당신은 주제를 찾고 있습니까 “praca w hospicjum dla dzieci – „Czasami jest we mnie WIELKA ZŁOŚĆ – na Boga” – 7 metrów pod ziemią“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 7 metrów pod ziemią 이(가) 작성한 기사에는 조회수 295,783회 및 좋아요 11,964개 개의 좋아요가 있습니다.
praca w hospicjum dla dzieci 주제에 대한 동영상 보기
여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!
d여기에서 „Czasami jest we mnie WIELKA ZŁOŚĆ – na Boga” – 7 metrów pod ziemią – praca w hospicjum dla dzieci 주제에 대한 세부정보를 참조하세요
👤Gościem odcinka jest Anetta Hanuszkiewicz, pielęgniarka w hospicjum domowym Fundacji Gajusz. Zajrzyj na stronę Fundacji: https://gajusz.org.pl/
📘 Już ponad 25 tys. widzów „7 metrów pod ziemią” sięgnęło po książkę „Otwórz Oczy”.
Zamów swój egzemplarz 👉 http://altenberg.pl/oczy
Znajdziesz w niej 20 bohaterów i ich niezwykłych historii:
👤 Rzeźnik o sekretach zakładów mięsnych
👤 „Klawisz” o zaskakujących realiach polskich więzień
👤 Policjant o bezsilność organów ścigania wobec internetowych oszustów
…i wiele, wiele więcej.
💙 Kupując egzemplarz książki „Otwórz Oczy” fundujesz obiad niedożywionym dzieciom w ramach akcji „Pajacyk\”.
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Jestem też tutaj:
🚧 Instagram: https://www.instagram.com/rafal_gebura/
🚧 Facebook: https://www.facebook.com/7metrowpodziemia/
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
📽Zostań Mecenasem kanału: https://www.youtube.com/channel/UCwz-vpQaawff1CxXKpU-FAw/join
🎖 Zostań Patronem: https://patronite.pl/7MPZ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
👔O styl i elegancję dba marka Lancerto. Koszula z odcinka 👉https://www.lancerto.com/pl/koszula-granatowa-costa-2-ko051219000045-granat.html
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
„7 metrów pod ziemią” w formie podcastów:
🎙Spotify 👉 https://spoti.fi/2UsCz7w
🎙Apple Podcasts 👉 https://apple.co/2Ksv7ER
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
„7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Zaciszna atmosfera garażu sprawia, że rozmówcy wyznają prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rozmawia Rafał Gębura.
👥Team „7 metrów pod ziemią” współtworzą: Marta Walendzik, Grzegorz Skonecki.
🎵Oprawa muzyczna: www.niceguys.pl
praca w hospicjum dla dzieci 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.
Praca w hospicjum – wymagania, zarobki, czego uczy taka …
Do obowiązków pracownika hospicjum należą: poranny obchód, czynności medyczne, instrumentalne, zmiana opatrunków, zakładanie wkłuć podskórnych, …
Source: www.gowork.pl
Date Published: 7/24/2021
View: 8357
Oferty pracy
Oferty pracy. Dnia: 2019-06-28. Oligofrenopedagog do Centrum Opieki Dziennej dla Nieuleczalnie Chorych DzieciPielęgniarka / Pielęgniarz Centrum Opieki …
Source: www.shd.org.pl
Date Published: 12/20/2022
View: 6407
Jak wygląda praca w hospicjum? Wywiad z Joanną Szwedo
O pracy w hospicjum opowiada Joanna Szwedo, pielęgniarka i specjalistka opieki … Praca z najmłodszymi jest trudna, zwłaszcza kiedy dotyczy dzieci z …
Source: winncare.pl
Date Published: 3/30/2021
View: 904
Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci
pracę w profesjonalnym zespole ludzi z pasją i poczuciem misji, w przyjaznym otoczeniu i atmosferze;; przygotowanie do pracy w hospicjum domowym (opieka nad …
Source: woipip.pl
Date Published: 5/22/2022
View: 9927
Praca: Hospicjum, zatrudnienie 09 sierpnia 2022 | Indeed.com
Praca: Pielegniarka, Lekarz, Opiekunka i inne na stronie Indeed.com. … Lekarz Zespołu Opieki Domowej / Hospicjum Domowego dla Dzieci. NZOZ Dom Sue Ryder.
Source: pl.indeed.com
Date Published: 10/15/2021
View: 375
Gajusz szuka człowieka – Łódź
Prowadzimy hospicjum domowe, stacjonarne i perinatalne. Jesteśmy po to, aby dzieci nie były same. Od 2016 roku prowadzimy TULI LULI Interwencyjny Ośrodek …
Source: gajusz.org.pl
Date Published: 2/20/2021
View: 1621
Praca – Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla dzieci
Praca. Praca dla lekarza pediatry. Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci poszukuje lekarza pediatry na ½ etatu. Wicej szczegółów pod telefonem tel.
Source: www.hospicjum-podkarpackie.pl
Date Published: 11/14/2021
View: 1779
주제와 관련된 이미지 praca w hospicjum dla dzieci
주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 „Czasami jest we mnie WIELKA ZŁOŚĆ – na Boga” – 7 metrów pod ziemią. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.
주제에 대한 기사 평가 praca w hospicjum dla dzieci
- Author: 7 metrów pod ziemią
- Views: 조회수 295,783회
- Likes: 좋아요 11,964개
- Date Published: 2020. 6. 4.
- Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=zlInJgFYC7Q
Ile zarabia pracownik hospicjum?
Te pracujące w hospicjach domowych otrzymują wynagrodzenie zasadnicze nawet w wysokości 3900 zł brutto, do czego dochodzą też różne dodatki. POLECAMY TEŻ: Umiejętności zawodowe – poznaj najważniejsze z nich!
Czy praca w hospicjum jest trudna?
Praca w hospicjum jest pracą trudną. Opieka paliatywna to wąska specjalność, zarówno w pielęgniarstwie jak i medycynie, która wymaga od nas odpowiedzialnego podejścia i akceptacji nieuchronności cierpienia i śmierci.
Jak wygląda życie w hospicjum?
