd okręgowy albo data wydania wyroku sądu apelacyjnego w razie składania apelacji) wspólność ustawowa pomiędzy byłymi już małżonkami ustaje. Jeśli małżonkowie posiadali jakikolwiek majątek wspólnie, zamienia się on we wspólność w częściach ułamkowych (np. po 1/2 udziału w mieszkaniu). Jeśli strony chcą podzielić swój majątek, mogą to zrobić:

w toku trwania sprawy rozwodowej, przy czym sąd uczyni to tylko wówczas, gdy wniosek o podział majątku nie spowoduje przewlekłości postępowania

albo

albo w toku odrębnej sprawy o podział majątku po zakończeniu sprawy rozwodowej.

Z praktyki sądów wynika, że w sprawach o rozwód z orzekaniem o winie dokonanie podziału majątku zdarza się niezwykle rzadko. Sprawy o rozwód z orzekaniem o winie są skomplikowane i długotrwałe, a podział majątku mógłby dodatkowo przedłużyć proces. Zazwyczaj również strony są na tyle skonfliktowane, iż ugodowe podzielenie majątku jest w zasadzie niemożliwe. Z tych względów konieczne jest wszczęcie sprawy o podział majątku wspólnego, która będzie toczyła się przed sądem rejonowym miejsca położenia majątku.

Wzór pozwu o rozwód z orzekaniem o winie

Oprócz danych osobowych małżonków oraz danych adresowych właściwego sądu, pozew o rozwód powinien więc zawierać informację o roszczeniach oraz uzasadnienie.

Przykład: Pozew o rozwód Niniejszym, działając w imieniu własnym, wnoszę o: – rozwiązanie małżeństwa mojego i Jana Kowalskiego, zawartego w dniu xxxx w miejscowości xxxx przez rozwód z wyłącznej winy Jana Kowalskiego;

– powierzenie mi wykonywania władzy rodzicielskiej nad naszą córką Katarzyną Kowalską, urodzoną w dniu xxxx w miejscowości xxxx, z jednoczesnym zapewnieniem pozwanemu prawa do współdecydowania o wszystkich istotnych sprawach córki;

– zasądzenie od pozwanego na rzecz małoletniej córki Katarzyny Kowalskiej renty alimentacyjnej w wysokości xxx zł miesięcznie, płatnej do dnia 10-go każdego miesiąca wraz z ustawowymi odsetkami w razie zwłoki w płatności którejkolwiek z rat;

– zasądzenie od pozwanego na moją rzecz renty alimentacyjnej w wysokości xxx zł miesięcznie, płatnej do dnia 10-go każdego miesiąca wraz z ustawowymi odsetkami w razie zwłoki w płatności którejkolwiek z rat;

– uregulowanie kontaktów pozwanego z córką w ten sposób, iż pozwany będzie mógł spędzać z córką każdy I i III weekend miesiąca od piątku od godziny 15:00 do niedzieli do godziny 20:00;

zasądzenie od pozwanego na moją rzecz zwrotu kosztów postępowania. Uzasadnienie Krótkie opisanie sytuacji rodzinnej stron oraz wskazanie, dlaczego osoba składająca pozew uznaje swoje roszczenia, opisane powyżej, za uzasadnione i dlaczego sąd winien je uwzględnić.

Autor: adwokat Marta Milan z LegalHero.pl

LegalHero.pl to portal oferujący profesjonalne porady prawne i dokumenty prawne w przystępnych cenach. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony www.legalhero.pl, a w razie pytań prosimy o kontakt mailowy [email protected]

Pozew o rozwód z orzekaniem o winie

Pokaż: 15

Wzór pozwu o rozwód z orzekaniem o winie

Każdy z oferowanych wzorów pozwu rozwodowego z orzekaniem o winie jednego z małżonków jest zgodny z aktualnymi przepisami prawa rodzinnego. Po złożeniu i opłaceniu zamówienia otrzymasz gotowy wzór pozwu do sądu rodzinnego z dokładną instrukcją uzupełnienia poszczególnych sekcji dokumentu.

Jesteś w konflikcie ze swoim mężem lub żoną? Chcesz rozwodu z orzeczeniem o winie? Jesteś w bardzo dobrym miejscu – dostępne na tej stronie wzory pozwów rozwodowych z orzekaniem o winie możesz wykorzystać w dokładnie takiej sytuacji. Obawiasz się, czy będziesz w stanie własnoręcznie uzupełnić oferowany przeze mnie szablon? Niepotrzebnie – dzięki rozbudowanej, ale jasnej instrukcji będzie to bardzo łatwe. Oprócz tego, otrzymasz również informacje na temat całego procesu rozpoczynania procesu rozwodowego, więc pomoc adwokata na tym etapie nie będzie potrzebna. Wszystko będziesz w stanie zrobić samodzielnie.