Pielęgnuje, poprzez różne zabiegi łagodzi ból i inne przykre objawy, wysłuchuje zwierzeń, pociesza, edukuje chorego i jego rodzinę, towarzyszy im przez cały okres choroby, w czasie umierania, a niekiedy również w trakcie żałoby. Oczywiście sama nie jest w stanie podołać rozlicznym problemom chorego.
Co się robi w hospicjum?
Opieka hospicyjna to rodzaj opieki, który skupia się na jakości życia chorego i jego bliskich. Zapewnia pomoc osobom w zaawansowanym, nieuleczalnym stadium choroby, dbając o zaspokojenie potrzeb fizycznych, psychicznych, duchowych i socjalnych.
Ile zarabia opiekunka dziecięca w szpitalu?
Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 3 260 PLN brutto. Co drugi opiekunka dziecięca otrzymuje pensję od 3 000 PLN do 3 650 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych opiekunek dziecięcych zarabia poniżej 3 000 PLN brutto.
Kto pracuje w hospicjum?
W skład zespołu hospicjum wchodzą lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci i psychologowie. Często wspomina się również o osobach duchownych, które niosą pomoc wierzącym chorym w ostatnich dniach ich życia.
Czy w hospicjum leczą?
Pobyt w hospicjum stacjonarnym jest bezpłatny. Pacjenci mają zapewnioną opiekę lekarzy i pielęgniarek, leczenie farmakologiczne, w tym leczenie bólu, a także opiekę psychologiczną (która obejmuje również rodzinę pacjenta) oraz rehabilitację.
Jak długo żyją ludzie w hospicjum?
Długość życia w hospicjum to mniej niż 6 miesięcy. Tymczasem nawet najbardziej doświadczeni onkolodzy nie są w stanie przewidzieć, czy pacjent będzie żył za dwa, trzy tygodnie, przypomina naukowiec.
Czy ktoś wyszedł z hospicjum?
Standardem myślenia jest, że z hospicjum już się nie wychodzi, a trzeba powiedzieć, że wielu chorych jest wypisywanych z oddziałów medycyny paliatywnej, bądź z hospicjów stacjonarnych do domu.
Czy hospicjum to umieralnia?
Uczestniczą w niej również pacjenci. Jeśli ktoś jest zainteresowany, może wejść, przekonać się, jak to wygląda. Na własne oczy trzeba zobaczyć, że hospicjum stacjonarne wcale nie jest brakownią ani umieralnią.
Jak powiedzieć choremu że idzie do hospicjum?
Osobę chorą do opieki paliatywnej powinien kierować lekarz prowadzący lub lekarz rodzinny i to on powinien informować o tym chorego.
Jak zostać wolontariuszem w hospicjum dla dzieci?
Każda osoba, która chce zostać wolontariuszem w naszej placówce proszona jest o wypełnienie „ankiety wolontariusza” i dostarczenie jej do siedziby Fundacji (ul. Lwowska 132), osobiście lub pocztą.
Czy hospicjum jest za darmo?
Zakwaterowanie i wyżywienie jest w hospicjum bezpłatne. Nieodpłatnie świadczone są również wszelkie zabiegi medyczne. Nasza placówka zapewnia też wszelkie leki i wyroby medyczne.
Jak dostać się do hospicjum?
Podstawą do objęcia opieką zarówno hospicjum stacjonarnego, jak i domowego jest skierowanie wystawione przez lekarza NFZ. Może je wystawić zarówno lekarz rodzinny, jak i specjalista lub onkolog prowadzący chorego do tej pory.
Co robi pracownik socjalny w hospicjum?
Pracownik pomaga w przygotowaniu i skompletowaniu dokumentów rentowych, wnioskuje o podwyższenie stopnia inwalidztwa z racji postępującej choroby, czy też o przyznanie dodatku pielęgnacyjnego z powodu niezdolności do samodzielnej egzystencji.
Jak długo żyją ludzie w hospicjum?
Według przepisów pod opieką hospicjum można przebywać nie dłużej, niż przez pół roku, jednak okres ten można wydłużyć. Warto również wiedzieć, że hospicja proponują “opiekę wyręczeniową” (tzw. “pobyt wyręczeniowy”) – czyli tylko na jakiś czas, zwykle na 10 dni.
Ile zarabia opiekun medyczny?
Zatem opiekun medyczny bez żadnych dodatków będzie zarabiał nie mniej niż 4870 zł brutto, osoby z dodatkami 4870zł brutto + dodatki wyliczone od tej kwoty.
Ile kosztuje hospicjum domowe?
Hospicjum domowe: ile kosztuje? Opieka hospicjum domowego jest bezpłatna, jeśli pacjent ma ubezpieczenie, a placówka – podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Objęty opieką pacjent ponosi wówczas wyłącznie koszty leków i niektórych wyrobów medycznych (np. pieluch, jeśli ich noszenie jest konieczne).
Jak wygląda praca w hospicjum? Wywiad z Joanną Szwedo
Jak wygląda opieka hospicyjna i czy obejmuje tylko pacjenta nieuleczalnie chorego? O pracy w hospicjum opowiada Joanna Szwedo, pielęgniarka z 25-letnim stażem pracy i specjalistka opieki paliatywnej, która od prawie 20 lat jest związana z opieką długoterminową i paliatywną, głównie w domu chorego.
Pani Joanna będzie prelegentką na bezpłatnym webinarze pt. „Pacjent i opiekun. Komfort i bezpieczeństwo opiekuna i pacjenta podczas przemieszczania”, który odbędzie się już 22 października o 10. Patronat nad wydarzeniem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Opiekunów Medycznych oraz Koalicja na Pomoc Niesamodzielnym. Zobacz harmonogram i zapisz się już teraz!
Czy praca w hospicjum to „jedynie” opieka nad pacjentami nieuleczalnie chorymi, podawanie leków, czy coś więcej?
Praca w hospicjum to praca z pacjentem oraz z jego rodziną. Towarzyszymy choremu podczas choroby, terapii, z których korzysta oraz rodzinie także po śmierci pacjenta. Praca ta wygląda zupełnie inaczej niż w innych obszarach ochrony zdrowia. W trakcie choroby kontrujemy dokuczliwe objawy u pacjenta, począwszy od bólu, braku apetytu, wyniszczenia, depresji oraz staramy się je minimalizować. Wspieramy i przygotowujemy rodzinę do codziennej opieki nad bliskim, a także przygotowujemy na jego odejście.
Jaka jest rola pielęgniarki paliatywnej w opiece nad pacjentem? Co należy do jej obowiązków?
Opieka paliatywna to opieka interdyscyplinarna. Cierpiący człowiek doświadcza bólu somatycznego, obciążenia psychicznego, lęku. Zmaga się z problemami duchowymi, socjalnymi. W związku z tym niezbędne jest, aby chorym zajmował się zespół specjalistów. Pielęgniarka, lekarz, fizjoterapeuta, psycholog, pracownik socjalny, duchowny.
Liderem zespołu terapeutycznego jest pielęgniarka, która przebywa najczęściej I najbliżej chorego oraz jego rodziny. Ona jako pierwsza rozpoznaje problem pacjenta i organizuje niezbędną pomoc. Pielęgniarka w opiece paliatywnej ma szeroki zakres obowiązków, począwszy od czynności medycznych (np. czynności instrumentalne, zmiana opatrunku, podawanie i modyfikacja leków, kontrola bólu I innych objawów) poprzez aktywizacje chorego aż do wsparcia psychicznego. Często staje się także powiernikiem problemów innych członków rodziny.
Jak wygląda dzień pracy pielęgniarki w hospicjum?
Jestem pielęgniarką w hospicjum domowym. Mam grupę swoich pacjentów, do których przyjeżdżam minimum dwa razy w tygodniu, dodatkowo dwa razy w miesiącu towarzyszy mi lekarz. Sama organizuję sobie pracę.
O godzinie 8 odbywa się w zespole odprawa, podczas której omawiamy bieżące problemy chorych I inne sprawy. Planujemy, których pacjentów danego dnia odwiedzimy. Zabieramy niezbędną dokumentację medyczną I wyruszamy do ich domów. Rozpoznajemy problemy, obserwujemy, rozmawiamy, podajemy leki, zmieniamy opatrunki, zakładamy wkłucia podskórne, sprawdzamy czy chory ma zapas leków, kontrolujemy skuteczność terapii, towarzyszymy.
Każda z pielęgniarek pracujących w zespole ma uprawnienia I kwalifikacje do pracy samodzielnej, umożliwia nam to obecny system kształcenia podyplomowego. W związku z tym wiele decyzji podejmujemy na miejscu same, oczywiście jeżeli jest potrzeba mamy możliwość kontaktu I konsultacji z lekarzem.
Czy praca w opiece paliatywnej i hospicyjnej zmienia człowieka i jego spojrzenie na świat? W jaki sposób?
Praca w hospicjum mocno przewartościowuje nasze myślenie o życiu i podejście do niego. Zaczynamy bardziej je celebrować, doceniamy zdrowie, poznajemy kruchość istnienia. Cieszymy się z małych rzeczy i dostrzegamy problemy potrzebujących. Dotykając śmierci uświadamiamy sobie bardzo namacalnie, że życie człowieka ma początek, ale i koniec, że nie jesteśmy nieśmiertelni, a każda chwila jest pierwsza i ostatnia.
Jakie cechy charakteru powinna posiadać osoba, które chce pracować w hospicjum?
Praca w hospicjum jest pracą trudną. Opieka paliatywna to wąska specjalność, zarówno w pielęgniarstwie jak i medycynie, która wymaga od nas odpowiedzialnego podejścia i akceptacji nieuchronności cierpienia i śmierci. Cechy charakteru osób pracujących w hospicjum to na pewno cierpliwość, empatia, pogoda ducha, umiejętność radzenia sobie ze stresem, szczere zainteresowanie pacjentem, chęć niesienia pomocy.
W swojej pracy często spotykamy się z barierami, przez które nie możemy przejść. Musimy widzieć sens tego, co robimy, chociaż nie zawsze jest tak, jakbyśmy chcieli, bo bywa, że nie jesteśmy w stanie pomóc. Mamy pewne ograniczenia i musimy je zaakceptować, a to jest w tej pracy trudne.
Praca w hospicjum to także praca z dziećmi. Są to dzieci z różnymi schorzeniami, najczęściej z różnymi wadami wrodzonymi, ale tez z nowotworami. Praca z najmłodszymi jest trudna, zwłaszcza kiedy dotyczy dzieci z chorobą nowotworową i kiedy są świadome swojej diagnozy. Pytają wprost, dlaczego muszą umierać, mówią, że nie chcą odchodzić, proszą, żeby coś zrobić, żeby nie bolało. Chcą po prostu żyć.
Jeśli chodzi o dzieci z wadami wrodzonymi czy chorobami rzadkimi, praca pielęgniarki to praca z rodzicami, którzy na całym etapie choroby dziecka są najlepszymi ekspertami w opiece, jednak często potrzebują wsparcia czy pomocy w sytuacjach nowych.
Pracując w hospicjum godzimy się także na stały kontakt z chorymi czy rodzinami. Nie kończymy pracy o 16, tylko często odbieramy telefony wieczorami czy w weekend – zawsze, gdy pojawia się sytuacja, z którą nasi podopieczni sobie nie radzą. Świadomość, że jest numer, który można wykręcić w sytuacji nagłej jest bardzo ważna i daje poczucie bezpieczeństwa choremu I jego bliskim.
Odczarujmy stereotypowy wizerunek hospicjum. Co każdy powinien wiedzieć o opiece paliatywnej i hospicyjnej?
Nadrzędnym celem opieki paliatywnej jest poprawa jakości życia chorego. Potoczna opinia, że hospicjum to umieralnia, nie ma nic wspólnego z prawdą. Pacjenci, objęci opieką, dostają na tym etapie największe zainteresowanie personelu medycznego i często mówią, że w końcu jest ktoś, kto ich wysłuchał. Na samym etapie diagnozowania i leczenia nie ma na to czasu – wtedy wszystko dzieje się bardzo szybko i krąży wokół walki o zdrowie.
Kiedy wyczerpią się wszystkie możliwości leczenia przyczynowego, pacjent otrzymuje skierowanie do hospicjum, co na początku jest dla niego ciosem, wyrokiem, ponieważ kojarzy to miejsce z ostatecznością, umieraniem i brakiem ratunku.