Chcesz zobaczyć część przykładowego wzoru?

Zerknij poniżej!

Pozew rozwodowy z orzekaniem o winie – gotowy wzór przygotowany przez adwokata

Jestem adwokatem z kilkunastoletnim doświadczeniem w dziedzinie prawa rodzinnego. Wszystkie oferowane przeze mnie wzory pozwów o rozwód z orzeczeniem o winie są wypadkową wieloletnich obserwacji na salach sądowych tego, co działa najlepiej. Każde pismo to kwintesencja najskuteczniejszych rozwiązań, które najczęściej prowadzą do pomyślnego zakończenia sprawy.

Dlaczego warto zdecydować się na przygotowany przeze mnie wzór pozwu?

„Dlaczego ma zapłacić za coś, co mogę znaleźć w Internecie za darmo?” – prawdopodobnie takie pytanie pojawiło Ci się w głowie. Faktycznie, w Internecie można znaleźć darmowe wzory pozwu rozwodowego z orzeczeniem o winie, ale muszę szczerze powiedzieć, że wiele razy byłam świadkiem przypadków kompletnego odrzucenia takich pism przez Sąd już przy pierwszej okazji. Bezpłatne wzory pozwów są zazwyczaj nieaktualizowane od lat, co sprawia, że taki darmowy wzór ma wyjątkowo niską jakość i jest niezgodny z aktualnym prawem. Z kolei moje wzory pozwów rozwodowych są przeze mnie wykorzystywane na co dzień w pracy adwokata i pozostają zgodne z najnowszymi regulacjami – prowadzę wiele spraw rozwodowych z orzekaniem o winie jednego z małżonków, opierając się w znacznej mierze na tych właśnie wzorach. Dzięki temu wiem, że oferowane przeze mnie wzory są skuteczne.

Jak zamówić wzór pozwu rozwodowego?

Chcesz kupić gotowy do użycia wzór pozwu rozwodowego z orzekaniem o winie? Wystarczy, że wybierzesz jeden z trzech dostępnych szablonów (różniących się w zależności od tego, czy macie wspólne dzieci, czy też nie), a następnie klikniesz w przycisk „Zamów wzór”. W następnym kroku wystarczy, że podasz podstawowe dane kontaktowe oraz Twój adres e-mail. Teraz pozostało jedynie dokonanie płatności za pośrednictwem systemu Przelewy24 lub też opłacenie zamówionego wzoru tradycyjnym przelewem bankowym. Gotowe? Sprawdź swoją pocztę e-mail, Twój wzór pozwu o rozwód wraz z instrukcją już tam czeka!

Wsparcie i pomoc prawna w sprawie rozwodowej

Jeżeli potrzebujesz wsparcia i pomocy prawnej po zakupie wzoru, użyj zakładki „Kontakt” aby skontaktować się ze mną, a odezwę się do Ciebie w celu umówienia porady prawnej.

키워드에 대한 정보 pozew o rozwód z orzekaniem o winie wzór z dziećmi

다음은 Bing에서 pozew o rozwód z orzekaniem o winie wzór z dziećmi 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Jak napisać pozew rozwodowy? (cz. 1) – Pozew bez orzekania o winie

  • adwokat
  • adwokat na codzień
  • bartłomiej owczarek
  • kancelaria adwokacka
  • rozwód
  • pozew o rozwód
  • pozew rozwodowy
  • podział majątku
  • podział majątku po rozwodzie
  • alimenty
  • separacja
  • rozwody w polsce
  • wniosek o rozwód
  • jak napisać pozew rozwodowy
  • rozwód bez orzekania o winie
  • pozew o alimenty
  • rozwód z orzeczeniem o winie
  • pozew o rozwód bez orzekania o winie
  • wniosek rozwodowy
  • jak napisać pozew o rozwód
  • alimenty na dziecko
  • separacja a rozwód
  • papiery rozwodowe

Jak #napisać #pozew #rozwodowy? #(cz. #1) #- #Pozew #bez #orzekania #o #winie


YouTube에서 pozew o rozwód z orzekaniem o winie wzór z dziećmi 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Jak napisać pozew rozwodowy? (cz. 1) – Pozew bez orzekania o winie | pozew o rozwód z orzekaniem o winie wzór z dziećmi, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

See also  Ken Delo Obituary | Ken Delo - \"My Cup Runneth Over\" 22036 투표 이 답변

Leave a Comment