Natomiast w momencie kiedy my obejmujemy tego chorego opieką i łagodzimy jego dokuczliwe objawy oraz tzw. ból wszechogarniający, okazuje się, że pacjent odzyskuje radość życia, nie myśli o śmierci, eutanazji, snuje nawet plany. Zaczyna funkcjonować. Cieszyć się, częściowo wraca do swoich pasji. Ufa nam. Czeka na nasze wizyty, mobilizuje się. Bo hospicjum to też życie, a nie afirmacja śmierci.
Kiedy umiera pacjent, jego rodzina dalej jest objęta naszą opieką. Może skorzystać z pomocy psychologa. Organizujemy także cykliczne spotkania dla rodzin w żałobie i inne różne formy wsparcia, np. dla dzieci osieroconych. Działalność hospicjum jest bardzo szeroka.
Wiem, że ta praca ma sens, kiedy pacjent choruje bez bólu, kiedy odchodzi w ciszy I spokoju, kiedy rodzina jest na to przygotowana i naturalnie przechodzi przez proces żałoby. A słowa “dobrze, że spotkaliśmy Was na swojej drodze, bez Was byłoby nam niezmiernie trudno” dają siłę do dalszej pracy.
Opiekujesz się osobą z ograniczeniami ruchowymi? Popraw swoje i jego bezpieczeństwo! Weź udział w bezpłatnym webinarze, podczas którego dowiesz się, jak prawidłowo podnosić i przenosić pacjenta. Zapisz się tutaj!
Hospicjum to również życie
Elżbieta Skowrońska od ponad 30 lat jest pielęgniarką. Całą swoją karierę zawodową poświęciła pacjentom u kresu życia. Pracuje w hospicjum, jest konsultantem wojewódzkim w dziedzinie opieki paliatywnej. Każdego dnia styka się ze śmiercią.
Zobacz film: “#dziejesienazywo: “Pielęgniarki zarabiają dużo? To nieprawda!””
– Czasami zazdroszczę koleżankom pielęgniarkom pracującym w szpitalu, że mają szansę wspierać swoich chorych w walce o powrót do zdrowia. Moim osobistym sukcesem jest przekonanie, że nie zawiodłam chorego, który mi zaufał i było mi dane być z nim do końca – mówi.
Agnieszka Gotówka, WP parenting: Hospicjum to szczególne miejsce, praca w nim musi więc być niezwykle trudna.
Elżbieta Skowrońska: Praca w hospicjum jest bardzo trudna dla całego zespołu opiekującego się człowiekiem u kresu życia. Chcemy otoczyć opieką pacjentów, dla których ścieżka leczenia w innych podmiotach służby zdrowia została już wyczerpana. Chory trafia do nas zawiedziony, że niełatwa terapia, której był poddany, nie pomogła mu pokonać choroby. Niejednokrotnie czuje się przegrany i przestraszony, gdyż na ogół hospicjum kojarzy się tylko z umieraniem.
W potocznej świadomości właśnie tak jest. Ludzie boją się tego miejsca.
Śmierć jest elementem naszej hospicyjnej rzeczywistości, ale zarówno szpital, jak i pobyt w domu nikogo przed nią nie uchroni. Dzięki pomocy udzielanej w hospicjum zapewniamy choremu możliwie najlepszą jakość życia. Mówiąc o hospicjum, mam na myśli również hospicjum domowe.
Często osoby, które zwracają się do nas o pomoc, nie otrzymują jej z powodu braku możliwości finansowych i ograniczonego zespołu. Jest to dla nas bardzo bolesny temat, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że chory nie ma zbyt wiele czasu przed sobą. Bez wsparcia ze strony hospicjum może być pozbawiony profesjonalnego leczenia objawowego, które nie tylko ulżyłoby jego cierpieniu, ale również potencjalnie przedłużyło mu życie.
Elżbieta Skowrońska (Archiwum prywatne)
Czego potrzebuje pacjent w hospicjum?
Leczenie paliatywne wymaga różnorodnych leków eliminujących niepożądane objawy związane z bólem, rehabilitacji oraz innych zabiegów poprawiających jakość życia chorego. Pacjent powinien czuć się nie tylko leczony, ale też otoczony opieką. Miałam przyjemność usłyszeć czasami od moich pacjentów, że hospicjum to pierwsze miejsce, gdzie nie czują się intruzami. Zapewnienie poczucia bezpieczeństwa choremu, a także jego bliskim jest istotnym celem opieki paliatywnej, w którą zawsze angażuje się cały zespół: lekarz, rehabilitant, psycholog, duchowny, pracownik socjalny, wolontariusz i oczywiście pielęgniarka. Na oddziale stacjonarnym bardzo ważnymi członkami zespołu są opiekunki medyczne.
Ale to pielęgniarka ma najczęstszy kontakt z chorym.
Pielęgnuje, poprzez różne zabiegi łagodzi ból i inne przykre objawy, wysłuchuje zwierzeń, pociesza, edukuje chorego i jego rodzinę, towarzyszy im przez cały okres choroby, w czasie umierania, a niekiedy również w trakcie żałoby. Oczywiście sama nie jest w stanie podołać rozlicznym problemom chorego. Wsparcie hospicyjne opiera się na wszystkich członkach zespołu, niemniej to pielęgniarka z uwagi na to, że jest z chorym najczęściej, koordynuje działania pozostałych osób zaangażowanych w opiekę nad pacjentem. Aby sprostać tym wyzwaniom i być równorzędnym członkiem interdyscyplinarnego zespołu, pielęgniarki hospicyjne starają się stale szkolić i pogłębiać swoją wiedzę.
Pielęgniarki z Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza (Archiwum prywatne)
Medycyna paliatywna stale się rozwija.
Pracuję w hospicjum od 30 lat i widzę, jak wiele się zmieniło. Faktem jest jednak, że nasi pacjenci umierają. Czasami zazdroszczę koleżankom pielęgniarkom pracującym w szpitalu, że mają szansę wspierać swoich chorych w walce o powrót do zdrowia. Moim osobistym sukcesem jest przekonanie, że nie zawiodłam chorego, który mi zaufał i było mi dane być z nim do końca. Wiążą się z tym ogromne emocje. Trudno się ich pozbyć mimo warsztatów z radzenia sobie z nimi. W hospicyjnym sposobie podejścia do pacjenta nad chłodnym profesjonalizmem dominuje zwykłe człowieczeństwo, ale czy w miejscu, gdzie teraźniejszość spotyka się z wiecznością, może być inaczej?
Można spotkać się z opinią, że pielęgniarkom hospicyjnym śmierć spowszedniała w niemal codziennym kontakcie z nią.
To niezwykle krzywdzące i stanowczo się z tym nie zgadzam. Pielęgniarki pracujące w hospicjum muszą zaakceptować śmierć jako kolejny etap życia. Nie każde odejście chorego boli tak samo. W życiu każdej z nas są pacjenci, którzy mimo zgonu pozostają w pamięci bardzo długo. Trzeba mieć wielkie serce, by sprostać wyzwaniu towarzyszenia człowiekowi wówczas, gdy jedynym lekarstwem na cierpienie, lęk i osamotnienie, którego nie można złagodzić żadnym lekiem, jest drugi człowiek. W naszej hospicyjnej rzeczywistości to najczęściej pielęgniarka.
Hospicjum – co to jest i kiedy skorzystać z takiej formy opieki?
Opieka hospicyjna to rodzaj opieki, który skupia się na jakości życia chorego i jego bliskich. Zapewnia pomoc osobom w zaawansowanym, nieuleczalnym stadium choroby, dbając o zaspokojenie potrzeb fizycznych, psychicznych, duchowych i socjalnych.
Słowo „hospicjum” przez pacjentów i ich rodziny często jest rozumiane jako miejsce, w którym spędza się ostatnie dni życia i jedynie „czeka się na śmierć”. Wywołuje to lęk i niechęć do skorzystania z takiej formy opieki. Rodzina często wstydzi się, że „oddała” swojego bliskiego do hospicjum, bywa też, że nie chce poinformować go, że zostanie przekazany pod opiekę hospicjum, w obawie, że się załamie. Czasami sam pacjent opiera się przed skierowaniem do hospicjum, chcąc nadal walczyć z chorobą i nie zgadza się na zakończenie leczenia, nawet jeśli nie daje już ono pozytywnych rezultatów.
Warto pamiętać, że zgodnie z ideą opieki hospicyjnej, hospicjum oferuje wsparcie umożliwiające pacjentom możliwie jak najbardziej aktywne życie aż do śmierci. Śmierć traktowana jest jako normalny proces. Nie przyspiesza się ani nie opóźnia się nadejścia śmierci, jednocześnie podtrzymuje się u pacjentów wiarę w życie. Hospicjum daje też nadzieję – na uśmierzenie bólu i innych dokuczliwych objawów, na fachową opiekę, nie tylko medyczną, ale też psychologiczną, na przeżycie w pełni czasu, który pozostał.
Rodzaje opieki paliatywnej i hospicyjnej
Hospicjum często kojarzone jest z budynkiem, jednak jest to tak naprawdę rodzaj instytucji a opieka hospicyjna często odbywa się w domu pacjenta. NFZ finansuje trzy rodzaje opieki paliatywnej i hospicyjnej.
Opieka w warunkach stacjonarnych
Odbywa się w hospicjum stacjonarnym albo w szpitalu na oddziale medycyny paliatywnej. NFZ ma obowiązek zapewnić opiekę nie tylko lekarzy i pielęgniarek, ale też psychologa i rehabilitanta. Świadczenia medyczne obejmują leczenie farmakologiczne, leczenie bólu zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia, leczenie innych objawów somatycznych, zapobieganie powikłaniom. Możliwe jest również skorzystanie z tzw. opieki wyręczającej, czyli przyjęcia chorego na okres maksymalnie 10 dni, jeśli rodzina tymczasowo nie jest w stanie zapewnić opieki.
Opieka w warunkach domowych
Jest to tzw. hospicjum domowe. Osoba chora pozostaje pod opieką rodziny, gdzie często czuje się bardziej komfortowo niż w hospicjum stacjonarnym albo na oddziale w szpitalu. Jest to rozwiązanie dla chorych, u których objawy są możliwe do opanowania w warunkach domowych i których rodzina jest w stanie zapewnić codzienną opiekę.
Podobnie jak w przypadku opieki w warunkach stacjonarnych, NFZ opłaca świadczenia udzielane przez lekarzy, pielęgniarki, opiekę psychologiczną dla chorego oraz jego najbliższych, a także rehabilitację. Wizyty pielęgniarskie odbywają się co najmniej 2 razy w tygodniu a lekarskie co najmniej 2 razy w miesiącu. W zależności od potrzeb, mogą odbywać się częściej – pacjent ma zapewniony dostęp do pomocy lekarskiej i pielęgniarskiej całodobowo, 7 dni w tygodniu. Wizyty pozostałego personelu ustalane są indywidualnie przez lekarza.
Terminy wizyt personelu hospicjum zawsze uzgadniane są z chorym, członkiem rodziny albo opiekunem. NFZ zapewnia też możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu, takiego jak koncentrator tlenu, inhalator, kule, balkonik, wózek inwalidzki.
Opieka w warunkach ambulatoryjnych
Przeznaczona jest dla osób, których stan ogólny jest stabilny oraz którzy są w stanie sami przybyć do poradni medycyny paliatywnej. Poradnie zapewniają konsultacje lekarskie, świadczenia pielęgniarskie oraz pomoc psychologa. Świadczenia mogą się odbywać również w domu pacjenta, jednak nie częściej niż 2 razy w tygodniu.
Z usług poradni medycyny paliatywnej mogą skorzystać pacjenci onkologiczni na każdym etapie leczenia, również będący w trakcie leczenia radykalnego (przyczynowego). Specjaliści z poradni zajmują się łagodzeniem dolegliwości towarzyszących chorobie, takich jak ból, nudności czy depresja.
Wszystkie formy opieki paliatywnej i hospicyjnej realizowane są na podstawie skierowania od lekarza (onkologa lub lekarza rodzinnego).
Kiedy jest odpowiedni czas na skorzystanie z hospicjum?
Przyjmuje się, że opieka hospicyjna powinna być zapewniona jeśli przewidywany czas życia chorego wynosi 6 miesięcy albo krócej, ale decyzja zawsze powinna być podjęta po rozmowie chorego, członków rodziny i lekarza. Warto przeprowadzić taką rozmowę stosunkowo wcześnie, na etapie kiedy chory będzie miał wybór, czy chce skorzystać z opieki hospicjum, czy jeszcze poczekać z tą decyzją. Jeśli rozmowę o hospicjum zaczniemy wtedy, kiedy osoba chora będzie cierpiała z powodu bardzo już nasilonych dolegliwości, może poczuć, że nie ma wyboru, zabraknie jej czasu na oswojenie się z nową sytuacją a to zwiększy jej lęk.
Wczesne rozpoczęcie opieki paliatywno-hospicyjnej pozwala też na zaplanowanie odpowiedniego leczenia objawów choroby oraz zbudowanie relacji pełnych zaufania między chorym, jego rodziną i zespołem opiekuńczym.
Autor: Maja Kochanowska
Źródła:
Oferty pracy – Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. OK
Jak wygląda praca w hospicjum? Wywiad z Joanną Szwedo
Jak wygląda opieka hospicyjna i czy obejmuje tylko pacjenta nieuleczalnie chorego? O pracy w hospicjum opowiada Joanna Szwedo, pielęgniarka z 25-letnim stażem pracy i specjalistka opieki paliatywnej, która od prawie 20 lat jest związana z opieką długoterminową i paliatywną, głównie w domu chorego.
Pani Joanna będzie prelegentką na bezpłatnym webinarze pt. „Pacjent i opiekun. Komfort i bezpieczeństwo opiekuna i pacjenta podczas przemieszczania”, który odbędzie się już 22 października o 10. Patronat nad wydarzeniem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Opiekunów Medycznych oraz Koalicja na Pomoc Niesamodzielnym. Zobacz harmonogram i zapisz się już teraz!
Czy praca w hospicjum to „jedynie” opieka nad pacjentami nieuleczalnie chorymi, podawanie leków, czy coś więcej?
Praca w hospicjum to praca z pacjentem oraz z jego rodziną. Towarzyszymy choremu podczas choroby, terapii, z których korzysta oraz rodzinie także po śmierci pacjenta. Praca ta wygląda zupełnie inaczej niż w innych obszarach ochrony zdrowia. W trakcie choroby kontrujemy dokuczliwe objawy u pacjenta, począwszy od bólu, braku apetytu, wyniszczenia, depresji oraz staramy się je minimalizować. Wspieramy i przygotowujemy rodzinę do codziennej opieki nad bliskim, a także przygotowujemy na jego odejście.
Jaka jest rola pielęgniarki paliatywnej w opiece nad pacjentem? Co należy do jej obowiązków?
Opieka paliatywna to opieka interdyscyplinarna. Cierpiący człowiek doświadcza bólu somatycznego, obciążenia psychicznego, lęku. Zmaga się z problemami duchowymi, socjalnymi. W związku z tym niezbędne jest, aby chorym zajmował się zespół specjalistów. Pielęgniarka, lekarz, fizjoterapeuta, psycholog, pracownik socjalny, duchowny.
Liderem zespołu terapeutycznego jest pielęgniarka, która przebywa najczęściej I najbliżej chorego oraz jego rodziny. Ona jako pierwsza rozpoznaje problem pacjenta i organizuje niezbędną pomoc. Pielęgniarka w opiece paliatywnej ma szeroki zakres obowiązków, począwszy od czynności medycznych (np. czynności instrumentalne, zmiana opatrunku, podawanie i modyfikacja leków, kontrola bólu I innych objawów) poprzez aktywizacje chorego aż do wsparcia psychicznego. Często staje się także powiernikiem problemów innych członków rodziny.
Jak wygląda dzień pracy pielęgniarki w hospicjum?
Jestem pielęgniarką w hospicjum domowym. Mam grupę swoich pacjentów, do których przyjeżdżam minimum dwa razy w tygodniu, dodatkowo dwa razy w miesiącu towarzyszy mi lekarz. Sama organizuję sobie pracę.
O godzinie 8 odbywa się w zespole odprawa, podczas której omawiamy bieżące problemy chorych I inne sprawy. Planujemy, których pacjentów danego dnia odwiedzimy. Zabieramy niezbędną dokumentację medyczną I wyruszamy do ich domów. Rozpoznajemy problemy, obserwujemy, rozmawiamy, podajemy leki, zmieniamy opatrunki, zakładamy wkłucia podskórne, sprawdzamy czy chory ma zapas leków, kontrolujemy skuteczność terapii, towarzyszymy.
Każda z pielęgniarek pracujących w zespole ma uprawnienia I kwalifikacje do pracy samodzielnej, umożliwia nam to obecny system kształcenia podyplomowego. W związku z tym wiele decyzji podejmujemy na miejscu same, oczywiście jeżeli jest potrzeba mamy możliwość kontaktu I konsultacji z lekarzem.
Czy praca w opiece paliatywnej i hospicyjnej zmienia człowieka i jego spojrzenie na świat? W jaki sposób?
Praca w hospicjum mocno przewartościowuje nasze myślenie o życiu i podejście do niego. Zaczynamy bardziej je celebrować, doceniamy zdrowie, poznajemy kruchość istnienia. Cieszymy się z małych rzeczy i dostrzegamy problemy potrzebujących. Dotykając śmierci uświadamiamy sobie bardzo namacalnie, że życie człowieka ma początek, ale i koniec, że nie jesteśmy nieśmiertelni, a każda chwila jest pierwsza i ostatnia.
Jakie cechy charakteru powinna posiadać osoba, które chce pracować w hospicjum?
Praca w hospicjum jest pracą trudną. Opieka paliatywna to wąska specjalność, zarówno w pielęgniarstwie jak i medycynie, która wymaga od nas odpowiedzialnego podejścia i akceptacji nieuchronności cierpienia i śmierci. Cechy charakteru osób pracujących w hospicjum to na pewno cierpliwość, empatia, pogoda ducha, umiejętność radzenia sobie ze stresem, szczere zainteresowanie pacjentem, chęć niesienia pomocy.
W swojej pracy często spotykamy się z barierami, przez które nie możemy przejść. Musimy widzieć sens tego, co robimy, chociaż nie zawsze jest tak, jakbyśmy chcieli, bo bywa, że nie jesteśmy w stanie pomóc. Mamy pewne ograniczenia i musimy je zaakceptować, a to jest w tej pracy trudne.
Praca w hospicjum to także praca z dziećmi. Są to dzieci z różnymi schorzeniami, najczęściej z różnymi wadami wrodzonymi, ale tez z nowotworami. Praca z najmłodszymi jest trudna, zwłaszcza kiedy dotyczy dzieci z chorobą nowotworową i kiedy są świadome swojej diagnozy. Pytają wprost, dlaczego muszą umierać, mówią, że nie chcą odchodzić, proszą, żeby coś zrobić, żeby nie bolało. Chcą po prostu żyć.
Jeśli chodzi o dzieci z wadami wrodzonymi czy chorobami rzadkimi, praca pielęgniarki to praca z rodzicami, którzy na całym etapie choroby dziecka są najlepszymi ekspertami w opiece, jednak często potrzebują wsparcia czy pomocy w sytuacjach nowych.
Pracując w hospicjum godzimy się także na stały kontakt z chorymi czy rodzinami. Nie kończymy pracy o 16, tylko często odbieramy telefony wieczorami czy w weekend – zawsze, gdy pojawia się sytuacja, z którą nasi podopieczni sobie nie radzą. Świadomość, że jest numer, który można wykręcić w sytuacji nagłej jest bardzo ważna i daje poczucie bezpieczeństwa choremu I jego bliskim.
Odczarujmy stereotypowy wizerunek hospicjum. Co każdy powinien wiedzieć o opiece paliatywnej i hospicyjnej?
Nadrzędnym celem opieki paliatywnej jest poprawa jakości życia chorego. Potoczna opinia, że hospicjum to umieralnia, nie ma nic wspólnego z prawdą. Pacjenci, objęci opieką, dostają na tym etapie największe zainteresowanie personelu medycznego i często mówią, że w końcu jest ktoś, kto ich wysłuchał. Na samym etapie diagnozowania i leczenia nie ma na to czasu – wtedy wszystko dzieje się bardzo szybko i krąży wokół walki o zdrowie.
Kiedy wyczerpią się wszystkie możliwości leczenia przyczynowego, pacjent otrzymuje skierowanie do hospicjum, co na początku jest dla niego ciosem, wyrokiem, ponieważ kojarzy to miejsce z ostatecznością, umieraniem i brakiem ratunku.
Natomiast w momencie kiedy my obejmujemy tego chorego opieką i łagodzimy jego dokuczliwe objawy oraz tzw. ból wszechogarniający, okazuje się, że pacjent odzyskuje radość życia, nie myśli o śmierci, eutanazji, snuje nawet plany. Zaczyna funkcjonować. Cieszyć się, częściowo wraca do swoich pasji. Ufa nam. Czeka na nasze wizyty, mobilizuje się. Bo hospicjum to też życie, a nie afirmacja śmierci.
Kiedy umiera pacjent, jego rodzina dalej jest objęta naszą opieką. Może skorzystać z pomocy psychologa. Organizujemy także cykliczne spotkania dla rodzin w żałobie i inne różne formy wsparcia, np. dla dzieci osieroconych. Działalność hospicjum jest bardzo szeroka.
Wiem, że ta praca ma sens, kiedy pacjent choruje bez bólu, kiedy odchodzi w ciszy I spokoju, kiedy rodzina jest na to przygotowana i naturalnie przechodzi przez proces żałoby. A słowa “dobrze, że spotkaliśmy Was na swojej drodze, bez Was byłoby nam niezmiernie trudno” dają siłę do dalszej pracy.
Opiekujesz się osobą z ograniczeniami ruchowymi? Popraw swoje i jego bezpieczeństwo! Weź udział w bezpłatnym webinarze, podczas którego dowiesz się, jak prawidłowo podnosić i przenosić pacjenta. Zapisz się tutaj!
Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci
Hospicjum domowe świadczące opiekę nad nieuleczalnie chorymi dziećmi w ich domach.
Opieką obejmujemy rodziny w Warszawie i w promieniu ok. 100 km.
Agatowa 10 03-680 Warszawa, tel. 22 678 16 11, 22 678 17 11, www.hospicjum.waw.pl
Oferta pracy dla: PIELĘGNIAREK
Oferujemy:
pracę w profesjonalnym zespole ludzi z pasją i poczuciem misji, w przyjaznym otoczeniu i atmosferze;
przygotowanie do pracy w hospicjum domowym (opieka nad pacjentami);
konkurencyjne wynagrodzenie do negocjacji, w oparciu o system wynagrodzenia zasadniczego oraz stawki za dyżury, w zależności od formy zatrudnienia (etat lub kontrakt – własna działalność gospodarcza).
Wymagania:
Kwalifikacje zawodowe :
specjalizacja lub w trakcie specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej, lub
b) specjalizacja w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego i kurs specjalistyczny w zakresie pediatrycznej domowej opieki paliatywnej – ukończony/w trakcie, lub
c) kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej – ukończony/w trakcie, lub
d) kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego i kurs specjalistyczny w zakresie pediatrycznej domowej opieki paliatywnej – ukończony/w trakcie, lub
e) kurs specjalistyczny w zakresie opieki paliatywnej – zakończony /w trakcie lub kurs specjalistyczny w zakresie pediatrycznej domowej opieki – zakończony/w trakcie
Inne wymagania (niezbędne)
prawo jazdy kategorii B, samodzielne prowadzenie samochodu
Forma aplikacji:
CV przesłane na adres: [email protected].
W CV prosimy zamieścić klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację Warszawskie Hospicjum dla Dzieci w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.
GAJUSZ SZUKA CZŁOWIEKA
Tajemnica życia leży w poszukiwaniu piękna.
Oskar Wilde.
Dlaczego poszukujemy lekarzy? Bo nasze dzieci potrzebują opieki – fachowej, zaangażowanej i miłej. Część z nich mieszka w hospicjum stacjonarnym (nazywamy je Pałacem). Pozostali chorują w swoich domach. Dzięki hospicjum domowemu mogą spędzać czas z rodziną, we własnym pokoju, zamiast w szpitalu. Lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci i psycholodzy Fundacji Gajusz regularnie ich odwiedzają. Razem z rodzicami staramy się stworzyć im jak najlepszy, bezpieczny, czasem trochę bajkowy świat.
Jest nas jednak wciąż za mało, aby sprostać temu wyzwaniu. Pewnie wyobrażasz sobie, że hospicjum to smutne miejsce. Ludzie widzą zło świata, gdy patrzą na nieuleczalnie chore dzieci. Myślą o braku perspektyw, o końcu dla osób, które dopiero życie zaczęły. I boją się. Boją się swoich emocji z tym związanych, boją się, że nie sprostają. Ludzie myślą, że w hospicjum jest strasznie, że nasi Podopieczni są trudni w kontakcie i nie umieją współpracować z lekarzami. Boją się, że zmierzą się z emocjami, które będą nie do przejścia. Boją się silnego przywiązania do dzieci, które w bliższej lub dalszej perspektywie odejdą. Dlatego lekarze częściej wybierają szpital czy pracę w poradni niż nas.
Tymczasem to właśnie u nas najczęściej zdarzają się CUDA. Choćby ostatnio, gdy Oskarek po udanej operacji pojechał do domu, a szczęśliwi rodzice dziękowali pracownikom za troskę i wiarę, że będzie dobrze.
Tymczasem to właśnie u nas najbardziej widać, jak bardzo leczenie i rehabilitacja mogą wpłynąć na poprawę stanu zdrowia.
Tymczasem to u nas najważniejsze jest holistyczne patrzenie na dziecko – bo nawet drobne, malutkie działania wpływają na jego samopoczucie.
Tymczasem to u nas dbamy nie tylko o małych pacjentów, ale też o piękne otoczenie. Wdzięczność Rodziców za pomoc i wsparcie jest naszym motorem do działania.
Zachęcam Cię – dołącz do nas. Bądź Pediatrą dla naszych dzieci. Działaj z nami i miej wpływ największy, jaki tylko możesz mieć – na życie tych, którym inni nie dawali nadziei.
Tisa Żawrocka-Kwiatkowska
Prezes Fundacji Gajusz
Kogo szukamy?
Poszukujemy lekarzy z chęcią do pracy niosącej ulgę w cierpieniu, z otwartym sercem i umysłem. Priorytetem jest dla nas posiadanie serdecznego stosunku do małych pacjentów oraz szeroka wiedza medyczna. Ważny jest życzliwy stosunek do ludzi, zaangażowanie we wspieranie dzieci i rozumienie problemów Rodziny.
MISJA I ZAWÓD
Lekarz w hospicjum domowym i stacjonarnym:
planuje i realizuje opiekę lekarską nad dziećmi;
systematycznie i okresowo kontroluje zdrowie małych pacjentów;
merytorycznie wspiera rodziny w opiece nad dziećmi przewlekle chorymi;
współpracuje z wielospecjalistycznym zespołem hospicjum w celu zapewnienia najlepszej opieki.
Lekarze w Fundacji Gajusz mogą pracować na pełen etat lub potraktować tę współpracę jako dodatkową. Wizyty umawiają samodzielnie, korzystając z miesięcznego grafiku ustalonego wcześniej z dyrektorem hospicjum. Pracując na część etatu, opiekują się 2-3 Rodzinami w swoim regionie.
Głównym zadaniem lekarza jest dbałość o zapewnienie najwyższych standardów oraz pomoc medyczna. Na co dzień Rodzice współpracują z pielęgniarkami. Lekarz odbywa 2 obowiązkowe wizyty w miesiącu, dodatkowo wspiera Rodzinę w nagłych sytuacjach. Grafik dyżurów ustalany jest wspólnie z dyrektorem hospicjum. Staramy się, aby był on dogodny dla Pracownika i jednocześnie zapewniał dobrostan Podopiecznym. Po wizycie lekarz uzupełnia dokumentację medyczną. Raz w miesiącu, w poniedziałki, Zespół spotka się w fundacji, aby podsumować działania, wymienić się doświadczeniami, określić plan działań na kolejne tygodnie/miesiące.
CO OFERUJEMY?
Wynagrodzenie stałe: poziom ściśle związany z zadeklarowana liczbą godzin pracy/liczbą dzieci pod opieką/liczbą zrealizowanych planowo wizyt w miesiącu.
Wynagrodzenie za dyżury (stawka za gotowość) i wizyty interwencyjne (stawka za godzinę interwencji).
Możliwość korzystania z samochodu służbowego lub zwrot kosztów za dojazdy do pacjentów prywatnym samochodem.
Elastyczne godziny pracy – możliwość dostosowania do dotychczasowej aktywności zawodowej.
Współpraca z pielęgniarkami i rehabilitantami.
Wsparcie psychoterapeutyczne i psychologiczne, w razie potrzeby superwizja.
Benefity typu: karta sportowa ze zniżką, współfinansowanie szkoleń.
Jesteś zainteresowana/-y? Wspaniale! Prześlij cv na adres: [email protected]
W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 885 575 525.
JAK ZACZĄĆ?
키워드에 대한 정보 praca w hospicjum dla dzieci
다음은 Bing에서 praca w hospicjum dla dzieci 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.
이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!
사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 „Czasami jest we mnie WIELKA ZŁOŚĆ – na Boga” – 7 metrów pod ziemią
- 7 metrów pod ziemią
- 7 metrów
- Rafał Gębura
- Gębura
- wywiad
- garaż
- wywiady w garażu
- rozmowa
- 7 metrow pod ziemia
- Rafal Gebura
- Gebura
- siedem metrów pod ziemią
- siedem metrow pod ziemia
- 7mpz
- Fundacja Gajusz
- Gajusz
- Anetta Hanuszkiewicz
- pielęgniarka
„Czasami #jest #we #mnie #WIELKA #ZŁOŚĆ #– #na #Boga” #– #7 #metrów #pod #ziemią
YouTube에서 praca w hospicjum dla dzieci 주제의 다른 동영상 보기
주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 „Czasami jest we mnie WIELKA ZŁOŚĆ – na Boga” – 7 metrów pod ziemią | praca w hospicjum dla dzieci, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.